۰۲ بهمن ۱۳۹۶   ۰۹:۱۸    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
کتابخانه‎های بروجرد رتبه‎دار امانت کتاب لرستان در سال 95
روزهای بروجرد- رئیس اداره کتابخانه‎های عمومی شهرستان بروجرد گفت: کتابخانه‎های بروجرد سال گذشته رتبه‎دار امانت کتاب در استان لرستان شدند.

به گزارش فارس، داوود پهلوان در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: کتابخانه شهید صارمی بروجرد در آیتم‎های مختلفی همچون تعداد مراجعه‎کننده، تعداد امانت و اعضاء رتبه نخست را در بین کتابخانه‎های استان لرستان به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: از سویی کتابخانه علامه سید جعفری شهیدی بروجرد در حال حاضر از نظر درجه و ساخت بهترین کتابخانه استان لرستان و دارای بخش‎های مختلفی مانند بخش تخصصی نابینایان و کودکان است.

رئیس اداره کتابخانه‎های عمومی بروجرد ادامه داد: هم اکنون 13 کتابخانه شهرستان بروجرد شامل 5 کتابخانه نهادی، 6 کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه آستان قدس رضوی قریب به 15 هزار عضو فعال دارند.

پهلوان در ادامه به اعلام برنامه‎ها و روز شمار بیست و پنجمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: هفته کتاب از امروز 20 آبان ماه آغاز شده و تا 26 ادامه دارد، همچنین شعار امسال این هفته" آینده روشن، خانواده و کتابخوان" نام دارد.

وی بیان کرد: شعار روزهای 20، 21، 22 و 23 هفته کتاب امسال به ترتیب "کتاب، اهالی قلم و رسانه"، " کتاب، فضای مجازی و جهان دیجیتال"، "کتاب و جامعه دانشگاهی"، " کتاب، کودک و نوجوان، خانواده" نام گرفته است.

رئیس اداره کتابخانه‎های عمومی بروجرد افزود: شعار روزهای 24، 25 و 26 بیست و پنجمین هفته کتاب نیز " کتاب، کتابخوانی و کتابدار"، " کتاب، ناشران، کتابفروشان و اقتصاد"، " کتاب، حیات طیبه و انقلاب اسلامی" نام گرفته است.

پهلوان در بخش دیگری از سخنان خود به بیان برنامه‎های هفته کتاب در بروجرد پرداخت و اظهار کرد: بازدید دانش‎آموزان از کتابخانه‎ها در طول هفته کتاب، نواختن زنگ مطالعه در مدارس، اختصاص موضوع انشاء مدارس به مطالعه، کتاب و کتابخوان در طول این هفته و ثبت نام رایگان در کتابخانه‎های عمومی در روز 24 آبان ماه از جمله برنامه‎های این هفته است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات نقاشی، کتابخوانی و برپایی نمایشگاه کتاب در سطح کتابخانه‎ها، تقدیر از اعضاء فعال و کتابخوانان نمونه هر کتابخانه، تقدیر از یاوران کتابخانه‎ها و کتابداران بازنشسته بخش‎های دیگری از برنامه‎های هفته کتاب در بروجرد است.

رئیس اداره کتابخانه‎های عمومی بروجرد عنوان کرد: تقدیر از کتابداران ساعی و پر تلاش، برپایی کارگاه‎های آموزشی، ارائه خدمات اینترنت رایگان، برگزاری مسابقه فرهنگی کتابخوانی با هماهنگی رادیو شهری بروجرد و نشست کتابخوان کتابخانه‎ای در سطح مدارس از دیگر برنامه‎های این هفته است.

پهلوان برپایی شب شعر یار مهربان، جلسه نقد و معرفی کتاب و مسابقه هایکو کتاب برای کتابداران و عموم مردم را از دیگر برنامه‎های بیست و پنجمین هفته کتاب در شهرستان بروجرد برشمرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ آبان ۱۳۹۶ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.