۳۰ آبان ۱۳۹۶   ۲۲:۲۵    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
رویکرد سیاسی "رسانه ملی" تغییر می کند؟ / تلنگر به "صدا و سیما"
روزهای بروجرد- درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی باز هم بحث نحوه عملکرد صداوسیما را زیر ذره بین قرار داده است. نحوه پوشش رسانه ملی به این اتفاق مهم و تاریخی آغازگر بحث در این باره بوده است.  در میانه این بحث ها رییس سازمان صداوسیما وعده داده است که "انتقادها را روی چشم می‌گذاریم و سعی می‌کنیم نسبت به انتقادها، عملکردمان را اصلاح کنیم." آیا این وعده رییس سازمان صدا و سیما فقط در حد یک واکنش به انتقادات است یا این که قرار است این سازمان در عملکرد خود بازنگری کند.

به گزارش فرارو، سه روز گذشته صداوسیما جمهوری اسلامی نمایشی از دوگانگی در عملکرد و رفتار تبلیغاتی خود داشته است. این سازمان که تا پیش از درگذشت آیت الله هاشمی سخنان او را یا پوشش نمی داد، یا بد پوشش می داد و یا اینکه سانسور می کرد، به شکل ناگهانی تغییر رویکرد داد و  آشکارا تلاش کرد برای  آیت الله هاشمی سنگ تمام بگذارد. اینکه در اینکار موفق بوده است یا نه باز هم بحث برانگیز شده است.

صداوسیما در ساعت اولیه درگذشت آیت الله از اعلام خبر خودداری کرد. در حالیکه تمام رسانه های ایران و حتی جهان خبر را مخابره کرده بودند و مردم به بیمارستان شهدای تجریش هجوم برده بودند، رییس جمهور به بیمارستان رفته بود و با چشمانی اشک بار از بیمارستان خارج شده بود، اما صداو سیما همچنان بدون اشاره به خبر سریال امیرکبیر و دیگر برنامه های خود را پخش می کیرد.  

به نظر می رسد صداوسیما کاملا در وضعیت "آچمز" قرار داشت. روسای سازمان به این فکر می کردند با توجه به پیشینه عملکردی درباره آیت الله هاشمی اکنون با چه رویکردی با خبر درگذشتش روبه رو شوند. احتمالا منتظر مشورت با مراجع ذی نفوذ بودند. تا اینکه بالاخره پس از گذشت چند ساعت به نتیجه رسیدند و ضمن اعلام خبر به صورت زیرنویس و پس از آن ناظران و فعالان سیاسی را برای گفت وگو به سازمان کشاندند.

در حالیکه شبکه های خارج از کشور از مدت ها قبل از آن پوشش گسترده خود را آغاز کرده بودند و کارشناسان و تحلیلگران خود را به میدان آورده بودند. در این خلا رسانه ای طبیعیتا عطش مردم برای فهمیدن آن چه که اتفاق افتاده است بسیار بالا بود، به این ترتیب مردم باز به رسانه های خارجی، شبکه های اجتماعی و اینترنتی روی آوردند و بازهم صداوسیما به شدت عقب افتاد.
 
در حالیکه می توانست با پوشش سریع، به موقع و حرفه ای نبض رسانه ای ماجرا را به دست بگیرد. هرچند که صداو سیما سعی کرد در روزها بعد این موضوع را جبران کند اما به نظر می رسد ناکام بود.

همان شب اول درگذشت آیت الله هاشمی، اولین انتقادات و کنایه ها به تلویزیون در تلویزیون صورت گرفت. حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی، از قدیمی‌ترین مبارزان پیش از انقلاب گفت: «صداوسیمایی‌ها گله می‌کنند چرا بیننده تلویزیون کم شده و چرا مردم ماهواره می‌بینند. من وظیفه دارم بگویم الان اگر از هاشمی تجلیل نکنید بیننده‌تان کم می‌شود ... افراد پخته و فهیم و باکمال و دلسوز جامعه توقع دارند صداوسیما در خصوص درگذشت آیت‌الله هاشمی مایه بگذارد.»

سید عباس صالحی، معاون وزیر ارشاد پس از مرگ آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی در انتقاد از دوگانگی عملکرد صداوسیما در تويیتی نوشت: «تلویزیون آقای‌ هاشمی را نشان می‌دهد و دختر ۹ساله‌ا‌م می‌گوید من تا حالا این آقا را در تلویزیون ندیده‌ام.»

مردم نیز در شبکه های اجتماعی با تولید مطالب طنز و جدی به شدت از عملکرد صداوسیما در پوشش خبر درگذشت آیت الله انتقاد کردند. با وجود اینکه شبکه های تلویزیون و رادیو سعی در جبران ماجرا درآ مدند اما یک روز پس از درگذشت آیت الله هاشمی حجت الاسلام ناطق نوری در تلویزیون حاضر شد و صراحتا از صداوسیما انتقاد کرد.

او گفت: "ما مرده پرستیم. وقتی من بالای سر پیکر بی جان آقای هاشمی رفتم و به چهره او نگاه کردم، نتوانستم خودم را نگه دارم چرا که تمام بی مهری ها و توهین ها و تهمت ها و کج اندیشی ها علیه او در ذهنم مرور شد."

ناطق نوری اظهار کرد "اگر الان در همه شبکه های تلویزیون هم از هاشمی تجلیل شود، فایده ای ندارد باید قدر هم را بدانیم و تهمت نزنیم، ما اگر قدر همدیگر را بدانیم و از پتانسیل ها استفاده نکنیم اوضاع کشور درست نمی شود."

این سخنان رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری اشاره به اتفاقات مناظره محمود احمدی نژاد و میرحسین موسوی در سال 88 دارد جایی که احمدی نژاد آیت الله هاشمی و خانواده اش را به شدت مورد حمله قرار داد و پس از آن در تبلیغات انتخاباتی نیز از هیچ تخریبی فرو گذار نکرد.

در آن روزها صداوسیما  نیز در تخریب آیت الله هاشمی مشارکتی فعال داشت. مشارکتی که تا پیش از مرگ او ادامه یافت.

البته صداوسیما تنها رسانه ضد هاشمی نبود بلکه بسیار از روزنامه ها و سایت های اصولگرا نیز در حمله به او پیش قراول بودند. این رسانه های در بیشتر اوقات هیچ تریبونی به آیت الله هاشمی و خانواده او برای دفاع از خود ندادند در حالیکه اتهامات را به راحتی "آب خوردن"  منتشر می کردند.

آیت الله هاشمی پس از سال 84 و به ویژه پس از اتفاقات سال 88 با محدودیت های رسانه ای گسترده ای روبه رو شد.

محمد هاشمی، برادر آیت الله، ۱۹ خرداد ۹۴ مصاحبه‌ای انجام داده و در بخشی از آن اینگونه گفته است: «وقتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با وجود آن همه سوابقی که پیش از انقلاب و پس از انقلاب در جنگ و سمت‌های مختلف مدیریتی کشور داشته است و امروز با حکم رهبری، مسئولیت فراقوه‌ای مجمع تشخیص مصلحت نظام را دارد، ممنوع‌البرنامه است و همه‌جا سانسور می‌شود، تکلیف من و سایر فعالان سیاسی و استادان دانشگاه که در این سطوح هستند روشن است. اساسا استراتژی صداوسیما جناحی است، آن هم یک گرایش خاص که حتی در این رویکرد، شخصیت‌های معتدل که وابستگی به جریان خاصی نداشتند یا چهره‌های میانه‌رو اصولگرا که به لحاظ اندیشه، اعتدالی هستند نیز جایی ندارند. این یک استراتژی است که چه از نظر رسانه‌ای و حتی از منظر سیاسی هم عجیب است.»

ماجرای ویدئو مهدی هاشمی
در میانه انتقادات از پوشش رسانه ای درگذشت آیت الله از صداوسیما دو روز پیش ویدئویی از  روبه رو شدن مهدی هاشمی و  علی عسگری رییس سازمان منتشر شد که به گونه ای تفسیر شد که فرزند آیت الله هاشمی اجازه نداده است که رییس صداوسیما زیر تابوت پدرش را بگیرد.
 
هر چند این تفسیر از ویدئو مورد نظر به شدت تکذیب شد اما تاثیر آن بر افکار عمومی پاربرجا ماند.

مهدی هاشمی در این باره توضیح داد: «صبح امروز هنگام حمل پيكر آيت الله هاشمی رفسنجانی، در حال گفتگويي با جناب آقای علی عسکری رييس سازمان صداوسيما در رابطه با هماهنگی های لازم جهت اطلاع رسانی مراسم تشييع وتدفين آيت الله هاشمی رفسنجانی بودم كه انتشار تصاوير تقطيع شده آن همراه با مطالبی بی اساس موجب بروز شايعات شده است در حالي كه ايشان در حياط منزل ميهمان ما بوده و از مديران اجرايی دولت سازندگي محسوب مي شود.»

شعارهای مردم علیه صداوسیما و واکنش رییس سازمان
اما روز گذشته در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی اعتراض ها به صداوسیما اوج گرفت. مردم شعارهایی علیه این سازمان سر دادند. شعارهایی که در انتقاد از ملی نبودن رادیو تلویزیون و جناحی عمل کردن آن بود.
 
علی علی عسکری پس از این واکنش مردم اظهار کرد "انتقادها را روی چشم می‌گذاریم و سعی می‌کنیم نسبت به انتقادها، عملکردمان را اصلاح کنیم." رئیس سازمان صداوسیما گفت: "ما هم در برنامه‌های این چند روز گذشته و هم قبل از آن، آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی را تکریم کرده‌ایم."

بسیاری از ناظران این سخن را خلاف واقع می دانند و رصد عملکرد صداوسیما پیش از درگذشت آیت الله هاشمی نیز به شکلی روشن بیانگر عملکرد جانبداران این سازمان درباره او است.

در واقع صداوسیما فقط درباره آیت الله هاشمی نیست که جانبدارانه عمل می کند. فعالان سیاسی اصلاح طلب و برخی از اصولگرایان رسانه ملی را متهم می کنند که تحت تاثیر جریان های تندرو قرار دارد.

این اتهام سالهاست گریبانگیر رسانه  "ملی" است که "میلی" عمل می کند. این اتهام پس از روی کار آمدن دولت محمود احمدی نژاد شدت گرفت و تا امروز از شدت آن کاسته نشده است و هر روز بیش از گذشته ناظران به جناحی بودن صداوسیما رسیده اند.

حتی عده ای منتقدان می گویند رسانه ملی در مواردی مقابل مردم نیز ایستاده است. سایت عصر ایران در این باره می نویسد "صدا و سیما، همان گونه که حق نداشت هاشمی را سانسور کند، این حق را هم ندارد که ملت ایران را سانسور و تنها بخشی از آن را نمایندگی کند. مدیران صدا و سیما بدانند که دوران تک رسانه ای بودن گذشته و در عصر انفجار اطلاعات و ماهواره و اینترنت و شبکه های اجتماعی، تمسک به "قواعد تک صدایی قرن گذشته"، به یک کمدی بی مزه شبیه تر است تا مدیریت رسانه."

حالا با نگاهی به این انتقاد و تلنگرها به سازمان صداوسیما که آمارها حاکی از آن است که نفوذش روز به روز کمتر می شود، این سوال پیش می آید که آیا باید امیدوار بود که وعده رییس سازمان تحقق یابد و رسانه ملی عملکردش را اصلاح می کند یا خیر؟

پاسخ این سوال نیازمند گذشت زمان است اما آن چه روشن است این است که علی عسکری چند ماهی است که به ریاست سازمان رسیده است باید دید این وعده اظهار نظری برای پاسخ به منتقدان و برای دلخوش کردن بوده است یا اینکه او این جدیت را برای تغییر دارد. البته نباید فراموش کرد که بازیگران این داستان فقط رییس سازمان نیست و گروه های و نهادهای ذی نفوذی در این ماجرا دخالت خواهند داشت. 

آخرين بروز رساني ( ۲۲ دي ۱۳۹۵ )

نظرات  

 
-18 +7 # همشهري پنجشنبه, 23 دي 1395 ساعت 19:35
رسانه اي به ميل عده اي خاص يا خيل مردم
مسأله اينست كه بايدحل شود.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-10 +20 # مجید پنجشنبه, 23 دي 1395 ساعت 20:17
اقای مدیرسایت صداوسیماکارشو درست انجام میده شمامیخواید از رییس اصلاحات که ممنوع التصویره وسران فتنه تصویرنشون بده که قانونا نمیده...کینه شما وهم حزبیهات ازاینه..درضمن مانورروی فوت هاشمی مصلحت نظام پشتش بود.....تاامت حزب الله هست تووهم حزبیهات این آرزوهای واهی روبه گورخواهیدبرد
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-10 +5 # لرسو پنجشنبه, 23 دي 1395 ساعت 23:25
رهبركبيرانقلاب: بدخواهان بدانندتاهاشمي زنده
است نهضت زنده است.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-11 +5 # رحیمی جمعه, 24 دي 1395 ساعت 00:28
باسلام-مردم یکباره دیگه نشون دادن که طرفدارحق هستن وروز تشیع آیت هاشمی چشم خیلیها کورشد ازجمله بدخواهانش واینکه مردم ایران
3دوره به ریس جمهور اصلاح طلب رای دادن واینو بعضیها نمیتونن ببینند چون عادت کردن به ... -یه مثال قدیمی هست که میگه آدم به هرکس میتونه دروغ بگه اما به خودش وخدانمیتونه دروغ بگه.لازم به ذکره بعضیها خوبه ازخواب غقلت بیداربشن وببینند برای تشیع این مردم بزرگ وتاریخ ساز4میلیون نفر آمدن خیابان امیدوارم عبرت بگیرند چون این مردن ها پای همه نوشته شده-بترسید از حرف ناحق وبترسید از کلام دروغ
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-11 +3 # رضا جمعه, 24 دي 1395 ساعت 00:33
صداوسیمای ایران سالهاست مخاطبانشو لزدست داده چون ناحق قضاوت کرده وسعی کرده چیزی خارج از اعتقتدات خودش ودوربین خودش نشون نده-ولی خیال باطل دارن چون رسانها قوی شدن تمام تصاویر وخبرهای حقیقی به راحتی رد وبدل میشه ومردم زود میفهمن رسانی ایران فقط دروغگو ویکطرفه هست..بخاطر اینکه 85درصد مردم ایرام ماهواره خریدن.حتما این آقامجید میخواد جواب بده 85درصد مردم ایران فته گر هستن؟؟؟نه جانم برو فکرتو درست کن با مردم همسو بشو نه با یه عده کوردلا بی سواد
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-10 +5 # همشهری جمعه, 24 دي 1395 ساعت 00:36
توکه فته فته میکین راست میگی همونهایکه بهشون میگی سران فته بیارشون جلوی تلویزیون ومحاکمشون کن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خداروشکرهمه دیدن7ساله جرعت اینکارو ندارید....
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-10 +5 # لرستون جمعه, 24 دي 1395 ساعت 09:44
بدخواهان بايد بدانند هاشمي زنده است
چون نهضت زنده است .
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 +7 # شهریاری جمعه, 24 دي 1395 ساعت 22:12
دوستان هیچکس منکر زحمات اقای هاشمی نیست خیل عظیم شرکت کنندگان درتشیع به عشق رهبری وانقلاب امده بودند
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 +8 # مجیدبه همشهری جمعه, 24 دي 1395 ساعت 22:13
دوست عزیز خودت بهترمیدونی حکم سران فتنه اعدام است پس بزارید راحت به زندگیشون ادامه بدن
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-7 +2 # همشهری شنبه, 25 دي 1395 ساعت 14:24
نقل قول از مجیدبه همشهری:
دوست عزیز خودت بهترمیدونی حکم سران فتنه اعدام است پس بزارید راحت به زندگیشون ادامه بدن

هیچکس نمیتونه وحق نداشته ونداره کسی رو که کحاکمش نکردن براش جلو جلو حکمی صادرکنند-خوتم میدونی اگر بیاد محاکمه بشن صدرصد حرفهای زده میشه که ...
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 +10 # رادمنش جمعه, 24 دي 1395 ساعت 22:27
میشه دوستان بفرمایند آمار 85درصدی استفاده ماهواره درایران رو ازکجا آوردن؟؟؟؟؟؟بهتر ه چارچوب خونه خودمون روکل جامعه نبینیم....درضمن درصد فتنه گران وحامیان فتنه درمقابل ملت فهیم وانقلابی بسیارقلیل هستند...
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-8 +2 # رحیمی شنبه, 25 دي 1395 ساعت 14:22
این آمار85درصدی رو اخبار شبانگاهی داد وشما دوسندارید باورش کنید درضمن شماها قلیل هستید نه ماها که 3بار نشون دادیم حداقل درایرا بیشاز20میلیون هستیم اگر سنت قدمیده برو ببین مردم فهیم ایران سال76 درحالیکه30میلیون واجدشرایط رای دادن داشتین 21میلیون نفر به آقای خاتمی بزرگ رای دادن یعنی 80درصد مردم کشورسال80 یعنی 4سال بعدش بازم آقای خاتمی بزرگ با22میلیون رای بازم رای آوردن درحالیکه35میلیون واجد شرایط رای دادن داشتیم که بازم تقریبا80درصدمرد م میشدن.اما درسال88بااینکه5 0میلیون واجدشرایط رای دادن داشتیم 40میلیون رای دادن که محودجان شماها به زرو تونست60درصد آرا رو به دست بیاره...انی آمار از وبسایت وزارت کشور بریر مشهده کنید وآمار غلت به مردم باسواد ندید
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-8 +2 # همشهری يكشنبه, 26 دي 1395 ساعت 10:30
منظرتون از فتنه گرها همون 22میلون رای دهنده به آقای خاتمی بزرگ هست؟یا19میلیون رای دهنده به آقای روحانی بزرگ؟؟؟شاید منظورتون ازبزرگی که عرض میکنید دارید همون 4میلیون رای جلیلی هستش!!!!!!!!!!! !!حداقل شماها به خودتون دروغ نگید...
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 +6 # مجید يكشنبه, 26 دي 1395 ساعت 15:00
اصولگرایان رکوردار رای در تاریخ ایران با24میلیون به احمدی نژاد کبیرهستن..اینو که یادتون هست؟؟؟؟؟؟؟،؟؟،؟ ؟؟
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-6 +2 # منصور يكشنبه, 26 دي 1395 ساعت 18:26
روز تشیع آقای رفسنجانی بزرگ مردم ومسولین خوب دیدن مردم بازم دراصلاحات اول هستن ودیگران به گردشون نمیرسن..
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 +6 # مجید به رحیمی دوشنبه, 27 دي 1395 ساعت 06:37
جناب رحیمی خودت خوب میدونی که سال76بین دواصلاح طلب ناطق وخاتمی ...خاتمی برنده شد یعنی یک رقابت درون حزبی...مطمین باش اگریک اصولگرابود نتیجه چیزی دیگرمیشد....درضمن اگررکورد24میلیو ن احمدی نژاد درمقابل همه اصلاحات وروسای دولت های قبل که مقابلش بودن مثل هاشمی وخاتمی وحتی کروبی وناطق و......به زور هستش من دیگه حرفی ندارم باوجدانتون تنهاتون میزارم.....آقای مدیرسایت به دوراز حزبیتون درجش کنید
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-6 +1 # رحیمی دوشنبه, 27 دي 1395 ساعت 11:11
باعرض سلام مجدد-مجیدجان مشکل شماهااینه که فکرمیکنیداصلاح طلبان برانداز نظلم هستن..آخه برادرعزیزمگه میشه22میلیون نفرازمردم یه کشورو برانداز ومنافق قمدادکرد؟باچه عدله ای؟گفتم شماسنت قدنمیده همه چیز رو دیده باشی میگیدنه.حال بهت اثبات میکنم حرفهای شما کاملا اشتباه هست چرا به این دلایل.اول اینکه سال76تعدادکانید های4تن بودن که متشکل بود از آقایان خاتمی-ری شهری-ناطق نوری-وتوکلی-که هیچ رقابت درون حزبی هم نبودکه درکل30میلیون رای دادن مردم که آقای خاتمی21میلیون-ناطق نوری6میلیون-ری شهری2میلیون وتوکلی1میلیون رای آوردن.درصدمشارکت مردم85درصد بود که آقای سیدمحمدخاتمیباب یش از78درصد آرا منتخب شدن.درسال80 یعنی4ساله بعد شورای نگهبان برای اینکه آرا آقای خاتمی رو بشکنندتعدادنامز دهارو برای رای دادن کردن12نفراما بازم مردم فهیم ایران گول نخوردن وبااینکه کاندیدها12نفربودآقای سیدمحمدخاتمی با22میلیون رای منتخب شد از29میلیون رای کلی مردم-وآن11نفرباقی مانده هرکدام زیز 1میلیون رای آوردن..شماخودت قضاوت کن اگرسال88تعدادکا ندیهامثل سال80-12نفربودآیا احمدی نژادخداوکلی چقدر رای می آورد؟؟از40میلیو ن رای که مردم دادن فقط14میلیونش مال آقای موسوی بود مطمعن باشید رای احمدی نژاد چیزی زیر 15میلیون میشد..بنده الان35سالمه همه این موارد رو به چشم خودم دیدم ومدرکشم دارم مستند-امیدوارم کمی درست فکرکنیدوبه قول خودتون به وجدان خودتون رجوع کنید شاید متحول شدید ودست از لجبازی برداشتید-درضمن آنکسانیکه سال88آشوب به پاکردن کلا70هزارنفربیش تر نبودن وهیچ ربطی به اصلاحات وغیره ندارند..التماس دعا
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # وحید سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 11:32
آقای رحیمی دستت دردنکنه واقعا لذت بردم ازین کامنت زیبا وصادقانه خداخیرتان بدهد
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 +1 # همشهری سه شنبه, 28 دي 1395 ساعت 11:16
پاسخی که آقای رحمی دادن به آقا مجید واقعا کوبنده ومستند بود خوشحالیم درجانعه ایران افراد باسواد وآگاهی مثله آقای رحیمی وجوددارن که خبر کاملا صحیحی دادن بنده رفتم تواینترنت تمام این مطالب درسایت جمهوری اسلامی عینن ذکرشده آقای رحیمی خداقوت
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 +1 # رضا چهارشنبه, 29 دي 1395 ساعت 11:09
سلام وعرض احترام-این کسانیکه میان این سایت وبه نظرات جناب رحیمی منفی میدن فقط وفقط از روی لجبازی اینکارو میکنند وگرنه دیدیم جوابی نداشتن بدن حالا متوسل شدن به منفی دادن برادران شماهاهم اگر مستنداتی دارید رو بفرمایید وگرنه ماکه دیدیم سال92شماها4میلی ون بیشترنیستید وبه قول معروف تبل تو خالی هستید یادمون نمیره سال92--7تاکاندیددرست کردید امابازم حریف یک نفر بلندنظر مثله آقای روحانی نشدید-اینوهمه میدونندانتخابات اتی آقای روحانی حدوند30میلیون رای خواهد آغورد-یاعلی مدد
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 +2 # مجید شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 19:30
جناب رضا ودوستان....به دوراز گرایش سیاسی یه کارنامه از عملکرد4ساله روحانی بدید شاید ماهم نظرمون نسبت بش برگشت....رکود و شکست برجام وماربالای بیکاری و طلاق و ورشکسته شدن کارخانه ها هم یادتون نره
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # رضا يكشنبه, 03 بهمن 1395 ساعت 01:01
والا تاجایکه مایادمون هست کارخانهای بروجرد مخصوصا نساجی درزمان دولت قبلی به یک اصفهانی فروخته شد واین شد نتیجه اش که کل کارخانه رو نابود کردن وحداقل1000نفرو بیکار کردن.این تازه یک نمونه از کارهای عمرانی دولت قبلی..یادمه سال91درعرض9ماه قیمت خودرو ومسکن 2برابر شد اینو که یادتون هست برادر مجید؟؟تورم50درص دی درعرض9ماه.بعدشما توقع داری اینهمه مشکلات درست کردن برای کشور یکدفعه درعر3سال همشون رو حل کنه این دولت؟؟
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.