۲۱ آذر ۱۳۹۶   ۱۵:۲۲    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اشترینان 28 واحد آموزشی فرسوده دارد/7 مدرسه در جریان زلزله اخیر خسارت دیدند
روزهای بروجرد- رئیس اداره آموزش و پرورش اشترینان گفت: اشترینان 28 واحد آموزشی فرسوده دارد.

امیر صارمی در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: در اشترینان 28 واحد آموزشی فرسوده با عمر بالای 35 سال وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه در جریان زمین لرزه اخیر 7 واحد آموزشی در شهر و روستاهای اشترینان دچار خسارت شده‎اند، عنوان کرد: از آن جمله می‎توان به دبیرستان سمیه اشاره کرد که به دلیل شدت آسیب‎ها و تخریبی بودن، تخلیه و دانش‎آموزان آن منتقل شدند.

رئیس اداره آموزش و پرورش اشترینان بیان کرد: در جریان زمین لرزه اخیر همچنین آسیب‎هایی به سقف و دیوارهای مدرسه شهید کریمی اشترینان وارد شده است، اما به دلیل نبود فضای آموزشی دانش‎آموزان همچنان مشغول به تحصیل در این فضای آموزشی هستند.

صارمی ادامه داد: مدارس دو روستای توده زن و ده ترکان در مقاطع ابتدایی و متوسطه نیز در زلزله اخیر آسیب دیده‎اند، همچنین ترک‎های بسیار عمیقی در دیوارهای مدرسه روستای خشتیانک ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به کمبود اعتبارات نوسازی مدارس، شاید بتوان قریب به نیمی از مدارس تخریبی اشترینان را تا زمان تامین اعتبار و بازسازی، از طریق مقاوم‎سازی مورد استفاده قرار داد.

این مسوول تصریح کرد: از همه این موارد گذشته، ساختمان اداره آموزش و پرورش اشترینان وضعیت بسیار نامناسبی داشته و باید تخریب و بازسازی شود.

صارمی با اشاره به اینکه نوسازی اداره آموزش و پرورش اشترینان در حیطه وظایف اداره نوسازی مدارس قرار ندارد، افزود: برای این منظور می‎توان از ظرفیت خیرین بهره برد و یا از محل اعتبارات شناور در اختیار استانداری لرستان اعتبار مورد نیاز برای بازسازی این اداراه تخصیص یابد.

وی اظهار کرد: با وجودیکه مکاتبات بسیاری در خصوص نیاز اداره آموزش و پرورش اشترینان به بازسازی و ضرورت تامین اعتبار لازم برای این منظور صورت گرفته است، اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‎ایم.

رئیس اداره آموزش و پرورش اشترینان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علاوه بر فرسوده، تخریبی و نامقاوم بودن بخش قابل توجهی از واحدهای آموزشی، مدارس اشترینان از نظر وسایل کارگاهی و آزمایشگاهی در مضیقه هستند.

صارمی عنوان کرد: از سویی کتاب‎های موجود در کتابخانه‎های مدارس اشترینان قدیمی و بلا استفاده بوده و عملأ مورد نیاز دانش‎آموزان قرار نمی‎گیرند.

وی خاطر نشان کرد: اشترینان90 واحد آموزشی و 5 هزار و 700 دانش‎آموز دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ آذر ۱۳۹۶ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.