۰۲ اسفند ۱۳۹۶   ۰۴:۳۰    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
خشت کج شورانشینان بروجرد در انتخاب یک شهردار
روزهای بروجرد- اعضای شورای پنجم شهر بروجرد خشت اول را در انتخاب شهردار کج نهادند تا کمامان شاهد وجود اختلافات در بین اعضا باشیم.

به گزارش فارس، با روی کار آمدن شورای پنجم شهر بروجرد انتخاب شهردار نخستین موضوعی بود که مخالفت‎ها و موافقت‎ها در این باره آن را به موضوعی جدی برای 9 عضو شورای شهر تبدیل کرد.

در نهایت غلام عباس یاراحمدی با رأی موافق 5 عضو و مخالفت 4 عضو دیگر به عنوان سرپرست شهرداری بروجرد انتخاب شد، تا پس از صدور حکمش به عنوان شهردار فعالیت خود در این سمت را ادامه دهد.

پس از آن نامه‎ای از سوی وزارت کشور به رئیس شورای شهر ارسال شد، با این محتوا که سنوات خدمت مندرج در حکم کارگزینی غلام عباس یاراحمدی بیش از 30 سال بوده و بر این اساس صدور حکم بازنشستگی وی ضروری است و امکان صدور حکم انتصابش به سمت شهردار بروجرد امکان‎پذیر نیست، بار دیگر بر سر ماندن یا رفتن یاراحمدی بین اعضای موافق و مخالف او بالا گرفت.

امروز و پس از آنکه به رسانه‎ها اعلام شد که رأس ساعت 4 عصر اعضای شورای شهر جلسه‎ای را با محوریت موضوع ماندن یا رفتن یاراحمدی برگزار می‎کنند، خبرنگاران رسانه‎های مختلف برای پوشش اخبار جلسه به شورای شهر رفتند، اما با درب بسته مواجه شدند.

4 عضو شورای شهر که همگی از ابتدا مخالف روی کار آمدن یاراحمدی بودند، در جلو ساختمان شورا حضور یافتند، در این حین گفته شد که جلسه امروز لغو شده و ملغی شدن آن توسط پیامک به اعضای شورا اطلاع داده شده است.

4 عضو حاضر البته اعلام برگزاری یا لغو جلسات توسط پیامک را به دور از وجاهت قانونی دانستند و گفتند که فرآیند اطلاع‎دهی به اعضای شورا برای جلسات رسمی باید در قالب نامه کتبی و 24 ساعت پیش از برگزاری جلسات صورت گیرد.

از طرفی اعضای غایب نیز علاوه بر توجیه چگونگی لغو جلسه امروز، رفتن شهردار را منوط به صدور حکم بازنشستگی وی می‎دانند و در غیر اینصورت دلیلی برای پس گرفتن رأی خود نمی‎دانند.

*نامه وزارت کشور فصل‎الخطاب است

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: در تاریخ 23 مهر ماه نامه‎ای از سوی وزارت کشور به دست رئیس شورای شهر رسیده است که بر اساس آن غلام عباس یاراحمدی به دلیل بازنشسته بودن نمی‎تواند، به عنوان شهردار بروجرد فعالیت کند.

فریبرز محسنی اظهار کرد: پس از آن مدارکی به وزارت کشور ارسال شده است، اما با توجه به اینکه سنوات خدمت یاراحمدی بیش از سی و یک سال است، مدارک ارسالی مورد پذیرش قرار نگرفته است.

وی عنوان کرد: از سویی معاون عمرانی وزیر و مدیر کل شورای اسلامی شهر و روستاهای وزارت کشور در تماسی با استانداری لرستان اعلام کرده‎اند که باید نسبت به انتخاب فرد جدیدی به عنوان شهردار بروجرد اقدام شده و این موضوع بیش از این به تعویق نیفتد.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد تاکید کرد: از سویی با توجه به اینکه توجیهات ارائه شده به وزارت کشور پذیرفته نشده و این وزارتخانه در نامه ارسالی 23 مهر ماه دلیل عدم وجاهت قانونی برای انتخاب غلام عباس یاراحمدی را به صورت مبسوط بیان کرده است، دیگر دلیلی برای ارسال نامه‎ یا نامه‎های بعدی وجود ندارد.

محسنی ادامه داد: از سویی دیروز بنده به همراه رئیس شورای شهر در جلسه‎ای در فرمانداری حضور داشتیم و فرماندار پس از جلسه ما دو نفر را به اتاق خود دعوت کرد و خطاب به بیاتی گفت: با توجه به اینکه فعالیت یاراحمدی به عنوان شهردار بروجرد قانونی نیست، از شما به عنوان رئیس شورای شهر می‎خواهم که اقدام به برگزاری جلسه‎ای برای انتخاب فرد جایگزین کنید.

وی تاکید کرد: فرماندار همچنین خطاب به رئیس شورای شهر گفت که ابتدا فردی را به عنوان سرپرست انتخاب و پس از آن هر چه زودتر به دنبال انتخاب فرد خدومی در سمت شهردار بروجرد باشید.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد بیان کرد: پس از این سخنان رئیس شورای شهر خطاب به فرماندار گفت: برای همین منظور جلسه‎ فوق‎العاده‎ای ساعت 16 عصر در شورای شهر برگزار می‎شود که فرماندار نیز برای حضور در این جلسه دعوت شده است.

محسنی تاکید کرد: حتی پس از خروج فرماندار از اتاقش برای رفتن به جلسه‎ای در مرکز استان، بنده و آقای بیاتی در اتاق وی ماندیم و در مورد گزینه‎های شهردار بروجرد بحث و تبادل نظر کردیم.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس قانون نباید دوران سرپرستی در شهرداری بیش از 3 ماه به طول انجامد، از آقای بیاتی خواستم که در مدت10روزه باقیمانده فردی را به عنوان سرپرست انتخاب و پس از آن با رأی اعضای شورای شهر نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنیم.


*خودکامگی در شورای شهر بروجرد

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد در خصوص لغو جلسه امروز و اطلاع دادن به اعضاء از طریق پیامک گفت: جلسات رسمی این پارلمان محلی با امضاء رئیس شورا ابلاغ می‎شود و لغو آن نیز باید با امضاء رئیس صورت گیرد.

محسنی عنوان کرد: از طرفی اطلاع‎رسانی به اعضای شورای شهر در خصوص برگزاری یا لغو جلسات از طریق پیامک وجاهت قانونی ندارد.

وی خاطر نشان کرد: از سویی امروز انتظار داشتیم که رئیس شورای شهر در شورا حضور یافته و با اثبات بی‎طرفی خود در کنار اعضای حاضر بنشیند، اگر چه غیبت 4 عضو دیگر هم به جلسه رسمیت نمی‎بخشید.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد با اشاره به اینکه اینگونه اقدامات نشان‎دهنده خودکامگی است، تاکید کرد: با این تفاسیر دیگر جلسه‎ای نخواهیم داشت، تا زمانی که تکلیف شهردار بروجرد تعیین شده و به سمت انتخاب گزینه جدید برای این سمت برویم.

محسنی سپس خطاب به موافقان ابقای یاراحمدی در سمت شهردار بروجرد گفت: شوراها زیر مجموعه وزارت کشور هستند، بنابراین نامه این وزارتخانه مبنی بر امکان‎پذیر نبودن فعالیت یاراحمدی در سمت شهردار فصل‎الخطاب است.

وی با اشاره به اینکه یاراحمدی هم اکنون بیش از 31 سال سابقه فعالیت دارد، ادامه داد: با این تفاسیر زمانی که برخی از اعضای شورا اصرار بر ابقای وی دارند، این ذهنیت ایجاد می‎شود که در شهر فرزانگان هیچ نیرویی وجود ندارد.

*حکم بازنشستگی شهردار بروجرد ابلاغ نشده است

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بروجرد در پاسخ به مطالب مطرح شده از سوی برخی از اعضای این پارلمان محلی گفت: می‎گویند که غلام عباس یاراحمدی شهردار بروجرد بازنشسته بوده و بر اساس قانون نمی‎تواند که در این سمت ادامه فعالیت داشته باشد.

اشرف چگنی اظهار کرد: اولا اگر قانون به درستی حاکم است، چرا باید به فردی اجازه داده شود که مدتی پس از بازنشسته شدن همچنان فعالیت کند.

وی عنوان کرد: گفته می‎شود که یاراحمدی بر اساس نامه وزارت کشور بیش از 31 سال سابقه خدمت دارد، حال آنکه استعلام سازمان تامین اجتماعی سابقه فعالیت وی را قریب به 29 سال می‎داند.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد خاطر نشان کرد: در صورتیکه یاراحمدی بازنشسته شده است، حکم بازنشستگی‎اش را در حضور خبرنگاران به وی بدهند، در غیر اینصورت باید حکم او به عنوان شهردار صادر شود.

چگنی تاکید کرد: به این ترتیب تا زمانی که حکم بازنشستگی یاراحمدی صادر نشود، از رأی خود برنمی‎گردیم و اما اگر وی بازنشسته باشد، اصراری برای ماندنش در سمت شهردار بروجرد نداریم.

وی با تاکید بر اینکه قانون را ملاک عمل خود قرار داده است، ادامه داد: بنابراین کسی نمی‎تواند، به اجبار مرا وادار به پس گرفتن رأی خودم کند.


*تحت تاثیر جوسازی‎ها قرار نمی‎گیرم

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد تصریح کرد: تحت تاثیر جوسازی برخی از اعضای شورای شهر قرار نمی‎گیرم، به عبارت بهتر نه به اجبار به کسی رأی می‎دهم و نه به اجبار آن را پس می‎گیرم.

چگنی افزود: با همه این تفاسیر  افرادی که ادعای بازنشسته شدن غلام عباس یاراحمدی را دارند، حکم بازنشستگی وی را گرفته و تقدیمش کنند، تا آنگاه اعضای شورای شهر فرد دیگری را به عنوان شهردار بروجرد انتخاب کنند.

وی در خصوص چگونگی لغو شدن جلسه فوق‎العاده‎ای که قرار بود، عصر امروز برگزار شود، گفت: با توجه به اینکه علی روزبهانی از اعضای شورای شهر به ناچار باید به تهران سفر می‎کرد، جلسه امروز لغو شد.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد تاکید کرد: یکی از الزامات انتخاب شهردار حضور همه اعضای شورای شهر است و به این ترتیب با توجه به غیبت یکی از اعضاء جلسه لغو شد، تا در روز دیگری و با حضور 9 عضو شورای شهر برگزار شود.

چگنی در پاسخ به ادعای برخی از اعضاء مبنی بر اینکه ارسال پیامک برای اعلام لغو جلسات وجاهت قانونی ندارد، بیان کرد: آقایانی که نسبت به این موضوع اعتراض دارند، از این پس باید برای حضور در جلسات کمیسیون‎ها مراتب را به کتبأ به بنده اطلاع دهند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ آبان ۱۳۹۶ )

نظرات  

 
+1 # مهدی دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 22:25
عجیب است که شورای شهر دارد این همه وقت چند صد هزار شهروند بروجردی را هدر می دهد. ضمن احترام به آقای یاراحمدی، بهتر است خودشان انصراف دهند تا این قائله زودتر خاتمه پیدا کند.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.