۰۷ فروردين ۱۳۹۴   ۲۰:۳۱    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
توهین به قوم لر و اعتراض 55 نماینده مجلس
روزهای بروجرد : در پی نامه عجیب و توهین آمیز عبدالعلی آجیلی سرپرست دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان موجی از اعتراضات و واکنش ها نسبت به این نامه در بین استان های لرنشین بوجود آمده است در همین زمینه نماینده خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی از تذکر تعدادی از نمایندگان به وزیر علوم به علت سخنان نامرسوم رییس یک دانشگاه به دانشجویان سه استان خبر داد. وی اظهار داشت: «عبدالعظیم آجیلی» که در حال حاضر ریاست دانشگاه کشاورزی وآجیلی رئیس دانشگاه رامین خوزستان منابع طبیعی رامین خوزستان را بر عهده دارد در نامه‌ای خطاب به ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش خواستار عدم پذیرش دانشجویان از استانهای لرستان، ایلام و چهار محال بختیاری دیگر شده است.
 
این نماینده مجلس در اعتراض خود به این اقدام آورده است: « آجیلی رییس این دانشگاه در این نامه مدعی ایجاد مشکلات فرهنگی از جانب دانشجویان این سه استان ( لر نشین ) شده است، حالا نمایندگان می‌خواهند بدانند یک فرد چگونه می‌تواند تا این اندازه نادان باشد که یک نامه رسمی با این مضمون را به رییس سازمان سنجش بنویسد و بخواهد دانشجویان را از علم‌آموزی محروم کند.»عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: مگر فرهنگ این فرد چیست که با فرهنگ یکی‌ از اصیل‌ترین اقوام ایرانی سازگاری ندارد. 
 
نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی و چرام نیز درباره‌ی این نامه‌ی توهین آمیز گفت: در پی هتک حرمت یک استاد دانشگاه به قوم لر، 55 نماینده مجلس به وزیر علوم نامه اعتراض‌آمیز نوشتند.حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری به فارس گفت: امروز حرکتی خوب در مجلس شکل گرفت و تعداد 55 نماینده مجلس با امضای نامه‌ای مراتب اعتراض خود را نسبت به هتک حرمت به قوم لر خطاب به وزیر علوم اعلام داشتند.
در همین زمینه محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج در مجلس نیز درباره اهانت اخیر سرپرست دانشگاه کشاورزی خوزستان به اقوام ایرانی و تذکر نمایندگان به وزیر علوم اظهار داشت: ما قبل از اینکه متعلق به هر قومی باشیم، یک انسان هستیم و باید حرمت یکدیگر را نگه داریم چرا که طبق احادیث، حرمت انسان‌ها از کعبه نیز بالاتر است.

کولیوند با بیان اینکه ایران از اقوام مختلفی تشکیل شده که همه آنها خدمات بسیاری در طول تاریخ به کشورمان داشته‌اند، گفت: فردی که به خود اجازه می‌دهد به اقوام ایرانی توهین کند، اگر واقعاً با هدف خاصی این کار را انجام داده باید با او برخورد جدی صورت گیرد و حتی برکنار شود تا بداند باید حرمت اقوام ایرانی را نگه دارد.

این نماینده مجلس یادآور شد: مگر خود این رئیس دانشگاه کجایی است که به خود اجازه می‌دهد به سایر اقوام توهین کند؟ آیا او هم دوست دارد که به قومیتش توهین شود؟ از این رو اگر این سخنان وی با غرض‌ورزی بوده باید برکنار شود. 
 
روزهای بروجرد نیز به نوبه‌ی خود این تبعیض قومیتی را محکوم می‌نماید و خواستار برکناری این مدیر حرمت شکن است.
 
 

آخرين بروز رساني ( ۲۲ شهريور ۱۳۹۱ )

نظرات  

 
-3 +12 # بروجرد چهارشنبه, 22 شهريور 1391 ساعت 18:43
حالا نمایندگان می‌خواهند بدانند یک فرد چگونه می‌تواند تا این اندازه نادان باشد که یک نامه رسمی با این مضمون را به رییس سازمان سنجش بنویسد و بخواهد دانشجویان را از علم‌آموزی محروم کند.»عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: مگر فرهنگ این فرد چیست که با فرهنگ یکی‌ از اصیل‌ترین اقوام ایرانی سازگاری ندارد.
:o :o :o :o :o :o :o
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-18 +4 # 32 چهارشنبه, 22 شهريور 1391 ساعت 22:12
حتمن راست میگه که نباید از این 3استان دانشجو بگیرن
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 +10 # عبدا... عبدا... زاده پنجشنبه, 23 شهريور 1391 ساعت 00:39
اینه چوعیب تو بنود راست ---- خود شکن اینه شکستن خطاست بهتر نیست علت ومصادیق عملکرد دانشجویان این سه استان مورد خطاب از مسوول ان دانشگاه قبل هجمه وبایکوت ایشان ازاو بخواهیم توضیع دهد
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 +7 # رامین پنجشنبه, 23 شهريور 1391 ساعت 09:00
به نظرم باید ابتدا علت حرف ایشان را پرسید حتما آنقدر دانشجویان گرام حرکات ناشایست انجام داده اند که باعث شده چنین حرفی زده شود
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 +2 # اهواز جمعه, 24 شهريور 1391 ساعت 13:38
نه عزیزان این شخص چون دزفولی است اینگونه اظهارات نژادپرستانه براشون عادیه.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 +3 # بروجرد شنبه, 25 شهريور 1391 ساعت 10:39
درود بر شرف این مسوول
خدایی راست میگه
من خودم شمال دانشجو بودم اینقدر لرها گند زده بودن که خونه بهشون اجاره نمیدادن
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # مهدی جمعه, 15 دي 1391 ساعت 15:50
چی میگی ... من خودم بروجردی ام چرا اسم خودتو میزاری بروجرد بعد این دروغاروسرهم میکنی
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # مرد آريايي يكشنبه, 26 شهريور 1391 ساعت 10:02
دوستاني كه كامنت گذاشتهاند در حمايت از صحبتهاي... اين ... به دو نكته توجه فرمايند
1-در همه شهرها و همه قوميتها آدمهاي خوب و بد پيدا مي شود اين دليل به تعميم اشتباه يكنفر به كل ايل و قبيله او نمي باشد اگر تصور كسي چنين است با كمال احترام احمقانه است.
2-دوست و سرور گرامي كه كامنت گذاشته اي در حمايت از هتاكي يك نادان خود شما هم بالاخره به قوم يا قبيله اي وابسته هستي اگر اصالت ايراني داشته باشي. لحظه اي احساس كن در اين نامه به جاي نام 3 استان نام ديار تو مي آمد آن موقع بازهم اين دفاع رو مي كردي؟ اگر بگي آره كه خوش به غيرتت حرفي نمي مونه اگرهم اصالت درست و حسابي نداشته باشي بايد بدوني كه ايران از اقوام مختلفي تشكيل شده است كه همين ماهيت ماهوي ايران به دليل پارس بودن مردمان آن است و به دلايل متعدد تاريخي فرهنگي و عيني قوم پارس همين قومي است كه الان مورد تعرض عده اي بي اصل ونسب كه اصالتشان از نام خانوادگيشان بر مي آيد قرار گرفته است.
چو ايران نباشد تن من نباد.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # معین دوشنبه, 27 شهريور 1391 ساعت 09:08
زنده باد قوم لر . این آفا نمیتونه دانشگاهو اداره کنه به لرا چه ربطی داره . بی لیاقتی خودشو گردن دیگران میندازه
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # محمود پنجشنبه, 30 شهريور 1391 ساعت 17:39
من با جمله های زیبای مرد آریایی موافقم، دوست عزیز شما هم خجالت بکش که کورکورانه از این ... دفاع میکنی....
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # بهنام پنجشنبه, 02 آذر 1391 ساعت 18:45
هر شهر ادم خوب داره ادم بدم داره ولی اقایونی که طعم فقر و نداری را حس نکردن نمی فهمن فقر خصلتای خوب ادم و کم می کنه اما اگه خودتون توی اون سختی بزرگ می شدید می دونستید یه من ماست چه قدر کره داره موقه کار و بدبختی ملت و مملکت شما ها که تشریف ندارید اون وقت میاید برای ما نامه نگاری میکنید
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # خرم آبادی سه شنبه, 01 مهر 1393 ساعت 16:41
اصیل ترین قوم ایرانی لرها هستن و فرهنگ وزبان فارسی مدیون این قوم است اگر لر نبود ایران باید الان مثل عراق وشام ومصر و.... عرب بود هرکسی که توهین میکنه بی شخصیتی خودشو ثابت می کنه
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.