۲۲ آذر ۱۳۹۶   ۰۲:۵۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
توافق ایران و بویینگ برای خرید 60 هواپیما
روزهای بروجرد- با حضور وزیر کار و نمایندگان شرکت بویینگ و آسمان ایر، قرارداد نهایی خرید 60 فروند هواپیمای بویینگ 737 بین دو شرکت آسمان ایر و بویینگ به امضا رسید.

نیمه فروردین ماه گذشته، تفاهمنامه خرید این  60 فروند هواپیمای مسافری 737 مکس بین دو شرکت آسمان و بویینگ به امضا رسیده بود و امروز طی مراسم رسمی با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مقامات رسمی این دو شرکت، قرارداد نهایی منعقد شد.

قرار بر این است که این هواپیماها از سال 2022 به تدریج به شرکت هواپیمایی آسمان تحویل شود و  در همان سال اول،  5 تا 10 فروند بوئینگ 737 تحویل شرکت آسمان خواهد شد.

هواپیمای بوئینگ 737 یک هواپیمای مسافری 130 نفره است که می تواند بیش از 4500 کیلومتر پرواز کند و با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی آسمان، ظرفیت صندلی آسمان‌ایر به بیش از 8 هزار صندلی افزایش می‌یابد.

همچنین پیش از شرکت هواپیمایی آسمان، سال گذشته شرکت ایران ایر قرارداد خرید 80 فروند هواپیمای بویینگ را با این شرکت به امضا رساند که قرار است از اردیبهشت ماه سال آینده، تحویل بویینگ های ایران ایر آغاز شود و در بازه زمانی 10 ساله 80 فروند بویینگ تحویل داده شود.

در حالی امروز یک شرکت ایرانی قرارداد خرید 60 فروند بویینگ 737  را از یک شرکت آمریکایی منعقد کرد که سنای آمریکا  به بهانه مبارزه با تروریسم تحریم های جدیدی را علیه ایران تصویب کرد.   
ارزش قرارداد بوئینگ 3 میلیارد دلار است/ OFAC یک ماه دیگر مجوز می‌دهد/ سال 2022 بوئینگ‌ها تحویل می‌شوند

همچنین سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان با بیان این که ارزش قرارداد خرید 30 فروند هواپیمای 737 بوئینگ که امروز به امضا رسید 3 میلیارد دلار است گفت: اوفک یک ماه دیگر مجوز فروش این هواپیماها را صادر می‌کند و تاریخ تحویل این 30 فروند بوئینگ از سال 2022 تا 2024 است.

سید امیررضا مصطفوی در پاسخ به این پرسش که ارزش قرارداد خرید 30 فروند هواپیما از بوئینگ چه مقدار است؟، اظهار داشت: ارزش این قرارداد 3 میلیارد دلار است و 95 درصد این مبلغ را بوئینگ و شرکت‌های زیرمجموعه آن فاینانس خواهند کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه زمان تحویل این اولین سری هواپیماهای بوئینگ چه زمانی است؟ ، گفت: اولین زمان تحویل هواپیماهای بوئینگ سال 2022 است و طی بازه زمانی دو ساله هر 30 فروند تحویل داده می‌شود.

مصطفوی ادامه داد: امروز قرارداد خرید 30 فروند هواپیما از بوئینگ قطعی شد و در صورت ادامه همکاری قرارداد خرید 30 فروند هواپیمای دیگر تمدید می‌شود.

سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان ادامه داد: اوفک هنوز مجوز فروش 30 فروند هواپیما را به بوئینگ نداده است و تا یک ماه دیگر این مجوز برای 60 فروند هواپیما صادر می‌شود.

وی ادامه داد: پس از تحویل 30 فروند اول بوئینگ ها در بازه زمانی سال‌های 2022 تا 2024 تصمیم گرفته می‌شود که 30 فروند بوئینگ 737 دیگر را خریداری کنیم یا خیر.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.