۳۰ مهر ۱۳۹۳   ۱۲:۵۰    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
نمایشگاه خوشنویسی حکمت های 'نهج البلاغه' در بروجرد برپا شد
روزهای بروجرد- نمایشگاه خوشنویسی حکمت های 'نهج البلاغه' روز سه شنبه در مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، این نمایشگاه به مناسبت دهه ولایت و عید غدیر خم دایر شده است.

در این نمایشگاه 17 تابلو اثر خوشنویسی از حکمت های نهج البلاغه اثر استادان و مدرسان انجمن خوشنویسان بروجرد با دو تکنیک ثلث و نستعلیق به نمایش گذاشته شده است.

خط نستعلیق این آثار را استاد 'رسول میراحمدی' و خط ثلث تابلو ها را استاد 'امین صیدی ' از اساتید فوق ممتاز انجمن خوشنویسان بروجرد تحریر نموده اند .

علاقمندان می توانند به مدت یک هفته از این نمایشگاه دیدن نمایند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ مهر ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: اکثریت مطلق مجلس دهم بااصولگرایان است/ اصلاح طلبان تکلیفشان با خودشان مشخص نیست
روزهای بروجرد- نماینده بروجرد معتقد است که استکبار ستیزی، عدم حضور در کانون های قدرت و ثروت نامشروع و مردمداری مهمترین خصوصیات اصولگرایی استbiranvand55.jpg که هر کس در آن ها قرار بگیرد پیروز انتخابات مجلس و موفق به کسب رای مردم خواهد شد.
بهرام بیرانوند در گفت و گو با خبرآنلاین پیش بینی برای انتخابات مجلس دهم را بسیار زود هنگام توصیف کرد و گفت: زمان و فرصت زیادی هست و انتخاباتی کردن فضای کشور مقدار کارایی افراد را در ساختار سیاسی و اجرایی پایین می اورد.

وی افزود: در حال حاضر به علت شرایط حساس و موقعیتی که کشور در آن است نیاز داریم که در حوزه اجرایی و البته قانون گذاری حواس ها جمع وظایف باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که آغاز فعالیت های انتخاباتی مجلس از حالا که حدود 1.5 سال به انتخابات مانده است اصولا خبر چندان خوشی نیست،خاطر نشان کرد: این موضوع چون عرض کردم به فصل و ورود به فضای انتخابات در حالی که حدود یک سال و خورده ای مانده به انتخابات دمای فضای سیاسی کشور را بالا می برد که این اصولا درست نیست.

این عضو فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به این که با توجه به شرایط حال حاضر کشور آیا مجلس آینده را نیز متعلق به اصولگرایان می داند،گفت: تحلیل من این است که مجلس آینده نیز با اکثریت مطلق اصول گرایان تشکیل می شود و دولت نه می تواند و نه امکان ورود به فضای انتخابات مجلس را دارد.
وی تصریح کرد: این دولت قوه ی مجریه ی کشور است و همچنین مباحثی را هم که اقای رییس جمهور در کشور مطرح کردند، فاقد آن توان است که بتواند یک اجماع در کشور ایجاد و موجی راه بیاندازد که جامعه و مردم را ساماندهی کند.

بیرانوند گفت: اصلاح طلبان نیز به واسطه ی سوابق گذشته و عملکردی که در بعضی از عناصر اصلاح طلب و فتنه ی88 داشتند هنوز نتوانسته اند آن وجهه و چهره را بازسازی کنند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم ادامه داد: در واقع به معنی این است که  آنها تکلیفشان با خودشان مشخص نیست و به طور قطع به یقین بحث فتنه در انتخابات آینده خط قرمزی خواهد بود که دستگاه های نظارتی آن را به صورت کامل اعمال خواهند کرد.
وی ادامه داد: چه مردم کشور ما و چه مردم دنیا هیچ وقت به کودتا گران علیه منافع کشور جایزه نخواهند داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اصول گرایان در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری عملکرد خوبی نداشتند،گفت: اصولگرایان با وجود عملکرد نه چندان درست در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، در بحث انتخابات مجلس متفاوت بوده و خواهند بود و در واقع این مردم اصول گرا هستند که نمایندگان خودشان را به مجلس خواهند فرستاد ولو اینکه بعضی چهره ها عوض شوند.

وی گفت: مردم ما مردم مسلمان، معتقد به منافع ملی و درپی تحقق اهداف عالی انقلاب و اسلام هستند و هرکسی از رجال سیاسی که بیاید و بخواهد این مساله را محقق کند باید معتقد به اهداف انقلاب بوده و دنباله روی صاحبان قدرت و ثروت نامشروع نباشند.

نماینده اصولگرایای مجلس نهم با تاکید بر این که گروه هایی در انتخابات آینده مجلس رای خواهند آورد که همراه مردم باشند،خاطر نشان کرد: استکبار ستیزی و تمامی موارد گفته شده جزو خصوصیات اصول گرایی است و حالا هرکسی هر نوع خط کشی که میخواهد را می تواند انجام دهد و مردم یقینا به این گونه افراد رای خواهند داد.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۱ مهر ۱۳۹۳ )
محقق بروجردی مدال طلای جهانی اختراعات خود را به همسر شهید علیمحمدی اهدا کرد
روزهای بروجرد- محقق واحد بروجرد دانشگاه پیام نور مدال طلای المپیاد جهانی اختراعات را به همسر شهید علیمحمدی اهدا کرد.roozbahani_ekhtera.jpg

به گزارش فارس، علی محمدی روزبهانی محقق ایرانی از واحد بروجرد دانشگاه پیام نور که در المپیاد جهانی اختراعات در سال 2013 به مدال طلا دست یافته بود مدال خود را به همسر شهید علیمحمدی اهدا کرد.

پس از بازدید کرمی همسر شهید دکتر علیمحمدی از اختراع این محقق ایرانی، وی مدال خود را اهدا کرد.

اختراع محمدی روزبهانی یک دستگاه هوشمند رطوبت‌گیر هوا برای صنایع فوق حساس است که به اندازه یک هزارم درصد رطوبت را هم به صفر می‌رساند.

آخرين بروز رساني ( ۲۱ مهر ۱۳۹۳ )
فراخوان همایش یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش بروجرد
روزهای بروجرد- همایش یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش بروجرد برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان بروجرد در مورخه 14/7/1393این مدیریت در نظر دارد به مناسبت فرا رسیدن یکصدمین سال تأسیس آموزش و پرورش شهرستان بروجرد و معرفی سابقة آموزشی و فرهنگی این شهرستان همایشی در قالب ارائه مقال ، سخنرانی و بیان خاطرات برگزار نماید . از همه پژوهشگران، فرهیختگان و علاقه مندان به پیشینة فرهنگی و آموزشی بروجرد دعوت می شود، مقاله، تصویر، سند و خاطرات خود در ارتباط با موضوع فوق را تا تاریخ 15/9/1393 به کارشناس پژوهشی آموزش و پرورش شهرستان بروجرد تحویل نمایند . مقالات پس از داوری و تصویب به دبیرخانه همایش ارسال می گردد. از آثار برتر و برگزیده تجلیل به عمل آمده گواهی حضور و ارائه مقاله در همایش صادر خواهد شد .

اهداف همایش :

 •   کسب  تجربه از گذشته جهت برنامه ریزی بهتر در زمینه آموزش و پرورش در راستای تحقق برنامه چشم انداز بیست ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی .
 •   بررسی و مطالعه ی نقش آموزش و پرورش در رشد علمی منطقه .
 •   شناسایی اسناد و مدارک تاریخی مربوط به آموزش و پرورش منطقه .
 •   شناسایی پیشینه فرهنگی و آموزشی شهرستان بروجرد .
 •   شناسایی افراد و شخصیت های تأثیر گذار در آموزش و پرورش بروجرد .
 •   معرفی افراد موفق علمی ، فکری ، فرهنگی برآمده از آموزش و پرورش بروجرد .
 •   تشویق کارکنان آموزش و پرورش به انتشار مقالات علمی و شرکت در همایش های علمی و پشتیبانی از آنها .
 •   معرفی جایگاه تعلیم و تربیت از دیدگاه مردم بروجرد طی سدة گذشته .
 •   بررسی راههای تقویت و تجهیز پژو هشکده معلمان و موزه آموزش و پرورش بروجرد .
 •   ایجاد ارتباط بین آموزش و پرورش و جامعه با استفاده از تجارب فارغ التحصیلان آموزش و پرورش .
 •   ایجاد ارتباط پژوهشی بین آموزش و پرورش و مراکز علمی ، دانشگاهی و پژوهشی .
محورهای همایش :
1.    بررسی پیشینه تاریخی آموزش و پرورش لرستان .
2.    گردآوری اسناد و مدارک تاریخی مرتبط با آموزش و پرورش بروجرد .
3.    گرد آوری خاطرات مرتبط با آموزش و پرورش بروجرد، در طول صد ساله گذشته .
4.    بررسی نقش مشارکت های مردمی درآموزش و پرورش بروجرد در یک صدساله اخیر.
5.    تعامل مکتب خانه های سنتی با آموزش و پرورش نوین، طی سده ی  گذشته .
6.    بررسی تطبیقی آموزش و پرورش بروجرد در گذشته با مناطق هم جوار .
7.    بررسی تغییرات نظام آموزش و پرورش کشور بر آموزش و پرورش بروجرد .
8.    بررسی روند تغییرات مدیریتی و منابع انسانی آموزش و پرورش بروجرد از ابتدا تاکنون.
9.    معرفی پایه گذاران و مروجین تعلیمات نوین در بروجرد .
10.     آشنایی با مراکز و شیوه های سنتی تعلیم و تربیت مقارن با شکل گیری آموزش و پرورش جدید .
11.    بررسی نقش و جایگاه اقلیت های دینی در آموزش و پرورش بروجرد .
12.    بررسی ارتباط و تعامل مدارس دینی شهرستان بروجرد با آموزش و پرورش نوین.

آدرس : بروجرد – خیابان مدرس – مدیریت آموزش و پرورش بروجرد کارشناس –
پژوهش و تحقیقات – تلفن مستقیم 42531029 اداره 5 -42534053 داخلی  226


شرایط پذیرش مقالات :

 •     مقاله پیش تر در نشریات دیگر چاپ نشده باشد .
 •     مقاله بدیع و فاقد اقتباس و تقلید باشد .
 •     حجم هر مقاله حداکثر 25 صفحه باشد .
 •     هیئت داوران در رد یا قبول و نیز اصلاح مقاله آزاد است .
 •     مقالات ارسال شده برگشت داده نمی شود .
 
ضوابط مربوط به مقالات :

 •     ارسال دو نسخه از مقاله به صورت تایپ شده در برنامة Word2007 با  قلم لوتوس 14 به همراه CD الزامی است .
 •     مقاله شامل : چکیده فارسی ، مقدمه ، بحث و بررسی ، فرضیة پژوهش و ارائـــــه ی تحلیل های مناسب با موضوع ، نتیجه گیری و کتابنامه باشد .
 •     ارجاعات در داخل متن با ذکر نام خانوادگی یا نام اَشهر نویسنده ، تاریخ انتشــار ، شماره ی صفحه و جلد باشد نشانی مطلب در داخل پرانتز قرار گیرد ، مانند : ( اعتماد السلطنه  ، ج ا ، 1367 ، ص 256 ) .
 •     فهرست کتابنامه به تفکیک زبان در پایان مقاله به ترتیب حروف الفبا به صورت ذیل تنظیم شود :
نام خانوادگی یا نام اَشهر نویسنده ، نام .  سال انتشار ، عنوان اثر ، نام و نام خانوادگی مصحح یا مترجم ، محل نشر ، ناشر .
 •    در صورت ارسال سند  ، CD  تصویر اسکن شده اسناد به همراه ذکر کامل مشخصات و مکان نگهداری آنها ضروری است .

ارسال مستندات، یا منابع مربوط به خاطرات. برای ارائه آن در همایش، توصیــــه می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مهر ۱۳۹۳ )
یکهزار و 825 کیلو مواد غذایی در بروجرد معدوم شد
روزهای بروجرد- مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت : در نیمه نخست امسال، یک هزار و 825 کیلوگرم موادغذایی و یک کیلو و 500 گرم مواد آرایشی و بهداشتی در شهرستان بروجرد معدوم شده است.

'ذبیح اله بختیاری' در گفت و گو با ایرنا افزود : در همین راستا 58 نفر به مراجع قضایی بروجرد برای رسیدگی به تخلفات صورت گرفته معرفی شده اند.
 
بختیاری اظهار داشت: در این مدت 62 واحد صنفی تعطیل شده که از این تعداد 41 مورد مربوط به قطع سهمیه آرد نانوایی ها بوده است.
 
به گفته وی بازدید و نظارت از اماکن بهداشتی وتهیه وتوزیع مواد غذایی در بروجرد به صورت مستمر از سوی اکیپ های ناظر بهداشتی انجام می شود .
آخرين بروز رساني ( ۲۰ مهر ۱۳۹۳ )
آریایی: دو کتابخانه ای آیتی و شهید باهنر بروجرد باید هر چه سریعتر به بهره برداری برسند
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: توسعه فضاهای مطالعه در این شهرستان نیازمند استفاده از پتانسل ها و امکانات موحود فرهنگی است.

'رضا آریایی' روز پنجشنبه در دیدار با مدیرامور کتابخانه های عمومی بروجرد افزود: دو پروژه کتابخانه ای آیتی و شهید باهنر بروجرد جزء پروژه های تأثیر گذار در حوزه فرهنگی و کتابخوانی است که باید هر چه سریعتر به بهره برداری برسند.

وی اظهار داشت: فعالیت های خوبی در حوزه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ مطالعه مفید در شهرستان انجام شده که با توجه به شعار سال و به منظور اجرای منویات مقام معظم رهبری بالاخص در حوزه فرهنگ ، باید گستره فعالیت ها بیشتر شود.

وی اضافه کرد: باید از تمامی پتانسیل ها و امکانات برای اتمام و افتتاح دو پروژه کتابخانه ای شهرستان در سال جاری استفاده شود تا افراد از فضای مناسبی برای مطالعه برخودار شوند.

در ادامه مدیر امور کتابخانه های عمومی بروجرد با ارایه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی افزود: کتابخانه شهید باهنر به عنوان قدیمی ترین کتابخانه استان هم اکنون وضعیت خوبی ندارد و در مدرسه ای مخروبه دایر است.

' داود پهلوان' افزود: این کتابخانه از سال 85 تا کنون در اماکن نامناسب و غیر فرهنگی به عنوان استیجاری برای اعضا دایر بوده که ساختمان جدید آن 80 درصد پیشرفت فیزی دارد که برای امسال 222 میلیون و 500 هزار تومان اعتبار در نظر گرفته شده که برای تکمیل آن 600 میلیون تومان دیگر لازم است.

وی اضافه کرد: کتابخانه در جه یک استاد آیتی در شهرک اندیشه نیز تنها کتابخانه درجه یک استان است که با ساخت آن اهالی شهرک اندیشه و مطالعه کنندگان علاوه بر کتابخانه از فضای فرهنگی مناسبی بهره مند خواهند شد.

وی افزود: این کتابخانه نیز بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امسال 400 میلیون تومان به آن اختصاص یافت که با این مبلغ نیز کتابخانه به اتمام نمی رسد.

پهلوان افزود: امیدواریم با عنایت مسوولان این دو فضای فرهنگی هر چه سریعتر به بهره برداری برسند و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی از فضای مناسب مطالعه بهره مند شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ مهر ۱۳۹۳ )
211هکتار از وسعت بروجرد سکونت گاه غیر رسمی است
روزهای بروجرد- سخنگوی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: 211هکتار از وسعت بروجرد سکونت گاه غیر رسمی است .

' ناصر مرادی ' در گفت وگو با ایرنا افزود:سکونت گاه های غیر رسمی آسیبی جدی برای جامعه هستند و با توجه به این که قشر عظیمی از جمعیت 230 هزار نفری بروجرد در حاشیه شهر ساکن هستند باید با عزم و همت همگانی در این راستا وارد شد.

وی تاکید کرد: براساس آمار سرشماری سال 85 حدود 66 هزار نفر ازجمعیت بروجرد در سکونت گاههای غیر رسمی ساکن بوده و بدون شک این آمار ازسال85 تاکنون افزایش یافته است.

وی گفت: برخی از مناطق بروجرد که به سکونت گاه غیر رسمی نام گرفته و در محدوده شهر نیز واقع شده و سالها است که خدمات آب، برق و گازو تلفن ارایه نمی شود و منجر به بروز مشکلاتی برای مردم این مناطق شده است.

مرادی با اشاره به آسیب های اجتماعی حاشیه نشینی، فقر فرهنگی و اجتماعی، ناهنجاریهای اجتماعی و خطراتی که کودکان در این محلات با آن مواجه هستند افزود: عمده ترین علت حاشیه نشینی مهاجرت به شهر است که این موضوع باید به صورت ریشه ای حل شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بروجرد بر ارتقای سلامت و بهداشت درحاشیه شهر تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه دولت تکلیف بسیار مهمی در زمینه سلامت جامعه دارد بر این اساس انتظار می رود با عزم ملی و مدیریت جهادی در این عرصه وارد شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ مهر ۱۳۹۳ )
فرمانده نیروی انتظامی بروجرد: سرقت در بروجرد ۱۶ درصد کاهش یافته است
روزهای بروجرد- فرمانده نیروی انتظامی بروجرد گفت: امسال آمار سرقت در بروجرد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۶ درصد کاهش روبه‌رو بوده است.

به گزارش تسنیم، علیرضا دلیری در دیدار با امام جمعه بروجرد به مناسبت هفته ناجا اظهار کرد: اهمیت امنیت یک مسئله اساسی و مهمی در هر کشور محسوب می شود و امنیت یکی از زیر ساخت های توسعه و پیشرفت کشور در زمینه های مختلف محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه با استعانت از خداوند و رهنمودهای رهبری و نگریستن و عمل کردن به آرمان‌های والای انقلاب اسلامی افزود: امروز با اقتدار نیروی انتظامی با برنامه های مدون و طراحی شده و با استفاده از دانش بنیان و فناوری های نوین ضمن افزایش امنیتی پایدار در سایر مولفه های اقتدار به مرز شکوفایی رسیده است

فرمانده نیروی انتظامی بروجرد تصریح کرد: امروز امنیت شهروندان بروجردی  خط قرمز ناجا این شهرستان قرار گرفته است که توانسته با برنامه ریزی و برنامه های مدون و پایدار امنیت اجتماعی را در این شهرستان ارتقا دهد.

دلیری با اشاره به اینکه امنیت یک فرآیند فراملی محسوب می شود خاطرنشان کرد: امروز در ارتقای امنیت در جامعه, دستگاه‌های مختلف به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این مهم در ارتباط هستند.
وی بیان کرد: نیروی انتظامی بروجرد موضوعات را از صفر تا 100 به طور کامل رصد می‌کند و از وقوع جرم جلوگیری می‌کند و این مهم با همکاری و همدلی دستگاه‌های اجرایی بروجرد میسر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی بروجرد با اشاره به اینکه امروز امنیت در بروجرد از ضریب بالایی برخوردار است افزود: امروز با افزایش ضریب امنیت احتماعی شهروندان بروجردی به خادمین نیروی انتظامی اطمینان کامل دارند و این سبب برنامه‌ریزی‌های مدون‌تر نیروی انتظامی در آینده نزدیک برای این شهرستان شده است.

دلیری عنوان کرد: نیروی انتظامی بروجرد با استفاده از آموزهای دینی و فرمایشات ائمه اطهار(ع) را سر لوحه کار خویش قرار داده است و توانست با استعانت از خداوند امنیت مطلوب را در جامعه برقرار سازد.

وی با اشاره به آمار سرقت در سال 93 در بروجرد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بحث سرقت 16 درصد کاهش داشته است اظهار کرد: امسال آمار سرقت در بروجرد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 16 درصد کاهش روبه رو بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی بروجرد با اشاره به افزایش کشفیات در این شهرستان  اظهار کرد: کشفیات در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با با افزایش 106 درصدی روبه‌رو بوده است.

وی از انهدام 9 باند سرقت در 6 ماه نخست امسال در این شهرستان خبر داد و افزود: امسال 9 باند سرقت متلاشی شدند که در این زمینه 79 خرده فروش مواد مخدر و معتاد دستگیر شدند که جمعا هزار و 300 نفر در این زمینه دستگیر شدند.
دلیری گفت: در بحث کشفیات سلاح ، آمار کشفیات با 115 درصدی همراه بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی بروجرد با اشاره به رصد سایت‌های غیرمجاز و سایبری عنوان کرد: در بحث سایت‌های غیر مجاز و فایبری که رصد شده است با افزایش 97 درصدی روبه‌رو بوده است.

دلیری افزود: امسال آمار شهروندان بروجردی که از طریق تلفن با مراکز پلیس ارتباط برقرار کردند با 47 درصد افزایش روبه‌رو بوده است که 701 مورد از این مکالمات تلفنی به راهنمایی و ارشاد منجر شده است.

وی با اشاره به تماس‌های تلفنی از سوی شهروندان بروجردی که منجر به عملیات شده است گفت: تماس‌های تلفنی که منجر به عملیات شده با آمار 141 درصد روبه‌رو بوده است  تعداد مراجعات حضوری 65 درصد روبه رو بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی بروجرد با اشاره به طرح پاک سازی 44 نقاط آلوده شهرستان بروجرد عنوان کرد: در طرح ارتقای امنیت اجتماعی 44 محل آلوده در محلات بروجرد به صورت مستمر پاکسازی شده است.

وی از برقراری صلح بین 2 طایفه به وسیله نیروی انتظامی بروجرد خبر داد و اظهار کرد: برای نخستین بار در لرستان از نزاع‌ها و درگیری‌های طایفه و قبیله‌ای در بروجرد جلوگیری شده است و در این راستا روز گذشته 2 طایفه را که باهم مشکلاتی را داشتند در میان آنها صلح و دوستی برقرار شده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ مهر ۱۳۹۳ )
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بروجرد مطرح کرد: رسیدگی به 15 پرونده حقوقی در یک ماه گذشته
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: در یک ماه گذشته به 15 پرونده ارجاعی به این کمیسیون رسیدگی شده است.
 خبرگزاری فارس: رسیدگی به 15 پرونده حقوقی در یک ماه گذشته

به گزارش فارس، مونا شمسه در جلسه هفتگی کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار داشت: در یک ماه گذشته 15 پرونده حقوقی مربوط به ادارات دولتی و شهرداری بروجرد به این کمیسیون جهت رسیدگی ارجاع شده است.

وی خاطر نشان کرد: از این تعداد ده پرونده تعیین تکلیف و حل اختلاف شده است.

این مسئول ادامه داد: همچنین سه پرونده نیز در حال رسیدگی بوده و دو پرونده دیگر جهت صدور راًی به دادگستری ارجاع شده است.

 شمسه در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بروجرد در راستای انجام رسالت کاری خود اهتمام ویژه‎ای به رسیدگی دقیق پرونده‎های واصله دارد.

وی اضافه کرد: شورای اسلامی شهر بروجرد همواره در راستای صیانت از حقوق شهروندی و اجتماعی اهتمام ورزیده و آن را یکی از اولویت‎های کاری خود می‎داند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: این کمیسیون رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‎های حقوقی در اسرع وقت را در دستور کار قرار داده و نسبت به تحقق این مهم می‎کوشد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ مهر ۱۳۹۳ )
پارک بزرگ "دیده ور" به مساحت ۵۴ هزار متر در بروجرد احداث می‌شود
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: برای تامین رفاه خانوادهای بروجردی پارک بزرگ "دیده ور" به مساحت ۵۴ هزار متر مربع در آینده نزدیک در بروجرد احداث می‌شود.

به گزارش تسنیم، منوچهر یوسفی در حاشیه جشنواره باد بادک ها در بروجرد اظهار کرد: برای تامین رفاه خانوادهای بروجردی  پارک بزرگ "دیده ور" به مساحت 54 هزار متر مربع در آینده نزدیک در بروجرد احداث می شود.
وی با اشاه به اینکه دو دانگ این زمین قبلاً از سوی شهرداری تملک شده است افزود: یک دانگ نیز متعلق به میراث فرهنگی و سه دانگ دیگر آن در اختیار بخش خصوصی است که شهرداری بروجرد به دنبال تملک آن است.

شهردار بروجرد تصریح کرد: کار تملک زمین باغ دیده ور رو به اتمام بوده و در آینده به عنوان باغ خانواده در محیطی زیبا و به یادماندنی احداث می شود.

یوسفی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته املاک قابل توجهی توسط شهرداری خریداری و تملک شده است بیان کرد: در دو سال گذشته املاک قابل توجهی از سوی شهرداری خریداری و تملک شده است که از آن جمله می توان به زمین سینما ایران در خیابان شهدا اشاره کرد که با توجه به قرار گرفتن در مرکز شهر، برای احداث مجتمع تجاری و پارکینگ مناسب است.

وی از خریداری زمینی به عنوان باغ رسولی توسط شهرداری خبر داد و خاطرنشان کرد: یک قطعه زمین 8 هزار متر مربعی نیز تحت عنوان باغ رسولی در خیابان ایت الله کاشانی شمالی توسط شهرداری بروجرد خریداری شده است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه تملک این زمین ها توسط شهرداری انجام شده اظهار کرد: تملک این زمین ها توسط شهرداری انجام شده زیرساخت های خوبی را برای توسعه شهر در آینده ای نزدیک مهیا می کند.

یوسفی گفت: براساس مصوبه شورای ترافیک طرح دو طرفه نمودن خیابان سعدی احرایی شده که پس از انجام مطالعات کارشناسی و برگزاری جلسات مشترک کارشناسان و نماینده معاونت ترافیک شهرداری بروجرد، به منظور رفع معضل بار ترافیکی سنگین خیابان حافظ جنوبی، طرح دو طرفه نمودن خیابان سعدی به منظور رفاه حال شهروندان به صورت شبانه اجرایی شده است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه پیش از این، خودروها از بخش های جنوبی شهر مانند میدان توحید تنها از طریق خیابان حافظ جنوبی امکان ورود و دسترسی به میدان قیام را داشتند بیان کرد: این مسئله سبب بروز بار ترافیکی سنگین در این خیابان شده بود.

وی گفت: به منظور رفع این معضل، شهرداری بروجرد با جانمایی حائل های بتنی اقدام به اصلاح ترافیکی و اجرای طرح دو طرفه نمودن خیابان سعدی نمود تا با توزیع بار ترافیکی، از میزان ترافیک خیابان های حافظ جنوبی و به تبع آن حدفاصل چهارراه حافظ تا میدان قیام کاسته شود.

شهردار بروجرد اظهار کرد: در این طرح خودروهایی که از میدان توحید به سمت قیام در تردد هستند از طریق یک راست گرد به خیابان آزادی هدایت می شوند تا بدین وسیله از ایجاد گره ترافیکی در میدان قیام جلوگیری به عمل آید.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۸ مهر ۱۳۹۳ )
کشف کیسه های برنج پر از حشیش
روزهای بروجرد- ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان بروجرد لرستان در عملیاتی ضربتی 17 کیلو و 400 گرم حشیش کشف کردند.

به گزارش قدس آنلاین ، سردار "محمد قنبری" فرمانده انتظامی لرستان در تشریح این خبر ، گفت: ماموران مبارزه با موادمخدر بروجرد در راستای برخورد قاطع با قاچاقچیان با انجام کارهای اطلاعاتی یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر را در روستایی در بروجرد شناسایی کردند.

وی ادامه داد: ماموران با تشکیل اکیب های ویژه در جاده های روستای مورد نظر مستقر و با مشاهده یک دستگاه سمند آن را توقیف کرده و در بازرسی از خودرو 17کیلو و 400 گرم حشیش که به طرز ماهرانه ای در کیسه های برنج جاسازی شده بود کشف کردند.

"قنبری" با اشاره به اینکه ، قاچاقچیان مواد مخدر با مشاهده ماموران با استفاده از بیشه زار بودن محل، متواری شدند ، تصریح کرد: تلاش جهت دستگیری آنان ادامه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ مهر ۱۳۹۳ )
سرپرست راهنمایی و رانندگی بروجرد: جهت روان سازی ترافیک خیابانهای شهدا و حافظ، خیابان سعدی دوطرفه شد
روزهای بروجرد- سرپرست راهنمایی و رانندگی بروجرد گفت: رعایت نکردن قوانین راهنماییی و رانندگی توسط برخی از رانندگان مشکلات ترافیکی شهر را افزایش داده است.

سرگرد 'علی ابراهیمی' در گفت و گو با ایرنا افزود: رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی فقط در کوچه ها و به دور از چشم پلیس اتفاق نمی افتد بلکه بعضی از رانندگان پا را از این هم فراتر می گذارند و در خیابان های اصلی و پررفت و آمد شهر آشکارا از رعایت قوانین سرپیچی می کنند.

به گفته وی برخی از رانندگان خودروهای شخصی در خیابان های شلوغ شهر بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندان اقدام به توقف در نقاط پارک ممنوع و پارک دوبله می کنند.

وی اظهار داشت: شهرداری بروجرد در یک اقدام نقاط مختلف ایستگاه های تاکسی و اتوبوس را خط کشی کرده ولی متاسفانه پارک کردن برخی خودروهای شخصی دراین نقاط باعث افزایش بار ترافیکی شهر می شود.

وی اضافه کرد: اجرای طرح ترافیک در شهر بروجرد یک اقدام ضروری است که باید سریعا انجام شود.

سرگرد ابراهیمی افزود: اجرای طرح ترافیک در شهر بروجرد و در هسته مرکزی شهر باید به صورت محدویتهای ساعتی از ساعت 9تا14 و 16 تا 20 اجرا شود.

وی اضافه کرد: اجرای طرح ترافیک در شهر بروجرد منوط به مصوبه شورای ترافیک شهرستان بروجرد است که اجرای ان ضروری است.

سرپرست راهنمایی و رانندگی بروجرد گفت: جهت روان سازی ترافیک خیابانهای شهدا و حافظ بروجرد که بار ترافیکی زیادی دارند، خیابان سعدی دوطرفه شده است که شهروندان جنوب شهر که قصد ورود به هسته مرکزی شهر و بازار را دارند به راحتی بتوانند تردد کرده و ترافیک هم روان شود. 
آخرين بروز رساني ( ۱۸ مهر ۱۳۹۳ )
امام جمعه بروجرد: ثبات امنیت در کشور مرهون تلاشهای سربازان گمنام امام زمان است
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: ثبات امنیت در کشور، مرهون تلاشهای شبانه روزی نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان(عج ) است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام 'حسن ترابی' در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به هفته نیروی انتظامی و سالروز تاسیس وزارت اطلاعات ، امنیت را یکی از مسایل مهم برشمرد و افزود: چند ماه است که مردم مسلمان عراق با بحران نا امنی از سوی نیروهای تروریست داعش مواجه اند و چهار سال است سوریه در آتش بحرانی که آمریکا و کشورهای همپیمانش برپا کرده اند ، می سوزد.

وی اضافه کرد: در این ناامنی ها ، جمهوری اسلامی به عنوان جزیزه ثبات از امینت بالایی برخوردار است و این امنیت با تلاش نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان(عج) بدست آمده است.

وی مبارزه با مفاسد اقتصادی، انهدام شبکه تروریستی دانشمندان هسته ای، مبارزه با باندهای بزر گ مواد مخدر، تعطیلی مراکزی که دنبال دامن زدن به اختلافات مذاهب تحت عنوان سبکه های شیعی بودند، جلوگیری از نفوذ افراد نامحرم در ارکان نظام و دادن اطلاعات صحیح در عرصه های مختلف برای تصمیم گیری در کلان کشور را از جمله فعالیتهای سربازان گمنام امام زمان(عج) دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ادامه بحران در عراق اشاره کرد و گفت: در این هفته در عراق و سوریه گروههای تروریستی با فعالیتهای خود باعث کشته شدن مردم مطلوم و بی دفاع عراق شدند و این در حالیست که اقدامات آمریکایی ضد داعش به صورت نمایشی ادامه دارد.

وی اظهار داشت : امروز مردم کوبانی در حال مقاومت با دست خالی هستند و ده ها هزار نفر از مردم این شهر آواره شده و پشت مرزهای ترکیه هستند و اجازه ورود به ترکیه ر ا ندارند.

امام جمعه بروجرد در ادامه ماه ذی الحجه را ماه ولایت دانست و افزود: عید غدیر از بزرگترین و عظیمترین اعیاد است و در ارزش و عظمت عیدی در اسلام به عید غدیر خم نمی شود و این روزی است که از طریق حادثه غدیر افراد می توانند به کمال برسند.

آخرين بروز رساني ( ۱۸ مهر ۱۳۹۳ )
جابه‌جایی بیش از یک میلیون مرسوله پستی در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره پست شهرستان بروجرد گفت: یک میلیون و 580 هزار مرسوله پستی در شهرستان بروجرد جابه‌جا شده است.

به گزارش فارس، علی پیریایی ظهر امروز در جلسه بررسی عملکرد 6 ماهه اداره پست در این شهرستان اظهار کرد: از این تعداد 104 هزار فقره نامه عادی و بیش از 176 هزار فقره نامه پیشتاز ارسال شده است.

وی ادامه داد: تعداد 32 هزار و 540 و 14 هزار و 620 فقره به ترتیب شامل قبول تاییدیه تحصیلی و توزیع شناسنامه به ثبت احوال است.

رئیس اداره پست شهرستان بروجرد تصریح کرد: میزان قبول امانات داخله و خارجه به ترتیب سه هزار و 800 فقره و 120 فقره بوده است.

پیریایی بیان داشت: قبول پست ویژه شهری و بین شهری به ترتیب 24 هزار و 750 و هشت هزار و 514 فقره بوده است.

وی تاکید کرد: توزیع قبوض تلفن همراه و ثابت بروجرد و اشترینان با 616 هزار و 740 فقره قبض بیشترین سهم را از این مرسولات به خود اختصاص داده‎اند.

رئیس اداره پست شهرستان بروجرد خاطر نشان کرد: فروش فرم گذرنامه، قبوض قبولی گواهینامه، توزیع مراسلات وارده ثبتی، فروش دفترچه دانشگاه و... از دیگر خدمات ارائه شده این اداره به همشهریان است.

آخرين بروز رساني ( ۱۷ مهر ۱۳۹۳ )
بیماری، ارمغان بحران آب در روستای "بیچون" بروجرد
روزهای بروجرد- روستای "بیچون سفلی" با جمعیت هزار و ۳۰۰ نفر با یک تانکر آب،آبرسانی می شود که جوابگوی این تعداد جمعیت روستا نیست به طوری که کودکان و دانش آموزان این روستا از آب آشامیدنی محروم هستند که سبب بیماری آنها شده است.

به گزارش تسنیم ، مردم اهالی روستای "بیچون"  بروجرد به دلیل نبود آب با مشکلات عدیده ای در زندگی روزمره خود مواجه هستند که این موضوع سبب شده اهالی روستا باحضور دسته جمعی در فرمانداری بروجرد و جلسه با فرماندار دنبال راهکاری جدید باشند تا بحران آب این روستا برطرف شود.

مشکلات آب این منطقه از بروجرد چند سالی است که روستائیان را با مشکلات زیادی روبه رو کرده است و متاسفانه تاکنون هم راهکاری عملیاتی برای حل این مشکل در نظر گرفته نشده است.

"صدیقه.گ " یکی از اهالی روستای "بیچون" در گفت وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به بحران آب روستایی خود اظهار کرد: فرزندان ما که دانش آموز هستند وقتی از مدرسه به خانه بازمی گردند به دلیل نبود آب لازم حتی از آب آشامیدن هم محروم هستند و با بیماری روبه رو می شوند ما برای تامین آب مورد نیاز خود با مشکلات زیادی روبه رو هستیم  و باید آب را در یخچال بگذاریم تا منجمد شود و بعد بتوانیم از آن برای مصارف استفاده کنیم.
 

وی با اشاره به اینکه جمعیت این روستا هزار و 300 نفر است افزود: در نزدیکی روستای ما چند روستای بالا دست قرار دارد که با یک تانکر نمی شود به این تعداد آبرسانی شود و جوابگو نیست.
"محمد. و" یکی دیگر از اهالی این روستابه خبرنگار تسنیم گفت: ما باید برای صرف امورات زندگی خود یک ظرف آب را برداریم که به هیچ عنوان جوابگوی نیاز ما نیست و مسئولان خود را در این شرایط جای اهالی روستا بگذارند مشاهده نمایند که زندگی ما چگونه می گذرد ما به سختی زندگی می کنیم.
وی افزود: چند سال است که می خواهند برای روستای بیچون چاه عمیق قرار دهند که به گفته مسئولان 400 میلیون تومان برای حفر چاه بودجه قرار دادند که متاسفانه تاکنون عملیاتی نشده است.
محمد کیانی معاون فرماندار بروجرد در گفت و گو با تسنیم اظهار کرد: مشکل آب این روستا را آبفار رفع نموده اما روستاهای همجوار روستای بیچون اجازه آب از طریق لوله کشی نمی دهند چون می ترسند که آب روستاهای بالا دستی کاهش پیدا کند.

وی افزود: سیستم آب لوله کشی در بیشتر روستاهای این شهرستان اجرا شده است و تعداد روستاهایی که از آب لوله کشی محروم هستند مشکلات آنها حل می شود.
معاون فرماندار بروجرد  با اشاره به اینکه مشکل آب شرب روستای "بیپچون" حل می شود تصریح کرد: برای رفع مشکل این روستا از خط اصلی انتقال آب روستای دهنو مقدسی آب گرفته می شود تا مشکل آب شرب این روستا رفع گردد.
رضا آریایی فرماندار ویژه بروجرد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: اعتبارات تخصیص یافته برای برطرف کردن مشکلات آب روستایی بروجرد در مجموع از اعتبارات دولتی و ماده 180، 5.3 میلیارد تومان بوده است.
وی با اشاره به مشکل آب روستاهای بروجرد افزود: 50 روستای بروجرد با مشکل کمبود آب مواجه هستند که برای آب رسانی به این روستاهای شهرستان از تانکر استفاده می‌کنند.
آریایی با اشاره به مشکل تامین آب شرب شهری و روستایی بروجرد بیان کرد: براین اساس از اعتبارات تخصیص یافته به سرمایه تملک دولت به لرستان برای بروجرد از اعتبار 155 میلیارد ریال رقمی از آن که 13 میلیارد ریال را به مشکل آب شرب روستایی اختصاص یافت.

فرماندار ویژه بروجرد تصریح کرد: در چند روز اخیر 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت بحران استان لرستان به شرکت آب و فاضلاب روستایی اختصاص یافته که مراحل اداری آن در حال انجام است
آریایی اظهار کرد: از بودجه 180 نمایندگان بروجرد رقمی بیش از 2.5 میلیارد تومان به مشکل آب شرب بروجرد اختصاص یافته است و بر این اساس اعتبار شهرستان بروجرد با اعتبارات نمایندگان و دولت و اعتبارات مدیریت بحران شرکت آب روستایی لرستان رقمی بیش از5.3 میلیارد تومان اعتبارات در امسال برای تامین مشکل آب شرب روستایی است.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان بروجرد هم یکی از شهرستان های محروم در سطح کشوراست که این اعتبارات جواب گوی پروژه های آب رسانی بروجرد نیست و این اعتبارات برای تکمیل این پروژه ها کافی نیست
فرماندار ویژه بروجرد گفت: خشکسالی یک بحث جدی است که در ابعاد گسترده تری دامان کشور را گرفته است و فقط به لرستان و بروجرد مربوط نمی شود و یک بحث کلی در کشور است
وی با اشاره به اینکه این اعتبارات به دلیل پراکنش روستاهای بروجرد مشکل آب شرب آن ها را به طور کامل حل نمی کند، اظهار کرد: با کاهش درست مصرف کردن در زمینه آب می توانیم مصرف آب را به حداقل برسانیم و باید کسانی که متولی این کار هستند با اطلاع رسانی به این روستاها قدر آب را بدانند و در مصرف بهینه آن تلاش کنند.

آخرين بروز رساني ( ۱۷ مهر ۱۳۹۳ )
نرخ اجاره‌بها بالاتر از وسع خانواده‌ها در بروجرد است
روزهای بروجرد- نرخ اجاره‌بها بالاتر از وسع خانواده‌ها در بروجرد است. به گزارش فارس، همه ساله با آغاز فصل جابجایی، مستاجران زیادی کفش آهنی پوشیده و به دنبال خانه‌ای با شرایط و توان مالی خود می‎گردند که در این میان افرادی که توان مالی ضعیفی داشته و امکان پرداخت رهن و اجاره‌های بالایی را ندارند، بیشتر اذیت می‎شوند.

برخی‎ها نیز نزدیک بودن به محل کار و تحصیل برایشان مهم است و راضی می‎شوند، با پرداخت اجاره‌بهای بیشتر به این هدف خود دست یابند.

همچنین در این میان دانشجویانی که از نعمت خوابگاه‌های دانشجویی بی‌بهره مانده‎اند، به خیل عظیم افرادی می‎پیوندند که عمدتا امکانات منزل استیجاری خیلی برای آنها مهم نبوده و معمولا به صورت گروه‌های چند نفره در فضاهای کوچک و البته ارزان‌قیمت ساکن می‎شوند.

یک شهروند بروجردی در این باره گفت: سالانه با افزایش نرخ رهن و اجاره‌بهای منازل مسکونی مواجه بوده که در بعضی مواقع این افزایش قیمت از گردونه منطق و اعتدال خارج شده و روندی تصاعدی دارد.

افسانه.م افزود: به نظر می‎رسد، اقدامات کارشناسانه و دقیقی در اعلام نرخ‌های اجاره وجود نداشته و صاحبان این واحدها به صورت سلیقه‌ای و بر اساس میل شخصی خود نرخ‌ها را تعیین کرده و عمدتا از مواضع خود نیز کوتاه نمی‎آیند.

وی اضافه کرد: در این میان مستاجرین زیادی که ناچار هستند به این روند غیرمنطقی تن دهند، متضرر شده و سال به سال فشار اقتصادی اجاره‌نشینی بر دوش آنها بیشتر سنگینی می‎کند.

*اجاره‌نشینی معضلی بزرگ برای اغلب دانشجویان

یک دانشجو در این باره به فارس گفت: پیدا کردن خانه با شرایط دانشجویی بسیار سخت و خسته‌کننده است، چراکه علاوه بر دشواری یافتن گزینه‌ای با رهن و اجاره مناسب قشر دانشجو و نزدیکی به محل تحصیل، کم نیستند افرادی که موافق اجاره دادن واحد مسکونی خود به این قشر نبوده و دیدگاه غلطی در این باره دارند.

فرزانه.ر ادامه داد: مشکلات عدیده دوری از منزل به نوبه خود برای دانشجویان سخت و آزاردهنده بوده و اگر مشکلات اجاره‌نشینی و یافتن خانه استیجاری به آن اضافه شود، شرایط را برای بسیاری از دانشجویان به خصوص دختران سخت می‎کند.

وی افزود: همچنین حضور چند ماهه دانشجو در شهرستان محل تحصیل در یک سال تحصیلی نیز یکی از مسائلی است که در یافتن خانه استیجاری، آنها را دچار مشکل کرده، چراکه بسیاری از صاحبان واحدهای مسکونی با این شرایط موافق نبوده و حداقل زمان قراردادهای اجاره‌نامه را یک‌ساله می‌دانند.

*نبود تناسب بین امکانات منازل و اجاره‌بهای آنها

یک شهروند دیگر گفت: محیط زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است، اما همین مسئله موجب شده در مناطقی از شهر که محیط آرام و امنی دارند، نرخ اجاره‌بها بسیار بالا باشد.


امیر.ج اضافه کرد: بعضا دیده می‌شود، مبالغ دریافتی از سوی صاحبان بنگاه‎های مسکن در قبال معامله انجام شده، هم‌خوانی و سنخیت نداشته و نظارت کافی نیز در این زمینه وجود ندارد. به طوری که گاهی دیده شده در قبال انجام و ثبت معامله‌هایی نظیر اجاره منزل و... علاوه بر دریافت مبالغ تعیین شده، وجوهی با عناوین دیگر دریافت می‎شود.

وی اظهار کرد: امکانات منازل استیجاری باید با مبالغ دریافت شده به عنوان رهن و اجاره هم‌خوانی داشته باشد، حال آنکه این اصل در بسیاری از موارد نادیده گرفته شده و حق مسلم مستاجران تضییع می‌شود.

یک شهروند بروجردی دیگر گفت: برخی منازل استیجاری دارای کنتور آب، برق و گاز مشترک بوده و همین مساله مشکلاتی را به دنبال دارد، چراکه از سویی میزان مصرف هر خانوار به درستی تعیین نشده و از سوی دیگر تقسیم‌بندی پرداخت این مبالغ معمولا غیر منصفانه است. چراکه در آن جمعیت خانوار مصرف‌کننده، مدنظر قرار نمی‌گیرد. به طور مثال بهای برق مصرفی چند خانوار با میانگین جمعیت متفاوت به طور یکسان تقسیم می‎شود.

سجاد.ر عنوان کرد: همچنین در برخی موارد مشاهده می‎شود، موجران پیش از اتمام زمان قرارداد، خواستار تخلیه منزل توسط مستاجر بوده و برای آن دلایل خاص خود را دارند، حال آنکه این اقدام با قرارداد منعقد شده بین آنها مغایرت داشته و موجب نگرانی مستاجران می‌شود.

*مراجعه به بنگاه‌های مجاز در سطح شهر

رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان بروجرد در این باره گفت: در حال حاضر نرخ اجاره در شهرستان بروجرد نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته است.

حسن نادعلی‌پور ادامه داد: زمانی که تقاضا برای اجاره بیشتر باشد به تبع آن کرایه خانه‌ها نیز بالا می‌رود، ولی در حال حاضر با ساخت آپارتمان‌های مسکن مهر اجاره‌بها کاهش یافته و تعداد مشتریان نیز کم شده است.

وی افزود: حق کمیسیون بنگاه در خصوص اجاره بر اساس مصوبه‌ای که در سال 78 انجام شده، اخذ می‌شود که میزان آن اخذ یک‌چهارم اجاره‌بها از هر دو طرف است.

این مسئول تصریح کرد: بنگاه‌داران باید در صورت بروز برخی مشکلات و اختلافات جزئی مابین موجر و مستاجر را برطرف کنند و در صورت تشدید به دادگاه مراجعه می‌کنند.


وی اظهار کرد: در حال حاضر حدود 350 بنگاه و عضو فعال و دارای مجوز در سطح شهرستان بروجرد وجود داشته و حدود 70 بنگاه به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند که به آنها اخطار داده شده که برای اخذ مجوز مراجعه کنند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان بروجرد عنوان کرد: متقاضیان خانه به بنگاه‌های مجاز سطح شهرستان مراجعه کنند که مورد کلاهبرداری توسط بنگاه‌های غیرمجاز قرار نگیرند.

نادعلی‌پور افزود: در صورتی که شهروندان به بنگاه‌های بدون مجوز مراجعه کنند، در صورت بروز مشکلات هیچ ارگانی پاسخگو نبوده و این در حالی است که بنگاه‌های دارای مجوز مورد تایید اتحادیه قرار داشته و معتبر هستند.

وی تاکید کرد: همکاری لازم با بسیاری از ادارات صورت گرفته تا بنگاه‌های بدون مجوز که برای مردم مشکل‌ساز شده‌اند، پلمب شوند.

==============
 گزارش از حسین کردی


آخرين بروز رساني ( ۱۶ مهر ۱۳۹۳ )
160رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد بروجرد فعال است
روزهای بروجرد- رییس دانشگاه آزاد واحد بروجرد گفت: امسال 160 رشته تحصیلی در این واحد فعال می باشد.

' احمد سیف' در گفت وگو باایرنا افزود: از این تعداد رشته تحصیلی 47 رشته کارشناسی ارشد و 11 رشته دکتری و مابقی رشته ها در مقطع کاردانی و کارشناسی می باشد.

وی دانشگاه آزاد بروجرد را اولین واحد دانشگاهی غرب کشور و پنجمین واحد دانشگاهی از لحاظ قدمت عنوان کرد.

رئیس واحد بروجرد افزود: اکنون این واحد دانشگاهی دارای 130 هزار متر مربع فضای آموزشی، فرهنگی و رفاهی است .

دکتر سیف همچنین ضمن توصیه به همه دانشجویان برای تلاش مضاعف در دوران تحصیل از آنان خواست تا با جدیت بیشتری درس بخوانند و قدر این دوران را که با سرعت طی خواهد شد بدانند و با یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشند.

وی ضمن توصیه به تزکیه نفس به راههای تقرب به خدا اشاره کرد و برای همه دانشجویان آرزوی توفیق نمود.

هم اکنون بیش از 14هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد مشغول به تحصیل هستند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ مهر ۱۳۹۳ )
لزوم ثبت ملی آثار معنوی بروجرد
 
لازم است مراسم چهل منبر در عصر تاسوعا و مراسم سینه زنی در حمامهای عمومی (صبح عاشورا) نیز در کنار سقاخانه به ثبت ملی آثار معنوی برسد.
 
بروجرد یکی از شهرهای باستانی ایران زمین، دارای مدنیت چند هزار ساله است. غارها و تپه های باستانی، آثار ذوب فلز مربوط به 4 هزار سال قبل، با آثار و فرهنگ ایرانی و اسلامی، تولید و ترویج آن فرهنگ غنی به نقاط دیگر از جمله رسالت های تاریخی بروجرد بوده و است.
ثبت ملی آثار معنوی نشانگر اهمیت مردم شناسی و میراث ناملموس است که تدوین برنامه برای حفظ و احیا این آثار معنوی که مبتنی بر مرام ایرانیان و فرهنگ غنی اسلام در شهر دیرینه های پایدار است، بایستی در دستور کار قرار بگیرد.
 
ashoura-borujerd.jpg
مراسم چهل منبر در عصر تاسوعا، مراسم سینه زنی در حمامهای عمومی (صبح عاشورا) نیز بایستی در کنار سقاخانه به ثبت معنوی برسد. همچنین پارک صامتیه و محله طباطبایی ها بعنوان یکی از یادگارهای تاریخی و فرهنگی جهان تشیع، هنر و صنعت ورشوسازی و علامت سازی نیز قابلیت ثبت در آثار معنوی کشور را دارد.
 
برگرفته از وبلاگ بروجرد استان زاگرس
آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
60درصد مدارس بروجرد دارای بخاری های نفتی و گازی هستند
روزهای بروجرد- مسوول نوسازی وتوسعه مدارس بروجرد گفت : حدود 60 درصد مدارس این شهرستان از بخاری های نفتی وگازی استفاده می کنند .

'عیسی هاشمی' در گفت وگو با ایرنا افزود: در حال حاضر 40 درصد مدارس این شهرستان دارای سیستم گرمایشی استاندارد هستند.

وی اظهارداشت: در راستای تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی استاندارد امسال 20 مدرسه به سیستم پکیج مجهز شدند.

به گفته وی امسال نیز برنامه تبدیل سیستم های گرمایشی بخاری های نفتی وگازی به سیستم پکیج در دستورکار قرار گرفته است.

هاشمی اظهار داشت: سال گذشته 500 میلیون تومان برای سیستم استاندارد مدارس بروجرد هزینه شده و طی برنامه زمانبندی شده همه بخاریهای گازی و نفتی به سیستم پکیج، رادیاتور و موتورخانه تبدیل می شود.

مسوول نوسازی و توسعه مدارس بروجرد تصریح کرد: باتوجه به خطرات استفاده ازبخاری های نفتی وگازی درمدارس در قالب طرح 5 سال همه سیستم های گرمایشی مدارس استاندارد و به سیستم پکیج مجهز می شوند.

شهرستان بروجرد داری 50هزار دانش آموز و بیش از 350 واحد آموزشی است.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
عوامل بازسازی عملیات والفجر 2 بروجرد تقدیر شدند
روزهای بروجرد- طی مراسمی از عوامل بازسازی عملیات والفجر دو بروجرد تقدیر شد.

به گزارش فارس، طی مراسمی از عوامل بازسازی عملیات والفجر دو در شهرستان بروجرد تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم که توسط شورای اسلامی شهر بروجرد برگزار شد، از عوامل و دست‌‍‌اندرکاران بازسازی عملیات غرور آفرین والفجر دو در بروجرد تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، در این مراسم از سرهنگ محمد پاپی‎نژاد فرمانده ناحیه مقاومت، سرهنگ سیف‎الله ایمانی فرمانده گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه و چند تن از عوامل فنی و عملیاتی بازسازی این عملیات توسط کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

در این جلسه رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد به منظور بزرگداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و ایثارگری‎های این عزیزان از اقدام شایسته و به جای عامل بازسازی عملیات والفجر دو در بروجرد تقدیر کردند.

آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
باند زمین خوار۶۰ میلیاردی در بروجرد دستگیر شد
روزهای بروجرد- فرمانده نیروی انتظامی بروجرد گفت: باند زمین خواران بروجرد که با تصرف ۹ قطعه زمین مسکونی در نقاط مختلف شهرستان ۶۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش تسنیم، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شش ماهه امسال یک هزار و 15 نفر از شهروندان بروجردی از خدمات رایگان واحدهای مشاوره کلانتری های پلیس بروجرد بهره مند شدند که از این تعداد560 پرونده مصالحه و سازش شده است.
وی با اشاره به اینکه مردم برای گرفتن مشاوره و رفع و رجوع کارهای خود از طریق مشاوره یشتر راغب بوده و علاقمندی آنها به این واحدها بیشتر شده است افزود: بیشترین موضوعات مشاوره در مراکز مشاوره پلیس شهرستان را مشکلات زناشویی، اختلافات خانوادگی و حقوقی است.

فرمانده نیروی انتظامی بروجرد تصریح کرد: بیشتر مشاوره هایی که در مرکز مشاوره کلانتریهای شهرستان انجام می شود بعضی مواقع در عرض چندین جلسه مداوم و با پیگیری های مستمر انجام می شود  تا نتیجه مطلوب به دست آید و مراجعان بتوانند بهره لازم را از این جلسات ببرند.

دلیری از کشف347 بطرس داروی نیروزا غیر مجاز در بروجردخبر داد و خاطرنشان کرد: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر اینکه فردی در امر تهیه و توزیع داروهای غیر مجاز فعالیت دارد، شناسایی و پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با موادمخدر این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود : ماموران با تحقیات گسترده و هماهنگی مقام قضائی فرد مورد نظر را در سطح شهر بروجرد شناسایی و دستگیر کرده و در بازرسی از منزل وی 347 بطری داروی  نیروزای غیر مجاز شامل، قرص، شربت، پودر کشف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی بروجرد با اشاره به فرد متخلف عنوان کرد: متهم همراه داروهای مکشوفه تحویل مراجع قضایی گردید.

دلیری از دستگیری باند زمین خواران 60 میلیاردی در بروجرد خبر داد و بیان کرد: درپی کسب اطلاعاتی مبنی براینکه افرادی ناشناس با نصب پلاکارد بر روی زمین های مسکونی شهر بروجرد اقدام به فروش آنها کرده بودند، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: عوامل پلیس آگاهی این شهرستان با بررسی دقیق و کار اطلاعاتی، افرادی را که مبادرت به تصرف اراضی مسکونی کرده بودند مورد شناسایی قرار داده و در این رابطه دو نفر را دستگیر کردند.

فرمانده نیروی انتظامی بروجرد اظهار کرد: بادستگیری و اعتراف متهمان به تصرف عدوان 9 قطعه زمین مسکونی در نقاط مختلف شهر بروجرد به ارزش  60 میلیارد ریال کلاهبردار کشف شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
مدارس هیئت امنایی فاقد استاندارد در بروجرد تعطیل می‌شود
روزهای بروجرد- رئیس آموزش و پرورش بروجرد گفت: مدارس هیئت امنایی که امتیاز لازم را کسب کرده باشند می توانند به فعالیت خود ادامه دهند ومدارس هیئت امنایی که نتوانستند استاندارد های لازم را کسب کنند تعطیل می‌شوند.

به گزارش تسنیم، جمشید ابوالفتحی در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش نقش به سزایی در پیشرفت جامعه ما دارد پس ما باید برنامه های مدونی برای آموزش پیاده کرده و از شیوهای مدرن آموزشی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه نقش معلمان در ارتقاءسطح علمی دانش آموزان  بسیار حائز  اهمیت است افزود: باید معلمان در ارتقاء سطح کیفی و علمی دانش آموزان با جدیت تلاش نمایند تا امسال شاهد رشد و شکوفایی علمی در آموزش و پرورش باشیم.
رئیس آموزش وپورش بروجرد تصریح کرد: آموزش وپرورش بروجرد به طور کلی 3 هزار و 528 معلم را در اختیار دارد که به 50 هزار دانش آموزعلم آموزی را در 397 آموزشگاه این شهرستان آموزش می دهند.

ابوالفتحی خاطرنشان کرد: از 50 هزار دانش آموز ،25 هزار نفر دانش آموزان مقطع ابتدایی ،2 هزار نفر مقطع پیش دبستانی،7 هزار و 800 نفر مقطع متوسطه سال اول دبیرستان و 10 هزار و 700 نفر مقاطع دوم و سوم دبیرستان و مدارس فنی و حرفه ای و بزرگسالان هستند.
وی با اشاره به 397 مدرسه  دولتی و غیردولتی در این شهرستان بیان کرد: آموزشگاهای غیردولتی این شهرستان از لحاظ امکانات و فضاهای آموزشی از استاندارهای لازم برخوردار هستد.

وی با اشاره به بحث اداره هئیت امنایی مدارس بروجرد که تعداد این مدارس 24 مدرسه است عنوان کرد: این مدارس از امکانات دولتی استفاده می کنند و زیرنظر هئیت امنای مدارس که متشکل از انجمن اولیا و مربیان که تعداد 12 نفر عضو هستند و زیر نظر مدیر هر مدسه و مربیان تصمیم‌گیری می‌کنند و هزینه دریافتی براساس تصمیم‌گیری انجام شده هیئت امنای صورت می‌گیرد.

ابوالفتحی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید یک کمیته بر کار هئیت امنای مدارس این شهرستان نظارت می کنندعنوان کرد: مدارس هئیت امنایی که  بنا به تصمیم هئیت امنای شورای آموزش وپرورش که امتیاز لازم را کسب کرده باشند می توانند به فعالیت خود ادامه دهند ومدارس هئیت امنایی که نتوانستند استاندار های لازم را کسب نمایند حذف می شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
تصاویر صبحگاه مشترک نیروهای مسلح بروجرد به مناسبت هفته نیروی انتظامی

صبحگاه مشترک نیروهای مسلح بروجرد به مناسبت هفته نیروی انتظامی. (عکاس: علیرضا سلیمانی)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
همیار پلیس نمونه شهرستان بروجرد معرفی شد
همیار پلیس نمونه شهرستان بروجرد معرفی شد
روزهای بروجرد- طی مراسمی آرین مایلی به عنوان همیار پلیس نمونه شهرستان بروجرد معرفی شد.

به گزارش فارس، صبح امروز در دومین روز از هفته ناجا در مراسم تقدیر از رانندگان قانون‌مدار همیار پلیس نمونه این شهرستان معرفی و از وی تقدیر به عمل آمد.

سرپرست پلیس راهور شهرستان بروجرد گفت: آرین مایلی دانش‌آموز کلاس پنجم بوده که مدت دو سال همیار پلیس است.

 علی ابراهیمی تصریح کرد: این دانش‌آموز آموزش‌های لازم را گذرانیده و با کلیه قوانین و مقررات رانندگی آشنا است.

وی بیان داشت: نقش آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان در جلوگیری از وقوع بسیاری از حوادث رانندگی غیر قابل انکار است.

سرپرست پلیس راهور شهرستان بروجرد ادامه داد: اگر در هر خانواده یک همیار پلیس وجود داشته باشد، آمار تصادفات به صورت چشمگیر کاهش پیدا می‌کند.

همیار پلیس نمونه نیز در پیامی به هم‌سالان خود گفت: همه کودکان برای حفظ جان خانواده خود نباید با راننده در حین رانندگی صحبت کنند.

آروین مایلی اضافه کرد: اگر راننده با تلفن همراه صحبت کرد به او تذکر داده و از وقوع حادثه ناگوار جلوگیری کنند.

آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
عدم پرداخت به موقع بهای برق از سوی مشترکین در بروجرد
روزهای بروجرد- مدیر امور برق شهرستان بروجرد گفت: عدم پرداخت به موقع بهای برق مصرفی از سوی مشترکین مانعی بزرگ برای خدمات دهی تبدیل شده است.

'محمدعلی خسروی' در گفت‏ وگو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه شرکت توزیع برق از اعتبارات دولتی استفاده نکرده و به صورت خصوصی اداره می شود، تنها منبع تأمین اعتبارات آن، حصول بهای برق مصرفی است.

این مسئول با اشاره به اینکه امور برق شهرستان بروجرد در وضعیت بد مالی به سر می برد، یادآور شد: در حال حاضر مشترکان بروجردی بالغ بر هشت و نیم میلیارد تومان بدهی معوقه دارند.

خسروی عنوان کرد: این میزان بدهی متعلق به مشترکان بخش های مختلف خانگی، صنعتی، تجاری، کشاورزی و ... است.

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی بر سر راه وصول مطالبات این شرکت وجود دارد، اضافه کرد: در صورت ادامه این روند در ارائه خدمات و پایداری شبکه، دچار چالش می شویم.

مدیر امور برق شهرستان بروجرد بیان کرد: مشترکان خانگی روستایی و شهری نیز به ترتیب با یک و نیم میلیارد و یک میلیارد و 200 میلیون تومان از دیگر بدهکاران امور برق بروجرد هستند.

وی با اشاره به بدهی 500 میلیون تومانی مشترکان بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: مابقی بدهی نیز مربوط به مشترکان بخش تجاری و صنایع است.

بیش از یکصد هزار مشترک برق در این شهرستان وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
کشاورزان غیر بومی از منابع آب زیر زمینی بروجرد استفاده بی رویه می‌کنند
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: کشاورزان غیربومی در شهرستان از منابع زیرزمینی بی‎رویه استفاده می‌‎کنند.

به گزارش ایسنا «رضا امینی» در جمع خبرنگاران، افزود: این استفاده بی‎رویه به یک معضل تبدیل شده و سبب کاهش منابع زیرزمینی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد اظهار کرد: باید بکوشیم تا کشاورزان اراضی خود را به کشاورزان غیربومی برای کشت محصولات آب دوست اجاره ندهند و از این روند جلوگیری شود.

امینی تصریح کرد: کشاورزان بومی باید به سمت کشت محصولات استراتژیک بروند، چون با این روش از هدررفت منابع آبی منطقه جلوگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کشت سنتی دیگر پاسخگوی نیازکشاورزان نیست و این قشر باید به سمت کشت صنعتی بروند. پارسال،۴ میلیارد تومان اعتبار برای خرید ادوات کشاورزی شهرستان جذب شد که هم‌اکنون آمادگی داریم ادوات کشاورزی را با پرداخت تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار بدهیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
ساماندهی 3528 معلم در آموزشگاه‎های‎ شهرستان بروجرد
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: 397 آموزشگاه در شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش ایسنا، جمشید ابوالفتحی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان، افزود: امسال در شهرستان بروجرد 50 هزار دانش‎آموز سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

وی اظهار کرد: از این تعداد 25 هزار دانش‎‎آموز مقطع ابتدایی، 2هزار دانش‎آموز مقطع پیش دبستانی و 7 هزار و 800 دانش‎آموز مقطع متوسطه اول، 10 هزار و 200 دانش‎آموز مقطع متوسطه دوم و بقیه در فنی و حرفه‎ای و بزرگسالان مشغول به تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد تصریح کرد: کل مدارس شهرستان اعم از دولتی و غیرانتفاعی 397 آموزشگاه است که همزمان با سراسر کشور آغاز به‎کار کردند.

ابوالفتحی اضافه کرد: 3 هزار و 528 معلم در آموزشگاه‎های شهرستان ساماندهی شدند و تمام کلاس مدارس شهرستان دارای معلم هستند.

وی گفت: کل دانش‎آموزان شهرستان در سامانه سنا ثبت‎نام شده‎اند.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
کارمند نمونه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان معرفی شد
روزهای بروجرد- مسوول امور فرهنگی و قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد به عنوان کارمند نمونه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی این اداره، در جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان که در محل اداره کل برگزار شد "اکرم السادات زین العبادی"مسوول امور فرهنگی و قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد به عنوان کارمند نمونه استان  معرفی و از وی تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است "زین العبادی" به خاطر تجارب و تبحر خود مسئولیت های متعددی در حوزه های پژوهش ،برنامه ریزی ، شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان ، امور بانوان ، گسترش عفاف و حجاب ، امور فرهنگی و قرآنی ، انتشارات ، گزارش و آمار عملکرد اداره کل ، مرکز اسناد فرهنگی داشته است

وی همچنین در تدوین و تهیه 8 جلد کتاب در حوزه فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و یک جلد کتاب به سفارش معاونت سیاسی امنیتی استانداری را در کارنامه فعالیت های خود دارد .

آخرين بروز رساني ( ۱۵ مهر ۱۳۹۳ )
دعوت برای ساخت یک مستند درباره بیماران سرطانی
روزهای بروجرد- امیر بهلولی کارگردان جوان و توانای بروجردی در فراخوانی که در وبلاگ خود منتشر کرده است از تمامی کسانی که خود یا یکی از بستگانشان با بیماری سرطان درگیر هستندsaratan.jpg دعوت کرده برای تکمیل مراحل تحقیقاتی ساخت یک مستند  درباره‌ی  بیماران سزطانی اطلاعات و تجربیات خود را انتقال دهند.
این مستند جامع بعد از تکمیل مراحل تحقیقاتی با همکاری جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سه بعد مختلف ساخته خواهد شد.
 
عزیزانی که تمایل به این امر خیر و در میان گذاشتن تجربیات خود هستند می توانند از یکی از راه های زیر مشاهدات و تجربیات خود را با نام و یا در صورت تمایل بدون نام ارسال نمایند:
 
 • تماس با شماره 09165478961
 • ارتباط از طریق ایمیل اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد
 • و یا با مراجعه حضوری به دفتر سینمای جوانان ایران دفتر بروجرد واقع در خیابان تختی، خیابان استاد اوستا، مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرین کوب طبقه سوم آقای میرزایی

 برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید

آخرين بروز رساني ( ۱۴ مهر ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: مهمترین مطالبه مردم بروجرد از دولت اشتغال است
روزهای بروجرد- بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی مهمترین مطالبه مردم حوزه انتخابیه خود را اشتغال دانست و گفت: مردم پا به کار و جوان های تحصیل کرده ای در حوزه انتخابیه ام داریم که اماده قبول مسئولیت برای سازندگی کشور هستند و دولت باید این زمینه را برای اشتغال مردم فراهم کند.

به گزارش خبرآنلاین عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از لحاظ جمعیتی در یک مرحله خاص و استثنایی و منحصر به فردی در استان هستیم که نه در گذشته وجود داشته و نه در آینده تکرار خواهد شد.

وی افزود: این فرصتی برای دولت است که نیروی کار تحصیل کرده اماده پذیرفتن نقش در سازندگی کشور را در این شهرستان دریابد.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مهر ۱۳۹۳ )
نمایشگاه عکس (حج ) در بروجرد دایر شد
روزهای بروجرد- به مناسبت عید غدیر و ایام ذی الحجه، نمایشگاه عکس حج روز دوشنبه در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد ، نمایشگاه (حج) از مجموعه عکس های لحظات عرفانی و معنوی سفر حجاج به سرزمین وحی و تصاویر به یاد ماندنی این ایام در شهر پیامبر(ص) و خانه خدا است که توسط 'شاپور بیرانوند' هنر مند بروجردی ثبت شده است.

نمایشگاه عکس به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی، حوزه هنری، بنیاد شهید انقلاب اسلامی بروجرد و انجمن عکاسان ایران دایر شده است.

علاقمندان به هنر عکاسی و مشتاقان سفر به سرزمین وحی می توانند به مدت یک هفته برای بازدید به نگارخانه استاد 'جواد بختیاری' واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد مراجعه نمایند.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مهر ۱۳۹۳ )
سال زراعی گذشته 435 میلیمتر باران و برف در بروجرد بارید
روزهای بروجرد- مسوول اداره هواشناسی بروجرد گفت: سال زراعی گذشته (از ابتدای مهر ماه سال 92 تا آخر شهریور ماه سال 93) 435 میلیمتر باران و برف در بروجرد باریده است.

'بهروز یاراحمدی' در گفت وگو با ایرنا افزود: این رقم در مدت مشابه سال ماقبل آن (از ابتدای مهر ماه 91 تا آخر شهریور ماه 92)، 402 میلیمتر بوده که حدود هشت درصد افزایش نشان می دهد.

وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعات موجود، بارندگی های سال زراعی امسال کمی با تاخیر و احتمالا از 10 آبان ماه به بعد آغاز می شود.

وی افزود: به کشاورزان منطقه نیز توصیه شده تا کشت های دیم خود را تا پایان مهر ماه به اتمام برسانند که امیدواریم سالی پر باران و برف و پر محصول را داشته باشیم.

بگفته وی بالاترین دمای هوای ثبت شده در سال زراعی گذشته 40 درجه سانتیگراد در مرداد ماه و کمترین دما نیز 15 درجه سانتیگراد زیر صفر در بهمن ماه ثبت شده است.

یاراحمدی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون نیز 18 روز غبار آلود بوده که این رقم نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته و دلیل کاهش ریز گردها پوشش های گیاهی ایجاد شده ناشی از رطوبت سال زراعی بوده است.

وی افزود: هم اکنون دمای هوا در بروجرد 17 درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت دو درجه افزایش نشان می دهد.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مهر ۱۳۹۳ )
دانشگاه آیت الله بروجردی و دانشگاه آزاد بروجرد متقاضی خاکسپاری شهدای گمنام
مدیرکل حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی لرستان، آیت‌الله بروجردی و دانشگاه‌های آزاد بروجرد و الیگودرز متقاضی خاکسپاری شهدای گمنام هستند.

به گزارش ایسنا، فرید افزود: شرایط این دانشگاه‌ها توسط کار‌شناسان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جهت خاکسپاری شهدای گمنام بررسی شده است اما تا کنون نتایج آن‌ها اعلام نشده است و به احتمال زیاد در ایام محرم خاکسپاری شهدای گمنام در سطح دانشگاه‌ها صورت می‌‎گیرد با این حال امیدواریم که دانشگاه‌های متقاضی استان نیز از فرصت تدفین شهدای گمنام بهره‎مند شوند.

وی اظهار کرد: دانشگاه پیام‌نور لرستان نیز متقاضی خاکسپاری شهدای گمنام است؛ اما به دلیل نیمه حضوری بودن تحصیل در این دانشگاه، امکان خاکسپاری شهدای گمنام در واحد‌ها و مراکز این دانشگاه وجود ندارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ مهر ۱۳۹۳ )
امام جمعه بروجرد: دشمنان ‌به‌ دنبال تخریب واقعه غدیر هستند
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: دشمن به‌دنبال تضعیف‌کردن اعتقادات و باورهای شیعه است.

به گزارش تسنیم ، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن ترابی در جلسه غدیر که در شهرستان بروجرد با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: آنچه تاکنون شیعه را سرپا نگه داشته است پیام غدیر بوده که نسل به نسل انتقال یافته است.

وی با اشاره به اینکه درروز 18 ذی الحجه سال 10 هجرت در وادی غدیر از طرف خدا پیامبر اکرم(ص) مامور به معرفی جانشین خود شد افزود: پیامبر در وادی غدیر خم امامت حضرت علی(ع) را مطرح و دست حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود بالا برد.
امام جمعه بروجرد تصریح کرد:120 هزار نفر از حجاج بیت‌الحرام در وادی غدیر این پیام پیامبر را شنیدند که پیامبر اکرم(ص) فرمودند که در آینده نزدیک از میان شما امت اسلامی خواهم رفت و جانشینی خود را ابلاغ کردم  و حجاج هم در کشور و سرزمین خودشان این ابلاغ را اعلام کردند تا به امروز این ابلاغ پیامبر نسل به نسل انتقال یافته است.

حجت الاسلام ترابی خاطرنشان کرد: امروز وظیفه ما است که این ابلاغ را به نسل های جدید برسانیم و در طول تاریخ اسلام شبهه افکنی‌ها در این مهم انجام شده ‌و دشمنان به دنبال تضعیف اذهان مردم بودند.
وی عنوان کرد: در زمان انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا ، مجاهدت مجاهدین، امام و نظام در طول 35 سال توانسته در مسیر حاکمیت علوی حرکت کنید و نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه است.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به اینکه در نظام سیاسی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه تحریم های اقتصادی از سوی غرب مدیریت شده است عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برگرفته از مکتب علوی است و به عنوان یک الگوی نمونه اسلامی برای کشورهای جهان است.
وی افزود: امروز غدیر در جامعه اسلامی ایران زنده ‌و به عنوان اشخاص حقیقی در جامعه باید بر ترویج فرهنگ غدیر در جامعه تلاش و کوشش فراوانی را انجام دهیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ مهر ۱۳۹۳ )
صادق طباطبایی بعد از عمل جراحی در کنار فرزند سیدحسن خمینی + عکس
روزهای بروجرد- دکتر صادق طباطبایی مدتی پیش مبتلا به سرطان ریه شده بود که جهت درمان در بیمارستانی در دوسلدورف آلمان بستری شد.

به گزارش عصر خبر تصویر زیر مربوط به بازگشت صادق طباطبایی به ایران است که توسط احمد خمینی فرزند سیدحسن خمینی منتشر شده است.
 
صادق طباطبایی برادر همسر سیّد احمد خمینی و فرزند آیت‌الله محمد باقر سلطانی بروجردی و خواهر زاده امام موسی صدر است. وی از افراد تأثیرگذار در سال‌های پیش و پس از انقلاب اسلامی ایران بوده‌ است.
 
sadeq_tabatabaei.jpg 
 
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مهر ۱۳۹۳ )
سرهنگ دلیری: یک باند سارق منزل با 28 فقره سرقت در بروجرد کشف گردید/ دستگیری 12 شرور در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: یک باند سه نفره سارق منزل با 28 فقره سرقت در بروجرد کشف گردید.sarhang_daliri.jpg

سرهنگ ' علیرضا دلیری' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی چندین فقره سرقت منزل و پیگیری موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان بروجرد قرار گرفت.

به گفته وی ماموران پلیس با تحقیقات گسترده افرادی را که با همدستی یکدیگر به صورت شبکه ای اقدام به سرقت منزل می کردند را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.

وی اظهار داشت: سارقان در بازجویی های اولیه به 28 فقره سرقت منزل اعتراف کردند و تعدادی از مالباختگان شناسایی شده اند.
 
همچنین فرمانده انتظامی بروجرد از دستگیری 12 شرور در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با اراذل اوباش در این شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا سرهنگ 'علیرضا دلیری' در این باره گفت: در اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی در بروجرد تعداد 9 شرور که با عربده کشی و قمه کشی در صدد خدشه دار کردن امنیت اجتماعی را داشتند دستگیر شدند.

به گفته وی در مرحله دیگر اجرای طرح امنیت اجتماعی در بروجرد و طی تماس شهروندان با پلیس 110 مبنی بر اوباش گری سه شرور ماموران پلیس در محل حاضر و اقدام به دستگیری سه شرور کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: از سه شرور دستگیر شده تعداد سه قبضه سلاح سرد کشف و ضبط گردید.

سرهنگ دلیری افزود: فرماندهی انتظامی شهرستان بروجرد با کسانی که قصد برهم زدن نظم عمومی شهروندان را داشته باشند با قاطعیت برخورد خواهند کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مهر ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: عملکرد مهدکودک‌ها در زمینه آموزش‌های قرآنی مطلوب نیست
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: مهد کودک‌ها کار آموزش و تربیت را برعهده دارند و در زمینه تربیت قرآنی و دینی کودکان اهتمام جدی انجام نمی‌دهند که باید فرهنگ دینی و قرآنی از مهد کودک‌ها آغاز شود تا به مراتب به نسل جوان ما برسد.
به گزارش تسنیم، بهرام بیرانوند در جلسه شورای فرهنگ  عمومی که با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی در بروجرد برگزارشد اظهارکرد: مساجد محل تربیت نیروهای متدین و مومن است که در دفاع از ارزش‌های اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
وی افزود: بیشتر متولیان مساجد گلایه‌مند هستند که موقوفی به صورت مستقیم در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد و بعضی از مسجد از موقوفه محروم هستند و در بعضی مساجد امام جماعت و روحانی وجود ندارد که باید به این مهم توجه وافر شود.

نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد: 70 هزار مهدکودک در کشور وجود دارد که این مهد کودک ها کار آموزش و تربیت را برعهده دارند و در زمینه تربیت قرآنی و دینی کودکان اهتمام جدی انجام نمی‌دهند که باید فرهنگ دینی و قرآنی از مهد کودک‌ها آغاز شود تا به مراتب به نسل جوان ما برسد.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش و سیستم‌های ذیربط باید در زمینه آموزش‌های قرآنی و ترویج مفاهیم اهتمام بیشتری بورزند.

حجت الاسلام جعفر صادق پور رئیس تبلیغات اسلامی بروجرد نیز در این جلسه اظهار کرد: 236 مسجد در بروجرد وجود دارد که از این تعداد 136 مسجد از نعمت اقامه نماز جاعت بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه در شهرک‌های تازه تاسیس بروجرد هیچ گونه برنامه فرهنگی و مذهبی وجود ندارد افزود: در شهرک‌های تازه تاسیس قشر جوان زندگی می‌کنند که از برنامه فرهنگی و مذهبی در مناطق خود محروم هستند که باید به این مهم توجه شود.

رئیس تبلیغات اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: موئسسات قرآنی در شهرک‌های بروجرد ایجاد می‌شود که این  نقاط شامل  شهرک‌های پزشکان و مسکن مهر نیاوران است.

وی گفت: باید برای شهرک‌های تازه تاسیس هم تدبیری صورت بگیرد تا این مناطق از برنامه‌های فرهنگی و دینی بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام جعفرپور بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی در ماه محرم و صفر در مساجد توسط ائمه جماعت و هئیات مذهبی بسیار پررنگ  است و عملکرد فعالی از خود نشان دادند و در مراسمات محرم و صفر حضور مداحان  در مساجد چشم گیر بوده است.
وی با اشاره به اینکه حضور روحانی باید چشم‌گیرتر باشد عنوان کرد: امروز مساجد باید از امکانات مثل فضای سبز، کتابخانه‌ها ، خانه عالم، پارکینگ و ساخت خانه عالم برخوردار باشند که احداث خانه عالم بسیار ضروری است.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مهر ۱۳۹۳ )
امام جمعه بروجرد: شهرکهای جدیدالاحداث بروجرد با کمبود مسجد مواجه اند
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: شهرکهای جدید الاحداث در بروجرد با کمبود مسجد مواجه هستند.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین'حسن ترابی' در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد افزود: در حال حاضر 262 مسجد در شهرستان بروجرد وجود دارد که 87 مسجد آن در شهر و بقیه در روستاها واقع شده اند.

وی اضافه کرد: از این تعداد تنها در 69 مسجد نماز جماعت اقامه می شود و 53 مسجد امام جماعت روحانی دارند و 16 مسجد نیز امام حماعت شخصی دارند که در تابستان و مناسبتهای دینی که اعزام مبلغان در کشور انجام می شود، این مساجد نیز از امام جماعت روحانی استفاده می کنند.

به گفته وی از 69 مسجدی که در شهرستان بروجرد نماز جماعت دارند، در 11 مسجد نماز جماعت صبح و در 56 مسجد نماز ظهر و عصر و در هر 69 مسجد نماز مغرب و عشا اقامه می شود.

امام جمعه بروجرد افزود: تعداد مساجد در مرکز شهر و بافت قدیمی شهر نشان می دهد که مردم در گذشته اهتمام ویژه ای به مسجد سازی داشته اند که این امر طی سالهای گذشته کمرنگ شده است.

وی افزود: شهرکهای تازه تاسیس شهرستان نیز اغلب فاقد مسجد بوده که در شهرک اندیشه که وسعتی به بزرگی خود شهر دارد، چهار مسجد وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مهر ۱۳۹۳ )
عضویت سادات در کتابخانه های عمومی بروجرد رایگان است
روزهای بروجرد- مدیر امور کتابخانه های عمومی بروجرد گفت: به مناسبت بزرگداشت دهه ولایت و امامت و عید قربان و غدیر، عضویت سادات در کتابخانه های عمومی این شهرستان رایگان است.

' داوود پهلوان' با اعلام این خبر به ایرنا افزود: علاوه بر سادات محترم، شهروندانی که نامشان از القاب حضرت علی (ع) مانند علی ، مرتضی و حیدر است نیز می توانند بطور رایگان عضو کتابخانه های عمومی بروجرد شوند.

بگفته وی پنج کتابخانه مشارکتی آیت الله بروجردی، حضرت ولیعصر(عج)، احسان شهیدی، شهید بروجردی و جابرین حیان و پنج کتابخانه نهادی شهید صارمی، باهنر، علامه شهیدی، علامه بحرالعلوم و آیت الله بروجردی اشترینان برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده اند.

وی هدف از اجرای این طرح را ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه و احترام به سادات عنوان کرد.

بگفته وی افراد با عضویت یک ساله در کتابخانه های سطح شهر علاوه بر مطالعه می توانند از سایر خدمات کتابخانه ها نظیر امانت کتاب، استفاده از اینترنت، مطالعه نشریات مختلف استفاده کنند.

بیش از 185 هزار و 412 جلد کتاب در کتابخانه های عمومی بروجرد وجود دارد. 
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مهر ۱۳۹۳ )
رئیس اداره برق بروجرد: بدهی مشترکین روستاها از بدهی مشترکین شهری بروجرد بیشتر است
رئیس اداره برق بروجرد گفت: اداره برق بروجرد ۱ میلیارد و ۱۶۵ میلیون تومان از مشترکین روستاهای همت آباد، زارم، خایان، درب آستانه، دره صیدی، دهنو مقدسی، بزازنا، فلک الدین، قلعه حاتم طلبکار است.

به گزارش تسنیم، محمدعلی خسروی در جلسه شوراها و دهیاری ها که در سالن همایش فرمانداری شهرستان بروجرد برگزار شد اظهار کرد: اگر وضعیت امروز روستاهای بروجرد از نطر شبکه برق با سال های 85 الی 89 رسانی مقایسه شود به این نتیجه می رسیم توسعه امروز دوبرابر شده است.
وی افزود: اگر روستاهای بروجرد را با استان های همجوار مقایسه شود به وضوح دیده می‌شود که روستاهای بروجرد از لحاظ شبکه جدید برق رسانی از کیفیت مطلوب تری برخوردار هستند و در روستاها بروجرد  150 کلیو متر شبکه جدید نصب شده است.
 
رئیس اداره برق بروجرد تصریح کرد: 100 درصد روستاهای بخش مرکزی از توسعه برق رسانی به طول 200 کیلومتر شبکه فشار ضعیف بهره مند شدند و برای توسعه برق رسانی به این روستاها اعتبار بالغ بر 4 میلیارد تومان هزینه شده است.
خسروی با اشاره به اینکه مشکلات برق رسانی روستاهای بروجرد در اولویت کاری قرار گرفته است عنوان کرد: مشکلات برق رسانی روستاهای بروجرد در اولویت قرار گرفته است.
 
وی اظهارکرد: بدهی سرسام آور مشترکین روستاها که 16 هزار مشترک است از بدهی مشترکین شهری که 100 هزار مشترک شهرستان بروجرد دارد بیشتر است.
رئیس اداره برق بروجرد با اشاره به اینکه  رقم بدهی مشترکین روستاهای بخش مرکزی بروجرد رقم بالایی است عنوان کرد: اداره برق بروجرد یک میلیارد و 165 میلیون تومان از مشترکین روستاهای همت آباد، زارم، خایان، درب آستانه، دره صیدی، دهنو مقدسی، بزازنا، فلک الدین، قلعه حاتم طلب دارد که این رقم در برابر بدهی مشترکین شهری که یک میلیارد و400 میلیون تومان بیشتر است.
خسروی افزود: هیچ یک از مشترکین روستاها از پرداخت معاف نیستند و تنها مساجد و حسینه ها که در سال 88 لغایت 93 طرح معافیت آنها به اجرا در آمده است از این قضیه معاف هستند که اگر بدهی مشترکین روستایی حل شود مشکل روشنایی این معابر سریع‌تر انجام می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه خاموشی ها در روستاها به میانگین صفر رسیده است بیان کرد: هیچ گونه خاموشی در روستاها وجود نداشته است  ویکی از مشکلات ما در زمان قرائت کنتور روستاها است  که کیفیت قرائت کنتورهای روستاهای بروجرد مطلوب نیست.
رئیس برق بروجرد افزود: حدود 450 چراغ را در روستاها نصب کردیم  که  در 3 سال گذشته 4 هزار و 340 چراغ  در روستاها نصب شده است.
خسروی عنوان کرد: از سال 86 تاکنون شرکت توزیع برق سراسری به بخش خصوصی واگذار شده است که هیچ گونه اعتبار دولتی اختصاص نمی یابد و هزینه ها از انجام محل برق و پرداخت مشترکین انجام می شود.

آخرين بروز رساني ( ۱۲ مهر ۱۳۹۳ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.