۳۰ آبان ۱۳۹۶   ۲۰:۳۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
توضیحات معاون سیاسی فرمانداری بروجرد در مورد تجمع کارگران سامان کاشی
روزهای بروجرد- معاون سیاسی فرمانداری بروجرد گفت: تا پایان هفته جلسه‎ای به منظور حل مشکلات کارگران سامان کاشی بروجرد در مرکز استان برگزار می‎شود.

احمد گودرزیان در پی تجمع امروز تعدادی از کارگران سامان کاشی مقابل فرمانداری بروجرد در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: این افراد خواهان پرداخت سهم بیمه و سهم 4 درصد مشاغل سخت و زیان‎آور از سوی کارفرما و بازنشستگی هستند.

وی خاطر نشان کرد: این کارگران معترض از هفته گذشته تاکنون برای سومین بار است که مقابل فرمانداری و اداره تامین اجتماعی بروجرد تحصن می‎کنند.

معاون سیاسی فرمانداری بروجرد تاکید کرد: کارفرمای سامان کاشی باید با پرداخت مطالبات این 54 کارگر به مشکلات آنها پایان دهد.

گودرزیان به اختلاف نظر بین کارفرمای سامان کاشی و تامین اجتماعی در خصوص نحوه پرداخت سهم 4 درصد این تعداد از نیروهای در آستانه بازنشستگی  اشاره و عنوان کرد: کارفرما خواهان پرداخت این مبلغ در قالب اقساط است، حال آنکه تامین اجتماعی خواهان پرداخت نقدی حداقل 10 درصد از میزان بدهی کارفرما در این زمینه است، تا به این ترتیب زمینه برای بازنشستگی 54 کارگر یاد شده فراهم شود.

وی تصریح کرد: قرار است، روز پنجشنبه جلسه‎ای در مرکز استان با حضور مدیران کل، معاونین استانداری و مدیریت کارخانه سامان کاشی بروجرد با هدف حل مشکلات این تعداد از کارگران برگزار شود و قطعا در این روز نتیجه‎ای برای حل مشکل موجود به دست می‎آید.

معاون سیاسی فرمانداری بروجرد اظهار کرد: اگر چه کارگران سامان کاشی به دنبال استیفای حقوق به حقه خود هستند، اما تجمع آنها مقابل فرمانداری و اداره تامین اجتماعی بروجرد و یا در مرکز استان راهکار درستی برای دستیابی به اهداف آنها نیست.

گودرزیان با تاکید بر اینکه از طریق قانون مشکل این تعداد از کارگران کارخانه سامان کاشی حل و فصل می‎شود، بیان کرد: باید گفت که شیوه آنان برای حل مشکل روش درستی نیست.

وی در خصوص حل مشکل 88 کارگر دیگر از کارخانه سامان کاشی بروجرد گفت: امروز جلسه‎ای در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان به منظور حل مشکل این افراد و برقراری بیمه بیکاری برای آنها برگزار می‎شود.

گفتنی است، در سال‎های اخیر و با شدت گرفتن فراز و فرودهای کاری در کارخانه سامان کاشی بروجرد کارگران این واحد صنعتی چندین بار دست به تحصن و اعتراض زده‎اند و نارضایتی خود را از شرایط نامناسب کاری، حقوق معوقه چند ماهه، نپرداختن حق بیمه از سوی کارفرما و مشکلاتی از این دست اعلام کرده‎اند.

 اگر چه شیوه‎ای که کارگران فعال در این واحد صنعتی برای تحقق اهداف و دریافت مطالبات خود به کار گرفته‎اند، صحیح نیست، اما به نظر می‎رسد که مدیریت کارخانه اراده‎ای برای حل این مشکلات و پایان دادن به آنها ندارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ آذر ۱۳۹۵ )

نظرات  

 
0 # بهنام دوشنبه, 29 آذر 1395 ساعت 23:42
سلام وقتی در شهری مدیریت درستی وجود نداشته باشد از این بهتر نمی شود نه جوانان وضع مناسبی دارند ونه کسانیکه عمری کار کرده وحال وقت بازنشستگیشان است معلوم نیست این اوضاع تا چه زمانی در بروجرد ادامه دارد فقط خدا کند ختم به خیر شود
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # گودرزي سه شنبه, 30 آذر 1395 ساعت 09:46
جناب گودرزيان، در جايي كه همه چيز غلط است درست بودن هم غلط است.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # karmand سه شنبه, 30 آذر 1395 ساعت 18:06
بهرنگ بهنود, [۲۰.۱۲.۱۶ ۱۵:۲۷]
1800 خانواده کارمندان شهرداری بروجرد امشب یلدا ندارند//با توجه به اینکه کارمندان شهرداری بروجرد بالغ بر 8 تا 9 ماه از اخرین حقوق دریافتی شان میگذرد و شهردار این شهر جناب آقای یوسفی به همراه دوستان شورای شهری شان در سواحل کیش به سر میبرند کارمندان و خانواده های این عزیزان ماههاست که پولی برای خرج کردن ندارند و اضافه بر این با هر گونه اعتراضی از شهرداری بروجرد اخراج میشوند به طوریکه ماه گذشته حدود 200 نفر از این افراد به بهانه استخدام غیر اصولی اخراج شدند....در شب یلدا و در کنار خانواده هایتان پیش سفره یلدا به یاد خانواده های گرفتار کارمند شهرداری بروجرد باشید ...التماس تفکر
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # پویا چهارشنبه, 01 دي 1395 ساعت 09:54
براساس اصل بیست و هفت قانون اساسی «تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها بدون حمل سلاح,به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد ازاد است»
مطابق قانون کار اشتباهی نکردن و تنها راهی که مونده همینه
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.