۰۸ آبان ۱۳۹۳   ۱۶:۱۳    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
بهرام بیرانوند با تاکید بر مزایای ساخت سد گلرود گفت: انتقال آب سد گلرود نیاز به پمپاژ ندارد
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: با احداث سد گلرود، آب بدون نیاز به پمپاژ به مناطق مختلف شهری و روستایی بروجرد منتقل می‌شود.

بهرام بیرانوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی و بحران بی‌آبی در کشور، ساماندهی و مصرف بهینه آب یکی از مهم‎ترین مسائل روز در شهرستان بروجرد است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با وجود بحران آب در بروجرد، آبرسانی به تعدادی از روستا‌های حوزه این شهرستان حتی در فصل زمستان و هنگام بارش نزولات آسمانی از طریق تانکر حمل بار انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه برخی چاه‌های آب بر اثر زلزله سال 85 خسارت دیده و نیاز به جایگزین مناسب دارند، اضافه کرد: احداث سد گلرود بر روی رودخانه‌ای به همین نام گزینه مناسبی است.

بیرانوند در بیان اهمیت احداث این سد، تصریح کرد: تولید برق، قابل شرب‌کردن صد‌ها هکتار زمین کشاورزی، تبدیل اراضی دیم اشترینان به کشت آبی، جلوگیری از هدررفتن آب و رفع مشکل کم‌آبی از مهمترین اهداف احداث این سد است.

وی با اشاره به مزایای پدافند غیرعامل و ارتفاع سد گلرود، عنوان کرد: در حال حاضر به منظور استفاده از آب ذخیره شده در پشت سد آبسرده باید آب در چندین مرحله‌ پمپاژ شود تا به مناطق مختلف شهری نظیر شهرک اندیشه مسلط شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی افزود: ایجاد اختلال در پی ‌مواردی نظیر قطع برق و یا نقص فنی در مسیر، از جمله مشکلات استفاده از آب سد آبسرده است.

بیرانوند با اشاره به اینکه بسیاری از چاه‌های موجود در اشترینان نیز در معرض آسیب هستند، خاطرنشان کرد: با احداث سد گلرود آب مورد نیاز شهر اشترینان نیز تامین می‌شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930729000035#sthash.Ea8q2WM3.dpuf
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مهر ۱۳۹۳ )
رئیس شبکه بهداشت بروجرد: وضعیت توزیع دخانیات در بروجرد مشخص شود
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت بروجرد گفت: باید در سطح استان لرستان وضعیت توزیع دخانیات مشخص شده و وضعیت را روشن کنیم تا به سمت درمان و آموزش آن حرکت شود.

به گزارش تسنیم، محسن صیرفی در جلسه کارگروه بهداشت شهرستان بروجرد  اظهار کرد: امروز متاسفانه با وجود تبلیغات گسترده برای منع دخانیات که از طریق رسانه ها انجام می شود شاهد افزایش دخانیات در کشور در میان جوانان هستیم.
وی با اشاره به اینکه امروز قلیان به عنوان فرهنگ اشتباهی در میان خانوادهای ایرانی مرسوم شده است افزود: این فرهنگ اشتباه سبب شده که این وسیله به راحتی در دسترس جوانان قرار بگیرد که افراد مصرف کننده در آینده نزدیک عوارض آن را در سنین بالاتر می بینند.

رئیس شبکه بهداشت بروجرد با اشاره به اینکه حساسیت این موضوع بسیار بالا است و باید راهکارهای آموزشی برای شهروندان بروجردی ارائه دهیم خاطرنشان کرد: باید در سطح استان وضعیت توزیع دخانیات مشخص شود و وضعیت را روشن سازیم  تا به سمت درمان و آموزش آن حرکت شود و فرهنگ منع مصرف دخانیات در خانوادهای بروجردی نهادینه شود.

صیرفی تصریح کرد: در کشورهای اروپایی خانه های سیگار تعطیل است و این مسئله تعطیلی به خاطر پرداخت مالیات بوده و  سبب شده که ساخت دخانیات در کشتی های انجام شود که بر روی آب های آزاد جهان قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین عوارض سیگار که به سلامت بدن انسان صدمه وارد می کند کاغذ استفاده شده در سیگار است گفت: کاغذ سیگار از روزنامه های مخرب ساخته می شود که بیشترین عوارض را بر روی سلامت فرد مصرف کننده می گذارند.
رئیس شبکه بهداشت بروجرد عنوان کرد: کسانی که به صورت غیر قانونی مبادرت به فروش سیگار می کنند باید از پیشروی کار آنها در جامعه جلوگیری شود و فرهنگ منع مصرف دخانیات در خانوادهای بروجردی نهادینه شود.

حسین شیرویه کارشاسناس بهداشت محیط بروجرد نیز در این جلسه اظهار کرد: قانون جامع کنترل با مبارزه ملی با دخانیات در سال 85 مصوب شده است که در این قانون 20 ماده و تبصره ثبت شده است.

وی افزود: مغازه ها و دکه های غیر مرتبط با آیین نامه قانون 12 حق فروش سیگار و تنباکو را ندارند که تاکنون  با این مهم جدی برخورد نشده است.
کارشناس بهداشت محیط بروجرد تصریح کرد: برای مقابله با این موارد نیازمند یک عزم جدی هستیم  که می طلبد اتاق اصناف با همکاری نیروی اتظامی بروجرد این موضوع مغازها و دکه هایی که به صورت غیرمتربط به فروش دخانیات فعالیت دارند برخورد جدی انجام شود.
شیرویه با اشاره به اینکه فروش عرضه دخانیات به افراد  زیر 18 سال جرم محسوب می شود خاطرنشان کرد: فروش یا عرضه دخانیات به افراد زیر 18 سال جرم محسوب می شود و با مجازات روبرو می شود.
وی افزود: فروشندگان دخانیات موظف هستند فرآوردهای دخانی را در بسته های مذکور که در آیین نامه ماده  61 عرضه نمایند و عرضه فروش بسته های باز شده فرآوردهای دخانی ممنوع است.
کارشناس بهداشت محیط بروجرد بیان کرد: جزای نقدی در قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات در راستای اجرای طرح تشدید فوری از سوی گشت های مشترک با حضور اتاق اصناف صنعت و معدن و نیروی انتظامی تشکیل شود و اقدام لازم در این زمینه انجام شود.
شیرویه با اشاره به قهوه خانه های سنتی در بروجرد عنوان کرد: همه اماکن عمومی و قهوه خانه های سنتی از قلیان استفاده می کنند که باید به ضرر و زیان آن برای افراد جامعه توجه وافر شود.
وی افزود: از 10 نفر مبتلا به سرطان 9 نفر از این تعداد به مصرف دخانیات را داشتند که از بین سرطان های رایج سرطان سینه به عنوان نخستین سرطان در جهان شناخته شده است که به دلیل مصرف دخانیات انجام می شود.
کارشناس بهداشت محیط بروجرد بیان کرد: متوسط  هزینه مصرف فرد سیگاری در سال برابر با هزینه تحصیلات یک دانش آموز در سال است.
شیرویه با اشاره به فرهنگ اشتباه بعضی مغازها و دکه ها در بروجرد اظهار کرد: فرهنگ اشتباهی که در روی بعضی از مغازها و دکه ها مشاهده می کنیم که نوشته شده که 5 پاکت خالی را تحویل دهید تا یک پاکت سیکار بگیرید.
وی گفت: وضعیت مصرف دخانیات در کشور در میان نسل جوان بسیار نگران کننده است به طوری که آمار نشان می دهد که مصرف آن در بین سنین 13 تا 15 سال آغاز می شود.
کارشناس بهداشت محیط بروجرد عنوان کرد: آمار افزایش دخانیات در سال 82، 12.1  درصد است این درحالی است که این آمار در سال 86 به 26.22 درصد افزایش یافته است.
شیرویه افزود: نخستین دروازه ورود دخانیات ، سیگار و قلیان است که آمار 99 درصدی مصرف دخانیات را به خود اختصاص دادند که آغاز کننده اعتیاد است.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مهر ۱۳۹۳ )
علاءالدین بروجردی: میدان ورودی شهر اشترینان بروجرد به نام شهید عبدالرضا کوپال نامگذاری شود
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: میدان ورودی شهر اشترینان به نام خلبان شهید این شهر نامگذاری شود.

علاءالدین بروجردی در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار کرد: شهید عبدالرضا کوپال تنها خلبان اف 4 جنگنده استان لرستان بود که در دوران جنگ تحمیلی 120 پرواز بر روی آسمان بغداد داشت.

وی خاطر نشان کرد: این شهید دلیر و شجاع اهل اشترینان خدمات زیادی به نظام و کشور ارائه کرده و شایسته است، به گرامیداشت رشادت‎های وی، میدان ورودی شهر اشترینان به نام این شهید بزرگوار نامگذاری شود.

این مسئول نکوداشت یاد شهدا را وظیفه‎ای همگانی دانست و افزود: آنان در راه اعتلای اسلام و اقتدار جمهوری اسلامی ایران جانانه در مقابل دشمن مسلح و متجاوز ایستاده و اجازه ندادند، سردمداران کفر به نیات پلید خود دست یافته و ایران اسلامی را چپاول کنند.

بروجردی شهدا را سرمایه‎های عظیم و جاودانه کشور برشمرد و اضافه کرد: انتقال ارزش‎های والا و مقدس دوران دفاع مقدس به نسل جوان امروزی ضروری است.

شهید عبدالرضا کوپال پنجم اردیبهشت ماه 1331 در اشترینان در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود.

وی در سال 1348 در دانشکده خلبانی پذیرفته شد و پس از طی دوره مقدماتی و گذراندن دوره زبان انگلیسی، در سال 1352 برای طی دوره تکمیلی خلبانی به آمریکا اعزام شد و پس از دو سال آموزش در سال 1354 به ایران بازگشت.

این شهید والامقام در زمان جنگ تحمیلی بارها مورد اصابت گلوله‌های ضدهوایی ارتش بعثی قرار گرفت، ولی هربار توانست هواپیمای خود را با وجود نقص فنی روی باند فرود بیاورد.

عبدالرضا کوپال سرانجام نوزدهم دی‌ماه سال 1359 هنگامی‌که تازه از ماموریت جنوب برگشته بود، مجددا به‌ جای خلبان همرزمش به مأموریت رفته و در حین بازگشت هواپیمایش مورد اصابت موشک دشمن قرار گرفته و به شهادت رسید.

آخرين بروز رساني ( ۲۸ مهر ۱۳۹۳ )
سرپرست فرمانداری بروجرد: مشکلات بازنشستگان نیازمند توجه ویژه است
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: توجه ویژه به مشکلات معیشتی و رفاهی بازنشستگان و تحقق خواسته‌های معقول و منطقی آنها ضروری است. ر

رضا آریایی در گفت‎و‎گو با فارس با اشاره به روز خانواده و تکریم بازنشستگان اظهار کرد: بازنشستگان سرمایه‎های جامعه هستند که می‎توان از تجربیات ارزنده سال‎های عمر آنان به بهترین نحو استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط باید به گونه‎ای فراهم شود که از توانایی و قابلیت‌های بازنشستگان استفاده شده و اجازه ندهیم احساس پوچی و بی‎مصرفی به آنان دست دهد.

این مسئول ادامه داد: پوشش بیمه‎ای، پرداخت به موقع حقوق، رسیدگی به مشکلات مسکن و اجاره‌نشینی و تعدد مراکز درمانی طرف قرارداد برخی از نیازهای قشر بازنشسته است.

آریایی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت کانون خانواده به عنوان نخستین و مهمترین خاستگاه افراد جامعه پرداخت و گفت: نقش تربیتی خانواده در پرورش همه جانبه ابعاد شخصیتی انسان بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به کم‌رنگ شدن این نقش در برخی خانواده‎ها تصریح کرد: سرعت بخشیدن به حرکت رو به رشد جامعه و حذف بسیاری از ناهنجاری‎های اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی و ... در گرو ایفای نقش تربیتی خانواده‎ها است.

سرپرست فرمانداری بروجرد اضافه کرد: بی‎شک در صورتی که اهمالی از سوی والدین در تربیت و پرورش فرزندان آنها صورت گیرد، جامعه در زوایای مختلف با آن درگیر شده و معضلاتی را به دنبال دارد که گاه در سطوح گسترده و یا غیر قابل جبران آسیب‎های متعددی را به دنبال دارد.

آریایی خاطرنشان کرد: توجه نکردن والدین به شرایط روحی و اقتضای سنی فرزندان آنها موجب سردرگمی جوانان و نوجوانان شده و زمینه را برای ورود آنان به محیط‌های ناایمن و گاه خطرساز مهیا می‌کند.

وی اظهار کرد: خانواده‌های ایرانی باید نسبت به پرورش نسل آینده‌ساز کشور که خود را در قبال تحقق بیش از پیش اهداف و آرمان‌های اسلام و انقلاب مسئول بدانند، اهتمام ورزند.

آخرين بروز رساني ( ۲۸ مهر ۱۳۹۳ )
فرصت پذیرش نیروی بومی در دانشگاه فرهنگیان بروجرد ضروری است
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: شرکت کنندگان در کنکور هنگام انتخاب رشته از فرصت پذیرش نیروی بومی در دانشگاه فرهنگیان بروجرد استفاده کرده و با انتخاب شغل معلمی، در شهر خود به تحصیل بپردازند.
 خبرگزاری فارس: فرصت پذیرش نیروی بومی در دانشگاه فرهنگیان بروجرد ضروری است

به گزارش فارس، جمشید ابوالفتحی در جلسه بررسی پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: به دلایل مختلفی از قبیل ناآشنایی دانش‌آموزان و خانواده‎های آنها از این امتیاز، مانور تبلیغاتی روی برخی رشته‎های خاص و ضعف ارائه اطلاعات لازم در این خصوص از مهمترین دلایل گرایش نیافتن دانش‌آموزان بروجردی به این سمت است.

وی افزود: استخدام و ورود معلم به سازمان آموزش و پرورش بر اساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی و این وزارتخانه، از طریق دانشگاه فرهنگیان صورت می‎گیرد.

این مسئول ادامه داد: خانواده‎های دانش‌آموزان باید فرزندان خود را ترغیب کنند، تا در زمان انتخاب رشته دانشگاهی، شغل معلمی را برگزیده و در دانشگاه فرهنگیان به ادامه تحصیل بپردازند.

ابوالفتحی اضافه کرد: شهرستان بروجرد در مقایسه با دیگر شهرستان‎های استان از ظرفیت جذب دانشجوی بومی در دانشگاه فرهنگیان استفاده نکرده است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون از 130 دانشجوی دانشگاه فرهنگیان بروجرد، 12 نفر بومی این شهرستان و مابقی غیر بومی هستند که این خود گویای این ضعف و نقیصه است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد تاکید کرد: بر این اساس در جلسات انجمن اولیاء و مربیان مدارس، همایش‌ها و استفاده از اهرم رسانه‎ها در این خصوص اطلاع رسانی کرده و نسبت به ترغیب دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها اقدام می‌شود.

 ابوالفتحی عنوان کرد: در این صورت امکان استفاده از نیروی خلاق و بومی فعال و اشتغال آنان در مدارس سطح شهر فراهم می‌شود.

وی تاکید کرد: جذب نیروی بومی در آموزش و پرورش بروجرد و اشتغالزایی فرزندان این شهرستان، استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در سازمان آموزش و پرورش، پرداخت حقوق، مزایا و احتساب سنوات خدمت در زمان تحصیل از مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان است.

این مسئول آموزش و پرورش را زیربنای توسعه کشور دانست و افزود: استفاده از نیروهای بومی و منطقه‌ای در حوزه تعلیم و تعلم مزایای متعددی برای معلمان، دانش‌آموزان و سازمان آموزش و پرورش دارد.

آخرين بروز رساني ( ۲۸ مهر ۱۳۹۳ )
فروشندگان غیرمجاز دخانیات در بروجرد مجازات سنگین می شوند
روزهای بروجرد- رئیس اداره بیمارهای غیر واگیر دار بروجرد گفت: باید براساس قانون با کسانی که مجوز برای فروش دخانیات ندارند به شدت برخورد شود و در دسترس بودن دخانیات در جامعه کاهش یابد.

به گزارش تسنیم، شهرام ممدوحی در جلسه کار گروه بهداشت این شهرستان اظهار کرد: کسانی که دخانیات استفاده نمی کنند اما در معرض دود قرار دارند 50 درصد در معرض بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون و بیماری دیگر قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه یکی از سرطان هایی که در اثر قرار گرفتن در معرض دود سیگار به وجود می آید دستگاه گوارش و صفرا است افزود: این بیماری با دود سیگار ارتباط مستقیم دارد و آمار آن به شدت بالا رفته است.
رئیس اداره بیمارهای غیر واگیر دار بروجرد تصریح کرد: امروز باید نگاهمان به مسئله دخانیات ویژه باشد زیرا افرادی که دخانیات مصرف نمی کنند اما متاسفانه در معرض دود دخانیات قرار می گیرند این افراد در معرض  بیماری سرطان هستند.
ممدوحی با اشاره به اینکه اعتیاد سبب ازهم گسیختگی و پاشیدگی خانوادها می شود تصریح کرد: اعتیاد هزینه های سنگینی را بر کشور وارد می سازد که باید با آموزش و فرهنگ سازی جلوی این فاجعه گرفته شود و از گسترش آن در جامعه جلوگیری شود.
رئیس اداره بیمارهای غیر واگیر دار بروجرد بیان کرد: متاسفانه استفاده از سیگار در میان دانش آموزان دبیرستانی شیوع پیدا کرده است و این موضوع در سنین پایین تر اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به مسئله فرهنگ سازی برای ممانعت از مصرف دخانیات در جامعه عنوان کرد: مسئله فرهنگ سازی باید در جامعه نهادینه شود و آموزش و راهکارها در سنین کوکی به افراد ارائه شود
ممدوحی اظهار کرد: باید با کسانی که مجوز برای فروش دخانیات ندارند به شدت براساس قانون کشور برخورد شود و دردسترس بودن دخانیات در جامعه کاهش یابد و آموزش و عوارض دخانیات به صورت مجزا به خانوادها آموزش داده شود تا با آموزش فرهنگ منع دخانیات در میان افراد جامعه ترویج یابد.

رئیس اداره بیمارهای غیر واگیر دار بروجرد بیان کرد: برای مسئله فرهنگ سازی از یک برنامه میان مدت استفاده شود مثل  تلویزیون شهری، رادیو بروجرد و رسانه ها تا با همکاری فرهنگ منع دخانیات در جامعه ترویج داده شود زیرا این عوامل سبب تاثیر گذاری برای افراد جامعه می شود.

وی عنوان کرد: به جای سیاست های غیر یکسان و متناقض  از سیاست های یکسان استفاده شود تا از این مهم یک خروجی خوب را شاهد باشیم.

 حجت الله یار محمدی رئیس میراث فرهنگی بروجرد نیز در این جلسه اظهار کرد: با رای دیوان عدالت کشور منع دخانیات در مراکز تفریحی ارائه شده است که باید تابع این قانون بوده و به این مهم عمل شود.
 وی با اشاره به اینکه چرا عرضه دخانیات در کشور محدود نیست افزود: این موضوع مهی است که چرا عرضه دخانیات در کشور محدود نشده است و افراد به راحتی دخانیات را در دسترس خود قرار می دهند.
 رئیس میراث فرهنگی بروجرد تصریح کرد: امروز افراد به راحتی سیگار را در همه فروشگاها تهیه می کنند و تاکنون برای کاهش آن هیچ گونه اقدامی انجام نشده است.
 یارمحمدی بیان کرد: شعار دادن در مورد اینکه سیگار کشیدن مضرر است کافی نیست زیرا این شعار یک مصداق تکراری است.
 رئیس میراث فرهنگی بروجرد با اشاره به اینکه با شعار دادن افراد سیگاری دست از دخانیات بر نمی دارند  خاطرنشان کرد: آموزش صحیح درباره دخانیات  به افراد جامعه باید متنوع باشد و از آموزش های تکراری جلوگیری شود.
 وی با اشاره به اینکه باید به فکر این باشیم که بتوانیم جایگزین خوبی را برای سیگار انتخاب کنیم عنوان کرد: با همکاری و هم فکری می شود جایگزین خوبی برای سیگار انتخاب شود تا از بروز خطراتی که سیگار در سلامت افراد جامعه می گذارد کم کرد.
 رئیس بهداشت محیط بروجرد ذبیح الله بختیاری  نیز در این جلسه اظهار کرد: باید با قضیه دخانیات که به صورت غیر قانونی میان افراد جامعه توزیع می شود جلوگیری شود و به شدت با متخلفین برخورد شود.
 وی افزود: در جلسه گذشته تصویب شد به جای پلمپ مراکز توزیع کننده که مجوز ندارند از فرهنگ سازی میان آنها استفاده شود اما تاکنون این موضوع خروجی نداشته است.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مهر ۱۳۹۳ )
تحریف واقعیت در گزارش خبرگزاری فارس درباره‌ی افزایش نمایندگان بروجرد و خرم آباد
 روزهای بروجرد- خبرگزاری فارس در گزارشی با عنوان "حوزه انتخابیه خرم‌آباد مستحق داشتن 4 نماینده در مجلس است" آورده است که حق حوزه انتخابیه خرم آباد در دو دوره پنجم و نهم که نمایندگان مجلس افزایش پیدا کرده نادیده گرفته شده است.
فارغ از موجه و یا غیر موجه بودن استدلال های مطرح شده در این گزارش در قسمتی که به اضافه شدن نمایندگان بروجرد اشاره دارد نویسنده احتمالا به دلیل بی اطلاعی به تحریف واقعیت دست زده است در این قسمت از گزارش آمده است: " شهر و حوزه انتخابیه خرم‌آباد برابر سرشماری سال 78 بالای 300 هزار جمعیت داشته و این آمار نشان می‌دهد که این حوزه در همان زمان استحقاق افزایش یک نماینده در مجلس را دارا بوده، اما با توجه به وجود نسبت فامیلی نزدیک بین وزیر وقت کشور با نماینده محترم بروجرد در مجلس، نماینده اضافه شده به استان لرستان در آن سال به جای خرم‌آباد به شهرستان بروجرد اختصاص داده شده و خرم‌آباد با جمعیتی بالای 300 هزار نفر از این حق مسلم محروم شده است."
 
در این باره چند نکته قابل تامل است:
 
در هنگام تصویب اضافه شدن یک نماینده در سال 78 به شهرستان بروجرد، مردم بروجرد به دلیل درگذشت حجت الاسلام هادی خاتمی-نماینده وقت بروجرد- اصولا نماینده‌ای در مجلس نداشتند تا نسبت فامیلی با وزیر کشور وقت داشته باشد!
اگرچه دفاع جانانه‌ی سرکار خانم نیره اخوان بیطرف نماینده‌ی بروجردی الاصل اصفهان در مجلس پنجم را نیز نباید فراموش کرد.
 
احتمالا نویسنده به دلیل عدم آگاهی تصور کرده در هنگام تصویب این طرح آقای علاء الدین بروجردی نماینده بروجرد بوده است در حالی که وی از دوره ششم مسئولیت نمایندگی را بر عهده داشته است و ایشان در افزایش تعداد نمایندگان بروجرد کوچکترین نقشی را نداشته است. حال این پرسش، پرسیدنی است که نسبت فامیلی بروجردی با حجت الاسلام موسوی لاری وزیر کشور وقت چه ربطی به این مصوبه داشته است!؟ ضمن آنکه طرح افزایش تعداد نمایندگان از جمله وظایف مجلس و کمیسیون امور شوراهای آن است و اصولا دولت در این مورد دخالتی ندارد.
 
در پایان لازم است خبرگزاری فارس نسبت به تصحیح این گزارش و پرهیز از تحریف واقعیت اقدام نماید ضمن آنکه ذکر این نکته نیز ضروری است که در افزایش تعداد نمایندگان صرفا به فاکتور جمعیت در شهرها نگاه نشده است بلکه مسایل امنیتی و اختلافات شهرهای نزدیک به هم با وجود جمعیت کمتر نیز مورد لحاظ قرار گرفته است. بهرحال افزایش تعداد نمایندگان لرستان می تواند فرصتی بر ای بیان خواسته ها و انتظارات مردم لرستان باشد اما طرح این مطالبه بحق با چنین ادبیاتی مناسب به نظر نمی رسد.
 
 متن کامل گزارش فارس اینجا بخوانید

آخرين بروز رساني ( ۲۷ مهر ۱۳۹۳ )
استاندار لرستان: نخستین کارگروه اشتغال استان در بروجرد برگزار می‌شود
روزهای بروجرد- کارگروه اشتغال استان لرستان در آینده‌ای نزدیک، باید در رابطه با بحث تسهیلات صندوق توسعه ملی برگزار شود.

به گزارش ایلنا، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه توسعه و اشتغال استان لرستان که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و مدیران عامل بانک‌های لرستان در خرم‌آباد برگزار شد، با اشاره به اینکه از ماه آینده کارگروه اشتغال استان لرستان در شهرهای این استان برگزار می‌شود، گفت: نخستین شهری که کارگروه اشتغال استان لرستان در آن برگزار می‌شود بروجرد است.

وی افزود: با برگزاری کارگروه اشتغال در شهرداری‌ها می‌توانیم در بحث اشتغال به صورت خاص به آن شهرستان توجه شود.

استاندار لرستان عنوان داشت: شهرستان‌های استان لرستان در زمینه اشتغال و سرمایه‌گذاری دارای مشکلاتی هستند که با برگزاری این کارگروه می‌توانیم بخشی از این مشکلات را برطرف کنیم.

بازوند تأکید کرد: کارگروه اشتغال استان لرستان در آینده‌ای نزدیک باید در رابطه با بحث تسهیلات صندوق توسعه ملی برگزار شود.

این مسئول از همه دستگاه‌های اجرایی استان خواست در رابطه با مصوبات کارگروه اشتغال، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی بیان کرد: ما به دنبال رونق اقتصادی در استان لرستان هستیم و برای این رونق اقتصادی مدیران باید پرچمدار باشند که انتظار ما از فرمانداری شهرستان بروجرد و سایر دستگاه‌های این شهرستان این است که کارخانه‌هایی مانند سامان کاشی و نساجی بروجرد را مورد حمایت خود قرار دهند.

در ادامه فرماندار شهرستان بروجرد در خصوص طرح گردشگری این استان گفت: ‌این طرح در سه فاز در حال انجام است که فاز نخست آن بحث CNG، پمپ بنزین و گازوئیل است که به اتمام رسیده و فاز دوم این طرح راه‌اندازی فروشگاه‌ها، تعویض روغن‌ها و سفره‌خانه‌ها است که انجام گرفته است.

ماشاءالله نعمتی عنوان داشت: فاز سوم این طرح که شامل احداث تالار، رستوران و غیره است به دلیل عدم تخصیص اعتبار هنوز اجرایی نشده و انتظار ما این است که بانک عامل که بانک ملی است نسبت به تخصیص اعتبار این پروژه اقدام کند.

در ادامه فرماندار شهرستان پلدختر نسبت به بالا بودن نرخ تسهیلات به طرح‌ها انتقاد کرد و گفت: باید این نرخ از ۲۷ درصد به ۲۱ و ۲۲ درصد کاهش یابد تا سرمایه گذاران بتوانند رغبت خوبی برای سرمایه‌گذاری در این بخش داشته باشند.

قدرت‌الله ترابی‌نژاد خاطرنشان کرد: انتظار ما از استاندار لرستان این است که تلاش شود نرخ تسهیلات پرداختی به طرح‌های اشتغالزایی در استان لرستان را از طریق مرکز کاهش دهد.

در ادامه هر کدام از مدیران دستگاه اجرایی لرستان پیشنهادات خود را در بخش‌های مختلف مطرح کرده‌اند.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ مهر ۱۳۹۳ )
دو نمایش در بروجرد به روی صحنه رفت
روزهای بروجرد- دو نمایش روزیکشنبه درمجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب اداره ارشاد اسلامی بروجرد به روی صحنه رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، نمایش 'پ مثل پانتومیم' یکی از این نمایشها است که بر اساس تئاتر تجربی به کارگردانی ' هادی یگانه' به روی صحنه می رود.

طرح و ایده این نمایش بر عهده مسلم کیهان بوده و هادی یگانه ، مریم گودرزی و مسلم کیهان در آن به ایفای نقش می پردازند.

نمایش 'رقص کاغذ پاره ها' نیز نمایش دیگری است که در انجمن نمایش بروجرد به روی صحنه می رود.

این نمایش کاری گروهی به نویسندگی 'محمد یعقوبی' است که متشکل از پنج نمایش کوتاه بر اساس تجربه ای از هنرجویان آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی (پندار) می باشد و هر نمایش توسط یکی از هنرجویان کارگردانی می شود.

این دو نمایش به مدت سه روز برای علاقمندان به روی صحنه می رود. 
آخرين بروز رساني ( ۲۷ مهر ۱۳۹۳ )
مسیر پروازهای بین المللی بر فراز بروجرد
شهر سبز- در هفته های اخیر با توجه به وضعیت ناآرام کشورهای عراق و سوریه، شرکت های متعددی ترجیح داده اند که از مسیر ایران پروازهای بین المللی خود را انجام دهند و روزانه بیش از هزار پرواز بین المللی عبوری در کشور ما ثبت می شود.
 

1.jpg
هرچند در گذشته نیز پروازهایی بر فراز لرستان صورت می گرفت و مسیر این هواپیماها از سمت غرب و بر فراز کوههای غربی بروجرد مشهود بود اما با توجه به وضعیت پیش آمده، تعداد این پروازها به شدت افزایش یافته است و در کنار مسیر یاد شده، ظاهرا دالان پروازی جدیدی نیز ایجاد شده است که پروازهای آن از فراز آسمان شهرستان بروجرد صورت می گیرد. این خط سیر تقریبا از روی کوه برنجه و روستای ونایی می گذرد اما ترافیک موجود باعث شده حتی بعضی پروازها از شرق بروجرد (گردنه زالیان) عبور کنند.

2.jpg

مبدا یا مقصد بسیاری از این پروازها کشورهای عربی و به ویژه فرودگاه دوبی است که یک مرکز پرواز پرتردد بین المللی است. شرکت هواپیمایی امارات بیشترین هواپیماهای غول پیکر دنیا از نوع ایرباس آ380 را دارد و جالب این است که بیشتر هواپیماهای عبوری از آسمان بروجرد نیز از همین نوع هستند و هواپیماهای کوچکتر از مسیر قبلی عبور می کنند.

عبور این هواپیماها باعث درآمدزایی برای کشور می شود ولی نفع مستقیمی برای بروجرد و دیگر شهرهای مسیر ندارد. تنها نکته ای که قابل تامل است این است که با توجه به این که این هواپیماها مجهز به نقشه و حتی دوربین زیر هواپیما هستند مسافران با نام شهرهای مسیر و گاه برخی جاذبه های گردشگری کنار آنها آشنا می شوند و البته هنگام پرواز می توانند مستقیما سطح زمین و شهرهای مسیر را مشاهده کنند. با توجه به عبور روزانه دهها هزار مسافر آسیایی، عرب، اروپایی ... از این مسیرها، این نکته می تواند به معرفی بیشتر شهرهای کشورمان از جمله بروجرد به گردشگران کمک کند.
3.jpg
وبگاه فلایت رادار  FLIGHT RADAR 24 به صورت زنده همه پروازهای بین المللی را بر روی نقشه گوگل نشان می دهد و در هر لحظه می توانید پروازهای عبوری و مشخصات آنها را مشاهده کنید.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ مهر ۱۳۹۳ )
هنرمند بروجردی مقام دوم بازیگری جشنواره سراسری مهر کاشان را کسب کرد
روزهای بروجرد- هنرمند بروجردی مقام دوم بازیگری مرد در جشنواره سراسری مهر کاشان را کسب کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: نمایش 'حاجت' به کارگردانی و نویسندگی و بازیگری 'پژمان شاهوردی' از بروجرد به جشنواره سراسری مهر کاشان راه یافت که توانست مقام دوم بازیگری مرد را به خود اختصاص دهد .

'نادر ارجمندی' افزود: موضوع آثار ارسالی به این جشنواره شامل دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت، حجاب و عفاف، انضباط اجتماعی، احترام به قانون، حقوق شهروندی، تجمل گرایی، کارگریزی، قصه های قرآنی و دینی، فرهنگ آپارتمان نشینی و صله رحم است.

وی اضافه کرد: آثار ارسالی به این جشنواره از استان های اصفهان، فارس، خراسان رضوی ، تهران، گیلان ، البرز ، کردستان ، خوزستان ، ایلام ،لرستان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و مازندران بوده که از میان 300 اثر ارسالی 20 اثر انتخاب شده و یکی از این آثار نمایش' حاجت' از بروجرد با موضوع دفاع مقدس می باشد.

ارجمندی افزود: عوامل دیگر این نمایش 'محمد همایونی' موسیقی، 'محسن دهگُلی' نور ، 'میلاد صادق زاده' اجراء صحنه می باشند.

گفتنی است ، دهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان همزمان با اعیاد قربان و غدیر از 18مهر تا 24مهر ماه به مدت شش روز در فرهنگسرای مهر کاشان برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ مهر ۱۳۹۳ )
کتابخانه دیجیتالی نابینایان بروجرد تجهیز می شود
روزهای بروجرد- با همکاری مدیران کل بهزیستی و کتابخانه های عمومی استان لرستان، کتابخانه دیجیتالی نابینایان بروجرد در محل کتابخانه عمومی علامه شهیدی این شهرستان تجهیز کامل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، 'همایون عمودی زاده' مدیر کل بهزیستی لرستان و 'امیر فرزامی' مدیر کل کتابخانه های عمومی استان عصر روز گذشته از کتابخانه علامه سید جعفر شهیدی بروجرد دیدار کردندد.

مدیر کل بهزیستی لرستان در این دیدار گفت: با هماهنگی هیات نابینایان استان تهران کتابخانه دیجیتالی با همه تجهیزات جانبی در شهرستان بروجرد راه اندازی خواهد شد.

'همایون عمومی زاده' افزود: سعی خواهیم کرد به پیشنهاد اداره کل کتابخانه های عمومی استان که چندی قبل کتابخانه علامه شهیدی بروجرد را معرفی نموده است، تمام تجهیزات لازم برای نابینایان را در این کتابخانه مهیا کنیم.

وی اظهار داشت: امیدواریم با تجهیز وراه اندازی این بخش، نابینایان نیز مانند سایر اعضای کتابخانه ها، از امکانات و کتب به روز بهره مند شوند.

در ادامه مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: تاکنون 10 استان کشور با همکاری بهزیستی و نماینده یونیسف و یکی از شرکت های معتبر تجاری صوتی تصویری دنیا صاحب تجهیزات کامل دیجیتالی برای نابینایان کتابخوان شده اند.

' امیر فرزامی ' افزود: در 9 استان کشور کتابخانه ویژه نابینایان در مراکز آنها ایجاد شده و بروجرد اولین شهری در ایران است که با توجه به فضای بسیار مناسب کتابخانه علامه شهیدی دارای چنین مکانی می شود.

درا ین دیدار مدیر کتابخانه های عمومی بروجرد گفت: حدود 800 عنوان کتاب بریل و گویا، ویژه نابینایان در کتابخانه علامه شهیدی این شهرستان نگهداری می شود.

داود پهلوان' افزود: از این تعداد کتاب حدود 250جلد بریل و مابقی به صورت کتاب گویا در قالب نوارهای کاست هستند.

وی اضافه کرد: کتابخانه نابینایان بروجرد فعالیت خود را از سال 90 با همکاری اداره بهزیستی این شهر به آغاز کرده و حدود 20 عضو دارد.

در پایان نیز برخی روشندلان بروجردی مسایل و مشکلات خود در حوزه های مختلف را بیان نمودند.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ مهر ۱۳۹۳ )
ابوالفتحی: جلسات اولیاء و مربیان پیوندی قوی در راستای پویایی آموزش و پرورش است
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: جلسات اولیاء و مربیان پیوندی قوی در راستای پویایی آموزش و پرورش با ادبیاتی فاخر است.

جمشید ابوالفتحی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: جلسات اولیاء و مربیان یکی از کارآمدترین ابزارهای عرصه علم و دانایی است.

وی پیوند اولیاء و مربیان را تجدید میثاقی در راستای تربیت دانش‎آموزان دانست و ادامه داد: مدیریت مشارکتی میان اولیاء دانش‎آموزان و مدارس نقش غیر قابل انکاری در آموزش و تربیت دانش‎آموزان دارد.

این مسئول با اشاره به پنج سیاست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از سیاست‌های مهم و کارآمد در عرصه آموزش و پرورش جذب مشارکت‎های مردمی است.

ابوالفتحی تاکید کرد: برخی اولیاء در امور مختلف برای فرزندان خود هزینه می‌کنند، اما در خصوص کمک‌های آموزشی به مدارس نقشی کم رنگ داشته و یا از این اقدام کناره‎گیری کرده‌اند.

وی یادآور شد: نهاد آموزش و پرورش با استفاده از کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی در راستای هر چه پویاتر شدن فعالیت و وظایف تعلیم و تربیتی خود گام برمی‌دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد هدف از برگزاری جلسات اولیاء و مربیان را خدمت در راستای انجام بهینه رسالت کاری آموزشی و پرورشی برشمرد.

ابوالفتحی افزود: یکی از مهمترین عوامل پیشرفت بسیاری از مدارس شهرهای بزرگ مشارکت فعال اولیاء دانش‎آموزان و مسئولان شهری است.

وی تقویت رابطه اولیاء و مربیان را اهرمی قوی در راستای رفع برخی مشکلات دانش‎آموزان و مدارس عنوان و تصریح کرد: برگزاری جلسات متعدد اولیاء مدارس و دانش‎آموزان در طول سال تحصیلی و استفاده از خرد جمعی در راستای اتخاذ تدابیر صحیح به خودی خود موجب رفع برخی مشکلات در حوزه‌های تحصیل تعلیم و تربیت می‎شود.

این مسئول ادامه داد: از سویی حضور فعال والدین دانش‎آموزان در مدارس موجب آگاهی آنان از شرایط تحصیلی فرزندان آنها و جلوگیری از افت تحصیلی آنان می‎شود.


آخرين بروز رساني ( ۲۶ مهر ۱۳۹۳ )
گردهمایی بزرگ هیئت‌های مذهبی در بروجرد برگزار می‌شود
روزهای بروجرد- رئیس تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: گردهمایی هیئت‌های مذهبی به مناسبت دهه محرم با حضور کانون‌ها و مداحان مذهبی با هدف ترویج فرهنگ ناب اسلام به مدت ۳ روز در بروجرد برگزار می‌شود.

حجت السلام صادق جعفر پور در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: به مناسبت دهه ماه محرم 250 مبلغ به سطح شهر و روستاهای بروجرد اعزام می شوند تا با آموزش های دینی را به هئیات مذهبی ارائه کنند.

وی با اشاره به گردهمایی هیئات مذهبی در بروجرد افزود: گردهمایی هیئت‌های مذهبی به مناسبت دهه محرم  با حضور کانون‌ها و مداحان مذهبی با هدف ترویج فرهنگ ناب اسلام به مدت 3 روز در بروجرد برگزار می شود.

رئیس تبلیغات اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های که امسال هیئت‌های مذهبی به مناسبت دهه محرم در بروجرد از آن بهره‌مند می‌شوند وجود روحانیون است که با تعداد بیشتر و گستردگی بیشتری انجام می‌شود.

حجت السلام جعفر پور با اشاره به مسجد محوری و فضای مساجد در دهه ماه محرم و استفاده از روحانیون گفت: هیئت‌های مذهبی موفق هستند که بتوانند از وجود روحانی در مراسمات عزای محرم بهترین استفاده را کنند.
وی  با اشاره به تعداد هیئات مذهبی بروجرد عنوان کرد: در حال حاضر 520 هئیات مذهبی در این شهرستان دارای کد و پرونده هستند و تعدای دیگر از هیئت‌های مذهبی در بروجرد در حال  تشکیل پرونده هستند که آنها هم از این کد بهره مند می شوند.
رئیس تبلیغات اسلامی بروجرد با اشاره به اینکه ماه محرم فرصتی بسیار مهمی است که اسلام ناب محمدی ترویج پیدا کند اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف مبلغان دینی که به هیئت‌ها اعزام می شوند ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی است تا از این طریق خرافات را از هیئت‌ها دور سازند و  هیئت‌های مذهبی خرافه‌گویی‌ها را کنار بگذارند.

حجت السلام جعفرپور بیان کرد: آنچه که  سبب می‌شود مجلس عزای امام حسین(ع) از شور خود خارج شود دوری شود و باید این شور حسینی با شعور همراه باشد.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ مهر ۱۳۹۳ )
پروژه‌های ورزشی بروجرد نیمه تمام رها شده‌ است
روزهای بروجرد- رئیس ورزش و جوان بروجرد گفت: برخی از پروژه‌های ورزشی بروجرد به دلیل عدم اعتبارات کافی نیمه تمام رها شده است که در صورت تامین اعتبار امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش تسنیم، محمود ترابی در دومین روز از هفته تربیت بدنی  با اشاره به پروژهای ورزشی این شهرستان  اظهار کرد: پروژهای ورزشی بروجرد نیازمند اعتبارات بیشتری برای تکمیل هستند که برخی از آنها نیمه تمام هستند.

وی با اشاره به سالن های ورزشی در بروجرد که با پیشرفت 90 درصدی همراه هستند افزود: سالن بوکس زنده یاد دوریش نورانی با 90 درصد پیشرفت فیزیکی، سالن باستانی ورزشی ولایت با 80 درصد به دلیل کمبود اعتبارات لازم نیمه تمام هستند.

رئیس ورزش و جوانان بروجرد تصریح کرد: هتل ورزش با 60 درصد پیشرفت فیزیکی و با اعتبار 100 میلیون تومان تکمیل نمی‌شود و نیازمند اعتبارات بیشتری است که باید مسئولان به این مهم توجه کنند.
ترابی با اشاره به سرانه فضای ورزشی هر فرد در بروجرد خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی در این شهرستان برای هر فرد 45 سانتیمتر مربع است که با بهره برداری از پروژهای ورزشی در این شهرستان سرانه فضای ورزشی به صورت چشم گیری افزایش می یابد.
رئیس ورزش جوانان از تکمیل سالن فوتبال شهید علی بیات در این شهرستان خبر داد و گفت: استادیوم فوتبال شهید علی بیات پس از سال ها با تامین اعتبار 600 میلیون تومانی تکمیل شده است.

وی با اشاره به استادیوم 15 هزار نفری بروجرد که در حال حاضر 25 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است بیان کرد: برای این پروژه ورزشی یک میلیارد و 50 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است که این اعتبارات برای تکمیل آن کافی نیست.
رئیس ورزش و جوانان بروجرد با اشاره به وضعیت چمن مصنوعی بروجرد تصریح کرد: چمن مصنوعی بروجرد با پیشرفت 40 درصدی همراه است که برای تکمیل به اعتبارات بیشتری نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه و ترویج ورزش باید سرمایه‌گذاری انجام شود افزود: برای نهادینه کردن ورزش در میان جوانان نیازمند امکانات ورزشی مطلوب تری هستیم تا بتوانیم جوانان را به سمت ورزش سوق داد و  ناهنجاری های اجتماعی را در جامعه کاهش داد.
ترابی با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام بروجرد اظهار کرد: برخی از پروژهای ورزشی بروجرد به دلیل عدم اعتبارات کافی نیمه تمام  رها شده است که در صورت تامین اعتبار  امسال به بهره برداری می‌رسند.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ مهر ۱۳۹۳ )
شش واحد صنعتی بروجرد از لحاظ تولیدات استاندارد، نمونه استان شدند
روزهای بروجرد- رییس اداره استاندارد بروجرد گفت: شش واحد تولیدی و صنعتی این شهرستان به لحاظ تولیدات استاندارد به عنوان واحد نمونه استانی معرفی شدند.

'عنایت شرفی ' در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدها از مجموع 22 واحد نمونه استانی طی مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته استاندارد شناسایی و تجلیل شدند.

وی اضافه کرد: در این مراسم از 22 واحد تولیدی نمونه استانی و 10 نفر از مدیران کنترل کیفیت نمونه تقدیر شد که شش واحد تولیدی و دو نفر از مدیران کنترل کیفیت شهرستان به عنوان نمونه استانی معرفی شدند.

وی اظهار داشت: شرکت هارد پیچ بروجرد واحد نمونه استانی در تولید میخ مفتولی، شرکت ماکارونی سمیه واحد نمونه استانی در تولید ماکارونی، شرکت پارت لبن واحد نمونه در تولید ماست، کاشی جم واحد نمونه در تولید کاشی لعابدار با گروه جذب آب ، شرکت بلوک سقفی حسینی واحد نمونه در تولید بلوک پلی استایرن، شرکت سیم لاکی مرکزی واحد نمونه در تولید سیم های مسی گرد لاکی معرفی شدند.

شرفی افزود: همچنین سحر بهزادی مدیر کنترل کیفیت واحد تولیدی هارد پیچ بروجرد و زیبا کاکاوند مدیر کنترل کیفیت واحد تولیدی سیم لاکی مرکزی به عنوان مدیران کنترل کیفی نمونه معرفی و تجلیل شدند.

همایش مذکور هفته گذشته با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، مدیران دستگاههای اجرایی استان، تولید کنندگان و صنعتگران ، مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی در مرکز همایشهای سازمان صنعت، معدن وتجارت استان لرستان برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ مهر ۱۳۹۳ )
16 میلیمتر باران در بروجرد بارید
روزهای بروجرد- رییس اداره هواشناسی بروجرد گفت: میزان بارش باران دراین شهرستان در دو روز گذشته 16 میلیمتر بوده است.

'بهروز یاراحمدی' در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش باران از روز چهارشنبه در بروجرد آغاز و پنجشنبه و جمعه شدت یافت که این بارندگی امسال زودتر از زمان پیش بینی شده به وقع پیوست و موجب خوشحالی مردم وکشاورزان شد.

وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعات موجود از عصر روز دوشنبه آینده نیز سامانه بارشی فعالی وارد منطقه می شود که بروجرد را فرا می گیرد.

وی اظهار داشت: هم اکنون دمای هوای بروجرد 11 درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته 5 درجه کاهش یافته است.

یاراحمدی یاد آور شد : برای24 ساعت آینده در بروجرد آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ مهر ۱۳۹۳ )
هشدار بروجردی به عربستان در مورد حکم اعدام آیت‌الله نمر
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سعودی‌ها هشدار داد در صورت اعدام آیت‌الله نمر بحران امنیتی جدی در عربستان به وجود می‌آید و تأکید کرد: عربستان تحمل کوچک‌ترین صدای مخالف در جامعه خود را ندارد.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمر توسط دادگاه جنایی عربستان، با انتقاد شدید از این حکم، اظهار داشت: درگیری شیخ نمر طی این مدت طولانی و شرایط سخت تحمیلی به او در زندان و برخوردی که در دادگاه با وی صورت گرفت، نشان‌دهنده اختلاف حاکم بر عربستان است.

وی با بیان اینکه عربستان توان تحمل کوچکترین صدای مخالف در جامعه خود را ندارد، افزود: برخورد با افرادی که از چهره‌های برجسته جهان اسلام هستند، قطعاً تبعات منفی گسترده‌ای چه در داخل و چه خارج از این کشور برای عربستان بر جای خواهد گذاشت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: شیخ نمر شخصیت مبارز و برجسته عربستان است که از مدارج بالای علمی برخوردار است و برخورد این چنینی با این شخصیت احساسات شیعیان را در درون عربستان و منطقه تحریک می‌کند.

بروجردی در پایان خاطرنشان کرد: اگر عربستان چنین اشتباهی را مرتکب شود و شیخ نمر را اعدام کند، یک بحران امنیتی جدی در عربستان به وجود می‌آید.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ مهر ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: تکلیف فرماندار بروجرد هرچه زودتر باید مشخص شود
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: فرماندار نماینده عالی دولت و رئیس جمهور در هر شهر است، از این‌رو تکلیف فرماندار بروجرد هرچه زودتر باید مشخص شود.

بهرام بیرانوند در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: در راستای مدیریت بهینه شهر، باید هر چه سریع‌تر تکلیف فرماندار بروجرد مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه گزینه‎های مختلفی برای این مسئولیت معرفی شده است، ادامه داد: استفاده از افراد توانمند شهرستان در توسعه هر چه بیشتر آن بسیار موثر است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استفاده از نیروهای باتجربه، متخصص و متعهد بومی در دستیابی به اهداف توسعه و رشد پایدار در شهرستان بروجرد بسیار تاثیرگذار است به گونه‎ای که شناخت آنها از نقاط قوت و ضعف موجود در شهرستان، موجب شتاب بخشیدن به رفع موانع توسعه یافتگی و روند دستیابی به آن می‌شود.

بیرانوند تاکید کرد: این در حالی است که آشنایی مدیران غیربومی با فضای شهر، مشکلات و دغدغه‌های شهروندان زمان بر است.

وی عنوان کرد: انتخاب افراد بی‌طرف که به جناح و گروه خاصی وابسته نیستند، به نفع مردم شهر است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به اوضاع اقتصادی و بیکاری موجود و فشارهای مالی ناشی از آنها به مردم، نباید اجازه داد موضوعات دیگر بر مشکلات آنها بی‌افزاید.

بیرانوند یادآور شد: بر این اساس مسئولان ارشد استانی باید در اسرع وقت در خصوص نهایی شدن گزینه فرمانداری بروجرد تعیین تکلیف کرده و به طولانی شدن روند سرپرستی خاتمه دهند.

آخرين بروز رساني ( ۲۵ مهر ۱۳۹۳ )
بیش از 700 نابینا و کم‌بینا تحت پوشش بهزیستی بروجرد هستند
روزهای بروجرد- رئیس اداره بهزیستی بروجرد گفت: بیش از 700 نابینا و کم‌بینا تحت پوشش بهزیستی بروجرد بوده و خدمات دریافت می‌کنند.

به گزارش فارس، کرم‌رضا پیردایه ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات نابینایان به مناسبت روز جهانی نابینایان، اظهار کرد: پرداخت شهریه و کمک هزینه‌های تحصیلی، هزینه ایاب و ذهاب، اشتغال، مسکن، بخشی از هزینه‌های درمانی و ... عمده‌ترین خدماتی است که سازمان بهزیستی در اختیار این قشر از معلولان قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: زیرسازی و مناسب‌سازی معابر عمومی نظیر پیاده‌روها، پارک‌ها، مراکز عمومی و دولتی به منظور تسهیل در تردد معلولین جسمی-حرکتی و نابینایان یکی از نیازهای اساسی است که در شهرستان بروجرد عمدتا رعایت نشده و مشکلات عدیده‌ای را برای این قشر از جامعه به وجود آورده است.

این مسئول افزود: علی‌رغم تصویب قانون جامع حمایت از جامعه معلولان در سال 82 و موظف نمودن همه دستگاه‌های دولتی در خصوص مناسب‌سازی فضای عبور و مرور معلولان و نابینایان در اماکن اداری و عمومی، در شهرستان بروجرد اقدامات زیادی در اینباره صورت نگرفته و این نقیصه به خوبی مشهود است.

پیردایه ادامه داد: همچنین در این قانون شهرداری‎ها موظف به ممانعت از صدور پروانه کار در اماکن عمومی هستند که این قانون را رعایت نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: جلساتی به همین منظور با شهردار بروجرد برگزار شده و این مسئول در این خصوص قول مساعد همکاری داده است.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد تصریح کرد: بر اساس قانون همه ارگان‌ها و ادارات موظف به رعایت استانداردهای لازم در خصوص رفت و آمد معلولان هستند و بازرسان سازمان بهزیستی نیز باید وظیفه نظارتی خود را در اینباره انجام دهند.

پیردایه با اشاره به اینکه امکانات و وسایل کمک آموزشی جدیدی خریداری شده و به زودی در اختیار نابینایان و معلولان قرار می‎گیرد، افزود: با توجه به ناکافی بودن این امکانات برای جامعه آماری معلولان تحت پوشش اداره بهزیستی بروجرد در واگذاری آنها بر اساس اولویت اقدام می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون ادارات باید سه درصد استخدام‎های خود را به معلولان اختصاص دهند که تاکنون این امر در شهرستان بروجرد محقق نشده است.

این مسئول پرداخت حق بیمه کارفرما و خویش‌فرما و اعطای وام به معلولان با بهره بانکی چهار درصد را بخشی از اقدامات بهزیستی در راستا اشتغالزایی برشمرد.

پیردایه در خصوص استقبال نکردن ادارات و اختصاص نیافتن سه درصد استخدام نیروها به معلولان، اضافه کرد: این موضوع بیشتر ریشه در ناآگاهی مسئولان از توانایی‎های عدیده معلولان و نابینایان دارد که موجب تحقق نیافتن این قانون شده است.

وی با اشاره به اینکه معلولیت دلیل موجهی بر محرومیت نیست، ادامه داد: این افراد از توانایی‌های زیادی در حوزه‎های مختلف هنری و تخصصی برخوردار بوده و توان اجرای امور مختلف کاری را دارند.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930724000433#sthash.ZEEsA8ZP.dpuf
آخرين بروز رساني ( ۲۴ مهر ۱۳۹۳ )
اختلاف زیاد در قیمت واحدهای مسکن مهر بروجرد باید برطرف شود
روزهای بروجرد- معاون مسکن و شهرسازی لرستان گفت: اختلاف قیمت واحدهای مسکن مهر زیاد است که باید زودتر این مشکل برطرف شود.

به گزارش تسنیم، محمد پیامنی عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر شهرستان بروجرد، اظهار کرد: پروژه‌های مسکن مهر متولی مشخصی ندارد و تمام نگرانی مسئولان به ثمر رساندن این پروژه‌ها است.
وی با اشاره به اینکه مسکن مهر بروجرد وضعیت مطلوبی دارد افزود: وضعیت مسکن مهر در بروجرد مناسب و مطلوب است و دغدغه‌ها و مشکلات موجود منطقی است.

معاون مسکن و شهرسازی لرستان با اشاره به بحث احداث مسجد در مسکن مهر لرستان  تصریح کرد: در بحث احداث مسجد در مسکن مهر، برای مساجد بروجرد 100 میلیون تومان یارانه فرهنگی اختصاص یافته که این رقم برای ساخت مسجد کافی نیست.
وی عنوان کرد: ساخت مسجد در مسکن مهر خرم‌آباد 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در این راستا تعاونی‌ها باید به صورت جدی ورود کنند.

پیامنی تصریح کرد: در مسکن مهر برای احداث مسجد 400 متر زمین تعریف شده و زمینی که بروجرد برای ساخت مسجد مسکن مهر بروجرد پیشنهاد داده شده هزار و 160 متر است که این زمین برای ساخت بسیار بزرگ است.

وی با اشاره به ساخت مدرسه در مسکن مهر بروجرد خاطرنشان کرد: برای یک مدرسه در طرح مسکن مهر بروجرد از سوی وزارت راه و شهرسازی رقمی معادل 840 میلیون تومان اختصاص یافته که 400 میلیون تومان پرداخت شده و 440 میلیون تومان در آینده وصول می شود.
معاون مسکن و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه متقاضیان بدون اینکه واحدهای آن قسط بندی شود در واحدهای مسکن مهر سکونت یافتند بیان کرد: اختلاف قیمت واحدهای مسکن مهر زیاد است که باید زودتر این مشکل برطرف شود و از طرف دیگر متقاضیان بدون اینکه واحدهای آن قسط بندی شود سکونت یافتند که این سکونت متقاضیان خلاف قانون است و این موضوع بررسی می‌شود.

پیامنی اظهار کرد: تعاونی مسکن در سه صورت می‌توانند واحدهای متقاضیان را تحویل دهد که باید تسویه حساب با پیمانکار انجام شده باشد، با مراجعه به راه و شهرسازی قرارداد بسته شود و سوم اینکه دفترچه قسط به متقاضیان داده شود که متقاضیان بتوانند از امتیاز سکونت در واحدهای خود بهره مند شوند.

وی افزود: تعاونی‌های مسکن مهر بدون اجازه راه و شهر سازی نمی‌توانند امتیاز سکونت متقاضیان را صادر کنند.
معاون مسکن و شهرسازی لرستان بیان کرد: روند رشد آماده‌سازی مسکن مهر بروجرد حدود 70 درصد است که دولت مبلغی را به عنوان یارانه به بحث آماده سازی اختصاص داده و این مبلغ را به بروجرد پرداخت شده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ مهر ۱۳۹۳ )
علاءالدین بروجردی: مذاکرات هسته ای جای دلواپسی ندارد
روزهای بروجرد- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات ظریف، کری و اشتون در وین گفت: مذاکرات هسته ای ایران جای دلواپسی ندارد.

به گزارش ایرنا، علاءالدین بروجردی در همایش بزرگ طلایه داران تبلیغ با عنوان «گردهمایی ائمه جمعه و جماعات مساجد شهرستان های کاشان و آران و بیدگل» افزود: در این مذاکرات باید هوشمندی را رعایت کرده و مراقب باشیم.

وی اظهار کرد: این هوشمندی را مجلس شورای اسلامی دنبال می کند، ضمن آنکه مسوولان عالی رتبه نظام و در راس آن رهبر معظم انقلاب نیز اوضاع را رصد می کنند.

وی تاکید کرد: این مذاکرات خوب است و اشکال ندارد و اگر بد بود بدون تردید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با کسی تعارف ندارند و به صراحت می فرمودند.

بروجردی تصریح کرد: مذاکرات هسته ای دو حالت دارد اگر به نتیجه رسیدیم برد با ماست و اگر هم به نتیجه نرسیدیم همه متوجه می شوند که ایران اهل منطق و مذاکره بوده و هست.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تصور من این است که کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند «نرمش قهرمانانه»، یک کلام عادی نبود بلکه «حکیمانه» بود.

وی با بیان اینکه امروز 19 هزار دستگاه سانتریفیوژ در سایت های هسته ای ما نصب است، خاطر نشان کرد: برنده این بازی ایران است.

وی تاکید کرد:، امروز با کشوری که دشمن ما است مذاکره می کنیم، آمریکا دشمن ماست ولی برای منافع ملی، تثبیت حقمان و برداشتن تحریم ظالمانه از گردن ملت ایران مذاکره می کنیم.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تصمیم ائتلاف ضد داعش، حرکتی برای نجات داعش است.

وی با بیان اینکه آمریکا بزرگترین پالایشگاه گاز سوریه را مورد هدف قرار داد، افزود: داعش که پالایشگاه نیست.

بروجردی با اشاره به اینکه داعشی ها بویی از اسلام نبرده اند، افزود: برای داعش شیعه و سنی فرقی ندارد همه را می کشند تا دین اسلام را بدنام کنند.

وی تصریح کرد: ماموریت داعشی ها بدون تردید با ماموریت صهیونیست ها در ارتباط است و این گروهک تروریستی و تکفیری در راستای اهداف این رژیم نژاد پرست گام بر می دارد.

به گفته وی در این آشفته بازار و اقدامات امنیتی و تروریستی تنها کشوری که شجاعانه ایستاده و بطور صریح مواضعش را اعلام و آن را عمل می کند، جمهوری اسلامی ایران است چون ایران در مبارزه با تروریست اهل شوخی نیست و جدی وارد عمل می شود.

بروجردی گفت: هزاران تروریست از بیش از 80 کشور جهان با داعش همکاری می کنند و تنها از کشور فرانسه یک هزار نفر به داعش پیوسته اند.

نماینده مردم بروجرد تاکید کرد: سوریه پس از این بحران، مانند جمهوری اسلامی ایران پس از هشت سال دفاع مقدس در جهان مقتدر خواهد شد چون در کنار ارتش سوریه، ارتش مردمی بوجود آمده است.

وی همچنین جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بین 57 کشور اسلامی جهان را بسیار والا و خوب ارزیابی کرد و گفت: این مهم به برکت قرآن، خون مطهر شهدا و وجود ولایت فقیه است.

بروجردی بخشی از سخنانش را نیز به تحولات کشورهای منطقه از جمله ترکیه و عراق اختصاص داد.

این گردهمایی که آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان نیز حضور داشت در کانون الزهرا (س) این شهر برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ مهر ۱۳۹۳ )
فائزه دارابی؛شاعر بروجردی مقام دوم کنگره ملی شعر الغدیر را کسب کرد

روزهای بروجرد- فائزه دارابی شاعر جوان بروجردی مقام دوم کنگره ملی شعر الغدیر که در خمینی شهر برگزار می شد را بدست آورد.

در این کنگره ملی که 700شاعر و هنرمند از سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی و سینما فرهنگ خمینی شهر حضور داشتند از آثاربرتر کنگره قدردانی شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر دبیر دومین کنگره ملی شعر الغدیر با اشاره به ارسال 476 اثر به دبیرخانه کنگره گفت: پیمان طالبی از تهران، رضا نیکوکار از جوشقان قالی کاشان و محمد غفاری از قم در بخش کلاسیک به ترتیب اول تا سوم شدند.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه هیئت داوران در بخش شعر سپید اثری را شایسته مقام نخست اعلام نکرد افزود:فائزه دارابی از بروجرد و اسماعیل بختیاری از رباط کریم در این بخش مقام دوم و سوم را کسب کردند.

کنگره ملی شعر الغدیر به مدت یک روز با موضوع حضرت علی(ع) و واقعه غدیر خم وفرهنگ غدیردر دو بخش کلاسیک و آزاد برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ مهر ۱۳۹۳ )
115 پایگاه برای سنجش بینایی کودکان در بروجرددر نظرگرفته شد
روزهای بروجرد- کارشناس پیشگیری از معلولیت های بهزیستی بروجرد گفت : 115 پایگاه برای سنجش بینایی کودکان 2تا6 سال در بروجرد در نظرگرفته شده است.

'زهرا گودرزی' در گفت وگو با ایرنا افزود: سنجش بینایی کودکان 2 تا 6 ساله در بروجرد همزمان با سراسرکشور از اول آبان ماه آغاز خواهد شد که برای انجام این طرح 115 پایگاه در شهرستان بروجرد در نظرگرفته شده است.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح در مهد های کودک و مراکزپیش دبستانی خواهد بود و پایگاههای به صورت سیار در روستاها لحاظ می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را غربالگری چشم و تشخیص تنبلی چشم دانست و افزود: تنبلی چشم یک عارضه است و دوره درمان طلایی این بیماری تا سن 6 سالگی بوده که بعد از سن 10 سالگی این درمان جواب نخواهد داد.

گودرزی آمار تنبلی چشم را در حال افزایش دانست و افزود: سال گذشته بیش از هشت هزار و 500 نفر از کودکان 2 تا 6 ساله در بروجرد مورد سنجش بینایی قرار گرفتند که امسال پیش بینی می شود 9همین تعداد مورد سنجش قرار بگیرند.

بگفته وی کودکان از سن 2 تا 6 سالگی باید سه بار مورد سنجش بینایی قرار گرفته تا در صورت بروز هر نوع اختلالات بینایی سریعا معالجه شوند.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ مهر ۱۳۹۳ )
پیام تسلیت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت درگذشت پدر شهید محمود صارمی
روزهای بروجرد- درپی درگذشت پدر شهید محمود صارمی، محسن رضایی طی پیامی این مصیبت را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، متن پیام تسلیت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

در گذشت حاج محمدرضا صارمی، پدر شهید عرصه رسانه محمود صارمی، که ثمره زندگی اش را در مسیر ارزش های نظام مقدس اسلامی ایران با خداوند متعال معامله کرد تسلیت عرض می کنم.

شهید صارمی با نثار خون خود، آرمان متعالی و تعهد بالای اهالی رسانه را اثبات نمود.

بی تردید پاداش صبر و فداکاری این پدر بزرگوار رحمت واسعه الهی و همجواری با اولیاء و ارواح شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به مردم فرهنگ مدار ومتعهد بروجرد، از خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ مهر ۱۳۹۳ )
اعزام 400 دانش‌آموز بروجردی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس
روزهای بروجرد- جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد از اعزام 400 دانش‌آموز بروجردی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش فارس، شجاع معظمی در حاشیه اعزام کاروان راهیان نور این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین گروه از کاروان‎های راهیان‌نور به مناطق جنگی دوران دفاع مقدس اعزام شدند.

وی ادامه داد: اعزام کاروان‌های راهیان‌نور اقدام فرهنگی موثری در جهت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره رشادت‌های رزمندگان در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس است.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج بروجرد تأکید کرد: حضور جوانان و نوجوانان در مناطق عملیاتی تاثیر زیادی در آشنایی آنان با فرهنگ‌های ناب و اصیل ایثار، شهامت و شهادت داشته و رشادت و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی را به نحو ملموس‌تری برای آنان عینیت می‌بخشد.

معظمی، هدف از اعزام کاروان‌های راهیان نور را اشاعه فرهنگ مقاومت و شهادت به نسل جوان امروزی عنوان کرد.

وی در پایان یادآور شد: در شرایط کنونی جامعه که دشمن رخنه کرده در فرهنگ به دنبال دوری جوانان از ارزش‌های والای انسانی، دینی و ملی است، بازدید اقشار مختلف مردم از مناطق جنگی و دیگر برنامه‌های فرهنگی در این راستا، نقش مهمی در جلوگیری از دستیابی دشمن به اهداف شوم خود دارد.


آخرين بروز رساني ( ۲۳ مهر ۱۳۹۳ )
آشفته بازار قیمت واحدهای مسکن مهر بروجرد/ مشکل احداث مسجد و مدرسه همچنان باقیست
روزهای بروجرد- مسکن مهر شهرستان بروجرد با مشکلاتی چون آشفتگی قیمت واحدها مواجه است که به گفته سرپرست فرمانداری شهرستان تعاونی ها باید به یک قیمت واحد برسند و پروژه را هر چه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسانند زیرا طولانی شدن پروژه ها به مردم و دستگاههای اجرایی خسارت وارد می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عملیات اجرایی واحدهای مسکن مهر بروجرد از سال 88 آغاز شده که در این سایت شش هزار و 500 واحد مسکن مهر احداث و تاکنون چهار هزار واحد آن به بهره برداری رسیده است و تا پایان سال جاری هزار و 200 واحد دیگر نیز به بهره برداری خواهد رسید.
1.jpg
در زمینه احداث مسکن مهر بروجرد مشکلاتی بوده که برخی از آنها با تلاش متولیان امر رفع شده و برخی دیگر همانند متفاوت بودن قیمت هر واحد و خدمات روبنایی چون مسجد، مدرسه و مراکز درمانی لاینحل باقی مانده است.

وارث پروژه هایی هستیم که باید آنها را به نتیجه برسانیم

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر در محل فرمانداری ویژه بروجرد گفت: در یک مقطع زمانی در کشور تصمیم گرفته شد که برای اقشار کم در آمد جامعه مسکنی بنام مسکن مهر احداث شود.

رضا آریایی با بیان اینکه تمامی دستگاهها و سیستم بانکی برای ایجاد مسکن مهر موظف شدند، افزود: در حال حاضر وارث وضعیتی هستیم که می بایست آن را ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای مسکن مهر نیمه تمام مانده است و تعدادی هنوز در مرحله ساخت قرار دارند که به نوعی مدیران دستگاههای اجرایی و مالکان این واحدها باید مراحل اداری را بطور کامل انجام دهند.

آریایی تصریح کرد: مشکل فعلی مسکن مهر این است که هنوز تعدادی از واحدها به بهره برداری نرسیده و می بایست این نکته را مد نظر داشته باشیم که ساخت مسکن مهر برعهده یک اداره خاص نیست بلکه متولیان آن متفاوت هستند.

وی افزود: قیمت هر واحد مسکن مهر و سهم آورده اعضاء در بروجرد یک قیمت مقطوع نیست و این آشفتگی قیمت مشکلی اساسی بدنبال دارد.
2.jpg

دستگاههای اجرایی و مردم از طولانی شدن پروژه ها خسارت می بینند

آریایی با بیان اینکه متاسفانه برخی از متولیان امر مسکن مهر از متخصصان و کارشناسان حرفه ای نبوده اند، اظهار داشت: سایت مسکن مهر بطور تقریبی با بیش از 25 هزار نفر جمعیت پروژه ای عظیم است که امکانات فراهم شده که کفایت نمی کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد با تاکید براینکه موظف هستیم این نواقص را برطرف کنیم، ادامه داد: اتمام مسکن مهر و رفع مشکلات باید با توجه به بضاعت شهرستان و استان لرستان انجام شود.

وی از مالکین خواست تا با اداره راه و شهرسازی همکاری لازم را داشته باشند و خواستار همکاری این اداره با تعاونی های مسکن مهر به منظور رسیدن به یک قیمت مقطوع در زمینه سهم اورده شد.

آریایی در ادامه با بیان اینکه مدیران دستگاههای اجرایی باید برای خدمت به مردم تلاش کنند و وظایف محوله را در زمان تعیین شده به نحو احسن انجام دهند افزود: دستگاههای اجرایی و مردم از طولانی شدن پروژه ها خسارت بیشتری می بینند.

13 هزار واحد دولتی و خود مالک مسکن مهر در بروجرد احداث شد

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد نیز در این جلسه بیان داشت: سایت مسکن مهر بروجرد با شش هزار و 500 واحد احداث شده است که از این تعداد چهار هزار واحد به بهره برداری رسیده است و هزار و 200 واحد دیگر تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید و مابقی در شش ماهه اول سال 94 تکمیل خواهند شد.

مهرداد جمشیدی افزود: تا کنون 13 هزار واحد دولتی و خود مالک مسکن مهر در بروجرد احداث شده که به این تعداد سه هزار میلیارد ریال دولت تسهیلات پرداخته است.

وی با بیان اینکه مسکن مهر بروجرد پیشرفت خوبی داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر مشکل عمده عدم آماده سازی تاسیسات روبنایی مانند مسجد، مدرسه، مراکز درمانی و امنیتی و ایجاد فضای سبز است.

جمشیدی اظهار داشت: اولویت اول ایجاد مدرسه، مسجد و مراکز درمانی است که در حال حاضر مسجد مسکن مهر در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در بخش مسجد مسکن مهر، بروجرد نسبت به دیگر شهرهای استان عقب تر است که در حال حاضر هزار و 160 متر زمین برای ساخت آن در مسکن مهر بروجرد در نظر گرفته شده است.

پیشرفت آماده سازی مسکن مهر بروجرد حدود 70 درصد است

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان نیز در این جلسه گفت: مسکن مهر متولی مشخصی ندارد اما به طور قطع توان شهرستان بروجرد برای به اتمام رساندن این پروژه ملی متمرکز شده است.

رضا پیامنی با بیان اینکه مسکن مهر بروجرد تا کنون پیشرفت خوبی داشته است، تصریح کرد: مسکن و شهرسازی مبلغ 100 میلیون تومان کمک یارانه ای به ساخت مسجد مسکن مهر بروجرد اختصاص داده است که بطور قطع با این میزان اعتبار مسجد ساخته نمی شود.

پیامنی اظهار داشت: مساحت تعریف شده برای ساخت مسجد در مسکن مهر 400 متر مربع است که در حال حاضر مساحت زمین مسجد مسکن مهر بروجرد بیش از این میزان است.

وی افزود: پیشرفت آماده سازی مسکن مهر بروجرد حدود 70 درصد است که دولت مبلغی را به عنوان یارانه به بحث آماده سازی اختصاص داده است که این مبلغ را به بروجرد پرداخت کرده ایم.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان با انتقاد از وضعیت قیمتهای متفاوت واحدهای مسکن مهر تصریح کرد: دغدغه فعلی وجود قیمتهای متفاوت هر واحد مسکن مهر است که می بایست قیمتهای واقعی مشخص و اعلام شود.

وی گفت: اختلاف های قیمت مسکن مهر بسیار زیاد است و برخی از واحدها نیز بدون قسط بندی به اعضاء واگذار شده اند که خلاف قانون است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ مهر ۱۳۹۳ )
زباله‌گردی پدیده‌ای نو در بروجرد
امروزه شاهد زباله‌گردی، این پدیده‌ای نو، در همه شهرستان‌های کشور و به ویژه بروجرد هستیم.

به گزارش فارس، چند سالی است که شاهد رواج پدیده زباله‌گردی در همه شهر‌ها هستیم و زباله گرد‌ها عمدتا با خم شدن درسطل‌های زباله به دنبال پیدا کردن زباله‌هایی هستند که از ارزش بالاتری در مقایسه با پسماند مواد غذایی و سایر زباله‌ها برخوردارند.

زباله‌گردها با گونی‌هایی در دست خود معمولا مواد قابل بازیافت درون زباله‌ها، را جمع‌آوری کرده و به فروش می‌رسانند، تا بتوانند مخارج زندگی خود را تامین کنند.

در حال حاضرافزایش روز افزون تعداد زباله‌گردها در شهرستان بروجرد، نه‌تنها سلامت خود زباله‌گرد‌ها را تهدید می‌کند، بلکه به عنوان معضلی اجتماعی، چهره زشتی به شهر بخشیده و سبب نارضایتی شهروندان نیز شده است.


*گسترش بوی بد زباله در محله‌ها


یک شهروند بروجردی در این باره گفت: هر شب طی زمان مقرر شده، پلاستیک زباله خود را در مخازن مخصوص گذاشته، اما دقایقی بعد زباله‌گردها با پاره کردن پلاستیک، زباله‌ها را در کوچه و خیابان پراکنده می‌کنند.

حشمت.آ ادامه داد: معلوم نیست، این افراد دنبال چه چیزی می‌گردند، اما آنچه برای ما مشخص است، پارگی همیشگی پلاستیک‌های زباله و پخش شدن زباله‌ها در کوچه‌هاست.

یک شهروند دیگر بروجردی گفت: یکی ازپیامدهای ناشی از افزایش تعداد زباله‌گرد در شهر، آسیب دیدن مخازن زباله ازسوی این افراد و در نهایت نفوذ شیرابه زباله‌ها و گسترش بوی بد و زننده در محله است.

ویدا.م افزود: نمی‌دانم جمع‌آوری این افراد به عهده چه نهادی است، اما از مسئولان مربوط تقاضا دارم، برای حفظ سلامت شهر و شهروندان از اقدام‌های این افراد جلوگیری کنند.

*انتقال بیماری ایدز به زباله‌گرد‌ها از طریق زباله‌های معتادان

یک شهروند دیگر بروجردی گفت: زباله‌گردی پدیده‌ای نو بوده و نشان دهنده این است که اطراف‌مان افراد فقیر زیادی زندگی می‌کنند که برای تامین معاش خود حاضر می‌شوند تا کمر داخل سطل زباله فرو بروند.

سمیرا.گ بیان داشت: این افراد به رعایت نظافت هم توجهی نداشته، حتی یک دستکش دستشان نمی‌کنند.

وی ادامه داد: داخل زباله‌ها ممکن است، هر چیز خطرناکی موجود باشد، ولی زباله‌گرد‌ها بی‌توجه به این موضوع، کار خود را انجام می‌دهند.


شهروند دیگر بروجردی گفت: زباله‌ها خطر‌های بهداشتی جدی برای زباله گرد‌ها به همراه داشته و ممکن است این افراد از طریق سرنگ‌های انداخته شده در سطل‌های زباله از سوی معتادان تزریقی، مبتلا به ایدز شوند.

مرتضی.م اظهار کرد: اگر این سرنگ‌ها به دست افرادی که زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند، فرو برود، ویروس ایدز می‌تواند خون آنها را هم آلوده کند و از این طریق بیماری ایدز در جامعه شیوع پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: زباله‌گردها در فرصت مناسب به سراغ سطل‌های زباله می‌روند و با جست و جو در آن که همراه با پاره کردن پلاستیک‌های زباله و ریختن آنها به اطراف سطل‌ها است، مواد بازیافتی مورد نظر خود را پیدا می‌کنند.

شهروند دیگری بروجردی گفت: این افراد بدون برگرداندن زباله‌ها به درون سطل‌ها، محل را به مقصد سطل زباله بعدی ترک می‌کنند.

نرگس.گ ادامه داد: این افراد با به هم ریختن محتویات پلاستیک‌ها برای به دست آوردن شیشه نوشابه خالی، نان خشک و... موجب آلودگی محله‌ها می‌شوند.

*زباله‌گردها در معرض انواع بیماری‌ها

یک آسیب‌شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری در این باره گفت: هر چند اکنون زباله‌گردی به منبع در‌آمدی برای برخی از افراد تبدیل شده، اما این افراد همواره در معرض دنیایی از بیماری‌های پنهان مخازن زباله قرار داشته که امکان انتشار برخی از آنها در جامعه هم وجود دارد.


شاهد طباطبایی افزود: هر چند کسب درآمد و کمک به تفکیک زباله اصلی‌ترین دلیل زباله‌گردها برای جمع‌آوری زباله است و خود آنها هم به این نکته اشاره می‌کنند، اما رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و آلوده کردن محیط اطراف موضوعی است که ضرورت جلوگیری از فعالیت این افراد را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی بیان داشت: فقر اقتصادی، فقر فرهنگی، اعمال نادرست در سیستم جمع‌آوری زباله و استفاده نکردن از تجارب کشورهای موفق در زمینه جمع‌آوری و تفکیک زباله را از مهمترین عوامل تاثیرگذار در بروز پدیده زباله‌گردی است.

وی ادامه داد: نبود اطلاع‌رسانی از سوی سازمان‌های مرتبط درباره خطرهای این پدیده، نوع طراحی سطل‌های زباله که علاوه بر سهولت در امر زباله‌گردی امکان پرسه حیوانات و حشرات موذی را ممکن ساخته، از دیگر عوامل زباله‌گردی است.

آسیب‌شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری اضافه کرد: در مورد اینکه بیشتر زباله‌گرد‌ها معتاد هستند، تردیدی وجود نداشته به ویژه معتادانی که سرپناهی ندارند و با فروش زباله‌ها بخشی از هزینه‌های روزمره خود را تامین می‌کنند.

طباطبایی افزود: فعال شدن بخش بازیافت زباله‌ها و سازمان مدیریت پسماند در همه شهرها و روستاها و در پیش گرفتن شیوه‌های اصولی تفکیک زباله می‌تواند از شیوع بیماری‌ها و آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی ناشی از زباله‌گردی پیشگیری کند.

==============
 گزارش از حسین کردی


آخرين بروز رساني ( ۲۳ مهر ۱۳۹۳ )
پیکر پدر شهید 'محمود صارمی' در بروجرد تشیع شد+تصاویر
روزهای بروجرد- پیکر پدر شهید 'محمود صارمی' صبح چهارشنبه در بروجرد تشییع و در کنار فرزند شهیدش آرام گرفت.

به گزارش ایرنا پیکر 'حاج محمد رضا صارمی' پدر شهید ' محمود صارمی' خبرنگار شهید صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان استانی و شهرستانی در بروجرد تشییع و به خاک سپرده شد.

در آیین تشیع پدر شهید صارمی مدیر کل حوزه ریاست سازمان خبرگزاری ایرنا ،سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد، خبرنگاران و برخی مسوولان شهرستانی نیز حضور داشتند.

همچنین در آیین تشییع پدر شهید صارمی این گزارش می افزاید: پدر شهید صارمی ظهر دیروز به علت بیماری دستگاه گوارش در بیمارستان بروجرد دار فانی را وداع گفت.

بنابراین گزارش پدر شهید صارمی در گلزار شهدای بروجرد و در کنار فرزند شهیدش به خاک سپرده و آرام گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا شهید صارمی در 17 مرداد 1377 در مزار شریف افغانستان به دست طالبان به شهادت رسید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آخرين بروز رساني ( ۲۳ مهر ۱۳۹۳ )
۶۳ واحد صنفی متخلف در بروجرد تعطیل شدند
روزهای بروجرد- رئیس بهداشت و محیط بروجرد گفت: امسال ۶۳ واحد صنفی متخلف در بروجرد به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی تعطیل شدند و در این راستا ۶۰ نفر به مراجع قضایی بروجرد تحویل داده شده که با متخلفان برابر با قانون برخورد می‌شود.

ذبیح‌الله بختیاری در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار کرد: کار نظارتی و بازرسی از اماکن بهداشتی و اماکن توزیع مواد غذایی در این شهرستان به صورت جدی انجام می گیرد.

وی از پلمپ 63 واد صنفی خبر داد و افزود: امسال 63 واحد صنفی متخلف در بروجرد  به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی تعطیل شدند و در این راستا 60 نفر به مراجع قضایی بروجرد تحویل داده شده که با متخلفان برابر با قانون برخورد می شود.

رئیس بهداشت و محیط بروجرد از کشف بیش از یک هزار مواد غذایی فاسد در بروجرد خبر داد و بیان کرد: در این راستا یک هزار و 828 مواد غذایی فاسد در بروجرد معدوم شد.

وی از کشف بیش از یک کیلو مواد آرایشی فاسد در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: در بازرس های انجام شده یک کیلو 500 گرم مواد آرایش فاسد کشف و معدم شد.

بختیاری با اشاره به اینکه طرح نظارت برموادغذایی همچنان ادامه دارد اظهار کرد: باید واحدهای عرضه مواد غذایی بروجرد به کیفیت وسالم بودن موادعرضه شده توجه کنند زیرا با سلامتی مردم در ارتباط است.

رئیس بهداشت محیط بروجرد از تعطیلی واحدهای نانوایی متخلف در بروجرد خبر داد و گفت: از 63 پرونده متخلف در بروجرد تعداد 42 مورد آن را مربوط به نانوایی های سطح بروجرد است و این واحدهای نانوایی به دلیل تخلف تعطیل شدند

وی از قطع سهمیه آرد نانوایی هایی که اصول بهداشتی را رعایت نکنند خبرداد و افزود: بحث اصلی عدم استفاده از ماده مضر جوش شیرین(بیکربنات سدیم)در تولید نان ومضرات استفاده از این ماده در نان سنتی که به عنوان قوت غالب مردم است که تذکرات لازمداده شده است.

بختیاری به مضرات ماده مضرجوش شیرین اشاره کرد و گفت: این ماده مواردی نظیر بروز کم خونی، پوکی استخوان، مشکلات گوارشی، جلوگیری از جذب مواد مغذی و در نهایت منجر به سرطان می شود.

رئیس بهداشت محیط بروجرد بیان کرد: با توجه به آئین‌نامه بهداشتی مربوطه و رعایت موازین بهداشتی، جهت انجام موازین بهداشتی وعدم استفاده از جوش شیرین اتمام حجت شده است.

وی با اشاره به مجازات نانوایی هایی که از جوش شیرین استفاده کنند افزود: در صورت استفاده نانوایی ها از جوش شیرین علاوه بر قطع سهمیه آرد، افراد متخلف به مراجع قضایی جهت جریمه و در صورت صلاحدید به حبس محکوم می شوند و در صورت تکرار، جواز کسب فرد متخلف لغو وبه فرد دیگری واگذار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مهر ۱۳۹۳ )
بیمارستان بروجرد 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
روزهای بروجرد- مدیر کل راه و شهرسازی لرستان از پیشرفت فیزیکی 55 درصدی بیمارستان آیت الله بروجردی شهر بروجرد خبر داد.

به گزارش مهر، شهرام ملکی در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه های بیمارستانی در دست احداث در استان لرستان اظهار داشت: در حال حاضر بیمارستان شهرستان بروجرد دارای پیشرفت فیزیکی 55 درصد است.

وی با بیان اینکه بیمارستان آیت الله بروجردی شهرستان بروجرد 160 تختخوابی است عنوان کرد: این پروژه بیمارستانی دارای ردیف بودجه ملی بوده و در حال حاضر عملیات اجرایی آن در دست اجرا است.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان همچنین به پروژه بیمارستانی شهرستان الیگودرز اشاره کرد و گفت: این پروژه بیمارستانی نیز 98 تختخوابی بوده و در حال حاضر عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

ملکی با اشاره به اعتبارات هزینه شده برای اجرای این پروژه بیمارستانی تصریح کرد: تا کنون شش میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی بیمارستان الیگودرز از سال 75 آغاز شده است تصریح کرد: در این راستا ما از سال 89 طرح اجرای این پروژه را بار دیگر بازنگری کرده و مهندسی ارزش را روی آن انجام دادیم.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان بیان داشت: در حال حاضر پروژه بیمارستان الیگودرز دارای پیشرفت فیزیکی 95 درصد است.

ملکی همچنین به پروژه بیمارستانی شهرستان دورود اشاره کرد و بیان داشت: این بیمارستان نیز 160 تختخوابی بوده و هم اکنون دارای 10 درصد پیشرفت فیزیکی است.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای اجرای بیمارستان شهرستان دورود طی امسال افزود: در مجموع اعتبارات پیش بینی شده برای اجرای این پروژه 11 میلیارد تومان است.

ملکی همچنین به پروژه جایگزین بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد اشاره کرد و گفت: این بیمارستان جایگزین 210 تختخوابی بوده و هم اکنون دارای پیشرفت فیزیکی 15 درصد است.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مهر ۱۳۹۳ )
پیام تسلیت اصحاب رسانه بروجرد در پی درگذشت پدر شهید خبرنگار صارمی
روزهای بروجرد- در پی درگذشت پدر شهید خبرنگار محمود صارمی، اصحاب رسانه شهرستان بروجرد پیام تسلیتی صادر کردند.

به گزارش فارس، در این پیام آمده است: اکنون که پس از سال‌ها رنج و مشقت فراغ شاهد پیوستن روح ملکوتی پدری رنج‌دیده از داغ فرزند شهیدش هستیم، بر خود لازم دیدیم که این مصیبت بزرگ را به خانواده شهید راه قلم شهید محمود صارمی تسلیت گفته و غم هجران عزیز سفر کرده‌مان پدری دلسوز و مهربان حاج محمدرضا صارمی که حق پدری بر گردن ما خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان بروجرد را دارد بر همه تلاشگران عرصه خبر تسلیت گفته  و برای وی و فرزند شهیدش از خداوند منان طلب مغفرت و آمرزش و برای سایر بازماندگان صبر جزیل را خواستاریم.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مهر ۱۳۹۳ )
توقف یکساله کتابخانه ای در ایستگاه 90 درصدی/ هدیه ای که به عمر "استاد آیتی" کفاف نداد
روزهای بروجرد- رکود یکساله عملیات اجرایی کتابخانه استاد عبدالمحمد آیتی ادیب بزرگ ایرانی در ایستگاه 90 درصد پیشرفت فیزیکی در حالیست که قرار بود این کتابخانه در زمان حیات استاد به عنوان هدیه بروجردی ها به همشهری برجسته شان تقدیم شود که این هدیه به عمر استاد کفاف نداد. به گزارش مهر، کتابخانه های شهید باهنر و مرحوم استاد عبدالمحمد آیتی بروجرد از جمله پروژه های نیمه تمام هستند که به دلیل عدم تخصیص اعتبارات کافی تاکنون به اتمام نرسیده‌اند.کتابخانه شهید باهنر بر اثر زلزله سال 85 این شهرستان آسیب دیده که به دنبال آن احداث کتابخانه جدید در همان محل قدیمی در دستور کار قرار گرفت ولی به دلیل عدم تخصیص اعتبارات کافی هنوز به اتمام نرسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ آبان ۱۳۹۳ )
معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور درگذشت پدرشهید صارمی را تسلیت گفت
روزهای بروجرد- معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور در پیامی درگذشت حاج محمد رضا صارمی پدر بزرگوار الگوی ماندگار جامعه خبری کشور، شهید والامقام محمود صارمی را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،متن پیام پرویز اسماعیلی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«انالله و اناالیه راجعون»

خانواده محترم شهید صارمی

درگذشت حاج محمد رضا صارمی پدر بزرگوار الگوی ماندگار جامعه خبری کشور، شهید والامقام محمود صارمی را تسلیت گفته و از خداوند منان برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسالت می نمایم.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مهر ۱۳۹۳ )
پدر شهید صارمی دار فانی را وداع گفت
روزهای بروجرد- پدر خبرنگار شهید محمود صارمی ظهر سه شنبه دار فانی را وداع وبه فرزند شهیدش پیوست.pedare_shahid_saremi.jpg

به گزارش ایرنا 'حاج محمد رضا صارمی' پدر شهید والامقام محمود صارمی، در سن 88 سالگی به دلیل بیماری دستگاه گوارش در بیمارستان دار فانی را وداع گفت.

بنابراین گزارش زمان خاکسپاری فردا 23/7/93 ساعت 10:30 صبح از بهشت شهدای بروجرد تشیع و خاکسپاری خواهد شد.

این گزارش حاکی است مراسم ختم پدر خبرنگار شهید محمود صارمی فردا راس ساعت 14:30 دقیقه تا 16 در مسجد حضرت ولی عصر(عج) بروجرد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا در تاریخ 17 مرداد 1377 در مزار شریف افغانستان به شهادت رسید.
 
"روزهای بروجرد" درگذشت 'حاج محمد رضا صارمی' پدر شهید والامقام محمود صارمی را به خانواده محترم آن مرحوم و تمامی مردم شریف بروجرد تسلیت می گوید.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مهر ۱۳۹۳ )
فرماندار بروجرد: سرشماری عمومی کشاورزی، نقش محوری در نظام آمارهای کشاورزی ایفا میکند
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: سرشماری عمومی کشاورزی، نقش محوری و پایه ای در نظام ملی آمارهای کشاورزی هر کشوری ایفا می کند.

' رضا آریایی' روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا با اشاره به سکونت حدود 100هزار نفر در روستاهای این شهرستان افزود: کسب اطلاعات دقیق از نحوه فعالیت تولیدکنندگان محصولات کشاورزی ، مسوولان شهرستان را در ارایه خدمات بهتر به جمعیت روستا نشین و بهره برداران بخش کشاورزی یاری خواهد کرد.

وی تاکید کرد: جمع آوری آمار و اطلاعات صحیح پیش نیاز برنامه ریزی و توسعه هر جامعه محسوب می شود.

وی داشته های آماری را زمینه توسعه و برنامه ریزی در حوزه کشاورزی دانست و از کشاورزان خواست در این طرح عمومی سرشماری شرکت کرده و با آمارگیران همکاری کنند.

وی اظهار داشت: سرشماری عمومی کشاورزی منبعی بسیار مهم در زمینه تهیه داده های ساختاری و پایه ای بخش کشاورزی محسوب می شود.

وی افزود : مردم تاکنون استقبال خوبی از اجرای این طرح در روستاها داشته اند که عملکرد ماموران سرشماری عمومی کشاورزی را میسرتر کرده است.

وی با اشاره به وجود 69هزار هکتار اراضی کشاورزی و 20 هزار بهره بردار در این شهرستان افزود: در اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی در بروجرد تعداد 30 نفر به طور مستقیم و 100 نفر به صورت غیرمستقیم دخالت دارند.

آریایی گفت: شمارش واحدهای تولید کشاورزی در شهرها و روستاهای کشور در قالب سرشماری عمومی هر 10 سال یک بار انجام می شود و ویژگی سرشماری امسال کشاورزی تمام الکترونیک بودن آن است.

وی اضافه کرد: آمارگیران در این سرشماری نام و نشان بهره برداران، کد پستی محل سکونت، سن، جنس، سواد و تحصیلات، کاربری اراضی کشاورزی، نوع و میزان محصولات تولیدی، در تمامی رده های کشت زراعی، گلخانه ای، باغی، دامپروری و شیلات و زنبور داری و پرورش کرم ابریشم را جمع آوری می کنند.

طرح سرشماری عمومی کشاورزی از پنجم مهر همزمان با سراسر کشور در شهرستان بروجرد آغاز شده و تا 18 آبان ماه ادامه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مهر ۱۳۹۳ )
نمایشگاه خوشنویسی حکمت های 'نهج البلاغه' در بروجرد برپا شد
روزهای بروجرد- نمایشگاه خوشنویسی حکمت های 'نهج البلاغه' روز سه شنبه در مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، این نمایشگاه به مناسبت دهه ولایت و عید غدیر خم دایر شده است.

در این نمایشگاه 17 تابلو اثر خوشنویسی از حکمت های نهج البلاغه اثر استادان و مدرسان انجمن خوشنویسان بروجرد با دو تکنیک ثلث و نستعلیق به نمایش گذاشته شده است.

خط نستعلیق این آثار را استاد 'رسول میراحمدی' و خط ثلث تابلو ها را استاد 'امین صیدی ' از اساتید فوق ممتاز انجمن خوشنویسان بروجرد تحریر نموده اند .

علاقمندان می توانند به مدت یک هفته از این نمایشگاه دیدن نمایند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مهر ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: اکثریت مطلق مجلس دهم بااصولگرایان است/ اصلاح طلبان تکلیفشان با خودشان مشخص نیست
روزهای بروجرد- نماینده بروجرد معتقد است که استکبار ستیزی، عدم حضور در کانون های قدرت و ثروت نامشروع و مردمداری مهمترین خصوصیات اصولگرایی استbiranvand55.jpg که هر کس در آن ها قرار بگیرد پیروز انتخابات مجلس و موفق به کسب رای مردم خواهد شد.
بهرام بیرانوند در گفت و گو با خبرآنلاین پیش بینی برای انتخابات مجلس دهم را بسیار زود هنگام توصیف کرد و گفت: زمان و فرصت زیادی هست و انتخاباتی کردن فضای کشور مقدار کارایی افراد را در ساختار سیاسی و اجرایی پایین می اورد.

وی افزود: در حال حاضر به علت شرایط حساس و موقعیتی که کشور در آن است نیاز داریم که در حوزه اجرایی و البته قانون گذاری حواس ها جمع وظایف باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که آغاز فعالیت های انتخاباتی مجلس از حالا که حدود 1.5 سال به انتخابات مانده است اصولا خبر چندان خوشی نیست،خاطر نشان کرد: این موضوع چون عرض کردم به فصل و ورود به فضای انتخابات در حالی که حدود یک سال و خورده ای مانده به انتخابات دمای فضای سیاسی کشور را بالا می برد که این اصولا درست نیست.

این عضو فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به این که با توجه به شرایط حال حاضر کشور آیا مجلس آینده را نیز متعلق به اصولگرایان می داند،گفت: تحلیل من این است که مجلس آینده نیز با اکثریت مطلق اصول گرایان تشکیل می شود و دولت نه می تواند و نه امکان ورود به فضای انتخابات مجلس را دارد.
وی تصریح کرد: این دولت قوه ی مجریه ی کشور است و همچنین مباحثی را هم که اقای رییس جمهور در کشور مطرح کردند، فاقد آن توان است که بتواند یک اجماع در کشور ایجاد و موجی راه بیاندازد که جامعه و مردم را ساماندهی کند.

بیرانوند گفت: اصلاح طلبان نیز به واسطه ی سوابق گذشته و عملکردی که در بعضی از عناصر اصلاح طلب و فتنه ی88 داشتند هنوز نتوانسته اند آن وجهه و چهره را بازسازی کنند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم ادامه داد: در واقع به معنی این است که  آنها تکلیفشان با خودشان مشخص نیست و به طور قطع به یقین بحث فتنه در انتخابات آینده خط قرمزی خواهد بود که دستگاه های نظارتی آن را به صورت کامل اعمال خواهند کرد.
وی ادامه داد: چه مردم کشور ما و چه مردم دنیا هیچ وقت به کودتا گران علیه منافع کشور جایزه نخواهند داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اصول گرایان در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری عملکرد خوبی نداشتند،گفت: اصولگرایان با وجود عملکرد نه چندان درست در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، در بحث انتخابات مجلس متفاوت بوده و خواهند بود و در واقع این مردم اصول گرا هستند که نمایندگان خودشان را به مجلس خواهند فرستاد ولو اینکه بعضی چهره ها عوض شوند.

وی گفت: مردم ما مردم مسلمان، معتقد به منافع ملی و درپی تحقق اهداف عالی انقلاب و اسلام هستند و هرکسی از رجال سیاسی که بیاید و بخواهد این مساله را محقق کند باید معتقد به اهداف انقلاب بوده و دنباله روی صاحبان قدرت و ثروت نامشروع نباشند.

نماینده اصولگرایای مجلس نهم با تاکید بر این که گروه هایی در انتخابات آینده مجلس رای خواهند آورد که همراه مردم باشند،خاطر نشان کرد: استکبار ستیزی و تمامی موارد گفته شده جزو خصوصیات اصول گرایی است و حالا هرکسی هر نوع خط کشی که میخواهد را می تواند انجام دهد و مردم یقینا به این گونه افراد رای خواهند داد.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۱ مهر ۱۳۹۳ )
محقق بروجردی مدال طلای جهانی اختراعات خود را به همسر شهید علیمحمدی اهدا کرد
روزهای بروجرد- محقق واحد بروجرد دانشگاه پیام نور مدال طلای المپیاد جهانی اختراعات را به همسر شهید علیمحمدی اهدا کرد.roozbahani_ekhtera.jpg

به گزارش فارس، علی محمدی روزبهانی محقق ایرانی از واحد بروجرد دانشگاه پیام نور که در المپیاد جهانی اختراعات در سال 2013 به مدال طلا دست یافته بود مدال خود را به همسر شهید علیمحمدی اهدا کرد.

پس از بازدید کرمی همسر شهید دکتر علیمحمدی از اختراع این محقق ایرانی، وی مدال خود را اهدا کرد.

اختراع محمدی روزبهانی یک دستگاه هوشمند رطوبت‌گیر هوا برای صنایع فوق حساس است که به اندازه یک هزارم درصد رطوبت را هم به صفر می‌رساند.

آخرين بروز رساني ( ۲۱ مهر ۱۳۹۳ )
فراخوان همایش یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش بروجرد
روزهای بروجرد- همایش یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش بروجرد برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان بروجرد در مورخه 14/7/1393این مدیریت در نظر دارد به مناسبت فرا رسیدن یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش شهرستان بروجرد و معرفی سابقة آموزشی و فرهنگی این شهرستان همایشی در قالب ارائه مقال ، سخنرانی و بیان خاطرات برگزار نماید . از همه پژوهشگران، فرهیختگان و علاقه مندان به پیشینة فرهنگی و آموزشی بروجرد دعوت می شود، مقاله، تصویر، سند و خاطرات خود در ارتباط با موضوع فوق را تا تاریخ 15/9/1393 به کارشناس پژوهشی آموزش و پرورش شهرستان بروجرد تحویل نمایند . مقالات پس از داوری و تصویب به دبیرخانه همایش ارسال می گردد. از آثار برتر و برگزیده تجلیل به عمل آمده گواهی حضور و ارائه مقاله در همایش صادر خواهد شد .

اهداف همایش :

 •   کسب  تجربه از گذشته جهت برنامه ریزی بهتر در زمینه آموزش و پرورش در راستای تحقق برنامه چشم انداز بیست ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی .
 •   بررسی و مطالعه ی نقش آموزش و پرورش در رشد علمی منطقه .
 •   شناسایی اسناد و مدارک تاریخی مربوط به آموزش و پرورش منطقه .
 •   شناسایی پیشینه فرهنگی و آموزشی شهرستان بروجرد .
 •   شناسایی افراد و شخصیت های تأثیر گذار در آموزش و پرورش بروجرد .
 •   معرفی افراد موفق علمی ، فکری ، فرهنگی برآمده از آموزش و پرورش بروجرد .
 •   تشویق کارکنان آموزش و پرورش به انتشار مقالات علمی و شرکت در همایش های علمی و پشتیبانی از آنها .
 •   معرفی جایگاه تعلیم و تربیت از دیدگاه مردم بروجرد طی سدة گذشته .
 •   بررسی راههای تقویت و تجهیز پژو هشکده معلمان و موزه آموزش و پرورش بروجرد .
 •   ایجاد ارتباط بین آموزش و پرورش و جامعه با استفاده از تجارب فارغ التحصیلان آموزش و پرورش .
 •   ایجاد ارتباط پژوهشی بین آموزش و پرورش و مراکز علمی ، دانشگاهی و پژوهشی .
محورهای همایش :
1.    بررسی پیشینه تاریخی آموزش و پرورش لرستان .
2.    گردآوری اسناد و مدارک تاریخی مرتبط با آموزش و پرورش بروجرد .
3.    گرد آوری خاطرات مرتبط با آموزش و پرورش بروجرد، در طول صد ساله گذشته .
4.    بررسی نقش مشارکت های مردمی درآموزش و پرورش بروجرد در یک صدساله اخیر.
5.    تعامل مکتب خانه های سنتی با آموزش و پرورش نوین، طی سده ی  گذشته .
6.    بررسی تطبیقی آموزش و پرورش بروجرد در گذشته با مناطق هم جوار .
7.    بررسی تغییرات نظام آموزش و پرورش کشور بر آموزش و پرورش بروجرد .
8.    بررسی روند تغییرات مدیریتی و منابع انسانی آموزش و پرورش بروجرد از ابتدا تاکنون.
9.    معرفی پایه گذاران و مروجین تعلیمات نوین در بروجرد .
10.     آشنایی با مراکز و شیوه های سنتی تعلیم و تربیت مقارن با شکل گیری آموزش و پرورش جدید .
11.    بررسی نقش و جایگاه اقلیت های دینی در آموزش و پرورش بروجرد .
12.    بررسی ارتباط و تعامل مدارس دینی شهرستان بروجرد با آموزش و پرورش نوین.

آدرس : بروجرد – خیابان مدرس – مدیریت آموزش و پرورش بروجرد کارشناس –
پژوهش و تحقیقات – تلفن مستقیم 42531029 اداره 5 -42534053 داخلی  226


شرایط پذیرش مقالات :

 •     مقاله پیش تر در نشریات دیگر چاپ نشده باشد .
 •     مقاله بدیع و فاقد اقتباس و تقلید باشد .
 •     حجم هر مقاله حداکثر 25 صفحه باشد .
 •     هیئت داوران در رد یا قبول و نیز اصلاح مقاله آزاد است .
 •     مقالات ارسال شده برگشت داده نمی شود .
 
ضوابط مربوط به مقالات :

 •     ارسال دو نسخه از مقاله به صورت تایپ شده در برنامة Word2007 با  قلم لوتوس 14 به همراه CD الزامی است .
 •     مقاله شامل : چکیده فارسی ، مقدمه ، بحث و بررسی ، فرضیة پژوهش و ارائـــــه ی تحلیل های مناسب با موضوع ، نتیجه گیری و کتابنامه باشد .
 •     ارجاعات در داخل متن با ذکر نام خانوادگی یا نام اَشهر نویسنده ، تاریخ انتشــار ، شماره ی صفحه و جلد باشد نشانی مطلب در داخل پرانتز قرار گیرد ، مانند : ( اعتماد السلطنه  ، ج ا ، 1367 ، ص 256 ) .
 •     فهرست کتابنامه به تفکیک زبان در پایان مقاله به ترتیب حروف الفبا به صورت ذیل تنظیم شود :
نام خانوادگی یا نام اَشهر نویسنده ، نام .  سال انتشار ، عنوان اثر ، نام و نام خانوادگی مصحح یا مترجم ، محل نشر ، ناشر .
 •    در صورت ارسال سند  ، CD  تصویر اسکن شده اسناد به همراه ذکر کامل مشخصات و مکان نگهداری آنها ضروری است .

ارسال مستندات، یا منابع مربوط به خاطرات. برای ارائه آن در همایش، توصیــــه می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مهر ۱۳۹۳ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.