۲۲ آذر ۱۳۹۶   ۰۶:۴۰    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
فراوانی نام‌های «حسین» و «فاطمه» در لرستان
روزهای بروجرد- مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: در چهار ماهه نخست امسال نام حسین و فاطمه بیشترین فراوانی را در بین نوزادان لرستانی داشته است.

به گزارش ایکنا، مصطفی امانی‎پور، مدیرکل ثبت احوال استان لرستان در جمع خبرنگاران، گفت: در چهار ماهه نخست امسال پنج نام حسین با ۲۴۴، امیرعلی ۲۲۵، علی۱۸۷، ابوالفضل ۱۷۷ و امیرحسین ۱۶۲مورد به ترتیب بیشترین فراوانی در بین نام‌ها برای پسران در لرستان به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود:  در بین نوزادان دختر نیز به ترتیب فاطمه با ۳۱۳، بهاربا ۱۶۹، آوا با ۱۵۸، زهرا با ۱۴۴و رها با ۱۳۳ مورد بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است.
امانی‌پور ادامه داد: در چهار ماهه اول امسال تعداد ۱۱۸۹۰ واقعه ولادت به ثبت رسیده است که از کل ولادت‌های ثبت شده ۶۲۳۲ نفر (۵۲,۴ درصد) پسر و ۵۶۵۸ نفر (۴۷.۶ درصد) دختر بوده‌اند که در مجموع به ازاء هر ۱۱۰ پسر ۱۰۰ دختر متولد شده است.

وی گفت: از تعداد کل ولادت‌های ثبت شده تعداد ۷۸۴۳ مورد (۶۶ درصد) شهری و ۴۰۴۷ مورد (۳۴ درصد) روستائی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان اضافه کرد: در چهار ماهه نخست سال‌جاری در هر شبانه‌روز به‌طور متوسط ۹۶ نوزاد در استان متولد شده است و در چهار ماهه امسال در استان هر ساعت تقریباً ۴ نوزاد متولد شده است این در حالی‌است که ۹۹,۴ درصد از ولادت‌های ثبت شده استان در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده‌اند.

وی با بیان این‌که در طی این ۱۸۰ مورد از ولادت‌های ثبت شده مربوط به نوزدان دو قلو و شش مورد سه قلو به ثبت رسیده است.

امانی‌پور با بیان این‌که در  چهار ماهه سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۸۶۱ واقعه فوت به ثبت رسیده است، افزود: از کل فوت‌های ثبت شده در این مدت ۱۶۲۳ نفر(۵۶,۷ درصد) مرد و ۱۲۳۸ نفر(۴۳.۳ درصد) زن بوده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال لرستان اظهارکرد: از تعداد کل فوت‌های ثبت شده تعداد ۲۰۱۳ مورد (۷۰,۴ درصد) شهری و ۸۴۸ مورد (۲۹.۶درصد ) روستایی بوده است و به‌طور متوسط در هر شبانه‌روز ۲۳ مورد فوت به ثبت رسیده است. و در هر ساعت تقریباً یک نفر ثبت شده است.

وی با بیان این‌که ۹۹,۵ درصد از فوت‌های استان در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده است، گفت: در چهار ماهه نخست امسال تعداد ۶۰۸۲ مورد ازدواج به ثبت رسیده و در هر شبانه‌روز ۴۹ ازدواج به ثبت رسیده که در مدت مشابه سال گذشته ۴۷ بوده است کمااینکه در این مدت تعداد ۱۰۵۶ مورد طلاق به ثبت رسیده که نسبت ازدواج به طلاق در این مدت برابر ۵.۸ بوده است. یعنی تقریباً به ازاء هر شش ازدواج یک واقعه طلاق به ثبت رسیده است و در هر شبانه‌روز به‌طور متوسط تعداد ۹ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.