۰۹ آذر ۱۳۹۴   ۱۶:۳۸    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
مرکز درمان بستر اشترینان پیشرفتی 90 درصدی دارد
روزهای بروجرد- رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: پیگیری‌ها به منظور راه‌اندازی مرکز درمان بستر اشترینان با پیشرفت 90 درصدی تا پایان سال جاری در حال انجام است.

 به گزارش فارس، محسن صیرفی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: در دو سال اخیر یک میلیارد و 300 میلیون تومان به منظور تجهیز بیمارستان‌های این شهرستان هزینه شده است.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی و تکمیل بخش جراحی قلب در شهرستان بروجرد دو میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: رایزنی‌ها به منظور تخصیص اعتبار پنج میلیارد تومانی ایجاد مرکز MRI و سی تی اسکن این شهرستان با مسئولان کشوری انجام شده است.

صیرفی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان بروجرد، ادامه داد: همه روزه 12 تا 15 پزشک متخصص در این طرح اقدام به ویزیت بیماران با قیمت معین شده از سوی دولت می‌کنند.

وی به راه‌اندازی بخش جراحی قلب در شهرستان بروجرد اشاره و تاکید کرد: هدف از راه‌اندازی این بخش کاهش هزینه‌ها و رفت و آمد بیماران به سایر استان‌ها است.  

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان بروجرد تصریح کرد: سهم دو بیمارستان شهید چمران و امام خمینی(ره) این شهرستان از افزایش تجهیزات در سال جاری به ترتیب 9  تخت ICU و NICU و شش تخت ICU است.

صیرفی با اشاره به انجام بالغ بر 15 هزار عمل جراحی کوچک و بزرگ در بیمارستان‌های شهرستان بروجرد در هر سال، خاطرنشان کرد: ست‌های مختلف به منظور تجهیز اتاق عمل بیمارستان‌های این شهرستان تهیه و نصب شده است.

وی یادآور شد: اقدامات اجرای طرح تحول سلامت حوزه دندان‌پزشکی در شهرستان بروجرد شامل ارائه خدمات دندان‌پزشکی دولتی در دو مرکز بهداشتی شهید رجایی و کلینیک دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان بروجرد اضافه کرد: عملیات اجرای دو پروژه ساختمان سوله مدیریت بحران بیمارستان شهید چمران و اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان با اعتباری قریب به یک میلیارد و 800 میلیون تومان در حال انجام است.

صیرفی خاطرنشان کرد: نقشه درمانگاه تحول نظام سلامت و بیمارستان تشخیص و غربال‌گری سرطان شهرستان بروجرد تهیه شده است.

وی احداث بیمارستان آیت‌الله بروجردی را از خواسته‌های به حق مردم شهرستان بروجرد دانست و تاکید کرد: با توجه به بازدید وزیر بهداشت و درمان از این بیمارستان بهره‌برداری از آن تا سال آینده پیش‌بینی می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ آبان ۱۳۹۴ )
اعضای هیات نظارت بر انتخابات در اشترینان بروجرد تعیین شدند
روزهای بروجرد- مسئول ستاد انتخابات بروجرد گفت: اعضای هیات نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بخش اشترینان بروجرد تعیین شدند.
اعضای هیات نظارت بر انتخابات در اشترینان بروجرد تعیین شدند

احمد گودرزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: بهرام فرشادفر، کیخسرو مصطفایی و احمد طاهری روزبهانی اعضای هیات نظارت بر انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی در بخش اشترینان می باشند.

وی اظهار داشت: کمیته های اجرایی شامل امنیت و انتظامات، اطلاع رسانی، فناوری و پشتیبانی در فرمانداری ویژه بروجرد ساماندهی شده اند.

مسئول ستاد انتخابات بروجرد افزود: برنامه های انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی براساس روز شمار انتخابات اجرا می شوند.

وی گفت: کار بررسی صلاحیت نامزدها پس از ثبت نام و پایان مهلت قانونی نام نویسی در هیات های اجرایی و نظارتی استان لرستان انجام می شود.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به صورت همزمان هفتم اسفندماه امسال برگزار می شوند.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ آبان ۱۳۹۴ )
نارضایتی رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی از ترافیک هسته مرکزی شهر بروجرد
روزهای بروجرد- مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد گفت: ترافیک خیابان‌های هسته مرکزی این شهرستان نارضایتی رانندگان ناوگان حمل و نقل را به دنبال داشته است.

به گزارش فارس، حسن غیاثوند در صحن رسمی شورای اسلامی این شهرستان اظهار کرد: اجرای طرح ترافیک در این شهرستان کاهش فعالیت خودروهای مسافرکش شخصی را به دنبال دارد.

وی عنوان کرد: بیشترین خودروهای مسافرکش شخصی شهرستان بروجرد را مهاجران شهرستان‌ها و استان‌های همجوار تشکیل می‌دهند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد با اشاره به شکایات مردمی از خودروهای مسافرکش شخصی در این شهرستان، تاکید کرد: برخورد با این خودروها از کانال‎های مختلف تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

غیاثوند با اشاره به اجرای موفقیت‎آمیز طرح ترافیک در برخی شهرستان‌های استان لرستان، ادامه داد: اجرای این طرح به صورت چند فاز جداگانه در شهرستان بروجرد ضرورتی بیش از پیش دارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از یکسان‌سازی سوخت همه شهرستان‌های کشور ملزم به اجرای طرح ترافیک و خط ویژه خودروهای ناوگان عمومی شده‌اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بروجرد تصریح کرد: اجرای دقیق طرح ترافیک در این شهرستان نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌ها و همکاری همه مسئولان شهرستانی است.

در ادامه رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: طرح ترافیک در این شهرستان پیش از اجرا چکش کاری می‌شود.

فرزانه کُردی، عامل اصلی تشدید ترافیک در برخی خیابان‌های شهرستان بروجرد را نبود پایانه مسافربری روستایی دانست و اظهار کرد: تخلیه ساختمان پیشین راهنمایی و رانندگی توسط نیروی انتظامی این شهرستان به منظور احداث پایانه مسافربری روستایی لازم و ضروری است.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی پیش از اجرای طرح ترافیک در شهرستان بروجرد، خاطرنشان کرد: نصب بنر، استفاده از تلویزیون‌های شهری و ظرفیت رسانه‌ها سهم عمده‌ای در این فرهنگ‌سازی دارد.

رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر بروجرد ادامه داد: فاصله زیاد فرهنگ‌سازی تا اجرای طرح ترافیک در این شهرستان مشکلاتی را به دنبال دارد.

کُردی تأکید کرد: استفاده از نقاط قوت و ضعف طرح ترافیک اجرا شده سال‌های گذشته در شهرستان بروجرد اجرای دقیق‎تر طرح جدید را به دنبال دارد.

وی یادآور شد: اجرای مطلوب طرح ترافیک در شهرستان بروجرد مستلزم همکاری همه مسئولان شهرستانی است.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ آبان ۱۳۹۴ )
شماره جدید عطریاس لرستان منتشر شد

 
عطر یاس لرستان 
آخرين بروز رساني ( ۲۴ آبان ۱۳۹۴ )
جزییاتی از طرح ترافیکی بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد گفت: عامل اصلی عدم اجرای صحیح و دقیق طرح‌های ترافیکی در این شهرستان وجود مشکلات زیرساختی است.

به گزارش فارس، علی ابراهیمی در صحن رسمی شورای اسلامی این شهرستان اظهار کرد: فرهنگ‌سازی پیش از اجرای طرح ترافیک در این شهرستان لازم و ضروری است.

وی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها خصوصا رسانه‌های دیداری و شنیداری به منظور فرهنگ‌سازی طرح ترافیک پیش از اجرای آن در شهرستان بروجرد لازم و ضروری است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد افزود: طرح ترافیک در شهرستان بروجرد پس از فرهنگ‌سازی در چهار فاز جداگانه اجرا می‌شود.

ابراهیمی ادامه داد: بهترین راه حل جلوگیری از تردد خودروهای شخصی تک‌سرنشین و وانت بارها در شهرستان بروجرد ایجاد محدودیت تردد برای آنها در هسته مرکزی شهر است.

وی یادآور شد: تجمع خودروهای مسافرکش روستایی در خیابان صفا شهرستان بروجرد عامل تشدید ترافیک در این خیابان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد تاکید کرد: احداث پایانه‌های مسافربری موقت روستایی مرهمی کوتاه مدت بر مشکل ترافیکی برخی خیابان‌های این شهرستان است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش نارضایتی از معضل ترافیک در هسته مرکزی این شهرستان اجرای فاز اول طرح ترافیک تا چند ماه آینده ضروری است.

وی مشکل اجرای طرح ترافیک در شهرستان بروجرد را مدخل‌های ورودی دانست و اظهار کرد: انجام بسترسازی مطلوب پیش از اجرای این طرح در دستور کار پلیس راهنمایی و رانندگی این شهرستان قرار دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد با اشاره به اینکه طرح ترافیک تنها در چند خیابان این شهرستان اجرا می‌شود، تصریح کرد: ساکنان این خیابان‌ها به منظور ورود ملزم به دریافت برچسب طرح ترافیک هستند.

ابراهیمی اضافه کرد: ساعات اجرای طرح ترافیک در خیابان‌های هسته مرکزی شهرستان بروجرد 9 صبح تا 13:30 بعد از ظهر و 16 عصر تا 20 شب است.

وی عنوان کرد: فاز نخست طرح ترافیک شهرستان بروجرد در خیابان با کمترین مشکل ترافیکی اجرا می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد تصریح کرد: پایان بخشیدن به مشکلات و نارضایتی‌های شهروندان شهرستان بروجرد از معضل ترافیک نیازمند همکاری همه مسئولان شهرستانی است.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ آبان ۱۳۹۴ )
4هزار بروجردی برای پیاده روی اربعین ثبت نام کردند
روزهای بروجرد- جانشین سازمان حج و زیارت لرستان از ثبت نام ۲۰ نفر از مردم این استان در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین خبر داد.

به گزارش مهر، حمید مصطفایی در جلسه هماهنگی برنامه های اربعین در استان لرستان اظهار داشت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار و ۳۴۲ نفر از مردم استان لرستان در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین حسینی ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه تعداد آمار این ثبت نامی ها در استان رو به افزایش است عنوان کرد: تعداد نفراتی که روز چهارشنبه هفته گذشته در این سامانه ثبت نام کرده بودند ۱۵ هزار نفر بود که بر اساس آخرین آمار ثبت نامی که صبح امروز اخذ شد بیش از ۲۰ هزار و ۳۴۲ نفر در سمانه سماح ثبت نام کرده اند.

 جانشین سازمان حج و زیارت لرستان عنوان کرد: آمار ثبت نامی مردم مرکز استان در این سامانه هفت هزار و ۴۲۰ نفر، بروجرد چهار هزار نفر، الیگودرز هزار و ۱۱۷ نفر، دلفان هزار و ۶۰۹ نفر، دورود هزار و ۵۲۷ نفر، سلسله هزار و ۳۸۰ نفر و ... بوده است.

مصطفایی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت امسال اقدام به گروه بندی زائران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی کرده است گفت: این گروه ها شامل گروه های پنج نفره و ۱۰ نفره است.

وی با بیان اینکه کسانی که در قالب گروه های پنج نفره در این مراسم شرکت می کنند ۴۰ دلار و گروه های از پنج نفر به بالا ۳۰ دلار برای اخذ ویزا باید بپردازند گفت: در این راستا دستگاههای مرتبط باید اقدامات لازم را برای تامین میزان دلار مورد نیاز برای زائران لرستانی انجام دهند.

 جانشین سازمان حج و زیارت لرستان با بیان اینکه این سازمان برای اعزام دانشجویان به این مراسم ستادی را با همکاری بسیح و دانشگاههای استان تشکیل داده است افزود: همچنین جلسه ای با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای اخذ کمک های اصناف به خصوص برای تامین آب معدنی برای زائران لرستان تشکیل و برنامه ریزی لازم نیز در این صورت گرفته است.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ آبان ۱۳۹۴ )
بروجردی تاکید کرد: پذیرش نامه اوباما و شورای وزیران اروپا به عنوان تعهد کتبی در صورت تایید از سوی شورای عالی امنیت
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شورای عالی امنیت ملی باید مشخص کند که نامه اوباما و هیات شورای وزیران اروپا تعهد کتبی در اجرای برجام محسوب می شود یا خیر.

علاء‌الدین بروجردی در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر گرفتن تعهد کتبی از طرف آمریکایی در اجرای برجام گفت: شورای عالی امنیت ملی باید مشخص کند که بیانیه اوباما در زمان اعلام آمادگی برای اجرای برجام حکم تعهد کتبی دارد یا خیر.

نماینده مردم بروجرد در مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به نامه اوباما و هیات شورای وزیران اروپا در خصوص اجرایی شدن برجام، اظهار داشت:  عراقچی این نامه ها را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست  خارجی مجلس ارائه کرد و توضیحاتی در این باره به نمایندگان داد. اما در نهایت شورای عالی امنیت ملی باید مشخص کند که امضاهایی که مسئولان غربی کرده اند به عنوان تعهد مد نظر قابل قبول است یا اقدام دیگری باید توسط آنها صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: در هر صورت اجرای دقیق نظرات مقام معظم رهبری یک ضرورت قطعی در اجرای برجام است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به این سوال که اگر نامه اوباما تعهد کتبی محسوب نشود آیا ساز و کاری برای گرفتن تعهد از آمریکا وجود دارد؟ اظهار داشت: آنچه که برای ما مهم است اجرای دقیق تاکیدات مقام معظم رهبری در اجرای برجام است.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ آبان ۱۳۹۴ )
امروز عضویت شهروندان بروجرد در کتابخانه های عمومی رایگان است

روزهای بروجرد- به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، عضویت شهروندان بروجرد امروز 24 آبان ماه در کتابخانه های عمومی این شهرستان رایگان است.

مدیر اداره امور کتابخانه های عمومی بروجرد روز یکشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: شهروندان بروجردی می توانند امروز با مراجعه به کتابخانه های عمومی و مشارکتی شهرستان برای یک سال به صورت رایگان عضو کتابخانه ها شوند.


داود پهلوان افزود: اعضای کتابخانه ضمن استفاده از گنجینه کتابخانه های عمومی شهرستان می توانند از نرم افزارها، طرح ها و امکانات موجود در کتابخانه ها از جمله مرکز بلوتوث، نمایه نشریات و مسابقات آنلاین و مکتوب نیز بهره مند شود.


وی اظهار کرد: شهروندانی که امروز فرصت مراجعه به کتابخانه ها را برای ثبت نام ندارند می توانند از طریق سایت www.samanpl.ir اقدام به ثبت نام رایگان در کتابخانه مورد نظر خود کنند و در مراجعات بعدی مدارک لازم را ارایه دهند.


مدیر اداره امور کتابخانه های بروجرد افزود: در حال حاضر 216 هزار و 143 جلد کتاب در کتابخانه های بروجرد وجود دارد و ماهانه بطور میانگین 20 هزار جلد کتاب به امانت داده می شود.


وی اضافه کرد: هفته کتاب از 24 آبان آغاز و تا یکم آذرماه ادامه دارد که برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب در کتابخانه ها، زنگ انشاء مدارس و برگزاری جلسات نقد کتاب، مسابقات کتابخوانی رادیویی و شب شعر یار مهربان از برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته است.


به گفته وی هم اکنون 11 هزار نفر عضو فعال در 13 کتابخانه نهادی، مشارکتی و مستقل در شهرستان بروجرد وجود دارد.

آخرين بروز رساني ( ۲۴ آبان ۱۳۹۴ )
یک باند سرقت و کیف قاپی در بروجرد متلاشی شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: یک باند سرقت و کیف قاپی در بروجرد شناسایی و متلاشی شد.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی چندین فقره کیف قاپی، پیگیری این موضوع در دستور کار ماموران انتظامی بروجرد قرار گرفت.

وی اظهار کرد: ماموران با تحقیقات گسترده یک باند سه نفره سارق که به صورت شبکه ای اقدام به کیف قاپی می کردند را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه اعضای آن را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: این افراد در بازجویی های به عمل آمده به 20 فقره کیف قاپی اعتراف کردند.

وی همچنین از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف 15 تن برنج قاچاق در بروجرد خبر داد و گفت: ماموران پلیس آگاهی در طرح تشدید مبارزه با کالای قاچاق در محور بروجرد- اراک به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند که در بازرسی از این کامیون 15 تن برنج قاچاق کشف کردند.

سرهنگ دلیری افزود: این محموله قاچاق که فاقد مجوز گمرکی بود از استان های همجوار بروجرد به غرب کشور بارگیری شده بود.

وی گفت: یک نفر در این عملیات دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ آبان ۱۳۹۴ )
نخستین نمایش تئاتر به زبان انگلیسی در بروجرد به روی صحنه رفت
روزهای بروجرد- نخستین نمایش تئاتر به زبان انگلیسی با عنوان 'ارثیه مادر زن' عصر شنبه در مجتمع فرهنگی هنری زرینکوب بروجرد به روی صحنه رفت.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، ارثیه مادر زن_ Mother in law's legacy) نخستین نمایش به زبان انگلیسی در تاریخ لرستان است.

نویسندگی و کارگردانی این نمایش را فریما امیری برعهده دارد و علی دلیر، کیومرث غیاثوند، مرجان بشیری، شهاب دهقان، پوریا مشکریز و بهنام گودرزی در آن ایفای نقش می کنند.

فرید ظفری، هانیه گودرزی، حدیث گودرزی، رهام حرثی روزبهانی، امیر نکیسا، امیرحسین علفی و امین امرایی نیز دیگر بازیگران این نمایش هستند.

نمایش ارثیه مادر زن طنزی اجتماعی است و تمام دیالوگ های آن به زبان انگلیسی بیان می شوند.

این نمایش به همت انجمن نمایش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد از تاریخ 23 الی 29 آبان ماه راس ساعت 18 در بروجرد به روی صحنه می رود.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ آبان ۱۳۹۴ )
جلسه تبیین فراخوان پرسش مهر رئیس جمهور در بروجرد برگزار شد

روزهای بروجرد- جلسه تبیین پرسش مهر رئیس جمهور در اداره آموزش و پرورش بروجرد برگزار شد.

معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره در این جلسه از فرهنگيان و دانش آموزان خواست که در مسابقه پرسش مهر، که هر ساله از سوی ریاست محترم جمهوری مطرح می شود؛ شرکت کنند.

شهاب روزبهانی با اشاره به اینکه محور سوالات پرسش مهر امسال برپايه همدلی و هم زبانی است افزود: شركت‌كنندگان در چهار مرحله مدرسه، ناحيه، استان و سپس كشوری با هم به رقابت می پردازند که به نفرات برتر هدایایی اهدا خواهد شد.

وي افزود: اين پرسش‌ها هر ساله با هدف جمع آوري نظرات و پيشنهادات فرهنگيان و دانش آموزان در خصوص مسايل ملی و جهاني صورت مي‌گيرد.

روزبهانی تصریح کرد: ترويج فرهنگ همدلی و هم زبانی در جامعه از سوي قشر فرهنگي و دانش آموزان كه آينده سازان جامعه هستند از اهداف پرسش مهر ‪ امسال است

 روزبهانی اضافه كرد: امروز با محور قرار دادن پرسش مهر بر پايه همدلی و هم زبانی سعي شده تا اين مساله در جامعه مورد تاكيد بيشتر قرار گرفته و به گفتمان بين المللي نيز تبديل شود.

گفتنی است پرسش مهر رئیس جمهور از دانش آموزان بدین شرح است: بعد از توافق هسته ای و لغو تحریم ها فرصت های پیش روی ما چیست و چگونه باید به بهترین وجه از این فرصتها استفاده کنیم؟

 

 روابط عمومی آموزش و پرورش بروجرد

آخرين بروز رساني ( ۲۳ آبان ۱۳۹۴ )
لزوم حمایت از سرمایه گذاران برای احداث زیرساخت های مسکن مهر بروجرد
روزهای بروجرد- پروژه مسکن مهر در بروجرد مانند دیگر شهرهای ایران پروژه ای سرشار از امید برای پایان دادن به خانه به دوشی بسیاری از شهروندان بود ولی کمبود زیرساخت ها مشکلاتی را برای اهالی این منطقه بوجود آورده است.
لزوم حمایت از سرمایه گذاران برای احداث زیرساخت های مسکن مهر بروجرد

به گزارش ایرنا مسکن مهر با تمام کم و کاستی ها در بروجرد شکل گرفت و آرزوی خانه دار شدن بسیاری از مردم بی خانمان با سکونت در این واحدهای مسکونی تحقق یافت.

اگرچه این مردم در منازل خود اسکان یافته اند اما از کمبود امکانات زیرساختی از جمله نبود پارک، فضای سبز و پارکینگ، کمبود اتوبوس شهری و خط ویژه تاکسی و نامطمئن بودن آسانسورها گلایه دارند.
نبود درمانگاه، مسجد، مدرسه، پارک بازی و میادین و بلوارهای استاندارد برای کودکان از دیگر نواقص این شهرک حدود هفت هزار نفری است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی در راستای رسالت حرفه ای اطلاع رسانی خود و به منظور آگاهی بخشی از کارکرد و خدمات انجام شده در طرح بزرگ مسکن مهر بروجرد میزگردی با حضور کامران فرشید رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حبیب جمشیدی رییس اداره راه و شهرسازی و محمد قاسمی مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن مهر بروجرد ترتیب داده که در پی خواهد آمد.

در این میزگرد، دادن طرح های احداث و تکمیل زیرساخت های مسکن مهر به تعاونی های این شهرستان از جمله تعاونی توسعه و دانش آموختگان، حمایت از سرمایه گذاران برای احداث مجتمع های تجاری و درمانی در مسکن مهر، واگذاری مسکن مهر به شهرداری برای ارائه خدمات بهتر و طراحی جامع استاندارد از سوی اداره استاندارد برای رفع مشکلات برخی از مجتمع های مسکونی مورد بررسی قرار گرفت.

** با تعاونی های متخلف مسکن مهر برخورد می شود
رییس اداره تعاون، کار ور فاه اجتماعی بروجرد با بیان اینکه این اداره نقش نظارتی خود را در تدوین اساسنامه اولیه و برگزاری مجامع عمومی تعاونی های مسکن مهر ایفا می کند، گفت: در صورتی که اعضای تعاونی ها از عملکرد هیات مدیره خود ناراضی باشند با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده می توانند هیات مدیره را عزل و افراد دیگری را جایگزین کنند.

کامران فرشید افزود: تعاونی های مسکن مهر متخلف در بروجرد به دستگاه قضایی معرفی و منتظر اجرای حکم و رسیدگی به پرونده خود هستند.
وی در خصوص دلایل متفاوت بودن اقساط بانکی ساکنان مسکن مهر بروجرد اظهار کرد: قسط افرادی که اقساط بانکی آنها قبل از سال 1388 شروع شده بیشتر و بعد از این سال کمتر است که این موضوع به تصمیم و تخفیف های ارائه شده توسط دولت بر می گردد.

** اداره استاندارد تعریف مشخصی از آسانسور استاندارد ندارد
وی درباره مشکلات آسانسورهای مجتمع های مسکن مهر بروجرد گفت: متاسفانه اداره استاندارد تعریف مشخصی در خصوص آسانسور استاندارد ارائه نداده و بعد از انجام کار اعلام می کند که فلان آسانسور مشکل دارد و استاندارد نیست.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: این اداره باید تعریفی از آسانسور استاندارد به تعاونی ها ارائه و بر آن نظارت کند.

وی با بیان اینکه 250 هزار نفر از جمعیت شهرستان بروجرد عضو تعاونی های این شهرستان هستند، گفت: تعاونی های مسکن مهر بروجرد با وجود برخی کاستی ها و نقایص در غرب کشور جایگاه بسیار خوبی دارند.
فرشید افزود: 90 درصد تعاونی های مسکن مهر بروجرد در کار خود موفق بوده اند که این موفقیت بواسطه مشارکت مردم، دولت و ادارات خدمات رسان مانند آب، برق، گاز و شهرداری تحقق یافته است.

وی اظهار کرد: شش هزار و 200 واحد مسکن مهر توسط 31 تعاونی در بروجرد احداث شده است.

** تمام اماکن لازم برای مسکن مهر بروجرد تعریف شده اند
رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی های مسکن مهر بروجرد نیز دراین میزگرد خبری گفت: تمام مکان های لازم شامل مدرسه، مسجد، درمانگاه، مکان انتظامی، فضای سبز و مکان های اداری برای مسکن مهر بروجرد در نظر گرفته شده است لذا ادارات و نهادها باید نسبت به احداث این اماکن اقدام نمایند.

محمد قاسمی با بیان اینکه مسکن مهر بروجرد در زمینی به مساحت 65 هکتار احداث شده است، افزود: متاسفانه ساخت اماکنی نظیر مدرسه، مسجد و درمانگاه که مجری آنها بخش دولتی است، با مشکل مواجه شده است.
وی گفت: قرار بود مهرماه امسال یک مدرسه 18 کلاسه در مسکن مهر بروجرد به بهره برداری برسد ولی این کار به دلیل عدم مشارکت اداره نوسازی مدارس انجام نشد.

** لزوم حمایت از سرمایه گذاران برای احداث اماکن مورد نیاز مسکن مهر
وی خواستار حمایت از سرمایه گذاران برای احداث اماکن مورد نیاز مسکن مهر شد و اظهار کرد: متاسفانه مسوولان حمایت های لازم را از سرمایه گذاران انجام نمی دهند.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن مهر بروجرد افزود: به رغم وجود سرمایه گذار و مشخص بودن تمام اماکن مورد نیاز مسکن مهر، مسوولان پاسخی که منجر به اجرای برخی طرح های عمرانی و خدماتی مسکن مهر شود، نمی دهند.

** اماکن تجاری، درمانی، و خدماتی باید همزمان در شهرک های مسکونی احداث شوند
رییس اداره راه و شهرسازی بروجرد نیز در این نشست یکی از نقاط ضعف مسکن مهر این شهرستان را عدم هماهنگی در احداث مکان های آموزشی و غیره دانست و اظهار داشت: اگر همزمان با احداث واحدهای مسکونی، مکان های آموزشی، درمانی و فضای سبز احداث می شد، بسیاری از مشکلات مسکن مهر بوجود نمی آمدند.

حبیب جمشیدی افزود: اداره راه و شهرسازی بروجرد برای احداث مدرسه 18 کلاسه مسکن مهر مبلغ هشت میلیارد و 400 میلیون ریال در دو قسط به اداره نوسازی مدارس لرستان پرداخت کرده که پیشرفت فیزیکی 53 درصدی این پروژه با این مبلغ محقق شده است ولی متاسفانه این اداره هیچ اقدامی برای پرداخت سهم خود نکرده و پروژه نیمه کاره مانده است.

** احداث پارکینگ عمومی مشکل نداشتن پارکینگ مجتمع های تجاری را برطرف می کند
رییس اداره راه و شهرسازی بروجرد در خصوص مشکل نبود پارکینگ در واحدهای مسکن مهر گفت: زمین هایی برای احداث پارکینگ عمومی در مسکن مهر در نظر گرفته شده است.

وی تحویل مسکن مهر به شهرداری را راهکاری برای رفع مشکلات این منطقه خواند و اظهار کرد: این اقدام علاوه بر حل مشکلات منطقه باعث ایجاد درآمد برای شهرداری می شود.

جمشیدی در خصوص وجود آسفالت نامناسب در برخی از معابر مسکن مهر گفت: 95 درصد معابر مسکن مهر آسفالت شده اند و مابقی نیز به زودی آسفالت می شوند.

وی اظهار کرد: دولت، یکهزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات بانکی از طریق بانک های عامل در طرح مسکن مهر بروجرد پرداخت کرده است.

وی با اشاره به احداث شش هزار و 464 واحد مسکن مهر در بروجرد افزود: تاکنون چهار هزار و 800 واحد از این تعداد به متقاضیان واگذار شده است.

مشکل آبگرفتگی معابر، فاضلاب، نبود فضای سبز و مکان های آموزشی، کمبود سطل زباله، نبود مراکز بهداشتی و درمانی و تاخیر در محوطه سازی و پرسه زدن سگ های ولگرد و حیوانات موذی از دیگر مشکلات مسکن مهر بروجرد می باشند که انتظار می رود هرچه سریعتر برطرف شوند.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ آبان ۱۳۹۴ )
آغاز عملیات طراحی احداث استخر بین المللی پارک آبی دربروجرد
روزهای بروجرد- رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد از آغاز عملیات طراحی احداث ساخت استخر بین المللی پارک آبی و مجتمع رفاهی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ سیف افزود: استخر بین المللی پارک آبی و مجتمع رفاهی در زمینی به وسعت حدود 12 هزار متربع در بلوار شهید دستجردی بروجرد احداث می شود.

وی گفت: پیش بینی می شود در مرحله اولیه برای ساخت استخر و خرید زمین 120 میلیارد ریال اعتبار نیاز باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد افزود: با پایان کار مطالعات و طراحی مشخصات کامل طرح، اعتبار مورد نیاز و زمان بهره برداری طرح اعلام می شود.

وی از گسترش فضای سبز و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر در دانشگاه آزاد بروجرد خبر داد و گفت: برنامه های عمرانی دانشگاه با توجه به نیاز، ضرورت و آینده نگری تدوین می شوند.

سیف در خصوص ساخت کلینیک دندانپزشکی دانشگاه آزاد بروجرد افزود: ساخت این کلینیک یک سال و تجهیز و کسب پروانه بهره برداری این طرح هر کدام 6 ماه زمان برد.

وی افزود: محمدعلی ناصری احمدآبادی متخصص ارتودنسی به عنوان رئیس دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد منصوب شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ آبان ۱۳۹۴ )
پاییز رنگارنگ در بروجرد

پاییز بروجرد 
پاییز بروجرد 
پاییز بروجرد 
پاییز بروجرد 
پاییز بروجرد 
پاییز بروجرد 
پاییز بروجرد 
پاییز بروجرد
پاییز بروجرد 
پاییز بروجرد 
 پاییز بروجرد
 پاییز بروجرد
عکس از  علیرضا سلیمانی
 

 
آخرين بروز رساني ( ۲۲ آبان ۱۳۹۴ )
بازدید قائم مقام وزارت یهداشت از پروژه های خیرساز بروجرد

روزهای بروجرد- سید محمد هادی ایازی قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکتهای اجتماعی به بروجرد سفر کرد.

ایازی که از سوی امور مشارکتهای دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان دعوت شده بود از پروژه های خیر ساز بروجرد بازدید کرد.

بازدید قائم مقام وزارت یهداشت از پروژه های خیرساز بروجرد 

بازدید قائم مقام وزارت یهداشت از پروژه های خیرساز بروجرد 

بازدید قائم مقام وزارت یهداشت از پروژه های خیرساز بروجرد 

بازدید قائم مقام وزارت یهداشت از پروژه های خیرساز بروجرد 

 

آخرين بروز رساني ( ۲۲ آبان ۱۳۹۴ )
نشست هم اندیشی مسئولان بهداشت و درمان استان با مجمع خیران سلامت بروجرد و دورود

روزهای بروجرد- رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: کمبودها و عقب ماندگی های استان لرستان در حوزه بهداشت و درمان با مشارکت بخش خصوصی و خیران برطرف می شوند.

به گزارش ایرنا کوروش ساکی در نشست هم اندیشی مسولان بهداشت و درمان لرستان با مجمع خیران سلامت بروجرد و دورود در شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: طی سال های اخیر اقدامات خیرخواهانه خوبی در حوزه بهداشت و درمان استان لرستان بویژه در شهرستان بروجرد انجام شده است.

نشست هم اندیشی مسئولان بهداشت و درمان استان با مجمع خیران سلامت بروجرد و دورود

وی گفت: امید است سایر شهرهای استان لرستان نیز در راستای جذب خیران و استفاده از توان بخش خصوصی تلاش کنند.


رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: کمبودهایی در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد که می توان با مشارکت مردم آنها را رفع کرد.


وی خواستار همکاری مسوولان با خیران شد و افزود: سرمایه گذاری و مشارکت خیران موجب پیشرفت کشور در بخش های مختلف شده است.

نشست هم اندیشی مسئولان بهداشت و درمان استان با مجمع خیران سلامت بروجرد و دورود


ساکی با بیان اینکه اغلب بیمارستان های استان لرستان به دلیل فرسودگی جوابگوی نیاز درمانی مردم نیستند، گفت: با توجه به اعتبارات کم دولتی، استفاده از توان خیران تنها راه جبران کمبودهای حوزه درمان است.


وی در خصوص تامین زمین توسط یکی از خیران بروجردی برای ساخت درمانگاه در شهرک اندیشه بروجرد، اظهار کرد: این زمین در مساحت 700 مترمربع برای اجرای طرح بهداشتی و درمانی در نظر گرفته شده است.


وی افزود: خدمات رسانی به اهالی شهرک های شمال بروجرد با ساخت این مرکز آسانتر می شود.

نشست هم اندیشی مسئولان بهداشت و درمان استان با مجمع خیران سلامت بروجرد و دورود


رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: این دانشگاه تا 50 درصد در ساخت، تامین و تجهیز درمانگاه شهرک اندیشه مشارکت خواهد کرد.


مدیرعامل مجمع خیران سلامت بروجرد نیز در این نشست با تقدیر از همکاری خوب مردم با این مجمع اظهار کرد: خوشبختانه هر روز با یک خیر و طرح جدید در بروجرد مواجه هستیم.


مجتبی خجسته طرح های در دست اجرای مجمع خیران بروجرد را پایگاه اورژانس 115 در میدان آیت الله بروجردی، اورژانس بیمارستان امام(ره) و ساختمان مدیریت بحران بیمارستان چمران دانست.


وی گفت: یک قطعه زمین توسط یکی از خیران بروجردی برای احداث درمانگاهی در هشت طبقه اهدا شده است که قرار است شش طبقه آن درمانی و دو طبقه آن برای استقرار پزشکان در نظر گرفته شود.

نشست هم اندیشی مسئولان بهداشت و درمان استان با مجمع خیران سلامت بروجرد و دورود


رییس بیمارستان امام خمینی(ره) بروجرد نیز در این نشست با بیان مشکلات مالی این بیمارستان اظهار کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) جزو مراکز تک تخصصی است و باید حمایت بیشتری از آن صورت گیرد.


وی با بیان اینکه درآمد دو ماه این بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی لرستان برداشت شده است، افزود: انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی چند ماه از دریافت نیم درصد سهم خود صرف نظر کند تا کمکی به بیمارستان شود.


پدرام نامداری گفت: وضعیت تامین پرسنل اورژانس در حال ساخت بروجرد نیز باید مشخص شود زیرا مردم و مسوولان در زمان افتتاح این طرح انتظار تجهیزات به روز و پرسنل مجرب را دارند.

نشست هم اندیشی مسئولان بهداشت و درمان استان با مجمع خیران سلامت بروجرد و دورود

به گزارش ایرنا در این نشست، تصمیماتی در خصوص مشارکت بخش خصوصی در الیگودرز برای ساخت و تامین مرکز سی تی اسکن و ام آر آی گرفته و مقرر شد این مرکز توسط ابراهیم داودی یکی از خیران استان لرستان در بیمارستان فارابی این شهرستان احداث شود.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ آبان ۱۳۹۴ )
بهرام بیرانوند مطرح کرد: لزوم ارتقاء شهر اشترینان به شهرستان در تقسیمات کشوری
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقاء شهر اشترینان به شهرستان ضرورتی انکارناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، بهرام بیرانوند عصر امروز در اجتماع مردم شهر اشترینان از دعوت هیئت سرمایه‎گذار به این شهر خبر داد و اظهار کرد: مسائل و مشکلات انعکاس یافته از شهروندان اشترینانی در حال پیگیری است.

وی افزود: پیگیری ارتقاء شهر اشترینان به شهرستان با توجه به برخی فشارها به منظور جلوگیری از تحقق این مهم ادامه دارد.

این مسئول مشکل اسناد منازل و اراضی شهر اشترینان مانعی برای توسعه و پیشرفت این منطقه دانست و عنوان کرد: مشکلات این شهر عدم توسعه‌یافتگی و مهاجرت ساکنان این منطقه را به دنبال داشته است.

بیرانوند تصریح کرد: ارتقاء شهر اشترینان به شهرستان جذب بیشتر اعتبارات دولتی و ایجاد زیرساخت‌ها در این منطقه را به دنبال دارد.

وی با اشاره به مشکل کمبود آب برخی روستاهای شهرستان بروجرد، ادامه داد: یکی از راه‌های رفع این معضل احداث سد بر روی روان آب‌های این شهرستان است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز اجرای پروژه سد شهید بروجردی، تاکید کرد: اتمام این پروژه نیازمند اعتبارات دولتی است.

بیرانوند احداث سد گلرود را یکی از مطالبات مردم شهرستان بروجرد دانست و خاطرنشان کرد: برخی مشکلات مانع احداث این سد و موجب خارج شدن آن از دستور کار دولت شده است.

وی افزود: پیگیری به منظور اتمام پروژه سد آبسرده که اتمام آن در سال 92 پیش‌بینی شده بود، با مقامات ارشد کشوری در حال انجام است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سیاست آمریکا پس از مذاکرات ایران و 1+5 تغییری نداشته و دولت آمریکا همچنان دشمن قسم خورده ملت ایران است.

بیرانوند با اشاره به مسائل منطقه، افزود: هدف دولت‌مردان آمریکا از ورود کشورهایی نظیر عربستان و ترکیه به درگیری‌های منطقه قتل عام مردم است.

وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا در مذاکرات دو ساله با ایران اسلامی قصد تحمیل اراده خود بر این کشور را داشته، اما با مقاومت ملت ایران روبه‌رو بوده است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نفوذ آمریکا و افرادی که این کشور را بزک می‌کنند و مستکبر نمی‌دانند، خطر جدی برای ایران اسلامی محسوب می‌شود.

بیرانوند با اشاره به اینکه آمریکا با هدف ساقط کردن کشورهای مخالف اعتباراتی را تصویب کرده است، یادآور شد: دولت‌مردان این کشور اعتباراتی را به منظور راه‎اندازی رسانه‌های مجازی و صدها شبکه ماهواره‌ای علیه ملت ایران مصوب کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمنان ساکت نمی‌مانند، ادامه داد: گواه این مهم از خودگذشتگی شهدا در هشت سال دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان بدانند ملت ایران اسلامی از این گردنه نیز با اطاعت از مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان سالم عبور می‌کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ آبان ۱۳۹۴ )
فرماندار بروجرد مطرح کرد: حال ناخوش بیمارستان‌های بروجرد/ کمبود فضا عمده‎ترین مشکل است
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: عمده‎ترین مشکل بیمارستان‌های این شهرستان کمبود فضای درمانی است.

به گزارش فارس، مسلم پورقاسمیان عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: رایزنی‌هایی  به منظور رفع مشکلات بیمارستان‌های این شهرستان با مسئولان ارشد کشوری و استانی در حال انجام است.

وی عنوان کرد: اتمام پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی شهرستان بروجرد نیازمند اعتباری 17 میلیارد تومانی است.

فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه چهار میلیارد تومان از بودجه شهرستانی به منظور اتمام پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: تخصیص 11 میلیارد تومان اعتبار استانی طی جلساتی با مسئولان ارشد استانی مقرر شده است.

پورقاسمیان از بهره‌برداری پروژه بیمارستان آیت الله بروجردی در سال آینده خبر داد و افزود: در دیدار وزیر بهداشت و درمان از این بیمارستان مقرر شد، تجهیز این بیمارستان از بودجه و اعتبارات دولتی انجام شود.

وی با اشاره به بهره‌برداری مجموعه اورژانس بروجرد در روزهای اخیر، تاکید کرد: این مجموعه با همکاری خیرین مجمع سلامت این شهرستان احداث شده است.

فرماندار بروجرد با اشاره به کمبود فضای اورژانس بیمارستان‌های این شهرستان، یادآور شد: بهره‌برداری از مجموعه اورژانس رفع بخشی از نگرانی‌های مردم این شهرستان را به دنبال دارد.

پورقاسمیان با اشاره به برخورداری مجموعه اورژانس از 85 تخت، تصریح کرد: این مرکز بسیار پیشرفته نیاز درمانی این شهرستان را مرتفع می‌کند.

وی یکی از مشکلات دو بیمارستان شهید چمران و امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد را کمبود تجهیزات دانست و اضافه کرد:  تامین اعتبار به منظور تکمیل تجهیز این بیمارستان‌ها در کوتاه‌ترین زمان ضرورتی بیش از پیش دارد.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ها به منظور جذب اعتبار تکمیل تجهیز دو بیمارستان شهید چمران و امام خمینی(ره) این شهرستان انجام شده است.

پورقاسمیان با اشاره به لزوم رفع نواقص بیمارستان‎های شهرستان بروجرد، تاکید کرد: رفع این نواقص در گرو جذب اعتبارات لازم است.

وی یادآور شد: مسئولان شهرستان بروجرد با استفاده از ظرفیت خیرین به دنبال رفع مشکلات درمانی این شهرستان و نگرانی روستائیان و ساکنان بخش‌های تابعه هستند.

گفتنی است، دو بیمارستان شهرستان بروجرد قدمتی بیش از 50 و 100 ساله داشته و جوابگوی حجم بالای مراجعات بیماران نیستند.

همچنین بیمارستان آیت الله بروجردی این شهرستان که می‎تواند نقش خوبی در کاستن از تب تند مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان ایفا کند، تاکنون به بهره برداری نرسیده است.

بر این اساس ضرورت توجه ویژه به حوزه بیمار درمان بروجرد نیازمند عزم جدی مسئولان و بهره گیری حداکثری از ظرفیت‎های جامعه خیران است.

انتهای پیام/ 85012/ش30

آخرين بروز رساني ( ۲۱ آبان ۱۳۹۴ )
کاهش 27 درصدی جرائم در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: انواع جرائم در این شهرستان در هفت ماهه نخست سال جاری کاهشی 27 درصدی داشته است.

به گزارش فارس، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: اقدامات پیشگیرانه نیروی انتظامی بروجرد کاهش چشمگیر انواع جرم در این شهرستان را به دنبال داشته است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه نیروی انتظامی این شهرستان شامل طرح آموزش همگانی و هشدار پلیسی در مساجد و مدارس، راه‌اندازی گشت‌های آشکار رعد و افزایش گشت‌های فوریتی پلیس 110 است.

فرمانده انتظامی بروجرد ادامه داد: همکاری مردم شهرستان بروجرد با نیروی انتظامی این شهرستان در اجرای طرح‌های پاک‌سازی و انتظامی مطلوب بوده است.

دلیری با اشاره به گسترش جرائم اینترنتی در بروجرد، اضافه کرد: در روزهای اخیر سارق اینترنتی اقدام به سرقت 60 میلیون ریال از حساب یکی از شهروندان این شهرستان کرده است.

وی ادامه داد: بررسی‌های انجام شده توسط نیروی انتظامی این بار هم موفق بوده و شناسایی و به دام افتادن این سارق را به دنبال داشته است.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به محیط ناامن شبکه‎های اجتماعی و نرم‌افزارهای تلفن همراه، تاکید کرد: درخواست پلیس از کاربران اینترنتی به اشتراک نگذاشتن اطلاعات شخصی خود در فضای مجازی است.

دلیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی بروجرد در یک سال اخیر، یادآور شد: کاهش جرائم و افزایش 120 درصدی دستگیری خرده‌فروشان موادمخدر در هفت ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته گواهی بر این ادعا است.

فرمانده انتظامی بروجرد به دستگیری 34 معتاد پرخطر در این شهرستان در روزهای اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به نبود مکان نگهداری معتادان در شهرستان بروجرد این افراد پس از جمع‌آوری برای نگهداری به مرکز استان منتقل می‌شوند.

دلیری عنوان کرد: موقعیت جغرافیایی شهرستان بروجرد افزایش ورود موادمخدر به این شهرستان و به تبع افزایش آمار اعتیاد و خرده‎فروشی موادمخدر را به دنبال دارد.

وی تاکید کرد: کاهش چشمگیر و حداکثری جرائم در شهرستان بروجرد همکاری بیش از پیش مسئولان شهرستانی و فرهنگ‌سازی در این زمینه را می‌طلبد.

فرمانده انتظامی بروجرد بر ضرورت بیش از پیش مشارکت شهروندان با پلیس اشاره و تاکید کرد: رسانه‏‌های جمعی می‎توانند، با فعالیت‌های فرهنگی خود زمینه را برای تحقق این مهم فراهم کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ آبان ۱۳۹۴ )
یکی از پیشکسوتان مطبوعات بروجرد درگذشت

روزهای بروجرد- رضا شمس پیشکسوت عرصه مطبوعات بروجرد دار فانی را وداع گفت.رضا شمس پیشکسوت عرصه مطبوعات بروجرد

رضا شمس سال ها و در زمانی که هنوز مردم منتظر آمدن روزنامه از پایتخت در کنار دکه های روزنامه فروشی می ایستادند؛ دکه‌اش پر رونق تر بود.

وی که روزنامه خوانان و بویژه نشریات چاپی بروجرد با وی خاطرات فراوانی دارند در میان بدرقه اهالی رسانه در بروجرد به خانه ابدی شتافت.

"روزهای بروجرد" درگذشت رضا شمس پیشکسوت مطبوعات بروجرد را به تمامی اهالی رسانه و بویژه خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گوید.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ آبان ۱۳۹۴ )
اعضای هیات نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در بروجرد تعیین شدند
روزهای بروجرد- مسئول ستاد انتخابات بروجرد گفت: اعضای هیات نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان بروجرد تعیین شدند.

احمد گودرزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: لهراسب چهارمحالی، محمدرضا بوالحسنی و عباس افسری اعضای هیات نظارت بر انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی در بروجرد می باشند.

وی اظهار داشت: کمیته های اجرایی شامل امنیت و انتظامات، اطلاع رسانی، فناوری و پشتیبانی در فرمانداری ویژه بروجرد ساماندهی شده اند.

مسئول ستاد انتخابات بروجرد افزود: برنامه های انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی براساس روز شمار انتخابات اجرا می شوند.

وی گفت: کار بررسی صلاحیت نامزدها پس از ثبت نام و پایان مهلت قانونی نام نویسی در هیات های اجرایی و نظارتی استان لرستان انجام می شود.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به صورت همزمان هفتم اسفندماه امسال برگزار می شوند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ آبان ۱۳۹۴ )
لزوم اجرای تدریجی طرح ترافیک ساعتی در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد گفت: اجرای تدریجی طرح ترافیک ساعتی در هسته مرکزی این شهرستان لازم و ضروری است.

به گزارش فارس، علی ابراهیمی در صحن رسمی شورای اسلامی این شهرستان اظهار کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها پیش از اجرای طرح ترافیک در این شهرستان به منظور فرهنگ‌سازی لازم و ضروری است.

وی با اشاره به مشکلات ترافیکی شهرستان بروجرد، عنوان کرد: رفع این مشکلات نیازمند همکاری همه مسئولان امر در این زمینه است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد ادامه داد: اجرای مقطعی و نسبی طرح ترافیک در این شهرستان لازم و ضروری است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه بیشترین دغدغه کنونی در شهرستان بروجرد وجود خودروهای مسافر‌کش شخصی است، خاطرنشان کرد: به منظور رفع این معضل پلیس راهنمایی و رانندگی سه نیرو در اختیار سازمان تاکسیرانی قرار داده است.

وی دیگر مشکل ترافیکی شهرستان بروجرد را وجود خودروهای میوه فروش سیار دانست و تاکید کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته برخورد شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی با این افراد بی‎نتیجه بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد با اشاره به اینکه خودروهای تک سرنشین دیگر عامل ایجاد ترافیک در این شهرستان هستند، یادآور شد: جلوگیری از تردد این خودروها سهم عمده‌ای در کاهش ترافیک خیابان‌های هسته مرکزی این شهرستان ایفا می‌کند.

ابراهیمی با اشاره به لزوم کنترل همه خیابان‌های سطح شهرستان بروجرد، اضافه کرد: یکی از اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی در سال‎های اخیر استقرار نیرو در خیابان‌های حاشیه این شهرستان بوده است.

وی تاکید کرد: از دیگر اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد در سال‌های اخیر به منظور کاهش ترافیک خیابان‌های این شهرستان راه‎اندازی پلیس نامحسوس و پلیس دوچرخه‎سوار بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد به اجرای طرح ترافیک در سال‌های گذشته در این شهرستان اشاره و تصریح کرد: یکی از عوامل شکست این طرح عدم امتیاز به ناوگان حمل و نقل عمومی در آن بوده است.

ابراهیمی یادآور شد: برخورداری از ورودی و خروجی فراوان در شهرستان بروجرد مشکلاتی را در اجرای طرح ترافیک در آن به وجود می‌آورد.

وی ادامه داد: رفع مشکلات ترافیکی و اجرای دقیق طرح ترافیک در شهرستان بروجرد منوط به احداث پایانه مسافربری روستاهای اطراف این شهرستان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بروجرد عنوان کرد: رفع مشکل ترافیکی هسته مرکزی این شهرستان در گرو اجرای طرح ترافیکی ساعتی در یک لاین از این خیابان‌ها است.

ابراهیمی یادآور شد: در اجرای طرح ترافیک ساعتی شهرستان بروجرد تنها ورود خودروهای ناوگان عمومی آزاد است.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۴ )
پایانه مسافربری روستایی در شهرستان بروجرد احداث می‌شود
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر بروجرد گفت: پایانه مسافربری روستایی به منظور تسریع در تردد و کاهش ترافیک در شهرستان بروجرد احداث می‌شود.

به گزارش تسنیم، فرزانه کردی در جلسه شورای اسلامی این شهرستان اظهار داشت: برطرف کردن مشکلات ترافیکی هسته مرکزی شهرستان بروجرد نیازمند همکاری تمامی نهادهای مرتبط در سطح شهر به منظور اجرای درست و کارشناسانه طرح ترافیک در این شهرستان است.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی پیش از اجرای طرح ترافیک در این شهرستان افزود: اجرای طرح ترافیک در شرایط فعلی نیازمند استفاده از نظرات کارشناسان و بازدیدهای میدانی به منظور اجرای دقیق آن است چرا که در غیر این صورت احتمال درست اجرایی نشدن آن و شکست این طرح در نیمه‌راه وجود دارد.

رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر بروجرد با اشاره به اجرای ناموفق  آزمایشی این طرح در سنوات گذشته عنوان کرد: اجرای طرح ترافیک در شهرستان بروجرد پیش از هر اقدامی نیازمند فرهنگ‌سازی صحیح در میان شهروندان است تا از این طریق بتوان به راهکاری عملیاتی در اجرای آن دست‌ یافت.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به انتقادات صحیح مسئولان از اجرای این طرح در بروجرد بیان کرد: استفاده از تجربیات  انتقادات سازنده صاحب‌نظران در این حوزه می‌تواند راهکاری مفید در راستای اجرای درست طرح ترافیک بروجرد محسوب شود.

کردی با اشاره به اقداماتی که در سال‌های گذشته به منظور کاهش ترافیک در هسته مرکزی این شهرستان انجام‌شده است، تصریح کرد: احداث چندین فقره پل غیر هم‌سطح در شهرستان بروجرد با هدف کاهش ترافیک در برخی خیابان‌های پرتردد نتوانسته است از بار ترافیک این نواحی بکاهد.

وی با شاره به وجود برخی موانع قانونی در اجرای راه‌حل‌های کاهش ترافیک در این شهرستان خاطرنشان کرد: اقداماتی نظیر نصب پارکومتر در خیابان‌های هسته مرکزی بروجرد به منظور کاهش ترافیک با وجود مشکلات قانونی پیش رو اجرای چنین طرح‌های را با مشکل جدی مواجه کرده است.

رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر بروجرد با اشاره ضرورت تصویب طرح ترافیک در شورای اسلامی شهر بروجرد، گفت: تصویب این طرح از خواسته‌های مهم اعضای شورای شهر بروجرد است که به دقت در جلسات مربوط به آن پیگیری شده و تا حصول نتیجه مطلوب در دست اقدام است.

وی اظهار داشت: شهرداری بروجرد تلاش می‌کند با اجرای طرح پایش تصویری در برخی معابر پرتردد این شهرستان با اقدامی مؤثر در راستای کاهش مشکلات ترافیکی انجام دهد.

کردی از احداث پایانه مسافربری روستایی در شهرستان بروجرد خبر داد و افزود: شهرداری بروجرد به منظور کاهش ترافیک در برخی معابر توقفگاه وسایل نقلیه روستائیان است احداث این پایانه را در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۴ )
پروفسور پارسا: سن ابتلا به سرطان سینه در ایران پنج سال پایین تر از سن جهانی است
روزهای بروجرد- عضو هیات علمی مرکز سرطان شناسی ایران سرطان سینه را از شایع ترین سرطان هاپروفسور ناصر پارسا در میان زنان ایرانی دانست و گفت: سن ابتلا به سرطان در ایران پنج سال پایین تر از سن جهانی است. به گزارش ایرنا پروفسور ناصر پارسا در همایش تغذیه و پیشگیری از سرطان در کانون شهید رجایی بروجرد افزود: 22 زن از هر یکصد هزار زن ایرانی به سرطان سینه مبتلا می شوند. وی گفت: در حال حاضر به طور متوسط سن ابتلا به سرطان سینه در ایران بین 45 تا 55 سال است در حالیکه این سن در کشورهای غربی بین 50 تا 60 سال می باشد.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ آبان ۱۳۹۴ )
فاطمه هاشمی: با وجود راه اندازی بخش دیالیز در بروجرد، هنوز مجوز فعالیت صادر نشده است
روزهای بروجرد- مدیرعامل بنیاد بیماری‌های خاص ضمن اشاره به مشکلات درمانی مبتلایان به ام اس و سرطان در عین حال افزایش قیمت داروی بیماران تالاسمی را خلاف قانون دانست.

به گزارش ایسنا، فاطمه هاشمی  گفت: پیش از این داروهای بیماران تالاسمی رایگان بود اما متاسفانه در چند سال اخیر شاهدیم که به برخی از داروهای این بیماران هزینه تعلق گرفته است که البته این امر خلاف قانون است و بارها در این زمینه مکاتباتی را با وزارت بهداشت داشته‌ایم.

وی درباره بیماران ام اس نیز گفت: متاسفانه‌ ام اس جزو بیماری‌های خاص نیست اما با پیگیری‌هایی که بنیاد بیماری‌های خاص انجام داد، توانستیم داروهای این بیماران را تحت پوشش بیمه ببریم.

هاشمی افزود: همچنین بنیاد بیماری‌های خاص در پرداخت 30 درصد از «فرانشیز» سهم این بیماران به هر بیمار مراجعه‌کننده به بنیاد کمک می‌کند.

وی افزود: اما مشکل اساسی درباره بیماران ام اس و سرطانی، برند و قیمت‌های مختلف داروهاست و همین موضوع بیماران را سرگردان کرده است.

هاشمی در ادامه صحبتهایش به توزیع حدود 250 دستگاه دیالیز در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: همچنین نیازهای بیماران خاص در 15 استان را مورد بررسی قرار دادیم و این امری معمول است که هر سال انجام می‌دهیم.

وی افزود: دو بخش دیالیز نیز در شاهرود و بروجرد را راه‌اندازی کرده‌ایم اما متاسفانه هنوز وزارت بهداشت مجوز فعالیت را نداده است؛ بروکراسی و قوانین دست و پاگیر در این زمینه زیاد است. 
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۴ )
198 سانتیمتر فضای مطالعاتی به ازای هر 100 شهروند بروجردی وجود دارد
روزهای بروجرد- مدیر اداره امور کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد گفت: به ازای هر 100 شهروند بروجردی 198 سانتیمتر فضای مطالعاتی وجود دارد.

به گزارش ایرنا داود پهلوان در نشست خبری با اصحاب رسانه بروجرد در اداره امور کتابخانه های عمومی این شهرستان افزود: فضای مطالعاتی شهرستان بروجرد در صورت افتتاح کتابخانه استاد آیتی به 266 سانتی متر خواهد می رسد.

وی اظهار کرد: 65.5 جلد کتاب به ازای هر 100 شهروند بروجردی در کتابخانه های عمومی شهرستان وجود دارد.

مدیر اداره امور کتابخانه های بروجرد افزود: در حال حاضر 216 هزار و 143 جلد کتاب در کتابخانه های بروجرد وجود دارد و ماهانه بطور میانگین 20 هزار جلد کتاب به امانت داده می شود.

وی گفت: طبق سرانه استاندارد باید به ازای هر 25 هزار نفر جمعیت یک کتابخانه ایجاد شود که هم اکنون در بروجرد به ازای هر 27 هزار و 500 نفر یک کتابخانه داریم.

وی افزود: با احتساب کتابخانه زندان مرکزی بروجرد به سرانه استاندارد در زمینه وجود کتابخانه در این شهرستان رسیده ایم.

پهلوان با بیان اینکه 13 کتابخانه نهادی، مشارکتی و مستقل در شهرستان بروجرد وجود دارد، گفت: 11 قطعه زمین اهدایی با مساحت چهار هزار و 500 متر مربع دو قطعه زمین اهدایی در پارک رسالت و بلوار شهیدی به مساحت سه هزار و 600 متر مربع برای احداث کتابخانه در شهرستان بروجرد وجود دارد.

وی افزود: اگر طبق سند چشم انداز سال 1404 در این زمین ها کتابخانه احداث شود، سرانه فضای مطالعه در بروجرد به ازای هر 100 نفر به شش مترمربع خواهد رسید.

وی در خصوص وضعیت احداث دو کتابخانه باهنر و استاد آیتی بروجرد اظهار کرد: کتابخانه درجه یک استاد آیتی با مساحت دوهزار و 260 مترمربع و زیربنای یکهزار و 450 مترمربع، 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: این کتابخانه نیازمند 9 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار جهت پرداخت بدهی به پیمانکار است.

پهلوان گفت: کتابخانه شهید باهنر نیز با 820 مترمربع مساحت، 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امسال سه میلیارد ریال اعتبار برای ساخت آن مصوب شده است.

وی افزود: امید است با بهره برداری از این مرکز، مشکل 9 ساله اعضای قدیمی ترین کتابخانه استان لرستان برطرف شود.

مدیر اداره امور کتابخانه های بروجرد در خصوص گرامیداشت هفته کتاب در این شهرستان گفت: هفته کتاب از 24 آبان آغاز و تا یکم آذرماه ادامه دارد لذا به همین مناسبت عضوگیری کتابخانه ها در 24 آبان رایگان خواهد بود.

وی برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب در کتابخانه ها، زنگ انشاء مدارس و برگزاری جلسات نقد کتاب را از برنامه های هفته کتاب در بروجرد خواند و افزود: برگزاری مسابقات کتابخوانی رادیویی و شب شعر یار مهربان از دیگر برنامه های این هفته می باشند.

بگفته وی هم اکنون 11 هزار نفر عضو فعال در 13 کتابخانه شهرستان بروجرد وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۴ )
تدابیر لازم برای حضور مردم بروجرد در کنگره اربعین حسینی اندیشیده شده است
روزهای بروجرد- معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه بروجرد کنگره عظیم اربعین حسینی را نشان از وحدت و انسجام شیعیان دانست و گفت: تدابیر لازم برای حضور مردم بروجرد در این کنگره اندیشیده شده است.

احمد گودرزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: برگزاری کنگره و همایش بزرگ اربعین حسینی با حضور میلیونی شیعیان سراسر جهان باید همراه با شور و شعور باشد و منجر به عقب نشینی دشمن از مواضع خود شود.

وی گفت: طی مسافت 80 کیلومتری شیعیان در همایش عظیم پیاده روی تا کربلای معلی نشان از عشق و ارادت مسلمانان به حضرت سیدالشهدا(ع) و زنده نگه داشتن نهضت عاشورا بعد از 1400 سال است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه بروجرد اظهار کرد: جلسه ستاد برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی در تمام شهرستان ‎های کشور از جمله بروجرد با هدف برنامه ‎ریزی دقیق و مطلوب به منظور برگزاری هرچه باشکوه ‎تر این کنگره عظیم برگزار شده است.

وی افزود: تمام ادارات و نهادهای دولتی شهرستان بروجرد موظف به حضور در دو کمیته پشتیبانی و فرهنگی همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی هستند.

گودرزیان با بیان اینکه پیاده روی زائران فقط در کشور عراق انجام می ‎شود، تصریح کرد: پایانه ‎های مسافربری موظف به جابه جایی و انتقال این افراد با نرخ ‎های مصوب به شهرهای هم مرز با کشور عراق هستند.

وی افزود: ثبت نام علاقه مندان برای حضور در این همایش عظیم، رایگان و از طریق سایت های اینترنتی انجام می شود.

پیش بینی می شود حدود سه میلیون زائر از ایران اسلامی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از طریق مرزهای مهران، چزابه و شلمچه به عراق سفر کنند. 
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۴ )
نخستین همایش بزرگداشت علامه دهخدا در استان لرستان در بروجرد برگزار می شود

روزهای بروجرد- نخستین همایش بزرگداشت دهخدا در استان لرستان سیزدهم اسفند در بروجرد برگزار می شود.

مدیرگروه ادبیات فارسی آموزش وپرورش شهرستان بروجرد از برگزاری نخستین همایش بزرگداشت علامه دهخدا در تاریخ سیزدهم اسفندماه با حضور شخصیت های فرهنگی و ادبی در بروجرد خبر داد.
 
دکتر رضا آزادپور در گفت وگو با روزهای بروجرد گفت: به مناسبت شصدمین سالروز درگذشت این اسطوره ی فرهنگی به پیشنهاد اداره کل آموزش وپرورش استان لرستان و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی این همایش انشاالله روز پنج شنبه سیزدهم اسفند ماه سال جاری درگستره استان لرستان و به میزبانی شهرستان بروجرد برگزار می شود.

 وی افزود: شناساندن شخصیت علامه دهحدا به نسل جوان را از هدف های برگزاری این همایش عنوان کرد و گفت: مرحوم دهخدا بیشتر در بین فرهیختگان و دانشگاهیان شخصیتی شناخته شده بود

وی با بیان اینکه این شخصیت باید به نسل جوان و جامعه فرهنگی بیشترشناخته شود، گفت: علامه دهخدا به جز لغت نامه ی خود آثار گرانسنگ دیگری نیز از خود به جا گذاشته است که تنها مورد شناخت محققین و نسل قدیم بوده و کمتر مورد توجه و مطالعه نسل جوان قرار گرفته است.

وی با اشاره براینکه بیشتر مردم دهخدا را با لغت نامه او می شناسند ، گفت : این درحالی است که وی نگارش لغت نامه را از زمانی آغاز کرد که از فعالیت های سیاسی، اجتماعی و حرفه روزنامه نگاری محروم شده و در نوعی تبعید به سر می برد.

مدیرگروه ادبیات فارسی خاطرنشان کرد: وظیفه خود می دانیم در زمینه شناخت مفاخر ملی همچون علامه دهخدا بیشتر فعال باشیم؛ شاید در گذشته بنا به دلایلی کمتر به این زمینه پرداخته شده اما امروز باید این کم کاری جبران گردد.

وی با بیان اینکه در این همایش قطعا به ابعاد مختلف شخصیت دهخدا پرداخته خواهد شد،گفت: شاید نسل جوان ما آگاه نباشند که مرحوم دهخدا به جز اینکه یک شخصیت برجسته علمی و فرهنگی بود ، فردی برجسته سیاسی و ملی این سرزمین نیز محسوب می شود.

این مدرس و چهره فرهنگی همچنین یادآور شد: مرحوم دهخدا در 2 دوره حساس از تاریخ این سرزمین به عنوان تنها کاندیدای ریاست جمهوری ایران مطرح شد و فقط به این دلیل که جمهوری در آن دوره ها مجال تحقق نیافت، نام دهخدا به عنوان اولین رییس جمهوری ایران ثبت نشد. در واقع می توان گفت دهخدا اولین کسی بوده که نامش به عنوان کاندید ریاست جمهوری در ایران مطرح شد.

وی افزود: به زودی عناوین مقالات وسایر راه های ارتباطی به اطلاع عموم می رسد.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۸ آبان ۱۳۹۴ )
برپایی اولین نمایشگاه صنایع دستی چوبی «تاریخ بروجرد»
روزهای بروجرد- اولین نمایشگاه صنایع دستی چوبی (تاریخ بروجرد) ساخته دستان هنرمند چیره دست ( محمد گیوه کی) برپا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بروجرد، اولین نمایشگاه صنایع دستی چوبی (تاریخ بروجرد) متعلق به " محمد گیوه کی " برپا شد.

در این نمایشگاه بیش از ١٠٠ ابزار کاربردی در زندگی روزمره و صنایع کشاورزی ، صنعتی و ... مردم بروجرد که در بیش از ٧٠ سال پیش مورد استفاده آنان قرار می گرفته است ساخته و در معرض دید مردم قرار گرفته است .
 نمایشگاه صنایع دستی چوبی تاریخ بروجرد
این هنرمند چیره دست با ساخت این صنایع و ابزار کاربردی به زیبایی توانسته است زندگی روزمره ،  آداب و رسوم  و فولکلور مردم قدیم بروجرد  را به تصویر بکشد .

این نمایشگاه از شنبه ١٦ آبان ماه ٩٤ تا پنجشنبه ٢١ آبان ماه به مدت ٦ روز همه روزه بعدازظهرها از ساعت ١٦تا ١٩در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و علاقمندان می توانند بعد از ظهرها از این نمایشگاه واقع در خیابان  تختی بلوار استاد مهرداد اوستا – مجتمع فرهنگی و هنری دکتر عبدالحسین زرین کوب – نگارخانه استاد جواد بختیاری  دیدن نمایند .

 آثار صنایع دستی ساخته شده  " محمد گیوه کی" هنرمند چیره دست بروجردی از چوب بوده و ابزارالات کاربردی است که مردم حاضر بروجرد یا ندیده اند و یا دیگر زندگی عصر حاضر استفاده ای ندارد و ابزارالات الکترونیکی جایگزین آن شده اند و ایشان با مراجعه به مردان کهنسال بروجردی که خاطرات گذشته را همچون گنجینه ای در سینه حفظ نموده اند تلاش نموده تا این ابزارالات را در قطع کوچک ولی کاربردی بازسازی نماید و در معرض دید علاقمندان به هنر صنایع دستی و نجاری  مردم قرار دهد  .
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۴ )
15 تن برنج خارجی قاچاق در بروجرد کشف شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: 15 تن برنج خارجی قاچاق در بروجرد کشف و یک دستگاه کامیون توقیف شد.

به گزارش تسنیم، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان لرستان، سرهنگ علیرضا دلیری، فرمانده انتظامی بروجرد اظهار داشت: یک دستگاه کامیون توقیف و 15 تن برنج خارجی قاچاق در این شهرستان کشف شد.

وی افزود: در راستای طرح تشدید مبارزه با کالای قاچاق در این شهرستان، در محور آزاد راه بروجرد- اراک یک دستگاه کامیون کمپرسی مشکوک توقیف شد.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: در بازرسی از کمپرسی، مقدار 15 تن برنج خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی که از استان‌های هم‌جوار به غرب کشور بارگیری شده بود توقیف شد.

وی ارزش محموله مکشوفه را 900 میلیون ریال اعلام و بیان کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و به دادسرا معرفی شد.

انهدام باند سارقان منزل و مغازه در رومشکان

سرهنگ کرم حسین سپهوند اظهار داشت: سه سارق منزل و مغازه با 12 فقره سرقت در این شهرستان دستگیرشدند.

وی افزود: در راستای افزایش احساس امنیت در سطح  این شهرستان، طرح مبارزه با سرقت با تلاش پلیس آگاهی و کلانتری رومشکان اجرا شد.

فرمانده انتظامی رومشکان با بیان اینکه مأموران این فرماندهی در اجرای این طرح موفق شدند، یک باند سه‌ نفره سارق را شناسایی و عناصر آن را دستگیر کنند، عنوان کرد: سارقان به 12 فقره انواع سرقت اعتراف و همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

دستگیری جاعل اسناد و کشف انواع مهرهای جعلی در خرم‌آباد

سرهنگ علی امرایی، اظهار داشت: یک نفر  جاعل دستگیر و انواع مهرهای جعلی در شهرستان خرم‌آباد کشف شد.

وی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی از جاعلان حرفه‌ای سابقه‌دار در امر تهیه و ساخت اوراق، اسناد و مهرهای جعلی ادارات و شرکت‌ها فعالیت دارد، مراتب در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری آگاهی استان  قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی لرستان عنوان کرد: پس از بررسی‌های به‌ عمل‌ آمده و اقدامات فنی، ضمن هماهنگی با مقام  قضایی، متهم در منزلش دستگیر و در بازرسی از منزل وی تعدادی مهر، اوراق، اسناد و مدارک جعلی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه متهم با توجه به دلایل و مدارک کشف‌ شده به بزه ارتکابی معترف شد، بیان کرد: متهم با پرونده متشکله به مقام قضایی معرفی و با قرار صادره روانه زندان شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ آبان ۱۳۹۴ )
مسئول بهزیستی بروجرد: تسهیلات 10 میلیون تومانی به معتادان رها شده از بند اعتیاد اعطا می‌شود
روزهای بروجرد- رئیس اداره بهزیستی بروجرد گفت: در این شهرستان تسهیلات 10 میلیون تومانی در اختیار معتادن رها شده از بند اعتیاد قرار داده می‌شود.

به گزارش فارس، کرم‌رضا پیردایه در کمیسیون پیشگیری از مواد مخدر در این شهرستان اظهار کرد: 35 درصد اعتبارات بهزیستی این شهرستان به ایجاد اشتغال در میان معتادان رها شده از بند اعتیاد اختصاص داده شده است.

وی عنوان کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری 70 معتاد رها شده از بند اعتیاد شهرستان بروجرد به منظور دریافت تسهیلات خود اشتغالی به بانک‌های این شهرستان معرفی شده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد تصریح کرد: تسهیلات خود اشتغالی به معتادان رها شده از بند اعتیاد دارای مدرک فنی و حرفه‌ای این شهرستان اعطاء می‌شود.

در ادامه مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد گفت: دو جلسه آموزش پیشگیری از مواد مخدر برای مددجویان این نهاد حمایتی در این شهرستان برگزار شده است.

علی معظمی‌گودرزی اظهار کرد: جلسات مذکور با حضور 294 مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد برگزار شده است.

وی عنوان کرد: در این دوره‌های آموزشی از اساتید دانشگاه‌ها استفاده و نکاتی به شرکت کنندگان در این دوره‌ها گوشزد شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد با اشاره به هزینه بالای بستری معتادان در برخی کمپ‌های این شهرستان، ادامه داد: این نهاد حمایتی آمادگی پرداخت نیمی از هزینه بستری فرزندان معتاد زیر پوشش در کمپ‌های این شهرستان را دارد.

معظمی گودرزی یادآور شد: همچنین این نهاد حمایتی آمادگی تحت پوشش قرار دادن خانواده‌های معتاد دستگیر شده با بیش از یک سال زندانی را دارد.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش بروجرد اظهار کرد: استفاده از ظرفیت خیرین به منظور نگهداری معتادان در کمپ‌های این شهرستان لازم و ضروری است.

جمشید ابوالفتحی افزود: اجرای هر طرح نیازمند سه فاکتور امکانات و اعتبارات، مدیریت و پیگیری اجرا است.

وی با اشاره به شناسایی 60 مدرسه در معرض آسیب اجتماعی در شهرستان بروجرد، تاکید کرد: استفاده از کارشناسان و روانشناسان به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این مدارس در دستور کار قرار دارد.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد خاطرنشان کرد: این اداره آمادگی در اختیار گذاشتن مکانی به منظور اجرای برنامه‌های گروه‌های NA در این شهرستان را دارد.

ابوالفتحی ادامه داد: جمع‌آوری و نگهداری از معتادان پر خطر در این شهرستان نیازمند همکاری همه مسئولان امر در این زمینه است.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ آبان ۱۳۹۴ )
انتقاد بهرام بیرانوند از سخنان رئیس جمهور در نمایشگاه مطبوعات
روزهای بروجرد- عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنان رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات عامل جدایی دولت و رسانه‌هاست، گفت: آقای روحانی متناسب با جایگاه خود حرف بزند.

بهرام بیرانوند عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر با انتقاد از سخنان رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، این سخنان را عامل جدایی بین دولت و رسانه‌ها دانست و گفت: رئیس‌جمهور در جایگاه دوم مملکت قرار دارد و نماینده همه ملت است، لذا در اظهارنظرها باید متناسب با جایگاه خود حرف بزند.

وی با اشاره به اینکه حرمت امامزاده را متولی آن نگه می‌دارد، افزود: جایگاه رئیس‌جمهور به واسطه رأی ملت و تنفیذ رهبری تعیین می‌شود و آقای روحانی باید شأن این جایگاه را نگه دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: ورود رئیس‌جمهور به موضوعات این‌چنینی و تاخت و تاز در رسانه‌های منتقد باعث می‌شود که این اظهارات پاسخ داشته باشد و معلوم نیست پاسخ‌ها خوشایند رئیس‌جمهور باشد یا نباشد.

بیرانوند گفت: آقای رئیس‌جمهور مدت‌های مدیدی است که خط تخریب منتقدان را تعقیب می‌کند. وقتی منتقدان مذاکرات را بیسواد و کاسب‌کار خواند، از همان روز تخریب منتقدان شروع شد.

این نماینده مجلس افزود: آدم کاسب‌کار از تحریم استفاده می‌کند در حالی که منتقدان می‌گویند چرا تحریم‌ها بعد از مذاکرات لغو نمی‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ آبان ۱۳۹۴ )
مدیر کل حج و زیارت لرستان معرفی شد
روزهای بروجرد- با حضور رییس سازمان حج و زیارت ،محمد خسروی به عنوان مدیر کل حج وزیارت لرستان معرفی شد.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی در این مراسم با اشاره به اینکه در آموزه های دینی ما نگاه به خدمت نگاهی به جوهر و جایگاه خدمت است گفت: قرار گرفتن در موقعیت خدمت رسانی همیشه باید به گونه ای باشد که آن امانت را به بهترین نحو به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی گفت: یک نوع نگاه به جایگاه خدمت نگاهی فرصت طلبانه برای ارتقای منافع شخصی است که این نوع خدمت مورد نظر و تاکید ما نیست ضمن اینکه در سازمان حج و زیارت تمامی دست اندرکاران خود را خدمتگذار زائرین خانه خدا می دانند و هر سمتی در این حیطه در واقع یک بار مسئولیت سنگین به شمار می رود.

اوحدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فاجعه تلخ منا گفت: در این فاجعه طی یک روز هفت هزار نفر از مسلمانان کشته می شوند در حالیکه سکوت سنگینی بر مجامعی که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند حکم فرما می شود و هیچ کدام جرات سخن گفتن در مورد این فاجعه را ندارند و تنها صدای رسا ، صدای جمهوری اسلامی بود.

وی با اشاره به شباهت این فاجعه به واقعه کربلا گفت: شهدای کربلا در اوج تشنگی به شهادت رسیدن و جان باختگان فاجعه منا نیز در نهایت مظلومیت و در ازدحام جمعیتی که وارد در یک مسیر می شوند جان خود را از دست می دهند.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه کار شناسایی و انتقال اجساد 400 نفر از جان باختگان فاجعه منا به کشور از بین هفت هزار جان باخته این فاجعه ، انجام شد افزود: هنوز 25نفر از زائرین خانه خدا مفقود هستند که چهار نفر از آنها مربوط به شهرستان بروجرد در استان لرستان است که احتمال می دهیم جز دفن شدگان در مکه باشند.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ آبان ۱۳۹۴ )
هفت نشریه بروجرد در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور حضور دارند
روزهای بروجرد- مسوول امور مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: هفت نشریه این شهرستان در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور حضور دارند.

نادر ارجمندی در گفت و گو با ایرنا افزود: نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور از 17 تا 23 آبان ماه به مدت یک هفته در مصلی امام خمینی(ره) تهران برپا است.

وی اظهار کرد: پنج شماره آخر نشریات و یک نسخه به انتخاب مدیر مسوولان نشریات تابش بروجرد، سفیر قلم، فرهنگ، پیغام، نسیم، شمیم و آفتاب شهر بروجرد به این نمایشگاه ارسال شده است.

مسوول امور مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد افزود: شرکت نشریات بروجرد در این نمایشگاه فرصت خوبی است تا با شیوه های نوین نگارش و محتوا در این زمینه آشنا شوند.

وی گفت: نشریات بروجرد نیاز به کار حرفه ای و آموزش بیشتری دارند و باید نسبت به تشکیل هیات تحریریه و ارتقای ظرفیت رسانه ای خود برای رقابت با سایر رسانه ها اقدام کنند.

امسال حدود ٧٠٠ رسانه در قالب گروه های عمومی و خانواده، دین و اندیشه، فرهنگی و هنری، سیاسی و اقتصادی، آموزشی تخصصی، محلی و منطقه ای، موسسات مطبوعاتی، روزنامه ها و خبرگزاری ها در قالب ٦٠٠ غرفه با شعار 'نقد منصفانه، پاسخ مسوولانه' در نمایشگاه مطبوعات حضور دارند.

نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور از ١٧ تا 23 آبان به مدت یک هفته از ساعت ٩ تا ٢٠ در مصلی امام خمینی(ره) تهران برپا است.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ آبان ۱۳۹۴ )
جریمه نقدی برای دست‌فروشان کالاهای غیر مجاز در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعزیرات حکومتی بروجرد گفت: دست‌فروشان کالاهای غیر مجاز در بروجرد بر اساس ضوابط قانونی جریمه نقدی برای آن‌ها اعمال می‌شود.

به گزارش تسنیم، کیومرث حسن‌پور در کارگروه قاچاق کالا و ارز این شهرستان، اظهار داشت: عرضه و فروش انواع سوخت خودروها خارج از ضوابط قانونی قاچاق محسوب شده و با عرضه کنندگان بر اساس مفاد قانونی مقابله می‌شود.

وی افزود: پیش از اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مقابله با عرضه کنندگان سوخت قاچاق بسیار ضعیف انجام می‌شد اما هم‌ زمان با اصلاح این قانون که در آن به‌ صراحت قید شده در صورتی‌ که قصد تجارت در خرید و فروش سوخت در میان باشد و انتفاعی برای فرد داشته باشد، می‌توان با آن مقابله کرد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی بروجرد با اشاره به اعمال جریمه بر اساس ضوابط قانونی، عنوان کرد: اعمال جریمه از دو تا چهار برابر و ضبط کالا به‌ نفع دولت از جمله جریمه‌های قید شده در این قانون است که ظرف چند روز آینده قطعی و لازم‌الاجرا است.

وی بیان کرد: در صورتی‌ که فرآورده‌های نفتی به‌ قصد تجارت فروخته شود قاچاق تلقی می‌شود و جریمه نقدی از دو تا چهار برابر کالای قاچاق به آن تعلق می‌گیرد و شرکت نفت موظف است سوخت کشف‌شده از قاچاقچیان سوخت را تحویل بگیرد.

حسن‌پور تصریح کرد: کالای قاچاق در هر حوزه‌ای که مرتبط با ادارات آن باشد، ادارت نامبرده موظف به ضبط و تعیین تکلیف آن‌ها هستند.

وی اعمال جریمه‌های نقدی را از جمله راه‌های مقابله با قاچاقچیان کالا دانست و گفت: بر این اساس ضرورت دارد نسبت به مقابله با قاچاقچیان کالا در این شهرستان برخورد قضایی مناسب اعمال شود.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی بروجرد با اشاره به عرضه برخی کالاهای غیرمجاز در قالب دست‌فروشی، خاطر نشان کرد: بر اساس قانون اصلاح نظام صنفی افرادی که اقدام به عرضه کالاهای غیرمجاز اعم از سیار و ثابت می‌کنند مشمول این قانون و جرائم در نظر گرفته‌شده برای آن می‌شوند.

وی با بیان اینکه کالایی تحت عنوان دسته دوم کالای قاچاق تلقی می‌شود، اظهار داشت: تلاش می‌شود اگر واحد صنفی اقدام به عرضه لباس دسته دوم کند، تحت عنوان عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با این‌گونه واحدهای صنفی برخورد شود.

حسن‌پور افزود: عرضه انواع البسه به صوت نو و یا دسته دوم در قالب دست‌فروشی و خارج از ضوابط قاچاق محسوب می‌شود و قانون‌گذار می‌تواند با این افراد مقابله کرده و اجناس آن‌ها را ضبط کند و به میزان دو تا چهار برابر کالای ضبط‌ شده جریمه نقدی شامل آن می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۴ )
منتخبان سوگواره «عکس عاشورایی» در بروجرد معرفی شدند
روزهای بروجرد- مراسم اختتامیه « نخستین سوگواره عکس عاشورایی بروجرد» با اعلام بهترین ها برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد، مراسم اعلام نتایج و اهدای جوایز « نخستین سوگواره عکس عاشورایی بروجرد» در تالار مجتمع فرهنگی و هنری دکتر عبدالحسین زرین کوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد با اعلام بهترین ها و تجلیل از آنان برگزار شد .

«نخستین سوگواره عکس عاشورایی بروجرد » با محوریت نگاه آزاد به عزاداری های مردمی و مجالس سوگواری سرور و سالار شهیدان و با نگاه ویژه به موضوع فرهنگ عمومی – فرهنگ عاشورایی در سه بخش برگزار شد :
 
سوگواره عکس عاشورایی با نگاه ویژه به موضوع فرهنگ عمومی- فرهنگ عاشورایی در سه بخش عکاسی با دوربین حرفه ای، عکاسی با دوربین نیمه حرفه ای و خانگی و عکاسی با دوربین تلفن همراه برگزار شد.
 
در طول برگزاری این سوگواره ٥٤٦ عکس از ٢٧٣ شهروند بروجردی با اعلام فراخوان عمومی جهت دعوت از علاقه مندان به شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال شد.
 
از میان آثار رسیده به این سوگواره پس از بازبینی اولیه داوران  ٣٧٢ عکس از ١٢٥ نفر به بخش مسابقه راه یافتند که ٢٧ اثر از این تعداد انتخاب و تجلیل شدند.
 
 داوری این سوگواره را  استاد"علی منیری" و استاد "رضا یوسفی" بهترین ها را انتخاب و برگزیدگان در سه بخش نگاه جوان، نگاه عاشورایی و بخش حرفه ای انتخاب و جایزه گرفتند.
 
همچنین جایزه ویژه سوگواره به "سیاوش صلاحی" رسید تا عکس وی عنوان برتر نخستین سوگواره عکس عاشورایی بروجرد را کسب کند.
 
این سوگواره با مشارکت دفتر امام جمعه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره ورزش و جوانان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد، شورای اسلامی شهر بروجرد و موسسه فرهنگی و هنری (شهر ایما) برگزار شد.
در این مراسم جمعی از مسوولین ادارات و هنرمندان و عکاسان بروجردی در این آیین حضور داشتند.
 
 
اسامی برگزیدگان :

الف/برندگان بخش نگاه جوان :
سعید نقوی
علی جهانگیری پور
آرش جاوید
مهسا سوداگر
امیر حسین معصومی
امین نقوی
فائزه زالی
فرشاد شالچی
محمد صادق گلبادی
علیرضا احمدی
سید معیاد مهدوی
آرزو گودرزی
اشکان صناعی
سحر منادی
هانیه دس تام
آریابد  ثقلینی
بهرنگ محبوبی
مهسا جاوید
ابوالفضل ساکی
زهرا فرهادی
 
ب/برندگان بخش نگاه عاشورایی :
سینا صحرایی
محمد قربانعلی
محمد الوان پور
 
ج/برندگان بخش حرفه ای :
سیما سوداگر
عباس رحمتی
سیاوش حمیدی
 
د/برندگان بخش ویژه هیأت داوران :
سیاوش صلاحی
 

آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۴ )
وجود سه واحد عرضه لباس دست دوم خارجی در بروجرد
روزهای بروجرد- معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بروجرد گفت: سه واحد عرضه البسه دست دوم خارجی در این شهرستان وجود دارد.

به گزارش فارس، احمد گودرزیان در کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان اظهار کرد: برخورد با عرضه کنندگان کالای قاچاق در این شهرستان نیازمند همکاری بیش از پیش مسئولان امر در این زمینه است.

وی با اشاره به انواع موارد قاچاق کالا در کشور، عنوان کرد: عرضه داروهای قاچاق در عطاری‌ها، لباس‌های دست دوم خارجی و لوازم آرایشی غیرمجاز در شهرستان بروجرد بیش از سایر کالاهای قاچاق مشهود است.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار بروجرد افزود: با همکاری ادارات صنعت، معدن و تجارت و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با عطاری‌های فاقد مجوز و عرضه کنندگان داروهای غیرمجاز در این شهرستان برخورد شده است.

گودرزیان با اشاره به اینکه عطاری‌های شهرستان بروجرد اقدام به عرضه داروهای غیرمجاز تقویت حافظه به دانش‌آموزان و دانشجویان می‌کنند، یادآور شد: برخورد جدی با متخلفان در این رابطه در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به وجود 53 واحد عطاری در شهرستان بروجرد، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از این واحدها فاقد مجوز قانونی هستند.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بروجرد ادامه داد: برخورد با عرضه کنندگان البسه دست دوم خارجی در این شهرستان ضرورتی بیش از پیش دارد.

گودرزیان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها به منظور  فرهنگسازی و جلوگیری از استفاده البسه دست دوم خارجی در شهرستان بروجرد لازم و ضروری است.

وی عنوان کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد موظف به ارائه اخطار به عرضه کنندگان البسه دست دوم خارجی در این شهرستان و در صورت عدم توجه به اخطار برخورد قانونی با آنها است.  

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بروجرد با اشاره به اهمیت انجام فعالیت‌هایی در راستای اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و دولت، خاطرنشان کرد:  قاچاق کالا یکی از موارد مخرب در اقتصاد کشور و اقتصاد مقاومتی است.

گودرزیان با اشاره به لزوم جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی در شهرستان بروجرد، تاکید کرد: در این راستا طرح پیمایش ناوگان حمل و نقل دیزلی از ابتدای مهر ماه در این شهرستان اجرایی شده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۴ )
دستگيری عامل برداشت حساب بانكی در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد از دستگيری سارق در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ سرهنگ دلیری گفت: در پی مراجعه یک شهروند بروجردی به پلیس فتا این شهرستان، مبنی بر برداشت 60 میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانكی‎اش، پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور كار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده از حساب مالباخته مشخص شد برداشت به صورت خرید شارژ تلفن همراه انجام شده است.

وی گفت: پس از انجام تحقیقات تخصصی در نهایت فرد متخلف شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ دلیری گفت: متهم با پرونده متشكله راهی مراجع قضایی شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۴ )
استاندارلرستان: فقرمطالبه گری یکی از موانع توسعه لرستان است
روزهای بروجرد- استاندار لرستان فقر مطالبه گری را یکی از موانع توسعه این استان یاد کرد و گفت: افکار عمومی در گذشته نتوانسته امکانات زیربنایی و زیرساختی را مطالبه گری کند.

هوشنگ بازوند روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در لرستان گرفتار فقر مطالبه گری هستیم و افکار عمومی بایستی طرح های زیرساختی و اساسی را مطالبه گری نمایند جون توسعه واقعی با ایجاد امکانات زیربنایی و زیرساختی فراهم می شود.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در هدایت افکار عمومی گفت : رسانه ها بایستی افکار عمومی را به کمک توسعه بیاورند و با هدایت آنان مطالبات زیربنایی و زیرساختی را مطرح کنند و همگام با افکار عمومی در جهت توسعه حرکت نمایند .

بازوند همچنین گفت : رسانه ها باید کمک کنند افکار عمومی لرستان از فقر مطالبه گری خارج شود و اگر مطالبه گری به صورت فقیرانه و سطحی باشد رسانه ها از ارائه آن خودداری کنند چون در صورت ارائه برای مردم عادت می شود.

استاندار لرستان خاطر نشان کرد : خبرهای منفی کمکی به توسعه لرستان نخواهد کرد و نباید از انتشار خبرهای منفی خوشحال باشیم بلکه رسانه ها باید فضای مثبت را منعکس کنند و اگر بخواهند فضا را منفی جلوه دهند قطعا در توسعه با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی معتقد است : رسانه ها بایستی افکار عمومی را به کمک توسعه بیاورند چون با کمک افکار عمومی است که توسعه صورت می گیرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۴ )
هشت شکارچی متخلف در بروجرد دستگیر شدند
روزهای بروجرد- رییس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد از شناتسایی و دستگیری هشت شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد.

مصطفی مصطفی در جمع خبرنگاران بروجرد افزود: از این تعداد پنج شکارچی در اشترینان و روزتاهای اطراف و سه شکارچی در بازار پرنده فروشان توسط نیروهای یگان حفاظت محجیط زیست بروجرد شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: از این افراد ادوات شکار و 15 قطعه پرنده سهره کشف و ضبط شده و پرونده متخلفان برای رسیدگی بیشتر به مراجع قضایی ارجاع شده است.

وی اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست بروجرد حوزه نظارت و بازرسیهای خود را افزایش داده و با گشت و کنترل شبانه روزی در مناطق شکاری و زیستگاههای جانوران بومی و مهاجر، با هر گونه سود جویی و تخلف برخورد می نمایند.

وی با اشاره به آغاز فصل مهاجرت پرندگان از شهروندان و به ویژه روستاییان خواست تا محیط طبیعی را برای جانوران بومی منطقه و پرندگان مهاجری که به زودی وارد شهرستان می شود، نا امن نکنند و به تامین غذای این جانوران نیز کمک کنند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۴ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.