۲۱ آذر ۱۳۹۶   ۱۵:۲۵    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
۱۱ بنای تاریخی شهرستان بروجرد در زلزله اخیر آسیب دید
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی بروجرد گفت: بر اساس بررسی‌های اولیه به ۱۱ بنای تاریخی در شهرستان بروجرد در زلزله اخیر آسیب واردشده که از این تعداد سه خانه تاریخی در شهر اشترینان است.

حجت الله یارمحمدی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به وارد آمدن آسیب‌های جزئی به برخی بناهای تاریخی این شهرستان به‌واسطه وقوع زلزله‌های اخیر اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های اولیه به 11 بنای تاریخی در شهرستان بروجرد آسیب واردشده که از این تعداد سه خانه تاریخی در شهر اشترینان قرار دارد.

وی با اشاره به حجم آسیب‌دیدگی‌های بناهای تاریخی شهرستان در اثر زلزله اخیر افزود: هیچ‌یک از آسیب‌های وارد آمده به بناهای تاریخی در اثر زلزله‌های اخیر کلی نبوده و همگی خسارت‌ها جزئی و شامل ترک برداشتن دیوارها و آسیب به نما و تزئینات داخلی و خارجی بناها بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی بروجرد عنوان کرد: آسیب وارده آمده به مسجد جامع بروجرد نیز آسیب جدی نیست و ترک‌خوردگی‌های عمقی از گذشته بوده و مربوط به زلزله سال 85 است.
وی خاطرنشان کرد: بناهایی که در زلزله اخیر آسیب‌دیده‌اند شامل مساجد جامع و امام خمینی(ره)، دبیرستان امام خمینی (ره)، خانه‌های تاریخی حریری، حافظی، حاتمی، احمدی طباطبایی، گودرزی، توکلی، رئیسی و نورعلی خان گودرزی است.

یارمحمدی یادآور شد: میزان دقیق برآورد ریالی خسارت‌های وارده به بناهای تاریخی شهرستان بروجرد هنوز مشخص نیست و نیاز به بررسی و کار کارشناسی بیشتر دارد که به‌زودی اعلام می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ آذر ۱۳۹۶ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.