۰۳ اسفند ۱۳۹۵   ۰۹:۱۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار سیاسی
اجرای طرح ترافیک بروجرد باید با رضایتمندی مردم همراه باشد
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: اجرای طرح ترافیک در بروجرد باید با رضایتمندی مردم همراه باشد.

به گزارش ایرنا علی کورانی فر در جلسه کار گروه ترافیک شهرستان بروجرد افزود: در اجرای طرح ترافیک باید همه جوانب امر بررسی و طرح نیز با قاطعیت انجام شود.

به گفته وی حل معظل ترافیک بروجرد باید با کارکارشناسی و به صورت دقیق بررسی و انجام شود و دراین راستا نیز تلاش مضاعف لازم است.

فرماندار بروجرد اظهار کرد: ترافیک شهر بروجرد قابل حل است و متولیان امر باید کارشناسانه وارد عمل شوند.

شهردار بروجرد در این جلسه گفت: حفاری خیابان ها در سطح شهر بروجرد تا 20 فروردین 96 ممنوع اعلام شده است.

منوچهر یوسفی افزود: با توجه به روزهای پایان سال و آماده شدن برای طرح استقبال بهاری هر گونه حفاری در سطح شهر بروجرد ممنوع است و شرکت های خدمات رسان در صورت حفاری باید با سرعت اقدام به پرکردن و ترمیم محل های حفاری شده نمایند.

به گفته وی طرح استقبال از بهار با شستشو و رنگ آمیزی بلوارها و همچنین نظافت و ساماندهی معابر سطح شهر و آماده سازی پارک ها و تفرجگاه های بروجرد آغاز شده است.

وی اظهار کرد: در اثر بارش برف سنگین در چند روز گذشته در بروجرد تعداد زیادی از درختان و چراغ های راهنمایی و رانندگی و روشنایی های داخل بلوارها و پارکها آسیب دیده اند که طرح تعویض و مرمت آنان نیز شروع شده است.

فرمانده راهنمایی و رانندگی بروجرد نیز دراین جلسه گفت: بروجرد با کمبود اعلام راهنمایی و رانندگی و تابلوهای هدایت مسافران مواجه است که باید تا قبل از فرا رسیدن سال نو این مشکل حل شود.

سرگرد علی ابراهیمی افزود: محور کمربندی بروجرد با توجه به اینکه فرعی های فراوانی در آن وارد شده است کاربری کمربندی را ندارد و باید نسبت به ایمن سازی آن اقدام شود.

به گفته وی در سه سال گذشته بیش از 16 نفر در محور کمربندی بروجرد به علت حوادث رانندگی و برخورد خودرو با عابر پیاده که اغلب کودکان و سالمندان هستند جان خود را از دست داده اند.

وی اظهار کرد: در ایام نوروز باید با نصب تابلوهایی راهنمایی مکانهای اسکان را به مسافران نوروزی معرفی کنیم که دچار سردرگمی نشوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا اعضای کارگروه ترافیک در ادامه جلسه چگونگی طرح ترافیک با زمان مشخص را برای روزهای پایانی سال بررسی کردند.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: شهرستان بروجرد قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: شهرستان بروجرد با توجه به ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد.

به گزارش تسنیم، علی کورانی‌فر در جلسه ستاد تسهیل سفر و خدمات نوروزی با اشاره به شعار امسال سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور اظهار داشت: شعار سال 96 این سازمان خدمات متنوع و سفر متفاوت انتخاب‌شده و به این معنی است که سازمان میراث فرهنگی قصد دارد خدماتی متفاوت از سال‌های گذشته به گردشگران و مسافران نوروزی ارائه دهد.

وی مهم‌ترین ظرفیت شهرستان بروجرد را در زمینه گردشگری دانست و افزود: گردشگری برای استان لرستان به‌مثابه یک چاه نفت است که می‌تواند بسیاری از مشکلات این استان و در رأس آن شهرستان بروجرد را با توجه به ظرفیت‌های فراوان گردشگری خود رفع کند.

فرماندار بروجرد توسعه زمینه‌های گردشگری را از آسان‌ترین راه‌ها برای رونق کسب‌وکار و ایجاد درآمدی پایدار برای شهروندان برشمرد و بیان کرد: در صورت رونق این صنعت منافع آن برای عموم شهروندان خواهد بود و می‌توان با دائمی کردن این زمینه از ظرفیت‌های متنوع شهرستان بروجرد درآمدی همیشگی تولید کرد.

وی به لزوم تبدیل بروجرد از معبر به مقصد گردشگری تأکید و تصریح کرد: شهرستان بروجرد با توجه به ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی خود قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد و هنر متولیان فرهنگی ماندگاری این شهرستان برای مسافران در تمامی ایام سال است.

کورانی فر زمان ماندگاری مسافران در شهر را مهم ارزیابی و بر لزوم افزایش این مدت زمان با انجام اقدامات فرهنگی متنوع که می‌تواند مسافران را جذب کند تأکید و خاطرنشان کرد: اگر تمامی ظرفیت‌های استان لرستان در شهرستان بروجرد جمع شود اما معرفی و اطلاع‌رسانی درستی در این زمینه انجام نشود این ظرفیت‌ها کاربردی نخواهد داشت.

به گفته وی نحوه برخورد صحیح  با مسافران و در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل، ایجاد احساس امنیت و حضور دائمی نیروهای انتظامی، خدماتی وامداد رسان در ورودی و خروجی‌های شهر، تسهیل در تردد به اماکن گردشگری طبیعی همچون ونایی، برپایی مراکز اقامتی اولیه در ورودی شهر با تمامی امکانات موردنیاز توسط متولیان امر، تنوع، تفاوت و ماندگاری در تبلیغات شهری در راستای جذب گردشگران، هدایت مسافران برای بازدید از درون شهر و معرفی ظرفیت‌های گردشگری فراوان شهرستان بروجرد به مسافران ورودی این شهر بخشی از خدماتی است که دستگاه‌های متولی نسبت به انجام آن باید همت گمارند.

فرماندار بروجرد از مسئولان عضو ستاد تسهیل سفر و خدمات نوروزی این شهرستان خواست تا جلسه آینده نسبت به ارائه پیشنهادات چکش‌کاری شده با نظر کارشناسان امر و مشخص نمودن وظایف و محل تأمین منابع اجرای طرح‌های پیشنهادی اقدام کرده و احکام روسای کمیته‌های ده‌گانه این ستاد را تا هفته آینده ابلاغ و ارسال کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ )
اعتراض نماینده بروجرد به ثبت نام موافقان و مخالفان لایحه بودجه 96 در هفته قبل
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد گفت: ثبت نام برای موافقت یا مخالفت در خصوص کلیات لایحه بودجه 96 باید امروز انجام می‌شد، اما اعلام شد که این کار هفته گذشته انجام شده است، چرا؟

به گزارش ایسنا، عباس گودرزی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: روند کار مجلس باید به نحوی باشد تا نمایندگان قانونمند و ضابطه‌مند در مجلس حضور یافته تا بتوانند نظرات خود را در خصوص طرح‌ها و لوایح اعلام کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه نظر نمایندگان در خصوص نحوه ثبت نام درباره موافقت و مخالفت در مورد طرح ها و لوایح و برخی امور مجلس اخذ نشد. امروز هم بنده خواستم برای اظهار نظر درخصوص کلیات لایحه بودجه 96 ثبت نام کنم که به بنده گفته شد این کار هفته گذشته انجام گرفته است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از لاریجانی خواست تا این روند را اصلاح کند.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده مردم بروجرد روند ثبت نام موافقان و مخالفان کلیات لایحه بودجه 96 را فاقد اشکال آئین نامه‌ای دانست.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ )
دوره‎های آموزشی پرواز با پاراگلایدر در بروجرد برگزار می‎شود
روزهای بروجرد- مسؤول هیأت انجمن‎های ورزشی بروجرد گفت: برای نخستین بار دوره‎های آموزشی پرواز با پاراگلایدر در این شهرستان برگزار می‎شود.

رضا دیناروند در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: این دوره‎ها در سطوح مقدماتی، مستقل، متوسطه و پیشرفته برای بانوان و آقایان رده سنی بالای 16 سال برگزار می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره‎ها که برای نخستین بار به صورت رسمی در شهرستان بروجرد برگزار می‎شود، از مربیان رسمی فدراسیون و انجمن ورزش‎های هوایی کشور بهره گرفته شده است.

مسؤول هیأت انجمن‎های ورزشی بروجرد خاطر نشان کرد: در پایان هر دوره گواهینامه و مجوز پرواز از سوی انجمن ورزش‎های هوایی به ورزشکاران ارائه می‎شود.

دیناروند با اشاره به اینکه علاقه‌مندان با شرکت در این دوره‎های آموزشی اوج هیجان را تجربه می‎کنند، ادامه داد: با توجه به اینکه این رشته متفاوت‎تر از دیگر رشته‎های ورزشی است، ذهنیت و برداشت متقاضی باید مشخص شود.

وی اضافه کرد: همچنین علاوه بر توجه به سوابق بیماری، برآورد شخصی از هزینه‎ها، انگیزه فرد و دیگر معیارها پیش از حضور در دوره‎های آموزشی پرواز با پاراگلایدر بررسی می‎شود.

مسؤول هیأت انجمن‎های ورزشی بروجرد با اشاره به توسعه ورزش‎های پروازی در بروجرد تأکید کرد: سه سایت پروازی در این شهرستان برای انجام تمرینات در نظر گرفته شده بود که در جلسه‎ای با حضور نمایندگان ادارات در فرمانداری بروجرد یکی از این سایت‎ها در منطقه بالادست روستای فیال که تپه‎ای مرتفع است، برای تمرینات مورد تأیید قرار گرفت.

دیناروند با اشاره به هزینه بالای انجام ورزش‎های پروازی خاطرنشان کرد: هر ورزشکار برای خرید تجهیزات باید به طور متوسط 100 تا 150میلیون ریال و برای فراگیری دوره‎ها نیز نرخی متغیر بین 19 تا 22 میلیون ریال پرداخت کند که بر اساس آخرین تعرفه فدراسیون انجمن‎های ورزشی و کمیته ورزش‎های هوایی این مبلغ 15 میلیون ریال است.

وی با اشاره به اینکه 18 رشته ورزشی تحت پوشش انجمن‎های ورزشی هستند، عنوان کرد: اغلب این رشته‎ها پر هزینه هستند، البته تعداد کمی از رشته‎های کم هزینه‎تر در شهرستان بروجرد فعال هستند.

گفتنی است، بیش از 40 هیأت ورزشی در شهرستان بروجرد فعال است.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ )
برگزاری جشنواره فیلم کوتاه "ایجاز" در بروجرد +تصاویر
روزهای بروجرد- نخستین دوره جشنواره داخلی فیلم های کوتاه "ایجاز"، عصر پنحشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۵ در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، سالن دکتر زرینکوب برگزار شد.

دبیر این جشنواره کاوه حدادی؛ سرپرست انجمن سینمای جوان بروجرد  و همچنین داوری فیلمهای جشنواره بر عهده آقایان مسعود حاتمی و حمید نجفی راد، هنرمندان مطرح عرصه سینما بود.

این جشنواره که با هدف تشویق و حمایت از استعدادهای جوان بروجردی برگزار شد، میزبان هنرمندان عرصه های مختلف و مخاطبان هنردوست بروجردی بود.

در این دوره، ۱۷ فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال و نمایش داده شد. پس از نمایش فیلمها، نقد و بررسی توسط دکتر یعقوب پور  و کارگردان فیلمها برگزار و در پایان فیلم  "u turn" به کارگردانی  اصلان ناهیچ، فیلم "محتضر" ، به کارگردانی حسین نیرومند و فیلم "مدسن" به کارگردانی صابر پیرزادی موفق به کسب مقام های اول تا سوم جشنواره و دریافت لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی شدند. همچنین هستی خسروی برای ساخت فیلم "سایه" ، موفق به دریافت جایزه استعداد جوان جشنواره شد.

هنرمندان جوان، حسین فرهادی، فرزاد پارساییان، اردوان ایاز و نوید عبدی به پاس همکاری در ساخت فیلمهای جشنواره در بخش های تصویربرداری، تدوین، عکاسی، تصویر و دستیاری صدا و تصویر و تولید، برگزیده جشنواره شده و دیپلم افتخار و هدیه دریافت کردند.

مراسم اختتامیه با حضور کورانی فر؛ فرماندار بروجرد و همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
 
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
 جشنواره فیلم کوتاه
جشنواره فیلم کوتاه
 
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
 
آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ )
دمای هوای بروجرد امشب به 12 درجه زیر صفر می رسد
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: با خروج سامانه بارشی از شهرستان طی امشب وروزهای آینده دمای هوا به 12درجه زیر صفرمی رسد.

بهروز یاراحمدی در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: با توجه به بارش برف به ارتفاع 12 سانتیمتردر سطح گردنه ها وجاده های شهرستان وهمچنین وزش باد نسبتا شدید خطر کولاک و مسدود شدن محورهای ارتباطی دراثر حرکت برف ها وجود دارد.

وی میزان بارش شب گذشته این شهرستان را 2 میلیمتراعلام کرد وافزود: میزان بارش های سال زراعی جاری 361 میلیمتر ثبت شده که این رقم در سال زراعی گذشته 386 میلیمتر گزارش شده است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد دمای فعلی هوای این شهرستان را 6 درجه زیر صفرعنوان کرد و ادامه داد: که این مقدارنسبت به روز گذشته هفت درجه کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: برای 24 ساعت آینده در بروجرد آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد نسبتا شدید، کاهش دما و بارش پراکنده برف پیش بینی می شود.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ )
محورهای ارتباطی بروجرد باز و تردد درآنها جریان دارد
روزهای بروجرد- رئیس راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان بروجرد گفت: محورهای ارتباطی شهرستان بروجرد باز و رفت و آمد در آنها جریان دارد.

بهرام ترکاشوند در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به بارش برف که از شب گذشته آغاز شده رانندگان برای تردد در محورهای ارتباطی شهرستان بروجرد باید وسایل ایمنی و زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
به گفته وی از شب گذشته اکیپ های راهداری و امدادی کار بازگشایی محورهای اصلی را به طور مستمر باشن ریزی و نمک پاشی انجام داده و هم اکنون محورهای بروجرد به سمت اراک، خرم آباد و ملایر باز و تردد در آنها جریان دارد.

رئیس راهداری وحملونقل جاده ای شهرستان بروجرد با اشاره به وزش باد و کاهش دما در محورهای ارتباطی بروجرد اظهارکرد: این 2 عامل موجب شده تا محورها به رغم بارش حدود 10 سانتیمتر برف دچار یخبندان شوند که این مشکل با نمک پاشی مدام برطرف و همه محورها اکنون پاکسازی شده اند.

تزکاشوند ادامه داد: کار برفروبی و نمک پاشی محورهای روستایی از صبح امروز توسط اکیپ های راهداری و بخش خصوصی آغازشده و همه محورهای روستایی باز می باشند.
وی از شهروندان خواست تا از سفرهای غیر ضروری در شرایط جوی موجود خودداری کنند و در صورت لزوم به زنجیر چرخ و وسایل گرمایی تجهیز شوند .

رئیس راهداریوحمل ونقل جاده ای شهرستان بروجرد اضافه کرد: رانندگان هنگام تردد دراین شرایط جوی به دلیل لغزنده بودن جاده ها سرعت مجاز ومطمئنه را رعایت کنند.

ترکاشوند افزود: به دنبال ریزش برف که از عصر روز گذشته در بروجرد آغاز و تا کنون ادامه دارد، 11 دستگاه خدمات رسان در محورهای خروجی شهرستان در حال فعالیت هستند وکارشن و نمک پاشی تمامی راه های اصلی انجام شده است.

وی افزود: در سطح شهر هم شهرداری بروجرد با اغاز برف کار نمک و شن پاشی در خیابان ها را انجام داده و راههای اصلی در شهرکها اطراف نیز مانند شهرک اندیشه پاکسازی و شن پاشی شده اند و بیشتر خیابان ها و معابر بروجرد نیز مشکلی ندارند. 
آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ )
بروجرد لرزید
روزهای بروجرد- مدیرکل مدیریت بحران لرستان از وقوع زلزله در شهرستان بروجرد خبر داد.

رضا آریایی در گفت‎وگو با ایسنا، با اعلام این خبر  اضافه کرد: این زلزله‎ به بزرگی 3.5 ریشتر ساعت 11 و 39 دقیقه و 49 ثانیه رخ داده است.

وی ادامه داد: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله‌نگاری کشور به عرض و طول جغرافیایی ۳۳.۸72 و ۴۸.۶۹3 بوده است.

 آریایی خاطرنشان کرد: عمق وقوع این زمین لرزه در ۱۰ کیلومتری از سطح زمین گزارش شده است.

آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان: منطقه ویژه اقتصادی بروجرد به بخش خصوصی واگذار می‌شود‌
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: تمام منطقه ویژه اقتصادی بروجرد برای سرمایه‌گذاری به شرکت آبادراهان محول می‌شود.

به گزارش تسنیم، هوشنگ بازوند ‌‌در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد با اشاره به پیشنهاد فردی در راستای خرید سنگ از استان اظهار داشت: پروژه کشت و صنعت پروژه‌ای زبان زد در کشور است که خروجی این پروژه هماهنگی زیادی بود که همه داشتند.

وی بابیان اینکه حدود 500 نفر در این مجموعه فعالیت می‌کنند و باز هم نیز قابل توسعه است، افزود: ما باید چنین اجماعی در کلیه فعالیت‌ها ایجاد کنیم تا به‌جای خوبی برسیم مثلاً گلخانه دیناروند نیز چنین شرایطی دارد.

استاندار لرستان عنوان کرد: سرمایه‌گذار بومی برای شرکت آبادراهان فعالیت می‌کند که اگر شرایط برای سرمایه‌گذاری این سرمایه‌گذار بومی موجود نباشد امکان سرمایه‌گذاری برای سایر سرمایه‌گذاران نیز وجود ندارد.

وی بیان کرد: براساس یک تفاهم‌نامه‌ای با شرکت آبادراهان تمام شهرک صنعتی بروجرد در اشترینان توسط این شرکت خریداری شد و بنا است در هفته آینده کل منطقه ویژه اقتصادی بروجرد نیز به این شرکت محول شود که دو سرمایه‌گذاری بزرگ می‌شود.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود تنگ نظری را عامل بسیاری از فرصت سوزی‌ها و آفت توسعه دانست و گفت: برای حل مشکلات، رفع موانع سرمایه‌گذاری، برطرف شدن مشکلات درون دستگاهی و بخش اداری  حمایت از بخش خصوصی باید در اولویت قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در کنار هر پروژه و فعالیت اقتصادی یک پیوست فرهنگی تعریف شود، تصریح کرد: وزیر کشور در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مختلف از اقدامات انجام‌گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی استان و به‌طور ویژه از مجموعه اقداماتی که در مجتمع کشت و صنعت لرستان انجام‌گرفته به‌عنوان یک نمونه و الگو در کشور یادکرده‌اندو به‌زودی سه معاون وزیر از کشورهای هم‌جوار نیز از مجتمع کشت و صنعت لرستان به‌عنوان یک الگو و تجربه بازدید می‌کنند.

استاندار لرستان یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی مدیران را میزان همکاری و مساعدت آن‌ها با بخش خصوصی دانست و اظهارداشت: در این زمینه مدیران برتر معرفی می‌شوند.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ )
امدادگران هلال احمر بروجرد 2 نفر را از مرگ حتمی نجات دادند
روزهای بروجرد- رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: امدادگران این جمعیت چهارشنبه شب 2 نفر را که در منطقه دودادنگه جاده قپانوری گرفتار کولاک شده بودند از مرگ حتمی نجات دادند.

محمد کرمی در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی اعلام مرکز کنترل جمعیت هلال احمر لرستان مبنی بر گرفتار شدن 2 نفر در یک خودروی پراید در منطقه دودانگه تیم نجاتگران پایگاه امداد و نجات زالیان وارد عمل شد.

به گفته وی جستجو برای پیدا کردن خودروی پراید و 2 سرنشین آن 2 ساعت به طول انجامید و سرانجام امدادگران با تلاش فراوان در جاده روستای قپانوری آنان را یافته و نجات دادند.

به گزارش ایرنا طی چند روز گذشته در اثر بارش سنگین برف در شهرستان بروجرد امدادگران هلال احمر به 920 مسافر در راه مانده امداد رسانی کردند.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ )
رانندگان از سفرهای غیر ضروری در جاده های بروجرد خودداری کنند

روزهای بروجرد- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بروجرد گفت: رانندگان از سفرهای غیرضروری در جاده های ارتباطی این شهرستان خودداری کنند.

بهرام ترکاشوند در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به ورود موج جدید بارشها به آسمان شهرستان و آغاز بارشها از امشب ، رانندگان در محورهای ارتباطی و گردنه های برف گیر این شهرستان حتما با زنجیرچرخ حرکت کنند.


وی با اشاره به بارش شدید برف در هفته جاری در این شهرستان افزود: بارش حدود 90 سانتیمتر برف درگردنه های منتهی به این شهرستان موجب شد تا محور بروجرد - اراک و نیز بروجرد ملایر برای مدتی مسدود شود.


وی اظهار داشت: مسدود شدن محورهای ترانزیتی به هنگام بارش برف و کولاک شدید موجب می شود تا مسافران در راه مانده و در هفته جاری حدود 950 مسافردر راه مانده در این شهرستان باهمکاری اکیپ های امدادی اسکان داده شدند.


ترکاشوند افزود: باورود سامانه بارشی جدید در این شهرستان که از هسته سردتری برخوردار است بارش های رگباری باران و برف پیش بینی می شود.


به گزارش هواشناسی بروجرد با ورود سامانه جدید بارشی از عصر پنجشنبه دراین شهرستان شاهد بارش باران ، برف و کاهش دما خواهیم بود.


این سامانه بارشی از عصر امروز به صورت بارش های پراکنده باران در منطقه آغاز و عصر پنجشنبه بر شدت بارش ها افزوده خواهد شد و به مدت دو روز در منطقه پایدار خواهد بود.


با خروج این سامانه بارشی در روز شنبه دمای هوا به10 درجه زیر صفر خواهد رسید.


شهرستان بروجرد دارای 100کیلومتر راه اصلی و 540 کیلومتر راه فرعی و روستایی است.


آخرين بروز رساني ( ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ )
معاون فرماندار: بروجرد با کمبود تجهیزات برف روبی مواجه است
روزهای بروجرد- معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بروجرد گفت: این شهرستان به هنگام بارش برف با کمبود ماشین آلات برف روبی مواجه است.

احمد گودرزیان درگفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه شهرستان بروجرد در منطقه سردسیر قرار گرفته و دارای محورهای ترانزیتی و گردنه های برف گیر است وجود یک دستگاه بلدوزر و پنج دستگاه ماشین برف روب راهداری پاسخگوی نیاز این شهرستان نبوده و در اغلب مواقع این کمبود با حمایت بخش خصوصی و استفاده از ماشین های برف روب شهرداری جبران می شود.

وی اظهار داشت: این شهرستان دارای سه محور مهم بروجرد -اراک، بروجرد - خرم آباد و بروجرد- ملایر است که هرسه از محورهای پر تردد و ترانزیتی کشور بوده و مسدود بودن آنها به هنگام بارش برف مشکلاتی را ایجاد می کند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بروجرد میزان بارش برف دو روز گذشته در گردنه های این شهرستان را حدود ۹۰ سانتیمتر عنوان کرد.

گودرزیان افزود: کمبود امکانات و ماشین آلات برف روب موجب شده تا هنگام بارش شدید برف و یخبندان اولویت بازگشایی با محورهای اصلی باشد و محورهای روستایی که در مجموع 185 روستا بابیش از 100 هزار تن جمعیت در اولویت دوم قرار گیرد.

وی تامین سه دستگاه بلدوزر ، گریدر و لودر را دراین شهرستان ضروری دانست و گفت: باید به منظور تسهیل و تسریع درکاربرف روبی محورهای روستایی و اصلی قبل ازبارش برف با بخش خصوصی قراراد تنظیم تا هنگام بروز مشکل بلافاصله وارد عمل شوند.

شهرستان بروجرد دارای 100کیلومتر راه اصلی و 540 کیلومتر راه فرعی روستایی است.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ )
مسابقات فرهنگی هنری بروجرد با شرکت 23 هزار دانش آموز برگزار شد
روزهای بروجرد- معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد گفت: مسابقات فرهنگی هنری بروجرد با شرکت 23 هزار دانش آموز در 64 رشته برگزار شد که 264 دانش آموز بروجردی به مرحله استانی مسابقات فرهنگی هنری راه یافتند.

به گزارش بازتاب بروجرد "شهاب روزبهانی" افزود: مسابقات فرهنگی هنری با ثبت نام 23 هزار دانش آموز در سه مقطع تحصیلی در بروجرد آغاز شد که هفت هزار و 600 دانش آموز به مسابقات منطقه ای راه یافتند.


وی اضافه کرد: این مسابقات در پنج رشته کلی ادبی و  پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و هنرهای دستی و تجسمی در 64 رشته برگزار شده است.


به گفته وی 264 دانش آموز مقطع متوسطه اول و دوم به مرحله استانی راه یافتند و هر ساله دانش آموزان بروجردی در مسابقات فرهنگی هنری رتبه های برتری را در استان وکشور کسب می کنند.


روزبهانی اظهار داشت: امسال حدود 45 درصد دانش آموزان در مسابقات فرهنگی هنری شرکت کرند و استقبال دانش آموزان از رشته های این مسابقات چشمگیر بود.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ )
نخستین جشنواره فیلم کوتاه «ایجاز» در بروجرد برگزار می‎شود
روزهای بروجرد- مسؤول انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: نخستین جشنواره فیلم کوتاه با عنوان «ایجاز» 28 بهمن ماه امسال در شهرستان بروجرد برگزار می‎شود.

اکبر حدادی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: جشنواره فیلم کوتاه "ایجاز" با ابتکار اعضای انجمن سینمای جوان بروجرد و با هدف ایجاد انگیزه بیشتر در هنرجویان تازه کار و ایجاد روحیه نشاط و پویایی بین اعضای این انجمن برگزار می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: با انتشار فراخوانی در ماه‎های گذشته در نهایت 16 اثر فیلم کوتاه کمتر از پنج دقیقه‎ای به انجمن سینمای جوان بروجرد رسید که با موضوعات انسانی، اخلاقی و اسلامی و در قالب فیلم داستانی تهیه شده‎اند.

مسؤول انجمن سینمای جوان بروجرد با اشاره به اینکه همه 16 اثر رسیده توسط مسعود حاتمی و حمید نجفی‎راد از فیلمسازان برجسته و مطرح کشور داوری شده‎اند، بیان کرد: در روز جشنواره پس از اکران این فیلم‎ها، در پایان نیز آثار برتر معرفی و تجلیل خواهند شد.

حدادی در ادامه از برپایی کارگاه عکاسی در بروجرد خبر و ادامه داد: ورک شاپ عکاسی در روزهای 11 و 12 اسفند ماه با حضور بردیا سعادت از عکاسان برجسته کشور در حوزه طبیعت برگزار می‎شود.

وی با اشاره به اینکه در این کارگاه شرکت برای عمومی مردم آزاد است، خاطرنشان کرد: علاقمندان به هنر عکاسی از شهرستان‎های استان لرستان و همدان برای ثبت‌نام می‎توانند به انجمن سینمای جوان بروجرد واقع در مجتمع فرهنگی هنری زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان مراجعه کنند.

مسؤول انجمن سینمای جوان بروجرد افزود: در این کارگاه یک روز عکاسی در طبیعت انجام می‎شود و یک روز دیگر نیز به آموزش ادیت و ویرایش عکس‎ها پرداخته می‎شود.

حدادی اظهار کرد: همچنین در پایان برپایی کارگاه عکاسی در شهرستان بروجرد گواهینامه پایان دوره به شرکت‎کنندگان اعطا می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ )
موفقیت نشریه راستان بروجرد در جشنواره ایثار و رسانه
روزهای بروجرد- نشریه پیام راستان از شهرستان بروجرد با مدیر مسوولی فرشاد علی یاری و سردبیری حجت‎الله منیری در نخستین جشنواره ایثار و رسانه جزو رسانه‎های برتر کشور شناخته شد.

مدیر مسوول نشریه پیام راستان بروجرد در گفت‎وگو با فارس در این باره گفت: به منظور شرکت در نخستین جشنواره ایثار و رسانه، ویژه‎نامه‌ای ویژه در رابطه با فرهنگ ایثار از نویسندگان متفاوت به جشنواره ارایه دادیم.

فرشاد علی یاری افزود: پس از داوری و ارزیابی توسط مسؤولان این جشنواره کشوری، نشریه پیام راستان از بین قریب به چهار هزار اثر به عنوان یکی از رسانه‎های برتر شناخته شده است.

وی با اشاره به اینکه نشریه پیام راستان به صورت فصلنامه و با رویکرد مطالعات میان رشته‎ای در حوزه علوم انسانی و با گستره کشوری منتشر می‎شود، خاطر نشان کرد: با انتشار ویژه نامه‎ای در تیراژ یک هزار نسخه‎ای در زمینه فرهنگ ایثار و فداکاری، نشریه پیام راستان در نخستین جشنواره ایثار و رسانه پذیرفته شد.

گفتنی است، دکتر فرشاد علی یاری از نویسندگان بروجردی در گذشته فصلنامه تحلیلی، اطلاع‎رسانی و پژوهشی علوم انسانی( الهیات و جامعه شناسی) را در فاصله سال‎های 85 تا 90 منتشر کرد که مجموعه آن 13 شماره حاوی مقالات ارزشمند و تخصصی بود که بسیار مورد استقبال صاحبان قلم، پژوهش و تحقیق قرار گرفت.

وی با دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آذر ماه سال 94 مجوز نشریه جدید خود را با عنوان "پیام راستان" در زمینه مطالعات میان رشته‎ای دریافت کرد که نخستین شماره آن در بهار 1395 منتشر شد و در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

لازم به ذکر است، آیین تجلیل از برترین‎های جشنواره ایثار و رسانه امروز سه شنبه 26 بهمن در تالار وحدت تهران با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ )
جاده های روستایی بروجرد بازگشایی شد
روزهای بروجرد- معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد گفت: جاده های روستایی این شهرستان که در دو بخش مرکزی و اشترینان بر اثر بارش سنگین برف بسته شده بود بازگشایی شدند.

احمد گودرزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: تنها راه ارتباطی هفت روستای زیر 20 خانوار که در منطقه کوهستانی ورکوه و آبسرده واقع شده اند تاکنون بازگشایی نشده و با اعزام گروههای راهداری و بخش خصوصی تا عصر امروز بازگشایی خواهند شد.

وی اظهار کرد: با بارش برف در این شهرستان برق بخشی از روستاها و شهر بروجرد قطع شد که این مشکل در روز گذشته به طور 100 درصد در دو شهر بروجرد واشترینان و اغلب روستاها برطرف و هم اکنون نیز برق 45 روستا که راه ارتباطی آنها مسدود شده بود باتلاش امور برق این شهرستان وصل شده است.

به گفته وی هم اکنون محورهای اصلی این شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد با اشاره به اعلام هواشناسی و وارد شدن موج جدیدی از بارشها که شهرستالن بروجرد را نیز در برخواهد گرفت ، گفت: برای جلوگیری از مسدود شدن راهها، کاهش مشکلات ناشی از بارش برف در داخل شهر امروز ستاد بحران بروجرد در نشستی مشکلات و کمبودها را در زمینه کمبود دستگاهها و ادوات برف روب، تامین شن و ماسه مورد نیاز ، بهره گیری بیشتر از توان بخش خصوصی را بررسی و تصمیمات لازم اعمال خواهد شد.
به گزارش ایرنا ، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی موج جدیدی از بارشها پنجشنبه وارد کشور می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ )
برف سه میلیارد ریال خسارت به شبکه برق بروجرد وارد کرد
روزهای بروجرد- مدیر امور برق شهرستان بروجرد گفت: بارش برف 2 روزگذشته منجر به وارد شدن حدود سه میلیارد ریال خسارت به شبکه برق این شهرستان شد.

محمدعلی خسروی در گفت وگو با ایرنا افزود: سقوط دکل فشار قوی بر اثر بارش برف سنگین در ارتفاعات ملایر که بخشی از برق بروجرد را تامین می کرد موجب شد تا 80درصد برق متطق این شهرستان قطع شود.

وی یکی دیگر از علت قطع برق در داخل شهر بروجرد را شکسته شدن برخی درختان عنوان کرد و گفت: درصورتی که دکل فشار قوی برق این شهرستان در ارتفاعات ملایر سقوط نمی کرد تنها 10 درصد شهر بروجرد برای مدت زمان محدودی شاهد خاموشی بود.

حسروی ادامه داد : بارش برف موجب پارگی سیم برق در 15 نقطه و نیز واژگون شدن 21پایه روشنایی دراین شهرستان شده که همه این موارد برطرف و تعمیر شده اند.

وی با اشاره به قطع برق در برخی از روستاهای این شهرستان گفت: علت اصلی قطع برق در این روستاها مسدود بودن راههای روستایی به ویژه درمنطقه کوهستانی ورکوه است و هم اکنون اکیپ های برق رسانی با اکیپ های راهداری همراه شده و ضمن بازگشایی راهها برق این روستاها به خصوص در بخش اشترینان وصل می شود.

وی افزود: تا بعد از ظهر امروز برق همه روستاهایی که در منطقه کوهستانی واقع شده و در مجموع حدود 100 خانوار می باشند وصل خواهد شد.
شهرستان بروجرد دارای 1بیش از 140 هزار مشترک برق شهری و روستایی است.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ )
تصاویر بارش برف سنگین در بروجرد

 

بارش برف سنگین در بروجرد

 بارش برف سنگین در بروجرد

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

 

بارش برف سنگین در بروجرد
بارش برف سنگین در بروجرد 

 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

 بارش برف سنگین در بروجرد

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

عکس: علیرضا سلیمانی

آخرين بروز رساني ( ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ )
میزان بارش برف در برخی نقاط بروجرد به 70 سانتیمتر رسید
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد با اشاره به آغاز بارش برف از شب گذشته(یکشنبه) گفت: میزان بارش برف در برخی نقاط شهرستان بروجرد از جمله ارتفاعات این شهرستان به 70 سانتیمتر و در سطح شهر بروجرد به حدود 30 سانتیمتر رسیده است.

بهروز یاراحمدی در گفت و گو با ایرنا آب حاصل از بارش برف را 37 میلیمتر عنوان کرد و افزود: دمای کنونی شهر بروجرد یک درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته پنج درجه کاهش داشته است.

وی حداقل و حداکثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب صفر و 6 درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و گفت: برای شهرستان بروجرد در 24 ساعت آینده بارش برف و باران همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

یاراحمدی افزود: اوج بارش ها تا فردا ادامه دارد و پنجشنبه نیز یک سامانه جدید با بارش های فراوان وارد منطقه می شود.

وی میزان بارندگی در سال زراعی جاری را 317 میلیمتر عنوان و اظهار کرد: این رقم در مدت مشابه پارسال 388 میلیمتر بوده و میزان بلندمدت بارش ها 255 میلیمتر بوده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ )
بارش سنگین برف باعث ایجاد اختلال در زندگی مردم بروجرد شد
روزهای بروجرد- بارش سنگین برف از شب گذشته(یکشنبه) تاکنون باعث ایجاد اختلال در زندگی مردم شهرستان بروجرد شده است.

به گزارش ایرنا به رغم اطلاع رسانی و هشدار سازمان هواشناسی درباره برودت هوا و بارش برف و باران در شهرستان بروجرد، بارش سنگین برف باعث شکستن درختان، قطعی برق و تعطیلی مدارس شد.

بارش سنگین برف که از شب گذشته در شهرستان بروجرد با شدت قابل توجهی آغاز شد، نیمه های شب باعث قطع برق کل شهرستان بروجرد شد.

مشکلات زیادی به ویژه برای خانواده هایی که سیستم گرمایشی پکیج دارند مانند ساکنان مسکن مهر و آپارتمان نشینان به وجود آمده است زیرا با قطع برق سیستم گرمایشی پکیج کار نمی کند.

سنگین بودن برف باعث شکسته شدن بیش از 50 اصله درخت، مسدود شدن برخی از خیابان ها و ایجاد اختلال در تردد مردم بروجرد شد.

تردد تاکسی ها و اتوبوس ها در سطح شهر بروجرد با مشکل روبرو شد و بسیاری از مسافران مسیر مورد نظر خود را با پای پیاده طی می کنند.
مشکل قطع برق باعث تعطیلی نانوایی ها شده و بسیاری از شهروندان برای تهیه نان مصرفی روزانه خود مشکل دارند.

فرمانداری بروجرد اعلام کرده است تیم های امدادی از استان مرکزی و خرم آباد برای وصل کردن برق شهر بروجرد آمده اند و تلاش آنها برای وصل شدن برق ادامه دارد.
هم اکنون برق برخی از ماطق شهر وصل شده ولی برق بخش عمده شهر بروجرد و بخش اشترینان و مرکزی همچنان قطع است.

مدارس، دانشگاه ها و بانک های شهرستان بروجرد با توجه به بارش سنگین برف و قطع برق تعطیل شده اند.
بارش برف و باران از شب گذشته(یکشنبه) در بیشتر نقاط لرستان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ )
2میلیارد ریال برای مرمت خانه تاریخی حاتمی بروجرد اختصاص یافت
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: به منظور تعمیر و مرمت اضطراری خانه تاریخی حاتمی بروجرد 2 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

حجت اله یارمحمدی در گفت وگو با ایرنا افزود: با تخصیص این اعتبار ازمحل ستاد حوادث غیرمترقبه استان لرستان ، کار مرمت اضطراری این بنای تاریخی دربخشهایی که فرو ریخته به زودی آغازخواهد شد.

وی گفت: این بنای تاریخی به دلیل قرارگرفتن در بافت قدیمی شهر بروجرد تحت حمایت قانونی اداره میراث فرهنگی این شهرستان قرار گرفته وکار ثبت آن در فهرست آثارملی کشوردر حال انجام است.

یاراحمدی اظهار کرد: این خانه قدیمی در چند سال اخیر متروکه بوده که این مهم سبب شده در بارندگی های فروردین ماه امسال و نیز در بارشهای پی درپی پاییز و زمستان بخشی از ضلع جنوبی و سقف این بنای تاریخی تخریب شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری بروجرد اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی هایی از سقف این خانه فرو ریخته برای مرمت ومقاوم سازی باید قسمت های دیگرسقف برداشته و کاراستحکام بخشی آن انجام شود.

یارمحمدی افزود: برای تعمیر کامل و اساسی این بنای تاریخی حدود 10میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرنگارایرنا، خانه تاریخی حاتمی با یک هزارو 300 متر زیربنا در خیابان بحرالعلوم بروجرد دارای 2 طبقه، ایوان رفیع به ارتفاع 6 متر، 2ستون چوبی، چند اتاق، تالار، پس تالار، راه پله های قدیمی بوده و مربوط به دوران ما قبل از زندیه است.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ )
آتش سوزی در یک پمپ بنزین بروجرد به موقع مهار شد
روزهای بروجرد- معاونت عملیات آتش نشانی بروجرد گفت: آتش سوزی در نمازخانه یک پمپ بنزین در خیابان 45 متری این شهر به موقع مهار شد.

به گزارش ایرنا نادر موسیوند افزود: این حادثه ساعت 2 و30 دقیقه بامداد شنبه در محل نمازخانه پمپ بنزین 45 متری به علت اتصالی برق رخ داد.

به گفته وی ماموران آتش نشانی ایستگاه مرکزی بروجرد بعد از اطلاع از آتش سوزی ظرف مدت 2 دقیقه به محل رسیدند و آتش سوزی را به موقع مهار و از سرایت آتش به مخزن های پمپ بنزین جلوگیری شد.

وی اظهار کرد: آتش سوزی پمپ بنزین 45 متری فقط خسارت مالی در برداشت و خوشبختانه مصدومیت برای فردی نداشت.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ )
در اقدامی جالب یکی از طوایف عشایر منشور فرهنگی خود را منتشر کرد
روزهای بروجرد- در اقدامی جالب بزرگان یکی از طوایف عشایر با انتشار منشوری بایدها و نبایدهای اجتماعی خود را منتشر کرد.
 
متن این منشور بدین شرح است: 
 
بدین وسیله به اطلاع می رساند بزرگان  طایفه شمس الدینی در مورخه  15/11/1395 طی یک گرد همایی بزرگ در راستای نهادینه کردن باید ها و نباید‌های اجتماعی و فرهنگی به اتفاق آراء مواردی را مصوب کردند که جهت تنویر افکار عمومی و پیشنهاد این مصوبات به سایر طوایف، مهم ترین عناوین آن را به اطلاع همگان می رساند:  

1-به همه ی طایفه ها پیشنهاد می کنیم –درصورت بروز هرگونه نزاع که منجر به قتل یا  جرح وضرب گردد ، ازسرایت آن به افراد دیگر خودداری کنند و فقط مقصر اصلی- آن هم از راه قانون- تحت پیگرد قرار بگیرد. هیچ کس حق ندارد به بهانه حمایت از مضروب یا مقتول به وابستگان دور و نزدیک ضارب یا قاتل آسیب برساند و به کارهای خشونت طلبانه نظیر تیر اندازی، آتش زدن اموال و...دست بزند.

2- ازکلیه ی طوایف می خواهیم اگر کسی به عمد یاسهو مرتکب عمل خلاف شرع و قانون و یا قتل و جرح شد نزدیکان خاطی، او را دراسرع وقت به مراجع قانونی تحویل دهند تا از شعله ور شدن درگیری دسته جمعی جلوگیری شود.

3- تقاضامندیم درصورت وقوع قتل عمد نزدیکان و وابستگان مجرم از کوچ کردن و تخلیه منازل شخصی، خودداری کنند و برای تامین امنیت خود از مراجع قضایی و امنیتی مساعدت بخواهند، زیراترک محل زندگی زمینه را برای ناامنی، سرقت، تخریب، آتش سوزی و...سوء استفاده کنندگان فراهم می کند.

4- از دستگاه قضایی می خواهیم در راستای کاهش این گونه ناملایمات با اختصاص یک شعبه‌ی ویژه و یک قاضی مجرب و آگاه به امور روستایی و عشایری نسبت به صدور حکم درکوتاه مدت برای آتش افروزان قبیله ای، اقدام لازم را به عمل آورد. هم چنین نسبت به احداث شورای حل اختلاف ویژه ی عشایری اهتمام نماید.

5- به منظور کاهش هزینه ها و اتلاف وقت تقاضا می شود مراسمات ختم و تشییع با روشی یکسان برگزار شود. از این رو تاکید می شود از نوشتن بنر و پلاکارد تسلیت جداً خودداری شود و هزینه های احتمالی آن صرف امورخیریه گردد.

6- ازدعوت کتبی افراد برای شرکت در مراسم ختم-به ویژه افراد دوردست- اکیداً خودداری شود.

7-مراسم تشیع ،ترحیم وختم تماماً در یک بعد ازظهر انجام شود.

8-به منظور رفاه عموم و جلوگیری از مزاحمت و ترافیک بین جاده ای مراسم تشییع، در محل قبرستان انجام شود.

9- در جشن عروسی باید رعایت حقوق همسایگان و شهروندان مد نظر باشد و لذا به همگان توصیه می شود، ضمن رعایت  شئونات اسلامی و عرفی از تیراندازی هوایی و سایر رفتارهای ناشایست به جد خودداری نمایند.

10-عدم استفاده از لباس های نامتعارف و خلاف موازین شهر نشینی و فرهنگی جامعه.

11- با عنایت به نظر بزرگان جشن ختنه سوران به صورت گسترده و دعوت ازعموم از این تاریخ به بعد برگزار نمی گردد.

12- از همه طوایف وایل ها مصرانه تقاضامندیم از هرگونه توهین، افترا، نسبت دادن القاب، هجو، شعرگویی ناپسند نسبت به طوایف و افراد دیگر در فضای مجازی نظیر تلگرام، فایل های صوتی و تصویری پیامک و....اکیداً خودداری کنند.

13-درراستای تحقق امور خیرخواهانه و حمایت مالی به افراد مستمند مقرر گردید صندوق قرض الحسنه ای زیر نظر هفت نفر از معتمدین طایفه دایر گردد و سایر افراد نیز به فراخور تمکن مالی وجوهی را به عنوان امانت به صندوق مذکور واریز نمایند و با تصویب هیئت نفره به افراد نیازمند درحد وسع و توان صندوق، ازسود وجوه امانت مبالغی به صورت وام یا بلاعوض پرداخت گردد.

با آرزوی زندگی توام با عزت وشرافت برای کلیه‌ی هموطنان

آخرين بروز رساني ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ )
هشدار هواشناسی بروجرد نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: با توجه به ورود سامانه بارش زای نسبتا قوی به جو منطقه از روز یکشنبه آبگرفتگی معابر ، طغیان رودخانه ها و لغزندگی جاده ها در شهرستان پیش بینی می شود.

بهروز یاراحمدی روزشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: سامانه بارشی یکشنبه از جنوب کشور وارد منطقه خواهد شد و شاهد بارش شدید ابتدا باران و سپس برف و کاهش دما خواهیم بود.
وی افزود: این سیستم بارش زا تا عصر دوشنبه در این شهرستان پایدار است.

وی میزبان بارندگی در72 ساعت گذشته این شهرستان را 11 میلیمتر عنوان کرد و گفت: هوای امروز بروجرد آسمانی ابری همراه با وزش باد نسبتا شدید و بارندگی پراکنده همراه است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد حداقل و حداکثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب یک و پنج درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: هم اکنون دمای هوا در بروجرد یک درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییری نداشته است.

وی افزود: میزان بارندگی در سال زراعی جاری را 317 میلیمتر بوده که این رقم در مدت مشابه پارسال 388 میلیمتر بوده و میزان بلندمدت بارش ها 255میلیمتر بوده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ )
مصدوم شدن ۷ نفر در دو تصادف در بروجرد
روزهای بروجرد- وقوع دو تصادف در بروجرد باعث مصدوم شدن هفت نفر شد.

به گزارش ایلنا، واژگونی پژو ۴۰۵ در محور بروجرد به اراک چهار مجروح به جا گذاشت و این حادثه ساعت ۱۲:۴۱ دقیقه ظهر امروز به مرکز اورژانس بروجرد اعلام شد و به علت وخامت حال مجروحان٬ سه آمبولانس از پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ برای امدادرسانی به صحنه حادثه اعزام شدند.

به گفته مسئولان اورژانس بروجرد این سانحه فوتی نداشته و هر چهار مجروح توسط آمبولانس‌های اعزامی اورژانس به بیمارستان شهید چمران بروجرد منتقل شدند.

همچنین در یک فقره تصادف دیگر به دلیل واژگونی خودروی سواری تیبا در جاده ونایی شهرستان بروجرد سه نفر از سرنشینان این خودرو مجروح شدند.

این حادثه ساعت ۱۴:۱۴ دقیقه به مرکز اپراتوری اورژانس اطلاع داده شد و آمبولانس پایگاه ۵۱۱ اورژانس بروجرد برای امدادرسانی سریعأ به محل حادثه اعزام‌ شد.

به گفته مسئولان اورژانس بروجرد حادثه یادشده فوتی نداشته و هر سه مصدوم حادثه توسط آمبولانس پایگاه اورژانس به بیمارستان شهید چمران بروجرد منتقل شدند.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ )
تصاویر راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد

 

 راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

 راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

 راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

راهپیمایی 22 بهمن در بروجرد 

عکس: فرهاد داودوندی و علیرضا سلیمانی

آخرين بروز رساني ( ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ )
نماینده خرم آباد: به طور ویژه در قبال مردم بروجرد دغدغه دارم
روزهای بروجرد- نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‎های انجام شده، اعتبار 120 میلیارد تومانی به لرستان تخصیص یافت.

به گزارش فارس، محمد بیرانوندی در همایش انقلاب اسلامی، گفتمان اصلاح‌طلبی و یادمان هاشمی در تالار دکتر زرین‌کوب اداره ارشاد این شهرستان اظهار کرد: با موافقت کمیسیون تلفیق اعتبار 120 میلیارد تومانی به لرستان تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه خود را نماینده همه مردم لرستان می‎دانم، عنوان کرد: بنابراین در نطق‎های خود در کنار دفاع از شهرستان خرم‎آباد به دفاع از شهرستان بروجرد پرداخته‎ام، به عبارت بهتر به طور کلی برای لرستان و به طور ویژه در قبال مردم بروجرد دغدغه دارم.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از آمادگی خود برای انتقال مشکلات و مطالبات مردم لرستان در مجلس خبر و ادامه داد: خوشبختانه در سایه انسجام و همکاری موجود بین نمایندگان شهرستان‎های لرستان در مجلس خواسته‎ها و مشکلات مردم به خوبی در حال پیگیری است.

بیرانوندی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: درحالی همگی می‎گوئیم که شأن و شوکت نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود تنوع و تکثر نگاه در آن است که گاه ناخودآگاه با رفتارهایی مستبدگونه حق دیگران را تضییع می‎کنیم.

وی تصریح کرد: این درحالی است که همگی باید در برابر قانون عالی و متعالی خود تسلیم شده و هنگامی که دیگری در میدان رقابت پیروز شد، رفتارهای استبدادی نداشته باشیم.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات سال 96 افزود: این عرصه از انتخابات باید با شکوه و استحکام هرچه بیشتر برگزار شود.

بیرانوندی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید همچون همیشه در عرصه انتخابات منسجم‎تر عمل کنیم، تا به نتیجه مطلوبی که شایسته استان لرستان و شهروندان لرستانی است، دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه عملکرد و مدیریت ما منجر به استفادی دیگری از فرصت ایجاد شده می‎شود، اظهار کرد: آنچه موجب می‎شود که شرایطی رقم خورد که موجب نارضایتی ما است، چیزی خود خودرأیی، غرور و تکبر ما نیست.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همه گروه‎های سیاسی باید به صورت منسجم در کنار یکدیگر قدم برداریم و بدانیم که آنچه در تعامل به دست می‎آید، در فاصله دست یافتنی نیست.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ )
مسؤول حزب ندای ایرانیان بروجرد:در حوزه مدیریتی به افراد باسواد، توانمند و دارای صلاحیت نیاز داریم
روزهای بروجرد- مسؤول حزب ندای ایرانیان بروجرد گفت: در حوزه مدیریتی به افراد باسواد، توانمند و دارای صلاحیت نیاز داریم.

به گزارش فارس، محمد پرهام در همایش انقلاب اسلامی، گفتمان اصلاح‌طلبی و یادمان هاشمی در تالار دکتر زرینکوب اداره ارشاد این شهرستان اظهار کرد: بسیاری معتقدند که وجود فساد در جامعه حاصل سوءمدیریت، ندانم‌کاری و کم‌سوادی است.

وی با اشاره به اینکه شاخص اعتماد در کشور به 10درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: از سویی شاخص صداقت و امانت‎داری نیز به 8 درصد رسیده است که اینها علائم و هشداری جدی برای کشور هستند.

مسؤول حزب ندای ایرانیان بروجرد تاکید کرد: در حالی آمارهایی همچون بیکاری و اعتیاد نگران‎کننده است که گاه برگزار کردن یا نکردن یک همایش یا کنسرت موسیقی به موضوعاتی اصلی در کشور تبدیل می‎شوند.

پرهام به فرمان مقام معظم رهبری در مبارزه عملی با فساد اشاره و بیان کرد: فساد در همه سطوح اعم از فساد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... به عارضه‎ای در جامعه تبدیل شده است.

مسؤول حزب ندای ایرانیان بروجرد در خصوص رابطه انسداد اجتماعی با فساد و فساد اخلاقی در جامعه گفت: انسداد اجتماعی زمانی در جامعه بروز می‎کند که برخی گروه‎ها، باندهای سیاسی، اجتماعی و جناح‎ها گروه‎های دیگر را از دستیابی به فرصت‎ها، قدرت و منابع محروم سازند.

پرهام تاکید کرد: در بررسی‎های تاریخی می‎بینیم که در دولت‎های نهم و دهم انسداد اجتماعی تا حد فروپاشی اقتصادی و اجتماعی پیش رفت و با شدت یافتن انحصارات، اختلاس‎ها و دزدی‎های کلان در این دوره، دایره خودی‎ها به شدت تنگ شد.

وی تصریح کرد: این انسداد اجتماعی ناشی از اقدامات نسنجیده، غیرعلمی و انحصارطلبانه برخی‎ها در دولت گذشته به ایجاد انشقاق در درون خانواده انقلاب منجر و موجب انسداد بین‎المللی و در نهایت اجماع جهانی علیه کشور شد.

 مسؤول حزب ندای ایرانیان بروجرد با تاکید بر اینکه باید از آن تجارب پر هزینه 8 ساله درس‎هایی گرفت، خاطرنشان کرد: باید به مناقشات و منازعات بی‎حاصل جناحی و دوگانه‎های چپ و راست و خودی و غیرخودی پایان دهیم.

پرهام اظهار کرد: در کنار آن باید فعالیت‎های حزبی قانونمند و اختلاف‌نظرها را در چارچوب نظام حمعوری اسلامی و قانون اساسی به رسمیت بشناسیم.

وی با تاکید بر اینکه جامعه تجمل منازعات را ندارد، گفت: باید در سایه هم‎افزایی و تجمیع نیرو و توان در جهت توسعه و رفاه کشور گام برداریم، همچنین امید است که همه جناح‎های سیاسی به خصوص اصولگرایان صاحب قدرت از تشدید انسداد اجتماعی در کشور پرهیز کنند.

مسؤول حزب ندای ایرانیان بروجرد با اشاره به اینکه نتیجه انسداد اجتماعی افزایش انحصارات و گسترش فساد در جامعه است، بیان کرد: مناقشه و منازعه هزینه دارد، در حالی که جامعه ما توان روحی و مادی پرداخت هزینه برای اینهمه مناقشه را ندارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ )
فرمانده انتظامی بروجرد: ۶۲ درصد پرونده‌های مشاوره در کلانتری‌های بروجرد به مصالحه ختم شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: ۶۲ درصد پرونده های ارجاعی به دایره مشاوره کلانتری های بروجرد به مصالحه ختم شده است.

به گزارش مهر، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه با تلاش کارشناسان مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی لرستان، ۶۲ درصد پرونده های ارجاعی به دایره مشاوره کلانتری های این شهرستان در ۱۰ ماه نخست سال جاری به مصالحه ختم شده است، اظهار داشت: یکی از اقدامات بسیار مفید و موثر کارشناسان مشاوره و مددکاری پلیس در کلانتری های شهرستان که بسیار مورد استقبال شهروندان قرار گرفته، مصالحه بین افرادی است که به دلیل مسائل مختلف به کلانتری مراجعه کرده اند.

وی با بیان این که با تلاش کارشناسان مرکزمشاوره و دوایر مددکاری کلانتری ها دو هزار و ۵۰ نفر از خدمات مشاوره بهره مند شده اند، تصریح کرد: ۶۲ درصد پرونده های ارجاعی به دایره مشاوره و مددکاری در سطح کلانتری های شهرستان به مصالحه ختم شده است.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: بیشتر پرونده های مصالحه شده در دایره مشاوره و مددکاری کلانتری های شهرستان شامل اختلافات زناشویی، حقوقی و موارد نزاع و درگیری است که مصالحه برخی از پرونده ها با تلاش مددکاران کلانتری ها با چندین جلسه پیگیری و رسیدگی کارشناسان مشاوره صورت گرفته است.

سرهنگ دلیری تصریح کرد: واحدهای مشاوره کلانتری ها به طور روزانه پاسخگوی سوالات و مشکلات شهروندان در حوزه خانوادگی، حقوقی و آسیب های اجتماعی هستند و شهروندان می توانند همه روزه در ساعات اداری به این واحدها مراجعه و از خدمات رایگان مشاوره پلیس بهره مند شوند.

وی یادآور شد: واحد مشاوره و مددکاری پلیس بروجرد درطول هفته به ‌جز ایام تعطیل، ازساعت ۷ صبح الی ۱۴ به‌ صورت رایگان آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به شهروندان است.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ )
۷ مصدوم در تصادف کامیون با پژو
روزهای بروجرد- تصادف در محور خرم آباد ۷ مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش روابط عمومی اورژانس بروجرد٬ این حادثه که ساعت ۱۱:۱۲ دقیقه صبح امروز میان یک دستگاه کامیون و یک دستگاه خودروی سواری رخ داد٬ ۷ سرنشین مصدوم شدند.

این تصادف در محور خرم آباد به بروجرد و سر جاده روستای خایان به وقوع پیوست.

امدادرسانی به این سانحه توسط آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ بروجرد٬ اورژانس ۱۱۵ چالانچولان و پایگاه هلال احمر انجام شد.

گفتنی است حادثه یادشده فوتی نداشت و تمام مصدومین توسط آمبولانس های یادشده به بیمارستان شهید چمران بروجرد منتقل شدند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ )
همایش «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» در بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- نخستین همایش عمومی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» هم‌زمان با سراسر کشور در شهرستان بروجرد برگزار شد.

به گزارش تسنیم، نخستین همایش عمومی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» هم‌زمان با سراسر کشور امشب پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد ولیعصر(عج) شهرستان بروجرد برگزار شد.

در این همایش که با حضور جمع کثیری از مردم این شهرستان برگزار شد سخنرانان به تبیین اهداف شکل‌گیری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پرداختند و از عموم مردم برای شرکت هرچه باشکوه‌تر در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن دعوت کردند.

غلامرضا یاسینی کیا دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بروجرد در حاشیه این همایش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به برگزاری نخستین همایش عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در سراسر کشور اظهار داشت: این همایش با دعوت از عموم مردم در سراسر کشور باهدف معرفی جبهه نیروهای مردمی برگزار می‌شود.

وی افزود: تشریح وظایف جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و اقدامات انجام‌شده در جبهه و وظایف اعضا آن در این همایش با دعوت از عموم مردم از اهداف برگزاری همایش امشب است.

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بروجرد بیان کرد: در این همایش نیروهایی که پیش‌ازاین از طریق محلات و معتمدین به جبهه متصل شده‌اند، حضور یافته و در این مجمع یکدیگر را ملاقات کرده و با یکدیگر آشنا می‌شوند و وحدت رویه‌ای در میان تمامی نیروهای عضو این جبهه به وجود می‌آید.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش خاطرنشان کرد: دعوت مردم به حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن و جشن انقلاب و آشنایی نسل جوان و نوجوان امروز با آرمان‌های انقلاب و امام راحل(ره) و نیز ایجاد هماهنگی برای برگزاری کلاس‌ها و یا اردوها و کارگاه‌های آموزشی و بصیرت بخشی در زمینه انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراها و دعوت مردم به حضور حداکثری در وقایع مختلف انقلاب ازجمله اهداف در نظر گرفته‌شده برای برگزاری این همایش مردمی است.

یاسینی کیا یکی دیگر از برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای همایش امشب را رونمایی  از مستند یکی از شهدای این شهرستان خواند و گفت: رونمایی از مستند شهید بااختیار یکی از شهدای شهرستان بروجرد که توسط اعضای پایگاه المهدی(عج) بروجرد ساخته‌شده باهدف ایجاد ارتباط بین شهدا، انقلاب و جبهه مردمی از دیگر برنامه‌های امشب است.

وی تصریح کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی همانند همان جبهه دوران دفاع مقدس تلاش می‌کند تا آرمان‌های آن دوران را بار دیگر زنده کند و با اجتماع تمامی سلایق و نظرات انقلابی در یکجا و با یک سطح هدفی مشترک به نام تعالی بخشی انقلاب اسلامی را دنبال کند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ )
بیمه البرز در بروجرد شعبه افتتاح کرد
روزهای بروجرد- با فرا رسیدن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی،‌ شرکت بیمه البرز شعبه خود را در شهرستان بروجرد افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، شعبه بروجرد این شرکت با حضور مدیرعامل، ‌رییس هیات مدیره و تعدادی از مدیران ارشد افتتاح شد.

سید رسول تاجدار،‌ مدیرعامل بیمه البرز پس از افتتاح شعبه بروجرد در گفت و گو با خبرنگاران تسریع در خدمت رسانی به هموطنان بروجردی را از اهداف تاسیس شعبه بروجرد بیمه البرز عنوان کرد و گفت: به منظور تامین رفاه حال شهروندان بروجردی بیمه البرز پنجاه و چهارمین شعبه خود را در یک فضای بسیار مناسب در این شهرستان تاسیس کرد و هم اکنون آماده ارایه بهترین خدمات بیمه‌ای به هموطنان خود در این شهرستان هستیم.

وی ادامه داد:‌ اشتغال‌زایی و ایجاد حداقل صد شغل در این شهرستان از دیگر دستاوردهای افتتاح شعبه بیمه البرز در بروجرد است که امیدواریم تاسیس این شعبه منشا خیر و برکت هم برای بیمه البرز و هم شهروندان بروجردی باشد.
 
 بیمه البرز در بروجرد شعبه افتتاح کرد
بیمه البرز در بروجرد شعبه افتتاح کرد 
 
آخرين بروز رساني ( ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: برخی‎ها به دنبال فاصله بین ملت با انقلاب و رهبری هستند
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی‎ها به دنبال فاصله بین ملت با انقلاب و رهبری هستند.

به گزارش فارس، عباس گودرزی در مراسم جشن انقلاب در روستای خایان از توابع بخش مرکزی این شهرستان اظهار کرد: برخی افراد که به دنبال تامین خواسته‎ها و دنیای خود هستند، می‌خواهند که آخرت ما را از ما بگیرند.

وی با اشاره به اینکه افرادی در داخل کشور خواسته یا ناخواسته به همراهی با دشمنی دشمنان ملت و کشور ایران برخاسته‎اند، عنوان کرد: برخی‎ها برای تامین دنیای خود به دنبال ایجاد فاصله بین ملت ایران با امام راحل، رهبری و انقلاب اسلامی هستند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت هوشیاری آحاد مردم با هدف جلوگیری از اجرایی کردن نقشه‎های دشمنان خارجی و برخی دشمنان داخلی و عدم دستیابی آنها به مطامع‌شان تاکید و بیان کرد: اقشار مردم باید بدانند که بهترین شاخص پیام شهدا، امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب است.

گودرزی به امنیت پایدار حاکم بر جمهوری اسلامی ایران اشاره و تاکید کرد: در حالی کشورهای همسایه درگیر ناامنی و جنگ شده‎اند که ایران اسلامی همچون جزیره‎ای ایمن و امن در بین آنها قرار دارد.

وی امنیت کشور را حاصل رهبری‎های داهیانه امام راحل و مقام معظم رهبری، حرکت ملت حول محور تقویت و تداوم مسیر انقلاب و از خود گذشتگی و جان‎فشانی شهدای والا مقام دانست و افزود: باید هوشیار باشیم که آخرت خود را فدای دنیای برخی افراد دنیا طلب نکنیم.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هیچ کجای دنیا ملتی به مانند ملت ایران را نمی‎توان یافت که با گذشت 38 سال از عمر یک انقلاب سیاسی آن هم با وجود مشکلات، کمبودها و کاستی‎ها همراه انقلاب مانده و به ایفای نقش در تداوم آن بپردازند.

گودرزی خاطر نشان کرد: حرکت آحاد مردم کشور در تداوم آرمان‎های شهدا، امام خمینی (ره) و حرکت پشت سر ولی فقیه و مقام معظم رهبری اتفاق ساده‎ای نیست، بلکه موضوع بسیار مهمی است که دشمنان اسلام و انقلاب را به تحیر وا داشته است.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران منافع زورگویان، نظام سلطه و در رأس همه آنها آمریکای جنایتکار را به خطر انداخته است، عنوان کرد: بنابراین آنان هیچگاه دست از دشمنی با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران برنداشته و  نمی‎دارند و هر روز با توطئه و طرح و نقشه‎های مختلف سعی در ایجاد فاصله بین ملت ایران با انقلاب اسلامی دارند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه جامعه روستائیان مشکلات و مطالبات زیادی دارند، گفت: البته نباید تنها به نیمه خالی نگاه کرد، چرا که از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون خدمات بسیار زیادی به روستائیان ارائه و بخش زیادی از خواسته‎های آنها مرتفع شده است.

گودرزی تاکید کرد: البته تلاش در جهت رفع همه خواسته‎های قشر تولیدکننده روستایی از اولویت‎های پیش روی دولت‎ها و مسؤولان است و در این زمینه با استفاده از امکانات و اعتبارات می‎کوشیم که خدمات مطلوبی را به روستائیان ارائه دهیم.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ )
مولد دوم نيروگاه گازي بروجرد وارد مدار شد
روزهای بروجرد- مولد دوم نيروگاه گازي شهرستان بروجرد در استان لرستان با ظرفيت 1.3 مگاوات وارد مدار شد.

به گزارش برق نیوز، فريدون خودنيا مديرعامل اين شركت با بيان اينكه اهداف متعالي شركت در سه مقطع كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت تعريف و مشخص شده گفت: در اهداف راهبردي شركت افزايش توليد برق از طريق نيروگاه هاي گازي، بادي و خورشيدي (فتوولتائيك) امري اجتناب ناپذير است و با توجه به افزايش روز افزون تكنولوژي و به تبع آن افزايش مصرف برق ما بايد به اين سمت و سو رفته و توان توليد انرژي برق را با پيشرفت هاي روز دنيا هماهنگ و همگام سازيم.

مديرعامل برق لرستان اظهار داشت: خوشبختانه وضعيت مهندسي و علمي كشور در مسيري قرار دارد كه توانايي انجام پروژه هاي مهم و بزرگ را داشته و قادر هستيم كه با افزايش توان توليد خود، برق كليه كشورهاي همسايه را نيز تأمين كنيم.

خودنيا با اشاره به پتانسيل و منابعي كه در كشور وجود دارد اظهار داشت: قطع به يقين فتح قله هاي افتخار دور از دسترس نيست و نمونه بارز آن احداث نيروگاه هاي تجديد پذير در سطح كشور و استان لرستان است.

در ادامه اسفنديار دهقان معاونت بهره برداري شركت توزيع برق در خصوص احداث مولد دوم نيروگاه گازي بروجرد توضيحات مبسوطي ارائه كرد.

دهقان اظهار داشت: مولد دوم نيروگاه گازي CHP بروجرد با ظرفيت توليد 1.3 مگاوات توسط بخش خصوصي وارد مدار شد.

معاونت بهره برداري گفت: مجموع ظرفيت توليدي 2 مولد احداث شده 3 مگاوات است كه بخشي از نياز مصرفي شهرستان بروجرد را تأمين مي كند.

دهقان ضمن بيان اينكه اعتبار صرف شده براي راه اندازي دو مولد فوق تا كنون 4.5 ميليارد تومان بوده و اين مقدار انرژي توليد شده قريب به 1000 خانوار را تحت پوشش مصرف برق قرار مي دهد ابراز داشت: در فازهاي بعدي و در كوتاه مدت ظرفيت نامي و توليدي اين نيروگاه تا 7 مگاوات افزايش و در مراحل پاياني تا 25 مگاوات افزايش ظرفيت در دستور كار قرار دارد.

وي افزود طبق برنامه ريزي هاي انجام شده مقرر شد در سال 96 نيروگاه هاي CHP (گازي) در شهرستان هاي ازنا، اليگودرز و خرم آباد احداث و به بهره برداري برسد.

دهقان با بيان اين مطلب كه روند فيزيكي و احداث تجهيزات نيروگاهي شهرستان هاي فوق مراحل رو به رشدي را داشته ابراز داشت: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده تأمين و توليد 19.8 مگاوات انرژي برق در سال 96 اولويت كاري شركت توزيع برق استان لرستان است.

معاونت بهره برداري در ادامه با اشاره به موضوع مهم پيك سايي گفت: خوشبختانه در سال 95 اقدامات موثري در خصوص كنترل پيك انجام شد و شركت توزيع نيروي برق استان لرستان موفق شد در گروه خود رتبه اول را در بين شركت هاي توزيع كسب كند.

دهقان در پايان گفت: با توجه به سهميه اختصاص داده شده توسط شركت توانير ضمن كنترل پيك، با همت و تلاش هاي همكاران زحمت كش توانستيم مرحله سخت عبور از پيك تابستان را پشت سر بگذاريم. 
آخرين بروز رساني ( ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ )
دادستان شهرستان بروجرد خبر داد: وجود 800 زندانی در ارتباط با مواد مخدر در بروجرد
روزهای بروجرد- دادستان شهرستان بروجرد گفت: امروز مواد مخدر بزرگ‌ترین مشکل در جامعه است که اقشار مختلف را درگیر کرده است.

به گزارش فارس، مصطفی جعفری ظهر امروز در همایش واجب فراموش شده که در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه بروجرد برگزار شد، به وضعیت بحرانی مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 1300 نفر زندانی در بروجرد وجود دارد که 800 نفر آنها در ارتباط با مواد مخدر هستند.

وی وجود کمپ اعتیاد بانوان در شهرستان بروجرد را موجب شرمساری دانست و افزود: طلاق و بی‌عفتی و تکرار جرم و بزه همه از اثرات سوء مواد مخدر است.

این مسوول ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: باید رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌ها و خون‌هایی که در راه پیروزی انقلاب اسلامی ریخته شده، هر روز در محافل و مساجد و از طریق رسانه‌ها برای نسل جوان بازگو شود.

جعفری افزود: مردم ما در جریان انقلاب به پیام امام راحل لبیک گفتند و به خیابان‌ها آمدند و با نثار خون خودشان انقلاب را به پیروی رساندند.

وی اظهار داشت: بعد از 20 ماه که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشت و هنوز برخی افراد ضد انقلاب در راس کار بودند و مشکلاتی را ایجاد می‌کردند، دشمن جنگ را شروع کرد و ملت ایران با لبیکی که به امام گفتند، هشت سال جنگ جانانه و مردانه را انجام دادند و اجازه ندادند، تا ذره‌ای از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

این مسوول افزود: مردم و مسوولان با درایت و دوراندیشی به خوبی عمل کردند و علاوه بر سرنگونی رژیم بعثی عراق، امروز در چشم این ملت عزیز هستند و پذیرایی عراقی‌ها در آیین اربعین حسینی از زایران ایرانی نشانه خوبی بر این عمل ماست.

دادستان بروجرد بیان داشت: با وجود تحریم‌ها و فشارها ملت ایران و حکومت جمهوری اسلامی امروز در دنیا سربلند و افتخار آفرین است.

به گفته وی بعد از جنگ تحمیلی دشمن به این نتیجه رسید که از طریق جنگ نظامی نمی‌تواند با ملت ایران وارد مبارزه شود، بنابراین جنگ نرم را انتخاب کرد و با ورود ویدئو و سی دی و دیگر دستگاه‌های رسانه‌ای به خانواده‌های ما نفوذ کرد و امروز شبکه‌ای اجتماعی و و فضای مجازی با کمترین هزینه و امکانات در اختیار خانواده‌ها است.

وی اظهار داشت: دشمن علاوه بر جنگ نرم علیه ایران، از طریق وارد کردن مواد مخدر نیز جوانان و نوجوانان ما را هدف گرفته و این قشر با پرداخت کمترین مبلغ، وابسته به مواد مخدر می‌شوند و کسانی که در جنگ حریف ما نبودند، امروز از طریق مواد مخدر و شبکه‌های اجتماعی در حال ضربه زدن به ملت ما هستند.

جعفری وابستگی به مواد مخدر و شبکه‌های اجتماعی را مانعی برای حفظ اصول و عقاید دینی دانست و افزود: اولین نشانه گرفتار شدن به معضلات اجتماعی، دوری از نماز است.

به گفته وی کسی که اهل نماز و اعتقادات دینی باشد، با پوشش نا مناسب در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود.

دادستان بروجرد با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین است وهر کسی آن را انجام ندهد، مسوول است، گفت: باید احیای این واجب را از بچه و خانواده خودمان آغاز کنیم و هر کسی خانواده خود را اصلاح کند، به تبع آن جامعه اصلاح می‌شود.

جعفری خاطر نشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مردم و مسوولان و اقشار مختلف است و هر فردی در حوزه خود باید به این مهم وارد شود.

وی به وضعیت نامناسب پوشش دانشجویان اشاره کرد و گفت: فرانسه به خاطر دنیا و اعتقادات مردم خودش، چادر و حجاب را از سر زن مسلمان می‌کشد، تا به دنیای شهروندش لطمه‌ای وارد نشود، ولی ما به خاطر دین‌مان حاضر نیستیم، جلوی بد حجابی دانشجویان خود را بگیریم.

به گفته وی اگر عفت و حیا در بانوان از بین برود و جوانان به هرزگی بپردازند، بدون شک در زندگی آینده خود دچار مشکلات زیادی می‌شوند و نمی‌توانند زندگی سالمی برای خود و خانواده مهیا کنند.

دادستان بروجرد افزود: در سال 94 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تصویب شد که نحوه اقدام و عملکرد این افراد نیز مشخص شده است.

وی تذکر لسانی، عدم تذکر در انظار عمومی، نصیحت و ملاطفت، عدم اصرار بر تذکر را از شروط این قانون دانست و گفت: اگر  آمران به معروف و ناهیان از منکر مشکل را بزرگ‌تر و جدی‌تر احساس کردند می‌توانند تنها با ارایه گزارشی از دستگاه قضایی کمک بگیرند.

این مسوول در ادامه به فعالیت ستاد مواد مخدر با دبیری سپاه اشاره کرد و گفت: بهترین افرادی که می‌توانند عضویت در ستاد امر به معروف و نهی از منکر را داشته باشند، اعضای بسیج پایگاه‌های مقاومت است، زیرا هم ساماندهی افراد میسر است و هم از نظر باطنی و ظاهری این افراد وضعیت بهتر و تاثیرگذارتری دارند.

وی از آمران به معرف و ناهیان از منکر در محلات خواست تا جرایم مهم از جمله جرایم مرتبط با مواد مخدر را به مسوولان پایگاه‌ها ابلاغ کنند.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ )
استیضاح شهردار بروجرد رای نیاورد
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون فنی تخصصی شورای شهر بروجرد گفت:استیضاح شهردار بروجرد رای نیاورد استیضاح شهردار بروجرد به دلیل تغییرموضع برخی اعضای شورا رای نیاورد و شهردار ابقا شد. ناصر مرادی در گفت و گو با ایرنا افزود: در جلسه امروز شورای شهر با موضوع طرح سوال از شهردار بروجرد پاسخ های شهردار قانع کننده نبود و از 13 عضو شورای شهر 11 تن از پاسخ های شهردار قانع نشدند.وی اظهارکرد: قانع نبودن اکثریت اعضای شورا از پاسخ های شهردار بروجرد موجب شد تا جلسه ای برای استیضاح وی برگزار شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: محصولات تولیدی شهرستان بروجرد برندسازی شود
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد با تأکید بر لزوم برندسازی تولیدات شهرستان بروجرد گفت: باید محصولات این شهرستان با برندی خاص به کشور معرفی و از خام فروشی آن‌ها جلوگیری شود

به گزارش تسنیم، علی کورانی فر در دومین مجمع مشورتی بسیج این شهرستان اظهار داشت: نقش مردم در ظهور و شکل‌گیری انقلاب اسلامی در کنار رهبری جامع‌الشرایط مشخص و بارز است و در شرایط کنونی نیز همین امر حاکم است.

وی تداوم نقش مردم در اداره جامعه را رمز بقای انقلاب دانست و افزود: همه ما وظیفه‌داریم با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در جهت تقویت کارکردهای نظام اسلامی با انجام درست مسئولیت‌های خود، گام برداریم.

فرماندار بروجرد با اشاره به ظرفیت‌های مختلف این شهرستان در حوزه‌های متنوع عنوان کرد: این ظرفیت‌ها به‌گونه‌ای است که می‌توان با استفاده از آن‌ها علاوه بر رفع مشکلات موجود در این شهرستان کارکرد ملی و منطقه‌ای بروجرد را به نمایش گذاشت.

وی شهرستان بروجردی را شهری ثروتمند در حوزه بیشینه تاریخی و ظرفیت‌های متعدد دانست و بیان کرد: این شهرستان مستعد سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف است که می‌توان با به‌کارگیری آن‌ها معضلات و مشکلات موجود را رفع کرده و پیامی مثبت از این شهر به سراسر کشور برای جذب سرمایه‌گذاران مخابره کرد.

کورانی فر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) را ظرفیتی مهم در جهت توسعه و عمران استان لرستان خواند و افزود: این قرارگاه با استفاده از توان و تجهیزات مطلوب همچون دوران دفاع مقدس در امر سازندگی کشور نقشی برجسته داشته و به‌واسطه حضور این قرارگاه در استان لرستان چندین طرح عمرانی اجرایی می‌شود که سهم شهرستان بروجرد نیز از این طرح‌ها قابل‌توجه است.

به گفته وی احداث آزادراه اراک بروجرد، سد آبسرده، راه‌آهن بروجرد و نیروگاه 500 مگاواتی این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی ازجمله طرح‌هایی است که احداث آن‌ها به قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) واگذارشده است.

فرماندار بروجرد با تأکید بر لزوم برندسازی تولیدات این شهرستان خاطرنشان کرد: باید محصولات این شهرستان با برندی خاص به کشور معرفی و از خام فروشی آن‌ها جلوگیری شود.

وی بابیان اینکه استان لرستان رتبه نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور را به خود اختصاص داده، عنوان کرد: تاکنون 472 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای استان لرستان پرداخت‌شده که سهم شهرستان بروجرد 77 میلیارد تومان بوده است.

کورانی فر بخشش عوارض دیرکرد تسهیلات کمتر از 100 میلیون تومان را از اقدامات حمایتی صنایع استان برشمرد و بیان کرد: باید برای رفع مشکلات اقتصادی صنایع شهرستان بروجرد کلینیک صنعتی راه‌اندازی شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ )
تصاویر یادواره مردمی "شهید محمد رضا بااختیار"

روزهای بروجرد- بادواره شهید محمدرضا بااختیار و شهدای سرافراز والفجر مقدماتی در مسجد سید بروجرد برگزار شد.

این همایش که کاملا خود جوش و به صورت مردمی برگزار گردید مکانی شد برای همه‌ی ارادتمندان به رزمندگان اسلام و شهدای 8 سال دفاع مقدس.

حضور همه اقشار مختلف مردم با دیدگاه‌های مختلف سیاسی نشان داد که فارغ از اختلافات سیاسی همگان خود را مدیون فداکاری‌های شهیدان سرافراز و یادگاران دفاع مقدس می‌دانند.

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

 یادواره مردمی

 یادواره مردمی

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

یادواره مردمی  

 یادواره مردمی

 یادواره مردمی "شهید محمد رضا بااختیار"

عکس: فرهاد داودوندی 

آخرين بروز رساني ( ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ )
سامانه دیجیتال در سه منطقه شهرستان بروجرد به بهره‎برداری رسید.
روزهای بروجرد- طی مراسمی سامانه دیجیتال این شهرستان در سه منطقه به بهره‎برداری رسید.

به گزارش فارس مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان در این آئین گفت: در ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، سامانه دیجیتال در سه نقطه روستاهای جعفرآباد و توده‎زن و تپه شهدا ی گمنام این شهرستان به بهره‎برداری رسید.

محمد بازوند عنوان کرد: به این ترتیب ساکنان این مناطق از این پس می‎توانند، از 18 کانال تلویزیونی و 19 شبکه رادیویی به صورت کاملا دیجیتال و با کیفیت مطلوب بهره‎مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه سامانه راه‎اندازی شده یک پله از سامانه دیگر نقاط لرستان و حتی مرکز استان بالاتر است، بیان کرد: این سامانه علاوه بر کیفیت بالا، از امکانات و تجهیزات فنی روز برخوردار است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان تاکید کرد: به طور میانگین 92 درصد جمعیت لرستان تحت پوشش سامانه دیجیتال رادیویی و تلویزیونی قرار گرفته‎اند.

بازوند با اشاره به اینکه 94 درصد جمعیت شهرستان بروجرد تحت پوشش سامانه دیجیتال قرار گرفته‎اند، بیان کرد: به این ترتیب میزان بهره‎مندی این شهرستان از ظرفیت یاد شده از میانگین استانی بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه به منظور راه‎اندازی سامانه دیجیتال رادیویی و تلویزیونی در سه نقطه شهرستان بروجرد بالغ بر500 میلیون هزینه شده است، گفت: امید است که طی سال آینده با تحت پوشش قرار دادن 6 درصد باقی مانده از بروجرد، همه جمعیت این شهرستان از خدمات سامانه دیجیتال بهره‎مند شوند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان به پیگیری و جدیت نمایندگان و دیگر مسؤولان شهرستان بروجرد در راه‎اندازی سامانه دیجیتال در این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: این مهم در سایه پیگیری جمعی به وقوع پیوسته است.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ )
همایش بزرگ اصلاح طلبان در بروجرد با حضور محمود صادقی نماینده تهران
روزهای بروجرد- پس از سال‌ها رکود و مانع تراشی‌های بی دلیل حالا اصلاح طلبان در بروجرد در قالب حزب ندای ایرانیان همایش بزرگ اصلاح طلبان را با حضور یکی از چهره های شاخص مجلس برگزار می‌کنند.

حدود یک دهه است هیچ شخصیت موثر اصلاح طلبی نتوانسته به بروجرد بیاید اما حالا قرار است دکتر محمود صادقی نماینده تهران و رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور در همایشی با نام " انقلاب اسلامی، گفتمان اصلاح طلبی، یادمان آیت الله هاشمی" که پنج شنبه 21 بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار می شود، شرکت کند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ )
شهرک صنوف آلاینده بروجرد زیرساخت‌های لازم را ندارد
روزهای بروجرد- رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بروجرد گفت: شهرک صنوف آلاینده بروجرد زیرساخت‌های لازم برای انتقال صنوف آلاینده به این شهرک را ندارد.

مصطفی مصطفی‌وند در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به عوامل اجرایی نشدن انتقال صنوف آلاینده این شهرستان به شهرک صنوف آلاینده اظهار داشت: تاکنون بسترسازی‌های لازم در این خصوص انجام‌نشده و این شهرک آماده پذیرش فعالیت صنوف آلاینده نیست.

وی فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم در مکان آماده‌شده برای شهرک صنوف آلاینده را ضروری برشمرد و افزود: این شهرک احتیاج به زوم بندی و آماده‌سازی زیرساخت‌هایی همچون سیستم فاضلاب شهری، فضای سبز و مدیریت پسماند دارد که شهرداری بروجرد به‌عنوان نهاد متولی این اقدامات تاکنون فعالیتی در این زمینه انجام نداده است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بروجرد با اشاره به اقدامات انجام‌شده توسط بخش خصوصی در این راستا عنوان کرد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی با دریافت مجوز به دنبال فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در این شهرک است اما به نظر می‌رسد با مشکل مالی مواجه شده که در غیر این صورت باید تاکنون روند انتقال صنوف آلاینده به این شهرک انجام می‌شد.

وی اداره صنعت و معدن و مجمع امور صنفی شهرستان را از دیگر متولیان انتقال صنوف آلاینده به شهرک یادشده دانست و بیان کرد: باید مشخص شود سرمایه‌گذاری که در این خصوص فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد با چه مشکلاتی درراه فراهم‌سازی زیرساخت‌های این شهرک مواجه شده که روند انتقال صنوف آلاینده به این شهرک طولانی شده است و در صورت لزوم نسبت به ارائه تسهیلات کمکی به وی اقدام شود.

مصطفی‌وند تصریح کرد: اداره محیط‌زیست این شهرستان به سهم خود همکاری‌های لازم را در این خصوص انجام داده است  اما به نظر می‌رسد پیشرفت فیزیکی این شهرک با روند فعلی به‌زودی به مرحله انتقال صنوف آلاینده از سطح شهر به این شهرک نخواهد رسید.

به گفته وی صنوف آلاینده شامل جوشکاری، آهنگری، صافکاری، تعویض‌روغنی، کابینت سازها، کارواش‌ها، نجاری‌ها و دگر صنوف مزاحم و آلاینده‌های صوتی، هوا و پسماند است که هریک می‌توانند به‌نوعی با انتقال پسماندهای آلاینده سبب ایجاد آلودگی‌های زیست‌محیطی شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ )
شهرداری بروجرد مدیریت و تقوای مالی ندارد
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد گفت: انباشته شدن حق‌وحقوق پرداخت‌نشده کارکنان سازمان‌های تابعه حاصل نبود انضباط مالی در شهرداری بروجرد است.

اشرف چگنی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به نبود انضباط مالی در شهرداری بروجرد اظهار داشت: اگر شهرداری انضباط مالی داشت آتش‌نشانان بروجرد به‌هیچ‌عنوان با چکمه‌های پلاستیکی به محل مأموریت اعزام نمی‌شدند که اگر جایی آتش بگیرد این آتش‌نشانان هیچ‌گونه ایمنی در برابر حریق ندارند.

وی بابیان اینکه آتش‌نشانان بروجرد تجهیزات و البسه ایمنی مناسب ندارند، افزود: شهرداری بروجرد می‌تواند باکم کردن بریزوبپاش‌های بی‌مورد خود به سازمان‌های مختلف برسد و تجهیزات موردنیاز سازمان آتش‌نشانی را تأمین کند تا آتش‌نشانان این نهاد بالباس‌های کهنه و قدیمی و تجهیزات نامناسب درصحنه حوادث حاضر نشوند.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد بیان کرد: تنها یک‌قلم از بریزوبپاش‌های شهرداری بروجرد پرداخت هزینه 12 میلیون تومانی بابت غذا بوده درحالی‌که می‌توانست حتی با نیمی از این هزینه اضافه البسه موردنیاز آتش‌نشانان را خریداری کند.

وی با اشاره به سکوت تحمیلی آتش‌نشانان بروجرد در اعتراض به وضعیت موجود عنوان کرد: نهاد متولی نظارت بر عملکرد شهرداری، شورای اسلامی شهر است که متأسفانه در شرایط فعلی بسیاری از اعضای شورا نیز از عملکرد نادرست شهردار بنا به مصالح خود دفاع می‌کنند.

چگنی تصریح کرد: سازمان‌هایی از شهرداری که می‌توانند درآمدزا باشند باید خود نسبت به پرداخت حقوق و مزایای کارکنان تابعه خود اقدام کنند تا شهرداری قادر به پرداخت حقوق دیگر سازمان‌هایی که درآمدزا نیستند، باشد اما در شرایط فعلی شهرداری بروجرد خود حقوق کارکنان هر دو سازمان‌های درآمدزا و غیر درآمدزا را پرداخت می‌کند به همین علت در پرداخت حقوق همواره عقب است.

وی تصریح کرد: شهرداری بروجرد مدیریت و تقوای مالی ندارد که اگر تقوای مالی وجود داشت یک ریال از حق کارکنان دیگر جابجا نمی‌شد و برخی سازمان‌های این نهاد با مشکل تأمین تجهیزات و امکانات مواجه نبودند.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ )
پاسخ علاءالدین بروجردی به برخی انتقادات و چند تذکر
روزهای بروجرد- چندی پیش علاءالدین بروجردی در یک برنامه رادیویی به برخی انتقاداتی که از وی می‌شود واکنش نشان داد:

  •  انتقاد: چرا بروجردی بیشتر از اینکه در بروجرد باشد و مشکلات موکلان خود را از نزدیک پیگیری کند در سفرهای خارجی است؟

بروجردی: بعضی‌ها در فضای مجازی مطرح می‌کنند که این چه نماینده‌ای است که در شهر حضور ندارد،که بنده همین‌جا اعلام می‌دارم این اختیار نیست بلکه یک اجبار و وظیفه قانونی است.

  •  انتقاد: چرا کلنگ راه آهن بروجرد چندین بار به زمین زده شده است؟ چرا کانکس راه آهن که تنها نشان آن بود با تریلی جمع شد؟

بروجردی: با سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء‌(ص) صحبت کردیم که ایشان بلافاصله دستور صادر کردند که مجددا کار تجهیز کارگاه انجام شود. برخی وقتی کانکس مربوط به کارگاه خط ‌آهن را که با وجود مشکلات عدیده در مسیر، تا نزدیکی دلی‌آباد پیش رفته بود را برداشته بودند در فضای مجازی به جشن و پایکوبی پرداختند. خوشبختانه کارگاه مستقر شده و ماه کاری آنها از اسفند‌ماه شروع می شود.

چند نکته جهت یادآوری جناب آقای بروجردی:

  • برای راه آهن بروجرد در بودجه سال آینده اعتباری درنظر گرفته نشده است. حال این پروژه چگونه از اسفند شروع به فعالیت خواهد کرد را  باید جناب آقای بروجردی توضیح دهد.

 

  • سال گذشته  ۸۰ میلیارد تومان برای راه‌آهن دورود - خرم‌آباد هزینه شد و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار  برای این پروژه هزینه شود. جناب آقای بروجردی! در دو سال گذشته چه مقدار اعتبار برای راه آهن بروجرد هزینه شده است؟

  •  80درصد زمین های راه آهن دورود-خرم آباد که همزمان با راه آهن بروجرد آغاز شده است تملک شده با این شرایط چند درصد زمین ها در بروجرد تملک شده است؟

  •  حدود ۶۰۰ دستگاه ماشین آلات در پروژه راه‌آهن خرم‌آباد-  دورود مشغول به کار هستند ضمن اینکه از این طریق ۱۰۲۰ کارگر مشغول به کار شده اند. در بروجرد چند دستگاه در حال فعالیت‌اند؟ چند کارگر مشغول به کارند؟!

  •  آیا راه آهن پر هزینه دورود-خرم آباد(به اذعان استاندار لرستان) که دارای طولانی ترین تونل(5 کیلومتر) در کشور است با راه آهن بروجرد که تماما در دشت قرار دارد و یک راه آهن ارزان محسوب می‌شود قابل مقایسه است؟

  • چرا شما که به قول خودتان در نقش وزیر خارجه مجلس هستید نتوانستید اعتباری برای این پروژه و دیگر پروژه‌های زیربنایی این شهر مظلوم از جمله فرودگاه، منطقه ویژه اقتصادی و... جذب کنید؟

 نفوذ و موقعیت ملی شما چه زمانی به کار مردم بروجرد خواهد آمد؟

چه زمانی مشکلی از مشکلات بی شمار آنان را حل خواهد کرد؟

جناب آقای بروجردی! چه زمانی می خواهید به مردم بروجرد ادای دین کنید و وعده‌های خود را عملی کنید؟

آخرين بروز رساني ( ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ )
درد سوختن در دل آتش‌نشانان بروجرد/ آتش‌نشانانی که ‌۶ ماه حقوق نگرفته‌اند
آتش‌نشانانی که ‌۶ ماه حقوق نگرفته‌اند
آخرين بروز رساني ( ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ )
محورهای روستایی بروجرد بازگشایی شد
روزهای بروجرد- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بروجرد گفت: محورهای روستایی مسدود شده در اثر بارش شدید برف و یخبندان در روزهای گذشته با تلاش تیم های راهداری بازگشایی شدند.

بهرام ترکاشوند در گفت وگو با ایرنا افزود: مجموع راه های روستایی مسدود شده در برف در 2 بخش اشترینان و مرکزی حدود 33 روستا بودند که با همکاری تیم های راهداری، پادگان مهندسی، سپاه و قرارگاه خاتم الانبیا بعد از پنج روز بازگشایی شدند.

وی اظهارکرد: با توجه به شدت بارش ها، برف، کولاک و مه و نیز لغزنده بودن جاده ها اولویت بازگشایی راه ها به محورهای اصلی شامل محور بروجرد - اراک، بروجرد - نهاوند و بروجرد - خرم آباد داده شده بود.

رئیس راهداری و حمل و نقل جادهای بروجرد اضافه کرد: محور بروجرد به سمت اراک به دلیل وجود گردنه سخت گذر و برف گیر زالیان و شدت بارش ها درعصر روز شنبه 9 بهمن تا ساعت 9 صبح روز یکشنبه 10 بهمن به دلیل برف، مه شدید، کولاک و لغزنده بودن جاده مسدود شده بود که با تلاش نیروهای امداد رسان بازگشایی شد.

ترکاشوند اضافه کرد: با توجه به ادامه بارش ها تیم های امداد رسان راهداری، ارتش، سپاه و قرارگاه خاتم همچنان درمحورهای ارتباطی اصلی، گردنه های سخت گذر و محورهای روستایی مستقر می باشند.

وی مجموع راه های روستایی این شهرستان را 540 کیلومترعنوان کرد و ادامه داد: این محورها 186روستا با جمعیت بیشتر از100هزار تن است.

محورهای اصلی و ترانزیتی بروجرد حدود 100کیلومترهستند که ارتباط این شهرستان را با اراک، خرم آباد وهمدان برقرار می کنند.

بارش برف سنگین از عصر جمعه تا صبح دوشنبه گذشته باعث مسدود شدن بیش از 500 روستای استان لرستان شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ )
اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار برای احداث راه آهن بروجرد
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: عملیات احداث راه آهن شهرستان با تخصیص 200 میلیارد ریال اعتبار امسال آغاز می شود که اجرای این مهم فرصت مناسبی برای شهرستان درعرصه های مختلف محسوب می شود.

به گزارش ایرنا علی کورانی فر روز سه شنبه دردیدار با امام جمعه بروجرد که به مناسبت سی وهشتمین ساگرد پیروزی انقلاب برگزار شد اظهار کرد: عملیات گازرسانی به 50 روستا در دولت تدبیر وامید روستا انجام شده وکارگازرسانی به 26 روستای دیگر نیز در حال انجام است و در حال حاضر نیز90 درصد از جمعیت روستایی این شهرستان ازنعمت گازبرخوردارهستند.

وی افزود: همچنین دراین مدت کارآبرسانی به 55 روستای این شهرستان در دو بخش مرکزی و اشترینان انجام شده است.

معاون استاندار لرستان وفرماندار ویژه بروجرد اضافه کرد: پیروزی انقلاب واستقرارنظام جمهوری اسلامی هدیه ای الهی برای ملت ایران است.
کورانی فر بیان کرد: دهه فجرایام انسجام همبستگی، ایثار، همدلی و همزبانی برای امام وامت است.

وی ادامه داد: در 12 بهمن 57 همه ملت ایران به رهبری امام راحل برای خدا قیام کردند تا با وحدت و اتحاد حکومت اسلامی را به کرسی بنشانند.

فرماندار بروجرد تاکید کرد: مدیران و مسئولان و کسانی که درهرعرصه مسئولیت دارند باید بدانند که این فرصت خدمتگزاری و آزمایش است و باید رضایت خداوند را در زمان کسب کنند.

کورانی فر مسئولیت را عرصه خدمتگزاری دانست و گفت: نباید سیاسی کاری مانع خدمت رسانی به مردم شود و باید با ترویج روحیه نشاط دربین مردم روحیه ضعف و سستی را ازبین جامعه دور نمود.
وی اظهار کرد: باید با بهره گیری از پتانسیل های موجود و تقویت زیر ساخت های راه توسعه و پیشرفت را در همه عرصه ها پیش گرفت و این اساس کار است .

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد اضافه کرد: باید در راستای اجرای طرح های عمرانی از ظرفیت و توانمندی قرار گاه خاتم الانبیا در شهرستان استفاده نمود .

کورانی فرادامه داد: هم اکنون عملیات احداث آزاد راه توسط این قرار گاه در حال انجام است که بهره برداری ازاین طرح بزرگ زمینه صرفه جویی در وقت و ایمنی برای مردم منطقه فراهم می شود.
وی بیان کرد:احداث سد ابسرده به قرارگاه خاتم الانبیا واگذارشده و طرح خط انتقال آب ازاین رودخانه و تصفیه خانه فاضلاب بروجرد نیز اجرا می شود.

بامعاون استاندار لرستان وفرماندار بروجرد گفت: قرار گاه خاتم الانبیا در لرستان اقدام به احرای 50 هزار مترمربع طرح در حوزه بهداشت ودرمان کرده که سهم بروجرد نیز در این راستا چشمگیر است و شهرداری و شورا شهر نیز باید از این ظرفیت به خوبی در اجرای طرح های شهری استفاده کنند.

کورانی فر گفت: احداث نیروگاه 500 مگاواتی با عتبار 70 میلیارد ریال یک سرمایه گذاری مطلوب برای تامین برق پایدارشهرک صنعتی انجام خواهد شد.

وی افزود:امسال چهارهزار 720 میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانکها در حوزه های مختلف در بروجرد پرداخت شده و تاکنون 70 درصد سهمیه اشتغال شهرستان محقق و بیش از 2 هزار شغل ایجاد شده است.

وی ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی را یک زیرساخت مهم برای توسعه این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم بابهره برداری از بیمارستان آیت الله بروجردی مشکلات درمانی این شهرستان برطرف شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ )
ایجاد سه ایستگاه هواشناسی دربروجرد ضروری است
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: باتوجه به اینکه بروجرد یکی ازمناطق سردسیر لرستان و کشور است ایجاد و تجهیز این سه ایستگاه هواشناسی درمحورهای برف گیر و گردنه های محور بروجرد -اشترینان، گردنه زالیان در محور اراک به بروجرد و جاده بروجرد - به سمت الشتر لازم و ضروری است.

بهروز یاراحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: برای ایجاد و تجهیزهر یک از این سه ایستگاه و نیز ایجاد ایستگاه های باران سنج و رفع مشکلات این اداره اعتبارهشت میلیارد ریالی نیازاست.
وی اظهار کرد: با ایجاد این ایستگاه ها وضعیت اقلیمی از جمله دمای هوا و میزان رطوبت به صورت آنلاین و لحظه ای به ایستگاه های اصلی درشهرستان، مرکز استان و کشوراعلام می شود و نیاز به مراجعه نیروی انسانی به مناطق نیست.
رئیس اداره هواشناسی بروجرد بر ایجاد ایستگاه هواشناسی برای بخش اشترینان بروجرد تاکید کرد و ادامه داد: انتظار می رود با حمایت های مسئولان شهرستان و تامین زمین مورد نیاز و تجهیزات آن بتوان گامی مهم در راستای مشکلات هواشناسی این بخش برداشته شود.
یاراحمدی به روز شدن تجهیزات هواشناسی این شهرستان را الزامی دانست واضافه کرد: تجهیزات اداره هواشناسی بروجرد به دلیل کمبود اعتبار در سال های گذشته فرسوده شده و این امرخدمات دهی را با مشکل مواجه می سازد.
وی ایجاد 13 ایستگاه باران سنجی روستایی برای پیش بینی وقوع سیل درنقاط مختلف این شهرستان را یکی دیگر از نیازهای هواشناسی بروجرد عنوان کرد ویادآور شد: با ایجاد این 13 ایستگاه مجموع ایستگاه های باران سنجی به 20 مورد افزایش خواهد یافت.
بروجرد با جمعیت 400 هزار نفری در شمال لرستان ودومین شهرستان پرجمعیت استان است. 
آخرين بروز رساني ( ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ )
گلایه اهالی برخی از روستاهای بخش اشترینان و بروجرد ازمسدود بودن راه دسترسی
روزهای بروجرد- اهالی برخی از روستاهای بخش اشترینان و مرکزی شهرستان بروجرد از مسدود بودن راه های روستایی بعد از سه روز از بارش برف گلایه دارند.


یکی ازاهالی روستا کوشکی علیا در گفت و گو با ایرنا گفت: روستاهای کوشکی علیا، سفلی و قلعه کاظم در بخش اشترینان جاده دسترسی آنان به شهر بروجرد مسدود است و بعد از گذشت سه روز از بارش برف هیچ اقدامی برای بازگشایی انجام نشده است.

مصطفی امید علی افزود: با گذشت سه روز از بارش برف و مسدود بودن جاده روستا و قطع شدن آب وبرق مشکلاتی برای روستاییان بوجود آمده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون در روستا مایحتاج ضروری مانند نان و اقلام خوارکی موجود نیست و روستاییان مجبورند برای تهیه این اقلام مسافت زیادی را پیاده به سمت شهر بروجرد بیایند.

یکی دیگرازاهالی روستای دهگاه بروجرد اضافه کرد: جاده دسترسی روستا بازگشایی نشده است واین موضوع باعث شده که معلمان روستا نتوانند در مدارس حضور پیدا کنند.

مهدی کاوند ادامه داد: راهداری جاده دسترسی روستای دره صیدی که در جوار روستای دهگاه است را بازگشایی کرده ولی روستای دهگاه هنوز مسدود است.

یکی از اهالی روستای قلعه محمد ضیا در پیامی به خبرگزاری ایرنا بروجرد یادآور شد: علاوه بر روستای قلعه محمد ضیا روستاهای قپانوری و سردره به علت مسدود بودن راه هیچ دسترسی به شهر ندارند.
بخشداراشترینان دراین باره گفت: راه دسترسی همه روستاها به غیر کوشکی علیا و سفلی باز است.

محسن یعقوبی فر افزود: به علت کمبود امکانات و ماشین آلات برف روب تاکنون نتوانسته ایم راه دسترسی این روستاها را بازگشایی کنیم.
به گفته وی هم اکنون تلاش برای بازگشایی راه روستایی کوشکی علیا و سفلی ادامه دارد و امیدواریم تا ظهر امروز این راه روستایی بازگشایی شود.

بخشدار مرکزی بروجرد اظهارکرد: به علت کمبود امکانات برف روب راه دسترسی برخی از روستاهای بخش مرکزی هنوز مسدود است ولی با تلاش فراوان عوامل راهداری و بخشداری طی امروز و فردا راه این روستاها بازگشایی خواهد شد.
محمد علی گودرزی اضافه کرد: به علت بارش فراوان برف در روستاهای بخش مرکزی بازگشایی این محورها به وسیله ماشین های برف روب امکان پذیر نیست و باید از بلدوزر استفاده شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ )
دمای هوای بروجرد 10 درجه کاهش یافت
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: هم اکنون دمای هوا در بروجرد 11 درجه زیرصفراست که نسبت به روز گذشته 10 درجه کاهش یافته است.

بهروز یاراحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: کاهش دمای هوای این شهرستان که با خروج سامانه بارشی از منطقه همراه بوده موجب یخبندان درسطح شهر و لغزنده شدن محورهای ارتباطی شده است.

وی اظهارکرد: تداوم یخبندان و کاهش شدید دمای هوا درهفته جاری در بروجرد پایدار خواهد بود و از روز چهارشنبه نیز موج جدیدی از بارش ها وارد منطقه شده که پیش بینی می شود با بارش برف و باران همراه باشد.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد بیان کرد: ازابتدای ورود سامانه بارشی طی چند روز گذشته میزان بارش برف و باران به 45 میلیمتر رسیده این مقدار بارش سال زراعی 305 میلیمتربوده که نسبت به مدت مشابه گذشته 379 و بلند مدت 220 میلیمتر بوده است.

یاراحمدی حداقل دمای امروز را 12 درجه زیر صفر و حداکثر دما را 2 درجه زیر صفر اعلام کرد وادامه داد: برای 24 ساعت آینده در بروجرد آسمانی صاف همراه با وزش باد، کاهش دما و تداوم یخبندان پیش بینی می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ )
تمامی مدارس لرستان روز دوشنبه ساعت 9 صبح آغاز بکار می‌کنند
روزهای بروجرد- سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: فعالیت همه مدارس ابتدایی نوبت صبح استان فردا دوشنبه ۱۱بهمن ماه با تاخیر از ساعت ۹ آغاز می شود.

به گزارش مهر، خدانظر دریکوند در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به برودت هوا و پدیده یخبندان با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان مقرر شد تا فعالیت همه مدارس ابتدایی نوبت صبح استان فردا دوشنبه ۱۱ بهمن ماه با تاخیر از ساعت ۹ صبح آغاز شود.

وی افزود: اطلاعیه قبلی این اداره کل مبنی بر تعطیلی همه مدارس بخش فیروز آباد در نوبت صبح و عصر، تعطیلی مدارس ابتدایی سری صبح و عصر شهرستان دلفان و تاخیر  یک ساعته  همه مدارس بخش بیرانشهر و شهرستان سلسله نیز به قوت خود باقی است.
 
تکمیلی: تمامی مدارس ساعت 9 صبح آغاز بکار می‌کنند
 
با توجه به برودت شدید هوا در سطح استان و با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان، مقرر شد فعالیت کلیه مدارس ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان در نوبت صبح مورخ دوشنبه ۱۱ بهمن با تاخیر از ساعت ۹ صبح آغاز شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
ادامه...
  نتايج 1 - 104 از 5812
ابتداقبلصفحه از 56بعدانتها
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.