۱۲ اسفند ۱۳۹۳   ۲۲:۰۰    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
لزوم نظارت شبکه بهداشت بر توزیع شیر مدارس در بروجرد
روزهای بروجرد- توزیع شیر در مدارس اقدامی شایسته و قابل تقدیر است که خوشبختانه به طور منظم در مدارس بروجرد در حال انجام است اما با توجه به حساسیت شیر به آلودگی های محیطی لازم است مسئولان مربوطه بویژه شبکه بهداشت به طور مرتب آزمایشات لازم را بر شیرهای توزیعی انجام دهند.
 
با این وجود یکی از مخاطبان "روزهای بروجرد" با ارسال تصاویری از وجود اشیای خارجی در شیر فرزند خود خبر داد. وی با اشاره به اینکه شیر مورد نظر را به شبکه بهداشت بروجرد تحویل داده است بیان داشت:  کارشناسان این اداره قول پیگیری این موضوع را داده‌اند.
 
لزوم نظارت شبکه بهداشت بر توزیع شیر مدارس در بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ )
65 زندانی جرائم غیر عمد بروجرد در انتظار کمک های خیران برای آزادی هستند
روزهای بروجرد- دادستان عمومی و انقلاب بروجرد به وجود یکهزار و 370 زندانی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: 65 زندانی جرائم غیر عمد بروجرد در انتظار کمک های خیران و نیکوکاران برای آزادی هستند.

به گزارش ایرنا 'مصطفی جعفری' در همایش جشن حمایت خیران و معتمدان انجمن حمایت از زندانیان غیرعمد بروجرد در سرسرای فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: زندانیان جرائم غیر عمد به دلیل داشتن مشکلات مالی در زندان به سر می برند.

وی کمک نیکوکاران و خیران را در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بسیار موثر خواند و اظهار کرد: 40 درصد زندانیان بروجرد سرپرست و 30 درصد آنها نان آور خانواده هستند و نبود آنها مشکلات زیادی را برای خانواده ها بوجود می آورد.

دادستان عمومی و انقلاب بروجرد افزود: عدم حضور 90 درصد زندانیان در کنار خانواده مشکل آفرین است و فقط خانواده 10 درصد از زندانیان به دلیل آزارهای این افراد خواهان زندان ماندن آنها هستند.

وی در خصوص فعالیت انجمن حمایت از زندانیان بروجرد گفت: این انجمن علاوه بر کمک به زندانیان و خانواده آنها تلاش دارد تا از توان و تخصص زندانیان برای درآمدزایی خانواده های آنها استفاده کند.

جعفری اضافه کرد: انجمن حمایت از زندانیان بروجرد در نظر دارد در ایام ماه مبارک رمضان، بازگشایی مدارس و عید نوروز به خانواده های زندانیان سبد کالا بدهد لذا نیازمند کمک خیراان است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان بروجرد نیز در این همایش ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) گفت: انجمن حمایت از زندانیان بروجرد از کمبود نیروی انسانی و اعتبار، فرسودگی اماکن، عدم استفاده لازم از توان زندانیان، عدم شناخت کافی نهادها و ادارات دولتی و مردم از وظایف انجمن رنج می برد.

'محمود مقدسی' با اشاره به اینکه 80 درصد زندانیان زیر خط فقر هستند، افزود: این زندانیان باید زیر چتر انجمن حمایت از زندانیان قرار گیرند تا خانواده های آنها به سمت جرم نروند.

وی زندانیان را قربانیان جنگ نرم دشمن دانست و خاطرنشان کرد: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس در مقابل سه نوع تهدید سخت، نیمه سخت و نرم دشمن ایستادند و اکنون نیز خیران می توانند به عنوان رزمندگان جنگ نرم به زندانیان یاری برسانند.

وی اظهار کرد: انجمن حمایت از زندانیان بروجرد در راستای کمک به زندانیان و خانواده های آنها، نوپروری و اصلاح زندانیان و همکاری با زندان ها و موسسات تامینی و تربیتی و مراکز پس از خروج زندانیان فعالیت و اقدام می نماید.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان بروجرد هدف اصلی این انجمن را حمایت از خانواده های بی بضاعت عنوان کرد و افزود: این انجمن نخستین بار در سال 1320 به نام بنگاه حمایت تشکیل شد و پس از انقلاب اسلامی در سال 1360 پس از تغییرات کلی در اساسنامه به نام انجمن حمایت زندانیان تغییر یافت.

وی خواستار عضویت انجمن حمایت از زندانیان بروجرد در شورای اداری این شهرستان شد و گفت: با عضویت این انجمن در شورای اداری نهادها و ادارات دولتی به وظایف انجمن آگاه می شوند زیرا در بسیاری موارد ادارات همکاری خوبی با انجمن ندارند.

مقدسی ایجاد دسترسی آسان انجمن حمایت از زندانیان بروجرد به اصناف و ادارات را لازم خواند و اضافه کرد: وظایف این انجمن باید از طریق رسانه ها برای مردم تبیین شوند.

اهدای لوح تقدیر به 33 نفر از خیران بروجرد، خواندن دلنوشته، پخش نماهنگ در خصوص اماکن زیرنظر انجمن حمایت از زندانیان بروجرد و توزیع فرم های عضویت در انجمن حمایت از زندانیان بروجرد از دیگر بخش های این همایش بودند.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ )
80 خانواده از زندانیان بروجرد نیاز محسوس مالی دارند
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: 80 خانواده از زندانیان بروجرد نیاز محسوس مالی دارند که باید در حد توان در راستای رفع مشکلات آنها اقدام شود.

به گزارش فارس، مسلم پورقاسمیان در همایش جشن حمایت خیرین و معتمدین انجمن حمایت از زندانیان غیرعمد این شهرستان اظهار کرد: مبلغی معادل 200 میلیون تومان برای تامین مایحتاج شب عید خانواده‌‏های زندانیان نیازمند در این شهرستان نیاز است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از طرق مختلف در راستای تامین منابع درآمدی برای انجمن حمایت از زندانیان ادامه داد: در صورتی که این انجمن از منابع درآمدی پایدار تامین شود، امکان ارائه خدمات بیشتر به زندانیان و خانواده‏‌های آنها فراهم می‏‌شود.

این مسئول با اشاره به نقش اثرگذار و غیر قابل انکار افراد خیر و نیکوکار در حمایت مالی از زندانیان و خانواده‏‌های آن‌ها عنوان کرد: برخی از این افراد به دلایلی همچون بدهی‏‌های مالی یا تصادف و ناتوانی در پرداخت دیون خود دوران حبس زندان را می‏‌گذرانند.

پورقاسمیان خاطرنشان کرد: بنابراین استفاده قابل توجه و حداکثری از ظرفیت افراد خیر و نیک‌اندیش نقش ممتازی در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد داشته و می‏‌تواند جلوی بسیاری از ناهنجاری‏‌های اجتماعی را بگیرد.

وی با تقدیر از اقدام خیراندیشانه خیرین بروجردی در حمایت از زندانیان اضافه کرد: برگزاری این همایش علاوه بر اینکه گویای حس نوع‌دوستانه و خیرخواهانه افراد نیک‌اندیش در راستای کمک به زندانیان نیازمند است، این امکان را فراهم می‏‌آورد، تا در آستانه سال نو برخی از این افراد به آغوش گرم خانواده بازگرداند.

فرماندار بروجرد تاکید کرد: استفاده از ظرفیت خیرین سودی چند سویه دارد، چرا که علاوه بر آزادی این افراد از بند زندان، زمینه وقوع بسیاری از ناهنجاری‏‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را کم کرده و از این طریق به تضمین سلامت جامعه کمک می‏‌کند.

پورقاسمیان با اشاره به ضرورت تداوم این‌گونه برنامه‎‏های نوع‌دوستانه تصریح کرد: استفاده از توان و تخصص برخی از زندانیان به منظور درآمدزایی بیشتر و صرف منابع مالی به دست آمده در راستای تامین برخی از نیازهای زندانیان و خانواده‏‌های آنها نیز اقدام در خور توجه و اثربخشی است که توسط انجمن حمایت از زندانیان انجام می‏‌شود.

آخرين بروز رساني ( ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ )
نخستین عمل جراحی قلب باز در بروجرد با موفقیت انجام شد
 رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت : نخستین عمل جراحی قلب باز در بروجرد با موفقیت انجام شد.

دکتر" محسن صیرفی" در گفت و گو با بازتاب بروجرد افزود : نخستین عمل جراحی قلب باز روز گذشته بر روی یک بیمار مرد 54 ساله در بیمارستان امام خمینی(ره) بروجرد با موفقیت انجام شد .

وی اضافه کرد : در این عمل یک تیم 10 نفره پزشکی حضور داشتند و این عمل به خوبی انجام شد و حال بیمار عمل شده در حال حاضر رو به بهبودی می باشد.

به گفته وی بخش جراحی قلب بیمارستان امام (ره) با دو اتاق عمل و شش تخت آی سی یو برای مراقبت های بیمار بعد ازعمل جراحی تکمیل وتجهیز شده است.

صیرفی اظهار داشت : برای تجهیز بخش جراحی قلب بیمارستان امام(ره) مبلغی حدود دومیلیارد تومان هزینه شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد تصریح کرد : هدف از راه اندازی بخش جراحی قلب در بروجرد این بود که بیماران هزینه کمتری برای رفت و آمدها به شهرهای دیگر برای جراحی صرف نمایند.

وی همچنین در راه اندازی بخش جراحی قلب در بیمارستان بروجرد، دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همکاری و مساعدت زیادی داشتند.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ )
افزایش 70 درصدی عمل جراحی با اجرای طرح تحول نظام سلامت در بروجرد
روزهای بروجرد- رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: آمار عمل جراحی با اجرای طرح تحول نظام سلامت در شهرستان بروجرد 70 درصد افزایش یافته است.

'محسن صیرفی' در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت موجب شده تا میزان رضایتمندی بیماران و انجام عمل های جراحی بزرگ در این شهرستان افزایش یابد.

وی با اشاره به ارتقای کیفیت عمل های جراحی همزمان با افزایش آمار آنها گفت: افزایش تعداد عمل های جراحی موجب شده تا اتاق عمل در دو نوبت صبح و بعد از ظهر فعالیت داشته باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد به موفقیت آمیز بودن تمام مراحل طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان اشاره کرد و افزود: تمام مراحل این طرح در بروجرد از جمله طرح هتل لینگ با جدیت در حال اجرا هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقای ویزیت در بروجرد گفت: 10 پزشک متخصص در بروجرد در یک ساختمان مستقر شده اند و روزانه 450بیمار را ویزیت می کنند.

صیرفی افزود: بیماران مراجعه کننده به این پزشکان در صورت نیاز به جراحی یا سایر خدمات پزشکی مشمول طرح نظام سلامت سه درصد(روستاییان) و شش درصد(شهرنشینان) از هزینه درمان را پرداخت می کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت و استقبال مردم از این طرح برای خدمات دهی مطلوبتر به بیماران با کمبود نیرو در بخش های مختلف مانند نیروی پرستار، خدمات و پشتیبان مواجه هستیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: رایزنی هایی برای رفع این مشکل با دانشگاه علوم پزشکی لرستان صورت گرفته است.

آخرين بروز رساني ( ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ )
کاش جسارت عذرخواهی را داشتیم

ناصر مرادیناصر مرادی*- این پیام برای همه شهروندان عزیز بروجرد، علی الخصوص همکاران نجیب و مظلوم به معنی واقعی خودم در شهرداری بروجرد است. عزیزان، بنده بعنوان منتخب شما از صمیم قلب پوزش میطلبم که در جایگاه فعلی که شورای اسلامی شهر بروجرد است در مدت یک سال و نیم که از عمر شورای دوره چهارم می‌گذرد کار مفید و پرفایده‌ایی صورت نگرفته و عمر این مدت صرف رو کم کردن همدیگر و رایزنی با افراد بیرون از شورا برای تصدی گری ریاست و هیئت رئیسه و جایگاه بخشیدن و نفع شخصی شده و هیچ نفع عمومی در آن نبوده است. پیشنهادات بنده بشرح زیر بوده که متاسفانه ثمربخش نبوده است. قضاوت با خود شما...

  •   یا شهردار فعلی ناتوان است و به علت‌های مختلف از انجام راهکارهای شورا سر باز میزند و به همین علت بدهی های میلیاردی این مدت 1.5 سال ثمره عملکرد ضعیف ایشان است که باید فکری کنیم و هر چه زودتر فرد توانمند و..... انتخاب کنیم که جلوی ضرر را از هرکجا بگیریم منفعت است.

  •   یا این شهردار فردی خوب و مدیر و فعال است که باید راهکارهای مناسب و برون رفت از این عقب ماندگی 5ماهه حقوق و 10میلیاردی که به تامین اجتماعی اضافه شده و یا چند میلیاردی که پیمانکاران طلب دارند را ارایه کنیم و ایشان را ملزم به اجرای راهکار های ارایه شده از سوی شورا نماییم.

  •   یا واقعا ما دروغ گفتیم و هیچ برنامه و راهکاری برای برون رفت نداریم. مرد و مردونه همه دسته جمعی استعفاء کنیم تا قائم مقام شورا که همان شخص استاندار است سکان را در دست بگیرد و مردم هم خیالشان از ناحیه شورا و منتخبین خودشان راحت باشه و دیگه اگر اضافه کاری کسی کم شد یا به کسی تعطیل کاری ندادند و یا درآمد شهرداری کم بود نگویند شورا مقصر است...
خدا وکیلی شما قضاوت کنید  
 
 ...............
* عضو شورای اسلامی شهر بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ )
280 دستگاه وسیله نقلیه مسروقه در بروجرد کشف و ضبط شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: ماموران نیروی انتظامی بروجرد در طرح مبارزه با سرقت از ابتدای سال جاری تاکنون 280 دستگاه خودرو و موتور سیکلت مسروقه را در این شهرستان کشف و ضبط کردند.

سرهنگ 'علیرضا دلیری' در گفت و گو با ایرنا ضمن تشریح طرح های ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با سرقت در بروجرد افزود: ماموران نیروی انتظامی بروجرد با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح های متعدد انتظامی در 11 ماه گذشته موفق شدند 114 دستگاه خودرو و 166 دستگاه موتورسیکلت مسروقه را شناسایی و کشف نمایند.

وی اظهار کرد: در این مدت، 72 فقره کیف قاپی، 650 فقره سرقت محتویات داخل خودرو، 214 فقره سرقت منزل، 95 فقره سرقت از اماکن شخصی، 12 فقره جیب بری، 74 فقره سرقت احشام، 79 فقره سرقت مغازه و 413 فقره سایر سرقت ها کشف شده است.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به شناسایی و دستگیری 795 متهم در این عملیات ها افزود: مشارکت و همکاری مردم با پلیس در اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی قابل تقدیر است.

سرهنگ دلیری از شهروندان بروجردی خواست درصورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز در اسرع وقت با شماره تلفن 110 تماس گیرند.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ )
مدیرعامل شهرک صنعتی بروجرد: نبود سرمایه در گردش دلیل اصلی تعطیلی واحدهای تولیدی بروجرد است
روزهای بروجرد- مدیرعامل شهرک صنعتی بروجرد گفت: نبود سرمایه در گردش تولیدکنندگان بروجرد را با مشکل مواجه کرده و سبب تعطیلی و کاهش میزان تولید واحدهای فعال‌شده است.

به گزارش تسنیم، محمود روزبهانی در کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار داشت: هم‌اکنون 76 واحد تولیدی در شهرک صنعتی این شهرستان مشغول به فعالیت هستند که از این میان تعدادی از آن‌ها به دلیل برخی سوء مدیریت‌ها در آستانه تعطیلی هستند.
وی با اشاره به لزوم اصلاح سازوکارهای قانونی حمایت از تولیدکنندگان، افزود: متأسفانه اعمال برخی سلایق در مدیریت این واحدها و نیز پرداخت تسهیلات بانکی آن‌هم با سود بالا این واحدها را به حالت تعلیق و یا تعطیلی کشانده است.

مدیرعامل شهرک صنعتی بروجرد نبود سرمایه در گردش را مهم‌ترین چالش تولیدکنندگان در این شهرستان دانست و بیان کرد: نبود سرمایه در گردش یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که تولیدکنندگان این شهرستان را با مشکل مواجه کرده است که در بسیاری از موارد سبب تعطیلی و کاهش میزان تولید واحدهای فعال‌شده و فعالیت آن‌ها را مختل کرده است.

روزبهانی عدم مدیریت صحیح تبلیغات، نبود بازار مصرف و کمبود مواد اولیه تولید را مهم‌ترین عوامل تعلیق تولید در شهرک صنعتی بروجرد دانست و عنوان کرد: تحریم‌های نابرابر علیه جمهوری اسلامی مانع ورود بسیاری از مواد اولیه کارگاه‌های تولیدی در این شهرستان شده است به‌گونه‌ای که بسیاری از این واحدها که مواد اولیه خود را از طریق کشورهای خارجی وارد می‌کردند اینک با تشدید تحریم‌ها علیه ایران قادر به تهیه و خرید آن‌ها نیستند که خود بیکاری این واحدها را به دنبال داشته است.

وی از معرفی 30 واحد تولیدی به بانک‌های عامل به‌منظور دریافت تسهیلات خبر داد و عنوان کرد: مهم‌ترین مطالبه تولیدکنندگان استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و برخورداری از تسهیلات با درصد سود کم این صندوق است که می‌تواند در رفع بسیاری از معوقات مالی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تأثیرگذار باشد.

مدیرعامل شهرک صنعتی بروجرد با اشاره به معضل فراگیر بیکاری در این شهرستان، تصریح کرد: مادامی‌که موضوع و مشکل بیکاری در جامعه و بخصوص برای جوانان بیکار این شهرستان برنامه‌ریزی و اقدام مسئولانه صورت نگیرد نمی‌توان چشم‌انداز روشن و قابل‌اعتمادی را برای ثبات اقتصادی و اجتماعی در نظر داشت.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: قرارداد اسلو تداعی‌کننده توافق دو مرحله‌ای ایران و غرب است
روزهای بروجرد- عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت امور خارجه باید مشخص کند این تفاهم الزام‌آور و یا تعهدآور است یا خیر؛ در صورتی که الزام‌آور و تعهدآور باشد، به معنای توافق است نه تفاهم.
به گزارش مهر، بهرام بیرانوند اظهار داشت: قرارداد اسلو که ما بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها با واسطه‌گری کشورهای منطقه در دو مرحله تصویب شد، تداعی‌کننده همین حال و هوای توافق دو مرحله‌ای ایران و غرب است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات اخیر سخنگوی وزارت امور خارجه مبنی بر تفاهم در مرحله اول و توافق در مرحله دوم، گفت: وزارت امور خارجه باید مشخص کند این تفاهم الزام‌آور و یا تعهدآور است یا خیر؛ در صورتی که الزام‌آور و تعهدآور باشد، به معنای توافق است نه تفاهم.
 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: در توافق دیگری نیز که به دو قسمت کلی و جزئی تقسیم شد، مصر متعهد شد تا ادوات سنگین و نیروهای نظامی خود را از صحرای سینا خارج کند که این توافق نیز در حال حاضر برای آنها تبدیل به نقطه ضعف شده است، زیرا داعش در این منطقه در حال فعالیت است.
بیرانوند اظهار داشت: ما با غربی‌ها تا به امروز چندین بار مذاکره‌ کرده‌ایم و به صراحت اعلام می‌کنیم توافقی که در سعدآباد اعلام شد، یک شکست بود. دشمنان بعد از این توافق اعلام کردند، میوه جنگ عراق و بصره را در سعدآباد چیدیم. ما هوشیاری تیم مذاکره‌کننده و رئیس‌جمهور محترم را طلب می‌کنیم.
 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی تحقیق و تفحص از مذاکرات الجزایر توسط دولت شد و گفت: در آن توافق با اینکه غربی‌ها آماده پذیرش هر گونه شروطی از سوی ایران بودند، طرف ایرانی به آسانی گروگان‌ها را از دست داد و ناچار شد به دو تابعیتی‌ها خسارت سنگین بدهد؛ طلب‌مان را از آمریکایی‌ها نگرفتیم و حتی وام‌هایی را که قرار بود سال‌های بعد بازپرداخت آن شروع شود، در همان توافق به صورت نقدی پرداخت کردیم.
 
وی ادامه داد: در توافق الجزایر بر سر گروگان‌های سفارت آمریکا گفتگو کردیم. این گروگان‌ها ۴۰۰ روز در اختیار ایران بودند، تیمی از وزارت خارجه ایران نزدیک به سه ماه در الجزایر ماند و در خصوص این گروگان‌ها مذاکره کرد و در پایان دست خالی برگشت.
 
بیرانوند تاکید کرد: سود حریف در این مذاکرات بسیار بیشتر از ما بود، چرا که قواعد بازی را آنها تعیین کردند. ما مردمی تازه انقلاب کرده بودیم، با خوش‌بینی بسیار زیاد نسبت به سایر دولت‌ها.
وی با اشاره به خاطرات هاشمی رفسنجانی در خصوص آزادسازی گروگان‌‌های غربی در لبنان، گفت: در آن مذاکرات نیز طرف غربی به وعده‌های خود عمل نکرد.
 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه ما بیش از آنکه به غربی‌ها در مذاکرات سوء‌ظن داشته باشیم، روی خوش نشان می‌دهیم و غربی‌ها احساس می‌کنند ما در حال تشویق آنها برای فریبکاری هستیم.
 
بیرانوند با اشاره به اظهارات اخیر افخم، ‌ گفت: به نظر من اظهارات افخم نوعی قلق‌گیری اجتماعی بود که قصد داشتند بررسی کنند آیا می‌توانند با تغییر نام توافق کلی به تفاهم همان مفهوم را جلو ببرند که با واکنش منفی اجتماعی روبرو شدند؛ امیدواریم هوشیارتر با این موضوع برخورد کنند.
 
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رئیس‌جمهور اگر آغوشش را برای نیروهای داخلی باز کند، آنها دولت را در مذاکرات تقویت می‌کنند و این کار بهتر از تلاش برای ساکت کردن منتقدان است.
وی ادامه داد: منتقدان ممکن است امروز به خاطر قدرت رسانه‌ای دولت سکوت کنند اما تاریخ هیچ‌گاه سکوت نخواهد کرد.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ )
فرماندار بروجرد: به کارگیری نیروهای غیربومی عامل مهمی در بیکاری جوانان این شهرستان است
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: مسئولان ارشد کارگروه اشتغال بروجرد زنگ خطر بیکاری در این شهرستان را جدی بگیرند.فرماندار بروجرد: به کارگیری نیروهای غیربومی عامل مهمی در بیکاری جوانان این شهرستان است مسلم پورقاسمیان در کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار کرد: بیکاری فراگیر در شهرستان بروجرد به معضلی مهم در برنامه‌ریزی‌های کلان این شهرستان تبدیل شده‌ است.وی با اشاره به تلاش پیگیر برخی مسئولان در رفع این معضل در شهرستان بروجرد عنوان کرد: هرچند بسیاری از مسئولان همواره از تلاش و برنامه‌ریزی برای مقابله و کاهش بیکاری در جامعه سخن گفته‌اند، ولی واقعیت این است که تاکنون این تلاش‌ها و اقدامات دستاورد چشمگیر و اثرگذار در کاهش و کمرنگ ساختن وضعیت بیکاری در جامعه و در میان جوانان شهرستان بروجرد به همراه نداشته است.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ اسفند ۱۳۹۳ )
مدیر امور برق بروجرد: "طرح بعثت" پایانی بر سرقت کابل‌های برق در بروجرد است
روزهای بروجرد- مدیر امور برق بروجرد گفت: با اجرای طرح بعثت در چهار ماه گذشته هیچ‌گونه گزارشی از سرقت کابل برق در این شهرستان اعلام نشده است.

محمدعلی خسروی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: تا پیش از اجرای این طرح روزانه به طور متوسط سرقت 60 کیلوگرم سیم در این شهرستان رخ می‎داد که هزینه‌‏های سنگینی را به شرکت توزیع برق تحمیل می‏‌کرد.

وی ادامه داد: این در حالی است که در حال حاضر سرقت سیم‌‏های مسی تقریبا به صفر رسیده است که یکی از مهمترین دلایل آن تبدیل سیم‏‌های مسی به کابل خودنگهدار است.

این مسئول اضافه کرد: در این کابل‏‌ها از سیم‎های آلومینیومی استفاده شده است که ارزش ریالی بالایی ندارند، همچنین این امکان وجود دارد در صورت بریده شدن سیم اتصالی رخ داده و سارقین دچار برق گرفتگی شوند.

خسروی عنوان کرد: همکاری مجدانه نیروی انتظامی این شهرستان یکی دیگر از اهرم‌‏های تاثیرگذاری است که نقش قابل توجهی در کاهش چشمگیر سرقت کابل‏‌های برق داشته است.

وی راه‌اندازی پاسگاه انتظامی در شهرک‎های اندیشه و جهان‌آباد را در کنترل بهتر پلیس در این مناطق موثر دانست و تاکید کرد: مجموع اقدامات صورت گرفته موجب شده، سرقت تجهیزات برقی تقریبا به عدد صفر نزدیک شود.

مدیر امور برق بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند اجرای طرح جایگزینی سیم‎های مسی با کابل‎های خودنگهدار در قالب طرح عظیم بعثت خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‎شود، سال آینده 350 کیلومتر دیگر از شبکه برق‌رسانی این شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شود.

خسروی تصریح کرد: شبکه انتقال برق همه 189 روستای حوزه شهرستان بروجرد به کابل خودنگهدار تجهیز شده است که این خود نقش موثری در جلوگیری از سرقت کابل برق از مناطق روستایی دارد، حال آن که در گذشته سرقت کابل از روستاها گسترده بود.

وی ادامه داد: همچنین به جرات می‎توان گفت، افت ولتاژ به طور تقریبی در شهرستان بروجرد به طور کامل حذف شده است که این خود موجب جلوگیری از خاموشی‌‏ها در شبکه توزیع شده است.

مدیر امور برق بروجرد اظهار کرد: در صورتی که مشترکان بدهی خود به این شرکت توزیع را به موقع بپردازند، اقدامات گسترده‏‌تری در راستای بهینه‌سازی شبکه انجام می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ )
نظارت بر اماکن اقامتی و پذیرایی شهرستان بروجرد آغاز شد
روزهای بروجرد- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: با نزدیک شدن به سال نو و ورود مسافران نوروزی،حجت الله یارمحمدی کار نظارت بر اماکن اقامتی و پذیرایی شهرستان بروجرد آغاز شده است.

'حجت الله یارمحمدی' در گفت و گو با ایرنا افزود: در این طرح، گروه های بازرسی کار نظارت بر قیمت ها، نحوه سرویس دهی به مشتریان، نظافت و شرایط بهداشتی محیط، وضعیت کارکنان و همچنین کیفیت غذا و خدمات را مورد بررسی قرار می دهند.

وی اظهار کرد: این طرح شامل تمامی هتل ها، مهمانپذیرها، رستوران های بین راهی، سفره خانه های سنتی و تاسیسات و واحدهای تحت پوشش سازمان گردشگری می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: وجود هر نقصی در مراکز اقامتی به صاحبان آنها تذکر و اخطار داده می شود و آنها ملزم به رفع نواقص قبل از شروع سفرهای نوروزی هستند.

وی با اشاره به تداوم این طرح تا پایان تعطیلات نوروزی در بروجرد گفت: تمام سازمان های مربوطه مانند شبکه بهداشت و درمان در این مدت کار نظارت تخصصی خود را بر این واحدها اعمال خواهند کرد.

10 هتل، مهمانخانه، مهمانپذیر و سالن غذاخوری بین راهی در بروجرد وجود دارد. 
آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ )
10 میلیارد ریال برای ساخت دومین مرکز سرای سالمندان بروجرد نیاز است
روزهای بروجرد- مدیرعامل و عضو هیات مدیره سرای سالمندان برکتی بروجرد گفت: 10 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت دومین مرکز سرای سالمندان برکتی شهرستان بروجرد نیاز است.

'جواد تابع جماعت' در گفت و گو با ایرنا افزود: برای احداث مرکز شماره دوم سرای سالمندان بروجرد، زمینی به مساحت یکهزار و 500 متر مربع توسط خیران خریداری شده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات احداث مرکز شماره دو سرای سالمندان بروجرد از اوایل سال 1394 اظهار کرد: این مرکز با حمایت خیران بر اساس استانداردهای لازم احداث می شود.

مدیرعامل و عضو هیات مدیره سرای سالمندان برکتی بروجرد افزود: بخشی از مرکز شماره دو سرای سالمندان بروجرد به آقایان و بخشی ویژه بانوان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: موسسه خیریه فاطمه زهرا(س) سرای سالمندان برکتی بروجرد ازسال 86 فعالیت خود را آغاز کرده و 90 درصد سالمندان آن افراد زیر پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند.

تابع جماعت افتتاح این موسسه با ظرفیت 30 نفر را یادآور شد و افزود: با تلاش های خیران 200 متر مربع به فضای سرای سالمندان برکتی بروجرد اضافه شد و اکنون ظرفیت نگهداری 60 نفر را دارد.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ )
کنایه بهرام بیرانوند به معاون اول رئیس جمهور: می خواهد رقیب روحانی در دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری شود
روزهای بروجرد- عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای با در دست گرفتن عَلَم مبارزه با مفاسد اقتصادی قصد دارند در این مرکب برای رقابت با روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سوار شوند.

بهرام بیرانوند در گفتگو با مهر اظهار داشت: ما معتقدیم مفسدین وابسته به هیچ جناح سیاسی خاصی نیستند بلکه مفسدین اقتصادی، جناح‌های سیاسی را بستری برای پیشبرد اهداف خود می‌کنند؛ کما اینکه شاهد این هستیم که یک مفسد اقتصادی ممکن است در دولت‌های مختلف و در زمان حاکمیت طیف‌های مختلف سیاسی مرتب به سرمایه‌اش افزوده شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ اتفاقی که در حال حاضر رخ می‌دهد این است که عده‌ای خاص مدتی عَلَم مبارزه با مفاسد اقتصادی را بلند کرده‌اند، بدون اینکه سراغ ریشه‌ها بروند. یکی از ریشه‌های فساد اقتصادی این است که مدیران عامل بانک‌ها از بدهکاران خود به دستگاه قضا شکایت نمی‌کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان در تشریح این موضوع اظهار داشت: قوه قضاییه یا مدعی‌العموم باید راسا به دنبال بدهکاران بانکی برود و حتی پس از آن برای گرفتن اطلاعات بدهکاران از بانک‌ها نیز دچار مشکل می‌شود.

بیرانوند گفت: به نظر می‌رسد افرادی که سوار این مرکب شده‌اند و عَلَمی بر دست گرفته‌اند، در حال مقدمه‌چینی برای ایجاد وجهه‌ای جدید از خود جهت حضور در دور آتی انتخابات ریاست جمهوری هستند.

وی تصریح کرد: ما اخباری در اختیار داریم مبنی بر اینکه بعضی از شخصیت‌هایی که خدمات دولت‌های گذشته را زیر سوال می‌برند، حتی رژیم طاغوت را تطهیر می‌کنند، به دنبال این هستند که عَلَمی را در دست بگیرند که مردم آنها را به عنوان چهره‌های ضد فساد بشناسند تا بتوانند در دور آتی انتخابات ریاست جمهوری رقیب آقای روحانی باشند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این فرد فساد دولت گذشته را با فساد تاریخ ایران مقایسه کرده است.

بیرانوند تاکید کرد: عده‌ای در حال آماده‌سازی مرکبی هستند که در انتخابات ریاست جمهوری آینده، سوار آن شده و در رقابت‌ها جلو بیفتند و متاسفانه با اظهارات خود، مبارزه با فساد اقتصادی را لوث می‌کنند. مبارزه با فساد اقتصادی مثل مبارزه با سیل و زلزله، وظیفه همه دولت‌ها و مجالس است و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را به نفع خود مصادره کرده و یا به بهانه فساد، دیگری را محکوم کند.
 
گفتنی اسحاق جهانگیری معاون اول ریئس جمهور در سخنانی گفته بود: بیشترین فسادها و بزرگ ترین فسادهای قرن در دولت پیش اتفاق افتاده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ )
ضرورت اهتمام رسانه‌ها در تبیین شخصیت آیت‌الله مولانا بروجردی
روزهای بروجرد- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: رسانه‎های فعال در شهرستان بروجرد باید در راستای تبیین شخصیت آیت‌الله مولانا بروجردی اهتمام ویژه‎ای داشته باشتند.

نادر ارجمندی در گفت‎و‎گو با فارس با اشاره به برگزاری همایش نکوداشت این عالم ربانی در 15 اسفند ماه سال جاری در بروجرد اظهار کرد: فعالان حوزه اطلاع‌رسانی می‎توانند در این ایام به تبیین شخصیت والای این عالم فرهیخته در ابعاد مختلف پرداخته و نقش خود را در بیان فضائل اخلاقی و شخصیتی وی ادا کنند.

وی ادامه داد: مقرر شده است، رادیو شهری بروجرد نیز در ایام منتهی به برگزاری همایش در قالب برنامه‎های مختلف مطالبی را در خصوص معرفی هرچه بیشتر این شخصیت مذهبی، علمی و اخلاقی عنوان کرده و سهم خود را در این باره انجام دهد.

این مسئول با اشاره به ضرورت معرفی آثار آیت‌الله غلامرضا مولانا بروجردی خاطر نشان کرد: تهیه و پخش گزارش خبری در این باره در صدا و سیمای مرکز لرستان و دیگر شبکه‌‏های تلویزیونی نیز نقشی اثرگذار داشته و ادای دینی به خدمات فراوان این اندیشمند شهیر است.
ارجمندی با اشاره به ضرورت پوشش بهینه خبری همایش این روز تصریح کرد: در مدت زمان باقیمانده تا برگزاری همایش باید همه تدابیر لازم برای اجرای مراسم بزرگداشت در خور و شایسته مقام این عامل فرزانه اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: همچنین رسانه‏‌ها اعم از جراید مکتوب، خبرگزاری‏‌ها و سایت‌‏های خبری باید به پوشش اخبار این روز اکتفا نکرده و در زمان باقیمانده تا برگزاری همایش در فواصل زمانی کوتاه مطالبی را در خصوص فضائل اخلاقی، علمی، مذهبی و تربیتی آیت‌الله مولانا بروجردی بیان و منتشر کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری آئین تکریم از مقام علمی و اخلاقی آیت‌الله مولانا را یکی از مطالبات چندین ساله مردم بروجرد برشمرد و تاکید کرد: این مهم محقق شده است و در آئین بزرگداشت این عالم فرزانه علاوه بر مردم و مسئولان شهرستانی و استانی، مدعوینی از کشور حضور یافته و در خصوص شخصیت برجسته این عالم عارف به ایراد سخن می‎پردازند.

ارجمندی با مهم دانستن برگزاری این همایش آن هم در زمان حیات آیت‌الله مولانا بروجردی عنوان کرد: با توجه به خدمات فراوان این اندیشمند گزاف نیست، اگر به عنوان یکی از چهره‏‌های ماندگار کشوری معرفی شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ )
شاعر جوان بروجردی مقام دوم جشنواره پیامبر مهربانی را بدست آورد
روزهای بروجرد- فائزه دارابی شاعر جوان بروجردی در پنجمین همایش سراسری جلوه‌های آفرینش ویژه تجلیل از مقام شامخ پیامبر مهربانی حضرت محمد (ص) در بخش شعر سپید به مقام دوم دست یافت.فائزه دارابی

به گزارش ایسنا رییس اداره ارشاد رامهرمز و دبیر این جشنواره، با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره، تعداد آثار رسیده به دبیرخانه را 1796 اثر از کل کشور اعلام کرد که از این میان در دو بخش آزاد و ویژه با موضوع تجلیل از مقام شامخ پیامبر مهربانی، 12 نفر برگزیده شدند.

این همایش با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد:

در بخش شعر کلاسیک مقام اول به مریم عمارلو از نیشابور رسید، مریم حقیقت از جهرم دوم شد و مقام سوم به ابراهیم قبله آرباطان از تبریز اهدا شد.

همچنین مصطفی سمندی از رامهرمز، سیدشهاب‌الدین طباطبایی از باغ ملک و ساجده کردونی از رامشیر در این بخش شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش شعر سپید مقام اول برای بهار قهرمانی از شیراز مصوب شد، فایزه دارابی از بروجرد به مقام دوم رسید و اکبر آزادپور از اندیمشک سوم شد.

شایستگان تقدیر این بخش محمدرضا داودی، محمدحسین بیگدلی و صدیقه کردزنگنه هر سه از رامهرمز بودند.

داوری این جشنواره به عهده حمدالله احمدی، مصطفی نورافروز و غلامرضا حاتمی بود.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ )
کشف و ضبط چندین قبضه سلاح غیرمجاز در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد گفت: با اقدامات هماهنگ در نقاط از پیش تعیین شده، چندین قبضه سلاح غیرمجاز و مواد مخدر کشف و ضبط شد.

به گزارش فارس، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و همزمان و هماهنگ با سایر شهرهای استان لرستان بر اساس شناسایی‎های از پیش صورت گرفته چندین قبضه سلاح و مواد مخدر کشف شد.

وی هدف از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان را حرکت به سوی سلامت و پاکی جامعه دانست و افزود: تلاش‏‌های صورت گرفته در راستای اجرای مستمر و پیگیر این طرح در شهرستان بروجرد باید به گونه‏‌ای باشد که در خور نام بلند شهرستان بروجرد در کشور باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد یادآور شد: باید به سمتی حرکت کرد که بتوان فضایی در این شهرستان ایجاد کرد که عاری از هرگونه بزه و جرایم کوچک و بزرگ باشد.

دلیری با ابراز خرسندی از اجرای موفقیت‌آمیز این طرح‎ها در شهرستان بروجرد عنوان کرد: با تلاش و همت نیروهای خدوم انتظامی این شهرستان آمار ارتکاب جرایم در ماه گذشته بروجرد نسبت به میزان مشابه سال قبل 28 درصد کاهش یافته است.

 وی با اشاره به افزایش 97 درصدی کشفیات در این شهرستان خاطرنشان کرد: این آمارها نشان‌دهنده، حرکت‌رو به جلو و صعودی نیروی انتظامی این شهرستان در راستای ارتقاء کیفیت امنیت اجتماعی بروجرد است.
فرمانده انتظامی بروجرد با تاکید بر اینکه طرح ارتقاء امنیت اجتماعی یک طرح مستمر است، ادامه داد: بر اساس نظام جامع عملیاتی اعلام شده، این طرح هم‌سو با استان در این شهرستان اجرا می‎شود، اما علاوه بر این طرح نیروی انتظامی در طول ایام سال عملکرد قابل قبولی را در این زمینه به خود اختصاص داده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ )
رئیس اداره ورزش و جوانان: استادیوم 15 هزار نفری بروجرد در دست احداث است
روزهای بروجرد- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بروجرد گفت: استادیوم 15 هزار نفری شهرستان بروجرد در دست احداث است.

محمود ترابی در گفت‏‌وگو با فارس اظهار کرد: استادیوم 15 هزار نفری شهرستان بروجرد در سه فاز تعریف شده است.

 وی با اشاره به اینکه این استادیوم در شمال غرب بروجرد واقع شده است، افزود: با توجه به دسترسی به امکانات مورد نیاز این استادیوم امکان پشتیبانی کامل فعالیت‌های ورزشی را دارد.

این مسئول با اشاره به وجود سالن چند منظوره در این استادیوم عنوان کرد: فراهم‌سازی امکانات به منظور بهره‌برداری و استفاده مشترک از برخی امکانات این استادیوم نقش مهمی در  کاهش هزینه‎های احداث آن دارد.

ترابی با اشاره به احداث قسمت‌های مختلف در این مجموعه ورزشی اضافه کرد: احداث پیست پرش طول و سه گام، جایگاه‌های تماشاگران بر اساس استانداردهای جهانی مورد تایید فیفا شامل جایگاه‌های عمومی مجهز به صندلی‌‌های شماره دار، جایگاه مخصوص مدعوین ویژه، خبرنگاران و پیشکسوتان با آخرین امکانات ارتباطی در این مجموعه ورزشی پیش‌بینی شده‌ است.  

وی با اشاره به دیگر امکانات در نظر گرفته شده برای احداث این مجموعه ورزشی عنوان کرد: این استادیوم با مساحت تقریبی 17 هزار مترمربع و زیربنای 28 هزار و 570 مترمربع در حال تکمیل و آماده‌سازی است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بروجرد افزود: کلیه تجهیزات برای دو تیم فوتبال بزرگسالان در ضلع غربی، دو تیم فوتبال نوآموز در ضلع شرقی، دو سالن مجهز چند منظوره ورزشی شامل بدنسازی، کشتی و  ورزش‌های رزمی، محل استقرار نیروهای پلیس، سالن همایش، سالن تست دوپینگ و بخش فوریت‌های پزشکی در این مجموعه ورزشی پیش‌بینی شده‌ است.

ترابی یادآور شد: محل استقرار داوران در سطوح مختلف، سرویس‌های بهداشتی، کیوسک‌های عرضه انواع خدمات، رستوران عرضه غذاهای سرد و گرم، اتاق پروژکشن و فضاهای کامل اداری، پیست دو و میدانی و پرش با نیزه از دیگر امکانات طراحی شده برای این استادیوم ورزشی است.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ )
تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت صادق طباطبایی


 بسم الله الرحمن الرحیم

سرکار خانم دکتر فاطمه ی طباطبایی دامت توفیقاتها

درگذشت تأسف بار برادر گرامی جنابعالی و دوست دیرین اینجانب مرحوم دکتر سیّد صادق طباطبائی رحمة الله علیه را تسلیت میگویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای همه ی بازماندگان و خانواده های مصاب صبر و اجر مسألت مینمایم.

سیّد علی خامنه ای
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ )
پیام تسلیت دکتر روحانی به مناسبت درگذشت دکتر سیدصادق طباطبایی
روزهای بروجرد- حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در پیامی درگذشت دکتر سیدصادق طباطبایی را تسلیت گفت.

متن پیام رییس جمهوری به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت دکتر سید صادق طباطبایی که افتخار همگامی با نخستین مبارزان راه آزادی و نهضت امام خمینی(ره) را در کارنامه خود دارد، باعث تألم خاطر گردید.

مرحوم صادق طباطبایی که در مکتب پدر بزرگوار خود آیت الله سلطانی طباطبایی(ره) با معارف اسلامی و آداب شریعت پرورش یافته و در کنار دایی مبارزش امام موسی صدر، درس دفاع از محرومان و نشر ارزش های دینی را آموخته بود و به علت نزدیکی به بیت مکرم بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران با آموزه های سیاسی و فکری امام خمینی(ره) آشنا بود، بخشی از خاطرات انقلاب شکوهمند بهمن ۱۳۵۷ ایران است که هرگز فراموش نمی شود.

اینجانب با گرامی داشت یاد این عزیز از دست رفته، به همه اعضای خانواده ایشان، خاندان مکرّم امام خمینی(ره) خصوصا یادگار گرامی ایشان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سیدحسن خمینی و سرکارخانم دکتر فاطمه طباطبائی و بیت محترم امام موسی صدر تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای ایشان غفران و رحمت الهی مسالت می نمایم.

حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران

آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ )
140 مددجوی کمیته امداد بروجرد از خدمت سربازی معاف شدند
روزهای بروجرد- مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد از معاف شدن 140 نفر از مددجویان این شهرستان از خدمت سربازی خبر داد.

'علی معظمی' در گفت و گو با ایرنا افزود: 40 نفر از مددجویان نیز با معرفی نامه کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد از کاهش تعرفه صدور کارت معافیت بهره مند شدند.

وی با اشاره به معرفی 112 نفر برای انتقال محل خدمت به محل سکونت آنها اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) تلاش دارد فرزندان تحت تکفل زنان سرپرست خانوار را در کنار خانواده های آنها نگه دارد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد بسترسازی برای اشتغال مددجویان را از اهداف معافیت فرزندان زیر پوشش کمیته امداد برشمرد و افزود: این فرزندان می توانند در توانمندسازی و رهایی خانواده های خود از فقر مفید باشند.

وی گفت: پیر و ناتوان بودن سرپرست خانواده، ناتوانی وی در تامین معاش خانواده و داشتن سه دختر در خانواده از شرایط معافیت فرزند پسر از خدمت سربازی می باشند.

معظمی اضافه کرد: هم اکنون حدود 11 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد می باشند.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ )
رسیدگی به انشعابات غیرمجاز برق در بروجرد
روزهای بروجرد- مدیر امور برق شهرستان بروجرد گفت: با هماهنگی‏‌های صورت گرفته با ادارات ذیربط رسیدگی به انشعابات غیرمجاز برق در شهرستان بروجرد در دستور کار قرار گرفته است.

محمدعلی خسروی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: وجود انشعاب‌های غیرمجاز در حوزه برق‌رسانی در برخی نقاط مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه در سال 91 تعداد انشعابات غیرمجاز در بروجرد هفت هزار و 700 انشعاب بوده است، عنوان کرد: با تلاش‎های صورت گرفته در زمینه جمع‌آوری این انشعابات هم اکنون تعداد انشعاب غیر مجاز در این شهرستان به سه هزار و 200 انشعاب کاهش یافته است.

مدیر امور برق شهرستان بروجرد افزود: با توجه به اهمیت این موضوع در حوزه کاهش تلفات انرژی و هدر رفت سرمایه ملی، برنامه‎ای مدون در سال جاری در راستای جلوگیری از هدر رفت اموال عمومی توسط وزارت نیرو در کشور طراحی شده و با ابلاغ آن به ادارات زیر مجموعه وزارت نیرو آنها را ملزم به اجرای این طرح و کاهش تلفات انرژی برق در شبکه کشور کرده‏‌اند.

خسروی تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون در راستای اجرای طرح تحول در نظام مهندسی صنعت برق و حرکت جهادی در راستای مقابله با هدر رفت انرژی، تاکنون 290 مورد از انشعابات غیر مجاز حرف‌ه‏ای و خشن جمع شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از این انشعابات خطرناک بوده و  برای جمع‌آوری آن‌ها به ناچار از اهرم قانونی دستگاه قضایی استفاده شده است، یادآور شد: تاکنون مبلغ 400 میلیون تومان خسارت از صاحبان این انشعابات مطالبه و به حساب خزانه دولت واریز شده است.
مدیر امور برق شهرستان بروجرد با تاکید بر اینکه مبارزه با انشعابات غیرمجاز در این شهرستان همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز به صورت روزانه در قسمت‏‌های مختلف به خصوص روستاهای بروجرد که بیشتر این انشعابات در آنجا متمرکز شده است، ادامه دارد.

خسروی تصریح کرد: جمع‌آوری دائم با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در جریان است و پیش‌بینی می‏‌شود در سه ماه اول سال آینده سه هزار و 200 انشعاب غیرمجاز شناسایی شده به صورت دائم جمع‌آوری شده و در صورتی که صاحبان آنها اقدام به خرید انشعاب نکنند، به صورت قانونی با آن‌ها برخورد می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ )
سید صادق طباطبایی بروجردی درگذشت+تصاویر
روزهای بروجرد- سیدصادق طباطبایی بروجردی فرزند آیت الله محمد باقر سلطانی طباطبایی بروجردی به علت سرطان ریوی در دوسلدورف آلمان درگذشت.‎ سیدصادق طباطبایی از افراد تأثیرگذار در سال‌های پیش و پس از انقلاب اسلامی ایران بوده‌ است. وی در دوازدهم بهمن ۱۳۵۷ همراه امام خمینی به ایران آمد و ابتدا در وزارت کشور، معاونت سیاسی و اجتماعی آن وزارتخانه و نیز برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی را عهده دار شد. صادق طباطبائی سپس در دولت مهندس مهدی بازرگان معاونت سیاسی نخست وزیر و سخنگویی دولت را بر عهده گرفته و به عنوان وزیر مشاور این دولت، خدمت کرده‌ است. بعد از استعفای مهندس بازرگان و تا شروع نخست وزیری رجایی، وی با حکم شورای انقلاب، سرپرست نخست وزیری شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ )
«نورالهدی» بروجرد رتبه برتر کشوری را کسب کرد
روزهای بروجرد- گروه فعالیت‌های قرآنی: خانه قرآن «نورالهدی» روستای گوشه محسن بن‌‌علی(ع) بروجرد به‌عنوان خانه قرآن برتر کشوری معرفی شد.

به گزارش ایکنا، خانه قرآن نورالهدی بروجرد به مدیریت خانم حسنی توانست طی سال‌های فعالیت خود باارائه عملکرد مطلوب و مؤثر در زمینه فعالیت‌های قرآنی رتبه برتر را کسب که روز جمعه، یکم اسفند‌ماه در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی از وی تجلیل شد.

یادآور می‌شود، خانه قرآن نورالهدی روستای گوشه محسن ابن علی(ع) شهرستان بروجرد از فعال‌ترین مراکز قرآنی است که در سطوح مختلف علوم قرآنی مشغول فعالیت است.

آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ )
پارک جنگلی که آب می رود/ ریه تنفسی بروجرد را دریابیم
روزهای بروجرد- پارک جنگلی شهید بهشتی بروجرد از جمله عرصه های طبیعی این شهر است که طی سالهای اخیر با کاهشپارک جنگلی که آب می رود/ ریه تنفسی بروجرد را دریابیم وسعت ۳۰ هکتاری مواجه بوده تا حفظ ریه تنفسی شهر بروجرد به مطالبه مردم و دوستداران محیط زیست تبدیل شود.
به گزارش مهر، پارک جنگلی شهید بهشتی از عرصه های طبیعی شهرستان بروجرد است که محدوده آن طی سالهای اخیر به دنبال ساخت و سازهای مختلف، اجرای پروژه های زیرساختی، عدم حفاظت از درختان و... روبه کاهش رفته است.

این پارک در گذشته و در طرح جامع شهر بروجرد ۹۲ هکتار بوده که با دخالت برخی ارگانها و توسعه شهر بروجرد به ۶۰ هکتار کاهش یافته است.

۳۰ هکتار از فضای پارک قربانی توسعه شهر شد

به رغم اینکه هر ساله در مراسم های مختلف کار درخت کاری و غرس نهال در محل این پارک صورت می گیرد به جای بهبود وسعت آن شاهد کاهش آن بوده ایم به طوریکه از دست رفتن بیش از ۳۰ هکتار از این پارک جنگلی رهاورد توسعه شهر بروجرد بوده است.

کاهش این وسعت از پارک جنگلی بروجرد که از آن به عنوان یکی از مهم ترین ریه های تنفسی شهر یاد می شود در نوع خود تاثیر قابل توجهی بر سرانه فضای سبز شهر توریستی بروجرد داشته است، موضوعی که انتظار می رود از استمرار آن جلوگیری شود.

در این راستا مطابق توافق نامه ای که میان اداره منابع طبیعی شهرستان و شورای شهر بروجرد منعقد شده این پارک تحویل شهرداری شده است تا متولیان امر در شهرداری جلوگیری از استمرار تعرض ها به محدوده این عرصه طبیعی را از اولویت های خود اعلام کنند.

با وجود کمبود آب نمی توانیم پارک جدیدی احداث کنیم

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد در رابطه با حفاظت از این عرصه طبیعی در گفتگو به خبرنگار مهر اظهار داشت: پارک جنگلی شهید بهشتی بروجرد یکی از ظرفیت های طبیعی این شهرستان است که باید در حفظ و نگهداری آن تلاش شود.

داریوش عباسی با تاکید بر حفظ داشته های موجود در شهرستان می افزاید: در حال حاضر با وجود کمبود آب نمی توانیم پارک جدیدی احداث کنیم زیرا متاسفانه با روند روزافزون خشکسالی ها مواجه هستیم.

وی ادامه می دهد: لذا حراست از داشته های فعلی آن هم با این ظرفیت به عنوان عرصه ای طبیعی و بکر وظیفه هر شهروند است.


عباسی تاکید می کند که اگر مشکل خشکسالی مطرح نبود می توانستیم در منطقه ونایی بروجرد یک پارک جنگلی جدید به مساحت ۳۰۰ هکتار ایجاد کنیم که این اتفاق تا کنون نیفتاده است.

ضعف در زمینه حفاظت از فضای سبز بروجرد

وی می گوید: اما آنچه امروز مشاهده می شود تعرض برخی افراد به این منطقه و مواردی چون جدول کشی، انشعاب فاضلاب، قطع درختان و...است که موجب محدود شدن روز افزون این پارک در بروجرد شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد یادآور می شود: پارک جنگلی شهید بهشتی در ابتدا ۹۲ هکتار بوده است که امروز به دلایل مختلف به ۶۰ هکتار کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در بخش حراست و حفاظت از فضای سبز شهرستان ضعیف عمل شده است، می افزاید: امسال تلاش می شود سمت شمال پارک جنگلی نزدیک زندان و بیمارستان آیت اله بروجردی نهال کاری شود و چاههای موجود را بهسازی کنیم تا آب مورد نیاز در دسترس باشد.

۵۹ هکتار از پارک در اختیار شهرداری قرار گرفت

مدیر خدمات شهری شهرداری بروجرد نیز در گفتگو با مهر می گوید: پارک جنگلی شهید بهشتی بروجرد توانسته به عنوان تفرجگاهی طبیعی جایگاه خود را در میان مردم این شهر باز کند.

احمد عبدی زاده می افزاید: این پارک با همکاری شورای اسلامی شهر و اداره منابع طبیعی بروجرد طی قراردادی ۳۰ ساله تحویل شهرداری بروجرد داده شد.

عبدی زاده ادامه می دهد: در حال حاضر در قالب قرارداد منعقد شده ۵۹ هکتار از این پارک در اختیار شهرداری قرار گرفته است که از پنج سال قبل آن را تحویل گرفته ایم.

شهرداری: اجازه تعرض به پارک را نخواهیم داد

وی می گوید: پس از تحویل محدوده ۵۹ هکتاری به شهرداری تا کنون اجازه نداده ایم کسانی به این عرصه طبیعی تعرضی داشته باشند یا حتی یک متر از آن کاهش یابد.

مدیر خدمات شهری شهرداری بروجرد می افزاید: در حال حاضر حدود هشت هکتار از این عرصه به منظور پرورش نهال در اختیار اداره منابع طبیعی بروجرد قرار دارد.

وی یادآور می شود: محدوده پارک جنگلی شهید بهشتی بروجرد برای حفاظت بیشتر محصور شده است که برای استفاده بهینه از این منطقه طبیعی به کمک بخش خصوصی کارهای زیادی صورت خواهد گرفت.

عبدی زاده می گوید: جانمایی های زیرساختهای مختلف، آلاچیق ها و ایجاد شبکه روشنایی در این پارک در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید می کند: یکی از اهداف شهرداری این است که نه تنها از درختان کم نشود بلکه روز به روز بر تعداد آنها افزوده شود که البته برای اجرایی شدن این مهم چاه آب پارک بهینه سازی شده است و مشکلی در زمینه آبیاری درختان پارک جنگلی نداریم.

مدیر خدمات شهری شهرداری بروجرد یادآور می شود: امسال هدف این است بیشترین نهال را در فصل درختکاری بکاریم بطوریکه سال گذشته ۵ هزار نهال غرس شد که در این خصوص از همه دستگاهها انتظار می رود در راستای حفظ و نگهداری درختان پارک تلاش کنند و حمایت های همه جانبه را از شهرداری بروجرد داشته باشند.

به هر روی به نظر می رسد با توجه به محدودیت های دستگاههای متولی امر برای احداث پارک جنگلی جدید حفظ این عرصه طبیعی و جلوگیری از استمرار تعرض به آن ضرورتی برای بهبود فضای تنفسی شهر بروجرد است، موضوعی که باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.
.................................
گزارش: کلثوم دلیران
آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ )
کمبود 150 پرستار در بیمارستان های بروجرد
روزهای بروجرد- رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: بیمارستان های شهرستان بروجرد با کمبود 150 نیروی پرستار مواجه هستند.

'محسن صیرفی' در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اکنون 400 نیروی پرستار در بخش های مختلف بیمارستان های بروجرد مشغول به فعالیت هستند که برای رسیدن به استانداردهای لازم باید بر تعداد پرستاران اضافه شود.

وی با اشاره به راه اندازی دانشکده پرستاری بروجرد از سال 90 اظهار کرد: هم اکنون 105 دانشجوی رشته پرستاری در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: پرستاران به عنوان فعالان عرصه سلامت می توانند با انگیزه های علمی نقش مهمی در خدمت رسانی به جامعه داشته باشند.

وی ایثار و شجاعت را از ویژگی های پرستاری عنوان کرد و گفت: پوشیدن لباس پرستاری از افتخارات پرستاران است.

صیرفی مشکلات مالی را از مهمترین دغدغه های پرستاران دانست و اضافه کرد: پرستاران به رغم داشتن مشکلات مالی از هیچ کوششی برای خدمت به جامعه دریغ نمی کنند.

وی در خصوص برنامه های روز پرستار در بروجرد گفت: همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب(س) از پرستاران بیمارستان های بروجرد به همراه مسوولان با اهدای شاخه های گل و هدایا تقدیر می شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: پول نفت ما را تنبل کرده است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: اقتصاد وابسته به نفت بسیاری از صنایع قابل صادرات ما را از بین برده است.

بهرام بیرانوند در گفت‎وگو با ایسنا، بیان کرد: باید از کالاهایی که به کشور وارد می‎شوند برای ارتقای سطح کیفیت تولید خود استفاده کنیم؛ ما هم می‎توانیم به خارج از کشور صادرات داشته باشیم به شرط اینکه تولید ما از محصول دیگر کشورها مرغوب‎تر باشد.

وی اضافه کرد: متأسفانه پول نفت ما را تنبل کرده است و اقتصاد وابسته به نفت باعث شده بسیاری از صنایع ما که قابلیت صادرات داشتند به علت نبود بازار از بین روند و انگیزه تولیدکنندگان برای تولید مرغوب و باکیفیت کم است.

بیرانوند ادامه داد: تولیدکننده ما باید کالایش را در بازار 7 میلیاردی به فروش برساند و به 75 میلیونی بسنده نکند. البته در حال حاضر نیز بسیاری از محصولات ما به اقصی نقاط دنیا صادر می‎شود اما باید این سطح توسعه پیدا کند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس افزود: قشر تولیدکننده مردم هستند خانم‎ها می‎توانند بخشی از زینت‎آلات خود را در این بخش جهت رونق اقتصاد وارد کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ )
بروجردی: افتتاح مرکز درمانی آیت‌الله بروجردی تحولی بزرگ در سلامت شهروندان بروجرد است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: با تکمیل و افتتاح مرکز درمانی آیت‌الله بروجردی شاهد تحولی عظیم در سلامت شهروندان هستیم.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: یکی از نیازهای مبرم مردم شهرستان بروجرد امکانات درمانی است که در حال حاضر بیمارستان‌های این شهرستان عملا پاسخگوی این نیاز نیست.

وی با اشاره به تلاش گسترده در راستای تحول اساسی در ساختار بیمارستان‌های این شهرستان، عنوان کرد: یکی از پروژه‌هایی که چند سالی است در دست ساخت است و به دلیل محدودیت بودجه ساخت آن طول کشیده است، بیمارستان 220 تختخوابی آیت‌الله بروجردی است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس اضافه کرد: نمایندگان مردم بروجرد در چارچوب وظیفه خود پیگیر اجرای مصوبات قانونی احداث این بیمارستان هستند، چراکه احداث آن در بودجه سال آینده دارای ردیف و مصوبه قانونی است.

بروجردی با اشاره به سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به این شهرستان افزود: با بازدیدهای اخیر این مقام مسئول و دیگر مسئولان استانی از این پروژه، مقرر شد، سال آینده با تجهیز این مرکز درمانی و تکمیل ساختمان آن این پروژه برای استفاده شهروندان به بهره‌برداری برسد.

وی از تخصیص 6 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 94 برای ادامه روند احداث این بیمارستان خبر داد و افزود: مقرر شد، با کمک استانداری استان و وزارت راه و شهرسازی دو برابر این مبلغ یعنی 12 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه اختصاص یابد و با این مقدار بودجه یعنی 18 میلیارد تومان می‌توان پروژه را در موعد مقرر به پایان رساند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تجهیزات پزشکی این واحد درمانی با مساعدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین می‌شود، اضافه کرد: با هماهنگی‌هایی که با معاون وزیر صورت پذیرفته است، برای تجهیز امکانات و ملزومات درمانی این مرکز قول مساعد داده‌اند.

بروجردی با اشاره به اینکه اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان بروجرد کار مشترکی از خیرین و دانشگاه علوم پزشکی است، یادآور شد: امید است با همت تلاشگران این عرصه ظرف چند ماه آینده این مرکز اورژانس به بهره‌برداری برسد، چرا که این مرکز دارای ظرفیت خوبی برای مجموعه درمانی شهرستان بروجرد است.

این مسئول با اشاره به افتتاح بزرگترین کلینیک تخصصی دندان پزشکی کشور، اظهار کرد: این کلینیک دندانپزشکی که در فاز اول با 134 یونیت در آستانه افتتاح است، ظرفیت خوبی در زمینه بهداشت دهان و دندان در استان به وجود می‌آورد که با توجه به وجود دانشکده دندان پزشکی در این شهرستان می‌تواند ظرفیت درمانی این رشته پزشکی را بالا ببرد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی احداث بیمارستان تخصصی درمان سرطان در این شهرستان را تحول مهم دیگری دانست که به همت خیرین و مسئولان امر موافقت‌های اولیه احداث آن دریافت شده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ )
لزوم اجرای کمربند سبز در بروجرد
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد گفت: تخریب جنگلها و مراتع از عوامل تغییرات اقلیمی است.

به گزارش مهر، رضا امینی در ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی شهرستان در محل مدیریت جهاد کشاورزی بروجرد اظهار داشت: شرایط اقلیمی به شدت در حال تغییر است که عوامل انسانی در این تغییرات نقش اساسی دارند.

وی جاری شدن سیلهای ویران کننده و خسارت بار را از تبعات تخریب جنگلها دانست و افزود: از بین رفتن جنگلها و مراتع زنگ خطری است که جوامع را تهدید می کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد ادامه داد: در حال حاضر تغییرات بوجود آمده ناشی از بی مهریهای صورت گرفته به محیط زیست و منابع طبیعی بوده و مردم نیز این تغییرات را لمس می کنند.

امینی تصریح کرد: باید برای حفظ جایگاه منابع طبیعی و حراست و حفاظت از آن مردم را بهتر و بیشتر از گذشته آگاه کنیم و اهمیت این عرصه ها را به آنها بشناسانیم.

وی افزود: برای انتقال اهمیت منابع طبیعی و حفظ آن حمایت همه جانبه مردم و همکاری تمامی دستگاههای اجرایی را در راستای حراست از منابع طبیعی داشته باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: منابع طبیعی یکی از ذخیره ها و سرمایه های ملی محسوب می شود که همه می بایست در ارتقاء و ترویج فرهنگ حفاظت از آن گام برداریم.

حفاظت از منابع طبیعی به عنوان یک فریضه شناخته شود

معاون عمران فرمانداری ویژه بروجرد نیز در ادامه این جلسه گفت: امروزه کمتر شخصی وجود دارد که به اهمیت و جایگاه والای منابع طبیعی واقف نباشد.

محمد کیانی افزود: تاکنون به همت آموزش و پرورش نیز به منظور آشنا کردن دانش آموزان نسبت به حفظ منابع طبیعی اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه آشنایی با جایگاه منابع طبیعی باید از کودکی نهادینه شود، تاکید کرد: حراست و حفاظت از منابع طبیعی باید به عنوان یک فریضه شناخته شود.

کیانی گفت: در حال حاضر تغییرات آب و هوایی، دخالتهای انسان در محیط زیست، فرسایش خاک و ... موجب از دست رفتن این ذخیره ملی شده که باید با اجرای برنامه های صحیح از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.

لزوم اجرای کمربند سبز در بروجرد

بخشدار اشترینان بروجرد نیز در این جلسه افزود: منابع طبیعی متعلق به همه ملت ها و نسلهای آینده است و همه مردم در این حوزه مسئولیت دارند.

محسن یعقوبی فر اظهار داشت: بروز خشکسالیها، انواع بیماریها، تخریب جنگل ها و ... نتیجه دخالت انسان در عرصه های طبیعی و محیط زیست است به طوریکه روز به روز با خسارتهای جبران ناپذیر مواجه می شویم.

وی با اشاره به عدم اجرای کمربندی سبز در بروجرد، افزود: در حال حاضر ورودی و خروجی بروجرد فاقد درخت و فضای سبز است.

بخشدار اشترینان بروجرد ادامه داد: مسئولان امر باید نسبت به ایجاد فضای سبز و درختکاری در ورودی و خروجی بروجرد اقدام کنند.

وی همچنین خواستار اجرای درختکاری در روستاها شد و افزود: امروزه در روستاها نیز شاهد قطع درختان هستیم که باید فرهنگسازی شود و مردم را به سمت درختکاری سوق دهیم.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ )
سرانه مطالعه در بروجرد پائین است
روزهای بروجرد- امروزه میانگین مطالعه در ‌ایران در‌ مقایسه با دیگر کشورهای در‌ حال توسعه و‌ توسعه‌یافته به مراتب بسیار پائین‌تر ‌است، این آمار در بروجرد نیز بیانگر پائین بودن سرانه مطالعه در این شهر است.

به گزارش فارس، میانگین مطالعه افراد یک جامعه ارتباط تنگاتنگی با پیشرفت و ارتقاء آن در‌‌‌‌ حوزه‌های مختلف علمی، اقتصادی،‌ اجتماعی، فرهنگی و ... دارد به عبارت دیگر‌ هر‌ اندازه ساعات مطالعه مطالب درسی و‌ غیر درسی بالاتر باشد، میزان ‌آگاهی و‌ اطلاعات مردم افزایش می‌یابد که دستیابی به این مهم نقش تعیین‌کننده‌ای در‌ طی کردن پله‌های ترقی و ‌دستیابی به دانش‌های بشری در‌ همه حوزه‌ها دارد.

این در ‌حالی است که امروزه میانگین مطالعه در ‌ایران در‌ مقایسه با دیگر کشورهای در‌ حال توسعه و‌ توسعه یافته به مراتب بسیار پائین‌تر ‌است، همچنین کاهش چشمگیر مطالعه مطالب غیر‌درسی در‌جای خود تامل برانگیز ‌و‌ گاه نگران‌کننده است.

آنچه مسلم است، ریشه‌یابی‌ علل و‌ عوامل کم بودن میانگین مطالعه باید در اولویت برنامه‌های مسئولان امر ‌قرار‌گرفته و‌ نسبت به شناسایی و ‌رفع آنها در‌ اسرع وقت اقدام شود، چرا که ادامه روند کنونی علاوه بر‌ اینکه ثبات بن‌مایه‌های فرهنگی و‌ علمی را مختل می‌کند، ‌رواج این فرهنگ نادرست را به دنبال دارد که تبعات عدیده آن در‌ لایه‌های اجتماع تاثیرگذار‌ است.

به نظر‌ می‌رسد، استفاده از‌ ساز‌و‌کارهایی نظیر برپایی نمایشگاه‌ها با‌ عناوین مختلف نیز‌ نتوانسته است به وضعیت اسفبار مطالعه در‌ کشور ‌کمک کند به طوری که این اقدام حکم رها کردن تیر‌ در‌ تاریکی محض را دارد.

مدیر امور‌ کتابخانه‌های بروجرد در ‌این خصوص گفت: در‌ حال حاضر ‌پنج کتابخانه نهادی و پنج کتابخانه مشارکتی در ‌این شهرستان فعالیت می‌کنند و‌ دو‌ کتابخانه دیگر‌ ‌در‌ حال احداث و‌ تکمیل است.

داود پهلوان افزود:‌ بر‌ اساس میانگین کشوری به ازای 30 الی 35 هزار نفر ‌جمعیت باید یک کتابخانه موجود باشد که بروجرد‌ با بهره‌برداری ‌از ‌این دو‌ کتابخانه، به میانگین اعلام شده، نزدیک می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 12 هزار نفر ‌در‌ کتابخانه‌های این شهرستان عضویت فعال دارند،‌ ادامه داد: سرانه فضای مطالعه در ‌لرستان یک متر‌مربع به ازای 100 نفر‌است، حال آن که این رقم در ‌بروجرد به دو متر و 75 سانتی‌متر ‌رسیده است.

وی میانگین سرانه فضای مطالعه در‌ کشور ‌را هشت مترمربع اعلام و تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشت که تاکنون هیچ یک از ‌شهرستان‌ها و‌استان‌های کشور به این استاندارد تعیین شده، نرسیده‌اند به گونه‌ای که این میزان هم اکنون در‌ شهر تهران به عنوان مرکز کشور کمتر از ‌چهار متر‌مربع است.

وی یادآور شد: در‌ صورتی که برنامه‌های تدوین شده، برای شهرستان بروجرد اجرایی و‌ عملیاتی شود، پیش از‌سند چشم انداز 1404 این میزان به بیش از‌ 6 متر مربع ارتقاء می‌یابد.

مدیر امور کتابخانه‌های بروجرد تاکید کرد: کتابخانه‌های شهید باهنر و دکتر آیتی به ترتیب با بیش از 80 و 90 درصد پیشرفت کاری در‌ حال احداث هستند که در ‌بودجه سال جاری 400 و 222 میلیون تومان برای ادامه روند احداث آنها اختصاص یافته است.
پهلوان با اشاره به پائین بودن چشمگیر‍ و قابل توجه میانگین سرانه مطالعه ‌در‌‍ کشور ایران در مقایسه با کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه عنوان کرد:‌ آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان امر‍ در ‌این باره از فرمول خاصی تبعیت نمی‌کند به گونه‌ای که آمارهای ارائه شده، همخوانی ندارد.

وی افزود: اجرای برنامه‌های مختلف در‍ راستای تقویت فرهنگ مطالعه در این راستا متمرکز شده است به گونه‌ای که در هفته کتاب و کتابخوانی زمینه برای ثبت نام رایگان متقاضیان انجام شده است تا با جذب آنها به کتابخانه‌ها در راستا تحقق این مهم اقدام و موانع آن هموار و‍ برطرف شود.

وی ادامه‌ داد: این اقدام تاثیر قابل قبولی در‍ جذب افرادی که تا پیش از‍ این از مطالعه دوری جسته و آن را از برنامه زندگی خود حذف کرده بودند،‍ موثر بوده است، همچنین مشارکت فعال با آموزش و پرورش و ثبت نام قشر دانش‌آموز به عنوان آینده‌سازان جامعه از‍ دیگر اقداماتی است که در دراز مدت به نفع جامعه است.

پهلوان گفت: افزایش ثبت نام در کتابخانه‌های و سرانه ثبت نام عمومی، افزایش سرانه و مطالعه را در‌ کتابخانه‌های عمومی را به دنبال داشته و ‌به رونق این فرهنگ دارد.

مدیر امور‌ کتابخانه‌های بروجرد خاطرنشان کرد: در ‌حال حاضر 185هزار جلد در ‌کتابخانه‌های شهرستان نگهداری می‌شود، همچنین از این میزان قریب به 25 تا 30 هزار جلد کتب مرجع هستند.

پهلوان در ‌ادامه با اشاره به تاثیرگذاری فضای کتابخانه در‌ جذب بیشتر اعضاء گفت: کتابخانه شهید باهنر‌ هم اکنون غنی‌ترین و قدیمی‌ترین کتابخانه استان لرستان است، همچنین کتابخانه‌های شهید صارمی و‌ علامه شهیدی در ‌ارزیابی امور کل کتابخانه‌های لرستان عناوین رتبه‌های اول و دوم را از‌ نظر تعداد اعضاء و مراجعان به خود ‌اختصاص داده‌اند.

وی تصریح‌ کرد: از ‌این نظر ‌در‌ بین بخش‌های‌ استان لرستان کتابخانه ‌آیت‌الله بروجردی ‌اشترینان ممتاز شناخته شده و‌ رتبه اول را‌ به دست‌آورده است.

این مسئول با‌ اشاره به منابع نرم‌افزاری کتابخانه‌های سطح شهر ‌بروجرد،‌ تاکید کرد:‌ علاوه بر فعال بودن بخش‌امانت سی دی در‌ کتابخانه‌ها،‌ نرم‌افزار نمایه نشریات حاوی یک‌و نیم میلیون نسخه نقد،‌ تحقیق، پژوهش و‌گفتمان به‌ منظور‌استفاده دانشجویان مقاطع دکترا‌ و‌ کارشناسی‌ارشد ‌در‌این مراکز ‌فرهنگی و‌ علمی موجود است.

وی اضافه کرد: ‌در‌ کتابخانه شهید صارمی بروجرد ‌طرح بلوتوث سنتر فعال است، بنابراین کافی است، اعضاء هنگام ورود به‌ محیط‌ کتابخانه ‌بلوتوث گوشی خود ‌را‌ روشن کنند‌ تا ‌روزانه 10‌عنوان کتاب برای‌ آنها ارسال شود.

مدیر امور‌ کتابخانه‌های بروجرد‌ با‌ اشاره به اجرای طرح "کتاب من" در ‌کتابخانه‌های این شهرستان، تاکید کرد: ‌نرم افزار تحت وب "سامان"‌در‌ کتابخانه‌ها در حال استفاده است به گونه‌ای که اعضاء کتابخانه از ‌این طریق می‌توانند منابع کتابخانه را‌ جست‌وجو و یا کتاب خود‌ را‌ تمدید کنند، همچنین اخیرا نیز با فعال کردن‌ عضویت سراسری متقاضیان، این افراد ‌می‌توانند ‌از کارت عضویتی که‌ از‌ کتابخانه‌های ‌شهرستان‌ دریافت می‌کنند، در‌ کل کشور‌استفاده کنند.

آخرين بروز رساني ( ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ )
برای اولین بار از تقویم بروجرد رونمایی شد
فرهاد داودوندی- از اولین تقویم بروجرد اثر مسعود اشجع محقق جوان بروجرد رونمایی شد.مسعود اشجع
 
مسعود اشجع در توضیح تدوین و تنظیم اولین تقویم بروجرد گفت: همیشه در مطالعات نجومی خود مباحث دینامیک و محاسبات و نجوم کروی برایم جذابیت بیشتری داشت و طبعا به استخراج تقویم و محاسبات ایام که نتیجه همین مباحث بود شیفتگی خاصی داشتم چند سال پیش هم اقدام به استخراج جدول اوقات شرعی سالانه‌ی دقیقی نمودم. از اوایل سال جاری فکر استخراج و انتشار رسمی تقویم قویا به ذهنم افتاد بگونه ای که در فضای ذهنم آنرا آشکارا حتی با جزئیاتش می دیدم!
 
 وی در ادامه گفت :   انجام کار به این سادگی نبود، بیش از چهار هزار محاسبه جهت اوقات شرعی و تعیین روزهای شمسی و قمری و میلادی و سپس استخراج مناسبتهای بومی بروجرد از منابع متعدد تاریخی و فرهنگی و طراحی و تنظیم آنها در قالب مورد نظر و محدودیتها و یافتن ناشر و چاپ و رفت و آمد به قم برای اجرای کار و مشکلات مالی در لابلای مسائل کاری و مسائل زندگی شخصی و به قول حضرت حافظ : که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها!

به هر حال با الطاف الهی کار مرحله به مرحله با موفقیت پیش رفت تا بالاخره برای اولین بار در تاریخ و فرهنگ بروجرد اولین تقویم اختصاصی بروجرد به چاپ و انتشار رسید .
 
تقویم بروجرد
 
"مسعود اشجع " در خصوص ویژگیهای این تقویم اظهار داشت : ویژگیهای تقویم بروجرد  شامل :
 
* اوقات شرعی به افق بروجرد در شش نوبت در تمام ایام سال در آغاز تقویم
* اوقات شرعی به افق تهران در انتهای هر هفته
* حدود یکصدو ده مورد یادنگاشت فرهنگی و تاریخی بروجرد در آغاز تقویم به صورت فشرده که خود سندی علمی و سفری زیبا در تاریخ چند هزار ساله و پرافتخار بروجرد است که از مطالعه ی چندین هزار صفحه منابع متعدد استخراج گردید – لازم به ذکر است مفاخر علمی و دینی و فرهنگی بروجرد آنقدر زیاد است که انتخاب " برخی از میان انبوه " حقیقتا کاری مشکل بود ! در حالی که بسیاری شهرهای دیگر حتی یک مورد از صدها و هزاران افتخارات بروجرد را ندارند!
* مزین بودن به برخی آیات و احادیث و ادعیه و آداب دینی
* ثبت اوقات نجومی خاص مثل قمر در عقرب
* ثبت ایام خاص عبادی
* ثبت اختیارات و سعد و نحس ایام
* ثبت تقویم یک صفحه ای سال آینده
* روش تعیین قبله در ایام خاص
* ثبت وقایع خاص تاریخی اسلام
* ثبت عکسهایی از مشاهیر بروجرد در پشت جلد
 
وی تصریح کرد که این تقویم با هزینه شخصی و بدون هیچ گونه سود و منافع مالی چاپ شده و صرفا جهت انجام یک اقدام فرهنگی کوچک برای همشهریان با فرهنگ بروجردی صورت گرفته است .
 
"مسعود اشجع "محقق جوان بروجردی که اولین تقویم بروجرد را تهیه و تنظیم نموده، پس از رونمایی از آن در دفتر مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد با توجه به ارادتشان به استاد اخلاق حضرت آیت ا..."غلامرضا مولانا" 100 جلد از این تقویم را در اختیار دفتر مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد قرار داد تا در (مراسم تکریم ازعالم فرهیخته حضرت آیت ا..."غلامرضا مولانا" ) به مهمانان مراسم اهداء گردد.
 
اشجع با اشاره به برگزاری مراسم تکریم عالم ربانی حضرت آیت الله غلامرضا مولانا بیان داشت: کمترین کاری که اینجانب به خاطر ارادتم به ایشان می توانم انجام دهم اهدای تعداد 100 جلد از این تقویم را به این مراسم است.
 
آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ )
فرماندار ویژه بروجرد: برای معرفی شخصیت علمی آیت الله مولانا لازم است این همایش از شبکه های استانی و سراسری زنده پخش شود
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: بزرگان و مفاخر شهرستان بروجرد در قالب همایش به مردم معرفی می‌شوند.

به گزارش تسنیم، مسلم پور قاسمیان در جلسه هماهنگی برگزاری همایش بزرگداشت آیت‌الله مولانا بروجردی در فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: شهرستان بروجرد با معرفی علما و مفاخر ارزشمندی نظیر آیت‌الله مولانا به جهان اسلام و تشیع خدمات بزرگی ارائه کرده است.

وی افزود: آیت‌الله مولانا بروجردی نمونه‌ای زنده از سرسلسله علمای بافضیلت در شهرستان بروجرد است.

فرماندار بروجرد با اشاره به شخصیت علمای بزرگ این شهرستان، افزود: علمایی نظیر مرجع عالی‌قدر جهان تشیع آیت‌الله‌العظمی بروجردی همانند چراغی درخشان بر تارک این مرزوبوم می‌درخشد.

وی بیان کرد: امروز این شهرستان در بسیاری از رشته‌های علمی، فرهنگی و هنری سرآمد کشور بوده و با نگاهی گذرا به فعالیت‌های شکل‌گرفته توسط جوانان پویا و فعال این شهرستان نظیر وب‌سایت‌های به‌روز و فراوان، گویای این واقعیت است که این شهرستان از لحاظ علمی در جایگاهی درخور توصیف قرار دارد.

پور قاسمیان مفاخر فرهنگی و هنری این شهرستان را از دیگر افتخارات بروجرد برشمرد و عنوان کرد: امروز در کشور کمتر رشته‌ای را می‌توان سراغ داشت که مفاخر بروجردی سهمی در به بار نشستن آن نداشته‌اند و هریک به‌نوبه خود اثری ارزشمند در علم و فقاهت برجای گذاشته‌اند.

وی با اشاره به کسب افتخارات متعدد توسط جوانان بروجردی در میدان‌ها بین‌المللی خاطرنشان کرد: ثبت‌ پایتخت پویانمایی به نام بروجرد نشان‌دهنده عزم جدی جوانان بروجردی در برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی در میدان‌ها بین‌المللی است.

فرماندار بروجرد با اشاره به افتتاح مرکز دندانپزشکی فوق تخصص این شهرستان، گفت: در هیچ شهرستانی در کشور تاکنون چنین مرکزی به بهره‌برداری نرسیده که امید است با احداث دانشکده دندان‌پزشکی در این شهرستان زمینه مساعد برای فعالیت و تحصیل جوانان علاقه‌مند به این رشته پزشکی فراهم شود.

وی با تأکید بر پوشش مراسم تکریم از آیت‌الله مولانا بروجردی توسط شبکه‌های سراسری، اظهار داشت: اگر بخواهیم شخصیت علمی و معنوی ایشان در تمامی ابعاد به علاقه‌مندان به‌درستی معرفی شود، لازم است این همایش با تمام امکانات به‌صورت زنده از شبکه‌های سراسری و استانی سیما پخش شود.

پور قاسمیان با تأکید بر دعوت از علما و فضلای حوزه علمیه استان لرستان، ائمه جمعه و جماعات و دیگر صاحب‌نظران و اندیشمندان برای حضور در مراسم گرامیداشت این عالم ربانی، افزود: اطلاع‌رسانی در رابطه با برگزاری این همایش و نیز تکریم اندیشمندان بروجردی برای حضور در این مراسم ضروری است.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ )
آثار استاد مولانا بروجردی در زمینه های علم اخلاق و دین کم نظیر است
روزهای بروجرد- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: آئین تکریم از مقام علمی و اخلاقی آیت‌الله غلامرضا مولانا بروجردی ۱۵ اسفندماه در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، نادر ارجمندی در جلسه هماهنگی برگزاری همایش بزرگداشت آیت‌الله مولانا بروجردی در فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: برگزاری بزرگداشت مفاخر مهم‌ترین وظیفه شورای فرهنگ عمومی و دستگاه‌های فرهنگی شهرستان بروجرد است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان بروجرد از دیرباز مهد پرورش مفاخر و بزرگان بوده است، افزود: در راستای بزرگداشت مقام شامخ و فرهیخته بزرگان و علمای این شهرستان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد تاکنون موفق به شناسایی 50 تن از این مفاخر که در بخش‌های مختلف کشور مشغول به فعالیت هستند، شده است که در آینده‌ای نزدیک با چاپ کتاب درباره زندگینامه آنان به معرفی این بزرگان پرداخته می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد با اشاره به لزوم گرامیداشت و معرفی مفاخر علمی، معنوی و فرهنگی این شهرستان به نسل جوان امروز، بیان کرد: تاکنون و در راستای برگزاری بزرگداشت مفاخر علمی معنوی این شهرستان اقدامات خوبی انجام‌شده است که برگزاری همایش بزرگداشت شخصیت‌هایی نظیر شهید بروجردی، شهید کوپال، استاد جعفر شهیدی، شهید صارمی و شهدای دانش‌آموز از برجسته‌ترین این همایش‌ها بوده است.

وی با اشاره به برگزاری این همایش در پانزدهم اسفندماه سال جاری، عنوان کرد: این عالم فرزانه و مجاهد فی سبیل الله صاحب بیش از 50 اثر مکتوب ارزشمند در حوزه فرهنگ و دین است.

ارجمندی کتاب شریف عبقات الأنوار را سرسلسله آثار مکتوب این عالم وارسته دانست و خاطرنشان کرد: این کتاب شریف که مشتمل بر 100 مجلد است، ده جلد از آن به حدیث ولایت مربوط بوده که آیت‌الله مولانا با مجاهدت خود این ده جلد را جمع‌آوری کرده و به رشته تحریر درآورده است.

وی تصریح کرد: بنا بر اعتراف علما و دانشمندان علوم اسلامی کتب تألیف شده توسط استاد مولانا بروجردی از ارزشمندترین و غنی‌ترین کتب در زمینه‌های علم اخلاق و دین است که در نوع خود کم‌نظیر هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد با اشاره به برگزاری نمایشگاهی در حاشیه برگزاری آئین بزرگداشت، اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام‌شده ده‌ها جلد از آثار ارزشمند این عالم وارسته جمع‌آوری‌شده و برای بازدید عموم در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به شخصیت عظیم علمی معنوی آیت‌الله مولانا بروجردی، افزود: از دیگر اقدامات ارزشمند و ماندگار این عالم ربانی اهداء بیش از 20 هزار جلد کتاب نفیس تحت عنوان کتابخانه مشارکتی ولیعصر(عج) است که هم‌اینک مورداستفاده عموم علاقه‌مندان قرار دارد.

ارجمندی، آیت‌الله مولانا را از چهره‌های ماندگار این شهرستان توصیف و بیان کرد: به‌منظور برگزاری بزرگداشت این عالم ربانی و استاد مسلم فقه و اخلاق از دو سال پیش فعالیت‌هایی به‌منظور برگزاری این آئین معنوی شکل گرفت که در این راستا ساخت فیلم مستند زندگینامه حضرت آیت‌الله مولانا از اقدامات مؤثر در راستای معرفی شخصیت فرهنگی و معنوی ایشان است.
وی از رونمایی از تمبر و وب‌سایت ویژه آیت‌الله مولانا خبر داد و عنوان کرد: با تلاش‌های علاقه‌مندان به شخصیت این عالم ربانی در روز برگزاری همایش نکوداشت, از تمبر منقش به تصویر این عالم و وب‌سایت وی رونمایی می‌شود.
انتهای پیام/ج
به اشتراک بگذارید افسران

آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ )
بروجردی: فسادهای مالی اعتماد مردم را پایین می‎آورد
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در اقیانوس پرتلاطم ناامنی منطقه ایران از یک امنیت پایدار برخوردار است.

به گزارش ایسنا، علاءالدین بروجردی در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد افزود: هر چه داریم از نعمت ولایت است و هر چه داریم از ارتباط معنوی ملت ایران با ذات اقدس الهی و خاندان عصمت و طهارت است.

وی بیان کرد: احساس امنیت در شهرستان بروجرد از امنیت که مهم‎تر است دچار خدشه است ولی در یک برآورد کلی در سطح ملی، امنیت ما بسیار امنیت ارزشمندی است.

بروجردی افزود: دشمن تمام تلاش خود را می‎کند سرمایه‎گذاری و طراحی می‎کند و تمام توطئه‎هایش را برای امنیت کشور ما به کار می‎گیرد ولی تاکنون این توطئه‎ها خنثی شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مخفیگاه سلاح و مهمات در سیستان و بلوچستان گفت: این اتفاق جدیدی که در سیستان افتاده و سربازان گمنام امام زمان موفق شدند که این لانه و مخفیگاه سلاح و مهمات و تجهیزات را کشف کنند.

وی اظهار کرد: در مقابل قدرت‎های بزرگ که تلاش می‎کنند ما را دچار مشکل کنند ایران از یک امنیت پایدار برخوردار است و ما معتقدیم در جمهوری اسلامی ایران نباید حتی یک ناامنی وجود داشته باشد.

بروجردی گفت: یکی از راه‎های بازدارندگی که بسیار مهم است این است که شرایطی را ایجاد کنیم که در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... احساس امنیت کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جنگ نرم گفت: در مقابل یک جنگ فرهنگی هستیم و باید طراحی و برنامه‎ریزی در جهت پیشگیری انجام شود که این بسیار مهم است.

وی در رابطه با فسادهای مالی نیز تصریح کرد: این فسادها اعتماد مردم را پایین می‎آورد و نیروهای نظارتی چشم بینای نظام هستند و از ابتدا آغاز پروژه‎ها باید با چشم باز بیشتری نظارت کنند.

بروجردی ادامه داد: بروجرد شهر فرزانگان بوده و هست و افرادی مانند شهید محمد بروجردی، شهید کوپال، کشوری و چهره‎های شاخص دیگری را دوران دفاع مقدس داشته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انتظارات مردم از قوه قضاییه بالا و به حق است و باید زندان بروجرد از داخل شهر به خارج از شهر منتقل بشود و احداث یک زندان در شهرستان با استانداردهای لازم در خارج از شهر ضروری است.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ )
درخواست جمعی از اصحاب رسانه و مردم بروجرد برای نام گذاری مکانی عمومی به نام آیت الله مولانا بروجردی

روزهای بروجرد- همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت دانشمند فرهیخته آیت الله مولانا بروجردی جمعیمولانا بروجردی از اصحاب رسانه و فعالان دنیای مجازی و مردم شریف بروجرد از شورای شهر بروجرد درخواست کرده‌اند مکانی عمومی در بروجرد را به پاس سال ها تلاش و جهد علمی ایشان نام گذاری نمایند. در این درخواست آمده است:

ما مسوولین سایت ها و وبلاگ های بروجرد به همراه جمع کثیری از اهالی زادبوم فرزانگان تقاضا داریم نام یک خیابان، میدان و یا بوستان واقع در بلوار بهشت را به نام مبارک حضرت آیت الله "مولانا بروجردی" نام گذاری کنید. باشد با این حرکت، ضمن قدردانی از این عالم ربانی بتوانیم به شهروندان بروجردی و دیگر هموطنان عزیزمان این چهره فرهیخته را بیشتر بشناسانیم.

گفتنی است مراسم بزرگداشت این عالم فرهیخته 15 اسفندماه در مسجد ولیعصر(نخی)بروجرد برگزار خواهد شد.

از جمله میهمانان این بزرگداشت آیت الله علوی بروجردی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی از اساتید به نام فلسفه ایران می باشد.

آخرين بروز رساني ( ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ )
جوابیه رئیس اداره استاندارد بروجرد در پاسخ به برخی انتقادات در مورد استاندارد آسانسورها

جوابیه - روزهای بروجردروزهای بروجرد- چندی پیش مصاحبه ای از آقای عنایت شرفی مسئول اداره استاندارد بروجرد در خبرگزاری تسنیم منتشر شد که در پی بازنشر آن در روزهای بروجرد، برخی از شهروندان انتقاداتی در این زمینه مطرح نمودند که بر همین اساس پاسخ ارسالی ایشان برای روزهای بروجرد را در ادامه می خوانید:


سلام؛ ابتدا از كليه عزيزان كه نقطه نظرات خود را اعلام نموده اند تشكر و قدرداني مي كنم. به آگاهي مي رساند خبرگزاري تسنيم به هيچ وجه در حاشيه اين جلسه، با اينجانب مصاحبه اي نداشته است.

موارد زير در خصوص آسانسورها و شرح وظايف سازمان ملي استاندارد، به اطلاع عموم رسانيده مي شود:

وظايف سازمان ملي استاندارد به عنوان يك دستگاه حاكميتي، در راستاي حفظ سلامت و ايمني مردم مي باشد. در خصوص آسانسورهاي نصب شده در  ساختمان ها، به استناد مصوبه شوراي عالي استاندارد، از سال 1383 رعايت استاندارد آسانسورهاي ساختمان اجباري بوده و صدور پايان كار توسط شهرداري ها منوط به تاييديه گواهي ايمني آسانسور از سوي ادارات كل استاندارد سراسر كشور شده است كه استاندارد اين تاييديه را پس از انجام بازرسي آسانسور توسط شركت هاي بازرسي تاييد صلاحيت شده توسط سازمان ملي استاندارد، صادر خواهد كرد.

از آن جا كه رعايت نكردن استانداردها در طراحي، ساخت و نصب آسانسورها امكان بروز خسارات مالي و جاني را موجب مي گردد، لازم است بهره برداران و مالكان ساختمان ها به نكاتي توجه داشته باشند، از جمله اينكه: هنگام عقد قرارداد با شركت هاي نصاب آسانسور، دقت لازم به عمل آيد كه پروانه هاي بهره برداري آن ها از مراجع ذيصلاح صادر شده باشد و ارايه پايان كار ساختمان نيز منوط به تاييد اداره كل استاندارد باشد.

طبق استاندارد ملي 1-6303 و دستور العمل هاي جاري در سازمان ملي استاندارد، گواهي ايمني و كيفيت صادره توسط شركت هاي بازرسي فني تاييد صلاحيت شده و تاييديه هاي صادره بر مبناي آن توسط ادارات كل استاندارد استاني، داراي اعتبار يك ساله مي باشد و لازم است آسانسورها حين بهره برداري، تحت سرويس و نگهداري مستمر قرار گرفته و علاوه بر آن به منظور حصول اطمينان از برقراري شرايط استاندارد، به صورت ساليانه توسط شركت هاي بازرسي فني تاييد صلاحيت شده، مورد بازرسي ادواري قرار گيرند .

 بديهي است در صورت عدم انجام سرويس و نگهداري مستمر و بازرسي ادواري ساليانه، مسئوليت مستقيم حوادث و سوانح احتمالي بر عهده مالكين و مديران ساختمان هاي داراي آسانسور مي باشد.

گفتني است متاسفانه برخي از مردم، فقط به ظاهر آسانسورها توجه دارند و اخذ تاييديه ايمني آسانسور از اداره كل استاندارد را ناديده مي گيرند.

انتظار مي رود با همكاري بيشتر رسانه هاي عمومي، اطلاع رساني و فرهنگ سازي مناسب براي رعايت استاندارد آسانسور صورت گيرد.

آخرين بروز رساني ( ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ )
رئیس سازمان زندان های کشور: ساختمان زندانهای بروجرد فرسوده است/ احداث زندان جدید در دستور کار
روزهای بروجرد- رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: با توجه به مشکلات موجود احداث زندان جدید برای شهرستان بروجرد ضروری است.

به گزارش مهر، علی اصغر جهانگیر در جمع مدیران شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل عمده استان لرستان بیکاری است، اظهار داشت: آمار جمعیت کشور به نسبت آمار جمعیت کیفری نشان می دهد که به ازا هر ۱۰۰هزار نفر ۲۹۷ نفر زندانی وجود دارد.

وی افزود: این در حالیست که در استان لرستان به ازای هر ۱۰۰هزار نفر، ۳۹۰ نفر در زندان هستند.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور از ساخت زندان جدید در شهرستان بروجرد خبر داد و گفت: در خصوص ساخت زندان جدید مطالعات لازم انجام شده و آمادگی اجرای عملیات ساخت آن را داریم.

جهانگیر یادآور شد: باید زمین این زندان مشخص شود که در این صورت طی سال آینده عملیات اجرایی ساخت آن را آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه کمبود اعتبارات در بخش های مختلف قضایی کشور وجود دارد، اظهار داشت: این کمبود اعتبار در بخش سازمانهای زیر مجموعه مضاعف است.

جهانگیر افزود: تلاش ما بر این است که در بخش کمک رسانی به استانها، استان هایی مثل لرستان که شرایط خاص دارند را در اولویت قرار دهیم
آخرين بروز رساني ( ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ )
پورقاسمیان: معضل بیکاری، شهرستان بروجرد را تهدید می کند
روزهای بروجرد- معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد نرخ بیکاری در این شهرستان را 2/17 درصد عنوان کرد و گفت: معضل بیکاری، شهرستان فرهیخته بروجرد را تهدید می کند.

'مسلم پورقاسمیان' در نشست شورای اداری بروجرد در سرسرای فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: افزایش آمار بیکاری در شهرستان بروجرد باعث مهاجرت جوانان تحصیل کرده و توانمند این شهرستان می شود.

وی بیشتر قشر بیکار شهرستان بروجرد را جوانان تحصیل کرده عنوان کرد و گفت: باید چاره ای برای رفع معضل بیکاری و نجات جوانان شهرستان اندیشیده شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به شرایط نامساعد زندان های این شهرستان اضافه کرد: زندان های بروجرد سه برابر ظرفیت، زندانی در خود جای داده اند.

وی فرسودگی زندان ها و نبود آمبولانس و نمازخانه را از مشکلات زندان های بروجرد عنوان کرد و گفت: این زندان ها پایش تصویری و مکان ورزشی تفریحی برای زندانیان ندارند.

پورقاسمیان نامناسب بودن بند نسوان زندان بروجرد را یادآور شد و افزود: مکان زندان فعلی بروجرد مناسب نیست و انتقال آن به منطقه سراب زارم ضروری است.

وی خواستار موافقت و دستور رییس سازمان زندان ها مبنی بر جابجایی زندان بروجرد شد.

نشست شورای اداری شهرستان بروجرد با حضور رییس سازمان زندان های کشور، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و مسوولان ادارات و نهادهای بروجرد برگزار شد.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ )
نمایش کمدی "گاو حیوان نجیبی است" در بروجرد به روی صحنه می‌رود

روزهای بروجرد- نمایش کمدی " گاو حیوان نجیبی است " به نویسندگی یدالله آقا عباسی و کارگردانی نازنین مهاجر حسینی در بروجرد به روی صحنه می رود.

این نمایش کمدی از 2 اسفندماه تا 8 اسفند در اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی بروجرد سالن استاد زرینکوب به روی صحنه خواهد رفت.

عوامل این نمایش به شرح زیر است:
نویسنده: یدالله آقا عباسینمایش کمدی
کارگردان: نازنین مهاجر حسینی
دستیار کارگردان: سمانه عبدی
طراح صحنه و لباس: مهتاب زند

بازیگران:
سیاوش خانبابایی
حسین غفاری
عرفان بختیاری
عرفان مقصودی
کوروش یاراحمدی
آروین بنان
کاوه مقدسی
علی ارتباطی
عباس خسروی

زمان 2/12/93 لقایت 8/12/93
مکان بروجرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، سالن دکتر زرین کوب

مجری: آموزشگاه هنرهای نمایشی پندار
با همکاری انجمن هنرهای نمایشی شهرستان بروجرد

آخرين بروز رساني ( ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ )
اندر احوالات ورزشگاه بروجرد!

فرهاد داودوندی- یک ورزشگاهی بنام سی هزار نفره که بعدا شد بیست هزار نفره و بعد ترش شد پانزده هزار نفری و الان رسیده به پنج هزار نفری از اواسط دهه 70 قرار بود در بروجرد ساخته شود!

سالها گذشت و ساخته نشد تا اینکه در پایان سال 1393 محمد جعفر علیزاده "معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور" آمد ورزشگاه را دید و سخنانی گفت که اگر به جای دو تا شاخ! ده تا شاخ هم روی سر ورزشی نویس بروجرد سبز کند، نباید تعجب کرد!

ورزشگاه 5 هزار نفری قابلیت توسعه تا 15000 نفر را هم دارد! این پروژه از سه سال قبل شروع شده!!! برای این ورزشگاه  محل استقرار مقامات به صورت دسترسی ویژه و جداگانه!!! سالن های تست دوپینگ!!! بخش فوریتهای پزشکی برای دو تیم ورزشی فوتبال بزگسالان!!! دو تیم نوآموز و دو سالن مجهز چند منظوره ورزشی !!! تدارک دیده خواهد شد!!!!!!!!!!!

خدا رحمت کند قدیمی ها را که هر وقت وعده سرخرمن می شنیدند، لبخندی می زدند و طوری که همه بشنوند می گفتند: بزک نمیر بهار میاد!

البته ما یک "فامیل دوری" هم داشتیم که خدا بیامرز، وقتی حرفهای خیلی خیلی درشتی از کسی می شنید تلخندی می زد و طوری که همه در و همسایه ها هم بشنوند می گفت: سنگ بزرگ برداشتن، علامت نینداختن است!!!

حالا شده حکایت ورزشگاه بروجرد که در این چند سال گذشته آب رفته! و حالا بعد از حدود 20 سال از شروع پروژه اش، "معاون محترم  وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور" که خوشبختانه لقبش را باید بخاطر طولانی بودن در کتاب رکوردها ثبت کنند، در بازدید از ساخت ورزشگاه بروجرد، سخنانی فرموده که بعد از شنیدنش، یکی یکی به شاخ های سبز شده بر روی کله ورزشی نویس این شهر افزوده می گردد.

ورزشگاه هنوز که هنوز است ساخته نشده، قصد دارند برای مان در آن اظاق تست دوپینگ بسازند!!! البته اگر بتوانند اطاق کشت چمن مصنوعی هم برای این ورزشگاه بسازند، مطمئنا این پروژه ورزشی کامل کامل خواهد شد!!! مگه نه غلام؟!

 

آخرين بروز رساني ( ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.