۰۵ شهريور ۱۳۹۵   ۱۳:۳۱    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
دلیل قطعی سه روزه آب روستای طنجور بروجرد از رده خارج شدن چاه آب است
روزهای بروجرد- رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی بروجرد گفت: قطعی سه روزه آب آشامیدنی روستای طنجور بروجرد ناشی از ماسه دهی و از رده خارج شدن چاه آب این روستا است.

عبدالرضا عبدی در گفت و گو با ایرنا افزود: طی سه روز اخیر به دلیل قدمت بالای چاه، حفر یک چاه در نزدیکی چاه قدیمی و ماسه دهی و ایجاد گل و لای در چاه، آب آشامیدنی روستای طنجور قطع شده است.

وی با بیان اینکه آبرسانی به ساکنان این روستا با تانکر انجام می شود، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل نبود مخزن ذخیره آب و جمعیت بالای این روستا آبرسانی با تانکر برای اهالی مشکل است.

رئیس شرکت آب و فاضلاب روستایی بروجرد افزود: انتقال آب از ایستگاه اصلی به طول 1.5 کیلومتر، انتقال تانکر پمپاژدار از خرم آباد و نصب آن در روستا و انتقال آب به شبکه داخلی روستا در دستور کار است.

وی گفت: تلاش بر این است با اجاره یک چاه عمیق در نزدیکی روستا بتوان به طور موقت آب مورد نیاز اهالی را تا حفاری چاه عمیق جدید برطرف کرد.

وی افزود: حفر چاه عمیق جدید و راه اندازی آن در روستای طنجور 2 ماه زمان نیاز دارد و تا آن زمان با ارایه خدمات یادشده می توان به طور موقت مشکل آب این روستا را برطرف نمود.

مردم روستای طنجور در سه روز گذشته به دلیل قطعی آب آشامیدنی و گرمای هوا با مشکلات فراوانی مواجه شده اند و از مسئولان تقاضای رسیدگی سریع و حل مشکل را دارند.

روستای طنجور با 500 خانوار جمعیت در پنج کیلومتری بروجرد واقع شده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ )
نظارت با طعم وابستگی‌های فامیلی؛ موانع استیضاح شهردار بروجرد
نظارت با چشمان بسته؛ موانع استیضاح شهردار بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ )
غیبت اعضای شورای شهر؛ پرسش بی‎پاسخ جلسه شورای ترافیک بروجرد
روزهای بروجرد- جلسه شورای ترافیک بروجرد با محوریت طرح ترافیک امروز در حالی برگزار شد که اعضای شورای اسلامی شهر غایبان اصلی آن بودند.
امروز در حالی جلسه شورای ترافیک این شهرستان برگزار شد که هیچ یک از اعضای شورای شهر در این جلسه حضور نداشتند.

در حالی هیچ یک از 13 عضو شورای اسلامی شهر بروجرد امروز در جلسه شورای ترافیک این شهرستان حضور نداشتند که قرار بود، در این جلسه در خصوص طرح ترافیک مصوب شده از سوی اعضای این پارلمان محلی تبادل نظر و نتیجه‌گیری شود.

گفتنی است، اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در روزهای اخیر طرح ترافیک را از تصویب خود گذرانده بودند و قرار بود، این طرح امروز در شورای ترافیک به عنوان مرجع قانونی تصویب یا رد آن به بحث و تبادل نظر گذاشته شود.

از سویی شنیده ها از نصب اطلاعیه‎های زمان اجرای طرح ترافیک در سطح شهر و آگاهی‌رسانی به شهروندان بروجردی در این باره خبر می‎دهد، حال آنکه این طرح پیش از ورود به مرحله اجرا باید در شورای ترافیک به تصویب برسد.


به گزارش فارس، تصویب طرح ترافیک شهرستان بروجرد در شورای شهر آن هم پیش از عبور از فیلتر شورای ترافیک غیر قانونی قلمداد شده است، به عبارت دیگر اعضای شورای شهر تنها می‎توانند، پیشنهادات خود را در خصوص نحوه اجرای این طرح به شورای ترافیک ارائه دهند.

همچنین پیش از برگزاری جلسه امروز شورای ترافیک به اعضای شورای شهر بروجرد اعلام شده بود که جلسه امروز با محوریت موضوع طرح ترافیک برگزار می‎شود، حال آنکه حضور نیافتن هیچ یک از 13 عضو این پارلمان محلی در جلسه یاد شده سوالی بی‎پاسخ برای اعضای حاضر در جلسه امروز بود.

از قانونی یا غیرقانونی بودن اقدام شورای شهر در خصوص تصویب طرح ترافیک که بگذریم، حساسیت این طرح آن هم با وجود ترافیک آزاردهنده حاکم بر هسته مرکزی شهر جای هیچ توجیهی را برای غیبت هر یک از اعضای دعوت شده به جلسه امروز باقی نمی‎گذاشت.

از طرفی با وجود دعوت رسمی از رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد و ارسال پیامک دعوت برای 10 عضو دیگر پیش‌بینی‎ها از حضور همه یا چند تن از اعضای این پارلمان محلی در جلسه امروز شورای ترافیک خبر می‎داد، حال آنکه عکس این احتمال رخ داد.

لازم به ذکر است، با وجودی که اجرای طرح ترافیک در سال‎های اخیر به مطالبه‎ای جدی برای مردم و مسئولان شهرستان بروجرد تبدیل شده اما اجرای این طرح همواره با موانع و چالش‎هایی همراه بوده است.

پیش از این طرح ترافیک به عنوان گزینه اصلی مهار ترافیک هسته مرکزی شهر بروجرد از سوی کارشناسان امر در برخی مقاطع زمانی کوتاه مدت در مناطقی از محدوده پر ترافیک شهر بروجرد به صورت مقطعی اجرا شده است.

...............
گزارش از مژگان شمس
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ )
امیر صارمی، مدیر برتر آموزش و پرورش استان لرستان شد
روزهای بروجرد- امیر صارمی رئیس آموزش و پرورش اشترینان، مدیر نمونه آموزش و پرورش استان لرستان شد.امیر صارمی، مدیر نمونه آموزش و پرورش استان لرستان شد
 
در سی و سومین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور که به میزبانی تهران و در سالن اجلاس تهران برگزار شد، امیر صارمی به عنوان مدیر نمونه آموزش و پرورش لرستان معرفی و لوح تقدیر و تندیس اجلاس را دریافت کرد.
 
در این اجلاس همچنین طرح عباس زاده رییس آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد نیز برگزیده و از ایشان نیز توسط لوح تقدیر و تندیس تقدیر بعمل آمد .

در این اجلاس که از هیجدهم تا بیستم مردادماه برگزار شد از هر استان یک طرح برتر و یک نفر به عنوان مدیر برتر اداره انتخاب شدند .

آخرين بروز رساني ( ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ )
تصادفات کمربندی بروجرد منجر به فوت 35 نفر شده است
روزهای بروجرد- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد گفت: آمار تصادفات این شهرستان در سال گذشته در مقایسه با سال پیش از آن افزایش 46 درصدی داشته است.

به گزارش فارس، علی ابراهیمی در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: تصادفات نقاط حادثه خیز محورهایی نظیر کمربندی این شهرستان منجر به کشته شدن 35 نفر شده است.

وی با اشاره به اینکه در 48 ساعت گذشته سه واژگونی خودور منجر به کما در محور کمربندی بروجرد رخ داده است، تاکید کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز این محور و میدان امام خمینی(ره) این شهرستان باید در اولویت کاری مسؤولان مربوطه قرار گیرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد افزود: با وجود تصویب رفع نقاط حادثه‌خیز میدان امام خمینی(ره) و محور کمربندی این شهرستان در شورای ترافیک استان لرستان در اسفند ماه سال گذشته تاکنون اقدامی در این راستا از سوی مسؤولان مربوطه صورت نگرفته است.

ابراهیمی عنوان کرد: با توجه به تردد بالای کودکان ساکن حاشیه کمربندی این شهرستان رفع نقاط حادثه خیز این محور ضروری است.

وی نصب سرعت کاههای متوالی را به عنوان رفع نقاط حادثه خیز محور کمربندی بروجرد به صورت موقت دانست و بیان کرد: شهرداری این شهرستان باید نسبت به نصب سرعت کاههای استاندارد و به صورت متوالی در این محور اقدام کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد یادآور شد: تردد خلاف جهت موتورسواران چند روستای ضلع جنوبی میدان امام خمینی(ره) این شهرستان خود یکی از مشکلاتی است که به دغدغه پلیس راهنمایی و رانندگی تبدیل شده است.

ابراهیمی بر ضرورت اجرای طرح های بلند مدت به منظور رفع معضل ترافیک و نقاط حادثه خیز شهرستان بروجرد تاکید و تصریح کرد: در کنار اجرای طرح های بلند مدت اجرای طرح های کوتاه مدت و موفژقتی نیز ضروری است.

وی اضافه کرد: با وجود تاکید چندین‌باره پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد به شهرداری این شهرستان مبنی بر مسدود کردن بریدگی زیر پل پیامبر اعظم(ص) به منظور کاهش تصادفات در این نقطه متاسفانه تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد به نصب غیر استاندارد نرده‎ها در ورودی و خروجی زیر گذر میدان قیام این شهرستان اشاره و عنوان کرد: فاصله میان نرده‌های نصب شده در ورودی و خروجی این زیر گذر تردد عابران پیاده از این نقاط و تصادف ره به دنبال دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ )
شهردار بروجرد بر ساخت پل غیر هم سطح در میدان نواب و امام(ره) اصرار دارد
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: اجرای پروژه‎های زیرساختی در کنار اقدامات موقت به منظور رفع معضل ترافیک این شهرستان ضروری است.

به گزارش فارس، منوچهر یوسفی ظهر در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: چندین پروژه زیرساختی به منظور رفع معضل ترافیک این شهرستان با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در دستور کار قرار دارد.

وی از ترافیک به عنوان یک معضل جهانی یاد و خاطر نشان کرد: آمار تلفات و مجروحین تصادفات در کشور در برخی سال‎ها 5 تا 6 برابر کشور ترکیه بوده است.

شهردار بروجرد ادامه داد: در شهرستان بروجرد به منظور رفع معضل ترافیک اقدامات زیرساختی کمتر انجام شده و بیشتر اقدامات تنها به عنوان مسکن برای رفع این معضل در کوتاه مدت تزریق شده است.

یوسفی با اشاره به انعقاد قرارداد 150 میلیارد تومانی شهرداری بروجرد با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به منظور اجرای چندین پل غیر همسطح در این شهرستان افزود: 80 درصد پل‎های غیر همسطح مرکز کشور در سال‎های اخیر توسط این قرارگاه احداث شده است.

وی ادامه داد: احداث یک پل غیر همسطح با استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در میدان امام خمینی (ره) شهرستان بروجرد به عنوان یک نقطه حادثه‌خیز در دستور کار شهرداری این شهرستان قرار دارد.

شهردار بروجرد تاکید کرد: با توجه به وجود نقاط حادثه‌خیزی نظیر میدان امام خمینی(ره)، میدان زائران کربلا و کمربندی در شهرستان بروجرد و با توجه به میزان مبلغ قرارداد شهرداری این شهرستان با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) رفع مشکلات این نقاط براساس اولویت در دستور کار قرار می‎گیرد.

یوسفی بیان کرد: احداث پل غیرهم سطح به منظور رفع گره ترافیکی در چهاراه باغمیری و میدان صفا به دلیل عرض باند این منطقه امکان‎پذیر نیست.

وی تصریح کرد: میدان نواب شهرستان بروجرد به عنوان یک نقطه حادثه‌خیز به عنوان یکی از نقاط نیازمند پل غیرهم سطح شناسایی شده و یکی از طرح‎های پیشنهادی شهرداری این شهرستان به قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) است.

شهردار بروجرد یادآور شد: طرح اجرای پل غیرهمسطح در میدان امام خمینی (ره) شهرستان بروجرد از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) ارائه و نیازمند چکش‌کاری است.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ )
معاون عمرانی فرمانداری: طرح ترافیک در بروجرد گام به گام اجرایی می‎شود
روزهای بروجرد- معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: طرح ترافیک در این شهرستان گام به گام اجرایی می‎شود.

به گزارش فارس، محمد کیانی در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: هدف از اجرای گام به گام اجرای طرح ترافیک در این شهرستان فرهنگ‎سازی و جلوگیری از مشکلاتی است که در اجرای یکباره آن وجود دارد.

وی عنوان کرد: شورای ترافیک شهرستان بروجرد به منظور رفع معضل ترافیک این شهرستان برنامه‎های کوتاه و بلندمدتی را در دستور کار دارد.

معاون عمرانی فرمانداری بروجرد با اشاره به اجرای طرح ترافیک در خیابان سعدی این شهرستان افزود: متاسفانه به دلایل مختلف اجرای این طرح در خیابان سیدمصطفی این شهرستان متوقف شده است.

کیانی با اشاره به سنگ‌اندازی برخی شهروندان بروجردی در اجرای طرح‎های مختلف در این شهرستان خاطرنشان کرد: این سنگ‌اندازی‎ها عامل توقف دوساله پروژه هشت بهشت در این شهرستان بود و هم‌اکنون نیز مانع اجرای طرح ترافیک در خیابان سید مصطفی است.

وی با اشاره به اینکه اجرای مصوبات شورای ترافیک شهرستان بروجرد نیازمند همکاری همه اعضاء این شوراست، ادامه داد: ایستگاه تاکسی خیابان سیدمصطفی این شهرستان پس از مقاومت رانندگان با تلاش مسئولان به مکان جدید در خیابان 45 متری شهرداری منتقل شده است، اما برخی رانندگان همچنان در ایستگاه قبلی فعالیت می‎کنند.

در ادامه مشاور فرماندار بروجرد در امور ترافیک گفت: عدم هماهنگی اعضای شورای ترافیک مانع رفع این معضل در این شهرستان است.

محمد گودرزی اظهار کرد: رفع معضل نقاط حادثه خیز شهرستان بروجرد نیازمند شناسایی و اولویت‌بندی است.

وی به عدم اجرای برخی مصوبات شورای ترافیک شهرستان بروجرد اشاره و عنوان کرد: نصب دوربین ترافیک در میدان امام خمینی (ره) و کمربندی این شهرستان یکی از مصوبات سال‎های گذشته است که تا کنون اجرایی نشده است.

مشاور فرماندار بروجرد در امور ترافیک بر اجرای منظم جلسات شورای ترافیک در این شهرستان تاکید و تصریح کرد: پیش از اصرار به تصویب مصوبه‎ای در این شورا باید ابتدا متولی اجرای آن تعیین شود.

گودرزی با اشاره به ضرورت آماده‎سازی زیر ساخت‎ها پیش از اجرای مصوبات شورای ترافیک در شهرستان بروجرد تاکید کرد: زمینه‎سازی اجرای بهتر طرح‎ها را به دنبال دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ )
بروجردی: وزرا پیش از سفر به لرستان با نمایندگان استان جلسه داشته باشند
روزهای بروجرد- رئیس دوره‌ای مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی مصوبات نشست امروز مجمع را تشریح کرد.

علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خانه ملت در خصوص نشست امروز (چهارشنبه 20مرداد) مجمع نمایندگان استان لرستان، گفت: امروز صبح نمایندگان استان نشستی برگزار کردند و در پی این نشست مصوباتی به تایید نمایندگان رسید.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس مقرر شد که محمدخدابخشی و محمدرضا ملکشاهی راد عضو کارگروه برنامه ریزی استان شوند، در شورای حل اختلاف الهیار ملکشاهی و عباس گودرزی عضو شدند و علی رستمیان در کارگروه اشتغال قرار گرفت، همچنین محمد بیرانوندی در شورای فرهنگی عضو شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در مصوبه بعدی مجمع نمایندگان استان لرستان آمده است که جلسه مشترک شورای اداری استان با حضور اعضای مجمع نمایندگان در شهرستان دلفان برگزار شود و همچنین مقرر شد که جلسه مشترک شورای شهرستان و روستا در هفته تعطیلی مجلس با حضور نمایندگان استان انجام شود.

بروجردی تاکید کرد: روز یکشنبه هفته آینده، مجمع نمایندگان استان لرستان با مسئولان حوزه آب استان از جمله سیفی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، کرموندی مدیر سازمان آب و فاضلاب، کاکاوند مدیر عامل آبفای روستایی نشستی داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شوری اسلامی افزود: همچنین در آخرین مصوبه مجمع نمایندگان تاکید شد که وزرا پیش از سفر به استان لرستان جلسه ای با نمایندگان استان داشته باشند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ )
تذکر عباس گودرزی به وزیر صنعت در مورد وضعیت کارگران سامان کاشی بروجرد
روزهای بروجرد- تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در پایان جلسه امروز(چهارشنبه)قرائت شد.

به گزارش خانه ملت، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور که در جلسه علنی امروز مجلس توسط اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه قرائت شد که بر این اساس عباس گودرزی نماینده بروجرد درباره‌ی دادرسی به وضعیت کارگران سامان کاشی بروجرد به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد. 
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ )
ناوگان تاکسیرانی بروجرد تا 4 ماه آینده نوسازی می‎شود
روزهای بروجرد- مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بروجرد گفت: ناوگان حمل و نقل درون‌شهری این شهرستان تا چهار ماه آینده نوسازی می‎شود.

حسن غیاثوند در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: در صورت تحقق تعهدات ایران خودرو تا 4 ماه آینده خودروهای جدید جایگزین تاکسی‎های فرسوده در این شهرستان می‎شوند.

وی عنوان کرد: تا 4 ماه آینده همه خودروهای فرسوده که یک‌چهارم خودروهای ناوگان تاکسیرانی شهرستان بروجرد را تشکیل می‎دهند، تعویض می‎شوند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بروجرد خاطر نشان کرد: این سازمان به منظور ارتقای سطح کیفیت حمل و نقل رون شهری اقدام به تعویض خودروهای تاکسی فرسوده کرده است.

غیاثوند با اشاره به اینکه همه خودروهای تاکسی مدل 83 به پایین مشمول طرح تعویض می‎شوند، افزود: مهلت ثبت نام برای مالکان این خودروها در این طرح تا شهریور ماه 95 است.

وی ادامه داد: از مجموع یک‌هزار و 800 خودرو تاکسی ناوگان تاکسیرانی شهرستان بروجرد 435 دستگاه فرسوده‎اند که از این مجموع  نیز 430 دستگاه تاکسی های مدل 83 به پایین هستند.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بروجرد تاکید کرد: تا کنون 70 دستگاه پژو تاکسی مدل 95 جایگزین تاکسی‎های فرسوده و به متقاضیان تحویل داده شده است.

غیاثوند تصریح کرد: به منظور تعویض خودروهای تاکسی فرسوده 20 میلیون تومان تسهیلات با سود 16 درصد به متقاضیان اعطاء می‎شود، همچنین هر خودرو فرسوده نیز قریب به 5 میلیون تومان از مالک آن خریداری می‎شود.

وی بیان کرد: بر اساس دستورالعمل وزارت کشور در صورت عدم ثبت نام دارندگان خودروهای تاکسی مدل 83 به پایین تا شهریور ماه سال جاری در طرح تعویض خودروهای تاکسی از تردد آنها در سطح شهر جلوگیری می‎شود، همچنین بیمه شخص ثالث و معاینه فنی نیز به این خودروها تعلق نمی‎گیرد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بروجرد ادامه داد: تحویل خودروهای تاکسی جدید از زمان معرفی ضامن 4 ماه به طول می‎انجامد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ )
یک واحد تجاری در بازار بروجرد دچار آتش سوزی شد
روزهای بروجرد- یک واحد تجاری دیشب(سه شنبه) در بازار قدیمی بروجرد دچار آتش سوزی شد.

معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این واحد تجاری در قسمت معروف به دلال خانه بازار از نظر بنا، چیدمان و نوع اجناس موجود کاملا غیرایمن و غیراستاندارد بود.
نادر موسیوند افزود: متاسفانه به دلیل قرار گرفتن این واحد تجاری در کوچه های باریک و قدیمی بازار، ورود خودروهای سنگین آتش نشانی به محل حادثه امکانپذیر نبود.

وی اظهار کرد: ماموران سه ایستگاه آتش نشانی بروجرد به کمک خودروهای سبک این سازمان و همچنین ماشین آلات سازمان خدمات شهری توانستند آتش را که از ساعت 23 آغاز شده بود تا ساعت یک و 30 دقیقه بامداد خاموش کنند.
وی افزود: این حادثه خسارت جانی نداشت اما تعدادی از ماموران سازمان آتش نشانی از نواحی مختلف دچار سوختگی شدند.
موسیوند اضافه کرد: علت وقوع این حادثه در دست بررسی است.

وی وضعیت واحدهای تجاری قسمت دلال خانه بازار قدیمی بروجرد را نامناسب خواند و گفت: متاسفانه انواع کالاها از لاستیک خودروهای سنگین تا قطعات کوچک الکترونیکی در این منطقه به صورت غیرایمن دپو شده بود و در حادثه دیشب بیشتر توان ماموران آتش نشانی صرف دور کردن و جمع آوری این کالاها به منظور جلوگیری از نفوذ آتش به سایر قسمت ها شد.

وی افزود: متاسفانه اغلب واحدهای تجاری مستقر در بازار بروجرد از لحاظ ایمنی، استحکام بنا و همچنین برخی اتصالات برق ایمن نیستند و هر لحظه امکان حادثه وجود دارد.
وی اظهار کرد: به منظور جلوگیری از حوادث مختلف در بازار بروجرد از امروز کار بازرسی از این مکان توسط سازمان آتش نشانی آغاز می شود و بر این اساس به واحدهای تجاری غیرایمن با ذکر نواقص و خطرات موجود به صورت کتبی اخطار داده می شود.
چهار ایستگاه آتش نشانی در بروجرد وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ )
پاسخ های شهردار بروجرد در جلسه استیضاح
روزهای بروجرد- در جلسه روز دوشنبه شورای شهر بروجرد که دستور آن پرسش های برخی از اعضای شورای شهر در قالب طرح استیضاح بود شهردار بروجرد به این سئوالات پاسخ داد. در ادامه پاسخ منوچهر یوسفی را به این پرسش ها به نقل از روابط عمومی شهرداری بروجرد می خوانید:
 
  • با خدای خود عهدی بسته ام و در مدت 3 سال گذشته آنچه در توان داشتم برای شهر خود به انجام رسانده ام. آنچه که در کارهای عمرانی انجام شده به همت همین شورا بوده و بنا به صحبت مقام معظم رهبری (حفظه الله) که می فرمایند شهردار باید بداند که شورا ریشه است، بنده سرباز این شورا بوده ام و تا زمانیکه اراده خداوند و شورا بر این باشد که من در این صف به عنوان یک سرباز خدمتگزاری کنم، خدمتگزار خواهم بود و آنجا که اعضای شورای اسلامی شهر تشخیص دهند بنده در جای دیگر باید خدمت کنم، در این موضوع هیچ بحث و نگرانی وجود ندارد و اگر در پاسخ به سوالات آمار و ارقامی ارائه می شود، قصد چانه زنی برای باقی ماندن در سمت خود را ندارم لذا در این زمینه تصور اشتباهی نباشد. آنچه که هست خدمت دوستان عرض می شود و قضاوت بر عهده دوستان و همشهریان عزیز خواهد بود.

  • بنده در شهریور سال 92 شهرداری را در اوضاعی تحویل گرفتم که وضعیت درآمدی شهرداری نسبت به امروز 30 الی 40 درصد بهتر بود، با اینحال4 ماه حقوق عقب افتاده در شهرداری مرکز و 6 ماه حقوق عقب افتاده در بعضی از سازمان ها داشتیم.

  • اگر شاخص را ارزش افزوده قرار دهیم، در زمان مذکور شهرداری ماهیانه 600 میلیون تومان از اداره دارایی ارزش افزوده دریافت می کرد، در حالیکه امروز ارزش افزوده دریافتی به میزان 151 میلیون تومان کاهش یافته است که این موضوع خود می تواند شاخص باشد. همچنین پس از آنکه در حوزه ساخت و ساز با رکود مواجه شدیم، هر روز میزان صدور پروانه ساخت و ساز در شهرستان کم و کمتر شد. این شاخص های درآمدی امروز بر شهرداری اثرگذار شده، شهرداری که مستقیماً درآمد خود را از محل عوارض مردم دریافت می کند.
  • درآمد شهرداری منطقه یک، دو و مرکز در سال 95 تا به امروز 10 میلیارد تومان بوده که فقط 60 درصد آن از داخل شهر تامین شده و 40 درصد آن از تهران اخذ شده است. ما بعنوان مجموعه شهرداری تابعی هستیم از متغیر درآمدها در سطح شهر که آن هم بیشتر وابسته به درآمدهای ساختمانی می باشد.
  •  از ابتدای امر، بنده بدنبال راهکاری برای حصول درآمد پایدار بودم و در همین زمینه، زمین خیابان شهدا خریداری شد و هم اکنون به سقف حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده که البته با حمایت و مصوبه شورای اسلامی شهر بوده است. اکنون بذری که آن موقع کاشته شده را بایستی درو کنیم بطوریکه سهم مجموعه شهرداری از این پروژه مشارکتی 28 واحد تجاری خواهد بود. پروژه مشارکتی با شرکت حامیان کیش تپه ای خاک بیشتر نبود که با پیگیری ها و رایزنی های مکرر با سرمایه گذار پروژه و رفع معارض، پس از 10 سال توقف به حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده ایم که با اتمام کار 80 واحد تجاری بعنوان درآمد پایدار خواهیم داشت. شهردار بروجرد در ادامه افزود: زمین معروف به باغ رسولی با قیمت حدودی 700 میلیون تومان خریداری شد و هم اکنون 10 میلیارد تومان زمین بعنوان ارزش افزوده وجود دارد. حال سوال آنجاست که آیا راه حلی از سوی شورای محترم ارائه شده که از طرف اینجانب اجرا نشده باشد؟ همچنین خرید معدن شن و ماسه حرکتی دیگر در این زمینه بوده است. باغ دیده ور که فاز اول آن در هفته دولت به بهره برداری می رسد نیز بعنوان یک قطب گرشگری می تواند محل کسب درآمد پایدار باشد. که به یاری خدا این راهکارهای درآمدزا به زودی به ثمر خواهند نشست.

  •  ان شاءالله در هفته جاری حقوق اسفند شهرداری مرکز، سازمان خدمات موتوری و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی پرداخت خواهد شد و با این احتساب مجموعاً 4 ماه حقوق معوقه خواهیم داشت. این در حالیست که حقوق فروردین و اردیبهشت 20 درصد از پرسنل که دارای شرایط خاص هستند نیز پرداخت شده است.

  • در ابتدای آغاز بکار خود درخواست های معوقی برای روکش آسفالت از سال 86 وجود داشت و در حدود 10 الی 12 سال بود که بجز مواردی انگشت شمار، خیابان های شهر روکش آسفالت نشده بودند، در سال گذشته حدود 8 میلیارد تومان آسفالت به انجام رسید و امسال نیز تفاهم نامه ای برای 10 هزار تن قیر به امضاء رسیده است. وی افزود: خیابان جعفری، خیابانی قدیمی است که قلب بازار بروجرد محسوب می شود و مراسم های مختلفی در آن به انجام می رسد، از این حیث بهسازی و ترمیم آسفالت آن قابل اهمیت بود. وی ادامه داد: اکنون کارخانه آسفالت شهرداری نیز مجدداً احیاء شده و تا زمانیکه بارنگی ها اجازه دهد، معابر اصلی و کوچه های سطح شهر آسفالت خواهند شد.

  •  مشاورهای ورزش و ترافیک از قبل از مسئولیت بنده در سمت شهردار در شهرداری مشغول به خدمت بوده اند و یک مشاور در حوزه املاک بصورت مقطعی بواسطه اطلاعات فنی ایشان در این زمینه جذب شد که البته این از اختیارات شهردار است. همچنین در این مدت، 8 نفر با اخذ مجوز از وزارت کشور و استانداری در شهرداری جذب شده اند که دارای شرایط ویژه ای از جمله شاهد و ایثارگری بوده اند لذا مشکل اصلی افزایش نیرو متعلق به گذشته است.

  • زمانیکه به سمت شهردار انتخاب شدم، دفترچه های تامین اجتماعی دچار مشکل شده بودند و از سوی این سازمان مهر نمی شدند، بنده با تامین اجتماعی توافق کردم که روزانه 20 میلیون تومان (ماهیانه 600 میلیون تومان) برای رفع این مشکل،  پرداخت شود و این روند تا سال قبل که به اوج کاهش درآمدی خود رسیدیم ادامه داشت. در ادامه  و پس از وققه ای کوتاه، جلسات هماهنگی با سازمان تامین اجتماعی مجددا ادامه پیدا کرد و با توافق جدید، ماهیانه 400 میلیون تومان به این سازمان پرداخت می شود و به این ترتیب توانستیم کاری کنیم که پرسنل بتوانند خدمات نسبی را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنند. آقای یوسفی افزود: کماکان بدنبال حل مشکل بازارچه شهید چمران برای انجام تهاتر هستیم که با دستور وزیر کشور این مشکل بحمدالله در حال رفع شدن است و پاره ای کارهای اداری آن باقی مانده است.

  •  زمان به سرعت برق و باد می گذرد، بودن و نبودن من در سمت شهردار برای بنده فضیلتی نیست و فقط یک فرصت برای خدمتگزاری محسوب می شود و البته خدا را به خاطر این فرصتی که به من واگذار شد شاکر هستم ولی این توضیحات برای ماندن نبود اما از شما می خواهم اجازه ندهید دیگرانی که هیچ گونه مسئولیتی در شهر ندارند و فقط بدنبال کسب منافع خود هستند، با ترتیب جلسات شبانه برای شهرداری تصمیم بگیرند.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ )
کار مرمت سه بنای تاریخی در بروجرد انجام شد
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: مرمت سه بنای تاریخی مدرسه حجتیه و خانه های تاریخی افتخارالاسلام و مصری مرمت و بهسازی شدند.

حجت الله یارمحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح های معماری با اعتبارات تخصیص یافته سال گذشته بهسازی و مرمت شدند.

وی اظهار کرد: هم اکنون کار مرمت دیوارهای طبقه فوقانی جبهه غربی مسجد جامع بروجرد، اصلاح کاشی کاری گنبد مسجد و بخش هایی از شیب بندی و ایزولاسیون شبستان ضلع شرقی این بنا در دست اجرا است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: کار مرمت اطراف گنبد مسجد امام خمینی(ره)، اصلاح آبروها، ناودان های گنبد خانه و دیوارکشی برف انداز ضلع جنوبی این مسجد نیز در حال انجام است.
وی با بیان اینکه اعتبار لازم برای مرمت بناهای یادشده از محل اعتبارات ملی تامین شده است، گفت: مرمت و بهسازی بناهای تاریخی کاری مداوم و فصل بندی شده است.

وی افزود: امسال نیز همچون سالهای قبل بناهای تاریخی نیازمند به مرمت را به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان معرفی کرده ایم ولی هنوز اعتبارات استانی سال 1395 تخصیص نیافته اند.

یارمحمدی مدرسه حجتیه، دبیرستان امام و خانه های تاریخی مغیث الاسلام، غروی و روناسی را از بناهای معرفی شده بروجرد برای مرمت در سال جاری عنوان کرد و گفت: به دلیل کمبود اعتبارات، بدون شک تعدادی از این طرح ها حذف می شوند.

165 اثر تاریخی بروجرد در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ )
آیت الله احمد مبلغی: از خصوصیات رسانه‌ها اجتماعی اندیشی است؛ نه فردی نگری و زهدگرایانه کاذب
روزهای بروجرد- رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: اگر رسانه ای بر اساس اندیشه سطحی بنا شده؛ ظاهری خشک، غیر علمی و غیر منعطف داشته ؛ جامعه و بازتاب اخبار خود را نشناخته و نداند، نه تنها اثری برای دین و جامعه نخواهد داشت، بلکه بدون اینکه متوجه شود، به تخریب دین نیز می پردازد.

آیت الله احمد مبلغی در آستانه 17 مردادماه روز خبرنگار در بازدید از خبرگزاری حوزه و هفته نامه افق حوزه، اظهار داشت: خبرگزاری حوزه باید دارای شاخصه هایی باشد که یکی از آن شاخصه ها، دین بنیان بودن است؛ چراکه حوزه متعلق به دین بوده و باید قوی ترین نهادی باشد که در خدمت دین قرار می گیرد.

*ولایت فقیه برخواسته از درون نهاد حوزه است
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس ابراز داشت: موضوعاتی همچون ولایت فقیه از درون نهاد حوزه به جوشش در آمده و بر می خیزد که محور اصلی و اساس دین بوده و بدون عملیاتی سازی آن، دین معنا پیدا نمی کند.
وی یادآور شد: این رکن مهم از دین، از حوزه برخاسته که نشان از جایگاه عظیم این نهاد علمی و اخلاقی می باشد.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: دین بینان بودن رسانه دینی به این معناست که خود را بر اساس دین و تطبیق واقعی آن تعریف نموده؛ حرکت کرده و به معرفی اخبار و دیدگاه های مختلف که کمکی در جهت تطبیق دین در جامعه معاصر و آینده است، بپردازد؛ چراکه زعام مسائل نوپیدا به دست کسی نیست و روز به روز شاهد مسائل جدیدتری در دنیا و عالم واقع هستیم.

آیت الله مبلغی تصریح کرد:‌ وقتی از دین بنیان بودن یک رسانه سخن به میان می آید، طبیعتا باید بپذیریم که آن خبرگزاری باید دانش بنیان نیز باشد.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس بیان داشت:‌ طبیعتا اگر رسانه ای بر اساس اندیشه سطحی بنا شده؛ ظاهری خشک، غیر علمی و غیر منعطف داشته ؛ جامعه و بازتاب اخبار خود را نشناخته و نداند، نه تنها اثری برای دین و جامعه نخواهد داشت، بلکه بدون اینکه متوجه شود، به تخریب دین نیز می پردازد.

*ویژگی های رسانه موفق
عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: از دیگر ویژگی رسانه موفق، رعایت قوائد تکنیک علمی، رصد اخبار خود در جامعه، تقویت دین، حرکت در مسیر تولید علم و دانش های حوزوی و در خدمت دین بودن از لحاظ کمی، کیفی و شکلی مبتنی بر اصول علمی است.

آیت الله مبلغی با تأکید بر اینکه خصوصیت دیگر رسانه، اجتماعی اندیشی است؛ نه فردی نگری و زهدگرایانه کاذب، ابراز داشت: نکته ای که خیلی باید در جامعه به آن توجه کرد، تقویت، حفظ و انسجام وحدت در جامعه اسلامی و به خصوص در میان حوزویان است.

*تولید علم باید نقطه محوری رسانه حوزه باشد
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس خاطرنشان ساخت:‌ از دیگر ویژگی های رسانه موفق، بین المللی اندیشی است و با توجه به جایگاه قم در آخرالزمان که انتقال علوم به سراسر دنیا از این شهر مقدس صورت خواهد گرفت، رسانه می تواند ابزار مهمی برای تولید علم، انتقال مفاهیم دینی، برجسته کردن رخدادها و آثار علمی و سوژه و بستر سازی باشد؛ بدین معنا که تولید علم باید نقطه محوری در هر رسانه ای بوده و این مسئله نیز نیازمند به اصلاح در ابعاد مدیریتی و پژوهشی است.

وی تصریح کرد: اندیشه بین المللی در حوزه به معنای داشتن نگاه بین المللی است و اگر کسی فکر کند که می تواند در فضای خود و در گوشه ای باشد، اشتباه می کند.

*راه نرفته در عرصه بین الملل بسیار داریم
آیت الله مبلغی با بیان اینکه راه نرفته زیادی در ارتباط با مسائل بین الملل و جهان وجود دارد که هنوز حوزه به سمت آن حرکت نکرده، اظهار داشت: نقش رسانه در این عرصه بسیار پررنگ است؛ چراکه می تواند در این رابطه سیاست گذاری و برنامه راهبری جدیتری ارائه و بر اساس آن اقدام کند؛ چراکه راهبرد به ما نشان خواهد داد که باید چه گزینش هایی نسبت به اخبار داشت؛ چگونه حرکت کرد و در کجا دخالت هوشمندانه داشت تا بُعد اصلی مسئله برجسته شود.

عضو خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید راهبرد مبتنی بر مبانی داشته  و بر اساس آن برنامه ریزی و حرکت کنیم، عنوان کرد: هر چه به جلوتر می رویم نقش رسانه در متن جامعه پررنگ تر و بیشتر می شود.

وی بیان داشت: بعضی ها فکر می کنند رسانه در حاشیه و در کناری نشسته و از دور، دستی بر آتش دارد؛ در حالیکه اینگونه فکر کردن،‌ خیالی باطل است؛ چراکه رسانه در درون و متن آتش قرار دارد.

آیت الله مبلغی گفت: اگر می خواهیم رسانه موفقی باشیم باید در خدمت دین و جامعه اسلامی و برای شکوفایی علم و اعتلای بلند حوزه حرکت کنیم و سامانه خبری حوزه نیز با این فعالیتی که تاکنون داشته، نشان داده که در این عرصه خوب درخشیده است.

عضو خبرگان رهبری در پایان تأکید کرد: نباید از حوزه های علمیه با قدمت و تاریخی خارج از کشور همچون نجف و لبنان غلفت کرد؛ بلکه انتشار و انتقال اخبار آنان نیز مهم می باشد.

آخرين بروز رساني ( ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ )
احداث بیمارستان خیرساز حضرت ولیعصر(عج) بروجرد در گرو تامین زمین است
روزهای بروجرد- مدیرعامل موسسه خیریه الغدیر بروجرد گفت: احداث بیمارستان خیرساز حضرت ولیعصر(عج) بروجرد در گرو تامین زمین است.

به گزارش فارس، سید مرتضی اسماعیل‎زاده در جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: مجوز احداث بیمارستان 120 تختخوابه حضرت ولیعصر(عج) این شهرستان به عنوان تنها مجوز بیمارستانی کشور در دولت یازدهم صادر شده است.

وی عنوان کرد: احداث بیمارستان خیر ساز حضرت ولیعصر(عج) نیازمند تامین زمینی در متراژ 10 تا 12 هزار متر مربعی است که رایزنی‎های انجام شده در این باره تاکنون نتیجه‎ای را به همراه نداشته است.

مدیرعامل موسسه خیریه الغدیر بروجرد بیان کرد: در حالی مسئولان موظف به پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه‎گذاران هستند که موانعی پیش روی تامین زمین برای احداث بیمارستان خیر ساز با هدف کمک به مشکلات مردم در حوزه درمان وجود دارد.

اسماعیل‌زاده در ادامه تصریح کرد: از سویی نباید با ورود خیرین به حوزه‎های مختلف دولت در ارائه خدمات خود عقب نشینی کند، بلکه دولت باید همتراز با فعالیت خیرین سهم خود را در بخش‎های مختلف جامعه ایفا کند.

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار تصریح کرد: وظیفه فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی در بیان حقایق خطیر است و قشر خبرنگار در این راه باید از بزرگنمایی و یا کوچک جلوه دادن نقاط ضعف و مثبت بپرهیزند.

مدیرعامل موسسه خیریه الغدیر بروجرد در ادامه به گوشه‎هایی از فعالیت این موسسه در سال 94 اشاره و خاطر نشان کرد: در سالی که گذشت، در مجموع در حوزه های مختلف 8 میلیارد و 493 میلیون ریال هزینه شده است.

اسماعیل‎زاده ادامه داد: بر این اساس سهم کمک‎های نقدی این موسسه به مددجویان تحت پوشش دو میلیارد و 902 میلیون ریال بوده است و کمک‎های غیر نقدی نیز به ارزش یک میلیارد و 553 میلیون ریال به جامعه هدف ارائه شده است.

وی اظهار کرد: افتتاح مرکز مشاوره و راهنمایی الغدیر، بازسازی واحد فرهنگی و احداث 4 کلاس آموزشی و پرداخت 538 میلیون و 500 هزار ریال وام قرض الحسنه به 153 مددجو بخش‎های دیگری از فعالیت‎های موسسه خیریه الغدیر را در سال گذشته تشکیل داده است.

مدیرعامل موسسه خیریه الغدیر بروجرد برگزاری جلسات جزء خوانی و کلاس‎های روخوانی و روان خوانی قرآن کریم، پرداخت 550 میلیون ریال کمک هزینه خرید مسکن به 11 مددجو و برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی را از دیگر فعالیت‎های این موسسه در سال 94 برشمرد.

اسماعیل‌زاده اشتغالزایی مددجویان را یکی از مهمترین اهداف موسسه خیریه الغدیر بروجرد برشمرد و تاکید کرد: در راستای تحقق این مهم مددجویان تشویق به حرفه آموزی می‎شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ )
شهردار بروجرد از زیر تیغ استیضاح شورا گذشت
روزهای بروجرد- حقوق معوق بیش از ۶ ماهه کارگران، عدم تمدید دفترچه‌های درمانی، بدهی سنگینشهردار بروجرد از زیر تیغ استیضاح شورا گذشت به تأمین اجتماعی و عدم رعایت عدالت در توزیع خدمات شهری بخشی از سؤالات اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در طرح استیضاح شهردار بروجرد است. پس از ماه‌ها کش‌وقوس در عملکرد شهردار بروجرد و نقطه نظرات اختلافی مختلف در این زمینه بالاخره شهردار بروجرد در صحن رسمی شورا برای پاسخگویی حاضر شد تا بازهم با اظهار نظرات منفعلانه بر روی عملکرد نه‌چندان موفق خود در این سال‌ها ماله‌کشی کرده و با یک سخنرانی یک‌ساعته برخی اعضای منتقد شورا را درگیر و دار تعاملات بین خود رها و جلسه استیضاح را ظاهراً به نفع خود تمام کند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ )
موسسات و ادارات دولتی بیشترین بدهی را به امور برق شهرستان بروجرد دارند

روزهای بروجرد- مدیر امور برق شهرستان بروجرد در نشستی خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شدنشست خبری مدیر امور برق بروجرد از طلب 21 میلیارد و 160 میلیون تومانی این اداره از مشترکین شهری و روستایی خبر داد.

علی محمد خسروی افزود: از کل طلب امور برق از مشترکین، 5 میلیارد و دویست میلیون تومان مربوط به مشترکین خانگی اعم از مشترکان شهری و روستایی است.


وی همچنین اظهار داشت: امور برق شهرستان بروجرد 2 میلیارد و چهارصد و هشتاد میلیون تومان از واحدهای تجاری، 5 میلیارد و نهصد و سی میلیون تومان از مشترکین صنعتی و 635 میلیون تومان نیز از مشترکان بخش کشاورزی طلب دارد.

خسروی بیشترین میزان بدهی به امور برق شهرستان بروجرد را بدهی ادارات و موسسات دولتی و به مبلغ 6 میلیارد و هشتصد و پانزده میلیون تومان عنوان کرد. وی تصریح کرد: این اداره آمادگی تقسیط بدهی های مشترکان خود را دارد.


خسروی با اشاره به اینکه 50 درصد کنتورهای برق بروجرد در حال حاضر دیجیتالی هستند ابراز امیدواری کرد که در 4 سال آینده تمام مشترکان برق در بروجرد دارای کنتور دیجیتالی شوند.


وی با اشاره به اینکه شهرستان بروجرد در سال گذشته در کاهش تلفات برق در استان رتبه نخست را داشته است اظهار داشت: تلفات برق در شهرستان بروجرد در سال جاری به زیر هشت درصد رسیده و یکی از مهم ترین علتهای کاهش تلفات برق در شهرستان بروجرد تعویض سیم های قدیمی با کابلهای خود نگهدار می باشد.


وی اضافه کرد: تا پایان شهریور ماه کلیه سیمهای برق قدیمی به کابلهای خود نگهدار تبدیل خواهند شد.


مدیر امور برق شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات پروژه های اقتصاد مقاومتی در شهرستان 50 میلیارد و 467میلیون ریال می باشد افزود: در این راستا 20 میلیارد ریال تسهیلات به نیروگاه 25 مگاواتی بخش خصوصی برای افزایش بازدهی داده شده است.

 نشست خبری مدیر امور برق بروجرد

 نشست خبری مدیر امور برق بروجرد

عکس از فرهاد داودوندی

آخرين بروز رساني ( ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: خبرنگاران زبان گویا و چشم بینای جامعه هستند
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران نماینده افکار عمومی و زبان گویا و چشم بینای مردم در بیان خواسته ها و مشکلاتشان هستند.

عباس گودرزی در گفت وگو با ایرنا با گرامیداشت یاد و خاطره شهید اهل قلم محمود صارمی افزود: رسالت خبرنگان مهم و ارزشمند است و این قشر در راستای حراست و حفاظت از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش مهمی دارند.

وی اضافه کرد: حبرنگاران می توانند کمک کنند تا موضوعی مهم و اصلی درجامعه کم رنگ نشان داده نشود و به حاشیه نرود و به نمایندگی از ملت مطالبات را بیان کنند.
گودرزی تاکید کرد: خبرنگاران می توانند در صلاح و فساد کشور و در حرکت یک ملت و نظام به سمت آرمانهای متعالی و یا تباهی و انحراف جامعه موثر باشند.

وی شهید صارمی و شهید مظلوم مرتضی آوینی و دیگر شهدای خبرنگار را الگویی ارزشی در راستای دفاع از ارزشهای نظام اسلامی برای همه خبرنگاران عنوان کرد و گفت: شهدای خبرنگار مصداق کاملی از یک خبرنگار متهد، دلسوز و ارزشی هستند.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ )
شهردار بروجرد: پاسخ‌خواهی از شهردار حق قانونی اعضای شورای شهر است
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: پاسخ‌خواهی از شهردار حق قانونی اعضای شورای اسلامی شهر است.

منوچهر یوسفی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: پاسخ خواهی از شهرداران یکی از حقوق قانونی اعضای پارلمان محلی شوراهای اسلامی شهر است.

وی به طرح چند سوال از سوی چند تن از اعضای شورای اسلامی بروجرد از شهردار اشاره و عنوان کرد: سوالات اعضای شورای اسلامی شهر حول محور برنامه‎های شهردار در خصوص مواردی همچون پرداخت حقوق معوقه نیروهای این نهاد است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه شهرداری‎ها نیز از رکود حاکم بر کشور بی‎نصیب نمانده‎اند، عنوان کرد: 80 درصد درآمد شهرداری بروجرد از محل دریافت عوارض و صدور پروانه‎های ساختمانی تامین می شود، حال آنکه رکود محسوس حاکم بر ساخت و ساز روند کاهشی درآمدهای این نهاد را در سال‎های اخیر رقم زده است.

یوسفی به حقوق معوقه 4 ماهه کارکنان شهرداری بروجرد اشاره و خاطر نشان کرد: در حال حاضر 80 درصد درآمدهای شهرداری این شهرستان به پرداخت حقوق‎های معوقه اختصاص یافته است و 20 درصد باقی مانده نیز صرف هزینه‎های جاری این نهاد می‎شود.

وی عنوان کرد: از سویی در حال حاضر 8 سازمان تابعه شهرداری بروجرد ملزم به پرداخت حقوق کارکنان خود از محل درآمدهای هر سازمان هستند، اما ماهیت کاری سازمان‎های فعال در حوزه خدمات شهری درآمدزا نیست.

این مسؤول از کاهش درآمد شهرداری به یک بحران یاد و تاکید کرد: با توجه به بیان اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان یک نسخه شفا بخش مشکلات اقتصادی کشور رفع مشکلات شهرداری این شهرستان نیازمند همکاری همه مسؤولان است.

یوسفی تاکید کرد: انتظار می‎رود، اعضای شورای شهر بروجرد نیز به بیان راهکارهای خود در رفع مشکلات مختلف بپردازند، چرا که شعار همه این افراد در زمان انتخابات این پارلمان محلی ارائه طرح توسعه شهری، درآمد پایدار و ... بوده است.

وی تصریح کرد: اکنون موعد ارائه طرح‎هایی است که اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در زمان شرکت در انتخابات شورای چهارم به مردم وعده داده بودند، البته شهرداری نیز آماده اجرای طرح‎های پیشنهادی از سوی اعضای شورای شهر با هدف کاهش و حذف تدریجی مشکلات این نهاد است.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ )
قلم هایی که آزادی بیان را با خون فریاد زدند
آمنه صارمی- امروز به بهانه روز خبرنگار گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای اهل قلم به ویژه شهیدصارمی که بانی خیر نامگذاری روز خبرنگار شد می نویسم از قلم هایی که آزادی بیان را با خون فریاد زدند.

18سال پیش در شنبه ای سیاه گروه متحجر و بی ریشه طالبان پس از مدتها جنگ و خونریزی در افغانستان به مزار شریف رسیدند و بسیاری از صاحبان خرد و اندیشه را که سعی داشتند فریاد مظلومیت مردم این دیار را فریاد بزنند از سر راه بردارند.
در میان این همه سکوت و سانسور خبری، جوانان ایران اسلامی که همواره در تمام عرصه ها به دفاع از مظلوم برمی خیزند در این دیار نیز با غیرتی حسینی به دفاع از مظلوم پرداختند.
در این آشفته بازار و درمیان این همه جنگ و خونریزی جوانان غیور ایرانی که در حال خدمت و انجام ماموریت ویژه خود بودند فرار نکردند تا به رسالت خطیر خود جامعه عمل بپوشانند.

دیپلمات ها و یک خبرنگار با تعهد ایرانی در میان این جنگ و خونریزی ماندند تا به تعهدات خود عمل کنند غافل از آنکه طالبان و سردسته آنها اهل هیچ منطقی نیستند.

در آن لحظه های سخت، زمانی که بوی خون با باروت یکی شده بود و جوی خون در خیابان های مزار شریف به راه افتاده بود محمود صارمی ایستاد تا با قلم سرخ خود جهانیان را از جنایت و ظلم وارد شده به مردم مظلوم افغان آگاه کند.

چه عشق و شوری در وجود این خبرنگار ایرانی جوانه زد که ماندن را بر رفتن ترجیح داد و ایستاد و به چشم خود سقوط مزار شریف را به دست متحجران تاریخ دید و با خون خود دنیا را در شرایطی که در سانسور خبری از جنایات افغانستان به خواب رفته بود، بیدار کرد.

بدون شک این گونه حماسه ها و ایثار و ازخودگذشتگی ها از جوانان ایرانی که در مکتب حسین(ع) تربیت شده اند چیز جدید و بعیدی نیست.

صارمی تربیت شده مکتب حسین و بسیجی هشت سال دفاع مقدس بود که به مدت 17 ماه به عنوان دانشجوی بسیجی در دوران دفاع مقدس در خط مقدم فعالیت داشت.

او بیگانه با جنگ نبود که با دیدن توپ و تانک در مزار شریف بترسد و فرار کند؛ او ایرانی بود و ایرانی هم پایبند به اصول و اعتقادات دینی و اسلامی است.

شهید صارمی شاگرد شهدای سرافراز بی شماری در عرصه خبر بود؛ شهدایی همچون شهید غلامرضا رهبر نخستین گزارشگر شهید صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که در ۲۱ دی ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات شلمچه به شهادت رسید.

آری شهید صارمی جا پای شهید کاظم اخوان عکاس و خبرنگار ایرنا گذاشت که 34 سال از چشم انتظاری خانواده او می گذرد؛ بدون شک همان اجر و پاداشی را که رزمندگان خط مقدم داشتند خبرنگاران و تصویربرداران شهید نیز دارند.

شهدای عرصه خبر و رسانه، پرچمدار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند که به حکم وظیفه خود روزی در جبهه های حق علیه باطل و روزی دیگر در مزار شریف افغانستان و سوریه و در هر جا که ضرورت ایجاب کند با قلم خود اخبار و رویدادها را برای آیندگان به ثبت می رساندند.

آری رشادت ها و خبررسانی های شفاف و دقیق شهدای عرصه خبر در هر برهه ای از زمان قابل تجلیل است.

17 مرداد ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف افغانستان، به همراه هشت تن از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسیدند.
تا مدتها از سرنوشت این ۹ تن گزارشی منتشر نشد تا این که پیکرهای آنان در یک گور جمعی در خرابه های پشت کنسولگری به دست آمد. پیکر این شهیدان والامقام ۲۲ شهریورماه ۱۳۷۷ به تهران منتقل و به خاک سپرده شد.
شورای فرهنگ عمومی کشور در نخستین سالگرد این رخداد، 17 مرداد را به پاس قدردانی از این مقام «روز خبرنگار» نامید.

............
خبرنگار ایرنا در بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ )
بیمارستان‌های۱۰۰ساله بروجرد را بیمار کرد/ ۹سالگی یک بیمارستان وتکلیفی که بر زمین ماند؛ وعده‌های وزیر تمدید شد
روزهای بروجرد- بیمارستان آیت‌الله بروجردی در سال ۸۶  پس از گذشت یک سال از زلزله‌های مخرب سال ۸۵ کلنگ زنی شد درست زمانی که دو بیمارستان فرسوده  بروجرد از سوی وزارت راه و وزارت بهداشت تخریبی اعلام و مقرر شد بیمارستانی جایگزین بیمارستان امام خمینی بروجرد بانام آیت‌الله بروجردی در این شهرستان ساخته شود و پس از احداث آن، بیمارستان ۱۰۵ ساله امام خمینی (ره) بروجرد تخریب و به مرکز جراحی قلب تبدیل شود.

بیمارستانی در میان وعده‌ها
از آن رویدادها امروز  ۹ سال است که می‌گذرد اما نه خبری از افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی به گوش می‌رسد و نه روشنایی از مرکز جراحی قلب در این شهرستان دیده می‌شود به‌نحوی‌که می‌توان گفت رویکرد مثبتی برای توسعه بخش درمان در بروجرد دیده نشده است.

کمبود فضای درمانی از یک‌سو و فقر تجهیزات پزشکی و کمبود پزشک از سوی دیگر موجب شده است بخش مهمی از بروجردی‌ها برای درمان بسیاری از بیماری‌های سطحی و یا حتی جراحی‌های عادی راهی استان‌های هم‌جوار شده و سختی‌های فراوانی را متحمل شوند، موضوعی که آن‌قدر در بروجرد نهادینه‌شده که گویی به یک امر عادی تبدیل‌شده است.

با همه این مشکلات مردم بروجرد سال‌هاست انتظار افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی را می‌کشند بیمارستانی که طراحی آن دیگر به‌روز نیست و مربوط به یک دهه گذشته است و در بازدید از این بیمارستان به نظر هنوز فضای درمانگاهی در آن تکمیل نشده است.
بیمارستان آیت‌الله بروجردی
تعمیر بیمارستان‌های فرسوده در کنار بیماران بستری!

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از وضعیت درمانی بروجرد اظهار داشت: امروز وضعیت درمان مردم بروجرد به نحوی است که دیگر بحث مدیریتی خیلی نمی‌تواند در آن تأثیرگذار باشد.

محسن صیرفی تصریح کرد: بیمارستان‌های بروجرد با قدمت ۱۰۰ سال را در نظر بگیرید که به علت کمبود در فضای درمانی مجبور هستیم در یک اتاق چهار تخته شش بیمار را بستری کنیم به‌نحوی‌که پرستار و پزشک به‌سختی از بین تخت‌ها عبور می‌کنند.این اتفاق در حالی می‌افتد که در راهروهای بیمارستان نیز بیمار بستری‌شده و وضعیت ناهمگون و به‌هم‌ریخته‌ای را به وجود آورده است.

وی عنوان کرد: بیمارستان‌هایی با این قدمت و این حجم بیمار به‌وفور برایش مشکلات زیادی به وجود می‌آید کوچک‌ترین این مشکلات پر شدن چاه فاضلاب، گرفتن فاضلاب، ترکیدن لوله آب و ...است که درزمان تعمیر مجبور هستیم درحالی‌که بیمار بستری است در کنار بیمار فضای غیربهداشتی تعمیرات را انجام دهیم چراکه فضای جایگزینی برای این‌گونه موارد نداریم.

وقتی اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی به یک میلیارد می‌رسد!

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با ابراز تأسف از تعطیلی پروژه بیمارستان آیت‌الله بروجردی گفت: در سال گذشته گفته شد ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه تعلق‌گرفته است اما با صحبت‌هایی که با پیمانکار این پروژه داشته‌ایم متوجه شدیم تنها یک میلیارد تومان به این پروژه تعلق‌گرفته است.

صیرفی ادامه داد: در سال ۹۴ قرار بر این بود ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه تخصیص داده شود اما به استناد صحبت‌های پیمانکار پنج میلیارد تومان توسط وی در این پروژه هزینه شده است اما تنها یک میلیارد تومان به آن تخصیص پیداکرده و به همین جهت این پروژه در شرایط کنونی تعطیل‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه اجرای این بیمارستان با وزارت راه و شهرسازی است گفت: وزارت بهداشت تنها تجهیز و بهره‌برداری از این پروژه را بر عهده دارد به همین منظور شبکه بهداشت بروجرد در تکمیل این پروژه نمی‌تواند نقشی داشته باشد.
بیمارستان آیت‌الله بروجردی
فضای آموزشی بیمارستان احداث نشد

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد ادامه داد: این بیمارستان تنها ۱۶۰ تخت درمانی دارد اما با همین میزان هم می‌تواند بروجرد را برای مدتی از بحران درمانی خارج کند.

صیرفی گفت: بیمارستان آیت‌الله بروجردی در زمان تصویب به‌عنوان یک بیمارستان آموزشی مدنظر بود اما متأسفانه با همه این ویژگی‌ها ۶۰۰ متر فضای آموزشی موردنیاز در این بیمارستان هنوز احداث نشده است.

وی افزود: ما بارها درخواست بخش MRI را داده‌ایم اما متأسفانه این بخش هنوز اجرایی نشده است و حتی «پد هلیکوپتر» در آن به اجرا درنیامده که امید است با توجه به زلزله‌خیز بودن بروجرد پد هلی کوپتر در این بیمارستان اجرایی شود.

بیمارستانی میان زمین و آسمان!

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که معاون اداره راه و شهرسازی بروجرد به‌صراحت می‌گوید در طراحی این بیمارستان بخش آموزشی دیده نشده است و اجرای MRI در این بیمارستان را  به‌طورکلی رد می‌کند.

معاون اداره راه و شهرسازی بروجرد در تشریح وضعیت این بیمارستان به خبرنگار مهر می‌گوید: بیمارستان آیت‌الله بروجردی در حال حاضر در طراحی‌اش یک بیمارستان آموزشی نیست به همین منظور فضای آموزشی در آن دیده نشده است.

احمد پارسا ادامه داد: ممکن است پس‌ازآنکه این بیمارستان تکمیل شود طرح توسعه‌ای برای این بیمارستان در نظر گرفته شود و در آن فضای آموزشی نیز مدنظر قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: برای اجرای طرح توسعه این پروژه در قالب آموزشی شدن این بیمارستان باید مصوبه‌ای شکل بگیرد و برای آن ردیف اعتباری جداگانه‌ای تصویب شود اما در حالت کنونی در نقشه‌ها چیزی به‌عنوان فضای آموزشی دیده نشده است.

اعتباری برای بیمارستان آیت‌الله بروجردی اختصاص نیافته است

معاون اداره راه و شهرسازی بروجرد در ارتباط با بخش MRI بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی بروجرد گفت: در طراحی این بیمارستان هنوز چیزی تحت عنوان MRI در دستور کار نیست و به نظر اگر قرار است چنین چیزی اجرا شود باید در طرح توسعه بیمارستان به‌عنوان فاز دوم پروژه لحاظ شود.

پارسا افزود: در سال گذشته برای این پروژه ۱۴ میلیارد تومان قرار بود تخصیص یابد که تنها شش میلیارد تومان اختصاص‌یافته است و در سال ۹۵ هنوز نه اعتباری تخصیص‌یافته و نه چیزی ابلاغ‌شده است اما ما درخواست ۲۰ میلیارد تومان کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این بیمارستان هم‌اکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اگر امسال ۱۵ میلیارد تومان نیز به این پروژه اختصاص یابد شاید بتوان پیشرفت فیزیکی مناسبی در آن دیده شود.

معاون اداره راه و شهرسازی بروجرد با تائید اینکه این پروژه هم‌اکنون تعطیل‌شده است گفت: پیمانکار این پروژه از وزارت راه پنج میلیارد تومان طلب دارد و اگر قرار است این پروژه تکمیل شود حداقل ۲۳ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

رونمایی از وعده جدید وزیر برای مردم بروجرد

اما این سخنان در حالی مطرح می‌شود که وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به شهرستان بروجرد از وعده‌ای دیگر برای مردم این شهرستان رونمایی کرد، عباس آخوندی عصر پنجشنبه هفته گذشته در حاشیه بازدید از بیمارستان«آیت‌الله بروجردی» شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیمارستان «آیت‌الله بروجردی» پیشرفت خوبی دارد.

وی افزود: بیمارستان «آیت‌الله بروجردی» حدود ۸۰ درصد پیشرفت دارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حدود ۲۲ میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان بیمارستان«آیت‌الله بروجردی»  نیاز است، بیان داشت: همچنین حدود ۷۰ میلیارد برای خرید تجهیزات این بیمارستان موردنیاز است.

سفرهای بی‌نتیجه آقای وزیر به شهرستان بروجرد

آخوندی گفت: اگر اعتبار لازم برای بیمارستان «آیت‌الله بروجردی» تأمین شود ساختمان این بیمارستان تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات موردنیاز برای تأسیسات بیمارستان «آیت‌الله بروجردی» خریداری‌شده است و اکنون این طرح در مرحله نازک‌کاری قرار دارد، افزود: بیمارستان«آیت‌الله بروجردی» نیازهای عمومی و تخصصی بیماران شهرستان بروجرد و لرستان را برطرف خواهد کرد.

این سخنان در حالیست که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به شهرستان بروجرد طی سال ۹۳ وعده بهره‌برداری از بیمارستان آیت‌الله بروجردی را در پایان سال ۹۴ داده بود.

با این اوصاف این بیمارستان در میان وعده‌های پی‌درپی وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی و شهرستانی دست‌به‌دست می‌شود و مردم بروجرد باید هر بار منتظر یک وعده جدید از مسئولان باشند و راهی استان‌های دیگر برای درمان دردهای خود شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی نتایج سفر وزیر راه به بروجرد را تشریح کرد/ همگی اذعان دارند که راه آهن بروجرد ردیف بودجه ندارد!
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی به تشریح  برنامه های انجام گرفتهسفر وزیر راه به بروجرد خود به همراه سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان بروجرد پرداخت. عباس گودرزی در گفتگو با روزهای بروجرد با بیان اینکه از ابتدای سفر به منظور بیان مشکلات شهرستان بروجرد در حوزه وزارت راه و شهرسازی همراه وزیر راه بوده است گفت: از حدود ساعت 8:30 صبح از فرودگاه مهرآباد به همراه وزیر و معاونان وی به استان لرستان سفر کردیم و در داخل هواپیما و درتمام مراحل سفر و حتی در جلسه شورای اداری در خصوص نیاز ها و مشکلات بروجرد به بیان مشکلات و ظرفیت ها پرداختم.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ )
در آستانه روز خبرنگار؛ بروجردی از سه سردبیر نشریات بروجرد شکایت کرد

روزهای بروجرد- در آستانه روز خبرنگار دو سردبیر و یک مدیر مسئول نشریات بروجرد با شکایت علاءالدین بروجردی راهی دادگاه شدند.

در پی شکایت علاءالدین بروجردی؛ محمود حسین پور، دکتر عبداله روزبهانی و  مصطفی فرهاد سه سردبیر و مدیر مسئول اسبق نشریات شمیم و بهار بروجرد به اتهامات مختلف در ایام انتخابات امروز در شعبه یکصد و چهار کیفری به ریاست حجت الاسلام موسوی حضور پیدا کردند.

علاءالدین بروجردی در سال های اخیر شکایت متنوعی از مطبوعات داشته است که از آن جمله می توان به شکایت ایشان از مرتضی صارمی فعال و کنشگر سیاسی و سردبیر وقت  نشریه شمیم اشاره کرد که البته صارمی از اتهامات وارده تبرئه شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ )
وزیر راه و شهرسازی از بیمارستان آیت الله بروجردی بروجرد بازدید کرد
روزهای بروجرد- وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه از طرح بیمارستان آیت الله بروجردی بروجرد بازدید کرد.

به گزارش ایرنا رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد در جریان این بازدید گفت: بیمارستان آیت الله بروجردی 78 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین اعتبار تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

محسن صیرفی افزود: این بیمارستان با 220 تخت دارای بخش های تخصصی داخلی، جراحی، زنان، زایمان، کودکان و نوزادان است که در پنج طبقه با مساحت 19 هزار مترمربع در حال ساخت است.

وی اظهار کرد: 44 تخت مراقبت های ویژه شامل PICU، CCU، ICU و 11 تخت ویژه دیالیز در این بیمارستان در نظر گرفته شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: بیمارستان آیت الله بروجردی نیازهای عمومی و تخصصی بیماران شهرستان بروجرد و استان لرستان را برطرف می کند.

عباس احمد آخوندی روز پنجشنبه جهت بازدید از چند طرح عمرانی از جمله طرح آزادراه خرم آباد - بروجرد - اراک و بیمارستان آیت الله بروجردی بروجرد و شرکت در نشست شورای اداری استان لرستان به این استان سفر کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ )
وزیر راه: راه آهن خرم آباد - دورود 20 درصد پیشرفت دارد/ راه آهن بروجرد - دورود صفر!
روزهای بروجرد- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت به تمام تعهدات خود در طرح آزادراه خرم آباد - بروجرد - اراک عمل کرده است، گفت: هیچ مشکلی در روند اجرای این طرح وجود ندارد.

به گزارش ایرنا عباس احمد آخوندی در جریان بازدید از تونل پونه در آزادراه خرم آباد - اراک در جمع خبرنگاران افزود: این آزادراه در 2 قطعه خرم آباد - بروجرد و بروجرد - خرم آباد در حال اجرا می باشد.
وی اظهار کرد: عملیات اجرای قطعه نخست به طول 52 کیلومتر به خوبی در حال اجراست که با اتمام این مرحله مسیر خرم آباد به بروجرد 25 کیلومتر کاهش می یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح آزادراه خرم آباد - اراک از طرح های مهم و بسیار خوب کشور است، افزود: این طرح با برآورد 12 هزار میلیارد ریال در سه خط رفت و برگشت تا اواخر سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی گفت: تمام استانداردهای لازم در اجرای طرح آزادراه اراک - خرم آباد رعایت می شوند و در حال حاضر 600 دستگاه خودرو در این طرح مشغول کار هستند.

آخوندی افزود: تاکید بر این است که معماری زیبایی در مسیر آزادراه خرم آباد - بروجرد - اراک طراحی و اجرا شود و مباحثی همچون ایمنی جاده ای و مراکز خدماتی رفاهی مورد توجه قرار است.
وی اظهار کرد: روند اجرای آزاد راه خرم آباد - اراک طبق برنامه زمان بندی شده پیش می رود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وزیر راه و شهرسازی طرح آزاد راه خرم آباد - اراک را طرحی ملی و مشارکتی دانست و افزود: این طرح با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا انجام می شود.

وی با اشاره به بازدید خود از مسیر راه آهن خرم آباد - دورود گفت: این راه آهن به طول 114 کیلومتر با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که در مسیر اجرای این طرح 2 تونل چهار هزار و 500 و سه هزار و 500 متری وجود دارد.
آخوندی افزود: در طرح راه آهن کارفرما هستیم و سهم خود را از طریق فروش اوراق مشارکت تامین می کنیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ )
ضرورت ایجاد 5 سامانه رصد و باران‌سنجی در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس سازمان هواشناسی بروجرد گفت: استقرار و ایجاد ۵ سامانه مانیتورینگ و باران‌سنجی در مکان‌های پرتردد از ضروریات سازمان هواشناسی بروجرد است.

بهروز یاراحمدی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در حال حاضر هشت ایستگاه باران‌سنجی در شهرستان بروجرد برای اعلام وضعیت جوی مشغول به فعالیت است که با توجه به حجم بارندگی‌ها در این مناطق در بیشتر فصول سال ضرورت دارد پنج ایستگاه باران‌سنجی دیگر در نواحی موردنیاز مستقر شود تا بتوان به‌موقع و به‌صورت آنلاین وضعیت جوی را منعکس کرد.

وی بابیان اینکه استقرار این پنج سامانه مانیتورینگ در مکان‌های پرتردد همچون پایانه‌های مسافربری بروجرد از ضروریات این سازمان است، افزود: با استقرار این ایستگاه‌های باران‌سنجی در موقع اعلام‌خطر و بروز بارندگی‌های شدید و جاری شدن سیلاب می‌توان پیش از رسیدن سیل به منطقه اعلام‌خطر کرد.

رئیس سازمان هواشناسی بروجرد با تأکید بر اینکه استقرار دو ایستگاه تمام‌خودکار اقلیم‌شناسی برای مناطق اشترینان و ونایی بروجرد بسیار ضروری است، عنوان کرد: اعتبار پیش‌بینی‌شده برای احداث این دو ایستگاه معادل 200 میلیون تومان است که در حال حاضر نبود ایستگاه تمام‌خودکار در مناطق یادشده سبب تأخیر در اعلام وضعیت جوی و هشدارهای هواشناسی شده است.

وی بیان کرد: با احداث این دو ایستگاه در مناطق ذکرشده هرلحظه به‌صورت آنلاین می‌توان به اطلاعات لازم دسترسی پیداکرده و اطلاع‌رسانی لازم در خصوص وضعیت پارامترهای جوی نظیر دما، بارندگی و رطوبت هوا به سهولت صورت پذیرد.

یاراحمدی همچنین به نیاز هواشناسی این شهرستان به ایجاد دو ایستگاه جاده‌ای اشاره و تصریح کرد: این دو ایستگاه باید در مناطق گردنه‌ها در محور اشترینان و چغلوندی به‌منظور پیش‌بینی وضع هوا در جاده‌ها به‌ویژه در فصل زمستان احداث شود که نیازمند 200 میلیون تومان اعتبار است.

وی با اشاره به عدم به‌روزرسانی تجهیزات اداره هواشناسی بروجرد به دلیل کمبود اعتبار در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: به‌منظور تکمیل و تجهیز ملزومات اداره هواشناسی بروجرد نیاز به اعتبار حدود 400 میلیون تومان است که گزارش این کمبودات به فرمانداری بروجرد برای تأمین اعتبار منعکس‌شده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ )
پرداخت وجوه 12 میلیارد تومانی از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری بروجرد
روزهای بروجرد- مدیر کل امور مالیاتی لرستان گفت: سال گذشته بیش از 12 میلیارد تومان از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری بروجرد پرداخت شده است.

محمدرضا محمدی امروز در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: میزان پرداختی امور مالیاتی استان لرستان به شهرداری این شهرستان از محل عوارض ارزش افزوده در سال گذشته در مقایسه با سال پیش از آن رشد 30 درصدی داشته است.

وی با اشاره به دریافت ارزش افزوده از واحدهای تولیدی بر اساس فروش و رونق اقتصادی آنها عنوان کرد: بخشی از عوارض ارزش افزوده اخذ شده به منظور آبادانی شهرها به شهرداری‎ها پرداخت می‎شود.

مدیر کل امور مالیاتی لرستان افزود: با توجه به تاثیر رکود اقتصادی بر دریافت عوارض ارزش افزوده از واحدهای تولیدی میزان عوارض دریافتی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

محمدی ادامه داد: واحدهای تولیدی برخوردار از دفاتر مالی پس از اتمام سال مالی و ارائه اظهار نامه به امور مالیاتی می‎توانند، اسناد و دفاتر خود را به منظور بررسی زیان‎ده بودن واحد خود به این دستگاه ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی زیان‎ده از پرداخت عوارض ارزش افزوده معاف می‎شوند، خاطر نشان کرد: سیاست امور مالیاتی استان لرستان در راستای همکاری با واحدهای تولیدی همگام با استانداری است.

مدیر کل امور مالیاتی لرستان تاکید کرد: تقسیط بدهی مالیاتی واحدهای تولیدی و بخشودگی 100 درصدی جرائم آنها در صورت پرداخت بدهی مالیاتی تا پایان شهریور ماه از جمله برنامه‎های در دستور کار این دستگاه در راستای کمک به واحدهای تولیدی است.

محمدی تصریح کرد: بر اساس قانون واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در شهرک‎های صنعتی می‎توانند، از بازه زمانی10 ساله معافیت مالی استفاده کنند که هم اکنون تعدادی از واحدهای تولیدی استان لرستان در این دوران معافیتی به سر می‎برند.

وی با اشاره به زیان‎ده بودن و قرار گرفتن تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان لرستان در دوران معافیت مالیاتی یادآور شد: در حال حاضر90 درصد واحدهای تولیدی استان با توجه به موارد ذکر شده مالیاتی پرداخت نمی‎کنند.

مدیر کل امور مالیاتی لرستان اظهار کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی استان تنها مالیات‎هایی را که بر اساس قانون مکلف به پرداخت آنها هستند، می‎پردازند که از آن جمله می‎توان به مالیات حقوق اشاره کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: اشتغال در شهرک صنعتی بروجرد به ۳۰۰۰ نفر افزایش می‌یابد
روزهای بروجرد- فرماندار ویژه بروجرد گفت: ظرفیت اشتغال در شهرک صنعتی بروجرد با رفع موانع و مشکلات فعلی به بیش از ۳ هزار نفر ارتقا می‌یابد.

به گزارش تسنیم، علی کورانی فر در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان که در شهرک صنعتی بروجرد برگزار شد با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای احیا و راه‌اندازی مجدد کارخانجات تعطیل‌شده این شهرستان خبر از بازگشایی مجدد زاگرس خودرو بروجرد داد و اظهار داشت: زاگرس خودرو بروجرد پس از سال‌ها وقفه در امر تولید با مشارکت یکی از شرکت‌های خودروسازی داخلی احیا و راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به لزوم برگزاری جلسات منظم با سرمایه‌داران بروجردی و صاحبان صنایع راکد عنوان کرد: برنامه‌ریزی در راستای برگزاری جلساتی مشترک با حضور بروجردی‌های فعال در پایتخت و فعالان اقتصادی این شهرستان در دست انجام است.

فرماندار بروجرد با تشریح بخشی از مشکلات موجود در شهرک صنعتی این شهرستان عنوان کرد: کمبود برق برای واحدهای صنعتی، محور دسترسی و دوربرگردان نامناسب که در برخی نقاط حادثه‌خیز شده و بدهی‌های بانکی و معوقات واحدهای صنعتی از مشکلات شایع این شهرک است که برای اصلاح باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت مساعد شهرک صنعتی بروجرد در راستای توسعه ظرفیت‌های اقتصادی منطقه تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 71 واحد صنعتی کوچک و بزرگ در این شهرک صنعتی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد حدود 50 درصد معادل 30 واحد فعال و مابقی با نیمی از ظرفیت و یا به‌صورت تعطیل ادامه حیات می‌دهند.

کورانی فر با اشاره به ظرفیت گسترده اشتغال در شهرک صنعتی بروجرد تصریح کرد: در حال حاضر 712 نیروی کار در کارگاه‌های کوچک و بزرگ شهرک صنعتی بروجرد مشغول به فعالیت هستند که در صورت رفع مشکلات آن‌ها تعداد اشتغال‌زایی در این شهرک به بیش از سه هزار نفر افزایش می‌یابد.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ )
نبود سرمایه در گردش و تسهیلات بانکی مشکل اصلی واحدهای صنعتی بروجرد است
روزهای بروجرد- مدیرعامل شهرک صنعتی بروجرد گفت: نبود سرمایه در گردش و تسهیلات بانکی مشکل اصلی واحدهای صنعتی بروجرد است.

به گزارش ایرنا رحیم روزبهانی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بروجرد در کارخانه پارت لبن این شهرستان افزود: رفع مشکلات شهرک صنعتی بروجرد برای توسعه و سرمایه گذاری بیشتر در این مکان صنعتی ضروری است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر به جز مشکلات تسهیلات بانکی و نبود سرمایه در گردش، واحدهای صنعتی با مشکل برق و روشنایی معابر شهرک صنعتی نیز مواجه هستند.

مدیرعامل شهرک صنعتی بروجرد افزود: به رغم تمام هزینه هایی که برای روشنایی معابر شهرک صنعتی انجام شده، هنوز اداره برق این طرح را برای تعمیر و نگهداری بعدی تحویل نگرفته است.

وی ایجاد کنارگذر یا دوربرگردان برای دسترسی به شهرک صنعتی بروجرد را ضروری خواند و گفت: متاسفانه همواره تصادفات رانندگی در مسیر ورودی شهرک صنعتی بروجرد رخ می دهد.
روزبهانی افزود: سیستم تصفیه فاضلاب شهرک صنعتی بروجرد مدتهاست با هزینه بالایی به بهره برداری رسیده ولی بدون استفاده باقی مانده است.

وی اظهار کرد: هزینه حق انشعاب برای هر واحد صنعتی موجود در شهرک صنعتی میلیون ها تومان است که پرداخت آن از عهده مدیران صنایع خارج است.

وی تعامل نکردن شرکت گاز با شهرک صنعتی بروجرد را از مشکلات این شهرک دانست و افزود: متاسفانه قطعی گاز واحدهای صنعتی به علت بدهی و بدون اطلاع قبلی بسیار زیاد است.

در این نشست که با حضور استاندار و جمعی از مدیران کل ادارات لرستان برگزار شد، مقرر گردید تقاطع همسطح ورودی شهرک صنعتی بروجرد در مدت یک ماه احداث شود.

همچنین مصوب شد طرح برق رسانی به شهرک صنعتی برای مرمت و نگهداری تحویل امور برق شود.
شهرک صنعتی بروجرد با 67 واحد صنعتی در جاده بروجرد - خرم آباد واقع شده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان: شرکت برق باختر 45 روز مهلت دارد برق واحدهای شهرک صنعتی بروجرد را با هزینه خود تامین کند
روزهای بروجرد-  استاندار لرستان روز سه شنبه از 11 واحد صنعتی دارای مشکل شهرستان بروجرد بازدید کرد.استاندار لرستان: شرکت برق باختر 45 روز مهلت دارد برق واحدهای شهرک صنعتی بروجرد را با هزینه خود تامین کند
 
استاندار لرستان با اشاره به انتخاب این استان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: مدیران از انتخاب استان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان در محل شهرک صنعتی بروجرد افزود: مدیران عامل واحدهای صنعتی و بانک هایی که در حل مشکلات صنایع ناتوان هستند این موضوع را به صورت کتبی اعلام کنند تا از طریق معاون اول رئیس جمهوری با آنها برخورد شود.

وی گفت: مدیران استان لرستان باید از انتخاب این استان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی نهایت استفاده را ببرند تا لرستان به عنوان الگویی برای کشور مطرح شود.

استاندار لرستان افزود: قرار است مشکلات واحدهای صنعتی برطرف شوند لذا از مدیران این واحدها انتظار می رود نهایت همکاری را با مجموعه استان داشته باشند در غیر این صورت با آنها برخورد قاطع و قانونی می شود.
وی درخصوص مشکل برق شهرک صنعتی بروجرد گفت: اگر مدیر شرکت برق باختر نمی تواند مشکل این شهرک را برطرف کند ما به صورت مستقل این کار را انجام خواهیم داد.

بازوند افزود: قرار بود ما برق لرستان را از سیطره اراک خارج کنیم و به کرمانشاه بدهیم که این کار با وساطت برخی افراد انجام نشد.
وی اظهار کرد: شرکت برق باختر باید در بین سه استان همدان، مرکزی و لرستان اولویت را به استان لرستان بدهد زیرا این استان پایلوت اقتصاد مقاومتی است و باید نگاه ویژه ای به آن باشد.

استاندار لرستان افزود: در صورت ناتوانی شرکت برق باختر در حل مشکل برق واحدهای صنعتی لرستان از طریق ریاست جمهوری وارد عمل می شویم.
وی در پاسخ به درخواست اعتبار مدیر برق باختر گفت: اگر قرار است اعتباری داده شود به پیمانکار داده می شود تا کار با سرعت بیشتری صورت گیرد.

استاندار لرستان افزود: برخورد دوگانه برق باختر پذیرفتی نیست زیرا آلومینیوم اراک چندین میلیارد به برق باختر بدهکار است و هیچ کس جرات درخواست طلب از آنها را ندارد.
وی از شرکت برق باختر خواست از برخوردهای قهری و سلیقه ای پرهیز و از مقاومت در برابر اقتصاد مقاومتی خودداری کند.

بازوند افزود: شرکت برق باختر 45 روز مهلت دارد برق واحدهای شهرک صنعتی بروجرد را با هزینه خود تامین کند در غیر این صورت به صورت کتبی پاسخ منفی خود را اعلام کند.

وی خطاب به مدیران بانک ها گفت: بانک ها به جای تملیک واحدهای صنعتی به خاطر جریمه ها به فکر توسعه صنعت باشند زیرا تملیک واحدهای صنعتی هم به بانک ها و هم به تولید استان ضرر می رساند.

بازوند افزود: بانک ها باید با واحدهای صنعتی در تقسیط و بخشودگی جرائم و ارایه تسهیلات سرمایه در گردش همکاری لازم را داشته باشند.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ )
ماهانه 420 میلیون تومان جریمه دیرکرد بدهی شهرداری بروجرد به تامین اجتماعی است!
روزهای بروجرد- رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: پرداخت بدهی 320 میلیارد ریالی به تامین اجتماعی مهمترین اولویت شهرداری و شورای اسلامی شهر بروجرد است.

عباس شمس الدینی در گفت و گو با ایرنا افزود: این بدهی به تامین اجتماعی بابت حق بیمه و دیرکرد مشکلاتی برای شهرداری بروجرد ایجاد کرده است زیرا تاخیر در پرداخت حق بیمه موجب شده تا ماهانه چهار میلیارد و 200 میلیون ریال جریمه دیرکرد در پرداخت حق بیمه و بدهی شامل شهرداری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار کرد: برای پرداخت بدهی شهردای به تامین اجتماعی طرح واگذاری بازارچه میوه و تره بار به تامین اجتماعی مطرح شده و اقداماتی در این راستا صورت گرفته است.

وی افزود: اگر سند این بازارچه که به نام مسکن و شهرسازی است را به نام شهرداری تغییر دهیم، طرح بخشودگی سازمان تامین اجتماعی به مبلغ حدود 150 میلیارد ریال شامل شهرداری می شود.

شمس الدینی گفت: با اجرای این طرح و واگذاری بازارچه تره بار به تامین اجتماعی مجموع 320 میلیارد ریال بدهی شهرداری به بیمه پرداخت خواهد شد.

وی افزود: با این اقدام نه تنها مجموع بدهی شهرداری به تامین اجتماعی پرداخت می شود بلکه 200 نیروی شهرداری بروجرد نیز بازنشسته می شوند که با بازنشسته شدن این نیروها بخشی از مشکلات شهرداری برطرف خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که این اقدامات تاثیری در پرداخت هفت ماه حقوق معوقه کارکنان شهرداری دارد یا خیر گفت: تنها حقوق کارکنان بخش اداری شهرداری تاکنون به تاخیر افتاده است و نیروهای سازمانی و خدماتی مشکلی در دریافت حقوق ندارند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد افزود: برای رفع این مشکل و پرداخت حقوق معوقه کارکنان بخش اداری نیز اقداماتی از سوی شهردار بروجرد برای جذب اعتبار و پرداخت حقوق کارکنان صورت گرفته است.
شهرداری بروجرد حدود یکهزار و 700 نیرو دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ )
نفس عمارت تاریخی بروجرد به شماره افتاد/شبستانی که دیگر گلستان نیست
روزهای بروجرد- آثار تاریخی میراث های کهنی از دوران گذشته هستند که این روزها مورد بی توجهی قرار گرفته و حال و روز خوبی ندارند به طوری که خانه تاریخی حاتمی بروجرد از بناهایی است که نفس هایش به شماره افتاده و شبستان های این خانه دیگر گلستان نیستند.
به گزارش بازتاب بروجرد  سالهاست میراث کهن و تاریخی که یادگار دوران های گذشته است به فراموشی سپرده شده اند و آرام آرام با فرو ریختن و از بین رفتن از ذهنمان پاک می شوند.

 انگار عجله ای برای نگه داری میراث گذشته وجود ندارد و نبود اعتبار دلیلی است که این آثار تاریخی مرمت نشده از بین بروند و نسل های آینده حتی یادگارهای دوران های قدیم را نبینند.

خانه تاریخی حاتمی در بروجرد

 شاید در نگاه اول به خانه های تاریخی و میراث های گذشته به نظر برسد که این آثار مخروبه ای بیش نیستند در صورتی که این خانه ها با دستان هنرمند هنرمندان سالهای دور ساخته شده که هر کدام برای خود ارزش زیادی دارند.

 در شهرستان بروجرد بیش از 50 خانه تاریخی با معماری های متفاوت و زیبا در بافت تاریخی شهر قرار دارند که برخی از آنها مورد بی مهری قرار گرفته و در حال فرو ریختن هستند.

 یکی از خانه های تاریخی و عمارت به یادگار از دوران قبل از زندیه که این روزها نفس های آخر را می کشد، خانه حاتمی است و با توجه به وضعیت و حال و روز وخیم این بنای تاریخی اما همچنان رها شده و تا کنون اقدامی برای مرمت آن انجام نشده است.

 گرچه دیگر بناهای تاریخی تا کنون مورد مرمت و بهسازی قرار گرفته تا حداقل از وضعیت بحرانی نجات یابند اما این بنا فراموش شده و به نظر می رسد اگر تا قبل از فصل بارش اقدامی برای مرمت صورت نگیرد وضعیت این بنا هر روز بدتر شود.

 در حال حاضر بنای ساختمان از جمله سقف آن فرو ریخته و پنجره های شکسته و بدون شیشه نشان دهنده وضعیت این یادگار گذشته است .

با این اوصاف حیاط بزرگ این بنای تاریخی دیگر صفایی ندارد و علف های هرز، برگ های زرد، زباله های رها شده در این حیاط بیشتر از هر چیز دیگری دیده می شود.

 به نظر می رسد اگر به وضعیت این بنا رسیدگی شود و مرمت هایی برای احیای دوباره و نگه داری آن صورت گیرد این قابلیت را دارد که مانند یکی از خانه های تاریخی بروجرد مورد بازدید گردشگران قرار گیرد.

 "غلامرضا سلیمانی" مدیر کل میراث فرهنگی استان لرستان در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: بسیاری از آثار تاریخی قابلیت تبدیل به ظرفیت برای جذب گردشگر را دارند که برای رسیدگی به وضعیت این خانه تاریخی در بروجرد ابتدا باید برنامه ریزی شود و اعتبارات مورد نیاز برای تملک این بنا در کمیته برنامه ریزی پیش بینی شود.


 وی اضافه کرد: بخشی از آثار تاریخی با واگذاری به بخش خصوصی مورد توجه قرار می گیرند که در شهرستان بروجرد قرار است چهار آثار تاریخی در دستور کار قرار گرفته و با مرمت و بهسازی نگه داری شوند.

به گفته وی خانه تاریخی حاتمی باید ابتدا تملک شود و سپس اقدامات مرمتی روی آن انجام شود.

 در ادامه "حجت اله یارمحمدی" رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: با توجه به این که بخش هایی از خانه تاریخی حاتمی تخریب شده اما قابلیت احیا و بازسازی را دارد که ستون های چوبی ، اتاق های تو در تو و راه پله های زیبا و قدیمی نمایی بسیار متفاوت را به این بنا بخشیده است.

 وی اضافه کرد:  تالار ورودی ، پس تالار، تزیینات چوبی و گچی این خانه بسیار متفاوت است و به محض تملک اقدامات مرمتی روی ان انجام می شود.

آخرين بروز رساني ( ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ )
احداث 26 پروژه آموزشی بروجرد به نیمه راه رسید/ بروجرد رتبه‎دار استانی جلب مشارکت خیرین مدرسه‎ساز

روزهای بروجرد- 26 واحد آموزشی با میانگین پیشرفت 50 درصدی در شهرستان بروجرد در حال احداث است که تکمیل و بهره‌‎برداری آنها رشد قابل توجهی را در این حوزه رقم می‎زند.

به گزارش فارس، وجود مدارس غیرمقاوم، فرسوده و تخریبی در بروجرد آن هم با وجود زلزله‎خیز بودن این شهرستان تهدیدی برای سلامت جامعه 50 هزار نفری دانش‎آموزان است.

بر این اساس تلاش در جهت تخصیص حداکثری اعتبارات دولتی به منظور بازسازی و مقاوم‎سازی برخی واحدهای فرسوده شهرستان بروجرد از سوی متولیان امر امری ضروری و انکار ناپذیر است.

با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی یکی از نکات مثبت و قابل توجه در نوسازی، احداث و مقاوم‎سازی مدارس شهری و روستایی شهرستان بروجرد افزایش سهم مشارکت خیرین مدرسه‎ساز در این شهرستان است.

روند رو به رشد استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‎ساز در سال‎های اخیر شتاب بیشتری به خود گرفته است، به طوریکه در حال حاضر از مجموع 26 پروژه آموزشی در حال احداث 16پروژه به طور کامل توسط خیرین مدرسه‎ساز ساخته می‎شود.

همچنین 3 پروژه آموزشی در حال ساخت از مجموع پروژه‎های باقیمانده نیز با مشارکت خیرین مدرسه‎ساز در حال احداث است و این به معنای پیشتازی قدرتمند کمک‎های خیرین در مقایسه با اعتبارات دولتی در پروژه‎های در حال احداث شهرستان بروجرد است.

از سویی با توجه به نیاز مدارس روستایی به نوسازی بخش حداکثری از پروژه‎های در حال ساخت به مناطق روستایی تخصیص یافته است، تا بخش زیادی از مطالبه روستائیان در این بخش تحقق یابد.

با وجود اقدامات انجام شده در راستای نوسازی و ایمن‎سازی واحدهای آموزشی شهرستان بروجرد همچنان 300 کلاس درس غیر مقاوم در مناطق شهری و روستایی بروجرد و اشترینان وجود دارد و این تلاش شبانه‎روزی مسؤولان را در تامین اعتبار لازم از مجاری مختلف به منظور ایمن و نوسازی این تعداد کلاس درس می‎طلبد.

از سویی برخی مناطق نوساز شهری نیز از کمبود واحد آموزشی رنج می‎برند، بنابراین مسؤولان امر باید بخشی از اعتبارات دولتی و کمک‎های خیرین را حول محور مدرسه‎سازی در این مناطق متمرکز کنند، تا نیاز ساکنان آنها نیز مرتفع شود.

از سویی نیاز دانش‎آموزان بخش اشترینان به مدارس نوساز، مجهز و ایمن نیز باید از سوی مسؤولان امر به خوبی دیده شود، تا آنان نیز همسو با دیگر دانش‎آموزان شهرستان بروجرد در سایه عدالت محوری از توزیع امکانات و اعتبارات کم و یا بی‎بهره نمانند.

*ظرفیت خیرین مدرسه‎ساز به مناطق روستایی هدایت شود

یکی از شهروندان بروجردی گفت: دانش‎آموزان مشغول به تحصیل در مدارس روستایی در مقایسه با واحدهای آموزشی شهری محرومیت‎های بیشتری را تجربه می‎کنند، به طور مثال مدارس روستایی عموما فرسوده و نیازمند تعمیر و بازسازی هستند.

اکرم نوری اظهار کرد: مسؤولان باید در هزینه اعتبارات دولتی بخش بیشتری را به مدارس مناطق روستایی اختصاص دهند، تا توزیع امکانات بین مدارس شهری و روستایی به حد توازن نزدیک شود.

وی عنوان کرد: همچنین در استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه‎ساز مسؤولان آموزش و پرورش باید با تدارک بازدیدهای میدانی از مدارس فرسوده و تخریبی روستایی زمینه را برای گرایش این ظرفیت به مناطق روستایی فراهم کنند.*مدیران بروجرد شرایط فعالیت خیرین مدرسه‎ساز را تسهیل کنند

یکی دیگر از شهروندان بروجردی گفت: با توجه به روند رو به رشد مشارکت خیرین مدرسه‎ساز در این شهرستان مسؤولان امر باید با تسهیل و فراهم‎سازی ملزومات کار بستر لازم را برای افزایش این سهم مشارکت خیرین در امر مدرسه‎سازی فراهم کنند.

منصور خالقی اظهار کرد: رابطه تنگاتنگ مسؤولان آموزش و پرورش و دیگر مدیران دستگاه‎های اجرایی بروجرد با خیرین مدرسه‎ساز و ایفای نقش مکمل در بهینه‎سازی شرایط کاری برای خیرین زمینه را برای جذب بیش از پیش مشارکت آنان در نوسازی و مقاوم‎سازی مدارس این شهرستان فراهم می‎کند.

وی تاکید کرد: تحقق این مهم به معنای سکوی پرتابی برای عبور از شرایط فعلی و پیشتازی شهرستان بروجرد در برخورداری از واحدهای آموزشی نوساز و ایمن برای جامعه 50 هزار نفری آن قلمداد می‎شود.*26 واحد آموزشی در حال احداث است

رئیس اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بروجرد گفت: در حال حاضر 26 پروژه آموزشی در قالب 152 کلاس درس با مجموع زیربنای 22 هزار و 412 متر مربع و میانگین پیشرفت فیزیکی تقریبی 50 درصدی در این شهرستان در حال احداث است.

عیسی هاشمی اظهار کرد: از مجموع پروژه‎های یاد شده 16 پروژه آموزشی توسط خیرین مدرسه‎ساز در حال احداث است، به عبارت بهتر همه اعتبار لازم به منظور احداث و تکمیل این واحدها از سوی خیرین تامین می‎شود.

وی عنوان کرد: علاوه بر این خیرین مدرسه‎ساز در احداث 3 پروژه آموزشی مشارکتی نیز نقش آفرین هستند و سهمی از اعتبارات لازم به منظور احداث این واحدهای آموزشی از اعتبارات خیرین تامین می‎شود.*سهم 70 درصدی مدارس روستایی از پروژه‎های در حال ساخت

رئیس اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بروجرد افزود: 7 پروژه آموزشی دیگر از مجموع 26 پروژه در حال احداث از محل اعتبارات استانی و ملی در حال احداث است تا با تکمیل و بهره‎برداری از همه پروژه‎های یاد شده روند رو به رشد قابل توجهی در نوسازی مدارس این شهرستان رقم بخورد.

هاشمی ادامه داد: از مجموع پروژه‎های آموزشی در حال احداث واحدهای روستایی با سهم 70 درصدی بیشترین مدارس در حال ساخت را به خود اختصاص داده‎اند، همچنین سهم بخش اشترینان از این مجموع 6 واحد آموزشی است.

وی تاکید کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته مجموع اعتبار لازم به منظور احداث 26 واحد آموزشی شهرستان بروجرد 14 میلیارد تومان است که به تدریج و با تزریق اعتبار تکمیل وبهره‎برداری از این پروژه‎ها صورت می‎گیرد.*ایمن‎سازی بیش از 30 درصد کلاس‎های درس نامقاوم

رئیس اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بروجرد تصریح کرد: با بهره‎برداری از 26 پروژه آموزشی در حال ساخت 6 هزار نفر از دانش‎آموزان شهری و روستایی این شهرستان در فضاهای آموزشی استاندار و ایمن مشغول به تحصیل می‎شوند.

هاشمی با اشاره به وجود 450 کلاس درس غیر مقاوم در شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد:  احداث 152 کلاس درس در قالب بهره‎برداری از 26 واحد آموزشی درحال احداث بیش از 30 درصد کلاس‎های غیر مقاوم این شهرستان نوسازی می‎شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رشد قابل توجه فعالیت خیرین مدرسه‎ساز در بروجرد اشاره و اظهار کرد: بر این اساس میزان اعتبار هزینه شده توسط خیرین سالانه به حدود 8 تا 10 میلیارد تومان افزایش یافته است.*ارتقاء سطح مشارکت خیرین مدرسه‎ساز در دستور کار است

رئیس اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بروجرد تاکید کرد: بر همین اساس این شهرستان رتبه نخست استان لرستان را در زمینه جذب مشارکت خیرین مدرسه‎ساز از آن خود کرده است، البته تلاش‎ها به منظور افزایش مشارکت خیرین در احداث و مقاوم‎سازی پروژه‎های آموزشی این شهرستان ادامه دارد.

هاشمی ادامه داد: به میزان مشارکت خیرین در روند احداث و نوسازی مدارس اعتبارات دولتی نیز به این بخش تزریق می‎شود، بنا بر این افزایش جذب مشارکت خیرین به معنای زمینه‎سازی برای برای جذب اعتبارات بیشتر دولتی است.

وی به نقش خیرین در مقاوم‎سازی و تعمیر مدارس شهرستان بروجرد اشاره و عنوان کرد: سال گذشته در این راستا اعتبار تقریبی 4 میلیارد ریالی از سوی خیرین هزینه شده است.


.....................

گزارش از مژگان شمس

آخرين بروز رساني ( ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ )
136 تن از مردم بروجرد برای دیدار با رهبر معظم انقلاب به تهران اعزام شدند

مسئول روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: 136 تن از قشرهای مختلف مردم بروجرد برای دیدار با رهبر معظم انقلاب و تجدید بیعت با ایشان راهی تهران شدند.

محسن مقدسی در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد در قالب سه دستگاه اتوبوس دیشب ساعت 23 و 30 دقیقه راهی تهران شدند.


وی گفت: کاروان اعزامی از بروجرد به همراه کاروان اعزامی از لرستان که در مجموع700 تن می باشند برای دیدار با مقام معظم رهبری راهی این سفر شده اند.


مسئول روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج بروجرد افزود: دیدار کاروان اعزامی از لرستان با رهبر معظم انقلاب امروز ساعت 11 انجام می شود.

آخرين بروز رساني ( ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ )
نکاتی درباره سخنان علاءالدین بروجردی و طرح های قرارگاه خاتم الانبیاء در بروجرد
روزهای بروجرد- پس از اختلاف نظر عباس گودرزی با استاندار لرستان بر سر اولویت‌هاینکاتی درباره سخنان علاءالدین بروجردی و طرح های قرارگاه خاتم الانبیاء قرارگاه خاتم الانبیاء در بروجرد حالا علاءالدین بروجردی در این مورد سخنانی را ابراز کرده است. وی می گوید: اعتراضی که در زمینه  اولویت پروژه ها در جلسه مجمع نمایندگان استان لرستان با فرمانده قرارگاه بازسازی خاتم الانبیاء(ص) صورت گرفته بود، منجر به صدور دستور توقف فعالیتهای قرارگاه خاتم در بروجرد شد. وی در ادامه افزود: جلسه ای با حضور امام جمعه محترم بروجرد، فرماندار محترم، رئیس شورای اسلامی شهر، مهندس احمدی نماینده قرارگاه خاتم و همچنین آقای سردار حاج امید گودرزی و اینجانب تشکیل شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ )
روز شمار وعده ها؛ قول ها و وعده‌های مسئولان زیر ذره بین!

روزهای بروجرد- سال هاست مردم شریف شهرستان بروجرد وعده های بی پایان و بی عمل را تجربه کرده‌اند.

دیگر کمتر وعده و قولی از سوی مسئولان با خنده و طعنه مردم مواجه نمی شود. بر همین اساس قصد داریم تا با دقت در وعده ها و مطالبه گری از مسئولان برای به ثمر رسانده این وعده ها آنان را یاری کنیم.

در اولین قدم به سراغ نماینده بروجرد در 5 دوره مجلس رفته‌ایم و تازه‌ترین وعده های ایشان را از طریق روز شمار پیگیری خواهیم نمود.

امیدواریم که جناب آقای علاءالدین بروجردی به وعده‌ای که در مدت زمان دو ماه داده‌اند جامه عمل بپوشانند. ان شاء الله

وعده: "زاگرس خودرو و کارخانه سیلیس تا دو ماه آینده تجدید حیات می‌شوند"

 

روز شمار وعده ها در صفحه اصلی سایت قرار دارد.

آخرين بروز رساني ( ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ )
وعده بروجردی: زاگرس خودرو و سیلیس تا دو ماه آینده تجدید حیات می‌شوند
روزهای بروجرد- علاءالدین بروجردی نماینده مردم شریف بروجرد و اشترینان از تجدید حیات مجدد 2 پروژه مهم و زیربنایی شهرستان بروجرد و اشترینان و جذب نیرو در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرانلاین، رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در این خصوص افزود: از پروژه های دیگری که برای مردم بروجرد، علی الخصوص جوانان عزیز مهم است بحث پروژه سیلیس میباشد، که بدلیل مشکلات قضائی سالها متوقف بود.

وی در ادامه تصریح کرد: آقای دکتر مظاهری مجری طرح سیلیس به دعوت اینجانب به بروجرد آمدند و قرار بر این شد که انشاءالله ظرف یکماه آینده حیات مجدد این پروژه و همینطور جذب نیرو انجام شود و طبیعتا تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی جوان ما از این طریق میتوانند موفق به یافتن شغل آبرومندانه شوند.

 وی همچنین اضافه کرد: برای نیروهای عادی هم در جاهایی که نیاز به تخصص ندارد، فرصت جدید شغلی ایجاد خواهد شد.

 علاءالدین بروجردی نماینده مردم شریف بروجرد و اشترینان در ادامه این مصاحبه افزود: خوشبختانه موضوع چندین ساله خودروسازی بروجرد نیز با ورود عظیم خودرو به این موسسه و خرید 70% از سهام شرکت زاگرس خودرو به سرعت به طرف حل نهایی پیش می رود.

بروجردی در ادامه تصریح کرد: هیئتی به کشورهای مالزی و چین ظرف 2 هفته آینده جهت عقد قراردادهای جدید اعزام خواهد شد.

وی افزود: جذب نیرو توسط عظیم خودرو هم ظرف1 یا 2 ما آینده انشاءالله صورت خواهد گرفت و ما شاهد افتتاح یکی دیگر از عظیم ترین پروژه های شهرمان خواهیم بود.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ )
مردم بروجرد در سوگ شهادت امام صادق(ع) عزاداری کردند
روزهای بروجرد- مردم ولایتمدار شهرستان بروجرد روز شنبه در سوگ شهادت امام صادق(ع) عزاداری کردند.

به گزارش ایرنا عزاداران پس از تجمع مقابل حوزه علمیه امام صادق(ع) بروجرد به سمت حرم مطهر امامزاده جعفر(ع) حرکت کردند و به سوگواری پرداختند.

عزاداران با نوحه سرایی و سینه زنی در سوگ شهادت امام صادق(ع) اشک ماتم ریختند.

در آیین ویژه عزاداری شهادت امام صادق(ع) امام جمعه و سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد و اقشار مختلف مردم و مسئولان حضور داشتند.

عزاداران صادق آل محمد با تجمع در حرم مطهر امامزاده جعفر(ع) بروجرد در سوگ آن امام همام بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) سه هزار غذای نذری بین اقشار مختلف مردم بروجرد و عزاداران توزیع شد.

توزیع و طبخ غذای نذری در مسجد ناسکدین بروجرد و توسط هیات بنت الرسول انجام شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ )
تذکرات نماینده مردم بروجرد به استاندار لرستان
روزهای بروجرد- در پی تصمیمات و اقدامات سئوال برانگیز استاندار و معاونین وی درباره بروجرد، عباس گودرزی در یادداشتی برخی نکات را به ایشان تذکر داده است.

متن این یادداشت بدین شرح است:
 
بسمه تعالی
بدینوسیله از معاونت های محترم استانداری لرستان که بذل محبت نموده و با استفاده از سر برگ استانداری و یا مصاحبه جهت انعکاس در رسانه ها بیانیه صادر فرموده‌اند جدا تشکر می‌نمایم. همچنین از استاندار محترم؛ کار بزرگی انجام داده اند ...

شهروندان فهیم بروجرد مطالبات منطقه ای بحقی دارند، این مطالبات در سطح کشور در بیشتر شهرستانها به درستی پاسخ داده می‌شوند اما انتظار مردم بروجرد بسیار طولانی شده است و البته اما همچنان امیدواری وجود دارد ...

یکی از این مطالبات، ایجاد زمینه و دادن فرصت برای ایفای نقش در اداره بخشی از امورات استان و البته شهرستان می باشد.

مطلب دیگر، تقاضای بحق انجام پروژه های واقعی در سطح شهرستان  است؛ تاکید می کنم واقعی! چون بعضی عناوین و پروژه ها بیشتر خیالی اند تا واقعیت.

مثلا ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آن هم با واگذاری آن به شرکتی با 400 هزار تومان سرمایه تاسیس، یا راه آهنی که فقط کارگاهش در فصلی خاص فعال می شود...

و الان هم  سهم اندک بروجرد از هزاران میلیارد پروژه قرارگاه سازندگی فقط پل غیرهمسطح کارشناسی نشده در قبال زمینهای شهرداری .

و قس علیهذا...

 واکنش های تند توام با عصبانیت صورت گرفته توسط آقایان در خصوص مطالبه این دو حق، برای مردم روشن کرد بخشی از عدم حصول نتیجه مطلوب در بروجرد، متاثر از این نوع نگاه و نگرش بغض آلود همین آقایان می باشد که البته باید اصلاح شود...

عباس گودرزی- نماینده مردم شریف بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی
۸/مرداد/۹۵


آخرين بروز رساني ( ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ )
تشییع پیکر غلامرضا فهیمی مربی پیشکسوت بدنسازی فوتبال در بروجرد

روزهای بروجرد- پیکر غلامرضا فهیمی مربی پیشکسوت ورزش کشور روز جمعه در استادیوم شهید علی بیات بروجرد تشییع و در قطعه ورزشکاران دارالسلام این شهرستان به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا آیین تشییع پیکر این پیشکسوت ورزشی کشور با حضور ورزشکاران و اقشار مختلف مردم بروجرد برگزار شد.

مرحوم غلامرضا فهیمی مربی بدنسازی تیم های فولادنوین خوزستان، استقلال اهواز، صنعت نفت آبادان، دیهیم اهواز، نساجی مازندران و نفت امیدیه بود که از حدود یک سال قبل در بستر بیماری بوده است.

تشییع پیکر غلامرضا فهیمی مربی پیشکسوت


این مربی پیشکسوت سوابقی همچون عضویت در کمیسیون برنامه ریزی تربیت بدنی خوزستان، قائم مقام تربیت بدنی و مدیر گروه مدیریت برنامه ریزی دانشگاه چمران اهواز را در کارنامه دارد و به دلیل فعالیت گسترده در ورزش خوزستان، شاگردان و علاقه مندان بسیاری در این استان دارد.

تشییع پیکر غلامرضا فهیمی مربی پیشکسوت


غلامرضا فهیمی به عنوان یکی از بزرگان ورزش ایران 10 ها عنوان ورزشی از جمله نخستین نایب رئیس فدراسیون دو و میدانی بعد از انقلاب اسلامی، مدیر تیم های ملی دو و میدانی، سرمربی تیم ملی جانبازان و معلولان و مدرس فدراسیون دو و میدانی و جانبازان را در کارنامه دارد.

تشییع پیکر غلامرضا فهیمی مربی پیشکسوت


وی همچنین عضو کمیسیون برنامه ریزی تربیت بدنی خوزستان، قائم مقام تربیت بدنی دانشگاه شهید چمران اهواز، چهار دوره مدیر تربیت بدنی دانشگاه شهید چمران و 6 سال سرمربی تیم ملی دو و میدانی معلولان امارات متحده عربی بوده است.

تشییع پیکر غلامرضا فهیمی مربی پیشکسوت

کسب 180 مدال المپیک، جهانی و آسیایی توسط 42 تن از شاگردان این پیشکسوت و مربی بدنسازی از دیگر افتخارات وی می باشد.
غلامرضا فهیمی مربی پیشکسوت ورزش بروجرد و کشور صبح چهارشنبه گذشته دار فانی را وداع کرد.

 تشییع پیکر غلامرضا فهیمی مربی پیشکسوت

 

آخرين بروز رساني ( ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.