۲۲ آذر ۱۳۹۶   ۰۲:۴۹    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
پرفروش‌ ترين گوشي‌ هاي دنيا را بشناسيد/ ۱۱۰۰ نوکيا رکورددار فروش گوشي در جهان
روزهای بروجرد- تا به‌حال به اين موضوع فکر کرده‌ايد که پرفروش‌ترين گوشي‌ دنيا چه مدلي يا از چه برندي بوده يا کدام‌يک از توليدکنندگان توانسته‌اند۱۱۰۰ نوکيا عنوان پرفروش‌ترين گوشي‌هاي دنيا را به نام محصولات خود ثبت کنند.

شايد تصور کنيد يکي از آيفون‌هاي اپل رکورد دار است يا يکي از گوشي‌هاي گلکسي S سامسونگ اين عنوان را به خود اختصاص داده، اما هيچ يک از گوشي‌هاي هوشمندي که در طول سال‌هاي اخير از شهرت و محبوبيت زيادي برخوردار شده‌اند، نتوانسته‌اند آماري را که نوکيا با گوشي ۱۱۰۰ به نام خود ثبت کرد، به دست آورند.

نوکيا سال‌ ۲۰۰۳ گوشي ۱۱۰۰ را به بازار عرضه کرد و توانست عنوان پرفروش‌ترين گوشي‌ دنيا را به اين دستگاه اختصاص دهد و به رقمي دست پيدا کند که تا کنون هيچ يک از توليدکنندگان نتوانسته‌اند رکورد آن را بزنند.

همه توليدکنندگان با اين هدف گوشي مي‌سازند که محصولات‌شان در صدر فروش قرار گيرد و عنوان پرفروش‌ترين‌هاي دنيا را به گوشي‌هاي خود اختصاص دهند. اما همه آن‌ها به اين هدف نايل نمي‌شوند و همه گوشي‌ها از فروش زيادي برخوردار نمي‌شوند. بنابراين يا گوشي‌هاي توليد شده بايد از فناوري، طراحي و امکانات خاصي برخوردار باشند يا متعلق به برند خاصي باشند که مورد توجه بسياري قرار گيرند.

از سال ۱۹۷۳ که نخستين گوشي موبايل دنيا به بازار عرضه شد تا کنون تحولات بسياري در بازار صورت گرفته است. اين صنعت آنقدر پيشرفت کرده که هر روز شاهد عرضه گوشي‌هاي مختلف از برندها در طرح و رنگ‌هاي متفاوت هستيم. در همه اين سال‌ها گاهي يک گوشي که اصلا انتظارش نمي‌رفت آنقدر پرفروش شد که رکورد شکست و برخي از گوشي‌هايي که پيش‌بيني مي‌شد در رده پرفروش‌ترين‌هاي دنيا قرار گيرد مورد استقبال قرار نگرفت. در اين گزارش به پرفروش‌ترين گوشي‌هاي دنيا از سال‌هاي ابتدايي عرضه موبايل تا کنون مي‌پردازيم.

اکثر کاربران گوشي‌هاي کندي بار نوکيا را مي‌شناسند و احتمالا بسياري گوشي ۱۱۰۰ اين غول فنلاندي را به ياد دارند. شايد براي‌تان جالب باشد که بدانيد نوکيا از اين گوشي بيش از ۲۵۰ ميليون دستگاه فروخت و عنوان پرفروش‌ترين گوشي دنيا را به اين گوشي اختصاص داد.

اين گوشي سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه شد و به دليل استقبال فراوان تا سال‌ها توليد مي‌شد.

دو سال پس از ۱۱۰۰، نوکيا نسخه جانشين آن را با نام ۱۱۱۰ معرفي کرد که طراحي آن شکيل‌تر از ۱۱۰۰ بود. اين گوشي‌ هم رکورد مشابهي براي نوکيا به ثبت رساند. نوکيا از اين گوشي هم ۲۵۰ ميليون دستگاه به فروش رساند.

جايگاه بعدي جدول پرفروش‌ترين گوشي‌هاي دنيا در اختيار تلفني قرار مي‌گيرد که سال ۱۹۹۹ توليد و راهي بازار شد. اين گوشي که ۳۲۱۰ نام دارد باز هم متعلق به نوکياست و اين شرکت فنلاندي توانست از گوشي مذکور ۱۶۰ ميليون دستگاه به‌فروش برساند.

کلا نوکيا را مي‌توان رکوردار پرفروش‌ترين گوشي‌هاي‌‌ موبايل دنيا دانست چرا که هنوز هم هيچ توليدکننده‌اي نتوانسته به آمار فروش سال‌ها پيش نوکيا دست پيدا کند.

بر اين اساس نوکيا فروش بسياري از گوشي‌هايش را به ۱۵۰ ميليون دستگاه رساند.

شايد بتوان سال‌هاي طلايي رکورد فروش گوشي‌هاي موبايل را بين ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ دانست. البته به نظر مي‌رسد چنين رکوردهاي فروش و آمار و ارقامي را مربوط به تنوع کم گوشي‌هاي موبايل در طول سال‌هاي گذشته دانست.

رکوردهاي ۱۵۰ ميليوني نوکيا باز هم شگفت انگيز است. اين کمپاني فنلاندي سال ۲۰۰۳ از گوشي ۶۶۰۰ حدود ۱۵۰ ميليون دستگاه فروخت٬ سال ۲۰۰۷ با گوشي ۱۲۰۰ و سال ۲۰۰۹ با گوشي ۵۲۳۰ باز هم به چنين رکوردي دست يافت.

در اين ميان سامسونگ هم براي نخستين بار با معرفي گوشي E1100 به چنين رکوردي دست يافت. سامسونگ اين گوشي را سال ۲۰۰۹ توليد کرد و به دليل استقبال، توليد آن تا سال ۲۰۱۲ ادامه يافت.

موفقيت‌‌هاي نوکيا فقط به اين گوشي‌ها ختم نشد. اين غول فنلاندي سال ۲۰۰۴ هم از گوشي ۲۶۰۰ بيش از ۱۳۵ ميليون دستگاه فروخت.

درست زماني که نوکيا به اوج رسيده بود٬ موتورولا با عرضه RAZR V3 به عنوان باريک‌ترين گوشي تاشو دنيا٬ گوي سبقت را از نوکيا ربود و به رکورد فروش ۱۳۰ ميليون دستگاه در سال ۲۰۰۴ دست يافت.

نوکيا سال ۲۰۰۶ از گوشي ۱۶۰۰ خود ۱۳۰ ميليون دستگاه فروخت و باز هم از دور رقابت خارج نشد.

در ميان ‌گوشي‌هايي که رقم فروش‌شان به بيش از ۱۰۰ ميليون دستگاه رسيده نوکيا همچنان رکورد دار است. اين غول شکست خورده فنلاندي از گوشي ۳۳۱۰ هم ۱۲۶ ميليون دستگاه به فروش رساند. البته اين گوشي سال ۲۰۰۰ معرفي و عرضه شده بود.

نوکيا همچنين از گوشي‌هاي‌ ۱۲۰۸ و ۱۲۰۹ که سال ۲۰۰۷ معرفي شدند حدود ۱۰۰ ميليون دستگاه به شکل مشترک به فروش رساند.

جالب است بدانيد از سال ۲۰۰۷ تاکنون هيچ کمپ‍اني نتوانسته به آمار فروش بالاتر از ۱۰۰ ميليون دستگاه گوشي دست پيدا کند.

عصر طلايي گوشي‌هاي هوشمند از سال ۲۰۰۷ با عرضه آيفون شروع شد. با اين حال تا سال ۲۰۱۲ فروش گوشي‌هاي هوشمند به رقم قابل توجهي نرسيد.

نخستين رکورددار پرفروش‌ترين گوشي‌هاي هوشمند دنيا، گلکسي اس ۴ است که سال ۲۰۱۳ معرفي و عرضه شد و سامسونگ از اين گوشي ۸۰ ميليون دستگاه به فروش رساند که به اين ترتيب در طول ۶ سال گذشته بي‌سابقه بود.

آيفون ۵ اپل که سال ۲۰۱۲ معرفي شد عنوان دومين گوشي هوشمند پرفروش دنيا را دارد که به رقم فروش ۷۰ ميليون دست يافت. سامسونگ هم همان سال از گوشي گلکسي اس ۳ حدود ۶۰ ميليون دستگاه به فروش رساند.

جايگاه بعدي پرفروش‌‌ترين گوشي هوشمند دنيا در اختيار آيفون 5S با رقم فروش ۵۲ ميليون دستگاه است که سال ۲۰۱۳ عرضه شد. اپل در رقم فروش گوشي‌هايش باز هم رکورد دار است و از گوشي آيفون ۴ توانسته بود به رقم ۵۰ ميليون دستگاه دست پيدا کند و پس از آن گلکسي اس ۲ با فروش ۴۰ ميليون دستگاه و گلکسي نوت ۲ با فروش ۳۸ ميليون در جايگاه بعدي قرار مي‌گيرند.

سال ۲۰۱۴ آمار فروش گوشي‌هاي پرچمدار سامسونگ رضايت‌بخش نبود، با اين حال اپل از گوشي‌هاي آيفون ۶ و ۶ پلاس فروش خوبي داشت، اما رقم دقيق فروش اين گوشي هنوز مشخص نشده است.

آخرين بروز رساني ( ۰۷ فروردين ۱۳۹۴ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.