۰۱ آذر ۱۳۹۶   ۱۴:۱۹    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
کشف نوع جدیدی از نیروی مغناطیسی
نیروی مغناطیسی میان دو بار به خاطر وابستگی به سرعت از نیروی الکتریکی پیچیده تر است و دانشمندان توانستند نوع جدیدی از مغناطیسم را کشف کنند.
 
باشگاه خبرنگاران جوان لرستان_ مهدی گودرزی به نقل از ساینس دیلی : محققان ام ای تی اساساً نوع جدیدی از رفتار مغناطیسی را کشف کردند که شباهت زیادی با رفتار نیروی مغناطیسی اولیه دارد.
بررسی ها نشان می دهند؛ نیرو مغناطیسی و خاصیت ساده نیروی مغناطیسی سوزن و آهنربا است که قرن ها شناخته شده است دومین نیروی مغناطیسی آنتی فرو مغناطیسم است که نیروی مغناطیسی یون ها مغزها و آلیاژ ها است.

نوع سوم و جدیدی که از نیرو های مغناطیسی کشف شده است در مایع کوانتومی ایسین(کیو اس ال) یافت شده است که کیو اس ال یک کریستال جامد است اما حالت مغناطیسی حالت مایع آن را توضیح می دهد.
 اين گزارش حاکیست؛ بر خلاف دو نوع قبلی نیروی مغناطیسی جهت مغناطیسی ذرات در این مایع منحصر به فرد است و به طور مداوم در نوسان هستند به عنوان لحظات مغناطیسی شناخته شده در درون ماده هیچ نیروی استاتیکی در جهت مغناطیس وجود ندارد.

این ماده به خودی خود یک کریستال از یک ماده معدنی به نام هربر اسمیتایت است که دانشمندان برای اولین بار موفق به ساخت یک کریستال خالص بزرگ از این ماده شده اند.
این نیروی مغناطیسی چرخش ذرات در مایع ها را توجیه می کند و برای فیزیک کوانتومی کاربردهای بسیاری دارد.

آخرين بروز رساني ( ۰۵ دي ۱۳۹۱ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.