۰۲ اسفند ۱۳۹۶   ۰۴:۳۲    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
نرخ بی سوادی دربروجرد به حدود یک درصد رسیده است
روزهای بروجرد- عبدالرضا خسروی در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه مجموع جمعیت بیسواد 10 تا 49 سال شهرستان بروجرد را سه هزار و 300 تن عنوان کرد و افزود: این نرخ در بین قشر بانوان کمتر از یک درصد و در بین مردان 1.12درصد می باشد.

وی اظهارکرد: هم اکنون 97 کلاس نهضت سوادآموزی برای 431 بیسواد مطلق درسطح شهر و روستاهای بروجرد دایربوده و علاقمندان می توانند با حضور در این کلاس ها از نعمت خواندن و نوشتن بهره مند شود.

مسئول نهضت سواد آموزی بروجرد بیان کرد: کلاس های دوره انتقال برای 124 تن و کلاس تحکیم 52 تن و کلاس نهضت سواد آموزی برای 255 تن دایر است.

خسروی اضافه کرد: طرح های نهضت سوادآموزی شامل کتابخوانی، حلقه های کتابخوانی، خود آموز، فرد به فرد و گروهی بوده و مشوق های مالی برای افراد آموزش دهنده و آموزش گیرنده در هر کدام از این طرح ها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در پایان دوره سواد آموزی به هرسواد آموز که موفق به قبولی شود یک میلیون و 440هزار ریال و به آموزش دهندگان درپایان هردوره که سواد آموز موفق به کسب مدرک شود در دوره انتقال هشت میلیون و 400هزار ریال، تحکیم هفت میلیون و 200هزار ریال و سواد آموزی یک میلیون و 300هزار ریال پرداخت خواهد شد.

وی ضمن گرامیداشت هفته نهضت سواد آموزی گفت: انتظار می رود افراد بیسواد وکم سواد به ویژه قشر10سال به بالا با حضوردرکلاس های نهضت از نعمت خواندن و نوشتن برخوردار شوند.

خسروی افزود: درهفته نهضت سواد آموزی دربروجرد برنامه های مختلفی ازجمله بازدید سواد آموزان از کتابخانه وعضویت رایگان آنها، دیدار با خانواده شهدا وغبار روبی گلزار شهدا صورت خواهد گرفت.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ دي ۱۳۹۶ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.