۰۶ تير ۱۳۹۶   ۱۷:۱۹    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
صدای واحد از شورای شهر رمز موفقیت

روزهای بروجرد- حدود یکماه دیگر شورای شهر پنجم بروجرد کار خود را آغاز خواهد کرد.

طبیعی است که در انتخاب شهردار و رئیس شورا اختلاف نظر وجود داشته باشد و البته قرار هم نیست همه یک نظر واحد داشته باشند و کسی نیز چنین انتظار کودکانه ای هم ندارد.

منتها مهم تر از اختلاف سلیقه اعضای شورا، منافع مردم است. این چهار سال سریعتر از آنچه که فکرش را کنید خواهد گذشت.

خوشبختانه دید کلی به این شورا تاکنون مثبت بوده و مردم امیدوارند با این شورا گرهی از کار شهرشان باز شود.

 آنچه که در انتخاب رییس شورا باید مد نظر اعضای محترم باشد قدرت چانه زنی و توانایی برقراری ارتباط با مدیران استانی و کشوری برای درگیر کردن آنها و رفع مشکلات بی شمار شهرداری بروجرد است.

واقعیت این است و بطور قطع اعضای جدید نیز در این مدت بدین نتیجه رسیده اند که برای رفع خرابی های شهرداری و سوءمدیریت ها و رانت خواری های گذشته نیاز به یک عزم فراگیر با پشتیبانی نهادها و ارگانهای کشوری است و اگر در میان اعضای شورا چنین شخصی وجود دارد که بتواند با رایزنی و چانه زنی این پشتیبانی را ایجاد کند حق مردم بروجرد است که چنین شخصی فارغ از دیدگاه های سیاسی در پیشانی کار قرار گیرد.

مسلما شورای پنجم روزهای سختی در پیش دارد. برای اصلاح روند ناقص شهرداری ورشکسته بروجرد و بخاطر مردم و مبارزه با فساد و کژی ها باید صدای واحدی از شورای شهر جدید به همه از مفسدان تا دلسوزان، از مسئولان شهری تا استانی و حتی کشوری به گوش برسد.

فرصت محدود خدمت را آسان از دست ندهیم...

آخرين بروز رساني ( ۰۴ تير ۱۳۹۶ )
بروجردی: اهانت به روحانی حرکتی ضدانقلابی است
روزهای بروجرد- بروجردی از طرح برخی اهانت‌ها به رییس‌جمهور در قالب شعار در راهپیمایی روز قدس انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح برخی اهانت ها به رییس جمهور در قالب شعار در راهپیمایی روز گذشته گفت:بعد از گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و ثبات و امنیت پایدار حاکم بر کشور در شرایط مهم و حساس راهپیمایی روز قدس که باید همه تیرها به طرف رژیم ددمنش صهیونیستی شلیک شود اقداماتی از این دست در بی احترامی به رییس جمهور کشور به عنوان فرد منتخب ملت بزرگ ایران حرکتی ضدانقلابی و در جهت اهداف دشمنان انقلاب اسلامی است.

نماینده مرد م بروجرد تصریح کرد: تمام تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی در طول سال های اخیر در جهت راه اندازی بحران های منطقه ای برای انحراف وحدت امت اسلامی به درگیری ها و نزاع های داخلی است.

وی همچنین تاکید کرد: باتوجه به این که رییس جمهور به عنوان راس یک قوه و منتخب ملت ایران از جایگاه ویژه و احترام خاصی برخوردار است چنین اقداماتی همانند اقدامات غیر منطقی و بر خلاف منافع ملی که در ارتباط با حمله به برخی سفارتخانه ها در داخل کشور صورت گرفت، برخلاف منافع ملی کشور است .

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلش خاطر نشان کرد : انتظار از افرادی که خود را انقلابی می دانند این است که موضع گیری خود را در قالب هنجارهای نظام اعلام کنند و نه با چنین اقداماتی که بدون تردید بر خلاف سیاست های نظام در خلاف جهت اتحاد ملی و انسجام داخلی است.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ تير ۱۳۹۶ )
مدال طلای دسته ۱۰۵ کیلوگرم جهان بر سینه رضا بیرالوند درخشید
روزهای بروجرد- عضو تیم جوانان ایران موفق شد مدال طلای دسته ۱۰۵ کیلوگرم رقابتهای قهرمانی جوانان جهان را کسب کند.

به گزارش مهر؛ در هفتمین روز از رقابت های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان، رضا بیرالوند در دسته ۱۰۵ کیلوگرم با ۱۰ وزنه بردار در گروه A به رقابت پرداخت که در نهایت با مجموع ۳۶۹ کیلوگرم به یک مدال نقره و دو نشان طلا دست پیدا کرد.

در حالی بیرالوند در حرکت یکضرب با مهار وزنه ۱۶۳ کیلوگرم به مدال نقره رسید بود که در حرکت دوضرب وزنه های ۲۰۱ و ۲۰۶ را مهار کرد و  به مدال طلای دوضرب و مجموع دست یابد. این نخستین مدال طلای کشورمان در این رقابت ها بود.

رضا بیرانوند سال گذشته در مسابقات قهرمانی سال ۲۰۱۶ آسیا و در دسته ۹۴ کیلوگرم، دو مدال طلا و یک مدال نقره به دست آورد. وی در مسابقات قهرمانی جوانان سال ۲۰۱۶ جهان نیز در حرکت یکضرب ۱۶۱ کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۲۰۱ کیلوگرم و در مجموع ۳۶۲ کیلوگرم را ثبت کرد و به سه مدال برنز دست یافت.

عملکرد سه وزنه بردار برتر دسته ۱۰۵ کیلوگرم:

یکضرب:
۱- ختسوریانی (گرجستان) : ۱۷۳ کیلوگرم
۲- تاکایوکی (ژاپن) :۱۶۳ کیلوگرم
۳- رضا بیرالوند (ایران) :۱۶۳ کیلوگرم

دوضرب:
۱- رضا بیرالوند (ایران) : ۲۰۶ کیلوگرم
۲- گارسپاریان(ارمنستان) :۲۰۵ کیلوگرم
۳- توآری (الجزایر) :۲۰۱ کیلوگرم

مجموع:
۱- رضا بیرالوند(ایران) :۳۶۹ کیلوگرم
۲- ختسوریانی (گرجستان) : ۳۶۸ کیلوگرم
۳- گارسپاریان(ارمنستان) :۳۶۵ کیلوگرم
آخرين بروز رساني ( ۰۲ تير ۱۳۹۶ )
آخرین خبرها از «زاگرس خودرو»، سد «آبسرده» و راه‌آهن بروجرد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین خبرها در رابطه با «زاگرس خودرو» گفت: این شرکت در حال انعقاد قرارداد با یک تا دو برند است.

به گزارش مهر، علاءالدین بروجردی در نشست با خبرنگاران با اشاره به وضعیت کارخانه زاگرس پوش اظهار داشت: صحبت هایی که با مسئولhن این کارخانه صورت گرفته مقرر شده که همه نیروهای تعدیل شده را برگردانند. مقداری از تسهیلات هم دریافت شده، منتها برای اینکه کارخانه بتواند توسعه پیدا کند و ظرفیت های اشتغال بیشتری را داشته باشد نیازمند تسهیلات خیلی بیشتری است.

نمره منفی برای مدیرانی که پاسخگو نیستند

بروجردی گفت: در این راستا در کارگروه ها مصوباتی نهایی شده اما سیستم بانکی در خیلی از عرصه ها از جمله این عرصه فعال نیست و انتظار می رود که در این شرایط ویژه کشور که ما به جد نیازمند ایجاد فرصت های شغلی جدید و حفظ ظرفیت های شغلی موجود هستیم تسهیلات را پرداخت کنند تا شاهد کاهش مشکلات مردم در عرصه اشتغال باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد مدیران دستگاههای اجرایی بروجرد اشاره کرد و اظهار داشت: من فکر می کنم که حتما همه مدیران موظف هستند که پاسخگوی افکار عمومی باشند و اصحاب رسانه هم حلقه وصل مردم با مسئولان هستند و اینکه مسئولان پاسخگو نباشند غیر قابل قبول است و اگر در تکریم ارباب رجوع سنگ تمام نگذارند قطعا نمره منفی برای هر مسئول است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این راستا انتظار از همه مسئولان ادارات بروجرد این بوده که حتی یک ارباب رجوع هم که کار مختص آن اداره را دارد چند ساعت در اداره معطل نشود و حتی اگر یک روز تا دو روز به مراجعات مردمی اختصاص می دهند انتظار این است که حداکثر همکاری را با انجام دهند و البته خیلی از آنها به همین صورت عمل می کنند و انتظار به حق مردم این بوده که هم پاسخگوی مطبوعات و هم درخواست های مردم باشند.

افتتاح سد «آبسرده» ظرف دو تا سه سال آینده

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی خط آهن بروجرد گفت: این خط آهن وتر مثلثی است که به جنوب و سپس به استان همدان می رود و ۱۰۰ کیلومتر جنوب را به غرب کشور، خط عراق، سوریه و دریای مدیترانه نزدیک تر می کند و این تحول بسیار راهبردی، مهم و استراتژیک است.

وی همچنین با اشاره به سد آبسرده بروجرد نیز بیان داشت: این سد با بودجه های خرد به نتیجه سریع نمی رسد و کاری که صورت گرفت این بود که از قرارگاه درخواست شد ورود پیدا کنند و جلساتی با حضور استاندار و مسئولان قرارگاه برگزار شد، منتها در نهایت از درون مناقصه شرکت نصر برنده شد که هفته گذشته با آنها جلسه داشتیم و قرار شد که به سرعت با توجه به اینکه تونل انحرافی سد سال گذشته افتتاح شد بدنه را شروع به ساخت کنند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر عزم جدی وجود داشته باشد در طول دو تا سه سال آینده امکان بهره برداری از سد آبسره وجود دارد گفت: البته سد شهید بروجردی در مقطعی متوقف و دوباره شروع شد و باز هم به لحاظ مسائل مالی رکود بر آن حاکم است که باید جلو برود و در هر صورت اگر قرار بر این باشد که برای یک قرن آینده بروجردی ها از یک آب پایدار برخوردار باشند راه منطقی آن همین راهی است که دارد دنبال می شود.

کارخانه «سیلیس» بعد از چند سال توقف احیا می شود

بروجردی همچنین با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی بروجرد گفت: این منطقه را شرکت «آباد راهان» در اختیار گرفته اند و به آنها محول شده و جلسه ای با آقای ترکان برگزار شد و تاکید ایشان به عنوان رئیس کل مناطق آزاد و ویژه کشور این بود که اولین اولویت شما فرودگاه باشد ولو اینکه اگر شده یک کیلومتر باند بسازید، و تعبیر ایشان این بود که بیش از ۳۰ سال است که همه به دنبال این هستیم که اینجا یک فرودگاه ساخته شود و با توجه به فراز و نشیب های متعدد مقداری از زمین تملک شده و طراحی آن صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه شرکتی هم که منطقه ویژه اقتصادی را در اختیار گرفته به لحاظ تجهیزات و ماشین آلات شرکت خوبی است و این عملی است گفت: جدای از اهمیت اصل فرودگاه، منطقه ویژه ظرفیت بسیار بالایی به لحاظ اشتغالزایی است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بعد از چهار تا پنج سال توقف پروژه سیلیس بالاخره تیم جدیدی کل طلب ها را پرداخت کردند و از قوه قضائیه این پروژه منفصل و در اختیار این تیم جدید قرار گرفته است گفت: امیدواریم با قراردادی که در حال انعقاد است این تیم بتوانند سریع تر این کارخانه را عملیاتی کنند که در این کارخانه نیز چند صد نفر ظرفیت جدید اشتغال دارد که بسیار حائز اهمیت است.

بروجردی با بیان اینکه این کارخانه پنج فاز دارد که ابتدا فاز اول آن عملیاتی می شود گفت: در فازهای بعدی ظرفیت اشتغال چند هزار نفری خواهد بود.

پیگیری برای فعالیت مجدد کاشی جم

وی همچنین به آخرین وضعیت کارخانه زاگرس خودرو اشاره کرد و گفت: در جلسه ای که با آقای عظیمی مدیر عامل این کارخانه داشتیم با یک تا دو برند در حال انعقاد قرارداد هستند و خبری که آنها به من دادند این بود که ظرف دو تا سه ماه آینده واحد زاگرس خودرو فعال می شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به وضعیت کارخانه کاشی جم که متوقف شده است گفت: این کارخانه به دلیل واهی متوقف بوده و کارخانه کاشی جم برخلاف سامان کاشی بدهی به سیستم بانکی‌اش در حداقل است، منتها چون مدیرعامل این کارخانه کارخانه های متعدد دیگری در سطح کشور دارد و انجا به سیستم بانکی بدهکار است جلوی فعالیت کارخانه کاشی جم را گرفته اند.

بروجردی گفت: چندین جلسه در این رابطه در تهران برگزار کردیم و امیدواریم کاشی جم و همچنین سامان کاشی که حدود دو سال بوده که تعطیل است فعال شود.

راهی جزء جذب سرمایه گذار خصوصی نداریم

وی با اشاره به اینکه وضعیت واحد داملران با مدیریت جدید در حال بهتر شدن است گفت: همچنین کارخانه اکسیر تغییراتی ایجاد شد، اگر چه در درون دچار مشکلاتی است اما سعی بر این است که تقویت شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قرار بر این باشد که «اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید» را عملی کنیم باید همه بکوشیم گفت: باید سرمایه گذاران را دعوت کنیم، ما سه مدل سرمایه گذار داریم که شامل داخل کشور، سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور و سرمایه گذاران غیر ایرانی و شیعه در خارج از کشور هستند.

بروجردی با بیان اینکه اولویت برای ما ایجاد اشتغال است گفت: امکانات دولت محدود است و صدها میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهی دارد و خیلی هنر کند بتواند حقوق کارمندان را پرداخت کند یا یک سری از کارهای اساسی را انجام دهد و ما راه دیگری جز جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و ایجاد تحول در عرصه اشتغال نداریم.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ تير ۱۳۹۶ )
بروجرد شهر ناشناخته در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی!
روزهای بروجرد- شاید اگر اهالی بروجرد از ظرفیت های تاریخی و گردشگری خود سخن بگویند متهم به بزرگنمایی و مبالغه در مورد زادگاه خود شوند. اما هنگامی که دیگران از این ظرفیت های کم نظیر اظهار شگفتی می کنند دیگر جای بحث در این باره باقی نمی‌ماند.

ظرفیت های متنوع و گوناگون بروجرد در حوزه میراث فرهنگی از خانه های تاریخی تا مساجد کم نظیر با قدمت چندین قرن تا کاروانسراهای تاریخی و بازار بزرگ و قدیمی، حوزهای علمیه تاریخی، حمام هایی با قدمت چندین قرن، پل های تاریخی و منحصر بفرد، محوطه های باستانی اطراف بروجرد که به دلیل کمبود اعتبار برای کاوش، خود مردم بروجرد نیز از آن بی اطلاع هستند،  باغ های تاریخی و کوچه باغ های آن به همراه مناطق گردشگری کم نظیر و... در کمتر شهری این چنین با همدیگر جمع شده است.

بدون مبالغه بروجرد با داشتن این سطح از تنوع، رنگین کمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

محمد سعید ایزدی معاون بافت‌های فرسوده و بازآفرینی شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی وزیر راه و شهرسازی در بازدیدی چندساعته از امامزاده جعفر(ع)، گذر خوش‌بین، مسجد جامع، بیوت آیات عظام بروجردی و نجفی بروجردی، مسجد امام، راسته‌بازار، محله دره غریب و خانه‌های تاریخی این شهرستان بازدید کرد تا آه از نهاد او و همراهانش بیرون آید که بروجرد و این‌همه ظرفیت، نمی‌دانستیم!!

بروجردی:  بسیاری از بودجه‌های استان صرف قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد می‌شود

علاءالدین بروجردی در جلسه جمع‌بندی بازدید از بافت‌های فرسوده این شهرستان که در هتل زاگرس برگزار  با ابراز تأسف از فاصله گرفتن از هویت تاریخی و فرهنگی این شهرستان اظهار داشت: هویت تاریخی و فرهنگی بروجرد به لحاظ سازه‌های معماری و سیاست‌گذاری و اجرا در این عرصه و نیز به لحاظ توجهی که باید به این شهر تاریخی استان لرستان شود نیازمند عنایت ویژه‌ای است.

وی با انتقاد از شیوه تقسیم بودجه در استان لرستان افزود: تقسیم بودجه در بسیاری از عرصه‌ها متعادل، متوازن و عدالت محور نبوده و در بخش بناهای تاریخی بسیاری از بودجه‌های صرف قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد می‌شود که به لحاظ تملک و توجه باید این ظلم برطرف شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شهرت ملی خانه بروجردی‌های مقیم کاشان را نمونه‌ای از آثار فاخر معماری معماران شهرستان بروجرد درگذشته برشمرد و بیان کرد: ده‌ها مورد مشابه و حتی بزرگ‌تر از آن خانه امروز در اثر بی‌توجهی در شهر بروجرد مغفول مانده است و امروز باید سازه‌های قدیم محفوظ نگه‌داشته شود.

وی بر لزوم بازآفرینی بافت حمام‌های تاریخی تأکید کرد و گفت: امروز در بسیاری از کشورها حمام‌های قدیمی به سبک و سنت گذشته احیاشده و نیاز است عملیات بهسازی حمام‌های تاریخی در این شهر نیز انجام شود.

بروجردی سنگ فروش کردن محوطه مساجد جامع و امام را که در زمره مساجد بی‌همتای کشور است خواستار شد و بیان کرد: این مساجد به لحاظ معماری و سازه بسیار زیباست اما با مساجد شهری مثل اصفهان که از طریق مساجد تاریخی این شهر درآمدزایی می‌شود، فاصله بسیاری دارد و نیازمند حمایت و تأمین اعتبار موردنیاز است.
...
امیدواریم این اظهار شگفتی معاون وزیر و اظهار نظر صریح علاءالدین بروجردی آغازی باشد برای پایان غربت و عزلت ظرفیت های کم نظیر بروجرد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری...

آخرين بروز رساني ( ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ )
دست‌اندازهای فرهنگی اقتصادی و لزوم اصلاح ساختارهای مدیریتی در بروجرد
روزهای بروجرد- هم‌افزایی طلاب حوزه‌های علمیه در مدیریت شهری، برنامه‌ریزی جهت ارتقا تولیدات علمی و هم‌افزایی با مدیران شهرستانی و نهادهای فرهنگی اصلاح ساختارهای مدیریتی و استفاده از ظرفیت نخبگان علمی در نشست اساتید حوزوی مطرح شد.

به گزارش تسنیم، نشست نخبگان و اساتید حوزه‌های علمیه شهرستان بروجرد شب گذشته با حضور جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه در مسجد ولیعصر(عج) برگزار شد تا این بار میزبان فرماندار بروجرد برای ارائه دیدگاه‌ها و انتقادات حوزویان در مسائل مختلف باشد.

در این نشست اساتید حوزه و دانشگاه با ایراد سخنانی به لزوم هم‌افزایی هر چه بیشتر مسئولان با نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه در این شهرستان تأکید کردند و عدم وجود این هم‌افزایی و مشارکت در مسائل مدیریتی به‌عنوان یک خلأ مهم موردنقد اساسی حوزویان قرار گرفت.

هم‌افزایی طلاب حوزه‌های علمیه و استمرار برگزاری این‌گونه جلسات باهدف پیشگیری از هرگونه انحراف در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی در کنار ارائه راهکار، حمایت از منویات مقام معظم رهبری در راستای برنامه‌ریزی برای ارتقا نقش حوزه در مهندسی فرهنگی جامعه، برنامه‌ریزی جهت ارتقا تولیدات علمی و هم‌افزایی با مدیران شهرستانی و نهادهای فرهنگی و نظارت بر حسن اجرایی برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، قدم برداشتن در راستای هدف اصیل انقلاب یعنی پیشرفت همراه با تکامل و انتقال مشکلات مردم توسط حوزویان به مدیران شهرستان بروجرد ازجمله اهداف این سلسله نشست‌هاست که توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین ایلخانی تبیین و تشریح شد.

در ابتدای این جلسه اساتید حوزه‌های علمیه شهرستان بروجرد به بیان انتقادات و سؤالاتی پیرامون موضوعات و مسائل مختلفی همچون معضلات و مشکلات فرهنگی اجتماعی، کاهش 400 نفری ازدواج‌ها در شهرستان بروجرد طی یک سال گذشته، ارائه راهکار درباره عدالت اجتماعی و فقرزدایی از جامعه، اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی در سطح شهرستان پرداختند و نسبت به همکاری حوزه‌های علمیه در امر مشورت و گره‌گشایی از مشکلات مردم با مدیران شهرستانی اعلام آمادگی کردند.

انتقاد از خریدوفروش رأی تا نبود تفرجگاه مناسب در بروجرد

تخلفات انتخاباتی و خریدوفروش رأی، وجود اختلافات و نزاع و عدم وحدت رویه در میان مسئولان شهرستان، بلاتکلیفی مسکن مهر توحید، عدم تخصیص بودجه به حوزه‌های علمیه شهر، نبود تفرجگاه مناسب در بروجرد به‌رغم ظرفیت‌های طبیعی گردشگری، توسعه‌نیافتگی صنایع‌دستی بروجرد و اجحاف مرکز استان نسبت به این شهرستان و به حاشیه رانده شدن بروجرد بر اساس شواهد موجود نزد افکار عمومی ازجمله انتقاداتی بود که توسط نخبگان و اساتید حوزوی این شهرستان مطرح شد تا این بار فرماندار بروجرد پاسخگوی این مسائل باشد.

اما علی کورانی فر فرماندار بروجرد ضمن سخنانی با اشاره به تاریخ و پیشینه بروجرد این شهرستان را مستعد توسعه‌یافتگی و بانامی پرآوازه در کشور خواند و گفت: بروجرد علاوه بر اینکه ازلحاظ اداری شهرستانی ویژه است ازلحاظ محتوایی نیز شهری است که مردم علاقه‌مند به آن هستند و موجی مثبت در اذهان عمومی ایجاد کرده است و باید پیشینه و فرهنگ بروجرد بالی برای ادامه مسیر درخشان گذشته این شهر باشد.

وی بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌های این شهرستان در جهت رشد و توسعه تأکید کرد و افزود: اولویت نخست باید ایجاد یک جو مساعد در این شهرستان برای تحقق اهداف مدنظر باشد و در این مسیر تفاهم، همدلی، مشارکت و مشورت در کنار بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود می‌تواند راهگشا باشد و در این راه نیز مسائل حاشیه‌ای نباید سبب توقف شده و ایجاد دست‌انداز درحرکت نماید.

اثرگذاری اقدامات فرهنگی

فرماندار بروجرد با استقبال از تشکیل چنین نشست‌هایی اظهار داشت: برگزاری چنین جلساتی می‌تواند خلأهای فرهنگی موجود در جامعه را پرکرده و در جهت انجام اقدامات مختلف مؤثر باشد که در این زمینه نیازمند انجام اقدامات فرهنگی به‌ویژه در مورد نسل جوانی هستیم که از محیط خود به‌صورت کامل تأثیر می‌پذیرد بنابراین کار فرهنگی و دینی باید با ابزار اثرگذار انجام شود.

وی خواستار مشارکت و هم‌افزایی بیشتر طلاب حوزه‌های علمیه درزمینهٔ مسائل فرهنگی، سرمایه‌گذاری، اشتغال و تولید درآمد شد و بیان کرد: دعوت از سرمایه‌گذاران موفق بروجردی در دیگر نقاط کشور و فعال‌سازی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این شهرستان می‌تواند نقش مؤثری در توسعه همه‌جانبه بروجرد ایفا کند چراکه نمی‌توان با اعتبارات قطره‌چکانی دولتی شاهد تحولات گسترده در زمینه‌های مختلف بود.

حمایت از سرمایه‌گذاران و استفاده از ظرفیت تمامی مسئولان شهرستانی و استانی در کنار طلاب حوزه‌های علمیه و نخبگان علمی و دانشگاهی در این راستا از دیگر تأکیدات کورانی فر بود تا نسبت به گریز سرمایه از این شهرستان هشدار دهد که اگر از سرمایه‌گذار حمایت نشود سر از شهرهای اطراف درمی‌آورد.

سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومانی در بروجرد

وی ادامه داد: سالانه در بروجرد باید حداقل هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شود و هنگامی این امر محقق می‌شود که نگاه ما به موضوعات مختلف یک نگاه منسجم کارشناسی شده و آسیب شناسانه باشد.

فرماندار بروجرد از اتفاقات خوبی که در حوزه بهداشت و درمان بروجرد افتاده یادکرد و افزود: در حال حاضر بیمارستان آیت‌الله بروجردی بااعتباری بالغ‌بر 120 میلیارد تومان آماده افتتاح است و مشارکت خیرین در حوزه احداث اورژانس بیمارستان امام بااعتباری معادل 12 میلیارد تومان، احداث درمان بستر اشترینان و کاهش هزینه‌های بستری روستائیان در بیمارستان‌ها ازجمله این اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به روستاهای بروجرد از میانگین استانی و حتی کشوری فراتر رفته از اتمام عملیات گازرسانی به تمام روستاهای این شهرستان تا سال 97 خبر داد و گفت: در حال حاضر تنها روستای ده شیخان است که به دلیل پاره‌ای از نزاع‌های محلی با تانکر آب‌رسانی می‌شود.

کورانی فر در مقام پاسخگویی به مسائل مطرح‌شده توسط اساتید حوزوی این شهر بیان کرد: کار فرهنگی با مشارکت مجموعه‌ای از افراد انجام می‌شود و جهت‌دهی، بتن‌ریزی، ریل‌گذاری و موتور محرکه آن نخبگان فکری و مسئولان فرهنگی هستند که اگر این دو طیف به هم متصل شوند کار فرهنگی اثرگذار انجام می‌شود.

وی افزود: کار فرهنگی نیازمند اثرگذاری بسیاری از مؤلفه‌هاست و در این شهرستان این پتانسیل وجود دارد که از ظرفیت حوزه‌های علمیه به‌عنوان یک مخزن و گنجینه استفاده کرد بنابراین باید ارتباط حوزه‌ها با نسل جدید تقویت شود و می‌توان مساجد بروجرد را به محل تردد جوانان تبدیل کرد.

مورد مستندی از تخلف انتخاباتی در بروجرد وجود نداشت

فرماندار بروجرد در پاسخ به انتقادات مطرح‌شده در خصوص وجود تخلفات آشکار انتخاباتی در انتخابات شورای شهر این شهرستان عنوان کرد: درزمینهٔ خریدوفروش رأی در همان روز انتخابات نزدیک به 9 نفر بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده و به دستور شورای تأمین شهرستان بازداشت شدند که هیچ‌یک از آن‌ها به این تخلف خود اعتراف نکردند و تنها اقدام به توصیه مردم به کاندیدایی خاص اعتراف کردند که این امر نه برای فرد و نه برای کاندیداها تخلف محسوب نمی‌شود.

وی به‌طور صریح گفت: در جریان انتخابات گذشته حتی یک مورد مستند تخلفاتی وجود نداشت و در انتخابات الکترونیک هم خطای انسانی تأثیری ندارد و با اطمینان کامل موردی که در کلیت انتخابات تأثیرگذار بوده باشد با تائید اعضای شورای تأمین وجود نداشته است.

کورانی فر بابیان اینکه راه دخل و تصرف در انتخابات به دلیل الکترونیکی بودن آن حتی در صورت وجود اراده‌ای بر این کار وجود نداشته است، تصریح کرد: با اطمینان کامل می‌گوییم موردی از تخلف انتخاباتی باوجود سیستم مکانیزه اخذ آراء وجود نداشته است.

وی در رابطه با جذب سرمایه‌گذاران در بروجرد نیز بیان کرد: فعالیت سرمایه‌گذاران مرتباً رصد می‌شود و با سرمایه‌گذاران و کارآفرینان برخوردی مناسب صورت می‌گیرد تا بتوان از ظرفیت آن‌ها در شهر استفاده کرد.

فرماندار بروجرد در ادامه کارکرد اقتصاد مقاومتی را همچون کار فرهنگی دانست که نمی‌توان انتظار ثمر دهی فوری از آن داشت اما روح حاکم بر تمامی فعالیت‌های اقتصادی را اقتصاد مقاومتی دانست که اساس و پایه آن شرکت‌های دانش‌بنیان هستند و ادامه داد: در این راه از فرآیندهایی حمایت می‌شود که فکر و ایده را به محصول تبدیل کند.

وی در مورد جابجایی بودجه این شهرستان نیز گفت: با توجه به اینکه بروجرد دو نماینده در مجلس دارد و علاوه بر آن سازمان برنامه‌وبودجه نمی‌تواند از سهم بروجرد چیزی بزند و اعتبارات دولتی بر اساس مؤلفه‌های مختلفی نظیر وسعت جغرافیایی، جمعیت و تعداد روستاها و عواملی ازاین‌دست توزیع می‌شود بنابراین نمی‌توان گفت که اعتبارات بروجرد به‌درستی در نظر گرفته نشده همچنان که امسال بالاترین رشد بودجه نسبت به سال‌های گذشته متعلق به بروجرد بوده اما همیشه اعتبارات دولتی به‌صورت صددرصدی تحقق نمی‌یابد و این ذهنیت نادرست را ایجاد می‌کند که در حق بروجرد کوتاهی شده است.
 
................
گزارش از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ )
بروجردی: در اثر بی توجهی مسئولان استانی و کشوری، بروجرد از هویت تاریخی و فرهنگی خود فاصله گرفته است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: بروجرد در اثر بی توجهی مسئولان استانی و کشوری از هویت تاریخی و فرهنگی خود فاصله گرفته است.

به گزارش ایرنا علاالدین بروجردی در نشست جمع بندی بازدید معاون وزیر راه و شهر سازی از بافت های تاریخی و فرسوده شهر بروجرد درهتل زاگرس بروجرد افزود: مردم از بی توجهی مسئولان استانی به شهر تاریخی و فرهنگی بروجرد گله مند هستند و این موضوع نیازمند توجه جدی است.

به گفته وی تقسیم بودجه های میراث فرهنگی برای شهرستان بروجرد عادلانه نیست واین شهرستان با توجه به اماکن تاریخی فراوان اعتبارات اندک دریافت می کند.

وی اظهار کرد: مسجد امام (ره) و مسجد جامع شهر بروجرد قدمت بالایی دارند و ردیف بناهای تاریخی کم نظیرایران و جهان هستند براین اساس باید برای احیا و مرمت و بازسازی و آزاد سازی حریم آنان تلاش های جدی و بیشتری صورت گیرد.

نماینده مردم بروجرد واشترینان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: احیای بافت تاریخی شهر بروجرد یک برنامه زمانبندی دقیق نیاز دارد تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن بافت تاریخی شهر را احیا کنیم.

مدیر کل راه و شهر سازی لرستان نیز دراین نشست گفت: هدف از بازسازی بافت فرسوده شهری برگشت هویت اصلی به محلات جهت بازگرداندن شادابی به محله ها است.

علیخانی افزود: در بافت فرسوده شهر باید مردم را ترغیب کنیم که خانه های پدری خود را احیا کنند و برای این موضوع ایجاد انگیزه بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: مقرر شد که مطالعات احیای بافت فرسوده شهر بروجرد را شهرداری این شهر انجام دهد که متاسفانه این نهاد خدمات رسان در اجرای این مهم کوتاهی کرده است.

وی اضافه کرد: برای احیای بافت تاریخی و فرسوده شهر بروجرد هیچگونه کمبود اعتبارات وجود ندارد فقط دستگاه های مرتبط مانند آب و برق و گاز و میراث فرهنگی و شهرداری باید پای کار باشند.

 معان وزیر راه و شهر سازی به همراه بروجردی نماینده مجلس و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و مدیر کل راه و شهر سازی لرستان و فرماندار بروجرد و جمعی از خبرنگاران و مسئولان شهرستانی و استانی از بافتهای تاریخی و فرسوده شهر بروجرد بازدید کردند.

شهرستان بروجرد دارای 271 هکتار بافت تاریخی و 219 هکتار بافت فرسوده شهری می باشد.

در پایان این جلسه مصوب شد که مبلغ 250 میلیون تومان برای بازسازی جلوخان مسجد امام و 50 میلیون تومان نیز برای بازسازی و استحکام بخشی به کاروانسرای حافظی در بازار تاریخی بروجرد اختصاص داده شود.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ )
بافت تاریخی و فرسوده شهر بروجرد نیازمند بازسازی فوری است
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: بافت تاریخی و فرسوده شهر بروجرد نیازمند بازسازی فوری است زیرا در صورت تعلل خسارت آن سنگین خواهد بود.

به گزارش ایرنا علی کورانی فر در نشست جمع بندی بازدید معاون وزیر راه و شهر سازی از بافت تاریخی و فرسوده شهر بروجرد درمحل هتل زاگرس بروجرد افزود: مردم زیادی درسکونت گاههای غیررسمی و فرسوده زندگی می کنند که تمایلی برای بازسازی خانه های فرسوده خود ندارند که با ایجاد انگیزه برای آنها می توانیم در بازسازی بافت فرسوده شهری از مشارکت مردم بهره مند شویم.

وی اظهار کرد: از شهرداری بروجرد گله مند هستیم زیرا طراحی آزاد سازی حریم امامزاده جعفر(ع) و مسجد جامع شهر را و محله خوشبین را انجام نداده است و این موضوع به همین دلیل طولانی شده است.

وی اضافه کرد: بیت آیت الله العظمی بروجردی به عنوان یکی از اهداف مهم گردشگری مذهبی در شهر بروجرد مد نظراست که با توجه به ارادت مردم به ایشان گردشگران زیادی از شهرهای مختلف ایران برای دیدن این بیت و متبرک شدن مراجعه می کنند که لازم است برای جذب گردشگر حریم این بنای تاریخی آزاد سازی شود.

فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه دولت توان احیای بافت تاریخی شهر را ندارد ادامه داد: باید تدبیری برای مشارکت بیشتربخش خصوصی در احیای بافت تاریخی صورت گیرد و با ایجاد انگیزه پای سرمایه گذار بخش خصوصی را به بروجرد باز کنیم.

کورانی فر افزود: یکی از راه های مهم و اصولی در بافت تاریخی شهر بروجرد احداث پارکینگ است که می تواند در جذب گردشگر موثر باشد و از ترافیک بالای خودروها در این مناطق جلوگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون وزیر راه و شهر سازی با هدف احیای بافت تاریخی و فرسوده بروجرد از بناهای تاریخی و محلات بافت فرسوده بروجرد بازدید کرد.

شهر بروجرد دارای 271 هکتار بافت تاریخی و 219 هکتار بافت فرسوده شهری می باشد.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ )
950کیلوگرم مرغ و جگر غیرقابل مصرف در بروجرد کشف و معدوم شد
روزهای بروجرد- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بروجرد گفت: 950 کیلوگرم مرغ و جگرتاریخ مصرف گذشته و غیرمجاز در بروجرد کشف و معدوم شد.

محمد رضا جباری  در گفت وگو با ایرنا افزود: ازاین مقدار250 کیلوگرم مرغ وقطعات بال و کتف وهمچنین 700کیلوگرم جگرمرغ تاریخ مصرف گذشته بوده که توسط شبکه دامپزشکی شهرستان بروجرد کشف و معدوم شد.

وی اظهارکرد: کارنظارت برمراکزعرضه گوشت، مرغ و ماهی درشهرستان بروجرد به صورت روزانه درحال اجرا است و انتظار می رود شهروندان ازمراکز دارای مجوزنسبت به خرید این گونه محصولات استفاده کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی بروجرد ازشهروندان درخواست کرد که جگرو بال مرغ را ازدست فروشان خریداری نکنند.
جباری بیان کرد: با توجه به شایعات مطرح شده درراستای بیماری تب کریمه کنگو تا کنون موردی از این بیماری دراین شهرستان دیده نشده و اقدامات لازم برای پیشگیری درحال اجرا است.

وی ادامه داد:سم پاشی جایگاه های دام کشتارگاه ها ونیزبرخی روستاها وتاکید براستفاده ازدستکش، کلاه، عینک برای پرسنل کشتارگاه انجام شده و هرگونه ذبح دام درخارج از محیط های کشتارگاهی نیز ممنوع شده است.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ )
کارنامه مردودی استاندار در حوزه گردشگری بروجرد

روزهای بروجرد- استاندار لرستان بارها بر اهمیت گردشگری اذعان داشته و البته شعارهای بسیاری نیز در این زمینه داده است اما بررسی عملکرد وی در شهرستان بروجرد مهر مردودی بر این شعارها می زند:

 • چه تعداد خانه و حمام تاریخی در دوران ایشان به تملک سازمان میراث فرهنگی رسیده است.
 • در حوزه آزادسازی آثار شاخص بروجرد همچون امامزاده جعفر با 900سال قدمت و مسجد جامع با 1200سال قدمت چه اقدامی صورت پذیرفته است؟
 • کارشناسان گردشگری در کدام قسمت آثار شاخص تاریخی بروجرد برای ارائه خدمت به گردشگران مستقر هستند؟
 • وعده اعتبار جهت مرمت دبیرستان امام و خانه تاریخی حاتمی به کجا رسید؟
 • ساماندهی مدرسه حجتیه چه شد؟
 • جناب استاندار! بروجرد همچنان شهر بدون موزه است.
 • بروجرد همچنان مسجد جامع اش همانند انباری است و شان گردشگری ندارد.
 • در اشترینان خانه های تاریخی کم نظیری وجود دارد که در شرف تخریب است.
 • هنوز خانه افتخار الاسلام تملک کامل نشده است.
 • در حوزه مرمت تکیه باغ ها و ساماندهی باغات تاریخی بروجرد چه اقدامی از سوی شما صورت پذیرفت؟
 • پل قلعه حاتم به عنوان طولانی ترین پل جوبی ایران هنوز راه دسترسی ندارد.
 • جناب استاندار به مردم گزارش دهید منظورتان از توجه به حوزه گردشگری دقیقا کجاست؟
 • آیا شهرستان بروجرد با این ظرفیت های کم نظیر جزء حوزه گردشگری استان لرستان محسوب نمی شود؟
آخرين بروز رساني ( ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ )
معاون سیاسی فرماندار بروجرد: سپرده گذاران بانک ثامن نگران وضعیت حساب های خود نباشند
روزهای بروجرد- معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد گفت: سپرده گذاران بروجردی از تجمع مقابل شعب موسسه ثامن پرهیزکنند و نگران وضعیت حساب های خود نباشند.

احمد گودرزیان درگفت وگو با ایرنا با اشاره به نگرانی سپرده گذاران موسسه ثامن دراین شهرافزود: مردم اطمینان داشته باشند که هرگونه تصمیم درباره ادغام وتغییر در ساختاربا نظر بانک مرکزی انجام می شود.
وی اظهار کرد: براساس سخنان روز گذشته معاون بانک مرکزی موسسه ثامن درمسیر پیوستن به موسسه های مجازاست و سپرده گذاران نگران نباشند.

وی اضافه کرد: موسسه مالی واعتباری ثامن یکی از موسسات متقاضی دریافت مجوز از بانک مرکزی است که درشهربروجرد دارای پنج شعبه بوده که در روزهای اخیرمجموعه سپرده گذاران با تجمع درمقابل این موسسه ها خواستاردریافت موجودی خود ازبانک هستند.

گودرزیان بیان کرد: شعب این موسسه در حال پرداخت سپرده به متقاضیان هستند اما ازدحام بیش از150 تن درمقابل هرشعبه این موسسه در بروجرد به نوعی موجب بر هم زدن نظم عمومی شده است.

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری بروجرد بیان کرد:برابر اعلام بانک مرکزی اقدام هایی توسط این موسسه شامل پذیره نویسی در بورس و تودیع سپرده قانونی نزد بانک مرکزی انجام شده و این موسسه در حال پیوستن به موسسه های مجاز است و جای هیچگونه نگرانی در این راستا وجود ندارد.

گودرزیان افزود: افزایش درخواست خارج کردن سپرده از ثامن توسط سپرده گذاران موجب شده تا دیگر سپرده گذاران احساس ترس نموده و حساب های خود را نزد این موسسه خارج کنند.

موسسه اعتباری ثامن الائمه فعالیت خود را در سال 1376 به عنوان یک تعاونی اعتباری با کسب مجوز از وزارت تعاون در مشهد آغاز کرد و برای کسب مجوز از بانک مرکزی تلاش می کند.

روابط عمومی این موسسه تلفن های 82072181 و 82072182 و 82072186 را با پیش شماره تهران برای پاسخگویی به پرسش ها و ابهام های مشتریان اعلام کرده است.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ )
بروجرد پیرترین شهر لرستان
روزهای بروجرد- مدیرکل بهزیستی استان از رشد 2.6 درصدی شاخص سالمندی در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، اسدالله حیدری در جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان استان اظهار کرد: سالمندی یکی از شاخص‌های رو به رشد جامعه است و هر چه این شاخص بالاتر باشد نشان از بالا رفتن سطح رفاهی جامعه، بهداشت، آگاهی مردم و تغییر سبک زندگی دارد.

وی با بیان اینکه ترکیب جمعیتی استان با سرعت به سمت پیری می‌رود، افزود: باید در شورای ساماندهی امور سالمندان این موضوع پیگیری شود تا ضمن جلوگیری از رده خارج شدن این قشر بتوان آنان را به عنوان مولد جایگزین جوانانی که کار می‌کنند، درنظر گرفت.

حیدری با بیان اینکه متأسفانه در استان جایی برای گرفتن آمار سالمندان نیست، گفت: با وجود اینکه شورای ساماندهی در آبان ماه سال گذشته تشکیل شده هنوز بانک اطلاعات جامعی از تعداد سالمندان استان نداریم.

مدیرکل بهزیستی لرستان، جمعیت استان را براساس سرشماری سال گذشته یک میلیون و 760 هزار و 649 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد حدود 179 هزار و 965 نفر بالای 60 سال بوده که طبق این آمار حدود 10.2 درصد جمعیت استان سالمند هستند. جمعیت سالمند استان رشدی غیرمتعارف داشته و رشد صد ساله را در 45 سال داشته‌ایم که اگر برنامه‌های بهداشتی و رفاهی برای آنان تدوین نشود در آینده با چالش بزرگی روبرو خواهیم شد.

حیدری با بیان اینکه شاخص پیری شاخصی منفی نیست، گفت: هم اکنون نزدیک به میانگین کشوری هستیم که البته مردان چند سال کمتر هستند. میانگین امید به زندگی در دنیا 80 سال بوده که در ایران 73 سال است. همچنین این آمار در استان برای مردان 71 و زنان 73 است.

مدیرکل بهزیستی لرستان، پیرترین شهر استان را بروجرد با 12.8 درصد و جوان‌ترین کوهدشت با 4.1 درصد عنوان کرد و افزود: براساس منابع جهانی هر کشوری که 12 درصد جمعیت آن بالای 60 درصد سن داشته باشد پدیده سالمندی در آن رخ داده است.

حیدری با بیان اینکه طی این پنج سال رشد سالمندی 2.6 درصد بوده است، گفت: قرار است در چهار شهرستانی که بیشترین تعداد سالمندان را دارند مراکز فرزانگان ایجاد شود که در این راستا دستگاه‌های فرهنگی ازجمله صداوسیما و رسانه‌ها در جهت فرهنگ‌سازی پدیده سالمندی باید پای کار بیایند.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ )
وضعیت مسجد جامع بروجرد غیر قابل پذیرش است/نقش نظارتی نمایندگان؟!
روزهای بروجرد- بارها در مورد وضعیت اسفبار مسجد جامع بروجرد به عنوان قدیمی ترین مسجد غرب کشور نکاتی یادآور شده است.

عملکرد ضعیف و غیرقابل توجیه هیئت امنای این مسجد با این اثر فاخر سده های ابتدایی اسلام هر دردمندی را که دل در گرو میراث ایرانیان دارد، آزرده می کند.

تخلفات و سهل انگاری های هیئت امنای این مکان ارزشمند و تاریخی آنقدر آشکار است که در همان ابتدای ورود به مسجد به روشنی قابل مشاهده است.

متاسفانه اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد در این مورد بسیار منفعل عمل کرده و مقصر اصلی در تخریب این بنای بی نظیر است. ضمن آنکه اداره میراث فرهنگی بروجرد نیز باید به جد و طبق قانون پیگیر ضررها و آسیب های وارده شده به این میراث گرانقدر از طریق مراجع ذی صلاح باشد و گزارش عملکرد خود را به اطلاع مردم برساند.
 
در این بین نقش نظارتی نمایندگان محترم بروجرد نیز معنا پیدا خواهد کرد.

تذکر و پیگیری کمترین انتظار مردم و دوستداران میراث گرانقدر بروجرد از نمایندگان خود است امری که تاکنون در این مورد دیده نشده و امید می رود دو نماینده محترم بروجرد نقش و وظیفه نظارتی خود را بدون تعلل و رودربایستی انجام دهند.

همچنان پیگیر مسائل و مشکلات مسجد جامع بروجرد خواهیم بود...
آخرين بروز رساني ( ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ )
صحت انتخابات شورای شهر بروجرد مورد تایید قرار گرفت
روزهای بروجرد- مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان گفت: صحت انتخابات شورای شهر در شهرهای بروجرد،رومشکان و الشتر تایید شد.

ناهید پرویزپور در گفت‌وگو با فارس، بیان داشت: پس از بررسی اعتراضات واصله از کاندیداهای شورای شهر در شهرهای بروجرد،رومشکان و الشتر و با توجه به اینکه پس از بررسی‌ها مشکل و تخلف خاصی مشاهده دیده نشد،صحت انتخابات در این شهرها تایید شد.

وی افزود:پیش از این نیز صحت انتخابات در شهرهای خرم‌آباد،کوهدشت،الیگودرز، نورآباد،ازنا، دوره چگنی و دورود تایید شده بود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان عنوان کرد:در دوره اخیر برای اولین بار انتخابات در 6 شهر لرستان به صورت الکترونیکی برگزار شد.

پرویزپور ابراز داشت:حضور گسترده مردم در انتخابات 29 اردیبهشت مهر محکمی بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران بود و نشان داد که مردم ایران همواره برای سرنوشت خود ارزش بسیار زیادی قائل بوده و نسبت به آینده کشور دغدغه خاطر دارند.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ )
مرمت بخشی از دبیرستان امام خمینی(ره) بروجرد هفت میلیارد و500 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد
روزهای بروجرد- مدیرآموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: مرمت و بازسازی بخش هایی از دبیرستان تاریخی وماندگار امام خمینی (ره) این شهرستان نیازمند هفت میلیارد و 500میلیون ریال اعتباراست.

شهاب روزبهانی در نخستین جلسه پیگیری احیا و مرمت بنای تاریخی دبیرستان حضرت امام (ره) در محل آموزش و پرورش بروجرد افزود: این دبیرستان در تاریخ 29 تیر 1377 به شماره2074 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید براین اساس در راستای حمایت از این اثر با ارزش و ماندگار باید اقدامات لازم و جدی صورت بگیرد.

وی اظهار کرد: ازحدود 10 سال پیش به دلیل تخریب، عدم احیا ومرمت بخش هایی ازاین بنای تاریخی کار تدریس در آن انجام نمی شود.

مدیرآموزش وپرورش بروجرد اضافه کرد: سال گذشته برای احیا مجدد این سرمایه پیگیری هایی انجام شد که برای رفع خطرازاین بنای تاریخی 2میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار از سوی استانداری لرستان به آن تخصیص یافت که تاکنون جذب نشده است.

روزبهانی اضافه کرد: برای احیا مجدد این دبیرستان تاریخی طرح برگزاری جشن فارغ التحصیلان این دبیرستان ارائه شده و انتظار می رود با این فراخوان و دعوت ازاین افراد بتوان ازحمایت های مادی ومعنوی آنها در راستای حفظ و حراست ازاین میراث فرهنگی بهره برد.

وی بیان کرد: دبیرستان تاریخی امام خمینی (ره) بروجرد در سال 1316 توسط ماکسیم سیرو فرانسوی طراحی و توسط معماران ایرانی اجرا شده که در اثر گذر زمان و وقوع زلزله سال 85 بخش هایی از آن دچار آسیب شده است.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بروجرد ادامه داد: امیدواریم با همفکری فارغ التحصیلان این دبیرستان درداخل و خارج از کشور و نیزهمفکری و حمایت خیرین، عالمان و فرهیختگان بتوان این بنای تاریخی را که جز مدارس ماندگار کشوراست احیا، مرمت و بازسازی نمود و ازاین ظرفیت بسیار مهم درراستای توسعه صنعت میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان استفاده کرد.

روزبهانی گفت: مقررشد معاونت پژوهش و برنامه ریزی اداره آموزش وپرورش شهرستان بروجرد به عنوان دبیر دبیرخانه همایش فارغ التحصیلان این دبیرستان هرچه سریع ترکمیته های مورد نیاز را تشکیل دهد و از افراد توانمند دراین حوزه استفاده نماید.
به گزارش ایرنا، تاریخ بنای دبیرستان امام خمینی(ره) که در دوران پهلوی اول آن را مدرسه پهلوی می خواندند، 1315 خورشیدی است که در سال 1377 با شماره 2074 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

این دبیرستان با داشتن 14 هزار مترمربع مساحت درشرق خیابان حافظ جنوبی بروجرد ساخته شده واز قدیمی ترین دبیرستان های غرب کشوراست.

بنای اصلی دبیرستان امام خمینی(ره) آجراست؛ این بنا در2 طبقه و یک زیرزمین طراحی شده که در هر طبقه آن، ایوانی با 12 ستون آجری رو به حیاط بزرگ مدرسه تعبیه شده و یکی از بناهای ارزشمند و خاطره انگیز و تلفیقی از معماری سنتی ایران و سبک و سیاق اروپایی بوده که به عنوان نمونه شاخصی از معماری این دوره در شهر محسوب می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ )
مسمومیت تعدادی از دانشجویان دانشگاه آیت الله بروجردی
روزهای بروجرد- تعدادی از دانشجویان دانشگاه آیت الله بروجردی شب گذشته بر اثر خوردن غذای دانشگاه دچار مسمومیت غذایی شده اند.
 
معاون دانشجویی دانشگاه آیت الله بروجردی در گفت و گو با تسنیم با اشاره به مسمومیت غذایی دانشجویان این دانشگاه اظهار داشت: مسمومیت غذایی شب گذشته در روند توزیع وعده سحری دانشجویان در یکی از خوابگاه های پسران که حدود 250 دانشجو دارد اتفاق افتاده و موضوع مهمی نیست.

غلام رضا تاج بخش افزود: از این تعداد دانشجو تنها 4 دانشجو علائم مسمومیت داشتند که پس از مراجعه به بیمارستان به صورت فوری درمان شده و به خوابگاه بازگشتند و حال آنها خوب است.

معاون دانشجویی دانشگاه آیت الله بروجردی عنوان کرد: احتمال مسمومیت غذایی دانشجویان توسط غذاهای توزیع شده در دست بررسی است اما به محض وقوع این حادثه از دانشجویان خواسته شد از مصرف غذاها خودداری کنند و غذای دیگری بین آنها توزیع شد.
وی بیان کرد: تا کنون چنین اتفاقی در این دانشگاه رخ نداده و موضوع در دست بررسی است
.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ )
دوربین های آنلاین تخلفات رانندگی در کجای بروجرد هستند؟
روزهای بروجرد- رییس پلیس راهور شهرستان بروجرد گفت: دوربین‎های طرح پایش تصویری هم اکنون در بیش از 13 نقطه شهر بروجرد فعال هستند.

علی ابراهیمی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: تا چند ماه آینده دوربین‎های طرح پایش تصویری در شهر بروجرد به بیش از 40 نقطه افزایش می‎یابند.

وی عنوان کرد: میادین غزه، توحید، صفا، قیام، شهدا، تختی، آیت‎الله بروجردی و زائران کربلا و چهار راه‎های رودکی و حافظ از جمله مناطقی هستند که دوربین طرح پایش تصویری در آنها نصب شده است و تخلفات رانندگی به صورت آنلاین ثبت و ضبط می‎شوند.

رییس پلیس راهور بروجرد عنوان کرد: دوربین‎های ثبت جرائم در همه تقاطع‎ها و میادین نصب  می‎شوند و تخلفات رانندگی اعم از عبور از چرغ قرمز، توقف روی خط عابر پیاده، حرکت در خلاف جهت، حرکات نمایشی و هر گونه تخلف دیگر از سوی رانندگان خودروها و موتورسیکلت‎ها ثبت و ضبط شده و به مرکز مانیتورینگ انتقال داده می‎شوند.

ابراهیمی ادامه داد: از آنجا که دو عکس از خودروها در نمای نزدیک و دور گرفته می‎شود، رنگ، نوع و شماره پلاک خودروها و موتورسیکلت‎ها کاملا مشخص و قابل خواندن است.

وی خاطر نشان کرد: در تلاشیم که طی قراردادی با اداره پست و یا شرکت مخابرات شهرستان بروجرد رانندگان متخلف را از طریق ارسال پیامک و یا بسته‎های پستی از جرائم خود مطلع کنیم.

رییس پلیس راهور بروجرد افزود: از آنجا که اکثر نقل و انتقالات خودروها و موتورسیکلت‎ها به صورت قولنامه‎ای انجام می‎شود، رانندگان در زمان اخذ خلافی از میزان جرائم ثبت شده خود توسط دوربین‎های طرح پایش تصویری مطلع می‎شوند.

ابراهیمی اظهار کرد: از آنجا که تخلفات رانندگی بر روی پلاک خودرو و موتورسیکلت ثبت می‎شوند، قطعأ نمره منفی برای صاحبان پلاک‎ها محسوب می‎شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی حوزه شهری بروجرد و کمبود نیروی انسانی در حوزه برخورد با تخلفات رانندگی از یک سو و ضرورت کاستن از نیروهای انسانی و گرایش به سمت تجهیزات الکترونیکی از سوی دیگر، اجرای طرح پایش تصویری از منظر امنیت و نظم‎بخشی به شهر کاملأ ضرورت دارد.

رییس پلیس راهور بروجرد تصریح کرد: از آنجا که ماموران راهنمایی و رانندگی در همه 24 ساعت شبانه روز در معابر حضور ندارند و امکان برخورد آنها با همه تخلفات وجود ندارد، طرح پایش تصویری این امکان را فراهم می‎کند که تخلفات رانندگی به صورت شبانه روزی ثبت و ضبط شوند.

ابراهیمی افزود: همه خودروهای سواری شخصی، وانت بارها و نیسان‎های باری که در روز موجب ایجاد مزاحمت برای شهروندان و در زمان تردد و ترافیک می‎شوند، از طریق دوربین‎های طرح پایش تصویری شناسایی شده و برگه جریمه به صورت حضوری به آنها ارایه می‎شود.

وی با اشاره به اینکه موتورسیکلت‎ها نیز در طرح پایش تصویری به شدت تحت کنترل هستند، تاکید کرد: در صورت هر گونه عبور از پیاده‎رو، تک چرخ و حرکات نمایشی توأم با ایجاد مزاحمت، نداشتن کلاه ایمنی و حرکت در خلاف جهت با رانندگان موتورسیکلت‎ها برخورد می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ )
کسب جایزه برتر فیلم برداری جشنواره فلامینگو آمریکا توسط جوان بروجردی

روزهای بروجرد- رئیس انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: محمد حدادی جوان بروجردی جایزه بهترین فیلمبرداری را برای فیلم وقت نهار در جشنواره فلامینگو آمریکا به خود اختصاص داد.

اکبر حدادی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: فیلم کوتاه وقت نهار به کارگردانی علیرضا قاسمی پیش ازاین نیز نامزدی نخل طلای فیلم کوتاه جشنواره کن را در کارنامه خود دارد ودرماه آینده نیزدرجشنواره فیلم کوتاه پالم اسپرینگز آمریکا رقابت خواهد کرد.


وی اظهارکرد: محمد حدادی فیلمبردار جوان سینمای ایران تاکنون افتخاراتی چون جایزه فیلم ‌برداری جشنواره‌ های گرنداف، سینما حقیقت و شرکت در کمپ استعدادیابی جشنواره فیلم برلین را درکارنامه خود دارد.


وی افزود: چهارمین دوره جشنواره فیلم فلامینگو در تاریخ 15 ژوئن برابر با 25 خرداد فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه و برگزیدگان خود را در دانشگاه آتلانیک فلوریدا به نمایش خواهد گذاشت.


فیلم کوتاه وقت نهارامسال نیزدرهفتادمین جشنواره کن فرانسه شرکت می کند.


وقت نهار فیلم کوتاهی سروشکل داراست که به قواعد و قراردادهای خودش با بیننده وفادارمی ‌ماند، دراین فیلم برشی از زمان با چینش دقیق عناصر دراماتیک به موقعیتی جذاب تبدیل شده است. 

آخرين بروز رساني ( ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ )
درد دانشکده دندانپزشکی بروجرد به عصب کشید
روزهای بروجرد- دردهای دانشکده دندانپزشکی بروجرد این روزها به عصب کشیده است، تا کمبود اعضای هیئت‌علمی، صدای دانشجویان و اساتید را دربیاورد.

دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد واحد بروجرد پس از تهران، خوراسگان (اصفهان) و شیراز به‌عنوان چهارمین دانشکده دندان‌پزشکی آزاد کشور مطرح است، با افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین کلینیک دندانپزشکی کشور در این واحد امید آن می‌رفت که دانشکده دندان‌پزشکی بروجرد به مرکزی پویا در حوزه دندان‌پزشکی تبدیل شود.

دانشکده بدون هیئت‌علمی و گروه آموزشی

اما با گذر زمان  و رونمایی از چالش‌ها و مشکلات این دانشکده آرام‌آرام انتقادات دانشجویی به شیوه مدیریت آن رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت و دانشجویان و اساتید به هر طریق ممکن خواستار رفع وضعیت موجود بودند.

نگرانی دانشجویان این واحد به یک موضوع ختم نمی‌شود، دانشجویان در مورد نداشتن معاون پژوهشی در این دانشکده نگران هستند تا در زمان فارغ‌التحصیلی دچار مشکل نشوند و کمبود استاد برای آموزش‌های عملی از دیگر دغدغه‌های دانشجویان به‌حساب می‌آید.

 این دانشکده سال گذشته به دلیل عدم وجود استاد، بستر اعتراضات دانشجویی بوده، اما نه‌تنها این مشکل از سوی دانشگاه آزاد بررسی و رفع نشد بلکه امروز نیز اعتراضات تازه‌ای از سوی اساتید این دانشگاه شکل‌گرفته که کلاس‌های این مرکز آموزشی را به تعطیلی کشانده است.

یکی از دانشجویان این دانشکده دراین‌ارتباط گفت: یک سال است که ما رئیس، هیئت‌علمی و گروه آموزشی در دانشکده دندانپزشکی نداریم و حتی استاد راهنما برای طرح و پژوهش خود نداریم، لذا درخواست داریم که این دانشکده منحل شود و دانشجویان در دانشکده‌های دندانپزشکی دیگر ادغام شوند.

دانشگاه به‌شدت با کمبود نیروی آموزشی مواجه است

این موضوع در حالی مطرح می‌شود که هفته گذشته نیز ۱۴ نفر از استادان این دانشکده استعفا دادند و دانشکده را با مشکلات عمیق‌تری به حال خود رها کردند.

یکی از اساتید این دانشگاه که نخواست نامش در این گزارش ذکر شود در همین ارتباط موضوع جدیدی را عنوان می‌کند که پاسخ بسیاری از چالش‌هایی است که دانشجویان دندان‌پزشکی بروجرد را بارها برای بیان مشکلاتشان به بیرون دانشگاه کشیده و گاها درخواست‌های احساسی را برای انحلال چهارمین دانشکده دندانپزشکی آزاد کشور را مطرح می‌کنند.

وی بابیان اینکه دانشکده دندان‌پزشکی آزاد بروجرد، در زمان ریاست پیشین دانشگاه آزاد این شهر و با این دیدگاه تأسیس‌شده که می‌توان دانشکده‌ دندان‌پزشکی را با یک دندان‌پزشک هم اداره کرد و این نمونه‌ای از تصمیماتی است که در سال‌های گذشته در دندان‌پزشکی اتخاذشده و نتیجه آن تأسیس دانشکده‌های دندان‌پزشکی، بدون در نظر گرفتن دورنمای آن‌ها است.

وی گفت: فضای فیزیکی این دانشکده به‌خوبی تجهیز شده، اما مانند جسمی بدون روح است، چراکه کسی به این موضوع فکر نکرده که برای مثال هر رشته تخصصی دندان‌پزشکی حداقل باید ۵ استاد داشته باشد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: این دانشکده در اولین سال افتتاح خود، ۱۲۰ دانشجو پذیرش کرده است، اما به‌شدت با کمبود نیروی آموزشی مواجه است و بااین‌حال دانشگاه آزاد بروجرد، به‌شدت درگیر تأمین هیئت‌علمی موردنیاز آن است چراکه لرستان از فرودگاهی با پرواز منظم بی‌بهره است و دانشگاه مجبور است اساتید را با آژانس به شهرهای محل سکونتشان بفرستد که مشکلات راه و صرف وقت زیاد، سبب بی‌رغبتی آن‌ها برای تدریس در این دانشکده می‌شود.

تعداد اعضای هیئت‌علمی نسبت به دانشجویان کم است

وی افزود: از طرف دیگر، اگرچه با رایزنی با مدیریت دانشگاه آزاد واحد بروجرد، حق‌التدریس‌ها افزایش‌یافته، اما بازهم برای اساتید توجیه اقتصادی ندارد که برای مثال، ۲ روز از وقت خود را صرف رفت‌وآمد و تدریس در این دانشکده کنند. مسئله دیگر این است که متخصصینی که به دانشکده دندان بروجرد می‌آیند، معمولاً ۲ روز آخر هفته آزاد هستند؛ بنابراین حجم کار دانشکده طی این مدت آن‌قدر زیاد می‌شود که کلاس‌ها باهم تداخل پیدا می‌کنند.

همچنین به این دلیل که تعداد اعضای هیئت‌علمی نسبت به دانشجویان کم است، فشار زیادی بر اساتید تحمیل می‌شود و در عمل می‌توانم بگویم همکاری با این دانشکده، لطف اساتید و زکات علم آن‌ها است.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: دانشگاه آزاد به‌اندازه کافی برای تخصیص اعتبارات برای ایجاد این زیرساخت مهم آموزشی و درمانی همکاری لازم را با وزارت بهداشت داشته است، اما مشکل این است که هنوز رزیدنتی در این مجموعه تربیت‌نشده است که به‌عنوان نیروی آموزشی از آن استفاده شود.

وی اظهار داشت: دانشکده دندانپزشکی واحد آزاد اصفهان(خوراسگان) اگر کمترین مشکل را دارد به‌این‌علت است که در اصفهان و کاشان دانشکده‌های دندانپزشکی دولتی وجود دارد و یا اینکه در دندانپزشکی آزاد تهران حداقل سه دانشکده دندان‌پزشکی دولتی این موضوع را ساپورت می‌کند اما واحد بروجرد با نزدیک‌ترین دانشکده دندان‌پزشکی یعنی دانشکده خرم‌آباد هم ۱۰۰ کیلومتر فاصله‌دارد و حتی اساتید این دانشکده به دلیل سختی رفت‌وآمد، حاضر به همکاری با دندانپزشکی بروجرد نمی‌شوند.

 این در حالی است که بسیاری از دانشکده‌های دیگر، در نزدیکی یک دانشکده دندان‌پزشکی دولتی قرار دارند و می‌توانند اساتید آن‌ را جذب کنند.

رئیس دانشگاه آزاد: دانشگاه محل صحیح و خطا مسئولان نیست

این استاد دانشگاه مطرح کرد: به نظرم اگر دانشگاه علوم پزشکی لرستان بتوانند با بهره‌گیری از زیرساخت‌های موجود در دانشگاه آزاد بروجرد و استفاده از پزشکان متخصص اقدام به تأسیس دانشکده دندان‌پزشکی دولتی در بروجرد کند هم تنوع در پذیرش دانشجو به وجود می‌آید و هم وزارت بهداشت با کمترین هزینه دانشکده دولتی با زیرساخت‌های کم یاب ایجاد کرده است و هم اینکه مشکلات واحد آزاد بروجرد کلاً حل می‌شود.

وی گفت: نسبت تعداد پزشکان متخصص کشور حدود ۴۸ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، درحالی‌که در کشورهای اروپایی این نسبت ۳۲۰ به ۱۰۰هزار نفر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در همین ارتباط به مهر گفت: من به دغدغه دانشجویان دندان‌پزشکی حق می‌دهم؛ دانشگاه محل صحیح و خطا کردن مسئولان نیست.

تلاش دانشگاه برای رفع مشکلات است

مجید شمس با تأکید بر اینکه مجموعه مدیریتی واحد بروجرد تمرکز جدی بر روی رفع مشکلات دانشکده دندان‌پزشکی بروجرد دارند، اظهار داشت: رشته‌های شاخه پزشکی به نسبت دیگر رشته‌ها با حساسیت و اهمیت خاصی مواجه هستند چون فارغ‌التحصیلان آن پزشکانی هستند که با بیماران سروکار دارند.

وی با عنوان اینکه عمده دغدغه دانشجویان دندان‌پزشکی بروجرد بالا بردن کیفیت آموزشی است، تصریح کرد: قطعاً تلاش دانشگاه رفع نیازها و دغدغه‌های دانشجویان است و این موضوع به‌طور ویژه در دستور کار واحد بروجرد قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بروجرد بابیان این مطلب که دغدغه‌های دانشجویان و اهمیت بالا بردن کیفیت آموزشی در دانشکده دندان‌پزشکی بروجرد به معاونت و کارشناسان علوم پزشکی سازمان مرکزی منعکس‌شده است، تصریح کرد: واحد بروجرد با تلاشی که داشته است توانسته بخش‌های دندان‌پزشکی را از گروه‌های ۲۵ نفره به ۸ الی ۹ نفره برساند.

شمس با اشاره به اینکه دغدغه اصلی دانشجویان برای ترم بعد است، تشریح کرد: جذب هیئت‌علمی طولانی است و ما در فرآیند آن شرکت کرده‌ایم و باتجربه‌ای که هست پروسه آن ۴ تا ۵ ماه زمان می‌برد.

انتقاد دانشجویان کاملاً منطقی است

وی بابیان اینکه همه نیازسنجی‌های ما انجام‌شده و به‌زودی همه موارد مکتوب به سازمان مرکزی ارسال خواهد شد، گفت: با مجوزهایی که گرفته‌شده به دنبال این هستیم از طریق بورسیه هیئت‌علمی بگیریم و بخش مهمی از مشکلات آموزشی خود را رفع کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بروجرد گفت: هم‌اکنون این واحد ۷ هیئت‌علمی تمام‌وقت و ۱۴ هیئت‌علمی نیمه‌وقت دارد و به دنبال این هستیم که هیئت علی تمام‌وقت بیشتری را جذب کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بروجرد با تأکید بر اینکه انتقاد دانشجویان کاملاً منطقی است، گفت: درزمانی که مسئولیت دانشگاه آزاد بروجرد را بر عهده گرفتم دانشکده دندان‌پزشکی بروجرد نه هیئت‌علمی داشت و نه چارت مدیریتی که این موضوع از موارد مهمی است که دانشجویان به آن انتقاد دارند.

شمس تأکید کرد: در طول یک سال اخیر با پیگیری‌های گسترده‌ای که داشتیم تلاش شد تا چارت مدیریتی دانشکده دندان‌پزشکی بروجرد ایجاد شود که خوشبختانه اخیراً این چارت تصویب شد.

وی با تأکید بر اینکه به‌زودی طبق چارت تعریف‌شده مدیر و معاونان این دانشکده معرفی می‌شوند، گفت: این موضوع در نظم بخشیدن به وضعیت دانشکده کمک شایانی می‌کند و با پیگیری‌های صورت گرفته به‌زودی مشکل هیئت‌علمی حل می‌شود و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

دانشگاه نیازمند حمایت وزارت بهداشت است

رئیس دانشگاه آزاد واحد بروجرد با تأکید بر اینکه در ماه جاری از سوی سازمان مرکزی مجوز دانشکده علوم پزشکی واحد بروجرد صادرشده است، گفت: با اخذ این مجوز مهم و تعریف چارت مدیریتی دندان‌پزشکی و همچنین مجوز استفاده از بورسیه‌ها در هیئت‌علمی دانشکده دندان به‌طور حتم این مشکل درترم آینده رفع خواهد شد.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد سرمایه عظیمی برای ایجاد دانشکده دندان و زیرساخت‌های آن انجام داده و در حقیقت دانشگاه به‌عنوان بخش خصوصی نیازمند حمایت وزارت بهداشت است اما چیزی که مشاهده می‌شود این است که حمایت قاطع صورت نمی‌پذیرد به‌نحوی‌که وزارت بهداشت می‌توانست متخصصینی که در حوزه دندان باید طرح خود را بگذرانند به واحد بروجرد تخصیص بدهد تا مشکل کمبود هیئت‌علمی از همان روزهای اول به وجود نیاید اما این اتفاق رخ نداد و با همه این سختی‌ها به‌زودی شاهد پویایی دانشکده دندان بروجرد خواهیم بود.

به‌هرروی به نظر می‌رسد که این موضوع باید کمی جدی‌تر از سوی مدیران بالادستی پیگیری شود و دولت در امر آموزش از دانشگاه آزاد به‌عنوان بخش خصوصی حمایت‌های لازم علمی را انجام دهد.

نه‌تنها ایران امروز در مقیاس جهانی با کمبود پزشک مواجه است بلکه سالانه تعداد زیادی از دانشجویانش برای ادامه تحصیل به کشورهای همسایه مراجعه می‌کنند که دانشگاه آزاد می‌تواند بستر مناسبی برای جلوگیری از هدر رفت این سرمایه‌های انسانی و فکری شود.

 دانشگاه آزاد همچون دیگر بخش‌های خصوصی کشور قطعاً بدون حمایت دولت در این راه مهم با چالش‌های مهمی مواجه می‌شود که واحد بروجرد شاهد عینی آن بود.

امید است مجموعه دولت در راستای رفع موانع سرمایه‌گذاران به‌خصوص در بخش آموزش پزشکی و درمان جدی‌تر وارد میدان شود تا دیگر شاهد نگرانی‌هایی که با ساده‌ترین نسخه‌ها درمان می‌شود نباشیم.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ )
گزارش "میزان" از فعالیت های نویسنده پر بازدید‌ترین وبلاگ ایران
روزهای بروجرد- همان زمان هایی که تب درست کردن وبلاگ و وبلاگ نویسی در کشور بسیار داغ بود، با کامپیوتر آشنا می‌شود.

او نیز همانند خیلی‌های دیگر شیفته وبلاگ نویسی و اطلاع رسانی شده و به این خاطر که در شهر کوچکی روزگار می‌گذراند وبلاگش به سرعت در سطح شهر شهرت پیدا می‌کند.

در سال ۸۱ که وبلاگ نویسی را آغاز می‌کند بازدید کنندگانش بیشتر از سطح شهر و استان خود بوده، اما بنا به دلایلی، فعالیت خود را متوقف می‌کند. در نهایت سال ۸۹ برای بار دیگر و این بار با قدرت هر چه بیشتر، وبلاگ نویسی را آغاز می‌کند.
گزارش میزان از فعالیت های نویسنده پر بازدید‌ترین وبلاگ ایران
از وبلاگ او به عنوان پر بازدید‌ترین وبلاگ کشور یاد می‌شود و گفته شده که آمار بازدید کنندگان آن به ۱۷ میلیون نفر رسیده است.

اگر چه آمار بازدید کنندگان این وبلاگ رقمی بسیار قابل توجه است، اما آنچه مورد توجه بوده و نظر‌ها را جلب می‌کند آمار بازدید کنندگان این وبلاگ نیست بلکه فعالیت‌های خیر خواهانه‌ای است که به همت نویسنده آن صورت می‌گیرد.

برای آشنایی با اقدامات صورت گرفته از سوی نویسنده این وبلاگ، خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت و گویی را با "فرهاد داوودوندی"، نویسنده این وبلاگ داشته است.

وی در رابطه با آغاز به کار فعالیت‌های خیرخواهانه خود می‌گوید: در شهر بروجرد، وبلاگ نویسان زیادی فعالیت می‌کردند، اما زمانی که من نوشتن وبلاگ را آغاز کردم، تصمیم گرفتن به مباحثی بپردازم که پیش‌تر به آن توجه نمی‌شد. اکثر وبلاگ نویسان به نگارش موضوعاتی در رابطه با سیاست می‌پرداختند، اما من می‌خواستم در خصوص مشکلات و معضلات اجتماعی نقدهایی را داشته باشم.

این وبلاگ نویس می‌افزاید: همان زمانی که نوشتن در وبلاگ را آغاز کرده بودم و تقریبا تمام مردم بروجرد با وبلاگ من آشنا بودند، پیشنهادی را از پیش نماز مسجد محله مان دریافت کردم. او به من گفت: اکنون که بازدید کنندگان وبلاگی که داری زیاد است چرا نوشته هایت را به سمت و سوی کمک به شهروندان سوق نمی‌دهی و این نخستین تلنگر برای من بود که نوشتن برای کمک به دیگران را آغاز کنم.

داوودوندی با اشاره به نخستین خانواده‌ای که به همت بازدید کنندگان وبلاگ او مشکلاتشان تا حدودی برطرف شده است می‌گوید: خانواده‌ای به من معرفی شد که تمام اعضای آن مبتلا به تومور مغزی بودند. این بیماری اعضای خانواده را از پای درآورده بود و آن‌ها برای هزینه‌های روزانه خود نیز با مشکل مواجه شده بودند.

وی می‌افزاید: با نگارش متنی، شرایط این خانواده را در وبلاگم به رشته تحریر در آوردم و از شهروندان درخواست کمک کردم. آن زمان بود که خیل کمک‌های شهروندان برای ارائه به این خانواده روانه شد و من متوجه شدم که می‌توان از این طریق به مشکلات شهروندان رسیدگی کرد.

این وبلاگ نویس در خصوص بازدید کنندگان وبلاگ خود می‌گوید: بازدید کنندگان وبلاگ من دیگر تن‌ها شهروندان بروجردی نیستند بلکه از سراسر ایران و حتی کشورهای خارجی دیگر نیز بازدید کنندگانی را دارم.

داوودوندی می‌افزاید: یکی از خوانندگان پر و پا قرص وبلاگ من، سفیر ایران در مکزیک است و تاکنون راهنمایی‌های زیادی از وی دریافت کرده ام. علاوه بر این، کمک‌های نقدی بسیاری از کشورهای دیگر به حسابی که برای کمک در نظر گرفته ام واریز شده است.

وی در رابطه با درخواست‌های صورت گرفته از سوی خیرین ساکن در خارج از ایران برای کمک به مردم نیازمند کشور می‌گوید: در موارد متعددی بسیاری از هم وطنانی که در خارج از کشور حضور دارند از من درخواست کرده اند که پولی را صرف کمک به نیازمندان کرده و یا حتی برای آن‌ها خیرات دهم. این نشان دهنده آن است که تا حدود زیادی در امر کمک گرفتن از خیرین برای ارائه به نیازمندان موفق بوده ام.

این وبلاگ نویس در پاسخ به این پرسش که افراد نیازمند را چه طور انتخاب می‌کنید؟، می‌گوید: بسیاری از این افراد از سوی شهروندان به من معرفی می‌شوند. پس از معرفی، در رابطه با وضعیتی که دارند تحقیق کرده و اگر متوجه شوم که نیاز آن‌ها واقعی است، وضعیت آن‌ها را در وبلاگم با شهروندان در میان می‌گذارم. پس از آن نیز هر کمکی که برای آن فرد نیازمند به حساب من واریز شود به روی سایت قرار داده و تمام روند کمک را برای خوانندگان شرح می‌دهم.

داوودوندی می‌افزاید: اطلاع رسانی دقیق از وضعیت صرف پول ها، سبب شده که شهروندان به فعالیت‌های من اعتماد کرده و هر روز به میزان کمک‌های آن‌ها افزوده می‌شود.

وی در خصوص شغل کنونی خود و چگونگی تقسیم زمانش برای حل مشکلات شهروندان می‌گوید: ۵۴ ساله هستم و یک مغازه کوچک فروش لوازم یدکی را در بروجرد دارم. زمانی که در مغازه هستم و فرصت دارم به وبلاگم سرکشی می‌کنم و این کار مانع از فعالیت اصلی من نمی‌شود.

این وبلاگ نویس با اشاره به اجرای طرح جمع آوری در‌های نوشابه و فروش آن‌ها به منظور خرید ویلچر برای معلولان نیازمند می‌گوید: یکی از کارهای مهمی که اطلاع رسانی آن در وبلاگم انجام می‌شود جمع آوری درهای بطری‌های نوشابه است. مردم شهر بروجرد اکنون اطلاع دارند که می‌توانند درهای نوشابه خود را به مغازه من آورده تا پس از جمع آوری آنها، برای معلولان نیازمند ویلچر تهیه شود. این طرح نیز خوشبختانه اکنون مورد استقبال قرار گرفته و در مواردی موفق به خرید ویلچر شده ایم. 
 
........................
منبع: میزان
آخرين بروز رساني ( ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ )
بروجردی برای چهاردهمین سال پیاپی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شد
روزهای بروجرد- انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بر این اساس علاءالدین بروجردی به عنوان رئیس، کمال دهقانی و محمدمهدی برومند به عنوان نایب رئیس، نقوی حسینی به عنوان سخنگو و محمد ابراهیم رضایی به عنوان دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتخاب شدند.

بروجردی که از سال 78 نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی است تنها در مجلس ششم رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نبوده و از سال 82 و آغاز مجلس هفتم تاکنون ریاست این کمیسیون را بر عهده دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ )
زمینه اشتغال ۳۳۴۱ نفر در شهرستان بروجرد فراهم می‌شود
زمینه اشتغال ۳۳۴۱ نفر در شهرستان بروجرد فراهم می‌شود
آخرين بروز رساني ( ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ )
اشرف بروجردی: گمانه‌زنی‌ها در خصوص حضورم در وزارت علوم شایعه‌ است
روزهای بروجرد- رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: امروز زمانی است که باید از نظرات زنان متخصص و توانمند در عرصه سیاست و تصمیم گیری استفاده شود و آنها دیگر نباید فقط تصویرساز باشند بلکه باید بتوانند تصمیم ساز بوده و تصمیم گیری کنند.

اشرف بروجردی، در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان آنکه زنان بسیاری در ایران می‌توانند در قامت وزارتخانه‌های مختلف قد علم کنند و تنها راه چاره، اعتماد به زنان متخصص و با تجربه کشور است گفت: در دولت دوازدهم براساس انتظارات جامعه زنان شاهد تغییراتی در انتخاب مدیران دولتی خواهیم بود و در این دوره زنان در عرصه مدیریت کلان هم چون مقام وزارت و ... حضور خواهند داشت.

وی درادامه ضمن بیان آنکه در زمان انتخابات ریاست جمهوری زمانیکه برای تبلیغات می رفتیم و مردم را به مشارکت دعوت می کردیم، یکی از نکات جدی مطرح شده از سوی زنان آن بود که آقای روحانی در حوزه زنان خیلی پررنگ وارد نشدند افزود: در آن زمان ما توجیه می کردیم که در دولت یازدهم لازم بود تغییر رویکردی به مشارکت زنان در عرصه تصمیم گیری و مدیریت به وجود بیاید زیرا در دوره قبل از  روحانی ضعف این رویکرد را داشتیم و بسیاری از افراد و شخصیت‌ها اساسا اعتقادی به حضور زنان در عرصه مدیریت نداشتند اما در دولت یازدهم این فرهنگ و ادبیات در کشور ایجاد شد که زنان باید به عرصه تصمیم گیری وارد شوند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ادامه داد: طبیعی است در دولت دوازدهم زنان در حوزه مدیریت کلان و تصمیم گیری‌های عالی نظام مشارکت داشته باشند؛ بنابراین باید به انتظارات زنان پاسخ داده شود و مطالبه آنها مورد توجه قرار گیرد زیرا نباید این طور باشد که همچنان بعد از گذشت 39 سال از انقلاب شاهد این باشیم که زنان فقط طرح موضوع کنند بلکه حضور زنان در عرصه مدیریت کلان باید در ذهنیت مدیران ارشد شکل بگیرد.

بروجردی در ادامه با تاکید برآنکه مطالبه زنان برای حضور در عرصه سیاست و تصمیم گیری انتظار نابجایی نیست بلکه به صورت طبیعی شکل گرفته است گفت: طبیعتا آقای رئیس جمهور که در بحث‌های انتخاباتی خود بر این مسئله تاکید داشتند حتما به این موضوع نیز جامعه عمل خواهند پوشید و این امر باید به مسئله ای الزامی تبدیل شود، نه آنکه بر اساس مصالح صورت گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر آنکه در تمام وزارت خانه ها چنانچه زن توانمندی در آن عرصه حضور داشته باشد که هم تخصص داشته وهم جایگاه آن در جامعه شناخته شده باشد،می توان او را برای تصدی یک وزارتخانه معرفی کرد و تفاوتی ندارد کدام وزارتخانه‌ باشد گفت: نباید بحث حضور زنان در قامت وزیر به چند وزارتخانه خاص مثل آموزش و پرورش، آموزش عالی، ارشاد، وزارت کار و امور اجتماعی محدود شود.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی تصریح کرد: هر چند شاید امکان حضور زنان در این وزارتخانه ها بیشتر باشد اما به این معنا نیست که آنها فقط در این وزارتخانه‌ها می‌توانند تصدی امور را به عهده گیرند.

بروجردی در ادامه خاطرنشان کرد: درحال حاضر فقط بحث وزارتخانه را پیگیری می کنیم اما قاعدتا در آینده وقتی وزارتخانه‌ها شکل گرفتند به جایگاه‌هایی همچون معاونت وزیر، مدیران کل، سفرا، رایزنان فرهنگی و ... تسری خواهد یافت.

وی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر زنان در عرصه سیاست و تصمیم گیری یا حضور ندارند یا حضورشان بسیار کمرنگ است؛به طوریکه شاید الان حدود سه نفر معاون وزیر زن در کشور داشته باشیم در حالیکه این حضور باید افزایش یابد یا در سفارتخانه‌ها فقط یک سفیر زن داریم که باید این حضور نیز ارتقاء یابد.

گمانه‌زنی‌ها در خصوص حضورم در وزارت علوم شایعه است

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ادامه در پاسخ به این سوال که برخی گمانه زنی ها از انتصاب وی بعنوان وزیر علوم حکایت می کند گفت: اصلا رویکردمان در  وزارت علوم این نیست که حتما یک زن وزارت این وزارت خانه را برعهده گیرد بلکه در این حوزه نیازمند وزیری قوی هستیم و تا زمانیکه فردی مانند فرجی دانا را در کشور داریم در صورت رای مجلس  به ایشان، برای ما بهترین انتخاب، معیار و ملاک در وزارت علوم خواهند بود.

بروجردی ادامه داد: گمانه زنی ها درخصوص حضور من در وزارت علوم نیز شایعه‌ای بی ربط است که هیچ ارتباط موضوعی با بنده  ندارد چند هنوز مرکب حکم من در کتاب خانه ملی خشک نشده است و طرح این جابجایی هیچ ضرورتی ندارد بلکه این صحبت ها بیشتر شایعات و تصورات افراد است که به زبان آورده می‌شود.

مولاوردی، گزینه خوب دولت یازدهم

وی در خصوص عملکرد معاونت زنان و امور خانواده در دولت یازدهم نیز گفت: مولاوردی به شدت توانست در مقابل تهدیدها، ارعاب‌ها، انگ‌زنی‌ها مقاومت کند و درحالی‌که انرژی زیادی از فرد گرفته می‌شود تا بتواند این مسائل را اصلاح کند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی  در پایان گفت: بسیاری از دروغ‌هایی که درباره مولاوردی و معاونت زنان و امور خانواده دولت یازدهم از سوی برخی گفته می شود باید بررسی و مشخص شود زیرا معتقدم مولاوردی گزینه ای بسیار خوب در دولت یازدهم بود و همانطور که رئیس جمهور در دولت دوازدهم بهتر می‌تواند اقدامات خود را عملیاتی کند، او نیز بهتر می‌تواند منویات دولت را در این معاونت اجرایی کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ )
روایت مسئول دفتر بروجردی، که چهار ساعت در حمله تروریستی به مجلس در اتاق محبوس بود
روزهای بروجرد- مسئول دفتر علاء‌الدین بروجردی نماینده بروجرد که در زمان وقوع حادثه تروریستی مجلس به دلیل کمین یکی از تروریست ها، ۴ ساعت در اتاقش محبوس شده بود، روایتش از حمله تروریستی را تعریف کرد و گفت که اگر شهید فلاح از نیروهای خدماتی مجلس نبود بیشتر کارکنان و مسئولان دفاتر طبقه چهارم به شهادت می رسیدند.

حسام خوشبین فر در گفت‌وگو با ایسنا، اتفاقات روز حادثه تروریستی مجلس را به شرح زیر تعریف و تشریح کرد:

ساعت ۱۰:۱۵ صبح روز چهارشنبه ( ۱۷ خرداد) بود که بنده به همراه دو ارباب رجوع در دفتر آقای بروجردی واقع در ابتدای راهروی طبقه چهارم  نشسته بودم. یکی از این مراجعه کننده ها خانومی بود که برای پیگیری کارش و گرفتن نامه ای به دفتر آقای بروجردی مراجعه کرده بود. دیگری یکی از شهروندان بروجردی بود که برای پیگیری کارش به تهران آمده بود. زمانی که صدای تیر آمد فکر نمی کردم که به مجلس حمله شده چون اصلا کسی چنین فکری به ذهنش خطور نمی کرد. با خودم فکر کردم شاید صدای تعمیرات باشد به خاطر همین به کارم ادامه دادم. آن خانم نامه ای که می خواست نوشتم و به او دادم و آن خانم از آسانسور پایین رفت. آن آقا نیز به همراه یک نفر دیگر از راه پله ها به سمت طبقه هم کف رفت.

در شرایطی که من هنوز از حمله به مجلس اطلاعی نداشتم ظاهرا آن خانم از آسانسور که پیاده می شودبا تروریست ها مواجه شده و حتی در معرض تیراندازی آن‌ها قرار می گیرد اما پناه گرفته و خوشبختانه صدمه ای نمی بیند. آن آقای مراجعه کننده و همراهش نیز که از راه‌پله ها به پایین می رفت با تروریست دیگری روبرو می‌شود یکی از آن‌ها خود را  از طبقه دوم به اول پرت می‌کند که خوشبختانه تیر نمی خورد اما به خاطر آسیب دیدگی زانو دچار شکستگی پا می‌شود اما همراه او تیر خورده و زخمی می‌شود.

بنده در تمامی این اتفاقات در اتاقم مشغول بودم، ‌با تلفن صحبت می کردم و باز هم فکر نمی کردم که حمله شده چون در ابتدا تیراندازی ها پشت سر هم نبود و با خودم تصور می کردم که قسمی از مجلس در حال تعمیرات است. در این هنگام آقای فلاح؛ آبدارچی مجلس از راه پله طبقه سه وارد اتاق بنده در طبقه ۴ شد و گفت که حمله تروریستی شده، در اتاق را قفل و موبایلت را بی صدا کن و صدای تلفن ها را قطع کن. من هم همین کار را کردم. شهید فلاح بعد در راهروی طبقه ۴ به بقیه بچه ها هم با فریاد گفت که حمله تروریستی شده، شوخی نگیرید و در اتاق هایتان بروید. شهید فلاح در همین زمان که می خواست از راه پله برود با یکی از تروریست ها روبرو می‌شود فکر می کند که یک نفر به مجلس حمله کرده پس می خواهد اسلحه اش را بگیرد اما تروریست دیگر او را به رگبار می بندد. اگر شهید فلاح نبود تعداد زیادی از کارمندان و مسئولان دفاتر نمایندگی در طبقه چهارم شهید می شدند. او بود که با از خودگذشتگی همه ما را از حمله تروریستی مطلع کرد و ما نجات جانمان را مدیون اش هستیم.

من از ساعت ۱۰ و ربع تا ۲ ظهر داخل اتاق در بسته خود را محبوس کرده بودم. آن طرف در یکی از تروریست ها بود که در ابتدای راهروی یعنی مقابل دفتر ما کمین کرده بود. موقعیت دفتر آقای بروجردی طوری است که بین پاگرد و ابتدای راهرو قرار دارد. اگر تروریست ها میخواستند فرار کنند باید از راه پله و اتاق آقای بروجردی فرار می کردند و راه دیگری نبود به خاطر همین یکی از آن‌ها سه ساعت پشت در من بود و من صدای حرف زدنشان و حتی ناسزا گفتنشان را آن هم به زبان فارسی می شنیدم.  معجزه خدا این بود که این تروریست در اتاق را نشکست. فقط امتحان کرد دید که اتاق قفل است و بعد هیچ کار دیگری نکرد. من فقط اشهد را گفتم و به امام حسین و اهل بیت (ع) توسل کردم البته با فردی تماس گرفتم که به من روحیه بسیاری داد. ما در بروجرد مداحی به نام آقای ترابی داریم که بنده ارادت خاصی به او دارم، در تماسی به او گفتم به مجلس حمله شده که در واکنش بهم گفت قدرت شش ماهه امام حسین(ع) از همه عالم بیشتر است بعد هم برایم حضرت علی اصغر نذر کرد، شوخی می کرد و روحیه می داد و مدام در تماس بود. او فردی بود که بسیار به من روحیه داد. در طول زمانی که من در اتاق بودم آقای بروجردی زنگ می زد و شرایط را می پرسید و از من می خواست زیر میز خود را مخفی کنم.

ساعت ۲ که صدای تیراندازی زیاد شد و بچه های سپاه به طبقه چهارم یورش آوردند. در این هنگام این تروریست خواست که در اتاق من را بشکند که بچه های سپاه به کمک آمدند و این تروریست سمت دیگر راهروی طبقه چهار پشت سرویس بهداشتی پناه گرفت و تیراندازی می کرد. در این هنگام یکی از بچه های سپاه در اتاق آمد و پرسید که کسی هست. من خودم را نشان دادم و از من خواست از اتاق خارج شوم او با از خودگذشتگی خود را سپر من قرار داد و خواست که از راه پله به سمت پایین بروم. در آنجا بود که محل شهادت شهید فلاح را دیدم و بسیار منقلب شدم. البته که وقتی خواستم از اتاق بیرون بیام آن تروریست شلیک کرد که جای گلوله ها در انتهای راهرو و نزدیک دفتر ما وجود دارد. به هر صورت با رشادت بچه های سپاه من به طبقه همکف رفتم. در آنجا با سردار عزیزی روبرو شدم. او از من پرسید که آیا آن‌ها به زبان فارسی صحبت می کردند من هم گفتم آن‌ها کلا تمامی صحبت ها حتی فحش هایی که لایق خودشان بود را به فارسی می گفتند. وقتی که وارد هم کف شدم دو جنازه شهید را دیدم که در حال انتقال به بیرون بودند. در نهایت نیز به سمت کمیسیون‌های مجلس رفتم که آقای بروجردی را دیدم. او من را بغل کرد و خدا روشکر گفت و در کمیسیون امنیت ملی نماز جماعت خواندیم. آن طرف ماجرا مادر و پدرم که خبر تیراندازی در مجلس را شنیده بودند به دم در مجلس می آیند که نیروهای امنیتی اجازه ورود به آن‌ها را  نمی دهند. مادرم با شنیدن هر صدای تیر احساس می‌کرد که تروریست ها من را هدف گرفته اند و حالش هر لحظه بدتر می‌شود.  در نهایت که به او خبر سلامتی ام را می دهم به دلیل حال بد در بیمارستان برای ساعاتی بستری شد.

در این حادثه شهید فلاح جانفشانی کرد و ما را نجات داد و بچه های سپاه آنهایی که همسن و سال من بودند، با وجودی که تاکنون جبهه و جنگ را ندیده بودند اما با روحیه بسیار بالایی جلوی تروریست ها ایستادند و از جانشان گذشتند. حتی شنیدم یکی از ماموران حفاظت مجلس چند ساعت به تنهایی طبقه چهارم را حفظ کرد. شهید تیموری را هم که دم در شهید کردند. تروریست هایی که به هیچ چیز رحم نمی کردند و فقط می خواستند وارد صحن شوند ولی با مقاومت مثال زدنی بچه های سپاه موفق به انجام نقشه شان نشدند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ )
ذبح دام درخارج از کشتارگاه بروجرد ممنوع است
روزهای بروجرد- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه تاکنون موردی از بیماری تب کریمه کنگودر بین دام‌های شهرستان مشاهده و یا گزارش نشده است گفت: به منظور پیشگیری ازشیوع این بیماری هرگونه ذبح دام در خارج از کشتارگاه بروجرد ممنوع اعلام شده است.

محمدرضا جباری در گفت وگو با ایرنا افزود: کارکنان کشتارگاه این شهرستان به استفاده ازدستکش، کلاه، عینک و ماسک بهداشتی به منظور پیشگیری ازشیوع بیماری تب کنگو تجهیز شده اند.
وی اظهارکرد: کشتارغیرمجاز دام یکی ازعوامل مهم بروز و شیوع بیماری تب کریمه کنگو بوده و درهرنقطه‌ای که کشتارغیرمجاز دام انجام شود احتمال بروزعامل این بیماری وجود دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی بروجرد بیان کرد: به شهروندان توصیه می شود برای جلوگیری ازانتقال بیماری تب کریمه کنگوگوشت قرمز را قبل ازمصرف به منظورازبین رفتن ویروس و کاهش PH گوشت به مدت 24 ساعت در دمای صفرتا چهار درجه سانتیگراد نگهداری کنند.

جباری اضافه کرد: مردم نیزازذبح دام در منازل و یا خارج از کشتارگاه با هدف دادن نذری و قربانی پرهیزکنند هرگونه کشتار دام باید در کشتارگاه و زیر نظر کارکنان دامپزشکی انجام دهند.
وی تاکید کرد: افراد خیری که اقدام به ذبح دام واهدا آن به مراکز و نهادهای حمایتی مانند بهزیستی، کمیته امداد و خانه ایتام می کنند باید ذبح دام را درکشتارگاه انجام دهند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بروجرد با بیان اینکه با پیشگیری به راحتی می توان از شیوع این بیماری جلوگیری کرد گفت: بیماری ویروسی تب کریمه کنگو دربیشترمبتلایان باعث مرگ بیمارمی شود و درصورت درمان نیزعوارضی به جا می گذارد.

تب کریمه کنگو درآسیا، آفریقا و اروپا گزارش شده و در کشورهای همسایه ایران مانند عراق، ترکیه، افغانستان و پاکستان نیزشایع شده است.
شیوع این بیماری در فصل گرم سال همزمان با فصل فعالیت ناقل و مخزن بیماری (کنه ها) بیشترمشاهده می گردد.

این بیماری درحیوانات اهلی هیچ گونه علائم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری درانسان در ذبح حیوان آلوده و یا یک دوره کوتاه پس از ذبح حیوان آلوده وجود دارد، همچنین تماس با خون و بافت بیماران بخصوص در مرحله خونریزی یا انجام هرگونه اعمالی که منجر به تماس انسان با خون، بزاق، ادرار، مدفوع و استفراغ آنها باشد، باعث انتقال بیماری می شود.

شهرستان بروجرد با برخوردار بودن از حدود 400 هزار جمعیت دارای یک کشتارگاه صنعتی است که روزانه بین 150 تا 200 راس دام سبک وسنگین در آن ذبح می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ )
عباس گودرزی: تروریست ها برایشان مهم نیست چه دولتی بر سر کار است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: تروریست ها درحملات روز گذشته به مجلس شورای اسلامی و حرم امام(ره) جمهوریت و اسلامیت ایران اسلامی را هدف قرار داده بودند که ناکام ماندند.

عباس گودرزی  درگفت وگو با ایرنا افزود: حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام (ره) یک حرکت سازمان یافته بود که با اقدامات به موقع نیروهای امنیتی نیروی انتظامی و سپاه و سربازان گمنام امام زمان(عج) در نطفه خفه شد.

به گفته وی پیام مهم حمله تروریستی به مجلس و حرم امام(ره) این بود که تروریست ها برایشان مهم نیست چه کشور و دولتی بر سر کار است و قصد ضربه زدن به نظام را دارند.

وی اظهار کرد: حادثه روز گذشته در مجلس و حرم امام(ره) یک حادثه از قبل برنامه ریزی بود که تروریست ها با سلاح و مهمات کامل وارد عرصه شده بودند ولی هوشیاری نیروهای امنیتی این توطئه بزرگ را خنثی کرد.

وی اضافه کرد: امیدواریم که اینگونه حوادث به وحدت و اتحاد ملت ایران خدشه وارد نکند زیرا آمریکا و اسرائیل و سردمداران آنان که صحنه گردان اصلی حملات تروریستی در جهان هستند قصد ضربه زدن به نظام اسلامی ایران را دارند.

گودرزی با اشاره به اینکه حادثه تروریستی در مجلس و حرم امام(ره) تلنگری بود که قدر امنیت کشورمان را بدانیم گفت: اگر در آنسوی مرزها با تروریستها نبرد نکنیم باید در داخل کشور این مبارزه انجام شود که هزینه های بالاتری برای امینت دارد لذا امروز باید قدر مدافعان حرم و شهدای مدافع حرم را بدانیم.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان گفت: یکی از مهمترین مولفه های امنیت در ایران اسلامی رهبر معظم انقلاب هستند که با درایت و شجاعت سایه تهدیدات را از سر ملت کم می کند.

وی اظهار کرد: مردم غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی همواره در صحنه هستند و با وحدت و اتحاد اجازه نخواهند داد که دشمنان با حملات تروریستی کوردلانه امنیت کشور را تضعیف کنند.
در حوادث تروریستی مجلس شورای اسلامی ومرقد مطهرحضرت امام خمینی(ره) 13 تن شهید و 44 تن مجروح شدند.
به گزارش ایرنا 2 تن ازاین شهدا و یک تن از مجروحان اهل استان لرستان هستند.
مسئولیت این حوادث تروریستی را گروه تکفیری داعش برعهده گرفته است. 
آخرين بروز رساني ( ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ )
بروجردی: یک زن در حادثه تروریستی زنده دستگیر شد

روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که یکی از تروریست‌ها زنده دستگیر شده و در اختیار نیروهای اطلاعاتی است.

علاالدین بروجردی در گفت‌وگو ویژه خبری سیما با اشاره به دو حادثه تروریستی در تهران گفت: یکی از این حوادث تروریستی مربوط به حرم مطهر بود.

با توجه به اینکه مراسم ارتحال امام (ره) به تازگی سپری شده است و جمعیت در حرم حضور دارند تروریست‌ها طراحی‌هایی کرده بودند که با هدایت خدا و هوشمندی نیروها به این تروریست‌ها مشکوک شده و ایست می‌دهند.

وی ادامه داد: آنها شروع به تیراندازی می‌کنند که در نهایت هر دو مهاجم به درک واصل می‌شوند. یک زن زنده دستگیر می‌شود و در اختیار نیروهای اطلاعاتی است که بازجویی‌های لازم صورت گیرد تا عوامل و اطلاعات کافی نسبت به ماهیت آنها به دست آید.


آخرين بروز رساني ( ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ )
دستگیری سارق منزل با ۳۵ فقره سرقت در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی لرستان از دستگیری سارق منزل و کشف ۳۵ فقره سرقت با ۴۰ نفر شاکی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ سردار قنبری فرمانده انتظامی لرستان گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در بروجرد، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
 
وی افزود: ماموران آگاهی با تحقیقات گسترده و کارهای اطلاعاتی یک نفر سارق را در سطح شهرستان، شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند. 
 
به گفته فرمانده انتظامی لرستان، سارق دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه به ۳۵ فقره سرقت منزل به همدستی سه نفر دیگر اعتراف که دراین رابطه هر سه همدست وی نیز دستگیر کردند. 
 
سردار قنبری افزود: سارقان به همراه یک نفر خانم در پوشش خانواده به منازل مراجعه و پس از اطمینان از عدم وجود سکنه، از طریق بالکن و لوله گاز وارد منازل شده و اقدام به سرقت وسایل و اثاثیه کردند. 
 
فرمانده انتظامی استان با بیان شناسایی مالباختگان گفت: سارقان دستگیر شده با پرونده متشکله تحویل مراجع قضائی شدند.  

آخرين بروز رساني ( ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ )
آیین بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) در بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- آیین بزرگداشت ارتحال معمارانقلاب حضرت امام خمینی(ره) صبح امروز یکشنبه با حضور امام جمعه، فرماندار بروجرد، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان شهرستان و اقشار مختلف مردم ولایتمدار این شهرستان در مسجد امام(ره) برگزار شد.

به گزارش ایرنا یکی از فضلای حوزه علمیه قم در این آیین گفت: امام خمینی(ره) روحیه بالای شهادت طلبی داشت و این مهم را نیز به ملت ایران منتقل کرد.

حجت الاسلام ابالفضل بهشتی افزود: اراده الهی دست های پلیدی را که قصد خاموش کردن نوراسلام، قرآن و انقلاب را دراین مرز و بوم داشت قطع کرد.

به گفته وی همواره در طول تاریخ حرکت های حق طلبانه ماندگار و جاوید شده اند، حرکت امام(ره) برای نجات ملت ایران از زیر یوغ استکبار جهانی و رژیم طاغوت یک حرکت شجاعانه و حق طلبانه بود که به اراده الهی جاودان و ماندگار شد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) محبوب قلب ها بود اظهار کرد: خداوند بذر محبتی هرکسی را که عمل صالح داشته باشد دردل های مردم می نشاند.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) درهرعرصه ای وارد می شد موضوع را مدیریت می کرد که این عمل نشان ازجامعیت دیدگاه وتفکرایشان بود.

بهشتی بیان کرد: شخصیت والای امام خمینی(ره) با معنویت عجین بود به طوری که شب زنده داری و خواندن زیارت عاشورا را ترک نمی کرد و این مهم باعث شده بود که امام معنویت و سیاست را درپرتو اسلام احیا کند و گرد و غبار مظلومیت را از چهره اسلام بزداید.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: اختلاف، پاشنه آشیل مشکلات در شورای شهر است/گلوگاه‎های فسادخیز در شهرداری بروجرد بسته شوند
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: اختلاف پاشنه آشیل بروز مشکلات در شورای اسلامی شهر است.

به گزارش فارس، علی کورانی‎فر در دیدار با منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار کرد: تجربه نشان داده است که هر جا اختلاف در شورای شهر جرقه زده و شعله گیرد، آن شورا شورای کارآمدی نخواهد بود.

وی انتخاب هیئت رئیسه را گام اول در فعالیت اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بروجرد عنوان و تاکید کرد: این گام باید محکم برداشته شود.

فرماندار بروجرد با تاکید بر اینکه اعضای شورای اسلامی شهر باید منافع مردم را بر منافع خود ترجیح دهند، بیان کرد: همچنین در انتخاب شهردار نباید به گرایش سیاسی افراد توجه شود، بلکه باید فردی به عنوان شهردار بروجرد انتخاب شود که به دنبال رفع مشکلات شهری، نظافت و مبلمان، رفع معضل سد معبر و چاره‎اندیشی برای معضل ترافیک باشد.

کورانی‎فر ادامه داد: فردی به عنوان شهردار بروجرد انتخاب شود که خوش سلیقه و خوش فکر بوده و به دنبال جذب و جلب بیش از پیش مشارکت سرمایه‎گذاران و فعالان بخش خصوصی در اجرای پروژه‎های عمرانی و خدماتی باشد.

وی با اشاره به اینکه ساختار شهرداری بروجرد ساختار معیوبی است، تاکید کرد: باید درو و نسخه شفابخشی برای ساختار بیمار و معیوب شهرداری بروجرد تجویز شود که در کوتاه مدت اثربخش باشد، از سویی شفاف‎سازی در درآمدهای شهرداری  و شناسایی نقاط فسادخیز یکی دیگر از اولویت‎‎های کاری در شورای پنجم است.

فرماندار بروجرد با تاکید بر اینکه گلوگاه‎های فسادخیز در شهرداری باید بسته شوند، خاطر نشان کرد: از سویی باید به دنبال زایش و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری بود و در این راستا باید با پهن کردن فرش قرمز زیر پای سرمایه‎گذاران آنها را به سمت سرمایه‎گذاری سوق داد.

کورانی‎فر خطاب به منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: در این شهرستان نگران می‎گویند، می‎گویندها نباشید، از طرفی راه تعامل و مذاکره با مدیران شهرستانی و استانی را انتخاب کنید، نه راه تقابل و مقابله را.

وی بر ضرورت استفاده اعضای شورای اسلامی شهر از ظرفیت نمایندگان مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تاکید و تصریح کرد: از ظرفیت رسانه‎ها کمک بگیرید که در این صورت رسانه‎ها در کاری که پیش روی دارید، به شما کمک می‎کنند.

فرماندار بروجرد در ادامه به برخی مشکلات شهر بروجرد اشاره و اظهار کرد: اعضای شورای پنجم به موضوع ترافیک ورود جدی داشته باشند، همچنین ساماندهی دستفروشان و استقرار آنها در مکان‎های تعریف شده موضوع اولویت‎دار دیگری است که معضل سد معبر را حل می‎‎کند.

کورانی‎فر تاکید کرد: پروژه تقاطع غیر همسطح میدان امام که قرارگاه خاتم‎الانبیاء مجری اجرای آن است، باید تعیین تکلیف شود و در صورتیکه این پروژه اولویت محسوب نمی‎شود،  پروژه‎های اولویت‎‎دار دیگری برای اجرا تعیین شوند.

وی بر ضرورت راه‎اندازی بخش پیش سرد دام‎ سنگین کشتارگاه بروجرد تاکید و بیان کرد: نباید فراموش کرد که در شهرستان بروجرد ظرفیت‎ها و قابلیت‎های فراوانی وجود دارند که فرصت‎های خوبی برای یک شهردار تلقی می‎شوند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: شهردار منتخب اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بروجرد باید با برخورداری از توان و ذوق مدیریتی امکان استفاده از ظرفیت‎های موجود را در جهت ایجاد درآمد برای شهرداری و توسعه و پیشرفت شهر بروجرد فراهم آورد.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ )
کشتی شهرداری بروجرد به گِل نشست/ انتقاد از عدم مبارزه با فساد و ارتقاء شغلی یک‌شبه برخی نیروها
کشتی شهرداری بروجرد به گِل نشست/ انتقاد از عدم مبارزه با فساد و ارتقاء شغلی یک‌شبه برخی نیروها
آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ )
محور بروجرد_آبسرده به دلیل سرقت تجهیزات برق‎رسانی روشنایی ندارد
روزهای بروجرد- رییس اداره راهداری بروجرد گفت: محور بروجرد به آبسرده به دلیل سرقت تجهیزات برق‎رسانی روشنایی ندارد.

بهرام ترکاشوند در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: به دلیل سرقت تجهیزات برق‎رسانی از جمله کابل و ترانس در محور بروجرد به سمت آبسرده، این محور روشنایی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تونل آبسرده نیاز مبرم به روشنایی دارد، عنوان کرد: البته کار آشکارسازی مسیر از طریق شبرنگ انجام شده است، همچنین طرح تامین روشنایی این تونل نیز در دستور  کار قرار دارد، تا با استفاده از ابزاری که صرفه اقتصادی برای سرقت نداشته باشد، روشنایی آن مجددأ برقرار شود.

رییس اداره راهداری بروجرد بیان کرد: در سه کیلومتر از محور بروجرد به خرم آباد نیز با فرسودگی کابل‎های زمینی مواجه بودیم که کار کابل‎کشی دوباره این محور نیز در دستور کار قرار گرفته است.

ترکاشوند خاطر نشان کرد: در یک کیلومتر از محور گردنه زالیان نیز به دلیل سرقت کابل‎ها قطعی برق وجود دارد، البته پنج کیلومتر دیگر این مسیر روشن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تجهیز اتوبوس‎ها به وسایل ایمنی گفت: همه اتوبوس‎ها دارای لوازم آتش‎نشانی و ایمنی هستند، چرا که در غیر اینصورت کارت هوشمند آنها تمدید نمی‎شود.

رییس اداره راهداری بروجرد تاکید کرد: رانندگان اتوبوس‎ها و خودروهای سنگین حتما باید در طول سفر از نیروهای کمکی استفاده کنند، البته این موضوع نیز با همکاری پلیس راه به شدت در حال کنترل است.

ترکاشوند افزود: اورژانس و هلال احمر نیز در محورهای مواصلاتی شهرستان بروجرد مستقر هستند و در حد توان خود و به صورت اورژانسی کار خدمات‎رسانی به مسافران را انجام می‎دهند.

وی با اشاره به اینکه با اجرای برخی طرح‎ها شاهد روند کاهشی تلفات جاده‎ای در سفرهای نوروزی بودیم، تصریح کرد: امید است با تداوم این روند آمار تصادفات و به دنبال آن تلفات در جاده‎ها همواره سیر نزولی به خود ببیند.

رییس اداره راهداری بروجرد اظهار کرد: با انجام اقدامات وسیع و رفع برخی نواقص موجود کوشیده‎ایم که هر چه بیشتر بر ایمن‎سازی محورهای مواصلاتی حوزه شهرستان بروجرد بیفزائیم، تا با حذف نقاط حادثه‎خیز و کاهش آمار تصادفات، به دنبال تحقق بیش از پیش ارتقاء ایمنی در جاده‎ها باشیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ )
شهردار بروجرد برکنار شد
روزهای بروجرد- در حالی که دو ماه تا پایان دوره شورای شهر کنونی بروجرد شهردار بروجرد برکنار شد باقی مانده است اعضای این شورا در یکی از آخرین تصمیمات خود منوچهر یوسفی را برکنار کردند. نکته جالب در مورد برکناری شهردار برپایی چند جلسه استیضاح در گذشته بود که هربار یوسفی توانسته بود اکثریت اعضای شورای شهر را با خود همراه کند. بهرحال مشخص نیست اعضای کنونی شورا چرا در دقیقه 90 به چنین اجماعی رسیده‌اند!؟ شاید این اعضاء ناکامی در  ورود به شورای شهر را در عملکرد شهردار جستجو می کنند!!
آخرين بروز رساني ( ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ )
پایان مسابقات رالی خودروهای 2 دیفرانسیل در بروجرد

روزهای بروجرد- مسابقات رالی خودروهای 2 دیفرانسیل که از تهران آغاز شده بود عصرامروز دربروجرد به پایان رسید.

مدیر کانون اتومبیل رانی کانون جهانگردی جمهوری اسلامی ایراندر محل هتل زاگرس بروجرد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از یک ماه قبل استارت رالی و اخذ مجوزهای لازم برای این دوره از مسابقات زده شد.


سلمان یارمحمدی افزود: این رالی بین اعضای کانون اتومبیل رانی کلوپ سافاری خودروهای 2 دیفرانسیال برگزار شد.


وی گفت: این رالی صبح امروز از تهران آغاز و شرکت کنندگان در این مسابقات طبق نقشه عصر امروز به بروجرد خط پایان مسابقات رسیدند.


مدیر اتومبیل رانی کانون جهانگردی جمهوری اسلامی هدف از برگزاری این رالی را آشنایی اعضای کانون با مناطق گردشگری مسیر عنوان کرد و افزود: این رالی یک رالی نقشه خوانی بود که منجر به آشنایی رانندگان با قوانین برگزاری رالی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی شد.


وی بیان کرد: نفرات برتر را در بین شرکت کنندگان استخراج و اعلام نتایج در کانون اتومبیل رانی کانون جهانگردی اعلام می شود.
به گزارش ایرنا 26 خودروی کلوپ سافاری 2 دیفرانسیل شرکت کننده در این دوره از مسابقات رالی مسیر تهران - سد ساوه - به سمت تفرش - فرمهین - خنداب - ملایر را طی کرده ودر بروجرد به خط پایان رسیدند.

آخرين بروز رساني ( ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ )
صحت انتخابات شورای شهر بروجرد تایید شد
روزهای بروجرد- معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد گفت: هیات نظارت برانتخابات این شهرستان صحت پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهربروجرد را تأیید کرد.

احمد گودرزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: مشارکت مردم بروجرد درانتخابات شورای اسلامی شهربروجرد 40 درصد بود.

گودرزیان با اشاره به اجرای بند 2 ماده 73 آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهراظهار کرد: در صورتی که شخصی به تأیید صحت برگزاری انتخابات معترض باشد می‌تواند حداکثر ظرف مدت 2 روز پس از انتشار این آگهی شکایت خود را به هیات نظارت استان مستقردراستانداری لرستان اعلام کنند.

معاون سیاسی اجتماعی، فرمانداری بروجرد اظهار کرد: از مجموع آرای ریخته شده به صندوق رای شهر بروجرد علی روزبهانی با 11هزار و 466 رأی، احسان دالوند با 10هزارو 743 هزار رأی، محمد پرهام با 10هزارو 84 رأی، فریبرز محسنی با 9هزارو 487رای، داود گودرزی با 9هزارو 164رای، اشرف چگنی با هفت هزارو 303 رای، محمد ابراهیم بیاتی با هفت هزارو 212 رای، موسی نیکوکار با 6هزارو 812 رای و رضا بهنود فر با 6هزارو 592رای به‌عنوان اعضای اصلی شورای اسلامی شورای شهر بروجرد انتخاب شدند.

وی بیان کرد:حسن موسیوند با 6هزارو 339 رأی، علی آزاد پور با 5هزارو 155 رأی، بهزاد ساطعی با پنج هزار و 773رأی، محمد مهدی یاری با پنج هزارو 965 رأی و زیبا ابوالفتحی با پنج هزارو 323رای به‌عنوان اعضای علی‌البدل این شورا انتخاب شدند.
گودرزیان افزود: از مجموع منتخبین شورای شهر بروجرد 2 تن از اعضای شورای چهارم می باشند.

شهرستان بروجرد به عنوان دومین شهر بزرگ استان لرستان بعد از خرم آباد دارای بیش از350 هزارتن جمعیت است که ازاین تعداد 277هزار تن واجد شرایط اخذ رای بوده که از این تعداد حدود 14 هزار تن رای اولی هستند.

لازم به ذکر است در این دورازانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 860 داوطلب با یکدیگر رقابت کرده که از این تعداد 184داوطلب در شهر بروجرد برای دست یابی به 9 کرسی شورای اسلامی شهر بروجرد با یکدیگررقابت کردند.

دراین دور از انتخابات 205 شعبه درشهر بروجرد و بخش مرکزی و 33 شعبه نیزدربخش اشترینان کارجمع آوری آرای مردم این شهرستان را انجام دادند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه همزمان با سراسرکشوربرگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ )
اولویت های کاری شهردار آینده بروجرد
علیرضا مقسمی- همانگونه که بمحض دعوت و ورود به منزل یک شخص، نمای کلی مدیریت در آن خانه را در می یابید! بمحض ورود به بروجرد از میدان آیت الله بروجردی (دوراهی) نیز از وجنات شهر در می یابید که این شهر از یک سیستم مدیریتی صحیحی برخوردار بوده یا خیر؟

بنظر می رسد با وضعیت آشفته ای که بروجرد از منظر شهرسازی و مدیریت شهری بخود گرفته است، شورای منتخب پنجم راهی بس دشوار و شهردار منتخب این شورا به مراتب روزهای سختتری برای سامان بخشیدن به این همه بی سامانی را درپیش خواهند داشت.

بی شک برنامه ریزی و تعیین اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت اولین رکن برای شروع  آواربرداری از وضعیت فعلیست!

وجود یک شهردار مستقل، آگاه، متدین، باتجربه و تا حدودی هم متخصص! می تواند در کنار این شورا، مثمر ثمر باشد.

شهردار وابسته به افراد ذی نفوذ و بله قربان گویان بی برنامه، برای این شهر و البته همه شهرها حکم مترسک خواهند داشت!

آنچنان که پس از سالها تصدی شهرداری هیچگونه اثر قابل توجهی از خود به یادگار نخواهند گذاشت.

شهرداری بروجرد امروز در بهترین حالت، نیازمند یک خانه تکانی اساسی و بررسی تمام ریزه کاری های قراردادهای منعقده و بازنگری در ساختار سازمانی خود است.

بنظر می رسد اولویت بندی در برنامه 7 گانه زیر می تواند اهداف کلی و جامع اصلاح ساختار سازمانی شهرداری بروجرد را بنحو مطلوبی ساماندهی کند:

الف) بررسی و اصلاح ساختار سازمانی شهرداری بروجرد متناسب با جمعیت شهری، وظایف و امور محوله سازمانها، استراتژی های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت سازمانهای وابسته، طرح تفصیلی شهر، میزان درآمدها و هزینه های کلی و جزئی و نیز نوع و میران خدمات قابل ارائه به تناسب جمعیت بروجرد.

ب)تعیین دقیق میزان درآمد شهرداری بروجرد و میانگین آن در 4سال اخیر و میزان دقیق هزینه های جاری و ثابت برای تشخیص نقطه سر بسر

ج)تعیین و ارزش گذاری دقیق دارایی های منقول و غیرمنقول شهرداری و بررسی میزان و حجم ممکنه برای قراردادهای تهاتری و یا جذب سرمایه گذاران مشارکتی

د)استفاده از تمام ظرفیت ها برای جذب  سرمایه گذار، با تثبیت طرح تفصیلی شهر و پایبندی به الگوی مناسب توسعه ی شهری

ر) تاسیس اتاق فکر نخبگان و متخصصان برای تشکیل جلسات فوری و تصمیم گیری و ارائه راه حل برای رفع مشکلات احتمالی در اجرای برنامه های توسعه ای شهر

ز)تعامل و ارتباط نزدیک با دولت و استانداری برای جذب اعتبارات خاص

س)مذاکره و تعیین بهترین راه حل برای تعیین تکلیف چگونگی تسویه با طلبکاران بزرگ شهرداری همچون سازمان تامین اجتماعی، بانکها، پیمانکاران، پرسنل و...
 
آخرين بروز رساني ( ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ )
400کیلوگرم مرغ و ماهی فاسد در بروجرد معدوم شد
روزهای بروجرد- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بروجرد گفت: 400 کیلوگرم مرغ وماهی غیرقابل مصرف در شهرستان بروجرد کشف و معدوم شد.

محمد رضا جباری در گفت وگو با ایرنا افزود: این میزان مرغ وماهی فاسد توسط کارشناسان موادخام دامی این شبکه ازمراکزعرضه سطح شهرکشف وجهت مصرف حیوانی به باغ وحش کاسیت خرم آباد انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه طرح نظارت بازرسان وکارشناسان مواد خام دامی درایام ماه مبارک رمضان تشدید شده است اظهارکرد: همچنین 630 کیلوگرم دل وجگر مرغ فاسد وغیرقابل مصرف با هماهنگی نیروی انتظامی دراین شهرستان کشف ومعدوم شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بروجرد بیان کرد: دراین راستا متهم دستگیر شده ضمن تشکیل پرونده درکلانتری 12بروجرد به دادسرای شهرستان تحویل داده شد.

جباری اضافه کرد:همچنین بیش ازسه تن ماهی خشک شده غیرقابل مصرف دریکی ازکارخانه های خوراک دام شهرستان بروجرد کشف و امحاء گردید.

وی ادامه داد: پرونده متخلفین درمراجع قضایی دردست بررسی واقدام می باشد.

وی افزود: این مقدار تن ماهی خشک شده بدون مجوز و بدون طی کردن مراحل قانونی تبدیل شدن به ضایعات کشتارگاهی از شمال کشور به عنوان خوراک آبزیان به این شهرستان بروجرد ارسال شده که توسط بازرسان کشف و معدوم شد.

بروجرد با بیش از 350 هزارتن جمعیت و یک هزارو 606 کیلومترمربع مساحت در شمال لرستان واقع و دومین شهرستان پرجمعیت این استان است.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ )
تذکر عباس گودرزی به وزیر راه و شهر سازی در مورد استقرار دستگاه MRI
روزهای بروجرد- عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر نمایندگان به مسئولان اجرایی را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی چهارشنبه، 10 خرداد ماه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را به قرائت کرد.
 
بناراین گزارش عباس گودرزی نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در استقرار دستگاه MRI در بیمارستان آماده افتتاح آیت‌الله بروجردی و همچنین در خصوص اینکه پیمانکار جاده حوزه انتخابیه به دلیل عدم تسویه حساب مالی مانع از عبور و مرور خودروها شده است؛ تذکر داد.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ )
عضو منتخب شورای شهر بروجرد: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بروجرد نخستین اولویت اقدامات عمرانی در شورای پنجم است
روزهای بروجرد- عضو منتخب شورای پنجم بروجرد گفت: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بروجرد نخستین اولویت اقدامات عمرانی در شورای پنجم است تا اگر شهرداری منابعی دارد برای اتمام این پروژه‌ها هزینه شود.

به گزارش تسنیم، علی روزبهانی جوان‌ترین منتخب راه‌یافته به شورای شهر بروجرد است که توانست با 11 هزار و 466 رأی شهروندان راهی شورای پنجم شود. وی نخبه جوان بروجردی است که استاد دانشگاه‌های این شهرستان و نیز نماینده ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی اختراعات است.

روزبهانی رتبه اول کنکور دکتری و فارغ‌التحصیل مقطع دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته پزشکی هسته‌ای است که توانسته در عنفوان جوانی سه اختراع خود را به ثبت جهانی برساند و مهم‌ترین و خبرسازترین آن‌ها به گفته خودش کفش هوشمند مخصوص بیماران آلزایمر است که در سال 93 نخستین نمونه عملی آن را ساخته و کشورهای مختلفی ازجمله فرانسه و کره از آن استقبال کرده‌اند.

تخصص اصلی وی هوشمند سازی شهری واداری است و در این زمینه نیز طرح بهداری ارتش جمهوری اسلامی را طراحی و اجرا کرده که به‌واسطه اجرای موفق این طرح از خدمت سربازی معاف شده است.

این نخبه جوان بروجردی و عضو منتخب شورای پنجم علاوه بر تحصیلات دانشگاهی تحصیلات حوزوی را نیز در سطح یک به اتمام رسانده است و از لیست "احیاگران شهر" معرفی‌شده و به شورای پنجم راه‌یافته است.

در ادامه مشروح گفت‌وگوی علی روزبهانی منتخب مردم بروجرد در شورای پنجم با خبرنگار تسنیم را می‌خوانید.

تسنیم: چه قرابتی بین مخترع بودن و یک عضو شورا وجود دارد؟

روزبهانی: بحث مخترع به‌صرف نمی‌تواند رابطه‌ای با عضو شورا بودن داشته باشد اما اگر حیطه فعالیت‌ها حیطه فناوری اطلاعات و تکنولوژی‌های مدرن باشد می‌توان ارتباطی بین این دو مسند قائل شد به این معنی که فرد قبلاً صبغه‌ای درزمینهٔ مدیریت شهری داشته باشد.

این تجربه را از قبل داشته‌ام و در همین راستا طرح سامانه الکترونیکی صدور پروانه‌های ساختمانی به‌صورت الکترونیکی با طراحی من در 14 استان کشور در حال اجراست و اولین استانی نیز که این طرح را اجرا کرده استان فارس بوده است و در حال حاضر نیز در حدود 13 منطقه تهران از این طرح استفاده می‌کنند و سیستم کاملاً در حال استفاده است و بنابراین می‌توان گفت تجربه موفقی درزمینهٔ مدیریت شهری با استفاده از فناوری‌های نوین داشته‌ام.

به نظر من مخترع و نخبه بودن یک امتیاز مثبت است چراکه شهرداری و شورا جایی است که باید کاملاً هوشیار و آگاه و علاوه بر آن خلاق بود و یک نخبه می‌تواند از بسیاری از دور زدن‌ها جلوگیری کند و تنها در حیطه رشته خود نظر ندهد و چون ذهن خلاقی دارد در تمامی زمینه‌ها بتواند نظر ارائه  داده و از دیگران موفق‌تر عمل کند.

تسنیم: با توجه به اینکه در میان عامه مردم زیاد شناخته‌شده نبودید چطور حائز اکثریت آراء مردم بروجرد برای راه‌یابی به شورا شدید؟

روزبهانی: عملکرد نامطلوب شورای قبلی و سوء مدیریت در سطح شهر مردم را خسته کرده بود و افراد دیگری که سرشناس بودند با وعده‌های دروغین و سفره پهن کردن سعی در جلب آراء مردم داشتند حال‌آنکه سطح سواد و تفکر مردم ازنظر اندیشه به سطحی رسیده که رأی را به آگاهی بدهند نه به آگهی! بنابراین بستر مناسب بود تا افرادی که در هنگام تبلیغات پاک دست بودند موردتوجه مردم قرار گیرند.

از سویی در بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی مذهبی سطح شهر از ابتدا مشارکتی گسترده داشته‌ام و همین امر سبب شده بود طیف گسترده‌ای از شهروندان با من آشنایی نسبی داشته باشند.

تسنیم: آیا حضور در لیست "احیاگران شهر" تأثیری در رأی بالای شما و اقبال عمومی مردم داشته است؟

روزبهانی: برخلاف تصور عموم مردم لیست احیاگران شهر یک لیست اصولگرایی نیست بلکه این لیست یک لیست حمایتی از نیروهای مذهبی و هیئات سطح شهر و فعالان فرهنگی است و گرایش اصولگرایی ندارد و بارها اعلام کرده‌ایم بنده نه اصولگرا هستم نه اصلاح‌طلب، حتی از سوی اصلاح‌طلبان نیز برای مشارکت در امر انتخابات و حمایت آن‌ها دعوت شدم اما قبول نکردم در لیست اصلاح‌طلبان وارد شورا شوم.

از سویی هیچ خط و مشی سیاسی از ابتدای زندگی‌ام نداشته‌ام و گرایشی به هیچ‌کدام از احزاب نخواهم داشت و شخصیت علمی خود را با صد حزب عوض نمی‌کنم چراکه درزمینهٔ علمی توانسته‌ام خدمات بیشتری به مردم با اختراعات خود ارائه دهم و نمی‌خواهم این امر را وارد جناح‌های سیاسی کنم چراکه معتقدم جناح‌بازی ما را از هدف اصلی که همان به خدمت گرفتن علم و تکنولوژی در راستای خدمت به مردم است، بازمی‌دارد.

تسنیم: مهم‌ترین وظیفه یک عضو شورا انتخاب شهردار خوب است، ویژگی یک شهردار خوب از دیدگاه شما چیست و آیا گزینه خاصی برای تصدی‌گری شهرداری بروجرد انتخاب کرده‌اید؟

روزبهانی:در حال حاضر گزینه مشخصی برای تصدی شهرداری وجود ندارد چراکه جلسه‌ای به‌صورت رسمی تاکنون با اعضای منتخب نداشته‌ایم اما به‌عنوان اولین منتخب شورای شهر حق‌وحقوقی برای انتخاب شهردار دارم و می‌خواهم این حق‌وحقوق را به مردمی بدهم که به من اعتماد کرده‌اند و قصد دارم به‌صورت نظرسنجی از مردم برای انتخاب شهردار پیشنهاد دریافت کنم.

در جلسات غیررسمی با اعضای شورای شهر مطرح شد که نباید از نیروهای متخصص خارج از استان نیز غافل شد شاید بسیاری از بروجردی‌ها از استان و شهر ما رفته‌اند و قابلیت‌های بسیار بالایی در مدیریت شهری دارند که باید با اقبال به سمت آن‌ها از این افراد متخصص نیز برای مدیریت شهری دعوت کرد.

پاک دستی و تخصص دو ویژگی و معیار انتخاب یک شهردار خوب است که اگر این دو ویژگی باهم وجود داشته باشد نیروی خوبی برای تصدی‌گری شهرداری خواهد بود. علاوه بر آن اهل زد و بند نباشد و ویژه خواری‌ها را حذف کند و جایگاه‌های شغلی در شهرداری را آن‌هم با این آمار بالای کارکنان شهرداری به‌صورت پارتی‌بازی به افراد خاص اعطا نکند که در این صورت شهردار موفقی خواهد بود.

تسنیم: اولویت اجرای برنامه‌های شما در کدام حوزه است؟

روزبهانی: من امروز شهرستان بروجرد را یک روستا می‌دانم که تنها کف خیابان‌های آن آسفالت شده و هیچ‌گونه مبانی و مبلمان شهری در آن رعایت نشده و نابسامانی‌های بسیاری دارد بنابراین اولویت اصلی کار شورا تنها شهرداری نیست اما شهرداری بروجرد چون در اوضاع اورژانسی قرار دارد باید در رأس برنامه‌های شورای این  دوره قرار گیرد.

در ابتدا بحث ساماندهی مالی بدهی‌های معوق شهرداری بروجرد به سازمان تأمین اجتماعی را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم تا با استفاده از حضور مشاوران اقتصادی قوی در سطح کلان این مشکلات بررسی شود.

تسنیم: مهم‌ترین دغدغه شما در شورای شهر چیست؟

روزبهانی: از این رسانه نیز می‌خواهم صدای ما را به گوش مسئولان میراث فرهنگی و اوقاف برسانند که تمامی ابنیه و اماکن تاریخی سطح شهر را معرفی کنند و به شهرداری اجازه دهند که برای احیا آن‌ها وارد شود تا درب‌های این اماکن برای استفاده مردم بازگشایی شود و حتی برای آن‌ها عوارض تعین شود تا عموم مردم استفاده کنند.

بروجرد جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی بسیاری دارد. روستای ونایی اگر در شهر دیگری بود با این جاذبه طبیعی که دارد این وضعیت را نداشت و می‌توان این روستا را به‌عنوان  دهکده توریستی ونایی معرفی کرد.

از سویی تعریف یک برنامه 20 ساله برای بروجرد در دستور کار این شورا قرار دارد اما قصد داریم در سال اول و دوم خدمت و نه در سال آخر که بحث تبلیغات انتخاباتی دوره‌های بعد شکل می‌گیرد، اقدامات زود بازه‌ای همچون تقویت زمینه‌های گردشگری و جذب توریست‌ها در این شورا انجام شود.

تسنیم: اولویت شما در تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره سطح شهر بروجرد کدام است؟

روزبهانی:متأسفانه عملکرد ضعیف شورای قبلی و شهرداری با عدم رعایت اولویت‌بندی‌ها و اجرای برخی پروژه‌ها بدون درایت لازم سبب رها شدن بسیاری از پروژه‌های نیمه‌کاره در سطح شهر شده است حال‌آنکه با برنامه‌ریزی صحیح می‌شد هزینه‌های اضافه‌ای را که در بخش‌های دیگر استفاده‌شده در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام هزینه کرد.

بر این اساس اولویت ما در شورای پنجم قطعاً اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است تا اگر شهرداری منابعی دارد برای اتمام این پروژه‌ها استفاده شود.

تسنیم: آیا کرسی شورا برای شما به‌عنوان یک سکوی پرتاب به مناصب مدیریتی بالا خواهد بود؟

روزبهانی:مردم آگاه هستند همان‌طور که در این دوره ثابت کردند به عکس‌ها و چهره‌ها برخلاف دوره‌های پیشین رأی نمی‌دهند بنابراین نباید مردم را برای مطرح کردن خود بازیچه قرارداد. اگر کسی در آینده تصمیمی داشت و به خاطر مناصب بالاتری وارد این پارلمان محلی شود مردم خود محاسبه می‌کنند و اگر عملکرد این افراد مبتنی بر این خواست و اراده‌ها باشد به طور یقین چهار سال بعد باید این را نزدیک بدانیم که همچون اعضای کنونی شورا که نتوانستند اعتماد مردم را جلب کنند ما نیز باوجوداین مقاصد نمی‌توانیم اعتماد مردم را جلب کنیم.

تسنیم: ترکیب شورای جدید را که متشکل از دو لیست متفاوت است با توجه به تفاوت سلیقه‌ها چگونه ارزیابی می‌کنید؟

روزبهانی:خط قرمز ما خط ولایت است و هر جناح و گروهی در شورا وارد شود باید این امر را رعایت کند. این اتفاق‌نظر با اعضای لیست اصلاح‌طلبان راه‌یافته به شورای این دوره وجود دارد که باید بر دو ویژگی مشترک پاک دستی اعضای شورا و مبارزه با فساد تأکید شود و خوشبختانه این دو وجه مشترک بین اعضای این دو لیست وجود دارد.

اما در شورا کاری با احزاب افراد نداریم و از همه خواسته‌ایم هر حزب و عقیده‌ای که دارند دَم در شورا بگذارند و تنها هدف را خدمت به مردم قرار دهیم و بعد وارد صحن شورا شویم که مصوبات ماتحت تأثیر جناح‌بازی‌های سیاسی قرار نگیرد که دود آن به چشم مردمی رود که به ما اعتماد کرده‌اند.

لیست "یاران باران" لیست محترمی برای ماست و به طور یقین اگر مبانی نظام و خط ولایت‌فقیه را دنبال کنند تماماً تعامل و همکاری بین ما با اعضای این لیست وجود دارد.

تسنیم: حرف پایانی

روزبهانی: قصد داریم در شورای پنجم به‌صورت شفاف پاسخگوی مردم و رسانه‌ها باشیم بنابراین جایگاهی خاص برای حضور خبرنگاران در صحن شورا قرار داده می‌شود تا خبرنگاران رسانه‌های مختلف بدون مشکلاتی که از دوره‌های قبل وجود داشته برای رصد اخبار و مصوبات شورا بتوانند حضور یابند.

.............
گفت‌وگو از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ )
استاندار لرستان: بیمارستان آیت‎الله بروجردی 97 درصد پیشرفت دارد
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: بیمارستان آیت‎الله بروجردی شهرستان بروجرد 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش فارس، هوشنگ بازوند امشب در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال ساخت آیت‎الله بروجردی این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه در حال حاضر حدود 977 درصد پیشرفت دارد، البته نواقص کوچکی وجود دارد که باید رفع شوند.

وی عنوان کرد: بر این اساس مقرر شده است که با رفع این نواقص در بازه زمانی 10 روزه، پروژه بیمارستان آیت‎الله بروجردی شهرستان بروجرد در تاریخ 20 خرداد ماه تحویل موقت شود.

استاندار لرستان ادامه داد: پس از تحویل موقت کارفرما و بهره‎بردار نواقص احتمالی را به پیمانکار انعکاس می‎دهند و پس از رفع نواقص توسط پیمانکار طی مدت یک ماه این پروژه درمانی آماده بهره‎برداری می‎شود.

بازوند افزود: اگر روی کار فشار می‎آوردیم، می‏توانستیم تاپیش از انتخابات بیمارستان آیت‎الله بروجردی را به بهره‎برداری برسانیم، اما عملا زیر بار این کار نرفتیم و تاکید داشتیم که این پروژه روال عادی خود را طی کرده و پروژه پس از انتخابات به بهره‎برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه البته یکی از مشکلات و کاستی‎های موجود در پروژه بیمارستان آیت‎الله بروجردی نبود ساختمان MRI است، تاکید کرد: از طریق رایزنی با وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه علوم پزشکی نسبت به حل این مشکل اقدام می‎کنیم.

استاندار لرستان در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اعلام زمان دقیق بهره‎برداری از بیمارستان آیت‎الله بروجردی شهرستان بروجرد خاطر نشان کرد: پروژه برای مرداد ماه آماده افتتاح است، اما ممکن است که در هفته دولت به بهره‎برداری برسد.

بازوند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در دولت دوازدهم نیز فعالیت خود را در سمت استاندار لرستان ادامه می‎دهد؟ تصریح کرد: با قدرت تمام ادامه می‎دهم.

وی در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر برخی شائبه‎ها در خصوص تقلب در انتخابات برخی حوزه‎های انتخاباتی استان لرستان گفت: انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان با صحت و سلامت کامل برگزار شد.

استاندار لرستان اظهار کرد: بیش از حدود 37 هزار نیروی اجرایی و قریب به 8500 نیروی نظارتی بر روند برگزاری انتخابات در شهرستان‎های لرستان نظارت داشتند.

بازوند با عذرخواهی از افرادی که با پایان یافتن مهلت قانونی انتخابات نتواستند رأی خود را به صندوق بیندازند، بیان کرد: با وجود طولانی بودن صف‎ها شهروندان لرستان با صبر و حوصله در انتخابات شرکت کرده و آراء خود را به صندوق انداختند.

وی تصریح کرد: حضور باشکوه اقشار مختلف مردم لرستان همچون دیگر شهرها و استان‎های کشور در انتخابات 29 اردیبهشت ماه اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ )
آغاز مرمت قلعه هزار جریب بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آغاز مرمت قلعه هزار جریب بروجرد خبر داد.

حجت‌الله یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قلعه هزارجریب بروجرد از جمله بناهای دوره قاجاریه بوده که کار مرمت آن هم اکنون آغاز شده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه بخشی از واحدهای این بنا در زلزله سال 85 آسیب دید و طی بارندگی‌های اخیر خساراتی نیز به آن وارد شده است.

یارمحمدی تصریح کرد: هم اکنون با 40 میلیون تومان اعتبار کار نجات‌بخشی این بنا آغاز شده و در صورت تأمین اعتبار ادامه روند مرمت شامل احیاء و باززنده‌سازی پیگیری می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد با بیان اینکه این بنا در گذشته محل سکونت روستائیان بوده است، افزود: بعضی افراد این محل را ترک کردند اما تعداد دیگری هنوز در واحدهایی که اخیرا ساخته شده زندگی می‌کنند. سعی داریم قسمت‌هایی که از انتفاع ساقط شدند را بازسازی کنیم. با تزریق منابع به تواتر کار مرمت و احیای این بنا پیگیری خواهد شد.

یارمحمدی خاطرنشان کرد: مرمت و بازسازی سایر بناها را نیز در دست اقدام داریم اما به علت اینکه برخی از این ابنیه جزء خانه‌های مشارکتی هستند باید به جمع‌بندی کلی با مالکین برسیم تا کار احیای آنها پیگیری شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ )
در پی استعفای جمعی از اساتید؛ کلاس‌های دانشکده دندانپزشکی بروجرد ‌تعطیل شد
روزهای بروجرد- کلاس‌های دانشکده دندانپزشکی بروجرد در پی استعفای جمعی از اساتید این دانشکده در اعتراض به امنیتی شدن فضا تعطیل شد.

به گزارش تسنیم، کلاس‌های دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد ظهر امروز با اعتراض مجموعه اساتید این مرکز تعطیل شد. اساتید در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان دانشگاه آزاد به مطالبات بر حق آن‌ها و تهدید بر امنیتی شدن فضا توسط معاونت دانشگاه دست به تعطیلی کلاس‌های خود زدند.

این واقعه زمانی رخ داد که جمعی از اساتید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد واحد بروجرد در اعتراض به عدم دریافت پرداختی‌های خود از سوی مسئولان دانشگاه اقدام به تجمع کردند و پس‌ازآن معاونت دانشگاه آزاد در تماسی ضمن تهدید اساتید نسبت به اطلاعاتی کردن موضوع خواستار تمکین اجباری اساتید دانشگاه شدند.

دانشگاهی بدون رئیس!

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد 220 دانشجو در مقطع دکتری دندانپزشکی با حضور چندین متخصص و فوق تخصص رشته‌های مرتبط از شهرهای مختلف کشور دارد که سال گذشته نیز به دلیل عدم وجود استاد در پایه‌های تحصیلی بستر تجمعات دانشجویی بود اما نه‌تنها این مشکل از سوی دانشگاه آزاد بررسی و رفع نشد بلکه امروز نیز تجمعات تازه‌ای از سوی اساتید این دانشگاه شکل‌گرفته که کلاس‌های این مرکز آموزشی را به تعطیلی کشانده این در حالی است که رئیس این دانشکده نیز یک سال پیش به دلیل همین مشکلات از سمت خود استعفا داده و هم‌اکنون دانشکده بدون رئیس اداره می‌شود.

اما در اعتراض به روند استعفای دسته‌جمعی اساتید این دانشکده نیز جمعی از دانشجویان در محوطه دانشگاه تجمع کرده و خواستار رسیدگی و توجه مسئولان امر شدند.

محمدعلی ناصری متخصص ارتودنسی و رئیس سابق دانشکده دندانپزشکی بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم یکی از نارضایتی‌های اساتید این دانشکده از مسئولان دانشگاه را بی‌توجهی در پرداختی‌های اساتید دانست و گفت: اساتید اعلام کردند تا زمانی که معوقات آن‌ها پرداخت نشود در کلاس‌ها حضور پیدا نمی‌کنند اما پس‌ازاین اقدام که به‌دوراز هرگونه تحریک و بی‌نظمی در درون دانشکده انجام شد، معاون دانشگاه آزاد بروجرد در تماسی با اساتید آن‌ها را تهدید کرد که در صورت تداوم این روند موضوع را اطلاعاتی می‌کند.

وی افزود: موضوع اصلاً اطلاعاتی نبوده و نیازی به دخالت دستگاه‌های رابط نداشت و اساتید نیز همگی در اعتراض به این بی‌احترامی و برخی مشکلات قبلی نظیر ضعف پرداختی‌ها که بسیار پایین بوده و نیز بی‌احترامی‌های متعدد و بروکراسی‌های بسیار پیچیده دست به اعتراض و تعطیل کردن کلاس‌های دانشگاه زدند.

بروکراسی‌های بیمارگونه

علی‌رضا ریحانی تنها متخصص جراحی فک و صورت و استاد دانشکده دندانپزشکی بروجرد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تشریح مشکلات این مرکز درمانی آموزشی گفت: این دانشکده فاقد چارت تشکیلاتی و ساختار مشخص است و این در حالی است که مسئولان دانشگاه وجود این نقص را تکذیب کرده و هیچ‌گونه پیگیری نیز در این زمینه نداشته‌اند.

وی افزود: این دانشکده تولید درآمد می‌کند و بر اساس محاسبات انجام‌شده در حدود دو ماه بالغ‌بر 240 میلیون تومان برای دانشگاه تولید درامد داشته که یک‌سوم از این مبلغ درآمد خالص بوده بااین‌وجود درخواست‌های اساتید اصلاً پیگیری نمی‌شود و بروکراسی بسیار کند و بیمارگونه این مرکز سبب شده درخواست‌های اساتید که برای رفع احتیاجات درمانی بیماران این مرکز ارائه می‌شود با تشکیک و احتمالاتی بر مبنای زیاده‌خواهی اساتید بی‌اهمیت جلوه داده شود.

این استاد دانشکده دندانپزشکی بروجرد بابیان اینکه اساتید این دانشکده عمدتاً نیاز مالی به‌ حقوق دانشگاه ندارند و ازلحاظ مالی تأمین هستند، عنوان کرد: اساتید با حسن نیت و حسن همکاری در این مجموعه فعالیت می‌کنند و انتظار دارند به مطالبات آن‌ها رسیدگی شود و بااینکه این متخصصان در حوزه درمانی بیماران تلاش می‌کنند و حساب آن‌ها در تأمین مطالباتشان متفاوت است اما توجهی به این نیازهای درمانی نمی‌شود.

وی با تصریح بر اینکه ریاست دانشگاه، هیئت‌علمی و نه حتی معاونت علوم پزشکی کوچک‌ترین اختیاری در حد خرید یک سرنگ یک‌بارمصرف در این مجموعه دانشگاهی ندارند، گفت: با اعمال بروکراسی‌های پیچیده در این دانشگاه باید از صفرتا صد مشکلات به امضای ریاست برسد و ریاست نیز بسیار با اهمال عمل می‌کند و حرف اساتید ارزشی برای آن‌ها ندارند.

پیگیری‌هایی که علاج درمان بیماری مزمن دانشکده نشد

ریحانی از پیگیری‌هایی می‌گوید که علاج درمان بیماری مزمن این دانشکده نشده و همچنان مشکلات را به قوت خود باقی گذاشته اما اتفاقی که امروز برای این اساتید کم‌توقع افتاده مجموعه اساتید این دانشگاه را بسیار منقلب کرده و آن‌هم تهدیدات امنیتی بوده که از سوی معاونت دانشگاه نسبت به آن‌ها اعمال‌شده، تهدیداتی که به گفته ریحانی شأن علمی و امنیتی آن‌ها را زیر سؤال برده و فعالیت در چنین فضایی را با مشکل مواجه کرده است.

وی معتقد است کار کردن در چنین جوی دلگرمی برای ادامه همکاری را از بین می‌برد و نباید از طریق اهرم‌های فشار نظیر اطلاعات، اساتید این دانشگاه را مجبور به همکاری و یا سکوت در برابر نواقص نمایند چراکه چنین ادبیاتی در هیچ کجای جهان با اساتید دانشگاهی شناخته‌شده نیست.

این استاد دانشکده دندانپزشکی بروجرد گفت: به کار بردن این ادبیات  وقیحانه با قلدرمآبی و امنیتی کردن موضوع امنیت اساتید را مخدوش می‌کند آن‌هم در کشوری که امن‌ترین کشور خاورمیانه است مگر می‌شود با تعطیل شدن یک کلاس درس تهدید امنیتی ایجاد شود که می‌گویند ما را تحویل اطلاعات می‌دهند و این‌گونه شأن اساتید را مخدوش می‌کنند.

وی افزود: تا هنگامی‌که مسئولان دانشگاه گوشی برای شنیدن مشکلات این دانشکده نداشته باشند کلاس‌های درس را تعطیل می‌کنیم و از ارائه خدمات درمانی نیز خودداری می‌نماییم.

حالا این مرکز آموزشی درمانی نیز با بی‌توجهی مسئولان امر در تأمین خواسته‌های به‌حق اساتید تعطیل می‌شود و متخصصان این مرکز نیز از شهر بروجرد به دلیل به کار بردن این شیوه‌های نادرست نظارتی کوچ می‌کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ )
تجمع سپرده‎گذاران موسسه توسعه در بروجرد به روز سوم رسید
تجمع سپرده‎گذاران موسسه اعتباری توسعه در شهرستان بروجرد به روز سوم رسید.تجمع سپرده‎گذاران موسسه توسعه در بروجرد به روز سوم رسید

به گزارش فارس، از سه روز پیش و همزمان با انتشار اخباری از مبادی غیر رسمی مبنی بر بروز مشکل در موسسه توسعه، سپرده‎گذاران به یک باره برای برداشت سپرده‎های خود اقدام کردند.

اگر چه هفتم خردادماه زمان پرداخت سپرده‎های سپرده‎گذاران موسسه توسعه در بروجرد و بسیاری دیگر از شهرهای کشور اعلام شد، اما دیروز و با وجودی که سپرده‎گذاران از ساعات ابتدایی صبح جلو شعبه حضور یافتند، خبری از پرداخت وجوه نشد.

ظهر دیروز و پس از آنکه تجمع سپرده‎گذاران به مقابل فرمانداری بروجرد هم رسید، گفته شد که امروز سپرده‎گذاران می‎توانند، مبالغ یک تا پنج میلیون تومانی را از حساب خود برداشت کنند.

همچنین به سپرده‎گذاران نگران گفته شد که مانع و مشکلی در پرداخت سپرده‎های بانکی آنها وجود ندارد و این افراد می‎توانند، طی بازه زمانی چند روزه و به مرور نسبت به این کار اقدام کنند.

امروز هشتم خردادماه نیز سپرده‎گذاران به امید برداشت بخشی از سپرده خود جلو بانک حضور یافتند، اما با درب‎های بسته مواجه شده و دریافتند که وعده مسوولان بانکی امروز نیز رنگ تحقق به خود نیافته است.

امروز سپرده‎گذاران موسسه توسعه بروجرد با تجمع در یکی از خیابان‎ها و شریان‎های اصلی مرکز شهر آن هم مقابل بانک ملی شعبه مرکزی این شهر علاوه بر اینکه اجازه فعالیت کاری را از این بانک گرفتند، مانع رفت و آمد خودروها در خیابان شهدا شدند.

تجمع سپرده‎گذاران در این خیابان مشکلات عدیده‎ای را برای تردد خودروها ایجاد کرد، به طوری که با ایجاد صفوف طولانی خودروها و ترافیک آزاردهنده موجب اخلال در امور روزمره بسیاری از شهروندان بروجردی شد.

سپرده‎گذاران روزه‎دار بروجردی با وجود گرمای هوا ساعت‎ها در خیابان حضور یافته و خواستار پاسخ‎گویی مسولان موسسه توسعه بودند، شاید با خبر امیدوارکننده‎ای راهی خانه‎هایشان شوند، اما تا ظهر امروز خبری از پاسخگویی مسوولان و یا وعده‎‎ای خوشایند نبود.

بر اساس  این گزارش‎ در خرم‎آباد مرکز لرستان لرستان نیز سپرده‎گذاران با تجمع مقابل شعب موسسه توسعه و یا استانداری لرستان خواستار دریافت سپرده‎هایی شده‎اند که بسیاری‎ها آن را همه اندوخته و سرمایه زندگی خود می‎دانند.

بر پایه شنیده‎ها، در دیگر شهرهای کشور از جمله در تهران نیز شعب موسسه توسعه پاسخگوی مراجعان نیستند و به این ترتیب سپرده‎گذاران در هیچ یک از شعب این موسسه قادر به برداشت همه یا بخشی از سپرده خود نیستند.

*چرا مسوولان جوابگو نیستند؟

یکی از سپرده‎گذاران موسسه توسعه بروجرد به خبرنگار فارس گفت: اخبار ضد و نقیضی درباره بروز مشکل در موسسه توسعه به گوش می‎رسد و طبیعی است که سپرده‎گذاران نگران سپرده‎های بانکی خود در این موسسه باشند.

فاطمه.ک اظهار کرد: ما سپرده‎گذاران بیش از همه از تجمع در خیابان، مقابل فرمانداری و یا جلو شعب موسسه ناراحت و شرمنده‎ایم، اما حق داریم که بدانیم، قرار است چه اتفاقی برای سپرده‎هایمان بیفتد.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر وعده‎های مسوولان به آنها محقق نشده است، تاکید کرد: بی‎شک همه سپرده‎گذاران در صورت پاسخگویی مسوولان و متولیان امر و شنیدن وعده‎هایی شدنی حتی در بازه زمانی یک تا دو ماهه حاضر به تجمع نبوده و به خانه‎هایشانن برمی‎‎گردند.

این سپرده‎گذار ادامه داد: بهتر است، مسوولان موسسه توسعه به جای بستن درب‎های شعب و رفتن به خانه‎هایشان پاسخگوی مطالبات به حق سپرده‎گذارانی باشند که اگر اتفاق ناخوشایندی برای سپرده‎هایشان رخ دهد، زندگی و معیشت بسیاری از آنها به مخاطره می‎‎افتد.

*تنها به دنبال دریافت سپرده‎هایمان هستیم

یکی دیگر از سپرده‎گذاران گفت: معلوم است که با وجود سپرده 340 میلیون تومانی در موسسه توسعه و اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، احساس نگرانی کرده و به دنبال مطالبه همه سپرده‎ای هستم که حاصل زحمات چندین ساله‎ام است.

وی که تمایلی به گفتن نام خود نداشت، خاطر نشان کرد: افرادی که در خیابان تجمع کرده‎اند، معترضانی نیستند که امنیت و آرامش مردم برایشان مهم نبوده و قصد بر هم زدن شهر را دارند، بلکه این افراد تنها خواهان و خواستار استیفای حقوق و مطالبات بانکی خود هستند.

 این شهروند ادامه داد: همانگونه که مسوولان و روسای شعب موسسه توسعه با اطمینان خاطر به سپرده‎گذاران سپرده‎های آنان را جذب کرده‎اند، اینک با حضور در بین این افراد حقایق را به سپرده‎گذاران منتقل کرده و اجازه ندهند که هر شایعه‎ای موجب بروز تنش و نگرانیی در آنان شود.

*بلا تکلیفی سپرده‎گذاران روزه‎دار

یکی دیگر از شهروندان بروجردی با نگرانی و چهره‎ای در هم و گرفته به خبرنگار فارس گفت: دخترم سال‎های زیاد با کار و تلاش ذره ذره سپرده اندوخته و آن را در موسسه توسعه پس‎انداز کرده است، تا پس از سال‎ها با پس‎انداز خود خانه‎ای خریداری کند.

مهناز گودرزی بیان کرد: سه روز است که سپرده‎گذاران روزه‎دار ساعت‎ها با تحمل گرمای هوا جلو شعب موسسه توسعه حضور می‎یابند، اما مسوولان این موسسه خود را برای پاسخگویی به آنها به زحمت نمی‎‎اندازند.

وی عنوان کرد: دخترم به امید آنکه موسسه مالی و اعتباری توسعه تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‎کند، اقدام به در سپرده‎گذاری و سرمایه‎گذاری در این موسسه کرده است، اما اکنون هیچ کس پاسخگوی ما نیست و سپرده‎گذاران در بلا تکلیفی به سر می‎برند.

به گزارش فارس،مسوولان موسسه توسعه در چند روز اخیر در مصاحبه با برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند هیچ مشکی بابت تامین نقدینگی این موسسه وجود ندارد و لذا شهروندان بدون هیچ نگرانی می‌توانند در آینده زدیک وجوه خود را دریافت کنند.

به گفته قدرت الله دلفان رییس شعب غرب کشور موسسه توسعهُ پیگیری‌ها برای حل مشکلات موجود در حال انجام است و بزودی سپرده مشتریان موسسه توسعه پرداخت می‌شود.

وی شایعه ورشکستگی و فرار سهامداران این موسسه به خارج از کشور را تکذیب کرده و از شهروندان درخواست کرده که نسبت به شایعات مطرح شده در این زمینه توجهی نداشته باشند.

................
گزارش از مژگان شمس
آخرين بروز رساني ( ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ )
دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد بروجرد تصویب شد
روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: پس از بازرسی به عمل آمده ازتجهیزات و زیرساخت های دانشگاه آزاد بروجرد تاسیس دانشکده علوم پزشکی این واحد دانشگاهی توسط شورای گسترش رشته های دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شد.

مجید شمس  با حضوردردفترخبرگزاری جمهوری اسلامی بروجرد ضمن تبریک ماه مبارک رمضان افزود: در2 ماهه اخیر بازدیدهایی توسط کارشناسان ازامکانات و زیرساخت ها دانشگاه آزاد بروجرد صورت گرفت ودربیستمین جلسه شورای گسترش رشته های علوم پزشکی راه اندازی دانشکده علوم پزشکی بروجرد تصویب شد.

وی اظهارکرد: درمجتمع دانشگاهی امام خمینی(ره) فضای فیزیکی به مساحت 6هزارو 500 متر مربع درچهارطبقه برای تاسیس این دانشکده مهیا شده است.
وی اضافه کرد: دراین واحد دانشگاهی حدود 2 هزار دانشجو رشته های علوم پزشکی شامل دندانپزشکی، مامایی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی و بهداشت حرفه ای مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد همچنین ازافتتاح مرکز مشاوره مامایی و پرستاری این واحد در روزهای آینده خبر داد و یادآور شد: دراین مرکز شهروندان بروجردی ازخدمات مشاوره ای درحوزه های پرستاری و مامایی به صورت حضوری بهره مند خواهند شد.

شمس افزود: در این مرکزتوسط کارشناسان ومربیان خدمات مشاوره ای علمی وتخصصی و با تعرفه دولتی به متقاضیان ارائه می شود.
وی بیان کرد: به منظور بهره مند شدن دانشجویان ازمهارت های تخصصی و حرکت به سمت کارآفرین شدن این واحد دانشگاهی مرکز فنی وحرفه ای درجوار واحد دانشگاهی حضرت امام خمینی(ره) بروجرد راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: با راه اندازی این مرکز فنی وحرفه ای دانشجویان می توانند درساعات غیردرسی درکلاس های مهارتی به صورت رایگان شرکت نموده ودرکنارعلم آموزی مهارت های مختلف فنی و حرفه ای را فرا بگیرند.

شمس افزود: این اقدام با هماهنگی مرکزفنی و حرفه ای شهرستان بروجرد انجام شده و به دانش آموختگان این واحد گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای اعطا می شود همچنین این افراد می توانند ازتسهیلات برای راه اندازی شغل مناسب استفاده کنند.

وی علت اصلی کاهش دانشجو درواحد های دانشگاهی را کاهش نرخ رشد جمعیتی 3.2 درصدی دهه 60 را به یک درصد دهه 70 عنوان کرد و ادامه داد: این میزان کاهش آمار دانشجویی درواحد دانشگاه آزاد بروجرد نسبت به میانگین کشوری بسیارکمتراست.
وی با اشاره به حماسه باشکوه ملت ایران در انتخابات 29 اردیبهشت افزود: حضور پرشورو شوق مردم در پای صندوق های اخذ رای به جهانیان ثابت کرد که ملت ایران اسلامی پای ارزش ها و آرمان های انقلاب ونظام ایستاده اند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد اظهارکرد: از رییس جمهورمنتخب نیز درخواست می شود تا به پاس قدردانی این حماسه عظیم بیش از گذشته در راستای حل مشکلات مردم و برون رفت از رکود اقتصادی، تورم ومعضل بیکاری در جامعه گام بردارند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در ششم مهرماه 1362 با 24 دانشجوی رشته کشاورزی درمقطع کاردانی به عنوان اولین واحد دانشگاه آزاد اسلامی غرب کشور، فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.

درحال حاضر این واحد دانشگاهی در فضایی به مساحت سه میلیون و چهارصد هزارمترمربع به عنوان محوری ترین رکن توسعه در بروجرد نقش آفرینی می کند.

این واحد دانشگاهی با بهره گیری از125 هزار مترمربع زیر بنای آموزشی، درمانی، اداری، فرهنگی، خدماتی و رفاهی با درجه جامع با بیش از 10 هزار دانشجو در 80 رشته دانشگاهی فعال درمقاطع فوق دیپلم، کارشناسی، ارشد و دکترا در حال فعالیت است.
بیش از 60 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد بومی هستند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ )
کارگران شهرداری بروجرد تجمع کردند
روزهای بروجرد- روز گذشته کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به ۵ماه مزد معوقه مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا منابع خبری در بروجرد اعلام کردند، روز گذشته( ۷ خرداد ماه) گروهی از کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به ۵ ماه مزد معوقه مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

به گفته معترضین ، روز به روز بر بدهی‌های کارگران وشهرداری افزوده می شود ولی ما همچنان شاهد هیچ راه حل مناسبی از سوی مسئولان شهری بروجرد مشاهده نیستیم.

کارگران می‌گویند جدا از مسئله معوقات مزدی، مدیران شهری به آنها کوچکترین کمکی در خصوص تامین اقلام کالاهای ماه رمضان نکرده است.

بنا بر ادعای کارگران ؛ در شهرداری بروجرد بیش از یکهزار و ۷۰۰  کارگر و کارمند شاغل هستند که از چندین سال است مطالبات مزدی خود را با تاخیر دریافت می کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ )
رونمایی کتاب «این شرح ناتمام» در بروجرد
روزهای بروجرد- کتاب «این شرح ناتمام» امروز دوشنبه، هشتم خرداد در مرکز اسناد و مفاخر بروجرد رونمایی شد.
به گزارش ایکنا، هشتم خردادماه کتاب «این شرح ناتمام ـ فرهیختگان و نام‌آوران بروجرد» با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان بروجرد در مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد رونمایی شد .

کتاب «این شرح نا‌تمام» توسط دو تن از فعالین حوزه فرهنگ و هنر اکرم‌السادات زین‌العبادی و نادر ارجمندی گردآوری، تحقیق و تنظیم گردیده است و توسط انتشارات کلهری بروجرد و پژوهشکده امام صادق(ع) قم منتشر و روانه بازار کتاب شده است.  
کتاب «این شرح ناتمام» در دو بخش شامل با بروجرد بیشتر آشنا شویم و فرهیختگان و نام‌آوران بروجرد تدوین گردیده است .  

در بخش اول کتاب  که در راستای  معرفی بروجرد، گذری بر وضعیت مذهبی، تاریخی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی و ... این شهرستان داشته، تلاش شده است تا قبل از ورود به بخش دوم که جمعی‌از فرهیختگان و نام‌آوران بروجرد را معرفی می‎کند، خواننده کتاب با چهره فرهنگی بروجرد و زادگاه این مفاخر گرانمایه و گران‌سنگ بیشتر آشنا شوند.  

نگارندگان کتاب در معرفی کتاب و اهمیت پرداختن به معرفی بزرگان و ستارگان سپهر نیلگون ایران آورده‌اند: «تلاش برای پروازی پرستو‌وار در آسمان نیلگون ادب، فرهنگ و هنر به‌سوی افق روشن دانایی، همواره ذهن بشر را به خود مشغول کرده و در این مسیر پرفراز و نشیب، تنها انسان‌هایی توانسته‌اند به صعود عزتمندانه نوع بشر به قله دانایی دست یابند که برگ‌های زرد و خشک خزان‌زده کاهلی، رخوت، غفلت و بی‌خردی را در مسیری سبز با گام‌هایی استوار و محکم پشت سر گذاشته و در بلوغی فکری، تمامی فصول زندگی خود را در قلمرو کوشندگی با ذهنی جوینده و کاوشگر، سرسبز از شکوفه‌های آگاهی، تدبر، ژرف‌اندیشی، هوشیاری و تعمق  نمایند. به‌گونه‌ای که در سایه این مجاهدت، فرهنگ دیارشان با نام این بزرگان و نام‌آوران عجین و مانا گشته است .

کتاب «این شرح ناتمام»، برگی ناتمام است بر تمامی تلاش کسانی‌که کوشیدند تا از میراث گرانبهای مذهبی، علمی، انسانی و ... خود صیانت نمایند.   

نگارندگان در توصیف این کتاب تأکید کرده‌اند که: در این کتاب ما بنا را بر بیان مختصر زندگینامه شصت تن از فرهیختگان اعم‌از بزرگان دین، علم، فرهنگ و هنر و... بروجرد نهاده و تلاش نمودیم تا تنها تصویری کوتاه از زندگی این نام‌آوران که بخشی از تاریخ، هویت و فرهنگ ما را به خود اختصاص داده‌اند و آثاری مانا و جاودان را به فرهنگ این کشور تقدیم داشته‌اند به اختصار گردآوری، تدوین و تقدیم فرهنگ این مرز و بوم نماییم .

نویسندگان کتاب در آغاز کتاب از مخاطبین خود کمک و یاری طلبیده و خواسته‌اند: چون در نظر است با اتکال به پروردگار و توفیق الهی و با فراهم شدن اسباب تحقیق، مجموعه بعدی را به معرفی گروهی دیگر از ستارگان این سپهر درخشان از نخبگان و مفاخر بروجرد اختصاص دهند، لذا عزیزانی که این مجموعه را مطالعه می‌نمایند در جهت غنی نمودن کتاب بعدی نظرات، پیشنهادات، انتقادات و نقاط ضعف و قوت کتاب را به آدرس:  اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد   ایمیل نمایند و در ادامه کار آنان را راهنما و مشوق باشند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ )
فریبرز محسنی: اولویت اصلی شورای شهر پنجم بروجرد مبارزه با فساد در شهرداری است
روزهای بروجرد- عضو منتخب شورای پنجم بروجرد گفت: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای یک شهردار خوب بحث پاک دستی و مبارزه شش‌دانگ با فساد در سطح شهرداری بروجرد است.

به گزارش تسنیم، فریبرز محسنی یکی از منتخبان انتخابات شورای پنجم بروجرد است که توانست با کسب 9487 رأی راهی شورای شهر شود. وی متولد سال 48 در شهرستان بروجرد است که تحصیلات خود تا پیش از دانشگاه را در زادگاه خود سپری کرده و پس‌ از آن ادامه تحصیلات در مقطع کارشناسی اقتصاد را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه اراک دنبال کرده است. وی در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری اقتصاد است.

در حسابرسی اداره تعاون روستایی شهرستان بروجرد مشغول به کار است و بعضاً به تدریس دروس اقتصاد در دانشگاه‌ها می‌پردازد. از اصلاح‌طلبان بروجرد است که با لیست "یاران باران" معرفی‌شده و به شورا راه‌یافته و معتقد است برای بروجرد باید برنامه چشم‌انداز 1404 بسته شود و از نگاه او احیا فرهنگ بروجرد در جایگاه نخست اولویت‌ها قرار دارد.

در ادامه مشروح گفت‌وگوی فریبرز محسنی منتخب مردم بروجرد در شورای پنجم را می‌خوانید.

تسنیم:مهم‌ترین وظیفه یک عضو شورا انتخاب شهردار خوب است، ویژگی یک شهردار خوب از دیدگاه شما چیست و آیا گزینه خاصی برای تصدی‌گری شهرداری بروجرد انتخاب کرده‌اید؟

محسنی: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای یک شهردار خوب بحث پاک دستی و مبارزه شش‌دانگ با فساد در سطح شهرداری بروجرد است بنابراین پس‌ازاینکه فردی با چنین روحیه‌ای پیدا شد باید دومین پارامتر را در او سراغ کرد که آن‌هم تخصص و تعهد لازم است چراکه یک شهردار خوب باید علاوه بر ویژگی تخصص و تعهد، خلاق باشد و به طور یقین فکری برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها داشته باشد و مدام فرمان‌بردار نباشد، ضمن اینکه شهردار خلاق و فعال می‌تواند سبب رمزگشایی از مشکلات بروجرد شود.

افرادی زیادی باقابلیت‌های مختلف و متفاوت برای تصدی‌گری شهرداری وجود دارد اما اینکه بخواهد به مرحله تصمیم‌گیری و گفت‌وگو برسد، نبوده و اولویت کنونی ما تا زمان آغاز به کار دور جدید شورا بستن برنامه چشم‌انداز بروجرد 1404 است که باید ویژگی‌های جایگاه این شهر در برنامه مذکور مشخص شود.

علاوه بر این تدوین یک برنامه بلندمدت 20 ساله برای 5 دوره شورا از دیگر اولویت‌های پیش از ورود به شوراست چراکه در بروجرد احساس می‌شود متأسفانه دیمی‌کاری بر برنامه محوری سبقت‌گرفته بنابراین باید به‌سوی برنامه برگردیم و جایگاه بروجرد در افق 1404 مشخص شود و در قالب این برنامه مسائل زیرمجموعه‌ای ذکر می‌شود.

تسنیم: مهم‌ترین دغدغه شما در شورای شهر چیست؟

محسنی: جایگاه شورا تضعیف‌شده است بنابراین مهم‌ترین موضوعی که باید مدنظر قرار گیرد بازگشت شورا به جایگاه اصلی خود به‌عنوان یک‌نهاد عالیه نظارتی بر همه دستگاه‌های اجرای شهر است. به‌موجب اصول 100 تا 102 قانون اساسی شورا ناظر بر همه امور است بنابراین نباید سطح آن تنها به شهرداری تقلیل داده شود که اگر به این سمت تقلیل یابد این وظیفه را نیز نمی‌تواند انجام دهد بنابراین اگر جایگاه واقعی شورا در قانون اساسی و ظرفیت‌های آن به منصه ظهور برسد به طور یقین شهرداری به‌طریق‌اولی عملکرد مطلوبی خواهد داشت.

تسنیم: اولویت اجرای برنامه‌های شما در کدام حوزه است؟

محسنی: نخستین تیتر برنامه‌های ما احیا فرهنگ بروجرد است چراکه همه موضوعات برمی‌گردد به اینکه فرهنگ بروجرد در ابعاد مختلف خود احیا شود. زیرمجموعه‌ این فرهنگ مسائل اجتماعی و اقتصادی در معنی عام کلمه است.

روزگاری در منطقه غرب کشور بروجرد به‌عنوان شهری که بازار و اماکن تاریخی و طبیعی آن رونق فراوانی داشته شناخته می‌شد اما امروز متأسفانه این‌گونه نبوده و بازار بروجرد از رونق لازم برخوردار نیست چراکه به ظرفیت‌ها پرداخته نشده و به اماکن تاریخی و دیدنی این شهر بهاداده نشده و هنوز هم بعد از 30 سال میدان قیام در مرکز شهر ساماندهی نشده درحالی‌که با ساماندهی این میدان و قرار گرفتن مسجد امام در کنار این میدان با چشم‌اندازی زیبا می‌توان جذب توریسم و گردشگر کرد.

از این رهگذر توسعه و ترویج صنایع‌دستی بروجرد همانند جاجیم‌بافی، گلیم‌بافی، گیوه‌دوزی و صنعت ورشو که به دلیل بی‌توجهی فراوان و عدم رفت‌وآمد توریست و گردشگر امروز در حال تعطیل شدن است، می‌تواند به رونق گردشگری و  احیا فرهنگ این شهر کمک بسزایی نماید.

نباید تنها اشتغال‌زایی را از دولت و کارخانه‌ها انتظار داشته باشیم درحالی‌که اگر بخش خصوصی و بازار را با حضور گردشگران رونق دهیم می‌توانیم درزمینهٔ اشتغال و ایجاد درآمد پایدار موفق باشیم. بنابراین احیا فرهنگ بروجرد به معنی بازگشت بروجرد به آن روزگار اوج خود است که این تیتر برنامه‌ها است.

اما اولویت اصلی در حال حاضر مبارزه با فساد ایجادشده در شهرداری بروجرد و شفاف‌سازی جمیع امور در این نهاد است تا به‌صورت کاملاً واضح مشخص شود چه پروژه‌ای در کجا با چه مبلغی قرار است به مناقصه گذاشته شود و چه کسی برنده می‌شود و در حال حاضر در چه مرحله‌ای است و هیچ تاریکخانه‌ای نباید در شهرداری وجود داشته باشد و به دنبال این اقدامات عمرانی و مسائل فرهنگی قرار می‌گیرد.

تسنیم: اولویت شما در تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره سطح شهر بروجرد کدام است؟

محسنی:تا این پروژه‌های نیمه‌کاره تمام نشده کار جدیدی نباید در دست گرفته شود و بر اساس میزان ظرفیت و وضعیت بودجه‌ای باید اقدامات تکمیلی پیش رود. بروجرد نیازمند یک عزم ملی است و باید از این شهر فراتر رفت و از پتانسیل نیروهایی که در اقصی نقاط جهان دل درگرو این خاک پاک دارند به همراه تمامی اهرم‌های لازم برای عمران و آبادانی بروجرد استفاده کرد.

دو موضوع بر مسائل شهرداری و بروجرد می‌تواند مؤثر باشد یکی عوامل درونی شامل امکاناتی که شهر و شهرداری دارد و دیگری عوامل بیرونی است که باید از این عوامل به نحو احسنت استفاده شود. با توجه به اینکه دولت در دور اول در بروجرد عملکرد ضعیفی به لحاظ مدیریتی داشته است در دور دوم این ضعف‌ها باید جبران شود چه به لحاظ اعتبارات عمرانی و چه به لحاظ چشم‌اندازی که برای بروجرد دیده می‌شود، قطعاً این حق باید از دولت استیفا شود و این مهم نیازمند عزم ملی است.

مشکل بعدی وضعیت بدهی‌های شهرداری و اوضاع کارگران است که می‌طلبد به‌محض اینکه شورا زمام امور را در دست گرفت ستاد بحران تشکیل شود و باید نمایندگان شهر و قائم‌مقام وزارت کشور در امور عمرانی و شهرداری‌ها پشت‌کار بیاید و با برگزاری جلسات منظم در این خصوص مسائل را پیگیری نمایند چراکه با این ظرفیت نمی‌توان بر مشکلات فائق آمد بلکه باید از همه پتانسیل بروجرد در هر جا که وجود دارد در جهت حل این مشکلات استفاده کرد.

تسنیم: مهم‌ترین مشکل و معضل سطح شهر بروجرد در حال حاضر چیست؟

محسنی:در سطح شهر بروجرد با استحاله فرهنگی مواجه شده‌ایم و یک سری مجموعه پارامترها وجود دارد که باید به سمت آن‌ها حرکت کرد تا از سرعت افول بروجرد در مسائل فرهنگی جلوگیری شود.

با یک حساب ساده می‌توان گفت عدم ساماندهی ترافیک شهری و نیز رها شدن امور در سطوح مختلف مدیریتی و دیمی‌کاری در بروجرد موج می‌زند و باید با تعامل و همکاری به جایگاهی که استحقاق این شهر است، برگردیم.

تسنیم: آیا کرسی شورا برای شما به‌عنوان یک سکوی پرتاب به مناصب مدیریتی بالا خواهد بود؟

محسنی: معتقدم این اعتمادی را که مردم در این مرحله به ما کرده‌اند باید با تمام وجود پاس بداریم و تلاش کنیم در این قسمت در خدمت مردم باشیم و اگر در این زمینه امانت‌دار خوبی باشیم کافی است و نباید به دنبال منیت‌ها و خودخواهی‌ها باشیم چراکه معلوم نیست فردایی باشد که برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

تسنیم: مسائل حزبی شما چه میزان در مدیریت شهری تأثیر دارد؟

محسنی:خاستگاه تفکر و کار ما در رابطه با مسائل شورای شهر خاستگاهی غیر حزبی بوده اما در فعالیت انتخابات در قالب تیمی منسجم از حزب ندای ایرانیان وارد صحنه انتخابات شدیم و خاستگاه تفکرمان در انتخابات اصلاح‌طلبی بوده اما پس از ورود به شورا به‌هیچ‌وجه بحث سلیقه‌های سیاسی درروند تصمیم‌گیری‌ها دخیل نیست و تمام این موضوعات پشت در شورا جا می‌ماند و در صحن شورا تمامی دغدغه‌های خاطر برای بروجرد است چراکه مشکلات این شهر بسیار عمیق و عدیده است.

علاوه بر این تیم اصولگرایان راه‌یافته به این دوره از شورا افراد بسیار خوبی هستند که باید با تعامل و همکاری با یکدیگر به سمت توسعه شهری پیش رویم.

تسنیم: حرف آخر

محسنی:قصد داریم تمامی جلسات شورا در منظر مردم برگزار شود و جایگاهی خاص برای خبرنگاران و اصحاب رسانه تدارک دیده شود تا آن‌ها از هر گرایش و سلیقه‌ای بتوانند تمامی موضوعات شورا را رصد و مخابره نمایند.
 
............................
گفت‌وگو از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ )
واژگونی خودرو در بروجرد منجر به قطع دست یکی ازسرنشینان شد
روزهای بروجرد- معاونت عملیات وخدمات ایمنی آتش نشانی بروجرد گفت: واژگونی سمند درجاده دانشگاه آزاد بروجرد منجر به قطع دست راننده ومجروح شدن دیگرسرنشین خودرو شد.


نادر موسیوند در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این حادثه پیش از ظهر امروز رخ داده است افزود: بعد از اعلام این حادثه ماموران اتش نشانی در محل حادثه حاضر شده و عملیات رها سازی مصدومان را انجام دادند.

وی اظهارکرد: یکی دیگر از سرنشینان خودرو به شدت مجروح شده که به مرکز درمانی بروجرد منتقل شده است.

رئیس مرکز اورژانس بروجرد در این باره به ایرنا گفت: مصدومان این حادثه توسط اورژانس به بیمارستان چمران اعزام شدند که دست چپ یکی از 2 مصدوم در اثر این حادثه قطع شده وسرنشین دیگر خودرو نیز به شدت مجروح شده است.
به گفته وی این دانشجو برای عمل پیوند به اتاق عمل اعزام شده و در صورت امکان عمل پیوند انجام می شود.

بروجرد با بیش از 350 هزارتن جمعیت ویک هزارو606 مترمربع مساحت در شمال لرستان واقع ودومین شهرستان پرجمعیت این استان است.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در شمال غربی این شهر ودر مسیر منطقه تفریحی ونایی واقع شده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ )
سخنی با اعضای محترم شورای شهر بروجرد

روزهای بروجرد- انتخابات شورای شهر بروجرد به پایان رسیده و جلسات برای رایزنی و هماهنگی بین اعضای جدید شورای شهر نیز در حال انجام است.

در این بین برخی از اعضای شورای شهر نسبت به دو نفر از راه یافتگان به شورا انتقاد جدی دارند.

 فارغ از این اختلاف نظر و گاه انتقاد به نحوه تبلیغات این دو عضو ؛ بهرحال در صورت تایید نهایی انتخابات شورای شهر که بنابر شواهد اتفاق خواهد افتاد شاید دیگر ادامه دادن این مجادله به صلاح مردم نباشد.

واقعیت این است که مشکلات و معضلات شهرداری بروجرد آنقدر بزرگ و باورنکردنی است که حل آن نیاز به  جهاد شبانه روزی و اتحاد اعضای جدید شوراست.

بواقع مردم دیگر تحمل دعوا و درگیری بین اعضای شورای شهر را ندارند و اگر هم اختلافی بین آنان وجود دارد باید به احترام مردم و مشکلات پر شمار آنان بر آن دامن نزنند.

البته این نکته ناقض نظارت اعضای شورای شهر بر مجموعه شهرداری و دیگر اعضا نیست.

لازم است فساد و رانت خواری حتی اگر توسط اعضای شورای شهر انجام می شود پیگیری و تشت رسوایی مفسدان را از بام انداخت.

اما اکنون که هنوز در شورای شهر جدید اتفاقی نیفتاده است پس منطقی به نظر می رسد تا آن موقع صبر و متانت پیشه کرد و بنا را بر همکاری و تعامل برای برون رفت مشکلات عظیم شهرداری گذاشت باشد که بتوان گرهی از مشکلات خلق الله را باز کرد.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ )
20 کیلو و300 گرم مواد مخدردر بروجرد کشف وضبط شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد گفت: 20 کیلو و300 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در بروجرد کشف وضبط شد.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا افزود: بعد از کسب اطلاع از حمل این مقدار مواد مخدر از استان های همجوار به مقصد بروجرد پلیس مبارزه با مواد مخدرشهرستان با شناسایی یک دستگاه خودروی پراید وتعقیب آن تا شهرک اندیشه بروجرد این مقدارمواد مخدر را کشف و ضبط کرد.

وی با اشاره به اینکه این عملیات با همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام شده است اظهار کرد: در این راستا نیز۲ تن قاچاقچی دستگیر و به همراه مواد مخدر کشف شده به مقامات قضایی شهرستان بروجرد تحویل داده شدند.

بروجرد با بیش از 350 هزار تن جمعیت و با مساحت یک هزار و 606 متر مربع مساحت در شمال لرستان واقع شده ودومین شهرستان پرجمعیت استان محسوب می شود.

استان لرستان در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور قرار گرفته است.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.