۲۹ بهمن ۱۳۹۶   ۰۸:۰۸    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
وضعیت مسجد جامع بروجرد غیر قابل پذیرش است/نقش نظارتی نمایندگان؟!
روزهای بروجرد- بارها در مورد وضعیت اسفبار مسجد جامع بروجرد به عنوان قدیمی ترین مسجد غرب کشور نکاتی یادآور شده است.

عملکرد ضعیف و غیرقابل توجیه هیئت امنای این مسجد با این اثر فاخر سده های ابتدایی اسلام هر دردمندی را که دل در گرو میراث ایرانیان دارد، آزرده می کند.

تخلفات و سهل انگاری های هیئت امنای این مکان ارزشمند و تاریخی آنقدر آشکار است که در همان ابتدای ورود به مسجد به روشنی قابل مشاهده است.

متاسفانه اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد در این مورد بسیار منفعل عمل کرده و مقصر اصلی در تخریب این بنای بی نظیر است. ضمن آنکه اداره میراث فرهنگی بروجرد نیز باید به جد و طبق قانون پیگیر ضررها و آسیب های وارده شده به این میراث گرانقدر از طریق مراجع ذی صلاح باشد و گزارش عملکرد خود را به اطلاع مردم برساند.
 
در این بین نقش نظارتی نمایندگان محترم بروجرد نیز معنا پیدا خواهد کرد.

تذکر و پیگیری کمترین انتظار مردم و دوستداران میراث گرانقدر بروجرد از نمایندگان خود است امری که تاکنون در این مورد دیده نشده و امید می رود دو نماینده محترم بروجرد نقش و وظیفه نظارتی خود را بدون تعلل و رودربایستی انجام دهند.

همچنان پیگیر مسائل و مشکلات مسجد جامع بروجرد خواهیم بود...
آخرين بروز رساني ( ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ )

نظرات  

 
+1 # امیر يكشنبه, 28 خرداد 1396 ساعت 23:38
سلام واقعا وضعیت برخوردبامردم ونحوه نگهداری ازاین مسجد اسف باراست.هیات امنامگرنبایدپاس خگوباشد مگرمسجد ملک شخصی است هروقت دلشون میخواددرب بازمیکنن هروقت دوست نداشته باشن درب بسته است و هیچکس پاسخ نمیده امیدوارم مسئولینی مثل فرماندارواداره اوقاف وجدیت بیشتر بخرج بده. وقتی هم سوال میکنی میکن تصمیم گیری بارییس هیات امناء است.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # زهره دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 08:48
مسجد جامع اثر ملی و فاخری است که تامین و نگهداری آن اعتبارات ملی مهمی را طلب می کند. اینکه این میراث عظیم و افتخار ملی چرا دستخوش بی مهری قرار گرفته را باید از سکان داران اعتبارات ملی مدیریت میراث فرهنگی کشور پرسید که چرا جواب گوی نیازهای مالی این اثر فاخر ملی نیستند. وچرا اعتبارات این اثر را در دیگر مراکز هزینه می کنند. اوقاف اعتبار محدودی از موقوفات مسجد دارد که جوابگوی هزینه های جاری سالانه معمول مسجد نمی شود. اگر می خواهند درب مسجد باز باشد و شبانه روز در اختیار عموم مردم باشد .میراث فرزهنگی باید حقوقی معادل یک نفر از پرسنل عادی خودش را بدهد تا خادم مسجد از صبح تا عصر درب میراث فاخر را باز بگذارد برای عموم.خادم ماهیانه سیصد هزار تومان میگیرد آنهم دو سه ماه طلب دارد .نمازگزاران مسجد هم قشر مرفهی نیستند که بتوانند ماهیانه مبالغ قابل توجهی جهت امرات مسجد بدهند. مراسمات فاتحه و... هم نمی شود در مسجد گرفت که درآمدی داشته باشد. این همه بغض و کینه ورزی برای چیست . میخواهید این محل را برای کارهای سیاسی محض قرار بدهید بسم اله از اداره اوقاف تاییدیه بگیرید و بجای انای مسجد قدم رنجه نمایید برای بهبود هرچه بهتر کارهای مرمتی مسجد.میراث فرهنگی در اعتبارات تخصصیی مشکل دارد و جنابعالی نفست از جای گرم در می آید.اعتبارات مورد نیاز چند صد میلیونی نیازاست عزیزم .بسمه اله بیایید جلو تحویل بگیرید.اگر مرد میدانید. و مورد وثوق اوقاف کشور
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # امیر دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 23:35
بقیه مساجد شهرچطوری اداره میشه؟ اعتبارات میلیونی بقول شما بهشون میدن اون تعمیرات راهم میراث فرهنگی انجام میده که واقعا کافی نیست. ولی هیات امنا پس چکارمیکنه آب وبرق وگازمسجدها که رایگانه پس این مسجد درحال حاضرمحل سیاسی کاریه. خوبه مسجد جامع حداقل ده پانزده تامغازه داره درآمدش چی میشه ؟
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.