۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۴   ۱۵:۰۹    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
مصالح ساختمانی تولیدشده در آجرپزی‌های بروجرد استاندارد نیست
روزهای بروجرد- رئیس اداره استاندارد شهرستان بروجرد گفت: از مجموع ۳۰ کارخانه آجرپزی فعال در بروجرد هیچکدام پروانه استاندارد ندارد، به عبارت دیگر مصالح ساختمانی تولید شده در این کارگاه‌ها فاقد استانداردهای لازم هستند.

عنایت شرفی در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: براساس مصوبه قانونی سال 1386 مبنی بر الزام واحدهای تولید مصالح ساختمانی نسبت به استاندارد اجباری تولیدات خود، واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی موظف به دریافت پروانه استاندارد هستند.
وی با استناد به ماده 9 مجموعه قوانین سازمان استاندارد ملی ایران، افزود: تولید و عرضه کالای مشمول استاندارد بدون داشتن علامت استاندارد غیرقانونی است و باید با متخلفان برخورد قانونی شود.
رئیس اداره استاندارد شهرستان بروجرد با اشاره به اخطارهای پی‌در‌پی به صاحبان 27 واحد تولید مصالح ساختمانی در بروجرد، بیان کرد: با توجه به اهمال آن‌ها در زمینه استانداردسازی مصالح ساختمانی، برخی از این واحدها به مقامات قضایی معرفی شده‌اند تا برابر قانون با آن‌ها رفتار شود.

وی با ضعیف‌خواندن روند اجباری کردن استاندارد در این شهرستان، عنوان کرد: تنها سه واحد بتن آماده، کارخانه تولید شن و ماسه و بلوک سقفی پلی‌استایرن دارای پروانه استاندارد در شهرستان بروجرد مشغول به فعالیت هستند.
شرفی خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل توزیع بیش از حد مجاز این محصولات و نیز در دسترس بودن مصالح غیراستاندارد، شهروندان بروجردی بخش اعظم مصالح ساختمانی موردنیاز خود را از محصولات فاقد استاندارد تهیه می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که بخش اعظم مصالح ساختمانی استفاده شده در بروجرد، غیراستاندارد هستند، تصریح کرد: به عبارت دیگر با احتساب این‌که بخش اعظم مصالح به کار رفته در ساختمان‌های بروجرد از این مصالح تاًمین شود، در این صورت نزدیک به 90 درصد مصالح به کار رفته در ساختمان‌ها غیراستاندارد هستند.

رئیس اداره استاندارد شهرستان بروجرد با اشاره به این‌که استفاده از مصالح استاندارد نیازمند همکاری عمومی است، گفت: یکی از دلایل عمده عرضه محصولات و مصالح غیراستاندارد در این شهرستان مطالبه عمومی در راستای استفاده از این مصالح است که برخی به دلیل قیمت کمتر آن‌ها نسبت به مصالح دارای برچسب استاندارد، استفاده از این محصولات به صورت مطالبه عمومی تبدیل شده است.

وی افزود: رعایت استانداردهای لازم و نیز استفاده از برچسب استاندارد بر روی کالاهای ارائه شده توسط واحدهای تولیدی برای عرضه در بازار هدف ضروری است، هرچند تولید کننده‌ها ادعا داشته باشند کالای تولیدی توسط واحد آن‌ها دارای کیفیت لازم و قابل رقابت با کالاهای استاندارد شده باشند اما اگر این کالاها فاقد برچسب استاندارد باشند از توزیع آن‌ها ممانعت می‌شود.

شرفی با اشاره به این‌که کشور ایران بر روی کمربند زلزله قرار دارد، بیان کرد: ضرورت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد آن هم برای شهر زلزله‌خیزی نظیر شهرستان بروجرد ضرورتی انکارناپذیراست که تاکنون با وجود اخطارهای مکرر به واحدهای تولیدی و عرضه‌کننده این محصولات، نادیده گرفته شده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ فروردين ۱۳۹۴ )
قصه کمبود اعتباری که هر سال برای ساخت دو کتابخانه بروجرد تکرار می شود
روزهای بروجرد- به رغم توصیه های فراوان مسوولان در خصوص توسعه و ترویج کتابخوانی و همچنین تلاش آنها برای فرهنگ سازی هرچه بیشتر در این حوزه، دو کتابخانه عمومی شهرستان بروجرد سال هاست برای تکمیل با قصه تکراری کمبود اعتبار مواجه می شوند.

به گزارش ایرنا طی سال های گذشته مسوولان شهرستان بروجرد با برگزاری جلسات انجمن کتابخانه ها و همچنین ارایه راهکارها و طرح های نوین مانند طرح کتاب من، بلوتوث، نرم افزارهای جدید و طرح جذب رایگان درصدد افزایش اعضای کتابخوان و ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه هستند.

از سویی دیگر طرح های فرهنگی تاثیرگذار در این حوزه مانند دو کتابخانه عمومی بروجرد چشم انتظار بودجه برای ساخت و بهره برداری هستند ولی امید اهالی مطالعه و فرهنگ بروجرد با توجه به تزریق اعتبارات ناچیز و قطره چکانی هر سال به نا امیدی تبدیل می شود.

بخش هایی از کتابخانه شهید باهنر بروجرد به عنوان قدیمی ترین و غنی ترین کتابخانه عمومی لرستان از سال 1385 در اثر زلزله آسیب دید و 9 سال است که اعضای این کتابخانه در مکان های استیجاری نامناسب مشغول مطالعه هستند و گنجینه غنی آن هرسال با هزینه های بالا از مکانی به مکان دیگر منتقل می شود.

این کتابخانه شهریورماه 1386 به منظور مقاوم سازی تخلیه موقت شد و مقرر گردید که تا پایان همان سال مقاوم سازی و مورد استفاده قرار گیرد اما از آنجا که به نظر کارشناسان فنداسیون و پی ساختمان مشکل داشت، این مکان برای تخریب و بازسازی دوباره معرفی شد.

متاسفانه به دلیل عدم تخصیص به موقع اعتبارات و عدم پیگیری مسوولان مربوطه و کارفرما، این مکان بی استفاده ماند و تا سال 1389 جزو طرح های عمرانی، دوباره کلنگ زنی شد و مقرر گردید تا سال 1391 به اداره بهره بردار یعنی نهاد کتابخانه های عمومی تحویل داده شود.

عدم بودجه کافی، نوسانات حاکم در بازار، اعتراض پیمانکاران و لغو قراردادها باعث شد تکمیل این پروژه بار دیگر به تعویق بیافتد.

کتابخانه درجه یک بروجرد واقع در شهرک اندیشه بروجرد نیز که سال 1387 کلنگ زنی شد قرار بود سال 1391 به اداره کتابخانه های عمومی تحویل داده شود ولی این کتابخانه نیز به دلیل عدم تزریق اعتبارات همچنان نیمه تمام است.

این کتابخانه به عنوان تنها کتابخانه درجه یک استان لرستان نیز مانند دیگر کتابخانه بروجرد در صف بودجه قرار گرفت و به رغم اینکه کمتر از 10 درصد از عملیات احداث آن باقی مانده به دلیل نبود اعتبار، نیمه تمام باقی مانده است.

مدیر اداره امور کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد در این خصوص گفت: کار ساخت دو کتابخانه عمومی بروجرد با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.

داود پهلوان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا مساحت کتابخانه درجه یک بروجرد را حدود دو هزار و 600 مترمربع و کتابخانه شهید باهنر را حدود 410 مترمربع عنوان کرد و افزود: حدود 70 درصد اعتبار پروژه های ساخت این کتابخانه ها تاکنون تخصیص یافته است.

وی گفت: تاکنون چهار میلیارد و 500 میلیون ریال برای ساخت کتابخانه درجه یک و دو میلیارد و 520 میلیون ریال برای ساخت کتابخانه شهید باهنر تخصیص یافته است.

وی کارفرمای ساخت این کتابخانه ها را اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و بهره بردار آن را اداره کتابخانه های عمومی بروجرد عنوان کرد و اظهار داشت: اعتباراتی که در سال های گذشته به این دو پروژه تخصیص یافته ناچیز بوده و غالبا صرف بدهی پیمانکاران شده است و هربار اتمام اعتبارات، عملیات احداث کتابخانه ها را با تعطیلی مواجه کرده است.

بگفته وی این کتابخانه ها در آستانه افتتاح هستند و امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم، این کتابخانه ها تا نیمه نخست سال جاری به بهره برداری برسند.

وی با اشاره به وجود پنج کتابخانه عمومی و پنج کتابخانه مشارکتی با بیش از 241 هزار جلد کتاب در بروجرد افزود: با بهره برداری از دو کتابخانه بروجرد، مطالعه کنندگان از فضایی مناسب و استاندارد برای کتابخوانی بهره مند خواهند شد.

آخرين بروز رساني ( ۲۸ فروردين ۱۳۹۴ )
سارقان اموال ادارات دولتی بروجرد در دام پلیس افتادند
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: چهار سارق اموال ادارات دولتی و مدارس بروجرد در دام پلیس گرفتار شدند.

سرهنگ علیرضا دلیری در نشست خبری با اصحاب رسانه بروجرد در فرماندهی انتظامی این شهرستان افزود: این سارقان از ادارات و مدارس روستایی بروجرد تجهیزاتی نظیر کامپیوتر سرقت می کردند.

وی اظهار داشت: اموال مسروقه از ادارات آب و فاضلاب، آزمایشگاه خاک شناسی، مدرسه آوای علم شهر بروجرد و مدارس روستاهای گنجینه، اسدخانی و بزازنا سرقت شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد افزود: دو نفر مال خر که اموال مسروقه را از سارقان خریداری می کردند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

وی در تشریح عملکرد فعالیت های پلیس از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: وقوع جرم در شهرستان بروجرد نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد کاهش داشته است.

سرهنگ دلیری افزود: تشکیل قرارگاه نوروزی پیشگیری از سرقت در ایام نوروز باعث شد که استان لرستان در کاهش آمار جرم در کشور از رتبه شش به رتبه 19 ارتقا یابد.

وی با اشاره به کشف 104 درصدی جرایم از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار داشت: نزاع دسته جمعی در شهرستان بروجرد به میزان 40 درصد کاهش و کشف سلاح های غیرمجاز به میزان 275 درصد افزایش یافت.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد با اشاره به نقش شهروندان در بالا رفتن امنیت اجتماعی افزود: دستگیری مجرمان شهرستان بروجرد با اجرای سه طرح پاکسازی و ارتقای امنیت اجتماعی 86 درصد افزایش یافت.

آخرين بروز رساني ( ۲۷ فروردين ۱۳۹۴ )
زمین‌های بلا استفاده آموزش‌ و‌ پرورش بروجرد تعیین‌تکلیف شوند‌‌
روزهای بروجرد- مدیر آموزش‌ و‌ پرورش بروجرد گفت: تسریع در تعیین‌تکلیف زمین‌های بلا استفاده این اداره در شهر ضروری است و با اجاره این زمین‌ها یا ساخت و تبدیل آن‌ها به مجتمع‌های اقامتی می‌توان یک منبع درآمد پایدار برای این اداره ایجاد کرد.

به گزارش تسنیم، جمشید ابوالفتحی در جلسه شورای آموزش‌و‌پرورش این شهرستان اظهار داشت: در هفته گرامیداشت مقام معلم از 68 معلم نمونه این شهرستان با اهدای هدایایی تقدیر می‌شود.

وی از تعمیر و بازسازی مدارس فرسوده این شهرستان خبر داد و افزود: به همت خیران مدرسه‌ساز و آموزش‌و‌پرورش بروجرد در نقاط مختلف این شهرستان به ویژه روستاهایی که از نظر امکانات آموزشی با کمبودهایی مواجه بودند، 90 مدرسه شناسایی، تجهیز و بازسازی شدند.
مدیر آموزش‌ و‌ پرورش بروجرد از توزیع بیش از یک میلیون لیوان شیر در بین دانش‌آموزان این شهرستان خبر داد و بیان کرد: سال گذشته بیش 190 هزار پاکت شیر در مدارس روستایی این شهرستان توزیع شد که سهم هر دانش‌آموز شهری 50 لیوان و هر دانش‌آموز روستایی 15 پاکت شیر بوده است.

وی با اشاره به برنامه‌های این اداره در راستای ارتقای معدل و کسب رتبه‌های برتر آزمون سراسری در سال جاری، عنوان کرد: در سال گذشته دانش‌آموزان بروجردی با افت نسبی معدل مواجه شدند که این روند حاصلی از کسب رتبه‌های برتر کنکور سراسری برای آن‌ها نداشت که با توجه به ضرورت اهمیت و شناسایی دلایل افت معدل دانش‌آموزان کارگروه‌های تخصصی تشکیل شده و کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموزان برگزار شد.

ابوالفتحی از برگزاری بیش از 60 نمایشگاه مختلف در مدارس این شهرستان با عناوین مختلف خبر داد و خاطرنشان کرد: کسب رتبه اول المپیاد ورزشی و رتبه برتر کشور، رتبه برتر فعالیت‌های قرآنی، موفقیت‌های عدیده در جشنواره جابر‌بن‌حیان در کشور و رتبه برتر کشور در مسابقات موشک‌های آبی تنها بخش‌هایی از موفقیت‌های کسب شده توسط دانش‌آموزان بروجردی در سال گذشته است.

وی افزود: سال گذشته یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار به منظور اصلاح و نوسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس دریافت شده است.

مدیر آموزش‌ و‌ پرورش بروجرد با تأکید بر فوریت تعیین‌تکلیف زمین‌های بلا استفاده این اداره در شهر، اظهار داشت: با اجاره این زمین‌ها یا ساخت و تبدیل آن‌ها به مجتمع‌های اقامتی می‌توان یک منبع درآمد پایدار برای این اداره ایجاد کرده و بخشی از هزینه‌های آموزش‌و‌پرورش این شهرستان را از این محل تأمین کرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ فروردين ۱۳۹۴ )
تجمع جمعی از معلمان بروجرد در اعتراض به تبعیض + تصاویر

روزهای بروجرد- جمعی از معلمان شهرستان بروجرد در اعتراض به تبعیض در نظام هماهنگ پرداخت در اداره آموزش و پرورش بروجرد تجمع آرام برگزار کردند.

در این گردهمایی جمعی از فرهنگیان با خواندن قطعنامه‌ای از دولت درخواست اجرای قانون نظام هماهنگ پرداخت در مورد معلمان را داشتند و نسبت به تبعیض بین فرهنگیان و دیگر کارکنان دولت اعتراض کردند.

تجمع جمعی از معلمان بروجرد در اعتراض به تبعیض 

تجمع جمعی از معلمان بروجرد در اعتراض به تبعیض 

تجمع جمعی از معلمان بروجرد در اعتراض به تبعیض 

تجمع جمعی از معلمان بروجرد در اعتراض به تبعیض 

تجمع جمعی از معلمان بروجرد در اعتراض به تبعیض 

 تجمع جمعی از معلمان بروجرد در اعتراض به تبعیض


 
آخرين بروز رساني ( ۲۷ فروردين ۱۳۹۴ )
آلودگی هوا در بروجرد 10 برابر حد مجاز است
روزهای بروجرد- رییس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد گفت: هم اکنون میزان آلودگی هوا در بروجرد به دلیل وجود ریزگردها، 10 برابر حد مجاز است.

امیر ساکت در گفت و گو با ایرنا افزود: این آلودگی ناشی از ریزگردهای استان های جنوبی است که استان های همجوار را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد اظهار داشت: در صورت بارش باران میزان این ذرات به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

وی به شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان، بیماران قلبی و تنفسی توصیه کرد تا از تردد غیر ضروری پرهیز و از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

ساکت افزود: شهروندان در صورت تردد در شهر از ماسک های استاندارد استفاده نمایند.

رییس اداره هواشناسی بروجرد دید افقی در بروجرد را کمتر از دو کیلومتر اعلام کرد و گفت: برای امروز وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

بهروز یاراحمدی افزود: امیدواریم سامانه بارشی که تا یکشنبه هفته آینده در منطقه فعال است، شهرستان بروجرد را در بر بگیرد تا آلودگی و ریزگردهای معلق در هوا را از بین ببرد.

وی اظهار داشت: در صورت عدم بارش باران تا دو سه روز آینده شاهد آلودگی هوا خواهیم بود.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ فروردين ۱۳۹۴ )
فرماندار بروجرد: پروژه راه‌آهن بروجرد 31 فروردین ماه کلنگ زده می شود
روزهای بروجرد- رماندار بروجرد گفت: با پیگیری مجدانه مسئولان این شهرستان در آخرین روز فروردین ماه سال جاری کلنگ احداث ایستگاه راه‌آهن به زمین زده می‌‏شود.
 
به گزارش فارس، مسلم پورقاسمیان در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: شهرستان بروجرد با دارا بودن جمعیت تقریبی 400 هزار نفر مستعد احداث زیرساخت‏‌های حمل و نقل همچون راه‌آهن و فرودگاه است.

وی با اشاره به لزوم پیگیری مطالبات به حق مردم بروجرد در احداث راه‌آهنی که بتواند این شهرستان را به خطوط ریلی متصل کند، افزود: همت و پیگیری مردم در کنار مسئولان اجرایی این شهرستان تا چند روز آینده به ثمر می‌‏رسد و ایستگاه راه‌آهن بروجرد به زودی به خطوط ریلی کشور و از آنجا به خطوط ریلی حمل و نقل بین‌المللی متصل می‏‌شود.

فرماندار بروجرد فعالیت حساب شده در این حوزه را تضمین‌کننده آینده‏‌ای روشن برای جامعه توصیف و بیان کرد: آنچه امروز از منظر کارشناسان امر به عنوان مهم‏‌ترین برنامه توسعه کشور در حوزه‏‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... چالش برانگیز و قابل توجه در همه ابعاد است، مقوله آموزش و به موازات آن پرورش خلاق در حوزه‌های مدنظر جوامع بشری است، چرا که تا این مهم محقق نشود، نمی‏‌توان پیش‌برد اهداف کشور را در آینده منطقی دانست.

پورقاسمیان تلاش پیگیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد در کسب رتبه‏‌های استانی و کشور را قابل تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: کسب چندین عنوان برتر در حوزه‌‏های مختلف علمی توسط دانش‌آموزان فرهیخته این شهرستان و نیز شرکت در جشنواره‌‏های مختلف علمی، فرهنگی و هنری نشان دهنده، عزم جدی مسئولان این نهاد آموزشی در رسیدن به جایگاه برتر شهرستان بروجرد است.

وی با اشاره به مهم‌ترین موفقیت‎های به دست آمده توسط دانش‌‏آموزان بروجردی در حوزه‏‌های متعدد، عنوان کرد: کسب عنوان برتر کشور در برگزاری یادواره شهدای دانش‌‏آموز، برگزاری جشنواره‌‏های مختلف در موضوعات گوناگون و نیز بررسی مشکلات دانش‌‏آموزان در زمینه‌‏های تربیتی می‏‌تواند نویدبخش آینده روشن برای فردای دانش‏‌آموزان این شهرستان باشد.

فرماندار بروجرد با تاکید بر ادامه پیگیری مجدانه مسئولان در ساخت و تجهیز مدارس این شهرستان، گفت: بسیاری از مدارس بروجرد نیاز به تجهیز و نوسازی دارد که تلاش می‏‌شود با تصویب مصوبات قانونی از محل‏‌های پیش‌بینی شده، برای نوسازی مدارس این هزینه‌ها تامین شود.

پورقاسمیان با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در بازسازی برخی مدارس این شهرستان، اظهار کرد: اعتبارات عمرانی این نهاد آموزشی به تنهایی جوابگوی هزینه‌‏های جاری آن نیست، بنابراین لازم است با بهره‌‏گیری از مشارکت دیگر نهادها همچون شهرداری در کنار بخش خصوصی ساخت و ساز زمین‎های متعلق به آموزش و پرورش به منظور ایجاد یک منبع درآمد با سرعت انجام شود.

آخرين بروز رساني ( ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ )
توضیح هتل زاگرس بروجرد درباره‌ی حصار کشی جاده‌ی تپه‌ چغا
روزهای بروجرد- در پی درج خبری درباره‌ی حصار کشی جاده‌ای که بر دور تپه‌ی چغا احداث شده است روابط عمومی هتل زاگرس بروجرد توضیحات زیر را برای روزهای بروجرد ارسال نموده که متن کامل آن را در ادامه می خوانید.
 
مدیریت محترم سایت روزهای بروجرد
با سلام
احتراماً ضمن تشکر از زحمات شما، متن ذیل مربوط به موضوع مطرح شده به منظور رفع ابهام همشهریان و بازدید کنندگان گرامی می‌‏باشد. خواهشمند است عنایت فرموده منتشر فرمایید.

حصار مورد نظر، محدوده زمین هتل زاگرس که در تملک کانون جهانگردی و اتومبیلرانی(ج.ا.ا) است را مشخص می‌‏کند و طبیعتاً آن قسمت از جاده مذکور که در حد فاصل دو حصار واقع شده نیز متعلق به مالک است.

لازم به ذکر است که مردم و گردشگران سرمایه ‏های ارزشمند مجموعه هتل زاگرس می‏‌باشند و حصارِ مشخص کننده محدوده تحت مالکیت هتل اخیراً بنا نشده و ساخت آن مربوط به سال‏های نخستین آغاز به کار مجموعه بوده که خود گواه بر تلاش در جهت حفظ امنیت هرچه بیشتر گردشگران مقیم در هتل می‌‏باشد.
با تشکر
 
روابط عمومی هتل زاگرس بروجرد

آخرين بروز رساني ( ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ )
ممنوعیت اکران فیلم "ایران برگر" در بروجرد و خرم آباد تصمیم وزارت فرهنگ نبوده است
روزهای بروجرد- معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی احتمال داد برخی مسئولان استانی به دلیل حساسیت‌های منطقه‌ای،عدم اکران فیلم تصمیم به ممنوعیت اکران "ایران برگر" در برخی شهرهای استان لرستان گرفته باشند. او از مخالفت وزارت ارشاد با چنین ممنوعیت‌هایی خبر داد.‌

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خانه ملت درباره تصمیم مدیران فرهنگی استان لرستان برای عدم اکران "ایران برگر" در شهرهای خرم آباد و بروجرد گفت: ممنوعیت اکران "ایران برگر" در برخی شهرهای استان لرستان تصمیم رسمی وزارت ارشاد نبوده و این وزارتخانه با این ممنوعیت مخالف است و احتمال دارد برخی مسئولان استانی به دلیل حساسیت‌های منطقه‌ای، این اقدام را انجام داده باشند که آن هم با گفتگو قابل حل است.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فیلم "ایران برگر" از فیلم های پرمخاطب اکران نوروزی بوده است، گفت: این فیلم مورد استقبال مردم قرار گرفته و بخش اعظمی از گیشه را به خود اختصاص داده؛ لذا اگر فیلمی در قالب طنز، برخی واقعیت های اجتماعی را به گویش یا زبان اقوام مختلف کشوربیان کند، صرفا به این معنا نیست که به قومیت یا قشر و گروه خاصی توهین شده باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه شخصا این فیلم را دیده ، عنوان کرد: اینکه یک فیلم با گویش یا لهجه خاصی ساخته شود، به معنای جسارت یا توهین به آن لهجه و فرهنگ نیست بلکه بیانگر تنوع فرهنگ در سطح کشور است که موجب این تنوع زبانی نیز شده است.

نوش آبادی تنوع زبان و گویش در ایران را یک امتیاز دانست و افزود: این مسأله که ملت ایران با وجود تنوع فرهنگی، زبانی و گویشی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند، یک امتیاز است و نیازی نیست گروهی در این زمینه نگران باشند.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ )
بهرام بیرانوند: هاشمی حداقل از سال 62‌ اعتقادی به ادامه دفاع مقدس نداشت و می‌خواست جنگ را خاتمه دهد
روزهای بروجرد- عضو مجمع نمایندگان استان لرستان گفت: رفتار امام خمینی (ره) پس از قبول قطعنامه تأییدکننده خاطره هاشمی رفسنجانی نیست‌.بهرام بیرانوند: هاشمی حداقل از سال 62‌ اعتقادی به ادامه دفاع مقدس نداشته و  می‌خواست جنگ را خاتمه دهد

بهرام بیرانوند در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی در همایش بانوی انقلاب، اظهار داشت: صحبت‌های هاشمی رفسنجانی مبنی بر ظلم‌ها، زندانی‌ها، سرکوب‌های بی‌جا و حقوق ضایع‌شده مردم ارائه یک تصویر بسیار مخدوش از جامعه جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: هاشمی رفسنجانی چند دوره ریاست جمهوری و مجلس را بر عهده داشته‌ و به‌طور یقین می‌داند که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در جهت تحقق حقوق مردم نوشته و به تصویب رسیده است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با اشاره به مبارزه نظام با مفسدان اقتصادی عنوان کرد: ساختارها در نظام جمهوری اسلامی ایران برای اجرایی کردن قانون اساسی است اما اگر منظور هاشمی رفسنجانی از ظلم‌ها، زندانی‌ها، سرکوب‌های بی‌جا و حقوق ضایع‌شده مردم، برخورد با آقازاده، رانت‌خوار و رشوه‌گیر است باید گفته شود برخورد با مفسدان اقتصادی خواست همه مردم است.

بیرانوند با اشاره به سخنان هاشمی رفسنجانی در مورد قطعنامه 598 و جام زهر تصریح کرد: هاشمی رفسنجانی حداقل از سال 62‌ اعتقادی به ادامه دفاع مقدس نداشته و به استناد خاطراتش می‌خواستند جنگ را با بودن صدام خاتمه دهند.

وی با اشاره به صحبت هاشمی‌رفسنجانی که عنوان کرد «امام (ره) به این نتیجه رسید که باید تا قبل از خودشان جنگ را تمام کند البته گفتند جام زهر را نوشیدم اما دو سه ماه پس از جنگ به خود من گفتند که جام زهر برای من شیرین شد» خاطرنشان کرد: منش امام خمینی (ره) پس از قبول قطعنامه تأییدکننده این خاطره هاشمی رفسنجانی نیست.

نماینده مردم بروجرد واشترینان در مجلس اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) می‌تواند محور امیدی برای مردم باشد از همین‌رو معتقدیم حضرت امام خمینی (ره) و ارثیه ایشان، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت‌فقیه است. مجموعه موارث به‌جامانده از امام خمینی (ره) کانون دلگرمی برای مردم است.

وی با اشاره به سخنان هاشمی رفسنجانی که گفته است «اگر می‌بینید برخی از خشک‌مقدس‌ها و دلواپسان اذیت می‌کنند، همان‌هایی هستند که قبلاً امام را هم اذیت می‌کردند» عنوان کرد: دلواپسان نگران مذاکرات هسته‌ای و نتایج آن هستند و از طرفی سال 68 این افراد نبوده‌اند بنابراین دلواپسان مذاکرات هسته‌ای چگونه 26‌سال قبل از امام خمینی (ره) را اذیت کردند.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ )
99 درصد آلودگی آب آشامیدنی بروجرد برطرف شد
روزهای بروجرد- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بروجرد گفت: هم اکنون 99 درصد آلودگی آب آشامیدنی شهر بروجرد که ناشی از بارندگی های شدید روزهای گذشته در بروجرد بود، برطرف شده است.

حبیب اله حدادی در گفت و گو با ایرنا افزود: آب آشامیدنی شهر بروجرد و روستاهای فیال، شیخ میری و قلعه نظام از رود گلرود تامین می شود که به دلیل بارندگی های شدید روزهای گذشته این آب کدر شده بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بروجرد گفت: آب آشامیدنی شهر بروجرد برای رفع آلودگی از چاه های نصیرآباد تامین شد.

وی افزود: وضعیت آب روستاهای فیال، شیخ میری و قلعه نظام نیز در حال بهبود است.

حدادی مصرف روزانه آب در بروجرد را 60 هزار مترمکعب عنوان کرد و افزود: حق آبه این شهر 270 لیتر بر ثانیه است که 220 لیتر از این میزان مصرف می شود.

بارش شدید باران در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری موجب گل آلود شدن آب رودها و چشمه های تامین کننده آب آشامیدنی شهر بروجرد و برخی از روستاهای این شهرستان شد.

این بارندگی همچنین موجب آبگرفتگی معابر و خیابان های شهر بروجرد شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ )
بارش باران در سال زراعی جاری در بروجرد به 400 میلیمتر رسید
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: باتوجه به بارش های شدید باران در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری میزان بارش باران در سال زراعی جاری 4/4 درصد افزایش یافت.

رضا امینی در گفت و گو با ایرنا میزان بارش باران در سال زراعی گذشته در بروجرد را 395 میلیمتر عنوان کرد و افزود: این میزان در سال زراعی جاری به 399/5 میلیمتر رسیده است.

وی میزان بارش بلند مدت سال زراعی جاری را 380 میلیمتر عنوان کرد و گفت: بارش باران در روزهای یکشنبه و دوشنبه بسیار به موقع بود و هیچ خسارتی نداشت.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به خوشحالی کشاورزان از بارندگی های اخیر افزود: این بارندگی برای زمین های کشاورزی مناسب بود.

وی اظهار کرد: در صورتی که در اردیبهشت ماه شاهد دو نوبت بارش باران باشیم بدون شک سالی پربار از نظر تولید محصولات کشاورزی خواهیم داشت.

امینی مجموع اراضی کشاورزی این شهرستان را 68 هزارهکتار عنوان کرد و گفت: نیمی از این اراضی، آبی و نیمی دیگر به صورت دیم می باشند.

وی مجموع اراضی گندم آبی و دیم این شهرستان را 15 هزار و 600 هکتار و اراضی جو را هشت هزار و 500 هکتارعنوان کرد.

شهرستان بروجرد دارای 15 هزار هکتار اراضی باغی است.

آخرين بروز رساني ( ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ )
مدیرعامل نساجی بروجرد: به دلیل مصرف پوشاک خارجی دور تازه‌ای از اخراج کارگران صنایع نساجی شروع شده است
روزهای بروجرد- مدیرعامل نساجی بروجرد با بیان اینکه بیکاری کارگران ایرانی نتیجه واردات بی‌رویه کالاست، گفت: با آغاز سال ۹۴ دور تازه‌ای از اخراج کارگران صنایع نساجی شروع شده که علت اصلی آن تشدید مصرف پوشاک خارجی از سوی مردم است.
به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، محمد محسن مظاهری با اشاره به اینکه صنعت نساجی در خیلی از کشورهای در حال توسعه و همچنین توسعه یافته به‌عنوان موتور محرک اشتغال و اقتصاد است، گفت: بسیاری از کشورهای توسعه یافته از صنعت نساجی به‌عنوان یک ابزار و تکنولوژی مفید بهره‌مند می‌شوند.
 
 وی ادامه داد: اهمیتی که این صنعت در بخش اشتغال برای کشور می‌تواند داشته باشد، بسیار زیاد است؛ اما متأسفانه واردات بی‌رویه پوشاک و کالاهای نساجی باعث شده این صنعت رو به افول برود. صنعت نساجی در حال حاضر تحت ﺳﺎزﻣﺎن ﺗﺠﺎرت ﺟﻬﺎﻧﻲ در حال فعالیت است و شرایط سهل الوصول و آسان و انواع راه‌های قانونی و غیرقانونی واردات پوشاک و کالاهای نساجی باعث شده است این صنعت در حال حاضر بر مبنای این موضوع حرکت کند.
 
 مظاهری با بیان اینکه متأسفانه قاچاق و واردات در این صنعت زیاد است، گفت: این مسئله باعث می‌شود کالاهای بدون کیفیت از کشورهای شرق آسیا و پاکستان، هند، چین و اندونزی وارد کشور شود و بدون هیچ فرهنگ سازی به اسم کالای ایرانی در کشور به فروش برسد و کالای داخلی به اسم کالای خارجی و برند به فروش می‌رسد.
 
مدیرعامل نساجی بروجرد با اشاره به واردات بی‌رویه کالا، سهل الوصول بودن کالای وارداتی و غیرقانونی گفت: متأسفانه بسیاری از واحدها در سال 94 واحد خود را راه اندازی نکردند. اگر هم راه اندازی کرده‌اند بخش زیادی از نیروهای خود را تعدیل کرده‌اند.
 
 وی با بیان اینکه مشکلات صنعت نساجی اگر کارشناسی شود، دیده خواهد شد کمترین معوقات و مشکلات با صنعت نساجی است، ادامه داد: عدم تأمین سرمایه از سوی بانک‌ها برای صنعت نساجی مشکلی است که باز هم موجب تعدیل نیروی زیاد شده است. این روزها صنعت نساجی با کمبود نقدینگی، رکود فروش محصولات و بهره‌های سنگین بانکی روبه‌رو است که در این رابطه دولت باید تدبیر مناسبی را اتخاذ کند.
 
 مظاهری با بیان اینکه رونق تولید داخلی نیازمند حمایت همه‌جانبه دستگاه‌‌ها و ایجاد یک فرهنگ سازی مناسب است، افزود: باید همزمان و به‌موازات بحث تأمین سرمایه و تأمین امنیت سرمایه گذاری، برای بخش خصوصی، چه داخلی و چه خارجی یعنی سرمایه گذاری در صنعت شود و تأمین امنیت این است که قاچاق کالای قانونی و غیرقانونی کنترل و نظارت شود. سرمایه گذاری ایجاد شود. زمانی که سرمایه گذاری ایجاد شود به بحث فرهنگ سازی و تبلیغات نزدیک می‌شویم، تا با اطلاع رسانی به مصرف کننده به او گوشزد کنیم کالایی که مصرف می‌کنید ایرانی است اما به اسم کالای خارجی به شما می‌رسد. این موضوع نیاز به اطلاع رسانی دقیق دارد.
 
 وی با اشاره به صحبت‌های وزیر صنعت مبنی بر اینکه تابلوهای تبلیغاتی داخل بزرگراه‌ها باید دراختیار تولیدکنندگان قرار گیرد افزود: رسانه ملی باید اطلاع رسانی راجع به کیفیت را به مردم داشته باشد،در حال حاضر حدود 3هزار نفر در روند گروه زندگی مشغول فعالیت هستند. گروه زندگی متشکل از کارخانجات نساجی بروجرد است که بزرگ‌ترین کارخانه نساجی در خاورمیانه به شمار می‌رود و از 6 کارخانه تولیدی تشکیل می‌شود.
 
 مظاهری با بیان اینکه اما با مشکلات متعدد امکان تعدیل نیرو وجود دارد، اظهار کرد: با روند فعلی امکان کاهش ظرفیت وجود دارد، زمانی که ظرفیت کاهش یابد، امکان تعدیل نیرو بیشتر می‌شود. در حال حاضر ظرفیت حدود 70 درصد توان است که اگر واردات به روند فعلی ادامه‌دار باشد،‌ مجبور به کاهش تولید هستیم که این موضوع تنها به کارگر لطمه می‌زند.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ )
پیگیری بهرام بیرانوند در مورد جاده تپه چغای بروجرد

روزهای بروجرد- در پی انتشار مطلبی با عنوان " جاده‌ی گم شده‌ی تپه چغا! " در روزهای بروجرد، بهرام بیرانوند نماینده محترم بروجرد با پیگیری این خبر طی نامه‌ایی از استاندار لرستان خواستار رسیدگی به این موضوع شده است.

در همین رابطه کاوه گودرزی مسئول دفتر ایشان در گفتگوی با روزهای بروجرد اظهار داشت: جناب آقای بیرانوند پس از مشاهده این خبر و جهت پیگیری این مطالبه به حق مردمی اقدام به پیگیری و مکاتبه با استاندار محترم لرستان نموده‌اند که امیدواریم این امر منتهی به نتیجه و باز شدن و آماده سازی مسیر گردد.

گفتنی است هتل زاگرس بروجرد در اقدامی تعجب برانگیز اقدام به حصارکشی قسمتی از مسیر جاده تپه چغا نموده که این اقدام، امکان تردد را از مردم و گردشگران گرفته است.

 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ )
فرماندار ویژه بروجرد: متکدیان از معابر شهری بروجرد جمع‌آوری شوند
روزهای بروجرد- فرماندار ویژه بروجرد گفت: متکدیان در خیابان‌ها و معابر شهری بروجرد، آلوده‌کننده سیمای شهر هستند که باید جمع‌آوری شوند.

به گزارش تسنیم، مسلم پور قاسمیان در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: حفظ شعائر اسلامی اصلی‌ترین مطالبه مردم در راستای تحقق شعار امسال است.

وی لازمه ایجاد احساس رضایت میان آحاد جامعه را پایبندی مسئولان به این مهم دانست و افزود: القاء حس رضایتمندی در جامعه در صورتی بروز می‌کند که مردم با اطمینان خاطر به فعالیت‌های مسئولان بنگرند و این مهم زمانی اتفاق می‌افتد که مردم به عملکرد مجموعه دولت خوش‌بین باشند.

فرماندار ویژه بروجرد با تأکید بر برنامه‌ریزی صحیح و منطقی به‌منظور افزایش کارکردهای فرهنگی در جامعه، بیان کرد: پیگیری مطالبات مردم از طریق برگزاری جلسات با عنوان دیدار رودررو توسط مسئولان امر می‌تواند به رفع بسیاری از نواقص احتمالی در شهرستان بروجرد کمک بسزایی کند.

پور قاسمیان از برنامه‌ریزی به‌منظور مراجعه مسئولان به مساجد محلات مختلف خبر داد و عنوان کرد: می‌توان از طریق گفت‌وگوی مستقیم در اماکن عمومی نظیر مساجد، به‌صورت کامل در جریان مشکلات مردم قرار گرفت و بخشی از مطالبات آن‌ها را در این دیدارها برآورده کرد.

وی با تأکید بر تلاش مضاعف مسئولان دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق شعار سال خاطرنشان کرد: به‌کارگیری ایده‌های نو و قابل‌اجرا در این زمینه و نیز حضور مسئولان همراه و هم گام با مردم در تمامی فعالیت‌های اجتماعی نظیر شرکت در نماز وحدت‌بخش جمعه می‌تواند مردم را دلگرم و به ادامه راه امیدوار سازد.

فرماندار ویژه بروجرد بر لزوم ارائه گزارش در راستای خدمت‌رسانی بهینه به مردم تأکید کرد و گفت: می‌توان از طریق ارتباط مستمر با مردم در راستای بیان فعالیت‌های کاری مسئولان و ارائه گزارش عملکرد به آن‌ها با حضور در اجتماعات مردمی معبر امیدی برای شهروندان در افزایش اعتماد آن‌ها به مسئولین اجرایی شهر ایجاد کرد.

پور قاسمیان با انتقاد از روند طولانی شدن مطالبات مردم در برخی از دستگاه‌های اجرایی، اظهار داشت: دیدار رودررو با مردم در اماکن عمومی همچون مصلاهای نماز جمعه علاوه بر اینکه از تعدد مراجعات مردمی به ادارات برای رفع مشکلات آن‌ها می‌کاهد سبب رضایتمندی آن‌ها در بیان و پیگیری مشکلاتشان می‌شود.

وی وجود متکدیان در خیابان‌ها و معابر شهری را آلوده‌کننده سیمای شهر دانست و افزود: این امر حجم وسیعی از اعتراضات مردمی را به دنبال داشته است که در سال جدید باهمت بیشتری در رفع این معضل فراگیر در شهرستان بروجرد تلاش می‌کنیم.
فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به اینکه بیشتر متکدیان خیابانی با فریب مردم و باوجود تمکن مالی اقدام به تکدیگری در سطح شهر می‌کنند، بیان کرد: پس از جمع‌آوری و غربالگری این افراد با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری و بهزیستی مشخص شد اغلب این افراد هیچ‌گونه مشکل مالی و یا جسمانی ندارند و با این کار سعی در فریب افکار عمومی دارند.

پور قاسمیان از شناسایی افراد نیازمند خبر داد و عنوان کرد: همزمان با جمع‌آوری متکدیان افراد نیازمند شناسایی‌شده و نسبت به معرفی آن‌ها به نهادهای خدمات‌رسانی همچون کمیته امداد و بهزیستی اقدام شده است.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به نوسان قیمت مرغ در این شهرستان، خاطرنشان کرد: چند نرخی بودن قیمت مرغ در این شهرستان ناهماهنگی‌هایی را در قیمت‌ها به وجود آورد که خود سبب نارضایتی مردم شد بنابراین با جدیت تمام مسئولان دستگاه‌های مرتبط باید نسبت به رفع آن کوشا باشند.

پور قاسمیان با تقدیر از تعامل خوب و سازنده اصحاب رسانه با مجموعه عوامل اجرایی در این شهرستان گفت: در سال جاری آغاز عملیات اجرایی چند پروژه مهم عمرانی در دستور کار مجموعه مدیریتی شهرستان بروجرد قرار دارد بنابراین می‌توان از طریق این تعامل خوب رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق شعار سال و تقویت همدلی و هم‌زبانی بین دولت و ملت تلاش مضاعف کرد.

آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ )
بیش از237 هزار جلد کتاب سال 93 در بروجرد به امانت داده شد
روزهای بروجرد- رییس اداره امور کتابخانه های عمومی بروجرد گفت: 237 هزار و 368 جلد کتاب در سال 1393 به اعضای کتابخانه های عمومی این شهرستان امانت داده شد.

داود پهلوان در گفت و گو با ایرنا افزد: 180 هزار جلد از این کتاب ها به بیرون و 57 هزار و 368 جلد در داخل کتابخانه ها به امانت داده شد.

وی تعداد مراجعه کنندگان به کتابخانه های عمومی بروجرد را در سال گذشته یک میلیون و 11 هزار و 840 نفر عنوان کرد و افزود: 605 هزار نفر از این تعداد زن و مابقی مرد بودند.

وی عضویت 12 هزار نفر در کتابخانه های شهرستان بروجرد در سال گذشته را یادآور شد و گفت: شش هزار و 750 نفر از این تعداد زن و پنج هزار و 250 نفر مرد بودند.

پهلوان اظهار داشت: بیش از پنج هزار نفر از اینترنت و کافی نت، چهار هزار و 500 نفر از نمایه نشریات و بیش از 10 هزار نفر از نشریات و مجلات کتابخانه های بروجرد استفاده کردند.

وی مجموع اعضای فعال کتابخانه های عمومی بروجرد را 15 هزار و 200 نفر اعلام کرد و افزود: هم اکنون گنجینه کتب شهرستان بروجرد 241 هزار جلد می باشد.

شهرستان بروجرد دارای پنج کتابخانه عمومی شهید صارمی، شهید باهنر، علامه شهیدی، علامه بحرالعلوم و آیت الله بروجردی و پنج کتابخانه مشارکتی می باشد.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ )
گزارش اقدامات یک ساله اداره ی آموزش و پرورش اشترینان
روزهای بروجرد- امیر صارمی در اولین جلسه ی شورای اداری شهر اشترینان به ارائه گزارشی از اقدامات یک ساله اداره آموزش و پرورش پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش اشترینان، در اولین جلسه شورای اداری این شهر که با حضور فرماندار بروجرد و مسئولین ادارات اشترینان برگزار شد، امیر صارمی رییس اداره، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات اداره آموزش و پرورش را به شورا ارائه داد.

صارمی مهمترین دستاوردهای حوزه های پرورشی و آموزشی را کسب رتبه های اول استانی مسابقات فرهنگی و هنری،رتبه ی اول ساماندهی نیروی انسانی و رتبه اول کشوری در اجرای بسته ی حمایتی نام برد.

وی در خصوص پیگیری تکمیل و تحویل پروژه های مدارس نیمه کاره گفت:پروژه های نیمه کاره مشکلات عدیده ی آموزش و پرورش اشترینان بود که از این میان توانستیم 3 آموزشگاه را تحویل بگیریم.

رئیس اداره آموزش و پرورش مجهز کردن 2 آموزشگاه به سیستم گرمایشی پکیچ و گاز کشی 4 آموزشگاه  را با مشارکت اولیاء از دیگر اقدامات آموزش و پرورش خواند.

وی خاطر نشان کرد:آموزش و پرورش اشترینان در سال گذشته با پرداخت بیش از 11 میلیارد و 640 میلیون ریال وام از محل صندوق فجر و توزیع موفق وام وزارتی توانسته است خدمات ارزشمندی به همکاران خود ارائه دهد.

صارمی در پایان طرح تخصیص اعتبارجهت تکمیل هنرستان نیمه کاره امام خمینی و ساخت استخر شنای دانش آموزی را در شورای شهرستان خواستار شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ )
تجمع کارگران سامان کاشی در مقابل فرمانداری بروجرد
روزهای بروجرد- صبح روز یکشنبه حدود ۶۰ نفر از مجموع ۴۰۰ کارگر بیکار شده کارخانه سامان کاشی، در اعتراض به تعویق ۵ ماهه در پرداخت مطالبات مزدی و تعطیلی مجدد این کارخانه در مقابل فرمانداری بروجرد تجمع کردند.

کارگران حاضر در تجمع یکشنبه ۲۳ فروردین به ایلنا گفته‌اند تا شنیدن پاسخ قانع کننده‌ای از سوی مسولین، محل تجمع را ترک نخواهند کرد. در همین حال یکی از کارگران به ایلنا گفت: دو نفر از کارگران، به نمایندگی از سایرین به داخل فرمانداری رفته‌اند تا جهت پیگیری مطالبات مان با مسولین مذاکره کنند.

این کارگران که با وجود بارش شدید باران خود را به محل تجمع رسانده بودند می‌گویند: طی دو سال گذشته این واحد تولید کننده انواع کاشی در شهرستان بروجرد  تقریبا پنج بار توسط کارفرما تعطیل اعلام شده و مجددا بازگشایی شده است.

گفته می‌شود، معوقات حقوقی کارگران این واحد تولیدی مربوط به دو ماه حقوق تیر و مرداد سال ۹۲ و سه ماه حقوق دی، بهمن و اسفند سال ۹۳ است. همچنین بیمه کارگران از دی ماه سال گذشته (۹۳) به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

منابع کارگری می‌گویند، علی رغم سابقهٔ کار بالای برخی از کارگرانی که در این کارخانه کار کرده‌اند کارفرما در تلاش است همه کارگران را برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی کند.

گفتنی است، تعداد کارکنان مشغول در سامان کاشی بالغ بر ۴۰۰ نفر است. محصولات این شرکت صنعتی عمدتا شامل کاشی کف، دیواری و نماست. کمبود نقدینگی و ناتوانی در پرداخت حقوق کارگران از جمله مشکلاتی است که این کارخانه دردوسالهٔ اخیر با آن مواجه بوده است. کارفرمای این واحد تولیدی از ۲۵ اسفند ماه سال ۹۳ کلیه خطوط تولید کارخانه را به دلیل نداشتن منابع مالی کافی برای تهیه مواد اولیه تولید، غیرفعال و تعطیل کرده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ )
ضعف فرهنگ پژوهش مانعی برای توسعه بروجرد
روزهای بروجرد- ضعف فرهنگ پژوهش مانعی برای توسعه بروجرد است.

به گزارش فارس، با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی در دنیا و توسعه جوامع اهمیت حوزه تحقیق و پژوهش به اثبات می‌رسد به گونه‌ای که با نگاهی هر چند اندک به برنامه‌های در نظر گرفته شده، برای تمام کشورهای پیشرفته در دهه‌های گذشته به راحتی می‌توان به اهمیت تحقیق و پژوهش در رشد و توسعه این گونه کشورها پی‌برد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در این کشورها با انجام برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و محور قرار دادن پژوهش در تمام زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، علوم پایه و کاربردی به پیشرفت در کلیه زمینه دست یافته‌اند.

اما در این میان آنچه قطار علم و تکنولوژی در ایران را گاه از حرکت متوقف می‌کند، موانع موجود بر سر راه تحقیق و پژوهش است که در این میان موانع فرهنگی برجستگی بیشتری از خود نشان می‌دهد. در رابطه با موانع مربوط به فرهنگ پژوهش می‌توان به فقدان فرهنگ کار گروهی و ضعف سرمایه‌گذاری برای تولید دانش‌های بنیادین و بی‌توجهی به تولید تفکر و اندیشه اشاره کرد.

به جرأت می‌توان گفت، تحقیق در سطوح گوناگون کشور و به تبع آن در شهرستان بروجرد، نه تنها جزئی از فرهنگ محسوب نمی‌شود، بلکه در حوزه سیاست، اقتصاد کلان شهری، فرهنگ جامعه، سطح عامه مردم، مدیران و سیاست‌گذاران امور آموزشی در این شهرستان و تصمیم‌گیران و مجریان فرهنگ، امر تحقیق و پژوهش نادیده گرفته شده‌ است.

*فقدان احساس نیاز به تحقیق و تولید علم و فناوری

نادیده گرفتن فرهنگ تحقیق و پژوهش خود ناشی از علل متعددی است که مهم‌ترین آنها فقدان احساس نیاز به تحقیق و تولید علم و فناوری به دلیل وجود وابستگی و انحصار موجود و همچنین تقدیر‌گرایی و نبود رقابت بین متولیان امر پژوهش از بعد کیفیت و هزینه بر بودن تحقیقات اصولی و عدم حمایت مالی اساسی در این زمینه است.

معاون پژوهش و فناوری اداره آموزش و پرورش شهرستان بروجرد با تاکید بر اینکه نباید مشکلات پژوهشی کشور را در کمبود اعتبار خلاصه کرد، گفت: امروزه نبود فرهنگ پژوهش در صدر مشکلات مربوط به ضعف تحقیق و پژوهش در این شهرستان قرار گرفته‌ است و در صورت اصلاح این مورد می‌توان از اعتبارات تخصیص یافته به نفع رشد علمی در مدارس بهره برد.

*ضعف مدیریت در حوزه پژوهش

فیروز آزادی در ادامه ضعف مدیریتی را از دیگر چالش‌های پژوهشی جامعه امروز عنوان کرده و افزود: مشکل دیگر حوزه پژوهش کشور، همان ضعف مدیریت پژوهش از نظر اولویت‌گذاری است که برای رفع چالش‌های پژوهشی ابتدا باید اولویت طرح‌های تحقیقی در نظر گرفته شود، چرا که توجه به اولویت‌بندی در این‌گونه طرح‌ها به بهبود تولید پژوهش دانش‌بنیان کمک شایانی می‌کند.

وی با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه، عنوان کرد: متاسفانه به دلیل بی‌توجهی یا کم‌توجهی مسئولان امر به مقوله مهم و تعیین‌کننده تحقیق و پژوهش در کشور، دانش‌آموزان با کمترین توان در حوزه تحقیق آموزش می‌بینند و این در حالی است که مدرسه به عنوان بسترساز مقوله آموزش نمی‌تواند افرادی کارآمد و توانمند را به جامعه معرفی کند و دانش‌آموزان با این ضعف شدید وارد دانشگاه می‌شوند و در دانشگاه‌ها نیز به دلیل کم‌توجهی یا بی‌توجهی بیشتر به حوزه پژوهش، شاهد تربیت افرادی ناکارآمد در این حوزه هستیم.

*عدم حمایت از پژوهش‌گران در استان لرستان

معاون پژوهش و فناوری اداره آموزش و پرورش بروجرد عدم حمایت صحیح و اصولی از پژوهش و پژوهش‌گران در استان لرستان و به تبع آن شهرستان بروجرد را تأسف‌بار و مانع پیشرفت علمی دانسته و تصریح کرد: متاسفانه نظام سراسر سنتی و بومی حاکم بر آموزش‌های نظام آموزش و پرورش مانع بزرگی در حمایت از پژوهش‌گران بر سر راه پیشرفت و تولید علم ایجاد کرده‌ است.

آزادی با ابراز تاسف از اقدامات ناکارآمد و مقطعی آموزش و پرورش در رفع نواقص حوزه پژوهش، عنوان کرد: باید دانست برگزاری همایش‌ها و سمینارها و ارائه چندین مقاله، تحقیق و پژوهش در حوزه تولید علم کمک زیادی به این ساز و کار بیمار نمی‌کند، بلکه باید در صدد اقدامات فوری و عاجل به منظور رفع این نواقص بود.

وی دزدی تحقیق و اثر را از بارزترین تخلفات صورت گرفته در حوزه تحقیق و پژوهش برشمرده و ادامه داد: عموما در برخی مدارس این‌گونه تحقیقات باب شده و برخی معلمان به دلیل همان ساز و کار اشتباه آموزشی که خود توسط آن آموزش دیده‌اند، دانش‌آموزان را به این کار وادار می‌کنند و در نتیجه هیچ بازخورد اثربخشی در این رابطه ندارد.

*ضعف‌های بنیادین در ساختار آموزش ابتدایی

حسین پیریایی که از دانش آموختگان حوزه تحقیق و پژوهش در شهرستان بروجرد است، ضمن ابراز نگرانی از روند پیش‌روی تحقیقات در این شهرستان و به تبع آن استان لرستان، گفت: ضعف‌های بنیادین در حوزه تحقیق و پژوهش امری است که با وجود پیگیری‌های مداوم دانش‌آموختگان این شهرستان همچنان در ابعاد وسیع قابل طرح و بررسی است.

وی ضعف‌های آموزش ابتدایی را از مهم‌ترین نقیصه‌های بنیادین و پایه‌ای در این شهرستان عنوان کرد و افزود: آنچه امروز در مدارس ما به عنوان تحقیقات دانش‌آموزی ارائه می‌شود، زیربنای بسیار نامناسب و ضعیفی برای ادامه آموزش در این راه است.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد با تغافل و عدم توجه مسئولان آموزشی در حوزه تحقیق و پژوهش این روند همچنان به بستری بیمارگونه مبدل شده است که ورود و درمان اساسی آن نیازمند پیگیری‌های مسئولان آموزش و پرورش است.

----------------------------
گزارش از: مژگان شمس
آخرين بروز رساني ( ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ )
بیانیه تشکل های دانشگاه آزاد بروجرد در مورد توافق هسته‌ای
روزهای بروجرد- جمعی از تشکل ها و اساتید دانشگاه آزاد بروجرد در بیانیه ای ضمن تحلیل اوضاع سیاسی کشور از بیانیه‌ی سوییس اعلام حمایت کرده‌اند. متن کامل این بیانیه بدین شرح است:
 
بسمه تعالی
تاریخ هر ملتی شامل نقاط عطفی است که شاید بتوان گفت در این بزنگاه های تاریخی مسیر حرکت و تاریخ آن ملت به شکل قابل ملاحظه ای تغییر می‌کند. اگر به تاریخ معاصر ایران نگاه کنیم جنبش مشروطیت،انقلاب اسلامی،جنگ تحمیلی،2 خرداد و 24خرداد از جمله ی این نقاط عطف تاریخی بوده اند.

زمستان سرد سال 93 با همه ی تلخی ها و فشارها و تحمل بار سنگین گرانی و رکود برای دولت و ملت مثل چند سال اخیر سپری شد تا اینکه دعاهای مردم رنگ استجابت گرفت و بهار، حال جدیدی برای ایرانیان به ارمغان آورد. ایرانیانی که همه‌ی محدودیت های اقتصادی و اجتماعی را بزرگمنشانه تحمل کردند و مثل گذشته های نه چندان دور، فراموش نکردند که کلید هر قفل بزرگی زنده نگه داشتن بذر امید در دل هایشان است. همان ایرانیانی که در سال 92 امیدوارانه و مسئولانه در انتخابات شرکت کردند و بدون شک روزهای شیرین امروز ثمره ی خلق حماسه های خردادی دیروز است. شاید امروز مجالی پیش بیاید تا خاطرات خوبمان را مرور کنیم، وقتی که پس از اعلام پیشنهاد گفتگوی تمدن ها در سازمان ملل یک دنیا در مقابل رییس جمهور ما ایستاد و خاضعانه ملت ایران را به خاطر صلح طلبی تشویق کرد و امروز نیز مثل آن روزها دوباره احترام جهانیان را برانگیخته ایم.

ما به جهانیان ثابت کردیم که محکم و استوار بوده و ذره ای از حقوق هسته ای خود کوتاه نمی آییم و درعین حال برای اثبات صلح آمیزبودن بودن برنامه های هسته ای خود اهل گفتگو با همه جهان هستیم. رییس جمهور محبوبمان وعده ها یا بهتر بگوییم دردهای مردمش را از یاد نبرد، سرپرستی کاروان حساس مذاکرات را به محمدجواد ظریفی سپرد که مردانه در مقابل فشارهای استکبار غرب و شرق و اسرائیل و آل سعود ایستاد و همچنین در مقابل کارشکنی های همیشه دلواپسان نیز ذره ای از هدف مردمش کوتاه نیامد.
جناب آقای دکتر ظریف! بگذارید از شما تشکر کنیم به خاطر اختلاف عمیقی که بین 2 متحد اصلی یعنی آمریکا و اسرائیل ایجاد کردید.اختلافاتی که با هیچ عملیات نظامی ایجاد نمیشد و شما با لبخندهایتان این شکاف عمیق را به وجود آوردید.مشکلاتی که در سالیان گذشته از بی خردی،لجبازی،استبداد رای و سیاست خارجی شعارگونه ایجاد شده بـــود و اکنون راه درازی برای حل آن ها پیش روی ماســـت و باید بدانیم معجزه ای رخ نخواهد داد.

اما با نگاهی به کارنامه ی 18 ماهه ی این دولت میتوان گفت:بوی بهبود از اوضاع جهان میشنویم.

با تدبیر خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی که امسال را به نام "دولت و ملت هم دلی و هم زبانی"نام گذاری کردند، فرصت خوبی برای محک زدن بصیرت همه ی کسانی که شعار ولایتمداری آن ها گوش فلک را کر کرده و بقیه را به بی بصیرتی متهم میکنند فراهم شده است.

امیدواری ما با این تفاهم بیشتر و بیشتر شده است، امیدواریم که تحریم های ظالمانه در روز توافق به یکباره برداشته شده و حقوق علمی و هسته ای ما کاملا به رسمیت شناخته شودو ایرانی آباد و سربلند که شایسته ی این ملت بزرگوار است را ببینیم.این خجسته بهار سیاسی مبارک همه ی ملت صلح طلبی که از عوام فریبی ،تندروی و افراط ، دلواپس و خسته هستند.

آقای روحانی،دکتر ظریف و دکتر صالحی! شما زحمتکشان و دلواپسان واقعی مردم هستید،نام نیکی از خود در تاریخ ایران برجای گذاشتید، امید است که پیوسته این نیک نامی ادامه یابد.

سالی که نکوست از بهارش پیداست

جنبش دانشجویی ضدصهیونیسم
مجمع اسلامی دانشجویان
جمعی از اساتید واحد بروجرد

آخرين بروز رساني ( ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ )
اعتراض تماشاگران لرستانی به ممنوعیت نمایش «ایران برگر» در شهرهای استان
روزهای بروجرد- درخواست جمعی از دست اندرکاران فرهنگی لرستان از مسولین؛ به عدم نمایش «ایران برگر» دراین استان خاتمه دهید.

به گزارش فارس، در پی حضور مسعود جعفری جوزانی در  شهر ملایر در استان همدان و استقبال مخاطبین از حضور این هنرمند، جمعی از تماشاگران و دست اندر کاران فرهنگی استان لرستان و بالاخص شهرهای بروجرد و خرم آباد با حضور در مراسم روز پنج شنبه از این که از دیدن فیلم در شهر خود محروم هستند اعتراض کرده و تصمیم مسولان را سیاسی و غیر فرهنگی دانسته و ممنوعیت نمایش این فیلم را که در حمایت ار اقشار محروم جامعه ساخته شده ، توهینی به مردم فرهنگ دوست این استان دانستند.

علاقمندان به فیلم سینمایی «ایران برگر» با حضور در مراسم شهر ملایر از مسولین استان  لرستان  خواستند تا شرایطی را فراهم کنند که فیلم در استان لرستان هم به نمایش درآید.

این فیلم که توانسته است نظر مخاطبان را به خود جلب کند به دلیل تصمیم برخی از مدیران فرهنگی استان  لرستان در این استان به نمایش درنیامده و این حرکت غیرفرهنگی مورد اعتراض مخاطبان قرار گرفته است.

«ایران برگر» در حال حاضر با فروشی بالغ بر 2 میلیارد و 100 میلیون تومان صدرنشین اکران نوروزی است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ )
بارندگی کم سابقه موجب آبگرفتگی معابر شهری بروجرد شد
روزهای بروجرد- بارندگی کم سابقه شبانه روز گذشته در بروجرد که تاکنون به 50 میلیمتر رسیده موجب آبگرفتگی معابر و خیابان های این شهر شده است.

به گزارش ایرنا بارندگی همراه با رعد و برق که از صبح شنبه شهرستان بروجرد را فرا گرفته، آسمان نسبتا غبارآلود بروجرد را صاف و باعث تلطیف هوای این شهرستان شده است.

با توجه به کم بودن میزان بارش ها در سال 93، بارندگی های اخیر در شهرستان بروجرد موجب خوشحالی مردم بویژه کشاورزان شده است.

طبق گفته مسوول اداره هواشناسی بروجرد دمای هوای بروجرد با آغاز بارندگی، سه درجه نسبت به روز گذشته کاهش یافته و به 11 درجه سانتیگراد رسیده است.

بهروز یاراحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز بارندگی نسبتا شدیدی خواهیم داشت و از فردا(دوشنبه) با کاهش میزان بارندگی شاهد آسمانی صاف و آفتابی خواهیم بود.

وی میزبان بارندگی در سال زراعی جاری را با توجه به بارش 50 میلیمتری شبانه روز گذشته 355 میلیمتر عنوان کرد و افزود: میزبان بارندگی سال زراعی گذشته در بروجرد 395 میلیمتر بوده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ )
بسیاری از محصولات کشت شده در بروجرد غیراستراتژیک هستند
روزهای بروجرد- رئیس شرکت آب منطقه‌ای بروجرد گفت: محصولاتی که توسط کشاورزان بروجردی کشت می‌شود از جمله محصولات غیراستراتژیک محسوب می‌شوند، یعنی اگر وجود نداشته باشند، برای کشور مشکلی به وجود نمی‌آید.

غلام‌حسین بنادری در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار کرد: کمبود ریزش‌های جوی در سال‎های اخیر موجب شده است، کشاورزان بومی در استان‌هایی مانند قم و اصفهان برای تهیه منابع آبی مورد نیاز خود به استان لرستان هجوم آورند.

وی از گشت‌زنی توسط نیروهای امور آب این شهرستان از منابع آبی مورد نظر خبر داد و افزود: جلوگیری از برداشت غیراصولی کشاورزان بومی از منابع آبی در جلسه کمیته بهداشت شهرستان بروجرد مطرح شد و مصوبات خوبی در این زمینه به تصویب اعضای آن رسیده که امید است با توجه و عنایت مسئولان امر در این زمینه بتوانیم از این روند نامطلوب جلوگیری کنیم.

رئیس آب منطقه‌ای بروجرد با اشاره به برخورد با متجاوزان حریم آبی این شهرستان بیان کرد: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در این شهرستان به‌منظور جلوگیری از این امر انجام شده است، اما نمی‌تواند کافی باشد و لازم است، اقدامات پیشگیرانه بیشتری انجام شود.

بنادری عنوان کرد: این افراد علاوه بر اینکه برای به‌دست آوردن محصولات بیشتر از آب برداشت‌های مازاد می‎کنند، زمین‌های کشاورزی را نیز از طریق استفاده بی‌رویه از کودها تخریب می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از استفاده بی‌رویه کشاورزان از سموم دفع آفات نباتی خبر داد و خاطرنشان کرد: برخی کشاورزان به‌صورت غیر‌قابل کنترلی اقدام به استفاده از این آفت‌کش‏‌ها به‌ویژه در محصول پیاز کرده‏‌اند که تبعات منفی را در سلامت مصرف‌کنندگان دارد.

رئیس آب منطقه‌ای بروجرد با تشریح برخی تخلفات جاری در زمینه سرقت آب، گفت: برجای گذاشتن پلاستیک‏‌های کشت میوه که تخریب محیط زیست را به‌دنبال دارد، استفاده بیش از حد و غیرمجاز برای آبیاری میوه‏‌های آب‌دوستی همچون هندوانه برای مصرف دیگر استان‏‌های کشور و از دست رفتن بافت مرغوب زمین‏‌های کشاورزی و به‌اصطلاح فشرده شدن آن به‌دلیل تردد زیاد افراد در آنها تنها بخشی از تخلفاتی است که در سال‏‌های جاری در این زمینه رخ داده است.

بنادری اضافه کرد: برخی کشاورزان با اقداماتی غیراصولی و مخرب همچون پاشیدن بنزین بر روی زمین‏‌های کشاورزی به باور خود سعی در اصلاح بافت زمین خود می‏‌کنند، غافل از اینکه این کار خود لطمه‎ای جبران‌ناپذیر به زمین‌های کشاورزی وارد می‎کند.

وی بی‌توجهی به مصرف آب در بستر مناسب خود را از دیگر معضلات بخش کشاورزی این شهرستان دانست و افزود: متاسفانه برخی کشاورزان بومی برای کسب منابع مالی بیشتر اقدام به اجاره زمین‌های خود به افراد غیربومی می‎کنند که این افراد اقدام به کشت محصولاتی با نیاز آب فراوان می‎کنند که این کار علاوه بر کم شدن ظرفیت چاه‌های آب هیچ سودی برای اقتصاد این شهرستان به‌دنبال ندارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ )
بروجردی: فکت شيت ايراني منتشر مي شود
روزهای بروجرد- رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: اشتباه ۱۲ سال قبل، ديگر در تاريخ مذاکرات هسته اي ما تکرار نخواهد شد و همه نخبگان، نمايندگان مردم و شوراي عالي امنيت ملي شرايط را رصد مي کنند.

علاءالدين بروجردي در همايش دانشجويي «اقتدار هسته اي» که در مدرسه عالي شهيد مطهري برگزار شد با اشاره به پيشينه نيم قرني تحقيقات هسته اي در ايران از پيش از انقلاب تاکنون اظهار داشت: از جمله مشخصه هاي ويژه جمهوري اسلامي در عرصه هسته اي اين است که هيچ کشوري اين دانش را در اختيار قرار نداده و هوش متخصصان ما وعنايات الهي باعث شد که در اين دانش پيچيده جلو برويم.بروجردي با اشاره به تلاش جمهوري اسلامي براي خريد سانتريفيوژ از بازار سياه و برداشتن گام هاي اوليه با حداقل امکانات گفت: روند کار تا جايي ادامه يافت که سازمان منحوس منافقين در حدود ۱۲ سال پيش گزارش دادند که ايران در نطنز بدنبال ساخت بمب هسته اي است؛ اين در حالي بود در روز اول هيچ گامي را فراتر از مقررات ان پي تي برنداشته بوديم و حتي ان پي تي هم نبود، بدون ترديد باز هم مقام معظم رهبري همين فتواي تحريم بمب هسته اي را مي دادند.

آمريکايي ها امروز هم بمب هاي جديد هسته اي امتحان مي کنند/ تحقير تاريخي ۱۲ سال قبل را فراموش نمي کنيم
رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ادامه داد: مگر مي توان مانند آمريکايي ها در يک لحظه در هيروشيما و ناکازاکي صدها هزار نفر را با بمب اتمي کشت!؟ آنها هيچ گاه نه عذرخواهي کردند و نه به سمت کاهش توليد بمب هسته اي بر اساس ماده ۶ ان پي تي پيش رفتند؛ امروز هم آمريکايي ها همچنان بمب هاي هسته اي جديد مي سازند و امتحان مي کنند و اگر قرار باشد محکمه اي تشکيل شود، اولين متهم، آمريکا است.

بروجردي با اشاره به زمينه هاي متهم کردن جمهوري اسلامي در موضوع هسته اي تصريح کرد: وقتي سانتريفيوژ از بازار سياه کشورهاي سازنده بمب خريداري مي شود، بعدها که آن را تست مي کنند تا ۵۰ الي ۶۰ درصد جواب مثبت مي دهد به اين ترتيب ما را متهم مي کنند.

وي با تاکيد بر اينکه به هيچ وجه به آمريکا، اروپا و آژانس اجازه ورود به حريم نظامي خود را نخواهيم داد خاطرنشان کرد: اين تحقير تاريخي را فراموش نمي کنيم که در مذاکرات هسته اي تهران در ۱۲ سال قبل؛ وزراي خارجه سه کشور اروپايي و بويژه جک استراو وزيرخارجه انگليس، در برابر درخواست منطقي جمهوري اسلامي که ۲۰ دستگاه سانتريفيوژ براي کار تحقيقاتي مي خواست، مي گفتند اجازه ۲ دستگاه را هم نخواهيم داد؛ اين موضوع هم در اسناد وزارت خارجه ما و هم در کتاب خاطرات جک استراو آمده است.

وي افزود: وقتي دو سال قبل جک استراو به عنوان رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و انگليس به تهران آمد، در ديداري که با من داشت اين موضوع را به او يادآوري کردم و گفتم با تکبر به ما مي گفتيد اجازه ساخت دو دستگاه سانتريفيوژ را هم نمي دهيم، امروز ۱۹ دستگاه سانتريفيوژ نصب شده داريم؛ برنده و بازنده اين بازي چه کسي بوده است؟ جک استراو در برابر اين سئوال هيچ جوابي نداد و سرش را پائين انداخت.

رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه با اشاره به تعبير رهبر معظم انقلاب درباره «نرمش قهرمانانه» گفت: تفسير ساده اين فرمايش رهبري اين است که برخلاف ۱۲ سال قبل، امروز در موضع قدرت هستيم و به طور بومي از استخراج اورانيوم تا توليد کيک زرد و تزريق گاز و غني سازي را در اختيار داريم و حق انتخاب با ما است.

فرياد را بايد بر سر آمريکا کشيد/ تيم هسته اي مورد تاييد رهبر معظم انقلاب هستند
بروجردي در ادامه با تاکيد بر اينکه آستانه تحمل نخبگان ما بايد بيشتر باشد و همه مسائل و دشمن را رصد کنند، اظهار داشت: بنا به فرمايش امام و رهبر معظم انقلاب بايد هر چه فرياد داريم برسر آمريکا بکشم؛ تيم مذاکره کننده هسته اي مورد تاييد رهبر معظم انقلاب هستند و اين يک ميدان جنگ است.

تحريم ها را ادامه دهند، دولت را مکلف به کنار گذاشتن تمام تعهدات مي کنيم/ اشتباه ۱۲ سال قبل در مذاکرات تکرار نمي شود
وي با تاکيد بر اينکه اگر بخواهند تحريم ها را ادامه دهند دولت را مکلف خواهيم کرد که همه تعهدات خود را کنار بگذارد تصريح کرد: اين جاده دو طرفه است و ما تعهد يک طرفه نداريم؛ به مجرد امضاي توافق نهايي همه تحريم ها بايد يکجا برداشته شود و اين جمله ما را روسها نيز تکرار کردند.رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس عنوان کرد: قطعنامه ها غير قانوني بوده و در واقع سوءاستفاده سياسي از قدرتي است که اين ساختار ظالمانه به ۵ کشور داده است که مي توانند درباره هر چيزي حتي جنگ و حمله نظامي تصميم بگيرند.بروجردي با بيان اينکه امروز در عرصه هسته اي در موضع قدرت قرار داريم، ادامه داد: اشتباه ۱۰-۱۲ سال قبل ديگر در تاريخ مذاکرات هسته اي ما تکرار نخواهد شد؛ هم نخبگان و هم نمايندگان مردم و هم شوراي عالي امنيت ملي شرايط را رصد مي کنند و فرمايشات مقام معظم رهبري نيز فصل الخطاب است.

وي با بيان اينکه اين دستاوردهاي هسته اي ارزشمند حتما بايد محفوظ بماند، به سئوال و دغدغه نخبگان درباره کاهش سانتريفيوژها اشاره کرد و گفت: اين مسئله از آن عرصه هايي است که بايد اعتماد کنيم.رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اظهار داشت: ما حتما نيازمند يک حرکت جهشي رو به جلو هستيم و بايد بر روي نسل هاي نوين سانتريفيوژ کار کنيم و به همين دليل بر روي سانتريفيوژهاي آي آر ۸ کار کرده ايم و بر همين اساس تيم مذاکره کننده ما گفته اند که تحقيق و توسعه بايد باقي بماند و اتفاقا نشريات صهيونيستي اين را يک خطر براي آينده ناميدند.

بروجردي خاطرنشان کرد: ما بر اساس ماده ۴ معاهده ان پي تي حق داريم مادون بمب هسته اي که خط قرمز ما نيز هست، در هر سطحي غني سازي کنيم و دست يافتن به غني سازي ۲۰ درصد نيز بر همين اساس و براي تامين نياز ۸۰۰ هزار بيمار سرطاني به راديودارو بوده است.وي با اشاره به بيانيه هسته اي لوزان تصريح کرد: در اين رابطه فعلا صحبت بر سر کليات است و از اين به بعد که کار الزام حقوقي مي يابد، بسيار مهم است که چکار مي خواهيم بکنيم؛ براي ما فصل الخطاب بيانات رهبري است و در کنار اعتمادي که به تيم مذاکره کننده هسته اي داريم بدبيني بسيار بالايي نيز نسبت به آمريکا که شيطان بزرگ است، داريم.

فکت شيت ايراني منتشر مي شود/ بيانات اخير رهبر انقلاب نقشه راه توافق نهايي بود
رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه با بيان اينکه قرار است فکت شيت ايراني منتشر شود تا ملت ما حقايق را بدانند، گفت: اين نيز يک سياست گذاري جديدي بود که رهبر معظم انقلاب فرمودند بايد به دغدغه هاي دلسوزان توجه شود و دعوت شوند و نقطه نظرات آنها لحاظ شود و حتما اين اتفاق خواهد افتاد.

بروجردي با اشاره به ضرورت رعايت اعتماد به مسئولان و رعايت جوانب امنيتي در پيگيري توسعه دستاوردهاي هسته اي، به رونمايي از مجتمع سوخت در روز ملي فناوري هسته اي اشاره کرد و گفت: اين براي اولين بار بود که موفق شديم ميله سوخت را بدون اطلاع آنها بسازيم و تا روز رونمايي هيچ کس مطلع نبود؛ اين نمونه اي از تدبير است که در عين کار کردن در چارچوب معاهدات بين المللي، طوري عمل شود که دست ما در برابر دشمن حليه گر رو نشود، دشمني که در گذشته قطعاتي را با مواد منفجره به ما فروخته بودند تا به محض چرخش، کل آبشارهاي سانتريفيوژها از بين برود.

وي با بيان اينکه رهبر معظم انقلاب در بيانات اخير خود نقشه راه توافق هسته اي را ترسيم کردند اظهار داشت: همه حتي غربي ها پيام ايشان را دريافت کردند.رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تاکيد کرد: از جمله نکاتي که در توافق نهايي بايد لحاظ شود اين است که بايد بر حقوق ما مهر تاييد بزنند و آن را به رسميت بشناسند.بروجردي ادامه داد: بر اساس بيانيه لوزان امکان صادرات آب سنگين را يافته ايم تا در ازاي آن اورانيوم خام را وارد کرده و غني کنيم؛ اين يک پله صعود به سمت قله است.وي به وضعيت تاسيسات فردو نيز اشاره کرد و گفت: اين تاسيسات بر اساس تدبير نظام و براي پدافند غير عامل بوجود آمد و اين يک هزار سانتريفيوژ نيز به طور سمبليک در آن ايجاد شد.

مجلس فعلا به موضوع پروتکل الحاقي وارد نمي شود/ دستور لاريجاني براي جمع بندي نقطه نظرات نمايندگان و ارائه به دولت
رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به موضوع بازرسي هاي آژانس از برنامه هسته اي ايران بر اساس پروتکل الحاقي تصريح کرد: در ۱۲ سال قبل که دولت وقت به طور داوطلبانه اجراي پروتکل الحاقي پذيرفت، وقتي آنها پرونده هسته اي ما را از شوراي حکام به شوراي امنيت بردند، دولت را ملزم کرديم که اجراي داوطلبانه پروتکل را متوقف کند و اين مصوبه مجلس هفتم راه را براي توسعه علمي هموار کرد؛ در رابطه با پروتکل الحاقي نيز فعلا مجلس ورود نمي کند و اگر لازم شود همين اقدام را خواهيم کرد.بروجردي تاکيد کرد: هدف آينده مذاکرات اين است که با ظرايف حقوقي شرايط را فراهم کنيم تا همه تحريم ها برداشته شود و مسير رشد و پيشرفت علمي نيز ادامه يابد.وي خاطرنشان کرد: بر اساس دستور رئيس مجلس، کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي موظف شده تا نقطه نظرات نمايندگان را جمع کرده و به دولت و تيم مذاکره کننده کمک کند و اين نيز در راستاي همدلي و همزباني است.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ )
پدر صنعت باطریسازی لرستان و بروجرد درگذشت

فرهاد داودوندی- علیرضا هرجی پدر صنعت باطری سازی لرستان و بروجرد درگذشت.علیرضا هَرَجی

حاج علیرضا هرجی  حدود 115 سال قبل(عصر مظفرالدین‌شاه) در بروجرد چشم به دنیا گشوده است. وی با داشتن هوش سرشار خیلی زود در آن دوران  خواندن و نوشتن را فرا می گیرد.

وی بعد‌ها در کنار نیروهای انگلیسی (اوایل دهه 20 هم‌زمان با اشغال كشورمان توسط متفقین) با عشق و علاقه، فن باطری‌سازی خودرو را می‌آموزد.

گفتنی است بدون استثنا تمامی باطری سازان خودرو بروجرد و بسیاری از شهر های استان لرستان شاگردان استاد حاج علیرضا هرجی بوده اند.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ )
کارخانه «سامان کاشی» برای پنجمین بار تعطیل شد/ بیکاری ۴۰۰ کارگر
روزهای بروجرد- با تعطیلی مجدد کارخانه «سامان کاشی»، حدود ۴۰۰ کارگر بدون دریافت ۵ ماه از مطالبات معوقه مزدی‌شان بیکار شدند.

منابع کارگری ایلنا در کارخانه سامان کاشی گزارش دادند، کارفرمای این واحد تولیدی از ۲۵ اسفند ماه سال ۹۳ کلیه خطوط تولید کارخانه را به دلیل نداشتن منابع مالی کافی برای تهیه مواد اولیه تولید، غیرفعال و تعطیل کرده است.

کارگران می‌گویند؛ پیش از این طی دو سال گذشته این واحد تولید کننده انواع کاشی در شهرستان بروجرد استان لرستان تقریبا پنج بار توسط کارفرما تعطیل اعلام شده و مجددا بازگشایی شده است.

کارگران مدعی‌اند هدف کارفرما از تعطیلی چند باره کارخانه و بیکاری کارگران دریافت تسهیلات بانکی است.

کارگران این کارخانه همچنین درباره معوقات حقوقی و بیمه‌ای خود اظهار داشتند: معوقات حقوقی کارگران این واحد تولیدی مربوط به دو ماه حقوق تیر و مرداد سال ۹۲ و سه ماه حقوق دی، بهمن و اسفند سال ۹۳ است. همچنین بیمه کارگران از دی ماه سال گذشته (۹۳) به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

منابع کارگری در کارخانه سامان کاشی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰ کارگر بلاتکلیف‌اند و وضعیت شغلی و حقوقی روشنی ندارند، می‌گویند: کارفرما با بی‌توجه‌ای به سوابق بالای کارگران سامان کاشی، تلاش می‌کند همه کارگران را برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی کند.

کارگران سامان کاشی معتقدند مسئولان استان لرستان و شهرستان بروجرد نسبت به مشکلات آنان آگاهی دارند اما در این زمینه اقدام قابل ملاحظه‌ای انجام نمی‌دهند.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ )
ارائه مشاوره‌‌های پزشکی در آرایشگاه‌های بروجرد!
ارائه مشاوره‌‌های پزشکی در آرایشگاه‌های بروجرد به یک معضل تبدیل شده است.

به گزارش فارس، فعالیت آرایشگاه‌های زنانه و ارائه خدمات معین در آن اماکن یکی از مباحثی است که در سال‌های اخیر در حالی مورد توجه قرار گرفته است که برخی صاحبان این مراکز گویی به متخصصینی در حوزه‌های مختلف تبدیل شده‌اند، چرا که در موارد مختلف بسیاری اقدام به ارائه مشاوره کرده و گاه با تجویزهای بی‌مورد، منابع درآمدزایی خود را تقویت می‌کنند.

ارائه انواع مواد آرایشی آن هم با مارک‌های خارجی که صحت ورود به کشور، اثربخشی و تاریخ انقضاء آنها نامشخص است، یکی از تخلفات صورت گرفته در آرایشگاه‌های زنانه است که سودآوری خوبی برای صاحبان این مراکز دارد.

از دیگر تخلفات رایج در این مراکز دریافت نرخ‌های مختلف برای خدمات یکسان است، حال آن که نرخ‌های ارائه شده به آرایشگاه‌ها در خصوص خدمات مختلف مشخص و تعیین شده است که ضرورت برخورد قانونی با متخلفان در این حوزه را آشکارتر می‌کند.

برخی صاحبان آرایشگاه‌ها گاه پا را از این محدوده فراتر نهاده و معلوم نیست با چه جسارتی و بدون واهمه از تبعات منفی آن، اقدام به مشاوره‌های پزشکی، ارائه دستورهای چاقی و لاغری و دخالت در مباحث پزشکی کرده و از این طریق درآمد قابل توجهی به جیب می‌زنند.

وجود تخلف‌های گاه و بیگاه در همه حوزه‌های گفته شده در شهرستان بروجرد موید این مطلب است که اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولان امر با کاستی‌هایی همراه بوده و گاه ادامه روند برخورد با متخلفان در مقاطعی عقیم و بی‌اثر مانده و همکاری دستگاه دیگری را به دنبال ندارد.

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به تخلفات صورت گرفته در آرایشگاه‌ها، گفت: در برخی آرایشگاه‌های زنانه و یا مردانه عملیات پاک‌سازی پوست (میکرودرم) بدون رعایت اصول و موازین بهداشتی لازم انجام می‌شود که این کار علاوه بر لطمه زدن به سلامت پوست، موجب ایجاد حساسیت‌های پوستی و بیماری‌های عفونی شایع می‌شود.

*انجام عمل تاتو غیر بهداشتی و بدون مجوز

ذبیح‌الله بختیاری انجام تاتو در آرایشگاه را غیربهداشتی خواند و عنوان کرد: متاسفانه بسیاری از آرایشگاه‌هایی که این خدمات را انجام می‌دهند، علاوه بر نداشتن مجوزهای لازم برای انجام این اعمال، از ابزار و لوازم غیربهداشتی استفاده می‌کنند.

وی استفاده از رنگ‌های غیرمجاز بدون مجوزهای لازم از وزارت بهداشت را از تخلفات شایع مراکز آرایشی دانست و ادامه داد: متاسفانه استقبال بالا و افزایش روزافزون مصرف بانوان از مواد آرایشی، زمینه را برای استفاده سودجویان فراهم کرده است، همچنین تبلیغات ماهواره‌ای نیز در این میان بی‌تاثیر نبوده است به گونه‌ای که بسیاری از بانوان بدون اهمیت به سلامت پوست خود، مبادرت به خرید این مواد و یا استفاده از شیوه‌هایی که به زیبایی بیشتر آنها بی‌انجامد، می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: برخی از صاحبان آرایشگاه‌ها با شناسایی نقاط ضعف و حساسیت مراجعان خود، گاه اقدام به تجویز داروهای چاقی یا لاغری نیز می‌کنند.

*تقاضای روزافزون مراجعان در استفاده از لوازم آرایشی

بختیاری مهم‌ترین عامل در سودخواهی، فروش و افزایش مصرف مواد آرایشی و برخی تخلفات آرایشگاه‌ها در این زمینه را وجود تقاضای بالای مصرف‌کنندگان دانست و افزود: در صورتی که تقاضایی برای استفاده از این مواد وجود نداشته باشد، عرضه غیرقانونی مواد آرایشی و تخلفات عمده آرایشگاه‌ها کاهش می‌یابد.

وی ضعف فرهنگی در این باره را یکی از مهم‌ترین عوامل در استفاده انبوه از مواد آرایشی غیربهداشتی نامید و خاطرنشان کرد: متاسفانه استفاده بی‌رویه از مواد آرایشی غیربهداشتی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند و حتی بعضا در داخل کشور در زیرزمین‌هایی به صورت کاملا غیربهداشتی تولید می‌شوند، به بروز بیماری‌هایی نظیر حساسیت‌های پوستی و سرطان‌های شایع پوست دامن می‌زند.

*ضرورت نظارت بر انجام اعمال زیبایی در آرایشگاه‌ها

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد با تاکید بر اینکه بسیاری از اعمال زیبایی صورت گرفته در آرایشگاه‌‏ها باید تحت نظر متخصص پوست و مو و توسط وی انجام شود، تاکید کرد: استفاده آرایشگاه‌ها از مواد غیرمجازی نظیر اکسید آلومینیوم که به صورت ضربه‌ای زیر پوست تزریق می‌شود، موجب برداشته شدن لایه رویی پوست می‌شود و لایه زیرین پوست که نیاز به مراقبت و استفاده از داروهای خاص دارد، بدون محافظت رها شده و یا داروهایی که مناسب با انواع مختلف پوست نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بختیاری استفاده از ابزار و لوازم یک‌بار مصرف نظیر هد و پیش‌‏بند، کلاه و حوله، پد یک‌بار مصرف و استریل و ضدعفونی کردن ابزار آرایشی را از جمله اقدامات پیش‌گیرانه‌ای دانست که آرایشگاه‌ها موظف به رعایت آنها هستند.

وی با اشاره به بُعد نظارتی فعالیت آرایشگاه‌ها، بیان کرد: بازرسان شبکه بهداشت به صورت محسوس و غیرمحسوس اقدام به بازرسی از این اماکن کرده تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد شود.

-------------------------
گزارش از حسین کردی
آخرين بروز رساني ( ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ )
هنرمند بروجردی مقام دوم فیلم بلند جشنواره ملی سرزمین نور را کسب کرد
روزهای بروجرد- هنرمند بروجردی مقام دوم فیلم بلند جشنواره ملی سرزمین نور را کسب کرد
 
مژگان روشن زاده هنرمند بروجردی مقام دوم فیلم بلند دوازدهمین جشنواره ملی سرزمین نور را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، دوازدهمین جشنواره ملی سرزمین نور در 2 بخش حرفه ای با عنوان (ققنوس) و بخش عمومی با عنوان (کاروان) اسفند ماه 93 در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد.

این جشنواره ملی در 13 رشته از جمله عکس، فیلم، نمایشنامه خیابانی، فیلمنامه، شعر، متن ادبی، انیمیشن، خاطره، داستان، رمان، وبلاگ، وب سایت و نرم افزارهای چند رسانه ای برگزار شد.

جشنواره ملی سرزمین نور به عنوان مردمی ترین جشنواره فرهنگی و هنری در عرصه دفاع مقدس امسال شاهد رشد چشمگیری از آثار هنرمندان بود بطوریکه بیش از 24 هزار و 600 اثر به دبیرخانه دائمی این جشنواره ارسال شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ )
امام جمعه بروجرد: دولت سریعا دستور توقف عملیات عمره را صادر کند
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: دولت سریعا باید دستور توقف عملیات عمره را تا زمان رعایت احترام به حجاج ایرانی و امنیت اخلاقی و جانی آنها صادر کند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: نظر رهبر فرزانه انقلاب و ملت ایران اسلامی این است که اصل توافق خوب است اما نباید به هر قیمتی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده باید مردم را محرم دانسته و آنها را در جریان جزئیات روند مذاکرات قرار دهد همچنین بدانند اعتماد به غربی‌ها و آمریکایی‌ها اشتباه بزرگی است.

امام جمعه بروجرد افزود: تیم مذاکره‌کننده می‌گویند تاسیسات آب سنگین اراک تعطیل نشده بلکه بازطراحی می‌شود، آنها بگویند معنای بازطراحی چیست.

وی لغو یکباره تحریم‌ها آن هم در اولین روز توافق را از دیگر مطالبات آحاد ملت و مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده برشمرد و تاکید کرد: این در حالی است که طرف مذاکره‌کننده این اقدام را تدریجی دانسته و آن را مشروط به تائید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌داند. در حالی که این آژانس تحت نفوذ آمریکایی‌ها و غربی‌ها تاکنون جرات نکرده است صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی را اعلام کند.

وی با ناصحیح خواندن پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود سایت فردو تعطیل نمی‌شود اما یک هزار سانتریفیوژ آن بدون سوخت کار کنند به چه دردی می‌خورد؟

امام جمعه بروجرد اظهار کرد: تیم مذاکره‌کننده همچنین به این نکته مهم توجه داشته باشند که ملت ایران برای دستیابی به دانش هسته‌ای مقاومت‌ها کرده و در این راه متحمل سختی‌ها و فشارهای زیادی شده و شهدایی را تقدیم کرده است.

حجت‌الاسلام ترابی افزود: قرار دادن بانک تجارت و 38 شرکت در لیست تحریم از سوی اتحادیه اروپا آن هم پس از بیانیه لوزان سوئیس نشان‌دهنده غیرقابل اعتماد بودن آنهاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تجاوز عربستان سعودی به کشور یمن آن را محکوم کرده و گفت: پس از شکست مفتضحانه دشمنان ملت یمن در جهت توقف انقلاب این کشور با تجاوز نظامی به آن و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان بی‌گناه به دنبال دستیابی به این هدف هستند که هرگز محقق نمی‌شود.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اینکه مقاومت ملت یمن علیرغم تقدیم بیش از 3 هزار کشته و مجروح ادامه دارد، خاطرنشان کرد: فرجام کار با پیروزی ملت شجاع، غیور و مبارز یمن رقم خورده و مردم انقلابی آن بینی آل‌سعود را به خاک می‌مالند.

وی با اشاره به حادثه تاسف‌بار تعرض به دو نوجوان ایرانی توسط ماموران سعودی در فرودگاه جده، عنوان کرد: مسئولان ایرانی باید غیرتمندانه و مسئولانه این موضوع را تا حصول نتیجه دنبال کنند.

وی با اشاره به جسارت و بی‌احترامی به حجاج ایرانی در طی سال‌های گذشته، ادامه داد: دولت سریعا باید دستور توقف عملیات عمره را تا زمان رعایت احترام به حجاج ایرانی و امنیت اخلاقی و جانی آنها صادر کند.

امام جمعه بروجرد با تبریک میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا (س) آن حضرت را اسوه و الگوی بی‌بدیل برای زنان عالم برشمرد و افزود: پرورش دو امام همام و دو شیرزن همچون زینب‌کبری و ام‌الکثوم (س) در دامان پرمهر دخت گرامی نبی اسلام (س) در بی‌همتایی حضرت صدیقه طاهره (س) بس است.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ فروردين ۱۳۹۴ )
جاده‌ی گم شده‌ی تپه چغا!

روزهای بروجرد- تپه چغای بروجرد از مراکز دیدنی و گردشگری بروجرد به شمار می آید که با توجه به موقعیت استثنایی آن روزانه مورد بازدید بسیاری از بروجردی ها و گردشگران قرار می گیرد. 

موقعیت این تپه که در یک سو شهر بروجرد و دشت سیلاخور و در دیگر سو منطقه زیبای گلدشت و رشته کوه گرین  قرار دارد دل هر بیننده ای را می رباید. همین امر موجب شده این جاذبه گردشگری به یکی از مکان های هدف برای جذب گردشگر در بروجرد تبدیل شود و در طی سالیان گذشته اقدامات مناسبی صورت پذیرد گرچه چند سالی است که فعالیت در این زمینه دچار سکته شده است.

در این بین در زمان مسئولیت دوایی فر شهردار سال های گذشته بروجرد جاده ای به دور تپه چغا کشیده شد که با کمال تعجب بلا استفاده مانده و یا به تعبیری گم  شده است!! جاده ای که می توان در عرض  کمتر از 5 دقیقه دورتا دور این تپه را زد و از مناظر دلپذیر آن بهره مند شد اما ظاهرا با وجود هزینه بسیار برای ساخت این جاده برخی با افتتاح آن مخالفت می کنند!!

در تصاویر گوگل ارث موقعیت این جاده مشخص است.

تپه چغای بروجرد 

تپه چغای بروجرد 

 

 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۲۱ فروردين ۱۳۹۴ )
فعالیت کشاورزان غیربومی خسارات زیادی به مزارع بروجرد وارد کرده است/عدم صدور مجوز برای حفر چاه آب در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس آب منطقه‌ای بروجرد گفت: فعالیت کشاورزان غیربومی علاوه بر تهدید منابع آب موجود و آلوده کردن آن‌ها، خسارات زیادی را برای زمین‌های زراعی بروجرد نیز به همراه دارد.

به گزارش تسنیم، غلامحسین بنادری اظهار داشت: پیگیری نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی مورد درخواست کشاورزان در مورد جلوگیری از هدر رفت آب و افزایش بازده آبیاری از رئوس برنامه‌های کاری امور آب شهرستان بروجرد در سال 94 است.

وی افزود: در سال جاری تغییر رویکرد وزارت نیرو در حوزه سازه‌ای به سمت مدیریت حفاظت از منابع آب گرایش یافته است بنابراین در شرایط کمبود آب، مدیریت منابع آب در راًس برنامه‌های آبفا بروجرد قرار دارد.

رئیس آب منطقه‌ای بروجرد بیان کرد: این مدیریت شامل پیگیری مربوط به گروه‌های گشت و بازرسی، نظارت بر چاه‌های غیرمجاز، جلوگیری از برداشت‌های مازاد از منابع آب چاه‌های مجاز است.

بنادری عنوان کرد: جلوگیری از ورود کشاورزان غیربومی و کشت محصولات غیراستراتژیک و آب‌دوست توسط آن‌ها در منطقه از دیگر اولویت‌های کاری آبفا در سال جاری است چراکه فعالیت کشاورزان غیربومی علاوه بر تهدید منابع آب موجود و آلوده کردن آن‌ها، خسارات زیادی را برای زمین‌های زراعی نیز به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: اولویت کاری این حوزه در سال جدید در بخش تأمین آب شرب شامل حفر چاه، خطوط انتقال بین چاه‌ها و انتقال آب از رودخانه گل رود هدف تأمین بخشی از آب شرب شهرستان در فصول غیر زراعی است.

رئیس آب منطقه‌ای بروجرد با اشاره به اینکه در حال حاضر مجوز حفر چاه جدید داده نمی‌شود، گفت: نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌های موجود از اولویت‌های کاری سال جاری است.
بنادری اظهار داشت: بر این اساس باید برای چاه‌هایی که جابه‌جا می‌شوند نیز کنتور هوشمند نصب شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نمایندگی شرکت‌های زیرمجموعه‌ای که کار پوشش نصب کنتورهای هوشمند را بر عهده‌دارند، در مرکز استان است، افزود: در شورای حفاظت مصوب شده است چنانچه این شرکت‌ها نتوانند شهرستان بروجرد را در این زمینه پشتیبانی کنند، در سطح شهرستان نیز باید نمایندگی در این زمینه فعالیت داشته باشد.

رئیس آب منطقه‌ای بروجرد نصب کنتورهای هوشمند چاه‌های آب را از وظایف شرکت توزیع برق برشمرد و بیان کرد: در این راستا هرماه جلساتی برگزار و این مسائل پیگیری و رصد می‌شود تا با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و استفاده از چاه‌های کشاورزی این کنتورها در اسرع وقت نصب شوند.

بنادری با اشاره به اینکه قریب به 1200 چاه مجاز کشاورزی و صنعتی در شهرستان بروجرد وجود دارد، عنوان کرد: از این میزان قریب به 900 حلقه مربوط به بخش کشاورزی، قریب به 300 حلقه بخش صنعتی و مابقی مربوط به تأمین آب شرب است.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از این چاه‌ها در اختیار آب و فاضلاب شهری و بخشی در اختیار آب و فاضلاب روستایی است.

رئیس آب منطقه‌ای بروجرد با اشاره به اینکه تعداد چاه‌های غیرمجاز این شهرستان نسبت به دیگر شهرستان‌های استان لرستان کمتر است، گفت: این مهم با مشارکت و همکاری مردم و مسئولین گشت بازرسی به‌دست‌آمده است.
وی همچنین پیگیری فعالیت اجرایی سدهای مخزنی آب سرده و شهید بروجردی را از اهم برنامه‌های قرار گرفته در فعالیت‌هایی اجرایی امور آب در سال جاری عنوان کرد.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ )
فعالیت 181 واحد خرید و فروش ضایعات در سطح شهر بروجرد
روزهای بروجرد- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بروجرد از فعالیت 181 واحد خرید و فروش ضایعات در سطح شهر این شهرستان خبر داد.

به گزارش فارس، مرتضی محمدی در جمع خبرنگاران در بروجرد اظهار کرد: از مجموع قریب به 181 واحد خرید و فروش ضایعات در سطح شهر تنها 14 واحد دارای مجوز صنفی هستند.

وی ادامه داد: اخطارهای لازم با هدف دریافت مجوز به واحدهای فروش ضایعات که فاقد مجوزهای لازم هستند، داده شده است که بیش از 20 واحد بدون مجوز پس از دریافت ابلاغ و اخطارهای مکرر با همکاری پلیس اماکن نیروی انتظامی پلمپ شدند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بروجرد با اشاره به فعالیت این سازمان در زمینه جمع‌آوری انواع نخاله‏‌ها، عنوان کرد: با تشکیل ستاد خاک نخاله و نظارت بازرسان آن بر اماکنی نظیر محور کمربندی، رینگ جنوب، محورهای اراک، خرم‌آباد و ملایر و شهرک اندیشه از تخلیه هرگونه نخاله در این مسیرها جلوگیری می‏‌شود.

محمدی متذکر شد: همچنین 30 خودرو حمل و تخلیه فاضلاب در این شهرستان به موازات نظارت ماموران ناظر سازمان به منظور جلوگیری از هرگونه تخلیه غیرقانونی صاحبان این خودروها در این شهرستان فعالیت می‎کنند.

وی با تأکید بر لزوم دفن اصولی زباله‎های شهری در مبادی تعیین شده، خاطرنشان کرد: خودروهای حمل نخاله موظف به تخلیه نخاله‏‌های خود در معدن نخاله هستند که در صورت هرگونه تخطی و تخلیه نخاله‏‌ها در دیگر اماکن، بر اساس قانون پسماندها با متخلفان برخورد قانونی می‏‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بروجرد با اشاره به اینکه این سازمان به عنوان زیرمجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری بروجرد فعالیت می‏‌کند، یاد‌‌آور شد: در گذشته دفع نامطلوب پسماندهای بیمارستانی و مخلوط شدن با دیگر زباله‏‌های شهری نقش زیادی در شیوع انواع بیماری‎ها و مختل کردن امنیت روانی شهروندان داشت.

محمدی با استناد به ماده 13 قانون پسماندها که بر اساس آن مخلوط کردن پسماندهای پزشکی با سایر پسماندها و تخلیه و پخش آنها در محیط و یا فروش، استفاده و بازیافت این نوع پسماندها ممنوع است، اظهار کرد: بر پایه این ماده قانونی بیمارستان‎ها و مراکز درمانی مجاز به دفع پسماندهای خود به روش معمول نبوده و موظف به دفع برخی پسماندهای ویژه با روش‎های امحاء و غیرعفونی کردن هستند.

وی ادامه داد: پس از انجام این مراحل شهرداری موظف به دفع اصولی این پسماندها در اماکن تعیین شده است.

این مسئول همچنین از استقرار خودروهای حمل ماسه و آجر در میدان آیت‌الله بروجردی خبر داد و اظهار کرد: با تجمیع این خودروها در یک محل مشخص و مناسب برای آنها، در راستای جلوگیری از ایجاد ترافیک و برهم زدن مبلمان شهری تلاش کرده‎ایم.

محمدی از توزیع سه تن کیسه زباله در ایام نوروز امسال در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اهمیت صیانت از محیط‌زیست و پاکیزگی شهر از یک سو و لزوم مشارکت مردمی در تحقق این مهم از سوی دیگر، این سازمان اقدام به توزیع دو تن کیسه زباله در ایام نوروز در میان مسافران و گردشگران کرده است.

وی همچنین از توزیع یک تن کیسه زباله در روز طبیعت در این شهرستان خبر داد و متذکر شد: با توجه به حجم گسترده مراجعه مردم در این روز به دامان طبیعت و مناطق گردشگری، این اقدام نقش موثری در پاکیزه نگه داشتن عرصه‏‌های محیط‌زیست داشته که با استقبال خوب مردم همراه بود.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ )
استخر ورزشی کارگران بروجرد افتتاح می‌شود‌

روزهای بروجرد- مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استخر ورزشی کارگران شهرستان بروجرد امسال در هفته کار و کارگر افتتاح می‌شود.

علی آشتاب در گفت‌‌وگو با تسنیم، با اشاره به لزوم حفاظت و صیانت از نیروی کار و بنگاه‌های اقتصادی، اظهار داشت: استخر ورزشی کارگران شهرستان بروجرد نیز با اعتبار مصوب 600 میلیون تومان پس از تکمیل، در هفته کار و کارگر افتتاح می‌شود.
وی افزود: در سال 93، 10 هزار و 445 مورد بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی به عمل آمد که هدف از این کار ارائه آموزش‌های ایمنی و بهداشت‌کار، رفع نقص و ایرادات احتمالی تجهیزات و ابزارهای کارخانه‌ها بوده است.


مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد:در راستای آموزش ایمنی و بهداشت‌کار، چهار هزار و 214 نفر ساعت آموزش دیدند که این آموزش و بازرسی‌ها به‌طور میانگین منجر به کاهش 16 درصدی حوادث نسبت به سال 92 شد و در بخش صنعت و ساختمان نیز حوادث 28 درصد کاهش داشت.


وی بابیان اینکه در بحث رسیدگی به پرونده‌های کارگران مشاغل سخت و زیان‌آور به  دو هزار و 273 درخواست رسیدگی شد، بیان‌کرد: در رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی شش هزار و 727 دادخواست دریافت شد.


آشتاب خاطرنشان کرد: در بحث پرونده‌های دعاوی کارگری پنج هزار و 294  دادخواست منجر به صدور رأی شده‌ و در هیئت‌های حل اختلاف نیز هزار و 88 پرونده بررسی‌شده است.


وی با اشاره ضرورت حل‌وفصل کردن دعاوی کارگران و کارفرمایان به شکل سازشی و تفاهمی، تصریح کرد: درسال گذشته 40 درصد آرای صادره به شکل سازشی حل‌وفصل شده و دو هزار و 132 رأی سازشی صادر شده است.


مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به راه‌اندازی خط تلفنی به‌منظور ارائه خدمات مشاوره‌ای به کارگران و کارفرمایان، تصریح کرد: 9 هزار و 702  مورد مشاوره تلفنی به کارگران و کارفرمایان ارائه‌ شده است.


وی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را شرکای اجتماعی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و افرود: تعداد تشکل کارگری و کارفرمایی استان در سال93 درمجموع 252 بود که 198 تشکل کارگری 54 تشکل کارفرمایی هستند.


آشتاب در رابطه با اقدامات اداره کل تعاون، کار و راه اجتماعی لرستان در حوزه اجتماعی، خاطرنشان کرد: در راستای واگذاری بسته امنیت غذایی به اقشار کم‌درآمد، در چهار مرحله با همکاری شبکه توزیع کالا و دستگاه‌های مختلف از جمله صنعت، معدن و تجارت، این بسته‌های مواد غذایی میان 300 هزار نفر توزیع شد.


وی با اشاره به واگذاری 295 هزار برگ اوراق سهام عدالت به کارگران، بیان کرد: تمام افراد واجد شرایط استان، برگ سهام عدالت خود را دریافت کرده‌اند.


مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان  افزود: افتتاح و بهره‌برداری از ساختمان‌های اداری نورآباد و کوهدشت، اعزام 10 تیم ورزشی به مسابقات کشوری و المپیاد کارگران کشور و حمل مشعل المپیاد ورزشی در دهه فجر به‌منظور معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های استان لرستان از دیگر اقدامات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است.


وی خاطرنشان کرد: از دیگر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌توان به تجلیل از کارگران، گروه کار و واحد نمونه استان، برگزاری دوره‌های آموزشی حجاب عفاف برای جامعه کارگری، برگزاری مسابقات قرآن، نهج‌البلاغه، شب‌های قرآن و جلسات تفسیر با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان و دیدار با 45 خانواده معظم شهید کارگری اشاره کرد.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ )
بروجردی: تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران عهدشکنی و خلاف روح تفاهم لوزان است
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران عهدشکنی و بر هم زدن قاعده بازی است که با روح بیانیه لوزان سازگاری ندارد.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه چند شرکت ایرانی، گفت: این تحریم‌ها عهدشکنی است و با روح تفاهم لوزان سازگاری ندارد.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی مجلس تفاهم لوزان را در صورتی که طرف مقابل قواعد بازی را بر هم نزند، مثبت می‌داند، اما اگر آنها بازی‌های جدیدی مانند تحریم‌های دیروز اتحادیه اروپا که نتیجه لابی صهیونیست‌ها بوده در بیاورند همان بر هم زدن قواعد بازی است.

بروجردی تصریح کرد: ما در صورتی به تعهدات خود پایبند خواهیم بود که طرف مقابل به تعهدات خود پایبند باشد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ )
بزرگترین اردوگاه امدادی آموزشی غرب کشور در بروجرد ایجاد می شود
روزهای بروجرد- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان گفت: بزرگترین اردوگاه امدادی، آموزشی، تفریحی و ورزشی غرب کشور در بروجرد ایجاد می شود.

حسین رضا مرادی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به سفر سرپرست سازمان امداد و نجات کشور به استان لرستان در ایام نوروز افزود: تبدیل اردوگاه سلمان بروجرد به بزرگترین اردوگاه امدادی آموزشی هلال احمر در غرب کشور در دیدار ناصر چرخساز سرپرست سازمان امداد و نجات کشور با استاندار لرستان تصویب شد.

وی اظهار کرد: اردوگاه سلمان بروجرد در منطقه زارم این شهرستان با وسعت 18 هکتار واقع شده که دارای ظرفیت های خوبی برای تبدیل شدن به اردوگاه امدادی، آموزشی، تفریحی و ورزشی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان افزود: تبدیل این اردوگاه با امضای تفاهم نامه بین جمعیت هلال احمر و استانداری لرستان عملی می شود.

وی اظهار داشت: طبق این تفاهم نامه، 20 درصد از اعتبارات مورد نیاز برای ساخت این اردوگاه از محل اعتبارات استانداری لرستان و 80 درصد مابقی از محل اعتبارت ملی و بودجه سال 94 و 95 جمعیت هلال احمر تامین می شود.

مرادی با بیان اینکه محوطه اردوگاه سلمان حصارکشی شده است، افزود: امیدواریم مسوولان شهرستان بروجرد به ویژه اداره ثبت اسناد هرچه سریعتر نسبت به تهیه و ارایه سند مالکیت این اراضی به هلال احمر اقدام نمایند.

وی گفت: متاسفانه بخش هایی از این اراضی توسط کشاورزان دستکاری شده اند ولی مالکیت 100 درصدی این اراضی برای هلال احمر محرز است.

بگفته وی با احداث این اردوگاه جذب، ساماندهی و ارتقای توان مهارتی امدادگران استان لرستان و غرب کشور بیشتر و دوره های آموزشی تئوری و عملی با قوت بیشتری برگزار می شوند.

وی اظهار کرد: هم اکنون 40 هزار نفر از مردم لرستان عضو داوطلب جمعیت هلال احمر هستند که در سازمان های مختلف فعالیت دارند و برحسب ضرورت از توان این افراد استفاده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان تعداد پایگاه های ثابت و موقت جمعیت هلال احمر این استان را 27 پایگاه عنوان کرد و افزود: خوشبختانه استان لرستان در نوروز امسال جزو چهار استانی بود که پست هوایی امدادی در آن حضور داشت.

وی به توان نیروهای امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر استان لرستان اشاره کرد و افزود: نیروهای امدادگر توانمندی در هلال احمر لرستان حضور دارند که با وجود این نیروها و آماده بودن زیرساخت ها، هیچ دغدغه ای برای مقابله با حوادث غیرمترقبه نداریم.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ )
مردم بروجرد بیش از 12 میلیارد ریال صدقه در سال 93 پرداخت کردند
روزهای بروجرد- مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد گفت: مردم بروجرد 12 میلیارد و 947 میلیون ریال صدقه در سال 93 پرداخت کردند.

علی معظمی در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان صدقات جمع آوری شده از صندوق های سطح شهر در سال 93 نسبت به سال 92، 25 درصد رشد داشته است.

وی اظهار کرد: این صدقات به منظور حمایت های درمانی، فرهنگی، معیشتی و عمران مددجویان هزینه می شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد گفت: 41 هزار و 200 صندوق صدقه کوچک، متوسط و بزرگ در سطح شهرستان بروجرد توزیع و نصب شده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم خیر بروجرد می توانند صدقات و خیرات خود را به سه شکل سنتی، مکانیزه و الکترونیکی به دست نیازمندان برسانند.

معظمی خارج شدن خانواده های نیازمند از چرخه فقر را از اهداف کمیته امداد خواند و گفت: تلاش بر این است تا با ارائه کمک های مردمی، افراد زیرپوشش به چرخه طبیعی اجتماع برگردند.

وی مجموع مددجویان زیرپوشش کمیته امداد بروجرد را 25 هزار نفر در قالب 10 هزار و 800 خانوار عنوان کرد و افزود: این مددجویان از کمک های کمیته امداد برخوردار هستند.

شهرستان بروجرد با حدود 400 هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان واقع است.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ )
شرکت 130 دانشجوی دختر دانشگاه آیت الله بروجردی در مراسم اعتکاف
روزهای بروجرد- مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آیت‌الله بروجردی گفت: مراسم معنوی اعتکاف با حضور ۱۳۰ نفر از دانشجویان دختر دانشگاه آیت‌الله بروجردی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سراغی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو گفت: مراسم معنوی اعتکاف در ایام البیض ماه رجب از 12 تا 14 اردیبهشت با حضور 130 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار می شود.
 
وی با بیان اینکه ثبت نام دانشجویان در این مراسم معنوی از 23 فروردین تا 8 اردیبهشت در دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آیت الله بروجردی صورت می پذیرد، افزود: در این مراسم علاوه بر به جا آوردن اعمال اعتکاف توسط دانشجویان اجرای برنامه های متنوعی از قبیل برنامه های قرآنی، مسابقه دلنوشته، حضور مبلغین زن در جمع معتکفین و دعوت از سخنرانان پیش بینی شده است.
 
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آیت الله بروجردی با اشاره به اینکه مراسم معنوی اعتکاف دانشجویان دختر دانشگاه آیت الله بروجردی در یکی از مراسم سطح شهر بروجرد برگزار می شود، گفت: این دانشگاه آمادگی پذیرش دانشجویان دختر دیگر دانشگاههای شهرستان جهت حضور در مراسم اعتکاف را دارد.
 
سراقی بیان داشت: در صورتی که تعداد دانشجویان متقاضی شرکت در مراسم اعتکاف به حد نصاب برسد مراسم ویژه این دانشجویان به صورت مشترک با دیگر دانشگاه های شهرستان برگزار می شود؛ در غیر این صورت دانشجویان پسر در مراسم های عمومی سطح شهر حضور می یابند.

آخرين بروز رساني ( ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ )
سارق اینترنتی در بروجرد دستگیر شد
روزهای بروجرد- رئیس پلیس فتا لرستان گفت: سارق اینترنتی که اقدام به برداشت حساب یکی از شهروندان بروجرد کرده بود دستگیر شد.

به گزارش تسنیم، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان، سرهنگ فرهاد ابدال چگنی، رئیس پلیس فتا لرستان اظهار داشت: سارقی که به‌طور غیرمجاز اقدام به برداشت از حساب شهروندی در شهرستان بروجرد کرده بود دستگیر شد.

وی افزود: در پی مراجعه یک شهروند بروجردی به پلیس فتا و اعلام اینکه از حساب بانکیش مبلغ 29 میلیون و 900 هزار ریال به‌طور غیرمجاز برداشت‌شده است، پیگیری موضوع به شکل ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.
 
رئیس پلیس فتا لرستان عنوان کرد: با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد، برداشت مبلغ مذبور توسط متهم به شکل خرید شارژ بوده است.

کشف 26 فقره انواع سرقت در خرم‌آباد
سرهنگ حسین نجفی اظهار داشت: 5 سارق دستگیر و 26 فقره انواع سرقت، سه روز گذشته در این شهرستان کشف شد.

وی افزود: در راستای مبارزه با سارقان و ارتقاء سطح امنیت شهروندان خرم‌آباد، عوامل انتظامی این شهرستان طی سه روز گذشته با رصد دقیق جرائم و پیگیری‌های مستمر و فعالیت شبانه‌روزی گشت‌های انتظامی، طی چندین عملیات منسجم و از پیش طراحی‌شده، موفق به شناسایی و دستگیری 5 سارق شدند.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد عنوان کرد: پس از انتقال متهمان به مقر انتظامی و بازجویی‌های اولیه، سارقان به تعداد 26 فقره سرقت شامل، منزل، خودرو، لوازم و محتویات خودرو، احشام و متفرقه اعتراف و از آنان اموال قابل‌توجهی نیز کشف و ضبط شد.

  کاهش 50 درصدی تلفات رانندگی در بروجرد
سرهنگ علیرضا دلیری اظهار داشت: 50 درصد تلفات ناشی از حوادث رانندگی در جاده‌های این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون کاهش یافت.

وی افزود: طرح نوروزی پلیس از 48 ساعت قبل از تحویل سال 93 آغاز و تا پایان تعطیلات ادامه داشت.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: در طول این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حوزه برون‌شهری تلفات ناشی از حوادث رانندگی50 درصدکاهش یافته است.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در بروجرد
سرهنگ علیرضا دلیری اظهار داشت: 18 سارق، معتاد پرخطر، فروشنده مواد مخدر دستگیر و 21 دستگاه وسیله نقلیه فاقد مدارک و پلاک مخدوش در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی توقیف شد.

وی افزود: ماموران انتظامی با همکاری پلیس‌های تخصصی، کلانتری و پاسگاه‌های این شهرستان طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را در بروجرد به مرحله اجرا گذاشتند.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و شناسایی اماکن آلوده 18 نفر سارق، فروشنده مواد مخدر و معتاد پرخطر را دستگیر و تعداد 5 دستگاه خودرو و 16 دستگاه موتورسیکلت فاقد مدارک و پلاک مخدوش را توقیف کردند.
وی بیان کرد: در این طرح مقادیری مواد مخدر و 37 تیغه سلاح سرد نیز کشف شد.

اجرای طرح ارتقاء و امنیت اجتماعی در دلفان
سرهنگ علی نجات کرمی اظهار داشت: 47 دستگاه انواع وسایل نقلیه متخلف توقیف و 63 نفر معتاد پُرخطر در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی دستگیر شدند.

وی افزود: ماموران انتظامی این فرماندهی طی هفته گذشته در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی موفق به توقیف 25 دستگاه موتورسیکلت مزاحم و فاقد پلاک و 22 خودرو متخلف شدند.

فرمانده انتظامی دلفان عنوان کرد: ماٰموران این فرماندهی به 63 نفر معتاد مظنون و مقادیری انواع مواد مخدر از آنان کشف شد.
 
هزار نخ سیگار قاچاق در پژو پارس
سرهنگ رضا داودی اظهار داشت: یک دستگاه پژو پارس توقیف و 250 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق کشف شد.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان از جابه‌جایی مقادیری سیگار قاچاق توسط یک دستگاه خودرو پژو پارس از کرمانشاه به اهواز مطلع شدند و موضوع را در دستور کار قراردادند.

فرمانده انتظامی پلدختر عنوان کرد: ماموران  این انتظامی پژو پارس را در محور ورودی پلدختر شناسایی و در بازرسی از آن 250 هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به اینکه، یک نفر در این رابطه دستگیرشده است، بیان کرد: ارزش این محموله 700 میلیون ریال است.

اجرای طرح پاک‌سازی مناطق آلوده و جرم خیز در خرم‌آباد
سرهنگ حسین نجفی اظهار داشت: طرح پاک‌سازی محلات خرم‌آباد از لوث معتادان تابلو و خرده‌فروشان مواد مخدر اجرا شد.
وی افزود: ماموران انتظامی این شهرستان با استفاده از اکیپ‌های ویژه و با همکاری پلیس‌های تخصصی، کلانتری و پاسگاه‌ها، طرح پاک‌سازی محلات، معابر عمومی و پارک‌ها به‌منظور افزایش سطح ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان خرم‌آبادی، سه روز گذشته به مرحله اجرا گذاشتند.

فرمانده انتظامی خرم‌آباد بیان کرد: در این طرح، جهت برقراری نظم و آرامش در سطح محله‌ها و معابر عمومی سطح شهر و رفع سد معبر، تعداد 31 نفر معتاد پرخطر و خرده‌فروش مواد مخدر که باعث آزردگی خاطر مردم شده بود را دستگیر و جهت درمان و بازپروری تحویل کمپ‌های مجاز ترک اعتیاد دادند.

وی تصریح کرد: در این طرح تعداد 29 دستگاه انواع وسایل نقلیه متخلف و پلاک مخدوش که در سطح شهر و در معابر عمومی ایجاد مزاحمت و آلودگی صوتی می‌کردند، توقیف و مقدار قابل‌توجهی انواع مواد مخدر نیز کشف و ضبط شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ )
کتابخانه استاد آیتی بروجرد تا ۶ ماه آینده افتتاح می‌شود
روزهای بروجرد- رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: کتابخانه استاد آیتی شهرستان بروجرد تا ۶ ماه آینده افتتاح می‌شود.

امیر فرزامی در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که همدلی و هم‌زبانی  را رکن اصلی هر سیستم و سازمان می‌دانند، نهاد کتابخانه‌ها نیز همگام با دولت، خدمتگذار مردم  برای رسیدن به اهداف کشور است.

وی با اشاره به این‌که کتابخانه مرکزی خرم‌آباد و کتابخانه آیتی بروجرد دو پروژه مهم نهاد کتابخانه‌ها است، افزود: کتابخانه آیتی شهرستان بروجرد در فاز آخر خود و مراحل پایانی به سر می‌برد، این پروژه نیازمند نصب تأسیسات بوده و به دلیل این‌که این تأسیسات در خارج از استان تهیه می‌شود زمانی بین سه تا شش ماه برای افتتاح نیاز دارد.

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان در رابطه با پیشرفت کتابخانه عمومی خرم‌آباد، بیان کرد: این پروژه تا‌کنون 70 درصد پیشرفت فیزکی داشته و پیمانکار 30 درصد آخر و فاز نهایی ان نیز مشخص شده که در صورت تخصیص به‌موقع بودجه‌ها تا پایان سال 94 این پروژه افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به گستردگی مسابقه بزرگ کتابخوانی ولایت مطلقه فقیه، عنوان کرد: تا‌کنون بیش از 15 هزار برگه شرکت در مسابقه به این مرکز ارسال شده که تا پایان فروردین ماه توسط کارشناسان تصحیح می‌شود و با حضور نماینده ولی‌فقیه از بین پاسخ‌های صحیح قرعه‌کشی به عمل می‌آید.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ )
13 درصد برق مصرفی در بروجرد به هدر می‌رود
روزهای بروجرد- مدیر امور برق شهرستان بروجرد گفت: تا پایان سال گذشته میزان هدررفت برق مصرفی در این شهرستان 13 درصد بوده که رقم قابل توجهی است.
 
به گزارش فارس، محمدعلی خسروی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیگیری مجدانه پروژه کاهش تلفات یا هدررفت انرژی برق در این شهرستان از مهم‌ترین سرفصل‎های کاری این اداره در سال جاری است.

وی افزود: تلفات انرژی در بروجرد عمدتا بر اثر ایجاد انشعابات غیرمجاز و دست‌کاری کنتورهای برق خانگی از سوی مشترکان آنها رخ داده که یکی از برنامه‎های مهم این شرکت در سال جدید ساماندهی این وضعیت است.

مدیر امور برق بروجرد با اشاره به اینکه در سال 92 میزان هدررفت برق مصرفی از طریق مبادی یاد شده 18.5 درصد بوده است، بیان کرد: در اواخر سال 93 با اجرای طرح‎های پیشگیرانه این میزان به 13 درصد کاهش یافت که پیش‌بینی می‏‌شود با انجام طرح‌های در نظر گرفته شده در سال جاری این میزان به مرز 10 درصد رقم کنونی کاهش یابد.

خسروی با تاکید بر اجرای طرح بعثت به منظور بهره‌گیری از حداکثر توان برق مصرفی و جلوگیری از هدررفت آن در بروجرد، عنوان کرد: نصب کابل‏‌های خودنگهدار اقدامی موثر در راستای پیشگیری از سوء‌استفاده سودجویان در این زمینه است که ضروری است در سال جدید 250 کیلومتر شبکه فشار ضعیف باقی‌مانده به کابل خودنگهدار مجهز شوند.

وی مبارزه جدی برای جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز در برخی مناطق این شهرستان را از جمله دیگر برنامه‏‌های این شرکت در سال جدید دانست و خاطرنشان کرد: برخورد جدی با متخلفانی که اقدام به دست‌کاری تجهیزات و کنتورهای اندازه‌گیری مصرف برق می‏‌کنند، دیگر برنامه این شرکت در سال جدید است.

مدیر امور برق بروجرد مطالبات این شرکت از مشترکان شهر و روستا را رو به افزایش دانست و گفت: در حال حاضر این شرکت 11 میلیارد و 300 میلیون تومان طلب از مشترکان برق خود دارد که دریافت مطالبات از این مشترکان از دیگر برنامه‎های این شرکت در سال جدید است.

خسروی از خریداری سه هزار دستگاه چراغ برق در سال جاری برای اماکن شهری و روستایی که فاقد روشنایی هستند، خبر داد و اظهار داشت: معابری که روشنایی آنها با کیفیت پایین بوده و نیازمند بهبود روشنایی در سال جدید هستند، از اولویت‌های کاری این شرکت به منظور خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان است.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.