۲۹ بهمن ۱۳۹۶   ۰۸:۰۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
مرکز کنترل ترافیک در بروجرد راه‎اندازی شود/ضرورت ایمن‎سازی و آرام‎سازی محور کمربندی بروجرد
روزهای بروجرد- دبیر شورای ترافیک استان لرستان گفت: مرکز کنترل ترافیک در بروجرد راه‎اندازی شود.

به گزارش فراس، حمید کشاورز در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: راه‎اندازی مرکز کنترل ترافیک در شهرستان بروجرد ضروری است و باید در اولویت کاری قرار گیرد.

وی عنوان کرد: تا زمان راه‎اندازی مرکز کنترل ترافیک بروجرد، می‎توان با انجام اقداماتی از وقوع تصادف در محور کنونی کمربندی بروجرد کاست و بر ایمن‎یازی آن افزود.

دبیر شورای ترافیک استان لرستان با تاکید بر ضرورت ایجاد محور جدید کمربندی در بروجرد خاطر نشان کرد: تا تحقق این مهم باید با نصب علائم سرعت مجاز حرکت، سرعت‎کاه و دیگر زیرساخت‎های مورد نیاز از میزان وقوع تصادفات منجر به جرح و فوت در محور کمربندی کنونی بروجرد کاست.

کشاورز ادامه داد: همچنین شهرداری و اداره راهداری بروجرد با مشارکت یکدیگر نسبت به جانمایی و نصب سرعت‎کاه‎ها و سرعت‎گیرها در محور کمربندی بروجرد اقدام کنند، به طوریکه از سرعت خودروهای در حال حرکت در این محور از جمله خودروهای سنگین و نیمه سنگین کاسته شده و ایمنی آن بالاتر رود.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع شهری جدید بروجرد محدوده شهری را در آن جابجا کرده، بیان کرد: هم اکنون این طرح ملاک عمل است.

دبیر شورای ترافیک استان لرستان در خصوص عبور خودروهای سنگین و نیمه سنگین از محور کنونی کمربندی بروجرد و نقش آنها در افزایش آمار تصادفات گفت: تا زمانی که کمربندی جدیدی در این شهر تعریف و احداث نشود، نمی‎توان مانع تردد این خودروها در محور کنونی شد.

کشاورز در پاسخ به برخی اظهار نظرات مبنی بر بالا بودن سرعت خودروها در محور کمربندی بروجرد و نقش این عامل اصلی در وقوع تصادفات اظهار کرد: باید متناسب با سرعت مجاز تعریف شده برای این محور، تابلوهای تعیین سرعت در طول آن نصب شود.

وی تاکید کرد: به این ترتیب و تا پیش از ایجاد محور کمربندی جدید و راه‎اندازی مرکز کنترل ترافیک در بروجرد باید شهرداری و اداره راه با مشارکت یکدیگر نسبت به ایجاد و تعریف برخی زیر ساخت‎های لازم در محور کنونی کمربندی اقدام کرده و تا حد امکان در جهت کاستن از آمار وقوع تصادف در آن اقدام کنند.

دبیر شورای ترافیک استان لرستان با تاکید بر ضرورت ایمن‎سازی و آرام‎سازی محور کمربندی بروجرد عنوان کرد: استفاده از شیوه‎های کارآمد کوتاه و بلند مدت یاد شده تا حدود قابل توجهی آمار وقوع تصادف در این محور را پائین می‎آورد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مهر ۱۳۹۶ )

نظرات  

 
+2 # بصیر پنجشنبه, 20 مهر 1396 ساعت 23:04
پلیس راهور باید نقش جدی در کمربندی داشته باشد و حضور داشته باشند متاسفانه پلیس فقط و فقط منحصر به جریمه کردن شده است
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.