۰۲ اسفند ۱۳۹۶   ۰۴:۳۰    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
سخنان قابل تامل رئیس شورای شهر بروجرد!/ آیا ایشان از قوانین شورا اطلاع دارد؟!
روزهای بروجرد- پس از تشکیل نشدن جلسه شورای شهر بروجرد در روز گذشته محمد بیاتی رئیس این شورا توضیحاتی ارائه داده که بیش از آنکه به شفاف سازی منتهی شود نشان دهنده عدم تسلط وی به قوانین شورا است امری که در چندین دوره شوراهای گذشته بروجرد- علی رغم انتقادات گسترده به عملکرد آنان- نظیر ندارد!

 وی در توجیه عدم تشکیل جلسه شورا گفته است: در مورد لغو جلسه ۲۱آبان ۹۶ باید عرض کنم که چون قانونا باید در جلسه برای تعیین تکلیف شهردار همه ۹نفر اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد حضور داشته باشند، و از آنجا که دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد اعلام کردند که بروجرد نیستند و نمی توانند در ساعت مقرر در جلسه مذکور حاضر شوند، بنابراین بخاطر ضیق وقت و اطلاع رسانی سریع ، لغو جلسه با پیامک به همه اعضای شورای شهر اطلاع رسانی گردید.

شگفتا  که هنوز رئیس شورای شهر بروجرد به آیین نامه اجرایی شورای شهر نیز آگاهی ندارد!!

جناب آقای بیاتی کلمات بار حقوقی خود را دارند شما  کلمه "قانونا" را به استناد کدام ماده قانونی اظهار داشته‌اید؟!!

در این مورد حتما لازم است به ماده قانونی مورد نظر اشاره کنید اگرچه از این کار ناتوانید چرا که اساسا چنین ماده قانونی وجود ندارد.

جناب بیاتی در خوشبینانه ترین حالت این را باید به حساب ناآگاهی شما از قانون گذاشت و گرنه ماده 15 قانون شوراها به صراحت نحوه رسمیت یافتن "قانونی" جلسات را بیان داشته است: جلسات شوراها علني و با حضور دوسوم اعضاي اصلي رسميت مي يابد و تصميمات با اكثريت مطلق آراي حاضرين معتبر است.

این ماده خوشبختانه هیچ قید و تبصره‌ای هم ندارد که جلسه انتخاب شهردار را از آن استثناء کرده باشد.

جناب بیاتی براستی چه کسی صادقانه رفتار نمی‌کند!؟

آیا باور کنیم که عدم تشکیل جلسه به دلیل مسافرت یک عضو شورا بوده اگر این طور است بر اساس کدام قانون و آیین نامه جلسه را تشکیل ندادید؟!

از کی تا حالا سلیقه و  خواسته شخصی رییس شورا بر قانون رجحان پیدا کرده است؟ نام این رفتار شما را چه بگذاریم؟!

اگر در جلسه بعدی هم یکی دیگر از اعضای شورا به مسافرت رفت دوباره جلسه را لغو خواهید کرد؟ بر طبق منطق جنابعالی البته باید لغو کنید!

آیا شما همیشه کلید ساختمان شورا را از سرایدار آنجا می‌گیرید یا فقط دیروز چنین کاری انجام دادید؟!

جناب آقای بیاتی شما که سخن از صداقت می‌گوید لحظه ای در مورد رفتار خود و نسبت آن با صداقت تامل فرمایید.

البته گفته های عضو دیگر شورا شهر نیز نشان می دهد که واقعیت لغو جلسه چیز دیگر بوده است:

اشرف چگنی در گفتگو با تسنیم در مورد جلسه روز گذشته از دست‌های پشت پرده‌ای گفت که خواستار عزل یاراحمدی هستند و اینکه زیر بار زور آن‌ها  نمی‌روند.

وی البته دوباره در خوشبیانه ترین حالت -همانند رییس شورا- عدم آگاهی خود را از قانون شوراها را نمایان کرد: یکی از الزامات انتخاب شهردار حضور همه اعضای شورای شهر است و به این ترتیب با توجه به غیبت یکی از اعضاء جلسه لغو شد، تا در روز دیگری و با حضور 9 عضو شورای شهر برگزار شود.(فارس)

آنطور که از شواهد پیداست برخی از اعضای شورای شهر خواهان ادامه کار یاراحمدی به عنوان شهردار هستند اینکه دلیل این اصرار با وجود مخالفت صریح وزارت کشور چیست چندان مشخص نیست ظاهرا امید اینان به طرح موضوع در هیئت حل اختلاف است اما توصیه‌ای که به این اعضا می شود مشورت با چند حقوقدان در این مورد است تا اینگونه وقت مردم و شورا و شهرداری را برای امری که نتیجه آن از قبل مشخص است، تلف نکنند.

آیا براستی هزینه لجاجت،ناآگاهی، منافع شخصی و گروهی را جز مردم کسی دیگری پرداخت خواهد کرد؟

 نکته آخر: فرماندار محترم بروجرد باید اقدامات مقتضی را برای اجرای قانون در شورای شهر بروجرد انجام دهد و بیش از این اجازه ندهد سلایق شخصی و گروهی بر منافع مردم رجحان یابد.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ آبان ۱۳۹۶ )

نظرات  

 
-3 +2 # امیر سه شنبه, 23 آبان 1396 ساعت 14:55
مدیر محترم بروجرد تایم شما نسبت به رئیس شورای شهر کینه ای دارید؟هرآدم عاقلی می داند برخی از واژه ها به خاطرعادت مردم است نه به خاطر ناآگاهی یا عدم صداقت ! جناب بیاتی هم شخص با سواد وهم احاطه کامل به قوانین دارند وهم فردی است صادق اگر ایشان گفته اند قانونا باید همه اعضاء شورا باشند حتما به خاطر احترام به همه اعضاء است ونظر ایشان این است که تعیین شهر اگر با حضورهمه ی اعضاء باشد بهتر است ، من واقعا برای شما متاسفم که به خاطر به کار بردن این واژه این همه توهین بسبت به شخص آقای بیاتی بیان نموده اید.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 +2 # حق بین جمعه, 26 آبان 1396 ساعت 10:38
با سلام.طرز بیان نوینده این مطالب کاملا نشان می دهد که ایشان مغرضانه با این مساله برخورد می کند واصولا اینگونه است هر وقت از کسی یا گروهی خوشت نیاد فقط منتظر می نشینی تا یک خطا و... ببینی تا اون خطا رو به بزرگی کوه نشون بدی . واقعا برای این افکار متاسفم!!!!
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.