۱۱ مرداد ۱۳۹۴   ۱۵:۳۴    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
نماز عید فطر در بروجرد برگزار شد

 روزهای بروجرد- نماز باشکوه عید سعید فطر در مساجد مختلف بروجرد و از جمله در مصلای نماز جمعه و به امامت حجت الاسلام ترابی امام جمعه بروجرد برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس از فرهاد داودوندی

 

 

آخرين بروز رساني ( ۲۷ تير ۱۳۹۴ )
بروجردی: ایران با موفقیت هسته ای در جایگاه بی سابقه ای قرار گرفت
روزهای بروجرد- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیروزی ایران در مذاکرات هسته ای 1+5 گفت: ایران با موفقیت در این عرصه در جایگاه بی سابقه ای در جهان قرار گرفته است.

علاء الدین بروجردی در نشست با هنرمندان، مسوولان انجمن های فرهنگی و هنری و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد افزود: در طول بیش از 30 سال فعالیت خود در حوزه سیاست خارجی هیچ کشوری را در جایگاه کنونی ایران از نظر عظمت و افتخارآفرینی ندیده ام.

وی اظهار کرد: در مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در یک طرف نماینده ایران اسلامی و در طرف دیگر نمایندگان 28 کشور قدرتمند دنیا قرار گرفتند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در افتخار آفرینی تیم مذاکره کننده هسته ای ایران افزود: خیلی از گروه ها و افراد اعتقاد داشتند که باید در مذاکرات کوتاه بیاییم، ولی مقام معظم رهبری محکم و حکیمانه ایستادند و فرمودند طرف های مقابل به مذاکرات نیاز دارند لذا باید تا پایان کار با اقتدار بر مواضع خود پافشاری کنیم.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی از امنیت پایدار برخوردار است، گفت: در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا در حال تعامل با ایران هستند.

بروجردی اظهار کرد: خوشبختانه ما رهبری حکیم با شخصیتی علمی، فقهی و هنری در راس کشور داریم که رهنمودهای ایشان همواره در عرصه های سیاست خارجی برای منطقه راهگشا بوده است.

وی با یادآوری مشکلات اقتصادی کشور گفت: این مشکلات ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی، جنگ اقتصادی و تحریم های خصمانه علیه ملت ایران بود.

وی افزود: ما در سال های اخیر ضمن درگیری با جنگ اقتصادی، درگیر شبیخون فرهنگی نیز بودیم و متاسفانه برخی از جوانان نخبه پر تلاش و پرانرژی ما درگیر مواد مخدر شده و از گردونه تلاش و موفقیت خارج شدند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به وظایف سنگین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن در حال مهندسی فرهنگی برای ایران اسلامی است لذا مسوولان فرهنگی کشور باید بسیار هوشیار باشند زیرا وظیفه ای سنگین برعهده دارند.

وی افزود: مسوولان فرهنگی در شرایطی که ماهواره ها تا دورترین نقاط کشور نفوذ کرده اند باید از یک سو فرهنگ دینی و اخلاقی را در جامعه ترویج دهند و از سوی دیگر به خواسته های جوانان رسیدگی و آن ها را جذب برنامه های فرهنگی و هنری کنند.

هنرمندان، مسوولان انجمن های فرهنگی و هنری و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد در این نشست مشکلات خود را مطرح کردند.

علاء الدین بروجردی از انجمن های فرهنگی و هنری و واحدهای مختلف اداری، خانه دیجیتال(آسمان) و تمرین گروه تئاتر انجمن نمایش این اداره تحت عنوان (گرمابه صفدر) دیدن کرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ تير ۱۳۹۴ )
ساخت و ساز در زمین های قولنامه ای بروجرد/ ضرب الاجل برای تعیین تکلیف
روزهای بروجرد- وجود ساخت و سازهایی در زمینهای قولنامه ای شهرستان بروجرد موجب شد معاون عمرانی استانداری لرستان با تعیین ضرب الاجلی بر لزوم تعیین تکلیف این زمینها ظرف مدت یک هفته تاکید کند.

به گزارش مهر، بروجرد دارای جمعیتی بالغ بر ۲۶۰ هزار نفر است که ۵۴ هزار نفر در ۲۶۳ هکتار بافت فرسوده و ۲۸ هزار نفر در ۲۱۸ هکتار سکونتگاههای غیر رسمی این شهر زندگی می کنند و غالب واحدهای مسکونی در این مناطق در زمین های قولنامه ای احداث شده اند.

بنابراین گزارش، معضل این ساخت و سازهای موضوعی است که صبح جمعه در شورای راهبردی شهرستان با حضور معاون عمرانی استانداری لرستان، مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان، مدیر کل راه وشهرسازی و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در محل فرمانداری ویژه بروجرد مورد بررسی قرار گرفت.

امتناع شهرداری برای صدور پروانه ساخت

محمد کیانی معاون عمرانی فرمانداری بروجرد در این جلسه با مطرح کردن دستورکار جلسه گفت: با توجه به اینکه اراضی حاشیه جاده کمربندی، اسلام آباد شمالی و علی آباد در حاشیه بروجرد قرار دارند ساکنان آن برای ساخت و ساز به شهرداری مراجعه کرده اند.

وی افزود: ساکنان این مناطق تقاضای صدور پروانه ساخت کرده اند که شهرداری بروجرد از صدور پروانه امتناع و از خود سلب مسئولیت کرده است.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه بروجرد با بیان اینکه این امر موجب انصراف متقاضیان از پیگیری صدور پروانه و روی آوردن به ساخت و سازهای غیر مجاز شده است یادآور شد: الزام شهرداری داشتن سندمالکیت شش دانگ برای اخذ و صدور پروانه ساخت است در غیر این صورت ممانعت به عمل می آورد.

حریم زمینهای قولنامه ای در بروجرد مشخص شود

رئیس دادگستری بروجرد نیز در این جلسه با بیان اینکه حریم زمینهای قولنامه ای باید مشخص شود ادامه داد: طبق قانون دولت کسی را مالک می شناسد که اسمش در دفتر املاک ثبت شده است.

بوالحسنی تصریح کرد: اگر بخواهیم طبق قولنامه ای بودن مالک را به رسمیت نشناسیم باید دو سوم مردم بروجرد را مالک اصلی به حساب نیاوریم.

وی افزود: در حال حاضر کسانی هم که دارای قولنامه هستند مالک شناخته می شوند چرا که چاره ای جز این نداریم که به قولنامه های مردم اعتماد کنیم تا امر ساخت و ساز متوقف نشود.

وی تاکید کرد: اگر کسی متصرف ملک است و معارضی ندارد موظفیم طبق قولنامه موجود برای آن ملک مجوز ساخت و ساز صادر شود.

رئیس دادگستری بروجرد اظهار داشت: رد قولنامه موجب رکود ساخت و ساز در بروجرد می شود که این امر درست نیست.

وی گفت: در حال حاضر تنها ۱۶ هزار سند در دفاتر ثبت واسناد به ثبت رسیده که از این تعداد تنها ۲ هزار سند مالکیت پیدا می شود.

علی معظمی گودرزی رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد نیز این جلسه عنوان کرد: جاده کمربندی بروجرد خارج از محدوده شهری است در حالیکه بسیاری از ساخت و سازها در حاشیه این جاده انجام گرفته که فاقد سند و قولنامه ای هستند.

وی افزود: برای ساخت و سازهای خارج از محدوده شهری به هیچ وجه مجوز صادر نمی کنیم و صدور مجوز برای واحدهای مسکونی و غیر مسکونی داخل محدوده نیز منوط به داشتن شرایطی است.

وی خاطر نشان کرد: بیشتر مراجعات به شهرداری و شورا افراد دارای زمین های قولنامه ای است که بسیاری از آنها که زیر حد نصاب شرایط هستند ولی با دادن تعهد می توانند مجوز ساخت و ساز دریافت کنند.

لزوم تشکیل کمیته ای برای بررسی موضوع

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان نیز با بیان اینکه مبنای هر موضوعی باید قانون باشد، افزود: برای حل مشکلاتی این چنینی در شورای عالی راهبردی مصوباتی صادر می شود که راهکار مدیریتی هستند و در چارچوب قانون قرار نمی گیرند.

شهرام ملکی افزود: اینگونه راهکارها یک ریسک مدیریتی است که باید از سوی مدیران قابل پذیرش باشد که شاید با این روش مقداری از معایب زمینهای قولنامه ای کاسته می شود.

وی خواستار تشکیل کمیته ای  زیر مجموعه شورای راهبردی شد که بتواند مسائل اساسی نیاز سنجی و مواد قانونی استخراج و راهکار برون رفت از معضلات را شناسایی کند.

شهرام ملکی گفت: تشکیل این کمیته به پیشبرد ساخت و سازها کمک خواهد کرد هر چند این راهکار به طور مقطعی باشد.

وجود ۴۸۱ هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیر رسمی قولنامه ای در بروجرد

مدیریت بحران استان لرستان نیز در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶۳ هکتار بافت فرسوده با جمعیت ۵۴ هزار نفر و ۲۱۸ هکتار سکونتگاههای غیر رسمی با ۲۸ هزار نفر جمعیت در بروجرد وجود دارد.

رضا آریایی افزود: نزدیک به ۴۸۱ هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیر رسمی در بروجرد وجود دارد که بیشتر آنها قولنامه ای هستند.

رضا آریایی تاکید کرد: در شهری مانند بروجرد که لرزه خیز است مسائلی از این دست نباید نادیده گرفته شود.

وی گفت: بروجرد وضعیت خطرناکی دارد که باید به فکر راهکاری قانونی باشیم زیرا با اجرای قانون در این شهر می توانیم نسبت به نوسازی این بافت اقدام کرد.

لزوم تعیین تکلیف زمینهای قول نامه های در بروجرد ظرف یک هفته

معاون عمرانی استانداری لرستان نیز در پایان این جلسه با بیان اینکه هیچ دلیلی برای ساخت و ساز بر روی زمینهای قولنامه ای در بروجرد وجود ندارد گفت: در این راستا ساخت و سازها در این زمین ها باید در بروجرد تعیین تکلیف شوند.

محمد اصلانی با بیان اینکه باید حافظ منافع مردم باشیم، تاکید کرد: باید مالکین زمینهای قولنامهای در بروجرد از طریق آگهی شناسایی و تعیین تکلیف شوند.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که مالک اصلی زمینهای قولنامه ای در بروجرد مشخص نشده جلوی ساخت و سازهای غیر قانونی باید گرفته شود گفت: مالکین زمینهای قولنامه ای موظف به تفکیک زمین هستند.

معاون عمرانی استانداری لرستان افزود: به منظور حل معضل ساخت و ساز غیر قانونی در زمینهای قولنامه ای بروجرد باید یک کمیته بررسی زیر مجموعه شورای راهبردی با حضور راه و شهرسازی، شهرداری، شورای اسلامی، اداره کل بازرسی استان تشکیل و این موضوع را ظرف یک هفته آینده تعیین تکلیف کنند.

اصلانی تصریح کرد: در این کمیته باید زمینهای با کاربری مسکونی و غیر مسکونی مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم نهایی از سوی اعضا آن برای تعیین تکلیف این زمینها اتخاذ شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ تير ۱۳۹۴ )
رئیس دادگستری بروجرد: رکود محصول ممانعت از ساخت‌ و‌ ساز در اراضی قولنامه‌ای است
روزهای بروجرد- رئیس دادگستری بروجرد گفت: در صورت ممانعت از ساخت و ساز در اراضی قولنامه‌‏ای این شهرستان، شاهد رکود 99 درصدی در ساخت‌ و‌ ساز هستیم.

به گزارش فارس، حمیدرضا بوالحسنی در جلسه شورای راهبردی این شهرستان اظهار کرد: در صورت ممانعت از ساخت و ساز در اراضی قولنامه‏‌ای این شهرستان، شاهد رکود 99 درصدی در ساخت‌ و‌ ساز هستیم؛ به واسطه کمبود پلاک‎های فرعی در این شهرستان نمی‏‌توان به صاحبان زمین‎های قولنامه‏‌ای اجازه ساخت‌ و‌ ساز نداد.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت ممانعت از ساخت‌ و‌ ساز در املاک قولنامه‏‌ای به‌واسطه عوامل یاد‌شده رکود گسترده‎ای را در ساخت‌ و‌ ساز در سطح شهر رقم می‏‌زند.

این مسئول عنوان کرد: بر این اساس نظام‎مند کردن ساخت‌ و‌ ساز این زمین‏‌ها در گرو اعتبار دادن به قولنامه‎ها و اجازه ساخت‌ و‌ ساز در این اراضی است.

بوالحسنی ادامه داد: بر این اساس در صورت وجود معارض در مالکیت زمین باید از ساخت‌ و‌ ساز آن جلوگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین بر اساس ماده 22 قانون ثبت باید به اراضی قرار گرفته در محدوده شهری و دارای کاربری مسکونی آن هم در صورت مشروعیت قولنامه اجازه ساخت‌ و‌‌ ساز داد.

رئیس دادگستری بروجرد تاکید کرد: این در حالی است که 60 درصد پرونده‏‌های موجود در دادگستری به واسطه رعایت نشدن برخی مواد قانونی در این باره است.

بوالحسنی اظهار کرد:  در حال حاضر هرکسی بر اساس ارائه مدرکی مبنی بر سندیت ملک اعلام فروش ملک به صاحب قولنامه را داشته باشد، کفایت می‌کند.

وی ادامه داد: در صورت نپذیرفتن قولنامه به عنوان سند مالکیت امتیاز مالکیت از دو سوم مالکان شهرستان بروجرد سلب می‎شود.

رئیس دادگستری بروجرد تصریح کرد: بر این اساس به‌منظور برون‌رفت از مشکلات موجود در خصوص اراضی قولنامه‎ای باید طرفین را وادار کنیم تا در دادگاه تنفیذ قولنامه دریافت کنند.

بوالحسنی افزود: از سویی نباید از این نکته غافل ماند که تنفیذ قولنامه نیز چیزی بالاتر از قولنامه نیست، به عبارت دیگر در صورتی‌که مالک قبلی اقرار کند زمین را به مالک فعلی فروخته است، قاضی نیز بر اساس اعلام تنفیذ قولنامه می‎کند.

 
آخرين بروز رساني ( ۲۶ تير ۱۳۹۴ )
خرید گندم در بروجرد به مرز 20 هزار تن رسید
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: خرید محصول گندم در این شهرستان که از ابتدای تیر‌ماه آغاز شده است، تاکنون به مرز 20 هزار تن رسیده است.

به گزارش فارس، رضا امینی در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به خرید 15 هزار تنی گندم در سال زراعی گذشته، افزود: خرید این محصول از ابتدای برداشت تاکنون در سال جاری رشد 30 درصدی به خود دیده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‏‌شود تا پایان فصل برداشت محصول گندم در این شهرستان سه تا چهار هزار تن دیگر از این محصول خریداری شود.

این مسئول با اشاره به پیش‌بینی ادامه برداشت گندم تا 20 مردادماه، خاطرنشان کرد: محصولات گندم برخی روستاهای مناطق سردسیر این شهرستان به‌واسطه برداشت با دروگر دیرتر از سایر روستاها به مراکز خرید وارد می‏‌شوند.

امینی با اشاره به اتمام برداشت محصول جو در شهرستان بروجرد، یادآور شد: قریب به 15 هزار تن از این محصول در سال جاری برداشت شده است که از این میزان دو هزار و 200 تن آن به صورت تضمینی خریداری و در انبارها ذخیره شده است.

وی با اشاره به افزایش 10 تا 15 درصدی خرید محصول جو در مقایسه با سال زراعی گذشته، ادامه داد: شرایط اقلیمی و بارندگی‎های مطلوب سال جاری در شرایط برداشت این محصول تاثیر داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به جمع‌آوری محصول گندم در چندین انبار پیش‌بینی شده، عنوان کرد: تلاش می‌‏شود، محصولات گندم در نزدیک‌ترین مکان کشت این محصول خریداری و از تجمع کشاورزان در یک منطقه خاص جلوگیری شود.

امینی اضافه کرد: از سویی تلاش می‏‌شود از خروج این محصول از شهرستان جلوگیری و محصول تولید شده در شهرستان خریداری و نگهداری شود.

وی ادامه داد: گندم و جو شهرستان بروجرد از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و سیلوها نیز به منظور نگهداری از این محصولات از شرایط خوبی برخوردارند.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به ایجاد دو مرکز خرید جو به منظور تنظیم بازار، افزود: خرید تضمینی محصول جو در شهرستان بروجرد از کاهش بیش از قیمت این محصول جلوگیری کرده و با نرخ بالاتری از بازار آزاد خریداری می‎شود.

وی با اشاره به پرداخت هزینه خرید جو به کشاورزان در مدت زمان کوتاه، تاکید کرد: روز گذشته مبلغ 800 میلیون تومان به کشاورزان در قبال خرید جو پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد خاطرنشان کرد: بهای خرید گندم کشاورزانی که محصول خود را در فاصله ابتدای تیر تا دهم این ماه تحویل داده‎اند، پرداخت شده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ تير ۱۳۹۴ )
بروجرد لرزید/ ثبت 5 پس لرزه‌ در این شهرستان
روزهای بروجرد- زمین لرزه‌ای به بزرگی 3 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، شهرستان بروجرد را لرزاند.

به گزارش فارس، مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان اظهار داشت: وقوع این زمین لرزه ساعت یک و 11 دقیقه و 29 ثانیه بامداد روز جمعه و در عمق هشت کیلومتری گزارش شده است.

رضا آریایی افزود: شامگاه پنج شنبه نیز بروجرد شاهد وقوع چهار زمین لرزه خفیف دیگر بود.

وی ادامه داد: پس از وقوع این زمین لرزه بروجرد شاهد 4 زمین لرزه دیگر به بزرگی 2.4، 1.9، 1.7، 1.7 ریشتری تا بامداد جمعه بود.

وی خاطر نشان کرد: زمان وقوع نخستین زمین لرزه با بزرگی 2.4 ریشتر ساعت 18 و 12 دقیقه و 3 ثانیه شامگاه پنج شنبه و درعمق 10 کیلومتری ثبت شده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ تير ۱۳۹۴ )
اجرای طرح توسعه‌ هتل زاگرس بروجرد با اعتبار تقریبی 70 میلیارد ریالی
روزهای بروجرد- مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی کشور گفت: طرح توسع‌ه‏ای هتل چهار ستاره زاگرس این شهرستان در مساحت چهار هزار مترمربع با اعتبار تقریبی 60 تا 70 میلیارد ریالی اجرا می‏‌شود.

به گزارش فارس، ابوالقاسم ایرجی در حاشیه آئین کلنگ‌زنی طرح توسعه هتل زاگرس در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: این طرح شامل استخر و ورزش‏‌های آبی، پارکینگ، سالن پذیرایی و ... اجرا می‎شود.

وی افزود: احداث یک سالن پذیرایی به‌‌منظور بالا بردن ظرفیت پذیرایی سالن‏‌های این هتل و ارتقاء آن تا ظرفیت 800 نفری یکی از بخش‏‌های این طرح توسعه‎ای محسوب می‎شود.

مدیر‌عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور با اشاره به کمبود پارکینگ در این هتل، ادامه داد: در این طرح پارکینگی با ظرفیت 140 خودرو به این هتل افزوده می‏‌شود.

ایرجی خاطرنشان کرد: به‌منظور رفع کاستی استخر و ورزش‎های آبی در این هتل یک استخر شامل بخش‎های مختلف نظیر سونا، جکوزی و استخر کودکان ایجاد می‎شود.

وی به هماهنگی با مسئولان شهرستانی به‌منظور توسعه این هتل اشاره و تاکید کرد: در سایه این تعامل توسعه این هتل سرعت می‎یابد.

مدیر‌عامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی کشور ادامه داد: همزمان با توسعه نوسازی و بهسازی هتل و تجهیزات آن نیز انجام می‎شود تا هتلی در شان شهرستان عالم پرور و تاریخی بروجرد اقدام به خدمات‌رسانی کند.

ایرجی با اشاره به تلاش به‌منظور سرعت بخشیدن به توسعه این هتل چهار ستاره، عنوان کرد: احداث سالن پذیرایی در اولویت سایر طرح‎های توسعه‎ای این هتل قرار دارد.
 
وی با اشاره به مذاکرات هسته‎ای صورت گرفته و ایجاد فضای بین‌المللی جدید، تاکید کرد: این بیانیه مشترک موجب حضور بیش از پیش گردشگران خارجی به کشور می‎شود.

مدیر عامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی کشور یادآور شد: یکی از دلایل توسعه این هتل چهار ستاره نیز آمادگی پذیرایی آن از گردشگران خارجی در آینده است.

ایرجی افزود: در مهر ماه سال جاری و روز جهانی گردشگری همایشی با حضور نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری خارجی کشورهای مختلف برگزار می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ تير ۱۳۹۴ )
ورودی های بی روح شهر زیبای بروجرد نیازمند ساماندهی
روزهای بروجرد- ورودی های شهر بروجرد بویژه از سمت خرم آباد و اراک با توجه به فعالیت شرکت های باربری و تعمیرگاه های بی شمار متاسفانه تصویری زشت از این شهر زیبا را در ذهن مسافران و گردشگران ثبت می کنند لذا ساماندهی آنها امری اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایرنا ورودی ها به عنوان بخشی از ساختار فضایی شهرها می توانند در ایجاد یک تجربه ارزشمند و تصویر ذهنی مطلوب برای گردشگران موثر باشند.

با توجه به اینکه رونق گردشگری و جذب گردشگر از اصلی ترین اهداف توسعه بروجرد است، ایجاد ورودی های جذاب و مطلوب امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

شهرستان بروجرد به رغم داشتن جاذبه های گردشگری فراوان تاکنون به دلیل قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی شمال و جنوب کشور نه به عنوان یک مقصد گردشگری بلکه به عنوان شهری برای رسیدن به مقاصد گردشگری دیگر شهرها ایفای نقش کرده است.

طراحی و ساماندهی وضعیت ورودی های شهر بروجرد قطعا می تواند نقش بسزایی در تبدیل این شهر به مقصد گردشگری ایفا کند.

ورودی های شهر بروجرد، تصویر ذهنی مطلوبی در ذهن مسافران باقی نمی گذارند؛ به عنوان مثال گردشگران و مسافران هنگام ورود به شهر بروجرد از سمت خرم آباد پس از عبور از پادگان مهندسی با انبوهی از تعمیرگاه ها و خودروهای سبک و سنگین مواجه می شوند.

در این مسیر که در محدوده شهری بروجرد نیز قرار دارد نه تنها هیچ جدول گذاری و فضای سبزی در کنار جاده دیده نمی شود بلکه انبوه نخاله های ساختمانی و ضایعات کارخانه های سنگ تراشی باعث تکدر خاطر گردشگران می شوند.

ورودی های شهر باید به گونه ای طراحی شوند که گردشگران را با آغوشی باز و احساسی امن به درون شهر دعوت و راهنمایی کنند تا مسافران حاضر به صرف وقت و هزینه برای لذت بردن از آثار طبیعی و تاریخی شهر شوند.

قطعا در صورت ساماندهی ورودی های شهر، مسافران به جای اینکه بروجرد را فقط شهری بین راهی تصور و از میدان آیت الله بروجردی به سمت شمال، جنوب، غرب و یا شرق کشور حرکت کنند به دیدن جاذبه های گردشگری، مذهبی، تاریخی و طبیعی شهر می آیند که این موضوع موجب رونق صنعت گردشگری و کسب و کار در شهرستان خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار ویژه بروجرد درخصوص ساماندهی ورودی های شهر بروجرد گفت: ساخت شهرک حمل و نقل ماشین آلات سنگین و خدمات باربری و تعمیرگاه های ماشین آلات سنگین بروجرد در دستور کار قرار دارد.

محمد کیانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شهرک تمام تعمیرگاه ها، خدمات باربری ماشین های سنگین، چوب بری ها و دیگر مشاغل مرتبط موجود در ورودی های شهر بروجرد را در خود جای خواهد داد.

وی گفت: ورودی و خروجی های شهر بروجرد از ابتدای جاده اراک و خرم آباد وضعیت مناسبی ندارند و زیبنده شهرستان بروجرد نیستند.

به گفته وی با احداث آزاد راه اراک- بروجرد- خرم آباد و احداث تقاطع دور برگردان در هشت کیلومتری بروجرد وضعیت ورودی و خروجی شهرستان ساماندهی می شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای ورودی های بروجرد از سمت اراک و خرم آباد تا میدان آیت الله بروجردی جاده شش خطه به همراه بلوار و فضای سبز احداث می شود که قطعا این پروژه، زشتی ورودی های شهر را برطرف خواهد کرد.

شهر بروجـرد مرکز شهرستان بروجرد، دومین شهر پرجمعیت استان لرستان و سی و سومین شهر پرجمعیت ایران است.

این شهر در شمال دشتی حاصلخیز به نام سیلاخور قرار گرفته و قله های مرتفع گرین از مجموعه رشته کوه های زاگرس مانند نواری شمال غربی تا جنوب شرقی آن را در بر گرفته اند.

...................
گزارش از احسان کردی
آخرين بروز رساني ( ۲۵ تير ۱۳۹۴ )
بخشودگی 25 درصدی عوارض ساختمانی در بروجرد به مناسبت عید فطر
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد از بخشودگی 25 درصدی در پرداخت عوارض ساختمانی به مناسبت عیدسعید فطر در این شهر خبر داد.

منوچهر یوسفی در گفت و گو با ایرنا افزود: این تخفیف به پیشنهاد شهرداری بروجرد و موافقت شورای اسلامی این شهر به منظور تسهیل در بازپرداخت عوارض و ترغیب شهروندان بدهکار از روز گذشته 24 تیرماه اعمال شده است.

وی اظهار کرد: صاحبان املاک و اماکن تجاری بدهکار می توانند برای تسویه بدهی خود به شهرداری منطقه یک و دو بروجرد مراجعه و از تخفیف 25 درصدی بهره مند شوند.

شهردار بروجرد با بیان اینکه بیشترین درآمد شهرداری بروجرد از محل پرداخت عوارض می باشد، افزود: پرداخت به موقع عوارض شهرداری توسط شهروندان موجب بالابردن درآمد شهرداری، ارائه خدمات بهتر و تسریع در روند اجرای پروژه های عمرانی شهر می شود.

وی گفت: این طرح از 24 تیرماه تا دوم مرداد ماه به مدت 10 روز ادامه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ تير ۱۳۹۴ )
تذکر بهرام بیرانوند به وزیر ارشاد نسبت به عزل و نصب های سیاسی انتخاباتی در بروجرد

روزهای بروجرد- تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور توسط محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.

به گزارش خانه ملت بهرام بیرانوند  به وزیر نیرو به جلوگیری از برداشت های غیر قانونی آب از رودخانه ها و سفره های آب زیرزمینی تذکر کتبی داد.

همچنین وی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد جلوگیری از عزل و نصب های سیاسی و انتخاباتی در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان لرستان به ویژه بروجرد تذکر کتبی داد.

آخرين بروز رساني ( ۲۴ تير ۱۳۹۴ )
عامل انتشار تصاوير غيراخلاقی دستگير شد
روزهای بروجرد- رئیس پلیس فتای استان لرستان از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر غیراخلاقی شبكه های اجتماعی در شهرستان بروجرد خبر داد.
به گزارش مهر، سرهنگ فرهاد ابدال چگنی در تشریح این خبر به خبرنگاران گفت: خانمی به پلیس فتا بروجرد با شکایتی مبنی بر اینکه فرد ناشناسی از طریق صفحه ای جعلی به نام وی و قرار دادن تصاویر مستهجن و شماره تلفنش باعث هتک حیثیت وی شده است مراجعه کرد.

وی افزود : در این راستا شناسایی و پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور كار ماموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان اظهار داشت: كارشناسان پلیس فتا بروجرد با تحقیقات فنی عامل انتشار این تصاویر غیراخلاقی كه جوانی ۳۱ساله است در بروجرد شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر كردند.

سرهنگ ابدال چگنی با توصیه به اینكه شهروندان باید اینگونه موارد متخلف را سریعتر به پلیس فتا گزارش دهند، خاطر نشان كرد: متهم در بازجویی های اولیه منكر جرم انتسابی شد اما در مواجهه با مستندات و ادله لازم به بزه خود اعتراف و علت این كار غیر اخلاقی را اختلافات مالی اعلام كرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ تير ۱۳۹۴ )
بیانیه شورای اصلاح طلبان بروجرد به مناسبت توافق هسته‌ای
روزهای بروجرد- در پی انجام توافق نامه هسته ای بین ایران و گروه 1+5 شورای هماهنگی اصلاح طلبان بروجرد در بیانیه ای ضمن تبریک به مردم شریف بروجرد از رهبر معظم انقلاب و دولت خدمتگزار تشکر و قدردانی کرده است متن این بیانیه بدین شرح است:
 
به نام خداوند بزرگ
سپاس بیکران به درگاه خداوند یکتا باد که در آستانه ی عید باشکوه فطر کوشش شکوهمند دولت و هیأت مذاکره کننده در مورد پرونده ی هسته ای به نتیجه ای مطلوب رسید و نخستین گام در جهت تأمین منافع ملی با سالها پایمردی ملت سرافراز ایران بودکه با تکیه بر روش شایسته ی خردورزی و اعتدال دولت متعهد و مردمی و پشتیبانی رهبر بزرگوار انقلاب رایت سرافرازی بر ستیغ پیروزی و چکاد پیشرفت بیش از هر زمان دیگری باشکوهتر برافراشته گشته و راستی و درستی گفتمان خردورزانه ی مردم شریف ایران اسلامی در بهره مندی کامل از انرژی هسته ای با توافقی عزت مندانه و در جهت منافع ملی به اثبات رسید و گامی استوار و به هنجار برداشته شد که به خواست خدا سرانجامی نیک خواهد داشت امیداست که دولت محترم رفع گرفتاریهای اقتصادی مردم را بیش از پیش وجهه همت خویش قرار دهد این پیروزی بزرگ رابه مردم عزیز کشورمان بویژه همشهریان فرهیخته و آگاه بروجردی شادباش میگوییم.

روزگار سرافرازی تان پیوسته پایدار باد

شورای اصلاح طلبان بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۲۴ تير ۱۳۹۴ )
توافق هسته ای و تصاویر شادمانی مردم بروجرد(سری دوم)

 

 جشن هسته ای - بروجرد

 جشن هسته ایبروجرد

جشن هسته ای بروجرد

 جشن هسته ای بروجرد

جشن هسته ای بروجرد

 جشن هسته ای بروجرد

جشن هسته ای بروجرد

 جشن هسته ای بروجرد

جشن هسته ای بروجرد 

جشن هسته ای بروجرد 

 جشن هسته ای بروجرد

 جشن هسته ای بروجرد

جشن هسته ای بروجرد

 جشن هست ای بروجرد

 

جشن هسته ای بروجرد 

 جشن هسته ای بروجرد

 جشن هسته ای بروجرد

 جشن هسته ای بروجرد

 جشن هسته ای بروجرد

 جشن هسته ای بروجرد

 عکس از علیرضا سلیمانی

 

آخرين بروز رساني ( ۲۴ تير ۱۳۹۴ )
شادمانی در بروجرد با اعلام توافق هسته‌ای+تصاویر
جشن توافق هسته ای بروجرد
جشن توافق هسته ای - بروجرد 
جشن توافق هسته ای - بروجرد
جشن توافق هسته ای - بروجرد 
جشن توافق هسته ای - بروجرد 
جشن توافق هسته ای - بروجرد 
 
 
 جشن توافق هسته ای - بروجرد
 
 
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۴ )
بروجردی: نتیجه برد در مذاکرات برای ایران حاصل شد
روزهای بروجرد- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است پیروزی در مذاکرات برای ایران حاصل شده و معدل امتیازات ایران در مذاکرات قابل قبول است.

به گزارش افکارنیوز، علاء الدین بروجرودی نماینده مردم بروجرد با اشاره به جمع‌بندی نهایی توافق هسته‌ای در مذاکرات گفت: معتقدم نتیجه برد در این مذاکرات برای ایران حاصل شد.


وی در ادامه با اشاره به نگاه منطقه پس از توافق هسته ای به ایران افزود: ایران در مذاکرات هسته‌ای توانست در مقابل شش قدرت جهان و در جبهه دفاع از منافع ملی خود پیروز باشد و از مراحل سخت مذاکرات عبور کند.


رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه پیروزی ایران در مذاکرات هسته‌ای نه تنها نگاه خاورمیانه که نگاه دنیا را هم به ایران معطوف خواهد کرد بیان داشت: پیروزی ایران در مذاکرات ابعاد جهانی دارد .


بروجردی تصریح کرد: در حال حاضر تمام قدرتهای دنیا از ایران به عنوان کشور موفق در مصاف سخت سیاسی مذاکرات نام خواهند برد.


رییسی کمیسیون امینت ملی وسیاست خارجی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: معتقدم معدل امتیازات دریافتی ایران در مذاکرات هسته‌ای قابل قبول می‌باشد.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۴ )
جانباز بروجردی که چشم‌ها و دست‌هایش را در سردشت جا گذاشت
روزهای بروجرد- امیرمراد گودرزی جانباز بروجردی سال ۶۲ بر اثر انفجار مین در منطقه سردشت چشم‌ها امیرمراد گودرزیو دست‌هایش را از دست می‌دهد و با از دست دادن چشم‌هایش هیچ‌گاه فرزندان خود را ندیده است.

به گزارش تسنیم، شاید در نگاه اول وقتی خنده‌هایش را ببینی و اینکه روی دوپای خود راه می‌رود رنج ناشی از جانبازی‌اش را نتوانی بفهمی اما چشمان پدری که هیچ‌گاه چهره و قد کشیدن چهار فرزندش را ندیده و دستانی که نبود تا به‌نشانه مهرورزی و نوازش بر سر فرزندان کشیده شوند خود حسرتی چندساله در دل می‌کارد.

در بروجرد دلیرمردی زندگی می‌کند که در دوران دفاع مقدس چشم‌ها و دست‌هایش را در منطقه عملیاتی سردشت جا گذشت؛ جانبازی که هیچ‌وقت نه چشمی برای دیدن فرزندانش داشت و نه دستی که بر سر آن‌ها نوازش بکشد.

امیرمراد گودرزی جانباز 70درصدی بروجردی متولد اول آبان 1340 است که از ابتدای حمله صدام به ایران عازم جبهه‌های جنگ شد و 22 فروردین سال 62 در منطقه بوالحسن در محور سردشت بر اثر انفجار مین دو چشم خود را از دست داد، دو دست از آرنج قطع و شنوایی او نیز تا 70 درصد از بین رفته است.

وی همچنین از ناحیه صورت به‌شدت آسیب‌دیده و در جریان انفجار مین تمامی دندان‌های خود را از دست داده و بخش‌هایی از صورت او همچون استخوان ابرو دچار شکستگی شدید شده است.


متن گفت‌وگوی خبرنگار ‌تسنیم ‌با این جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس را در ادامه می‌خوانید:

امیرمراد گودرزی از زمانی که به مناطق عملیاتی اعزام شد، می‌گوید: سال 57 با ورود به ارتش در رشته 121 تخصص مهندسی تخریب مشغول به فعالیت شدم و در دوران دفاع مقدس از سال 59 در مناطق عملیاتی حضور پیدا کردم.

از سال 59 درست شش ماه پیش از آغاز جنگ تحمیلی در قصر شیرین، سرپل ذهاب و دره قطور واقع در مرز ترکیه (ایستگاه رازی) خدمت کردم و پس‌ازآن با آغاز رسمی جنگ تحمیلی با گروهی از دوستان پادگان مهندسی بروجرد در قصر شیرین حضور داشتیم که اکثر دوستان شهید و یا اسیر شدند.

وی اظهار داشت: مأموریتی که در این منطقه مشغول انجام آن بودیم مین‌گذاری اطراف پاسگاه‌ها و راه‌های ورودی به‌منظور جلوگیری از  ورود دشمن به خاک کشور بود.
امیرمراد گودرزی
اوایل سال 60 به لشکر 28 کردستان منتقل شدم
مراد گودرزی می‌گوید: در سال 59 پس از مراجعت از قصر شیرین مجدداً حدود شش ماه در جبهه‌های جنوب بودم و پس‌ازآن در اوایل سال 60 به لشکر 28 کردستان منتقل شدم که تا هنگام مجروحیت در کردستان مشغول خدمت بودم.

22 فروردین سال 62 در منطقه‌ای معروف به بوالحسن واقع در محور بانه ــ سردشت در جریان پاک‌سازی قسمتی از منطقه که توسط دشمن مین‌گذاری شده بود حضور داشتم تا به‌واسطه پاک‌سازی منطقه از مین رزمندگان بتوانند به دشمن پاتک بزنند.
وی افزود: میدان مینی که قصد پاک‌سازی آن را داشتیم، عمدتاً از مین‌های دست‌ساز ساخت دموکرات‌هایی بود که سال‌ها پیش کار گذاشته شده و زیر برف و باران و خاک همچنان باقی مانده بود که خنثی‌سازی آن‌ها کار مشکلی بود.
 
امیرمراد گودرزی
مین در کمتر از یک دقیقه منفجر شد
حوالی عصر بود هنگامی که با دو سرباز وارد میدان مین شدم، چند تا از مین‌ها را خنثی کرده بودیم، مشغول خنثی کردن مین ابتکاری شدم، چون این مین استاندارد نبود، با وجود اینکه آموزش‌های لازم را دیده بودم اما به‌خاطر ساختار خاص متشکل از سیم‌کشی مخصوص و چاشنی‌های الکترونیکی خنثی کردن آن پیچیده بود.

مراد گودرزی می‌گوید: هوا رو به تاریکی می‌رفت، با خود گفتم اگر این مین همین امشب خنثی نشود ممکن است شب‌هنگام سبب مجروحیت رزمندگان شود و از سویی امکان تخریب آن هم به‌دلیل پرسروصدا بودنش وجود نداشت.

تمام سعی ما بر این بود که این مین دست‌ساز بی‌سروصدا خنثی شود که یک‌دفعه صدای انفجاری دشت را فراگرفت و متوجه شدم که مین در دستم هنگام خنثی کردن منفجر شده و این اتفاق در کمتر از یک دقیقه به وقوع پیوست؛ به‌حالت بی‌هوش روی زمین افتادم اما کاملاً متوجه اتفاقات اطرافم می‌شدم ولی قادر به دیدن و حرف زدن نبودم.
امیرمراد گودرزی
خواستم صورتم را پاک‌کنم دیدم دستانم نمی‌رسد
این جانباز بروجردی می‌افزاید: پس‌ازآن نشستم و تصور کردم شاید چیزی به صورتم پاشیده باشد خواستم صورتم را پاک‌کنم دیدم دستانم نمی‌رسد و متوجه شدم که دستانم قطع شده‌اند، خواستم بلند شوم که دیدم از ناحیه پا هم مجروح شده‌ام و نتوانستم هیچ اقدامی انجام دهم؛ با کمک دوستان پس از حدود چهار ساعت پیاده‌روی در کوه‌های منطقه و عبور از چند روستا به آمبولانس رسیدیم.

پس از رسیدن به بیمارستان و انجام اعمال جراحی لازم هنگامی که هوشیاری خود را به دست آوردم متوجه شدم یکی از دوستان هم‌رزمم نیز مجروح شده و در آن بیمارستان بستری بود. او که از هم‌استانی‌های ما بود از اینکه مجروح شده بود ناراحت بود و اظهار گلایه می‌کرد، به او گفتم: همه، ما لر‏ها را به غیرت و استواری می‌شناسند، پس باید امروز و در اینجا این استواری را ثابت کنیم. او پس از به دست آوردن سلامتی خود مجدداً به جبهه نبرد حق علیه باطل رفت و به فیض شهادت نائل آمد.
 
امیرمراد گودرزی 
همسرم خودش را وقف من کرد
امیرمراد گودرزی می‌گوید: پس از 32 سال با شرایط جسمانی خود خو گرفته‌ام؛ در ابتدا برای انجام امور شخصی خود نیازمند کمک اطرافیانم بودم و در این راه همسر فداکارم که در آن موقع تنها 18 سال داشت به من کمک زیادی می‌کرد و درواقع خود را وقف من کرده بود.

اکنون پس از گذشت 32 سال از جانبازی‌ام بیش از 70 درصد کارهایم را خودم انجام می‌دهم اما هرازگاهی مجبور می‌شوم برای ادامه طول درمانم اقدام کنم و این رنج زیادی را برایم به‌دنبال دارد.

او که اکنون نیمی از شنوایی خود را در جریان موج انفجار مین از دست داده است، از مشکلات شنوایی خود این‌چنین یاد می‌کند: هم‌اکنون با وجود یک دستگاه که به‌منظور کمک به شنوایی‌ام در جمجمه‌ام جاگذاری شده و می‌توانم قدری صداهای اطرافم را بشنوم ولی همچنان صداهای معمولی را به‌خوبی نمی‌توانم بشنوم، برای همین اطرافیانم مجبورند با صدای بلند با من تکلم کنند که خود مشکلاتی را برای خانواده‌ام به وجود آورده است.
 
امیرمراد گودرزی 

بیش از 40 بار مورد اعمال جراحی سنگین قرار گرفتم
این جانباز بروجردی علاوه بر دو دست، چشم‌ها و دو گوش خود، از ناحیه پای خود نیز به‌واسطه ترکشی که در پا دارد احساس ناراحتی می‌کند و می‌گوید: تعدد این مشکلات در بدن من به‌گونه‌ای است که هر چند وقت یک‌بار مرا به بیمارستان و اعمال جراحی مختلف می‌کشاند که تاکنون بیش از 40 بار مورد اعمال جراحی سنگین قرار گرفتم.

امیرمراد گودرزی بیان کرد: هیچ‌گاه از این وضعیت خود اعتراض نکرده‌ام چون معتقدم همه این سختی‌ها گذرا و فانی هستند و آنچه باقی می‌ماند زندگی و حیات ابدی است و این‌گونه تحمل این سختی‌ها برایم آسان می‌شود.

وی که اینک حافظ قرآن و طلبه علوم دینی است از موفقیت‌های خود پس از جانبازی‌اش این‌چنین می‌گوید: پس از سپری شدن مدت درمانم به این فکر افتادم که باید برنامه‌ریزی جدیدی متناسب با شرایط جسمانی‌ام برای زندگی خود داشته باشم بنابراین شروع به ادامه دادن تحصیلاتم کردم و موفق به اخذ لیسانس خود به‌فاصله چند سال پس از جانبازی شدم.
 
 امیرمراد گودرزی
 
سال 73 شروع یادگیری دروس حوزوی
گودرزی که اینک حافظ بیش از نیمی از قرآن کریم است آشنایی با قرآن کریم را شیرین‌ترین لحظه زندگی خود عنوان می‌کند و به‌واسطه علاقه و دوستی خود با قرآن کریم توانسته است بر مشکلات ناشی از نقص عضو خود فائق آمده و آن‌ها را در مقابل هدف خود ناچیز انگارد.
این جانباز سرافراز از سال 73 شروع به یادگیری دروس حوزوی و فراگیری احکام دینی و فعالیت گسترده در این راستا کرده است.


امیرمراد گودرزی جانباز سرافراز جنگ تحمیلی با تواضع بزرگ‌ترین آرزوی خود را عاقبت‌به‌خیری برای ملت بزرگ ایران می‌داند و عمل به آیه 46 سوره مبارکه انفال را تنها درخواست خود از مسئولان کشور ذکر کرده و می‌گوید: اگر همه ما اتحاد و هم‌بستگی خود در کشور را حفظ کنیم مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای جنایتکار می‌زنیم و این‌گونه دل امام راحل و شهدای عظیم‌الشأن شاد می‌شود چراکه آمریکا به‌فرموده مقام معظم رهبری هیچ‌گاه قابل‌اعتماد نبوده و وعده‌های او همواره دروغ بوده است.
 
 امیرمراد گودرزی
سال 82 به دیدار مقام معظم رهبری مشرف شدم
نبود اتحاد و هم‌بستگی میان مردم و مسئولان همواره کاروان جانبازان دفاع مقدس را رنج می‌دهد چراکه آن‌ها شاهد لحظات دشوار رشد این انقلاب در طول سالیان بوده‌اند و جانبازان هستند که در تمام شرایط حتی با وجود رنج جسمانی خود حاضرند بار دیگر برای انقلاب جانبازی کنند.

امیرمراد گودرزی که پیروی از منویات رهبری را سرلوحه زندگی خود قرار داده است در سال 82 به دیدار مقام معظم رهبری مشرف شده و یک جلد کلام‌الله مجید از دست معظم‌له دریافت کرده است.
وی با شور و شعف از آن دیدار این‌چنین می‌گوید: مقام معظم رهبری پس از ملاقات با بنده و خانواده‌ام ما را مورد لطف خود قرار دادند و توصیه‌هایی به من داشته‌اند که از آن جمله فرمودند: شما بیان خیلی خوبی دارید، می‌توانید به تدریس بپردازید.
 
 
 
همسرم همانند مومیایی باندپیچی‌شده بود
همسر جانباز امیرمراد گودرزی می‌گوید: هنگامی که همسرم در بانه مجروح شد ما تا مدتی از وضعیت ایشان اطلاعی نداشتیم و پس از 10 روز وقتی برای ادامه درمان به تهران اعزام شد، به ما اطلاع دادند که برای دیدن او به بیمارستان برویم اما تا آن هنگام نمی‌دانستم که برای او چه اتفاقی افتاده، چون به ما گفته بودند فقط تیر خورده است.

برای ملاقات او به تهران رفتم و همسرم را در شرایطی که از نوک پا تا سر همانند مومیایی باندپیچی شده بود، دیدم.

وی افزود: آن زمان همه اقوام و دوستان برای ابراز همدردی به تهران آمده بودند اما من هیچ عکس‌العمل خاصی نداشتم و فقط گریه می‌کردم.

سختی‌های بزرگ کردن فرزندان
همسرم مرا صدا کرد و ماجرای مجروح شدنش را برای من شرح داد، این که چگونه بینایی چشمانش و هر دو دستش را از دست داده است که من تنها در پاسخ  به او می‌گفتم اشکال ندارد.
اما هنگامی‌که ملافه را از روی بدن باندپیچی‌شده او کنار زدم خوفی در دلم نشست ولی همین که همسرم هنوز سایه‌اش بالای سرم بود خدا را شاکر بودم.

وی از سختی‌های نگهداری از همسرش در طول سالیان پس از جانبازی‌اش می‌گوید و می‌افزاید: مشکلات نگهداری از چهار فرزندم از سویی دیگر گاهی مرا خسته می‌کرد ولی باید صبر می‌کردم و این صبر و استقامت را با توکل کردن به خداوند به دست آوردم؛ با وجود سختی‌ها هیچ‌وقت ناامید نشدم و شکایتی به خدا نکردم.

به‌علت دور بودن از خانواده خود و همسرم، در برابر سختی‌ها و مشکلات دست تنها بودم به‌گونه‌ای که وقتی فرزندانم بیمار می‌شدند باید به‌تنهایی برای معالجه آن‌ها اقدام می‌کردم.
 
امیرمراد گودرزی 
 
 تا چندین ماه حتی قادر به آب‌خوردن هم نبود
همسر گودرزی می‌گوید: در ابتدا نگهداری از همسرم به‌دلیل شرایط جسمی و بیماری که داشت خیلی برایم سخت بود چون تا چندین ماه حتی قادر به آب خوردن هم نبود.
یک روز همسرم تشنه بود و آب می‌خواست، من هم به‌خاطر بی‌اطلاعی از شرایط او وقتی به او آب دادم متوجه شدم که پوست لبش روی لیوان چسبیده است و این لحظه دردناک را هرگز فراموش نمی‌کنم.

وی افزود: یک‌بار شب‌هنگام بر اثر ترکش‌های به‌جای‌مانده‌ای که در صورت و بینی داشت، خون‌دماغ شدند و در حدی بود که دستمال کارساز نبود و خانواده‌های ما هم رفته بودند شهرستان و من هیچ کاری از دستم ساخته نبود فقط گریه می‌کردم و همسایه‌ها را صدا می‌زدم ولی هیچ‌کس کاری نمی‌توانست انجام دهد، خون‌دماغ او به‌قدری شدید بود که با ظرف خون را به بیرون می‌ریختیم، آن شب به من خیلی سخت گذشت.

این همسر نمونه که همچون دیگر همسران جانبازان با از خود گذشتگی نمونه‌ای کامل از یک زن ایرانی مسلمان را در خانواده خود نشان داده است، حل مشکلاتش را در طول این سال‌ها مدیون عشق و علاقه‌اش به همسر و 4 فرزند خود می‌داند.
همسرم هیچ‌گاه چهره بزرگ شدن چهار فرزندم را ندیده است

چهار فرزند من پس از مجروحیت همسرم به دنیا آمده‌اند و او هیچ‌گاه چهره آن‌ها را و بزرگ شدنشان را ندیده است و این حسرت بزرگی برای من است که او نمی‌تواند زیبایی‌های پیرامونش را ببیند و از ابتدای جوانی تاکنون با درد ناشی از جراحت‌های متعددی که دارد دست و پنجه نرم می‌کند اما هیچ‌گاه حتی کوچک‌ترین شکایتی نمی‌کند که بدانم درون او چه می‌گذرد.

این همسر فداکار که از زندگی با همسرش ابراز رضایت می‌کند، می‌گوید: در این سال‌ها سختی‌های فراوانی را کنار هم سپری کرده‌ایم اما هیچ‌گاه خانواده و اطرافیانم از حمایت‌های معنوی خود مرا رها نکردند و اگر نبود حمایت آن‌ها نمی‌توانستم سختی این سال‌ها را تحمل کنم، درواقع حضور همسرم حتی با شرایط جسمانی‌اش قوت قلبی برای من و خانواده‌ام بوده است.

همسر نمونه این جانباز که همچون دیگر همسران جانبازان با از خود گذشتگی نمونه‌ای کامل از یک زن ایرانی مسلمان را در خانواده خود نشان داده است، حل مشکلاتش را در طول این سال‌ها مدیون عشق و علاقه‌اش به همسر و چهار فرزند خود می‌داند و شیرین‌ترین لحظه زندگی خود را تولد فرزندانش می‌داند.

این بانوی فداکار همچون همسرش با تواضع بزرگ‌ترین آرزوی خود را عاقبت‌به‌خیری برای همه جوانان و در سایه ولایت فقیه می‌داند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۴ )
شماره جدید هفته نامه شمیم بروجرد منتشر شد
 
شمیم بروجرد 

آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۴ )
۲۲ مدرسه هیئت‌امنایی در شهرستان بروجرد مشغول فعالیت هستند
روزهای بروجرد- مدیر آموزش‌ و پرورش بروجرد گفت: ۲۲ مدرسه هیئت‌امنایی در شهرستان بروجرد مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش تسنیم، جمشید ابوالفتحی در  جلسه بررسی عملکرد مدارس هیئت‌امنایی شهرستان بروجرد، با بیان اینکه 22 مدرسه هیئت‌امنایی در شهرستان بروجرد مشغول به فعالیت است، اظهارداشت: احراز شرایط خاص برای تبدیل یک مدرسه عادی به هیئت‌امنایی به عهده شورای آموزش‌ و پرورش است.

وی افزود: ویژگی‌ها و شرایط خاصی برای تبدیل مدارس به هیئت‌امنایی در نظر گرفته‌شده که در جریان برگزاری جلسه‌ای با هیئت‌امنا و شورای آموزش‌ و پرورش مجوزهایی در رابطه با دو شیفته‌شدن بعضی از مدارس واجد شرایط صادر شده است.
مدیر آموزش‌ و پرورش بروجرد عنوان کرد: همچنین صدور مجوز ادامه فعالیت این مدارس در دو شیفت صبح و عصر بلامانع بوده و  این مدارس می‌توانند فعالیت‌های فوق‌برنامه خود را در روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز ادامه دهند.

ابوالفتحی به مجوز شورای آموزش‌وپرورش مبنی بر واریز شهریه به‌حساب مدرسه اشاره و بیان کرد: با توجه به مکانیزه بودن سیستم ثبت‌نام و حسابداری مدارس، شهریه باید به نام و مشخصات دانش‌آموز به‌حساب مدارس واریز شود.

وی بابیان اینکه تاکنون هیچ‌گونه تخلفی در راستای اخذ شهریه در مدارس هیئت‌امنایی گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: در صورت بروز هرگونه تخلف در راستای اخذ مبالغی بیش‌ازحد مجاز و تعیین شده شهریه‌ها با مسئول مربوطه بر اساس ضوابط آموزش‌وپرورش برخورد می‌شود.

مدیر اداره آموزش‌وپرورش بروجرد با برشمردن مهم‌ترین مزایای مدارس هیئت‌امنایی نسبت به دیگر مدارس گفت: وجود حداقل یک کلاس هوشمند در هر مدرسه با توجه به توان مالی، فضای آموزشی و امکانات مدرسه از مزایای مهم این‌گونه مدارس است.
ابوالفتحی با اشاره به‌ضرورت هوشمند سازی کلاس‌های مدارس این شهرستان اظهار داشت: این امر به دلیل هزینه‌بر بودن آن نیازمند اعتبارات خاصی است که با توجه به‌ضرورت این مهم هوشمند سازی کلاس‌های مدارس به‌مرور در هر مدرسه انجام می‌شود.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت به‌منظور آموزش مدیران و مربیان مدارس هیئت‌امنایی در استان خبر داد و افزود: همه‌ساله دوره‌های ضمن خدمت و برنامه‌های منسجمی در راستای اهداف مدارس هیئت‌امنایی با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش در سراسر استان برگزار می‌شود که مدیران این مدارس با شرکت در این برنامه‌های چندروزه در راستای تعالی این مدارس آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۴ )
گزارش جلسه کارگروه اشتغال بروجرد / بهانه‌گیری برخی بانک‌ها در اعطای تسهیلات
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: برخی بانک‌های شهرستان در اعطای تسهیلات به مددجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی بهانه‎گیری می‎کنند.

به گزارش فارس، مسلم پورقاسمیان در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار کرد: بانک‎ها نباید در ارائه تسهیلات به مددجویانی که اقساط عقب افتاده وام زلزله دارند، کوتاهی کنند.

وی عنوان کرد: سال گذشته درصد ایجاد اشتغال در حوزه کمیته امداد شهرستان بروجرد در مقایسه با سایر شهرستان‎های استان لرستان پایین‎تر بوده است.

فرماندار بروجرد با اشاره به عدم رضایت استانداری از پایین بودن اعتبارات جذب شده در این زمینه، افزود: باید این معضل در شهرستان و در حوزه‎های مختلف ریشه‌یابی و برطرف شود.

پورقاسمیان با اشاره به اینکه شهرستان بروجرد توان ایجاد اشتغال در میان مددجویان نهادهای حمایتی را دارد، خاطرنشان کرد: در سال‏‌های گذشته این شهرستان در جذب اعتبارات به منظور ایجاد اشتغال رتبه برتری در استان لرستان داشته است.

وی به فعالیت مطلوب بانک‎ها در سایر شهرهای استان اشاره و تاکید کرد: باید عدم عملکرد مطلوب بانک‎های عامل در شهرستان بروجرد در این باره ریشه‌یابی شود.

پورقاسمیان تاکید کرد: دستگاه‏‌های مسئول و مرتبط در این زمینه باید همه تلاش خود را به منظور جبران کم‌کاری‏‌ها در مدت زمان باقی مانده از سال به کار گیرند.

پورقاسمیان با اشاره به برخی سخت‌گیری‏‌های بانک‎ها در خصوص معرفی ضامن از سوی مددجویان متقاضی وام خودکفایی، تاکید کرد: بانک‎ها باید به منظور اعطای تسهیلات تا 15 میلیون یک ضامن و بیش از این میزان دو ضامن را از این متقاضیان درخواست کنند.

وی یادآور شد: در صورتی که مددجویی موفق به ارائه مدارک قانونی به بانک‏‌ها نبود، بانک‌ها موظف به اعلام این موارد به نهادهای حمایتی و درخواست جایگزین برای آنها باشند.

فرماندار بروجرد با اشاره به نیاز برگزاری جلسات بیشتری در مقایسه با گذشته به منظور رفع موانع در این زمینه، ادامه داد: برگزاری جلسات و پیگیری و رفع مشکلات مطرح شده در آنها موجب رفع بسیاری از این مشکلات می‏‌شود.
 
 
معاون عمرانی فرمانداری بروجرد: نارضایتی استانداری لرستان از کاهش رتبه ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد بروجرد

معاون عمرانی فرمانداری بروجرد نیز در این جلسه گفت: استانداری لرستان از کاهش رتبه ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد این شهرستان در سال گذشته ناراضی است.
 
محمد کیانی اظهار کرد: دستگاه‎های مرتبط باید به منظور جبران کاستی‎های گذشته همه تلاش خود را به کار گیرند.

وی با اشاره به پایین بودن میزان جذب اعتبار سال گذشته شهرستان بروجرد در این زمینه، خاطرنشان کرد: عدم همکاری مطلوب دستگاه‎های مربوط از جمله دلایل پایین آمدن رتبه جذب اعتبار اشتغال مددجویان در این شهرستان است.

این مسئول ادامه داد: گزارش نکردن مشکلات و موانع بر سر راه ایجاد اشتغال در میان مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد از سوی این نهاد حمایتی موجب عدم پیگیری فرمانداری شده است.

کیانی به عدم همکاری بانک‌‏ها در اعطای تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان بروجرد اشاره و عنوان کرد: متأسفانه برخی بانک‎ها به دلیل قرض‌الحسنه بودن و سود پایین این دسته از تسهیلات از اعطاء آنها به مددجویان کوتاهی می‏‌کنند.

وی با اشاره به پایین آمدن میزان اعتبارات کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد در سال 94، خاطرنشان کرد: علت پایین آمدن اعتبارات این نهاد حمایتی درصد پایین ایجاد اشتغال در میان مددجویان است.

کیانی در پایان اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان نیز باید به منظور مرتفع شدن این دسته از مشکلات پیگیری‎های لازم را انجام دهد.
 
 
مدیر کمیته امداد امام خمینی بروجرد: به 135 مددجوی کمیته امداد بروجرد تسهیلات خودکفایی اعطا شده است

مدیر کمیته امداد امام خمینی بروجرد نیز در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان گفت: از میان 421 طرح خودکفایی معرفی شده به بانک‏‌های عامل به منظور دریافت تسهیلات خوداشتغالی از سوی کمیته امداد امام خمینی این شهرستان، به 135 طرح تسهیلات اعطا شده است.

علی معظمی‌گودرزی ظهر امروز  اظهار کرد: بانک ملی از میان 118 مددجوی معرفی شده در سال گذشته به این بانک به منظور دریافت تسهیلات خوداشتغالی، به 45 تسهیلات اعطا کرده است.

وی عنوان کرد: از مجموع 180 مورد معرفی شده به بانک صادرات نیز 26 مورد وام خوداشتغالی دریافت کرده‌‏اند.

این مسئول با اشاره به ارائه طرح‏‌های مطلوب از سوی این نهاد حمایتی به منظور ایجاد اشتغال در میان مددجویان، عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی شهرستان بروجرد از نظر کارایی رتبه نخست را در میان سایر شهرستان‎های استان به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به عدم همکاری برخی بانک‏‌های عامل در این باره، ادامه داد: متاسفانه عدم همکاری برخی بانک‏‌ها موجب پایین آمدن رتبه ایجاد اشتغال در میان مددجویان کمیته امداد امام خمینی شهرستان بروجرد شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی بروجرد به اطلاع‌رسانی‎های صورت گرفته از سوی این نهاد حمایتی اشاره و خاطرنشان کرد: طی گزارشی به استانداری عدم همکاری برخی بانک‎ها به منظور اعطای تسهیلات به مددجویان کمیته امداد امام خمینی اعلام شده است.

معظمی‌گودرزی اضافه کرد: از جمله دلایل پایین بودن همکاری از سوی بانک‎ها تخصیص اعتبار در ماه‎های آخر سال عنوان شده است.

وی با اشاره به همکاری مطلوب برخی بانک‌ها در این زمینه یادآور شد: برخی بانک‎های عامل درصد بالایی از موارد معرفی شده به منظور دریافت وام خودکفایی را در سال گذشته انجام داده‎اند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی بروجرد ادامه داد: این نهاد حمایتی آمادگی دارد تا در صورت هرگونه منع قانونی به منظور اعطای تسهیلات به مددجویان جایگزین آنها را به بانک‎ها معرفی کند.

معظمی‌گودرزی با اشاره به عدم همکاری بانک‌‏ها با جایگزینی طرح‌‏های جدید، خاطرنشان کرد: تنها بانک ملی همکاری مطلوبی در زمینه طرح‎های جایگزین در این شهرستان داشته است.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۱ تير ۱۳۹۴ )
۴۰ روستای بروجرد با بحران کم‌آبی شدید روبه‌رو هستند
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای اسلامی لرستان گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰ روستا در حوزه مرکزی و شمال شهرستان بروجرد با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

به گزارش تسنیم، احمدرضا محمدی ظهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کاهش محسوس سطح آب منابع آبی این شهرستان بحرانی جدی برای بروجرد در سال‌های آتی نه چندان دور رقم می‌زند.

وی با بیان این‌که بحران کم‌آبی در چند سال آینده به مشکلی جهانی تبدیل می‌شود، افزود: منابع آبی شهرستان بروجرد به حد پایینی از ظرفیت خود رسیده است به گونه‌ای که در سال‌های اخیر بیش از40 روستا در حوزه مرکزی شهرستان بروجرد با مشکل کمبود آب شرب و کشاورزی مواجه بوده‌اند.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و خدمات  شهری شورای اسلامی استان لرستان از انجام اقداماتی به منظور آب‌رسانی به روستاهای کم‌آب این شهرستان خبرداد و عنوان کرد: در حال حاضر با توجه به فعالیت‌های انجام شده در این زمینه از تعداد روستاهای کم‌آب در حوزه شهرستان بروجرد کاسته شده است.

وی بیان کرد: اداره آبفای این شهرستان در جریان مشارکتی با اداره آب و فاضلاب شهری چند حلقه چاه واقع درجنوب بخش مرکزی این شهرستان حفر کرده که در گذشته اداره آبفا آن‌ها را احداث کرده است و در اختیار آب و فاضلاب شهری به منظور تأمین آب شمال شهر گذاشته است.

محمدی وجود معارضان را دلیل اصلی عدم برداشت از این حلقه چاه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات متعدد در فرمانداری با این معارضان نیز نتیجه‌بخش نبوده و نتوانسته است ادعای مالکیت آن‌ها بر این چاه‌ها را به اثبات رساند.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و خدمات  شهری شورای اسلامی استان لرستان تصریح کرد: البته باید گفت تا حدودی نیز حق با معارضان است چراکه این منطقه نیز به منظور تأمین آب کشاورزی با مشکل برخورد می‌کند اما درصورت دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش بسیاری از مشکلات روستاهای مناطق شمال بروجرد برطرف می‌شود.

وی با بیان این‌که این چاه‌ها در گذشته با همکاری منابع طبیعی و با تعهدات محلی و بدون سند ومدرک حفر شده است، گفت: البته مسئولان شهر طرحی در مسیر دره سیدی هفت روستا به نام طرح مجتمع شهید کاوند در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسانند که تا حد زیادی مشکل کم‌آبی این منطقه را برطرف می‌کند.

محمدی به انتقال خط لوله آب از شهرک‌های نیاوران و مسکن مهر به روستای گیجالی این شهرستان اشاره و عنوان کرد: این اقدام در راستای رفع مشکلات کم‌آبی ساکنان این روستا انجام شده است اما به منظور رفع کامل مشکل کم‌آبی این مناطق باید تمهیداتی بلندمدت اندیشیده شود.

وی به مشکلات کم‌آبی در روستاهای جنوب شهر بروجرد اشاره و بیان کرد: در این روستاها نیز در حال حاضر قطعی آب در برخی مقاطع رخ می‌دهد که با طرح اتصال روستا به هم هیچ روستایی بدون آب نمی‌ماند اما اجرای این طرح تنها در صورت حمایت‌های استانی می‌تواند به طرحی مطلوب به منظور جبران کم‌آبی‌ها در روستاهای این شهرستان تبدیل شود.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و خدمات  شهری شورای اسلامی استان لرستان از پیگیری طرح هادی اختصاص داده شده به این شهرستان در سال جاری خبر داد و افزود: در حال حاضر طرح هادی روستای سرآب به صورت کامل در حال انجام است و به عنوان روستای نمونه در بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ تير ۱۳۹۴ )
50 میلیارد ریال اعتبار در طرح تحول نظام سلامت در بروجرد هزینه شد
روزهای بروجرد- رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: 50 میلیارد ریال اعتبار از ابتدای طرح تحول نظام سلامت تاکنون در شهرستان بروجرد هزینه شده است.

محسن صیرفی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این اعتبار در طرح های هتل لینگ طرح تحول نظام سلامت هزینه شده است، افزود: 30 میلیارد ریال از این اعتبار برای احداث زایشگاه، اورژانس، جراحی دو و محوطه سازی بیمارستان های امام و چمران هزینه شده است.

وی اظهار کرد: 20 میلیارد ریال نیز برای خرید تجهیزات و دستگاه های پزشکی ازجمله پمپ جراحی قلب و بیش از 10 تخت ICU ، NIC و تخت های مراقبتی هزینه شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به نقش و حمایت خیرین در توسعه و تجهیز مراکز درمانی این شهرستان گفت: خیرین 21 میلیارد و 500 میلیون ریال برای توسعه و تجهیز اورژانس بیمارستان های چمران و امام خمینی(ره) و احداث سوله بیمارستان چمران اهدا کردند.

وی اظهار امیدواری کرد اورژانس جدید بیمارستان امام خمینی(ره) بروجرد تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

صیرفی افزود: هشت بسته طرح تحول سلامت هم اکنون در بروجرد در حال اجرا است.

آخرين بروز رساني ( ۲۱ تير ۱۳۹۴ )
به دلیل تداوم خشکسالی؛ کشت گیاهان آبدوست در لرستان ممنوع شد
روزهای بروجرد- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان از ممنوعیت کشت گیاهان آبدوست در اراضی کشاورزی استان خبر داد.کشت گیاهان آبدوست در لرستان ممنوع شد علی امید سیفی در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به تداوم خشکسالی و کاهش چشمگیر آب رودخانه ها کشت هندوانه ، سیب زمینی ، ذرت ، برنج و سایر گیاهان آبدوست در استان ممنوع شده است. وی اظهار داشت: از روستائیان ، کشاورزان و بهره برداران اراضی حاشیه رودخانه های لرستان به خصوص رودخانه کشکان و سرشاخه های آن در محدوده شهرستان های خرم آباد ، سلسله ، چگنی و پلدختر درخواست می شود از کشت سبزیجات ، صیفی جات ، جالیز و کشت های تابستانه و پاییزه خودداری کنند . وی با اشاره به اینکه مسوولیت هرگونه خسارت ناشی از عدم تامین آب به عهده بهره برداران است افزود : با متخلفین از طریق مراجعه قانونی برخورد می شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ )
مصرف برق خانگی در بروجرد ۸ درصد افزایش‌ یافت

روزهای بروجرد- مدیر امور برق شهرستان بروجرد گفت: مصرف برق در بخش مشترکان خانگی بروجرد ۸ درصد افزایش‌یافته که امکان خاموشی در فصول گرم سال را افزایش داده است.

به گزارش تسنیم، محمدعلی خسروی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مصرف بی‌رویه برق در شهرستان بروجرد احتمال خاموشی برای ادامه فصل گرما را دوچندان کرده است.


وی با ابراز تأسف از عدم توجه شهروندان بروجردی در هشدارهای اداره برق این شهرستان مبنی بر کاهش مصرف در فصول گرم سال، عنوان کرد: متأسفانه به رغم هشدارهای جدی اداره برق شهرستان بروجرد در کاهش برق مصرفی، این هشدارها از سوی شهروندان نادیده گرفته‌شده و برق مصرفی در این شهرستان همچنان در حال افزایش است.


مدیر امور برق شهرستان بروجرد از رشد 8 درصدی برق مصرفی حوزه خانگی این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: اگر این میزان مصرف برق در حوزه خانگی ادامه رو به فزونی داشته باشد با توجه به گرمای بی‌سابقه‌ای که در روزهای آتی تابستان پیش‌بینی می‌شود، به‌ناچار باید منتظر خاموشی‌های موضعی از سوی شرکت برق در برخی نقاط شهرستان بروجرد باشیم.
خسروی بابیان اینکه در مصرف برق میزان تولید و مصرف یکسان است، عنوان کرد: بر این اساس در حوزه تولید و پس‌ازآن مصرف در نقطه سربه‌سر قرارگرفته‌ایم که تنها باصرفه جویی 10 درصدی در مصرف برق می‌توان از فشار مصرف کاهش داده و برای فصل گرما مشکلی پیش نمی‌آید.


وی از شهروندان بروجردی خواست با دقت در مصرف برق این اداره را در خدمت‌رسانی مطلوب در فصل گرم سال یاری رسانده تا مشکلی برای شهروندان پیش نیاید.


مدیر امور برق شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: قرار گرفتن برخی تیرهای برق در معابر به واسطه عریض شدن خیابان‌های 12 و 18 متری این شهرستان مشکلاتی را برای ساکنان این نواحی به وجود آورده است که پس از اتمام مراحل جابجایی این مشکلات برطرف می‌شود.


خسروی گفت: اجرای 5 درصد باقیمانده از جابه‌جایی این تیر برق‌های منوط به تخریب مغازه‌های موجود در این معابر است که این امر توسط شهرداری بروجرد صورت می‌پذیرد که تلاش می‌شود با تسریع در این امر روند برق‌رسانی به این معابر به سرعت انجام شود.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۴ )
هفته تشکر مسئولین از همدیگر در بروجرد!/ شما از چه کسی تشکر می کنید؟

روزهای بروجرد- در هفته گذشته بنرهای متعددی در سطح شهر بروجرد نصب شد که مضمون آنها تشکر مسئولین از همدیگر بود.

سپاسگزاری از خلق و خدمتگزاران واقعی مردم سنت پسندیده ای است که باید توسط خود مردم انجام پذیرد، اما اینکه مسئولان محترم در بروجرد با نصب بنرهای متعدد در سطح شهر از همدیگر تقدیر و تشکر کنند، جای سوال دارد .

با ذکر این مختصر از شما همراهان عزیز درخواست می کنیم تشکر خودتان را از کسانی که لازم می‌دانید در بخش نظرات همین پست بیان دارید به امید آنکه این نهضت بنری روزی از شهر رخت بربندد.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۴ )
کاهش 38 درصدی وقوع جرم در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد از کاهش 38 درصدی وقوع انواع جرائم در سه ماه نخست سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فارس، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات پیشگیرانه عوامل انتظامی این شهرستان آمار انواع جرائم در بروجرد کاهش چشم‌گیری داشته است.

وی افزود: در بررسی به عمل آمده آمار کاهش انواع جرائم حوزه استحفاظی این فرماندهی در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 38 درصدی داشته است.

دلیری در ادامه عنوان کرد: این موفقیت پلیس نتیجه تلاش شبانه‌روزی عوامل انتظامی این شهرستان و به‌کار‌گیری اقدامات پیشگیرانه از جمله طرح آموزش همگانی و هشدار پلیسی در مساجد و مدارس، راه‌اندازی گشت‌های آشکار رعد و افزایش گشت‌های فوریتی پلیس 110 و همچنین همکاری و تعامل خوب مردم با پلیس بوده است.

فرمانده انتظامی بروجرد ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردم با پلیس در اجرای طرح‌های پاکسازی و انتظامی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، مراتب را در اسرع وقت از طریق فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند، تا نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۴ )
یارمحمدی: هنرمندان صنایع دستی آثار خود را برای دریافت نشان بین المللی یونسکو ارسال کنند
روزهای بروجرد- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: اغلب صنایع دستی شهرستانیارمحمدی: هنرمندان صنایع دستی آثار خود را برای دریافت نشان بین المللی یونسکو ارسال کنند بروجرد قابلیت دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا را دارند.

حجت الله یارمحمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سومین دوره برنامه داوری نشان ملی مرغوبیت در شهریورماه سال جاری برگزار می شود که هنرمندان صنایع دستی می توانند بهترین اثر تولیدی خود را برای داوری ارایه دهند.

وی اظهار کرد: آثار هنرمندانی که موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی می شوند به جلسه داوری جهت دریافت نشان بین المللی یونسکو(مهر اصالت) ارسال می شوند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: داشتن مهر اصالت در واقع شناسنامه ای معتبر برای نوع سازه، مکان و خاستگاه آثار هنری است و با این مهر کسی نمی تواند ادعا کند خالق و پدیدآورنده آثار است.

وی گفت: هنرمندان صنایع دستی بروجرد در سال های اخیر پنج نشان مهر اصالت از یونسکو دریافت کرده اند که مربوطه به رشته های شیشه و بلور و سازهای سنتی می باشند.

یارمحمدی افزود: محمد حسن ورمزیاری در سال 1392 در رشته ماشته بافی(شال)، احسان محمدی در رشته ساخت ساز سنتی(سنتور) و مجید نیک اعتقاد در دو کالای حرمی بافی موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی شدند.

وی ضمن دعوت از هنرمندان بروجرد برای شرکت در سومین دوره برنامه داوری نشان ملی مرغوبیت گفت: داوران، آثار هنرمندان را از لحاظ مرغوبیت، اصالت، نوآوری در طرح و اجرا، قابلیت حضور در بازار و کاربردی بودن، سازگاری با محیط زیست و قوانین جاری کشور مورد بررسی قرار می دهند.

به گفته وی اغلب هنرهای دستی بروجرد بویژه دست بافته ها، آثار تولید شده از چوب و هنرهای تلفیقی قابلیت شرکت در این داوری، راهیابی به مراحل بعدی و دریافت مهر اصالت را دارند.

ورشو، مسگری، جاجیم بافی، گلیم بافی، صابون پزی، گیوه دوزی، ماشته بافی و چاقوسازی از جمله صنایع دستی بروجرد به شمار می روند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۴ )
راهپیمایی روز قدس در بروجرد

 

 

 روز قدس بروجرد

 روز قدس بروجرد

روز قدس بروجرد 

روز قدس بروجرد 

روز قدس بروجرد 

روز قدس بروجرد 

روز قدس بروجرد 

روز قدس بروجرد 

روز قدس بروجرد 

 روز قدس بروجرد

روز قدس بروجرد 

عکس از مهدی گودرزی

آخرين بروز رساني ( ۱۹ تير ۱۳۹۴ )
معظمی گودرزی: مقامات استانی کم لطفی را در حق قهرمانی تکمیل کردند
روزهای بروجرد- قهرمان تیم ملی دوچرخه سواری در بخش جاده گفت: مقامات استانی بارها وعده وعید تجلیل بعد از مسابقات را داده‌اند اما کم لطفی هایشان در این خصوص تکمیل شده است.

آروین معظمی گودرزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران بیان داشت: مدت زمان زیادی است که از قهرمانی من در عرصه‌های مختلف می‌گذرد اما متاسفانه هیچ تجلیل یا قدردانی از سوی مقامات استان بر وجود با وجود وعده‌های زیاد، انجام شده است من هم دیگر از این همه کوچک شدن خسته شده‌ام.

معظمی گودرزی در خصوص حمایت‌های فدراسیون تاکید کرد: خود فدراسیون دوچرخه سواری نیز حمایت‌ها و زحمات بی دریغ خود را انجام داده است و در قسمت سخت افزاری هم کمک شایانی انجام می‌دهد و در حال حاضر نیز در حال طراحی برنامه‌ای اساسی به منظور حضور رکابزنان در المپیک ریو 2016 در مرداد ماه سال آتی است اما با وجود فشارهای فدراسیون به هیئت استان، آنها اصل به نیازهای دوچرخه سوار توجهی نمی‌کنند.

**با کمبود مسابقه مجالی برای مانور نداریم

قهرمان دوچرخه سواری در خصوص مشکلاتی که برای تمرین دارد اظهار داشت: مشکلات همیشه وجود دارد به عنوان مثال ما فقط در مسابقاتی رکاب می‌زنیم که در تقویم آسیا است در صورتی که کشورهای اروپایی برای ارتقای تیم‌هایشان در سال بیش از90 مسابقه دارند، ما  از لحاظ کیفی از سطح پایین‌تری برخورداریم و از طرفی کشورهای اروپایی برای کسب تجربیات مفیدتر اردوهای تدارکاتی بیشتری دارند.

وی تصریح کرد: در شهر بروجرد شرایط تمرینی سخت و آب و هوای گرم و نداشتن اسکورت باعث به وجود آمدن خطرات زیادی برای ما می شود به نحوی که بانوان در این شهر تمرینات خود را لغو کرده‌اند.

معظمی گودرزی در ادامه بیان داشت: همچنین هیئت دوچرخه سواری استان بروجرد با منابع مالی کم و محدودی مواجه هستند و بارها این مسئله مطرح شده اما از سوی وزارت ورزش و جوانان حمایتی صورت نگرفته است.

**9 مدال در کوله ورزش دوچرخه سواری

معظمی گودرزی قهرمان دوچرخه سواری در خصوص مدال‌هایی که تا به حال کسب کرده است تصریح کرد: از سال 2008 تا به حال که با تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرده‌ام 9مدال گرفته‌ام که مهمترین آنها مسابقات اینچئون بود که مدال نقره کسب کردم.

وی تاکید داشت: در سال 2012 در کشور مالزی یک مدال طلا گرفتم و در سال 2015 (بهمن ماه) در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند، مدال نقره کسب کردم.

**تور اوکایدو در شهریور

آروین معظمی گودرزی در خصوص مسابقاتی که بعد از ماه رمضان پیش رو دارند خاطرنشان کرد: مسابقه تور اوکایدو در شهریور ماه در کشور ژاپن و تور سینکاراک که در کشور اندونزی مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود از جمله مسابقات مهمی است که پیش رو دارم که بعد از حضور در این مسابقات برای کسب سهمیه خود را آماده می‌کنیم.

تهیه وتنظیم از الهه طائمه
آخرين بروز رساني ( ۱۹ تير ۱۳۹۴ )
بیانیه مشترک امام جمعه و فرماندار بروجرد به مناسبت روز جهانی قدس
روزهای بروجرد- امام جمعه و فرماندار ویژه بروجرد در بیانیه مشترکی با گرامیداشت روز جهانی قدس و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه مردم همیشه در صحنه شهرستان بروجرد را برای حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس دعوت کردند.

به گزارش ایرنا در این بیانیه آمده است:

بسمه تعالی

روز قدس، روز تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی، روز رژه سپاهیان اسلام در برابر چشمان حیرت زده مستکبرین جهان، روز نمایش اتحاد و همبستگی جهان اسلام در مقابل نمادهای کفر و استکبار دوران معاصر و روز برائت از استکبار و اعلام نفرت عمومی ملل مسلمان و همه آزادگان جهان از رژیم تروریستی و اشغالگر قدس است.

صدای شیون همسران و مادران داغدار شهدای غزه و فلسطین و رؤیت پیکرهای کودکان بیگناهی که معصومانه در کفن آرمیده اند زخم بزرگی بر پیکره عظیم جهان اسلام است، از طرفی هم حمایت دولت های غربی و مجامع جهانی و سکوت سران بعضی از کشورهای عربی که سالهاست دست رژیم صهیونیستی را در ادامه جنایاتش باز گذاشته است بر آلام مسلمانان می افزاید و آنچه که امروز از شهادت مظلومانه فرزندان فلسطین دردناک تر است، غربت و تنهایی این ملت مبارز در میان دولت هایی است که با آنها در دین و نژاد و قومیت و زبان مشترک اند و انسانیت را به تاراج داده اند.

درایت امام (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نشان از تدبیر و دوراندیشی ایشان برای اتحاد و انسجام امت اسلامی و همدلی و همزبانی همه ملت های آزاده جهان در شکل گیری و جهت دهی به مقاومت و ارزش های ناب انسانی است.

بی تردید حضور پرشور و گسترده آحاد مردم مومن، روزه دار، پارسا، انقلابی و ولایتمدار شهرستان بروجرد همراه با هم میهنان فهیم و انقلابی، ملت های مسلمان و مردم آزاداندیش جهان در راهپیمایی عظیم روز قدس مرهمی بر دردها و آلام ملت مظلوم و ستم دیده فلسطین و گامی بلند در جهت خنثی سازی توطئه های اخیر و تحقق آرمان آزادی و رهایی کامل قدس شریف از چنگال اشغالگران صهیونیست خواهد بود.

با اینکه ماه مبارک رمضان، ماه عبادت و توبه و رفتن به سوی خدای متعال است، بمباران جنگنده های رژیم سعودی به مردم بی دفاع یمن همچنان ادامه دارد و این مدعیان خدمت به اسلام و حرمین شریفین در ایام ماه مبارک رمضان نیز به ویران کردن مساجد، بیمارستان ها، مدارس، خانه ها، زیرساخت ها و به خاک و خون کشیدن مردم ادامه می دهند.

اینجانبان ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس از عموم مردم شریف، مومن و روزه دار شهرستان بروجرد دعوت می کنیم تا با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس ضمن لبیک مجدد به ندای ملکوتی امام راحل عظیم الشان و تجدید پیمان با مقام معظم رهبری( مدظله العالی)، حمایت خود را از مقاومت اسلامی فلسطین تا آزادی کامل قدس شریف از چنگال اشغالگران صهیونیستی اعلام نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی امام جمعه بروجرد

مسلم پورقاسمیان معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد

راهپیمایی روز جهانی قدس ساعت 11 و 30 دقیقه روز جمعه از میدان قیام تا مسجد امام خمینی(ره) شهر بروجرد برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ تير ۱۳۹۴ )
کمربند حفاظتی زیست محیطی در بروجرد ایجاد شد
روزهای بروجرد- مسوول اداره حفاظت محیط زیست بروجرد از ایجاد کمربند حفاظتی زیست محیطی در این شهرستان خبر داد.

مصطفی مصطفی وند در گفت و گو با ایرنا افزود: کمربند حفاظت زیست محیطی با توجه به همجواری شهرستان بروجرد با استان های همدان و مرکزی، خلا حفاظتی، حفره های نفوذ متخلفین و شکارچیان غیرمجاز به حوزه استحفاظی شهرستان بروجرد ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه کمربند حفاظت زیست محیطی از شمال شرق تا شمال غرب شهرستان بروجرد ادامه دارد، گفت: تیم ویژه گشت و کنترل با همکاری ادارات و نیروی انتظامی شهرستان بروجرد در این مسیر محیط را برای سودجویان و متخلفان زیست محیطی نا امن می کند.

وی افزود: اداره حفاظت محیط زیست بروجرد برای رفع دغدغه های زیست محیطی مردم و مسوولان با هرگونه نا امنی زیست محیطی شامل شکارچیان غیرمجاز و آلایندگان آب و هوا و خاک برخورد می کند.

مصطفی وند همچنین خواستار همکاری هرچه بیشتر مردم و فعالیت بیشتر همیاران محیط زیست شد و گفت: بدون شک همکاری مردم و گزارش تخلفات زیست محیطی باعث امنیت بیش از پیش محیط زیست می شود.

شهرستان بروجرد به دلیل شرایط اقلیمی مناسب و داشتن تالاب دالان بعنوان یکی از زیستگاه های پرندگان بومی و مهاجر، دارای گونه های جانوری و گیاهی متنوع است.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ تير ۱۳۹۴ )
تصاویر تشییع نمادین تابوت حضرت علی (ع) در بروجرد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۱۷ تير ۱۳۹۴ )
شهرک ویژه نگهداری دام در بروجرد احداث می‌شود
روزهای بروجرد- معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد گفت: شهرک ویژه نگهداری دام تا پایان سال ۹۴ در بروجرد احداث می‌شود.

احمد عبدی زاده در گفت‌وگو با تسنیم در بروجرد، اظهار داشت: بر اساس قانون شهروندی، نگهداری دام در محدوده شهری توسط شهروندان ممنوع بوده و با متخلفان برخورد جدی انجام می‌گیرد.

وی بابیان اینکه برخی شهروندان در مناطق حاشیه‌ای بروجرد اقدام به نگهداری انواع دام و طیور می‌کنند، افزود: بر اساس موارد ذکرشده در قانون به مخاطره انداختن سلامت بهداشتی شهروندان جرم محسوب شده و برابر قانون باید با مجرم برخورد شود.
معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد به نگهداری دام در برخی مناطق حاشیه‌ای جنوب و شرق بروجرد اشاره و عنوان کرد: البته پس از انتقال کشتارگاه بروجرد به خارج از این منطقه مشاهده این معضل در این مناطق کمتر شده است اما هنوز هم برخی افراد که به دام‌پروری اشتغال دارند به‌طور سنتی اقدام به نگهداری از دام‌ها می‌کنند.

وی از پلمپ واحدهای نگهداری دام و طیور در شهرستان بروجرد خبر داد و بیان کرد: شهرداری بروجرد پس از  شناسایی این افراد، لیست آن‌ها به شبکه بهداشت و درمان اعلام کرده که پس از بررسی‌های اولیه توسط شبکه بهداشت و درمان مبنی بر تائید صحت فعالیت آن‌ها، با هماهنگی مراجع قضایی نسبت به پلمپ این اماکن اقدام می‌شود.
 
عبدی زاده به ضعف اجرای قانون در این رابطه اشاره و گفت: یکی از دلایل ضعف قانون در این حوزه، عدم اقدام قاطع مسئولان مرتبط است که تنها به تذکر و اخطار به این افراد اکتفا می‌کنند.
وی تصریح کرد: همچنین به‌منظور ممانعت افراد در نگهداری از دام و طیور در مناطق شهرنشینی علاوه بر پلمپ برخی از این اماکن دیوارچینی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد احداث شهرک دام در بروجرد را ضروری برشمرد و اظهار داشت: زمینی به مساحت تقریبی 40 هکتار در محور بروجرد به اراک و در فاصله تقریبی10 تا 12 کیلومتری مرکز شهر بروجرد برای این منظور در نظر گرفته‌شده است.
وی از انجام مراحل تملک این زمین توسط شهرداری بروجرد خبر داد و بیان کرد: نزدیک به 90 درصد کار اخذ موافقت اصولی احداث این شهرک انجام‌شده و عملیات تأمین برق و حفر چاه موردنیاز در این مکان در حال انجام است.
عبدی زاده از آغاز به کار شهرک دام تا پایان سال 94 خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع روند اجرای کار به‌صورت ویژه در دستور کار قرارگرفته که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بتوان از این شهرک بهره‌برداری کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ تير ۱۳۹۴ )
خانواده‌ای در حال مرگ تدریجی + تصاویر
فرهاد داودوندی- کمال پسر جوان خانواده بیش از سه سال است که مبتلا به فلج مغزی شده است، وی نیز به مانند فاطمه خواهرش وقتی سن شان از بیست سالگی گذشت به یکباره دچار نوعی بیماری مرموز شدند و اینک خواهر و برادر جوان در حالیکه نمی توانند حرف بزنند و حتی حرکت کنند، زندگی شان شده نظاره کردن همدیگر و دیدن ذره ذره زمین گیر تر شدن همدیگر.

پدر خانواده هم که کارگر ساده ای بوده مدتی است مبتلا به سرطان پیشرفته شده و اینک خانواده در فقر بسیار با زندگی بی رحم خود را در حال مبارزه می بینند.
خانواده ای در حال مرگ تدریجی
مادر خانواده در حالیکه آهی می کشد می گوید: وقتی دیدیم پسر و دخترمان دچار تومور مغزی شده اند با توجه به وضع خراب مالی مان با شوهرم تصمیم گرفتیم پس انداز اندک مان را خرج یکی از بچه ها کنیم.

بعد از مدتها کلنجار رفتن با خودمان، سخت ترین تصمیم زندگی مان را گرفتیم پس انداز اندک مان را خرج دخترم مان کردیم و در واقع در حالیکه پسر عزیزمان به مانند شمع در حال آب شدن بود، دیگر توانی برای کمک و یا خرج دوا و دکتر برای عزیز دردانه مان نداشتیم.
خانواده ای در حال مرگ تدریجی
وی در ادامه می گوید: مستاجر هستیم و ماهانه 200.000 هزار تومان کرایه می دهیم. دیگر از مال دنیا پولی برایمان نمانده است.

اشک در چشمانش جمع می شود و می گوید: آقا، تو را به این شبهای عزیز شهادت حضرت علی قسمت می دهم  اسمی از ما برده نشود. ما آبرو دار هستیم، درسته فامیل از وقتی شنیده اند که شوهرم هم مبتلا به سرطان شده و دست مان خالی خالی شده در خانه مان را به صدا در نیاورده اند، اما انسان برای آبرویش زندگی می کند.

شوهرم، نان آور خانه ام، وقتی هنوز خودش بیمار نشده بود مثل پروانه دور این دو فرزندش می گشت، اما چه کنیم که روزگار سر یاری با خانواده ما را نداشت و اینک در این شهر بزرگ بی پناه و بی پشتوانه تنها صدای زندگی مان شده، صدای ناله های دردناک شوهرم که شبها برای اینکه بچه ها از خواب بیدار نشوند به خود می پیچد و از ته دل ناله می کند.

با گوشه چادر اشک هایش را پاک می کند و ادامه می دهد: کمال پسرم تمام ماه رمضان را روزه گرفته، دوست دارد با لبان خشک به دیدار خدا برود. پسر عزیزم تا همین دو سه سال قبل سالم سالم بود، آرزوها برایش داشتم، پسر بسیار زیبا و باهوشی بود، هر وقت وارد خانه می شد آرزو می کردم روزی در لباس دامادی ببینمش. نمی دانم چه شد که اینهم مثل خواهرش مبتلا به تومور مغزی شد.

 زن نفس عمیقی می کشد، مدتی سکوت می کند و می گوید: همین الان شوهرم برای یک آزمایش در بیمارستان بستری شده است. شوهر و دو فرزندم و خودم در حال مرگ تدریجی بیماری و نداری هستیم.

وقتی بر می خیزم که بیایم، کمال و فاطمه که مدتهاست نمی توانند حرف بزنند، لبخندی می زنند و به نوری که از لای پرده جلوی پنجره در حال تابیدن به درون خانه است نگاه می کنند.

 شاید در آن لحظه به فکر این هستند که آیا در این شهر و دیار کسانی هستند که در راه یاری به این خانواده گرفتار با خدا معامله کنند؟!


تمامی بینندگان عزیزی که مایلند در این ایام عزیز ماه مبارک رمضان و ایام شهادت مولای متقیان و یاری رسان بینوایان حضرت علی (ع) به این خانواده نیازمند کمک کنند می توانند با شماره تلفن همراه  09161622595  فرهاد داودوندی تماس بگیرند.

یا مبالغ اهدایی خود را هر چند بسیار اندک به شماره کارت 6104337901411429 بانک ملت بنام فرهاد داودوندی واریز کنند.

مَّثَلُ الَّذِینَ یُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِی كُلِّ سُنبُلَةٍ مِّئَةُ حَبَّةٍ وَاللّهُ یُضَاعِفُ لِمَن یَشَاءُ وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ.

مَثَل (صدقات‏) كسانى كه اموال خود را در راه خدا انفاق می كنند، همانند دانه‏ اى است كه هفت خوشه برویاند كه در هر خوشه‏ اى صد دانه باشد؛ و خداوند براى هر كس كه بخواهد (آن را) چند برابر می ‏كند، و خداوند گشایشگر داناست‏.

بقره/ 
261 
 
خانواده ای در حال مرگ تدریجی 
خانواده ای در حال مرگ تدریجی 
 خانواده ای در حال مرگ تدریجی

 
 
 
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۴ )
بروجردی: با وچود فشاری که در طی این چند سال بر مردم وارد شده، انجام توافق باعث شادی و شعف آنها خواهد شد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعتا با وجود فشاری که در طی این چند سال بر مردم وارد شده، انجام این توافق باعث شادی و شعف آنها خواهد شد و گام دیگری در جهت موفقیت های جمهوری اسلامی ایران برداشته خواهد شد.
 
علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرآنلاین به فضای مثبت کشور، بعد از انجام توافق هسته ای اشاره کرد و گفت: به دست آوردن تواق هسته ای برای ملت ایران و فضای سیاسی کشور می تواند جنبه های مثبت فراوانی داشته باشد.
 
طبیعتا با وچود فشاری که در طی این چند سال بر مردم وارد شده، انجام این توافق باعث شادی و شعف آنها خواهد شد و گام دیگری در جهت موفقیت های جمهوری اسلامی ایران برداشته خواهد شد.
 
وی در ادامه سخنان خود افزود: بیش از ده سال است ایران در عرصه بین المللی با آمریکا و هم پیمانان آن در حال مذاکره بوده است تا ما از حق مسلم خودمان در عرصه داشتن حق هسته ای محروم نشویم. ما در طول این سال های طولانی با رهنمود های مقام معظم رهبری با مقاومت و ایستادگی در مقابل زورخواهی های آمریکا موفق شدیم، این حق را بدست بیاوریم و آن را تثبیت کنیم. ما موفق شدیم که با قدرت با آمریکا و کشور های 5+ 1 مذاکره بکنیم و بتوانیم این ظلم چندین ساله اعمال شده علیه کشور ایران و ملت مان را برطرف کنیم. در نهایت توانستیم در یک چهارچوب بین المللی به فعالیت های خودمان ادامه بدهیم.
 
نماینده بروجرد در مجلس بیان کرد: در سالی که رهبری با عنوان "همدلی و همزبانی دولت و ملت" نام نهادند، این پیروزی در تقویت همدلی و همزبانی دولت با مسئولین کشور می تواند تاثیرگذار باشد و نشان می دهد بار دیگر دولت و مسئولین با اتحاد و انسجام می توانند حق خود را در عرصه بین المللی به دست بیاورند. بروجردی در پایان گفت: بنده فکر نمی کنم با توجه به بیانات صریح مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات هسته ای، با انجام توافق خوب کسی بتواند با آن به مخالفت بپردازد و آن را بخواهند زیر سوال ببرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۴ )
۳۷ قلم کالای غیراستاندارد در بروجرد جمع‌آوری شد
روزهای بروجرد- رئیس اداره استاندارد بروجرد گفت: ۳۷ قلم کالای غیراستاندارد از ابتدای ماه رمضان تا کنون در شهرستان بروجرد جمع آوری شده است.

به گزارش تسنیم، عنایت شرفی در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان اظهار داشت: 37 قلم کالای غیراستاندارد از ابتدای ماه رمضان تا کنون در شهرستان بروجرد جمع‌آوری شده است.
وی افزود: این اقلام غیراستاندارد در قالب طرح ویژه رمضان بازرسی و نظارت اداره استاندارد این شهرستان جمع‌آوری شده است.

رئیس اداره استاندارد بروجرد بیان کرد: این اقلام شامل انواع کنسرو ماهی، کمپوت رب گوجه و انواع سس مایونز است که تاریخ مصرف  درج شده بر روی آن‌ها گذشته و در سطح شهر توزیع شده بود.

وی از ابطال پروانه دو کارخانه تولیدی در این شهرستان خبر داد و عنوان کرد: یک کارخانه نمک با نام تجاری موسی در شهرستان الیگودرز اعلام جرم شد و پس از پیگیری‌ها مشخص شد که در سطح شهرستان بروجرد نیز با نشان استاندار جعلی به توزیع تولیدات خود دست زده است، و نیز به دلیل توقف چهار ماهه تولید در صنایع بیسکویت شهدان، پروانه تولید این صنعت تولیدی نیز ابطال شد.

شرفی از انجام بازرسی با همکاری ادارات صنعت و معدن و اتحادیه‌های مربوط در بروجرد خبر داد و خاطرنشان کرد: 10 قلم از اقلام پرمصرف در جریان بازرسی‌ها در قالب گشت تشکیل داده شده از بازرسان اداره صنعت و معدن و اتحادیه آن‌ها مورد بازرسی قرار گرفت که شامل خرماهای بسته‌بندی شده، اقلام لبنی و روغن‌های سرخ کردنی بودند که به صورت ویژه در طرح بازرسی ماه مبارک رمضان برنحوه عرضه آن‌ها نظارت شد.

وی به اعمال بازرسی‌های ویژه برای قنادی‌ها و شیرینی‌سراها اشاره و تصریح کرد: کارگاه‌های پخت شیرینی و مواد مورد استفاده توسط قنادان برای پخت انواع شیرینی مورد بازرسی قرار گرفته و موارد لازم به آن‌ها تذکر داده شده است.

رئیس اداره استاندارد بروجرد گفت: حدود 200 آزمون بر روی جعبه‌های شیرینی انجام می‌گیرد تا استاندارد بودن آن‌ها از جنبه‌های مختلف مانند وزن و کیفیت مورد بررسی قرار گیرد.

وی به بازرسی نحوه طبخ شیرینی ویژه ایام ماه رمضان اشاره و عنوان کرد: سال گذشته طرحی در زمینه نظارت بر شیوه طبخ زولبیا و بامیه در  100 استان کشور انجام شد که در این طرح روغن‌های موجود و اشباع شده برای طبخ آن مورد بازرسی قرار گرفت.

شرفی افزود: از کسبه این شهرستان که ترازوی آن‌ها دارای برچسب کالیبراسیون نیست درخواست می‌کنیم ظرف مدت چهار روز از اعلام این خبر نسبت به تهیه آن و درج بر روی ترازوهای خود اقدام کنند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۴ )
انتقاد معاون عمرانی استاندار لرستان از وضعیت پروژه های عمران شهری بروجرد و خرم آباد
روزهای بروجرد- معاون امور عمرانی استاندار لرستان از وضعیت پروژه های عمران شهری دو شهر این استان انتقاد کرد.

به گزارش مهر، محمد اصلانی در جلسه شورای فنی استان لرستان از وضعیت پروژه های عمران شهری دو شهر خرم آباد و بروجرد انتقاد کرد.

وی با انتقاد از عدم رعایت کیفیت در اجرای پروژه های عمران شهری خرم آباد و بروجرد عنوان کرد: گزارش کمیته نظارت استان از پروژه های عمران شهری خرم آباد و بروجرد نشان می دهد که هیچگونه نظارتی بر اجرای پروژه های عمران شهری به عمل نمی آید.

معاون امور عمرانی استاندار لرستان ادامه داد: این امر موجب هدررفت بیت المال در شهرها می شود.

اصلانی همچنین از عدم ثبت پروژه های عمران شهری استان در سامانه وزارت کشور انتقاد کرد و گفت: از این پس ارزیابی مدیران و توزیع اعتبارات پروژه های عمران شهری بر اساس ورود اطلاعات پروژه های شهری در این سامانه خواهد بود.

وی همچنین به فعالیت واحدهای مصالح فروشی غیر استاندارد در استان لرستان اشاره کرد و گفت: در این راستا دستگاههای اجرایی استان باید در اجرای پروژه های عمرانی خود از مصالح ساختمانی استاندارد استفاده کنند در غیر اینصورت با دستگاههای خاطی در این زمینه برخورد می شود.

معاون امور عمرانی استاندار لرستان با تاکید بر لزوم نظارت بر روند استفاده از مصالح ساختمانی در پروژه های عمرانی استان از سوی دستگاههای اجرایی عنوان کرد: باید دستگاهها از استفاده از مصالح ساختمانی فاقد استانداردهای لازم در پروژه های عمرانی خود داری کنند.

اصلانی بر لزوم نظارت اداره کل استاندارد لرستان بر واحدهای تولید آسفالت و مصالح ساختمانی در استان تاکید کرد و گفت: این اداره کل باید از فعالیت کارخانه های فاقد استاندارد لازم در استان جلوگیری کند و لیست کارخانه هایی که دارای نشان استاندارد هستند را به دستگاههای اجرایی استان اعلام کنند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۴ )
پیکر شهید حادثه تروریستی کویت در بروجرد تشییع شد
روزهای بروجرد- پیکر مطهر شهید شیخ محمدرضا فاضل زاده که در حمله تروریستی به مسجد شیعیان کویت به درجه رفیع شهادت نایل آمده بود روز دوشنبه با حضور جمعی از مردم و مسوولان در شهرستان بروجرد زادگاه وی تشییع و به خاک سپرده شد.
به گزارش ایرنا، پیکر مطهر شهید شیخ محمدرضا فاضل زاده از مقابل مسجد امام خمینی(ره) به سمت گلزار شهدای بروجرد تشییع و در این مکان به خاک سپرده شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بروجرد در این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: شیخ محمدرضا فاضل زاده در عملیات انتحاری مسجد امام صادق(ع) در کویت که متعلق به شیعیان این کشور بود به درجه رفیع شهادت نایل شده است.

محمد رضا معظمی گودرزی افزود: این شهید والا مقام که گفته می شود امام جماعت مسجد امام صادق(ع) کویت بوده دارای 78 سال سن بوده است.

علاء الدین بروجردی نماینده بروجرد و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد، مسلم پورقاسمیان فرماندار ویژه بروجرد و جمعی از مسوولان این شهرستان در این آیین حضور داشتند.

انفجار تروریستی در مسجد امام صادق (ع) منطقه الصوابر کویت منجر به شهادت 25 نفر و مجروح شدن 202 تن دیگر از نمازگزاران شد.

سه نفر از این شهدا از کشور ایران شهرستان های بروجرد، لارستان، شادگان می باشند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۵ تير ۱۳۹۴ )
دمای هوا در بروجرد به 41 درجه سانتیگراد رسید
روزهای بروجرد- رسیدن دمای هوای بروجرد به بالای 40 درجه که در یک منطقه کوهستانی و سردسیر واقع شده است برای منطقه غیرمعمول بوده و موجب تحیر مردم شده است.

به گزارش ایرنا در سال های گذشته کمتر اتفاق افتاده که دمای هوا در بروجرد به 41 درجه سانتیگراد برسد.

گرمای غیرمعمول هوا در بروجرد باعث افزایش استفاده از دستگاه های خنک کننده بویژه کولرهای گازی و افزایش مصرف برق شده است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان بروجرد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: روند افزایش دما در بروجرد تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

بهروز یاراحمدی افزود: دمای هوا از روز چهارشنبه هفته گذشته تاکنون در ظهر و عصر به 40 الی 41 درجه سانتیگراد نیز رسیده است که این روند امروز و تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

وی اظهار داشت: بروجرد افزایش دما تا 40 درجه سانتیگراد را در سال های گذشته تجربه کرده است ولی این افزایش دما از 25 تیرماه به بعد در برخی روزها اتفاق می افتاد ولی امسال شاهد افزایش زودرس دمای هوا هستیم.

رییس اداره هواشناسی بروجرد پیش بینی کرد آسمان بروجرد امروز نیمه ابری همراه با وزش باد و افزایش دما در ظهر و عصر باشد.

وی گفت: دمای هوا در بروجرد از اوایل هفته آینده به تدریج رو به کاهش و خنک شدن خواهد رفت. 
آخرين بروز رساني ( ۱۵ تير ۱۳۹۴ )
برنامه‌های روز قدس در بروجرد اعلام شد
روزهای بروجرد- فرماندار ویژه بروجرد برنامه‌های روز جهانی قدس در بروجرد را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، مسلم پورقاسمیان در جلسه برنامه‌ریزی برگزاری راهپیمایی روز قدس این شهرستان اظهار داشت: راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در روز جمعه نوزدهم تیرماه مصادف با 23 ماه مبارک رمضان ساعت 11:30 از میدان قیام شروع می‌شود.
وی افزود: مسیر این راهپیمایی با عبور از خیابان‌های شهدا، آیت‌الله کاشانی، بحرالعلوم و درنهایت میدان صفا به سمت مصلا نماز جمعه ادامه می‌یابد.
فرماندار ویژه بروجرد با دعوت از اقشار مختلف شهروندان بروجردی برای حضور در مراسم راهپیمایی امسال، عنوان کرد: مردم شهیدپرور شهرستان بروجرد یک‌بار دیگر با حضور پرشور و پرثمر خود در راهپیمایی مراسم روز قدس امسال نشان می‌دهند ندای امام راحل را لبیک می‌گویند.

پورقاسمیان با تأکید بر ضرورت همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان در برگزاری مراسمی باشکوه، بیان کرد: تمامی اقدامات لازم در این زمینه به منظور برگزاری راهپیمایی هرچه باشکوه‌تر اندیشیده شده و هماهنگی لازم انجام‌شده است.

وی از رسانه‌های عمومی به ویژه صداوسیما خواست با انعکاس حضور پرشور مردم شهرستان بروجرد در این راهپیمایی اوج همبستگی آن‌ها با مردم مظلوم و مسلمان جهان را به درستی برای دنیا مخابره کنند.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به کم‌کاری تلویزیون استان در به تصویر کشیدن جمعیت شرکت‌کننده در راهپیمایی‌های این شهرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه حق پخش 20 درصد از برنامه‌های تلویزیون در اختیار شهرستان بروجرد است اما از این ظرفیت برای به تصویر کشیدن حماسه‌های این شهرستان تاکنون استفاده‌نشده است و سیمای استان با پخش تنها چند ثانیه محدود از اوج این حضور اکتفا می‌کند.

وی به برپایی پایگاه‌های امدادرسانی موقت برای روزه‌داران در این روز اشاره و بیان کرد: حضور پزشکان امدادگر و نیروهای بهداشت در چادرهای برپاشده امدادی در مسیر راهپیمایی به منظور یاری‌رساندن به شهروندان از دیگر اقداماتی است که در این روز انجام می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ تير ۱۳۹۴ )
امام جمعه بروجرد: فروش املاک شهرداری برای پرداخت حقوق خیانت است
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: شهرداری بروجرد فقط نباید به درآمدهای ساختمانی اکتفا کند بلکه باید به دنبال تامین درآمدهای پایدار باشد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در دیدار با کارکنان شهرداری، دهیاری ها و بخشداری های بروجرد در محل حسینیه اهل البیت (ع) این شهر افزود: فروش املاک شهرداری برای پرداخت معوقات و پرداخت دستمزد کارگران خیانت در حق مردم است و باید این مشکل به صورت ریشه ای حل شود.

وی اظهار کرد: امروزه با توجه به صنعتی شدن زندگی در شهرها، توسعه فضای سبز شهری ضروری است ولی متاسفانه برخی افراد سودجو در خلا حضور دستگاه های نظارتی باغات اطراف شهر بروجرد را تصرف و تخریب می کنند.

امام جمعه بروجرد به سرانه 16 مترمربعی فضای سبز برای هر شهروند بروجردی اشاره کرد و گفت: این رقم از سرانه کشوری بالاتر است ولی نباید به این میزان اکتفا کرد.

وی افزود: سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بروجرد باید به صورت جدی با متخلفان و کسانی که درختان را قطع می کنند، برخورد کند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی بر حل معضل ترافیک شهر بروجرد تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی طرح های ترافیکی سلیقه ای اعمال شده و نه تنها مشکل را حل نکرده اند بلکه بر مشکلات افزوده اند.

وی ایجاد فضاهای پر نشاط شهری مانند فرهنگسراها، توجه به پروژه های عمرانی کوتاه مدت، توجه به نسبت بودجه عمرانی و جاری شهرداری و رعایت عدالت و اولویت در ارایه خدمات شهری را به مجموعه شهرداری بروجرد یادآوری کرد.

وی ارتقای سطح علمی کارکنان شهرداری را ضروری خواند و گفت: باید از ورود افراد ضعیف و ناکارآمد به بدنه شهرداری جلوگیری کرد و با همکاری نیروهای کارآمد و متعهد در راستای تامین و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری تلاش کرد.

شهردار بروجرد نیز در این دیدار ایجاد درآمد پایدار را نیازمند کمک بخش خصوصی دانست و گفت: ایجاد درآمد پایدار کاری زمان بر ولی موفق و دارای بازده است که بخش خصوصی باید در این حوزه وارد شود.

منوچهر یوسفی با بیان اینکه مشکلات مالی شهرداری بروجرد بر کسی پوشیده نیست، افزود: هم اکنون بیش از 80 درصد درآمد شهرداری از محل صدور پروانه ساختمانی است.

وی بودجه سال 93 شهرداری بروجرد را 740 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این بودجه امسال با 9 درصد افزایش و احتساب بودجه سازمان ها به یکهزار و 200 میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: اگر بخواهیم این بودجه محقق شود باید روزانه 300 میلیون ریال درآمد داشته باشیم در حالیکه درآمد روزانه ما اکنون 100 میلیون ریال است.

شهردار بروجرد گفت: متاسفانه در سال های گذشته برای ایجاد درآمد پایدار اقدامی صورت نگرفته است و از آنجا که درآمد ما از محل صدور پروانه های ساختمانی است، در این بخش رکود داشته ایم.

وی با بیان اینکه بیش از 100 نوع خدمات برای شهرداری تعریف شده است، اظهار کرد: مردم از ما انتظاراتی دارند که شهرداری بروجرد متناسب با توان خود این انتظارات را برآورده می کند.

وی خرید باغ خانوادگی به وسعت 60 هزار مترمربع و تغییر کاربری زمین شهرداری مرکزی از اداری به تجاری را از طرح های درآمدزای شهرداری عنوان کرد و گفت: به رغم وجود مشکلات مالی، بیش از 70 درصد طرح های قابل افتتاح هفته دولت در سال گذشته مربوط به شهرداری بودند.

وی احداث راه ورود به آرامستان، ادامه زیرگذر پیامبر اعظم(ص)، تعریض سه کیلومتر از جاده اراک- بروجرد و پل غیرهمسطح شهدا را از طرح های شهرداری بروجرد عنوان کرد و گفت: دیگر طرح های در دست اجرای شهرداری شامل تعریض پل رودکی، احداث ساختمان اداری سازمان عمران، ساختن سرای محله برای جلوگیری از حاشیه نشینی و ساماندهی و اصلاح هندسی میدان نواب می باشند.

شهردار بروجرد به آسفالت نامناسب این شهر اشاره کرد و گفت: بتن ریزی 80 کوچه انجام شده و با سازمان شهرداری ها و سه پیمانکار برای آسفالت شهر قرارداد بسته ایم که در روزهای آینده کار خود را آغاز می کنند.

وی مشارکت در پروژه هشت بهشت، ایجاد ساختمان تجاری در خیابان شهدا و انجام مطالعات پل غیرهمسطح نظامی گنجوی در محور کمربندی را از برنامه های در دست اجرای شهرداری بروجرد عنوان کرد و گفت: مناسب سازی سرعت کاه ها، ایجاد میدان حضرت ولیعصر(عج) در منطقه 81 هکتاری و آغاز عملیات احداث ایستگاه شماره پنج آتش نشانی در میدان آیت الله بروجردی از دیگر برنامه های شهرداری بروجرد می باشند.

در این نشست که به مناسبت 14 تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها برگزار شد، دو لوح تقدیر از سوی شوراهای اسلامی شهر و شهرستان بروجرد به شهردار بروجرد اعطا شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ تير ۱۳۹۴ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.