۱۰ فروردين ۱۳۹۶   ۱۷:۵۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار سیاسی
خورشید نخستین مسجد تک ایوانی کشور رو به کسوف است/ سوگی برای قدیمی‌ترین مسجد تاریخی غرب کشور
روزهای بروجرد- مسجد جامع بروجرد نخستین مسجد تک ایوانی کشور است که بر روی خرابه‌هایمسجد جامع بروجرد یک آتشکده بناشده و هنوز از پس سال‌ها بی‌مهری روایتگر تاریخ پرفرازونشیب این دیار است و ایستاده و آرام همچون پیر سالخورده‌ای از دوران پرفروغ و ابهت خود روایت می‌کند.

به گزارش تسنیم، کوچه‌پس‌کوچه‌های قدیمی شهر بروجرد را که زیر پا می‌گذاری گنبدی فیروزه‌ای از میان درختان کهن‌سال خیابان‌ها سرافرازی می‌کند تا خود را به رهگذران نشان دهد.

گلدسته‌هایی که خبر از اذانی می‌دهند که سالیان سال است گوش مردم شهر را از صدای دلنواز خود پرکرده است.

اینجا مسجد جامع شهر بروجرد قدیمی‌ترین مسجد تاریخی غرب کشور است، همان‌که در گویش محلی آن را "مچد جمه" می‌خوانند و بر روی خرابه‌های یک آتشکده در قرون دوم تا سوم هجری بناشده و به نوعی نماد شهر بروجرد و از بناهای منحصربه‌فرد استان لرستان است که وقتی بخواهند استان لرستان را معرفی کنند در کنار تصویر مسجد جامع بروجرد اطلاعات دیگری در اختیار مخاطبین قرار خواهند داد.

نخستین مسجد تک ایوانی کشور

مسجد جامع بروجرد نخستین مسجد تک ایوانی کشور است که بر روی یک شالوده سنگی خلق‌شده و هنوز از پس سال‌ها بی‌مهری روایتگر تاریخ پرفرازونشیب این دیار است که امروز ایستاده و آرام در گوشه‌ای از این شهر همچون پیر سالخورده‌ای از دوران پرفروغ و ابهت خود می‌گوید.

این اثر یگانه تاریخی ایران پس از 1200 سال که در تاریخ لرستان و این مرزوبوم همچون گوهری تابناک درخشیده و یکه‌تازی کرده است و روزگاری محور تجمعات شهروندان و اتخاذ تصمیمات مهم بوده است این روزها در سایه غفلت و بی‌توجهی مسئولان و متولیان فرهنگی به اثری فراموش‌شده تبدیل‌شده که می‌رود تاریخ و فرهنگ کهن سرزمین بروجرد را با خود در هزارتوی تاریخ دفن کند تا دیگر نامی از آن باقی نماند.

چشم و گوش بسته به تماشای تخریب اثری شکوهمند

مسجد جامع بروجرد این روزها به بیماری می‌ماند که در واپسین نفس‌های عمر خود می‌کوشد اطرافیان را به خطر زوال آگاه سازد و دریغ و صد افسوس که آنان که باید گوشی برای شنیدن داشته باشند و فریادی در گلو برای حفظ این آثار سکوت کرده و چشمان و گوش‌های خود را بر روی تخریب لحظه‌ای این اثر منحصربه‌فرد تاریخ ایران بسته‌اند.

گوشه گوشه ‌این مسجد تاریخی اینک در تصرف افرادی قرارگرفته است که با گمنامی خود تلاش می‌کنند از نام و نشان این مسجد برای خود اسم‌ و رسمی درست کنند و در سایه آن به فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی خود رنگ و بویی قانونی و مذهبی ببخشند.

بااینکه این اثر تاریخی هرساله بودجه‌ای اندک از ردیف اعتبارات ملی در اختیار دارد اما حجم تخریب این بنای شکوهمند آن‌چنان زیاد است که این میزان از اعتبارات به‌رغم مرمت گنید و گلدسته‌های آن جوابگوی نیاز تخریب روزانه این مسجد نیست.


سربه‌مُهر در بی‌مِهری مردم

حالا کهن‌ترین مسجد غرب کشور سربه‌مهر در تلاطم روزها بی‌مهری و بی‌مسئولیتی شهروندان و مسئولان روزگاری ناخوشایند را سپری می‌کند و چشمان نیمه‌باز گلدسته‌های خود را روزانه به روی تماشا و میزبانی اندک میهمانانی می‌گشاید که در حیرت نگارگری و خلق این اثر تاریخی در گوشه گوشه آن عکس‌های یادگاری می‌گیرند.

الحاق یک محراب گچ‌بری با رنگی نامتعارف و ناموزون برای یک مسجد همراه با اشکالی از انگور و مضامینی بی‌ارتباط با محراب و مسجد، شکسته شدن شیشه‌های گنبد خانه این اثر تاریخی، تبدیل زیرزمین این بنا به انباری، تصرف بخش‌های مهمی از مسجد و حوض‌خانه و بخشی از شبستان و آبریزگاه تنها گو‌شه‌ای از بی‌مهری‌های مردمان این دیار به این اثر منحصربه‌فرد تاریخ اسلام است.

محراب قدیمی و خاک خورده چوبی این مسجد که این روزها در بخشی از شبستان اصلی نگهداری می‌شود را که دست می‌کشم متوجه می‌شوم این محراب نیز خاک سال‌ها بی‌مهری را بر روی پله‌های خود به یادگار گذاشته تا کم‌لطفی مردمان را فریاد کشد که در کجای دنیا با چنین اثری این‌چنین رفتار می‌کنند که هرکسی تلاش می‌کند پاره‌ای از آن را برای خود بردارد و از این اثر منتفع شود.


تاراج و تصرف مسجد جامع بروجرد

افرادی نیز با توجیهاتی که تنها در دادگاه وجدان خودشان خریدار دارد اقدام به تصرف برخی شبستان‌های این مسجد به نام کانون‌های فرهنگی و خیریه و خادمی کرده و آنجا را ملک پدری خود می‌دانند که به‌هیچ‌وجه حاضر به عقب کشیدن از این اثر معطل‌مانده تاریخی نیستند و اگر توپ‌وتشرهای رئیس میراث فرهنگی کشور که در سومین روز از ایام تعطیلات نورز برای بازدید از ابنیه تاریخی این شهر میهمان مسجد جامع شد، نبود امروز درهای مسجد برای بازدید مسافران نوروزی و برداشتن عکس باز نبود تا این شاهکار تاریخی همچنان روزگار به‌سختی به سر کند.
به سراغ حجت‌اله یارمحمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد می‌رویم تا در گفت‌وگویی سهم این سازمان را در روزگار افول بزرگ‌ترین مسجد تک ایوانی کشور جویا شویم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر تولیت این مسجد می‌گوید: مرمت و نگهداری این اثر بر عهده اداره میراث فرهنگی است اما مدیریت داخلی آن بر عهده اداره اوقاف و امور خیریه است بنابراین تعیین هیئت‌امنا و خدام این مسجد و نیز انجام اقدامات فرهنگی با نظارت اداره مذکور انجام می‌شود.


بهانه‌ای برای اقدامات فرهنگی در مسجد جامع!

وی می‌افزاید: در جلسات متعدد با متولیان امر بر لزوم حُسن رفتار مدیران و خدام این مسجد با بازدیدکنندگان تأکید شده اما متأسفانه بارها شکایاتی مردمی واصل‌شده که خدام و هیئت‌امنای این مسجد حتی با دریافت وجوهاتی از مردم با آن‌ها بدرفتاری می‌کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد با اشاره به فعالیت کانون‌های فرهنگی در بستر این مسجد عنوان می‌کند: این مساجد جزء موقوفات است و هزار سال وقف بوده و طی 50 سال اخیر ثبت میراث ملی شده اما اگر نبود سازمان میراث فرهنگی از این مسجد طی سالیان سال چیزی باقی نمی‌ماند اما متولیان این مسجد معتقدند کار فرهنگی می‌کنند و با بهانه‌های مختلف می‌گویند میراث فرهنگی مانع فعالیت کانون‌ها در این مسجد شده است.

وی اشاره‌ای هم به میزان اعتبارات دولتی تخصیص‌یافته به این اثر تاریخی کرده و بیان می‌کند: بر اساس برنامه پیشنهادی و میزان اعتبارات سازمان، سهمی از اعتبارات دولتی برای دو مسجد تاریخی جامع و امام(ره) بروجرد در نظر گرفته می‌شود که در همین راستا سال گذشته 350 میلیون تومان صرف تعویض پوسته گنبد شده است اما به‌صورت دائم اعتباری دریافت نمی‌کند.

حجت‌الاسلام علی ارکبان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد نیز در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم به برخی شبهات ایجادشده در خصوص این مسجد این‌چنین پاسخ می‌دهد: برای نگهداری مسجد لازم است یک نفر در آنجا بیتوته داشته باشد و حتماً هم باید جایی برای اسکان وی در نظر گرفته شود اما هرگونه تغییر و تحول در بنای داخلی  و بیرونی باید با مجوز میراث فرهنگی صورت پذیرد.


وی در خصوص فعالیت کانون‌های فرهنگی تبلیغی در این مسجد نیز می‌افزاید: کانون فرهنگی دارای مجوز از اداره ارشاد، کانون فرهنگی تبلیغی زیر نظر سازمان تبلیغات و خیریه نیکوکاری نیز زیر نظر کمیته امداد است و حتماً روند قانونی فعالیت آن‌ها طی شده و در صورت فعالیت نیز باید هم از میراث فرهنگی و هم از اوقاف مجوز فعالیت دریافت کنند چراکه بناهای میراثی دو متولی دارند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد تصریح می‌کند: در صورت وجود موردی از بداخلاقی و سهل‌انگاری توسط هیئت‌امنا حتماً با آن‌ها برخورد می‌شود اما عزل این افراد به دلیل اینکه آن‌ها حکم رسمی از سازمان اوقاف و امور خیریه دریافت کرده‌اند بدون دلیل موجهی از سوی این سازمان ممکن نیست و اگر نیازی به تغییر دادن این افراد باشد باید توسط امام جماعت افراد جدید معرفی شوند چراکه قانون به ما این اجازه را نداده که هیئت‌امنا را کناربزنیم مگر اینکه محکومیت کیفری داشته باشد و یا اینکه خود کتباً انصراف دهند.

ممنوعیت عضویت مسئولان در هیئت‌امنای مسجد جامع

وی در پاسخ به شهروندانی که خواستار عضویت مسئولان این شهرستان در هیئت‌امنای این مسجد شده‌اند، می‌گوید: اگر مسائل امنیتی وجود داشته باشد این امر ممکن خواهد بود و در غیر این صورت بر اساس آئین‌نامه سازمان اوقاف و امور خیریه عضویت مسئولان ارشد شهرستان در هیئت‌امنای مساجد خلاف قانون است.

ارکبان خاطرنشان می‌کند: در مساجد شهرستان‌ها معتمدان از میان نمازگزاران با حصول شرایط لازم توسط امام جماعت به اوقاف معرفی می‌شوند و اوقاف پس از دریافت استعلامات موردنیاز و انجام امور اداری لازم و تائید در کمیسیون شهرستان صلاحیت اجتماعی آن‌ها را تائید کرده و برای مدت سه سال به آن‌ها حکم می‌دهد و در سامانه موقوفات کل کشور ثبت می‌شوند.

......................
گزارش از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۰۹ فروردين ۱۳۹۶ )
185 خودرو و موتورسیکلت سرقتی در سال 95 در بروجرد کشف شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: 185 دستگاه خودور و موتورسیکلت سرقتی در سال 1395 در شهرستان بروجرد کشف و ضبط شد.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران انتظامی بروجرد در سال 95 دراجرای طرح های مختلف ارتقا امنیت اجتماعی و مبارزه با سرقت تعداد 83 دستگاه خودرو و 102 دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف وضبط شد.

وی اضافه کرد: در این مدت 128 فقره اماکن شخصی و کیف قاپی، 494 فقره سرقت محتویات داخل خودرو، 314 فقره سرقت منزل، 220فقره سرقت مغازه و احشام و 400 مورد سایر سرقت ها شناسایی و کشف و ضبط شدند.

فرمانده انتظامی بروجرد اظهار کرد: در راستای مبارزه با سرقت درسال گذشته تعداد 553 نفر سارق نیز در بروجرد دستگیر شدند.

سرهنگ دلیری بیان کرد: شهروندان بروجردی درصورت مشاهده هرگونه فعالیت افراد فرصت طلب و سود جومراتب را دراسرع وقت به پلیس 110 اطلاع دهند.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ فروردين ۱۳۹۶ )
وضعیت کهن ترین مسجد غرب ایران و لزوم بازنگری جدی در نحوه اداره آن
روزهای بروجرد- اینجا مسجد جامع است کهن اثری که روایت گر تاریخ پر فراز و نشیب این کهن سرزمین است،مسجد جامع بروجرد گرچه امروز به یک انباری تبدیل گشته که در ورودی آن در طول سال به روی گردشگران بسته است اما هنوز هم ابهتش وجود انسان را در بر می گیرد.

مسجد جامع شهر که مرکز تحولات تاریخی زادبوم فرزانگان بوده و  البته با بیان درست‌تر باید گفت تاریخ بروجرد به این اثر یگانه گره خورده است.

مسجد جامع به عنوان اولین مسجد تک ایوانی ایران که بر روی یک شالوده سنگی آفریده شده در طول تاریخ ،فرم خود را با دوران عجین کرده است  و این روزها پس از 1200سال سخت‌ترین روزهای عمر خود را سپری می کند .

روزهایی که شاید در هیچ جای عالم با آن چنین برخورد بدی صورت نمی پذیرفت و جای تاسف دارد در شهرستانی که نام فرهنگی را یدک می کشد اینگونه با کهن ترین اثر توحیدی غرب ایران برخورد شود.

مسجد جامع پیش از آنکه مسجد باشد یک آتشکده بوده و باید از آن به عنوان یک بنای توحیدی و محور مدنی بروجرد یاد کرد اثری که البته حیرت بسیاری را برمی‌انگیزد.

در کدام یک از استان های اطراف در دل شهر آتشکده است؟ در کدام یک از استان های اطراف مسجدی با این قدمت وجود دارد؟ و در کجای عالم چنین برخوردی با چنین اثر تاریخی صورت می گیرد؟

مسجد جامع را باید از نزدیک به نظاره نشست تا گلایه های آن را بشنویم. مسجدی که تحت  فشار های سیاسی و برای تبلیغات انتخاباتی عده ای به این روز رسیده که باید حالا غیر بروجردی ها و حتی غیر ایرانی ها هم برای آن دل بسوزانند.

شیشه های گنبد خانه این اثر تاریخی و حیرت انگیز سالهاست که شکسته شده و هیئت امنای مسجد نه علاقه به حل آن دارند و نه این اثرمهم را به نحو شایسته نگهداری می کنند...

اگرچه در طول ایام مرکز استان لرستان علاقه چندانی برای رفع مشکل این اثر تاریخی و شگفت انگیز نداشته است اما آن چیزی که وضعیت این مسجد و حتی شهر بروجرد را نگران کننده کرده است بی تفاوتی مردم و عدم مطالبه گری است.

مردم بروجرد با سکوتشان و گله های درگوشی تنها نقدهایی را تا کنون داشته اند که به نق زدن شبیه است تا مطالبه گری و همین موضوع سبب گشته است که این اثر به دست کسانی مدیریت شود که علاقه ای به تعالی این اثر شگفت انگیز نداشته باشند.

مسجد جامع به عنوان تک اثر اکوستیک غرب کشور و کهن ترین اثر آکوستیک ایران این روزها اگر چه چشم هر گردشگر و علاقه مندی را خیره می کند اما وضعیت آشفته آن دل هر دلسوزی را به درد می آورد .

 
الحاق یک محراب گچبری تریاکی رنگ با اشکالی که نماد انگور و شراب را درخاطر تداعی می کند در طول دو سال اخیر و عدم پیگرد قانونی آن توسط متولیان امر موضوعی است که نمی‌توان از آن به سادگی گذشت.

آخر کجای ایران با یک اثر تاریخی چنین برخوردی می کنند دور تا دور مسجد هر کس دری باز کرده است یکی حوضخانه و بخشی از شبستان را کرده محل زندگی و حمام هم در آن درست کرده، یکی در بخشی از شبستان دری نصب کرده و انجمن نیکوکاری زده یکی دیگر در ورودی حیاط مسجد خیریه زده و دیگری در شبستان زمستان نشین انبار زده است.

سر در مسجد به جای معرفی یک اثر تاریخی تابلوی فلکسی آبی انجمن نیکوکاری نصب شده است تا بوضوح ناآشنایی متولیان این بنای با عظمت را با میراث فرهنگی و نماد دیانت این سرزمین نشان دهد!

جای سوال است چرا از هرجا افرادی متولی این مسجد شده اند اما حتی یک کارشناس میراث فرهنگی در بین آنان نیست؟

در بازدید از این اثر باشکوه اگر بخت یارت باشد و  در را برایت باز کنند! و وارد شبستان مسجدی شوی با بنایی مواجه خواهی شد که خاک سر و رویش را گرفته است بوی غذای سرخ کردنی هم تمام حس مسجد را از تو می گیرد!!

مردم بروجرد گاهی به نحوه تخصیص بودجه به قلعه فلک الافلاک انتقاد می کنند که فلان بودجه کلان صرف آنجا شد اما خود ما نیز هنگامی که توانایی ساماندهی و حتی برخورد قانونی   با متخلفان که بانی مشکلات این مسجد هستند را نداریم این اعتراض ابتدا به خود ما برمی گردد.

هنوز دلسوزی نیست که فریاد بزند تا فریاد رسی بیاید و این مسجد را نجات دهد .

 
آنچه می تواند مورد مطالبه دلسوزان بروجرد قرار گیرد این مهم است که هئیت امنای این مسجد به سرعت تغییر کند و اشخاص حقوقی شامل فرماندار، شهردار، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس اداره میراث فرهنگی، یکی از کارشناسان اداره میراث فرهنگی، معاون عمرانی فرماندار و... به عنوان هیئت امنا معرفی شوند تا مشکلات این بنای باشکوه به طور کارشناسی‌تر و با پیگیری لازم صورت پذیرد.

قطعا نمایندگان محترم مردم بروجرد  نیز باید در این حوزه جهت جذب اعتبارات ملی و استانی تمام تلاش خود را انجام دهند تا این یادگار 1200ساله و آبروی این کهن سرزمین حفظ گردد.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ فروردين ۱۳۹۶ )
نام نویسی810 داوطلب برای انتخابات شوراهای اسلامی در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: 810 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان بروجرد نام نویسی کرده اند.

احمد گودرزیان درگفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از این تعداد 238داوطلب برای انتخابات شوراهای اسلامی شهری و554 داوطلب نیز برای شورای روستایی در 2 بخش مرکزی و اشترینان ثبت نام کرده اند.

وی افزود: از این تعداد 368 داوطلب درروستاهای بخش مرکزی، 17 داوطلب در شهراشترینان و 186 داوطلب نیز برای روستاهای بخش اشترینان فرآیند نام نویسی خود را انجام دادند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد اضافه کرد: از تعداد کل ثبت نام کنندگان 70 داوطلب زن بوده که 33 تن از آنها در شهر بروجرد و مابقی در روستاها هستند.

گودرزیان مجموع داوطلبان ثبت نهایی شده انتخابات دوره چهارم شهر و روستاهای بروجرد را درمجموع 711 تن عنوان کرد و ادامه داد: ازاین تعداد 168داوطلب پس ازتایید نهایی در شهر بروجرد برای دستیابی به 13 صندلی شورای شهررقابت کردند.

وی گفت: در این دوره از انتخابات داوطلبان برای دست یابی به 9 صندلی شورای شهر بروجرد با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه استقبال داوطلبان برای ثبت نام در این دوره ازانتخابات در بروجرد بسیارچشمگیربوده بیان کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی با شکوه و قانونمند دراین شهرستان فراهم شده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد یادآور شد: ثبت نام از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا از 30اسفند ماه 95 آغاز و تا ساعت 24 ششم فروردین ماه جاری در 2 بخشداری مرکزی واشترینان و فرمانداری بروجرد انجام شد.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت سال 96برگزار می شود. 
آخرين بروز رساني ( ۰۷ فروردين ۱۳۹۶ )
ریزش کوه در ونایی بروجرد یک کشته وچهار زخمی برجای گذاشت
روزهای بروجرد- بخشدار اشترینان گفت:ریزش کوه و برخورد سنگ با خودرودر منطقه ونایی بروجرد یک کشته وچهار زخمی برجای گذاشت.

محسن یعقوبی فر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: در اثر بارش باران وریزش سنگ ازکوهپایه درمنطقه ونایی وبرخورد با خودروی پژو 405 یک دختر پنج ساله جان خود را از دست داده و چهار تن مجروح شدند.

مسئول اورژانس بروجرد در رابطه با این حادثه به خبرنگار ایرنا افزود: پس از اطلاع رسانی این اتفاق تیم اورژانس پایگاه شهرک اندیشه شهرستان به محل اعزام شده ومجروحان حادثه را به مراکز درمانی بروجرد منتقل کرده اند.

مهدی زارعی بیان کرد: حال عمومی مجروحان این حادثه مساعد بوده و 2 تن از آنها نیز به صورت سرپایی مداوا و مرخص شده اند.

منطقه ونایی از توابع بخش اشترینان در شمال غربی بروجرد و به عنوان یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین مناطق روستایی این شهرستان بوده که از ‪ ۱۰‬کوه و قله مرتفع و شگفت انگیز از جمله هجده یال، سه کوزان، والاش، برنجه و هیگره برخوردار است.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ فروردين ۱۳۹۶ )
اسکان 10هزارمسافرنوروزی در اقامتگاه های بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: درنیمه نخست تعطیلات نوروز 10 هزار مسافر درمراکز اقامتی این شهرستان اسکان یافتند.

حجت اله یارمحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد مسافر در 28 واحد آموزشی، هشت هتل و مهمانپذیر این شهرستان اسکان یافته اند.

وی اظهار کرد: این شهرستان با دارا بودن 165 بنای تاریخی،17 بقاع متبرکه و همچنین طبیعتی زیبا و دیدنی درنیمه اول تعطیلات نوروزمیزبان 30هزارمسافرو گردشگرنوروزی بوده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری بروجرد اضافه کرد: بیشترمسافران نوروزی ازمسجد امام خمینی(ره)، مسجد جامع، بیت آیت الله بروجردی(ره)، امامزاده جعفر، امام زاده قاسم، مجموعه خانه تاریخی افتخارالاسلام طباطبایی و خالدبن علی و موزه مردم شناسی بروجرد بازدید کردند.

یارمحمدی بیان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون 11 هزار بسته اقلام فرهنگی شامل نقشه وراهنمای سفر به بروجرد در بین مسافران وگردشگران توزیع شده وهمچنین80 مورد بازرسی نیزازاماکن تاریخی،اقامتگاه ها ومراکز رفاهی شهرستان به منظورارائه خدمات مطلوب به گردشگران صورت گرفته است.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ فروردين ۱۳۹۶ )
امسال 54 میلیمترباران در بروجرد بارید
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: بارش های متناوب از ابتدای سال جاری تا کنون منجربه بارش 54 میلیمترباران دراین شهرستان شد که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل با یک میلیمترافزایش روبرو بوده است.

بهروز یاراحمدی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در سال زراعی جاری 497میلیمتربارش باران ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 420 میلیمتر بوده که با 18 درصد رشد همراه بوده است.

وی میزان بارش باران بلند مدت سال زراعی جاری را 320 میلیمترعنوان کرد و ادامه داد: این میزان درمقایسه با بلند سال گذشته 45درصد افزایش یافته است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد حداقل دمای بروجرد را 2 درجه و حداکثرآن را 9 درجه بالای صفرعنوان کرد و یادآور شد: هم اکنون دمای هوا 2 درجه بالای صفربوده که نسبت به روز گذشته یک درجه کاهش یافته است.

یاراحمدی اضافه کرد: بارش ها در بروجرد تا 6 فروردین ماه ادامه دارد و پیش بینی می شود آسمان این شهرستان تا 24 ساعت آینده ابری با وزش باد، کاهش دما و بارش باران همراه باشد.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ فروردين ۱۳۹۶ )
انتقاد صریح فعالان فرهنگی بروجرد به وضعیت آثار تاریخی این شهرستان در حضور معاون رییس جمهور

روزهای بروجرد- سفر معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی کشور به بروجرد فرصتی شد تا واقعیت ها و ظرفیت‌های فراوان شهرستان بروجرد در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی بی پرده برای بالاترین مقام مسئول در این زمینه عیان شود.انتقاد از وضعیت آثار تاریخی بروجرد

سید مجتبی سید خراسانی ،فرهاد داودوندی و سید احمد موسوی در سخنان رُک و صریحی درد دل و اعتراض مردم بروجرد را با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، استاندار لرستان و هیات همراه در میان گذاشتند.

در محل مسجد جامع بروجرد سید مجتبی سید خراسانی طی سخنانی صریح  خطاب به زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و مهندس بازوند استاندار لرستان از عدم تخصیص اعتبارات بازسازی اماکن تاریخی به بروجرد انتقاد کرد.

 وی  به شدت از عملکرد سیمای استان بخاطر منحصر کردن آثار تاریخی استان در قلعه فلک الافلاک انتقاد کرد و گفت: تا کی قرار است اعتبارات بروجرد و مساجد تاریخی بروجرد قطره چکانی باشد و این هزینه ها صرف قلعه فلک الافلاک شود؟

سید خراسانی با اشاره به قدمت مسجد جامع بروجرد گفت: این مکان مربوط به قبل از اسلام است و شاید از اولین مساجد ایران بعد از اسلام باشد و قدمت بنای اصلی آن را به حدود 2000 سال  پیش هم می دانند، چرا باید چنین مکان مقدسی به حال خود رها شود؟

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود گفت: ظاهرا بروجرد و امکانات گردشگری آن در ایام نوروز بنا به دلایلی مورد توجه مسوولین استانی قرار نمی گیرد، در حالی‌که بروجرد بخودی خود بیشترین مراکز گردشگری را داراست.
 

فرهاد داودوندی نیز خطاب به مسئولان استانی و کشوری گفت: بروجرد از قدیمی ترین شهرهای کشور عزیزمان است اما متاسفانه تمامی ساختمانهای قدیمی و تاریخی بروجرد به مانند مسجد جامع، مسجد امام (ره) و دبیرستان امام( ره) در حال تخریب کامل است و در خوشبینانه ترین حالت تا سه چهار سال آینده همه این اماکن فرو خواهند ریخت.
 
وی در ادامه افزود: اماکن تاریخی منحصر بفرد بروجرد، هویت ملی، مذهبی و تاریخی ما بروجردی ها می باشند و تخریب هر کدام از آنها می تواند هویت تاریخی ما بروجردی ها را مورد گزند قرار بدهد، در ضمن چه دلیلی دارد اعتبارات بازسازی اماکن تاریخی به بروجرد اختصاص نیابد؟ ما بروجردی ها به شدت به این وضعیت اعتراض داریم و دیگر برایمان قابل قبول نیست که شهر تاریخی ما در این استان مورد توجه قرار نگیرد.

 
فرهاد داودوندی خطاب به رئیس میراث فرهنگی ایران گفت: مکان های با ارزش ما در حال مخروبه شدن هستند و با این شیوه تا سه چهار سال آینده به کلی از بین خواهند رفت، لطف کنید برای ساختن و بازسازی اماکن تاریخی بروجرد، بودجه اختصاصی و مستقیم در نظر بگیرید تا واقعا صرف  بازسازی هویت تاریخی بروجرد شود.

سید احمد موسوی نیز در نشست هتل زاگرس طی سخنانی خطاب به استاندار و خانم احمدی پور رئیس میراث فرهنگی ایران گفت: ما بروجردی ها بغضی گلویمان را گرفته که نمی دانیم درد دل مان را باید به که بگوییم.

اماکن تاریخی بروجرد در حال ریزش و تخریب کامل می باشند و مردم بسیار ناراحت هستند که برای برون رفت از این وضعیت کاری انجام نمی گیرد.

 موسوی تاکید کرد جوانان بروجردی در حال مهاجرت از این شهر هستند در حالیکه هر کدام از اماکن تاریخی بروجرد می تواند برای شهرمان علاوه بر اشتغال زایی،در آمد پایدار نیز داشته باشد.


این فعال اقتصادی  تاکید کرد تا بیشتر از این وضعیت مراکز تاریخی مان بدتر نشده، باید برای نجات مراکز گردشگری و بخصوص تاریخی بروجرد کاری اساسی انجام بگیرد.


پس از پایان سخنان این سه فعال فرهنگی بروجرد، استاندار لرستان ضمن پذیرفتن این انتقادات، از قصور در رسیدگی به مشکلات بروجرد در زمینه اماکن تاریخی سخن گفت. همچنین رییس سازمان میراث فرهنگی کشور نیز با تاکید بر تخصیص بودجه اختصاصی برای اماکن تاریخی بروجرد وعده داد تا وضعیت آثار تاریخی بروجرد سامان بگیرد.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ فروردين ۱۳۹۶ )
بخشی از بافت تاریخی بروجرد برای احیا و مرمت به بخش خصوصی واگذار می‌شود
روزهای بروجرد- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: بخشی از بافت تاریخی بروجرد با توجه به محدودیت منابع اعتباری برای احیا و مرمت به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش تسنیم، غلامرضا سلیمانی در جریان سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در جلسه‌ای که در سالن اجتماعات هتل زاگرس برگزار شد، بناهای تاریخی بروجرد را از ظرفیت‌های مهم استان لرستان برشمرد و اظهار داشت: وجود 280 هکتار بافت تاریخی در شهرستان بروجرد از دیگر ظرفیت‌های مهم استان لرستان است که  احیا این ظرفیت‌ها به مطالبه جد شهروندان بروجردی تبدیل‌شده است.

وی با اشاره به واگذاری بخشی از بناهای تملک شده این سازمان برای مرمت و بازسازی به بخش خصوصی افزود: ازجمله این بناها خانه بزرگمهری، مغیث الاسلام، مصری و عمارت دیده‌ور است که به بخش خصوصی و شهرداری بروجرد برای احیا و مرمت واگذارشده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان اعتبارات این سازمان را در مقایسه با میزان بافت‌های تاریخی بروجرد محدود برشمرد و عنوان کرد: به این منظور تلاش شده تا اعتبارات ویژه‌ای از سوی فرمانداری این شهرستان برای مرمت این بناها تخصیص یابد.

وی بیان کرد: اعتبارات مساجد جامع و امام بروجرد ردیف ملی دارند اما برای بازسازی دبیرستان امام تلاش می‌شود با مشارکت خیرین این بنا احیا شود.

به گفته سلیمانی شهر بروجرد با 280 هکتار بافت تاریخی در جایگاه نخست استان لرستان ازلحاظ بناهای تاریخی قرار دارد که پس‌ازآن خرم‌آباد با 55 هکتار بیشترین بافت تاریخی این استان را به خود اختصاص داده است.

وی به شناسایی 400 اثر تاریخی و 171 اثر ثبت‌شده بروجرد در میراث فرهنگی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: باید با همکاری نهادهای مرتبط زمینه بازسازی و احیا این بناها فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان فعالیت سفره‌خانه‌های سنتی و واگذاری مجوزهای لازم در دو منطقه گردشگری ونایی و گلدشت بروجرد را یادآور شد و گفت: باید در بحث تملک و واگذاری مناطق ویژه گردشگری با توجه به محدودیت منابع اعتباری این سازمان توجه ویژه‌ای صورت پذیرد.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ فروردين ۱۳۹۶ )
استاندار لرستان: شهرستان بروجرد ظرفیت تبدیل‌ شدن به پایتخت فرهنگی ایران را دارد
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: شهرستان بروجرد به دلیل وجود مفاخر علمی، مذهبی و فرهنگی متعدد و بناهای تاریخی فراوان ظرفیت تبدیل‌شدن به پایتخت فرهنگی ایران را دارد.

به گزارش تسنیم، هوشنگ بازوند در جریان سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در سالن اجتماعات هتل زاگرس بروجرد برگزار شد بروجرد را شهر فرزانگان، اندیشمندان و دانشمندان و شهر مراجع عالی‌قدر جهان تشیع خواند و با گرامیداشت یاد و خاطره مفاخر و شهدای نامدار این دیار اظهار داشت: بروجرد ظرفیت تبدیل‌شدن به پایتخت فرهنگی ایران به دلیل وجود مفاخر علمی، مذهبی و فرهنگی متعدد و بناهای تاریخی فراوان را دارد.

وی بابیان اینکه شهر بروجرد همواره در طول تاریخ زادگاه فرزانگان و عالمان شهیر قرون متمادی بوده است، افزود: بروجرد همواره زادگاه مردان بزرگی بوده است که نقشی تأثیرگذار در تاریخ ایران  داشته‌اند و به‌عنوان شهر شاخص استان لرستان محسوب می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به برخی گلایه‌های شهروندان بروجردی از بی‌توجهی به آثار تاریخی این شهر عنوان کرد: این گلایه‌ها از جانب من پذیرفتنی است چراکه در موضوع رسیدگی به بناهای تاریخی این شهر قصور صورت گرفته اما واقعیت این است که  این قصور ریشه درگذشته دارد که در حال حاضر به مطالبه جدی مردم و مسئولان تبدیل‌شده  است.

وی وجود بالغ‌بر 400 اثر تاریخی و ثبت 280 هکتار بافت تاریخی در شهر بروجرد را سرمایه‌ای ارزشمند در حوزه رونق اقتصادی دانست و گفت: این سرمایه ارزشمند اقتصادی که می‌تواند در رونق استان  لرستان و شهرستان بروجرد نقش‌آفرینی کند امروز همچون گلوله‌ای برف در حال آب شدن است و احیا آن نیازمند مشارکت مردم، سمن‌ها و نهادهای مختلف است.

بازوند صنعت ورشوسازی بروجرد را برندی منحصربه‌فرد در کشور توصیف و بیان کرد: واقعیت این است که متأسفانه این صنعت ارزشمند نیز امروز روبه‌زوال نهاده که شدیداً نیازمند احیا و توجه ویژه است که به‌رغم ایجاد موزه صنعت ورشو در بروجرد به دلیل نبود امکانات و تجهیزات لازم این موزه عملاً تعطیل است و نمی‌توان از آن استفاده کرد.

وی خواستار ایجاد پایگاه شهر تاریخی در بروجرد شد و تصریح کرد: انتظار می‌رود امسال در راستای رونق اقتصادی با توجه به شعار سال پایگاه شهر تاریخی در بروجرد ایجاد شود که این امر زمینه رونق اشتغال و تولید را فراهم می‌کند که در این زمینه مکاتباتی انجام‌شده اما باید درروند انجام آن تسریع شود.

استاندار لرستان بناهای تاریخی شهر بروجرد را سرمایه‌های ملی و از ظرفیت‌های مهم گردشگری خواند و اظهار داشت: این سرمایه‌ها همچون پل قلعه حاتم نقش چاه نفت رادارند که لازمه توسعه گردشگری در این اماکن ورود هلدینگ‌های وابسته به سازمان میراث فرهنگی برای احیا این اماکن است.

وی با اشاره به وضعیت کنونی دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد افزود: نباید این دبیرستان به این حالت رها شود تا از بین برود که طی توافقی با آموزش‌وپرورش قرار شده اقداماتی برای مرمت این بنا انجام شود.

بازوند مرمت خانه تاریخی آیت‌الله بروجردی و تخصیص اعتبارات ویژه از سوی استانداری و سازمان میراث فرهنگی را یادآور شد و عنوان کرد: مرمت مساجد جامع و امام و دیگر خانه‌های تاریخی بروجرد ازجمله مطالبات مردم این دیار است که لیست آن‌ها در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرارگرفته و امید است تا پایان سال 96 با تخصیص اعتبارات قابل‌توجهی به این بناها اقدامات مرمتی برای حفظ آن‌ها انجام شود.

به گفته وی استفاده از ظرفیت بروجردی‌های مقیم پایتخت، نهادهای متولی و سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه باید تقویت شود.

استاندار لرستان همچنین خواستار انجام طرح توسعه هتل بین‌المللی زاگرس بروجرد شد و از کانون اتومبیل‌رانی وابسته به سازمان میراث فرهنگی خواست به تعهدات خود در اجرای طرح توسعه این هتل عمل کند.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ فروردين ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: شهرستان بروجرد به قطب گردشگری و صنایع‌دستی کشور تبدیل شود
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: شهرستان بروجرد قابلیت تبدیل‌شدن به قطب گردشگری و صنایع‌دستی کشور را دارد.

به گزارش تسنیم، علی کورانی‌فر در جریان سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در سالن اجتماعات هتل زاگرس برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و متنوع تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این شهرستان اظهار داشت: شهرستان بروجرد در هر سه حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و معنوی و صنایع‌دستی سرمایه‌های ارزشمندی دارد که می‌تواند به قطب گردشگری و صنایع‌دستی کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت‌های شهرستان بروجرد طی سال‌های گذشته افزود: این شهرستان برای توسعه و رونق نیازمند توجه جدی مسئولان است و باید اقدامات لازم برای تشویق بخش خصوصی به‌منظور حضور و سرمایه‌گذاری در این شهرستان فراهم شود و با روان‌سازی ضوابط مربوطه زمینه حضور فعالان سرمایه‌گذار در این شهرستان ایجاد شود.

فرماندار بروجرد با تأکید بر لزوم توجه متمرکز به ظرفیت‌های ویژه شهرستان بروجرد عنوان کرد: می‌توان با ایجاد تمرکز در طی یک برنامه پنج‌ساله و در هرسال برای 6 استان کشور ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی این استان‌ها را احیا کرده و نسبت به تقویت آن‌ها اقدام کرد.

وی خواستار تخصیص میزان بیشتری از اعتبارات ملی و استانی برای مرمت بناهای تاریخی این شهرستان شد و بیان کرد: انتظار می‌رود امسال توجه بیشتری درزمینهٔ تخصیص اعتبارات موردنیاز مرمت بناهای تاریخی به این شهرستان صورت پذیرد چراکه این امر امروز در افکار عمومی تبدیل به مطالبه‌ای جدی شده است.

منوچهر یوسفی شهردار بروجرد نیز در این جلسه با اشاره به وجود 280 هکتار بافت تاریخی در شهر بروجرد گفت: بافت تاریخی بروجرد با بافت فرسوده آن هم‌پوشانی دارد که اجازه احداث بنا بیشتر از دوطبقه در آن داده نمی‌شود و این امر زمینه حضور بخش خصوصی به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی را محدود می‌کند که نیازمند بازنگری است.

وی احیا بافت فرسوده پیرامون مساجد تاریخی بروجرد را نیازمند تخصیص اعتبار دانست و اظهارداشت: به‌منظور عریض ساختن معابر، ایجاد پارکینگ، تملک فضاهای مجاور اعتبارات ویژه نیاز است که این امر باید با مشارکت سازمان میراث فرهنگی صورت پذیرد.

شهردار بروجرد از آمادگی این نهاد به‌منظور مشارکت در تملک بافت‌های تاریخی و احیا و مرمت آن‌ها خبر داد و افزود: شهرداری بروجرد آمادگی دارد تا در راستای تملک باغات و ایجاد فضای گردشگری مناسب همکاری لازم را انجام دهد.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ فروردين ۱۳۹۶ )
معاون رئیس‌جمهور در جریان روند مرمت مسجد جامع بروجرد قرار گرفت
روزهای بروجرد- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در مسجد جامع بروجرد در جریان روند مرمت آن قرار گرفت.

به گزارش مهر، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه استاندار لرستان و فرماندار بروجرد صبح در مسجد جامع بروجرد جضور یافت و در جریان روند مرمت این مسجد تاریخی قرار گرفت.

مسجد جامع بروجرد به‌عنوان مسجدی بی‌همتا در غرب کشور از نخستین مساجدی است که در ایران ساخته‌شده و مسجد امام بروجرد نیز ارزنده‌ترین بنای معماری اسلامی در بروجرد و لرستان محسوب می‌شود.

مسجد جامع بروجرد با شبستان‌های فصلی در قلب بافت تاریخی و در مرکز قدیمی‌ترین محله و هسته اولیه شکل‌گیری شهر در کنار بازار تاریخی بروجرد واقع‌شده است.

این مسجد که به مسجد جمعه نیز شناخته می‌شود، مسجدی تاریخی و از بناهای معماری سرشناس در شهر بروجرد است.

مسجد جامع بروجرد یکی از نخستین مسجدهای ساخته‌شده در ایران است که در قرن دوم تا سوم هجری در شهر بروجرد بنانهاده شده است.

بنای موجود مسجد ازنظر فرم از نوع مساجد تک ایوانی است که دارای دو درب ورودی در جهات شرق و غرب بوده و شامل یک حیاط مرکزی مستطیل، ‌ایوان، ‌ فضای گنبد خانه و شبستان‌های اطراف آن و یک شبستان وسیع زمستانی در طرف شمال حیاط مرکزی است.

مسجد جامع بروجرد نیز به شماره ۲۲۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ فروردين ۱۳۹۶ )
بروجرد شهری ارزان برای اقامت در تعطیلات نوروزی
 از تنگه کپرگه تا کلک خیال‌انگیز
آخرين بروز رساني ( ۰۴ فروردين ۱۳۹۶ )
ثبت‌نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بروجرد آغاز شد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: ثبت‌نام نامزدهای دوره پنجم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بروجرد ازساعت هشت صبح امروز دوشنبه 30 اسفندماه در فرمانداری ویژه این شهرستان آغاز شد.

احمد گودرزیان درگفت وگو با ایرنا افزود: پیش ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از روز سه شنبه 24 اسفندماه 95 با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت آغاز شده بود و امروز نیز ثبت نام این داوطلبان به صورت رسمی درمحل فرمانداری و 2 بخشداری اشترینان و مرکزی انجام می شود.

وی تاکید کرد: ثبت‌نام از نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 30 اسفند 1395 لغایت 6 فروردین 1396 ادامه دارد و ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای داوطلبان درهنگام ثبت نام الزامی است.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد اظهار کرد: دفاتر پلیس+10 برای صدور برگه سوء پیشینه در ایام ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

گودرزیان اضافه کرد: داوطلبان برای ثبت‌نام درانتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا لازم است اصل شناسنامه عکس‌دار به همراه 2 نسخه تصویرتمام صفحه‌های شناسنامه، اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی برای متولدین سال 1338به بعد، چهار قطعه عکس جدید 3 در 4 و اصل و تصویر مدرک تحصیلی مرتبط و گواهی عدم سوء پیشینه را همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: تدابیرلازم برای برگزاری پنجمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درشهرستان بروجرد فراهم شده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد بیان کرد: تا کنون 50 درصد از روستاهای 2 بخش مرکزی واشترینان شهرستان بروجرد دارای شورای اسلامی روستا بوده که در قانون جدید برگزاری انتخابات شوراها در 187 روستای این شهرستان با 100 هزار جمعیت برگزارمی شود.
گودرزیان یادآور شد: شهربروجرد در دوره چهارم شورای اسلامی شهر دارای 13عضوبوده که در دوره پنجم به 9 کرسی کاهش یافته است.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ )
وقوع تصادف زنجیره‌ای در محور بروجرد - خرم‌آباد
روزهای بروجرد- رئیس پلیس راه لرستان از وقوع تصادف زنجیره ای ۵ دستگاه خودرو سواری در محور بروجرد - خرم آباد خبر داد.

سرهنگ مرتضی چغلوند در گفتگو با مهر از وضوع تصادف زنجیره ای در محور بروجرد - خرم آباد خبر داد و اظهار داشت: این تصادف بین ۵ دستگاه خودرو سواری در گردنه طالقان رخ داده است.

وی با تاکید بر اینکه این حادثه رانندگی فوتی نداشته است، گفت: مجروحان این تصادف نیز به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس پلیس راه لرستان با بیان اینکه حال عمومی مجروحان این تصادف زنجیره ای حاد نیست، افزود: علت این تصادف زنجیره ای لغزندگی جاده به دلیل بارش باران و همچنین عدم رعایت سرعت مطمئنه از سوی رانندگان بوده است.

بر اساس این گزارش، این تصادف زنجیره ای حوالی ساعت ۲۰ امشب در گردنه طالقان رخ داده است.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ )
۸ مرکز اقامتی بروجرد با ۳۴۰ تخت پذیرای مهمانان نوروزی است
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی بروجرد گفت: در بروجرد ۸ مرکز اقامتی با ۳۴۰ تخت پذیرای مهمانان نوروزی در ایام نوروز امسال است.

به گزارش مهر، حجت اله یارمحمدی در جمع خبرنگاران با بیان اقدامات ستاد خدمات سفر شهرستان در آستانه نوروز امسال، افزود: در ستاد خدمات سفر شهرستان ۱۰ کمیته مختلف مشغول فعالیت هستند که از اول بهمن ماه برای پذیرایی و استقبال از مهمانان نوروزی اقدامات لازم را انجام داده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به تجارب سال های گذشته نگاه ستاد خدمات سفر متفاوت بوده و در این زمینه اقداماتی انجام شده است که می توان پخت انواع آش و تهیه غذاهای محلی در استقبال از مهمانان نوروزی نام ببریم.

رئیس اداره میراث فرهنگی بروجرد ادامه داد: در سال های گذشته معرفی ظرفیت های گردشگری شهرستان در قالب اقلام مکتوب به مسافران نوروزی ارائه می شد که امسال توانسته ایم شهرستان و جاذبه های گردشگری آن را از طریق لوح فشرده معرفی کنیم.

یارمحمدی با اشاره به آمادگی شهرستان در استقبال از مهمانان نوروزی و سفر معاون وزیر و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به بروجرد، اظهار داشت: ایشان از تمام ظرفیت های شهرستان بازدید و نگاه ویژه ای به ستاد خدمات سفر در آستانه نوروز خواهد داشت.

وی افزود: همچنین در بین بازدید، سعی می کنیم مصوباتی را که پیگیر آنها بوده ایم را به سمع و نظر رئیس سازمان میراث فرهنگی برسانیم.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد تصریح کرد: یکی از مصوبات آزاد سازی مسجد جامع و تعیین تکلیف دبیرستان امام خمینی(ره) بروجرد است.

وی گفت: ارتقای صنایع دستی شهرستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوریکه برای اولین بار نمایشگاه صنایع دستی در میدان آیت اله بروجردی دایر خواهد شد.

یارمحمدی اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر خانه معلم ۸ مرکز اقامتی قانونی با ۳۴۰ تخت رسمی در بروجرد پذیرای مهمانان نوروزی خواهند بود که حدود ۴۰ درصد این قابلیت را می توان ارتقاء داد.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ )
با حکم رییس جمهوری؛ ‏دکتر اشرف بروجردی به عنوان رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی منصوب شد
روزهای بروجرد- رییس جمهوری در حکمی، اشرف بروجردی را برای یک دوره چهار ساله به عنوان «رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.
 
به گزارش ایسنا، متن حکم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
سرکار خانم دکتر اشرف بروجردی
 
در اجرای تبصره(2) ماده (5) قانون اساسنامه کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و بند (3) مصوبه مورخ 1381.6.2 شورای عالی اداری و تأیید هیأت امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، با عنایت به تعهد و تجربیات ارزنده سرکار عالی به موجب این حکم به مدت چهار سال به عنوان «رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.
 
توفیق شما را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.
 
حسن روحانی
 
رییس جمهوری اسلامی ایران

آخرين بروز رساني ( ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ )
اعضای هیات اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی بروجرد مشخص شد
روزهای بروجرد- مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: اعضای هیات اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا این شهرستان مشخص شدند.

بهروزشجاعی درگفت وگو با ایرنا افزود: درجلسه ای که به ریاست معاون استاندارلرستان و فرماندار ویژه بروجرد و با حضور تعدادی از معتمدین شهرستان برگزار شد پس از اخذ آرا توسط اعضای حاضرهشت تن اعضای هیات اجرایی انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر وروستا در بروجرد مشخص شدند.

وی اظهار کرد: علی احمد امیرسرداری، محمدحسن زالی، احمد موسیوند، محمد مهرافزون، عبداله نصرالهی، نادرارجمندی، سید مرتضی اسماعیل زاده و محمد مقومی به عنوان اعضای اصلی هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد تعیین شدند.

مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بروجرد اضافه کرد:همچنین ابراهیم روستایی، عبدالحمید خداشناس، محسن روحبخشان، امراله موسیوند، سید محمد رنگینی له نیز به عنوان اعضای علی البدل هیالت اجرایی این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی معرفی شدند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در بروجرد نیز برگزارمی شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ )
سفر معاون رئیس‌جمهور به بروجرد لغو شد
روزهای بروجرد- سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهرستان بروجرد لغو شد.

به گزارش مهر، سفر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهرستان بروجرد لغو شد.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان با اعلام لغو شدن سفر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور به بروجرد گفت: قرار بود رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بعدازظهر امروز شنبه به شهرستان بروجرد سفر کنند اما بنا به دلایلی این سفر لغو شد.

وی یادآور شد: ان شاء الله معاون رئیس جمهور در فرصت دیگری در اوایل سال آینده سفری خاص حوزه گردشگری به شهرستان بروجرد خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر دو روزه خود به لرستان به ستاد خدمات سفرهای نوروزی شهرستان های ازنا، الیگودرز، دورود و خرم آباد سرکشی کرد و در پایان برنامه سفر خود در ستاد تسهیل سفرهای نوروزی لرستان در سالن جلسات استانداری لرستان حضور یافت.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ )
کلنگ اجرای طرح توسعه بیمارستان کوثر بروجرد به زمین زده شد

روزهای بروجرد- کلنگ اجرای طرح توسعه بیمارستان کوثر بروجردکلنگ اجرای طرح توسعه بیمارستان کوثر بروجرد به زمین زده شد در آیینی با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به زمین زده شد. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشوردر این آیین افزود: این طرح با اعتبار 400 میلیارد ریال در مدت 30 ماه برای خدمات دهی بهتر به بیمه شدگان تامین اجتماعی و دیگر اقشار مردم بروجرد اجرا می شود. سید تقی نوربخش با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این طرح از اردیبهشت ماه 96 اظهار کرد: طرح توسعه بیمارستان کوثر بروجرد ارائه خدمات درمانی، بستری، تشخیصی و سرپایی را در این مرکزدرمانی تکمیل خواهد کرد.

آخرين بروز رساني ( ۰۲ فروردين ۱۳۹۶ )
سرپرست جدید اداره پزشکی قانونی بروجرد معرفی شد
روزهای بروجرد- طی حکمی از سوی مدیرکل پزشکی قانونی لرستان، سرپرست جدید اداره پزشکی قانونی بروجرد معرفی شد.

به گزارش مهر، طی حکمی از سوی دکتر حمیدرضا نظیفی مدیر کل پزشکی قانونی لرستان، مرضیه حاجی بیگی متخصص پزشکی قانونی به عنوان سرپرست جدید پزشکی قانونی شهرستان بروجرد معرفی شد.

بر اساس این گزارش، طی جلسه ای دکتر حمید رضا نظیفی مدیر کل پزشکی قانونی با حضور در جمع مسئولان قضایی و امام جمعه شهرستان بروجرد، مرضیه حاجی بیگی متخصص پزشکی قانونی را به عنوان سرپرست جدید پزشکی قانونی شهرستان بروجرد معرفی کرد.

در این جلسه از خدمات فخر السادات موسوی رئیس سابق پزشکی قانونی شهرستان بروجرد قدردانی شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ )
180هکتاربرمجموع باغات بروجرد افزوده شد
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: در راستای برنامه توسعه باغات بروجرد 180هکتار بر مجموع اراضی باغی این شهرستان افزوده شد.

رضا امینی درگفت وگو با ایرنا افزود: کار توزیع 47 هزار اصله نهال مثمر در 180هکتار از اراضی جدید باغی این شهرستان آغازشده و متقاضیان می توانند با مراجعه به واحد باغبانی جهاد کشاورزی بروجرد این نهال ها را به قیمت یارانه دریافت نمایند.

وی اظهارکرد: نهال های عرضه شده درراستای برنامه توسعه باغات این شهرستان شامل نهال انواع سیب، انواع هلو، گیلاس، آلبالو، زرد آلو، شلیل و گردو می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به اینکه این شهرستان هم اکنون دارای 15هزار هکتار اراضی باغی است اضافه کرد: از این مقدار اراضی باغی سالانه 90 هزار تن انواع میوه تولید و برای استفاده دربخش های مختلف صنایع تبدیلی، بازار مصرف شهرستان بروجرد و صادرات به شهرها واستان های همجوار ارسال می شود.

امینی ادامه داد: توزیع نهالی های مثمر تا 15 فروردین 96 ادامه دارد.

وی یادآور شد: در راستای اجرای طرح تنظیم بازار و حمایت از مصرف کننده در ایام نوروز 160تن میوه و105تن برنج به قیمت مصوب دولتی درسطح شهرستان بروجرد توزیع می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ )
17شهروند بروجردی درشب چهارشنبه سوری مصدوم شدند
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: بی احتیاطی در برگزاری آیین سنتی چهارشنبه سوری موجب مصدوم شدن 17 شهروند بروجردی شد.

محسن صیرفی درگفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه سال گذشته نیز18 تن از شهروندان بروجردی در آیین چهارشنبه سوری دچار سانحه شدند افزود: مصدومین چهارشنبه سوری امسال به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند.

وی اضافه کرد: با توجه به تبلیغات گسترده از سوی رسانه ها و توزیع بروشور درسطح شهر و همکاری والدین خوشبختانه آیین چهارشنبه سوری امسال درفضایی مطلوب تر برگزار شد.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان بروجرد تاکید کرد: انتظار می رود شهروندان به خصوص جوانان ونوجوان آیین های سنتی گذشته را با همان شیوه مرسوم برگزار کرده و و از استفاده از وسایل خطرناک که برای سلامت و جان آدم ها تهدید محسوب شده خودداری کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ )
اشرف بروجردی رییس کمیته زنان ستاد انتخاباتی روحانی شد
روزهای بروجرد- عضو شورای مرکزی حزب زنان مسلمان نواندیش رییس کمیته زنان ستاد انتخاباتی روحانی شد.

اشرف بروجردی در گفت‌وگو با ایلنا از انتخابش  به عنوان رییس ستاد زنان روحانی برای انتخابات سال ۹۶ خبر داد و در مورد ساز و کارش برای حضور حداکثری زنان در  پای صندوق‌های رای گفت: زنان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند. آنان قسمت عمده‌ای از رای یک رییس جمهور را پوشش می‌دهند و در عرصه‌های مختلف شاهد هستیم که حضوری تاثیرگذار دارند.

او خاطرنشان کرد: این زنان هستند که با حضور  خود در عرصه‌های مختلف می‌توانند به رییس جمهور کمک کنند و گاهی شاهد هستیم بیشترین رای ازطرف زنان به صندوق‌ها ریخته می‌شود.

رییس زنان ستاد روحانی عنوان کرد: قصد داریم در این انتخابات زنان حضوری پر رنگ و شایسته‌ای داشته باشند.

او تاکید کرد: باید تلاش کنیم که زنان حضور پررنگی در انتخابات مهمی چون اردیبهشت سال ۹۶ داشته باشند. همانطور که گفتم زنان نیمی از جامعه هستند که می توانند باحضورشان نقش بسزایی در سرنوشت سیاسی کشور داشته باشیم.

بروجردی خاطرنشان کرد: آقای روحانی تنها گزینه اصلاح‌طلبان است. ما می‌توانیم با تجمیع آرا و اندیشه‌های مختلف  و همچنین خردورزی به روحانی که صاحب فکر و تدبر است، کمک کنیم.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ )
استعفای 6 عضو شورای شهر بروجرد
روزهای بروجرد- یک عضو شورای شهر بروجرد با اشاره به برگزاری جلسه رای‌ گیری این شورا به ‌منظور ابقا یا عزل شهردار بروجرد گفت: به دلیل اینکه اکثریت آرا رای بر ابقای شهردار دادند 6 تن از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد تصمیم بر استعفا گرفتند.

ناصر مرادی در گفت و گو با ایرنا افزود: این اقدام با هدف حمایت از حقوق مردم به ویژه کارگران شهرداری و درخواست انحلال پارلمانی محلی شورای چهارم شهر بروجرد صورت گرفته است.

وی اظهارکرد: در جلسه امروز از 13 عضو شورای شهر12 عضو حاضر و منوچهر درویش بیابانی غائب بودند که از این تعداد 6 نفر رای بر ابقا و 6 نفر رای بر عزل شهردار دادند و با توجه به اینکه برای عزل شهردار 9 رای لازم است شهردار بروجرد در مسئولیت خود ابقا شد.

رئیس کمیسیون فنی تخصصی شورای شهر بروجرد بیان کرد: اگر تعداد اعضای علی‌ البدل به ‌اضافه اعضای اصلی که در شورا باقی می ‌مانند به دلیل استعفای مابقی از 9 تن کمتر باشد شورا رسمیت نخواهد داشت و منحل می‌ شود.

مرادی اضافه کرد: با توجه به ماده 73 تشکیلات و وظایف شوراها یک یا چند نفر از اعضای شوراها هنگامی ‌که به عملکرد شهردار ایراد داشته باشند می ‌توانند اعتراض خود را به ‌صورت شفاهی و پس‌ از آن به ‌صورت کتبی مطرح کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس ناصر مرادی، روح اله نظر پور، عزیز شمسیان فر، موسی نیکوکار، مجتبی مقدسی و اشرف چگنی از شورای اسلامی شهر بروجرد استعفا دادند.

رئیس کمیسیون فنی تخصصی شورای شهر بروجرد یاد آور شد: درخواست انحلال پارلمان محلی شورای شهر بروجرد به زودی به شورای حل اختلاف استان لرستان ارسال می ‌شود و در صورت توافق با انحلال این شورا استاندار لرستان به‌ عنوان قائم ‌مقام شورای شهر، برای ادامه فعالیت این نهاد تصمیم‌ گیری خواهد کرد.

مرادی گفت: عملکرد ضعیف شورای چهارم موجب شد تا بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی از 150 میلیارد ریال به 340 میلیارد ریال و حقوق معوقه کارگران وکارکنان شهرداری از سه ماه ‌به‌ پنج ماه افزایش یابد و همچنین اخذ تسهیلات 120 میلیارد ریالی با بازپرداخت 160 میلیارد ریالی شهرداری را با بحران جدی مواجه کند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ )
کارگران شهرداری بروجرد خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند
روزهای بروجرد- جمعی از کارگران خدمات شهری، فضای سبز و عمران شهرداری بروجرد روز شنبه با حضور در مقابل شورای اسلامی این شهر خواستار پرداخت عیدی و حقوق معوقه خود شدند.

یکی از این کارگران به خبرنگار ایرنا گفت: تاخیر در پرداخت حقوق باعث ایجاد مشکل برای همه کارگران شده است.

وی که نخواست نامش ذکر شود، افزود: 6 ماه حقوق دریافت نکرده ام و زندگی کردن در شرایط کنونی با وجود اجاره خانه و قسط بسیار دشوار شده است.

یکی دیگر از کارگران خواستار چاره اندیشی و رفع مشکل پرداخت حقوق کارگران از سوی شهرداری و شورای شهر شد و گفت: مسئولان شهرداری باید برای ایجاد درآمد پایدار از شهرداری های موفق الگو بگیرند.

به گفته یکی دیگر از معترضین هر روز بر مشکلات شهرداری بروجرد افزوده می شود و مسوولان شورا و شهرداری جز حرف های بدون پشتوانه برای کارگران و پرسنل شهرداری گام دیگری بر نمی دارند.

تجمع کنندگان خواستار حضور شهردار در محل تجمع و پاسخگویی شفاف به سئوالاتشان هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد درجمع کارگران حاضر شده ولی آنها اجازه حرف زدن به وی را ندادند.

رییس کمیسیون فنی تخصصی شورای شهر بروجرد با حضور در جمع کارگران ضمن دلجویی و همدردی تسریع درپرداخت عیدی وحقوق معوقه آنها را خواستار شد اما بازهم کارگران فقط خواستار حضور شهردار در این تجمع شدند.

شهرداری بروجرد دارای یک هزار و 700 کارگر و کارمند شاغل هستند که از چندین سال است مطالبات مزدی خود را با تاخیر دریافت می کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ )
داوطلبان ثبت نام درانتخابات شوراهای شهرو روستای بروجرد نسبت به اخذ سوپیشنه اقدام کنند
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: باتوجه به تعطیلی مراجعه صدور گواهی سوء پیشینه و الزامی بودن ارائه آن از سوی داوطلبان شرکت در اننتخابات شورای شهر و روستا نامزدهای شرکت در این دوره از انتخابات نسبت به گرفتن این مدرک اقدام کنند.

احمد گودرزیان روزشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 30 اسفند ماه 95 تا 6 فروردین ماه 96 انجام می شود و باتوجه به تعطیلات نوروز داوطلبان باید ازهم اکنون برای اخذ سوء پیشینه اقدام نمایند چرا که نداشتن سوء پیشینه به معنی انصراف از ثبت نام است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد اضافه کرد: ازامروز21 تا 28 اسفند ماه داوطلبان شرکت درانتخابات شورای اسلامی شهر و روستا می توانند برای اخذ سوء پیشینه اقدام نمایند که با توجه به بررسی به عمل آمده تا کنون استقبال برای گرفتن این مهم بسیار ضعیف بوده است.
گودرزیان بیان کرد: تدابیرلازم برای برگزاری پنجمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان فراهم شده است.

وی اظهارکرد: باتوجه به اینکه درپنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در روستاهای زیر 20 خانوار نیز برگزار می شود تعداد داوطلبان افزایش پیدا کرده و انتظار می رود برای جلوگیری ازازدحام برای اخذ سوء پیشینه داوطلبان ازهم اکنون اقدام نمایند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد ادامه داد: تاکنون 50 درصد از روستاهای 2 بخش مرکزی واشترینان شهرستان بروجرد دارای شورای اسلامی روستا بوده که در قانون جدید برگزاری انتخابات شوراها در 187 روستای این شهرستان با 100 هزار جمعیت برگزار می شود.

وی اظهار کرد: مهمترین هدف از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی تامین سلامت انتخابات وحضور پرشور و شوق مردم درپای صندوق های اخذ رای است.

گودرزیان تاکید کرد: نامزدهای احتمالی شوراهای شهر و روستا از تبلیغات زود هنگام خودداری کرده زیرا که این اقدامات حتی قبل از اعلام تایید صلاحیت ها آنها غیرقانونی است.

معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد یادآور شد: ستاد انتخابات شهرستان مستقر در فرمانداری بروجرد کلیه موارد تخلف اعم از تبلیغات زود هنگام و جلسات مختلف را رصد کرده و در پرونده انتخاباتی نامزدهای احتمالی ثبت و ضبط می کند.
وی افزود: دراین دور از انتخابات تعداد اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد از13تن به 9 تن کاهش می یابد.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ )
آیت الله سبحانی: مرحوم آیت الله بروجردی شیعه را به جهان معرفی کرد
روزهای بروجرد- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: آیت الله بروجردی با شناخت دقیق از جهان اسلام در جهت تقریب مذاهب اسلامی جهان گام های مهمی برداشت و موجب شناخت شیعه در جهان شد.


به گزارش قم پرس، وی در پیش کنگره نکوداشت حضرت آیت الله العظمی بروجردی در سالن همایش های مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) قم، افزود: امروز شناخت از جهان اسلام شرط مرجعیت است و شناخت دقیق از جهان اسلام از جمله ویژگی های مرحوم آیت الله بروجردی بود.

وی آیت الله بروجردی را دارای ابعاد مختلف شخصیتی و علمی دانست و گفت: بخشی از ابعاد شخصیتی و علمی این عالم بزرگ را می توان در ابعاد ادبی، کلامی و فلسفی، علم رجال، فقه و فقاهت، حق شناسی و شناخت دقیق از جهان اسلام و ابتکارها و نوآوری های علمی این مجتهد بزرگ نام برد.

این مرجع تقلید با بیان این که مرحوم آیت الله بروجردی به تمام معنا مسلط بر قواعد ادبی و ادبیات عرب بود افزود: ادبیات به کار برده شده توسط آیت الله بروجردی در نامه نگاری با شیخ الازهر نشان از تسلط این عالم بر ادبیات جدید و قدیم است.
آیت الله سبحانی ادامه داد: در علم رجال پیش از آیت الله بروجردی بیشتر تقلیدی بود و کمتر مجتهدی در این زمینه اجتهاد می کرد ولی این عالم بزرگوار با ابتکار و تسلط کامل بر علم رجال، این علم را از تقلید به اجتهاد تغییر داد به طوری که کتاب آیت الله بروجردی در علم رجال کامل ترین نمونه است.

وی بیان داشت: مرحوم آیت الله بروجردی در 15 سال فقاهت تام بر جهان تشیع مکتبی را در قم به وجود آورد که زمینه ساز نهضت سیاسی حوزه علمیه شد.

وی افزود: آیت الله بروجردی با تاسیس مسجد بزرگی در شهر هامبورگ کشور آلمان به عنوان سومین شهر بندری مهم اروپا و اعزام مبلغ به آمریکا، اروپا و آفریقا برای نخستین بار درهای غرب را به روی حوزه علیمه و جهان تشیع باز کرد.

در این آیین که با مشارکت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد آیات ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، رضا استادی از استادان برجسته حوزه علمیه قم، علما، طلاب و نمایندگانی از دفاتر مراجع تقلید حضور داشتند.

پخش پیام و دیدگاه های رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید در خصوص جایگاه علمی و شخصیتی مرحوم آیت الله بروجردی از دیگر بخش های این آیین بود.

آیت‌‌‏الله العظمی سیدحسین طباطبایی بروجردی در سال 1254 هجری شمسی در بروجرد به دنیا آمد. وی در حالی که فقط 28 سال داشت به درجه اجتهاد رسید.

مسجد اعظم قم، مسجد امام علی(ع) در هامبورگ آلمان، ساخت چهار مسجد بزرگ در آفریقا، مسجد طرابلس لبنان، مسجد زین العابدین(ع) دمشق و نیز احداث 130 مسجد در تهران و شهرستان های ایران به دستور ایشان بنا و بسیاری از مساجد از جمله مسجد امام و مسجد حکیم اطفهان بازسازی شد.

مرحوم آیت الله بروجردی با اعزام نماینده خاص خود به دارالتقریب مصر، اندیشه همگرایی مذهبی را بنیان گذاشت و دیدگاه این عالم دینی در وحدت بین مذاهب، تمسک به حدیث ثقلین بود که سرانجام شیخ محمود شلتوت مفتی و رئیس جامع الازهر، با فتوای تاریخی خود مبنی بر به رسمیت شناختن مذهب شیعه به عنوان یکی از مذاهب رسمی اسلام، کرسی فقه جعفری را در ردیف فقه مذاهب جهان اسلام قرار داد.

این مرجع عالیقدر و خستگی‌ناپذیر شیعه، پس از هفتاد سال تلاش علمی و فعالیت ‌های اجتماعی و سیاسی صبح روز پنجشنبه 13 شوال 1380 هجری قمری برابر با دهم فروردین 1340 شمسی در حالی که 88 بهار از زندگی را پشت سر گذاشته بود، چشم از جهان فرو بست.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ )
در اعتراض به شش ماه حقوق معوقه انجام شد؛ تجمع کارگران شهرداری بروجرد با پهن کردن سفره خالی
روزهای بروجرد- روز گذشته کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به 6 ماه مزد معوقه بصورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا منابع خبری در بروجرد اعلام کردند، 17 اسفند ماه گروهی از کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به 6 ماه مزد معوقه به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

به گفته معترضین ، روز به روز بر بدهی‌های کارگران وشهرداری افزوده می شود ولی ما شاهد هیچ راه حل مناسبی از سوی مسئولان شهری بروجرد مشاهده نمی کنیم.

کارگران می گویند جدا از مسئله به تاخیر افتادن 6 ماه معوقات مزدی مدیران شهری در آستانه سال نو قصد ندارند عیدی ما کارگران را پرداخت کند.این در حالیست که شهرداری فشار کار را بر روی ما کارگران برای آماده کردن شهر برای استقبال از نوروز سال 96 بیشتر کرده است.

بنا بر ادعای کارگران ؛ در شهرداری بروجرد بیش از یکهزار و 700  کارگر و کارمند شاغل هستند که از چندین سال است مطالبات مزدی خود را با تاخیر دریافت می کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ )
واژگونی تریلردرمحور بروجرد - اشترینان یک کشته ویک مصدوم برجای گذاشت
روزهای بروجرد- فرمانده پلیس راه بروجرد گفت: واژگونی یک دستگاه تریلر صبح امروزدر محور بروجرد به اشترینان یک تن کشته و یک مجروح بر جای گذاشت.

سرهنگ عبدالرحمن حقیقی در گفت و گو با ایرنا افزود: در این حادثه یک دستگاه تریلر ولو ساعت 7:51 از روی پل روستای کرکیخان به پایین سقوط کرد.

وی اظهارکرد: علت دقیق این سانحه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

حمزه رامین مسئول روابط عمومی اورژانس 115 بروجرد اضافه کرد: پس از بررسی های به عمل آمده توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ اشترینان مشخص شد که یکی از سرنشینان تریلر به علت شدت جراحات وارده در دم فوت کرده و و سرنشین دیگر زخمی که پس از انجام اقدامات لازم به بیمارستان شهید چمران بروجرد انتقال یافته است.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ )
نشت گازخام موجب انفجارمنزل مسکونی در بروجرد شد
روزهای بروجرد- معاون عملیاتی آتش نشانی وخدمات ایمنی بروجرد گفت: نشت گازخام در یک واحد مسکونی خیابان بهارستان بروجرد موجب انفجار و وارد شدن خسارت مالی شد.

نادر موسیوند در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین ساعت چهار بامداد امروزیک دستگاه تریلرحامل مواد شیمیایی هنگامی که درمحور بروجرد – خرم آباد در حال حرکت بوده دچارحریق می شود که پس از چهارساعت تلاش آتش نشانان اطفا شد.

وی اضافه کرد: این تریلر درحال حمل مواد شیمایی شامل تینر، رنگ، مواد اسیدی واشتعال زا بود.

معاون عملیاتی آتش نشانی وخدمات ایمنی بروجرد بیان کرد: این 2 حادثه تلفات جانی نداشته وعلت وقوع آنها نیز در دست پیگیری است.

در شهرستان بروجرد با 400 هزار تن جمعیت چهار ایستگاه آتش نشانی وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ )
12 هزارعدد مواد محترقه در بروجرد کشف و ضبط شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: 12 هزار عدد مواد محترقه در بروجرد کشف و ضبط گردید.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی متخلف مبنی برای تهیه و توزیع مواد محترقه خطرناک در بروجرد موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفته که با انجام کارهای اطلاعاتی و شناسایی فرد متخلف با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگرانه متهم دستگیر شد.

وی اظهار کرد: در بازجویی از منزل متهم تعداد 12 هزارعدد مواد محترقه خطرناک کشف و ضبط و متهم با تشکیل پرونده قضایی به همراه مواد کشف شده تحویل مقامات قضایی شهرستان بروجرد شدند.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به روزهای پایانی سال و فروش مواد محترقه خطرناک توسط افراد فرصت طلب و سودجو اضافه کرد: خانواده ها در این روزها فرزندان خود را تحت کنترل داشته باشند و از تهیه مواد محترقه خطرناک توسط آنان جلوگیری کنند.
دلیری بیان کرد: با فروشندگان مواد محترقه خطرناک در بازار بروجرد برخورد جدی و قاطع خواهد شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ )
تخریب هتل مقدم بروجرد خودسرانه ازسوی مالک انجام شده است

روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد گفت: تخریب هتل مقدم به عنوان یک اثر تاریخی در بروجرد شبانه به صورت خودسرانه وبدون اجازه میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری ازسوی مالک انجام شده است.

حجت الله یارمحمدی در گفت وگو با ایرنا افزود: در10 سال اخیر مکاتبات و نشست های مختلفی با مالک هتل مقدم مبنی بر رضایت برای بازسازی مجدد این بنای قدیمی برگزارشده اما مالک به هیچ وجه دراین راستا با اداره میراث فرهنگی همکاری نکردند.
وی اظهار کرد:این بنای تاریخی که مربوط به دوره پهلوی اول و سال 1318 می باشد از آثار ارزشمندی بوده که به دلیل کاربری ویژه ای که داشته از جایگاه خاصی برخوردار است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد اضافه کرد: ساختمانی شبیه هتل مقدم دراستان های همجوار و شهرهای قم، اراک، اهواز وجود ندارد ولی متاسفانه اینگونه از سوی مالک مورد بی مهری قرار می گیرد.


یارمحمدی ادامه داد: این بنای تاریخی دارای پنج هزار مترزیربنا و دارای کاربری ویژه است.


وی یادآورشد: امروز سه شنبه نشستی با معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد درزمینه بررسی وضعیت هتل مقدم برگزار و تصمیمات لازم در این راستا اتخاذ خواهد شد.


هتل مقدم یا مسافرخانه مقدم بروجرد قدیمی ترین مرکز اسکان مسافران در میدان شهدای بروجرد و در کنار سینما آزادی این شهرستان واقع شده و تا چندسال پیش فعال بود این بنای قدیمی دارای یک رستوران و کافی شاپ در حاشیه میدان، حیاط و ساختمان دو طبقه به عنوان مسافرخانه است.

آخرين بروز رساني ( ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان: بیمارستان آیت‎الله بروجردی 95 درصد پیشرفت دارد/بهره‎برداری در آینده‎ای نزدیک
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: پروژه بیمارستان آیت‎الله بروجردی شهرستان بروجرد هم اکنون قریب به 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش فارس، هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال ساخت آیت‎الله بروجردی این شهرستان اظهار کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی قابل توجه بیمارستان آیت‎الله بروجردی این پروژه درمانی در آستانه تحویل موقت است.

وی با تاکید بر اینکه همه تلاش خود را برای بهره‎برداری از این پروژه بیمارستانی در بازده زمانی کوتاه مدت به کار بسته‎ایم، عنوان کرد: تلاش‎ها و پیگیری‎ها برای افتتاح این بیمارستان تا پایان سال جاری در حال انجام است.

استاندار لرستان به پیشرفت قابل توجه پروژه بیمارستان آیت‎الله بروجردی طی دو سال و نیم اخیر اشاره و تاکید کرد: روند اجرای ساخت آن در بازه زمانی یاد شده پیشرفتی مضاعفی را رقم زده است.

بازوند خاطرنشان کرد: تجهیزات پزشکی بیمارستان آیت‎الله بروجردی توسط دانشگاه علوم پزشکی خریداری و بخشی از آن در بروجرد و بخش دیگر در خرم‎آباد در حال نگهداری است.

وی با اشاره به اینکه با افتتاح بیمارستان‎ها همه بخش‎های آنها به یک باره مورد افتتاح قرار نمی‎گیرد، بیان کرد: معمولأ یک یا دو بخش از مراکز بیمارستانی افتتاح و شده و پس از آن به مرور زمان کار افتتاح دیگر بخش‎ها نیز انجام می‎گیرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: قرار است، یک یا دو بخش بیمارستان آیت‎الله بروجردی در اسرع وقت آماده و نسبت به نصب تجهیزات اقدام شود، تا کار بهره‎برداری و افتتاح آن نیز در آینده نزدیک صورت گیرد.

بازوند با تأکید بر اینکه مسائل بهداشتی و درمانی و خصوصأ بهره‎برداری زود هنگام از پروژه بیمارستان آیت‎الله بروجردی از مطالبات اصلی شهروندان بروجردی به شمار می‎رود، اظهار کرد: همه تلاش خدو را به کار بسته‎ایم که این مطالبه به حق مردم بروجرد برآورده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پروژه در دست احداث پل رودکی شهرستان بروجرد گفت: قرارداد این پروژه با دفتر فنی استانداری منعقد شده است، البته وضعیت تخصیص اعتبار برای خرید مواد اولیه و اجرای روند احداث مناسب نبوده است که می‎کوشیم در هفته پیش رو  مشکل تخصیص اعتبار این پروژه را حل کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه پروژه پل رودکی از پروژه‎های زمان‎بر بود، تاکید کرد: اکنون اجرای آن به دفتر فنی محول شده است، تا کار با سرعت قابل قبولی انجام و اجرایی شود.

بازوند سپس پیشرفت احداث مصلی نماز جمعه بروجرد را خوب ارزیابی و عنوان کرد: این پروژه نیز نیازمند تخصیص اعتبار است.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ )
چه کسی نامه شهردار بروجرد را در عرض کمتر از 2 ساعت بدون طی شدن مراحل مرسوم در مجلس به دست رییس مجلس رساند؟!
آخرين بروز رساني ( ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ )
پیش کنگره آیت الله بروجردی در قم برگزار می شود
روزهای بروجرد- دبیر علمی پیش کنگره آیت الله سید حسین طباطبایی بروجردی گفت: این کنگره روز پنجشنبه، 19 اسفندماه جاری با سخنرانی آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار می شود.


به گزارش قم پرس، حجت الاسلام صادق محمدی در جمع خبرنگاران، افزود: این کنگره در راستای نکوداشت شخصیت بزرگ آیت الله بروجردی بعد از 56 سال از درگذشت وی ترتیب می یابد.
وی افزود: شناسایی آثار علمی، اصولی، فقهی، رجالی، تربیتی و سیاسی آیت الله بروجردی از اهداف برگزاری این پیش کنگره است.

وی اضافه کرد: تاکنون چهار نشست مقدماتی برای این پیش کنگره با موضوع پیش نشست علمی اصول فقه، علم فقه، علم اصول و دیدگاه های اجتماعی، تربیتی و سیاسی آیت الله بروجردی با حضور محققان و استادان سطوح عالی و خارج حوزه علمیه برگزار شده است.
وی ادامه داد: این پیش کنگره مقدمه ای برای برگزاری کنگره بین المللی آیت الله بروجردی است که در سال های آینده ترتیب خواهد یافت که در حال حاضر زمان دقیق آن مشخص نیست.

به گفته مسئول انجمن اصول فقه حوزه، پیش کنگره آیت الله بروجردی به همت انجمن اصول فقه حوزه علمیه و با همکاری مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیت آیت الله بروجردی و تعدادی از مراکز علمی و حوزوی برگزار می شود.

محمدی به فعالیت های انجمن اصول فقه حوزه علمیه نیز اشاره و بیان کرد: این انجمن از سال 1390 فعالیت خود را در پنج بخش نقد و بررسی مسائل علم اصول، کاربردهای قوائد اصولی، تاریخ و تبارشناسی مسائل علم اصول، اصول فقه مقارن و فلسفه علم اصول آغاز کرد.

وی افزود: تعمیق و توسعه دانش اصول فقه با حفظ سنت ها و اصول سلف صالح، کاربرد علم اصول در مسائل فقهی، نشر و عرضه دانش اصول فقه شیعه در مجامع علمی، ایجاد زمینه های فعالیت استادان و پژوهشگران حوزوی و برنامه ریزی برای ارتباط دانش اصول با علوم بین رشته ای از اهداف انجمن اصول فقه حوزه علمیه است.

در این پیش کنگره علاوه بر آیت الله سبحانی، آیات محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و سید محمد جواد علوی بروجردی از استادان برجسته حوزه علمیه نیز سخنرانی می کنند.

آیت الله سید حسین طباطبایی بروجردی معروف به آیت‌ الله العظمی بروجردی از مراجع شیعه ایرانی در سده چهاردهم، در صفر سال 1254 در بروجرد به دنیا آمد. پدرش سید علی طباطبایی، از علمای شهر و مادرش سیده آغابیگم، دختر سید محمدعلی طباطبایی بود. نسب وی با 32 واسطه به امام حسن(ع) می ‌رسد.

وی 17 سال مدیر حوزه علمیه قم و 15 سال تنها مرجع تقلید شیعیان جهان بود؛ وی در 10 فروردین 1340 در 86 سالگی بر اثر بیماری قلبی درگذشت و پیکرش در حرم معصومه(س) در قم به خاک سپرده شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ )
طرح پایش تصویری در 17 نقطه بروجرد اجرا می شود
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: طرح پایش تصویری در17 نقطه بروجرد تا پایان امسال راه اندازی می شود.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح پایش تصویری در بروجرد یکی از ضروریات است که باعث ایجاد امنیت بیشتردر سطح شهر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تا قبل از پایان سال دوربین های خیابان تختی، تپه چغا و همچنین خیابان شهدا نصب و راه اندازی می شود اظهار کرد: در حال حاضراتاق مانیتورینگ و کنترل فرماندهی طرح پایش آماده راه اندازی است.

فرمانده انتظامی بروجرد اضافه کرد: طرح پایش تصویری در 50 نقطه شهر بروجرد در پایان اجرای طرح انجام خواهد شد.

***کشف وضبط یک هزار و250 نخ سیگارقاچاق
سرهنگ دلیری ادامه داد: با اطلاع از فعالیت یک فروشگاه درتوزیع مواد غذایی غیرمجاز یک هزارو 250 عدد قرص و همچنین یک هزارو 200 نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط شد.

وی یادآورشد: در این راستا 2 تن ازعاملان تهیه و فروش این قرص وسیگارهای قاچاق دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

***توقف پژو پارس با 30 میلیون ریال خلافی
فرمانده انتظامی بروجرد گفت: همچنین یک دستگاه پژو پارس با 30 میلیون ریال خلافی دربروجرد توقیف شده است.

سرهنگ دلیری افزود: درراستای برخورد با رانندگان متخلف و حادثه ساز، ماموران پلیس راهور بروجرد درحین گشت زنی در سطح شهر یک دستگاه پژو پارس را به علت عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی توقیف کردند.
وی اظهار کرد: با بررسی های به عمل آمده خودروی مذکور دارای 30 میلیون ریال جریمه پرداخت نشده بود که جهت سیرمراحل قانونی روانه پارکینگ شد.

سرهنگ دلیری اضافه کرد: برابرماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، از تردد خودروهای متخلف با خلافی بیش از 10میلیون ریال جلوگیری و در صورت مشاهده توقیف خواهند شد.

***کاهش 23 درصدی جرایم در 11 ماهه نخست سال جاری

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به کاهش 23درصدی جرایم در 11 ماهه نخست امسال گفت: در این مدت 2هزار و 262 مورد مشاوره رایگان انجام شده است.

سرهنگ دلیری بیان کرد: از این تعداد مشاوره یک هزارو 388 مورد منجر به مصالحه شده است.

و ی ادامه داد: بیشترین موضوعات مشاوره در زمینه مشکلات زناشویی، اختلافات خانوادگی و حقوقی می باشد.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ )
2 واحد تجاری در بروجرد دچار آتش سوزی شد
روزهای بروجرد- معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت:2 واحد تجاری در بازار قدیمی بروجرد 40 دقیقه بامداد امروز شنبه دچارآتش سوزی شد.

نادر موسیوند افزود: با اعلام حریق دربازار قدیمی بروجرد ماموران امداد ایستگاه مرکزی و ایستگاه شماره سه با چهار دستگاه ماشین آتش نشانی به محل اعزام شدند که با تلاش ماموران آتش نشانی حریق این واحدهای تجاری پس از 40 دقیقه مهار شدند.

وی اظهار کرد:علت اصلی این آتش سوزی اتصال کابل برق واحدهای تجاری بوده که خوشبختانه خسارت جانی به دنبال نداشته و میزان خسارت مالی این حریق توسط کارشناسان در دست بررسی است.

معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی بروجرد از شهروندان خواست برای جلوگیری از هر گونه آتش سوزی ومسمومیت با گاز دی اکسید کربن نکات لازم ایمنی را رعایت کنند.

شهرستان بروجرد دارای چهار ایستگاه آتش نشانی است.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ )
کاهش چشمگیر آمار جرائم در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: قوم‎گرایی در نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک فرصت تلقی می‎شود.

به گزارش فارس، علیرضا دلیری در گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف این شهرستان اظهار کرد: باید حذف سنت‎های نادرست و غلط در بین طوایف، ظرفیت‎های قوم لر هر چه بیشتر بروز و ظهور می‎یابند.

وی با اشاره به اینکه مسائل قومی و قوانین بین طایفه‎ای قوانین نانوشته‎ای هستند، بیان کرد: نباید این سنت نادرست در شهرستان بروجرد تداوم یابد که که یک طایفه و قوم تاوان گناه و اشتباه یک نفر را بپردازند.

فرمانده انتظامی بروجرد بر ضرورت ایجاد وفاق بین طوایف در لرستان و خصوصأ شهرستان بروجرد تاکید و خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و بزرگان طوایف قوم لر اهرم موثری در جهت تحقق ایجاد و تقویت وفاق بین طوایف است.

دلیری به کاهش چشمگیر آمار قتل در شهرستان بروجرد طی 3 سال اخیر اشاره و تاکید کرد: در سال جازی دو فقره قتل در این شهرستان به وقوع پیوسته که علل وقوع آنها جناحی نبوده است.

وی تصریح کرد: در صورت وقوع قتل‎های احتمالی در بین طوایف باید ریش سفیدان و بزرگان اقوام تولی‎گری کار را در دست گرفته و با تحویل فرد قاتل به مراجع قضایی از بروز مشکلات و تبعات احتمالی بین طوایف جلوگیری کرده و زمینه را برای برقراری صلح و سازش فراهم کنند.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به گستردگی تبعات و خسارت‎های نزاع‎های طایفه‎ای ادامه داد: خوشبختانه در سه سال گذشته مواردی از آتش زدن خانه‎ها و یا از بین بردن احشام از سوی خانواده و اقوام مقتول پس از وقوع قتلی اتفاق نیفتاده است.

دلیری بر ضرورت ایجاد تحول در قوم لر تاکید و اظهار کرد: باید سنت‎های نادرستی همچون تیراندازی در مراسم‎های عروسی و نزاع‎های طایفه‎ای و دسته‎جمعی برچیده شده و در مقابل آئین‎های و فرهنگ‎های پسندیده تقویت و بارور شوند.

وی از کاهش آمار جرائم در شهرستان بروجرد طی سه سال اخیر خبر و ادامه داد: کاهش قابل توجه آمار قتل، سیر کاهش وقوع انواع سرقت و در مقابل افزایش میزان کشف مواد مخدر نمونه‎هایی از آمارهای یاد شده است.

فرمانده انتظامی بروجرد در ادامه گفت: در وهله اول افراد و طوایف بروجرد ضمانت اجرایی منشور گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف این شهرستان به شمار می‎روند، بنابراین باید به آن پایبند و متعهد بوده و به بندهای آن جامه عمل بپوشانند.

دلیری اضافه کرد: اجرایی کرد: هر یک از بندهای این منشور موجب کاهش حداکثری و چشمگیر برخی رسوم نادرست در بین ایلات و طوایف شهرستان بروجرد شده و بستر را برای احیا و تقویت بسیاری از آداب صحیح فراهم می‎کند.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ )
گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- دبیر اجرایی گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف بروجرد گفت: بسیاری از فرهنگ‎های نادرست ریشه در ضعف آموزشی دارند.

به گزارش فارس، رضا آزادپور در گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف این شهرستان اظهار کرد: بسیاری از عادات و فرهنگ‎های نادرست در بین طوایف بروجرد مغرضانه نبوده و ریشه در ناآگاهی و عدم آموزش صحیح دارد.

وی با اشاره به برخی کم کاری‎ها در حوزه آموزش با هدف کاهش و حذف عادات نادرست و تقویت سنت‎های پسندیده در بین طوایف شهرستان بروجرد تاکید کرد: بر این اساس افراد صاحب قلم و صاحب نفوذ باید در این راستا گام برداشته و از توانمندی خود در احیا و تقویت فرهنگ‎های فاخر و برچیدن برخی سنت‎های نادرست اقدام کنند.

دبیر اجرایی گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف بروجرد با تاکید بر همدلی و هم‎افزایی موجود بین اقشار مردم، عشایر و مسؤولان این شهرستان بیان کرد: بی‎شک انجام اقدامات فرهنگی در سایه همدلی بین مردم و مسؤولان در دراز مدت اثرات مطلوب متعددی را به دنبال دارد.

آزادپور با رد صریح برخی گمانه‎زنی‎ها و اظهار نظرات در خصوص ماهیت سیاسی و تبلیغاتی گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف بروجرد تصریح کرد: هدف اصلی برگزاری این گردهمایی حول محور ارتقاء و بهبود سنت‎های صحیح و شایسته و ترک و حذف برخی ناهنجاری‎ها در جریان است.

وی اظهار کرد: بر این اساس گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف بروجرد به دنبال بنا نهادن پایه و اساسی در جهت تقویت خوبی‎ها و حذف بدی‎ها است، تا اهداف ترسیم شده در این قالب و مبنا را در بستر پیمانی که بین بزرگان، ریش سفیدان و افراد هر طایفه منعقد می‎شود، همگانی کند.

دبیر اجرایی گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف بروجرد با تاکید بر رصد و شناسایی دقیق فرهنگ‎های صحیح و ناصحیح رایج در بین طوایف این شهرستان خاطر نشان کرد: در کنار خصلت‎های شایسته‎ای همچون صمیمت، خونگرمی و حمیت، برخی خصلت‎های نادرست نیز در بین عشایر و ایلات وجود دارد که باید اصلاح شوند.

آزادپور با نادرست خواندن ایده برچیدن رسم کدخدامنشی در بین آداب و رسوم قوم لر تصریح کرد: می‎توان با بهره‎گیری از ظرفیت افراد ریش سفید از وقوع بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‎ها جلوگیری و شرایط را برای بهبود مناسبات بین طوایف فراهم کرد.

وی از تهیه منشور گردهمایی فرهنگی و اجتماعی ایلات و طوایف بروجرد خبر و ادامه داد: این منشور که در چندین بند ترسیم و تدوین شده است، برچیدن رسوم نادرست و بارورسازی رسوم و آداب پسندیده را دنبال می‎کند.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: مصوبه مجلس در خصوص حقوق دریافتی مدیران تلخ بود
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه امروز مجلس در خصوص حقوق مدیران در ماده (۳۸) لایحه برنامه ششم، مصوبه تلخی بود و نمایندگان تصویب کردند که مدیران و مسئولان با پیشنهاد روسای قوا و وزرا و اجازه شورای حقوق و دستمزد ۱۴ برابر حداقل پایه حقوق بعلاوه ۶۰ درصد این میزان دریافت کنند.

عباس گودرزی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مصوبه مجلس در مورد حقوق مدیران در اصلاح ماده (38) لایحه برنامه ششم توسعه گفت: پیش از این نمایندگان در تصویب این ماده آورده بودند که مدیران و مقامات با معرفی سران قوا و وزرا و اجازه شورای حقوق و دستمزد 14 برابر حداقل پایه حقوق را دریافت کنند. این مصوبه مورد ایراد قرار گرفت.

وی افزود: آنچه که امروز در اصلاح این ماده در مجلس مصوب شد این بود که مقرر شد علاوه بر حقوق مدیران و مسئولان 14 برابر حداقل حقوق بعلاوه 60 درصد این میزان با پیشنهاد رؤسای قوا و وزرا و با اجازه شورای حقوق و دستمزد انجام شود که این میزان حدود 20 میلیون تومان در ماه می‌شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس اظهار داشت: این مصوبه به این معناست که نه‌تنها در مجلس مصوبه قابل قبولی در مقابله با پرداخت حقوق‌های نجومی محقق نشد، بلکه متأسفانه ما امروز شاهد این اتفاق تلخ بودیم که پرداخت‌های نجومی جلوه قانونی نیز پیدا کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: امروز تراز مجلس اقتضا می‌کرد، پرداخت‌ها را به‌نحوی ساماندهی کند که برای مردم قابل‌تحمل باشد، نه‌اینکه زمینه پرداخت حقوق‌های 20 میلیونی برای مدیران فراهم شد.

وی افزود: این مصوبه شایسته مجلس شورای اسلامی نبود، اما متأسفانه این موضوع امروز از تصویب نمایندگان گذشت و خاطر مردم را تلخ کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه امروز مجلس در تقلیل دو هفته مرخصی مردان هنگام زایمان همسر به سه روز، اظهار داشت: متأسفانه این موضوع امروز در مجلس به بازی گرفته شد و به مخالفان و موافقان اجازه صحبت داده نشد.

گودرزی خاطرنشان کرد:‌ در کشورهای غیراسلامی نیز مردم را به فرزندآوری تشویق می‌کنند و این مصوبه در کشور اسلامی مثل ما صحیح نیست.

وی در پایان گفت: هزینه برای بحث فرزندآوری بار مالی ندارد، بلکه سرمایه‌گذاری برای تربیت نسل است و امروز روز تلخی را در مجلس داشتیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ )
استیضاح شهردار بروجرد دوباره به جریان افتاد
روزهای بروجرد- عضو شورای شهر بروجرد گفت: جلسه شورای شهر روز چهارشنبه با دستور سئوال از شهردار تشکیل شد.

ناصر مرادی افزود: در پایان جلسه برای استیضاح شهردار، رای گیری انجام شد که شش نفر (ناصرمرادی، عزیزشمسیانفرد، روح اله نظرپور، اشرف چگنی، موسی نیکوکار و مجتبی مقدسی) خواستار استیضاح شهردار شدند که بر این اساس در جلسه بعدی شورا در مورد ادامه فعالیت شهردار رای گیری خواهد شد.

گفتنی است دو تن از اعضای شورای شهر بروجرد در جلسه حضور نداشتند.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ )
کمک 15میلیارد ریالی بنیاد برکت وخیرین درامرمدرسه سازی بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس نمایندگی تجهیز و نوسازی مدارس بروجرد گفت: بنیاد برکت، موسسه قلم چی و یک خیر بروجردی 15میلیارد ریال برای تکمیل چهار واحد آموزشی این شهرستان اهدا کردند.

عیسی هاشمی در گفت و گو با ایرنا افزود: دبستان 12 کلاسه شهادت، مجتمع آموزشی 18 کلاسه مسکن مهر، مدرسه 2کلاسه روستای کپرگه و هنرستان فنی اشترینان با ظرفیت 240 تن مدارسی هستند که با کمک 14 میلیارد ریالی بنیاد برکت، موسسه قلم چی و اهدا یک میلیارد ریال توسط خیربروجردی تکمیل می شوند.

وی اظهارکرد: این واحدهای آموزشی در مجموع 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با تامین بخش دیگراعتبار مورد نیاز از سوی نوسازی مدارس بروجرد در مهرماه سال 96 به بهره برداری خواهند رسید.
رئیس نمایندگی تجهیز و نوسازی مدارس بروجرد بیان کرد: این واحدها با 42 کلاس درس در زمینی با زیربنای هفت هزار مترمربع در حال ساخت هستند.

هاشمی اضافه کرد: بنیاد برکت درشهرستان بروجرد در سال ‌های 91 ، 93 و 95سه واحد آموزشی و یک باب مسجد بنا کرده است.
50 هزار دانش آموز شهرستان بروجرد در بیش از 400 واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ )
صعود زاگرس پوش بروجرد به لیگ دسته یک والیبال کشور
روزهای بروجرد- مرحله نیمه نهایی لیگ زیرگروه والیبال امروز (سه شنبه) با برگزاری دو دیدار در شهر یزد پیگیری شد.

به گزارش "دی اسپورت" دیدارهای مرحله نیمه نهایی لیگ زیرگروه والیبال پیگیری شد که در پایان تیمهای زاگرس پوش بروجرد و پالایش نفت آبادان با شکست حریفان به فینال زیرگروه و لیگ دسته یک 96 صعود کردند.
 
 نتایج دیدارهای این مرحله:
 
پالایش نفت آبادان 3 _ 0 دانشگاه علمی کاربردی یزد
 
زاگرس پوش بروجرد 3 _ 2 مناطق نفت خیزجنوب

آخرين بروز رساني ( ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ )
پیکر 2 شهید گمنام دفاع مقدس در بروجرد تشییع وبه خاک سپرده شد
روزهای بروجرد- پیکرمطهر2 شهید گمنام دفاع مقدس صبح امروز سه شنبه دربروجرد تشییع و در دانشگاه آیت الله بروجردی این شهرستان به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا، پیکر مطهر این شهدا باحضورامام جمعه بروجرد، معاون استاندارلرستان و فرماندارشهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان ادارات شهرستانی و اقشارمختلف مردم از میدان قیام بروجرد تشییع ودردانشگاه آیت الله بروجردی به خاک سپرده شدند.

شهرستان بروجرد هم اکنون میزبان 11 شهید گمنام در دانشگاه آزاد و آیت الله بروجردی، شهر اشترینان و تپه شهدای گمنام این شهر درخاک آرمیده اند.

پیکر این شهدا 18 و19 ساله عصر روز دوشنبه وارد بروجرد شده و مراسم شبی با شهدا شب گذشته در حسینه ثارالله این شهر با حضور اقشارمختلف مردم برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ )
اهدای اعضا بیمار بروجردی به نیازمندان
روزهای بروجرد- اعضاء بدن مرحوم حسین آهنچی بیمار بروجردی که بر اثر سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند حیات دوباره بخشید.  

به گزارش واحد مرکزی خبر فاطمه یاراحمدی مسئول انجمن بیماری‎های خاص بروجرد گفت: پس از تایید مرگ مغزی حسین آهنچی جوشکار 49 ساله بروجردی با رضایت خانواده قلب، کلیه ها و کبد وی در تهران به بیماران نیازمند اهداء شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: هیچ گونه اغماضی در برقراری امنیت انتخابات در کار نخواهد بود
روزهای بروجرد- معاون استاندارلرستان و فرماندار بروجرد با بیان اینکه انتخاباتفرماندار بروجرد: هیچ گونه اغماضی در برقراری امنیت انتخابات در کار نخواهد بود باید در اتاق شیشه ای و به صورت شفاف و بدون هیچ ابهامی برگزار شود، گفت: عمل به قانون مهمترین اصل در برگزاری انتخابات است.به گزارش ایرنا علی کورانی فر در نشست ستاد انتخابات شهرستان بروجرد در محل فرمانداری ویژه بروجرد افزود: در برگزاری انتخابات سه اصل مهم صحت و امنیت انتخابات و همچنین مشارکت حداکثری مردم بسیار مهم و کلیدی است و همه افراد و گروه ها باید ضمن رعایت اخلاق انتخاباتی این سه اصل را مورد توجه قرار دهند.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ )
اعلام برنامه‌های ویژه استقبال از شهدای گمنام در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به خاکسپاری پیکر مطهر دو شهید گمنام طی ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در بروجرد، برنامه‌های ویژه مراسم استقبال از این شهدا را اعلام کرد.

به گزارش ایکنا، مجید سوری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد امروز، در جمع خبرنگاران، در رابطه با برنامه‌های ویژه استقبال از شهدای گمنام در این شهرستان، گفت: مراسم «شبی با شهدای گمنام»، شامگاه دوشنبه، نهم  اسفند در حسینیه ثاراله  سپاه بروجرد برگزار می شود.

وی افزود: روز سه‌شنبه، دهم اسفند پیکر پاک و مطهر دو شهید گمنام تشییع و در دانشگاه آیت‌الله بروجردی(ره) این شهرستان به خاک سپرده می‌شود.

سوری با بیان این‌که پیکر مطهر این دو شهید گمنام روز دوشنبه، نهم اسفند وارد بروجرد می‌شود و شامگاه دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشا، مراسم شبی با شهدا در حسینیه ثاراله  سپاه بروجرد برگزار می‌شود، اضافه کرد: در این مراسم مداحی، روضه‌خوانی و سخنرانی برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد ادامه داد: روز سه‌شنبه، دهم اسفند پیکر مطهر این دو  شهید گمنام ساعت ۹ صبح از میدان قیام تشییع و در دانشگاه آیت‌اله  بروجردی(ره) به خاک سپرده می‌شوند.
سوری اظهارکرد: هدف از تشییع شهدا در دانشگاه‌ها، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است چراکه شهدا با تقدیم جان خود درس ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی را آموختند.

یادآور می‌شود، هم‌زمان با ایام شهادت حضرت فاطمه‌زهرا (س)، پیکر مطهر شش شهید گمنام دفاع مقدس وارد لرستان می‌شوند.این شش شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شهرهای بروجرد، دورود و دوره‌چگنی خاکسپاری می‎شوند.

در بروجرد پیکر مطهر دو تن از این شهدای گمنام در دانشگاه آیت‌الله بروجردی خاکسپاری می‎شوند.در دورود نیز دانشگاه این شهر محل خاکسپاری دو تن از این شهدا خواهد بود.در دوره چگنی نیز پیکر مطهر دو تن از شهدای گمنام در تپه شهدای این شهر خاکسپاری می‎شوند، 
آخرين بروز رساني ( ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ )
علی باقری: دلیل عقب‎گرد صنعت خودروسازی سپردن آن به کسانی است که به ارزش‎های انقلاب کمتر پایبند بوده‌اند
روزهای بروجرد- معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفت: هر جا پای مبانی دین در حکومت و ارزش‎های انقلاب و دین ایستاده‌ایم، موفق شده‌ایم.

به گزارش فارس، علی باقری در جمع مردم بروجرد در مسجد الغدیر این شهرستان اظهار داشت: حرکت امام راحل در اوایل دهه 40 حرکتی بدیع در تاریخ تشیع بود و امام خمینی(ره) با برجستگی‎های ویژه خود توانست، چنین حرکتی را در کشور کلید بزند که آثار و برکات زیادی را در جهان به دنبال داشت.

وی عنوان کرد: کشور هم اکنون در وضعیت ویژه و خاصی به سر می‎برد، به عبارت بهتر هم دوستداران و هم دشمنان انقلاب در شرایط ویژه‎ای هستند.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه انقلاب نام و یاد حضرت امام(ره) را احیا می‎کند، خاطر نشان کرد: امام مبتکر و مدعی ورود دین در حاکمیت بود که این مسیر را با جسارت و شجاعت شروع کرد و در آن لرزشی نداشت.

باقری با اشاره به اینکه همگان ایمان و باور امام راحل به مسیر انقلاب و دستیابی به هدف را نداشتند، تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دوگانگی و اختلاف وجود دارد و عده‎ای ورود دین به حاکمیت را قبول ندارند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب در جریان تاریخ انقلابی کسانی که پرچم مخالف با ورود دین در حاکمیت را به دست گرفتند، بیشتر شدند و این از دولت موقت شروع شد.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: در مسیر انقلاب و در مقاطع مختلف انسان‎های متفاوت که مسؤولیتی در کشور داشتند، به این مسئله اذعان داشتند که ورود دین به حاکمیت موجب صدمه به منافع ملی و مخدوش شدن رفاه جامعه و تهدید صلح و آرامش می‎شود.

باقری افزود: اواخر سال 92 در انتخابات ریاست جمهوری نیز یکی از مباحث مطرح از سوی برخی این بود که انرژی هسته‎ای موجب تحریم ما شده و باید به حرف آمریکا گوش دهیم تا رفاه ما تامین شود، از طرفی خیره‎سری و لجبازی در پایبندی به ارزش‎های انقلاب موجب می‎شود ما هزینه بدهیم، بنابراین اگر می‎خواهید که تامین رفاه و منافع ملی صدمه نبیند و دچار دغدغه و نگرانی از جنگ نباشید، باید به حرف آمریکا گوش دهید.

وی یادآور شد: تاریخ 38 ساله انقلاب به ما ثابت می‎کند که هر جا پای مبانی دین در حکومت و ارزش‎های انقلاب و دین ایستاده‌ایم، موفق شده‌ایم و هر جا که نسبت به این مبانی سستی نشان دادیم و نسبت به ارزش‎های انقلاب اهمال کردیم، ضرر دیدیم.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفت: هر جایی که پای ارزش‎های دینی بودیم، علاوه بر تامین منافع ملی، تضمین امنیت ملی و رفاه جامعه، خیالمان از جنگ و به هم خوردن آرامش و تنش راحت بود.

باقری پیشرفت ایران اسلامی در عرصه هسته‎ای را غیر قابل انکار خواند و افزود: بهترین دلیل پیشرفت ما این است که قلدرهای دنیا جلوی ما ایستادند و هزینه دادند که ما عقب‌نشینی کنیم.

وی در ادامه به پیشرفت‎های دفاعی و نظامی کشور اشاره و بیان کرد: پیش از پیروزی انقلاب سابقه‎ای در مباحث هسته‎ای، دفاعی و نظامی نداشتیم و زیر ساختی در این زمینه‎ها در کشور وجود نداشت.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی از رابطه آمریکا با شاه در عرصه نظامی به عنوان رابطه‎ای استراتژیک و در هم تنیده‎ یاد و عنوان کرد: آمریکا توانمندی تولید صنایع دفاعی را به کشور ما در آن زمان نمی‌داد.

باقری اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی پیشرفت‎های عینی در عرصه صنایع دفاعی رخ داد و با وجود سال‎ها تحریم امروزه این موفقیت‎ها را به منصه ظهور رسانده‎ایم، به این ترتیب می‎توانیم ادعا کنیم که در مرزهای صنعت دنیا هستیم.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی با وجود تحریم‎ها، فشارها و کمبودها توانست به این توانمندی‎ها دست یابد، چرا که کسانی در این عرصه فعالیت کردند که به دین و ارزش‎های انقلاب پایبند بودن  و شهید تهرانی مقدم ‎ها از آن جمله هستند.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه از اواخر دهه 40 صنعت خودروسازی در کشور فعال بوده است، افزود: با وجود این سابقه روز به روز از کیفیت تولیدات ما کاسته شده و پیشرفتی نکرده‎ایم، البته دلیل این عقب‎گرد آن است که کار به دست کسانی سپری شده که تعلق آنها به مبانی دین در حاکمیت و پایبندی به ارزش‎های انقلاب کمتر بوده است.

باقری اظهار کرد: به افرادی که ادعا دارند پایبندی به ارزش‎های دین به رفاه جامعه صدمه می‎بیند، باید گفت که انرژی هسته‎ای و پیشرفت صنایع دفاعی برای رفاه و امنیت مردم است و این پابندی هم امنیت ملی را تضمین می‎کند و هم دغدغه جنگ را از بین می‎برد.

وی افزود: این در حالی است که عده‎ای با ایجاد فضای منفی در جامعه به دنبال القای این هستند که مشکلات کشور ناشی از پایبندی به ارزش‎های دین در حاکمیت است.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، تبعیض و فقر را از مشکلات کشور برشمرد و بیان کرد: جایی که این ناهنجاری‎های وجود دارد، همان جایی است که ما از ارزش‎های دین و انقلاب دور شده‎ایم.

باقری خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب از یک سال پیش در چندین مناسبت بر انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی‎گری مردم و مسؤولان تاکید داشتند، چرا که این راه علاج دردها است، در مقابل اگر مسؤولان از این مسیر خارج شوند، اعتماد مردم به حکومت سست می‎شود.

وی در پایان تصریح کرد: وظیفه توده‎های مردم در خصوص رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر ترویج انقلابی‎گری این است که جلوی کسانی که خارج از مسیر می‎روند، را بگیرند.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ )
پیمان یاراحمدی: دفعه بعد باروز را شکست می‌دهم
روزهای بروجرد-  آزادکار وزن 74 کیلوگرم کشورمان گفت: این بار قسمت نشد باروز را شکست دهم اما ان‌شاء‌الله دفعه بعد او را مغلوب خواهم کرد.

پیمان یاراحمدی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: من در جام جهانی کشتی آزاد 3 بار روی تشک رفتم و مقابل حریفانی از ترکیه، مغولستان و آمریکا کشتی گرفتم.
 
وی درباره تقابل با جردن باروز تصریح کرد: از عملکردم مقابل باروز راضی نیستم. اگر این کشتی‌گیر را شکست می‌دادم، می‌توانستم راضی باشم. این بار قسمت نشد او را شکست دهم اما ان‌شاء‌الله دفعه بعد باروز را شکست خواهم داد.
 
آزادکار وزن 74 کیلوگرم کشورمان در پاسخ به این سؤال که آیا امکان شکست دادن باروز وجود دارد یا خیر، تصریح کرد: هیچ چیزی غیرممکن نیست. فقط باید تلاش و زحمت بیشتری انجام دهم. نمی‌توانم قول بدهم که مقابل باروز پیروز می‌شوم اما یک بازنده همیشه بازنده نمی‌ماند.
 
یاراحمدی در پایان، درباره عملکرد محمد طلایی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان خاطرنشان کرد: زمانی که در تیم نوجوانان بودم، طلایی سرمربی تیم بود و بیشتر کشتی‌گیران فعلی تیم ملی از همان تیم نوجوانان هستند. او رابطه بسیار خوبی با کشتی‌گیران دارد و به لحاظ فنی هم مربی بزرگی است.

آخرين بروز رساني ( ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ )
ادامه...
  نتايج 1 - 104 از 5868
ابتداقبلصفحه از 57بعدانتها
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.