۰۱ آذر ۱۳۹۶   ۱۴:۰۹    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
کسب مدال طلای نوجوانان آسیا توسط رضا بیرانوند وزنه بردار بروجردی
رضا بیرانوند نماینده دسته 85 کیلوگرم تیم وزنه برداری نوجوانان ایران با اقتدار عنوان قهرمانی نوجوانان آسیا را به دست آورد و هر سه نشان طلای این وزن را به گردن آویخت.beyranvand_new.jpg

در چهارمین روز از شانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا و در دسته 85 کیلوگرم، رضا بیرانوند خوش درخشید و با مهار وزنه های 142 کیلوگرم در یکضرب و 171 در دوضرب، با حدنصاب مجموع 313 روی سکوی قهرمانی ایستاد.

بیرانوند در حرکت یکضرب در همان اولین حرکت با مهار وزنه 136 کیلوگرمی، نشان طلای خود را مسجل کرد و در ادامه با مهار وزنه 142 کیلوگرمی فاصله خود با نفر دوم را به هشت کیلوگرم افزایش داد. او برای سومین فرصت خود پشت وزنه 147 کیلوگرمی ایستاد تا رکورد نوجوانان ایران را یک کیلوگرم افزایش دهد اما موفق به انجام این کار نشد.

با این حال بیرانوند در دوضرب رقابت نزدیکی با نماینده چینی‌ها یودا ژائو داشت به طوری که هر دو وزنه بردار با مهار وزنه 171 کیلوگرمی به کار خود خاتمه دادند اما نماینده کشورمان به دلیل آنکه وزن بدنش 230 گرم سبک تر بود، نشان طلای دوضرب را هم از آن خود کرد و در مجموع نیز با هشت کیلوگرم برتری نسبت به این وزنه بردار چینی صاحب سومین و با ارزشمند ترین نشان خود شد.

نماینده کشورمان در انتخاب های اول و دوم دوضرب خود نیز وزنه های 165 و 170 کیلوگرم را بالای سر برده بود تا در روزی که پنج وزنه از شش وزنه انتخابی را بالای سر برد، همچون علیرضا دهقان که سال گذشته قهرمان دسته 85 کیلوگرم آسیا شد، عنوان قهرمانی این وزن را به دست بیاورد.

رده بندی سه وزنه بردار برتر دسته 85 کیلوگرم:


-1 رضا بیرانوند (ایران): یکضرب 142، دوضرب 171، مجموع 313 کیلوگرم

-2یودا ژائو (چین): یکضرب 134، دوضرب 171، مجموع 305 کیلوگرم

-3سینگ هوان هوانگ (کره جنوبی): یکضرب 133، دوضرب 163، مجموع 299 کیلوگرم
آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.