۲۱ آذر ۱۳۹۶   ۰۷:۵۰    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اعتبارات تخصیص‌یافته به سدهای بروجرد امیدوارکننده نیست‌
روزهای بروجرد- رئیس امور آب منطقه‌ای بروجرد گفت: اعتبارات تخصیص‌یافته به سدهای بروجرد امیدوارکننده نیست چراکه دولت اولویت خود را بیشتر روی تکمیل احداث سدهایی که بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، قرار داده است.

غلامحسین بنادری در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آخرین وضعیت احداث بند خاکی در روستای چهاربره این شهرستان اظهار داشت: در جلسه‌ای با حضور مدیرکل ستاد بحران استان لرستان و بر‌اساس پیگیری‌هایی صورت گرفته، مقرر شد اعتباری برای احداث این بند خاکی تأمین و اقدامات مطالعاتی آن در آینده‌ای نزدیک آغاز شود.

وی افزود: پیش‌ از این قرار بود قرارگاه خاتم متولی اجرای این بند خاکی شود اما به هر دلیل این اتفاق نیفتاد و مقرر شد اداره منابع طبیعی شهرستان بروجرد مجری این کار شود چراکه براساس قانون متولی احداث بندهای کوتاه که حجم ذخیره آب کمی دارند منابع طبیعی است که این بندها به‌عنوان سدهای کوتاه محسوب می‌شود.

رئیس امور آب منطقه‌ای بروجرد بابیان اینکه در حال حاضر هیچ‌گونه بند انحرافی یا بند خاکی در دستور کار اجرایی این سازمان قرار ندارد، تصریح کرد: هم‌اکنون بندهای احداث‌شده درگذشته همچون بند نصیرآباد، بند گلرود و بُزازنا در حال بهره‌برداری و استفاده است.

وی با اشاره به مزایای احداث بند خاکی در روستاهای این شهرستان عنوان کرد: بند خاکی برای ذخیره آب در فصل غیر زراعی کاربرد دارد و حتی می‌تواند آب اندکی را در پشت خود ذخیره کند و حجم آبی را تشکیل دهد که کشاورزان می‌توانند از آن آب در فصل زراعی حداکثر استفاده را ببرند ضمن اینکه آب ذخیره‌شده درزمینهٔ منابع آب زیرزمینی تأثیرگذار است.

بنادری به آخرین روند احداث سه سد این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: سد گلرود از دستور کار وزارت نیرو خارج‌شده است اما نمایندگان این شهرستان در مجلس در حال پیگیری برای متقاعدکردن وزیر نیرو و برگرداندن رأی وی هستند تا بتوانند این سد را در دستور کار وزارت نیرو بیاورند.

وی یکی از اولویت‌های احداث سد آبسرده را تأمین قسمتی از آب شرب شهر بروجرد دانست و افزود: سد آبسرده نیز در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی حدود 30 درصد به علت نبود اعتبارات به لحاظ اجرایی وضعیت خوبی ندارند و اگر پیمانکار، کارفرما و مشاور در آنجا مشغول به‌کار هستند براساس آورد خود پیمانکار کار می‌کنند و منتظر تزریق اعتبارات جدید هستند که بتوانند فعالیت اجرایی سد را بیشتر کنند اما اعتبارات تخصیص‌یافته به این سد اعتبارات امیدوارکننده‌ای نیست چراکه دولت اولویت خود در زمینهٔ سدسازی را بیشتر روی تکمیل احداث سدهایی که بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، قرار داده است.

رئیس امور آب منطقه‌ای بروجرد با اشاره به پیشرفت فیزیکی 12 درصدی سد شهید بروجردی گفت: ممکن است دولت در هر مقطعی اعتبارات بیشتری برای سدسازی در بروجرد تزریق کند که در حال حاضر نیز پیگیری برای واگذاری اوراق مشارکت و یا فاینانس داخلی و خارجی نیز ادامه دارد.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۹ آذر ۱۳۹۵ )

نظرات  

 
0 # بهنام دوشنبه, 29 آذر 1395 ساعت 23:55
سلام متاسفانه دولت تدبیر وامید و البته دیگر مسئولان کشوری از بروجرد بدشان می آید چرا که در هیچ رسانه و نشریه ای آنطور که باید نامی از بروجرد برده نمی شود مگر فقط مسئولان بروجرد آن هم در حد حرف وگرنه عملا کاری در شان شهرستان بروجرد انجام نداده اند در موردسد سازی هم همینطور است چرا که فکر نمی کنند قلب تپنده برای آبادانی وجلوگیری از خشکسالی - رونق کشاورزی و... برای منطقه بروجرد سد سازی است در صد زیادی از بارندگی های بروجرد تبدیل به فاضلاب می شود چرا که مدیریت درستی برای آب و فراورده های آن وجود ندارد
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.