۲۹ بهمن ۱۳۹۶   ۰۸:۱۴    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
برگزاری دوباره دادگاه قاتل معلم فقید؛ محسن خشخاشی
روزهای بروجرد- پسر 15 ساله که به اتهام قتل معلم فیزیک بازداشت شده بود، برای دومین بار پای میز محاکمه قرار گرفت. او این‌بار هم به قتل معلمش بصراحت اعتراف و صحنه کشتن او را مقابل قضات دادگاه بازسازی کرد.

به گزارش جام‌جم، ساعت 11 صبح اول آذر سال 93، محسن خشخاشی 43 ساله در حال تدریس درس فیزیک در دبیرستان پسرانه حافظی در خیابان 45 متری بسیج شهرستان بروجرد بود که دانش‌آموز 15 ساله وارد کلاس شد. دانش‌آموز نوجوان بدون هیچ حرفی به سمت نیمکتش حرکت کرد. معلم از او خواست به دلیل غیبت غیرموجه از دفتر نامه بیاورد که پسر نوجوان به طرفش حمله ور شد و با چاقویی که همراه داشت، ضرباتی به گردن و سینه معلم وارد کرد و گریخت.

پیکر نیمه‌جان معلم به بیمارستان شهید چمران منتقل شد، اما تلاش پزشکان برای نجات جان او موثر واقع نشد و معلم فیزیک، جان خود را از دست داد. همزمان با این جنایت تلخ، متهم تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این‌که یک ماه بعد از این جنایت، نوجوان متهم به قتل ـ که در جریان درگیری خیابانی بازداشت و در کانون اصلاح و تربیت تهران نگهداری می‌شد ـ شناسایی و برای تحقیقات به پلیس آگاهی استان لرستان منتقل شد. او در جریان تحقیقات به قتل آقا معلم اعتراف کرد و به کانون اصلاح و تربیت منتقل شد.

پرونده وی نیز با صدور جلب به دادرسی به دادگاه کیفری استان لرستان ارسال و مدتی بعد، نوجوان متهم به قتل در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان لرستان محاکمه و با رای قضات دادگاه به سه سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای دم محکوم شد که رای صادره با اعتراض خانواده مقتول به دیوان عالی کشور ارسال شد و قضات شعبه 31 دیوان عالی کشور حکم صادره را نقض کردند و برای رسیدگی دوباره، پرونده به شعبه هم‌عرض ارسال شد. چهارشنبه گذشته متهم به قتل، از کانون اصلاح و تربیت برای محاکمه به دادگاه شعبه دوم کیفری یک استان لرستان منتقل شد.

دومین محاکمه
در ابتدای جلسه دادگاه نماینده دادستان به دفاع از کیفر خواست پرداخت. بعد از آن والدین مقتول که قیم دو فرزند او بودند، در جایگاه قرار گرفتند و برای قاتل فرزندشان درخواست قصاص کردند.

این در حالی بود که دانش‌آموز متهم به قتل در جایگاه قرار گرفت و به قتل معلم خود اعتراف کرد.

سعید رضا برخورداری، وکیل خانواده معلم به جام‌جم گفت: متهم، قتل معلمش را پذیرفت و اعلام کردکه ناراحت است. او زمانی که عصبانی شده، چاقویی را که همراه داشته از جیبش بیرون آورده و ضربه‌ای به گردن او زده و فرار کرده است. همین کارش باعث شده آقا معلم فوت کند. او مدعی بود، چاقویی که همراه داشته، کارد میوه‌خوری بوده اما چنین نبوده و کاردی که او از آن استفاده کرده، کارد میوه‌خوری نبوده است.

وی ادامه داد: متهم ناراحت بود اما از اولیای دم درخواست بخشش نکرد. فقط پدر متهم بود که از خانواده مقتول خواست فرزند خطاکارش را ببخشند. این در حالی بود که قضات دادگاه از او خواستند صحنه جنایت را برایشان بازسازی کند. متهم مقابل حاضران جلسه و قضات دادگاه، نحوه چاقو زدن و قتل معلم مدرسه‌اش را بازسازی کرد. بعد از آن قضات دادگاه به اخذ آخرین دفاع از متهم پرداختندکه او نیز گفته‌های پیشین خود را تکرارکرد. این بار هم از اولیای دم تقاضای بخشش نکرد.

متهم به کانون بازگشت داده شد و قضات شعبه وارد شور شده‌اند تا در زمان قانونی حکم مربوط به پرونده را صادر کنند.

قصاص می‌خواهیم
برادر مقتول نیز به جام‌جم گفت: همچنان برای قاتل برادر معلمم در خواست قصاص داریم. این پسر نوجوان بی‌آن‌که به انجام کارش و آینده آن بیندیشد، برادرم را مقابل چشمان دیگر دانش‌آموزان و سر کلاس درس بی‌رحمانه به قتل رساند. او از صحنه حادثه فرار کرد و حتی نماند تا بفهمد چه بلایی بر سر برادرم آمده است. فرار کرد و به تهران آمد و خود را تسلیم نکرد تا این‌که پلیس او را بازداشت کرد.

وی افزود: دراین جلسات، متهم یک‌بار هم از خانواده‌ام تقاضای بخشش نکرد. از مسئولان قضایی می‌خواهیم، رای قاطعانه در این پرونده صادر کنند تا دیگر هیچ دانش‌آموزی به خود اجازه ندهد‌ چنین بی‌رحمانه جان معلمی را بگیرد و امنیت جامعه را به خطر بیندازد.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۳ دي ۱۳۹۵ )

نظرات  

 
-3 +15 # اریان دوشنبه, 13 دي 1395 ساعت 14:39
واقعا چقدر برای فرهنگیان ارزش قایل اند؟ایا اگه یک معلم اونم به طور غیرعمد دانش اموزی روکشته بود بازم سه سال حبس میدادن بهش؟قتل عمد 3سال زندان؟؟؟؟؟!!!!! !
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-7 +9 # شیرین سه شنبه, 14 دي 1395 ساعت 12:45
چرا درخواست بخشش نکرده؟!
خب درخواست کنه تا ببخشنش..اونام عزیزشونو ازدست دادن...
ایکاش معلمین ما کمی متین تر و متناسب با روحیه نوجوانان به ویژه پسرا برخوردکنن...
چرا یه تندخویی دوطرفه منجر به یه فاجعه ی ملی بشه؟؟
واقعا چرا.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-9 +2 # مهدی سه شنبه, 14 دي 1395 ساعت 17:48
نقل قول از شیرین:
چرا درخواست بخشش نکرده؟!
خب درخواست کنه تا ببخشنش..اونام عزیزشونو ازدست دادن...
ایکاش معلمین ما کمی متین تر و متناسب با روحیه نوجوانان به ویژه پسرا برخوردکنن...
چرا یه تندخویی دوطرفه منجر به یه فاجعه ی ملی بشه؟؟
واقعا چرا.

ببخشنش؟جای تعجب داره پسره بانیت قبلی چاقو گذاشته توی جیبش رفته مدرسه معلم رو که سالها درس خوانده تلاش کرده رو به همین راحتی جلوی 30دانش آموز کشته وفرار کرده تهران ..پدر مرحم خشخاشی وهمسرش ودو فرزندش دوساله عین شمع آب شدن آنوقت بعضیها باکمال پرروی تقاضادارن ببخشنش؟؟؟؟؟!!!پ یمابر (ص)فرمودن هرکس کسی را بکشد انگارکه تمام مردم راکشتهووفقط قصاص میتونه کمی دل داغون شده خانواده مرحوم خشخاشی رو آرام کنه..خواهشا هرکس میخواد دراین باره اضهارنظری کنه فقط یک ساعت خودشو جای خانواده مرحوم خشخاشی بزاره خداوکیلی
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 +4 # مجید سه شنبه, 14 دي 1395 ساعت 19:04
رفتاراین پسر اصلا قابل توجیح نیست...ولی رفتار معلمان هم با دانش اموزان زیاد مناسب سن وروحیات اونا نیست...اونایی که مثل ما دهه شصتی هستن رفتار معلمان را به یاد بیارن .. شلنگ و کابل و سیاه چال و......البته همه اونجور نبودن ولی غالبا اینطور بود...مدیریت سایت لطفا درجش کن شاید یه عده تو عصر تکنولوژی به خودشون بیان
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 +7 # قانون سه شنبه, 14 دي 1395 ساعت 22:51
درسته قاتل باید اعدام بشه ولی نه بچه ۱۵ ساله که هنوز عقل کامل نداره
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-7 +3 # شهر چهارشنبه, 15 دي 1395 ساعت 08:15
بهنظر شما 15 سال بچه است اگر بچه بود دست به قتل نمی زد و باید قصاص شود در غیر این صورت خلاف عرف و شرع است.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # شیرین شنبه, 18 دي 1395 ساعت 10:46
آقای مهدی عزیزبرادرگرامی ..سلام و ادب به شما
اگه دربرابر قتل ایه و حدیث ذکر می کنین
درمقابل احادیثی هم دربرابر گذشت و عفو بیارین.
اینجا یه سایت خبریه و برای اظهارنظرکردن نیاط به شرایط خاصی نیست!
بیاد بیارین که درواقعه کربلا جوان 25ساله امام حسین اربعاعربا شد...و امام حسین علیه السلام حتی اجازه نداد قطره ای از خون شش ماهه ش به زمین برسه.
شما اگه نمی دونید بدونید که من یکی از دانشجویان استاد خشخشاسی بودم.
اما چطورما وقتی جوان 15ساله ای مرگ مغزی میشه رضایت داریم اعضاش رو به چندین و چند نفر بزرگسال اهدا کنندولی درصورت قتل درجا حکم قتل و قصاص صادر می کنیم ویه جوری برخورد می کنیم که انگار تنها دستورنازل شده از سمت خدا امر به قصاصه.
التماس بی طرفی کامل.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # ناشناس سه شنبه, 21 دي 1395 ساعت 18:59
با سلام
به هر حال معلم به جز تخصص باید اول یک روانشناس خوب باشه و با هر بچه ای به زبان خودش حرف بزنه قصاص این نوجوان سیستم تعلیم و تربیت کشور رو زیر سوال میبره
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # رضا يكشنبه, 26 دي 1395 ساعت 00:30
باید قصاص شود
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.