۰۷ خرداد ۱۳۹۵   ۲۳:۲۱    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای شمال بروجرد
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد
 تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد 
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد 
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد 
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد 
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد 
تصاویر طبیعت بهاری روستاهای بروجرد 
 
آخرين بروز رساني ( ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
اخطار زیست محیطی به 10 واحد تولیدی بروجرد
‌روزهای بروجرد- رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد از دادن اخطار زیست محیطی به 10 واحد تولیدی شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، مصطفی مصطفی‌وند افزود: : این واحدها 6 ماه برای رفع مشکل پساب خود مهلت دارند، در غیر این صورت به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون واحدهای مستقر در شهرک صنعتی سه نوبت بازدید شده‌ و برخی از این واحدها در حال طراحی سیستم پیش تصفیه هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد تصریح کرد: تعدادی از واحدهای تولیدی فعال در زمینه تولید موادغذایی به دلیل آلودگی بالا به سیستم پیش تصفیه نیاز دارند، زیرا پساب آنها ابتدا باید وارد سیستم پیش تصفیه و بعد وارد سیستم تصفیه مرکزی شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
بهرام بیرانوند در آخرین نطق خود در مجلس: دولت در باتلاق برجام گیر افتاده است/ عذرخواهی از مردم بروجرد
روزهای بروجرد- بهرام بیرانوند در آخرین نطق خود در مجلس بار دیگر از برجام بهبهرام بیرانوند شدت انتقاد کرد و گفت: دولت روحانی در طول سه سال دستاوردی نزدیک به هیچ داشته و در باتلاق برجام گیر افتاده است. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید بر بازدارندگی قدرت نظامی ایران، تصریح کرد: بازدارندگی قدرت نظامی ایران سال ها است خیال خام آمریکا را نابوده کرده است. بهرام بیرانوند در نشست علنی روز یکشنبه 20 اردیبهشت مجلس شورای اسلامی، ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته جانبار و پاسدار، با بیان اینکه برجام تقریبا تنها دستاورد دولت روحانی در طی سه سال گذشته است، گفت: دولت و مسببان برجام همانند باتلاق در برجام گیر افتاده‌اند.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
ضرب و شتم تیم فوتبال نوجوانان بروجرد در مسابقات زیر گروه کشور+تصاویر
فرهاد داودوندی- مرحله آخر مسابقات فوتبال نوجوانان زیر گروه مناطق کشور برای رهیابی به مسابقات لیگ برتر که به میزبانی گناوه  برگزار شده شاهد صحنه هایی بوده که حتی دیدن تصاویر آن هم دل هر علاقمندی به فوتبال را به درد می آورد.

متاسفانه در این مسابقات ظاهرا آنچنان رشته کار از دست مسوولین برگزار کننده در رفته است که هر مسابقه ای با بزن بزن به سبک فیلم های وسترن! توام بوده است.

در این میان تیم فوتبال نوجوانان بروجرد نماینده شایسته لرستان در این مسابقات نیز از کتک خوردن بازیکنانش در امان نبوده و آنچنان عرصه بر این تیم تنگ می شود که با شرایط ویژه ای در روز دوم مسابقات مجبور به ترک گناوه می شوند.

بسیار جای تاسف دارد که فوتبال نوجوانان اینچنین آلوده شده که تیمهای میهمان در شهر دیگری به شدت مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.

اما در این میان باید از نقش مسوولین ورزش و بخصوص فوتبال لرستان و بروجرد باید یاد کنیم که به جاست با ورود به این پرونده ورزشی نقش خود را در حمایت از تیم بروجرد به خوبی ایفا کنند.

مطمئنا هر که یکطرفه به قاضی برود راضی هم بر خواهد گشت! در این میان قصد نگارنده صرفا دفاع به هر قیمت از تیم فوتبال شاهین نوین بروجرد نیست، اما شواهد تصویری حکایت از شرایط بسیار نامناسب میزبانی گناوه  ای ها داشته و بنوعی در این میان تیم بروجرد به شدت هر چه تمامتر قربانی شده است.

بنا بر این باید به هر نحوی شده مسوولین محترم فوتبال لرستان و بروجرد پیگیر احقاق حق نوجوانان فوتبالیست بروجردی باشند.

متاسفانه شنیده ها حاکی از این است که اگر مسوولین فوتبال لرستان نتوانند حق نماینده خودشان در مسابقات گناوه را بگیرند، در یک فرار به جلو توسط مسوولین ورزش و فوتبال گناوه بزودی و برای رفع مسوولیت از خود، توپ را به زمین تیم بروجرد خواهند انداخت و دور از ذهن نیست که نماینده لرستان را مقصر نشان بدهند، در صورتیکه تصاویری که در سایت ها و شبکه های اجتماعی موجود است، خود گویای میزبانی بسیار ضعیف گناوه ای ها بوده است که حتی نتوانسته اند از پس برگزاری سالم چند مسابقه برآیند.

به هر حال تا دیر نشده و آبها از آسیاب نیفتاده این وظیفه بر عهده مسوولین محترم فوتبال لرستان و بروجرد است که از هر راهی که می دانند پیگیر احقاق حق نوجوانان بروجردی باشند و نگذارند این تیم  با حواشی به وجود آمده از دور مسابقات راهیابی به لیگ برتر حذف شود.
مسابقات فوتبال نوجوانان زیر گروه مناطق کشور 
مسابقات فوتبال نوجوانان زیر گروه مناطق کشور 
مسابقات فوتبال نوجوانان زیر گروه مناطق کشور 
 
 
 
آخرين بروز رساني ( ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
منتخب مردم بروجرد خواستار ارتقاي سطح بهداشت اين شهرستان شد
روزهای بروجرد- منتخب مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي از وزير بهداشت خواست نسبت به ارتقاي سطح بهداشتي درماني اين شهرستان توجه بيشتري داشته باشد.

عباس گودرزي در گفت و گو با ايرنا افزود: در حاشيه همايش فرايند قانونگذاري، الزامات و راهكارها در حضور منتخبان مجلس دهم با وزير بهداشت درخصوص مشكلات بخش بهداشت و درمان شهرستان بروجرد صحبت كردم.

وي گفت: پيرامون وضعيت درماني شهرستان بروجرد، اتمام هرچه سريعتر بيمارستان آيت الله العظمي بروجردي و تجهيز درمانگاه اشترينان مطالبي به ويز بهداشت ارايه شد كه وي براي رفع اين مشكلات قول مساعد دادند.

منتخب مردم بروجرد در مجلس دهم با تاكيد بر جذب نيروهاي بومي در ادارات و واحدهاي توليدي اين شهرستان اظهار كرد: با وزير آموزش و پرورش درخصوص جذب نيروهاي بومي و جلوگيري از استخدام نيروهاي غيربومي صحبت شد.

وي افزود: به رغم گفته وزير آموزش و پرورش مبني بر دستور بومي گزيني، وضعيت در بروجرد به گونه ديگري است لذا قرار شد گزارشي از اين وضعيت به وي ارائه دهم.

گودرزي با اشاره به جايگاه خانواده هاي شهدا و حفظ شان و منزلت آنها گفت: خانواده شهدا از من به عنوان برادر شهيد انتظارات زيادي براي حل مشكلات خود دارند لذا از رئيس بنياد شهيد خواستار پيگيري حل اين مشكلات شدم كه قرار شد همكاري ويژه اي در اين خصوص صورت گيرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
36 فيلم كوتاه از بروجرد به جشنواره فيلم‌ هاي دانشجويي سنگر راه يافت
روزهای بروجرد- مسئول انجمن سينماي جوان بروجرد از راهيابي 36 عنوان فيلم كوتاه توليدي اين شهرستان به جشنواره فيلم هاي دانشجويي سنگر خبر داد.

اكبر حدادي در گفت و گو با ايرنا با بيان اينكه اين فيلم ها اغلب داستاني و مستند هستند، افزود: فيلم مي آيم ساخته محمد حمزه اي، خيانت پروانه ساخته حميد ساكي، بوي آشنا ساخته ذبيح الله كلهر و گزارش يك ترحيم ساخته اسماعيل پيرهادي از جمله اين فيلم ها مي باشند.

وي هنر مادري ساخته لنا يعقوب پور، گمشده ساخته بهزاد پورابراهيم، رقص پشم ساخته منصوره باجلان و قلماسنگ ساخته محمد شاهرخ نيا را از ديگر فيلم هاي راه يافته به جشنواره سنگر اعلام كرد و گفت: فيلم هاي تمام شدن آخرين روز پائيز ساخته امين نادري، شيريني تلخ ساخته محمد باجلان، بهانه ساخته رضا يوسفي و يك روز با ليلا ساخته مهرالسادات زاهد نيز به اين جشنواره راه يافتند.

مسئول انجمن سينماي جوان بروجرد افزود: تمامي اين فيلم ها در جشنواره فيلم هاي دانشجويي سنگر اكران مي شوند و درنهايت آثار برتر معرفي و تجليل خواهند شد.

وي اظهار كرد: نخستين جشنواره فيلم كوتاه دانشجويي سنگر توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد فيروزكوه از بيست و هفتم ارديبهشت تا سوم خرداد ماه در پنج بخش داستاني، مستند، پويانمايي، جايزه ويژه، قلم زرين (فيلم نامه) به ميزباني شهر فيروزكوه برگزار مي شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
وجود 5 هزار بیمار مبتلا به بیماری‎های خاص در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد گفت: 5 هزار بیمار مبتلا به بیماری خاص در این شهرستان وجود دارد.

به گزارش فارس، فاطمه یار احمدی در نخستین همایش بزرگداشت بیماران خاص این شهرستان اظهار کرد: در هر 10 ثانیه دو بیمار به مجموع 346 میلیون بیمار دیابتی جهان افزوده می‌شود.

وی عنوان کرد: در هر 8 ثانیه یک نفر در جهان به دلیل بیماری دیابت جان خود را از دست می‏‌دهد.

رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد افزود: رکورد شیوع بیماری‏‌های خاص در دنیا در حال حاضر به ترتیب مربوط به بیماری‏های دیابت، سرطان و ام.اس است.

یاراحمدی به وجود 4 میلیون میلیون بیمار دیابتی در کشور اشاره و تصریح کرد: قریب به 4 هزار و 500 بیمار مبتلا به دیابت در شهرستان بروجرد وجود دارد.

وی با اشاره به بی‎اطلاعی 50 درصد از بیماران مبتلا به دیابت از وجود بیماری خود، خاطرنشان کرد: عدم آگاهی از علائم عامل اصلی بی‎اطلاعی بیماران مبتلا به دیابت از بیماری است.

رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد ادامه داد: بیماری سرطان با توجه به زندگی ماشینی کنونی در دنیا در حال افزایش است.

یاراحمدی نبود اطلاعات کافی در زمینه شیوع انواع سرطان در هر منطقه از کشور را یکی از معضلات کنونی دانست و اضافه کرد: شناسایی شیوع هر نوع سرطان در هر منطقه از کشور پیشگیری راحت‌‌تر از آن را به دنبال دارد.

وی از وجود دو میلیون و 300 هزار بیمار مبتلا به ام.اس در کشور خبر داد و افزود:  456 نفر مجموع بیماران مبتلا به ام.اس شهرستان بروجرد را تشکیل می‏‌دهند.

رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد با اشاره به بالا بودن شیوع بیماری ام.اس در کشور ادامه داد: تا کنون هیچ درمان قطعی برای بیماری ام.اس وجود ندارد.

یاراحمدی تصریح کرد: در انجمن بیماران خاص بروجرد 35 بیمار مبتلا به هموفیلی، 38 بیمار مبتلا به تالاسمی و 120 بیمار دیالیزی وجود دارد.

وی با اشاره به وجود 900 بیمار مبتلا به سرطان در شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: تا کنون اسامی 70 بیمار پیوندی در این شهرستان به ثبت رسیده است.

رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد اضافه کرد: بیماری‎های خاص شامل دیالیز، ام.اس، تالاسمی پیوندی، هموفیلی و سرطان است.

یاراحمدی تاکید کرد: انجمن بیماران خاص بروجرد در حد توان و با بهره‎گیری از منابع درآمدی در جهت کمک به بیماران خاص و رفع برخی از دغدغه‎های آنها ایفای نقش می‎کند.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
بارندگی سال زراعی بروجرد به 654 میلیمتر رسید
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد میزان بارندگی در سال زراعی گذشته را 410 میلیمتر اعلام كرد و گفت: این میزان در سال زراعی جاری به 654 میلیمتر رسیده است.

بهروز یارارحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان بارش باران كه از دیروز(جمعه) در بروجرد به صورت رگبار آغاز و همچنان ادامه دارد، هشت میلیمتر بوده است.

وی اظهار كرد: براساس نقشه های هواشناسی، این سامانه بارشی تا امشب در بروجرد فعال است ولی احتمال ورود سامانه بارشی جدیدی از اواسط هفته وجود دارد.

وی حداقل و حداكثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب 11 و 21 درجه سانتیگراد اعلام كرد و افزود: هم اكنون دمای هوا در بروجرد 14 درجه سانتیگراد بالای صفر است كه نسبت به روز گذشته در همین ساعت 2 درجه كاهش نشان می دهد.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد برای امروز آسمانی نیمه ابری همراه با رگبار و رعد و برق در بعد ظهر پیش بینی كرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
امام جمعه بروجرد: دود نفاق میان مسؤولان بروجرد به چشم مردم می‎رود
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: دود نفاق میان مسؤولان شهرستان بروجرد به چشم مردم می‎رود.

به گزارش فارس، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در جمع نمازگزاران این شهرستان اظهار کرد: اتحاد میان مسئولان تنها راه حل رفع مشکلات و خدمت‌رسانی بیشتر به مردم است.

وی به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در 21 استان کشور اشاره و عنوان کرد: مرحله دوم انتخابات مجلس در 55 حوزه انتخاباتی برای تعیین تکلیف 68 کرسی باقی مانده مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

امام جمعه بروجرد با اشاره به حماسه مردم ایران در هفتم اسفند ماه سال 94 ادامه داد: مردم 21 استان کشور در دهم اردیبهشت ماه این حماسه را تکمیل و ندای مقام معظم رهبری را بار دیگر لبیک گفتند.

ترابی خاطرنشان کرد: اعتماد مردم سرمایه بزرگی برای خدمت رسانی به نظام و ملت ایران اسلامی است.

وی به حضور پرشور مردم شهرستان بروجرد در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب دو نماینده از مجموع چهار نامزد راه یافته به این دوره اشاره و تاکید کرد: یکی از مطالبات اصلی مردم این شهرستان اتحاد میان نمایندگان برای عمران، آبادانی و توسعه است.

امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکا تا کنون به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است، افزود: آمریکا عمل به تعهدات خود را در گرو پذیرش محدودیت‎های موشکی از سوی جمهوری اسلامی ایران می‎داند.

ترابی عنوان کرد: آمریکا که خود حامی گروهک‎های تروریستی در منطقه است، ایران اسلامی را برای سلب حمایت خود از دولت قانونی و مردمی سوریه تحت فشار قرار می‎دهد.

وی با اشاره به ادعای آمریکا مبنی بر اینکه هدف عربستان از حمله به یمن بسط صلح و ایجاد امنیت است،خاطرنشان کرد: آمریکا جمهوری اسلامی ایران را مانع ایجاد صلح و امنیت می‎داند.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: مسئولان و مردم باید محکم در برابر زورگویی‎های دشمنان بایستند تا آنها را وادار به عقب نشینی کنند.

ترابی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در ایراد سخنرانی خود در جمع فرهنگیان ضمن تاکید بر تربیت نیروی انسانی با هویت مستقل به مباحث روز و سیاست خارجی اشاره داشتند.

وی تاکید کرد: سخنان مقام معظم رهبری در این دیدار علاوه بر اینکه پاسخی صریح، قاطع و دندان‌شکن به دشمنان بود تذکری به مسئولان بود که در تعامل خود با قدرت‎های زورگو ضعیف نباشند.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
آیت الله احمد مبلغی: مبعث از نعمت هاي مهم الهي و نقطه عطفي در تاريخ اسلام است
روزهای بروجرد- منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: بعث پيامبر اسلام (ص) از نعمت هاي مهم الهي و نقطه عطفي در تاريخ پر عظمت اسلام است .

به گزارش ايرنا آيت الله احمد مبلغي در جشن مبعث رسول اكرم (ص) در بوستان ولايت شهر پلدختر با تبريك عيد مبعث افزود: پيروي از اخلاق و رفتار پيامبر گرامي اسلام (ص) ، پيام اصلي بعثت است.
وي يكي از فرهنگ هاي ضروري جامعه را سبك زندگي اسلامي دانست و گفت:انسان براي بهتر زيستن و سعادتمند شدن نياز به الگو و شيوه صحيح زندگي دارد كه به آن سبك زندگي مي گويند كه افراد جوامع انساني بدون الگو نمي توانند زندگي كنند و خداوند در قرآن پيامبر را به عنوان يك الگو و اسوه حسنه معرفي كرده است.
 
وي بر ضرورت اشاعه سبك زندگي پيامبر (ص)تاكيد كرد و افزود: سبك زندگي و مكارم و فضايل اخلاقي رسول اكرم (ص) كه بارها مورد تاكيد مقام معظم رهبري بوده بايد الگوي انسان ها باشد و اين سبك مي تواند اجرايي شود .
منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبري با بيان اين كه كلام مقام معظم رهبري در اجراي سبك زندگي اسلامي بايد محقق شود گفت: ترويج سبك زندگي اسلامي از نگاه مقام معظم رهبري گام مهم و اساسي در پيشبرد فرهنگ اسلامي است و اين سبك با عمل به قرآن و آموزه هاي ديني تحقق مي يابد .

وي با بيان اين كه سبك زندگي رسول اكرم (ص) الگوي مسلمانان در عصر حاضر شود افزود:آشنايي صرف با آموزه هاي ديني كافي نيست بلكه با تاسي از آموزه هاي ديني الگوي رفتاري رسول اكرم (ص) را در عمل به اثبات برسانيم .
آيت الله مبلغي مشكلات جامعه را دوري از سبك زندگي پيامبر (ص) دانست و تصريح كرد: سبك زندگي پيامبر اسلام (ص) حلال بسياري از مشكلات است زيرا پيروي از اين سبك حركت در مسير مستقيم و گام برداشتن در مسير توحيد و بندگي است .
وي با اشاره به مسايل حلال و حرام سبك رفتاري پيامبر را ارايه داد و گفت: با تبعيت از رفتارهاي پيامبر اسلام (ص) مي توان بسياري از مشكلات از جمله بيماري هاي فرهنگي موجود در جامعه را حل كرد .
آخرين بروز رساني ( ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
علاءالدین بروجردی پیشنهاد عباس گودرزی را رد کرد
روزهای بروجرد- نماینده و منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌های در دست اقدام و نیمه‌تمام این شهرستان تکمیل شوند.

به گزارش فارس، علاء‌الدین بروجردی شامگاه امشب در جمع مردم این شهرستان اظهار کرد: پروژه بیمارستان 220 تختخوابی این شهرستان در سال جاری تکمیل شده و به بهره‎برداری می‎رسد.

وی عنوان کرد: با توجه به وضعیت نامطلوب بیمارستان‎های شهرستان بروجرد تکمیل بیمارستان 220 تختخوابه در دست احداث این شهرستان رفع بخشی از مشکلات درمانی این شهرستان را به دنبال دارد.

نماینده و منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به کاهش قیمت نفت و اعتبارات دولتی اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات محدود دولت رفع مشکلات این شهرستان و ایجاد فرصت‎های شغلی در گرو جذب سرمایه‎گذاران داخلی و خارجی است.

بروجردی ادامه داد: حمایت در چارچوب قانون از سرمایه‎گذاران داخلی و خارجی به منظور راه‌اندازی کارخانه‎ها و ایجاد فرصت‎های شغلی در شهرستان بروجرد ضروری است.

وی تاکید کرد: جذب سرمایه‎گذاران تنها راه مبارزه با کابوس بیکاری در میان جوانان شهرستان بروجرد است.

نماینده و منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به راه‌اندازی آزمایشی سیمای بروجرد در ماه‌های اخیر اشاره و تاکید کرد: سیمای این شهرستان در روزهای اخیر با حضور مسئولان استانی به صورت رسمی راه‎اندازی می‌شود.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت وحدت میان مسئولان به منظور رفع مشکلات مردم تاکید و اظهار کرد: باید برای اتحاد ملی و انسجام اسلامی تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران امروزه در شرایط حساسی به سر می‎برد، عنوان کرد: همه باید در این جنگ تحمیلی اقتصادی از سوی آمریکا بایستند و مبارزه کنند.

نماینده و منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وجود جوانان تحصیل کرده بیکار در این شهرستان دیگر قابل تحمل نیست و متنخبان مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید با همدلی یکدیگر را در رفع مشکلات مردم یاری رسانند.

بروجردی پیشنهاد دیگر منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر برگزاری نشست میان دو منتخب در یک مکان عمومی را رد و این گونه برنامه‌ها را مربوط به دوران تبلیغات انتخاباتی دانست.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
نگاهی به انتخابات بروجرد/طنز
روزهای بروجرد- پس از اعلام نتایج انتخابات مجلس در بروجرد، اتفاقات بیشماری در جریان است که خبرنگار روزهای بروجرد با رندی  مطلع اوضاع شده است و حال شما را در کم و کیف آن قرار می‌دهد.

با وجود پایان زمان رای ‌گیری و خلوتی شعب اخذ رای در روز انتخابات،  و با گذشت چندین روز اما همچنان ساعات رای گیری در حال تمدید است.

پس از پیروزی قاطع اصولگرایان و  برای چندمین دوره پیاپی در بروجرد، احتمالا به همین زودی‌ها به عنوان پایتخت اصولگرایی ایران معرفی خواهیم شد.

در پی قوت گرفتن این شایعه، محمود احمدی نژاد در مصاحبه‌ای عنوان داشت حاضر است برای افتتاح پایتخت اصواگرایی به بروجرد بیاید.

رئیس پاک‌ دست‌ترین دولت تاریخ بشریت اظهار کرد: "از ساعت چند پای سایت روزهای بروجرد نشسته‌اید؟؟ 6... 7.... 8... خسته که نیستید؟....من خادم مردم بروجرد هستم، امید مستضعفین دنیا به همین بروجرد است، بنده از همین جا اولین سخنرانی تبلیغاتی خودم را برای ریاست جمهوری آغاز خواهم کرد. دوستان به من گفتن که انتخابات بروجرد خیلی پرشور بوده، منم گفتم غیر از این هم انتظار نداشتم. به من گفتند که در کنار همه ملاک‌های نمایندگی، "بلد بودن خیابان‌های تهران" هم جز تبلیغات کاندیداها بوده که درست هم هست و یکی از نشانه‌های خدمتگزاران واقعی است.
 
برای نمونه مثلا ببینید در آینده اگر مسافرین ترمینال جنوب آدرس را بلد نباشند، به دفتر این دو عزیز مراجعه می کنند و نام و نشان خیابان‌ها را می‌پرسند. مثلا هنوز خیلی‌ها نمی‌دانند که انقلاب به آزادی می‌رسد که نشانه کوتاهی دولت‌های گذشته است. اما از این به بعد مردم با مراجعه به دفتر نمایندگان بروجرد در تهران، هم مشکل ترافیک را حل می‌کنند و هم به مقصد می‌رسند البته که مقصد همه ما خاک است. خاک پاک چرخ ساک مسافرین ترمینال جنوب؛ محمود احمدی‌نژاد"

چند روز بعد از اعلام پیروزی عباس گودرزی و علاءالدین بروجردی، این دو نماینده محترم در اولین جلسه نه چندان مشترک و هر کدام در طبقات مجزای یه ساختمان مشترک!!! به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 نمایندگان بروجرد در مجلس دهم با اشاره به اینکه آن‌ها نماینده همه مردم بروجرد هستند درباره‌ی جریان اصلاح طلبی و لزوم مدارا با مخالفان اعلام داشتند:" مَ مِی رِمِش، تُ بَزِنِش!!!"

بر اساس شنیده‌های "روزهای بروجرد"، شورای اصلاح‌طلبان شهر که در دور اول و دوم انتخابات با انشقاق‌های بیشمار بار دیگر ثابت کرد که نظریه تقسیم ماده به بی‌نهایت ممکن است؛ بعد از انتخابات هم از پای ننشسته و به 5 قسمت مساوی تقسیم شد تا بعد از ثبت رکورد اولین شهرداری ورشکسته دنیا برای شهرمان، این‌بار رکورد بیشترین انشقاق در یک گروه سیاسی در بروجرد به ثبت برسد.
 
حتی برخی منابع موثق به خبرنگار ما گفته‌اند کار به اختلافات اعضا با "خودشان" یعنی خودِ خودشان رسیده است به طوری که برخی از اعضا شورای اصلاح طلبان به دلیل اختلافات بوجود آمده با شخص "خودشان"  چند روزی است که به آیینه هم نگاه نمی کنند از بس اختلافات بالا گرفته است.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
پیشنهاد عباس گودرزی: برگزاری نشستی با دیگر نماینده و با حضور مردم
روزهای بروجرد- منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: منفعت برخی افراد در این شهرستان در اختلاف‌افکنی و ایجاد دو دستگی میان مردم است.

به گزارش فارس، عباس گودرزی در جمع مردم این شهرستان اظهار کرد: رفع مشکلات موجود این شهرستان در گرو وحدت مردم و مسئولان با یگدیگر است.

وی عنوان کرد: برخی مسئولان بروجردی چوب خط‎شان در سوء استفاده از بیت‌المال و اموال دولتی پر شده است، نتیجه کار خود را می‎بینند.

منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برخورد صادقانه مسئولان با عامه مردم ادامه داد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی موظف به ایجاد ظرفیت به منظور رفع مشکلات عامه مردم هستند.

گودرزی یادآور شد: امکانات موجود در شهرستان بروجرد باید برای همه اقشار مردم هزینه و مصرف شود.

وی به سفر اخیر وزیر نیرو به شهرستان بروجرد برای بازدید از روند اجرای سد آبسرده این شهرستان اشاره و تاکید کرد: وزیر نیرو باید به بازدید حجم آب رودخانه گلرود می‎آمد که احداث سد بر روی آن به منظور تامین آب روستاهای کم آب شمال بروجرد از مطالبات به حق مردم این شهرستان است.

منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به ضرورت احداث سد گلرود اشاره و عنوان کرد: رودخانه گلرود ظرفیتی است که سالیان سال مورد بی‎مهری قرار گرفته است.

گودرزی تاکید کرد: احداث سد گلرود در کنار توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست رفع مشکلات اقتصادی مردم این شهرستان را به دنبال دارد.

وی عنوان کرد: از همه ظرفیت‎ها به منظور احداث سد گلرود شهرستان بروجرد استفاده می‎شود.

منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آبریز سد کلان شهرستان ملایر از منابع آبی شهرستان بروجرد تامین می شود.

عباس گودرزی ادامه داد: پس از رایزنی‎ها و پیگیری‎های مکرر تا کنون مجوزی برای استفاده از آب این سد برای مردم شهرستان بروجرد صادر نشده است.

وی به بهره‎مندی 75 درصد روستاییان شهرستان بروجرد از نعمت گاز اشاره و تاکید کرد: گاز رسانی به روستاهای برف گیر شمال، حوزه آبسرده و ورکوه این شهرستان ضرورتی انکار ناپذیر است.

منتخب مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به استفاده از نیروهای غیر بومی در برخی کارخانه‎ها و واحدهای تولیدی شهرستان بروجرد اشاره و تصریح کرد: اولویت جذب نیرو در این شهرستان باید با نیروهای بومی باشد.

گودرزی همچنین خواستار نشستی با دیگر نماینده منتخب مردم شهرستان بروجرد در حضور مردم به منظور ارائه نظرات هر دو نماینده منتخب در راستای رفع مشکلات مردم این شهرستان شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
قابل مطالبه بودن خسارات وارده کاندیداها به شهرداری

محمود حسین پور*- شهرداری نهادی است عمومی، غیر دولتی، محلی و خودکفا، یعنی مثل دیگر نهادهای دولتی از بودجه‌ی دولتی استفاده نمی‌کند و باید دارای درآمد محلی برای اداره خود باشد که این درآمد توسط شورای اسلامی شهر به تصویب رسیده و در قالب عوارضات متعلقه از مردم اخذ می‌گردد.

 تقريبا" هر دو سال یکبار در کشور انتخاباتی برگزار می گردد و مطابق قانون کاندیداها بر اساس یکسری محدودیت ها می‌توانند قبل از رأی گیری تبلیغات بصری خود را آغاز نمایند که متعاقب آن محل هایی توسط شهرداری و مسئولان برگزارکننده انتخابات برای نصب و الصاق پوستر ها و بنرها تعبیه می‌شود که کاندیداها و به تبع آن اعضای ستادی آنها موظف به رعایت نزاکت و انضباط انتخاباتی خواهند بود که تخلف از آن پیگرد قانونی نیز خواهد داشت.

اما متاسفانه در انتخابات گذشته و بالاخص این دوره همه شاهد تخلفات گسترده بودیم؛ از نصب پوستر های تبلیغاتی بر روی علائم راهنمایی رانندگی گرفته تا دیوار نویسی بر سنگ نمای منازل و... که تمامی این موارد علاوه بر ورود خسارت معنوی، اقدام به امحا و پاکسازی آن توسط شهرداری خسارت مادی را نیز به همراه خواهد داشت که این امر من باب مسئولیت مدنی از کاندیداها قابل مطالبه خواهد بود.

در مسئولیت مدنی ورود ضرر شرط تحقق مسئولیت و قابل ارزیابی بودن دیگر شرط آن است که هر دو شرط و نیز دیگر شروط آن قابل تعمیم در موضوع فوق الاشعار خواهد بود. با توجه به عدم تعریف و تامین اینگونه خسارات از سوی وزارت کشور به عنوان متولي برگزار کننده انتخابات کشور، شهرداری می‌تواند با برآورد و تقویم خسارات از باب مسئولیت مدنی جبران خسارات وارده توسط کاندیداها را خواستار شود که این امر بویژه در شهر ما با توجه به تکرر رجال انتخابات باز در ادوار مختلف و میل به حضور مجدد آنها  علاوه بر تأمین و جبران ضرر، موجبات توجه و تذکر به برخی مدعیان  قانون‌گذار قانون‌گریز در انتخابات آینده خواهد شد.

*حقوقدان و کنشگر سیاسی

آخرين بروز رساني ( ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
بروجرد جزء 10 شهر مهم اصولگرایان شد
روزهای بروجرد- در مشهد، قم، کرمانشاه، کرمان، همدان، بندرعباس، زنجان، کاشان، بروجرد، خمینی شهر لیست اصولگرایان برنده انتخابات شد.
 
به گزارش ایلنا در انتخابات مجلس با وجود اینکه اصلاح‌طلبان در تعداد قابل توجهی از حوزه‌های انتخابیه پیروز شدند، اما در بعضی حوزه‌های انتخابیه لیست اصولگرایان پیروز انتخابات شد.

مشهد: پایتخت اصولگرایی

کسب تمام کرسی‌های ممکن در مشهد، بار دیگر اقتدار اصولگرایان را در مشهد نشان داد. پیش از این در سال ۹۲ نیز تمام کرسی‌های شورای شهر مشهد در اختیار اصولگرایان قرار گرفته بود. در روزهای گذشته نیز اخبار موثقی شنیده شده است که به زودی بعضی نمایندگان ناکام تهران راهی مشهد خواهند شد تا در مسئولیت‌های مختلف استان قرار بگیرند.

قم: اصولگرایان و بحران هویت

تنها شهر ایران که اگر همه گزینه‌های اصلاح‌طلب تایید صلاحیت می‌شدند باز هم شانس اصولگرایان روی کاغذ بیشتر بود شهر قم بود. حضور برخی چهره‌های تاثیرگذار جریان اصولگرا در قم این شهر را به یکی از پایگاه‌های مهم اصولگرایان تبدیل کرده و البته تشکیل مجامع روشنفکری و گروه‌های هنری در قم و مشهد دشوار‌تر از تهران و اصفهان و شیراز است.

با این حال اصولگرایان قمی با شخصیتی مثل علی لاریجانی مواجه هستند. فردی که در دور اول در لیست اصولگرایان نبود اما در لیست اصلاح‌طلبان قرار گرفت و وارد خانه ملت شد و حالا مهم‌ترین گزینه اصولگرایان برای ریاست مجلس است.

کرمانشاه: پیروزی در دور اول

کرمانشاه تنها شهری بود که پیروزی لیست امید در دور دوم انتخابات قطعی بود. هر دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات در کرمانشاه در دور اول نامزد لیست امید بودند. با این حال اصولگرایان در دور اول انتخابات دو نماینده اصولگرا را به مجلس فرستاده بودند تا در کرمانشاه نیز پرچم اصولگرایی بالا باشد.

کرمان: با تشکر از آقای وزیر

اگر مصری، وزیر رفاه دولت احمدی‌نژاد برگ برنده اصولگرایان کرمانشاه در مجلس نهم و دهم بود، در کرمان این زاهدی بود که امید لیست اصولگرایان شد. کرمان دو نماینده در مجلس دارد و دو نماینده لیست امید سوم و چهارم شدند و در رسیدن به مجلس ناکام ماندند.

همدان: سه گانه یاران احمدی‌نژاد

در همدان هم لیست اصلاح‌طلبان توفیقی برای ورود به مجلس نداشت و اصولگرایان با حاجی‌بابایی پیروز انتخابات شدند. دومین منتخب مردم همدان خجسته است که گرایش حمایت از دولت دارد و در لیست اصولگرایان قرار نگرفت.

بندرعباس: ‌جراره افتاد

اصولگرایان دو کرسی از سه کرسی مجلس را در بندر عباس به خود اختصاص دادند اما سومین کرسی به یک چهره مستقل رسید تا جراره، چهره تندروی مجلس در راهیابی به خانه ملت ناکام بماند.

زنجان: شکست در دور دوم

با وجود اینکه هر دو نامزد اصلاح‌طلب توانسته بودند به دور دوم انتخابات راه پیدا کنند اما در دور دوم یک اصولگرا و یک چهره مستقل وارد مجلس شدند تا بزرگ‌ترین شکست اصلاح‌طلبان در دور دوم در زنجان رقم بخورد.

کاشان: منتظر منصوری آرانی

اصلاح‌طلبان کاشانی تا روزهای آخر امیدوار بودند منصوری آرانی تایید صلاحیت شود اما در ‌‌نهایت او تایید نشد تا اصولگرایان در کاشان با سید جواد ساداتی‌نژاد صاحب تنها کرسی این شهر در مجلس باشند.

بروجرد: بروجردی سناتور شد!

در بروجرد با وجود اینکه بیرانوند نتوانست وارد مجلس شود و یک نفر از چهره‌های تندروی مجلس کمتر شد اما «علا‌الدین بروجردی» برای پنجمین بار وارد مجلس شد تا تبدیل به یکی از قدیمی‌ترین نمایندگان ادوار مجلس شود و وزنه اصولگرایان را در بروجرد بالا ببرد.

خمینی شهر: جبران شکست در مرکز استان

 به جز کاشان در خمینی‌شهر و نجف آباد، شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر در استان اصفهان نیز اصولگرایان پیروز انتخابات شدند. در خمینی شهر ابطحی از جمله افراد نزدیک به تفکر جبهه پایداری وارد مجلس شد.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
مرگ سه نفر در تصادف پراید با اتوبوس در جاده بروجرد- اراك
روزهای بروجرد- فرمانده پلیس راه بروجرد گفت: تصادف اتوبوس با پراید در جاده بروجرد - اراك منجر به كشته شدن سه تن از سرنشینان خودروی پراید شد.

سرگرد كیانوش جودكی در گفت و گو با ایرنا افزود: این سانحه رانندگی در كیلومتر 24 جاده بروجرد به اراك رخ داده است.

وی اظهار كرد: دلیل این تصادف انحراف به چپ خودروی پراید در اثر خستگی و خواب آلودگی راننده بوده است.

فرمانده پلیس راه بروجرد از رانندگان خواست ضمن رعایت قوانین از رانندگی هنگام خستگی و خواب آلودگی خودداری كنند.

جاده بروجرد - اراك با توجه به قرار گرفتن در محور ترانزیتی شمال به جنوب كشور از ترافیك سنگینی برخواردار است؛ این جاده در برخی نقاط دوطرفه بوده و ایمن نیست كه همواره در طول سال سوانح رانندگی منجر به مرگ در آن رخ می دهد.

آزاد راه اراك - بروجرد - خرم آباد در حال احداث است كه با تكمیل آن بخش عمده ای از ترافیك محور بروجرد - اراك به این آزادراه منتقل می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
معاون فرماندار: طرح ترافيك بروجرد با بي مهري برخي مسئولان همراه است
روزهای بروجرد- معاون برنامه ريزي و عمراني فرماندار ويژه بروجرد گفت: قرار بود طرح ترافيك شهر بروجرد از امروز 15 ارديبهشت ماه اجرا شود كه بي مهري برخي از مسئولان منجر به ايجاد وقفه در اجراي آن شده است.

محمد كياني در گفت و گو با ايرنا افزود: طرح ترافيك بروجرد پس از 2 سال مطالعه، كار اجرايي و نشست هاي متعدد قرار بود از امروز اجرا شود كه اين مهم تحقق پيدا نكرد.

وي گفت: شرايط لازم براي اجراي اين طرح فراهم شده بود و مجموع اعضاي شوراي ترافيك، اعضاي شوراي شهر و 2 تن از معاونان شهرداري مصوبات را امضا كردند اما هنگام انجام كار مخالفت هايي از سوي برخي از مسئولان صورت گرفت كه منجر به توقف اجراي طرح شده است.

معاون برنامه ريزي و عمراني فرماندار ويژه بروجرد اظهار كرد: گره اصلي ترافيك بروجرد مربوط به هسته مركزي شهر از جمله خيابان هاي سيدمصطفي، شهدا و ميدان قيام است.

وي افزود: بلوك هاي واقع در ميدان قيام در اين طرح جمع آوري و اين ميدان دوباره احداث مي شود و براي كاهش ترافيك در هسته مركزي شهر خيابان هاي منتهي به اين ميدان باز خواهند شد.

كياني گفت: قرار بود خط رفت و برگشت خيابان سيد مصطفي با نصب ميله هاي آهني تفكيك و تابلوهاي پارك ممنوع در اين خيابان نصب شوند كه اين طرح نيز متوقف شده است.

وي افزود: اعضاي شوراي اسلامي شهر و اغلب مردم موافق اجراي طرح ترافيك بروجرد هستند لذا اميداوريم اختلاف نظرهاي جزئي برطرف و اين طرح هرچه سريعتر اجرا شود.

وي با اشاره به ناموفق بودن طرح ترافيك قبلي اظهار كرد: طرح جديد با همكاري مردم و مسئولان بروجرد نقش مهمي در تسهيل تردد دارد زيرا براي اجراي آن 2 سال تحقيق، مطالعه و كارهاي مشاوره اي انجام شده است.

معاون برنامه ريزي و عمراني فرماندار ويژه بروجرد افزود: طرح ترافيك بروجرد در قالب طرح هاي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت و گام به گام اجرا مي شود.

وي گفت: نصب علائم هشداردهنده، ساماندهي معابر و ميادين مانند ميدان نواب، ساماندهي ايستگاه هاي تاكسي و ساماندهي خيابان سيد مصطفي از جمله اقدامات انجام شده براي زمينه سازي اجراي طرح ترافيك در بروجرد مي باشند.

كياني افزود: ايستگاه سرويس هاي روستايي خيابان سيد مصطفي از اين مكان به مكاني ديگر منتقل مي شود.

وي اظهار كرد: اين طرح در خيابان بحرالعلوم نيز اجرا مي شود كه با نصب تابلوي توقف مطلقا ممنون مانع پارك خودروها در اين خيابان مي شويم.

وي افزود: طرح پايش تصويري بروجرد نيز رو به اتمام است و به زودي اجرا مي شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
بروجردی: احداث سد گلرود مطالبه جدی مردم بروجرد است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث سد گلرود مطالبه جدی مردم این شهرستان است.

به گزارش فارس، علاءالدین بروجردی در حاشیه بازدید وزیر نیرو از روند احداث سد آبسرده در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: در مناطقی که منابع آبی تامین نیست، سرمایه‎گذاری در زمینه احداث سد منطقی نیست.

وی عنوان کرد: این در حالی است که در منطقه‎ای همچون محدوده در نظر گرفته شده برای احداث سد گلرود در بروجرد آن هم با وجود رودخانه دائمی گلرود سرمایه‎گذاری برای احداث سد منطقی است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تامین آب مورد نیاز مردم در آینده اولویتی مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بروجردی تاکید کرد: مطالعات سد گلرود بروجرد به اتمام رسیده است و پس از تکمیل مطالعات و تغییر گزینه‎های مکرر گزینه نهایی آن تائید شده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس درخواست مردم و مسئولان شهرستان بروجرد از وزیر نیرو این است که احداث سد گلرود در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در شرایط کنونی که سرمایه‎گذاران خارجی ورود کرده‎اند، زمینه برای تامین سرمایه و اعتبار با هدف احداث این سد فراهم است.

بروجردی با اشاره به اینکه روند احداث سد شهید محمد بروجردی در حال انجام است، تاکید کرد: مهمترین عاملی که در روند پیشرفت این سد وجود دارد، تامین نشدن منابع مالی به میزان مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به احداث آن است.

گفتنی است، وزیر نیرو امروز در حاشیه سفر به استان لرستان از روند احداث سد آبسرده در حضور شهرستان بروجرد بازدید کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
وزیر نیرو: احداث سد آبسره بروجرد ضروری است/ سد گلرود از دستور کار وزارت نیرو خارج شد
روزهای بروجرد- وزیر نیرو گفت: احداث سد آبسرده این شهرستان ضروری و ارزشمند است.

به گزارش فارس، حمید چیت‎چیان در حاشیه بازدید از روند احداث سد آبسرده این شهرستان اظهار کرد: در سال‎های اخیر مطالعات احداث سد آبسرده این شهرستان با هدف تامین آب شرب، اطمینان بخشی به آب کشاورزی و تامین آب صنعتی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه حفاری تونل انحراف سد آبسرده بروجرد انجام شده است، عنوان کرد: امروز انحراف آب به داخل تونل انجام و عملیات احداث سد آغاز شده است.

وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد عملیات اجرایی سد آبسرده در بازه زمانی کوتاه انجام شود و این سد به بهره‎برداری برسد زیرا دریاچه سد آبسرده بروجرد قریب به 60 میلیون متر مکعب حجم خواهد داشت.

چیت‎چیان با بیان اینکه همچنین سد آبسرده شهرستان بروجرد سالانه می‏‌تواند، 70 میلیون متر مکعب آب را تنظیم کند ادامه داد: در صورت تمایل پیمانکار سد آبسرده بروجرد در ادامه روند اجرای عملیات این سد از این ظرفیت استفاده می‎شود.

وی اظهار کرد: به منظور تامین اعتبار برای تسریع در روند اجرای پروژه سد آبسرده بروجرد از مکانیزم‎هایی نظیر انتشار اوراق مشارکت و اسناد خزانه استفاده می‎شود.

چیت‎چیان در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر کند بودن روند احداث سد شهید بروجردی یادآور شد: احداث سد شهید محمد بروجردی شهرستان بروجرد وابسته به نحوه تامین منابع مالی است و در سال‎های اخیر محدودیت‎هایی در زمینه تامین منابع مالی در کشور به وجود آمده است.

وزیر نیرو عنوان کرد: تلاش می‎شود، از همه مکانیزم‎های ممکن برای تامین اعتبارات لازم اجرای در سد شهید بروجردی شهرستان بروجرد استفاده شود، تا روند احداث آن سرعت بگیرد.

در ادامه خبرنگار فارس با اشاره به شرایط کم آبی حاکم بر شمال این شهرستان از وزیر نیرو در خصوص چگونگی احتمال قرار گرفتن احداث سد گلرود در دستور کار وزارت نیرو سوال کرد و وی در پاسخ به این سوال توضیحاتی مبنی بر مطلوب نبودن آب‌خوان منطقه‌ای که برای احداث سد گلرود در نظر گرفته شده است را از عوامل آن عنوان کرد.

بر اساس توضیحات ارائه شده به خبرنگار فارس در بررسی‌های فنی انجام شده احداث سد گلرود از دستور کار وزارت نیرو خارج شده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
یادداشت وارده؛ پاسخی به انتقاد نماینده بروجرد از امام جمعه شهر

روزهای بروجرد- در پی تذکر شفاهی بهرام بیرانوند نماینده مردم شریف شهرستان بروجرد در صحن علنی مجلس به رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه درباره عملکرد حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی؛ امام جمعه بروجرد، یادداشتی از جناب آقای محسن اسلام پناه از شهرستان کوهدشت در نقد این تذکر برای روزهای بروجرد ارسال شده است که در ادامه می خوانید. ذکر این نکته نیز لازم است که حجت الاسلام و المسلمین ترابی مدتی امام جمعه شهرستان کوهدشت بوده است: 

 

« ای کسانی که ایمان آورده اید،آنگاه که برای نماز روز جمعه ندا داده شد، پس بسوی یاد خدا (نماز) شتاب کنید و داد و ستد را رها کنید که این برای شما بهتر است،اگر بدانید. (سوره جمعه آیه 9)

اولین اقدام پیامبر اکرم (ص) پس از هجرت به مدینه، اقامه نماز جمعه بود.
نمازی که در روایات، هم وزن حج شمرده شده است.
اهمیت نماز جمعه بر هیچ مومنی پوشیده نیست.
یکی از ویژگی های مهم امام جمعه عادل بودن می‌باشد که خصلت اصلی امام جمعه محترم بروجرد است، ایشان به حق که به تمامی مسائل روز آگاه بوده و به فن خطابه نیز مسلط است.


کسی که چندین سال است، به عنوان امام جمعه بروجرد، دیار آیت الله العظمي بروجردی انتخاب می‌شود، یقیناً فرد شایسته و عالمی گرانقدر است، که شورای سیاستگذاری ائمه جمعه او را انتخاب نموده‌اند.


در اینجا جای این سوال پیش می آید: آیا کسی که طرفدار مکتب حق بوده و در تمامی زمینه ها از هیچ کوششی برای احقاق حق مردم بروجرد کوتاهی نکرده و مکرراً به مسئولین ادارات دولتی و دیگر ارگان ها در خطبه هایش تذکر مبنی بر رسیدگی جدی به امور مومنین میدهد، میتوان او را سلطان نامید.‌

کسی که در تمامی اوقات با روی باز به مشکلات مردم رسیدگی کرده و پیرو مکتب ضعیف نوازی امیرالمومنین علی علیه السلام است را می‌توان حاکم سلطه گر نامید.
چه خانه مجللی، چه ماشین خارجی ایشان استفاده می نمایند که این تهمت ها را روا می‌دارند.


روی سخنم با آقای بیرانوند نماینده محترم مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی است.
آقای بیرانوند، از سابقه درخشان و خدمت های حجت السلام و المسلمين ترابی به همین بسنده می‌کنم که در غائله مرداد 79 خرم آباد که فتنه گران و منحرفانی چون محسن کدیور و عبدالکریم سروش مي‌خواستند، مردمان این دیار را ایراد سخنرانی کنند و افکار غربی را در بین جوانان این دیار گسترش دهند، ایشان از کسانی بود که با جرات تمام از بسیجیانی که نگذاشتند عناصر منحرف وارد فرودگاه خرم آباد شوند، دفاع کرده و پرده نفاق را از چهره آن منحرفان  پاره نمودند.


ای کاش می دانستید که دفتر ایشان با کمک خیرین چه جهیزیه ها و چه کمک ها به مومنین مستضعف نموده اند.


ای کاش مي‌دانستند که دل مردمان کوهدشت،هنوز یاد و خاطره ایشان و بزرگواریشان را فراموش نکرده اند.


ای کاش در نطقی که در مجلس ایراد نمودید،به حضور هم قطاران سروش و کدیور، فائزه هاشمی در پیش از انتخابات دور دوم مجلس اشاره ای میکردید.کسی که طرفدار مکتب فمنيسم بوده و حجاب زنان را اختیاری دانسته و چادر سیاه زن را نماد عقب ماندگی، کسی که در فتنه 88 و عاشورا آن سال مردم را علیه نظام ترغیب می‌کرد.


ای کاش در اواخر خدمتتان در مجلس شورای اسلامی به  کارهای نیمه تمام بروجرد و استانمان  رسیدگی می‌نمودید نه اینکه خاطر  برادر مومن خود را پشت تریبون مجلس با سخنان ناروا، مکدر سازید.


مگر حضور پر شور مردم شریف و شهید پرور بروجرد را در نماز جمعه نمی بینید، ولی آنرا گونه ای دگر وصف می‌کنید.


براستی که باید این گونه سخنان و ایراد نطق ها از فردی انقلابی مثل حضرتعالی بدور باشد.

واعلمُوا انّ الله بُکلً  شَییء عَلیمُ
و خداوند به تمامی امور آگاه استَ

اسلام پناه 

 

 

محسن اسلام پناه از کوهدشت

آخرين بروز رساني ( ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
انتقاد علاءالدین بروجرد از منابع طبیعی استان لرستان
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد از نحوه برخورد منابع طبیعی لرستان با کشاورزان شهرستان بروجردی به شدت انتقاد کرد.

علاالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از نحوه برخورد منابع طبیعی لرستان با کشاورزان شهرستان بروجردی به شدت انتقاد کرد و افزود: ظرف یک هفته اخیر٬ منابع طبیعی استان لرستان با این توجیه که «سهم‌ منابع طبیعی باید از زمین‌های جهاد کشاورزی جدا شود» با استفاده از قوه قهریه اقدام به تفکیک ‌زمین‌های کشاورزان کرده است.
 
وی تصریح کرد: این در حالی است که کشاورزان بروجردی سال‌هاست در زمین‌های کشاورزی خودشان مشغول کشت و زرع بوده و در شرایط فعلی و رکود اقتصادی به سختی امرار معاش می‌کنند.
 
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رود وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه اقدامات لازم را انجام بدهد تا بیش از این شاهد مهاجرت روستا‌یی‌ها به شهر و‌ اشتغال به شغل‌های‌ کاذب نباشیم. 

آخرين بروز رساني ( ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
دکتر شمس: دانشگاه آزاد بروجرد بزرگترین دانشگاه استان لرستان است
روزهای بروجرد- دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد بزرگترین مجموعه آموزش عالی استان لرستان است.شمس رئیس دانشگاه آزاد بروجرد با این وجود این دانشگاه چند ماهی است که بصورت زیر مجموعه ای از دانشگاه مرکز استان درآمده است. یعنی زیر نظر مدیریتی کوچکتر از خود اداره می شود که همین امر نگرانی هایی را در روند رو به رشد آن بوجود آورده است. یکی از برنامه های دانشگاه آزاد بروجرد تبدیل شدن آن از درجه جامع به بين المللي است. تجدید نظر در وابستگی اداری و مدیریتی  دانشگاه آزاد بروجرد به مرکز استان اقدامی منطقی و خواست مجموعه اساتید و دانشجویان و بویژه مردم شریف بروجرد است که امیدواریم با پیگیری های نمایندگان بروجرد هر چه سریعتر اتفاق بیفتد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
لرستان دومين استان پر بارش كشور
روزهای بروجرد- بر اساس اطلاعات ايستگاه‌هاي باران‌سنجي شركت مديريت منابع آب ايران، از ابتداي مهرماه سال گذشته تا هشتم ارديبهشت ماه جاري، لرستان به عنوان دومين استان پر بارش كشور معرفي شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، در رتبه‌بندي استان‌هاي پربارش، لرستان با 781 ميلي‌متر پس از گيلان با 846.7 ميلي متر بارندگي در رده دوم قرار گرفت.

استان ايلام با 727.7 ميلي‌متر بارندگي رتبه سوم پربارش‌هاي كشور را به خود اختصاص داده است.

يزد با 54.7 ميلي‌متر، سيستان و بلوچستان با 59 ميلي‌متر و سمنان با 77.6 ميلي‌متر به ترتيب اولين تا سومين استان هاي كم بارش كشور در اين مدت بوده اند.

حدود 100 ساعت بارش طي هفته پاياني فروردين، دبي برخي رودخانه ها به ويژه در پلدختر را تا دو هزار و 300 متر مكعب بر ثانيه افزايش داد.

طي مدت فوق ميانگين سامانه بارشي استان 192 ميليمتر و متوسط اين سامانه در خرم آباد 205 ميليمتر اعلام شد.

اين بارش ها كه بيش از 80 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش يافت، موجب وقوع سيلاب و خسارت بيش از چهار هزار ميلياردي به زيرساخت هاي لرستان شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شمال لرستان در بروجرد/ بازوند: لرستان و آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت سرمایه گذاری انتخاب شده اند

روزهای بروجرد- گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان های شمال لرستان در سالن دكتر زرینكوب بروجرد برگزار شد. این همایش که با حضور استاندار لرستان و معاونان وی همراه بود به بررسی وضعیت استان لرستان بویژه نقش شوراهای اسلامی شهر و روستا در توسعه استاناشاره کردند.

 استاندار: ارزش سیل لرستان بسیار بیشتر از خسارت آن بود

 استاندار لرستان با اشاره به بارش های سیل آسای هفته آخر فرودین ماه امسال گفت: ارزش سیل لرستان بسیار بیشتر از خسارت آن بود.

به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند افزود: این بارندگی سیل آسا چهار هزار و 460 میلیارد ریال به استان لرستان خسارت وارد كرد ولی باید شكرگزار خداوند متعال باشیم زیرا ارزش این بارش ها به اندازه 500 سال اعتبار یك استان بود.پ


وی اضافه كرد: هیچ گزارشی مبنی بر تخریب منازل مسكونی شهری و روستایی بروجرد در اثر سیل از فرمانداری این شهرستان ارسال نشده است كه اگر چنین موردی بود قطعا فرمانداری آن را اعلام می كرد.


وی رفع بیكاری در استان لرستان را مستلزم سرمایه گذاری دانست و گفت: امسال استان های لرستان و آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت سرمایه گذاری انتخاب شده اند.


استاندار لرستان با تاكید بر لزوم تكریم شوراهای اسلامی شهر و روستا در ادارات اظهار كرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید با اعضای شوراها برخورد مناسبی داشته باشند.


وی افزود: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در صورت مشاهده رفتار نامناسب، مراتب را بدون تعارف انعكاس دهند.

 

فرماندار بروجرد: شوراها یاری دهنده دولت تدبیر و امید هستند

 معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد نیز در گردهمایی شوراهای اسلامی شهر و روستای شمال لرستان در سالن دكتر زرینكوب بروجرد گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا یاری دهنده دولت تدبیر و امید هستند.


معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد با بیان اینكه خودرای بودن باعث توقف افكار می شود، افزود: اقتدار حكومت ها در سایه مشورت محقق می شود.


وی با اشاره به بارندگی های سیل آسای هفته آخر فروردین ماه امسال اظهار كرد: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای بروجرد تلاش زیادی برای رفع مشكلات مردم در سیل اخیر داشتند.


* تقویت شورا نیازمند قانونی قوی است
نماینده شورای استان لرستان در شورای عالی كشور نیز در این گردهمایی تقویت شورا را نیازمند قانونی قوی دانست و گفت: متاسفانه بواسطه شوراباور نبودن برخی از مسئولان، جایگاه شورا تضعیف شده است.


عابدین نوری از رئیس جمهوری و دولتمردان دولت تدبیر و امید به دلیل توجه ویژه به شوراها و برگزاری همایش های مختلف در این راستا تقدیر كرد و افزود: خوشبختانه تعامل شوراها با وزارت كشور در دولت دهم بیشتر است.

وی از منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست قدرت شوراها را باور داشته باشند و با آنها ارتباط خوبی برقرار كنند.


نماینده شورای استان لرستان در شورای عالی كشور افزود: امیدواریم مجلس دهم مانند مجلس نهم نباشد زیرا مجلس نهم با شوراها قهر بود و تمام طرح های شورا را وتو می كرد.


وی گفت: متاسفانه شورا بعد از چهار دوره هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است و این مهم با علم و تقویت كار كارشناسی در شورا محقق می شود.

* توسعه روستاها باعث كاهش مهاجرت به شهر می شود
رئیس شورای اسلامی استان لرستان نیز در این گردهمایی خواستار اجرای طرح های هادی در برخی از روستاهای این استان شد و گفت: توسعه روستاها و رفع مشكلات روستاییان باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می شود.
احمد رضا محمدی افزود: با توجه به جایگاه مهم شوراها، انتظار می رود شوراهای روستایی در ادارات تكریم شوند.


استاندار لرستان در این گردهمایی به سئوالات شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شمال لرستان پاسخ داد.
اعضاهای شوراهای اسلامی شهرهای بروجرد، الیگودرز، ازنا، مومن آباد، چالانچولان، اشترینان و شول آباد در این گردهمایی حضور داشتند.

 

 

اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در این گردهمایی مشكلات خود را بیان كردند و خواستار توجه بیشتر دستگاه های دولتی به شوراها شدند.

آخرين بروز رساني ( ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
کسب رتبه نخست دانش‎آموزان بروجرد در یازدهمین جشنواره جابربن حیان
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: دانش‎آموزان این شهرستان موفق به کسب رتبه نخست یازدهمین جشنواره پژوهش‎های دانش‎آموزی(جابربن حیان) کشور شدند.

به گزارش فارس، جمشید ابوالفتحی در دیدار نمایندگان فرهنگیان با امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: دانش‎آموزان این شهرستان رتبه نخست المپیاد علمی در استان را به خود اختصاص داده‎اند.

وی عنوان کرد: از مجموع 107 دانش‎آموز بروجردی راه یافته به المپیاد علمی استانی 47 دانش‎آموز به المپیاد کشوری راه یافتند.

مدیرآموزش و پرورش بروجرد خاطرنشان کرد: کسب رتبه برتر دانش‎آموزان این شهرستان در در مسابقات علمی، عملی و هنرستانی در کنار سایر رتبه‎های کسب شده گواهی بر پویایی این اداره است.

ابوالفتحی ادامه داد: همه ساله ادارات آموزش و پرورش هر شهرستان از سوی وزارت و ادارات کل آموزش و پرورش مورد ارزیابی قرار می‎گیرند.

وی یادآور شد: اداره آموزش و پرورش بروجرد در فاصله سال‎های 93 تا 95 در ارزیابی دو هزار شاخص موفق به کسب رتبه برتر استانی شده است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد به نام گذاری سال 95 به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری اشاره و تاکید کرد: این اداره همه تلاش خود را برای تحقق این شعار و انجام وظیفه در راستای منویات مقام معظم رهبری به کار بسته است.

 ابوالفتحی با اشاره به برخی برنامه‎های اداره آموزش و پرورش بروجرد در هفته معلم افزود: مسابقات آثار شهید مطهری به عنوان یکی از این برنامه‎ها است که با همکاری مدیران و معلمان در همه مدارس این شهرستان در میان دانش‏‎آموزان و معلمان برگزار می‎شود.

وی هفته بزگداشت مقام معلم را فرصت مغتنی برای ارج نهادن به مقام و زحمات افرادی که در راه اعتلای فرهنگ این مرز و بوم گام بر می‎دارند، دانست.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: پس از بررسی‎های انجام شده کمبود 200 معلم آموزش ابتدایی در این شهرستان به مسئولان کشوری و استانی اعلام شده است.

ابوالفتحی تاکید کرد: مازاد نیرو در اداره آموزش و پرورش بروجرد مربوط به متوسطه دوم است.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
تذکر بهرام بیرانوند به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور/ انتقاد از سوء استفاده از امکانات دولتی در انتخابات اخیر مجلس

روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از مدیران دولتی استان لرستان در خدمت جمع آوری رأی برای فرد خاص بودند که این خلاف قانون است و رئیس جمهور مسئول رسیدگی است.

به گزارش خانه ملت، بهرام بیرانوند در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود گفت: جناب تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه حضرتعالی باید برای شهرستان ها امام جمعه اعزام کنید نه سلطان و حاکم منطقه ای. تمدید چندباره حکم امام جمعه بروجرد ایجاد مشکل کرده و در امورات دخالت های بی مورد می شود و نماز جمعه تضعیف شده است.

بیرانوند افزود: با طلاب انقلابی برخورد می شود و شهریه های آنها قطع می شود این رویه را اصلاح نمایید.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: سوء استفاده از امکانات دولتی در انتخابات اخیر مجلس وجود داشت؛ آقای رئیس جمهور تعدادی از مدیران دولتی و بسیاری از امکانات دولتی و حتی استاندار لرستان در خدمت جمع آوری رأی برای فرد خاص بودند که این خلاف قانون است و شما مسئول رسیدگی هستید.

وی در بخشی دیگر از تذکر شفاهی خود بیان داشت: آمریکا بدعهد و اهل دبه است و قصد انجام تعهدات نیم بند خود را ندارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعجب از عاملان برجام است که آن روزها می گفتند مذاکرات محرمانه است و نتیجه این شد که امروز شاهد ادامه تحریم ها و مصادره اموال ملت هستیم، ریشه بقایای تحریم ها پس از  انهدام بخش عظیمی از دستاوردهای هسته ای ایران مصادره اموال ملت و اعتماد بی جای عاملان برجام به وعده های پوچ آمریکا است.

بیرانوند افزود: شرط پیشروی دشمن در مواجهات بین المللی وجود کسانی است که در داخل اهل عقب نشینی هستند، رئیس جمهور باید به ملت اقتدا کند و مقابل زیاده خواهی آمریکا بایستد و کمی از تندی رفتار نسبت به منتقدان را، نثار آمریکایی ها کند.

آخرين بروز رساني ( ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
دادستان لرستان: خبر زمین خواری میلیاردی در بروجرد صحت ندارد

روزهای بروجرد- رازانی نسبت به خبر زمین خواری میلیاردی در بروجرد واکنش نشان داد و گفت: خبر زمین خواری میلیاردی در بروجرد صحت ندارد و ماجرا فروش اموال شخصی بوده است.


«سعید رازانی» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان در گفت‌وگو با میزان، در واکنش به خبری مبنی بر زمین خواری میلیاردی در بروجرد گفت: این پرونده در واقع یک دعوای خصوصی بوده است و مدعی العموم به آن وارد نشده است.

وی ادامه داد: موضوع پرونده، زمین‌های یک شرکت مربوط به شهرستان دورود است که به دادگاه بروجرد برای پیگیری نیابت داده شده است.

این مسئول قضایی تصریح کرد: زمین مورد نظر توسط پدر شاکی به فروش رفته است و شاکی، شکایت با عنوان فروش مال غیر را به دادگاه ارائه داده است.

رازانی گفت: زمین مربوط به شرکت و سهام داران آن بوده است و هیچگونه تصرفاتی در اموال بیت‌المال و زمین‌های دولتی صورت نگرفته است.

آخرين بروز رساني ( ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
كشتی گیر بروجردی نائب قهرمان مسابقات جام فدراسیون آذربایجان شد
روزهای بروجرد- علی حافظی پور كشتی گیر بروجردی نائب قهرمان مسابقات بین المللی كشتی نوجوانان جام فدراسیون آذربایجان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان بروجرد، حافظی پور در وزن 42 كیلوگرم در رقابت های بین المللی كشتی جام فدراسیون آذربایجان به نشان نقره دست یافت.

این ورزشكار با شكست تمام حریفان خود به دیدار نهایی راه یافت اما در این دیدار با نتیجه هشت بر 2 مغلوب رامیز حسن اف از آذربایجان شد.

در همین وزن علی عظیمی در دیدار رده بندی رویال كاظم زاده از آذربایجان را با نتیجه 9 بر 6 شكست داد و گردن آویز برنز را از آن خود كرد.

تیم ملی كشتی آزاد نوجوانان كشورمان در رقابت های بین المللی كشتی جام فدراسیون آذربایجان با كسب چهار نشان طلا، پنج نشان نقره و چهار نشان برنز به مقام نائب قهرمانی رسید.

آذربایجان با 86 امتیاز، ایران با 85 امتیاز و تركیه با 76 امتیاز در این رقابت ها اول تا سوم شدند.
ایرنا
آخرين بروز رساني ( ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
منتخب اول مردم بروجرد: برخی از مسئولان كه در حین برگزاری انتخابات تخلف كرده‌اند باید مسئولیت خود را رها كنند و آن را به اهلش بسپارند
روزهای بروجرد- منتخب مردم بروجرد در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: قانون طبق مطالبه رهبر معظم انقلاب باید به نفع مردم تعریف شود.

به گزارش ایرنا عباس گودرزی در جشن پیروزی خود در سالن ورزشی پارك مادر بروجرد افزود: قانون، خشك و بدون احساس نوشته شده است لذا مسئولان باید برای رفع مشكلات مردم به آن احساس و عاطفه دهند.

به گفته وی مردم با حضور باشكوه خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی آزمونی بزرگ را پشت سر گذاشتند و مسئولیتی بزرگ بر گردن وكلای خود در مجلس شورای اسلامی قرار دادند.
وی وظیفه نمایندگی مجلس را امانتی بزرگ از سوی مردم خواند و گفت: این پست نباید به طعمه ای برای ثروت اندوزی عده ای تبدیل شود.

منتخب مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه ملت ایران و مردم بروجرد عاشق انقلاب اسلامی هستند، افزود: مردم بروجرد از انقلابی نماهایی كه عكس رهبر را بالای سر خود می زنند ولی عكس رهنمودهای ایشان عمل می كنند، خسته شده اند.

گودرزی با اشاره به مشاركت بالای مردم بروجرد در انتخابات های گذشته، اظهار كرد: بروجرد شهر شهیدان، علما، فضلا و بزرگان دین است و مردم آن عاشق انقلاب و فرهنگ و تفكر بسیجی هستند.

وی راه نجات كشور و نظام اسلامی را پیروی از منویات مقام معظم رهبری و احترام به تفكر بسیجی دانست و افزود: ملت ایران همواره از ابتدای انقلاب اسلامی در تحریم بوده اند ولی با اراده خود تحریم ها را شكست دادند.

منتخب مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت و دولتمردان ایران اسلامی با مذاكره مقتدرانه و اتكا به توان درون و پشتیبانی نیروی جوان پیچ های سخت را پشت سر گذاشته اند.

وی اظهار كرد: من به عنوان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را برای رفع مشكلات شهرداری و كارخانه های نیمه تعطیل نساجی و سامان كاشی به كار می گیرم.

گودرزی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بروجرد گفت: برخی از مسئولان كه در حین برگزاری انتخابات تخلف كرده اند باید مسئولیت خود را رها كنند و آن را به اهلش بسپارند.

وی وحدت دو نماینده بروجرد را ضروری خواند و افزود: با دیگر منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی به منظور توسعه و پیشرفت بروجرد و حل مشكلات این شهرستان تعامل و همكاری خواهم كرد.

پدر شهید فطرس از شهدای شهرستان بروجرد در ادامه این جشن، چفیه فرزند شهید خود را بر گردن عباس گودرزی انداخت و به او تاكید كرد كه به حرمت خون شهدا خدمتگزار لایقی برای مردم شهرستان بروجرد باشد.
 
بنا براعلام وزارت كشور در حوزه انتخابیه بروجرد، عباس گودرزی با كسب 47 هزار و 156 رای و علاء الدین بروجردی با كسب 41 هزار و 330 رای موفق به كسب اكثریت نسبی آرای صحیح شدند و به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.
مجموع آرای ماخوذه در حوزه انتخابیه شهرستان بروجرد 103 هزار و 829 رای می باشد.

آخرين بروز رساني ( ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
نتایج کامل دور دوم انتخابات مجلس در استان لرستان

روزهای بروجرد- تعداد آرا انتخابات دور دوم در استان لرستان اعلام شد که بر اساس آن این نتایج بدست آمد: 

حوزه انتخابیه دورود و ازنا:

1- مجید کیان پور 45574

2- حسین گودرزی 43732

 

حوزه انتخابیه خرم آباد : 

1- محمد بیرانوندی 76995 

2- محمد رضا ملکشاهی 63221

3- مرتضی محمودوند 59805 

4- اعظم محمدی نیا 50803

 

حوزه انتخابیه بروجرد

1- عباس گودرزي 47156

2- علاءالدين بروجردي 41323

3- هادي مقدسي 35514

4- فاطمه مقصودي 29118

آخرين بروز رساني ( ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
مدارس بروجرد تعطيل اعلام شد
روزهای بروجرد- مدير آموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت:مدارس اين شهرستان در سه مقطع تحصيلي امروز شنبه تعطيل هستند.

جمشيد ابوالفتحي در گفت و گو با ايرنا افزود: اين تعطيلي به دليل فعاليت بسياري از مدارس شهرستان بروجرد به عنوان شعبه اخذ راي دومين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي اعلام شده است.

تعطيلي مدارس زماني اعلام شد كه اغلب دانش آموزان راهي مدارس شده بودند كه اين امر موجب سردرگمي دانش آموزان و والدين آنها شد.

دومين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي جمعه 10 ارديبهشت برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
رقابت تمام شد؛ عباس گودرزي با 47156 و علاءالدین بروجردی با 41323 رای نمایندگان بروجرد در مجلس
عباس گودرزی و علاءالدین بروجردی به مجلس رفتند
آخرين بروز رساني ( ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
تصاویر انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در بروجرد

 

انتخابات مجلس شورای اسلامی دور دوم در بروجرد

 

 انتخابات مجلس شورای اسلامی دور دوم در بروجرد

 انتخابات مجلس شورای اسلامی دور دوم در بروجرد

 انتخابات مجلس شورای اسلامی دور دوم در بروجرد

انتخابات مجلس شورای اسلامی دور دوم در بروجرد  

 انتخابات مجلس شورای اسلامی دور دوم در بروجرد

 انتخابات مجلس شورای اسلامی دور دوم در بروجرد

انتخابات مجلس شورای اسلامی دور دوم در بروجرد  


 
آخرين بروز رساني ( ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
دستگيري زمين خوار ميلياردي در بروجرد
فرمانده انتظامي استان، از دستگيري يك كلاهبردار و كشف 32 ميليارد ريال زمين خواري، توسط ماموران پليس آگاهي شهرستان بروجرد خبر داد.

به گزارش ایرنا، سردار محمد قنبري گفت: در پي ارجاع يك فقره پرونده كلاهبرداري از دادسراي عمومي و انقلاب بروجرد به پليس آگاهي اين شهرستان مبني بر زمين خواري در حوالي بروجرد، مراتب به صورت ويژه در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

فرمانده انتظامي استان،گفت: با تحقيقات به عمل آمده مشخص شد فرد كلاهبردار با اسناد و مدارك جعلي 80 هكتار از اراضي كشاورزي واقع در حوالي بروجرد متعلق به يكي ازتعاوني هاي توليدي- توزيعي اين شهرستان را با روش هاي متقلبانه به مبلغ 32 ميليارد ريال به فردي فروخته است.

وي اظهارداشت: مأموران پليس آگاهي اين شهرستان با كارهاي اطلاعاتي و هماهنگي مقام قضائي متهم را در بروجرد شناسايي و در عملياتي غافلگيرانه دستگيركردند.
فرمانده انتظامي لرستان، تصريح كرد: با ارائه شواهد ، مستندات و مدارك لازم از سوي پليس ، متهم به جرم خود اعتراف كرد.
قنبري ، با اشاره به اينكه متهم مبلغ 32 ميليارد ريال زمين خواري كرده است، خاطر نشان كرد: كلاهبردارجهت سير مراحل قانوني با قرار صادره روانه زندان شد.
تا كنون 13 نفر از شكات اين پرونده، شناسايي شده اند.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
10 اردیبهشت در بروجرد روز تغییر یا روز ثبات؟/ نگاهی به آخرین وضعیت نامزدها
روزهای بروجرد- روز جمعه 10 اردیبهشت ماه دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و در بروجرد از چهار نامزد راه یافته به دور دوم دو تن راهی بهارستان می شوند. انتخابات مجلس دهم در بروجرد عملا به طرفداران تغییر و طرفداران حفظ وضع موجود تبدیل شده است.

در این بین نماد و سمبل وضع موجود کسی جز علاءالدین بروجردی نماینده چهار دوره مجلس نیست.

 منتقدین بروجردی عملکرد وی را در برآوردن نیازها و خواسته های مردم بروجرد قابل قبول نمی دانند و معتقدند شهرستان بروجرد در مقایسه با شهرهای هم رده و حتی کوچکتر از خود از قطار توسعه و پیشرفت جا مانده است.

چه طرفداران بروجردی و چه مخالفان وی به نفوذش در لایه های حاکمیتی معتقدند اما منتقدان ثمره این نفوذ را برای شهرستان بروجرد بی ثمر و حتی خسارت بار می دانند دلیل آن نیز کم انگیزگی و یا بی انگیزگی بروجردی در پیگیری حقوق مردم بروجرد می دانند از جمله این انتقادات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سهم ناچیز بروجرد در تصمیم گیری های استانی؛ بروجرد علیرغم داشتن نیروهای کارآمد و خلاق تقریبا هیچ سهمی در تصمیم سازی و تصمیم گیری های استان ندارد و نشانه آن نیز این است که تقریبا هیچ مدیرکل بروجردی در مرکز استان وجود ندارد و همین امر در زمان های حیاتی که باید کسی از حقوق بروجردی ها در جلسات استانی همانند شورای برنامه ریزی استان و تقسیم اعتبارات وجود داشته باشد خبری نیست. منتقدین می گویند ب:ه راستی این چه نماینده پرنفوذی است که سهم مدیریتی بروجرد در استان را نمی تواند محقق کند؟
  • کلنگ زنی ها چندباره و تکراری پروژه های عمرانی در ماه ها و حتی روزهای منتهی به انتخابات مجلس و وعده‌های تکراری
  • دخالت در عزل و نصب مدیران شهری؛ کاری که طبق قانون بر عهده دولت است.
  • عدم واکنش مناسب و گاه منفعلانه در برابر برخی تصمیمات مرکز استان همانند مصوبه تاسیس دانشکده داروسازی بروجرد که با وجود امضای رئیس جمهور وقت  موجب از دست رفتن این فرصت تاریخی شد و این دانشکده در مرکز استان ساخته و افتتاح شد.
  • عدم همراهی با دیگر نمایندگان بروجرد؛ نمونه آن عدم حمایت از دو مصوبه تاثیرگذار بر سرنوشت توسعه و آبادانی بروجرد یعنی پروژه سد بزرگ گلرود و منطقه ویژه اقتصادی که هر دو با تلاش نمایندگان دیگر بروجرد بدست آمد ولی پس از آنها پیگیری و حمایت لازم از سوی علاءالدین بروجردی انجام نشد.
  • بیکاری کارگران واحدهای بزرگ و کوچک شهرستان و بیکاری صدها تن از کارگران آنها همانند نساجی، سامان کاشی، زاگرس خودرو و...
  • به ثمر نرسیدن حتی یک پروژه اقتصادی بزرگ یا حتی متوسط در یک دهه گذشته در بروجرد

 

با این وجود بروجردی همچنان طرفداران قابل توجه ای دارد که شانس وی را حداقل به اندازه چهار نامزد دیگر نشان نگه می دارد اگرچه وی مخالفان جدی و پر شماری نیز دارد که کار وی را برای دور دوم به اما و اگر کشانده است.

حال برای پاسخ به پرسش اصلی یعنی" روز جمعه روز تغییر است یا ثبات" به وضعیت نامزدها در پایان تبلیغات رسمی نگاهی می اندازیم:

مهم ترین مساله در روز جمعه برگه های رایی هستند که نام دو نفر در آنها نوشته شده است. به نظر آرا کسانی که به دو گزینه رای داده اند سرنوشت انتخابات و دو نفر پیروز در بروجرد را مشخص می کند.

به طور قطع حلقه اول آرای هر چهار نامزد که در برگه رای خود تنها نام کاندیدای خود را خواهند نوشت و به اصطلاح تک رای خواهند داد از 10 هزار نفر فراتر نمی رود.

تک رای های هر 4 نامزد اختلاف اساسی با یکدیگرنخواهد داشت چرا که هر چهار نامزد از پتانسیل آرای حلقه اول آرای خود به طور مناسب بهره مند هستند.

اما آنچه که به طور قطع نتیجه انتخابات را به طور کاملا حیاتی مشخص می کند برگه های رایی است که نام دو نامزد در آن نوشته شده است.

با توجه به نظرسنجی ها و رصد وضعیت اتخاباتی احتمالا وضعیت آرای دو تایی بیشتر بدین سمت خواهد رفت:
1- هادی مقدسی - فاطمه مقصودی
2 - علاءالدین بروجردی - عباس گودرزی
3 - فاطمه مقصودی - عباس گودرزی

در این بین احتمالا آرای گزینه اول با توجه به اتفاقات سیاسی همپوشانی بیشتری خواهد داشت ضمن آنکه آرای بروجردی - گودرزی نیز تا حدودی از مشترکات لیست اصولگرایان سرچشمه خواهد یافت.

بهرحال آنچه در این دور مهم است آرای منفی کمتر نامزدها است که شانس آنها را برای قرار گرفتن در برگه های رای دوتایی افزایش خواهد داد. در این حالت ممکن است نامزدی در برگه های تک رای وضعیت مناسبی نداشته باشد اما به دلیل آرای منفی کمتر حتی نفر اول انتخابات نیز شود.

ترتیب قرار گرفتن نامزدها در این دور از انتخابات مجلس در بروجرد را می تواند یک صندوق در محله و یا روستایی کوچک نیز تغییر دهد.

رعایت حق الناس باید سرلوحه کار همه‌ی مسئولان انتخاباتی بروجرد در این رقابت نفس گیر باشد.


آخرين بروز رساني ( ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
رئیس ستاد انتخابات بروجرد افزایش تعداد صندوق های سیار اخذ رای را تکذیب کرد
روزهای بروجرد- رئيس ستاد انتخابات بروجرد با اشاره به برگزاري دور دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در دهم ارديبهشت ماه گفت: آراي مردم بروجرد در دور دوم انتخابات توسط 238 صندوق اخذ راي جمع آوري مي شوند.

احمد گودرزيان روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: 60 صندوق از اين تعداد همانند دور نخست به صورت سيار آراي مردم را جمع آوري مي كنند.

وي اضافه كرد: شايعاتي مبني بر افزايش صندوق هاي سيار اخذ راي با هدف تقلب در انتخابات در سطح شهرستان بروجرد منتشر شده است كه ستاد انتخابات بروجرد اين شايعه را تكذيب مي كند.

رئيس ستاد انتخابات بروجرد گفت: در دور دوم انتخابات، حدود چهار هزار و 800 تن عوامل اجرايي كار نظارت بر انتخابات را در شهرستان بروجرد برعهده دارند.

وي افزود: حدود 255 هزار تن از مردم شهرستان بروجرد در دور دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي واجد شرايط راي دادن هستند.

گودرزيان تخريب نامزدها در فضاي مجازي را خلاف قانون دانست و گفت: نامزدها بايد به قانون و منشور اخلاقي انتخابات توجه كنند.

وي تاكيد كرد: فقط افرادي كه در دور نخست انتخابات در حوزه انتخابيه بروجرد راي داده اند مي توانند در اين دور شركت كنند لذا افراد از شهرها و مناطق ديگر مجاز به راي دادن در حوزه انتخابيه بروجرد نيستند.

رئيس ستاد انتخابات بروجرد افزود: دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در بروجرد به دليل حدنصاب نرسيدن آرا به دور دوم كشيده شد لذا چهار نامزد انتخابات در اين دوره با يكديگر به رقابت مي پردازند.

دومين دوره انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي دهم ارديبشهت ماه ساعت هشت صبح آغاز مي شود و از بين چهار نامزد انتخاباتي دو تن بر كرسي نمايندگي مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي خواهند نشست.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
تبلیغات انتخاباتی در بروجرد به اوج رسید
روزهای بروجرد- با نزدیك شدن به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، تبلیغات انتخاباتی و رقابت نامزدها در بروجرد به اوج رسید و نامزدها از فرصت باقیمانده برای معرفی خود و بیان دیدگاه هایشان نهایت استفاده را می كنند.

به گزارش ایرنا دور نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به دلیل تعدد نامزدها و تفاوت در دیدگاه های طیف ها، جریان های سیاسی و حزب ها شور و حالی دوچندان به بروجرد داده بود و گوشه گوشه شهرستان شاهد سخنرانی ها، جلسات و گردهمایی طرفداران نامزدها بودیم.

چهار نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات در بروجرد در واپسین ساعات تبلیغات انتخاباتی تمام تلاش خود را برای معرفی هرچه بیشتر با حضور در روستاها و مراسم مختلف به كار گرفته اند.
طرفداران این نامزدها نیز با تمام توان در حال چسباندن عكس و پوستر هستند.

به رغم هشدارها و تذكرات در خصوص نحوه تهیه و نصب عكس های انتخاباتی و تاكید بر نظافت عمومی شهر در و دیوارهای روستاهای بروجرد پر از عكس نامزدها است.

پوسترهای تبلیغاتی در بدترین شرایط به درختان، دیوار تاسیسات دولتی، تپه ها و سنگ های بزرگ حاشیه رودخانه ها نصب و یا نام نامزدها با اسپری نوشته شده است.

برخی از ستادهای تبلیغاتی نامزدها نیز در مناطق مختلف اقدام به پخش موسیقی با صدای بلند می كنند كه این موضوع باعث رنجش خاطر برخی از شهروندان شده است.

رئیس ستاد انتخابات بروجرد در این باره گفت: ستادهای تبلیغاتی نامزدها باید تا حد امكان از ایجاد آلودگی صوتی در سطح شهر خودداری كنند.

احمد گودرزیان اظهار كرد: در دور دوم انتخابات، حدود چهار هزار و 800 تن عوامل اجرایی كار نظارت بر انتخابات را در شهرستان بروجرد برعهده دارند.

وی افزود: حدود 255 هزار تن از مردم شهرستان بروجرد در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی واجد شرایط رای دادن هستند.

وی گفت: 238 صندوق اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بروجرد در نظر گرفته شده است كه به صورت ثابت و سیار آرای مردم را جمع آوری می كنند.

آخرين بروز رساني ( ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
400 تاکسی فرسوده ناوگان تاکسیرانی بروجرد تعویض می‎شود
روزهای بروجرد- مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد گفت: برای تعویض 400 دستگاه تاکسی فرسوده ناوگان تاکسیرانی این شهرستان در طرح تعویض تاکسی‎های فرسوده ثبت‌نام شده است.

حسن غیاثوند در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: از مجموع 535 دستگاه تاکسی فرسوده در ناوگان تاکسیرانی این شهرستان، 400 دستگاه در طرح تعویض خودروهای تاکسی فرسوده ثبت‌نام شده است.

وی عنوان کرد: از مجموع یک‎هزار و 730 دستگاه تاکسی در ناوگان تاکسیرانی شهرستان بروجرد، 535 دستگاه فرسوده هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد ادامه داد: خودروهای پژو و سمند برای جایگزینی خودروهای تاکسی فرسوده در نظر گرفته شده است.

غیاثوند خاطرنشان کرد: براساس اولویت‎هایی نظیر زمان ثبت‌نام، مدل خودروهای تاکسی و شدت ضربه وارده به بدنه از فروردین‌ماه به مدت شش‌ماه خودروهای جایگزین خودروهای فرسوده به ناوگان تاکسیرانی شهرستان بروجرد افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تحویل 82 دستگاه خودروی تاکسی جایگزین خودروهای فرسوده برای دو ماه فروردین و اردیبهشت در دستور کار قرار دارد، یادآور شد: سازمان تاکسیرانی بروجرد آمادگی معرفی مالکان این خودروها به بانک‎های عامل برای ارائه ضمانت‌نامه از سوی آنها به بانک‎ها وجود دارد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد تاکید کرد: 20 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 16 درصد به ثبت‌نام‌کنندگان در طرح تعویض خودروهای تاکسی اعطاء می‎شود.

غیاثوند تصریح کرد: نرخ 23 درصدی اولیه سود بانکی تعیین شده تسهیلات طرح تعویض خودروهای تاکسی پس از رایزنی‎های انجام شده 16 درصد برای مالکان خودرو و 7 درصد برای ایران خودرو در نظر گرفته شد.

وی افزود: این تسهیلات باید در بازه زمانی 48 ماهه و در اقساط 500 هزار توان در هر ماه به بانک‎ها پرداخت شود.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بروجرد خاطرنشان کرد: اولویت برای هر کدام از مالکان خودروهای تاکسی فرسوده در سایت پیشخوان دولت تعیین شده و دارندگان این خودروها باید بر اساس همان زمان‏بندی اقدام به انجام مقدمات تحویل خودرو کنند.  

غیاثوند تصریح کرد: شش ماه به مالکان خودروهای تاکسی فرسوده‎ای که تاکنون موفق به ثبت‌نام در طرح تعویض خودروهای تاکسی فرسوده نشده‎اند، مهلت داده شده است.

وی ادامه داد: در صورت اقدام نکردن مالکان این خودروها برای ثبت‌نام در طرح تعویض خودرو در مهلت اعلام شده، از تردد خودروهای آنها در سطح شهر توسط نیروی انتظامی جلوگیری می‎شود و بیمه و معاینه فنی خودرو نیز به آنها تعلق نمی‎گیرد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بروجرد اضافه کرد: دولت در طرح تعویض خودروهای تاکسی موظف به پرداخت چهار میلیون و 600 هزار تومان به ازای تحویل هر خودروی فرسوده به مالکان و پرداخت مبلغ 500 هزار تومان نیز به منظور کمک به این افراد تا زمان دریافت خودروهاست.

غیاثوند با توجه به فرسودگی یک سوم خودروهای تاکسی ناوگان تاکسیرانی شهرستان بروجرد یادآور شد: نوسازی در این ناوگان رضایتمندی شهروندان را به دنبال دارد.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
یك كارگاه مبل سازی در بروجرد دچار آتش سوزی شد
روزهای بروجرد- معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد از وقوع آتش سوزی در یك كارگاه مبل سازی در منطقه اسلام آباد این شهرستان خبر داد.

نادر موسیوند در گفت و گو با ایرنا افزود: این آتش سوزی به حدی وسیع بود كه نیروهای آتش نشانی سه مركز بروجرد وارد كار شدند و توانستند در حدود 30 دقیقه آن را خاموش كنند.

وی با بیان اینكه علت اصلی این حادثه در دست بررسی است، گفت: وجود مواد و مشتقات نفتی مانند تینر در محل كارگاه باعث شعله ور شدن آتش و سخت تر شدن كار نیروهای آتش نشان شده بود.

وی افزود: در این اتش سوزی چندین بشكه مواد نفتی به همراه لوازم مبل سازی مانند ابر، پارچه و چوب در آتش سوختند ولی خوشبختانه مصدومیت انسانی در پی نداشت.

موسیوند به صاحبان كارگاه های تولیدی بروجرد توصیه كرد تا با توجه به گرم شدن هوا از قرار دادن مواد آتش زا و مشتقات نفتی در معرض نور شدید آفتاب و یا حرارت پرهیز نمایند.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
در جامع ترین نظرسنجی انتخابات دور دوم مجلس در بروجرد شرکت کنید

روزهای بروجرد- با توجه به حساسیت انتخابات دور دوم مجلس در بروجرد، "روزهای بروجرد" تصمیم به برگزاری جامع ترین نظرسنجی با همه گزینه های ممکن کرده است.

این نظرسنجی تا پایان زمان قانونی تبلیغات ادامه خواهد داشت.

شما همراهان عزیز؛ برای شرکت به صفحه نخست سایت مراجعه فرمایید.

آخرين بروز رساني ( ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.