۲۱ آذر ۱۳۹۶   ۰۷:۳۹    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
احداث پل روگذر میدان امام خمینی بروجرد توجیه منطقی ندارد
روزهای بروجرد- عضو شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: با توجه به شرایط کنونی شهرداری این شهرستان احداث پل روگذر میدان امام خمینی(ره) توجیه منطقی ندارد.

عزیز شمسیان‎فر در پاسخ به خبرنگار فارس با اشاره به توانمندی‎های قرارگاه خاتم‎الانبیاء(ص) در اجرای پروژه‎های مختلف عنوان کرد: شهرداری بروجرد به منظور بهره‎گیری از این ظرفیت عظیم اجرای 5 پروژه عمرانی را با همکاری این قرارگاه در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: احداث سه پل غیر هم‎سطح، بازارچه ساحلی و آزادسازی حریم امامزاده جعفر(ع) این شهرستان با برآورد اعتبار اولیه130 میلیارد تومانی پروژه‎هایی بود که شهرداری اجرای آنها را با استفاده از  ظرفیت قرارگاه خاتم‎الانبیاء(ص) در دستور کار خود داشت.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد خاطر نشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در ابتدا با توجه به قول مساعد استاندار لرستان مبنی بر تامین 30 در صد از مجموع اعتبارات مورد نیاز اجرای این 5 طرح و تامین باقی‎مانده اعتبارات از محل فروش واحدهای بازارچه ساحلی موافقت خود را به منظور اجرای این طرح‎ها اعلام کردند.

شمسیان‎فر تاکید کرد: بررسی‎های به عمل آمده از زمین در نظر گرفته شده برای ساخت بازارچه ساحلی نشان داد که این زمین جزو املاک شهرداری نیست و قرارگاه خاتم‎الانبیاء(ص) نیز تملک املاک را در برنامه‎های خود نمی‎دانست.

وی با اشاره به اینکه شرایط پیش آمده موانعی را در اجرای 5 پروژه یاد شده ایجاد کرد،گفت: نخستین سوالی که پس از مشکلات پیش آمده برای اعضای این پارلمان محلی مطرح بود، حول محور چگونگی تامین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای 4 طرح باقی‏مانده بود.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد خاطر نشان کرد: بخش زیادی از میزان املاک اعلام شده شهرداری بروجرد از سوی مسئول واحد املاک این نهاد برای تامین منابع مالی مورد نظر را زمین‎های با کاربری فضای سبز تشکیل می‎دانند که شهرداری بنای تغییر کاربری آنها را داشت.

شمسیان‎فر با اشاره به اینکه برآورد اولیه اعتبارات مورد نیاز 4 طرح عمرانی باقی مانده 90 میلیارد تومان بود، اظهار کرد: شهرداری در قراردادی پرداخت 45 میلیارد تومان این میزان اعتبار را در سال 95 و 45 میلیارد تومان باقی‎مانده را در سال 96 وعده داده بود.

وی ادامه داد: از سویی میزان اعتبار مورد نیاز احداث پل روگذر میدان امام خمینی (ره) این شهرستان با همکاری قرارگاه خاتم‎الانبیاء(ص) 55 میلیارد تومان برآورد شده است.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد بیان کرد: اتفاقات رخ داده موجب شد که تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در اجرای 4 پروژه یاد شده با استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم‎الانبیاء(ص) تجدید نظر کنند.

 شمسیان‎فر وی افزود: رئیس وقت شورای اسلامی شهر بروجرد در جلسه‎ای به سخنان استاندار لرستان مبنی بر تغییر کاربری بخشی از اراضی منابع طبیعی این شهرستان به منظور تامین منابع مالی برای اجرای 4 پروژه مذکور اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه پس از گذشت مدتی خبری از زمین‎های منابع طبیعی و تغییر کاربری آنها نشد، تصریح کرد: به همین منظور و با توجه به شرایط بحرانی شهرداری شهرستان بروجرد تعدادی از اعضای این شورا مخالفت خود را با اجرای این طرح‎ها اعلام کردند.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد بیان کرد: برخی اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد که حادثه‎خیز بودن میدان امام خمینی(ره) بروجرد را دلیل موافقت خود در اجرای پل روگذر این میدان می‏دانند، باید به این سوال پاسخ دهند که آیا طی سال‎های اخیر اقدامی در جهت رفع این مشکل در این منطقه صورت گرفته است که شکست یا موفقیت آن را شهروندان مشاهده کرده باشند؟

شمسیان‎فر با رد شایعه اعلام مخالفت برخی اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد با ساخت پل روگذر میدان امام خمینی(ره) بروجرد با هدف تبلیغات انتخاباتی دوره بعدی شورای شهر عنوان کرد: هرگونه صحبتی را در این باره تکذیب می کنم.

وی اضافه کرد: برخی اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد که دلیل مخالفت مخالفان اجرای این طرح را وضعیت نامناسب مالی شهرداری می دانند باید عکس این موضوع را ثابت کنند.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد بیان کرد: اگر افرادی با بیان حادثه‏خیز بودن میدان امام خمینی(ره) و اجرای پل روگذر این میدان با هدف جلوگیری از مرگ افراد به دنبال بازی دادن احساسات و عواطف شهروندان هستند، پس چه جوابی برای این دارند که کارکنان شهرداری از شدت فقر و فلاکت شبانه روز بارها می‏‎میرند و زنده می‎شوند.

شمسیان‎فر تاکید کرد: پیشنهاد من به اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و  فرماندار بروجرد و همچنین استاندار لرستان این است که اگر قصد تغییر کاربری زمین‎ها را دارند، آنها را برای رفع مشکلات کنونی شهرداری از جمله حقوق معوقه چند ماهه نیروها و بدهی 34 میلیارد تومانی به سازمان تامین اجتماعی هزینه کنند.

وی کارگران شهرداری را افرادی شریف، نجیب و صبور خواند و تصریح کرد: نباید کاری کرد که کاسه صبر آنها لبریز شود، چرا که اگر این افراد به هر دلیلی دست از کار بکشند، مشکلات شهر دو چندان می‎شود.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد در پاسخ به این سوال که پرداخت حقوق و سهم تامین اجتماعی تنها بخشی از وظایف شهرداری است، پس سهم بقیه شهروندان از وظایف محوله به این نهاد چه می‎شود؟ گفت: شهروندان نیز حقوقی دارند، اما در  صوت نارضایتی نیروی کار شهرداری نمی‎توان انتظار خدمات‎رسانی بهتر به شهروندان را داشت.

شمسیان‎فر بر اولویت‎بندی رفع مشکلات، نیازمندی‌‏ها و وظایف محوله به شهرداری بروجرد تاکید و تصریح کرد: با توجه به وضعیت رکود حاکم بر کشور اجرای پروژه‎های عمرانی غیر ضروری نباید در اولویت کاری این نهاد باشد، بلکه پیش از هر چیز باید به وضعیت حقوق نیروها در کنار پروژه‎های عمرانی با هزینه کمتر پرداخت.

وی با اشاره به درآمد پایین شهرداری این شهرستان افزود: بر اساس نظر کارشناسان مالی شهرداری این نهاد برای رسیدگی به همه امور محوله باید روزانه 250 میلیون تومان درآمد داشته باشد، حال آنکه این مهم میسر نمی‎شود.

عضو شورای اسلامی شهر بروجرد تاکید کرد: با همه این تفاسیر هفت نفر از اعضای این پارلمان مخالفت خود را برای ادامه روند احداث پل روگذر میدان امام خمینی(ره) این شهرستان اعلام کرده‎اند.

گزارش از مریم شمس
آخرين بروز رساني ( ۰۷ دي ۱۳۹۵ )

نظرات  

 
0 # شهروند سه شنبه, 07 دي 1395 ساعت 22:50
الان شهردار یوسفی باید خسارت وارد شده به میدان و تخریب فضای سبزش را پرداخت کنه و حاج عباس گودرزی و اعضای شورا بایداز طریق تخلفات اداری استان این کار را بکنند تا منبعد شهرداری که راجب عمران چیزی نمیدونه و رشته تحصیلیش نیست و کار عمرانی نکرده انقدر عجولانه اقدام نکنه
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # علی چهارشنبه, 08 دي 1395 ساعت 08:25
سلام.بیائید همه به شهرداری کمک کنیم کمیته امدادویژه مخصوص شهرداری ایجادکنیم.همه مصرف کننده شدیم.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # زهرا چهارشنبه, 08 دي 1395 ساعت 09:01
کاش به جای این پل تل کابین چغا تا کپرگه رو راه بندازن و ببینن چه درآمد پایداری داره برا شهرداری
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # بروجردی چهارشنبه, 08 دي 1395 ساعت 14:04
اخه یکی نیست بپرسه شهردار(منوچهر یوسفی) از عمران چی میدونی؟؟؟ کدوم مدرک را میتونه ارائه بده که مرتبط با عمران باشه و تجربه ای که در شهرداری داره در حد معاوت خدمات شهری است چون اصن کار عمرانی نکرده
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.