۱۱ شهريور ۱۳۹۳   ۱۷:۱۵    
 
 
 
 
تبلیغات
 
poster_hamayesh.jpg
 
 
hamayesh_borujerd.jpg
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری بروجرد در پی رکود ساخت و سازها
روزهای بروجرد- رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: در پی کاهش ساخت و سازها درآمد شهرداری بروجرد از محل دریافت صدور پروانه و دریافت عوارض‎های ساختمانی کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش فارس، محمدرضا معظمی گودرزی در جلسه نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر بروجرد با اشاره به رکود ساخت و ساز در کشور تاکید کرد: میزان درآمد شهرداری‌ها نیز در این امر کاهش یافته است.

وی بیان داشت: از سویی دیگر افزایش نرخ بیمه‌های ساختمانی توسط سازمان تامین اجتماعی از ابتدای سال‎جاری موجب کاهش قابل ملاحظه ساخت و سازها شده و تبعات منفی آن به طور جدی در میزان درآمد شهرداری‌ها تاًثیرگذار بوده است.

این مسئول اضافه کرد: تامین بخش بیشتر درآمدهای شهرداری بروجرد از محل این منابع موجب کاهش چشمگیر درآمد شهرداری شده و در ارائه خدمات به شهروندان و اجرای پروژه‌های عمرانی تاثیری مستقیم داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: جذب سرمایه‎گذار و ترغیب آنها به فعالیت، نیازمند آماده‎سازی زیر ساخت‌های لازم است.

معظمی گودرزی تاکید کرد: به کارگیری و جذب ظرفیت بخش خصوصی یکی از اهداف شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد است.

وی با بیان اینکه امسال یک‌میلیارد و 800 میلیون تومان از محل تملک دارایی‌های استان به شهرداری بروجرد اختصاص یافته است، تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی شهرداری بروجرد اقدامات چشمگیر و قابل توجهی صورت گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری وجود مشکلات عدیده مالی را مانعی برای اجرای پروژه‌های عمرانی ندانسته و می‌کوشد، با مدیریت صحیح علاوه بر کاهش مشکلات و حرکت به سمت ایجاد درآمد پایدار و نه مقطعی پروژه‌های مورد نیاز شهری اولویت‎بندی شده و به موقع اجرایی شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: پیشرفت‌های مهم و قابل توجهی نیز در این زمینه حاصل شده است که نتایج مثبت و سازنده آن در آینده نه چندان دور و به مرور به خوبی ملموس و مشهود بوده و آثار و برکات زیادی نیز در توسعه و عمران شهری دارد.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه قریب به یک سال از شروع فعالیت شهردار و مجموعه چهارمین دوره شورای اسلامی شهر بروجرد می‌گذرد، تصریح کرد: در این مدت بسیاری از مشکلات گذشته که به صورت لاینحل باقی مانده بود، مرتفع شده و گام‎های بزرگی نیز در راستای اجرای پروژه‌های مهم و ماندگار برداشته شده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۳ )
عضویت بیش از 6 هزار کارگر در خانه کارگر بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس خانه کارگر شهرستان بروجرد از عضویت بیش از 6 هزار کارگر در خانه کارگر شهرستان بروجرد خبر داد.

محمد گودرزی در گفت‏‌وگو با فارس افزود: اغلب کارگران عضو این نهاد فصلی و ساختمانی بوده که درصدی از آنان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

گودرزی  با اشاره به مشکلات پیش‏روی این سازمان مردم‌نهاد اظهار داشت: در سال‏های اخیر هدف اصلی خانه کارگر در بروجرد رفع مشکلات کارگران بوده که به خاطر عدم مدیریت و همکاری مسئولان مربوطه مشکلات همچنان پا برجا بوده و آن‌گونه که از قبل برنامه‌‏ریزی شده بود، نتوانسته‏‌ایم به خواسته‏‌های آنها رسیدگی کنیم.

وی مهمترین مشکلات کارگران تحت عضو خانه کارگری بروجرد را نبود فروشگاه و تعاونی مصرف برشمرد و عنوان داشت: در حال حاضر آنچه که نیاز است برای انجام امور رفاهی کارگران مشغول به کار و بازنشستگان در این شهرستان وجود ندارد و هر روز که به جلوتر می‏رویم بر مشکلات این کارگران در سطح شهرستان اضافه می‏‌شود و اگر پیگیری‏‌های خانه کارگر هم نباشد، هیچ کس حتی مسئولان شهرستان هم پیگیر نمی‎شوند.

رئیس خانه کارگر شهرستان بروجرد بی‏‌ثباتی و عدم مدیریت را از دیگر مشکلات کارگران جهت دریافت کارت مهارت کارگری برشمرد و یادآور شد: بی‏‌ثباتی و عدم مدیریت باعث هرج و مرج در دریافت کارت مهارت در سطح شهرستان بروجرد شده است.

گودرزی تعداد اعضای بیمه شده، کارگران ساختمانی حال حاضر در بروجرد را 4 هزار و 100 نفر خواند و اظهار داشت: از این تعداد حدود 50 درصد کارگران فصلی هستند.

وی حذف قراردادهای موقت را یکی از مهم‏ترین راه‏‌حل‏های رفع مشکلات کارگران دانست و گفت: نسبت دستمزد کارگران در مقابل تورم سه به یک بوده که این خود یک معضل بزرگ برای کارگران است.

وی متذکر شد: در حال حاضر خانه کارگر شهرستان بروجرد با ارائه خدمات آموزشی رایگان و به صورت آزاد به کارگران این امکان را فراهم می‏کند که آنها بتوانند با دریافت گواهی تخصصی در رشته‏‌های کاری خود در آینده نزدیک به راحتی به مشاغل مورد علاقه خود بپردازند و امید بر این داشته باشیم تا با اخذ مجوز بتوانند با ایجاد یک مرکز آموزش علمی کاربردی در سطح شهرستان بروجرد کارگران را به صورت تخصصی‏‌تر آموزش بدهند.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930529001724#sthash.IuQcY3OB.dpuf
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: خط قرمز ما عدم انتصاب حامیان فتنه 88 است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: کسی مجاز نیست حتی نام متهمان را بدون حکم قاضی رسانه‌ای کند که اگر این رویه باب شود دیگر احدی در امان نخواهد بود لذا حق پیگرد متعرضان به آبروی افراد محفوظ است.

بهرام بیرانوند، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره ضرورت احقاق حق افرادی که نامشان در فهرست بورسیه‌ها رسانه‌ای شده است، گفت: قبل از برگزاری جلسه استیضاح، وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای افشای نام بورسیه‌ها را تقبیح کرد.

وی با تأکید بر زشتی بردن آبروی افراد به ویژه در مورد چیزی که هنوز اثبات نشده است، اظهار کرد: اگر زشتی این کار از بین برود و بدون اینکه قانون اجازه داده باشد نامی افشاء شود دیگر هیچکس مصونیت نخواهد داشت.

حق پیگرد متعرضان به آبروی افراد محفوظ است

بیرانوند با نقل جمله‌ای از امیر مؤمنان علی (ع) با این مضمون که تهمت تنها تیری است که هرگز به خطا نمی‌رود، گفت: اینگونه کارها هزینه آبرویی دارد و کسی مجاز نیست حتی نام متهمان را بدون حکم قاضی رسانه‌ای کند که اگر این رویه باب شود دیگر احدی در امان نخواهد بود لذا حق پیگرد متعرضان به آبروی افراد محفوظ است.

وی با ابراز تأسف از اینکه عده‌ای نان خود را با کوبیدن بر طبل اختلاف و تفرقه می‌بینند ابراز کرد: مجلسی که چهارشنبه وزیر علوم را استیضاح کرد همان مجلسی است که سه روز پیش از آن طرح تحول اقتصادی دولت را با 75درصد آرا تصویب کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بدیهی است که گاهی اوقات دیدگاه مجریان قانون که دولت است با واضعان آن که نمایندگان هستند یکسان نباشد که در این مورد نیز قانون پیش‌بینی راه حل را کرده است.

اگر بنا بر تقابل با دولت بود، استیضاح، خیلی زودتر از این‌ها انجام می‌شد

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس شیوه وزیر سابق علوم را نپذیرفتند و آن را مناسب فضای کشور ندانستند اما این نارضایتی چند ماه به طول انجامید و اگر بنا بر تقابل با دولت بود باید اسفندماه گذشته استیضاح وزیر علوم را شاهد بودیم.

بیرانوند چند دور مذاکرات و برپایی جلسات مشترک با وزیر علوم را یادآور شد و گفت: زمانی که پس از همه این مراحل نمایندگان مشاهده کردند مسیر دانشگاه‌ها رو به انحراف می‌رود سرانجام در فضایی بسیار آرام و بدون هیچگونه تعرض به آبروی افراد و حرمت‌شکنی و نیز بدون هیچگونه تعریضی به عملکرد دیگر دستگاه‌های دولتی وزیر علوم را استیضاح کردند.

وی از انتصاب افراد مرتبط با کودتای سال 88 در مناصب مدیریتی حساس در وزارت علوم به عنوان یکی از مهمترین محورهای استیضاح رضا فرجی‌دانا یاد کرد و تصریح کرد: اگر آقای فرجی‌دانا پیش از استیضاح در مورد این افراد دست به اقدامی عملی می‌زد و آنان را برکنار می‌کرد کار به استیضاح نمی‌کشید.

در هیچ استیضاحی دولت این مقدار برای حمایت از وزیر مربوطه توان نگذاشته بود

وی یکی دیگر از محورهای استیضاح وزیر سابق علوم را فرصت دادن به گروه‌های ضد انقلاب و ضد حاکمیت برشمرد و گفت: تاکنون هیچ استیضاحی در عمر جمهوری اسلامی را شاهد نبودیم که دولت این مقدار برای حمایت از وزیر مربوطه توان بگذارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان هم به این مسئله ورود کردند و یک ماراتن جدی میان موافقان و مخالفان استیضاح برگزار شد که نتیجه آن رأی معنادار مجلس مبنی بر عدم اعتماد مجدد به وزیر سابق علوم بود.

دولت افرادی بی‌طرف را برای رصد خط قرمزهای نمایندگان بگمارد

وی این رأی را حاکی از حساسیت نمایندگان نسبت به هر فردی است که رابطه‌ای با فتنه 88 دارد ذکر کرد و گفت: نمایندگان در آرام بودن فضای دانشگاه‌ها برای پیگیری مسیر اقتصاد مقاومتی و تداوم روند علمی دانشگاه‌ها تأکید داشته و در این موارد هیچگونه تقابلی میان دولت و مسجد نیست.

بیرانوند تأکید کرد: البته ما آنچه را به مصلحت بدانیم در تذکرات و نطق‌ها بیان می‌کنیم و از دولت نیز می‌‌خواهیم افراد بی‌طرف را برای رصد نقطه‌نظرات نمایندگان معین کند که یکی از این نقطه‌نظرات که خط قرمز ما نیز هست عدم انتصاب حامیان فتنه88 در جایگاه‌ها و مناصب است.

آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ )
یادواره شهدای اصناف و بازاریان بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- یادواره 33 شهید اصناف و بازاریان شهرستان بروجرد با حضور فرمانده سپاه ناحیه بروجرد برگزار شد.
به گزارش مهر، سرهنگ پاپی نژاد فرمانده سپاه ناحیه بروجرد شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای اصناف و بازاریان شهرستان در گلزار شهدای بروجرد اظهار داشت: شهدا مردان مخلص تاریخ و مجاهدان حفظ ارزشهای انسانی و اسلامی هستند و ادامه راه آنها امری حیاتی است.

وی با بیان اینکه شهدا پاسداران ارزشهای انسانی و انقلاب اسلامی هستند، افزود: در همه حال احترام نهادن به مقام شامخ شهیدان از وظایف ملت ایران است.

سرهنگ پاپی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به عملکرد شهرداری تهران در اجرای طرح تکریم بانوان و تفکیک زنان و مردان در اتاقهای شهرداری تهران را امری همسو با ارزشهای انقلاب و نظام اسلامی خواند.

وی ادامه داد: در نماز که در محضر خداوند ادا می شود زن و مرد از یکدیگر جدا هستند و هیچ مشکلی هم پیش نمی آید حال چگونه است که زن و مرد کارمند با تشخیص رئیس خود در محل کار اتاقهایشان جدا باشد اشکال ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: افرادی که برای هر مساله انقلابی که همسو با ارزشهای انسانی و اسلامی است موضع گیری می کنند چرا در مقابل برخی اقدامات غیر شرعی و غیراخلاقی موضع گیری نمی کنند.

سرهنگ پاپی نژاد با طرح این سوال که مگر همین شهیدان برای همین ارزشهایی که یک عده در برابر آن موضع گیری تند می کنند شهید نشدند، افزود: اگر امروز ما در مقابل این ارزشها کوتاهی کنیم به شهدای والا مقام خیانتی بزرگ کرده ایم.

بنابراین گزارش، یادواره 33 شهید اصناف و بازاریان شهرستان بروجرد با هدف تجلیل از رشادتهای شهدای اصناف، با حضور مسئولان شهرستان، خانواده های شهیدان و جمعی از مردم انقلابی بروجرد در گلزار شهدای این شهر برگزار شد و در پایان این مراسم با اهداء هدایایی به رسم یادبود از خانواده های شهیدان اصناف و بازاریان بروجرد تجلیل شد.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ )
تغییر شماره تلفن های ثابت بروجرد از اول شهریور

روزهای بروجرد- شماره های تلفن های بروجرد هشت رقمی می شود.

با توجه به طرح  یکسان سازی کد تلفن شهرهای استان لرستان  از روز شنبه اول شهریور ماه یکسان سازی کد و هشت رقمی شدن شماره تلفن ها در استان لرستان اجرا خواهد شد که طی آن رقم اول شماره تلفن های شهرستان بروجرد حذف و به جای آن رقم 42 جایگزین می شود.

برای مثال شماره تلفن هایی که با 262 آغاز می شوند عدد 2 از ابتدای آن حذف و به جای آن 42 جایگزین می شود.


آخرين بروز رساني ( ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ )
طرح هم کد سازی تلفن های ثابت شهریورماه در لرستان اجرا می شود
روزهای بروجرد- مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان گفت: طرح هم کد سازی تلفن های ثابت ، نیمه دوم شهریورماه در استان اجرا می شود.

مسیب قبادیان در جمع خبرنگاران افزود: با اجرای این طرح تمام تماس ها در سطح استان بدون گرفتن کد و با تغییر هفت شماره به هشت شماره اجرایی می شود .

وی اظهار داشت: با اجرای این طرح، کد بین شهری داخل استان لرستان حذف و شماره های استان با اضافه شدن رقمی دیگر به ابتدای شماره ها، 8 رقمی می شود .

وی تصریح کرد: در صورت اجرای طرح هم کد سازی تلفن های ثابت استان، نیاز به گرفتن کد یا پیش شماره نیست و تعرفه بین شهری از مشترکان تلفن ثابت دریافت نخواهد شد و کد استان از 0661 به 066 تغییر خواهد یافت .

وی گفت: از جمله مزایای این طرح، کاهش طرح تعرفه تماس داخل استانی به 30 ریال برای هر دقیقه مکالمه و تعیین تعرفه تماس استان به استان برای هر دقیقه 330 ریال است .
آخرين بروز رساني ( ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ )
درس زاینده رود اصفهان به گلرود بروجرد؛ ایرانی ها مناطق پر آب را برای سفر بر می گزینند
شهر سبز- بحران خشکسالی چندسالی است که کشورمان را فراگرفته است و در مناطق مرکزی ایران نمود بیشتری دارد. شهر تاریخی و سیاحتی اصفهان که به دلیل جاذبه های فراوان گردشگری خود مرکز عمده توریستی ایران محسوب می شود نیز از گزند خشکسالی در امان نمانده و چندسالی است که کم آبی باعث شده تا زاینده رود که در حقیقت باعث آبادانی و زنده بودن ناحیه اصفهان می شود خشک و کاملا بی آب شود.

1.jpg
در برنامه فوتبال ۹۰ گزارشی از خشکی زاینده رود پخش شد که در آن شهروندان اصفهانی همگی معترف بودند که صفا و سرزندگی شهر با خشک شدن زاینده رود از بین رفته است و روحیه مردم شهر  چندان سرزنده نیست. نکته تاسف بار و البته جالب توجه این بود که مصاحبه شوندگان اذعان می کردند که خشک شدن زاینده رود باعث شده تا تعداد مسافران و گردشگران ورودی به اصفهان کاملا ریزش پیدا کند به گونه ای که در تابستان جاری اصفهان تقریبا فاقد مسافران تابستانی بوده است.

نکته مهمی که در این اظهارات نهفته است این است که جذابیت مناطق مختلف کشور برای گردشگران  ایرانی بستگی به میزان آبادانی سرسبزی و در یک کلام میزان حضور آب در یک منطقه دارد. از نظر  تاریخی نیز به دلیل قرارگیری کشورمان در منطقه ای نیمه خشک و کم آب ایرانیان همواره به لب جوی و تماشای سبزه و باغ و بوستان اهمیت داده اند. اینگونه است که اصفهان که دارای بیشترین تعداد آثار تاریخی و شهرت جهانی به دلیل معماری منحصر به فرد است نیز برای مسافران ایرانی بیشتر به خاطر صفای زاینده رودش شناخته شده است.

2.jpg

شهر بروجرد نیز در گذشته نهرها و سرچشمه های متعددی داشته است که امروزه به غیر از بستری خشک تقریبا چیزی از آنها باقی نمانده است. با این وجود قلب سرزنده و زندگی بخش بروجرد در رودخانه ای است که در جنوب شهر جاری است. گلرود که از به هم پیوستن دو نهر کوچکتر در پشت تپه چغا تشکیل می شود منبع پر برکتی برای کشاورزی دشت سیلاخور است و علاوه بر آن بسیاری از بیشه های متراکم و جنگل مانند بروجرد در جنوب این شهر حاصل همین رود هستند که البته متاسفانه با گسترش شهر تقریبا چیزی از آنها باقی نمانده است. ایجاد پارک فدک همراه با سه دریاچه و تبدیل بخشی از بیشه های یادشده به باغ پرندگان اقدام ارزشمندی بوده است که باعث شده یکی از مناطق تفریحی و پر مخاطب بروجرد به نام پارک فدک به وجود آید.

33.jpg

به هرحال وضعیت زاینده رود می تواند دو نکته اساسی را برای گلرود بروجرد یادآوری کند:

اول. ضرورت توجه به این رود و جلوگیری از خشک شدن آن حتی در صورت کمبود آب بیشتر

دوم. ایجاد یک برنامه بلند مدت برای تبدیل گلرود و مناطق اطراف آن به قطب گردشگری بروجرد.

چنانچه گفته شد حتی در اصفهان با آن همه آثار تاریخی و معماری، این زاینده رود و صفای آب آن است که مسافران را به این شهر می کشاند و این نکته می تواند در جذب مسافران و گردشگران به ویژه در فصل تابستان به بروجرد بسیار کلیدی باشد چرا که از نظر آب و هوا و وفور آب و نیز سرسبزی بروجرد یک سر و گردن از اصفهان برتر است  و مصداق همان بیت معروف است که :

گرچه سپاهان بهشت روی زمین است
لیک نیرزد به یک بهار بروجرد


خوشبختانه شهرداری بروجرد قول گسترش دریاچه های فدک در تمام نوار جنوبی شهر بروجرد را داده است و چنانچه این امر اتفاق بیافتد بروجرد  از نظر جاذبه دریاچه و منابع آبی یک مرکز منحصر به فرد در کل کشور خواهد شد.  در نوشته های بعدی طرحی را برای اعتلای گلرود و حتی مشهورتر شدن آن در مقایسه با زاینده رود ارائه خواهیم داد.

آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
یک دستور برای جیب های خالی!
آمنه صارمی- نه طبق عادت بلکه بر اساس حرفه ای که دارم همیشه به پلاکاردها، بنرها و کاغذ نوشته های پشت شیشه مغازه ها و مطب ها دقت میکنم اما این بار چیزی دیدم که تحقق آن نیاز به امکانات که نه نیاز به معجزه دارد.

بر روی در اتاق پزشک نوشته شده ˈقابل توجه بیماران گرامی در صورتی که جواب ام آر آی، آزمایش و عکس در تاریخ مراجعه به پزشک رویت شود نیاز به ویزیت مجدد نیست در غیر این صورت باید دوباره ویزیت شوید.ˈ

آنچه را که دیدم نمی توانستم در ذهن خود هضم کنم ابتدا فکر کردم خانم منشی این لطیفه خنده دار را روی در اتاق پزشک نوشته است لذا از او سوال کردم ،گفت: این دستور وزارتخانه است.

آهی کشیدم و دلم به حال خود و همه بیماران سوخت آخر مگر می شد وزارت خانه ما با آن همه کارشناس و افراد با تجربه و تحصیل کرده ، وزارتی که طرح تحول نظام سلامت را پیش گرفته و با اجرای چندین بند آن تاکنون موفق بوده ،تشخیص ندهند که انجام این امور پزشکی نیازمند به حداقل یک هفته زمان است.

همه خوب می دانیم که گرفتن آزمایش نیازمند قوانین خاصی است ابتدا باید ناشتا باشی، آماده شدن جواب آزمایش اگر از نوع معمولی باشد حداقل سه روز زمان می خواهد اگر آزمایش خاص باشد باید به تهران بفرستند که حداقل 20 روز طول می کشد.

اما گرفتن ام. آر. آی ابتدا باید حضوری بروی و نوبت بگیری، اگر خوش شانس باشی دو یا سه روز بعد نوبت می دهند، سپس سه روز زمان می خواهد تا جواب ام آر آی حاضر شود.

اما عکس رادیولوژی و سونوگرافی در خوشبینانه ترین حالت، که ابتدا نفر اولی باشی که وارد مطب پزشک شوی، سپس نفر اول وارد رادیولوژی و سونوگرافی شده و بعد از آماده شدن جواب آن بتوانی با سرعت نور خودت را دوباره به مطب برسانی و دکتر برای عمل نرفته باشد و یا بیمار اورژانسی در بیمارستان نداشته باشد یا مطب تعطیل نشده باشد، شاید شاید شانس همراهیت کند و بتوانی از دادن ویزیت دوباره محروم شوی .

با خود فکر کردم چند نفر در ماه می توانند برای ویزیت پزشک و نشان دادن جواب عکس، ام آر آی، سونوگرافی دوباره 20تا 30 هزار تومان ویزیت ندهند قطعا با این محدودیت زمانی هیچ کس، پس این نوشته ها را برداریم و حرمت و جایگاه پزشکی و شان و منزلت بیمار را تحت تاثیر این کاغذ پاره ها قرار ندهیم و برای حمایت از طرح تحول نظام سلامت و از بیماران و کاهش هزینه های درمان آنها گام برداریم چرا که اغلب بیماران به ویژه در شهرستانها افرادی هستند که جیب هایشان با شروع یک بیماری با سونامی بی پولی مواجه می شود و چیزی جز شرمندگی برایشان باقی نمی ماند.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
یوسفی: رفع مشکلات ساکنان شهرک‌ها در اولویت کاری شهرداری بروجرد قرار دارد
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: رفع مشکلات ساکنان شهرک‌های جدید در اولویت کاری شهرداری بروجرد قرار گرفته و نسبت به رفع آنها اقدام می‌شود.

منوچهر یوسفی در گفت‌و‏گو با فارس افزود: پروژه احداث شهرک مسکن مهر اگر‌چه موجب خانه‌دار شدن افراد فاقد مسکن شد، اما از سویی عدم توجه کافی به تامین زیرساخت‌های لازم موجب شده است، ساکنان این شهرک از هرگونه امکانات رفاهی و اولیه بی‎نصیب باشند که این خود موجب بروز مشکلات عدیده‎ای شده است.

وی اظهار کرد: عدم پاسخگویی مناسب و بهینه ناوگان حمل و نقل درون‎شهری عمومی به ساکنان برخی شهرک‌های بروجرد به خصوص با شروع سال تحصیلی و افزایش چشمگیر تردد به نقاط مرکزی شهر به یکی از دغدغه‌های ساکنان آن تبدیل شده است.

این مسئول ادامه داد: اختصاص دو یا سه دستگاه اتوبوس به منظور جابه جایی ساکنان شهرک‌های جدید در مقایسه با حجم زیاد خانوارهای آن جوابگوی نیاز این شهروندان نبوده و برخی نارضایتی‌ها را به دنبال داشته است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه جمع‌آوری زباله‌های این مناطق به پیمانکار خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد: این در حالی است که شهرداری از نحوه فعالیت پیمانکار رضایت نداشته و وظایف محوله در این زمینه به نحو مطلوب اجرایی نمی‌شود.

یوسفی خاطرنشان کرد: آسفالت خیابان‌ها، ساخت تقاطع و پل‌ها، جدول‌کشی و... به صورت کامل و صحیح اجرایی نشده و در کنار آن وجود برخی پلاک‌های ساخته نشده و مسکونی در کنار برخی کاستی‌های دیگر دست به دست هم داده و شرایط زندگی را برای ساکنان آن دچار مشکل کرده است.

وی اضافه کرد: این امر پاکیزه کردن محیط‌های مملو از خاک، زباله و نخاله‌های ساختمانی کار را برای شهرداری دشوار کرده است، چرا که ارائه خدمات در نقاطی با پیاده‎روهای سنگفرش نشده، وجود جداولی با بنای غیر‌اصولی و نبود آسفالت معابر، نظافت و رسیدگی را با مشکل مواجه می‌کند.

این مسئول با اشاره به اینکه ساکنان شهرک‌ها باید شهرداری را در ارائه خدمات مطلوب‌تر یاری کنند، افزود: علی‌رغم وجود مشکلات عدیده شهرداری بروجرد با انجام برنامه‎ریزی‌های مدون، گروهی از ماموران خدماتی را در راستای رسیدگی و نظافت به این اماکن اعزام کرده و با جدیت در رفع مشکلات ساکنان شهرک‌ها می‌کوشند.

شهردار بروجرد عنوان کرد: متولیان امر در حوزه کاربری‌های فضای سبز باید به منظور آماده‌سازی این فضاها همکاری لازم را داشته باشند، چرا که در صورت احداث فضای سبز در این اماکن شهرداری به تانکر آبرسانی نیاز دارد.

یوسفی با بیان اینکه مراکز خدمات‌دهی احداث شده در شهرک‌ها باید در تمام زمینه‌ها غنی باشند، اظهار کرد: این امر موجب رونق‌دهی به خدمات ارائه شده در این مناطق و کاهش سفرهای درون شهری شده و تحقق این مهم نیازمند حمایت و همکاری جدی سایر مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص استفاده از نیروهای خورشیدی به جای برق شهری در پارک‌ها و فضای سبز بروجرد ادامه داد: این مسئله مهم که نقش قابل توجهی در کاهش میزان برق مصرفی دارد، نیازمند بررسی و مطالعات دقیق و همه‎جانبه است.

یوسفی با اشاره به اینکه طرح جایگزینی انرژی خورشیدی در تامین برق پارک‌ها نیازمند اعتبارات قابل توجه است، عنوان کرد: پیشنهاد اجرای این طرح در یکی از پارک‌های سطح شهر به طور مثال پارک فدک به منظور صرفه‎جویی در برق مصرفی ارائه شده که در صورت اجرایی شدن این پارک به انرژی خورشیدی تجهیز می‌شود.

وی افزود: این طرح در صورت تامین اعتبار لازم در دستور کار شهرداری قرار گرفته و اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود.

شهردار بروجرد بیان کرد: شهروندان به دو روش مستقیم و غیرمستقیم می‌توانند شهرداری را در تامین منابع مالی یاری رسانند که در روش مستقیم شهروندان با پرداخت عوارض ساختمانی این نهاد را یاری رسانده و در روش غیرمستقیم نیز حفظ و حراست شهروندان از اماکن و اموال شهرداری، در تحقق این مهم به ما کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حراست شهروندان از اموال شهرداری و کمک مالی غیرمستقیم آنها به مراتب مهم‌تر از جنبه مستقیم آن است، بیان کرد: بیرون گذاشتن به موقع زباله‌ها از سوی شهروندان راس ساعت مقرر اعلام شده، در کاهش هزینه‌های شهرداری موثر بوده و از تحمیل هزینه‌های جمع‌آوری مجدد زباله‌ها جلوگیری کرده و در عین حال با جلوگیری از تجمع جانوران موذی در محل زندگی و سکونت شهروندان، در سالم‌سازی محیط نیز موثر است.

وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری از فضاهای سبز، چراغ‌های روشنایی، نیمکت‌ها، اتوبوس و به طور کلی همه اموال شهرداری وظیفه تک تک شهروندان است، اما متاسفانه در برخی موارد شاهد ایجاد مشکل برای سطل‌های زباله و حتی سرقت آنها توسط سارقان هستیم.

شهردار بروجرد ادامه داد: همچنین در مواردی نیز مشاهده شده که چراغ‌های یک پارک به صورت عمدی یا سهوی شکسته می‌شوند که در هر دو صورت به اموال شهری خسارت وارد می‌شود و لازم است، تا شهروندان در مقابل چنین افرادی واکنش نشان دهند، چرا که این امر مستلزم همکاری و حمایت همه جانبه است که شعار شهر ما خانه ما را تحقق بخشد.

یوسفی بیان کرد: از نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی تقاضا داریم، تا با اینگونه مسائل برخورد کنند، چرا که این اقدامات به اموال شهرداری ضرر رسانده و شهرداری را برای تامین هزینه مجدد در این زمینه به منظور خرید و جایگزین کردن این اموال با مشکلات عدیده مواجه می‌کند.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
باغ تاریخی دیده ور بروجرد خانوادگی می شود
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد از تملک کامل باغ دیده وَر برای ایجاد باغ خانواده در این شهر خبر داد.baq_didevar.jpg

فرزانه کردی در گفتگو با مهر اظهار داشت: یکی از رویکردهای مهم شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد ایجاد فضاهایی خانواده محور با رویکرد فرهنگی بوده است.

وی افزود: یکی از کمبود های شهر بروجرد پارکهای تخصصی است که با توجه به ظرفیتهای فراوان شهری که وجود دارد ایجاد پارک خانواده در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری بروجرد در زمینه ایجاد پارک بانوان در این شهر به عنوان اولین پارک تخصصی بانوان در کشور تجربه خوبی را دارد امیدواریم در احداث باغ خانواده "دیده وَر" این موفقیت بار دیگر تکرار شود.

کردی تصریح کرد: باغ خانواده  "دیده وَر" در باغی تاریخی از بقایای کوچه باغ های بروجرد با درختانی متنوع و کهنسال توسط شهرداری بروجرد ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار داشت: این باغ در گذشته یکی از باغ های زیبا و مشهور شهر نیز بوده است که دارای یک عمارت تاریخی مربوط به دوران قاجار به نام "تکیه باغ دیده بر" است که سالها پیش به ثبت آثار ملی رسیده است.

وی در پایان یادآور شد: یک دانگ از این باغ در محدوده عمارت تاریخی در تملک اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بروجرد قرار دارد که با توجه به سیاستهای هم جهت میراث فرهنگی این شهرستان با شهرداری بروجرد در زمینه گردشگری زمینه ایجاد فضای مناسب برای بازدید گردشگران از این باغ منحصر به فرد ایرانی فراهم می شود.

بنابر این گزارش تکیه باغات بروجرد با توجه به معماری درونگرای خود دارای طراحی منحصر به فرد از باغات ایرانی هستند که دارای جذابیت های فراوان برای علاقمندان به شیوه های زندگی گذشتگان در این منطقه به حساب می آیند.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
بروجردی: حکمیت لاریجانی دیرهنگام بود
روزهای بروجرد- «علاء الدین بروجردی» رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدام لاریجانی در حکمیت بین نمایندگان مجلس و وزارت علوم را دیرهنگام دانست و اگر این اقدام رئیس مجلس دیروز انجام می شد، نتیجه جلسه امروز به شکل دیگری بود.

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا درباره جلسه استیضاح امروز «رضا فرجی دانا» وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افزود: فضای مجلس ، فضای رایزنی است و من نیز مستثنی از دیگر نمایندگان نیستم.

وی با بیان این که سخنان علی لاریجانی رئیس مجلس در روند رأی گیری تاثیر داشت، گفت: اگر سخنان رییس مجلس و اقدام وی دیروز انجام می شد، نتیجه جلسه امروز چیز دیگری بود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال استیضاح را حق نمایندگان مجلس دانست.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
خانه تاریخی چشم به راه تحقق وعده ای تاریخی/ ورشوی بروجرد بدون موزه ماند
روزهای بروجرد- به رغم اینکه سالها از طرح موضوع راه اندازی موزه ورشوی بروجرد در خانه تاریخی بیرجندی این شهر می گذرد همچنان این وعده زمینه اجرایی شدن پیدا نکرده است تا این هنر زیبای بروجرد بدون موزه باقی بماند. به گزارش  مهر، ورشوی بروجرد به عنوان یکی از صنایع دستی این شهر دارای شهرتی جهانی است، محصولی که علاقمندان زیادی در بازارهای داخلی و خارجی دارد تا همچنان معرفی این هنر- صنعت زیبا مورد غفلت قرار گیرد.رونق بخشی به این هنر - صنعت، راه اندازی موزه ورشو و ضرورت گسترش آموزشها برای حفظ این صنایع دستی مواردی است که بارها توسط علاقمندان به میراث فرهنگی و صنایع دستی بروجرد مورد مطالبه قرار گرفته است ولی همچنان در این زمینه خلاء های زیادی مشاهده می شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۳ )
قلیان کشیدن در پارکهای بروجرد ممنوع شد
روزهای بروجرد- مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد از ممنوع شدن مصرف قلیان در پارکها و فضاهای سبز این شهر خبر داد.

ˈذبیح الله بختیاریˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: برای حفظ سلامت خانواده ها و افراد جامعه و همچنین پیشگیری از بیماریهایی که از طریق دخانیات به فرد منتقل می شوند ، این طرح در بروجرد از هفته جاری به اجرا در آمده است.

وی بیان کرد: در همین راستا بنرهایی در پارکها و فضاهای شهر بروجرد نصب شده است.

به گفته وی با افرادی که به مصرف قلیان و یا سیگار در پارکها اقدام کنند تذکر و در صورت تکرار به مراجع قضایی ارجاع داده می شوند.

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان بروجرد هدف از اجرای این طرح را سلامتی همه افراد برشمرد و اظهار داشت: خانواده ها برای تفریح و لذت بردن از فضای سبز به پارکها می روند و کودکان با دیدن صحنه هایی مانند کشیدن قلیان آسیب می بینند که با اجرای این طرح تلاش می شود چنین صحنه هایی در پارکها مشاهده نشود.

وی تصریح کرد: دخانیات مضراتی مانند سرطان وبیماریهای تنفسی دیگر را نیز به همراه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
فیلم زندگی شهید امر به معروف و نهی از منکر در بروجرد ساخته شد
روزهای بروجرد- مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد ازساخت فیلم زندگی شهید ˈعلی خلیلیˈ شهید امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.

ˈ رضا میرزاییˈ با اعلام این خبر به ایرنا افزود: این فیلم تحت عنوان ˈلبخند در رگهای غیرتˈ به صورت مستند به زندگی و شهادت علی خلیلی که در راه امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید، می پردازد.

وی اضافه کرد: این فیلم مستند به کارگردانی ˈمحمد رسولی ˈ از سینماگران بروجرد و به سفارش شبکه اول سیما تهیه شده است.

شهید علی خلیلی، شهید امر به معروف و نهی از منکر که در جریان درگیری با ارازل و اوباش دچار صدمه شده بود روز سوم فروردین 1393 بعد از تحمل ماه ها درد و بیماری به شهادت رسید. 
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ )
ارجمندی: رسانه‎های بروجرد برای ارتقای امنیت شهرستان تلاش کنند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: رسانه‌های بروجرد باید برای ارتقای امنیت شهرستان تلاش کنند.

به گزارش فارس، نادر ارجمندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بروجرد اظهار کرد: رسانه‌ها و مطبوعات نقش ویژه‎ای در تنویر افکار عمومی و آشنایی مردم با مسائل و مشکلات موجود در جامعه دارند.

وی ادامه داد: بر این اساس نقش و جایگاه اصحاب رسانه در راستای پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی از قبیل خودکشی، اعتیاد، طلاق و عوامل منجر به بروز این پدیده‌ها غیر قابل انکار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد افزود: درج مطالب موشکافانه و کارشناسی شده در جراید، نشریات محلی و ... در آگاهی‎بخشی به افکار عمومی اقشار مختلف جامعه، شناخت و روشن‎سازی عوامل بروز این معضلات و کاهش محسوس زمینه‌های آنها مثمر ثمر است.

ارجمندی عنوان کرد: رسانه‌های جمعی جایگاه ویژه و حساسی در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه دارند و سهم زیادی در کاهش ناهنجاری‌ها و تبعات منفی آن دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد گفت: نشریات نقش مستقیم و موثری در افزایش احساس امنیت در جامعه و حوزه‌های اجتماعی دارند و از بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها جامعه جلوگیری می‎کند.

وی تصریح کرد: تحقق این مهم نیازمند تلاش مضاعف اصحاب رسانه در ایفای رسالت مهم خود در دستیابی هر چه بهتر و سریعتر به جایگاه واقعی آنها است.

این مسئول اضافه کرد: پویایی نشریات رابطه مستقیمی با افزایش احساس امنیت در حوزه‌های اجتماعی دارد.


آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ )
لرزشهای بروجرد خسارتی به آثار تاریخی این شهر وارد نکرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: بدنبال وقوع زلزله ایلام و ارتعاشات آن در بروجرد هیچگونه خسارتی به آثار تاریخی وارد نشده است.

حجت اله یارمحمدی در گفتگو با مهر گفت: پس از وقوع زمین لرزه 6.2 ریشتری در استان ایلام که هم زمان این زلزله با شدت در بروجرد نیز احساس شد یگان حفاظت این اداره به سرعت به بازدید از آثار تاریخی شاخص این شهرستان پرداخت.

وی افزود: با توجه به اینکه بازدیدها همچنان ادامه دارد ولی هنوز گزارشی مبنی بر آسیب به آثار تاریخی این شهرستان از سوی کارشناسان این اداره گزارش نشده است.

یارمحمدی ادامه داد: معمولا پس وقوع بلایای طبیعی از جمله زلزله با توجه به حساسیتهای مردمی گزارش هایی نیز از مردم در ارتباط با آسیب آثار تاریخی نیز ارائه می شود که تا کنون به این اداره هنوز گزارشی ارسال نشده است.

وی تصریح کرد: اما این به آن معنا نیست که خطری آثار تاریخی بروجرد را تهدید نمی کند بلکه به آن معناست که باید کار بیشتری در این زمینه در شهرستان زلزله خیزی چون بروجرد صورت پذیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد یاد آور شد: برخی آثار تاریخی در شهرستان بروجرد در خطر جدی قرار داشته به طوریکه نیاز فوری به مرمت بنا دارند.

یارمحمدی خانه تاریخی "مغیث السلام"، "بزرگمهر"،"مستجاب الدعوه"،"مدرسه علمیه حجتیه"،  "مدرسه حافظیه" و "قلعه آق بلاغ" را از جمله بناهای ارزشمند و تاریخی در معرض خطر و نیازمند مرمت این شهرستان برشمرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ )
خرید 25 هزار تن گندم از کشاورزان بروجردی
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد گفت: پیش‎بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت گندم 25 هزار تن محصول از کشاورزان بروجردی خریداری شود.

رضا امینی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: کاهش بارندگی در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال تاثیر چشمگیری بر میزان تولید این محصول استراتژیک داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به تاثیر مهم بارش‌های بهاره و استفاده محصولات از این منابع آبی کاهش بارندگی در دو ماهه نخست امسال محاسبات ما را برای پیش‎بینی میزان برداشت سال زراعی جاری بر هم زده است. این در حالی است که سرما‎زدگی و خسارات وارده از آفت سن از دلایل مهم دیگر در کاهش میزان برداشت محصول گندم در شهرستان بروجرد بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد عنوان کرد: سرمازدگی وسیع اوایل سال در مناطقی از قبیل اشترینان و روستای دودانگه موجب وارد شدن خسارت به کشاورزان شده است.

امینی اضافه کرد: کشاورزانی که مزارع خود را علیه آفت سن سم‌پاشی نکرده‎اند و از این طرح استقبال خوبی نداشته‎اند، میزان محصول برداشتی آنها کاهش یافته و خساراتی را برای آنها در پی ‌دارد.

این مسئول بیان داشت: از ابتدای زمان برداشت گندم تا کنون کشاورزان 15 هزار تن گندم مازاد بر نیاز خود را تحویل سیلوهای شهرستان داده‎اند و سطح زیرکشت محصول گندم در سال زراعی جاری در مزارع آبی و دیم به ترتیب 6 و 12 هزار هکتار در این شهرستان است.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد گفت: برداشت گندم از سطح مزارع شهرستان بروجرد از دهم تیر ماه آغاز شده و پیش‎بینی می‌شود تا بیستم شهریور ادامه داشته باشد و در این مدت در مجموع 25 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود، این در حالی است که مقادیری از محصول برداشتی به منظور بذر مصرفی برای کشت سال زراعی آینده و دیگر موارد مصرفی کشاورزان توسط آنها اندوخته می‌شود.

امینی بیان داشت: در سال زراعی گذشته به دلیل استقبال کشاورزان از کاشت محصول جو، سطح زیر کشت گندم کاهش یافته و در پایان فصل برداشت 15 هزار تن گندم توسط کشاورزان تحویل ما داده شد.

وی با اشاره به بروز آفت سن در مزارع گندم بروجرد یادآور شد: با ارائه نکات لازم و سمپاشی به موقع توسط کشاورزان میزان سن محصول گندم تولید شده در حد نیم درصد و کمتر از میزان استاندارد بود، بنابراین گندم‌های تحویل شده به سیلوها از مرغوبیت خوبی برخوردارند.

این مسئول اظهار کرد: با توجه به تغییر شرایط اقلیمی شهرستان بروجرد از وضعیت پرآبی به کم‎آبی و بروز پدیده خشکسالی در این شهرستان، پیش از آغاز فصل کاشت سال زراعی آینده بذرهای سازگار با اقلیم منطقه معرفی و بین کشاورزان توزیع می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد ادامه داد: در سال زراعی جاری در مقایسه با سال پیش از آن با افزایش 40 درصدی استقبال کشاورزان نسبت به خرید بذور اصلاح شده، مواجه بوده‎ایم و پیش‎بینی می‌کنیم این استقبال به مراتب افزایش یابد. این در حالی است که پیش‎بینی می‌شود در مجموع و در پایان فصل برداشت گندم 25 هزار تن محصول از کشاورزان بروجردی خریداری شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930527001468#sthash.hHtIM9YI.dpuf
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ )
بیانیه 2تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد بروجرد در حمایت از وزیر علوم

روزهای بروجرد- دو تشکل انجمن اسلامی دانشجویان واحد بروجرد و تشکل انتفاضه ضد صهیونیسم واحد بروجرد به همراه 40 تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه از عملکرد رضا فرجی دانا، وزیر علوم حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :

پس از هشت سال که دانشگاه محصور در فضای ناعدالتی و افراط قرار گرفته بود؛ روی کار آمدن دولت یازدهم امید تازه ای را به جان بی رمق علم و تحصیل ارمغان داد تا نا امیدی ها رخت بربندند از دل دوستداران علم و نا امنی ها جای خود را به فضای اعتماد دهد، تا دیگر کسی در فضای مقدس علم آموزی شاهد برخوردهای مجرمانه با دانش جویان دلسوز و برخوردهای قهری با اساتید نباشد.

اما به مذاق همه خوش نیامد این امید بخشی ها و روشن نگری ها چه آن زمان که با نیت های سیاسی وزیران پیشنهادی کابینه را کنار زدند تا اثبات کنند برخلاف گفته شان، دانشگاه در چشم شان نه سنگر علم و تحصیل، که وسیله ی سو استفاده های سیاسی است.

مقصود آنانی هستند که سوگند خورده اند به پاسداشت حقوق ملت، و حال در سودای استیضاح وزیری هستند که به دفاع از این حقوق برخاسته است. هم آنانی که چشم بر هشت سال تاخت و تاز دولت های پیشین در دانشگاه بستند تا دل ها همه بیم زده شوند و هیچ حادثه ای در دانشگاه خاطرشان را نگران نکرد تا دست از تسامح با وزیران دولت های قبل، که دانشگاه را به چوب حراج عده ای بدل کرده بودند؛ بردارند.

استیضاح وزیری که از زمان حضور خود در وزارت علوم، سعی در زدودن تیرگی ها از چهره ی دانشگاه ها داشته و به دور از نیت های سیاسی، دست متولیان دروغ و تزویر را از دانشگاه کوتاه کرده؛ مثال بارز برخورد جهت دار و سیاسی با علم و فرهنگ است.

با گذشت تنها یک سال از عمر دولت یازدهم، چندین وزیر تا به حال در معرض استیضاح و سوال های روزانه بهارستان نشینان قرار گرفته اند؛ که نکته ای را به ذهن متبادر نمی کند مگر آنکه منافع شخصی و گروهی عده ای به خطر افتاده است که بر طبل این استیضاح می کوبند.

فعالین تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، همراه با دیگر روشن ضمیران و علم دوستان جامعه، این گونه برخوردهای متعصبانه و تنگ نظرانه با مقوله علم و فرهنگ، و سدسازی ها در مقابل حرکت دانشگاه به سمت علم و معرفت خالص را محکوم کرده و خواستار شنیده شدن صدای مردم توسط نمایندگان مردم می باشد.

1- انجمن اسلامی دانشجویان واحد تهران غرب

2- تشکل ارمان واحد پزشکی تهران

3- انجمن اسلامی دانشجویان واحد ورامین

4- کانون نشر اندیشه نو واحد کازرون

5- تشکل دانشجویی_سیاسی وحدت نواندیشان بیضا

6- تشکل مستقل دانشجویی انصارالزهرا(س) واحد دزفول

7- انجمن اسلامى دانشجويان پيروخط امام(ره) واحدياسوج

8- تشکل دانشجويى راه اميد ياسوج

9- همراهان دانشگاه ازاد واحد گچساران

10-تشکل ندای ازاد واحد گچساران

11-کانون اندیشه سازان جوان واحد نوراباد

12-انجمن اسلامی دانشجویان واحد کاشمر

13-تشکل سیاسی اسلامی وحدت واحد تربت حیدریه

14-تشکل سیاسی اسلامی الغدیر واحد اصفهان

15-جامعه اسلامی دانشجویان واحد ارومیه

16-انجمن اسلامی دانشجویی واحد ارومیه

17-جامعه اسلامی دانشجویان واحد کرمان

18-تشکل پیامبر اعظم واحد بم

19-انجمن اسلامی دانشجویان واحد کرمان

20-جامعه اسلامی دانشجویان واحد زرند

21-جامعه اسلامی دانشجویان واحد خرم آباد

22-انجمن اسلامی دانشجویان واحد بروجرد

23-تشکل انصار المهدی واحد بابل

24-انجمن اسلامی دانشجویان واحد مشهد

25-مجمع اسلامی دانشجویان واحد مشهد

26-انجمن اسلامی اندیشه های دانشجویی مشهد

27-کانون دانشجویان متحد واحد قوچان

28-جمعیت اسلامی دانشجویان واحد بیرجند

29-انجمن اسلامی دانشجویان واحد مراغه

30-انجمن اسلامی دانشجویی واحد مراغه

31-انجمن اسلامی دانشجویان پیروخط رهبری(
خواهران) واحد بناب

32-کانون اسلامی دانشجویان واحد خلخال

33-انجمن اسلامی دانشجویان واحد اردبیل

34-انجمن اسلامی دانشجویان واحد آمل

35-انجمن اسلامی دانشجویان واحد اراک

36-انجمن اسلامی دانشجویان واحد قم

37-تشکل انتفاضه ضد صهیونیسم واحد بروجرد

38-مجمع روشنفکران واحد کرمان

39-تشکل گفتمان انقلاب اسلامی واحد تنکابن

40-انجمن اسلامی دانشجویان واحد اهر

آخرين بروز رساني ( ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ )
دستگیری کلاهبردار طلاجات و کشف 97 میلیون ریال کلاهبرداری در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از دستگیری یک کلاهبردار طلاجات و کشف 97 میلیون ریال کلاهبرداری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فارس، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران در بروجرد گفت: در پی‌کسب خبری مبنی بر اینکه یک کلاهبردار با شگردهای خاصی اقدام به کلاهبرداری از بانوان می‌کند، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: این فرد خانم‌های مسنی را که زیورآلات به همراه داشته شناسایی و سپس با توضیح اینکه در امور خیریه کار کرده و قصد کمک به افراد بی‌بضاعت را دارد، با استفاده از ترفندهای خاص زیورآلات را از آن‌ها گرفته و به سرقت می‌برده است.

دلیری اضافه کرد: ماموران آگاهی با بررسی‌های به عمل آمده متهم را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه آن دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد ادامه داد: متهم تاکنون به 6 فقره کلاهبرداری با استفاده از این شیوه به ارزش 97 میلیون ریال اعتراف کرده است.

 دلیری با اشاره به شناسایی مالباختگان، گفت: کلاهبردار دستگیر شده تحویل مراجع قضایی شده است.

وی همچنین از کشف 82 هزار سیگار قاچاق و مقادیری مواد مخدر خبر داد و افزود: در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی 17 سارق، معتاد پرخطر و فروشنده مواد مخدر دستگیر و 5 دستگاه وسیله نقلیه فاقد مدارک و پلاک مخدوش توقیف شدند.

دلیری اعلام کرد: ماموران انتظامی بروجرد با همکاری پلیس تخصصی، کلانتری و پاسگاه‌های شهرستان بروجرد طرح ارتقاء امنیت را اجرایی کرده و با شناسایی اماکن آلوده، موفق به دستگیری متخلفان نامبرده و کشفیات فوق شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در اجرای طرح کنترل ترافیکی 19دستگاه خودرو و موتور سیکلت متخلف توقیف شدند.

 دلیری اظهار کرد: ماموران راهور این شهرستان با اجرای این طرح موفق به توقیف 10 دستگاه خودرو و 9 دستگاه موتور سیکلت متخلف شدند.

وی اظهار کرد: همچنین در راستای اجرای طرح ترافیکی در حوزه شهرستان بروجرد 339 مورد تخلف رانندگی به علت نداشتن کمربند ایمنی، 41 تخلف استفاده از تلفن همراه، 83 تخلف نداشتن کلاه ایمنی و 458 مورد از سایر تخلفات اعمال قانون شدند.

وی از پلمب پنج واحد صنفی متخلف خبر داد و بیان داشت: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی با همکاری مسئولان اتحادیه‌های صنفی از 150 واحد صنفی بازدید کرده و 5 واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن مقررات انتظامی، صنفی و شئونات اسلامی با هماهنگی مقام قضایی پلمب شدند.

آخرين بروز رساني ( ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ )
استاد دانشگاه آزاد بروجرد: موارد مطرح شده برای استیضاح فرجی دانا ، دانشگاهی نیست
روزهای بروجرد- یک استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: موارد مطرح شده برای استیضاح وزیر علوم و تحقیقات وفناوری ، دانشگاهی نیست زیرا فرجی دانا یک چهره علمی با کوله باری از تجربه است.
[موارد مطرح شده برای استیضاح فرجی دانا ، دانشگاهی نیست]

ˈ علی اکبر هرندیˈ درگفت وگو با ایرنا ابزارهای به کار گرفته شده علیه وزیر علوم و به دنبال آن طرح استیضاح ایشان را سیاسی دانست وافزود: این شخصیت علمی با اقدامات موثر و سازنده خود تحول و جوششی بزرگ را در دانشگاه علامه طباطبایی ایجاد کرد و این در حالی است که این واحد دانشگاهی در قبل از آن افت بسیار داشته است.

به گفته وی صبر و حوصله این شخصیت علمی کشور درحل مشکلات و پرهیز از جنجال و بزرگ نمایی ازنکات مثبت و قابل تایید است.

وی تاکیدکرد: فرجی دانا مشکلات را با آرامش برطرف میکند و تلاش دارد تاهمه چیز را در سایه صبرو آرامش به رونق برساند.

وی همچنین در خصوص تغییر روسای دانشگاه ها از سوی وزیر علوم که به عنوان محور دیگر استیضاح اعلام شده، گفت: تغییر روسای دانشگاه ها حق طبیعی وزیر علوم است و روسایی که منصوب شده اند نیز استادان دانشگاه و اعضای هیات علمی هستند.

وی ضمن حمایت از عملکرد و شیوه مدیریتی فرجی دانا افزود: نمایندگانی که اقدام به امضای نامه استیضاح وزیر علوم کرده اند بدانند که کشور با مشکلات و چالشهای بیشتری مواجه است که باید در جهت رفع آنها اقدام جدی صورت گیرد.

هرندی تاکید کرد: حتی اگر فرجی دانا استیضاح هم شود دو ماه زمان می خواهد تا وزیر جدید بیاید و این خود خساراتی رابرپیکره علم وارد می کند.

به گزارش ایرنا، طرح 52 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر استیضاح وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری هفته جاری در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ )
در پي زلزله 6/1 ريشتري ايلام؛ بروجرد نيز لرزيد
روزهاي بروجرد- زمین لرزه 6/1 (ریشتری) روز دوشنبه در استان ایلام  بروجرد و بخش هايي از استان لرستان را نیز لرزاند.
 
به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، این زمین لرزه ساعت 7 و 2 دقیقه و 5 ثانیه در عمق 10 کیلومتری و در منطقه مورموری استان ایلام در همسایگی استان لرستان به وقوع پیوست. 

از خسارات احتمالی این زمین لرزه تاکنون گزارشی مخابره نشده است.
 
ˈرضا آریاییˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه استان لرستان به عنوان استان معین ایلام در مواقع بحران تعیین شده، به محض اطلاع از وقوع زلزله ، نیروهای امداد و نجات استان لرستان از جمله هلال احمر در آماده باش کامل هستند.

وی اظهار کرد: مورموری منطقه ای حدفاصل موسیان و دهلران در استان ایلام است که دارای تراکم پایین جمعیتی است و در 48 ساعت گذشته شاهد وقوع چندین زمین لرزه به عنوان پیش لرزه بوده است.

وی گفت: ساعت هفت و دو دقیقه صبح امروز زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر این منطقه را به لرزه درآورد که خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر تلفات انسانی از استان ایلام و لرستان دریافت نشده است.

آریایی با بیان اینکه تمامی نیروهای امداد و نجات استان لرستان در شهرستان های کوهدشت و پلدختر به همراه یک فروند هلی کوپتر در آماده باش کامل برای امدادرسانی به مصدومان احتمالی هستند، افزود: این زمین لرزه خسارات جزیی شامل جراحات فردی و همچنین تخریب واحدهای دامی در سطح استان ایلام را به دنبال داشته است.

آریایی با بیان اینکه این زمین لرزه در عمق ده کیلومتری زمین روی داد، افزود: شبکه های لرزه نگاری وابسته به این مرکز موقعیت جغرافیایی وقوع این زمین لرزه را در 32.703 درجه عرض شمالی و 47.695 طول شرقی ثبت کردند.

به گفته وی، تاکنون هیچ گزارشی در خصوص بروز خسارت های مالی و جانی در سطح استان لرستان، دریافت نشده است.

مدیرکل ستاد بحران استان لرستان افزود: البته تمامی نیروهای امداد و نجات استان لرستان همچنان به منظور امدادرسانی به مصدومان احتمالی در سطح استان ایلام، در آماده باش کامل هستند.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ )
اشتغال 150 نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران لرستان
روزهای بروجرد- مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: زمینه اشتغال 150 نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران لرستان فراهم شد.

به گزارش مهر، مراد روشنی در حاشیه همایش تجلیل از آزادگان خرم آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان لرستان دارای 848 آزاده سر افزار است که 16 تن از این آزادگان در اردوگاه های عراق به شهادت رسیده و 55 نفر از آنها از دنیا رفته اند.

وی تعداد آزادگان خرم آبادی را 271 نفر برشمرد و عنوان کرد: بروجرد با 212 آزاده، دورود با 88 آزاده، ازنا با 78 آزاده، الیگودرز با 75 آزاده، کوهدشت با 51 آزاده، الشتر با 34 آزاده، نورآباد با 21 آزاده و پلدختر با 18 آزاده سهم به سزایی را در این زمینه داشته اند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان تعداد افراد بیکار در جامعه ایثارگری لرستان را بیش از شش هزار و 120 نفر برشمرد و تصریح کرد: طی شش ماه گذشته با رایزنی ها و تلاش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان زمینه اشتغال 150 نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران لرستان فراهم شد.

روشنی اجرای طرح تکاک را فرصت مناسبی برای اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران دانست و ابراز امیدواری کرد: با کمک آزادگان و ایثارگران لرستانی برای اجرایی شدن این طرح زمینه اشتغال بخشی از این شش هزار نفر فراهم شود.

آخرين بروز رساني ( ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ )
همایش بزرگ بانوان با موضوع افزایش جمعیت در بروجرد برگزار می شود
روزهای بروجرد- رئیس اداره تبلیغات اسلامی از برگزاری همایش بزرگ بانوان با موضوع افزایش جمعیت در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام ˈصادق جعفرپورˈ روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این همایش به منظور پیروی ازمنویات رهبرفرزانه انقلاب اسلامی درخصوص لزوم افزایش جمعیت و فرهنگ سازی 28مرداد ماه برگزار می شود.

وی اضافه کرد: کاهش جمعیت موجب می شود تا نیروی کار در جامعه کاهش یافته و در صورت ادامه روند کاهش جمعیت این مسئله به یک بحران اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و امنیتی تبدیل می شود.

وی حرکت جامعه در سالهای اخیر به سمت کاهش جمعیت و تک فرزندی را یک معضل جدی برای آینده کشور عنوان کرد.

این همایش در حسینیه علوی بروجرد برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ )
اطفاء 232 حریق در زمین‌های کشاورزی بروجرد
روزهای بروجرد-مسعود تقوی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: اوج این آتش‌سوزی‌ها در ماه‌های خرداد و تیر و همزمان با آغاز برداشت محصولات کشاورزی بوده است.

وی ادامه داد: کشاورزان عمدتا برای جلوگیری از ورود دام به اطراف مزارع صیفی و باغات خود، اقدام به سوزاندن بقایای گیاهی می‌کنند که موجب سرایت حریق به مزارع دیگر می‌شود.

تقوی ادامه داد: در برخی موارد که وقوع آتش‌سوزی توسط شهروندان و روستائیان گزارش می‌شود، کشاورزان از اطفاء حریق ناشی از سوزاندن بقایای گیاهی توسط اکیپ‌های آتش‌نشانی جلوگیری کرده و اجازه فعالیت را به آنها نمی‌دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بروجرد اظهار کرد: البته در این موارد اکیپ‌های اعزامی تا حصول اطمینان کامل از اطفاء و جلوگیری از سرایت آتش به مزارع دیگر در محل حضور دارند.

تقوی ادامه داد: در برخی موارد که کشاورزان از اجرای عملیات اکیپ‌های آتش‌نشانی جلوگیری می‌کنند، برخی شهروندان آن را ناشی از عملکرد ضعیف سازمان آتش‌نشانی تلقی می‌کنند که این‌گونه نیست.

وی گفت: سوزاندن بقایای گیاهی علاوه بر آسیب رساندن به خاک و آلودگی هوا، موجب وارد آمدن خسارت به محصولات کشاورزی مجاور می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرستان بروجرد افزود: در چهار ماهه ابتدایی سال جاری 232 مورد اطفاء حریق در زمین‌های کشاورزی صورت گرفته است که 80 درصد آنها به دلیل سوزاندن بقایای گیاهی مزارع توسط کشاورزان رخ داده است.

مسعود تقوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار داشت: اوج این آتش‌سوزی‌ها در ماه‌های خرداد و تیر و همزمان با آغاز برداشت محصولات کشاورزی بوده است.

وی ادامه داد: کشاورزان عمدتا برای جلوگیری از ورود دام به اطراف مزارع صیفی و باغات خود، اقدام به سوزاندن بقایای گیاهی می‌کنند که موجب سرایت حریق به مزارع دیگر می‌شود.

تقوی ادامه داد: در برخی موارد که وقوع آتش‌سوزی توسط شهروندان و روستائیان گزارش می‌شود، کشاورزان از اطفاء حریق ناشی از سوزاندن بقایای گیاهی توسط اکیپ‌های آتش‌نشانی جلوگیری کرده و اجازه فعالیت را به آنها نمی‌دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بروجرد اظهار کرد: البته در این موارد اکیپ‌های اعزامی تا حصول اطمینان کامل از اطفاء و جلوگیری از سرایت آتش به مزارع دیگر در محل حضور دارند.

تقوی ادامه داد: در برخی موارد که کشاورزان از اجرای عملیات اکیپ‌های آتش‌نشانی جلوگیری می‌کنند، برخی شهروندان آن را ناشی از عملکرد ضعیف سازمان آتش‌نشانی تلقی می‌کنند که این‌گونه نیست.

وی گفت: سوزاندن بقایای گیاهی علاوه بر آسیب رساندن به خاک و آلودگی هوا، موجب وارد آمدن خسارت به محصولات کشاورزی مجاور می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرستان بروجرد افزود: در چهار ماهه ابتدایی سال جاری 232 مورد اطفاء حریق در زمین‌های کشاورزی صورت گرفته است که 80 درصد آنها به دلیل سوزاندن بقایای گیاهی مزارع توسط کشاورزان رخ داده است.

آخرين بروز رساني ( ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: وزیر علوم به دنبال اصلاح روند غلط نبود
روزهای بروجرذ-بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو فارس، با تأکید بر برخورد عقلایی مجلس با رضا فرجی‌دانا، گفت: نمایندگان با توجه به حساسیت‌هایی که دارند قطعاً در روز استیضاح، تصمیم مناسب اتخاذ خواهند کرد.
وی با ابراز تأسف از عدم رعایت حساسیت‌های مجلس از سوی وزیر علوم در انتصاباتش، اظهار داشت: مجلس به 2 گزینه قبلی پیشنهادی رئیس‌جمهور که سابقه نقش‌آفرینی در ماجرای فتنه 88 داشتند، رأی اعتماد نداد و اگر آقای فرجی‌دانا قصد کار کردن در فضای آرام داشت، نباید این 2 نفر را در رأس پست‌های حساس می‌گذاشت.
بیرانوند از حساسیت مجلس نسبت به فعلان فتنه 88 سخن گفت و افزود: وزیر علوم به تذکرات مکرر نمایندگان در این مورد رویکرد هوشمندانه نشان نداد.
وی ادامه داد: نمایندگان بارها از آقای فرجی دانا خواستند که از به کارگیری عاملان و نقش‌آفرینان در فتنه 88 در وزارتخانه خودداری کنند چرا که آنان نشان دادند که استعداد فعالیت در فضای آرام را ندارند و یک رخداد شیرین در خرداد 88 را به کام ملت تلخ کرده و هشت ماه کشور را به ورطه سقوط نزدیک کردند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرصت یک ماهه به وزیر علوم برای اصلاح عملکرد خود، گفت: متأسفانه ایشان فقط وقت تلف کرد و لذا روز چهارشنبه شاهد برخورد محکم و عقلانی نمایندگان با ایشان خواهیم بود.

آخرين بروز رساني ( ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ )
ساخت اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره)
روزهای بروجرد-مدیر عامل مجمع خیرین سلامت بروجرد گفت: پس از گذشت ۲۵ ماه از تشکیل مجمع خیرین سلامت، ۶۱۴ میلیون تومان توسط خیرین جمع‎آوری شده است.
به گزارش ایسنا، مجتبی خجسته در جمع خبرنگاران، افزود: مجمع خیرین سلامت در تجهیز بیمارستان‎های بروجرد نقش بسزایی داشته است.
وی اظهار کرد: ساخت اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری با استفاده از توان خیرین و اهتمام مجمع خیرین سلامت آغاز شده است.
مدیر عامل مجمع خیرین سلامت بروجرد تصریح کرد: در فاصله اعیاد خجسته قربان تا غدیر نمایشگاهی از خودروهای قدیمی توسط این مجمع برگزار شده و درآمد حاصل از آن برای ساخت اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) هزینه می‌شود.
خجسته اضافه کرد: این اورژانس با زیربنای ۱۳۰۰ مترمربع در دو طبقه شامل بخش‌های بستری، مردان، اطفال، اتاق جراحی و اتاق CPR است.
وی گفت: اورژانس کامل است اما جوابگوی شهر نیست که در این راستا انعقاد یک تفاهم نامه برای ساخت سه پایگاه اورژانس ۱۱۵ در فرمانداری ویژه بروجرد در دستور کار قرار دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ )
معاون مشارکت های مردمی خیران سلامت کشور: وضعیت بیمارستان‌های بروجرد مطلوب نیست
روزهای بروجرد- معاون مشارکت های مردمی خیران سلامت کشور گفت: مراکز درمانی و بیمارستان‌های بروجرد وضعیت مطلوبی ندارند که برای بهبود آنها نیازمند تلاش بیشتر مسئولان و کمک خیران سلامت هستیم.

به گزارش تسنیم، محمد طباطبایی در بازدید از پروژه اورژانس امام خمینی(ره) این شهرستان در جمع مهمانان اظهار کرد: وضعیت بیمارستان امام خمینی(ره) بروجرد می طلبد که به آن رسیدگی بیشتری شود و به مراکز بیمارستانی بروجرد که وضعیت مناسبی را ندارند باید رسیدگی شود.
وی افزود: خیران سلامت با انگیزه خوبی در این پروژه بیمارستان امام خمینی(ره) بروجرد سرمایه گذاری کردند و حضور آن ها در این امر خدا پسندانه قابل تقدیراست.

معاون مشارکت های مردمی و رسانه ای خیران سلامت کشور با اشاره به جذب مشارکت های خیران در بروجرد بیان کرد: این اعداد و ارقام در بدو ورود رئیس مجمع خیران بروجرد قابل تقدیر است که توانستند 550 میلیون تومان جذب مشارکت های مردمی را در بخش سلامت داشته باشند.
طباطبایی تصریح کرد: ساخت اورژانس امام خمینی بروجرد تجهیزات آن صورت گرفته است که با تلاش و همکاری مجمع خیران با شتاب بیشتری این پروژه در حال پیشرفت است و امیدواریم روز به روز شاهد کارهای بزرگتری در این شهرستان باشیم.

وی افزود: رئیس مجمع خیرین سلامت کشوردر جلسه ای که با آقای بروجردی نماینده شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی داشتند در امور مشارکت های در بخش سلامت به این شهرستان توجه ویژه را دارند و آقای بروجردی به جد به دنبال این موضوع هستند که در بروجرد بیمارستان تخصصی در بروجرد ساخته شود و خیران در بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مشارکت بیشتری را انجام دهند زیرا مردم بروجرد نیاز مبرمی به مراکز درمانی این شهرستان دارند.
معاون مشارکت های مردمی و رسانه ای خیران سلامت کشور بیان کرد: در ساخت اورژانس بیمارستان قدم اول آن از طرف خیران سلامت برداشته شده است و امیدواریم که در سال آینده با حضور وزیر به بهره برداری برسد.
طباطبایی اظهار کرد: امیدواریم با وضعیت کنونی بیمارستان ها در کشور بتوانیم از مشارکت خیران خارج از کشور استفاده کنیم و بتوانیم درسفرهای بعدی شاهد تحول در حوزه سلامت شهرستان بروجرد باشیم.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ )
مجتمع بزرگ خدماتی، رفاهی و گردشگری بروجرد کلنگ زنی شد
روزهای بروجرد- کلنگ بزرگترین مجتمع خدماتی، رفاهی وگردشگری لرستان امروز در بلوار ورودی غرب شهرستان بروجرد به زمین زده شد که اعتباری بیش از ۳.۵ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش تسنیم، گلنگ بزرگترین مجتمع خدماتی، رفاهی و گردشگری لرستان امروز در بلوار ورودی غرب شهرستان بروجرد به زمین زده شد.
رضا محبی‌فر عضو هیئت مدیره مجتمع فرهنگی کوثر, در این مراسم که با حضور امام جمعه، فرماندار و روابط فرهنگی هیئات مذهبی استان و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد کلنگ زنی این مجتمع فرهنگی بزرگ هستیم تا شاهد رونق بیشتر اقتصادی و گردشگری در این شهرستان باشیم.
وی با اشاره به سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی و ایجاد تحول در اقتصاد و جذب سرمایه های بخش خصوصی افزود: این اقدام حرکتی در راستای عمل به اصل 44 است و در سالی قرار داریم که با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است و در این راستا بخش خصوصی که پیوسته در پی تمکین از منویات ایشان است امروز در این شهرستان پای کار آمده و با تلاش مسئولان و سرمایه داران شاهد این پروژه عظیم هستیم.

عضو هیئت مدیره فرهنگی مجتمع کوثر و روابط فرهنگی هیئات مذهبی استان تصریح کرد: در قسمت غربی شهرستان بروجرد هیچ جایگاه سوختی وجود ندارد و بیشتر جایگاه‌های سوخت این شهرستان در قسمت شرقی شهر ایجاد شده است و با ساخت این مجتمع این مشکلات موجود در خروجی غربی این شهرستان برطرف می شود.
محبی فر با اشاره این پروژه بیان کرد: این پروژه فرهنگی رقمی بیش از 3.5 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است که توانسته 30 نفر اشتغال زایی را به همراه داشته باشد.
وی افزود: این پروژه در 2 فاز ساخته می‌شود که حدود 8 هزار متر مربع است  که فاز اول آن مربوط به تاسیسات جایگاه سوخت با مساحتی بیش از 3 هزار و 120 متر مربع است و همچنین شامل پمپ بنزین و گازوئیل، رستوران، کارواش و دیگر خدمات رفاهی است.
عضو هیت مدیره فرهنگی مجتمع کوثر و روابط فرهنگی هیات مذهبی استان عنوان کرد: فاز 2 این پروژه مربوط به سرویس های رفاهی و گردشگری شامل هتل ها و سوئیت ها است  که 4 هزار و 800 متر مربع مساحت دارد.


آخرين بروز رساني ( ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ )
برگزاری تجمع عظیم شهروندان بروجردی در حمایت از مردم مسلمان غزه
روزهای بروجرد- شامگاه امشب مردم مؤمن و ولایی شهرستان بروجرد با حضور عظیم و پر شکوه خود در میدان غزه این شهرستان حمایت قاطع خود را از مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع غزه به نمایش شبکه‌های داخلی و خارجی گذاشتند.

بسیاری از شهروندان ساعات‌ها پیش از آغاز رسمی مراسم در این میدان حضور یافته و با حمل پلاکارد و دست‌نوشته‌‌هایی خشم و بیزاری خود را از رژیم جعلی اسرائیل و سردمداران کفر و شرک جهانی اعلام کردند.

به گزارش فارس دکتر خالد قدومی نماینده حماس، دکتر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی و دکتر صفی‌الدین نماینده حزب‌الله لبنان از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های داخلی و خارجی نظیر شبکه‌‌های العالم، کوثر، چند شبکه داخلی و ملی و شبکه ملی افلاک اقدام به ثبت و ارسال تصاویر حضور مردم این شهرستان و مخابره اخبار آن نمودند.

حضور چشمگیر جوانان، نوجوانان و کودکان بروجردی دیدنی و تحسین‌برانگیز بود.

نمایش گوشه‌هایی از بمباران و موشک‌باران نوار غزه و دیگر مناطق فلسطین اشغالی و حمل پرچم فلسطین توسط جوانان و کودکان از دیگر حواشی این تجمع مردمی بود.


آخرين بروز رساني ( ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ )
مراسم بزرگداشت " آیت الله العظمی بروجردی" در بروجرد برگزار شد

روزهای بروجرد- مراسم پنجاه و پنجمین سالگرد درگذشت زعیم عالم تشیع حضرت آیت الله العظمی بروجردی در مسجد امام سجاد(ع) بروجرد برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مردم بروجرد همراه بود آیت الله علوی بروجردی، آیت الله مولانا بروجردی و همچنین حجت الاسلام میرعمادی امام جمعه شهرستان خرم آباد، حجت الاسلام ترابی امام جمعه بروجرد و حجت الاسلام و المسلمین صادقی مدیر حوزه علمیه کمالوند خرم آباد و جمعی از مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

در این مراسم حجت الاسلام فقیهی از فضلای حوزه علمیه قم به ذکر فضایل و نقش آیت الله العظمی بروجردی در حوزه علمیه قم پرداخت. در این آیین همچنین مداحات اهل بیت (ع) به ذکر مناقب ائمه(ع) پرداختند.

 

 dsc00798.jpg

123.jpg 

124.jpg 

dsc00799.jpg 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ )
جوان بروجردی در جشنواره امتنان از کار آفرینان لرستان برتر شد
روزهای بروجرد- یک جوان بروجردی در نهمین جشنواره امتنان از کار آفرینان برتر لرستان رتبه اول در بخش ایده برتر را کسب کرد.

ˈآیدین شبروˈ تاکنون 10 اختراع به ثبت رسانده و موسس یک سازمان مردم نهاد با عنوان باشگاه پژوهشگران رشد بروجرد ویژه مخترعین و نخبگان می باشد.

وی در گفت وگو با ایرنا افزود: عنوان ایده برتر در جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر به دلیل طراحی نرم افزار جاوید و تبادل اطلاعات در فضای سایبری با روش غیر کدگذاری بوده است.

به گفته وی این نرم افزار در سال 1390 طراحی و در اداره انفورماتیک ایران تایید و ثبت شده است.

وی افزود: این نرم افزار همچنین در رسانه های دیجیتال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده و مورد تایید وزارت دفاع نیز قرار گرفته است.

این جوان بروجردی گفت: کاربرد اصلی این نرم افزار حفاظت از اسناد و مدارک در فضای سایبری و تبادل اطلاعات در فضایی که ناامن است مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد نیز گفت: در نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان لرستان مدیران شرکتهای کاشی جم ، آریا صنعت تخیل ، کشت و صنعت زمانکار و ایرانیان بروگرد زاگرس نیز به عنوان کار آفرین برتر معرفی شدند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ )
مراسم سالگرد ارتحال آیت‌ الله بروجردی در مسجد اعظم قم برگزار شد+تصاویر
روزهای بروجرد- مراسم پنجاه و پنجمين سالگرد ارتحال مرجع عظيم الشان جهان تشيع حضرت آيت الله العظمي بروجردي (قدس سره) سه شنبه مصادف با  21 مرداد ماه 1393 در جوار حرم كريمه اهل بيت فاطمه معصومه (سلام الله عليها) در مسجد اعظم برگزار شد.
 
اين مراسم كه با حضور مراجع عظام تقليد شيعه حضرات آيات اعظام جعفر سبحانی، علوي گرگاني، ابراهیم امینی، نمايندگان بيوت مراجع عظام تقليد، شوراي عالي حوزه، توليت محترم آستانه مقدسه حرم حضرت فاطمه معصومه (سلام الله عليها) و برخي اعضاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم، و استادان برجسته حوزه علمیه ،به همراه جمع كثيري از اساتيد، شخصيت هاي علمي، انديشمندان، روحانيون و فضلا حوزه علميه، مسولين، هيأت مذهبي و عاشقان به مكتب تشيع، مجاورين و زائرين كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه سلام الله عليها و نيز اقشار مختلف مردم شريف و متدين برگزار شد. ابتدا قاري ممتاز بين المللي كشور استاد يزدان پناه آياتي از قرآن كريم تلاوت و سپس با مرثيه سرايي مداح اهل بيت عصمت و طهارت(عليهم السلام) حاج آقاي عاصي مجلس ادامه يافت.
 u11.jpg
 
 اين گزارش حاكي است، مراسم پنجاه و پنجمين سالگرد ارتحال مرجع عظيم الشان جهان تشيع حضرت آيت الله العظمي بروجردي (قدس سره) با سخنراني استاد شيخ حسين انصاريان كه به تبيين جايگاه علمي و اخلاقي حضرت آيت الله العظمي بروجردي (قدس سره)  ادامه يافت. وي با اشاره به این که باید قدر مذهب تشیع را بدانیم، اظهار داشت: مسوولان حوزه های علمیه معنویت روزگار آیت الله بروجردی را به حوزه ها برگردانند.
u12.jpg

حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در مراسم گرامیداشت پنجاه و پنجمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بروجردی با بیان این که آئین مقدس اسلام ترکیبی از چهار منبع کامل و جامع است، اظهار داشت: در روزگار نزول قرآن، علم نجوم برای مخاطبان زمان نزول شناخته شده نبود و امیرمومنان علی(ع) و امام باقر(ع) و امام صادق(ع) به اندازه فهم آن دوران در این زمینه مطالبی بیان داشتند؛ اما امروز دوربین های نجومی که ستارگان را از میلیاردها سال نوری رصد می کنند به حد زیادی نجوم را شناسانده اند و کتاب هایی در این زمینه بیان کرده اند.
u15.jpg
وی تصریح کرد: پروردگار عالم در قرآن کریم به جایگاه و مدارات میلیاردها ستاره سوگند یاد کرده است تا ما را متوجه کند که قرآن کریم از ارزش ویژه ای برخوردار است.
سخنران مراسم افزود: منبع دوم آئین اسلام مجموعه عظیمی از روایات رسول خدا و ائمه طاهرین(ع) است که درک حقایق قرآن بدون آنها امکان ندارد.
u14.jpg 
 
 
*شیعه خوشبخت ترین ملت
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان تصریح کرد: منبع سوم آئین اسلام، دعاها است که هیچ مکتب و  مذهبی به مانند مذهب شیعه از این دعاها که سراسر علم، حکمت، دانش و بصائر است، برخوردار نیست و تمام ملت ها مذهب ها در این جهت فقیر، تهیدست و بدبخت هستند و خوشبخت همه ملت ها در زمینه شیعه است.
وی با تاکید بر اینکه هنوز حقایق و اسرار دعاهای عرفه، کمیل، ابوحمزه ثمالی، جوشن کبیر و دعای بعد از زیارت حضرت رضا(ع) کشف نشده است، ابراز داشت: متاسفانه کمتر بر روی این منبع عظیم الهی که معجزه عقلی امامان شیعه محسوب می شود کار شده است.
 u16.jpg
 
*برای تبیین دعاها کاری نکرده ایم
وی تاکید کرد: به اندازه ای که برای رسائل و مکاسب و کفایه کار شده، قدمی برای این منبع با عظمت الهی در حوزه ها برداشته نشده است.
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان این که برای معطل ماندن این دعاها در قیامت چه جوابی به خدا و ائمه طاهرین(ع) داریم  گفت:  حقایق این دعاها  در حد لازم تفسیر و تبیین  نشده است و هنوز هم درب مدارس و دانشگاه ها به روی منبع عظیم  روایات و قرآن بسته است.

وی با اشاره به این که امروز در  حد محدودی کتاب خدا و روایات و دعاها در جامعه وجود  دارد تصریح کرد: ما  این دعاها را هنوز به جوانان و مذاهب دیگر و حتی به همسایگان کشور ارائه نکردیم.
 u17.jpg
 
*کدام مکتب زیارت های شیعه را دارد؟
سخنران این مراسم منبع چهارم آئین اسلام را زیارت ها عنوان کرد و گفت: کدام مدرسه، دانشگاه،  ملت و مذهبی، نمونه زیارت امین الله، وارث، صدیقه کبری(س)، حضرت ابی عبدالله الحسین(ع) و علی(ع) را دارد؟.
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان افزود: وقتی انسان در این زیارت ها دقت می کند،  به این جقیفت پی می برد که بعد از 1500 سال هنوز مانند  کودکی است که کنار دریا ایستاده و حتی موجش را نمی بیند و  لطافت آب را درک و حس نمی کند.
*رسالت حوزه تفسیر کلام اهل بیت(ع) است

وی تصریح کرد: قرآن، روایات، دعاها و زیارت ها هنوز در غربت و در صفحات کتاب ها حبس است و هیچ حوزه ای را در عالم تشیع نداریم که حقایق روایات، دعاها و زیارت ها  را درس دهد.
سخنران مراسم افزود: خواندن کتاب های سطح و درس خارج حتما لازم است؛  اما لازم تر از آنها فهم این چهار منبع است که بر همه درس ها مقدم است و دارای  رتبه شرفی، علمی، حقیقتی و وجودی است .

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با تاکید بر اینکه فلسفه ارائه چهار منبع قرآن، روایات، دعاها و زیارت ها تغییر کردن انسان است، تصریح کرد: تکیه بر این چهار منبع الهی موجب ارتقا یافتن از جهل به بصیرت، و از حیات بدنی به حیات روحی و عقلی و قلبی و سفر از حیوانیت برای رسیدن به اوج کرامت و شرافت و اصالت و لقاء الله و مقام قرب است.

وی افزود: اگر کسی طالب صیرورت نباشد آدم نمی شود و وقتی آدم نشد در پیشگاه خداوند در دنیا و آخرت جایگاهی ندارد.
 u18.jpg

آیت الله بروجردی محو در دعا و مناجات بود
این استاد اخلاق با بیان این که آیت الله العظمی بروجردی یکی از چهره های کم نظیر در اسلام بود، اظهار داشت: ایشان از نوجوانی و حتی در سنین پایین تر با دل دادن به قرآن، روایات و دعاها و زیارات ،عناصر شخصیت خود را بنا کرد و بنای انسانیت و ملکوتی بودن خود را ساخت و در نهایت تبدیل به این انسان والای اثرگذار، خدمت گذار،  راه یافته به لقاِء و قرب الی الله در همین دنیا شد.
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با اشاره به عرفان آیت الله العظمی بروجردی، ابراز داشت: ایشان عرفان خدایی را از ریشه خانوادگی خود و همچنین در محضر اساتید با عظمتی ،نظیر ابولمعالی کلباسی و علامه جهانگیرخان قشقایی و آخوند ملامحمد کاشانی دریافت کرد و این شجره طیبه را در خودش بنا نهاد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که هر روحانی شیعه در حد ظرفیت خود باید متحول شود  تا بتواند با نفسش یک جهان و ملت را نجات و در راه خدا جریان دهد، تصریح کرد: حوزه باید نسبت به این نکات خیلی توجه داشته باشد؛ در دوران طلبگی شاهد بودم که یک ساعت مانده به اذان صبح از چهار طرف حجره ها صدای ضجه و ناله شنیده می شد.
 
 u20.jpg

*مثل آیت الله  العظمی بروجردی نداریم
این استاد عرفان و اخلاق تاکید کرد: امروز باید در حوزه های علمیه همه همت خود را برای بروجردی ساختن صرف کنیم و متاسفانه امثال ایشان خیلی کم داریم .
 
u21.jpg 

*توصیه آیت الله بروجردی به مبلغان
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با تاکید بر اینکه آیت الله العظمی بروجردی مجسمه دین، تقوا، حلم، عظمت و کرامت بود، اظهار داشت: ایشان به مبلغان توصیه می کرد؛ اگر به منزلی برای سی شب در ماه مبارک رمضان یا دهه اول محرم رفتید و برای نمازشب یا نماز صبح دیرتر از صاحبخانه بیدار  شدید،  وسایل خود را جمع کنید و بروید که آبروی دین در خطر است و به روحانیت و دین مردم رحم کنید!!!
*حوزه تبدیل به کارخانه های عظیم معنوی بروجردی سازی شود
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان در بخش پایان سخنان خود اظهار داشت: باید معنویت عصر آیت الله العظمی بروجردی را به حوزه برگرداند، حوزه ها را تبدیل به کارخانه های عظیم  بروجردی سازی نماییم .
 
 u24.jpg
u25.jpg 
 u26.jpg
 u27.jpg
u28.jpg 
 u29.jpg
 
 
پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حضرت آيت الله علوي بروجردي
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ )
بسیاری از سرعت‌گیرهای بروجرد استاندارد نیست
بسیاری از سرعت‌گیرهای سطح شهر بروجرد استاندارد نیست و این مسئله باعث ایجاد نارضایتی شهروندان شده است.

به گزارش فارس، در کنار ضرورت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، کنترل سرعت وسایل نقلیه در معابر و تقاطع‎ها از جمله عواملی است که امنیت معابر شهری را افزایش می‎دهد و سلامت شهروندان را تضمین می‎کند. سرعت‌گیرها یکی از تجهیزات کنترل ترافیک در نواحی شهری هستند که نقش مهمی در کاهش سرعت وسایل نقلیه و به دنبال آن کاهش تصادفات دارند.

به بیانی دیگر سرعت‌گیر، ابزاری برای کنترل سرعت وسایل نقلیه است، مسئولان شهری نیز به منظور کاهش تلفات و ضایعات حاصل از سوانح و تصادفات رانندگی اقدام به اصلاح هندسی معابر و رفع نقاط حادثه‎خیز می‎کنند.

این موانع ایمنی، یکی از ابزارهای آرام‌سازی ترافیک است که به تنهایی در کنار سایر روش‎های آرام‌سازی به کار گرفته می‎شود تا بتوان سرعت وسایل نقلیه و رفتار رانندگان را کنترل کرد و شرایط ایمنی را برای عابران بهبود بخشید.

در بروجرد تعداد زیاد سرعت‌گیرها و غیراستاندارد بودن اغلب آنها سبب نارضایتی و گله‎مندی شهروندان شده است.

بسیاری از مردم وجود خیلی از سرعت‌گیرها را غیر علمی می‎دانند. آنها می‎گویند این سرعت‌گیرها حتی در جاده‎های برون‌شهری (در نقطه نامناسب و غیرضروری) هم وجود دارد که خود موجب بروز خطر می‎شود.

*سرعت‌گیرهای بدون علامت

یکی از شهروندان بروجردی در این خصوص گفت: سرعت‌گیرهای متعدد و پرشمار علاوه بر پیامدهای مثبتی که دارد، در مواردی مشکل‌ساز می‌شود.

سعیدی افزود: برخی از سرعت‌گیرها در بروجرد هیچ علایمی نظیر رنگ و تابلو به منظور آگاه‌سازی رانندگانی که به آن نزدیک می‎شوند، ندارد.

وی اضافه کرد: این موضوع سبب می‎شود، رانندگان بدون آگاهی از وجود چنین مانعی با سرعت همیشگی نسبت به کاهش ناگهانی سرعت اقدام کنند که می‌تواند منجر به وقوع حوادث ناگوار ‎شود.

*سرعت‌گیرهای ناهمگون

یکی از رانندگان بروجردی گفت: سرعت‌گیرهای غیر استاندارد، ناهماهنگ و غیرهمگون در برخی خیابان‎ها و کوچه‎های شهر، یکی از معضلات رانندگان است.

مجید مهرپرور عنوان کرد: در برخی از کوچه‎ها این سرعت‌گیرها با اندازه‎های متفاوت و اشکال گوناگون مشاهده می‎شود که گویا طبق سلیقه افراد ساکن آن منطقه ساخته و نصب شده‎ است.

وی ادامه داد: برخی از این سرعت‌گیرها به شکل مورب نصب می‎شود، گاهی هم با عرض‎های مختلف ساخته می‎شود، برخی سرعت‌گیرها هم ارتفاع زیادی دارند که به خودرو صدمه می‎زند.

*آسیب دیدن جلوبندی خودرو‎ها

یکی دیگر از شهروندان هم با بیان اینکه آسیب دیدن جلوبندی خودرو، شایع‎ترین آسیب وارده به خودروها در بروجرد به دلیل غیر استاندارد بودن سرعت‌گیرهاست، افزود: این سرعت‌گیرها برای کنترل سرعت برخی از رانندگان متخلف شاید مفید باشد اما برای خودروهایی که در حال خدمت‎رسانی عمومی هستند، یک معضل به شمار می‎آید.

فاتحی ادامه داد: هنگامی که یک وسیله حمل و نقل عمومی نتواند به درستی نسبت به انجام وظیفه و فعالیتش اقدام کند، بخشی از خدمت‌رسانی همگانی با چالش مواجه می‎شود.

وی اضافه کرد: تصور کنید، یک آمبولانس، خودروی آتش‌نشانی و امداد گاز یا برق بخواهد در محله‎ها یا حتی هسته مرکزی شهر به یک ماموریت فوری برود، در چنین ماموریت‎هایی ثانیه‎ها سرنوشت سازند اما وجود این موانع می‎تواند در ارائه خدمات فوری اختلال ایجاد کند.

*سرعت‌گیرهای گلدشت

یکی دیگر از شهروندان از تعداد زیاد سرعت‌گیرها در منطقه گلدشت بروجرد گلایه کرد و گفت: خیابان گلدشت پر از ناهمواری است و عبور از این خیابان چیزی جز خسارت عاید رانندگان نمی‎کند.

خرازی افزود: ضمن اینکه برخی از سرعت‌گیرهای موجود مشخصه‎‎ای ندارند و به دلیل هم‌رنگ بودن با خیابان دیده نمی‎شوند که این بر شدت آسیب‎های وارد شده به خودرو می‎افزاید.

*فرهنگسازی در زمینه عبور و مرور

این شهروند بروجردی تاکید کرد: به جای گسترش و افزایش این موانع که با هدف کاهش خسارات و تصادفات و افزایش امنیت شهروندان نصب می‎شود اما هزینه زیادی دربردارد و نتیجه معکوس می‎دهد، بهتر است فرهنگسازی لازم برای رانندگان و عابران انجام شود.

خرازی گفت: در صورت فرهنگسازی اصولی، هم شاهد خیابان‎های با کیفیت و استاندارد خواهیم بود و هم میزان بروز خسارات و تلفات بر اثر تصادفات به کمترین حد می‌رسد.

*ایجاد سرعت‌گیر، خواست مردم

اما شهردار بروجرد اظهار کرد: نصب سرعت‌گیرها را شورای ترافیک شهرستان تصویب می‎کند و از سوی شهرداری انجام می‎شود.

منوچهر یوسفی گفت: معمولا معیارهای زیادی در نصب سرعت‌گیرها در نظر گرفته می‎شود، مثلا برخی سرعت‌گیرها به درخواست اهالی یک منطقه مسکونی نصب می‎شود.

وی اضافه کرد: ساکنان می‎گویند سرعت خودروها در منطقه بالاست و شهرداری هم به منظور حفظ امنیت جانی عابران پس از تصویب شورای ترافیک، اقدام به نصب سرعت‌گیر در آن مکان می‎کند.

یوسفی ادامه داد: در سایر موارد نیز شورای ترافیک برای کاهش سرعت وسایل نقلیه و از بین بردن خطرات ناشی از حرکت سریع آنها شهرداری را ملزم می‎کند که در یک منطقه سرعت‌گیر نصب کند.

*مشکل برطرف می‎شود

شهردار بروجرد با بیان اینکه سرعت‌گیرها باید استاندارد باشد، ادامه داد: ارتفاع این سرعت‌گیرها از سطح آسفالت نباید به گونه‎ای باشد که خودروها کنترل خود را از دست بدهند، از طرف دیگر این سرعت‌گیرها باید از علامت، رنگ و مشخصات استاندارد برخوردار باشد.

یوسفی با بیان اینکه بسیاری از سرعت‌گیرهای سطح شهر استاندارد نیست، افزود: بروجرد در خصوص برخی فاکتورها مثل رنگ و علامت سرعت‌گیرها، نقص‎ها و کمبودهایی دارد که هرچه زودتر برطرف می‌شود.

این مسئول ادامه داد: لازم است سرعت‌گیرها هرچند وقت یک بار تعویض شود و امیدواریم این کار صورت گیرد و امیدواریم سرعت‌گیرهایی با رنگ‎های بهتر و ماندگارتر در اختیار شهرداری قرار گیرد.

یوسفی گفت: از واحد ترافیک شهرداری خواسته‎ام که برای ایمن‌سازی سرعت‌گیرها اقدامات لازم را انجام دهند.


==============
  گزارش از حسین کردی


آخرين بروز رساني ( ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ )
مصلای بروجرد؛ عظیم‌ترین سازه فولادی غرب کشور
 مصلای بروجرد به عنوان عظیم ترین سازه فولادی غرب کشور به دلیل کمبود اعتبار نیمه تمام رها شده تا نماز جمعه و دیگر گردهمایی های مردم بروجرد در مناسبتهای مذهبی با مشکل فضا برای برگزاری مواجه باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، پیش از این مراسم ها و آیینهای مذهبی در مسجد امام خمینی(ره) بروجرد برگزار می شد که با توجه به جمعیت شهرستان بروجرد این مکان گنجایش شرکت کنندگان را ندارد.

امروزه با افزایش جمعیت شهرستان دیگر مسجد امام خمینی(ره) جوابگو نیست و بیشتر آیینهای مذهبی مانند نماز روز عاشورا، نماز عید فطر و قربان و...در خیابانها در زیر گرمای آفتاب و یا سرمای فصل زمستان برگزار می شود که این امر مشکلاتی را برای نمازگزاران به دنبال داشته است.

بنابراین گزارش، با توجه به ضرورت ساخت مصلا بروجرد در راستای پاسخ به نیاز مردم، در سال 88 ساخت فاز اول شبستان مصلای این شهر به عنوان عظیم‌ترین سازه فولادی غرب کشور آغاز شد که البته به دلیل کمبود اعتبارات تا کنون نیمه تمام رها شده و همچنان منتظر کمک خیرین و دریافت اعتبار باقی مانده است.

امام جمعه بروجرد در رابطه با وضعیت کنونی مصلای این شهرستان به خبرنگار مهر می گوید: شهرستان بروجرد با بیش از 300 هزار نفر جمعیت متاسفانه فاقد مصلی است.

حجت الاسلام ترابی می افزاید: مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد، یکی از بزرگترین مصلاهای در دست احداث غرب کشور است که در زمینی به وسعت 50 هزار متر مربع و در شمال شهر در کنار بلوار بهشت و جاده کمربندی در حال ساخت است.

وی  ادامه می دهد: مصلای در حال ساخت شهرستان بروجرد شامل سه فاز شبستان، مهمانسرا و بناهای خدماتی و تجاری است.

حجت الاسلام ترابی یادآور می شود: فاز اول که ساخت شبستان اصلی مصلی است جمعیتی بالغ بر 17 هزار نفر گنجایش دارد و با زیر بنای 20 هزار مترمربع در حال ساخت است.

امام جمعه بروجرد عنوان می کند: این پروژه عظیم اعتبار کلانی هم نیاز دارد که امید است با کمک شورای سیاست گذاری نماز جمعه، دولت و مردم خیر بروجرد شاهد اتمام عملیات اجرایی پروژه و بهره برداری از آن باشیم.

وی می گوید: مصلای بروجرد به عنوان عظیم ترین سازه فولادی غرب کشور در حال حاضر 30 در صد پیشرفت فیزیکی دارد و ردیف بودجه مستقلی ندارد لذا از خیرین انتظار می رود برای ساخت و تکمیل این پروژه مساعدت لازم را داشته باشند.

امام جمعه اشترینان بروجرد نیز با انتقاد از نبود مصلی در این شهر به خبرنگار مهر می گوید: شهر اشترینان نیز به مانند شهر بروجرد فاقد مصلی است و مسجد النبی که در حال حاضر نماز جمعه در آن برگزار می شود گنجایش مردم را ندارد.

حجت الاسلام مجتبی بیرانوند می افزاید: به دلیل کمبود فضای کنونی مسجد بیشتر نمازگزاران در خارج از مسجد در خیابان نماز می خوانند و در زیر گرمای تابستان و سرمای زمستان به خطبه ها گوش بدهند.

حجت الاسلام بیرانوند ادامه می دهد: مصلای در حال ساخت اشترینان با 10 درصد پیشرفت فیزیکی نیمه تمام رها شده است که البته در حال حاضر مبلغ 200 میلیون تومان برای ادامه ساخت پروژه در دست داریم که کافی نیست.

وی تصریح می کند: امید است با تخصیص اعتبارات عمرانی و با کمک خیرین هرچه سریعتر مصلاهای بروجرد و اشترینان تکمیل شود تا مردم بیشتر از این در مضیقه نباشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد نیز در این رابطه به مهر می گوید: برخی مشکلات کنونی در شهرستان مربوط به دهه های گذشته است که با کم کاری مسئولان تا به امروز ادامه پیدا کرده اند.

رضا آریایی می افزاید: ساخت مصلی در شهرستان بروجرد طی سالهای گذشته در بروجرد تعریف شده اما متاسفانه تا کنون این پروژه به جایی نرسیده است.

آریایی معتقد است با تخصیص اینگونه اعتبارات اندک چنین پروژه های بزرگی به بهره برداری نمی رسد و نمی توان مشکلات موجود را حل کرد و نیاز است مردم و خیرین در راستای تکمیل این پروژه ها پای کار بیایند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ )
کیانی: تجمع وانت بارها در میادین شهر بروجرد ساماندهی شود
روزهای بروجرد-معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری بروجرد گفت: استفاده از سازوکار مناسب برای کاهش بار ترافیکی در بروجرد مهم است.

به گزارش فارس، محمد کیانی در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار داشت: در صورتی که در این باره اقدامات لازم صورت نگیرد، نباید انتظار ایجاد تحول در بسیاری از زمینه‌های دیگر را داشت.

وی یکی از شاخصه‌های رونق سرمایه‌گذاری و افزایش حضور گردشگر را رفع معضل ترافیک عنوان و تصریح کرد: حجم بالای ترافیک مشکلاتی را برای مسافران به وجود آورده و در کاهش آمار گردشگران نقش تاثیرگذاری دارد.

معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری بروجرد ادامه داد: جلسات شورای ترافیک شهرستان در صورتی خروجی و نتیجه مطلوب را به دنبال دارد که پیش از اجرای مصوبات، کارشناسان امر نسبت به چگونگی و ضرورت اجرای طرح‌ها اقدام کرده و همه جوانب کار را مد نظر داشته باشند.

این مسئول عنوان کرد: بنابراین باید تیمی از اعضای شورای ترافیک متشکل از کارشناسان راهنمایی و رانندگی، مسئولان شهرداری و نماینده فرمانداری در بازدید از سطح شهر نسبت به شناسایی عوامل کور و گره‌های ترافیکی اقدام کنند.

کیانی اضافه کرد: با طرح ماحصل بررسی‌های به دست آمده و بیان نتایج آن در جلسات شورای ترافیک شهرستان، پس از استماع نقطه نظرات اعضاء شورا، مصوبه آن اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: در این صورت است که جلسات شورای ترافیک بار اجرایی و عملیاتی بهتری در برداشته و در رفع معضل ترافیک شهری نیز موثرتر است.

این مسئول سپس خواستار ساماندهی تاکسی‌ها و وانت بارها در محورها و خیابان‌های سطح شهر شد و آن را معضلی بزرگ برای برخی میادین برشمرد.

معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری بروجرد افزود: اجرای برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت در حوزه ترافیک شهری موجب رفع این معضل در بازه زمانی منطقی می‌شود.

در ادامه مدیر عامل تعاونی نمایشگاه داران خودرو قائم بروجرد گفت: تراکم نمایشگاه‌های خودرو در برخی نقاط شهر به مشکلات ترافیکی دامن زده است.

ابوالقاسم کاظمیان حیدری افزود: در صورت همکاری دیگر مسئولان ذیربط، شهرک نمایشگاه‌های خودرو در اسرع وقت به بهره‌برداری رسیده و مشکلات فعلی موجود در این زمینه به خودی خود مرتفع می‌شود.

وی با بیان اینکه در این صورت علاوه بر رضایتمندی صاحبان نمایشگاه‌های خودرو و ساکنان این مناطق، شاهد تسهیل در روند رفت و آمد خودروها در این محورها هستیم، متذکر شد: در شرایط موجود و پیش از افتتاح این شهرک، انجام خط کشی‌های مورب در جلو نمایشگاه‌ها در رفع موقت مشکلات موثر است.

مدیر عامل تعاونی نمایشگاه‌داران خودرو قائم بروجرد با اشاره به اینکه زمین لازم برای احداث این شهرک در محیطی خارج از تمرکز محدود شهری در نظر گرفته شده است، قول مساعد داد در صورت همکاری دیگر مسئولان، ظرف یک سال آینده کار انتقال نمایشگاه‌های خودرو به این مکان اجرایی شود.

حیدری در پایان یادآور شد: بسیاری از افرادی که جلو نمایشگاه‌های خودرو تجمع کرده و در برخی موارد برای همسایگان و شهروندان ایجاد مزاحمت می‌کنند، افراد بیکاری هستند که با حضور در این اماکن قصد دلالی در معاملات خودرو را دارند.

آخرين بروز رساني ( ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ )
بیمارستان بروجرد برای تکمیل شدن 18میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت:برای تکمیل و بهره برداری از بیمارستان آیت الله بروجردی این شهر 18میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

ˈ رضا آریاییˈ درگفت وگو با ایرنا افزود: امسال هفت میلیارد تومان اعتبار برای ادامه ساخت بیمارستان 160تختخوابی این شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی پیش بینی کرد با تامین اعتبار مورد نیاز این بیمارستان در پایان سال 94 به بهره برداری برسد.

به گفته وی تجهیز این بیمارستان به بیش از20میلیارد تومان نیاز دارد که کار تجهیز آن از ابتدای سال 95 آغاز خواهد شد.

آریایی افزود: با توجه به نیاز مردم این شهرستان به امکانات بیمارستانی تسریع در ساخت این بیمارستان ضروری به نظر می رسد.

عملیات ساخت این بیمارستان از سال 86 آغاز شده است.

هم اکنون در شهرستان بروجرد دو بیمارستان دولتی و یک بیمارستان تامین اجتماعی خدمات درمانی را به مردم ارایه می دهند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ )
یک فرد خیر 453تخته فرش به مددجویان کمیته امداد بروجرد اهدا کرد
روزهای بروجرد- رییس کمیته امداد امام خمینی (ه) بروجرد گفت: یک فرد خیر 453 تخته فرش به مددجویان تحت پوشش این نهاد اهدا کرد.

ˈعلی معظمیˈ در گفت وگو با ایرنا ارزش فرشهای اهدایی از سوی این فرد خیر را 809 میلیون و 922 هزار ریال عنوان کرد و گفت: فرشهای اهدایی در اندازه های 6و 12متری در اختیار مددجویان نیازمند قرار گرفت.

وی ضافه کرد: همچنین خیرین نیکوکار مسجد قائم بروجرد تهیه جهیزیه سه نوعروس تحت پوشش را به ارزش 43 میلیون و 200 هزار ریال برعهده گرفتند.

معظمی همچنین گفت: خیرین و مردم نوعدوست شهرستان بروجرد در ایام ماه مبارک نیز جهت اطعام ایتام هشت راس گوسفند به ارزش 31 میلیون و 150 هزار ریال اهداء نمودند که این تعداد گوسفند ذبح و بین ایتام تقسیم شد.

هم اکنون 10هزار و 500خانوار تحت پوشش کمیته امداد بروجرد هستند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ )
دستگیری 9 شرور و مخل امنیت اجتماعی در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از دستگیری 9 شرور و مخل امنیت اجتماعی خبر داد و گفت: همه این افراد در اسرع وقت توسط پلیس دستگیر شده و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برند.

علیرضا دلیری در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: در پی‌ دریافت گزارشی از طریق شهروندان به مرکز فوریت‌های پلیس 110 مبنی بر درگیری و نزاع تعدادی از اراذل و اوباش و ایجاد ناامنی در یکی از خیابان‌های سطح شهر، پلیس موتوری 110 بلافاصله و در کمتر از چهار دقیقه در محل حاضر شده و پس از درگیری با اوباش، آنها را دستگیر کردند.

وی با اشاره به سرعت و قدرت عمل بالا و عکس‌العمل سریع خودروها و نیروهای حاضر در محل ادامه داد: اراذل و اوباش دستگیر شده، در بازداشت به سر برده و به زودی به مراجع قضایی معرفی و برابر قانون با آنها رفتار می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: یکی از افرادی که در این نزاع حضور داشت، دوران محکومیت خود را گذرانده و چند ساعت پیش از نزاع به طور موقت از مرخصی استفاده کرده و از محیط زندان بیرون آمده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد، امنیت را زیربنای دیگر مولفه‌های اجتماعی عنوان و تصریح کرد: پلیس به طور قاطعانه با افرادی که بخواهند این حق مسلم شهروندان را از آنان سلب کنند، برخورد کرده و این خدمتگزاری را بزرگترین افتخار برای خود می‌داند.
دلیری عنوان کرد: نیروی انتظامی در همه صحنه‌ها قاطعانه حضور یافته و با مخلان امنیت اجتماعی بدون هیچگونه مماشاتی برخورد می‌کند.

وی با استناد به آیه شریفه «اشداء علی الکفار رحماء بینهم»، گفت: مخلان نظم جامعه بدانند پلیس اجازه نمی‌دهد، آنان آزادانه در سطح شهر اقدام به اعمال خشونت‌آمیز کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد، ایجاد امنیت را یکی از مهمترین خواسته‌ها و حقوق حقه شهروندان برشمرد و افزود: شهروندان با اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع ما را در ارائه بهینه خدمات یاری رسانده و در صورت هر گونه قصور و کوتاهی در انجام وظایف محوله با شماره 197 تماس بگیرند.
شریفی، این شماره را پل ارتباطی بین مردم و پلیس دانست و عنوان داشت: همچنین شهروندان در صورت مشاهده عملکرد خوب نیروهای پلیس، با تشویق آنان روحیه دلگرمی و تلاش بیشتر در راستای تامین امنیت جامعه را در این افراد تقویت کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ )
معاونان پژوهشی و متوسطه اداره آموزش و پرورش بروجرد معرفی شدند

روزهای بروجرد- معاونان پژوهشی و متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد معرفی شدند. 

در آیین معارف‌ای که در نمازخانه این اداره برگزار شد دکتر فیروز آزادی به عنوان معاون پژوهشی و منوچهر فاتحی فر به عنوان معاون متوسطه این اداره معرفی شدند. پیش از این فتح اله شریفی و امیر عزیزی این مسئولیت را بر عهده داشتند.

 

fatehi.jpg

گفتنی است منوچهر فاتحی فر کارشناس ارشد تاریخ و دارای چندین مقاله علمی در موضوعات تاریخی و آموزش و پرورش است که از آن جمله می توان به مقالات "سیدجمال الدین اسدآبادی و مدرنیسم" و "اندیشه سیاسی خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی " اشاره کرد. وی همچنین 5 سال معاون آموزشی دبیرستان های بروجرد ، 7 سال سرگروه تاریخ شهرهای دورود و بروجرد و 5 سال کارشناس متوسطه آموزش و پرورش بروجرد بوده است. وی همچنین مقام دوم جشنواره الگوهای برتر تدریس در استان لرستان را در سال 92 کسب کرده است. فاتحی در حوزه مطبوعات نیز در بخش مقالات و یادداشت های سیاسی برگزیده جشنواره مطبوعات محلی در سال 89 با مقاله "سیدجمال الدین اسدآبادی و مدرنیسم" شده است.

 

 

 

دکتر فیروز آزادی نیز دارای کارشناسی ارشد تاریخ از دانشگاه تربیت مدرس تهران و دکترای تاریخ از دانشگاه دولتی اصفهان است. وی دارای چندین مقاله از جمله پنج مقاله در ISE (سازمان اسنادی جهان اسلام) ، چهار مقاله علمی پژوهشی و بیش از 20 مقاله علمی ترویجی و علمی تخصصی است همچنین آزادی سابقه شرکت در همایش های بین المللی(ترکیه و بیروت) و همچنین ارائه مقاله در 10 همایش ملی را دارد. azadi.jpg

از دیگر سوابق وی تالیف دو کتاب " تاریخ مصر پس از اسلام" -انتشارات حوزه و دانشگاه- که برای تدریس رشته تاریخ در دانشگاه‌ها مورد تایید قرار گرفته است و همچنین کتاب "تاریخ معاصر لرستان" است که در دست تالیف می باشد. وی همچنین پژوهشگر برگزیده سال 1390 استان لرستان و همچنین دو سال معلم نمونه و 4 سال سرگروهی آموزشی را نیز در کارنامه خود دارد.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ )
بی آبی و خشکسالی بخش اشترینان بروجرد را آزار می دهد
روزهای بروجرد- بحران کم آبی و خشکسالی در بخش اشترینان شهرستان بروجرد مردم این بخش را که اکثرا شغل کشاورزی و دامپروری داشتند به دلیل از دست دادن شغل راهی شهرها کرده است.

به گزارش ایرنا در گذشته نه چندان دور شهر اشترینان و روستاهای تابعه آن از خوش آب و هوا ترین مناطق شهرستان بروجرد بودند و باغات انگور و میوه این بخش زبانزد عام و خاص بود.

اما چند سالی است که بحران بی آبی و خشکسالی و حفر چاههای عمیق در اطراف شهر اشترینان و روستاها باعث شده که قناتها و چشمهای جوشان که روزگاری محل تامین آب کشاورزی بودند و شغل افراد زیادی در کنار حرکت و جوشش روان آنان تامین می شد خشک شده و افراد بسیاری را بیکار کند.

اشترینان با حدود 40 روستا این روزها تشنه و خشک با محصولات باغی و کشاورزی پررونق خود وداع کرده و دیگر انگور معروف این بخش در میادین میوه و تره بار زبانزد نیست.

یک کشاورز اشترینانی به ایرنا گفت: سالهاست که به دلیل خشکسالی و بی آبی کار کشاورزی را رها کرده و به شهر روی آورده ام.

ˈعباس ممیوندˈ افزود: روزگاری خود و فرزندانم در کنار کار کشاورزی امرار معاش می کردیم و نیازی به شهر و شهرنشینی نداشتیم ولی از زمانی که قناتها و چشمه های جوشان در این منطقه خشکیده اند کار کشاورزی نیز از این سامان رخت بر بست.

یکی دیگر از اهالی روستای برده سره بخش اشترینان گفت: حفر چاههای عمیق در اطراف روستا باعث شده که قنات و چشمهای روستا خشک شود و کشاورزی پررونق این منطقه نابود گردد.

ˈحسن بشیریˈ افزود: از مسوولان استانی و شهرستانی می خواهیم که فکری به حال کشاورزی این منطقه کنند و با احداث سد هزاران شغل را به این خطه بازگردانند.

به گفته وی امروز بحران خشکسالی در بخش اشترینان تامین نیاز آب شرب را هم تحت شعاع خود قرار داده است.

یکی دیگر از اهالی روستای کوشکی بخش اشترینان دراین باره گفت: خشکسالی کشاورزی را نابود کرده و بحران بی آبی اهالی این روستا را مجبور به مهاجرت به شهر نموده و روستا درحال تخلیه شدن است.

ˈمحسن امید علیˈ افزود: تامین آب شرب روستاها با تانکر انجام می شود و مردم باقی مانده در این روستا ها برای تامین آب شرب مصرفی خود متحمل زحمات فراوان هستند.

به گفته وی اگر فکری برای حل معظل بی آبی در بخش اشترینان و روستاهای تابعه نشود به زودی شاهد عواقب بدتر بعدی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا مسولان شهر و استانی و کشوری نیز همگی در جریان خشکسالی و بی آبی بخش اشترینان هستند و در مصاحبه ها و سخنرانی های خود بارها و بارها مطالب مختلفی برای گذر از بحران بی آبی بیان کرده اند.

بنابراین گزارش یکی از راهکارهای گذر از این مرحله سخت در بیان بسیاری از مسوولان احداث سد دراین منطقه است که متاسفانه هیچ اقدامی تاکنون دراین مورد انجام نشده است.

بخش اشترینان با جمعیتی حدود 40 هزار نفر در شمال غربی شهرستان بروجرد واقع شده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.