۲۱ آذر ۱۳۹۶   ۱۵:۳۱    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
شهاب روزبهانی: بیش از 60 درصد مدارس بروجرد فرسوده است/جای خالی فضای آموزشی در برخی شهرک‎ها
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: بالغ بر 60 درصد مدارس این شهرستان فرسوده بوده و از مقاومت کمی برخوردارند.

شهاب روزبهانی در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: بر اساس آمارهای اداره نوسازی مدارس، بالغ بر 60 درصد مدارس شهرستان بروجرد بافتی فرسوده دارند.

وی عنوان کرد: واحدهای آموزشی که عمدتأ در مرکز شهر بروجرد قرار دارند، دارای بافت فرسوده بوده و از مقاومت بسیار پائینی برخوردارند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد با اشاره به نگران‎کننده بودن وضعیت ساختمان برخی واحدهای آموزشی بیان کرد: تعدادی از مدارس این شهرستان نیز با وجود تخریبی بودن همچنان مورد استفاده قرار می‎گیرند.

روزبهانی ادامه داد: برخی از مدارس شهرستان بروجرد تخریبی بوده و باید تخریب و بازسازی شود، اما به دلیل کمبود فضای آموزشی در حال حاضر همچنان مورد استفاده قرار می‎گیرند.

وی خاطر نشان کرد: سالانه اعتباراتی به منظور نوسازی و مقاوم‎سازی مدارس به شهرستان‎ها اختصاص می‎یابد، اما این میزان اعتبارات ناکافی بوده و جوابگوی نیاز واحدهای آموزشی شهرستان بروجرد نیست.

این مسوول با اشاره به اداره آموزش و پرورش بروجرد با قدمتی 103ساله قدیمی‎ترین در بین ادارات آموزش و پرورش لرستان است، تاکید کرد: به طبع بسیاری از مدارس این شهرستان نیز قدیمی بوده و نیاز جدی‎تری به بازسازی دارند.

روزبهانی اضافه کرد: با این وجود در سطح شهرستان بروجرد مدرسه خشتی و گلی وجود ندارد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علاوه بر فرسودگی مدارس، برخی از شهرک‎های بروجرد نیز فاقد فضای آموزشی هستند که این نقیصه موجب ایجاد تراکم دانش‎آموزان در مدارس مرکز شهر شده است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد با اشاره به اینکه همزمان با ایجاد برخی شهرک‎ها توجهی به احداث مدارس در آنها نشده است، اظهار کرد: هیچگونه فضای آموزشی در شهرک‎های پردیس، ایثار، زاگرس، مخابرات و هواشناسی طراحی نشده است.

روزبهانی ادامه داد: البته در بسیاری از شهرک‎ها زمین مورد نیاز برای ساخت مدرسه وجود دارد و به این ترتیب اولویت ساخت فضای آموزشی در این مناطق را در دستور کار خود داریم.پ

وی بیان کرد: امید است، با استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‎ساز و با احداث فضاهای آموزشی در شهرک‎های فاقد مدرسه علاوه بر پایان دادن به دغدغه‎های خانواده‎های دانش‎آموزان ساکن در این شهرک‎ها، از تراکم مدارس مرکز شهر بکاهیم.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد با اشاره به نقش بسیار تاثیرگذار خیرین مدرسه‎ساز در ساخت مدارس و یا مشارکت در این امر مهم تاکید کرد: بهره‎گیری هر چه بیشتر از این پتانسیل را به منظور بازسازی و ساخت واحدهای‌ آموزشی شهری و روستایی را در برنامه کاری خود داریم.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ آذر ۱۳۹۶ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.