۲۲ آذر ۱۳۹۶   ۰۶:۳۵    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
نارضایتی شهروندان بروجردی ازافت فشار آب آشامیدنی
روزهای بروجرد- مصرف آب آشامیدنی در بروجرد با توجه به افزایش گرمای هوا و صرفه جویی نکردن برخی شهروندان افزایش یافته وموجب افت فشارو در برخی مواقع موجب قطعی آب در برخی از مناطق این شهر شده است.

به گزارش ایرنا افت فشار آب دربیشتر مناطق شهر بروجرد به ویژه شهرک های اندیشه و مسکن مهرمشهود بوده به طوری که زندگی ساکنان این شهرک ها را مختل کرده است.

دربرخی از نقاط شهر بروجرد فشار آب در طبقات همکف آپارتمان ها خوب بوده اما در طبقات فوقانی فشار آب بسیارکم و در برخی ساعات قطع می شود.

خروج سالانه 300 میلیون مترمکعب روان آب در شهرستان بروجرد ظرفیت بزرگی در این حوزه بشمار می‎رود که باید با شیوه‎های مختلف مهار و مورد بهره برداری برای استفاده شهروندان قرار بگیرد.

حجم ذخیره‎ای حدود86 میلیون مترمکعبی آبی که قراراست پس از احداث در پشت 2 سد شهید بروجردی و آبسرده جمع شود، به جذب بخش قابل توجهی از منابع آبی بروجرد کمک می‎کند.

براین اساس تسریع در روند احداث سدهای شهید محمد بروجردی و آبسرده ضرورتی انکارناپذیر برای مهاربخشی از روان آب‎های حوزه بروجرد در این شهرستان است.

یک شهروند بروجردی گفت: افت فشاروقطعی آب بدون اطلاع رسانی از سوی مسئولان صورت می گیرد که این امرموجب بروزمشکلاتی بسیاری برای ساکنان طبقات فوقانی آپارتمان ها شده است.

مریم لک افزود: با توجه به افزایش گرمای هوا و مصرف بیشترآب و استفاده از کولرهای آبی انتظار می رفت که با قطع و یا افت فشار آب مواجه شویم اما مسئولان امر باید پیش از این اقدامات لازم را در خصوص برطرف کردن این معضل انجام می دادند.

شهروند دیگربروجردی با اشاره به اینکه این شهرستان دارای سراب های پرآبی است اظهارکرد: بروجرد در فصل تابستان و بهار شاهد بارش های خوبی است ولی همه ساله در ایام تابستان شهروندان با قطعی و افت فشار آب مواجه هستند که امسال نیز به دلیل شدت گرما این مشکل بیشتردیده می شود.

سعید ساکی ادامه داد: متاسفانه میزان هدر رفت آب دربروجرد به دلیل نبود سد بسیار بالا است که باید اقدامات جدی در راستای تسریع در بهره برداری ازسد آبسرده این شهرستان صورت گیرد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری بروجرد در این رابطه گفت: با توجه به پیش بینی افزایش دمای هوا در تابستان امسال هشدارهای لازم مبنی بر صرفه جویی به شهروندان بروجرد در اوایل تیرماه داده شد.

حبیب الله حدادی افزود: به شهروندان توصیه می شود از مصرف بی رویه و شستشوی ماشین، حیاط و بسیاری مصارف غیر ضروری با آب شرب اجتناب کنند و با تمرین صرفه جویی در مصرف آب از بروز قطعی و یا کاهش فشار این مایه حیاتی جلوگیری کنند.

وی اظهارکرد: در روزهای آینده نیز دمای هوا بیشترخواهد شد و با توجه به افزایش گرمای هوا و استفاده مدام ازکولر بدون شک با افت فشار آب به صورت جدی مواجه خواهیم بود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری بروجرد بیان کرد: میزان مصرف آب دراین شهرستان درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش یافته و توصیه می شود شهروندان نهایت صرفه جویی را در مصرف منابع آبی داشته باشند.

حدادی ادامه داد: میزان مصرف روزانه آب از 79هزارمتر مکعب در روزبه بیش از82 هزار مترمکعب افزایش یافته و این امر موجب شده تا در برخی از نقاط شهر شاهد افت فشار آب باشیم.

وی گفت: با نزدیک شدن به اواسط ماه فصل تابستان واوج گرما، مصرف آب دربروجرد به مرز روزانه 84 میلیون مترمکعب نیز خواهد رسید.

به گفته وی اگرمردم به میزان 10درصد درمصرف آب شرب صرفه جویی کنند با مشکل قطع و کمبود این مایه حیات مواجه نخواهیم شد.

رئیس اداره امورآب و فاضلاب بروجرد اظهارکرد: آب شرب مورد نیازمردم بروجرد از13حلقه چاه و سرچشمه گلرود تامین می شود.
وی بیان کرد: 105هزارمشترک آب شرب در بروجرد وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ )

نظرات  

 
0 # بصیر جمعه, 06 مرداد 1396 ساعت 00:21
متاسفانه مدیران پاسخگو نیستند و بعد از دوران مسئولیت، فرار می کنند چرا کسی پیگیر این همه بدبختی در شهرداری نیست،،،، شورای شهر چه می کنند؟؟؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.