۲۲ آذر ۱۳۹۶   ۰۶:۳۵    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
برگزاری یادمان استاد فقید عبدالمحمد آیتی در بروجرد
روزهای بروجرد- یادمان استاد فقید عبدالمحمد آیتی در بروجرد برگزار می شود.
 
استاد عبدالمحمد آیتی شاعر، پروهشگر و مترجم از چهره های ماندگار عرصه فرهنگ ایران زمین است . علیرغم آن که از محققان طراز اول کشور است به دلیل سلوک و مشی ویژه اش در زندگی در بین نسل جوان کمتر شناخته شده است.

این استاد فلسفه و تاریخ درسال 1305درشهر بروجرد زاده شدند و در شهریور 1392 وفات نمودند.

رضا آزادپور دبیر یادمان استاد آیتی در این باره اظهار داشت: بی شک استاد آیتی از ستارگان تابناک سپهرحوزه ادبیات و دین پژوهی است و بایسته است از زحمات این استاد کم نظیرتجلیل شود.

وی افزود: به همت بنیاد نخبگان استان لرستان مقرر گردید درآستانه چهارمین سالمرگ استاد آیتی یادمانی با حضور فرهیختگان شهر و استان در بروجرد زادگاه استاد برگزار شود. در این راستا آموزش و پرورش شهرستان بروجرد نیز برای اجرای این رویداد فرهنگی اعلام آمادگی نمود.

آزادپور تصریح کرد: سخنران اصلی یادمان دکتر مسعود فکری استاد دانشگاه تهران و یکی از برجستگان بروجردی هستند و به جزایشان از دیگر ناموران استان نیز دراین یادمان استفاده خواهد شد وبرنامه های متنوعی نیز درراستای معرفی استادآیتی دراین برنامه فرهنگی گنجانده شده است.

وی ضمن گلایه مندی ازمسئولین اجرایی اظهار داشت: اوایل مردادماه تقاضای مجوز برای فرمانداری ارسال شد تا یادمان درسالن ارشاد برگزار شودکه پس ازمدت ها درآستانه روزنوزدهم گفتند باید این تقاضا درشورای فرهنگ عمومی مطرح شود و شورای فرهنگ تاقبل ازتاریخ نوزدهم مرداد هیچ جلسه ای برگزار نخواهد کرد.ازاین رو چون برنامه ریزی ودعوت میهمان ویژه ازمدت ها قبل هماهنگ شده بود امکان جابجایی تاریخ برگزاری برای ما مقدور نبودوناگزیر شدیم یادمان را درفضای کوچکتری(کانون شهید رجایی)برگزار کنیم چون متعلق به آموزش وپرورش است و بامجوز داخلی امکان پذیر است.

وی گفت: متاسفاه دو سال گذشته هم که همایش مشابهی ازطرف بنیاد نخبگان استان لرستان برای شصتمین سالمرگ علامه دهخدا در بروجرد برگزار کردیم با همین رویکرد نامناسب مواجه شدیم و به ناچار آن همایش را با تاخیر دوماهه برگزار کردیم. مسئولین به ویژه فرمانداری و اداره ارشاد امید می رود که مشوق سازمان ها و افراد درغبار زدایی از چهره مشاهیر بومی باشند ولیکن همواره گاهی خود این نهادها مانع انجام کارمی شوند.

آزادپور تاکید کرد: بنیاد نخبگان آمادگی دارد همایش های گوناگونی در شهرستان بروجرد انجام دهد و امیدواریم مسئولین محلی همکاری لازم را در راستای تسهیل امور اداری بنمایند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.