۰۵ مرداد ۱۳۹۵   ۰۳:۵۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
کورانی فر: باید نگاه ها و توجه ها به این بروجرد ویژه باشد
روزهای بروجرد- در آیینی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان علی کورانی فر به عنوان سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد معرفی شد. علی کورانی فر

به گزارش ایرنا علی کورانی فر در این آیین در سالن جلسات فرمانداری بروجرد با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در این شهرستان گفت: بروجرد، زادگاه مفاخر و مشاهیر کشور و دارای فرمانداری ویژه است لذا باید نگاه ها و توجه ها به این شهرستان ویژه باشند.

وی افزود: این پیشینه قوی نباید موجب توقف و غرور بروجرد شود بلکه باید به عنوان یک بال پرواز و عامل حرکت برای رشد و توسعه این شهرستان مدنظر قرار گیرد.

وی نگاه استانداری لرستان به شهرستان بروجرد را ویژه دانست و اظهار کرد: استاندار لرستان به عنوان یکی از مدیران برتر غرب کشور با داشتن شخصیتی عمرانی و اجرایی تمام تلاش خود را برای حل مشکلات استان به ویژه شهرستان بروجرد بکار گرفته است.

کورانی فر با اشاره به نامگذاری امسال رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از مدیران بروجرد خواست با داشتن برنامه مدون و اقدام و عمل برای رسیدن به وضعیت مطلوب تلاش کنند.
وی افزود: باید محوریت فعالیت دستگاه های اجرایی اعتدال سیاسی، تدبیر اقتصادی و افزایش امید در جامعه باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: همه دستگاه های اجرایی باید دست در دست هم دهند تا خدمات شایسته ای به مردم بروجرد ارائه شود.

مسلم پورقاسمیان فرماندار پیشین بروجرد نیز ضمن تقدیر از همکاری مسئولان شهرستان بروجرد و استان لرستان در دوران مسئولیتش گفت: تمام تلاش خود را برای خدمت صادقانه به مردم بروجرد بکار گرفتم.

مسعود رستمیان مدیرکل حراست استانداری لرستان، لیلا سلاحورزی مدیرکل دفتر امور بانوان لرستان، ناهید پرویزپور مدیرکل سیاسی انتخابات لرستان، مرضیه قنبری مدیرکل استاندارد لرستان، شهناز حمزه لویی مدیرکل تامین اجتماعی لرستان و جمعی از مسئولان شهرستان بروجرد در این آیین حضور داشتند.

کورانی فر پیش از این مسئولیت هایی نظیر معاون مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، معاون مدیرکل آموزش دیوان محاسبات، مدیرکل حوزه استاندار و مشاور استاندار مرکزی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مرکزی و رئیس دوره نخست شورای شهر کوهدشت را در پرونده کاری خود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۵ )
معاون سیاسی استاندار لرستان: مردم از برخی سیاسی کاری ها و عوام فریبی ها خسته شده اند
روزهای بروجرد- معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با اشاره به رواج بداخلاقی های سیاسی در دولت قبل گفت: دولت تدبیر و امید بداخلاقی های سیاسی را کنار زد.

به گزارش ایرنا سید سعید شاهرخی در آیین تودیع و معارفه فرماندار ویژه بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: بعد از هشت سال کارکرد دولت قبل، یک واگرایی سیاسی و اجتماعی در کشور ایجاد شده بود بطوریکه اختلافات به سران نظام نیز رسیده بودند.

وی با اظهار تاسف از به حداقل رسیدن قدرت تحمل گروه ها و احزاب در دولت قبل اظهار کرد: با توجه به فشارهای سیاسی، قطعنامه های مکرر علیه نظام و تشدید تحریم ها، انسدادهایی در بحث هسته ای و سیاست خارجی ایجاد شده بود و بخش های مختلف داخلی کشور نیز فشار سنگینی را متحمل شده بودند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان افزود: دولت تدبیر و امید با ایجاد همگرایی و وحدت در اداره کشور، راه عقلانیت و اعتدال را در پیش گرفت و از افراط و تفریط برائت جست تا تمام جریان ها و گروه ها بتوانند در عرصه های مختلف حضور فعال داشته باشند.

وی درخصوص برجام و نتایج آن اظهار کرد: در قضیه برجام شاهد بدعهدی طرف های مقابل بودیم ولی حقانیت ایران در بحث هسته ای به دنیا اثبات شد.
شاهرخی نرخ تورم در دولت قبل را 42 درصد و در دولت تدبیر و امید تک رقمی دانست و افزود: در دولت قبل خطرپذیری سرمایه گذاری بسیار بالا و سرمایه گذاری در کشور به منفی پنج درصد کاهش یافته بود در حالیکه اکنون میزان سرمایه گذاری در کشور به مثبت سه افزایش یافته است.

وی با تاکید بر لزوم همدلی مردم و مسئولان برای رفع مشکلات و توسعه کشور گفت: مردم از برخی سیاسی کاری ها و عوام فریبی ها خسته شده اند لذا نباید به خاطر مسائل حزبی مشکلات آنها نادیده گرفته شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان افزود: دولت تدبیر و امید به سوی تمام افرادی که دل در گرو توسعه استان لرستان و شهرستان بروجرد دارند به غیر از افراد تندرو دست همکاری دراز می کند.
وی اضافه کرد: طبق گفته رئیس جمهوری، ایران اسلامی یک علم به نام مقام معظم رهبری دارد که همه باید پشت ایشان حرکت کنیم.

شاهرخی با اشاره به انتخاب استان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار کرد: استاندار لرستان یک سال قبل از انتخاب استان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی، فعالیت های خود را با احیای ظرفیت های موجود، توجه ویژه به ایجاد اشتغال، تدوین برنامه آمایش و حرکت با برنامه آغاز کرده بود.

وی افزود: 500 ظرفیت راکد در استان لرستان وجود دارد که قرار است تا پایان امسال 300 ظرفیت از این تعداد احیا و عملیاتی شوند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با تشکر از اقدامات قرارگاه خاتم الانبیا در توسعه این استان گفت: راه آهن دورود- بروجرد، آزادراه خرم آباد- بروجرد- اراک و بزرگراه بروجرد- اراک از طرح های در دست اجرا در استان لرستان می باشند.

وی افزود: طرح هایی به ارزش بیش از 2 هزار میلیارد ریال در جریان انتخاب استان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در شهرستان بروجرد اجرا می شوند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان اظهار کرد: بسیج سازندگی در توسعه و نیروی انتظامی در تامین امنیت لرستان نقش بسزایی داشته اند.

وی با تقدیر از خدمات مسلم پورقاسمیان فرماندار پیشین بروجرد بویژه توجه به مسائل کارگری و نوسازی و بازسازی صنایع این شهرستان اظهار کرد: پورقاسمیان در هر سمتی که فعالیت داشته منشا خیر و برکت بوده است.

وی در خصوص انتصاب علی کورانی فر به عنوان سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: تلاش داشتیم طبق توصیه های امام جمعه و نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی یک فرد بومی به عنوان فرماندار بروجرد انتخاب شود.

وی افزود: با توجه به اینکه فرمانداری بروجرد ویژه است و فرماندار، معاون استاندار نیز می باشد باید فردی متناسب با این سمت و دارای حداقل 15 سال سابقه مدیریتی در حد مدیرکل یا بالاتر تعیین می کردیم لذا با توجه به سوابق کورانی فر تصمیم به انتصاب وی به عنوان سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گرفتیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: مبنای انتصاب ها براساس مشی دولت یعنی شفافیت، صداقت، شایسته سالاری و توانمندی در خدمت به مردم است.
وی افزود: این اطمینان را به همه گروه ها و تشکل های مردم نهاد و سیاسی بروجرد می دهم که با حضور کورانی فر برنامه های دولت تدبیر و امید بهتر و با شتاب بیشتری در شهرستان بروجرد اجرا شوند.

وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با انتخاب استان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی عزم خود را برای توسعه این استان جزم کرده است لذا باید در سال پایانی دولت نشاط سیاسی در شهرستان بروجرد ایجاد شود.

عصر چهارشنبه در آیینی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان علی کورانی فر به عنوان سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد معرفی شد.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۵ )
استدلال عجیب معاون سیاسی استاندار برای عدم معرفی فرماندار بومی!
 علی کورانی فر فرماندار بروجرد شد
آخرين بروز رساني ( ۲۵ تير ۱۳۹۵ )
هادی مقدسی: انتصاب فرماندار غیر بومی بی توجهی به توانایی مردم بروجرد است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس هشتم نسبت به مدیریت اجرایی در استان لرستان انتقاد کرد و انتصاب فرمانداران غیر بومی در بروجرد را بی توجهی به استعدادهای مردم این شهرستان خواند.

هادی مقدسی در گفتگو با روزهای بروجرد اظهار داشت:با توجه به شرایط جدیدی که در نظام اسلامی پیش آمده است انتظار داشتیم مدیریت اجرایی به سمت تحولی مثبت پیش رود که متاسفانه این تحول در بروجرد به هیچ صورت انجام نشده است و شهرستان بروجرد با یک مدیریت راکد مواجه است.

وی با بیان اینکه به احتمال قوی فرماندار جدید در این شهرستان معارفه خواهد شد گفت:بهتر است دولت  به استعدادهای بالا و نیرو های نخبه بروجردی که نسبت به  این دیار تعصب خاصی دارند و دلسوز هستند توجه داشته باشد
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم افزود :دولت  استعدادهای بالا و نیرو های نخبه بروجردی را یک ظرفیت بداند و از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده نماید

مقدسی ادامه داد : قطعا با توجه به حجم وسیع نیروهای نخبه سیاسی ،اجتماعی ،فرهنگی ،اقتصادی و... در شهرستان بروجرد معارفه فرماندار غیر بومی در بروجرد، مصداق نادیده گرفتن ظرفیتهای بالقوه در بروجرد است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس هشتم اظهار داشت:متاسفانه سِمَت فرماندار بروجرد باعث شده است ، افرادی که قرار است با پًست معاونت استاندار،بازنشسته شوند، بروجرد را برای بازنشسته شدن انتخاب کنند و کسی هم به مدیریت این گونه افراد هیچ ایرادی نمی تواند بگیرد.
 
  وی تشریح کرد :وقتی مدیری در آستانه بازنشستگی قرار دارد نظارت بر وی مشکلاتی را ایجاد می کند چرا که آن مدیر می داند در آستانه بازنشستگی است و عملکردش اگر منفی هم باشد مشکلی به لحاظ شغلی برای وی ایجاد نمی شود .
منتخب مردم بروجرد در مجلس هشتم ادامه داد: فرماندار کنونی بروجرد مصداق اینگونه افراد است و مردم بروجرد از افرادی که استعدادها و ظرفیتهای شهرستان را نادیده می گیرند گذشت نخواهند کرد و مردم از دولت انتظار دارند که حداقل مدیریت شهرستان بروجرد را به عهده خود بروجردی ها بگذارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم در پایان گفت:دولت محترم حق نادیده گرفته شده بروجرد را برای اولین بار حداقل با استفاده از استعداد ها و ظرفیتهای مردم بروجرد در مدیریت شهرستان  احیا نماید و این نه تنها خواسته بزرگی نیست بلکه کف خواسته مردم بروجرد است که هنوز به طور جد محقق نشده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۵ )
بروجرد به مسئولان بومی، شجاع، مدیر و مُدبر احتیاج دارد
فرهاد داودوندی- تاریخ چند هزار ساله شهر نشینی، درصد هوشی بسیار بالا، ارتفاع مناسب از سطح دریا، عوامل ژنتیکی، حضور بزرگانی به مانند حضرت آیت الله العظمی حاج آقا حسین امام(ره) ( آیت الله بروجردی)، آیت الله بحرالعلوم، آیت الله حاج شیخ علی محمد نجفی، آیت الله مولانا بروجردی، علامه شهیدی، استاد آیتی، استاد زرینکوب، استاد مهرداد اوستا،استاد لوریس چکناواریان، استاد صامت بروجردی، استاد حسین حزین، شهید قلم محمود صارمی، شهید سرلشکر محمد بروجردی، شهید سر لشکر خلبان احمد کشوری، استاد جواد بختیاری، دکتر احمد سمیعی، و هزاران هزار مورد مشابه، از جمله 1500 شهید سرافراز و قهرمان جنگ تحمیلی، از بروجرد و بروجردی ها شهری ساخته که در فرهنگ و ادب و ورزش و هنر و حتی پرورش عالمان دینی و هنری زبانزد خاص و عام است تا جائیکه به فرموده رهبر معظم انقلاب: بروجرد شهر فرزانگان و شهر استعداد های درخشان است.

متاسفانه مدتهاست  بروجرد برخلاف دیگر شهرهای کشور عزیزمان که هر روز شاهد رشد و پیشرفت می باشند دچار عقب گرد شدید شده است تا جائیکه بسیاری از مردم شهر با دیدن مشکلات روز افزون شهرشان و بی تفاوتی مرکز استان به این وضعیت، نسبت به سرنوشت خود و شهرشان کاملا بی تفاوت شده و دیگر حاضر نیستند حتی برای رفع مشکلات شهر زادگاه شان یک نظر ساده هم بدهند!( نمونه اش رای ندادن 165000 نفر از واجدین شرایط رای دادن در بروجرد!)

شنیده می شود که قرار است بزودی شاهد حضور افراد غیر بومی جدید در سطح کلان مدیریت بروجرد باشیم.

اگر چنین اتفاقی بیفتد دیگر نمی توان به آینده این شهر حداقل در کوتاه مدت امیدی بست!

از اینکه بروجرد بیمارستان ندارد، امکانات رفاهی ندارد، ورزشکاران نخبه اش مورد حمایت استان نیستند، بودجه قابل توجهی به آن تعلق نمی گیرد،کارخانه هایش که در دست غیر بومی ها می باشد، یکی پس از دیگری بسته می شوند، مردمش برای رفع هر مشکل ساده اداری و درمانی باید راهی شهرهای دیگر شوند، روسای بسیار ضعیفی بر بعضی از ادارات آن مدیریت می کنند و در یک جمله این شهر بسیار بسیار مظلوم واقع شده است تا جائیکه حتی برای اتمام یک پل روگذر ساده نصفه و نیمه که 4 سال قبل کلنگش بر زمین زده شده هم، در این شهر نمی توانند اقدام قابل توجهی کنند،  هیچ شکی نیست!

بنابر این نگارنده معتقد است در این برهه از زمان که کشور عزیزمان در حال رشد و توسعه در همه زمینه ها می باشد، دور از انصاف است که بروجرد و بروجردی ها به حق و حقوق خودشان نرسند، بنابر این بروجرد را باید مدیران بومی اداره کنند که دل شیر داشته باشند و حق و حقوق بروجرد در همه زمینه ها را بدون ترس بخاطر از دست دادن میز ریاست، از دل سنگ بیرون بکشند.

مدیرانی صد در صد بومی که باید مومن، شجاع، نترس، مدیر و مدبر باشند. این است یکی از راه های اساسی پیشرفت بروجرد.

 والسلام!
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۵ )
6 کیلو و 500 گرم تریاک در بروجرد کشف شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد از کشف 6 کیلو و 50 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران پاسگاه همت آباد بروجرد در محور ارتباطی با اجرای تور ایست و بازرسی به یک دستگاه تیبا مشکوک شدند و پس از تعقیب و گریز آن را توقیف کردند.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس ضمن دستگیری 2 سوداگر مرگ، در بازرسی از خودرو، مواد مخدر یادشده را که به صورت ماهرانه ای در صندوق عقب جاسازی شده بودند را کشف کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: متهمان یادشده به همراه مواد مکشوفه جهت انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
وی گفت: مواد مخدر معضلی کاملا سازمان یافته، مرگ آفرین و پیش رونده است و نباید لحظه ای را برای مراقبت، تربیت و توانمندسازی فرزندان از دست داد.

* انهدام باند سرقت با کشف 24 فقره سرقت در بروجرد
سرهنگ دلیری همچنین از انهدام سه تن از اعضای یک باند سرقت و کشف 24 فقره سرقت مغازه در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه در بروجرد، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: یگان امداد نیروی انتظامی یکی از این سارقان را در حال انتقال اموال مسروقه شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کرد.
فرمانده انتظامی بروجرد گفت: این سارق در بازجویی های اولیه به 24 فقره سرقت مغازه با همدستی 2 تن اعتراف کرد که تلاش برای دستگیری همدستان او همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به شناسایی مالباختگان افزود: متهم با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

سرهنگ دلیری به شهروندان توصیه کرد از رها کردن خودرو در حالت روشن حتی برای چند لحظه خودداری نمایند.

* افزایش 97 درصدی کشف سرقت در بروجرد
فرمانده انتظامی بروجرد گفت: کشف سرقت در شهرستان بروجرد در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 97 درصد افزایش یافته است.
وی افزود: این کشفیات با انجام طرح های ارتقای امنیت اجتماعی صورت گرفتند و موجب کاهش چشمگیر وقوع جرم در شهرستان بروجرد شده اند.

سرهنگ دلیری اظهار کرد: 137 متهم در سه ماه نخست امسال دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.

وی با قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردم با پلیس در اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت های پلیسی 110 اعلام کنند تا نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

وی موفقیت پلیس بروجرد را نتیجه تلاش مخلصانه و شبانه روزی عوامل انتظامی شهرستان و بکارگیری اقدامات پیشگیرانه دانست و گفت: طرح آموزش همگانی و هشدار پلیسی در مساجد و مدارس، راه اندازی گشت های آشکار رعد، افزایش گشت های فوریتی پلیس 110 و همکاری و تعامل بیشتر مردم با پلیس از اقدامات پیشگیرانه انجام شده در شهرستان بروجرد می باشند.

فرمانده انتظامی بروجرد به شهروندان توصیه کرد هنگام ترک خودروی خود از جا گذاشتن اشیای قیمتی داخل خودرو خودداری و در توقف های کوتاه مدت شیشه ها را بالا ببرند و درها را قفل کنند.

* مصالحه 50 درصدی پرونده های مشاوره در بروجرد
سرهنگ دلیری گفت: با تلاش کارشناسان مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی بروجرد در سه ماه نخست امسال 864 تن از خدمات مشاوره کلانتری های شهرستان بهره مند شدند و 50 درصد پرونده های ارجاعی به مصالحه ختم شده اند.

وی بیشتر پرونده های مصالحه شده را مربوط به اختلافات زناشویی، حقوقی و موارد نزاع و درگیری دانست و افزود: مصالحه برخی از پرونده ها با تلاش مددکاران کلانتری ها با چندین جلسه پیگیری و رسیدگی کارشناسان مشاوره صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی بروجرد اظهار کرد: واحدهای مشاوره کلانتری ها هر روز آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شهروندان در حوزه خانوادگی، حقوقی و آسیب های اجتماعی هستند و شهروندان می توانند در ساعات اداری با مراجعه به این واحدها از خدمات رایگان مشاوره پلیس بهره مند شوند.

وی افزود: واحد مشاوره و مددکاری پلیس بروجرد در طول هفته به غیر از ایام تعطیل از ساعت هفت تا 14 به صورت رایگان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شهروندان است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۵ )
۳۰ سال گمنامی سه برادر شهید بروجردی و نام‌گذاری تنها یک بلوار به نام آنها
روزهای بروجرد- مادر شهیدان حسینی‌نسب با بیان اینکه خانواده شهدا جز احترام توقعی از مسئولان ندارند، گفت: پس از ۳۰ سال گمنامی ۳ فرزند شهیدم تنها یک بلوار مخروبه در بروجرد را به نام آنها نام‌گذاری کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، سال‌هاست چشم‌ و چراغ کوچه‌ها و خیابان‌های شهرمان نام و یاد شهیدانی است که در گمنامی یادها بی‌هیچ توقعی کوله‌بار سفر بسته و در راه حفظ آرمان‌ها جان شیرین خود را تقدیم کردند. گاه تابلویی کوچک بر سر در یک کوچه که نام شهیدی به‌روی آن حک شده است آرامش اهالی محله می‌شود تا لحظه‌ای درنگ و تأمل کنند و دور شوند از همۀ روزمرگی‌ها و همواره یادشان بماند که جوانی از کوچه محله خودشان برای دفاع از آب‌وخاک و ناموسشان خون پاکش بر زمین ریخته است.
شهیدان حسینی‌نسب
نام شهدا بر سردر کوچه‌ها تذکری برای یادآوری آرامش امروز

اما نام شهدا بر سر در خیابان‌ها و کوچه‌هایمان یک نشانه و تذکر بود تا اینکه یادمان نرود آرامش امروزمان نتیجۀ تحمل سختی‌ها و رنج‌های انسان‌هایی است که از خود گذشتند تا ما امروز دغدغۀ رسیدن به آرامش نداشته باشیم و نامشان بر سر در کوچه‌هایمان مرهمی باشد بر دل داغدار و منتظر مادران و پدرانی که هنوز هم‌چشم به راه عزیزانشان هستند.

باخبر شدیم شهرداری بروجرد با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان در اقدامی نسنجیده تابلوی مزین به نام سه شهید حسینی‌نسب را در یکی از بلوارهای شهرک زیبای این شهرستان که اصلاً شبیه خیابان و بلوار هم نیست، نصب کرده که این امر سبب گلایه و شکایت خانواده این شهدای گران‌قدر شده است.

نام‌گذاری کوچه‌ها و خیابان‌های شهرهای کشور به نام افرادی مشهور و معروف ازجمله شهیدان بر اساس دستورالعمل شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت وزیران به وزارت کشور ابلاغ شده و از اهمیت خاصی برخوردار است و در صورت سکونت والدین شهید در آن کوچه نام‌گذاری کوچه به نام آن شهید در اولویت قرار دارد اما سه شهید خانواده حسینی‌نسب تاکنون کوچه یا خیابانی به نامشان در شهرستان بروجرد نام‌گذاری نشده و امروز در گمنامی یادها تنها اسمشان به‌عنوان یک نام به‌روی تابلویی در ابتدای بلواری مخروبه انتهای یک شهرک در شهرستان بروجرد نصب شده است.

آن روزها که نام کوچه و خیابان‌هایمان به نام شهدا مزین می‌شد تا امروز که در خیابان‌ها و کوچه‌هایمان، تابلوهایی با عنوان زنبق، گلستان و شکوفۀ 1 و 2 و 3 و.... نصب می‌شود راه درازی طی نشده و این بی‌مهری و فراموشی نسبت به یاد و نام شهدا امروز سبب رنجش خاطر خانواده معظم شهدا و قلوب مردم شهیدپرور شهرستان بروجرد شده است.

تابلویی که در نگاه اول وقتی آن را مشاهده می‌کنیم اعلامیه ترحیم روی آن نصب شده و خیابانی که برای نام‌گذاری این شهدای گران‌قدر در خارج از شهر بدون هماهنگی با خانواده شهیدان در نظر گرفته شده دور از شأن این شهدا است.

حرمت‌نهادن به نام شهدا

بانو کبری گودرزی مادر سه شهید به‌نام‌های سید عباس، سید حسن و سید علی حسینی‌نسب و نیز مادر دو جانباز به‌نام‌های سید مرتضی و سید حسین حسینی‌نسب است، مهربان و با چهره‌ای معصوم و آرام برایمان از درد سال‌های بی‌قراری انتظار فرزندان شهیدش می‌گوید اما امروز گلایه او چیز دیگری است، آمده است با همان صدای لرزان و نگاه مهربانش و می‌گوید: نام شهدا را بر سر در کوچه‌هایمان نصب کردیم تا به حرمت و احترام شهدا مبادا گامی برداریم که بی‌حرمتی به شهدا باشد.

وی با گلایه از نصب این تابلو بر سر در یک بلوار در شهرک زیبای بروجرد عنوان می‌کند: هیچ‌گونه اطلاعی برای نصب این تابلو از سوی مقامات مسئول به ما داده نشده است و امروز هم که به اینجا آمدیم مشاهده کردیم پس از گذشت بیش از 30 سال از شهادت فرزندانم تنها یک بلوار مخروبه را به نام آنها زده‌اند درحالی که این کار قلب مرا آزرده چراکه این اقدام نسنجیده توهین به شهدا و خانواده‌های آنهاست.

گلایه‌های این مادر دل‌سوخته سه شهید بروجردی به اینجا می‌رسد و بیان می‌کند: خانواده شهدا جز احترام توقعی از مسئولان ندارند، خودشان خواستند که مکانی را به‌یادبود نام این شهدا به نام آنها بزنند اما متأسفانه این مکان پَرت و دور از دسترس یادآوری و ارج نهادن به مقام شامخ این شهدا نیست بلکه به‌نوعی یک توهین محسوب می‌شود.

30 سال گمنامی سه شهید بروجردی

مادر شهیدان حسینی‌نسب می‌افزاید: در طول 30 سال پس از شهادت فرزندانم مسئولان توجهی به وضعیت ما نداشتند، البته من هیچ‌گاه توقعی از آنها نداشته و ندارم اما تنها توقع ما از آنها احترام و یادآوری درست نام شهیدانمان است.

سید حسین حسینی‌نسب برادر سه شهید که خود از جانبازان به یادگار مانده از دوران دفاع مقدس است به خبرنگار تسنیم می‌گوید: سال 60 سید علی و به‌فاصله سه ماه سید عباس در ابتدای سال 61 و سه سال بعد سید عباس به شهادت رسیدند که پیکر سید عباس پس از 9 سال به کشور منتقل شد.

وی بیان می‌کند: ما هیچ‌گاه تمایلی به مطرح‌شدن نام خانواده و شهدایمان نداشتیم و گمنامی را به این‌گونه یادآوری ترجیح می‌دهیم چراکه بر اساس آیات قرآنی شهدا جایگاه بالایی دارند که قابل وصف نیست و نیاز به مطرح‌شدن ندارند.

این جانباز با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان بروجرد نسبت به خانواده‌های شهدا عنوان می‌کند: تنها در ایام تبلیغات انتخاباتی از ابتدای انقلاب تاکنون برخی مسئولان به خانواده‌های شهدا و جانبازان آن‌هم با اهداف خاصی سرکشی می‌کنند که این اقدام دور از شأن خانواده‌های شهدا است.

ما یادمان نمی‌رود که شهدا اگر جاودانه شده‌اند به این دلیل است که آنها خالصانه با خداوند معامله کرده‌اند و این رمز ماندگاری آنان تا ابد است و این‌که نام آنها در اماکن و معابر به‌کار برده نشود درواقع خود را از کسانی که بوی خدا می‌دهند محروم کرده‌ایم.

اگر مسئولان بروجرد به‌دنبال راهکارهای مناسب برای اصلاح وضعیت فرهنگی این شهرستان هستند باید نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از گذشته تلاش کنند تا بتوانند مردم و به‌ویژه نسل جوان را که درخطر الگوپذیری غیراسلامی قرار دارند با الگوهای مناسب ایرانی اسلامی آشنا کنند تا نه‌تنها در نام‌گذاری درست معابر و خیابان‌های این شهرستان به‌جای استفاده از نام گل‌ها و گیاهان از نام شهدا استفاده شود بلکه نام و یاد شهدای این شهرستان که امروز تنها به ذکری از آنها در ایامی خاص بسنده می‌شود و خواسته به‌حق خانواده شهدا نیز در ارج نهادن به یاد و نام فرزندان شهیدشان برآورده شود.

...............
گزارش از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی عضو ناظر مجلس در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شد
روزهای بروجرد- در جلسه علنی مجلس عباس گودرزی و رستمیان اعضای ناظر مجلس در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شدند.

بنا براین گزارش، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد با 171 رأی و علی رستمیان با 172 رأی از مجموع 206 رأی برای عضویت در شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انتخاب شدند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۵ )
تصاویر راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد

روزهای بروجرد- راهپیمایی حجاب و عفاف عصر دوشنبه با حضور پرشور بانوان محجبه بروجرد از میدان تختی تا به سمت تپه چغا برگزار شد.

راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد 

 راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد

راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد 

راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد 

 راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد

 راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد

راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد 

راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد 

 راهپیمایی حجاب و عفاف در بروجرد

عکس ها از بهروز شجاعی و علیرضا سلیمانی

آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان می خواهد یک کوهدشتی را فرماندار بروجرد کند
استاندار لرستان می خواهد یک کوهدشتی را فرماندار بروجرد کند
روزهای بروجرد- ظاهرا زمان بازنشستگی مسلم پورقاسمیان؛ فرماندار بروجرد فرا رسیده است و وی به زودی از صندلی نماینده عالی دولت در شهرستان بروجرد خداحافظی خواهد کرد. درباره‌ی عملکرد پورقاسمیان در دوره مسئولیت وی گفتنی‌ها بسیار است اما آنچه اکنون اهمیت بیشتری دارد موضوع جانشینی فرماندار بروجرد است
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۵ )
تصاویر آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان در بروجرد

 آیین گرامیداشت یاد و خاطره عباس کیارستمی کارگران برجسته کشور عصر یکشنبه با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی بروجرد در مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این آیین، فعالیت ها و زندگی هنری عباس کیارستمی در قالب چند نماهنگ و فیلم کوتاه برای حاضران به نمایش درآمد. در این آیین که با حضور جمعی از هنرمندان و اساتید رشته های مختلف هنری برگزار شد، ابعاد زندگی هنری عباس کیارستمی از نظر شعر، عکاسی و گرافیک بیان شد.
همچنین حضار با روشن کردن شمع و امضای عکس کیارستمی، یاد و خاطره این کارگردان برجسته کشور را گرامی داشتند و خدمات او به سینمای کشور را ارج نهادند.
مسئول انجمن سینمای جوان بروجرد در این باره گفت: امروز در سراسر کشور، فعالان انجمن سینمای جوان و هنرمندان در سوگ این کارگردان محبوب سینما نشسته اند.


اکبر حدادی افزود: عباس کیارستمی سینمای شاعرانه مختص به خود را داشت و با سال ها تلاش و اصرار توانست سبک فیلم سازی و زبان سینمایی خود را در دنیا تفهیم کند.


وی کیارستمی را گوهری بی بدیل در سینمای کشور دانست و اظهار کرد: سخن ژان لوک گدار فیلمساز معروف و برجسته فرانسوی مبنی بر اینکه سینما با گری فیث آغاز و با کیارستمی پایان یافت، ارزش کار این کارگردان برجسته را نشان می دهد.
وی افزود: سبک فیلمسازی کیارستمی به گونه ای در ستایش زندگی بود و در پایان فیلم های وی امید به زندگی قابل لمس بود.
به گفته وی کیارستمی علاوه بر فیلمسازی چندین مجموعه شعر کوتاه را نیز به چاپ رسانده بود.


مسئول انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: این کارگردان برجسته سینما ابیاتی از کتاب های شاعران بزرگی چون حافظ، سعدی، مولانا و نیما یوشیج را استخراج و آنها را در قالب کتاب هایی معرفی، تفسیر و معنی کرده بود.


عباس کیارستمی تنها کارگردان ایرانی برنده نخل طلای جشنواره کن و یوزپلنگ برنزی جشنواره لوکارنو درسن 76 سالگی به دلیل بیماری در فرانسه درگذشت.


کیارستمی ساخت فیلم ‌های کوتاه زیادی از جمله نان و کوچه، زنگ تفریح، تجربه، 2 راه حل برای یک مساله و فیلم ‌های بلند گزارش، اولی‌ها، خانه‌ دوست کجاست، مشق شب، زندگی و دیگر هیچ، زیر درختان زیتون، طعم گیلاس و باد ما را خواهد برد را در کارنامه‌ فیلم ‌سازی ‌اش دارد.


وی علاوه بر سینما در عرصه‌ های دیگر هنری از جمله شعر، عکاسی، چیدمان، موسیقی، طراحی گرافیک، طراحی و نقاشی نیز فعال بوده است.

 

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

 آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

 آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

 آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

آیین گرامیداشت عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور در بروجرد برگزار شد 

آخرين بروز رساني ( ۲۱ تير ۱۳۹۵ )
خیران بروجرد در ماه رمضان سرپرستی 302 کودک یتیم را عهده دار شدند
روزهای بروجرد- مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد گفت: خیران نیکوکار بروجرد در ایام ماه مبارک رمضان سرپرستی 302 کودک یتیم را عهده دار شدند.

علی معظمی گودرزی در گفت و گو با ایرنا افزود: سرپرستی این کودکان یتیم زیر 18 سال را 229 حامی نیکوکار بروجردی برعهده گرفت.

وی مجموع ایتام زیرپوشش کمیته امداد بروجرد را سه هزارو 460 تن اعلام کرد و گفت: 960 تن از این ایتام زیر 18 سال و مابقی بین 18 تا 28 سال هستند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد افزود: طرح حامی یابی ایتام در ماه مبارک رمضان به ویژه در شب های قدر اجرا شد که مورد استقبال خیران بروجردی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: حامیان ایتام ماهانه کمک های نقدی خود را به حساب این کودکان واریز می کنند و کمک های غیرنقدی خود را با هماهنگی کمیته امداد به دست آنها می رسانند.

معظمی گودرزی با اشاره به برگزاری طرح مفتاح الجنه در ماه مبارک رمضان گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی به همراه امام جمعه بروجرد در قالب سه تیم به منزل 120 خانواده زیرپوشش کمیته امداد رفتند و مسائل و مشکلات آنان را بررسی کردند.

وی افزود: در این طرح به هر خانوار یک بسته حمایتی و هدیه ویژه ماه مبارک رمضان اهدا شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد اظهار کرد: هم اکنون 10هزارو 800 خانوار زیر پوشش کمیته امداد بروجرد هستند. 
آخرين بروز رساني ( ۲۱ تير ۱۳۹۵ )
بروجردی: قطعا نمایندگان با پیشنهاد دولت برای حذف اعتبار 5هزار میلیارد تومانی از بنیه دفاعی مخالفند
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دلایل مخالفت خود با پیشنهاد دولت برای حذف اعتبار۵هزار میلیاردتومانی از بنیه دفاعی را تشریح کرد.


علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خانه ملت، در واکنش به پیشنهاد دولت در لایحه اصلاح بودجه مبنی بر حذف اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی از بودجه سال 95، گفت: این موضوع بسیار مهم در چند هفته اخیر در مجلس به ویژه فراکسیون دفاعی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفته و قطعا نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صورت جدی و قطعی مخالف حذف این اعتبار از بودجه دفاعی هستند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کاهش بودجه و اعتبارات حوزه تقویت بنیه دفاعی یک امر نادرست است و تقویت و حمایت از این بخش یکی از ضرورت ها کشور در حوزه امنیت ملی است.

وی تصریح کرد: قطعا بدون داشتن یک امنیت پایدار نمی توانیم در هیچ زمینه دیگری با خیال آسوده کار کشور را به جلو ببریم، که به طور حتم لازمه تحقق این مسئله، اختصاص اعتبارات و بودجه های مربوطه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حمایت از حوزه دفاعی کشور از اولویت های جدی و اصلی جمهوری اسلامی هست، افزود: قطعا به نظر من مجلس شورای اسلامی با حذف اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی از بنیه دفاعی کشور مخالفت خواهد کرد.

5 هزار میلیارد تومان مذکور مربوط به پول حاصله از حکم دعاوی بین‌المللی به نفع ایران در یک پرونده قراردادهای تسلیحاتی قبل و بعد از انقلاب است که حدود 1.7 میلیارد دلار بوده است. علت مخالفت دولت با این مصوبه مجلس نهم، این بوده که پول مذکور را خرج کرده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۵ )
سه طرح گردشگری بروجرد به بخش خصوصی واگذار شد
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد از واگذاری سه طرح گردشگری این شهرستان به بخش خصوصی خبر داد.

حجت الله یارمحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: واگذاری خانه تاریخی مغیث الاسلام به بخش خصوصی یکی از این طرح ها است که با داشتن ظرفیت لازم برای رونق گردشگری و اقتصاد می تواند به محیطی سنتی و دلنشین برای اقامت و پذیرایی از شهروندان، مسافران و گردشگری تبدیل شود.

وی گفت: اخذ تسهیلات برای تکمیل هتل نیمه تمام نعمت الهی و تکمیل و تجهیز مجتمع اقامتی و پذیرایی چگنی بروجرد 2 طرح دیگر اقتصاد مقاومتی بروجرد می باشند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: بخش خصوصی با رفع موانع قانونی و اخذ تسهیلات می تواند از این اماکن برای رونق گردشگری شهرستان بروجرد استفاده کند.
وی اظهار کرد: واگذاری این طرح های گردشگری به بخش خصوصی در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب صورت گرفته است.

یارمحمدی ایجاد محیط های اقامتی، پذیرایی و گردشگری را محوریت اصلی این طرح ها دانست و اظهار کرد: اجرای این طرح ها نیازمند ابتکار عمل و سلیقه بخش خصوصی به منظور رونق گردشگری و اقتصاد است.

وی همچنین از آغاز مرمت مسجد جامع، خانه تاریخی افتخارالاسلام و تکیه ابوتراب بیرجندی در بروجرد خبر داد و گفت: کار سبک سازی ضلع جنوب شرقی مدرسه حجتیه و سبک سازی و ایزولاسیون بخشی از حمام تاریخی اشترینان نیز در حال انجام است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: مرمت بخش هایی از مسجد امام خمینی(ره) بروجرد در حال انعقاد قرارداد و واگذاری به پیمانکار است.

وی گفت: خوشبختانه طرح های خوبی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بروجرد در حال انجام است که امیدواریم با اجرای آنها شاهد رونق صنعت گردشگری این شهرستان باشیم.
165 اثر تاریخی شهرستان بروجرد در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۵ )
پشت‌میزنشینی آفت کارکنان شهرداری بروجرد است/ بانوانی با حکم کارگری و پُست کارمندی
روزهای بروجرد- عضو شورای شهر بروجرد گفت: بیشتر نیروهای شهرداری بروجرد که حکم آن‌ها کارگری است در بخش‌های محدود اداری مشغول کار هستند و این امر سبب شده تا بخش‌های خدماتی مختلف شهرداری با کمبود شدید نیرو مواجه باشد.

اشرف چگنی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: شهرداری یک‌نهاد خدماتی است که بر اساس قانون باید بیشتر نیروهای آن در حوزه خدمات متمرکز باشند اما در شهرداری بروجرد این روند معکوس است.

وی افزود: درصورتی‌که باید 90 درصد از نیروهای شهرداری به‌عنوان نیروی کار و خدماتی ساماندهی شده و تنها 10 از آن‌ها به‌ عنوان نیروی اداری به کار گرفته شوند در حال حاضر بیشتر نیروهای شهرداری بروجرد که حکم آن‌ها کارگری است در بخش‌های محدود اداری مشغول کار هستند و این امر سبب شده تا بخش‌های خدماتی مختلف شهرداری با کمبود شدید نیرو مواجه باشد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد با تأکید بر رعایت انضباط کاری و اعمال مدیریت صحیح در شرح وظایف و تقسیم‌کار عنوان کرد: متأسفانه ضعف مشهود در مدیریت شهرداری و تقسیم نادرست وظایف سبب شده حجم بسیاری از نیروهای استخدام‌شده در شهرداری بروجرد در سال‌های اخیر جذب بخش اداری این نهاد خدماتی شده و بخش‌های خدماتی که کار اصلی شهرداری در آن‌ها تعریف می‌شود، با کمبود نیرو مواجه شود.

وی با انتقاد از تعطیلی پارک بانوان بروجرد در ایام تعطیلات به بهانه نبود نیرو، بیان کرد: در حال حاضر حدود 85 نیروی زن در بخش‌های اداری شهرداری بروجرد مشغول به فعالیت هستند درحالی‌که این تعداد پست اداری در شهرداری بروجرد تعریف‌نشده است و این کارکنان نیز حاضر به خدمت‌رسانی و انجام کارهایی نظیر فروش بلیت و کنترل ورود و خروج افراد به پارک بانوان نیستند و این پارک با تعطیلات رسمی به دلیل اینکه کارمندان شهرداری تعطیل هستند، به تعطیلی کشیده شده و درآمد شهرداری از این منبع مقطوع می‌شود.

چگنی با اشاره به فعالیت مثبت نیروهای خدماتی در بخش‌های مختلف شهری، تصریح کرد: مدیریت عملکرد تأثیر مستقیمی برافزایش بهره‌وری نیروی انسانی دارد بر این اساس ضرورت دارد شرح وظایف قانونی بر اساس پست‌های سازمانی شهرداری برای کارکنان تعریف شود.

وی بابیان اینکه کم‌کاری کارکنان‌همچون فیش‌های نجومی به بیت‌المال لطمه می‌زند، خاطرنشان کرد: اگر شهرداری با تفکر جهادی یعنی خدمت شبانه‌روزی و بی‌منت اداره شود نان کارگر زحمت‌کش شهرداری شش ماه به شش ماه از سفره‌اش قطع نمی‌شد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد گفت: نباید درب مراکز تفریحی و تفرجگاه‌های شهرداری به بهانه نبود نیروی کار آن‌هم در روزهای تعطیل که وقت تفریح مردم است، قفل‌زده شود چراکه این اقدام بار مالی سنگینی برای این نهاد به دنبال خواهد داشت.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۵ )
امام جمعه بروجرد: یک واحد تولید لباس که 400 شلوارک با پارچه پرچم آمریکا تولید کرده بود توقیف شد
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد با انتقاد از پوشش های نامتعارف گفت: ضعف قانون در برخورد با تولید کنندگان لباس های نامتعارف باید اصلاح شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در نماز جمعه بروجرد؛ با اشاره به 21 تیرماه روز حجاب و عفاف افزود: باید با تولید کنندگان لباس های غیراسلامی و مبتذل برخورد شود و دستگاه قضایی مجازات سنگینی برای آنها در نظر گیرد.

وی اظهار کرد: رضا خان پس از محکم شدن پایه های قدرت و حکومت خود به مقابله با عناصر و الگوهای مذهبی پرداخت و به بهانه رسیدن به ترقی و تمدن، دین و آداب اسلام را خلاف تجدد و تمدن دانست.

وی با بیان اینکه رضا خان تفکیک دین و سیاست را اصل قرار داد و تلاش کرد تا روحانیت را از صحنه کنار بزند، گفت: رضا خان در ایران، آتاتورک در ترکیه و امان الله خان در افغانستان کشف حجاب را در دستور کار خود قرار دادند.

امام جمعه بروجرد افزود: استعمارگران در طول تاریخ همواره با دین و ارزش های دینی به عنوان بزرگترین مانع بر سر راه خود مبارزه کردند که تلاش برای فرهنگ برهنگی و بی عفتی توسط رضا خان نمونه ای از آن بود که البته با برخورد مردم و روحانیت مواجه شد.

وی اظهار کرد: تجمع گسترده مردم، علما و روحانیت در مسجد گوهرشاد برای اعتراض به موضوع کشف حجاب انجام شد ولی دژخیمان رضا شاه مردم را به خاطر حمایت از ارزش های اسلامی به خاک و خون کشید.

وی افزود: بیش از 2 هزار تن به خاطر دهن کجی رضا خان به حجاب جامعه و بانوان مسلمان شهید شدند و نشان دادند که تا پای جان می ایستند ولی اجازه نمی دهند فرهنگ برهنگی و بی بندو باری در جامعه اسلامی ترویج شود.

وی حجاب و عفاف را از ضروریات دین اسلام و نشانه دینداری دانست و گفت: متاسفانه امروز بدحجابی وبند و باری هر روز در سطح جامعه بیشتر می شود که زیبنده ایران اسلامی نیست.

امام جمعه بروجرد افزود: مردم ایران در دوره ای برای حفظ حجاب، 2 تا پنج هزار شهید دادند ولی امروز دشمن از طریق تهاجم فرهنگی و با ابزار فرهنگی کاری کرده است که بانوان با میل و رغبت با بد حجابی در جامعه ظاهر می شوند.

وی تاکید کرد: همه مردم و مسئولان در دولت، مجلس و قوه قضاییه در قبال حجاب مسئولیت دارند و باید پای کار باشند.

امام جمعه بروجرد افزود: عده ای بدحجاب به طور عمد و با هدف دهن کجی به ارزش های اسلامی با پوششی زننده در جامعه ظاهر می شوند که باید با آنها برخورد شود.

وی فلسفه حجاب را حفظ ارزش های اخلاقی جامعه دانست و گفت: متاسفانه برخی از تولیدکنندگان داخلی اقدام به تولید مانتوهایی کاملا باز، بدون دکمه با جملاتی بسیار زننده تولید می کنند که بسیار شرم آور است.

وی از پلمپ 2 فروشگاه لباس در بروجرد خبر داد و اظهار کرد: یک واحد تولید لباس نیز اقدام به تولید 400 شلوارک با پارچه پرچم آمریکا کرده بود که توسط ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر بروجرد توقیف شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ تير ۱۳۹۵ )
شناسایی ۱۰۰۰ بیمار سرطانی در شهرستان بروجرد
روزهای بروجرد- مسئول مرکز پزشکی خاص بروجرد گفت: در بروجرد بیش از هزار بیمار سرطانی شناخته شده وجود دارد.

مرشدی در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به اینکه مرکز پزشکی خاص بروجرد از اوایل مهر ماه سال ۹۴ با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد و مرکز بیماری های خاص آغاز به کار کرده است، اظهار داشت: این مرکز با نرخ تعرفه های دولتی و ماهانه حدود ۶۰۰ بیمار را خدمات رسانی می کند.

وی اضافه کرد: این مرکز شامل بخش هایی از قبیل فیزیوتراپی، آزمایشگاه، تالاسمی، شیمی درمانی، رادیولوژی و همچنین کلینیک تخصصی خاص است که پزشکان متخصص در آنجا حضور دارند.

مسئول مرکز پزشکی خاص بروجرد با بیان اینکه در بروجرد بیش از هزار بیمار سرطانی شناخته شده وجود دارد، افزود: اگر هرچه زودتر این مرکز راه اندازی شود بیمارانی که در این شهر و شهرهای اطراف زندگی می کنند، مجبور نمی شوند برای درمان مسافت های طولانی مسافت های طولانی را برای رسیدن به شهر مورد نظر طی کنند.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز با بیان اینکه در راستای نبود متخصص در استان لرستان صحبت هایی با استان مرکزی و همدان شده است، گفت: سعی می کنیم شرایطش را تامین کنیم و از این دو استان همجوار متخصصانی به صورت پاره وقت بیایند که این نگرانی را برطرف شود.

گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد: در آینده ای نزدیک با پیگیری از طریق وزیر بهداشت مطالبه خواهیم کرد که یک نیروی طرحی را برای شهرستان بروجرد در نظر بگیرند.

بنابر این گزارش با توجه به نیاز مبرم بیماران خاص تامین هرچه سریعتر پزشک متخصص برای این مرکز پزشکی امری ضروری است.

آخرين بروز رساني ( ۱۹ تير ۱۳۹۵ )
لوریس چکناواریان پس از عمل قلب: خدا را شکر خوبم
روزهای بروجرد- لوریس چکناواریان از بهبود یافتنش بعد از عمل باز کردن رگ‌های قلبش خبر داد.لوریس چکناواریان پس از عمل قلب: خدا را شکر خوبم

چکناواریان - آهنگساز و رهبر ارکستر - که از چندی پیش به‌علت احساس درد در قفسه سینه به بیمارستان مراجعه کرده بود، پس از بستری شدن و مشخص شدن گرفتگی در چند رگ قلب، ششم تیرماه جراحی شد.

این موسیقی‌دان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت جسمی‌اش اظهار کرد: مدتی از جراحی من گذشته است. خیلی خوشحالم که عمل خوب انجام شد و خدا را شکر که خطر به کلی رفع شد، ان‌شاءالله من و همه‌ مردم، بی‌خطر بمانیم. بیماری و بیمارستان اصلا چیز خوبی نیست.

او با اشاره به این‌که ۸۵ درصد رگ‌های قلبم گرفته بود، گفت: خدا را شکر جراحی خوبی داشتم و در حال حاضر هیچ دردی ندارم.

چکناواریان به شوخی اضافه کرد: به قول دکترها، ۱۵۰ سال عمر خواهم کرد!

این هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی، آهنگساز و رهبر ارکستر متولد ۱۳۱۶ در بروجرد است. او به‌عنوان رهبر ارکستر توانسته ارکسترهای مختلفی را در نقاط مختلف جهان از جمله اتریش، انگلیس، آمریکا، کانادا، فنلاند، ارمنستان و تایلند رهبری کند.

همچنین ساخته‌های چکناواریان توسط گروه ارکسترهای مختلفی مانند ارکستر سمفونیک لندن، ارکستر فیلارمونیک لندن، ارکستر هال، ارکستر فیلارمونیک هلسینکی، ارکستر سمفونیک هلسینکی، ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر سمفونیک نیویورک اجرا شده‌اند.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ تير ۱۳۹۵ )
طرح فرودگاه بروجرد نیازمند اقدام و عمل
روزهای بروجرد- احداث فرودگاه بروجرد از 10 سال قبل به عنوان مطالبه ای مهمطرح فرودگاه بروجرد نیازمند اقدام و عمل از سوی مردم این شهرستان مطرح شده است که مسئولان نیز بارها قول احداث آن را داده اند ولی هنوز اقدام قابل توجهی در این خصوص صورت نگرفته است. احداث فرودگاه شهرستان بروجرد جزو مصوبات سفر دوم هیات دولت دهم به استان لرستان بود و امروز به برکت دولت یازدهم گام هایی در راستای تحقق این مهم برداشته شده است. در سال های اخیر هر از گاهی خبری از اختصاص بودجه، زمان کلنگ زنی و آغاز عملیات ساخت فرودگاه بروجرد شنیده می ‌شد اما این موضوع پس از چندی به فراموشی سپرده می شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۵ )
گفتگو با یکی برگزیدگان کنکور کارشناسی ارشد سال 95
روزهای بروجرد- محمد عنبری یکی از جوانان با استعداد بروجرد؛ فارغ التحصیل رشته مهندسی بهداشت حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران در کنکور کارشناسی ارشد امسال توانست رتبه سوم کشوری را کسب کند. در ادامه گفتگو با این جوان فرهیخته را می خوانید.

سلام لطفا خودتان را معرفی کنید؟
سلام. محمد عنبری هستم فارغ التحصیل مهندسی کارشناسی بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی تهران

در کنکور ارشد بهداشت حرفه ای امسال چه رتبه ای کسب کردید و درصد های که اوردین در درس های مختلف چقدر بوده است؟
رتبه سوم آزمون کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای
فیزیک 22 درصد، بهداشت حرفه ای 31 درصد، شیمی 44 درصد، ارگونومی 41 درصد، ریاضی 38 درصد، زبان 55 درصد

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم معدلم تقریبا نزدیک به 17 می باشد و بله شاغل هستم

برای کسانی که مثل شما شاغل هستن و غیره، وقت کمتری برای درس خواندن دارند چه پیشنهادی دارید؟
رشته مهندسی بهداشت حرفه ای به دلیل وسیع بودن و گستردگی مطالب قطعا همه دوستان را با کمبود وقت و چالش مواجه می کند اما تنها پیشنهاد من مدیریت زمان و تمرکز بر دروس و سر فصل هایی از رشته بهداشت حرفه ای می باشد که بیشتر مورد نظر طراحان می باشد

کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقلع ارشد انتخاب خواهید کرد و به چه دلیل؟
دانشگاه تهران به دلیل اساتید و فضای آموزشی خوب و اینکه دوره کارشناسی نیز در همین دانشگاه بودم

چرا در گرایش های بهداشت حرفه ای مانند ارگونومی و  HSE.. نخواستید ادامه تحصیل کنید؟
به دلیل جامعیت رشته بهداشت حرفه ای و در برداشتن کلیه شاخه های ذکر شده

تقريبا از چه زماني مطالعه براي آزمون را شروع كرديد؟ و روزانه چند ساعت مي خوانديد؟
من همیشه علاقمند به مطالعه و خواندن کتب، مقاله ها و نشریه های رشته بهداشت حرفه بودم و  سعی در بالا نگه داشتن اطلاعات و دانش کافی و به روز در این رشته ای داشتم اما شروع مطالعاتم برای آزمون کارشناسی ارشد کمی دیر ولی با تمرکز نسبتا خوب در دی ماه سال 94 با روزانه 3 ساعت مطالعه منظم آغاز کردم

در طول مطالعه نااميد هم مي شديد؟ چه عاملي در درس خواندن شما با انرژي دوباره نقش داشت؟
خیر کمتر نا امید میشدم و تنها عامل ادامه تحصیلم و انگیزه شخصی کسب اطلاعات بیشتر  و موقیعت بهتر در رشته بهداشت حرفه ای بود

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مهندسی بهداشت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

بنظر من کلیه منابع و کتب رفرنس بسیار مفید هستند اما برای شاغلین و کسانی که وقت کافی برای مطالعه بالا ندارند جزوه را پیشنهاد میدهم البته تست های سال های گذشته هم بسیار مهم و ضروری هستند و در تسلط مطالب نقش آفرینی بسزایی دارند

فكر ميكنيد رقباي جدي شما بيشتر از كداميك از رشته هاي ليسانس هستند؟ به چه دليل؟
تنها رشته بهداشت حرفه ای بدلیل اینکه این رشته را بخوبی میشناسند

در مورد رشته اي كه قبول شديد بيشتر بگوئيد. آينده رشته مهندسی بهداشت حرفه ای را چطور مي بينيد؟
رشته بهداشت حرفه ای یک هنر که میتونه در راستای فراهم سازی،نگهداری و بالابردن سطح سلامت نیروی کار گام بردارد امروزه اجرای برنامه های بهداشت حرفه ای از جمله اولویت های ملی بسیاری کشورهای توسعه یافته و پیشرفته دنیاست البته توی کشور خوبمون یکم عقبیم که انشاالله با تلاش مدیران و مهندسین و به لطف خدا شاهد موفقیت های بیشتر در این رشته خواهیم بود

شما در کار انیمیش هم فعالیت می کنید در مورد کار انیمیش سازی توضیح بدهید که چطوری به این کار اعلاقه مند شدید و در حال حاظر چه کار های را در فعالیت انیمیش سازی انجام می دهید؟
بله بنده تقریبا نیم دهه مشغول به فعالیت تخصصی در حوزه انیمیشن سازی حرفه ای و سه بعدی هستم و چندین پروژه مانند انیمیشن سرزمین من، داستان های آقا مظفر و...با صدا و سیما و ارشاد اسلامی همکاری داشتم . انیمیشن سازی نام تکنیکی است که در آن هر فریم فیلم به صورت انفرادی چه به صورت یک گرافیک کامپیوتری یا عکاسی از یک تصویر و یا ایجاد تغییرات مکرر کوچک در یک واحد مدل (قسمت کلای میشن و استاپ موشن را ببینید) تولید و سپس فیلم‌برداری نتیجه توسط یک دوربین مخصوص انجام می‌پذیرد خب اگه دقت کنید همین موضوع ما در بهداشت حرفه ای و مخصوصا رشته ارگونومی داریم جایی بحث موشن کپچر یا همون تصویر برداری دقیق از آناتومی اجزایی بدن یک نیروی پیش میاد و ما در رشته بهداشت حرفه ای برای ارزیابی پوسچر و دوستان ارتوپد برای بررسی مشکلات حرکتی مادر زادیی و... از این موضوع  استفاده بهینه میکنند خب این موضوع بنده را بیشتر ترغیب کرد که بین دو علم این رابطه قوی تر ایجاد کنم و همین پیگیری های شخصی من منجر به برگزاری همایشی تحت عنوان انیمیشن سازی و کاریرد در علوم پزشکی  در 19 آبان سال گذشته در دانشگاه تهران شد و بنده توانستم نرم افزاری با همین موضوع اختراع و در دانشگاه تهران رونمایی نماییم

ممنونم از اینکه برای دوستانتان وقت گذاشتید. در نهایت چیزی هست که میخواستید بگویید و ما از شما نپرسیدم؟
از زحمات شما ،سایت خیلی خوب شما و مطالب به روز و علمی شما تشکر می کنم  و برای تمام عزیزانی که قصد ادامه تحصیل یا هر گونه گامی  رو به جلو در رشته بهداشت حرفه ای دارند آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

 انجمن بهداشت حرفه ای ایران
آخرين بروز رساني ( ۱۷ تير ۱۳۹۵ )
یادی از محمد گودرزی؛ در سوگ صراحت و صداقت

مرتضی صارمی- روزهایی که گذشت مردی از جامعه مطبوعاتی شهرستان بروجرد به دیار باقی شتافت. استاد محمد گودرزی در قول و قلم و در سوگ صراحت و صداقتقدم از دوران بلوغ تا تکامل اجتماعی انسانی فعال بود که در اندیشیدن و باز اندیشیدن حتی در بستر بیماری در آگاهی بخشی جامعه دچار نسیان نشد.

مرحوم محمد گودرزی گرچه صاحب نظر و رأی بود و در نشر آن هیچگاه اسیر تفکرات قالبی و قلابی نشد اما نظرات خود را در حوزه های تربیتی، اجتماعی و حتی سیاسی بدون لکنت بیان و طرح می کرد. 

 این کارشناس اجتماعی و تربیتی درد جامعه را با تجربه شناخته بود و با دانش، بینش و کوشش لحظه ای درنگ نکرد و با صراحت وصداقت از ساز و کارهای ممکن مانند مطبوعات یا جلسات رسمی و غیر رسمی بهره می جست تا ضریب عنصر آگاهی را در جامعه  ارتقا بخشد.

او نیز بر این باور بود که هر تغییر یا تحولی در جامعه بدون آگاهی فاجعه است و لذا با احساس مسؤلیت اجتماعی همت و تلاش می کرد تا جامعه از بی خبری و بی تفاوتی خارج شود و در تعیین سرنوشت خود مشارکت نماید.


اگر گذری به مقالات و یادداشت های اجتماعی و سیاسی ایشان داشته باشیم گویا جلوتر از زمان خویش بوده است. البته این خاصیت و ویژگی یک اندیشمند است که شعاع دیدش باید فراتر انسانهای معمولی باشد.

بازخوانی نظرات اصلاحی ایشان برای نسل جدید چراغ راهنماست تا با الگو گیری از ایشان مجبور نباشند تجربه ها تکرار کنند.

آخرين بروز رساني ( ۱۷ تير ۱۳۹۵ )
21.7 درصد جمعیت شهرستان بروجرد، کمتر از 15 سال سن دارند
روزهای بروجرد- رئیس اداره ثبت احوال بروجرد گفت: 21.7 درصد جمعیت شهرستان بروجرد، کمتر از 15 سال سن دارند.

به گزارش ایسنا، علی زراسوند در جمع خبرنگاران، افزود: این شناسنامه‌ها دارای فناوری جدید و ضریب امنیتی بالایی است.

وی اظهار کرد: شناسنامه‌های مکانیزه برای افراد بزرگسال بالای 15 سال و نوزادان صادر می‌شوند البته صدور این شناسنامه‌ها برای افرادی که کارت ملی و شناسنامه قدیمی و بدون مشکل دارند، الزامی نیست.

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد تصریح کرد: کار صدور شناسنامه مکانیزه در محل اداره ثبت احوال و 2 دفتر پستی بروجرد با ارایه مدارک مورد نیاز انجام می‌شود.

زراسوند اضافه کرد: همچنین در سه ماه نخست سال‌جاری 3204 فقره کارت ملی هوشمند در شهرستان صادر شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 13 هزار و 197 تن از جمعیت بالای 15 سال شهرستان بروجرد کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند، بیان کرد: افراد بالای 15 سال باید نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند از طریق نام نویسی در سامانه www.ncr.ir  اقدام کنند.

رئیس اداره ثبت احوال بروجرد گفت: 21.7 درصد جمعیت شهرستان بروجرد را گروه سنی کمتر از 15 سال و 7.1 درصد را افراد بالای 65 سال سن شامل می‌شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ تير ۱۳۹۵ )
اعضای تیم و گروه پژوهشی تدوین فرهنگ عامه بروجرد مشخص شدند
روزهای بروجرد- دکتر فرشاد علی یاری اعضای تیم و گروه پژوهشی تدوین فرهنگ عامه بروجرد را معرفی کرد.
 
" با استعانت از خداوند متعال وبا رایزنی های صورت گرفته افراد گروه پژوهشی جهت تدوین فرهنگ عامه بروجرد جهت اطلاع مردم عزیز و شریف بروجرد معرفی می شوند، گرچه ممكن است افرادی در این زمینه صاحب نظر باشند یا علاقه مند به همكاری باشند كه در صورت تمایل می توانند به جمع خادمان فرهنگ بروجرد ملحق شوند .

تدوین فرهنگ بروجرد كاری است مهم، پیچیده و زمانبر و مانند هر پژوهش علمی دیگر متكی است بر تلاشهای پژوهشگران صادق و خستگی ناپذیر كه به لطف خداوند در تمام مراحل ما را یاری خواهند داد.

 مشخصات اعضای پژوهشی به شرح ذیل می باشند.

1- استاد احمد اسفندیاری
2- استاد احمد حجتی
3- استاد غلامرضا عزیزی(مدیر اسناد ملی ایران)
4- استاد عطاء اله باجلان
5- استاد نادر نبوی طباطبایی
6- استاد مجتبی مقدسی
7- استاد محمد گودرزی
8- استاد مرتضی ذاكر
9- استاد رحمت اله شعبانی
10- دكتر محمد ابوالفتحی
11- دكتر محمد رضا روزبهانی
12- دكتر فیروزآزادی
13- دكتر رضا بهنودفر
14- دكتر محمدجعفر مهدیان
15- دكتر حسین پیریایی
16- دكتر حجت اله منیری
17- استاد شیخ حسین گودرزی
18- استاد منوچهر فاتحی فر
19- دكتر رضا آزادپور
20- دكتر محمد روزبهانی
21- خانم زهره دلفانی
22- خانم فاطمه عمادی پور
23- خانم ساكی
24- خانم افراشی
25- آقای فرهاد داودوندی
26- آقای رضا احمدی
27- آقای حسین مولانا
28- آقای اكبر مرادی

و افرادی كه در آینده به این جمع اضافه خواهند شد.

امیدواریم خداوند بزرگ نتیجه همه خدمات فرهنگی و اجتماعی دلسوزان این عرصه را مرحمت فرماید."

  با احترام- فرشاد علی یاری
 15تیر1395 شمسی برابر با 29 رمضان 1437 قمری

آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۵ )
اقامه نماز عید فطر در ۲۲۰ مسجد شهرستان بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجرد از اقامه نماز عید فطر در ۲۲۰ مسجد شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام صادق جعفرپور در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: نماز عید فطر صبح روز عید در ۷۰ مسجد شهری و ۱۵۰ مسجد روستایی با حضور مردم مومن و خداجو اقامه می شود.

وی بیان داشت: نماز عید فطر علاوه بر مصلای نماز جمعه در مساجد شهری و روستایی نیز برگزار خواهد شد، و در تمام روستاهای شهرستان که دارای مبلغ هستند، نماز برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجرد گفت: برگزاری باشکوه نماز عید فطر و حضور آحاد مسلمانان در آن نمادی از وحدت مسلمین محسوب می شود و خداوند در روز عید، در رحمت خویش را به روی تمامی بندگان می گشاید، از این رو انسان ها فرصت این را دارند تا از بخشش و رحمت الهی بهره مند شوند.

حجت الاسلام جعفر پور افزود: عید فطر روز بازگشت به فطرت، اتصال به آسمان و عروج به عرش اعلی و نمادی از پرواز انسان به ملکوت معنویت است و مردم بروجرد به پاس یک ماه روزه داری با حضور در نماز، بندگی خود را در آستان خداوند ابراز می کنند.

آخرين بروز رساني ( ۱۵ تير ۱۳۹۵ )
در تجلیل از اقدام دکتر فریدون پور پرویز
فرهاد داودوندی- میلیاردها میلیارد تومان قیمت قلعه تاریخی پرویزخان، تپه تاریخی آقبلاغ و زمینهای اطراف آن استدکتر پورپرویز که بزرگمردی از بروجرد بنام "دکتر فریدون پور پرویز" فقط به صرف اینکه حرف زده است آنرا برای حفظ و نگهداری برای آیندگان و استفاده عموم مردم، بطور کاملا رایگان به سپاه بروجرد بخشید.

به موضوع تاریخی بودن این قلعه، مکان بسیار مناسب آن ( کمتر از 3 کیلومتر) به جاده اصلی ( کیلومتر 19 ) بروجرد به اراک را هم باید افزود که موقعیت استراتژیک و بسیار منحصر بفردی به این مکان فرهنگی تفریحی تاریخی بخشیده است.

در زمانه ای که بسیاری بصورت افراطی در حال گرد آوری و مال اندوزی هستند و حتی بسیاری از پزشکان از دیناری نمی گذرند، دکتر فریدون پور پرویز ( متخصص و جراح گوش و حلق و بینی) به سادگی هر چه تمامتر از مکان تاریخی دل می کند که برای آن ارزش مادی نمی توان قائل بود.

در واقع دکتر فریدون پور پرویز ادامه دهنده راه پزشکان  مردم دار و بزرگ تاریخ بروجرد می باشد که همیشه نام نیک شان در دل و جان مردم در یادها خواهد ماند.

شاید کارشناسان ارزش مادی قلعه تاریخی پرویزخان و تپه تاریخی آقبلاغ و زمینهای اطراف آن میلیاردها تومان بر آورد کنند، اما آنچه از ارزش مادی آن مهمتر است کار بسیار بزرگتر دکتر فریدون پور پرویز است که به مانند پدر و پدر بزرگ و طایفه خود نام نیکی از خود بر جا خواهد نهاد.

بسیاری از افراد بومی محل همیشه ورد زبان شان است که خانواده محترم پور پرویز و بخصوص پرویز خان (مرادی) پدر بزرگ و همچنین استاد فتحعلی خان پورپرویز( مرادی) پدر دکتر فریدون پور پرویز از چهره های شاخص فرهنگی شهرستان بروجرد با اینکه از خوانین با نفوذ منطقه بوده اند، در طول تاریخ این منطقه هیچگاه به کسی ظلم نکرده اند، با یک تعصب خاص  و مثالزدنی حافظ نوامیس مردم  منطقه بوده اند و همیشه پشت و پناه کسانی بوده اند که مورد ظلم نا بجای دیگران قرار می گرفته اند.

از چنین خانواده اصیل بروجردی، اینک پزشکی مردمی و خوش نام بنام دکتر فریدون پور پرویز، نام نیک خانواده و طایفه را با اهدا یک مکان تفریحی برای استفاده عموم مردم بروجرد، لرستان و ایران برای همیشه زنده نگه می دارد.

البته نکته ای که باید حتما به آن اشاره نمود حمایت سرکار خانم دکتر کرمی همسر گرامی دکتر فریدون پور پرویز است که بخاطر علاقه وافری که به بروجرد دارد در این راه نقش بسیار بسزایی داشته است.

به هر حال بخاطر گذشت، علاقه به زادگاه، عشق به مردم، نگهداری میراث گذشتگان و اهدا آن برای حفظ و نگهداری برای آیندگان و همچنین شخصیت والای پزشکی ایشان، دکتر فریدون پور پرویز بعنوان قهرمان هفته بروجرد، لرستان و ایران زمین معرفی می شود.

در خاتمه امید است مسوولین محترم استان و بروجرد با تمام وجود برای ساختن بیمارستان دکتر پور پرویز در زادگاهش با این شخصیت دوست داشتنی همکاری های لازم را بعمل بیاورند. زیرا با ساختن چنین بیمارستانی در آینده نزدیک، مردم این دیار بیش از پیش به وجود چنین پزشک مردمی و مردم دوستی افتخار خواهیم کرد. 
آخرين بروز رساني ( ۱۴ تير ۱۳۹۵ )
توضیحات پاپی نژاد درباره ساخت اردوگاه تاریخی، سیاحتی، فرهنگی و گردشگری توسط سپاه
روزهای بروجرد- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد از احداث مجتمع فرهنگی و گردشگری بسیج در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد پاپی نژاد در گفت‌وگو با مهر با اشاره به ساخت مجتمع فرهنگی، گردشگری بسیج در بروجرد اظهار داشت: بسیج بعد از دوران دفاع مقدس با ایجاد زیر ساخت های لازم در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی، سهم فراوانی در موفقیت های کشور داشته است.

وی افزود: بعد از ساخت و ساز کشور در سالهای بعد از جنگ، امروز بسیج با ورود به بحث اقتصادی و سرمایه گذاری در اقتصاد مقاومتی توانسته اقدام به ایجاد اشتغال پایدار در بین جوانان جویای کار کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به ورود به بحث درمان و حضور بسیجیان در زمینه بهداشت و درمان افزود: بسیج جامعه پزشکی با حضور در روستا به خصوص روستاهای مناطق محروم توانسته گام موثری در زمینه رفع بیماری های واگیردار و عفونی و همچنین واکسناسیون دام و طیور روستایی بردارد.

سرهنگ پاپی نژاد اظهار داشت: امروز بسیج به عنوان یک نهاد مردمی وظیفه دارد تا در همه ابعاد و زمینه ها به خصوص فرهنگی گام های موثری را برداشته و نمونه بارز آن اردوهای تفریحی سیاحتی راهیان نور است که سالانه با اعزام دانش آموزان، دانشجویان و عامه مردم از سراسر کشور به این مناطق آنها را از نزدیک با حماسه بزرگ دوران دفاع مقدس آشنا کرده است.

وی بیان داشت: بعد از انجام پروژه های اقتصادی، سیاحتی، عمرانی امروز با هدف ترویج فرهنگ بسیج قصد ایجاد یک اردوگاه تاریخی، سیاحتی، فرهنگی وگردشگری در زمینی به مساحت دو هزار متر در منطقه خوش آب و هوای «آق قلا» در شمال شرق بروجرد در کنار قلعه تاریخی پرویز خان در منطقه «دهکرد» بروجرد داریم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد افزود: با حمایت و همکاری مالک قلعه، خانواده وی و وقف زمین محل ساخت اردوگاه در کنار قلعه تاریخی با قدمت ۳۰۰ سال با ظرفیت هزار نفر در آینده ای نزدیک شاهد ساخت این اردوگاه فرهنگی و گردشگری خواهیم بود.

سرهنگ پاپی نژاد استفاده از پتانسیل و ظرفیت های لازم برای بالا بردن سطح فرهنگی شهرستان بروجرد را از مهمترین برنامه های بسیج برشمرد و اظهار داشت: این شهرستان با قرار گرفتن در منطقه خوش آب و هوای زاگرس با اماکن تاریخی، فرهنگی، سیاحتی و زیارتی همواره یکی از مهمترین شهرهای کشور و استان لرستان به حساب می آید.

وی ضمن قدردانی از استاندار لرستان و  فرماندار بروجرد افزود: برای ساخت این پروژه می طلبد که مسولان ذی ربط و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حمایت های لازم را برای احداث این طرح فرهنگی داشته باشند.

آخرين بروز رساني ( ۱۴ تير ۱۳۹۵ )
بدهی 650 میلیارد ریالی سازمان های دولتی و غیردولتی بروجرد به تامین اجتماعی

روزهای بروجرد- رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد گفت: سازمان های دولتی و غیردولتی شهرستان بروجرد 650 میلیارد ریال به سازمان تامین اجتماعی بدهی دارند که هرچه سریعتر باید نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.


قدرت الله سعادتی در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشترین طلب تامین اجتماعی از شهرداری بروجرد به مبلغ 310 میلیارد ریال و سامان کاشی به مبلغ 120 میلیارد ریال می باشد.


وی اظهار کرد: با توجه به اعلام طرح جدید بخشودگی جرائم حق بیمه اگر سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی اقدام به پرداخت حق بیمه خود به صورت یکجا نمایند از 100 درصد بخشودگی جرائم برخوردار می شوند.


رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد افزود: کارفرمایانی که حق بیمه عقب افتاده خود را به صورت کامل پرداخت نکنند به صورت پلکانی از 30 تا 50 درصد بخشودگی جرائم حق بیمه را شامل می شوند.


وی گفت: کارفرمایان توجه داشته باشند که بخشودگی جرائم حق بیمه تامین اجتماعی یک فرصت طلایی است که تکرار نمی شود.

آخرين بروز رساني ( ۱۴ تير ۱۳۹۵ )
خطر سقوط خودروها از بام بروجرد
روزهای بروجرد- توقف خودروها در لبه پرتگاه تپه شهدای گمنام یا بام بروجرد به دلیل نبود حفاظ خطرآفرین استتپه چغا بروجرد و مسئولان باید قبل از وقوع حادثه ناگوار نسبت به نصب حفاظ در این ناحیه اقدام کنند.

به گزارش ایرنا تفرجگاه ها به عنوان مکانی برای آرامش و نشاط مردم باید علاوه بر داشتن زیبایی و امکانات تفریحی از امنیت کافی برای گردشگران برخوردار باشند.

تپه چغا که مزین به نام شهدای گمنام است یکی از چشم اندازهای زیبای بروجرد به شمار می رود و در ایام مختلف سال میزبان شهروندان و گردشگران است.

این تپه با بدنه ای صخره ای و داشتن دریاچه، آبشار و 2 چشم انداز یکی به سوی شهر و دیگری به سوی منطقه تفریحی و سرسبز گلدشت خاطرات خوبی را در ذهن گردشگران ثبت و ضبط می کند.

در کنار این زیبایی ها و محیطی که توسط دستگاه های مختلف برای تفریح شهروندان و گردشگران ایجاد شده پرتگاهی وجود دارد که به دلیل داشتن منظره زیبا از شهر بروجرد گردشگران را به سوی خود فرا می خواند.

گردشگران و شهروندان برای تماشای این منظره زیبا خودروهای خود را تا لبه این پرتگاه می آورند حال آنکه این پرتگاه هیچ حفاظی ندارد و در صورت کوچکترین اشتباه راننده، خودرو و سرنشینان آن از ارتفاع حدود 30 متری به پایین سقوط می کنند.

این پرتگاه در نزدیکی مزار شهدای گمنام واقع شده و لازم است مسئولان برای ارتقای امنیت و جلوگیری از بروز هرگونه حادثه وارد عمل شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد با تایید نبود ایمنی لازم در برخی از نقاط تپه شهدای گمنام افزود: برای جلوگیری از سقوط خودروها و یا افراد، هماهنگی هایی با اداره راه و شهرسازی بروجرد برای نصب حفاظ در مناطق خطرناک این تپه صورت گرفته است.

عباس شمس الدینی افزود: برای توسعه هرچه بیشتر و بهتر این منطقه تفریحی و دیگر بوستان های بروجرد از جمله باغ فدک نیز برنامه ریزی های انجام شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد نیز در این باره گفت: به رغم کمبود امکانات، نصب حفاظ فلزی در حدود 50 متر از نقاط خطرناک تپه شهدای گمنام بروجرد به زودی آغاز می شود.

حبیب جمشیدی افزود: نصب حفاظ فلزی در بخش هایی از حاشیه این تپه موجب افزایش ضریب ایمنی مردم و جلوگیری از خطر سقوط احتمالی خودروها می شود.

تپه شهدای گمنام یا بام بروجرد از مهمترین مکان‌ های تفریحی این شهرستان محسوب می ‎شود که با داشتن امکانات رفاهی و تفریحی همواره میزبان مسافران و گردشگران است.

امید است با نصب سریع حفاظ فلزی یا تابلوی خطر سقوط از ارتفاع از وقوع حادثه دلخراش در این مکان گردشگری تفریحی جلوگیری شود.
 
.............
گزارش از آمنه صارمی
آخرين بروز رساني ( ۱۳ تير ۱۳۹۵ )
تصاویر قلعه تاریخی آقبلاغ در شهرستان بروجرد

روزهای بروجرد- قلعه وتپه آق بلاغ یک محوطه تاریخی در شرق شهرستان بروجرد است. این اثر مربوط به دوره قاجار است و در بخش مرکزی، روستای آقبلاغ واقع شده است. این اثر در تاریخ ۵ آذر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۳۶۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

قلعه تاریخی آقبلاغ در شهرستان بروجرد

قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد 

قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد 

قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد 

 قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد

قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد 

قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد 

قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد 

 قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد

قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد 

قلعه تاریخی آقبلاغ شهرستان بروجرد 

 قلعه تاریخی آقبلاغ در شهرستان بروجرد

عکس از علیرضا سلیمانی

آخرين بروز رساني ( ۱۳ تير ۱۳۹۵ )
40 نفر بر اثر مصرف قرص برنج در لرستان جان باختند
روزهای بروجرد- مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: 40 نفر در لرستان بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف قرص برنج سال گذشته جان خود را از دست دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی لرستان حمیدرضا نظیفی با بیان اینکه آمارها افزایش تلفات ناشی از مصرف قرص برنج را در سال 94نسبت به سال ماقبل آن نشان می‌دهند ، افزود: 18 زن و 22 مرد در لرستان سال 94 جان خود را بر اثر مصرف قرص برنج از دست دادند.

وی استفاده نادرست از قرص برنج را دارای عواقب جبران‌ناپذیری دانست و افزود: سال 93 نیز 39 نفر در لرستان شامل 16 زن و 23 مرد به علت مسمومیت ناشی از مصرف این قرص جان باختند.

نظیفی ، در زمینه تبعات منفی استفاده از قرص برنج نیز گفت: با جذب قرص برنج در بدن انسان، آنزیم‌های سلولی بلوکه شده و زمینه سمی شدن سلول‌ها در تمام سیستم بدن مهیا می‎شود.

وی با بیان اینکه پادزهری برای بی‌تاثیر کردن مسمومیت با قرص برنج وجود ندارد، عنوان کرد: مصرف قرص برنج دارای علائمی چون کم‎خونی، کاهش اشتها و وزن، شکستگی و مرگ تدریجی استخوان‎ها است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در پایان با بیان اینکه استفاده نصف قرص برنج برای یک فرد بالغ کشنده است، اظهار کرد: اختلالاتی چون اختلال نبض، کبدی و عصبی، اختلالات متابولیکی، از کارافتادگی کلیه ، افت فشار خون و بی‌هوشی از اثرات استفاده از این قرص به شمار می‎رود.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ تير ۱۳۹۵ )
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان: تجهیز بیمارستان آیت‌الله بروجردی 70 میلیارد تومان هزینه در بردارد
روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تجهیز بیمارستان آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد 70 میلیارد تومان هزینه در بردارد.

به گزارش فارس، کوروش ساکی در جریان بازدید استاندار لرستان از پروژه بیمارستان آیت‌الله بروجردی این شهرستان اظهار کرد: تجهیز هر تخت بیمارستانی نیازمند 300 میلیون تومان اعتبار است.

وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب تجهیز بیمارستان 229 تختخوابه آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد نیازمند اعتبار 70 میلیارد تومانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به روند نیمه تمام بیمارستان آیت‌الله بروجردی تاکید کرد: با وجودی که وزارت راه و شهرسازی متولی احداث این پروژه است، اما وزیر بهداشت سال گذشته 4 میلیارد تومان را به این پروژه تخصیص داد که این میزان اعتبار تحقق یافت.

ساکی اضافه کرد: در صورتیکه پروژه بیمارستان تکمیل و به منظور تجهیز به دانشگاه علوم پزشکی لرستان تحویل شود، در بازه زمانی چند ماهه کار تجهیز آن با استفاده از اعتبارات وزارت بهداشت انجام می‎شود.

وی از آمادگی کامل وزارت بهداشت به منظور تجهیز بیمارستان های احداث شده خبر و ادامه داد: بر این اساس پس از روند احداث پروژه بیمارستان آیت‌الله بروجردی کار تجهیز آن در بازه زمانی معقول انجام می‎شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بر اساس شاخص‎های جمعیتی و کشوری به ازای هر هزار نفر جمعیت باید 1/5 تخت بیمارستانی وجود داشته باشد.

ساکی اظهار کرد: با توجه به اینکه جمعیت شهرستان بروجرد قریب به 400 هزار نفر اعلام شده است، بیمارستان‎های این شهرستان نیازمند 600 تخت بیمارستانی هستند.

وی تصریح کرد: با احداث بیمارستان 229 تختخوابه آیت‌الله بروجردی میانگین تعداد تخت‎های بیمارستانی در شهرستان بروجرد به حد اعتدال می‎رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان به اشغال بالغ بر 100 درصدی تخت بیمارستانی در بروجرد اشاره و عنوان کرد: با ورود 77 تخت بیمارستانی که با کمک خیرین به چرخه درمان افزوده می‎شود، در کنار بهره‎برداری از بیمارستان آیت‌الله بروجردی و  بیمارستان 120 تختخوابه دیگر که مجوز احداث آن صادر شده است، نیاز شهرستان بروجرد در این حوزه تا افق 20 تا 30 آینده تامین می‎شود.

ساکی همچنین به احداث مرکز درمان بستر اشترینان اشاره و خاطرنشان کرد: ورود این مرکز به چرخه درمان شهرستان بروجرد بخشی از نیاز مردم این شهرستان در حوزه درمان را مرتفع می‎کند.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ تير ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان: آزادراه اراک - بروجرد - خرم‌آباد تا مرداد ماه امسال تکمیل شود
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: پروژه آزاد راه اراک- بروجرد- خرم‌آباد مرداد ماه امسال باید تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

به گزارش تسنیم، هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی این شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر 11 کیلومتر از پروژه آزاد راه اراک- بروجرد- خرم‌آباد باقی‌مانده که باید در کمتر از یک ماه آینده یعنی تا پنجم مردادماه، تکمیل شود.

وی افزود: با بهره‌برداری از این آزاد راه که دارای سه خط رفت و سه خط برگشت به طول 135 کیلومتر که 11 کیلومتر آن در قالب تونل طراحی‌شده است راه ارتباطی در مسیر جدید به میزان 50 کیلومتر کاهش می‌یابد.

به گزارش تسنیم، آزاد راه اراک - بروجرد - خرم‌آباد توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در حال احداث است و متصل‌کننده کریدور شمال به جنوب کشور خواهد بود که درمجموع 80 کیلومتر از این چهار خطه در استان لرستان قرار دارد و تاکنون 22 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.
 
استاندار لرستان: بیمارستان آیت الله بروجردی باید تا دهه فجر امسال تکمیل شود
همچنین استاندار لرستان
در جریان بازدید از بیمارستان در حال ساخت آیت الله بروجردی بروجرد گفت: بیمارستان آیت الله بروجردی جزو طرح های اقتصاد مقاومتی استان لرستان است لذا باید تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند در جریان بازدید از بیمارستان در حال ساخت آیت الله بروجردی بروجرد افزود: اداره راه و شهرسازی پیمانکار طرح بیمارستان آیت الله العظمی بروجردی(ره) باید روند اجرای طرح را تسریع بخشد در غیر این صورت باید طرح را به پیمانکار دیگری واگذار نماید.

وی با اشاره به آغاز عملیات ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی در سال 1386 اظهار کرد: مسئولان بارها در این مدت به مردم بروجرد قول بهره برداری از این بیمارستان را داده اند ولی تاکنون این وعده ها عملی نشده اند.
استاندار لرستان افزود: تجهیز بیمارستان آیت الله بروجردی 700 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که دانشگاه علوم پزشکی لرستان برای تجهیز این بیمارستان اعلام آمادگی کرده است.

وی بروجرد را نیازمند تحول جدی دانست و گفت: مسئولان بروجرد به همراه نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی باید با وحدت و اتحاد کمبودهای گذشته را جبران کنند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی به عنوان پیمانکار اجرای طرح بیمارستان آیت الله بروجردی باید تمام تلاش خود را برای تکمیل این بیمارستان در سال جاری به کار گیرد.

عباس گودرزی افزود: وعده های عملی نشده مسئولان در سال های گذشته باعث نارضایتی مردم بروجرد شده است لذا برای حل مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان باید اقدام عملی صورت گیرد.

وی گفت: ظرفیت بخش خصوصی برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان بروجرد باید مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی پیشرفت فیزیکی بیمارستان آیت الله بروجردی را 73 درصد عنوان کرد و افزود: این بیمارستان برای تکمیل به 230 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
 
وی اظهار کرد: این بیمارستان در پنج طبقه احداث شده و دارای 16 تختخواب است که قابلیت ارتقا به 229 تخت را دارد.

استاندار لرستان در سفر به شهرستان بروجرد از محور بروجرد- اراک، روستای آق قلاق، مرکز درمان بستر 10 تختخوابی اشترینان، اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) و طرح تقاطع دوراهی نهاوند - بروجرد بازدید کرد. 

آخرين بروز رساني ( ۱۲ تير ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: فرهنگ تملق و چابلوسی در بروجرد باید از بین برود

نهیب نماینده مردم بروجرد به فرماندار

آخرين بروز رساني ( ۱۸ تير ۱۳۹۵ )
خودسوزی یک زن در بروجرد
روزهای بروجرد- معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: یک زن در شهرستان بروجرد اقدام به خود سوزی کرده است.

به گزارش رکنا موسیوند افزود: دیشب یکی از شهروندان در تماس با ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی بروجرد از آتش سوزی در پارک جنگلی شهید بهشتی خبر داد.
 
وی گفت: نیروهای آتش نشانی که برای خاموش کردن آتش سوزی به محل اعزام شده بودند با پیکر سوخته و نیمه جان یک بانوی حدود 40 ساله مواجه شدند.

وی افزود: این بانو اقدام به خودسوزی کرده بود که در اثر این اقدام گیاهان خشک پارک جنگلی نیز دچار آتش سوزی شده بودند.موسیوند گفت: فرد مصدوم پس از تماس با اورژانس به بیمارستان منتقل شد ولی متاسفانه در اثر شدت سوختگی در بیمارستان فوت کرد..

وی افزود: علت خودسوزی این زن توسط نیروی انتظامی در دست بررسی است.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ تير ۱۳۹۵ )
موفقیت آموزش و پرورش بروجرد در اجرای المپیاد ورزشی دانش آموزان

فرهاد داودوندی- دومین دوره المپیاد ورزشی درون آموزشگاهی شهرستان بروجرد در 127 آموزشگاه برگزار شد.

در همین راستا و با توجه به برگزاری مطلوب این المپیاد، مدیریت، معاونین و اعضای ستاد المپیاد ورزشی درون آموزشگاهی شهرستان بروجرد از طرف دکتر مهرزاد حمیدی معاونت تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش وپرورش مورد تقدیر قرار گرفتند.

بروجرد در دو سال گذشته بیشترین اجرای المپیاد ورزشی را در سطح استان لرستان داشته است.

آخرين بروز رساني ( ۱۲ تير ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان از طرح آزاد راه اراک- بروجرد- خرم آباد بازدید کرد
روزهای بروجرد- هوشنگ بازوند استاندار لرستان روز شنبه از طرح آزادراه اراک - بروجرد - خرم آباد بازدید کرد.

به گزارش ایرنا آزاد راه اراک - بروجرد - خرم آباد با اعتباری افزون بر 11 هزار و 500 میلیارد ریال توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در حال اجرا است.

این طرح به طول 135 کیلومتر متصل کننده کریدور شمال به جنوب کشور به محورهای استان لرستان است که 80 کیلومتر از آن در حوزه استحفاظی لرستان قرار دارد.

این آزاد راه با مشخصات آزاد راهی سه خط رفت و سه خط برگشت در حال ساخت می باشد که 11 کیلومتر آن در قالب تونل طراحی شده است و مسیر جدید را 50 کیلومتر نسبت به محور قبلی کوتاه تر می کند.

بررسی مشکلات واحدهای صنعتی بروجرد، بازدید از جاده بروجرد - اراک و بیمارستان در حال ساخت آیت الله بروجردی و بررسی مشکلات شهر اشترینان از دیگر برنامه های سفر استاندار لرستان به شهرستان بروجرد می باشند.

فرماندار ویژه بروجرد، معاون عمرانی و برنامه ریزی استاندار لرستان، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد، استاندار لرستان را همراهی می کنند.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ تير ۱۳۹۵ )
کارخانه کاشی جم بروجرد 200 میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارد
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: کارخانه کاشی جم بروجرد برای رفع مشکلات خود و تمدید مجدد قرارداد کارگران به 200 میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیاز دارد.

کامران فرشید روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کارخانه کاشی جم بروجرد به دلایلی نظیر نبود بازار فروش، مشکلات نقدینگی و دریافت نکردن تسهیلات بانکی خط تولید خود را متوقف کرده است.

وی اظهار کرد: متاسفانه تلاش های بی وقفه مسئولان استانی و شهرستانی به ویژه امام جمعه و نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از توقف خط تولید کارخانه بی نتیجه ماند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد مجموع کارگران کاشی جم را 156 تن اعلام کرد و افزود: قرارداد 120 تن از کارگران این واحد صنعتی با پنج ماه حقوق تمدید نشد که این افراد برای دریافت بیمه بیکاری به کمیته بیکاری بیمه تامین اجتماعی معرفی شده اند.

وی خواستار حمایت و پیگیری مسئولان برای ارائه تسهیلات مورد نیاز کاشی جم شد و گفت: کارفرما در صورت دریافت تسهیلات ابتدا باید کارگران لغو قرارداد را بازگشت به کار کند.

کارخانه کاشی جم بروجرد طی سال های متوالی از جمله شرکت های برتر کشور در زمینه تولید انواع کاشی کف بود که تولیدات آن به عراق، آذربایجان، ترکمنستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شد.

حدود 35 درصد صنایع استان لرستان در شهرستان بروجرد واقع شده اند که متاسفانه تعدادی از آنها در سال های اخیر به دلایل مختلف از جمله تحریم ها، نبود بازار فروش و نقدینگی و مدیریت های نادرست تعطیل و یا نیمه تعطیل شده اند.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ تير ۱۳۹۵ )
تصاویر راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد

 راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد
راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد برگزار شد 
 راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد برگزار شد
 راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد برگزار شد
راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد برگزار شد 
راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد برگزار شد 
 راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد برگزار شد
راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد برگزار شد 
راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد  
راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد  
 راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد
راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد  
 راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد
راهپیمایی روز جهانی قدس در بروجرد  
عکس از علیرضا سلیمانی
 
 
آخرين بروز رساني ( ۱۱ تير ۱۳۹۵ )
ستون نویس و طنز نویس مطبوعات بروجرد درگذشت

روزهای بروجرد- محمد گودرزی ستون نویس و طنز نویس مطبوعات بروجرد درگذشت.محمد گودرزی

وی پس از یک دوره بیماری و ضایعه نخاعی پنج شنبه 10 تیرماه دار فانی را وداع گفت.

محمد گودرزی سابقه همکاری با بسیاری از روزنامه ها و هفته نامه های بروجرد را به عنوان ستون نویس و طنز نویس داشت.

روزهای بروجرد درگذشت این همکار رسانه‌ای را به خانواده ایشان و جامعه مطبوعاتی بروجرد تسلیت می گوید و برای آن مرحوم رحمت واسعه خداوند متعال را مسئلت دارد.

مراسم تشییع آن مرحوم ساعت یازده صبح جمعه از بهشت شهدا به سمت روستای توده زن برگزار خواهد شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۰ تير ۱۳۹۵ )
دلیری: نیروی انتظامی بروجرد با بانوان بدحجاب برخورد می کند
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به آغاز فصل گرم سال گفت: متاسفانه برخی از بانوان به بهانه گرمای هوا لباس های نازک و بدن نما می پوشند که نیروی انتظامی بروجرد با آنها برخورد قاطع می کند.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا افزود: بی حجابی و بد حجابی هیچ سنخیتی با دین مبین اسلام ندارند و تظاهر به این امر در جامعه گناه و عواقب آن باعث بروز جرم می شود.

وی بدحجابی را باعث ایجاد نا امنی در جامعه دانست و اظهار کرد: اگر بانوان، حجاب و عفاف خود را حفظ کنند بسیاری از مشکلات و مزاحمت های خیابانی برطرف می شوند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: بانوان و دختران بدحجاب در اماکن عمومی بیشتر مورد تعرض افراد مفسد قرار می گیرند زیرا با بدحجابی، خود را در معرض نگاه های آلوده قرار می دهند.

وی گفت: ریشه بسیاری از مزاحمت های خیابانی برای بانوان پوشیدن برخی لباس ها و استفاده از برخی آرم ها و عطرهای تند و تحریک کننده در سطح جامعه است.

سرهنگ دلیری حجاب و عفاف را نوعی مصونیت برای بانوان و دختران جوان دانست و افزود: بانوان می توانند با رعایت حجاب با آسودگی خاطر بیشتر در مکان های عمومی حاضر شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ تير ۱۳۹۵ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.