۰۲ اسفند ۱۳۹۶   ۰۴:۲۶    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
شهردار، لازم نیست در همه امور متخصص باشد!

روزهای بروجرد- شهردار، لازم نیست در همه امور متخصص باشد اما باید متبحر در جذب مشاورین متخصص باشد!

وقتی شهرهای کمتر توسعه یافته را بادقت بیشتری بررسی میکنیم، عموما علت این ضعف پیشرفت را در تکبر مدیران و مسئولینی می بینیم که خود را علامه دهر میدانند و مجموعه را از نظر متخصصان و نخبگان بی نیاز!

این در حالیست که تجربه قرابت ما با مدیران متعدد و موفق سطوح ملی، دال بر این ادعاست که هرچقدر مدیر توانمندتر باشد، خود و مجموعه تحت مدیریتش را بیشتر نیازمند وجود مشاوران ومتخصصان آگاه و رزومه دار می داند!

یک مثال در دسترس دکترجمالی نژاد است!

دکتر جمالی نژاد شهردار موفق اصفهان، امروز سکاندار شهرداری یزد است.

او خود دکترای شهرسازی دارد و مدتها مشاور و معاون عمرانی استاندار بوده است.

جمالی نژاد امروز باوجود رزومه بسیار قوی خود، طی احکامی سه تن از اساتید برجسته کشور را به عنوان مشاور شهردار یزد انتخاب کرد.

بر این اساس پروفسور جعفر جعفری به عنوان مشاور گردشگری شهردار، دکتر پاپلی یزدی به عنوان مشاور آمایش شهری و دکتر محمدرضا اولیاء به عنوان مشاور معماری و میراث فرهنگی شهردار یزد انتخاب شدند.

در اینکه جمالی نژاد یک شهردار متخصص است هیچ شکی نیست اما آنچه لازم به بررسی است آنست که او تحت چه شرایطی آموزش دیده که خودرا بی نیاز از طیف مشاورین متخصص نمی داند؟

و سوال دوم آنست که شورای شهر یزد چقدر رشد یافته اند که میتوانند چنین شهردار عالم و خوش اندیشه ای را برای توسعه یزد برگزینند؟!

در هر حال نتیجه همیشگی ما از این مطلب آنست که مدیران خوش فکر همیشه کار تیمی و تفکر تخصص محور را بر تصمیم گیری های شخصی و حدس و خطائی!!! که هزینه اش از جیب مردم تأمین شده است، ترجیح داده اند و صدالبته این هم به نفع مردم است و هم به سود خودشان.
 
.......................
علیرضا مقسمی
مشاور معاون عمرانی استاندار لرستان
آخرين بروز رساني ( ۱۳ آبان ۱۳۹۶ )

نظرات  

 
+1 # بدبخت شنبه, 13 آبان 1396 ساعت 14:36
آقا تخصص پیش کش شهردار محترم.زباله های شهرک امام کوچه های دانش و آزادگان هر سه شب یکبار حمل میشن اونم نصف و نیمه.این دیگه تخصص میخاد واقعا؟؟ پیگیری کردیم میگن به پیمانکار واگذار کردیم.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # برخورداری شنبه, 13 آبان 1396 ساعت 14:44
میشه لطف بفرمایید که شهردار محترم در چه زمینه هایی تخصص دارند؟ شهرداری که گوش بفرمان وابستگان صاحب منصب در شورای شهر است و ماموریت دارد تا نیروهایی که چاپلوسی برخی مدیران و اعضای شورا را نمی کنند قلع و قمع کند تخصص نیاز ندارد شهامت لازم دارد.انشالله که شما شهامت دارید نظر حقیر را حذف نمی کنید.سپاس.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.