۰۳ خرداد ۱۳۹۶   ۲۲:۵۹    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
گرد وغبارآسمان بروجرد را فرا گرفت
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: پدیده گرد وغبارهم اکنون آسمان بروجرد را فرا گرفته و دید افقی دراین شهرستان ازحد استاندارد 10 کیلومتر به هشت کیلومترکاهش داده است.

بهروزیاراحمدی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه منشا پدیده گرد وغباردربروجرد وجود ریزگردها در استان های جنوبی کشور است افزود: پیش بینی می شود این پدیده در شهرستان به مدت 2 روز تداوم داشته باشد و دید افقی را تا حدود پنج کیلومترکاهش دهد.
به گفته وی ازابتدای سال جاری تاکنون شهرستان بروجرد 23 روز آلوده را تجربه کرده است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد اضافه کرد: دمای فعلی هوا دربروجرد 23 درجه سانتیگراد بالای صفراست که نسبت به روز گذشته درهمین ساعت با چهار درجه افزایش همراه بوده است.

یاراحمدی هوای نیمه ابری همراه با پدیده گرد وغبار و وزش باد را برای آسمان بروجرد طی امروز و فردا پیش بینی کرد و ادامه داد: حداقل دمای هوای امروز بروجرد 18 و حداکثر 28درجه سانتیگراد بالای صفرخواهد بود.

وی بیان کرد: هنگام بروز پدیده ریزگردها به عموم مردم به خصوص گروه های حساس مانند بیماران سرطانی، ریوی، قلبی، زنان باردار، کودکان و افراد کهنسال توصیه می شود با مصرف شیر فراوان، عدم خروج از منزل، استفاده از ماسک فیلتر دار، اجتناب از کار و ورزش سنگین عوارض ناشی از این پدیده را کاهش دهند. 
آخرين بروز رساني ( ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ )
تبریک رئیس هیئت نظارت انتخابات ریاست جمهوری در بروجرد به خاطر حضور پر شور مردم در انتخابات

روزهای بروجرد- رئیس هیات نظارت و بازرسی بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان بروجرد در پیامی ضمن قدردانی از حماسه حضور مردم به رئیس جمهور منتخب ایران نیز تبریک گفت.

 لهراسب چهارمحالی در پیام خود آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم /إِنَّا فَتَحْنَا لَکَ فَتْحًا مُبِینًا. ملت شریف و برزگ ایران، این پیروزی بزرگ را محضر  شما ملت بزرگ تبریک عرض می‌نمایم و در برابر حماسه عظیم شما سر تعظیم فرود می‌آورم. جا دارد این پیروزی را به مقام معظم رهبری، خانواده معظم شهدا، ایثارگران عزیز و تمام امت شریف ایران و رییس جمهور منتخب ، تبریک عرض نمایم


مشارکت با شکوه مردم و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب، بار دیگر، ایران را در جهان و در مقابل چشمان دشمنان به سربلندی و سرافرازی نائل کرد. مردم ایران با حضور بی‌سابقه و پرشورشان در انتخا بات اردیبهشت 96 ، بار دیگر نشان دادند طوفان پوچ سیاه‌نمایی‌های جهان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آنها را از ادامه راه آرمان‌های انقلاب اسلامی و خون شهدا باز نمی‌دارد. جا دارد، در مقابل شعور و حماسه آفرینی این مردم بزرگوار و آگاه سر تعظیم فرود آورده و تشکر بی‌دریغمان را نثارشان کنیم. امیدوارم ما، به عنوان خادمان این ملت، بتوانیم پاسخگوی این محبت و اعتماد از طرف آنها باشیم. نام ایران هماره سربلند و پرآوازه باد.


زنده بادایران و ایرانی که نام پرافتخارش یادآور غیرت، هیبت، حضور و شعوراست، پاینده باد مهد دلیرانی که ابهت و صلابت ایران اسلامی را دیگر بار به نمایش گذاشتند و جاودان باد اقتدار ملت بزرگی که شکوه و عظمت را دوباره معنا کرد.

 

بنا بر فرموده مقام معظم رهبری سرنوشت کشور در دست آحاد ملتی است که پس از گذشت سی و هشت سال از عمر پر برکت جمهوری اسلامی ایران، بااحساسمسئولیت هرچه تمامتر و باشور و نشاط، مشارکت درسرنوشت کشورخود راضروری میدانند و تک تک مردم رای خود را در چشم انداز آینده میهن خویش موثر می بینند، که این نشان از دلبستگی این ملت فهیم به استقلال و آزادی میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد ، پیروز اصلی در این حماسه، مردم و نظام جمهوری اسلامی است. اینجانب بعنوان خادم کوچک ملت ایران در دفتر شورای نگهبان این شهرستان  این حضور غرور آفرین را به رهبری معظم انقلاب و این اعتماد دوباره را به رئیس جمهور منتخب تبریک عرض می نمایم و از خداوند متعال می‌خواهم که ایشان را در ادامه مسئولیت خطیری که بعهده گرفته اند موفق کند .

 

امید است به مشکلات اصلی کشور همچون  اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ،بیکاری، فساد، آسیب های اجتماعی، فقر ، جلوگیری از قاچاق کالا ، کنترل تورم، کوتاه کردن دست چپاولگران از  بیت المال ، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان ، تشکیل کابینه جوان ،و کارآمد با سوابق انقلابی، افزایش یارانه چند برابری قشر کم در آمد، مبارزه با استکبارجهانی و تروریسم ، ... توجه ویژه ای نموده و این مشکلات را در اولویت اول برنامه های دولت تازه نفس در دستور کار قرار داده و با برنامه ریزی سیستمی و با تکیه بر پشتوانه عظیم مردم و پتانسیل های موجود به وعده های خود عمل نماید .امید دارم پس از این نمایش اقتدار، رقابت‌های انتخاباتی جای خود را به رفاقت دهد و همه آحاد مردم و مسئولین دست در دست هم تلاش نمایند تا حلاوت این حماسه در تاریخ کهن این سرزمین ماندگار گردد.. جا دارد از تمامی عزیزانی که در این مدت با حضور خود ما را در انجام وظایف مساعدت نمودند خصوصا نا ظرین امین و رابطین محترم و محترمه که نقش بسزایی در نظم و امنیت  انتخابات با توجه به تجربه بسیار خوبی که از انتخابات گذشته کسب نموده بودند کمال تشکر را بنمایم و لازم به تاکید است که دیگر زمان رقابت تمام شده و وقت رفاقت، وحدت و همدلی فرارسیده است. همه باید یکصدا با هر سلیقه ای برای اعتلای ایران عزیز بکوشیم.

آخرين بروز رساني ( ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ )
انتظارات شهروندان بروجردی از منتخبان شورای شهر پنجم
روزهای بروجرد- نتیجه انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی درشهربروجرد پیامدهایی شامل نه گفتن به بسیاری از بدعت های نامبارک داشت؛ شهروندان بروجردی با هوشیاری نسبت به مسائل جامعه انتخاب کردند و انتظاراتی خاص ازمنتخبان خود دارند.

دراین دور از انتخابات شورای شهربروجرد مردم از روی عقل و آگاهی منتخبین خود را راهی شورای شهر کردند تا با حضور آنها شاهد تحول و اصلاح درشورا شهروشهرداری بروجرد باشند.
درابتدای امر222 داوطلب اقدام به نام نویسی کردند که از این تعداد در نهایت 191 تن تایید صلاحیت که در نتیجه با انصراف برخی و تایید صلاحیتی چند تن دیگررقابت در روز انتخابات بین 187 داوطلب مرد و زن صورت گرفت.

رقابتی که به ازای هر صندلی در شورای 9 نفره شهر بروجرد حدود 21 رقیب وجود داشت رقبایی ازطیف ها و صنف های مختلف، اصلاح طلب و اصولگرا، برخی مستقل و برخی میانه رو حضور داشتند.
دراین دوراز انتخابات همه آمدند، چپ و راست، فرهنگی، نظامی، معلم و مخترع، کارمند و بیکارهمه آمدند تا با ارائه برنامه های خود بتوانند صندلی در شورای شهر برای خود برگزینند.

درمیان برنامه های تبلیغاتی داوطلبان شیوه های مختلف به کار گرفته شد، برخی ازبانوان با زیر پا گذاشتن قداست بانوی مسلمان و ایرانی با عکس های فتوشاپی خود تلاش کردند رای مردم را به نفع خود جمع کنند.
برخی با ارائه کنسرت های خیابانی قصد فریب جوانان را داشتند و برخی با دادن شام های آنچنانی تلاش کردندهمه چیز را به نفع خود تغییر دهند.

چند تن از داوطلبان رد صلاحیت شده تا دقیقه 90 تلاش کردند تا صلاحیت آنها تایید شود و برخی دیگرازافرادی که صلاحیت آنها درهفته تبلیغات تایید شده بود تلاش کردند با ارائه برنامه های اصولی و مدون و برخی دیگر با التماس رای مردم را برای خود جمع کنند.

درمیان همه این آشوب و جنجال انتخاباتی حلقه مفقود شده معرفی تعهدها و تخصص ها بود، کمتر نامزدی تلاش کرد از نقاط قوت خود در راستای رفع مشکلات و چالش های شهر بگوید و بیشترتوان خود را بر تخریب رقیب دادن شام و ناهار و قسم برای جمع آوری رای صرف کردند.

در نهایت در این دور ازانتخابات شورای شهر بروجرد از شورای پیش 2 نفر توانستند دوباره به شورای پنجم راه یابند، اشرف چگنی و موسی نیکوکار(جوجو) که دومی با ریزش شدید آرای قومیتی اش به هر صورت توانست در شورا بماند.

علی روزبهانی، اشرف چگنی و محمد ابراهیم بیاتی عضو لیست احیاگران شهر، محمد پرهام، فریبرز محسنی و رضا بهنودفرسه عضو لیست یاران باران با گرایش اصلاح طلبی بوده که موفق به حضور در شورا شدند.

با توجه به نوع انتخاب مردم بروجرد در پنجمین دوره شورای اسلامی شهرو نه گفتن آنها به پوسترهای فتوشاپی برخی نامزدها، عدم رای دادن به اعضای شورای چهارم وانتخاب مردم از روی لیست می توان فهمید که مردم بروجرد چشم انتظارتوسعه و پیشرفت هستند و از زد و بندهای سیاسی و جناحی در شورا و شهرداری خسته شده اند.

بیشترمردم بروجرد از عقب ماندگی های یک دهه این شهرخسته شده اند و از منتخبین خود می خواهند با درایت و تدبیر لازم شورایی قانونمند را تشکیل و وراه خدمت به رای مردم و توسعه، عمران و آبادانی بروجرد را با سرعت هرچه تمام تر طی کنند.

تکمیل طرح های نیمه تمام مانند پل رو گذر رودکی با سه سال وقفه در انجام کار، ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و کمک به رفع بحران مالی شهرداری، ارائه برنامه های اصولی و کارشناسانه برای برون رفت از فشار بدهی های شهرداری به دستگاه های خدمات رسان، بیمه تامین اجتماعی و به روز کردن حقوق کارگران و کارمندان زحمتکش شهرداری و جلوگیری ازجذب نیرو در شهرداری، واگذاری زمین به پرسنل شهرداری که از سال 83 تاکنون با پرداخت مجموع پول از آن زمان تاکنون همچنان چشم انتظار می باشند را از مهمترین مطالبات مردم ازمنتخبین خود در شورای شهر بروجرد می دانند.

امروز مردمی که در 29 اردیبهشت در پای صندوق های اخذ رای آمده و با انتخاب افرادی توانمند و کارآمد به بسیاری برنامه های تبلغاتی دیگرنامزدها پاسخ 'نه ' داده اند تقاضا دارند هر منتخب مردم در شورای شهردراینده چند تن از دوستان و آشنایان خود را در شهرداری مشغول به کار نکرده و بعد از پایان دوره چهارساله شورای شهر شاهد این نباشیم که یک هزارو 700 نیروی شهرداری بروجرد به 2هزارو 700 تن رسیده است.

شهروند بروجردی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به کاهش تعداد اعضای شورای شهر از 13تن به 9 تن انتظار می رود 9 عضو شورای شهرپنجم بتوانند با تفاهم، همدلی و بدور از گرایش های حزبی و سیاسی در راستای توسعه و پیشرفت شهرگام بردارند.

مریم حمزه لو افزود: با توجه به اوضاع نابسامان شهر بروجرد و مشکلات و چالش های پیشروانتظار می رود افرادی که با رای مردم بر صندلی شورای شهرتکیه می زنند با تمام توان از حقوق مردم دفاع کنند.

وی گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی درزمان تبلیغات ازطرح ها و برنامه های خود برای پیشرفت وآبادانی بروجرد سخن گفتند که امیدواریم این سخنان در حد شعار و وعده باقی نماند.

یکی دیگراز شهروندان بروجرد گفت: مبلمان شهری امروز بروجرد در شان این شهربا این آوازه و مردم فرهنگ دوست آن نیست، درسال های اخیرشاهد هیج گونه رشد و توسعه شهری نبوده ایم.

سارا بخشی زاده افزود: شورای چهارم آنگونه که باید به وظیفه خود عمل نکرده است واین امرموجب عقب ماندن بروجرد از قطار توسعه وپیشرفت شده است.

وی اضافه کرد: مردم از شورای شهر بروجرد انتظارایجاد شغل واحداث واحد صنعتی ندارند شهروندان انتظاردارند منتخبان جایگاه واقعی بروجرد را حفظ نمایند و اجازه ندهند بیش ازاین بروجرد مبلمان بافت شهری آن ازبین برود.

وی تاکید کرد: آنچه موجب ناکارآمدی شورای شهر می شود 2 دستگی ناشی ازگرایش های چپ و راست وصنفی وحزبی دربین اعضای شورای شهربود و این بزرگترین آفتی است که سلامت شورای شهر و خدمت بی منت به مردم را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی اظهار کرد: متاسفانه شهرستان بروجرد در دهه اخیر در بسیاری از بخش ها پیشرفت چندانی نداشته و نسبت به شهرهای هم طراز خود عقب مانده است لذا امیداوریم با وحدت و همدلی بین اعضای شورای شهر، و انتخاب شهرداری توانمند، شجاع و کاربلد بتوان از مجموع مشکلات موجود در شهرداری و شهر بروجرد به سلامتی گذر کرد.

یک شهروند دیگر بروجردی گفت: مهمترین وظیفه شورای شهررسیدگی به مشکلات شهری و ایجاد رفاه نسبی در جامعه است و اعضای شورا از بین مردم و از بطن جامعه انتخاب می شوند بنابراین زمانی که بر کرسی شورا می نشینند نباید بین خود و مردم فاصله ایجاد کرده ونباید به گونه های رفتار کنند که همین مردمی که در زمان انتخابات هر نامزد برای اخذ رای و ورود به شورا به دنیال آنها می دوید فردا درب شورا بر روی او بسته باشد.

احمد یاراحمدی که کارشناس ارشد شهرسازی است گفت: اعضای شورای شهر باید برای موفقیت و حل مشکلات از نخبگان عرصه شهرسازی مشاوره و راهکار بگیرند.

وی گفت: در زمان تبلیغات انتخابات شعارها و وعده های نامزدهای انتخاباتی بسیاری از نامزدهای انتخاباتی شنیده شد که امیدواریم که منتخبان به عهد و پیمان خود برای رفع مشکلات شهرستان جامعه عمل بپوشانند.

یاراحمدی افزود: امید است نمایندگان آینده مردم بروجرد در شورای اسلامی شهر تمام تلاش خود را برای خارج کردن بروجرد از رکود بکار گیرند و با توسعه این شهرازنظر توسعه مراکز تفریحی، گردشگری و فرهنگی واقتصادی بروجرد را از بن بست خارج کنند.

وی اظهار کرد: هم اکنون طرح های بزرگی در شهر بروجرد مانند پل رو گذر میدان رودکی دردست اجراست که تکمیل و بهره برداری از آن پس از گذشت حدود چهار سال نیاز به همت شورا و شهرداری دارد.

یکی دیگرازشهروندان بروجرد توجه به بهداشت کشتارگاه بروجرد، ارتقاسطح پاکیزگی و یهداشت سطح شهر، افزایش سرویس های آبخوری وبهداشتی پارک ها و سطح شهر را از جمله نیازهای ضروری مردم در شهر دانست.

وی ایجاد بازارچه های عرضه میوه و تره بار به صورت ثابت درهرمنطقه و جلوگیری ازراه اندازی بازارهای روزانه که چهره زیبایی برای شهر نداشته را ازدیگرضروریات دانست و گفت: باید برای تکریم عرضه کنندگان میوه و تره بار واحترام به مردم این مراکز دایر و کیوسک های عرضه میوه در نقاط مختلف شهر که قارچ گونه سبز شده و چهر شهر را نا زیبا نموده اند جمع آوری شوند.

مریم حمزه لو یکی دیگراز شهروندان بروجرد در این باره گفت: با توجه به کاهش تعداد اعضای شورای شهر از 13تن به 9 تن انتظار می رود 9 عضو شورای شهر بتوانند با تفاهم، همدلی و بدور از گرایش های حزبی و سیاسی در راستای توسعه و پیشرفت شهرگام بردارند.

مریم حمزه لو افزود: با توجه به اوضاع نابسامان شهر بروجرد و مشکلات و چالش های پیشروانتظار می رود افرادی که با رای مردم بر صندلی شورای شهرتکیه می زنند با تمام توان از حقوق مردم دفاع کنند.

وی گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی در زمان تبلیغات انتخابات از طرح ها و برنامه های خود برای پیشرفت وآبادانی بروجرد سخن گفتند که امیدواریم این سخنان در حد شعار و وعده باقی نماند.

یکی دیگراز شهروندان بروجرد گفت: مبلمان شهری امروز بروجرد در شان این شهربا این آوازه و مردم فرهنگ دوست آن نیست، درسال های اخیرشاهد هیج گونه رشد و توسعه شهری نبوده ایم.

سارا بخشی زاده افزود: شورای چهارم آنگونه که باید به وظیفه خودعمل نکرده است و این امر موجب عقب ماندن بروجرد از قطار توسعه وپیشرفت شده است.

وی اضافه کرد: مردم از شورای شهر بروجرد انتظارایجاد شغل واحداث واحد صنعتی ندارند شهروندان انتظاردارند منتخبان جایگاه واقعی بروجرد را حفظ نمایند و اجازه ندهند بیش ازاین بروجرد مبلمان بافت شهری آن ازبین برود.

وی تاکید کرد: آنچه موجب ناکارآمدی شورای شهر می شود 2 دستگی ناشی ازگرایش های چپ و راست دربین اعضای شورای شهراست و این بزرگترین آفتی بود که سلامت شورای شهر و خدمت بی منت به مردم را تحت الشعاع قرار می داد.

وی اظهار کرد: متاسفانه شهرستان بروجرد در دهه اخیر در بسیاری از بخش ها پیشرفت چندانی نداشته و نسبت به شهرهای هم طراز خود عقب مانده است لذا امیداوریم با وحدت و همدلی بین اعضای شورای شهرمشکلات موجود در شهرداری و شهر بروجرد به سلامتی گذر کرد.

یک شهروند دیگر بروجردی گفت: مهمترین وظیفه شورای شهر رسیدگی به مشکلات شهری و ایجاد رفاه نسبی در جامعه شهری است واعضای شورا از بین مردم و از بطن جامعه انتخاب می شوند براین اساس زمانی که بر کرسی شورا می نشینند نباید بین خود و مردم فاصله ایجاد کرده ونباید به گونه های رفتار کنند که همین مردمی که امروز هر نامزد برای اخذ رای و ورود به شورا به دنبال آنها می دوند فردا درب شورا را بر روی مردم ببندند.

احمد یاراحمدی که کارشناس ارشد شهرسازی است گفت: اعضای شورای شهر باید برای موفقیت و حل مشکلات از نخبگان عرصه شهرسازی مشاوره و راهکار بگیرند.

وی گفت: در زمان تبلیغات شعارها و وعده های نامزدهای انتخاباتی بسیاری شنیده شد که امیدواریم منتخبان شوراعهد و پیمان خود را در این زمان بیاد داشته ومشکلات شهرستان را فراموش نکنند.

یاراحمدی افزود: امیدواریم نمایندگان آینده مردم بروجرد در شورای اسلامی شهر تمام تلاش خود را برای خارج کردن بروجرد از رکود بکار گیرند و با توسعه این شهر ازنظر توسعه مراکز تفریحی و فرهنگی، امور زیرساختی، آسفالت، بهینه سازی پارک ها و فضای سبز بروجرد را از این نابه سامانی خارج کنند.

وی خواستار تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام شد واظهار کرد: هم اکنون طرح های بزرگی در شهر بروجرد مانند پل رو گذر میدان رودکی دردست اجراست که تکمیل و بهره برداری از آن پس از گذشت حدود چهار سال نیاز به همت شورا و شهرداری دارد.

یکی دیگر از شهروندان بروجرد توجه به بهداشت کشتارگاه بروجرد، ارتقاسطح پاکیزگی و یهداشت سطح شهر ،افزایش سرویس های آبخوری وبهداشتی پارک ها و سطح شهر را از جمله نیازهای ضروری مردم در شهر دانست.

وی ایجاد بازارچه های عرضه میوه و تره بار به صورت ثابت را یکی ازضروریات شهر دانست و گفت: باید برای تکریم عرضه کنندگان میوه و تره بارو احترام به مردم این مراکز دایر و کیوسک های عرضه میوه در نقاط مختلف شهر که قارچ گونه سبز شده و چهر شهر را نا زیبا نموده اند جمع آوری شوند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در بروجرد برگزار می شود.

بروجرد با داشتن بیش از350 هزار تن جمعیت دومین شهرستان پرجمعیت بروجرد محسوب شده و دارای 9 عضو شورای شهر است.
 
................
آمنه صارمی
آخرين بروز رساني ( ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ )
زمین لرزه 3.5 ریشتری بروجرد را لرزاند
روزهای بروجرد- مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت"صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی 3.4 ریشتر بروجرد را لرزاند.

به گزارش فارس رضا آریایی در جمع خبرنگاران بیان داشت: ساعت 4 و 48 دقیقه صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی 3.5 ریشتر شهرستان بروجرد را لرزاند.

وی افزود:این زمین لرزه که در عمق 10 کیلومتری زمین به وقوع پیوست از سوی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران به ثبت رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: هیچ گزارشی از بروز خسارت بر اثر این زمین لرزه تا کنون به دست نرسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ )
شورای شهر جدید از چه زمانی آغاز به کار می‌کند؟!
روزهای بروجرد- دوره ۴ ساله شوراهای اسلامی شهر و روستای چهارم در تاریخ ۱۳ مرداد ماه پایان می‌یابد و از ۱۴ مرداد ماه ۹۶ پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز به کار می‌کند.

با توجه به ترکیب شورای شهر بروجرد انتخاب شهردار جدید قطعی است و باید منتظر تغییرات گسترده در مجموعه شهرداری بروجرد بود.

این امید در قاطبه‌ی مردم بروجرد وجود دارد که شورای شهر جدید بدور از باند بازی و رانت خواری به دنبال حل مشکلات بزرگ و چندین ساله شهر باشد.

ترکیب شورای شهر بروجرد این امید را بوجود آورده که این پارلمان محلی به جایگاه اصلی خود بازگردد.

شجاعتی که در برخی از اعضای جدید شورای شهر به وضوح قابل مشاهده است به طور قطع از اعمال نظر افراد غیر مسئول جلوگیری خواهد کرد.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ )
سالروز شهادت شهید محمد بروجردی
روزهای بروجرد- بعد از شهادت محمد بروجردی ،‌مردم شهر سنندج در مراسم پرشکوهی در بزرگداشت آن شهید شرکت کردند. پیکر شهید محمد بروجردی از سرزمین مظلوم کردستان به شهر تهران انتقال یافت، ولی یاد و خاطرات او همواره در آن منطقه باقی خواهد ماند.

به گزارش ایسنا، امروز اول خردادماه سالروز شهادت محمد بروجردی ملقب به مسیح کردستان است. وی در سال 1333هجری شمسی در روستای «دره گرگ» از توابع شهرستان بروجرد استان لرستان به دنیا آمد. او در ابتدای عمر و در 6 سالگی، پدرش را از دست داد. پس از فوت پدرش به ناچار با مادر، خواهران و برادرانش به تهران آمدند و در یکی از محلات جنوب شهر، خانه ای را اجاره کردند و در آن سکنی گزیدند.

محمد کوچک برای گذران زندگی مشغول به کار شد و همزمان، تحصیلات دوران ابتدایی را نیز به پایان رساند. مادر زحمتکش او،‌با پنج فرزند در خانه‌ای قدیمی و پر از مستاجر در خیابان مولوی تهران اتاقی اجاره کرده بود و همه اعضای خانواده برای درست زیستن، کار می‌کردند. خواهرها و مادر در منزل و برادرها در مغازه‌ای واقع در پیچ شمیران.

محمد دوران سخت کودکی را پشت سر گذاشت و دوران نوجوانی و جوانی را آغاز کرد. همزمان با آغاز دوره جوانی، با روحانیت مبارز آشنا شد و مبانی تفکرات اسلام ناب محمدی را فرا گرفت.

او از طریق همین روحانیت مبارز و انقلابی،با عقاید و تفکرات رهبر کبیر انقلاب اسلامی آشنا و از سرچشمه بی‌دریغ آن سیراب گشت و تمام توان خود را برای مبارزه با حکومت ظالم شاه به کار بست.

این تلاش با کمک دوستان و همراهان به ثمر نشست و به شکل سامان یافته‌ای درآمد. دستاورد آن، تشکیل گروهی تحت عنوان « گروه توحیدی صف» بود. فعالیت‌های گروه شامل کلاس‌های سیاسی،مذهبی و نظامی بود. همچنین حرکت‌های مبارزاتی علیه شاه خائن از فعالیت‌های دیگری بودکه کم کم شکل گرفت.

محمد یک سال بعد به خدمت سربازی فراخوانده شد. او که علاقه‌ای به خدمت در ارتش شاهنشاهی نداشت،‌از خدمت سربازی گریخت و قصد آن داشت که برای دیدار با مقتدای خود امام خمینی به عراق برود که در مرز دستگیر شد و او را برای انجام خدمت اجباری به تهران آوردند. پس از دو سال خدمت و تحمل سکوت،‌ مبارزات سیاسی خود را دوباره آغاز کرد.

پس از مدتی ارتباط با سازمان‌های فرهنگی،‌شروع به چاپ،‌تکثیر و پخش اعلامیه‌های حضرت امام (ره) کرد. او اعلامیه‌های حضرت امام را که در تیراژ وسیع تکثیر می‌شد،‌به کمک دیگران در سطح شهر تهران و سراسر کشور پخش می‌کرد. در سال 1354 توسط ماموران رژیم شاه دستگیر شد و مدتی را در زندان دژخیمان به سر برد. در سن 17 سالگی ازدواج کرد. ازدواج او در محیطی ساده و با صفا انجام گرفت؛ در یک اتاق ساده با چند نفر از بستگان نزدیک. ثمره این ازدواج دو فرزند به نام‌های حسین و سمیه است.

پس از کشتار 19 دی ماه قم و به خون آغشته شدن خاک مقدس این شهر، محمد عملیات نظامی را آغاز کرد. از جمله فعالیت‌های نظامی وی در آن دوره می‌توان به انفجار رستوران خوان سالار(عشرتکده جاسوسان آمریکایی)، انفجار اتوبوس حامل آمریکایی‌ها در لویزان، خلع سلاح قرارگاه پلیس،انفجار کارخانه برق کاخ نوجوانان منطقه شوش و شرکت در تصرف پادگان جمشیدیه و رادیو و تلویزیون اشاره کرد که محمد در عملیات آخر که به آن اشاره شد، از ناحیه پا مجروح شد.

پیوند گروه « توحیدی صف» با 6 گروه دیگر منجر به تشکیل « سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی» شد. وی هنگام ورود حضرت امام به میهن اسلامی،به اتفاق « رفیق دوست»،مسئولیت حفاظت از ایشان را به عهده گرفت.

در روز 12 بهمن،‌محمد به عنوان فرمانده گروه، ‌لباس روحانیت پوشید. اسلحه را زیر عبایش پنهان کرد و وارد فرودگاه شد. بعد از ورود امام مسئولیت حفاظت ایشان را در مدرسه علوی به عهده داشت و لحظه‌ای از این امر مهم غفلت نکرد. از ابتدای تشکیل سپاه، به عنوان یکی از معاونان پادگان ولیعصر(عج) در قسمت عملیات مشغول به کار شد. او از همان ابتدا، فرمانده عملیات کردستان بود و تمام حرکات دشمن را زیر نظر داشت.

بعد از پیام تاریخی امام خمینی در روز 25 مرداد سال 1358 به اتفاق رزمندگان اسلام با رشادت‌ها و ایثارگری‌های فراوان، ضدانقلاب را از منطقه کردستان بیرون راندند. پس از چندی به سمت فرماندهی عملیات غرب کشور منصوب شد و همچنان به پاکسازی مناطق کردستان ادامه داد.

با تشکیل سازمان « پیشمرگان مسلمان کرد» و مطرح کردن آن در شورای عالی سپاه و تصویب این سازمان، به کمک دو تن از اعضای شورای انقلاب یعنی شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی،‌مسئولیت آن را خود به عهده گرفت. بعد از منطقه‌ای شدن سپاه پاسداران در سطح کشور، او به عنوان فرمانده منطقه هفت سپاه که شامل استان‌های همدان،باختران( کرمانشاه)، کردستان و ایلام بود، برگزیده شد.

پس از مدتی، پیشنهاد تشکیل قرارگاه حمزه سیدالشهداء‌ را داد اما پس از تشکیل قرارگاه، فرماندهی آن را که به او پیشنهاد شده بود، نپذیرفت و با اصرار زیاد مسئولان، به سمت قائم مقام قرارگاه منصوب شد.

تشکیل «تیپ ویژه شهدا» یکی دیگر از ابتکارات محمد بود. بروجردی اولین ستاد مشترک کشور را در کردستان تشکیل داد و با هماهنگ کردن نیروهای سپاه،ارتش و ژاندارمری، تمام توان و قدرت آنها را در یک خط و به سوی یک هدف منسجم کرد. یک بار ضدانقلاب او را که فرمانده سپاه «منطقه 7 » بود و مرتب در جبهه‌های غرب کشور حضور پیدا می‌کرد و موجب تقویت روحیه نیروها بود به اسارت گرفت و در مقابل آزادی‌اش خواهان امتیازاتی فراوان شد ولی به کمک رزمندگان، از اسارت جان سالم به در برد. چندین بار در حین درگیری با ضدانقلاب مجروح و مدتی بستری شد. یک بار هم هلی کوپتر حامل او مورد اصابت گلوله‌های دشمن قرار گرفت و سقوط کرد، ولی باز از آن حادثه هم جان سالم به در برد.

مسیح کردستان چند روز قبل از شهادت با برادرش در تهران تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد تا خانواده‌اش را به ارومیه بیاورد.در خردادماه سال 1362 تصمیم می‌گیرد تا محلی را برای استقرار تیپ شهدا انتخاب کند. برای دیدن مکانی که در نظر بود، همراه با پنج نفر دیگر از مهاباد به طرف محل جدید حرکت می‌کند. به سه راهی مهاباد- نقده که می‌رسند به بروجردی پیشنهاد می‌کنند تا در همان جا بماند و دیگران برای بازدید محل بروند اما او نمی‌پذیرد. با اصرار زیاد، یک خودرو که بر روی آن مسلسل «دوشکا »کار گذاشته شده بود، در پیشاپیش ماشین آنها حرکت می‌کند و دو نفر از نیروها هم در آن خودرو می‌نشینند. از سه راهی تا محل مورد نظر برای اردوگاه حدود یک کیلومتر جاده خاکی بود. هنگامی که ماشین او به محل می‌رسد در حالی که فاصله‌اش با ماشین دوم، 50متر بیشتر نبود، صدای انفجار مهیبی به گوش می‌رسد. ماشین از زمین بلند شده و تمامی افراد از آن به بیرون پرتاب می‌شوند. محمد چند متری دورتر ازماشین افتاده بود و هنگام شهادت، هنوز تبسم بر لبانش داشت.

بعد از شهادت محمد بروجردی ،‌مردم شهر سنندج در مراسم پرشکوهی در بزرگداشت آن شهید شرکت کردند. پیکر شهید محمد بروجردی از سرزمین مظلوم کردستان به شهر تهران انتقال یافت، ولی یاد و خاطرات او همواره در آن منطقه باقی خواهد ماند.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ )
نگاهی کوتاه به نتایج شورای شهر بروجرد
روزهای بروجرد- انتخابات شورای شهر بروجرد با شناخت 9 عضو خود به پایان رسید.

از شورای پیش دو نفر توانستند دوباره به شورا راه یابند، اشرف چگنی و موسی نیکوکار(جوجو) که دومی با ریزش شدید آرای قومیتی اش بهر صورت توانست در شورا بماند.

داود گودرزی، احسان دالوند و موسی نیکوکار را می توان در زمره حامیان علاءالدین بروجردی قرار داد.

علی روزبهانی، اشرف چگنی و محمد ابراهیم بیاتی عضو لیست "احیاگران شهر" نزدیک به دیگر نماینده بروجرد یعنی عباس گودرزی است این لیست را هم می توان در انتخابات شورای شهر موفق ارزیابی کرد.

محمد پرهام، فریبرز محسنی و رضا بهنودفر سه عضو لیست "یاران باران" لیست اصلاح طلبان بروجرد نیز موفق به حضور در شورا شدند. لیست "یاران باران" را می توان موفق ترین لیست انتخاباتی شورای شهر بروجرد دانست چرا که از 18 نفر اول انتخابات 8 نفر متعلق به این لیست بود که پس از سالها انزوا توانستند اصلاح طلبان را در انتخابات موفق کنند.

نکته: با توجه به نتایج انتخابات شورای شهر به نظر می رسد دوران یکه تازی علاءالدین بروجردی در مدیریت شهر بروجرد به پایان رسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
مشارکت 57 درصدی مردم بروجرد درانتخابات ریاست جمهوری
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: 57 درصد از افراد واجد شرایط اخذ رای شهرستان بروجرد دردوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.


احمد گودرزیان درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: ازمجموع 158هزارو 334 رای اخذ شده دردوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درشهرستان بروجرد حجت الاسلام سید حسن روحانی 79هزارو 989 رای، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی 67هزار و ۲۸۰رای، سید مصطفی آقا میرسلیم 2هزارو ۹۷رای و مصطفی هاشمی طبا 827 رای را کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه 277 هزار تن در بروجرد واجد شرایط رای دادن بودند تصریح کرد: این تعداد آرای اخذ شده در قالب 238 شعبه دراین شهرستان جمع آوری شده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد افزود: همچنین دریازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 157هزارو 80 تن ازمردم شهرستان بروجرد رای دادند.

گودرزیان ادامه داد: 14هزار تن از افراد واجد شرایط رای دادن در شهرستان بروجرد رای اولی بودند.

وی از حضورگسترده، پرشور و قابل تحسین آحاد مختلف مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا قدردانی کرد و گفت : این انتخابات با حضورپنج هزارعوامل اجرایی و نظامی در کمال صحت و سلامت با مشارکت گسترده مردم برگزارشد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد افزود: مجموع آرای باطله دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شهرستان بروجرد 246رای بوده است.

بروجرد با بیش از350هزار تن جمعیت و2 بخش اشترینان و مرکزی و 186 روستا دومین شهرستان پرجمعیت استان لرستان است.

205 شعبه درشهر بروجرد و بخش مرکزی و 33 شعبه نیزدربخش اشترینان وظیفه جمع آوری آرای مردم این شهرستان را در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که به صورت همزمان برگزار شد را به عهده داشتند.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
نتیجه قطعی انتخابات شورای شهر بروجرد مشخص شد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد نتیجه انتخابات شورای شهر بروجرد را به شرح زیراعلام کرد.

احمد گودرزیان در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: علی روزبهانی با 11 هزارو 466 رای، احسان دالوند با 10 هزارو 742رای، محمد پرهام با 10 هزارو 48 رای، فریبرز محسنی با 9 هزارو 487 رای، داوود گودرزی با 9 هزارو 164 رای، اشرف چگنی با هفت هزارو303 رای، محمد ابراهیم بیاتی با هفت هزارو 212 رای، موسی نیکوکار با 6 هزارو 812 رای ورضا بهنودفر با 6 هزارو 592 رای به عنوان اعضای اصلی شورای شهر بروجرد انتخاب شدند.

وی افزود: همچنین حسن موسیوند با 6 هزارو 339 رای، علی آزاد پور با 6 هزارو 155 رای، بهزاد ساطعی با پنج هزارو773 رای، محمد مهدی یاری با پنج هزارو596 رای و زیبا ابوالفتحی نیز با پنج هزارو 323 رای به عنوان اعضای البدل شورای شهر بروجرد انتخاب شدند.
بروجرد به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان لرستان بعد از خرم آباد دارای حدود 400 هزار جمعیت است ازاین تعداد جمعیت 277هزار تن واجد شرایط اخذ رای بوده همچنین حدود 14 هزار تن رای اولی در این دوره از انتخابات شرکت می کنند.
در این دوره از انتخابات 205 شعبه در شهر بروجرد و بخش مرکزی و 33 شعبه نیزدربخش اشترینان وظیفه جمع آوری آرای مردم این شهرستان را برعهده دارند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با پنجمین دروه انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
نتایج انتخابات شورای شهر دوره پنجم بروجرد
روزهای بروجرد- نتایج انتخابات شورای شهر بروجرد بدین شرح می باشد:

 1. علی روزبهانی ۹۷۸۳
 2. محمد پرهام ۹۱۷۴
 3. احسان دالوند ۸۹۵۰
 4. فریبرز محسنی  ۸۵۹۹
 5. داود گودرزی ۸۷۲۹
 6. اشرف چگنی ۶۱۲۴
 7. رضا بهنود فر ۶۰۲۴
 8. محمد ابراهیم بیاتی ۵۹۶۹
 9. موسی نیکوکار ۵۶۹۳

◀️اعضای های علی البدل

 علی آزادپور ۵۶۷۴
 حسن موسیوند ۵۱۸۹
محمد مهدی یاری ۵۰۴۵
آتنا کردی ۴۸۱۸
بهزاد ساطعی ۴۷۹۳
آخرين بروز رساني ( ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
نتایج شمارش آرای ریاست جمهوری در شهرستان بروجرد

روزهای بروجرد- نتایج شمارش آرای ریاست جمهوری در شهرستان بروجرد به شرح زیر است:

 • روحانی     ۷۹۹۸۹
 • رییسی     ۶۷۲۸۰
 •  میرسلیم   ۲۰۹۷
 • هاشمی طبا    ۸۲۸


آخرين بروز رساني ( ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
مدارس شعب اخذ رای بروجرد روزشنبه تعطیل است
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: مدارسی که به عنوان شعبه اخذ رای تعیین و مجری انتخابات هستند روز شنبه 30 اردیبهشت ماه تعطیل است.

شهاب روزبهانی در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه پیش بینی می شود کارشمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وپنجمین دوره شورای اسلامی شهر در این حوزه ها طول بکشد فعالیت آموزشی در این مدارس با مشکل مواجه می شود.

وی اظهار کرد: فعالیت آموزشی درمدارسی که شعبه اخذ رای نبوده اند روز شنبه دایر است.

به گفته وی شهرستان بروجرد دارای 52 هزار دانش آموز با حدود 400 واحد آموزشی است.

حدود 14 هزار دانش آموز امسال برای نخستین بار در انتخابات شرکت و بلوغ فکری و سیاسی خود را جشن خواهند گرفت.

برای این دوره از انتخابات 238 شعبه اخذ رای در مدارس و مساجد سطح شهر و روستاهای بروجرد تعیین شده اند که بیشترآنها مدارس است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وپنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
واجدین شرایط رای در بروجرد 277هزا نفر است/ 14رای اولی در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات بروجرد گفت: حدود 14هزار رای اولی درشهرستان بروجرد با شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بلوغ سیاسی خود را جشن می گیرند.


احمد گودرزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: این افراد با رسیدن به سن 18 سال تمام جوازشرکت در این آزمون بزرگ را کسب کرده که حضوراین تعداد رای اولی درافزایش نشاط و شورانتخابات بسیارموثراست.

وی اظهار کرد: نوجوانان به واسطه حضوردرانتخابات و تعیین سرنوشت سیاسی کشور وارد مرحله جدیدی از زندگی و خودباوری می شوند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه براساس آمارجمعیت واجد شرایط رای دادن شهرستان بروجرد 277 هزار تن است ادامه داد: انتخابات شورای اسلامی شهربروجرد به صورت تمام الکترونیک وانتخابات ریاست جمهوری و شوراهای روستایی به صورت دستی برگزار می شود.

گودرزیان با اشاره به اینکه 238 شعبه اخذ رای شهری و روستایی دراین شهرستان کار جمع آوری آرای مردم را انجام می دهند افزود: از این تعداد 205 شعبه در شهر بروجرد و بخش مرکزی و 33 شعبه نیزدربخش اشترینان وظیفه جمع آوری آرای مردم این شهرستان را برعهده دارند.

وی اظهارکرد: دراین دورازانتخابات حدود پنج هزارعوامل اجرایی ونظارت برانتخابات را دراین شهرستان برعهده دارند و با توجه به الکترونیکی بودن انتخابات دراین شهرستان 500 دستگاه مکانیزه الکترونیکی با350 کارشناس و کاربررایانه درشعبه های اخذ رای حضور خواهند داشت.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد اضافه کرد: به ازای هرصندوق پنج تا هفت تن هیات اجرایی، سه ناظرازهیات نظارت، یک نماینده فرماندار، یک بازرس از وزارت کشور، یک کاربر فناوری و تعداد مورد نیازعوامل نظامی وانتظامی وجود حضور دارند.

گودرزیان بیان کرد: دراین دوره ازانتخابات شورای اسلامی شهربروجرد 188 داوطلب مرد و زن برای دست یابی به 9 کرسی شورای این شهربا یکدیگررقابت می کنند.

وی ادامه داد: در مجموع 860 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا درشهرستان بروجرد ثبت نام کرده بودند که ازاین تعداد 222 داوطلب برای شورای اسلامی شهر بروجرد نام نویسی کردند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد یادآور شد: همچنین برای شورای روستاهای بخش مرکزی 435 داوطلب نام نویسی کرده اند که صلاحیت 422 تن ازآنها تایید شد.

گودرزیان مجموع داوطلبان ثبت نام شده درروستاهای بخش اشترینان را 186تن عنوان کرد وادامه داد: ازاین تعداد نیز صلاحیت 170 داوطلب تایید شده است.

وی گفت: درمجموع 70 زن برای این دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرده اند که 66 تن ازآنها تایید صلاحیت شدند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به طورهمزمان برگزارمی شوند.

188 تن در شهر250 هزار نفری بروجرد برای رسیدن به 9 کرسی شورای شهر بروجرد با یکدیگر رقابت می کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
رای به پوسترهای زیبای تبلیغاتی، رای به عقب ماندگی شهر
روزهای بروجرد- در میان این همه دغدغه عمران و آبادانی بروجرد رای به پوسترهای زیبای تبلیغاتی، داوطلبان انتخابات شورای شهر رای به زشتی وعقب افتادگی، عدم توسعه وپیشرفت شهراست.


به گزارش ایرنا با آغاز تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی شهر188 کاندیدای تایید صلاحیت شده بروجرد تبلیغات خود را آغاز کردند کوچه و دیوار شهراز پوسترهایی با عکس های گوناگون و ژست های ویژه تبلیغات انتخاباتی پرشده است.

شهروندان درگذراز کوچه و بازار چشمشان به پوسترهایی می افتد که همگی ظاهر افراد شرکت کننده در انتخابات را نشان می دهد و تشخیص اصلح را برای شهروندان سخت می کند.
تجربه رای دادن به عکس های رنگارنگ داوطلبان در شوراها تجربه خوبی نیست و در دوره های گذشته شورای شهر بروجرد به خوبی ثابت شده است.

در دوره های گذشته شورا افرادی که با پوسترهای زیبا رای مردم را به خود اختصاص دادند تجربه لازم را برای ورود به شورا نداشتند و فقط یک کرسی از این پارلمان محلی را تصاحب کردند.

ساختن شهری زیبا و آباد مستلزم وجود شورایی متخصص و متعهد است در این راستا افرادی که شورای شهر بروجرد را تشکیل می دهند باید کارآمد، متخصص ومتعهد باشند.
کارآمدی اعضای شورای شهر در تخصص و تحصیلات عالی آنان ومرتبط با فرآیند شهرسازی، عمران، آبادانی و زیبا سازی شهراست.

188 نفردر انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد شرکت دارند که بیشتر آنها دارای تحصیلات عالی دانشگاهی هستند براین اساس انتخاب اعضای شورای شهر از بین آنها کاری نسبتا سخت است ولی می شود با اندکی تحقیق و به دور از تعصبات قومی و طایفه ای اشخاصی را برای تصدی صندلی های شورا انتخاب کرد.

شهروندان بروجردی با بصیرت وبا انتخابی آگاهانه افرادی را برای شورا انتخاب کنند که قادر به تغییرو توسعه درشهر باشند و باعث زیبایی شهر و رشد و توسعه آن باشند.
شهروندان بروجردی اگر بتوانند تعصب قومی را کنار گذاشته و کسانی را که باعث توسعه و پیشرفت شهر می شوند را انتخاب کنند کار بزرگی انجام خواهند داد که رشد آبادانی و توسعه شهری را به دنبال همراه دارد.

وجود تعداد کثیری از کاندیداها با دیدگاه ها و تخصص های گوناگون انتخاب را برای شهروندان بروجردی به نوعی آسان خواهد کرد زیرا با کمی تحقیق می شود فهمید که برای ساختن شهری زیبا و توسعه یافته به چه تخصص هایی در شورا نیاز داریم.
معاون استاندارلرستان و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد در این باره گفت: شورای اسلامی شهر جای سیاسی کاری نیست و شوراها باید به مسائل شهری و پیشرفت و توسعه شهر فکر کنند.
علی کورانی فر افزود: رای دادن به فامیل، قوم و طایفه که تخصصی در مسئله شهر سازی ندارد کاری اشتباه است که ساکنان آینده این شهر را با مشکلات عدیده روبرو می کند.

به گفته وی شورای قوی و کارآمد می تواند شهرداری متخصص و متعهد را به شهر معرفی کند که تغییری اساسی در وضعیت شهر و مبلمان شهری ایجاد کند.

وی اظهار کرد: شرکت کنندگان در انتخابات شورای شهر اگر بتوانند به صورت گروهی لیست آماده کنند و در آن لیست از متخصصین رشته شهر سازی و زیبا سازی و عمران شهری استفاده کنند به رای مردم کمک خواهند کرد و مردم بهتر و راحت می توانند انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه شوراها به عنوان بازوان توانای شهردار می توانند در توسعه و پیشرفت نقش بسزایی داشته باشند اضافه کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهر باید کسانی باشند که دارای تخصص در زمینه امور شهری باشند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تبلیغات مجاز انتخاباتی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر بروجرد در مکانهای مجازی که تعیین شده انجام خواهد شد و هر کاندیدا فقط می تواند 2 ستاد تبلیغاتی در 2 منطقه شهرداری راه اندازی کند.

احمد گودرزیان افزود: نامزدهای شورای شهر باید رعایت اخلاق و نظم و انضباط را داشته باشند و در تبلیغات خود از نصب بنرها و پوسترهای خود در اماکن غیر مجاز خودداری کنند.
به گفته وی اعضای شوراهای اسلامی شهر اگر به خوبی انتخاب شوند باعث رشد و پیشرفت شهر خواهند شد لذا شهروندان باید در انتخاب خود آگاهانه رفتار کنند و افراد اصلح را انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا با شروع زمان تبلیغات، تبلیغات انتخابات کاندیداها از فضای مجازی و کانال های تلگرامی به خیابانهای شهر کشیده شده است و حال و هوایی خاص همراه با ترافیک و سر وصداهای فراوان در ساعاتی از روز در بروجرد شده است.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت درشهرستان بروجرد برگزار می شود. 
آخرين بروز رساني ( ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
استاد غرویان در ستاد "یاران باران" بروجرد: انتخابات دردولت روحانی مظهر شور و نشاط سیاسی کشور است
روزهای بروجرد- استاد حوزه علمیه قم گفت: انتخابات در دولت روحانی مظهر شور و نشاط سیاسی کشور است که باید با همدلی و انسجام حفظ شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محسن غرویان شامگاه یکشنبه در ستاد یاران باران بروجرد افزود: در کشور دمکراتیک و مردم سالار دینی باید نشاط سیاسی با وحدت و اتحاد حفظ شود تا جهانیان به اتحاد ملت ایران پی ببرند.

به گفته وی حضور گسترده در انتخابات یک وظیفه شرعی و دینی است تا یک نظام سیاسی حاکم بر جامعه را رقم بزنیم.

وی اظهار کرد: به این دلیل به روحانی رای می دهیم که وی پیوند بین روحانیت و دانشگاه است.

وی اضافه کرد: روحانی در مراکز آکادمیک جهانی درس خواند و در مهد دانش و فرهنگ حوزه علمیه نیز درس خوانده است و ارتباط بین المللی را به خوبی می داند.

وی افزود: امروز روحانی بر اساس آخرین داده های علمی تلاش می کند تا از دانشگاهیان استفاده کند و اقتصاد را ساماندهی نماید.

وی بیان کرد: روحانی یک رئیس جمهور قدرتمند در دنیا است که مایه عزت و اقتدار ایران اسلامی است.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: حضور مقتدرانه ظریف در مذاکرات هسته ای باعث افتخار ایران شد و این افتخار را با برجام برای ملت ایران به ارمغان آورد.

حجت الاسلام غرویان افزود: بسیاری از دانشگاهیان و نخبگان علمی کشور به علت بسته بودن فضای علمی و سیاسی، کشور را رها کردند ولی امروز روحانی فضای آزاد اندیشی را در کشور ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: همه احزاب و گروهها به برکت دولت روحانی فعالیت آزاد دارند و کشورمان مکانی برای وحدت و اتحاد است نه تفرقه و اختلاف.

وی با اشاره به برجام نیز گفت:برجام سایه جنگ را از سر ملت ایران دور کرد و وجهه بین المللی ایران را بالا برد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود. 
آخرين بروز رساني ( ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
دبیرستان تاریخی امام بروجرد با کمک فارغ التحصیلان احیا می شود
روزهای بروجرد- مدیرآموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: احیا، مرمت و بازسازی مدرسه ماندگارتاریخی امام خمینی (ره) بروجرد درسایه حمایت و توجه فارغ التحصیلان این واحد آموزشی محقق خواهد شد.

شهاب روزبهانی درگفت وگو با ایرنا افزود: دبیرستان امام خمینی (ره) بروجرد یکی از آثارملی و تاریخی این شهرستان به شمار می رود که در سال 1377 ثبت ملی شده و حدود 10 سال است به دلیل تخریب بخش هایی ازاین بنای تاریخی کار تدریس درآن انجام نمی شود.

وی اظهار کرد: برای احیا مجدد این سرمایه با ارزش تاریخی و میراث فرهنگی کشورکه در نوع خود کم نظیر است اقدامات و پیگیری هایی انجام شده و سال گذشته برای رفع خطر از این بنای تاریخی 2میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار از سوی استانداری لرستان به آن تخصیص یافته که تاکنون جذب نشده است.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان بروجرد اضافه کرد: برای احیا مجدد این دبیرستان تاریخی طرح برگزاری جشن فارغ التحصیلان این دبیرستان ارائه شده و انتظار می رود با این فراخوان و دعوت از فارغ التحصیلان بتوان ازحمایت های مادی ومعنوی مجموع فارغ التحصیلان این دبیرستان در راستای حفظ و حراست از میراث فرهنگی این شهرستان استفاده بهینه نمود.

روزبهانی بیان کرد: دبیرستان تاریخی امام خمینی (ره) بروجرد در سال 1316 توسط ماکسیم سیرو فرانسوی طراحی و توسط معماران ایرانی اجرا شده که در اثر گذر زمان و وقوع زلزله سال 85 بخش هایی از آن دچار آسیب شده است.

وی اظهارامیدواری کرد، با همفکری فارغ التحصیلان این دبیرستان در داخل و خارج کشور بتوان این بنای تاریخی را که جز مدارس ماندگار کشوراست احیا، مرمت و بازسازی نمود و ازاین ظرفیت بسیار مهم درراستای توسعه صنعت میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان استفاده نمود.

مسئول دبیرخانه همایش فارغ التحصیلان دبیرستان ماندگارامام خمینی (ره) بروجرد گفت: همه فارغ التحصیلان و نیز خیرین علاقمند می توانند برای شرکت در همایش مدرسه ماندگار امام خمینی (ره) یا 'پهلوی سابق' مرداد ماه امسال برگزارمی شود با مراجعه به لینک زیر ثبت نام نمایند.

علیرضا صارمی افزود: ازهمه فارغ التحصیلان این مدرسه ماندگار تقاضا می شود از طریق کانال تلگرامی saremi65@ و یا ایمیل اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد و یا تماس با شماره 09301620662 برای ثبت نام و شرکت درهمایش فارغ التحصیلان مدرسه ماندگارامام خمینی (ره) اعلام حضور نمایند.

به گزارش ایرنا ، تاریخ بنای دبیرستان امام خمینی(ره) که در دوران پهلوی اول آن را مدرسه پهلوی می خواندند، 1315 خورشیدی است که در سال 1377 با شماره 2074 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

این دبیرستان با داشتن 14 هزار مترمربع مساحت درشرق خیابان حافظ جنوبی بروجرد ساخته شده واز قدیمی ترین دبیرستان های غرب کشوراست.

بنای اصلی دبیرستان امام خمینی(ره) آجراست؛ این بنا در2 طبقه و یک زیرزمین طراحی شده که در هر طبقه آن، ایوانی با 12 ستون آجری رو به حیاط بزرگ مدرسه تعبیه شده و یکی از بناهای ارزشمند و خاطره انگیز و تلفیقی از معماری سنتی ایران و سبک و سیاق اروپایی بوده که به عنوان نمونه شاخصی از معماری این دوره در شهر محسوب می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
اصلاح طلبان بروجرد برمشارکت حداکثری و آگاهانه مردم در انتخابات تاکید کردند
روزهای بروجرد- فعالان سیاسی اصلاح طلب شهرستان بروجرد در میزگرد خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بروجرد برمشارکت حداکثری و آگاهانه تاکید وراه های تحقق این مهم را در جامعه بررسی کردند.

شرکت کنندگان در این میزگرد بر لزوم فعالیت رسانه ها در زمینه آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در راستای مشارکت حداکثری مردم در این عرصه تاکید کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بروجرد در راستا تحقق شعاراقدام وعمل وآگاهی بخشی اقدام به برگزاری این میزگرد با حضور چند تن از اصلاح طلبان بروجرد کرده است.

شرکت کنندگان در این میزگرد تاکید کردند که عمل به قانون اساسی خواست قلبی مردم جامعه است و در سایه حضور گسترده مردم در انتخابات سالم و سازنده توسعه وپیشرفت کشور رقم می خورد.
انها معتقدند که برگزاری انتخابات آزاد، رقابتی و پرشور و نشاط نشان از دایر بودن رکن اولیه مردم سالاری در ایران اسلامی است.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و برگزاری هر سال یک انتخابات مردم به طور مستقیم در تعیین سرنوشت خویش مشارکت داشتند اما برغم برگزاری این همه انتخابات آزاد نقدهایی نیز بر قوانین وارد است.

به تاکید شماری از کارشناسان و استادان با داشتن قانون جامع انتخابات بسیاری از چالش های سیاسی، اقتصادی، حقوقی و سایر مشکلات ناشی از برگزاری انتخابات در ایران برطرف می شود.

میزگردی نیز با حضور چند تن از فعالان سیاسی اصولگرا نیزدر خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بروجرد برگزار شده که در روزهای آینده منتشر خواهد شد.


***مقدمات وامکانات لازم برای مشارکت مردم توسط دولت ودستگاه های اجرایی فراهم شود
مسئول حزب ندای ایرانیان وعضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان بروجرد گفت: نظام ما به فرموده امام خمینی (ره) ومقام معظم رهبری جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیش نه یک کلمه کم است براین اساس باید زمینه حضور مردم در تصمیم گیری های کلان کشوری تبیین شود.

محمود حسین پور افزود: در این راستا باید مقدمات وامکانات لازم برای حضور مردم به صورت آگاهانه توسط نهادهای اجرایی کشور فراهم شود زیرا انجام این مهم در مشارکت حداکثری ملت تاثیر به سزایی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری اظهار کرد: برای ایجاد این آگاهی باید فعالیت های لازم را در طول زمان انجام شود به طور قطع با مشارکت حداکثری انتخاباتی درست و برآمده ازخرد جمعی خواهیم داشت.
عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان اضافه کرد: انتخاباتی که با حضور پر شور مردم برگزار شده دارای 2 دستاورد مهم بوده که از ان جمله می توان انتخاب دولتهایی قوی وتثبیت وضعیت کشور در جهان و احترام ملل دیگرنسبت به ما افزایش پیدا کرده و جایگاه ایران اهمیت بیشتری درنظام بین الملل پیدا می کند.

وی گفت: وقتی جایگاه قدرتمندی دربین کشورها داشته باشیم می توانیم بهتر ازخود در جهان دفاع کنیم.

به گفته وی اصولگراها معتقدند که وضعیت موجود وضعیت مطلوب و نیازبه تغییروتحول ندارد که به آنها سنت گرا و محافظه کار نیز می گویند در مقابل اصلاح طلبها یا گروه چپ معقتدند اشکالاتی در نظام سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و آموزشی وجود دارد که بایداصلاحاتی روی آنها انجام شود.

فعال اصلاح طلب ادامه داد: هرچه میزان تنازع درکشورافزایش یابد توان توسعه و پیشرفت کشور کمتر می شود.

حسین پور یادآور شد: براین اساس باید ازدوگانگی تنازعی دست کشید و به جای نفرت و دشمنی در راستای تقویت اقتدارنظام تلاش نماییم.

وی اظهارکرد: در گذشته افرادی با دانش کم سیاسی و عدم آگاهی ازنظام و روابط بین الملل اقداماتی انجام دادند که چندین قطعنامه علیه ایران تثبیت شد و برای نخسین بار درداخل ایران دوستان به دشمنان تبدیل شدند.
عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان بروجرد بیان کرد: زمانی که مردم درانتخابات مشارکت حداکثری نداشته باشند افراد نالایق و ناشایست وارد عرصه می شوند.

حسین پور ادامه داد: درانتخابات شوراهای شهر نیزبه دلیل انتخاب های بد مردم افراد غیر متخصص رای می آورند و این مهم سبب نارضایتی مردم از خدمات شهری خواهد شد.

وی تاکید کرد: انتخاب افراد با شمارکت حداکثری اقتدارمنتخب را در عرصه های بین المللی و ملی به همراه خواهد داشت.

فعال اصلاح طلب با اشاره به جایگاه زنان در جامعه افزود: زنان نیمی از جامعه را تشکیل داده براین اساس دولت باید نگاه تبعیض آمیز خود را نسبت به این قشر از اجتماع تغییر داده زیرا زنان در کنار مردان 2 بال یک پرنده برای پرواز محسوب می شوند.
حسین پور اضافه کرد: بعد ازانقلاب ودوران جنگ انتظارات و توقعات بانوان متفاوت شده و نشان دهنده آن است که به رغم محدودیت های ساختاری و فرهنگی روحیه مطالبه گری در بین آنها بالارفته است.

وی اضافه کرد: فرهنگ ایلاتی یکی ازمشکلات اساسی کشوراست که از گذشته های دوردر کشورایجاد شده واکنون نیزدر جناح های سیاسی ایران مشهود بوده و به دنبال نابودی 100درصدی جناح سیاسی مخالف هستند.

فعال اصلاح طلب بیان کرد:حذف جناح اصلاح طلب در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره قبل در بروجرد نمونه بارز این نزاع ها واختلافات جناحی بود که موجبات کاهش مشارکت مردم درانتخابات را نیز به همراه داشت.

حسین پور بیان کرد: این نگاه حذفی به نفع نظام نبوده وآسیب های ناشی از آن دامن خود این افراد نیز می گیرد در این راستا اگر این افراد می خواهند به نظام و آرمان های امام و شهدا کمک کنند باید نگاه خود را تغییر داده زیرا روش حفظ دستاوردهای شهدا این گونه نیست.

وی اظهارکرد: نگاه بی تفاوتی گروه هایی در جامعه به انتخابات خطر بزرگی برای کشور محسوب شده ومتوجه نیستند که نظر و رای آنها مشخص کردن مسیر آینده ایران است.

فعال اصلاح طلب بیان کرد: احزاب وجناح ها در طول چهار دهه انقلاب برای آینده کشور کادر سازی نکرده اند اگر بزرگان کشور و گروه ها کنار بروند چه جایگزینی برای انها وجود دارد.

حسین پور اضافه کرد: بسیاری ازآسیب ها ی جامعه امروزماندن بین جامعه سنتی و مدرن است وعلت آن ترس ازدلبستگی گذشته است.

***برخی مایل به به مشارکت بیش از 50 درصد مردم در انتخابات نیستند
یک عضو حزب ندای ایرانیان در بروجرد گفت: برخی به شکل سازمان یافته تلاش دارند تا مشارکت مردم درعرصه انتخابات کم باشد و به هیچ عنوان مایل به حضور بیش از 50درصد مردم در پای صندوق های اخذ رای نیستند.
حسین محمدی افزود: این افراد از نتیجه انتخابات که ممکن بوده به ضرر انها تمام شود ترس دارند ودر این راستا از هیج اقدام فروگذار نمی شوند.

وی اظهارکرد: شعارها و برنامه هایی ارائه می کنند که نشان ازکاهش مشارکت مردم در پای صندوق های اخذ رای است.

فعال اصلاح طلب اضافه کرد: در مقابل این گروه بسیاری از مردم وجود دارند که برای مشارکت گسترده وحضور آگاهانه در پای صندوق های اخذ رای تلاش می کنند در حالی که به تحریم کننده انتخابات متهم می شوند.

*** مشارکت بانوان درعرصه های مختلف بسترسازپیشرفت وتوسعه جامعه خواهد بود
مسئول کمیته مردمی بانوان اصلاح طلب در بروجرد مشارکت وحضور حداکثری بانوان در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی وفرهنگی بستر پیشرفت وتوسعه جامعه را مهیا می کند اضافه کرد: حضور گسترده زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم این نظام بر کسی پوشیده نیست امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد حضور گسترده زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هستیم.

فاطمه حسینی با اشاره به اینکه دردولت تدبیروامید یک سفیر زن، معاون وزرا، فرمانداران، معاونین مدیر کل، معاون رییس جمهوربودیم اظهارکرد: این مهم نشان دهنده توانمندی بانوان ایرانی در عرصه های مختلف است بر این اساس دولت نیز باید شرایط را برای رشد وپیشرفت این قشر از جامعه را در عرصه های مختلف فراهم کند.

وی وجود 17 نماینده زن درمجلس را گواه شایسته سالاری بانوان دانست و بیان کرد: ظرفیت های زیرساختی درحوزه های آموزش، بهداشت با دورکردن بانوان از فرصت ی شغلی و دانشگاهی به شدت زیر سوال رفت که باید این نوع نگرش به توانمندی های بانوان اصلاح شود.

مسئول کمیته مردمی بانوان اصلاح طلب در بروجرد با اشاره به این مهم که در حدود 50 درصد از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند اضافه کرد: این قشر از جامعه به واسطه ارتباط با دیگر اقشار جامعه نقش تاثیر گذاری در تشویق وترغیب مردم برای حضوردر پای صندوق های رای خواهند داشت.

*** تغییر نگرش به رسانه محسوس است
مدیر مسئول وب سایت خبری، تحلیلی روزهای بروجرد گفت: تغییراتی که دولت به رسانه ها داشت درمقایسه با دولت های قبلی محسوس است.

اکبر مرادی اظهار کرد: نگاه دولت به رسانه ها تقویت آنان است و نگرش امنیتی و دستوری که در دولت های قبل بود دیگر وجود ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تجربه بازخواست در دولت های گذشته برای انتقال یک خبر معمولی و یک عکس وجود ندارد و فشارهای قبل برداشته شده است.

مدیر مسئول وب سایت خبری، تحلیلی روزهای بروجرد بیان کرد: دولت در برخورد با منتقدان صبر فراوان پیشه کرده است. خبرگزاری هایی که از بیت المال استفاده می کنند و بیشترین تخلفات انتخاباتی را دارند را تحمل و با آنان برخوردی نداشته است.
مرادی اضافه کرد: دولت خیلی منطقی برخورد کرده و از لفاظی و تهمت هایی که بار حقوقی دارد می گذرد و این یک نعمت برای رسانه ها است این مهم یکی ازبزرگترین دستاوردهای دولت در حوزه رسانه ها است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
مردم بروجرد! هشیار باشیم...
روزهای بروجرد- در کنار انتخابات مهم ریاست جمهوری که شرکت در آن و رای به نامزد مورد علاقه خود وظیفه ای ملی و شرعی است، انتخابات شورای شهر نیز نباید در حاشیه قرار بگیرد و نسبت به آن بی تفاوت بود.

 سهم بزرگی از سرنوشت شهرمان در روز جمعه و با رای به نامزدهای شورای شهر رقم خواهد خورد.

بیایید یکبار برای همیشه به کسانی که به شعور مردمان این دیار با تصاویر فتوشاپی خود توهین می کنند و یا با دادن روزانه صدها پرس غذا به دنبال خرید آرای اقشار ضعیف شهرمان هستند یک "نه" بزرگ بگوییم...

بگذارید فرهنگ ریشه دار این دیار بازیچه عکس های فتوشاپی و ظرف های غذا نگردد.

تجربه دوره های گذشته شورای شهر بروجرد دیگر نباید تکرار شود.

توهین و تحقیر و اهانت  به مردم شریف بروجرد با عکس و شام به پایان خواهد رسید و چه زمانی مناسب تر از امروز؟

یک "نه" بزرگ در روز جمعه به افرادی که اصالت شهر فرزانگان را نشانه گرفته اند خدمتی ماندگار به فرزندانمان است...
آخرين بروز رساني ( ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
روحانی: روز جمعه می گوییم دوران پرونده‌سازی و تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است
روزهای بروجرد- دکتر حسن روحانی با بیان اینکه ما به شهدا،‌ سپاه و ارتش خود افتخار می کنیم اظهار کرد: ما می‌گوییم هر کسی کار خود را انجام دهد، ما دست نظامیان را می بوسیم اما آن‌ها باید کار نظامی خود را انجام دهند و می گوییم هر چیزی به جای خودش نیکو است.

این کاندیدای داوزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در جمع انبوه هواداران خود در خرم آباد اظهار کرد: امروز مردم آمده‌اند بگویند که می‌خواهند روحانی باز خدمتگذار آنها باشد و افتخار من نیز آن است که خدمتگذار آنها باشم. وی تاکید کرد: ما راهی به نام اتحاد و وحدت ملت بزرگ صد در صدی ایران را انتخاب کرده‌ایم. ما می خواهیم همه جناح‌ها و گروه‌ها، اصولگرایان، اصلاح طلبان، معتدلین، اقوام و مذاهب همه در کنار یکدیگر به عنوان ایران متحد باشیم.
روز جمعه می گوییم دوران پرونده‌سازی و تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ما نمی پذیریم که یک جناحی منزوی باشد و گروهی اقلیت بخواهد بر افکار مردم حکومت کند. روحانی خاطر نشان کرد: ما با مردم چهار سال پیش راهی را انتخاب کردیم که آرامش و ایستادگی در برابر اختلافات و وحدت و اتحاد و همبستگی بود. در آن فضای وحدت و آرامش توانستیم کشور را برای پیشرفت و حرکت به سوی تعالی آماده کنیم. ما راه و مسیر درستی را انتخاب کردیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز روز مشارکت عمومی مردم ایران است اظهار کرد: مردم دارای حق بزرگی هستند که آن مشارکت و آمدن پای صندوق های رای برای ساختن ایرانی سربلند است. به گزارش ایسنا، رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه به مقایسه شرایط کشور در زمان دولت یازدهم و پیش از آن پرداخت و با طرح این پرسش که آیا امروز آرامش جامعه بیشتر است یا در سال 91، خاطر نشان کرد: هنوز مشکلات فراوانی داریم اما زمانی که به گذشته نگاه می کنیم شاهد راه اندازی تعدادی از واحدهای صنعتی و دامپروری هستیم که در سال 91 تعطیل شده بودند.

وی با اشاره به خودکفایی کشور در زمینه تولید گندم افزود: امروز به برکت آسمان و باران و به لطف خدا و در سایه تلاش و ایثار کشاورزان و برنامه های دولت برای آبیاری مدرن در تولید گندم به خودکفایی رسیده ایم. روحانی همچنین به اقدامات دولت یازدهم در زمینه توسعه روستاها و گازرسانی و آبرسانی به روستاها اشاره و تاکید کرد: گرچه اقدامات بسیاری در طول دولت یازدهم انجام داده‌ایم اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز راه زیادی در پیش داریم.

چکیده اظهارات رییس‌جمهور در خرم آباد به شرح زیر است:
✅باید بتوانیم نفت بیشتری تولید کنیم و بفروشیم
✅امروز که پول نفت ما یک مقدار بیشتر شده، تصمیم گرفتیم این پول را به محرومان بدهیم
✅آنها می گویند تحریم ادامه می داشت و ادامه می یافت تا کاسبان تحریم جیبهاشان پرتر می شد
✅ما می گوییم باید قدرت مالی کشور بیشتر و بیشتر شود و اولین قدمی که برداشته می شود این است که زندگی محرومان بهبود یابد
✅من مشکلات این کشور را می شناسم
✅در سالهای فراوان، معضلات و پیچ و خم این کشور را دیده ام و می دانم چگونه باید در برابر آنها راه حل های عملی را پیش روی ملت بگذاریم
✅ما در گندم خودکفا شدیم و در مسیر خودکفایی سایر محصولات حرکت می کنیم
✅روز جمعه روز سرنوشت ایران عزیز است، فکر نکنید برای 4 سال تصمیم می گیرید. آثار این چهارسال برای چهل سال در کشور باقی می ماند
✅بدانید باید همه پای صندوق آرا حضور پیدا کنند
✅اگر همه پای صندوق آرا برویم، گره های کشور گشوده خواهد شد
✅امروز می خواهیم بگوییم راه پیشرفت کشور را ادامه خواهیم داد، آزادی و پرنده آزادی را به پرواز در خواهیم آورد
✅اصلاحات منزوی نخواهد شد
✅اعتدال منزوی نخواهد شد
✅مخالفان و منتقدان هم حق دارند با صدای بلند ندای خود را به گوش مردم برسانند
✅همانطور که در شعار این انتخابات گفته ام، اولین کلام آزادی است
✅دومین کلام امنیت واقعی در جامعه است
✅سومین کلام آرامش است
✅و کلام چهارم پیشرفت ایران عزیز است
✅می خواهند با پمپاژ پول، مردم را بفریبند و قیمت اجناس را چند برابر کنند
✅ما راهمان را ادامه می دهیم، از دلواپسان هراس نداریم
✅ما با امید مسیرمان را طی خواهیم کرد، نخواهیم گذاشت فریبکاران سخن ناروا را در این جامعه در گوش مردم بخوانند
✅می خواهند با پمپاژ پول، مردم را بفریبند و قیمت اجناس را چند برابر کنند
✅آنها که می گویند اگر این دولت ادامه پیدا می کند یارانه ها قطع می شود دروغ می گویند
✅یارانه ادامه می یابد، ولی تنها یارانه کافی نیست، با توسعه بیمه درمانی و نظام اجتماعی، با بالا بردن مستمری مددجویان، توسعه سبدهای کالای غذایی، افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان به مردم کمک می کنیم
✅در دولت دوازدهم دست به دست هم می دهیم و در برابر انحصارگران و اقتدارگرایان می ایستیم
✅با همه نهادهای انقلابی دوست هستیم، اما قیّم نمیخواهیم
✅با نیروهای نظامی دوست هستیم و دستشان را می بوسیم، اما هرکس باید کار خودش را انجام بدهد
✅نظامی باید کار نظامی گری خودش را انجام دهد
✅روز جمعه می گوییم دوران پرونده سازی و تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است
آخرين بروز رساني ( ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
صلاحیت یک نامزد شورای شهربروجرد تایید شد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: براساس اعلام سامانه وزارت کشورصلاحیت یک تن ازداوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد تایید شد.

احمد گودرزیان درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: صلاحیت داود گودرزی فرزند اسد با کد 519 توسط هیات عالی نظارت برانتخابات تایید شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
رئیس ستاد دکتر روحانی در بروجرد: دولت یازدهم با دیپلماسی خردمندانه امنیت را برای کشور به ارمغان آورد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی با بیان اینکه مسئولان دولت یازدهم به خدمتگزاری مردم افتخار می کنند، گفت: دولت یازدهم با دیپلماسی خردمندانه امنیت را برای کشور به ارمغان آورد.

به گزارش ایرنا محمد علی گودرزی در جمع حامیان حجت الاسلام روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شهرستان بروجرد افزود: برجام با برداشتن قطعنامه های شورای امنیت سایه جنگ و ناامنی را از سر کشور برداشت.

وی با بیان اینکه کشور با دیپلماسی ستیز و برخوردهای تند دچار مشکل فراوان می شود، اظهار کرد: در دولت های نهم و دهم گوشه ای از گنج ایران در قالب یارانه به مردم پرداخت می شد ولی در کنار آن 12 هزار میلیارد توسط یک نفر چپاول شد.

رئیس ستاد انتخابات روحانی در بروجرد افزود: نام متخلف و دزد باید برای مردم اعلام شود ولی در دولت های قبل این مهم رعایت نشد و دزدی های بسیاری توسط افراد مختلف انجام شد.

وی گفت: دولت های قبل با پرداخت یارانه، مردم را به خود وابسته کردند به طوریکه پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه قیمت بسیاری از مایحتاج ضروری چند برابر شد.

گودرزی با بیان اینکه دولت های نهم و دهم سطح توقعات مردم را پایین آورند، افزود: وضعیت درمانی در دولت های قبل بسیار نامناسب بود و داروهای مورد نیاز برای درمان بیماران وجود نداشت.

وی اظهارکرد: در حال حاضر با طرح تحول سلامت بیماران به راحتی در بیمارستان بستری و میزان اندکی از هزینه درمان خود را پرداخت می کنند.

وی با انتقاد از عملکرد نمایندگان بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مردم زمانی که برگزیده می شوند باید به وعده ها وقول های خود در زمان جمع آوری رای عمل کنند.

گودرزی افزود: شهرستان بروجرد با وجود 2 نماینده در مجلس شورای اسلامی در بسیاری از زمینه های اجتماعی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از سایر شهرهای کشور عقب مانده است.

رئیس ستاد تبلیغاتی حسن روحانی در بروجرد افزود: نمایندگان بروجرد در بسیاری از مواقع در برابر دولت می ایستند و جلوی اقدامات دولت ها را می گیرند.
به اظهار وی نحوه کارکرد نمایندگان موجب عقب ماندگی این حوزه انتخابیه شده است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به صورت همزمان برگزار می شوند. 
آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
صلاحیت فریبرز محسنی؛ نامزد شورای شهر بروجرد تایید شد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: براساس اعلام سامانه وزارت کشور صلاحیت 2 تن از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد تایید شد.

احمد گودرزیان روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: صلاحیت فریبرز محسنی فرزند محمد رضا با کد 567 وعباس شمس الدینی فرزند غلامعباس با کد 418توسط هیات عالی نظارت بر انتخابات تایید شد.

وی افزود: دراین دوره ازانتخابات شورای اسلامی شهربروجرد 190 داوطلب مرد و زن برای دست یابی به 9 کرسی شورای این شهر با یکدیگر رقابت می کنند.

گودرزیان گفت: از مجموع 47 داوطلب رد صلاحیت شده این شهرستان هم اکنون 27 داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر بروجرد توسط هیات عالی نظارت برانتخابات استان لرستان تایید صلاحیت شده اند.
به گفته وی ازمجموع داوطلبان شرکت کننده درانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکنون 11تن انصراف خود را اعلام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه در مرحله اول صلاحیت 778 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بروجرد ازسوی هیات های اجرایی و نظارت تایید شد اظهار کرد: در این مرحله نیزصلاحیت 47 داوطلب این دوره از انتخابات رد شده که اعتراض خود را به هیات عالی نظارت بر انتخابات استان اعلام کردند.

گودرزیان اضافه کرد:در مجموع 860 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شورای های اسلامی شهر وروستا در شهرستان بروجرد ثبت نام کرده بودند که 222 داوطلب شورای اسلامی شهر بروجرد نام نویسی کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد بیان کرد: برای شورای روستاهای بخش مرکزی 435 داوطلب نام نویسی کرده اند که صلاحیت 422 تن ازآنها تایید شد.

گودرزیان مجموع داوطلبان ثبت نام شده درروستاهای بخش اشترینان را 186تن عنوان کرد وادامه داد: ازاین تعداد نیز صلاحیت 170 داوطلب تایید شده است.
وی اضافه کرد: در مجموع 70 زن برای این دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرده اند که 66 تن از آنها تایید صلاحیت شدند. 
آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
بالگرد اورژانس هوایی جان مصدوم بروجردی را نجات داد
روزهای بروجرد- رئیس اورژانس شهرستان بروجرد گفت: بالگرد اورژانس هوایی جان مصدوم بروجردی در منطقه ونایی این شهرستان را نجات داد.

مهدی زارعی در گفت وگو با ایرنا افزود: طی تماس مردمی از روستای ونایی با مرکز پیام اورژانس این شهرستان و‌ اعلام وجود یک مصدوم آسیب دیده در این روستا٬ بلافاصله تیم اورژانس پایگاه 509 به محل حادثه اعزام شد.

وی اظهار کرد: به علت صعب العبور بودن مسیر٬ امکان دسترسی آمبولانس اورژانس به صحنه حادثه میسر نبوده براین اساس از اورژانس هوایی تقاضای کمک شد که با هماهنگی های انجام شده بالگرد اورژانس هوایی الیگودرز برای نجات مصدوم به منطه اعزام شد.

رئیس اورژانس شهرستان بروجرد اضافه کرد: بر اثر سقوط سنگ‌ مصدوم از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شده بود که توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان شهید چمران بروجرد منتقل و تحت درمان قرار گرفته است.

ونایی روستایی از توابع بخش اشترینان شهرستان بروجرددر استان لرستان است این روستا از توابع بخش اشترینان این شهرستان می‌باشد و در 12 کیلومتری شمال غربی شهر بروجرد در منطقه‌ای کوهستانی قرار گرفته است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
توضیح روزهای بروجرد در مورد خبر دانشگاه فرهنگیان بروجرد

روزهای بروجرد- چند روز پیش خبری در مورد انتصاب مسئول جدید دانشگاه فرهنگیان بروجرد در این سایت منتشر شد که توضیح و اصلاح آن ضروری است.

در این خبر ذکر شده بود که سرکار خانم آذر شیرویه مسئول پیشین دانشگاه فرهنگیان بروجرد بازنشسته شده اند که ضمن اصلاح خبر ایشان همچنان مشغول خدمت هستند و سرکار خانم ندا سلطانی گوهری -دانشجوی دکتری- به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب شده اند.

آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
لزوم رای لیستی در انتخابات شورای شهر
روزهای بروجرد- حدود 190 کاندیدای شورای شهر بروجرد هم اکنون در حال رقابت هستند.

در این میان امکان شناخت همه این نامزدها در این فرصت محدود وجود ندارد.

بهترین و مطمئن ترین شیوه برای رای دادن در این انتخابات رای به لیست های موجود است.

یک شخص هرچند توانمند اگر در یک لیست با حضور همفکران خود قرار نگیرد حتی اگر هم  به شورا راه یابد نمی تواند تاثیر گذار باشد.

شورا یک کار جمعی است نامزدی که نمی تواند در این مرحله با یک تیم همفکر همراه شود به نظر نمی رسد بتواند کاری به پیش ببرد.

توصیه ای که به نامزدهای محترم می شود ائتلاف با نامزدهای همفکر خود است این گونه کار مردم نیز برای انتخاب آسانتر و هزینه ها نیز کاهش می یابد.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: حضور گسترده ملت درانتخابات رای تایید نظام جمهوری اسلامی است
روزهای بروجرد- معاون استاندارلرستان و فرماندار بروجرد با تاکید بر اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: حضور گسترده ملت در انتخابات رای دوباره به تایید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

به گزارش ایرنا علی کورانی فر در نشست با داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد درسالن همایش های فرمانداری این شهرستان افزود: برای رسیدن به اهداف والای نظام درامر انتخابات باید مشارکت حداکثری مردم درکنار امنیت و سلامت این رخداد مهم را رقم زد.

وی با اشاره به اینکه مجریان برگزاری انتخابات باید این رویداد مهم سیاسی را دراتاق شیشه ای و با شفافیت کامل برگزار کنند اظهار کرد: همچنین با رفتار قانونی خود اعتماد عمومی را در جامعه به وجود خواهند آورد.

وی بیان کرد: پس از گذشت بیش از 38 سال از عمر انقلاب و برگزاری سالانه یک انتخابات در کشور مجریان به تجربه بالایی دست یافته اند که اعتماد عمومی را به وجود خواهد آورد.
فرماندار بروجرد اضافه کرد: داوطلبان شورای اسلامی شهر که قرار است در آینده مدیریت شهری را بر عهده بگیرند باید ازهمین ابتدا عمل به قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند.

کورانی فربا اشاره به اینکه مجریان برگزاری انتخابات در کمال بی طرفی و به دورازگرایش های جناحی و حزبی کار برگزاری انتخابات را انجام خواهند داد گفت: داوطلبان شورای اسلامی شهرنیزبدانند که شورا جای سیاسی کاری نیست وبراین اساس باید کارهای عمرانی در جهت توسعه شهرانجام دهند.

وی افزود: مردم در یک فرایند دمکراتیک مدیریت شهری را به منتخبین خود واگذار می کنند در این راستا باید افرادی به شورای شهر راه یابند که درمسائل شهری تخصص داشته باشند.
معاون استاندار لرستان اظهار کرد: داوطلبان ازهمین ابتدا در تبلیغات خود با مردم صداقت داشته باشند و وعده های خلاف واقع به مردم ندهند که در صورت انتخاب شدن مردم مطالباتشان را از آنان طلب می کنند.

وی اضافه کرد: داوطلبان نیز باید با نحوه تبلیغات انتخابات و قوانین و مقررات آن آشنا باشند تا نا آگاهانه دچار تخلف در این حوزه نشوند.

رئیس دادگستری بروجرد نیز گفت: با توجه به آغاز تبلیغات انتخابات فضای شهری پراز پوسترها و بنرهای مختلف نامزدها شده در این راستا داوطلبان باید بدانند که درمکانهای مجاز اقدام به تبلیغ کنند.

حمید رضا بوالحسنی افزود: شعار نویسی با رنگ و اسپری رنگی بر روی دیوارهای اماکن عمومی و خصوصی ممنوع است و در صورت شکایت دستگاه ویا شاکی خصوصی متخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

به گفته وی راه اندازی کاروان های خودرویی و موتوری در سطح شهر یکی دیگر ازتخلفات تبلیغات انتخابات است که در صورت مشاهده برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از تخلفات انتخاباتی خرید و فروش رای در روزانتخابات است که در صورت انجام این کار توسط داوطلبان برخورد سخت قانونی خواهد شد.

فرمانده انتظامی بروجرد نیز گفت: امنیت شاه کلید توسعه است و در این ایام که کشورمان در شرایط حساس انتخابات قرار دارد نباید با رفتارهای غیر قانونی باعث کمرنگ شدن امنیت در ایران شویم.

سرهنگ علیرضا دلیری افزود: امروز دشمنان نظام همه تلاش خود را برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات انجام می دهند و نمی خواهند که ملت ایران دراین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها حضور گسترده داشته باشد.

به گفته وی با توجه تعداد زیاد داوطلبان شورای اسلامی شهرهمه باید درجهت حفظ نظم و امنیت شهر تلاش کنند.

وی اظهار کرد: عمل به قانون و رعایت اصول و قوانین انتخاباتی می تواند به برگزاری یک انتخابات سالم وپرشور در کشور کمک کند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به صورت همزمان برگزار می شوند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
انتقاد شدید رییس ستاد روحانی در بروجرد از پاره کردن چندباره بنرهای تبلیغاتی
روزهای بروجرد- رئیس ستاد دکتر حسن روحانی در بروجرد با اشاره به پاره شدن چندباره بنرهای تبلیغاتی حسن روحانی، از عدم پیگیری مسئولان مربوطه به شدت انتقاد کرد.

حاج علی محمد گودرزی در سخنرانی خود در ستاد "یاران باران" با اشاره به اینکه این ستاد با کمک های مردمی اداره می شود و پاره کردن بنرهایی که با پول مردم چاپ می شوند خیانت به مردم است افزود: چرا باید هر نیمه شب عده ای در خیابان ها راه بیفتند و بنرهای دکتر روحانی را پاره کنند؟ آیا نمی شود اینان را شناسایی کرد؟

رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان بروجرد تصریح کرد: انتظار از مسئولان نظارت و اجرایی انتخابات ریاست جمهوری دفاع از حقوق تمامی نامزدهاست.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
سراب «وعده»‌های توخالی کاندیداهای شورای شهر بروجرد رونمایی می‌شود
روزهای بروجرد- تنور انتخابات شورای شهر بروجرد بیش از موعد مقرر از چند ماه پیش در این شهر داغ شده و هرروز از وعده‌های جدیدی توسط کاندیداها رونمایی می‌شود که سرابِ «وعده»‌های توخالی را برای شهروندان تداعی می‌کند.

به گزارش تسنیم، درحالی‌که کشور خود را برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم آماده می‌کند در سایه این واقعه مهم سیاسی انتخابات دیگری نیز در کشور اتفاق می‌افتد که چندان موردتوجه تحلیل گران و رسانه‌ها قرار نگرفته است. هرچند انتخابات شورای شهر در سطح و بُعد خود قابل‌مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری نیست اما از منظری دیگر این انتخابات اهمیتی دوچندان می‌یابد.

حاشیه‌هایی پررنگ‌تر از متن شورای شهر بروجرد

شورای شهر درواقع یار کمکی شهردار و بازوان اجرایی طرح‌های مختلف در سطح شهر است و اگرچه در امور اجرایی به‌صورت مستقیم دخالتی ندارد اما کارکردی نظارتی بر پایه مصوبات خود برای شهرداری دارد.

در دوره‌های پیشین شورای شهر بروجرد این کارکردهای شورا چندان در این شهر نمودی عینی نداشت تا آنجا که به اعتراف بسیاری از مسئولان، شورای شهر تنها بار اضافی و هزینه‌ای برای شهرداری به دنبال داشته و نتوانسته است در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و همواره با حاشیه‌هایی پررنگ‌تر از متن فعالیتی مورد اعتراض به دنبال داشته است.

شورای شهر بروجرد تا بدان جا در تقابل با آرا و نظرات شهروندان قرار گرفت که گاه برای حل‌وفصل این تعارضات به‌ناچار استانداری و مقامات استان ورود پیدا کردند تا این آب گل‌آلود شده از اعتماد مردم قدری آرام شود اما اینک شهروندان این دیار با ذهنیتی نه‌چندان مساعد به عملکرد شورا پای صندوق آرا می‌روند تا بار دیگر با انتخاب خود اعضای شورای این دوره را که از 13 به 9 نفر کاهش‌یافته انتخاب کنند.

"از ماست که بر ماست!"

اما آنچه در انتخابات این دوره از شورا اهمیت دوچندانی می‌یابد لزوم نگرش صحیح و به‌دوراز طایفه‌گرایی در انتخاب افراد اصلح است تا در گیرودار تضادهای عملکردی شورا خواستار انحلال آن نباشیم و عناوینی همچون دزد اعتماد مردم و بی‌مسئولیتی به اعضای آن اطلاق نکنیم چراکه "از ماست که بر ماست".

تقریباً نیمی از 178 کاندیدای تائید صلاحیت شده‌ای که تاکنون توانسته‌اند مهر تائید صلاحیت فعالیت انتخاباتی را از هیئت اجرایی و نظارت این شهر دریافت کنند، جوان هستند و جویای نام و پای حرف‌های آن‌ها که می‌نشینی حتی اطلاعی از وظایف شورای های شهر و روستا ندارند و صرف شرکت در رقابت و آزمودن شانس و اقبال خود به این عرصه ورود کرده‌اند.

سرابِ «وعده»‌های توخالی

این بی‌اطلاعی کاندیداهای شورای شهر سبب شده پای وعده ‌و وعیدهای ناشدنی در میتینگ‌های تبلیغاتی آن‌ها در مساجد و حسینیه‌ها و محافل عمومی باز شود و به مردمی که بعضاً از اختیارات شوراها بی‌اطلاع هستند وعده‌هایی همچون اشتغال، عمران و آبادانی، توسعه خدمات شهری و وعده‌هایی ازاین‌دست را دهند تا بار دیگر سرابِ «وعده»‌های توخالی را برای شهروندان تداعی نمایند.

هرچند یک عضو شورا می‌تواند به‌طور غیرمستقیم نسبت به اشتغال دوستان و اطرافیان خود در شهرداری اقدام کند و همان بلایی را که امروز شهرداری بروجرد به دلیل ازدیاد نیرویی که دستاورد دوره‌های پیشین شورای شهر است، بر سر این نهاد بیاورد اما در دیگر وعده‌ها عضو شورا تنها نقش نظارتی و تصویب مصوبات و نه اجرای آن‌ها را دارد و اجرای این مصوبات نیز در صورتی ممکن خواهد بود که در توان مالی و عملیاتی شهرداری باشد نه در حافظه تخیلی اعضای شورای شهر!!!

حالا برخی کاندیداهای این دوره از شورا بدون در نظر گرفتن تجربیات شهروندان بروجرد از آمار بالای خطاهای اعضای ادوار مختلف شورا بازهم جا پای آن‌ها گذاشته و وعده‌های ناشدنی می‌دهند و متأسفانه بر خی مردم نیز حالا یا به دلیل قرابت قوم‌وخویشی و یا به دلیل وعده‌های شخصی و نمک‌گیر شدن آن‌ها بازهم در انتخاب خود دچار تزلزل می‌شوند.

پرسشی که در این میان باقی می‌ماند این است که اگر قرار بود با این وعده‌های کلیشه‌ای، رؤیای غبارگرفته توسعه شهری رنگ حقیقت به خود بگیرد که چهار سال پیش به لطف وعده‌های شورا نشینان چهارم این اتفاق افتاده بود بنابراین اگر پازل توسعه شهری بروجرد باآن‌همه ظرفیت تکمیل نمی‌شود، حتماً قطعه‌ای از این پازل گم‌شده است که امروز خُلف وعده مدیریت شهری از آستین سوء مدیریت سر برآورده است.

نگاه کاسب‌کارانه به شورا

کاندیداهای شورای شهر باید توجه کنند که شورای شهر به‌هیچ‌وجه پل ترقی و سعود آن‌ها به مناصب مدیریتی و یا مجلس شورای اسلامی نیست و موفقیت برخی اعضای پیشین در صعود به‌مراتب بالای مدیریتی نمی‌تواند توجیهی برای سکوی پرتاب آن‌ها به این مناصب باشد بلکه تلاش و صلاحیت آن‌هاست که معیار موفقیتشان در سال‌های بعد و کسب مناصب مدیریتی دیگر است.

از سویی سوءاستفاده از عناوین خانوادگی، قرابت به شهدا، مدارج تحصیلی، عناوین شغلی و یا صرف اعطای مناصب مدیریتی در صورت رأی آوردن به شهروندان نباید ملاک انتخاب افراد قرار گیرد تا بار دیگر شاهد انتخاب افرادی باشیم که شورای شهر را به محلی برای کاسبی خود تبدیل کنند و شهرداری و عملکرد آن را در میان استان و حتی کشور زیر سؤال برند.

هرچند تنور انتخابات شورای شهر بروجرد بیش از موعد مقرر یعنی هشت روز مانده به زمان انتخابات از چند ماه پیش در این شهر داغ شده و هرروز از وعده‌های جدیدی توسط کاندیداها رونمایی می‌شود اما درنهایت این شهروندان هستند که با نگاه فراجناحی و با فراغ از روابط قومی و طایفه‌ای انتخابی اصلح خواهند داشت.

انتخابی احساسی و بر پایه روابط قومی

احمد گودرزیان رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم می‌گوید: مردم باهوش هستند و بیشتر اوقات در انتخاب افراد تصمیمات خوبی می‌گیرند اما در برخی موارد به‌ویژه در انتخابات شورای شهر احساسی و یا به‌صورت قومی و قبیله‌ای انتخاب می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم انتخاب کاندیداها بر اساس تخصص آن‌ها می‌افزاید: گرچه شورای شهر بازوان کمکی شهرداری است اما درواقع اتاق فکر هر شهری محسوب می‌شود و تراوش‌های فکری که از آن اتاق بیرون می‌آید سبب رونق بخشیدن به همه موارد ازجمله زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و مبلمان شهری خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد به مردم توصیه می‌کند بر اساس تخصص و سابقه کاندیداها به آن‌ها رأی دهند که فردا منتخبین آن‌ها در شورا تنها نظاره‌گر همدیگر نباشند و نتوانند خواسته‌های مردم را برآورده سازند.

وی تصریح می‌کند: در طول این سال‌ها حرف‌های بی‌عمل از برخی کاندیداها زیاد شنیده‌ایم و مردم ما امروز وعده عمل می‌خواهند و کاندیداها نیز باید برنامه عملیاتی ارائه دهند و اینکه برخی افراد تلاش می‌کنند خود را منتصب به شهدا کنند در جای خود خوب است و نشان می‌دهد این افراد عِرق ملی مذهبی دارند اما اینکه این افراد چه برنامه‌ای دارند و می‌توانند آن‌ها را اجرایی کنند مهم و تأثیرگذار است و قطعاً اگر با برنامه خود را معرفی کنند در تصمیم‌گیری مردم تأثیرگذارتر خواهد بود.
 
........................
گزارش از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
چه کسانی به روحانی رای نمی دهند
محمد رستمیمحمد رستمی- گروه‌های زیر که برمی‌شمارم و به ایجاز وصف می‌کنم،  با رای ندادنشان به حسن روحانی قابل‌درک است.

یکم: کسانی که در سال‌های اول انقلاب از جانب نظام جدید آسیب جدی دیدند، یا با آسیب‌دیدگانی همذات‌پنداری داشتند. اینان طبیعی است که روحانی را در میان سایر رهبرانو معماران بنای سیاسی بعد از انقلاب بگذارند و بین او و دیگران فرق نگذارند.

دوم: کسانی که نگاهشان به سیاست از پیچیدگی، ظرافت‌انگاری و باریک‌بینی بی‌بهره است و تأمل در تفاوت‌های نازک ولی ژرف از حوصله درک و دقت آنان فراتر می‌رود. برای اینان گاه دو معمم یا دو اسلام‌باور یا دو سیاستمدار صرفا به دلیل این وجه مشترک فرقی ندارند. تعبیر « دست همه شان توی یک کاسه است» ترجیع‌بند صحبت اینان است.

سوم: کسانی که طالب تحولات بنیادین و رادیکال هستند و هر نوع مصالحه، مصلحت، واقع‌بینی و قناعت سیاسی را ناشی از حقارت و منفعت‌جویی می‌انگارند و ظاهرا چندان بلندنظرند که اگر آنچه می‌خواهند به دست‌آمدنی نباشد، آنچه را هم که به دست‌آمدنی است، نمی‌خواهند.

چهارم: کسانی که از دولت فقط نفت و بودجه جاری و افزایش حقوق را می‌فهمند و سیاست‌مداری را بهتر می‌شمارند که میزان بیشتری یارانه به آنها بدهد حتی اگر به قیمت نابودی اقتصاد، تورم 40 درصدی، بی ارزش شدن پول ملی و تحقیر عزت نفس انسان ها باشد.

پنجم: کسانی که شایعاتِ به‌مرورِ زمان سخت‌شده و جاافتاده مانند عینکی بر نگاهشان نشسته، و از پشت آن، به تصور خود، واقعیت شخصیت‌ها را رصد می‌کنند، و اگر کسی کمترین چندوچونی در صحت آن مفروضات روا دارد، یا او را کور می‌بینند یا مغرضی که در پی غسل تعمید یک گناهکار  است. میزان دارايی برخی و یا همه  مسئولان فعلی و پیشین و یا فرزندانشان در شایعات، تا برخی برج‌ میلاد کشیده شده است! از نگاه اینان اگر مسئولی ساده زیستی شیادانه و عوام فریبانه نداشته باشد، از لباس، خوراک ، مسکن، و خودرو زیبا و مناسب استفاده کند؛  لابد شریک دزد و رفیق قافله است.

ششم: کسانی که اقتصاد رقابتی و تقویت تولید و سرمایه‌گذاری و طراحی دراز‌مدت برنامه‌های توسعه را علت سیاه‌بختی مردم می‌دانند از نظر آنان،تدوین و اجرای طرح و برنامه‌ای که در زمانِ واحد هم شغل ایجاد کند، هم تورم را پایین نگه دارد، هم رکود را ااز بین ببرد، هم توسعه صادرات و کاهش واردات را محقق کند، هم از وابستگی بودجه به نفت بکاهد، هم فاصله طبقاتی را کاهش دهد، و هم رفاه عمومی را افزایش دهد، در همه حال ممکن بلکه ساده است

هفتم: کسانی که نوستالژی آنان بازگشت به دوران توزیع کوپن، و زندگی شبیه به شرایط همیشه جنگی مانند کره شمالی و کوبا می باشد. آن چپ ها و سوسیالیست های تخیلی، ظاهراً هنوز نفهمیده اند که این نوع از اقتصاد در هیچ جای جهان جز شکست و فقر و فلاکت نتیجه ای نداشته است. گویاهنوز آنها نمی دانند  سیستم های مشابه  مسکن مهر و توزیع یارانه، در زمان هوگو چاورز، چه بلایی بر سر ونزوئلا کنونی آورده است. درک تورم 1000 درصدی در این کشور، فراتر از قدرت باور و درک آنهاست.

هشتم: کسانی که یک روحانی رافقط در چارچوب نوعی رفتار  محتاطانه و اظهار قداست و دوری از امور دنیوی و سخت‌کیشی و سخت‌گیری، می پذیرند.از دیدگاه آنان دلسوزی‌کردن برای تمامی افراد و  تمامی گروه‌های مردم، صرفاً از آن حیث، که افراد انسانی یا گروهی از ملت‌ هستند، و نه دیندارانی پاک دین، یا طرفداران آنها، شخص را از دایره روحانیت و بلکه دین خارج می کند.

نهم: کسانی که خوی خشمگین دارند و رقابت برایشان تنها در جنگ و حذف معنا دارد. برای اینان همه مواضع باید به سرراست‌ترین شکل ممکن دوسوی یک خط آتش تصریح شود؛ بنابراین هر کسی یا تابع است یا نبودنش بهتر. باید با همه ی مخافان جنگید، ایضاً تمامی دنیا. جالب آن که آنها سخن دشمنان خارجی را بر علیه رقبای داخلی به کار برده وبه آن استناد می کنند!

دهم: کسانی که فراتر از زندگی شخصی خود را نمی بییند. برای آنها مهم نیست کشور و بلکه منطقه و جهان در چه شرایط خطرناک و دشواری قرار دارد و حفظ امنیت و اداره ی یک کشور بزرگ و مهم مانند ایران،در منطقه ی ژئوپولیتیکی  بسیار حساس،و دنیای پر آشوب کنونی، با تروریسم لجام گسیخته، و رقابت های بی رحمانه ی قدرت های جهانیش، وبا اقتصاد بسیار شکننده، و هویت های قومی و دینی گوناگون ایران، تا چه اندازه پیچیده و دشوار است. حفظ پرستیژ یک کشور و متقاعد کردن قدرت های بزرگ جهانی برای تفاهم با ایران، آن هم قدرت هایی که قصد پنهان و آشکارشان سرنگونی نظام کشور است، برای آنان اهمیتی ندارد " مگر برای ما چه کار کرده است؟"ترجیع بند همیشگی سخن این افراد است.

اما آنهایی که به روحانی رای می دهند، همه کسانی هستند که جزء گروه‌های بالا نیستند. آنچه ایشان را  در شرایط کنونی  سیاست‌مداری مناسب ادارهی قوه ی مجریه  می‌نماید، علاوه بر تمامی صفات مثبت و کمیابی که دارند این صبوری اعجاب‌آور در مقابل ناسپاسی‌های اعجاب‌آور است.

...............
* شکل و محتوای کلی این مقاله برگرفته از مقاله ای به قلم اسستاد مرتضی مردیها می باشد که سال قبل در بارهی مرحوم هاشمی رفسنجانی نگاشته  و منتشر کرده اند. نگارنده  محتوی نوشته ایشان را مناسب با موضوع انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم یافت. با پوزش از محضر استاد.

آخرين بروز رساني ( ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
اسامی کامل نامزدهای شورای شهر بروجرد

روزهای بروجرد- اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده شورای شهر بروجرد منتشر شد.

 

ردیف

نام ونام خانوادگی

ردیف

نام ونام خانوادگی

ردیف

نام ونام خانوادگی

1

حمیدرضا ابراهیمی

64

سیداحمد ذاکرحسینی

127

مجید گودرزی

2

علیرضا ابوالفتحی

65

راشین رضایی

128

میثم گودرزی

3

زیبا ابوالفتحی

66

گودرز رضایی

129

مصطفی گودرزی

4

حمیدرضا نبوی طباطبایی

67

علی روزبهانی

130

حسن گودرزی

5

فرح امیدیان

68

زهرا روزبهانی

131

میلاد گودرزی

6

علی آزادپور

69

سینا روزبهانی

132

وحید گودرزی

7

مهرداد بابایی

70

وحید زارعلی

133

حامد گودرزی دهریزی

8

علی محمد بابکان

71

محمد زندی

134

مصطفی گودرزی معظمی

9

سمیه بازگیر

72

لیلا زیودار

135

حجت اله گودرزی معظمی

10

بابک باقری

73

بهزاد ساطعی

136

نورالدین گوهری کلک

11

مهدی باقری

74

غلامرضا ساکی زاده

137

مرضیه لطفعلی یگانه

12

رضا بایروند

75

ولی سبزیان ملایی

138

علی لطفی

13

فاطمه بختیاری

76

محمد سجادی فر

139

طیبه لطفی

14

سحر بختیاری

77

وحید سرمدی

140

محمد لعلی

15

مهناز بهرامی یاراحمدی

78

هادی سلیمانی

141

فرشید مبشری

16

رضا بهنودفر

79

راضیه سلیمانی روزبهانی

142

احمدرضا محمدی

17

محمود بستانچی

80

معصومه شاهوردی

143

رحمان مرادی

18

محمدابراهیم بیاتی

81

مجید شاهوردی

144

جلال مرادی

19

ایمان بیرانوند

82

ایران شاهوردی

145

ناصر مرادی

20

عباس بیرانوند

83

امیرحسین شاهوردی

146

عبدالرضا مردی

21

محمدحسن بیرانوند

84

علی شایسته فر

147

سمیه مسائلی فر

22

علی بیرانوند

85

فرزانه شرفی

148

صادق مسرور

23

فرهاد بیژنی

86

علیرضا شریفی

149

محسن مطهری

24

محمد پرهام

87

نصیر شعبان

150

محمد رحیم معظمی گودرزی

25

ایمان پروازی

88

سحر شمسه

151

بابک معظمی گودرزی

26

مجید پورنژاد

89

بیژن شمسه

152

حسین مقدسی

27

صمد پیرهادی

90

منا شمسه

153

مجتبی مقدسی

28

مهدی پیرهادی

91

پروین صادقی نژاد

154

مسعود مقدسی

29

امیر پیرهادی

92

محمود صارمی

155

احمد مقدسی

30

داود پیریایی

93

الهه صارمی

156

محمد مقدسی

31

آرش ترکاشوند

94

محمد صحرایی

157

مصطفی مقدسی ستوده

32

اسماعیل ترکاشوند

95

لیلا عالی منش

158

فرامرز ملکی

33

محمد تقوی

96

محمد عزیز زاده

159

غلامحسن ممیوند

34

حسین تهرانی

97

حمزه عزیزی

160

عبدالحسین مهدی نیا

35

عبدالرضا توشمالی

98

رضا عزیزی کیا

161

مصطفی مهرابی

36

محسن جابرانصاری

99

مسعود عسگری

162

مسیب مهرزادگان

37

رضا جوانمرد

100

عباس علیزاده

163

حسن موسیوند

38

جواد جودکی

101

مرتضی علیئی

164

حاتم موسیوند

39

اشرف چگنی

102

علی غلامی

165

رضا مولایی تاری

40

موسی چگنی

103

شراره غلامی

166

پروین میربیگ

41

هادی چنور

104

ایمان فریدزاده

167

علی میرزایی

42

فرهاد حاتمی

105

قدرت الله فلاح نژاد

168

حمید میرزایی بیدکرپه

43

محمدرضا حافظی

106

کورش قربانی

169

فرزاد تراقی پور

44

حمید حسنوند

107

محمودرضا کاکاوند

170

بهرام نصرالهی

45

میلاد حسین زاده

108

بهمن کاوند

171

احمد نصرالهی

46

سیدکمال الدین حسینی

109

محسن کاوند

172

ایوب نصرالهی

47

ضرغام حسینی

110

آتنا کردی

173

احسان نصرالهی

48

سیدمصطفی حسینی نسب

111

سامان کردی

174

معصومه نصرتی

49

احمد حیدری گودرزی

112

فرزانه کردی

175

امیرعلی نصیرزاده

50

سیده فائزه خالقیان

113

فتح اله کرمی

176

صارم نظامی

51

باقر خجسته

114

سعید کره رودی

177

جمال نظامی

52

حمید خدادیان

115

مهدی کشوری

178

روح اله نظرپور

53

مهدی خداشناس

116

فریبا کشوری

179

محمدرضا نقدی

54

عبدالرضا خسروی

117

عباس کشوری

180

مهدی نکوهید

55

یوسف خسروی

118

حسین کوشکی

181

جابر نیکوکار

56

سیدمحمد خسروی

119

میثم گشتاسبی

182

موسی نیکوکار

57

علی خسروی

120

احمد گودرزی(علی پناه)

183

غلامرضا هدایتی

58

علی دارابی

121

مهدی گودرزی

184

مسعود یاراحمدی

59

احسان دالوند

122

سلمان گودرزی

185

حمیدرضا یاراحمدی

60

اصغر دالوند

123

عباس گودرزی

186

عبدالرضا یاراحمدی

61

منوچهر درویش بیابانی

124

حسین گودرزی

187

رضا یاراحمدی

62

خسرو دلیران

125

احمد گودرزی(هبت اله)

188

محمدمهدی یاری

63

سیدهادی ذاکر حسینی

126

علی گودرزی

189

 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
انتصاب رئیس دانشگاه فرهنگیان شهرستان بروجرد
روزهای بروجرد- رییس دانشگاه فرهنگیان بروجرد منصوب شد.ندا سلطانی گوهری
 
با توجه به بازنشستگی آذر شیرویه سرپرست دانشگاه فرهنگیان بروجرد، با حضور دکتر حسین پیریایی سرپرست دانشگاه در استان لرستان، دکتر فروزان ادیب فر سرپرست دانشگاه پردیس دختران، شهاب روزبهانی ریاست آموزش شهرستان بروجرد، دکتر ندا سلطانی گوهری به مدت یک سال به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
189داوطلب انتخابات شورا در بروجرد با یکدیگررقابت می کنند
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: دراین دوره ازانتخابات شورای اسلامی شهربروجرد 189 داوطلب مرد و زن برای دست یابی به 9 کرسی شورای این شهر با یکدیگر رقابت می کنند.

احمد گودرزیان در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: از مجموع 47 داوطلب رد صلاحیت شده این شهرستان 25 داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر بروجرد توسط هیات عالی نظارت برانتخابات استان لرستان تایید صلاحیت شده اند.

به گفته ازمجموع داوطلبان شرکت کننده درانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکنون 11تن انصراف خود را اعلام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه در مرحله اول صلاحیت 778 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بروجرد ازسوی هیات های اجرایی و نظارت تایید شد اظهار کرد: در این مرحله نیزصلاحیت 47 داوطلب این دوره از انتخابات رد شده که اعتراض خود را به هیات عالی نظارت بر انتخابات استان اعلام کردند.

گودرزیان اضافه کرد:در مجموع 860 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شورای های اسلامی شهر وروستا در شهرستان بروجرد ثبت نام کرده بودند که 222 داوطلب شورای اسلامی شهر بروجرد نام نویسی کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد بیان کرد: برای شورای روستاهای بخش مرکزی 435 داوطلب نام نویسی کرده اند که صلاحیت 422 تن ازآنها تایید شد.

گودرزیان مجموع داوطلبان ثبت نام شده درروستاهای بخش اشترینان را 186تن عنوان کرد وادامه داد: ازاین تعداد نیز صلاحیت 170 داوطلب تایید شده است.

وی اضافه کرد: در مجموع 70 زن برای این دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرده اند که 66 تن از آنها تایید صلاحیت شدند.

به گفته وی انتخابات شوراهای اسلامی شهر در بروجرد به صورت الکترونیکی برگزارخواهد شد.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت درشهرستان بروجرد برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
آزادی بیان مهمترین یادگاری دولت یازدهم

آمنه صارمی- همگان واقفند در دولت تدبیر و امید تندترین انتقادات با تلخ ترین بیان والفاظ توسط برخی رسانه ها ومنتقدین دولت بیان می شد اما همه این انتقادات با لبخند دولت یازدهم پاسخ داده می شد و هیچ گونه اهرم فشاری برمنتقدین وارد نمی شد.

در دولت یازدهم بیش ازهردولت دیگری آزادی بیان میان مردم و رسانه ها رواج داشت و به راحتی انتقادات خود را در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بیان می کردند.


دردولت تدبیر و امید برخی با بهره گیری ازابزار رسانه ای و قوت یافتن شبکه های مجازی هرآنچه خواستندعلیه دولتی که با خزانه خالی شروع به کار کرده بود گفتند، نوشتند، قلم زدند و تاختند مخالفان ومنتقدان هرآنچه خواستند بیان کردند و در مقابل این همه نقدهای غیرمنصفانه دولت مانع آزادی بیان آنها نشد.


دراین دولت کمتر رسانه و نشریه ای ای به دلیل نقد توقیف شد دراین دوره معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم، شرایط ایده آل تری برای مطبوعات و رسانه ها مهیا کرد.


امروز همه ما وظیفه داریم با مقایسه بین شرایط دیروز و امروز درحوزه های مختلف خدمات ارزنده دولت تدبیر و امید را در جامعه منعکس نماییم وموفقیت دولت درراهبری مذاکرات 21 ساله با قدرت های جهانی بیان شود.


دولت تدبیر و امید برغم همه مشکلات ناشی از تحریم توانست برنامه ها و سیاست های خود را پیش ببرد و در حوزه های مختلف موفقیت هایی را کسب نماید از این رو شایسته است در ایام پیش رو به نحو مقتضی کارآمدی دولت را در راهبری اداره امورجاری کشور به مردم و جامعه معرفی کنند و تلاش های مجموعه دولت در موضوع کلان موردتوجه قرار گیرد.


همه خوب می دانیم زمانی که دکتر حسن روحانی در سال 1392 سکان اجرایی کشور را در دست گرفت، وضعیت اقتصادی ومعیشت مردم در شرایط سختی بود و نرخ تورم به بیش از40 درصد افزایش یافته بود.


وجود هزاران طرح نیمه تمامِ و راکد و بدهی های کمرشکن پیمانکاران وصندق های بیمه همه و همه موجب شده بود تا دولت درگام اول با مشکل و چالش های جدی مواجه شود.


درآن روزها هیچ رسانه ای انتقاد نکرد و نگفت دولت با دست خالی و این همه تحریم، چالش چگونه می تواند مملکت را اداره کند.


در چهار سال اخیر که بسیاری از پول های بلوکه شده آزاد، طرح تحول سلامت در راستای حمایت ازبیماران، تلاش بر ارتقا و تقویت تولید داخلی، مبارزه با قاچاق کالا و کاهش40درصدی هزینه های دارو و درمان اجرا شد، باز هم هیچ رسانه ای قلم نزد وخبری از تعریف وتمجید دولت نبود.


در کنار این موفقیت ها اگر واحد صنعتی به دلیل فرسوده بودن قطعات و لوازم و یا مشکلات مالی که ریشه درگذشته دارد با کاهش تولید و یا رکود مواجه می شد آن را به دولت یازدهم نسبت دادند و نگفتند کلنگ هایی که در دولت قبل بر زمین زده شد جای آنها چمن سبزشده است.


زمانی که صداهای مخالف فریاد حقوق های نجومی را سر دادند و تلاش کردند ریشه آنرا به دولت روحانی نسبت دهند و بیشتررسانه ها و مطبوعات این مهم را مختص تدبیر وامیدی ها می دانستند دولت یازدهم با اقتدار وارد عرصه شد و طرح مبارزه جدی با فساد مالی و اقتصادی را اجرا کرد اما در دولت قبل هیچ رسانه ای فریاد نزد که اختلاس سه هزار میلیاردی و دهها اختلاس دیگر چه شد .


دولت تدبیر و امید بااعتدال و عقلانیت و حرکت درمسیری مشخص عملکردی شفاف و درخشان در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی، فرهنگی، هنری واجتماعی داشته است و تلاش کرده در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار هر ساله که محورهمه آنها اقتصاد مقاومتی بوده گام بردارد.


اکنون باید رسانه ها به دورازهرجناح و گرایش سیاسی ضمن انتقاد سازنده از دولت دستاوردها و خدمات ارائه شده را نیز بیان کنند البته نباید فراموش کرد که انتقادات تند و تلخ برخی از آنها در سایه عطوفت و مهربانی دولت تدبیر و امید محقق شده است.

آخرين بروز رساني ( ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
آمار دانشجویان مراکز دانشگاهی بروجرد روند کاهشی دارد
روزهای بروجرد- رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: آمار دانشجویان مراکز دانشگاهی این شهرستان روند کاهشی به خود گرفته است.

مجید شمس در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: آمار دانشجویان مشغول به تحصیلی در همه مراکز دانشگاهی روند کاهشی به خود گرفته است، به طوری که تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد از 14 هزار و 500 نفر در سال 93 به حدود 11 هزار نفر در سال 95 رسید.

وی با اشاره به تاثیر مستقیم آمار دانشجویان یک واحد دانشگاهی بر میزان درآمد آن بیان کرد: رقابت بین دانشگاه‎های مختلف پیام نور، علمی-کاربردی، غیر انتفاعی، دولتی و آزاد برای جذب دانشجو موجب کاهش آمار دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شده است، تا جایی که در برخی رشته‎ها حتی یک متقاضی هم وجود ندارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد خاطر نشان کرد: از سویی واحدهای دانشگاه آزاد در شهرهای کوچک با جذب بسیار اندک دانشجو در حال فعالیت هستند، به گونه‎ای که در برخی کلاس‎ها تعداد نفرات به حد نصاب تشکیل نمی‎رسد، از طرفی ساختمان‎های در اختیار این واحدها  بسیار نامناسب بوده و در شأن دانشجویان نیستند.

شمس با اشاره به پراکندگی و تاسیس واحدهای دانشگاه آزاد در شهرهای کوچک افزود: مخالف تاسیس دانشگاه آزاد نیستیم، اما به طور مثال در فاصله کوتاه بین دو شهرستان بروجرد و ملایر چهار واحد دانشگاه آزاد اسلامی در بروجرد، اشترینان، سامن و ملایر تاسیس شده است که این روند از کیفیت کار می‎کاهد.

وی با تاکید بر اینکه کمیت و کیفیت در دانشگاه وابسته به هم است، تاکید کرد: برتری پنج دانشجوی دندانپزشکی در آزمون علوم پایه کشور، برتری در جشنواره‎های علمی، فرهنگی و ورزشی و چاپ بیش از40 عنوان کتاب از اعضای هیأت علمی همگی به معنای وجود کیفیت در دانشگاه آزاد واحد بروجرد است.

این مسوول با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد موسسه‎ای آموزشی و مستقل از دولت است، اظهار کرد: به عبارت بهتر این دانشگاه بودجه‎ای از دولت دریافت نمی‎کند و همه درآمد آن از محل پرداخت شهریه دانشجویان تامین می‎شود.

 شمس عنوان کرد: اگر چه همه درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد از محل شهریه دانشجویان تامین می‎شود، اما می‎کوشوشیم که به منظور جلوگیری از بروز مشکلات مالی در این واحد دانشگاهی بزرگ، از طریق سرمایه‎گذاری سیستمی پایدار را تعریف و نهادینه کنیم.

گفتنی است، چندین رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد ارائه می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
مناظره رئیس ستاد رئیسی و نماینده ستاد روحانی در بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- مناظره انتخاباتی مسئول ستاد رئیسی در استان لرستان و نماینده ستادمناظره رئیس ستاد رئیسی و نماینده ستاد روحانی در بروجرد برگزار شد روحانی در شهرستان بروجرد عصر یکشنبه با جضور دانشجویان در دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، محمد تقی گودرزی به عنوان نماینده ستاد روحانی در بروجرد در پاسخ به اولین سوال که چرا به روحانی رای می دهید گفت: دولت روحانی در سیاست خارجی و منزوی کردن دشمنان مخصوصا اسرائیل به خوبی عمل کرده است.
به گفته وی روحانی در رسیدگی به اقشار محروم جامعه عملکرد خوبی داشته است ولی هیچگاه این موضوع را رسانه ای نکرده است.

مهرداد ویسکرمی مسئول ستاد رئیسی در استان لرستان نیز در جواب سوال چرا رئیسی را انتخاب کرده اید گفت: رئیسی انسانی ساده زیست و مجتهدی است که رقیبان هیچ نقطه ضعفی در عملکردهای او پیدا نکرده اند.

به گفته وی دشمنی مخالفان نظام اسلامی با رئیسی و ترس از حضور وی دراین عرصه نشان از انقلابی بودن او به معنای واقعی دارد.

وی اظهار کرد: دلیل ساده زیستی رئیسی دراین است که در شمال تهران خانه های میلیاردی ندارد و به ملاک های دینی پایبند واقعی است.
****
گودرزی نماینده ستاد روحانی در بروجرد در جواب سوال اینکه برجام چه تاثیری بر زندگی مردم داشته است گفت: بد عهدی امریکا هیچ ارتباطی به دولت روحانی ندارد و از برکات برجام می توان به آزاد سازی وجوه مسدود شده ایران اشاره کرد.
به گفته وی به واسطه برجام 704 رابطه کارگزاری با 209 بانک جهانی برقرار شد که قابل انکار نیست.

وی اظهار کرد: برجام ثبات اقتصادی در کشور حاکم کرد و راه اندازی کارخانجات تعطیل شده و رونق اقتصادی با رشد 9 درصدی از ثمرات برجام است.

ویسکرمی مسئول ستاد رئیسی در لرستان در پاسخ به سوال اینکه برجام چه تاثیری بر زندگی مردم داشته گفت: با اجرای برجام قرار بود همه تحریمها برداشته شود که اجرا نشد بلکه تحریم های جدیدی وضع شد.

به گفته وی سیاست ها و ملاحظه های رهبری در اجرای برجام اجرا نشد و هیچ تاثیری در زندگی و معیشت مردم نداشت .

وی اظهار داشت: دراستان لرستان طبق اسناد 220 واحد تولیدی تعطیل و هزاران کارگر این واحدها بیکار شدند.

وی اضافه کرد: در دنیایی که گرگها حاکم هستند نباید چشم به دست بیگانگان داشته باشیم و تکیه به توانایی های جوانان این مرز و بوم داشته باشیم.

وی بیان کرد: هر زمان دم از مقاومت زدیم دشمن در منطقه هراسان شد ولی هر زمان در مقابل دشمن زانو زدیم دشمن گستاخ تر شد در قضییه برجام دشمن با بی رحمی تمام دانش هسته ای ملت را از بین برد.

محمد تقی گودرزی در پاسخ سئوال اقتدار نظام چگونه به دست می آید گفت: اگر دولت روحانی بحث تعامل با جامعه جهانی را مطرح کرد زیر نظر رهبری و از سیاست های رهبری در نرمش قهرمانانه بود.
وی اظهار کرد: برای رشد اقتصادی نیازمند ارتباط با جامعه جهانی هستیم و اگر جامعه جهانی از ما بترسد سرمایه گذاری غیر ممکن خواهد بود.

وی اضافه کرد: دولت روحانی بیشترین حمایت را از تولید صنایع دفاعی داشته است که هیچ دولتی تاکنون نداشته است.

ویسکرمی در جواب سوال چرا در صنعت موشکی اقتدار داشته ایم ولی در صنعت خودرو نه گفت: در بحث تولید موشک جوانان غیرتمند ایران اسلامی با انگیزه الهی ورود کردند ولی در بحث خودرو آقا زاده ها با رابطه وارد شدند.

به گفته وی اگر صنعت خودرو به دست جوانان با انگیزه داده شود مطمئنا موفقیتهای بزرگی به دست خواهیم آورد.

مسئول ستاد رئیسی درلرستان با اشاره به موانع اشتغال و پاسخ به این سوال گفت: سو مدیریت در دولت و دولتهای قبلی و زمانی که عمده رشد اقتصادی مربوط به خام فروشی نفت است اشتغال ایجاد نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باور کردن جوانان و دوری از نگاه به دشمنان برای رفع موانع اشتغال مهمترین مورد است گفت: کسانی که چندین شرکت و کارحانه دارد و خودش را بالاتر از مردم می داند در راس امور باشند هیچ دردی از بیکاران درمان نخواهد شد.

گودرزی نیز در پاسخ به سوال چگونه اشتغال ایجاد کنیم گفت: لشگر بیکاران از دولت قبل به دولت روحانی تحمیل شده و انبوه فارغ التحصیلان دانشگاهی به علت نبود مهارت در دانشگاه ها است.

به گزارش خبرنگار ایرنا در پایان پاسخ دهی به سوالات توسط 2 نماینده کاندیداها برخی از دانشجویان سوالاتی از آنان مطرح کردند که به این سوالات نیز پاسخ داده شد.

دوزادهمین دور از انتخابات ریاست جمهوری همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراها 29 اردیبشهت ماه برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
تگرگ 90میلیارد ریال به اراضی باغی و زراعی بروجرد خسارت وارد کرد
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: براساس برآورد اولیه بارش باران وتگرگ در روزهای اخیردر اردیبهشت ماه حدود 90میلیارد ریال به اراضی باغی و زراعی شهرستان بروجرد خسارت وارد کرده است.

رضا امینی در گفت وگو با ایرنا افزود: از این میزان حدود 40میلیارد ریال خسارت به اراضی باغی و مابقی به اراضی زراعی شهرستان بوده است.

وی اظهار کرد: در این راستا 20 درصد اراضی باغی این شهرستان در قالب یک هزارو پنج هکتار دچارخسارت شده اند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد از وارد شدن خسارت ناشی از بارش تگرگ به یک هزارو 115 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: این مقدار خسارت برابر با 30 درصد از اراضی زراعی شهرستان بروجرد است.

براساس گزارش های هواشناسی در 72 ساعت گذشته درشهرستان بروجرد بارش 38میلیمتر باران ثبت شده است.

رعد و برق، رگبار شدید و تگرگ از 13 تا 16 اردیبهشت ماه آسمان شهرستان بروجرد را فرا گرفته است.

بروجرد با یک هزار و 606 کیلومتر مربع مساحت و بیش از 350 هزارتن جمعیت در شمال لرستان واقع شده و دارای ‎ 90هزار هکتار اراضی منابع ملی و 68هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است.

در حال حاضر بیش از 35 درصد جمعیت شهرستان بروجرد به صورت مستقیم در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

از این مقدار حدود 15 هزارهکتارباغ بوده و سالانه 90 هزارتن میوه تولید می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
هشدارهواشناسی بروجرد نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به منطقه ازامروز یکشنبه شاهد بارش باران همراه با آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها و لغزندگی جاده های سطح این شهرستان خواهیم بود.

بهروز یاراحمدی درگفت و گو با ایرنا اظهارکرد: باتوجه به تداوم هوای ناپایداردرمنطقه ازعصرامروز تا بعد از ظهر دوشنبه به تناوب شاهد بارش باران، تگرگ، رعد و برق و وزش باد شدید در این منطقه خواهیم بود.

وی میزبان بارندگی در72 ساعت گذشته این شهرستان را 38 میلیمتر عنوان کرد و افزود: هوای امروز بروجرد آسمانی ابری همراه با وزش باد نسبتا شدید و رعد و برق به ویژه در شب همراه است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد حداقل و حداکثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب 10و 22 درجه سانتیگراد اعلام کرد و ادامه داد: هم اکنون دمای هوای بروجرد 10 درجه سانتیگراد بالای صفراست که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش یافت.

یاراحمدی با اشاره به اینکه میزان بارندگی در سال زراعی جاری را 589میلیمتراست اضافه کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 646 میلیمترو بلند مدت 431میلیمتر بوده است.
وی سرعت وزش باد در ساعت یک بامداد امروز را 62کیلومتر برساعت عنوان کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
میزگرد اهمیت مشارکت حداکثری وآگاهانه مردم درانتخابات درایرنا بروجرد برگزارشد
روزهای بروجرد- میزگرد انتخاباتی با عنوان اهمیت مشارکت حداکثری وآگاهانه مردم درانتخابات روز دوشنبه دردفترخبرگزاری جمهوری اسلامی بروجرد برگزارشد.

به گزارش ایرنا این میزگرد با عنوان اهمیت برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا وهمچنین لزوم مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم با حضورکارشناسان سیاسی و فعالان اصلاح طلب درایرنا بروجرد برگزارشد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بروجرد در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوارهای اسلامی شهر و روستا، میزگردها و نشست هایی را با حضور فعالان سیاسی از طیف های مختلف تدارک دیده که در روزهای آینده اقدام به انتشارآنها می کند.

این خبرگزاری ضمن انعکاس مهم ترین دغدغه ها و مطالبات مردم، نظرات فعالان سیاسی و نمایندگان احزاب را با هدف توسعه سیاسی و کمک به تقویت همدلی وانسجام ملی درآستانه این رویداد مهم استفاده می کند.

دراین میزگرد محمد پرهام استاد دانشگاه مسئول حزب ندای ایرانیان بروجرد و عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان و حسین محمدی روزبهانی عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان، آتنا کردی مسئول کمیته مردمی بانوان حزب ندا واکبرمرادی مدیر مسئول وب سایت تحلیلی خبری روزهای بروجرد حضور داشتند.
میزگردی نیز با حضور شخصیت هایی از طیف اصولگرایی در روزهای آینده به دعوت خبرگزاری جمهوری اسلامی بروجرد برگزار می شود.
شهرستان بروجرد با بیش از350هزار تن جمعیت دارای 2 کرسی نمایندگی درمجلس شورای اسلامی و 9 عضو شورای اسلامی شهراست.
به گزارش ایرنا دراین دور از انتخابات 778 داوطلب برای شرکت درانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان نام نویسی کرده اند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت ماه به طورهمزمان برگزارمی شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
اشرف بروجردی در افتتاح ستاد روحانی در بروجرد: روحانی مصالح ملی را بر مصالح فردی ترجیح می دهد+تصاویر

روزهای بروجرد- رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: حسن روحانی مصالح ملی را بر مصالح فردی ترجیح می دهد و با مدیریت خود زمینه تغییر را فراهم کرد.

به گزارش ایرنا، اشرف بروجردی شامگاه جمعه در جمع حامیان روحانی در سالن اجتماعات ارشاد اسلامی بروجرد افزود: در دولت روحانی تغییری ایجاد و اعتدال و امید برای مردم به ارمغان آورده شد و بار دیگر درانتخابات پیش رو باید به مردی رای دهیم که با رویکردی اصلاح طلبانه و اعتدال گرایانه جامعه را متعالی کند.


وی اضافه کرد: روحانی دین را به عنوان باور شخصی در اندیشه خود دارد و دین را مانند رئیس دولت گذشته به بازی نگرفته است.


وی با اشاره به اینکه زمانی رسیده است که نخبگان باید بر جامعه حکومت کنند، افزود: حکومت نخبگان بر ملت باعث سربلندی خواهد شد.


رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اینکه رای به دولت روحانی می تواند بسیاری از محدویت ها را بردارد، گفت: برای رفع محدودیت در زمینه های مختلف باید بار دیگر به روحانی رای دهیم.


وی اضافه کرد: در دولت های نهم و دهم ، ملت از واقعیت دوری کردند و اخلاق در جامعه به گونه ای رقم خورده که ملت کرامت را فراموش کردند.


بروجردی با اشاره به اینکه در دولت نهم و دهم حرمت، شرافت و صدق گفتار زیر سوال رفت، بیان کرد: جوان ها در دولت گذشته با ضایعه ای اسفناک روبرو شدند .


وی با بیان اینکه هویت سرزمین ما با اصلاح طلبی گره خورده و هرگز نمی توان این اندیشه را از کشور منفک کرد، خطاب به حاضرین گفت: سرنوشت جوانانی که چشم امید به آینده دارند، در دستان شما و رای دوباره به روحانی است.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، ستاد مرکزی روحانی در بروجرد با حضور اشرف بروجردی رئیس ستاد بانوان روحانی افتتاح شد. 

 

 

 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

 افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

 افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

 افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی

 افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

افتتاح ستاد مرکزی روحانی در بروجرد  با حضور دکتر اشرف بروجردی 

عکس ها از فرهاد داودوندی و پوریا مهدوی مقدم

آخرين بروز رساني ( ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
تمامی بنرهای تبلیغاتی روحانی در بروجرد پاره شد!

روزهای بروجرد- در اقدامی عجیب تمامکی بنرهای تبلیغاتی دکتر حسن روحانی در بروجرد توسط افراد ناشناس پاره شدند.

این اقدام افراد خاطی لزوم پیگیری و شناسایی آنان را در مرحله حساس تبلیغات ریاست جمهوری توسط مسئولان مربوطه را آشکارتر می کند.

 بنر ستاد روحانی

 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
2400 واحد مسکن مهر در دولت یازدهم در بروجرد بهره برداری شد
روزهای بروجرد- معاون راه و شهرسازی بروجرد گفت: 2 هزارو400 واحد مسکن مهردر دولت تدبیروامید درشهرستان بروجرد بهره برداری شد.

احمد پارسا درگفت وگو با ایرنا افزود: تا کنون پنج هزار و 400 واحد از مجموع 6 هزار و 464 واحد مسکن مهر بروجرد به متقاضیان واگذارشده است و واحدهای باقیمانده نیزتا شهریورماه سال جاری تحویل داده می شوند.

وی اظهارکرد: تا کنون 90 درصد واحدهای مسکن مهر شهرستان بروجرد به متقاضیان واگذارشده است و10 درصد مابقی نیز به رغم آماده بودن و پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد به دلیل برخی مشکلات در تعاونی ها تا کنون به بهره برداری نرسیده اند.

معاون راه و شهرسازی بروجرد بیان کرد: در دولت یازدهم برای رفاه حال ساکنان سایت های مسکن مهراقداماتی از جمله، افزایش خطوط اتوبوسرانی و تاکسی، ایجاد مراکز میوه و تره بار، آسفالت محوطه، ساخت یک باب مسجد و مدرسه 18 کلاسه انجام شده است.

پارسا مجموع تعاونی های مسکن مهر بروجرد را 29 تعاونی عنوان کرد وادامه داد: 2 تعاونی در واگذاری واحدهای مسکونی به متقاضیان تعلل کرده اند.

وی اضافه کرد: راه و شهرسازی بروجرد مراحل پایان کار، محوطه سازی و آماده سازی سایت های مسکن مهر را انجام می دهد و پس از اتمام عملیات اجرایی به شهرداری تحویل خواهد داد.

به گزارش ایرنا در سال 1387 دولت نهم با هدف خانه دار شدن اقشارکم درآمد اجرای طرح مسکن را اجرا کرد و مقرر شد این طرح تا پایان دولت دهم به اتمام برسد.

ساخت مسکن مهر بروجرد همزمان با سراسر کشور در سال 1387 با ثبت نام بیش از 12 هزار متقاضی مسکن در قالب تعاونی های مختلف در زمینی با مساحت 60 هزار هکتار کلید خورد که بعدها با پایش این افراد، 6 هزار و 464 تن در فهرست استفاده کنندگان از این واحدها قرار گرفتند. 
آخرين بروز رساني ( ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
جمشید ابوالفتحی رییس ستاد محمد باقر قالیباف در بروجرد شد
روزهای بروجرد- جمشید ابوالفتحی به عنوان رئیس ستاد محمد باقر قالیباف در بروجرد منصوب شد.

ابوالفتحی از نزدیکان علاءالدین بروجردی و رییس پیشین آموزش و پرورش بروجرد است، انتصاب ابوالفتحی به ریاست ستاد قالیباف احتمال حمایت علاءالدین بروجردی از شهردار تهران را قویتر کرده است.

عباس گودرزی دیگر نماینده بروجرد در کمپین انتخاباتی ابراهیم رئیسی حضور دارد.

ستاد ابراهیم رئیسی در بروجرد محل تجمع اصولگرایان منتقد علاءالدین بروجردی از جمله بهرام بیرانوند(نماینده پیشین) و محمد پاپی نژاد فرمانده سابق سپاه بروجرد است.

پیش از این علی محمد گودرزی به عنوان رئیس ستاد حسن روحانی، رضا کاوند رییس ستاد ابراهیم رئیسی و محسن دارابی نیز به عنوان رئیس ستاد سید مصطفی میرسلیم در بروجرد معرفی شده بودند.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
تهدید دانش آموزان در بروجرد برای کمک به مدرسه تکذیب شد
روزهای بروجرد- مدیرآموزش و پرورش بروجرد با اشاره به مطلب منتشرشده درسایت های محلی وفضای مجازی بروجرد مبنی برتهدید دانش آموزان برای کمک به مدرسه گفت: این موضوع با توجه به عدم ذکرمنبع و نام آموزشگاه تکذیب می شود.

شهاب روزبهانی در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: تا کنون هیچ شکایتی حضوری وغیرحضوری مبنی بر کمک اجباری به مدرسه ازسوی اولیا دانش آموزان به واحد حقوقی وحراست اداره اموزش وپرورش بروجرد ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه این مطلب بدون ذکر نام واحد آموزشی، مدیر و مربی و با هدف بر هم زدن آرامش درسیستم آموزشی منتشرشده است افزود: درصورت ارائه گزارش از سوی والدین دانش آموزان در اینگونه موارد به قید فوریت پیگیری و با مربی متخلف برابرضوابط ومقررات آموزشی برخورد قاطع خواهد شد.

مدیر آموزش وپرورش بروجرد بیان کرد: دانش آموزان ازحرمت و جایگاه والایی در نظام اموزش برخوردارهستند و براساس قانون آموزش وپرورش هیچ گونه اجباری برای کمک به مدارس وجود ندارد.

به گزارش ایرنا روز گذشته دریکی از وب سایت های محلی شهر بروجرد خبری مبنی براینکه اسامی دانش آموزانی که به مدرسه کمک نکرده در کلاس درس قرائت می شود منتشر شد که این موضوع نیز به سرعت درفضای مجازی درحال انتشاراست.

شهرستان بروجرد با بیش از 350 هزارتن جمعیت و یک هزارو 606 کیلومترمربع مساحت در شمال لرستان واقع شد و دومین شهر پرجمعیت استان است.

بروجرد دارای 400 واحد آموزشی با 50 هزار دانش آموز در سه مقطع تحصیلی است.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
انجمن موسیقی بروجرد فعالیت خود را آغاز کرد
روزهای بروجرد- انجمن موسیقی بروجرد عصر یکشنبه با حضور رهبر گروه کرارکسترسمفونیک تهران در اداره ارشاد اسلامی این شهرستان فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا رئیس انجمن موسیقی بروجرد در این آیین گفت: انجمن موسیقی بروجرد به پشتوانه بزرگان موسیقی این شهرستان تاسیس و راه اندازی شده است.

عبدالمحمد غنی پورافزود: یکی از اهداف مهم انجمن موسیقی بروجرد کارشناسی اجراهای صحنه ای و پرداخت به موسیقی ملی، آیینی و کلاسیک است.

رهبر گروه کر ارکستر سمفونیک تهران در این آیین گفت: انجمن موسیقی بروجرد می تواند استعدادهای نهفته موسیقی این مرز و بوم را شکوفا کند.

رازمک اوحانیان با اشاره به اینکه بروجرد دارای چهره های سرشناس موسیقی در سطح کشور و جهان است افزود: استاد لوریس چکواریان اهل بروجرد که ساخته های او در عرصه موسیقی رتبه برتر جهان را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: با افتتاح انجمن موسیقی بروجرد برنامه های متنوعی دراجرای کنسرت های موسیقی را دراین شهر شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرنگارایرنا درآیین افتتاح انجمن موسیقی بروجرد جوان ترین و مسن ترین موسیقی دانان بروجردی به اجرای برنامه پرداختند.

در این آیین که با حضور معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار بروجرد برگزار شد دفتر انجمن موسیقی و اتاق تکثیر صدا در اداره ارشاد اسلامی بروجرد راه اندازی شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
قدیمی‌ترین مدرسه علمیه کشور در بروجرد بازسازی شود
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد خواستار بازسازی و احیای دوباره اثر تاریخی و مذهبی حوزه علمیه حجتیه بروجرد یکی از قدیمی‌ترین مدارس حوزوی کشور شد.

به گزارش تسنیم، حجت اله یارمحمدی در جلسه ستاد بازآفرینی این شهرستان با اشاره به لزوم بازسازی مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد اظهار داشت: این مدرسه یکی از قدیمی‌ترین مدارس علمیه تاریخی کشور است که بسیاری از علما در این مدرسه دروس حوزوی را فراگرفته‌اند و نیازمند مرمت و بازسازی فوری است.

وی افزود: در وقف نامه این بنا ذکرشده که وقف خاص است و با اعتبارات ضروری که سازمان میراث فرهنگی طی سال‌های گذشته در اختیار داشته این بنا را از تخریب حتمی نجات داده است و هرسال نیز اقدامات مرمتی جزئی بنا به اعتبارات موجود روی این بنا انجام می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد به لزوم تعین کاربری این بنای تاریخی اشاره و عنوان کرد: درگذشته قرار بود این بنا به حوزه علمیه خواهران که در جنب آن قرار داشت ملحق شود اما این اقدام نیز بنا به دلایلی صورت نگرفت و قرار شد زمینه کاربری آن از حوزه علمیه قم پیگیری شود تا فضای این بنای تاریخی دوباره به مدرسه علمیه تبدیل شود.

وی بابیان اینکه این بنا نیازمند 500 میلیون تومان اعتبار برای بازسازی است، بیان کرد: سال گذشته مبلغ 30 میلیون تومان برای مرمت این بنا هزینه شد اما حجم تخریب به‌اندازه‌ای است که اگر بخواهیم با سرعت بیشتری آن را مرمت کنیم نیازمند اعتبار بیشتری است که تاکنون نیز نه خاندان حجتی که متولی نگهداری این بنا هستند و نه سازمان اوقاف هزینه‌ای برای نگهداری و ترمیم آن اختصاص نداده‌اند.

یارمحمدی در رابطه با اجرای طرح آزادسازی حریم امامزاده جعفر بروجرد نیز گفت: طرح آزادسازی این امامزاده در سال 83 تهیه شد اما این طرح و دو طرح دیگر پس‌ازآن برای بازسازی این بنا که قرار بود با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه انجام شود کنار گذاشته شد.

وی با اشاره به نیازهای مرمتی این امامزاده تصریح کرد: این بنا ثبت آثار ملی کشور است و به نظر سازمان میراث فرهنگی طرح اولیه مرمت و بازسازی این بنا بهترین طرح از میان طرح‌های ارائه‌شده است چراکه در بناهای مذهبی مهم‌ترین الگو خانه کعبه است که در مرکز قرارگرفته و پیرامون آن تمامی تأسیسات موردنیاز و مهمانسراها واقع‌شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد توافق این نهاد را با اجرای طرح بازسازی به‌شرط رعایت ضوابط حریم بنا دانست و اظهارداشت: متأسفانه طی سال‌های گذشته این طرح‌ها به دلیل تغییر مدیریت‌ها اجرایی نشده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: مانور انتخابات الکترونیکی و تمام مکانیزه در بروجرد آغاز شد
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد از آغاز مانور انتخابات الکترونیکی و تمام مکانیزه در این شهر از امروز خبر داد.

به گزارش فارس، علی کورانی‎فر در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: مانور انتخابات الکترونیکی و تمام مکانیزه در بروجرد از امروز آغاز شد.

وی خاطر نشان کرد: به منظور برگزاری هر چه بهتر انتخابات الکترونیکی در بروجرد و همچنین آشنایی شهروندان بروجردی با شیوه اخذ رأی به روش الکترونیکی، مانور سراسری اخذ رأی به صورت آزمایشی در سطح شهر بروجرد و در ۱0 نقطه مشخص آغاز شد.

فرماندار بروجرد بیان کرد: این مانور از امروز نهم اردیبهشت آغاز شده و به مدت 17 روز تا ۲۶ اردیبهشت ماه ادامه یافته و برگزار می‎شود.

کورانی‎فر از شهروندان بروجردی خواست که به منظور آشنایی بیشتر با این سیستم و نحوه صحیح رای‎گیری به صورت الکترونیکی، در روزهای تعیین شده به پایگاه‎های اخذ رأی الکترونیکی در نقاط مشخص شده مراجعه کنند، تا در روز ۲۹ اردیبهشت و اخذ رای نهایی با مشکلی در این زمینه مواجه نشوند.

وی ادامه داد: ساعات کار این پایگاه‎ها از ۸ صبح الی ۱۴ عصر است و کارشناسان واحد فناوری فرمانداری مستقر در این پایگاه‎ها آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی همشهریان گرامی در خصوص این شیوه رأی‎گیری هستند.

فرماندار بروجرد با معرفی مکان‎های اجرای مانور آزمایشی در این شهرستان گفت: فرمانداری، شهرداری، ادارات آموزش و پرورش، تامین اجتماعی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بهزیستی، دانشگاه‎های آزاد اسلامی و آیت‎اله بروجردی، درمانگاه‎ قدس و درمانگاه واقع در خیابان بهارستان برای اخذ رأی شهروندان بروجردی تعیین شده است.

کورانی‎فر در بخش دیگری از سخنان خود بر حضور حداکثری مردم در دو انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید و خاطر نشان کرد: از همه ظرفیت‎های موجود برای مشارکت گسترده مردم برگزاری انتخاباتی سالم و امن استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: حضور حماسی و با شکوه ملت ایران و شهروندان بروجردی در انتخابات 29 اردیبهشت ماه اقتدار و استقلال نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشته و به رخ همگان می‎کشد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
عباس گودرزی: هیچ سازمانی زیر بار کار فرهنگی برای حل معضل زنان خیابانی نرفته است
روزهای بروجرد- نماینده مجلس شورای اسلامی بار دیگر به لزوم برخوردهای فرهنگی در کنار برخوردهای سلبی در موضوع زنان خیابانی تاکید کرد.

عباس گودرزی در گفتگو با ایلنا با اشاره به لزوم برخورد فرهنگی درکنار برخورد پلیسی و سلبی با زنان خیابانی گفت: شایسته نیست که با این موضوع فقط برخورد پلیسی شود و در عین حال نمی‌توان برخوردهای پلیسی را هم رد کرد و گفت باید تنها کار فرهنگی صورت بگیرد.

وی افزود: واقعیت آن است که این دو توام و قرین با هم هستند و باید کار زیرساختی انجام شود که البته انجام این دو کار باید به صورت توامان انجام شود که همان کار زیرساختی محسوب می‌شود. در بحث قانونگذاری و رسالتی که همه نهادهای فرهنگی حوزه، دانشگاه، رسانه‌های جمعی و آموزش و پرورش بر دوش دارند؛ مجلس و دولت و همه نهادهای قانونگذار و اجرایی باید نقش خود را ایفا کنند.

گودرزی خاطرنشان کرد: وظیفه پلیس را هم نباید در این موضوع نادیده بگیریم. پلیس وظیفه خود را عمل می‌کند و باقی سازمان ها هم عهده‌دار وظایف خودشان هستند.

وی گفت: ماهیت انقلاب ما فرهنگی است. توازن و تعادل در دو شیوه برخورد با این زنان باید رعایت شود. نهادهای فرهنگی برای پیشگیری از ابتلا به این آسیب اجتماعی کوتاهی کرده‌اند.

این نماینده مجلس گفت: نهادهای مسئول باید آرامش ذهنی خود را درباره حل این موضوع به هم بزنند و به قولی دغدغه‌مند این موضوع باشند.

وی گفت: خانواده و جامعه هم باید پیش‌قدم حل این مشکل شوند. در ایران مشکلات با گفتمان‌سازی امکان حل شدن دارند و گفتمان زمانی تحقق می‌یابد که همه در حل مشکلات مشارکت کنند.

گودرزی گفت: کم‌کاری در حوزه فرهنگی به دلیل آن است که هیچ سازمانی نیامده کمرش را زیر این بار ببرد و این بار را بلند کند. هیچ دولتی قبول مسئولیت نکرده و مسئول حل این مسئله نشده است.

وی گفت: ماهیت انقلاب ما فرهنگی است. توازن و تعادل در دو شیوه برخورد با این زنان باید رعایت شود. نهادهای فرهنگی برای پیشگیری از ابتلا به این آسیب اجتماعی کوتاهی کرده‌اند.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد : نتایج بررسی رد صلاحیت‎ شده‎ها تاکنون اعلام نشده است
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: در مسائل انتخاباتی باید از پرداختن به حاشیه‎ها پرهیز شود.

به گزارش فارس، علی کورانی‎فر در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: در مسائل انتخاباتی باید از پرداختن به امور حاشیه‎ای، جزئی و غیر ضروری که موجب غافل شدن از متن موضوع می‎شود، به جد پرهیز شود.

وی عنوان کرد: باید شرایط به نحوی مدیریت و برنامه‎ریزی شود که فضای مناسب و مساعدی برای پیشرفت همه جانبه شهرستان برجرد و اصلاح امور فراهم و مهیا شود، به عبارت بهتر برای موفقیت در پیشرفت نباید متوقف شده و در جا بزنیم.

فرماندار بروجرد نقش رسانه‎ها را در جهت‎دهی به افکار عمومی کلیدی خواند و بیان کرد: باید با مدیریت افکار عومی به سمت و سویی حرکت کنیم که در آن منافع و مصالح مردم در نظر گرفته شده و تامین شود.

کورانی‎فر بر ضرورت انتخاب افراد متخصص و کارآمد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر تاکید و خاطر نشان کرد: انتخاب افراد آگاه و مسلط بر مدیریت شهری آن هم با سابقه کاری روشن زمینه‎ساز پیشرفت، توسعه و زندگی بهتر است.

وی تصریح کرد: انتخابات پیش رو کلید پیشرفت یا پس‎رفت هر شهر و روستای کشور است، بنابراین در حوزه شهری باید با انتخاب افراد اصلح و به دنبال آن حاکمیت مدیریت قوی شهری بستر را برای ایجاد جهش در پیشرفت، رفاه، توسعه و بهبود فضای کسب و کار و امنیت و رفاه فراهم کرد.

فرماندار بروجرد با تاکید بر اهمیت دو عرصه انتخاباتی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: در این انتخاب طی برآیند آراء مردمی مدیریت اجرایی کشور و شهر و روستا در یک دوره زمانی 4 ساله به افراد منتخب واگذار می‎شود.

کورانی‎فر با اشاره به اینکه در حوزه شهری سرنوشت مدیریت شهر به دست شورایی‎ها سپرده می‎شود، افزود: وجود یک مدیریت قوی، کارآمد و متخصص بستر را برای رشد و توسعه شهر فراهم کرده و رفاه شهروندان را تامین می‎کند.

وی تاکید کرد: بر این اساس باید با همت و همکاری فعالان رسانه‎ای افکار عمومی به سمت و سویی سوق داده شده و گرایش یابد که برآیند و ماحصل آن به انتخاب افرادی بینجامد که با استفاده از همه ظرفیت‎های موجود در راستای ترقی شهرستان بروجرد گام بردارند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: بنابراین از فعالان رسانه‎ای این شهرستان انتظار می‎رود که با پرهیز از سیاه‎نمایی و نقدهای غیر منصفانه و تلاش در جهت ساماندهی افکار عمومی زمینه‎ساز ورود افراد کاردان، متخصص و متعهد به عرصه شورای شهر شوند.

کورانی‎فر سپس بر ضرورت زمینه‎سازی برای برگزاری انتخابات پر شور و حداکثری در شهرستان بروجرد تاکید و خاطر نشان کرد: برگزاری انتخابات آن هم با مشارکت گسترده مردم و در فضای رقابتی سالم که در آن کاندیداها توانمندی‎ها و برنامه‎های کاری خود را برای شهروندان تشریح کرده‎اند، مد نظر است.

وی یادآور شد: نباید فضا آنقدر بسته باشد که میزان مشارکت مردم در انتخابات پائین بیاید، بلکه باید همه بسترهای لازم برای حضور گسترده و پر شور اقشار مختلف مردم در این عرصه مهم انتخاباتی فراهم شود، تا برآیند آن به انتخاب افراد اصلح بینجامد.

فرماندار بروجرد در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اعلام نظر هیئت‎های نظارت در خصوص رد صلاحیت برخی از اعضای فعلی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: برخی از این افراد توسط هیئت اجرایی و برخی دیگر توسط هیئت‎ نظارت رد صلاحیت شده‎اند، البته مستنداتی ارائه شده و منتظر رای نهایی هیئت نظارت در خصوص این افراد هستیم.

کورانی‎فر با اشاره به اینکه تاکنون خبری از تائید یا رد نهایی این افراد گزارش نشده است، افزود: پس از بررسی مجدد هیئت نظارت و اعلام رای نهایی، در این باره اطلاع‎رسانی می‎شود.

وی سپس به بیان آماری از افراد تائید صلاحیت شده شرکت‎کننده در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان بروجرد پرداخت و ادامه داد: 67 درصد این افراد را جوانان تشکیل می‎دهند، همچنین 4 نفر دارای مدرک حوزوی بوده و 119 نفر دیگر سابقه شرکت در عرصه‎های انتخاباتی را دارند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: از مجموع کاندیدهای تائید صلاحیت شده شرکت‎کننده در انتخابات شورای شهر بروجرد 7 نفر مدرک دکترا، 63 نفر مدرک کارشناسی ارشد و 112 نفر مدرک کارشناسی دارند.

کورانی‎فر اظهار کرد: در حوزه شهرستان بروجرد 501 صندوق برای انتخابات پیش رو پیش‎بینی شده است که از این تعداد 238 صندوق برای انتخابات ریاست جمهوری و 263 صندوق نیز برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: در مجموع 860 نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بروجرد ثبت نام کرده‎اند که از این مجموع صلاحیت 778 نفر تائید شده است، البته برخی از رد صلاحیت شده‎ها به دلایلی همچون انصراف، نقص پرونده و مواردی از این دست جزو تائید صلاحیت شده‎ها قرار نگرفته‎اند.

فرماندار بروجرد با تاکید بر اینکه تخلفات احتمالی کاندیداهای شورای اسلامی شهر بروجرد به دقت بررسی و رصد می‎شود، بیان کرد: تخلفات کاندیداها توسط مراجع نظارتی پیگیری و با متخلفان برخورد می‎شود.

کورانی‎فر عنوان کرد: البته قرار است که جلسه توجیهی برای کاندیداهای شورای شهر برگزار و موارد لازم در خصوص نحوه تبلیغات و عمل به قانون و اخلاق انتخاباتی به آنها توصیه و گوشزد شود.

 وی بار دیگر در توصیه به خبرنگاران و فعالان رسانه‎ای این شهرستان گفت: باید با ایجاد امید در بین مردم زمینه را برای مشارکت حداکثری و چشمگیر آنها در انتخابات پیش رو فراهم کنید.

فرماندار بروجرد بر ضرورت پرهیز جدی فعالان رسانه‎ای از ورود به مسائل حاشیه‎ای تاکید و بیان کرد: نقدهای منصفانه آن هم با خودداری از غلو یا کم‎گویی از وظایف خبرنگاران و رسالت کاری آنان است.

کورانی‎فر تصریح کرد: دوری کردن رسانه‎ها از سیاه‎نمایی و معرفی مطلوب ظرفیت‎ها و ویژگی‎های مثبت شهرستان بروجرد از سوی رسانه‎ها یکی از عوامل مهم در گرایش سرمایه‎گذاران بخش خصوصی به این منطقه است.

وی خاطر نشان کرد: حضور فعال و سرمایه‎گذاری فعالان بخش خصوصی در این شهرستان از مهمترین ملزومات و ضروریات برای رشد و پیشرفت همه جانبه آن است، بنابراین خبرنگاران باید با استفاده از ذوق خبری خود به دنبال بسترسازی برای آمدن سرمایه‎گذاران باشند، چرا که تحقق این مهم موجب کاستن از بسیاری از مشکلات موجود و بهبود فضای کسب و کار و معیشت مردم می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
25نقطه از شهر بروجرد برای نصب تبلیغات انتخاباتی در نظر گرفته شده است
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: 25 نقطه از شهر بروجرد برای نصب پوسترهای تبلیغاتی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر در نظر گرفته شده است.


به گزارش ایرنا احمد گودرزیان روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در محل دفتر امام جمعه بروجرد برگزارشد افزود: انتخابات شورای اسلامی شهر در بروجرد به صورت الکترونیکی برگزار می شود براین اساس از 9 تا 26 اردیبهشت ماه در پنج نقطه از شهربه صورت آزمایشی برگزار خواهد شد.

به گفته وی افراد شرکت کننده دراین انتخابات آزمایشی با در دست داشتن کارت ملی به چند تن از فوتبالیست های کشور رای خواهند داد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد اظهار کرد: همچنین مناطق ممنوع شهر بروجرد برای تبلیغات انتخابات مشخص شده است و هر نامزد نمی تواند بیشتراز2 ستاد انتخاباتی راه اندازی کند.
گودرزیان اضافه کرد: با توجه به حجم بالای داوطلبان شورای اسلامی شهررعایت نکردن قانون در تبلیغات انتخابات باعث ایجاد مشکل در شهرمی شود.

وی ادامه داد: از داوطلبان شورای اسلامی شهر درخواست می شود که بارعایت قانون و احترام به حقوق شهروندان در برقراری امنیت شهرکوشا باشند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد بیان کرد: با توجه به گسترش فضای مجازی تبلیغات انتخابات داوطلبان در این فضا آغاز شده است و داوطلبان با راه اندازی کانال های تلگرامی اقدام به معرفی خود را می کنند.
170 داوطلب برای پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی شهربروجرد اقدام به نام نویسی کرده اند.

شهر بروجرد دارای 9 کرسی شورای اسلامی است.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت درشهرستان بروجرد برگزار می شود. 
آخرين بروز رساني ( ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
وزیر صنعت در بروجرد: تلاش‌ها برای بازکردن گره کارخانه زاگرس خودرو ادامه دارد
روزهای بروجرد- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تحریم‎ها عامل تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی کشور است.

به گزارش فارس، محمدرضا نعمت‎زاده در حاشیه سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: تحریم‎های اعمال شده علیه کشور ایران موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور شده است.

 وی سپس با اشاره به بازدید از چند طرح تولیدی و صنعتی در شهرستان‎های ازنا، الیگودرز، دورود و بروجرد در سفر یک روزه خود به استان لرستان، عنوان کرد: ارزیابی‎های صورت گرفته در این بازدیدها حاکی از بهبود فعالیت این واحدها است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همکاری مطلوب بانک‎های دولتی و نیمه دولتی در رونق تولید در سال گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به عملکرد ضعیف بانک‎های خصوصی در جهت رونق تولید در لرستان و سایر استان‎های کشور در سال گذشته، امید است که همکاری این بانک‎ها در سال جاری بیش از پیش باشد.

نعمت‎زاده از برگزاری جلسه ای با حضور مدیران بانک‎ها و صندوق توسعه ملی در خصوص نوسازی و بهسازی کارخانجات سنگبری و نساجی استان لرستان در هفته آینده خبر و ادامه داد: در جلسه‎ای با حضور نمایندگانی از کارخانجات سنگبری لرستان مباحثی در راستای توسعه این کارخانجات و ایجاد پایانه صادراتی به منظور توسعه صادرات محصولات تولیدی مطرح شد.

وی با اشاره به بیان برخی مشکلات از سوی مدیران کارخانجات سنگبری استان لرستان در جلسه امروز گفت: یکی از مشکلات مطرح شده در این جلسه مربوط به تسهیلات بانکی و نرخ سود آنها بود که این مشکلات در جلسه‎ای با حضور مدیران بانک‎ها پیگیری می‎شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برخی پروژه‎های صنعتی همچون فولاد ازنا با وجود پرداخت تسهیلات بانکی سال‎ها متوقف بوده است، اما امروز و در سایه تلاش‎های صورت گرفته و البته همراهی بانک‎ها فعالیت خود را از سر گرفته‎اند.

نعمت‎زاده به بیان نقش تحریم‎ها در تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت و افزود: برای رفع اختلافات میان سرمایه‎گذاران خارجی و داخلی کارخانه عظیم خودرو بروجرد که ناشی از اعمال تحریم‎ها است، تلاش می‎شود.

وی تاکید کرد: در کنار تلاش به منظور رفع اختلاف میان سرمایه‎گذاران داخلی و خارجی کارخانه عظیم خودرو بروجرد، رایزنی‎ها به منظور جذب سرمایه‎گذاران اروپایی و چینی توسط مدیران این کارخانه ادامه دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تولید در صنعت نساجی کشور رو به افزایش است، خاطر نشان کرد: واحد پوشاک زاگرس‎پوش شهرستان بروجرد با ایجاد اشتغال برای 400 نفر به دنبال اجرای طرح توسعه و به کارگیری تعداد بیشتری از افراد جویای کار در این شهرستان است.

نعمت‎زاده در ادامه به افزایش تعداد کارگران کارخانجات نساجی بروجرد در یک بازه زمانی از 650 به 1100 نفر اشاره و اظهار کرد: اگر چه هم اکنون تعدادی از کارگران این کارخانه تعدیل شده‎اند، اما در حال حاضر تعداد کارگران فعال بیش از آمار اولیه یاد شده است.

وی تاکید کرد: قرار است، جلسه‌ای به منظور اعطای تسهیلات به کارخانجات نساجی بروجرد با هدف نوسازی تجهیزات آن برگزار شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.