۱۰ فروردين ۱۳۹۶   ۱۸:۰۸    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
عباس گودرزی: مصوبه مجلس در خصوص حقوق دریافتی مدیران تلخ بود
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه امروز مجلس در خصوص حقوق مدیران در ماده (۳۸) لایحه برنامه ششم، مصوبه تلخی بود و نمایندگان تصویب کردند که مدیران و مسئولان با پیشنهاد روسای قوا و وزرا و اجازه شورای حقوق و دستمزد ۱۴ برابر حداقل پایه حقوق بعلاوه ۶۰ درصد این میزان دریافت کنند.

عباس گودرزی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مصوبه مجلس در مورد حقوق مدیران در اصلاح ماده (38) لایحه برنامه ششم توسعه گفت: پیش از این نمایندگان در تصویب این ماده آورده بودند که مدیران و مقامات با معرفی سران قوا و وزرا و اجازه شورای حقوق و دستمزد 14 برابر حداقل پایه حقوق را دریافت کنند. این مصوبه مورد ایراد قرار گرفت.

وی افزود: آنچه که امروز در اصلاح این ماده در مجلس مصوب شد این بود که مقرر شد علاوه بر حقوق مدیران و مسئولان 14 برابر حداقل حقوق بعلاوه 60 درصد این میزان با پیشنهاد رؤسای قوا و وزرا و با اجازه شورای حقوق و دستمزد انجام شود که این میزان حدود 20 میلیون تومان در ماه می‌شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس اظهار داشت: این مصوبه به این معناست که نه‌تنها در مجلس مصوبه قابل قبولی در مقابله با پرداخت حقوق‌های نجومی محقق نشد، بلکه متأسفانه ما امروز شاهد این اتفاق تلخ بودیم که پرداخت‌های نجومی جلوه قانونی نیز پیدا کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: امروز تراز مجلس اقتضا می‌کرد، پرداخت‌ها را به‌نحوی ساماندهی کند که برای مردم قابل‌تحمل باشد، نه‌اینکه زمینه پرداخت حقوق‌های 20 میلیونی برای مدیران فراهم شد.

وی افزود: این مصوبه شایسته مجلس شورای اسلامی نبود، اما متأسفانه این موضوع امروز از تصویب نمایندگان گذشت و خاطر مردم را تلخ کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه امروز مجلس در تقلیل دو هفته مرخصی مردان هنگام زایمان همسر به سه روز، اظهار داشت: متأسفانه این موضوع امروز در مجلس به بازی گرفته شد و به مخالفان و موافقان اجازه صحبت داده نشد.

گودرزی خاطرنشان کرد:‌ در کشورهای غیراسلامی نیز مردم را به فرزندآوری تشویق می‌کنند و این مصوبه در کشور اسلامی مثل ما صحیح نیست.

وی در پایان گفت: هزینه برای بحث فرزندآوری بار مالی ندارد، بلکه سرمایه‌گذاری برای تربیت نسل است و امروز روز تلخی را در مجلس داشتیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ )
استیضاح شهردار بروجرد دوباره به جریان افتاد
روزهای بروجرد- عضو شورای شهر بروجرد گفت: جلسه شورای شهر روز چهارشنبه با دستور سئوال از شهردار تشکیل شد.

ناصر مرادی افزود: در پایان جلسه برای استیضاح شهردار، رای گیری انجام شد که شش نفر (ناصرمرادی، عزیزشمسیانفرد، روح اله نظرپور، اشرف چگنی، موسی نیکوکار و مجتبی مقدسی) خواستار استیضاح شهردار شدند که بر این اساس در جلسه بعدی شورا در مورد ادامه فعالیت شهردار رای گیری خواهد شد.

گفتنی است دو تن از اعضای شورای شهر بروجرد در جلسه حضور نداشتند.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ )
کمک 15میلیارد ریالی بنیاد برکت وخیرین درامرمدرسه سازی بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس نمایندگی تجهیز و نوسازی مدارس بروجرد گفت: بنیاد برکت، موسسه قلم چی و یک خیر بروجردی 15میلیارد ریال برای تکمیل چهار واحد آموزشی این شهرستان اهدا کردند.

عیسی هاشمی در گفت و گو با ایرنا افزود: دبستان 12 کلاسه شهادت، مجتمع آموزشی 18 کلاسه مسکن مهر، مدرسه 2کلاسه روستای کپرگه و هنرستان فنی اشترینان با ظرفیت 240 تن مدارسی هستند که با کمک 14 میلیارد ریالی بنیاد برکت، موسسه قلم چی و اهدا یک میلیارد ریال توسط خیربروجردی تکمیل می شوند.

وی اظهارکرد: این واحدهای آموزشی در مجموع 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با تامین بخش دیگراعتبار مورد نیاز از سوی نوسازی مدارس بروجرد در مهرماه سال 96 به بهره برداری خواهند رسید.
رئیس نمایندگی تجهیز و نوسازی مدارس بروجرد بیان کرد: این واحدها با 42 کلاس درس در زمینی با زیربنای هفت هزار مترمربع در حال ساخت هستند.

هاشمی اضافه کرد: بنیاد برکت درشهرستان بروجرد در سال ‌های 91 ، 93 و 95سه واحد آموزشی و یک باب مسجد بنا کرده است.
50 هزار دانش آموز شهرستان بروجرد در بیش از 400 واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ )
صعود زاگرس پوش بروجرد به لیگ دسته یک والیبال کشور
روزهای بروجرد- مرحله نیمه نهایی لیگ زیرگروه والیبال امروز (سه شنبه) با برگزاری دو دیدار در شهر یزد پیگیری شد.

به گزارش "دی اسپورت" دیدارهای مرحله نیمه نهایی لیگ زیرگروه والیبال پیگیری شد که در پایان تیمهای زاگرس پوش بروجرد و پالایش نفت آبادان با شکست حریفان به فینال زیرگروه و لیگ دسته یک 96 صعود کردند.
 
 نتایج دیدارهای این مرحله:
 
پالایش نفت آبادان 3 _ 0 دانشگاه علمی کاربردی یزد
 
زاگرس پوش بروجرد 3 _ 2 مناطق نفت خیزجنوب

آخرين بروز رساني ( ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ )
پیکر 2 شهید گمنام دفاع مقدس در بروجرد تشییع وبه خاک سپرده شد
روزهای بروجرد- پیکرمطهر2 شهید گمنام دفاع مقدس صبح امروز سه شنبه دربروجرد تشییع و در دانشگاه آیت الله بروجردی این شهرستان به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا، پیکر مطهر این شهدا باحضورامام جمعه بروجرد، معاون استاندارلرستان و فرماندارشهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان ادارات شهرستانی و اقشارمختلف مردم از میدان قیام بروجرد تشییع ودردانشگاه آیت الله بروجردی به خاک سپرده شدند.

شهرستان بروجرد هم اکنون میزبان 11 شهید گمنام در دانشگاه آزاد و آیت الله بروجردی، شهر اشترینان و تپه شهدای گمنام این شهر درخاک آرمیده اند.

پیکر این شهدا 18 و19 ساله عصر روز دوشنبه وارد بروجرد شده و مراسم شبی با شهدا شب گذشته در حسینه ثارالله این شهر با حضور اقشارمختلف مردم برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ )
اهدای اعضا بیمار بروجردی به نیازمندان
روزهای بروجرد- اعضاء بدن مرحوم حسین آهنچی بیمار بروجردی که بر اثر سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند حیات دوباره بخشید.  

به گزارش واحد مرکزی خبر فاطمه یاراحمدی مسئول انجمن بیماری‎های خاص بروجرد گفت: پس از تایید مرگ مغزی حسین آهنچی جوشکار 49 ساله بروجردی با رضایت خانواده قلب، کلیه ها و کبد وی در تهران به بیماران نیازمند اهداء شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: هیچ گونه اغماضی در برقراری امنیت انتخابات در کار نخواهد بود
روزهای بروجرد- معاون استاندارلرستان و فرماندار بروجرد با بیان اینکه انتخاباتفرماندار بروجرد: هیچ گونه اغماضی در برقراری امنیت انتخابات در کار نخواهد بود باید در اتاق شیشه ای و به صورت شفاف و بدون هیچ ابهامی برگزار شود، گفت: عمل به قانون مهمترین اصل در برگزاری انتخابات است.به گزارش ایرنا علی کورانی فر در نشست ستاد انتخابات شهرستان بروجرد در محل فرمانداری ویژه بروجرد افزود: در برگزاری انتخابات سه اصل مهم صحت و امنیت انتخابات و همچنین مشارکت حداکثری مردم بسیار مهم و کلیدی است و همه افراد و گروه ها باید ضمن رعایت اخلاق انتخاباتی این سه اصل را مورد توجه قرار دهند.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ )
اعلام برنامه‌های ویژه استقبال از شهدای گمنام در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد با اشاره به خاکسپاری پیکر مطهر دو شهید گمنام طی ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در بروجرد، برنامه‌های ویژه مراسم استقبال از این شهدا را اعلام کرد.

به گزارش ایکنا، مجید سوری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد امروز، در جمع خبرنگاران، در رابطه با برنامه‌های ویژه استقبال از شهدای گمنام در این شهرستان، گفت: مراسم «شبی با شهدای گمنام»، شامگاه دوشنبه، نهم  اسفند در حسینیه ثاراله  سپاه بروجرد برگزار می شود.

وی افزود: روز سه‌شنبه، دهم اسفند پیکر پاک و مطهر دو شهید گمنام تشییع و در دانشگاه آیت‌الله بروجردی(ره) این شهرستان به خاک سپرده می‌شود.

سوری با بیان این‌که پیکر مطهر این دو شهید گمنام روز دوشنبه، نهم اسفند وارد بروجرد می‌شود و شامگاه دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشا، مراسم شبی با شهدا در حسینیه ثاراله  سپاه بروجرد برگزار می‌شود، اضافه کرد: در این مراسم مداحی، روضه‌خوانی و سخنرانی برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد ادامه داد: روز سه‌شنبه، دهم اسفند پیکر مطهر این دو  شهید گمنام ساعت ۹ صبح از میدان قیام تشییع و در دانشگاه آیت‌اله  بروجردی(ره) به خاک سپرده می‌شوند.
سوری اظهارکرد: هدف از تشییع شهدا در دانشگاه‌ها، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است چراکه شهدا با تقدیم جان خود درس ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی را آموختند.

یادآور می‌شود، هم‌زمان با ایام شهادت حضرت فاطمه‌زهرا (س)، پیکر مطهر شش شهید گمنام دفاع مقدس وارد لرستان می‌شوند.این شش شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شهرهای بروجرد، دورود و دوره‌چگنی خاکسپاری می‎شوند.

در بروجرد پیکر مطهر دو تن از این شهدای گمنام در دانشگاه آیت‌الله بروجردی خاکسپاری می‎شوند.در دورود نیز دانشگاه این شهر محل خاکسپاری دو تن از این شهدا خواهد بود.در دوره چگنی نیز پیکر مطهر دو تن از شهدای گمنام در تپه شهدای این شهر خاکسپاری می‎شوند، 
آخرين بروز رساني ( ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ )
علی باقری: دلیل عقب‎گرد صنعت خودروسازی سپردن آن به کسانی است که به ارزش‎های انقلاب کمتر پایبند بوده‌اند
روزهای بروجرد- معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفت: هر جا پای مبانی دین در حکومت و ارزش‎های انقلاب و دین ایستاده‌ایم، موفق شده‌ایم.

به گزارش فارس، علی باقری در جمع مردم بروجرد در مسجد الغدیر این شهرستان اظهار داشت: حرکت امام راحل در اوایل دهه 40 حرکتی بدیع در تاریخ تشیع بود و امام خمینی(ره) با برجستگی‎های ویژه خود توانست، چنین حرکتی را در کشور کلید بزند که آثار و برکات زیادی را در جهان به دنبال داشت.

وی عنوان کرد: کشور هم اکنون در وضعیت ویژه و خاصی به سر می‎برد، به عبارت بهتر هم دوستداران و هم دشمنان انقلاب در شرایط ویژه‎ای هستند.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه انقلاب نام و یاد حضرت امام(ره) را احیا می‎کند، خاطر نشان کرد: امام مبتکر و مدعی ورود دین در حاکمیت بود که این مسیر را با جسارت و شجاعت شروع کرد و در آن لرزشی نداشت.

باقری با اشاره به اینکه همگان ایمان و باور امام راحل به مسیر انقلاب و دستیابی به هدف را نداشتند، تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دوگانگی و اختلاف وجود دارد و عده‎ای ورود دین به حاکمیت را قبول ندارند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب در جریان تاریخ انقلابی کسانی که پرچم مخالف با ورود دین در حاکمیت را به دست گرفتند، بیشتر شدند و این از دولت موقت شروع شد.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: در مسیر انقلاب و در مقاطع مختلف انسان‎های متفاوت که مسؤولیتی در کشور داشتند، به این مسئله اذعان داشتند که ورود دین به حاکمیت موجب صدمه به منافع ملی و مخدوش شدن رفاه جامعه و تهدید صلح و آرامش می‎شود.

باقری افزود: اواخر سال 92 در انتخابات ریاست جمهوری نیز یکی از مباحث مطرح از سوی برخی این بود که انرژی هسته‎ای موجب تحریم ما شده و باید به حرف آمریکا گوش دهیم تا رفاه ما تامین شود، از طرفی خیره‎سری و لجبازی در پایبندی به ارزش‎های انقلاب موجب می‎شود ما هزینه بدهیم، بنابراین اگر می‎خواهید که تامین رفاه و منافع ملی صدمه نبیند و دچار دغدغه و نگرانی از جنگ نباشید، باید به حرف آمریکا گوش دهید.

وی یادآور شد: تاریخ 38 ساله انقلاب به ما ثابت می‎کند که هر جا پای مبانی دین در حکومت و ارزش‎های انقلاب و دین ایستاده‌ایم، موفق شده‌ایم و هر جا که نسبت به این مبانی سستی نشان دادیم و نسبت به ارزش‎های انقلاب اهمال کردیم، ضرر دیدیم.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفت: هر جایی که پای ارزش‎های دینی بودیم، علاوه بر تامین منافع ملی، تضمین امنیت ملی و رفاه جامعه، خیالمان از جنگ و به هم خوردن آرامش و تنش راحت بود.

باقری پیشرفت ایران اسلامی در عرصه هسته‎ای را غیر قابل انکار خواند و افزود: بهترین دلیل پیشرفت ما این است که قلدرهای دنیا جلوی ما ایستادند و هزینه دادند که ما عقب‌نشینی کنیم.

وی در ادامه به پیشرفت‎های دفاعی و نظامی کشور اشاره و بیان کرد: پیش از پیروزی انقلاب سابقه‎ای در مباحث هسته‎ای، دفاعی و نظامی نداشتیم و زیر ساختی در این زمینه‎ها در کشور وجود نداشت.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی از رابطه آمریکا با شاه در عرصه نظامی به عنوان رابطه‎ای استراتژیک و در هم تنیده‎ یاد و عنوان کرد: آمریکا توانمندی تولید صنایع دفاعی را به کشور ما در آن زمان نمی‌داد.

باقری اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی پیشرفت‎های عینی در عرصه صنایع دفاعی رخ داد و با وجود سال‎ها تحریم امروزه این موفقیت‎ها را به منصه ظهور رسانده‎ایم، به این ترتیب می‎توانیم ادعا کنیم که در مرزهای صنعت دنیا هستیم.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی با وجود تحریم‎ها، فشارها و کمبودها توانست به این توانمندی‎ها دست یابد، چرا که کسانی در این عرصه فعالیت کردند که به دین و ارزش‎های انقلاب پایبند بودن  و شهید تهرانی مقدم ‎ها از آن جمله هستند.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه از اواخر دهه 40 صنعت خودروسازی در کشور فعال بوده است، افزود: با وجود این سابقه روز به روز از کیفیت تولیدات ما کاسته شده و پیشرفتی نکرده‎ایم، البته دلیل این عقب‎گرد آن است که کار به دست کسانی سپری شده که تعلق آنها به مبانی دین در حاکمیت و پایبندی به ارزش‎های انقلاب کمتر بوده است.

باقری اظهار کرد: به افرادی که ادعا دارند پایبندی به ارزش‎های دین به رفاه جامعه صدمه می‎بیند، باید گفت که انرژی هسته‎ای و پیشرفت صنایع دفاعی برای رفاه و امنیت مردم است و این پابندی هم امنیت ملی را تضمین می‎کند و هم دغدغه جنگ را از بین می‎برد.

وی افزود: این در حالی است که عده‎ای با ایجاد فضای منفی در جامعه به دنبال القای این هستند که مشکلات کشور ناشی از پایبندی به ارزش‎های دین در حاکمیت است.

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، تبعیض و فقر را از مشکلات کشور برشمرد و بیان کرد: جایی که این ناهنجاری‎های وجود دارد، همان جایی است که ما از ارزش‎های دین و انقلاب دور شده‎ایم.

باقری خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب از یک سال پیش در چندین مناسبت بر انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی‎گری مردم و مسؤولان تاکید داشتند، چرا که این راه علاج دردها است، در مقابل اگر مسؤولان از این مسیر خارج شوند، اعتماد مردم به حکومت سست می‎شود.

وی در پایان تصریح کرد: وظیفه توده‎های مردم در خصوص رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر ترویج انقلابی‎گری این است که جلوی کسانی که خارج از مسیر می‎روند، را بگیرند.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ )
پیمان یاراحمدی: دفعه بعد باروز را شکست می‌دهم
روزهای بروجرد-  آزادکار وزن 74 کیلوگرم کشورمان گفت: این بار قسمت نشد باروز را شکست دهم اما ان‌شاء‌الله دفعه بعد او را مغلوب خواهم کرد.

پیمان یاراحمدی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: من در جام جهانی کشتی آزاد 3 بار روی تشک رفتم و مقابل حریفانی از ترکیه، مغولستان و آمریکا کشتی گرفتم.
 
وی درباره تقابل با جردن باروز تصریح کرد: از عملکردم مقابل باروز راضی نیستم. اگر این کشتی‌گیر را شکست می‌دادم، می‌توانستم راضی باشم. این بار قسمت نشد او را شکست دهم اما ان‌شاء‌الله دفعه بعد باروز را شکست خواهم داد.
 
آزادکار وزن 74 کیلوگرم کشورمان در پاسخ به این سؤال که آیا امکان شکست دادن باروز وجود دارد یا خیر، تصریح کرد: هیچ چیزی غیرممکن نیست. فقط باید تلاش و زحمت بیشتری انجام دهم. نمی‌توانم قول بدهم که مقابل باروز پیروز می‌شوم اما یک بازنده همیشه بازنده نمی‌ماند.
 
یاراحمدی در پایان، درباره عملکرد محمد طلایی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان خاطرنشان کرد: زمانی که در تیم نوجوانان بودم، طلایی سرمربی تیم بود و بیشتر کشتی‌گیران فعلی تیم ملی از همان تیم نوجوانان هستند. او رابطه بسیار خوبی با کشتی‌گیران دارد و به لحاظ فنی هم مربی بزرگی است.

آخرين بروز رساني ( ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ )
برف و باران جان تازه‎ای به تالاب بیشه دالان بروجرد بخشید+تصویر
روزهای بروجرد- بخش‎هایی از تالاب بیشه دالان بروجرد به زیر آب رفت و این تالاب زیبا جان تازه‎ای گرفت.

به گزارش فارس، به دنبال بارش‎های قابل توجه‎ برف و باران در سال زراعی جاری بخش‎هایی از تالاب بیشه دالان بروجرد زیر آب رفت و جانی دیگر به این تالاب بخشید.

تالاب بیشه دالان بروجرد در مساحت 5/913 هکتار در مجاورت روستاهای بوریاباف، چگنی کش، کاروانه، کپر جودکی و کیدان در 15 کیلومتری جنوب شرقی بروجرد قرار دارد.

قریب به حدود 25 گونه پرنده مهاجر، پستاندار و آبزی در تالاب دالان بروجرد شناسایی شده است.

متأسفانه طی سال‎های گذشته به دلیل اهمال و بی‎مهری برخی مسؤولان و کشاورزان و روستاییان مجاور تالاب بخش‎هایی از آن مورد تعرض قرار گرفته و به اراضی کشاورزی و باغات تبدیل شده است.

اینک و با بارش رحمت بی‎منتهای الهی بخش‎هایی از تالاب سحرانگیز بیشه دالان بروجرد زیر آب رفته و احیا شد، تا زیبایی کم‎نظیر آن بیش از پیش نمایان و پدیدار شود.
 
بیشه دالان بروجرد 
 بیشه دالان بروجرد
بیشه دالان بروجرد 
بیشه دالان بروجرد
 
آخرين بروز رساني ( ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ )
اسامی اعضای هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در بروجرد
فرهاد داودوندی- اعضای هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری سال 96 در بروجرد انتخاب شد.

 بر این اساس اعضای هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در بروجرد بدین شرح است:

لهراسب چهارمحالی رئیس هیات نظارت

حمید رضا بوالحسنی رییس دادگستری بروجرد

حجت اله محمد ولی مسئول حراست آموزش و پرورش بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: تحقق کاهش سالانه ۱۰ درصد حاشیه‌نشینی نیازمند عزم جدی دولت است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش سالانه ۱۰ درصد حاشیه نشینی نیازمند عزم و اراده جدی دولت است.

به گزارش خانه ملت، عباس گودرزی در رابطه با تکلیف دولت برای ساماندهی و کاهش سالانه ۱۰ درصد جمعیت حاشیه‌نشین در طول سال‌های برنامه ششم، اظهار داشت: در واقع تحقق این موضوع به عزم و اراده دولت، تامین اعتبار لازم، ساز وکارهای موجود و همچنین پیگیری مجلس شورای اسلامی مربوط است.

وی با تاکید بر لزوم نظارت مجلس بر پیگیری اجرای مواد لایحه برنامه ششم، افزود: مجلس باید با پیگیری مناسب در راستای اجرا و علمیاتی شدن تمامی مواد لایحه برنامه ششم گام بردارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید نسبت به تامین اعتبار لازم برای تحقق مواد مربوط به کاهش آسیب‌های اجتماعی در لایحه برنامه ششم مانند کاهش سالانه ۱۰ درصدی جمعیت حاشیه نشین اقدام کند، تصریح کرد: مجلس در لایحه برنامه ششم نگاهی جدی به کاهش آسیب های اجتماعی مانند حاشیه نشینی، حمایت از زنان سرپرست خانوار، کودکان کار، طلاق، بیکاری و ... داشته؛ انتظار می رود دولت و مجلس با همکاری در راستای تحقق اهداف این لایحه گام بردارند.

گودرزی با یادآوری اینکه حاشیه نشینی بسترساز و مولد آسیب‌های اجتماعی است، کاهش حاشیه نشینی را مستلزم رفع نابرابری های اجتماعی دانست و ادامه داد: حاشیه نشینی نتیجه فقر، بیکاری و نبود اشتغال پایدار در روستاها است که روستائیان برای تامین معیشت خود به اجبار به مهاجرت روی آورده و حاشیه شهرها را برای زندگی انتخاب می‌کنند که در این رابطه لازم است با توسعه اقتصاد روستایی مانع از گسترش حاشیه‌نشینی شد.

وی با بیان اینکه مهاجرت روستائیان شیوع حاشیه نشینی را به دنبال داشته و در واقع پدیده مهاجرت عمده عامل گسترش حاشیه نشینی در کشور است، تصریح کرد: برای کاهش حاشیه نشینی و همچنین تثبیت جمعیت روستایی باید بسترها و زیرساخت های لازم برای ماندگاری افراد در روستاها فراهم شود تا مهاجرت ها معکوس و ماندگاری روستاییان در روستاها افزایش یابد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صرف برنامه نوشتن گره‌ای از مشکل حاشیه نشینی باز نمی‌کند رفع معضل حاشیه نشینی را مستلزم عزم و اراده جدی دولت و تامین اعتبار لازم دانست و افزود: در این رابطه لازم است دولت با اراده ای جدی در راستای فراهم کردن زیرساخت ها و تامین اعتبارات لازم برای کاهش ۱۰ درصدی جمعیت حاشیه نشین کشور گام بردارد.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ )
خانه‌های تاریخی بروجرد برای مرمت به بخش خصوصی واگذار شد
روزهای بروجرد- معاون اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: خانه مسری و خانه مغیث الاسلام بروجرد برای مرمت به سرمایه‌گذار واگذارشده است.

به گزارش تسنیم، محمدرضا اسدی پور در کمیته اقتصاد مقاومتی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: نوبت دوم آگهی مزایده هفت پروژه از قبیل مجتمع اقامتی ازنا، کمپ ازنا، کمپ پلدختر، کمپ درب گنبد، مجتمع بین راهی ملاوی و زیرساخت‌های سراب کهمان  برگزارشده است.

وی بابیان اینکه خانه تاریخی کشفی و کاروانسرای چشمک واگذارشده‌اند، افزود: اخیراً خانه مسری و خانه مغیث الاسلام بروجرد نیز به سرمایه‌گذار واگذار شده‌اند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان عنوان کرد: پاکت‌های الف و ب دو پروژه کاروانسرای گوشه خرم‌آباد و خانه ابوالقاسم پور نیز بازشده و طی هفته‌های آینده برنده آن‌ها مشخص‌شده و رسماً واگذار می‌شود.

وی بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی لرستان در مجموع 53 پروژه را معرفی کرده است که اکثر به دلیل اینکه فاقد پیشرفت فیزیکی بودند غربال شده و آن‌ها را به 28 پروژه رساندیم.

اسدی پور گفت: همچنین 10هتل و مجموعه ناتمام استان که دارای فرم نیپا هستند کامل شده و در کمیته اقتصادی موجود هستند.

وی تصریح کرد: در صورتی که به 28 پروژه موجود تسهیلات داده شود حدود 80 درصد آن‌ها به مرحله افتتاح می‌رسند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی در رابطه با هتل‌ها نظارت کامل دارد، خاطرنشان کرد: در بیشتر هتل‌ها کارفرما همه‌کاره است.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ )
حق بیمه کارگران سامان کاشی بروجرد تا بهمن ماه جاری پرداخت شد
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به مکاتبات انجام شده در زمینه برطرف نمودن مشکل بیمه کارگران سامان کاشی گفت: حق بیمه این افراد تا بهمن ماه جاری به حساب تامین اجتماعی شهرستان بروجرد واریز شده است.

عبدالعلی گیوه کی درگفت وگو با ایرنا افزود: حق بیمه کارگران این واحد صنعتی در سال جاری به حساب تامین اجتماعی واریز نشده بود و کارگران در راستای تمدید دفترچه های بیمه وبازنشسته شدن با مشکلات جدی مواجه شده اند.
وی اظهار کرد: با پرداخت حق بیمه کارگران اقدامات لازم برای بازنشسته شدن 46 کارگر سامان کاشی نیزانجام شده و این افراد به زودی بازنشسته خواهند شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد ادامه داد: هم اکنون این واحد صنعتی تعطیل بوده و 60 نیروی آن که در بخش تاسیسات، حراست، و کوره ها مشغول به فعالیت می باشند.

گیوه کی بیان کرد: حدود 80 تن ازنیروهای این واحد صنعتی حاضربه ادامه فعالیت نبوده و هم اکنون بیمه بیکاری آنها برقرار شده است.
وی اضافه کرد: کارگران سامان کاشی بروجرد 18 ماه حقوق معوقه دارند که موجب بروز مشکلاتی در زندگی کارگران این واحد شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: این واحد صنعتی با ظرفیت اسمی تولید سالانه سه میلیون مترمکعب انواع کاشی در حال فعالیت بوده که در سال های اخیر به دلیل رکود بازار ساخت و ساز، تحریم و صادر نشدن کالا به کشورهای همسایه به دلیل نامنی آنها با مشکل جدی مواجه شده است.

به گفته گیوکی از ابتدای سال 95 تا کنون 800 کارگر از کارخانه ها و واحدهای دیگر در بروجرد از کار اخراج شده اند و بیمه بیکاری دریافت کرده اند.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ )
اجرای طرح ترافیک بروجرد باید با رضایتمندی مردم همراه باشد
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: اجرای طرح ترافیک در بروجرد باید با رضایتمندی مردم همراه باشد.

به گزارش ایرنا علی کورانی فر در جلسه کار گروه ترافیک شهرستان بروجرد افزود: در اجرای طرح ترافیک باید همه جوانب امر بررسی و طرح نیز با قاطعیت انجام شود.

به گفته وی حل معظل ترافیک بروجرد باید با کارکارشناسی و به صورت دقیق بررسی و انجام شود و دراین راستا نیز تلاش مضاعف لازم است.

فرماندار بروجرد اظهار کرد: ترافیک شهر بروجرد قابل حل است و متولیان امر باید کارشناسانه وارد عمل شوند.

شهردار بروجرد در این جلسه گفت: حفاری خیابان ها در سطح شهر بروجرد تا 20 فروردین 96 ممنوع اعلام شده است.

منوچهر یوسفی افزود: با توجه به روزهای پایان سال و آماده شدن برای طرح استقبال بهاری هر گونه حفاری در سطح شهر بروجرد ممنوع است و شرکت های خدمات رسان در صورت حفاری باید با سرعت اقدام به پرکردن و ترمیم محل های حفاری شده نمایند.

به گفته وی طرح استقبال از بهار با شستشو و رنگ آمیزی بلوارها و همچنین نظافت و ساماندهی معابر سطح شهر و آماده سازی پارک ها و تفرجگاه های بروجرد آغاز شده است.

وی اظهار کرد: در اثر بارش برف سنگین در چند روز گذشته در بروجرد تعداد زیادی از درختان و چراغ های راهنمایی و رانندگی و روشنایی های داخل بلوارها و پارکها آسیب دیده اند که طرح تعویض و مرمت آنان نیز شروع شده است.

فرمانده راهنمایی و رانندگی بروجرد نیز دراین جلسه گفت: بروجرد با کمبود اعلام راهنمایی و رانندگی و تابلوهای هدایت مسافران مواجه است که باید تا قبل از فرا رسیدن سال نو این مشکل حل شود.

سرگرد علی ابراهیمی افزود: محور کمربندی بروجرد با توجه به اینکه فرعی های فراوانی در آن وارد شده است کاربری کمربندی را ندارد و باید نسبت به ایمن سازی آن اقدام شود.

به گفته وی در سه سال گذشته بیش از 16 نفر در محور کمربندی بروجرد به علت حوادث رانندگی و برخورد خودرو با عابر پیاده که اغلب کودکان و سالمندان هستند جان خود را از دست داده اند.

وی اظهار کرد: در ایام نوروز باید با نصب تابلوهایی راهنمایی مکانهای اسکان را به مسافران نوروزی معرفی کنیم که دچار سردرگمی نشوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا اعضای کارگروه ترافیک در ادامه جلسه چگونگی طرح ترافیک با زمان مشخص را برای روزهای پایانی سال بررسی کردند.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: شهرستان بروجرد قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: شهرستان بروجرد با توجه به ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد.

به گزارش تسنیم، علی کورانی‌فر در جلسه ستاد تسهیل سفر و خدمات نوروزی با اشاره به شعار امسال سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور اظهار داشت: شعار سال 96 این سازمان خدمات متنوع و سفر متفاوت انتخاب‌شده و به این معنی است که سازمان میراث فرهنگی قصد دارد خدماتی متفاوت از سال‌های گذشته به گردشگران و مسافران نوروزی ارائه دهد.

وی مهم‌ترین ظرفیت شهرستان بروجرد را در زمینه گردشگری دانست و افزود: گردشگری برای استان لرستان به‌مثابه یک چاه نفت است که می‌تواند بسیاری از مشکلات این استان و در رأس آن شهرستان بروجرد را با توجه به ظرفیت‌های فراوان گردشگری خود رفع کند.

فرماندار بروجرد توسعه زمینه‌های گردشگری را از آسان‌ترین راه‌ها برای رونق کسب‌وکار و ایجاد درآمدی پایدار برای شهروندان برشمرد و بیان کرد: در صورت رونق این صنعت منافع آن برای عموم شهروندان خواهد بود و می‌توان با دائمی کردن این زمینه از ظرفیت‌های متنوع شهرستان بروجرد درآمدی همیشگی تولید کرد.

وی به لزوم تبدیل بروجرد از معبر به مقصد گردشگری تأکید و تصریح کرد: شهرستان بروجرد با توجه به ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی خود قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد و هنر متولیان فرهنگی ماندگاری این شهرستان برای مسافران در تمامی ایام سال است.

کورانی فر زمان ماندگاری مسافران در شهر را مهم ارزیابی و بر لزوم افزایش این مدت زمان با انجام اقدامات فرهنگی متنوع که می‌تواند مسافران را جذب کند تأکید و خاطرنشان کرد: اگر تمامی ظرفیت‌های استان لرستان در شهرستان بروجرد جمع شود اما معرفی و اطلاع‌رسانی درستی در این زمینه انجام نشود این ظرفیت‌ها کاربردی نخواهد داشت.

به گفته وی نحوه برخورد صحیح  با مسافران و در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل، ایجاد احساس امنیت و حضور دائمی نیروهای انتظامی، خدماتی وامداد رسان در ورودی و خروجی‌های شهر، تسهیل در تردد به اماکن گردشگری طبیعی همچون ونایی، برپایی مراکز اقامتی اولیه در ورودی شهر با تمامی امکانات موردنیاز توسط متولیان امر، تنوع، تفاوت و ماندگاری در تبلیغات شهری در راستای جذب گردشگران، هدایت مسافران برای بازدید از درون شهر و معرفی ظرفیت‌های گردشگری فراوان شهرستان بروجرد به مسافران ورودی این شهر بخشی از خدماتی است که دستگاه‌های متولی نسبت به انجام آن باید همت گمارند.

فرماندار بروجرد از مسئولان عضو ستاد تسهیل سفر و خدمات نوروزی این شهرستان خواست تا جلسه آینده نسبت به ارائه پیشنهادات چکش‌کاری شده با نظر کارشناسان امر و مشخص نمودن وظایف و محل تأمین منابع اجرای طرح‌های پیشنهادی اقدام کرده و احکام روسای کمیته‌های ده‌گانه این ستاد را تا هفته آینده ابلاغ و ارسال کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ )
اعتراض نماینده بروجرد به ثبت نام موافقان و مخالفان لایحه بودجه 96 در هفته قبل
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد گفت: ثبت نام برای موافقت یا مخالفت در خصوص کلیات لایحه بودجه 96 باید امروز انجام می‌شد، اما اعلام شد که این کار هفته گذشته انجام شده است، چرا؟

به گزارش ایسنا، عباس گودرزی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: روند کار مجلس باید به نحوی باشد تا نمایندگان قانونمند و ضابطه‌مند در مجلس حضور یافته تا بتوانند نظرات خود را در خصوص طرح‌ها و لوایح اعلام کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه نظر نمایندگان در خصوص نحوه ثبت نام درباره موافقت و مخالفت در مورد طرح ها و لوایح و برخی امور مجلس اخذ نشد. امروز هم بنده خواستم برای اظهار نظر درخصوص کلیات لایحه بودجه 96 ثبت نام کنم که به بنده گفته شد این کار هفته گذشته انجام گرفته است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از لاریجانی خواست تا این روند را اصلاح کند.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده مردم بروجرد روند ثبت نام موافقان و مخالفان کلیات لایحه بودجه 96 را فاقد اشکال آئین نامه‌ای دانست.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ )
دوره‎های آموزشی پرواز با پاراگلایدر در بروجرد برگزار می‎شود
روزهای بروجرد- مسؤول هیأت انجمن‎های ورزشی بروجرد گفت: برای نخستین بار دوره‎های آموزشی پرواز با پاراگلایدر در این شهرستان برگزار می‎شود.

رضا دیناروند در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: این دوره‎ها در سطوح مقدماتی، مستقل، متوسطه و پیشرفته برای بانوان و آقایان رده سنی بالای 16 سال برگزار می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره‎ها که برای نخستین بار به صورت رسمی در شهرستان بروجرد برگزار می‎شود، از مربیان رسمی فدراسیون و انجمن ورزش‎های هوایی کشور بهره گرفته شده است.

مسؤول هیأت انجمن‎های ورزشی بروجرد خاطر نشان کرد: در پایان هر دوره گواهینامه و مجوز پرواز از سوی انجمن ورزش‎های هوایی به ورزشکاران ارائه می‎شود.

دیناروند با اشاره به اینکه علاقه‌مندان با شرکت در این دوره‎های آموزشی اوج هیجان را تجربه می‎کنند، ادامه داد: با توجه به اینکه این رشته متفاوت‎تر از دیگر رشته‎های ورزشی است، ذهنیت و برداشت متقاضی باید مشخص شود.

وی اضافه کرد: همچنین علاوه بر توجه به سوابق بیماری، برآورد شخصی از هزینه‎ها، انگیزه فرد و دیگر معیارها پیش از حضور در دوره‎های آموزشی پرواز با پاراگلایدر بررسی می‎شود.

مسؤول هیأت انجمن‎های ورزشی بروجرد با اشاره به توسعه ورزش‎های پروازی در بروجرد تأکید کرد: سه سایت پروازی در این شهرستان برای انجام تمرینات در نظر گرفته شده بود که در جلسه‎ای با حضور نمایندگان ادارات در فرمانداری بروجرد یکی از این سایت‎ها در منطقه بالادست روستای فیال که تپه‎ای مرتفع است، برای تمرینات مورد تأیید قرار گرفت.

دیناروند با اشاره به هزینه بالای انجام ورزش‎های پروازی خاطرنشان کرد: هر ورزشکار برای خرید تجهیزات باید به طور متوسط 100 تا 150میلیون ریال و برای فراگیری دوره‎ها نیز نرخی متغیر بین 19 تا 22 میلیون ریال پرداخت کند که بر اساس آخرین تعرفه فدراسیون انجمن‎های ورزشی و کمیته ورزش‎های هوایی این مبلغ 15 میلیون ریال است.

وی با اشاره به اینکه 18 رشته ورزشی تحت پوشش انجمن‎های ورزشی هستند، عنوان کرد: اغلب این رشته‎ها پر هزینه هستند، البته تعداد کمی از رشته‎های کم هزینه‎تر در شهرستان بروجرد فعال هستند.

گفتنی است، بیش از 40 هیأت ورزشی در شهرستان بروجرد فعال است.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ )
برگزاری جشنواره فیلم کوتاه "ایجاز" در بروجرد +تصاویر
روزهای بروجرد- نخستین دوره جشنواره داخلی فیلم های کوتاه "ایجاز"، عصر پنحشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۵ در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، سالن دکتر زرینکوب برگزار شد.

دبیر این جشنواره کاوه حدادی؛ سرپرست انجمن سینمای جوان بروجرد  و همچنین داوری فیلمهای جشنواره بر عهده آقایان مسعود حاتمی و حمید نجفی راد، هنرمندان مطرح عرصه سینما بود.

این جشنواره که با هدف تشویق و حمایت از استعدادهای جوان بروجردی برگزار شد، میزبان هنرمندان عرصه های مختلف و مخاطبان هنردوست بروجردی بود.

در این دوره، ۱۷ فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال و نمایش داده شد. پس از نمایش فیلمها، نقد و بررسی توسط دکتر یعقوب پور  و کارگردان فیلمها برگزار و در پایان فیلم  "u turn" به کارگردانی  اصلان ناهیچ، فیلم "محتضر" ، به کارگردانی حسین نیرومند و فیلم "مدسن" به کارگردانی صابر پیرزادی موفق به کسب مقام های اول تا سوم جشنواره و دریافت لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی شدند. همچنین هستی خسروی برای ساخت فیلم "سایه" ، موفق به دریافت جایزه استعداد جوان جشنواره شد.

هنرمندان جوان، حسین فرهادی، فرزاد پارساییان، اردوان ایاز و نوید عبدی به پاس همکاری در ساخت فیلمهای جشنواره در بخش های تصویربرداری، تدوین، عکاسی، تصویر و دستیاری صدا و تصویر و تولید، برگزیده جشنواره شده و دیپلم افتخار و هدیه دریافت کردند.

مراسم اختتامیه با حضور کورانی فر؛ فرماندار بروجرد و همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
 
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
 جشنواره فیلم کوتاه
جشنواره فیلم کوتاه
 
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
جشنواره فیلم کوتاه  
 
آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ )
دمای هوای بروجرد امشب به 12 درجه زیر صفر می رسد
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: با خروج سامانه بارشی از شهرستان طی امشب وروزهای آینده دمای هوا به 12درجه زیر صفرمی رسد.

بهروز یاراحمدی در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: با توجه به بارش برف به ارتفاع 12 سانتیمتردر سطح گردنه ها وجاده های شهرستان وهمچنین وزش باد نسبتا شدید خطر کولاک و مسدود شدن محورهای ارتباطی دراثر حرکت برف ها وجود دارد.

وی میزان بارش شب گذشته این شهرستان را 2 میلیمتراعلام کرد وافزود: میزان بارش های سال زراعی جاری 361 میلیمتر ثبت شده که این رقم در سال زراعی گذشته 386 میلیمتر گزارش شده است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد دمای فعلی هوای این شهرستان را 6 درجه زیر صفرعنوان کرد و ادامه داد: که این مقدارنسبت به روز گذشته هفت درجه کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: برای 24 ساعت آینده در بروجرد آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد نسبتا شدید، کاهش دما و بارش پراکنده برف پیش بینی می شود.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ )
محورهای ارتباطی بروجرد باز و تردد درآنها جریان دارد
روزهای بروجرد- رئیس راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان بروجرد گفت: محورهای ارتباطی شهرستان بروجرد باز و رفت و آمد در آنها جریان دارد.

بهرام ترکاشوند در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به بارش برف که از شب گذشته آغاز شده رانندگان برای تردد در محورهای ارتباطی شهرستان بروجرد باید وسایل ایمنی و زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
به گفته وی از شب گذشته اکیپ های راهداری و امدادی کار بازگشایی محورهای اصلی را به طور مستمر باشن ریزی و نمک پاشی انجام داده و هم اکنون محورهای بروجرد به سمت اراک، خرم آباد و ملایر باز و تردد در آنها جریان دارد.

رئیس راهداری وحملونقل جاده ای شهرستان بروجرد با اشاره به وزش باد و کاهش دما در محورهای ارتباطی بروجرد اظهارکرد: این 2 عامل موجب شده تا محورها به رغم بارش حدود 10 سانتیمتر برف دچار یخبندان شوند که این مشکل با نمک پاشی مدام برطرف و همه محورها اکنون پاکسازی شده اند.

تزکاشوند ادامه داد: کار برفروبی و نمک پاشی محورهای روستایی از صبح امروز توسط اکیپ های راهداری و بخش خصوصی آغازشده و همه محورهای روستایی باز می باشند.
وی از شهروندان خواست تا از سفرهای غیر ضروری در شرایط جوی موجود خودداری کنند و در صورت لزوم به زنجیر چرخ و وسایل گرمایی تجهیز شوند .

رئیس راهداریوحمل ونقل جاده ای شهرستان بروجرد اضافه کرد: رانندگان هنگام تردد دراین شرایط جوی به دلیل لغزنده بودن جاده ها سرعت مجاز ومطمئنه را رعایت کنند.

ترکاشوند افزود: به دنبال ریزش برف که از عصر روز گذشته در بروجرد آغاز و تا کنون ادامه دارد، 11 دستگاه خدمات رسان در محورهای خروجی شهرستان در حال فعالیت هستند وکارشن و نمک پاشی تمامی راه های اصلی انجام شده است.

وی افزود: در سطح شهر هم شهرداری بروجرد با اغاز برف کار نمک و شن پاشی در خیابان ها را انجام داده و راههای اصلی در شهرکها اطراف نیز مانند شهرک اندیشه پاکسازی و شن پاشی شده اند و بیشتر خیابان ها و معابر بروجرد نیز مشکلی ندارند. 
آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ )
بروجرد لرزید
روزهای بروجرد- مدیرکل مدیریت بحران لرستان از وقوع زلزله در شهرستان بروجرد خبر داد.

رضا آریایی در گفت‎وگو با ایسنا، با اعلام این خبر  اضافه کرد: این زلزله‎ به بزرگی 3.5 ریشتر ساعت 11 و 39 دقیقه و 49 ثانیه رخ داده است.

وی ادامه داد: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله‌نگاری کشور به عرض و طول جغرافیایی ۳۳.۸72 و ۴۸.۶۹3 بوده است.

 آریایی خاطرنشان کرد: عمق وقوع این زمین لرزه در ۱۰ کیلومتری از سطح زمین گزارش شده است.

آخرين بروز رساني ( ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان: منطقه ویژه اقتصادی بروجرد به بخش خصوصی واگذار می‌شود‌
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: تمام منطقه ویژه اقتصادی بروجرد برای سرمایه‌گذاری به شرکت آبادراهان محول می‌شود.

به گزارش تسنیم، هوشنگ بازوند ‌‌در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی خرم آباد برگزار شد با اشاره به پیشنهاد فردی در راستای خرید سنگ از استان اظهار داشت: پروژه کشت و صنعت پروژه‌ای زبان زد در کشور است که خروجی این پروژه هماهنگی زیادی بود که همه داشتند.

وی بابیان اینکه حدود 500 نفر در این مجموعه فعالیت می‌کنند و باز هم نیز قابل توسعه است، افزود: ما باید چنین اجماعی در کلیه فعالیت‌ها ایجاد کنیم تا به‌جای خوبی برسیم مثلاً گلخانه دیناروند نیز چنین شرایطی دارد.

استاندار لرستان عنوان کرد: سرمایه‌گذار بومی برای شرکت آبادراهان فعالیت می‌کند که اگر شرایط برای سرمایه‌گذاری این سرمایه‌گذار بومی موجود نباشد امکان سرمایه‌گذاری برای سایر سرمایه‌گذاران نیز وجود ندارد.

وی بیان کرد: براساس یک تفاهم‌نامه‌ای با شرکت آبادراهان تمام شهرک صنعتی بروجرد در اشترینان توسط این شرکت خریداری شد و بنا است در هفته آینده کل منطقه ویژه اقتصادی بروجرد نیز به این شرکت محول شود که دو سرمایه‌گذاری بزرگ می‌شود.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود تنگ نظری را عامل بسیاری از فرصت سوزی‌ها و آفت توسعه دانست و گفت: برای حل مشکلات، رفع موانع سرمایه‌گذاری، برطرف شدن مشکلات درون دستگاهی و بخش اداری  حمایت از بخش خصوصی باید در اولویت قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در کنار هر پروژه و فعالیت اقتصادی یک پیوست فرهنگی تعریف شود، تصریح کرد: وزیر کشور در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مختلف از اقدامات انجام‌گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی استان و به‌طور ویژه از مجموعه اقداماتی که در مجتمع کشت و صنعت لرستان انجام‌گرفته به‌عنوان یک نمونه و الگو در کشور یادکرده‌اندو به‌زودی سه معاون وزیر از کشورهای هم‌جوار نیز از مجتمع کشت و صنعت لرستان به‌عنوان یک الگو و تجربه بازدید می‌کنند.

استاندار لرستان یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی مدیران را میزان همکاری و مساعدت آن‌ها با بخش خصوصی دانست و اظهارداشت: در این زمینه مدیران برتر معرفی می‌شوند.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ )
امدادگران هلال احمر بروجرد 2 نفر را از مرگ حتمی نجات دادند
روزهای بروجرد- رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: امدادگران این جمعیت چهارشنبه شب 2 نفر را که در منطقه دودادنگه جاده قپانوری گرفتار کولاک شده بودند از مرگ حتمی نجات دادند.

محمد کرمی در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی اعلام مرکز کنترل جمعیت هلال احمر لرستان مبنی بر گرفتار شدن 2 نفر در یک خودروی پراید در منطقه دودانگه تیم نجاتگران پایگاه امداد و نجات زالیان وارد عمل شد.

به گفته وی جستجو برای پیدا کردن خودروی پراید و 2 سرنشین آن 2 ساعت به طول انجامید و سرانجام امدادگران با تلاش فراوان در جاده روستای قپانوری آنان را یافته و نجات دادند.

به گزارش ایرنا طی چند روز گذشته در اثر بارش سنگین برف در شهرستان بروجرد امدادگران هلال احمر به 920 مسافر در راه مانده امداد رسانی کردند.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ )
رانندگان از سفرهای غیر ضروری در جاده های بروجرد خودداری کنند

روزهای بروجرد- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بروجرد گفت: رانندگان از سفرهای غیرضروری در جاده های ارتباطی این شهرستان خودداری کنند.

بهرام ترکاشوند در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به ورود موج جدید بارشها به آسمان شهرستان و آغاز بارشها از امشب ، رانندگان در محورهای ارتباطی و گردنه های برف گیر این شهرستان حتما با زنجیرچرخ حرکت کنند.


وی با اشاره به بارش شدید برف در هفته جاری در این شهرستان افزود: بارش حدود 90 سانتیمتر برف درگردنه های منتهی به این شهرستان موجب شد تا محور بروجرد - اراک و نیز بروجرد ملایر برای مدتی مسدود شود.


وی اظهار داشت: مسدود شدن محورهای ترانزیتی به هنگام بارش برف و کولاک شدید موجب می شود تا مسافران در راه مانده و در هفته جاری حدود 950 مسافردر راه مانده در این شهرستان باهمکاری اکیپ های امدادی اسکان داده شدند.


ترکاشوند افزود: باورود سامانه بارشی جدید در این شهرستان که از هسته سردتری برخوردار است بارش های رگباری باران و برف پیش بینی می شود.


به گزارش هواشناسی بروجرد با ورود سامانه جدید بارشی از عصر پنجشنبه دراین شهرستان شاهد بارش باران ، برف و کاهش دما خواهیم بود.


این سامانه بارشی از عصر امروز به صورت بارش های پراکنده باران در منطقه آغاز و عصر پنجشنبه بر شدت بارش ها افزوده خواهد شد و به مدت دو روز در منطقه پایدار خواهد بود.


با خروج این سامانه بارشی در روز شنبه دمای هوا به10 درجه زیر صفر خواهد رسید.


شهرستان بروجرد دارای 100کیلومتر راه اصلی و 540 کیلومتر راه فرعی و روستایی است.


آخرين بروز رساني ( ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ )
معاون فرماندار: بروجرد با کمبود تجهیزات برف روبی مواجه است
روزهای بروجرد- معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بروجرد گفت: این شهرستان به هنگام بارش برف با کمبود ماشین آلات برف روبی مواجه است.

احمد گودرزیان درگفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه شهرستان بروجرد در منطقه سردسیر قرار گرفته و دارای محورهای ترانزیتی و گردنه های برف گیر است وجود یک دستگاه بلدوزر و پنج دستگاه ماشین برف روب راهداری پاسخگوی نیاز این شهرستان نبوده و در اغلب مواقع این کمبود با حمایت بخش خصوصی و استفاده از ماشین های برف روب شهرداری جبران می شود.

وی اظهار داشت: این شهرستان دارای سه محور مهم بروجرد -اراک، بروجرد - خرم آباد و بروجرد- ملایر است که هرسه از محورهای پر تردد و ترانزیتی کشور بوده و مسدود بودن آنها به هنگام بارش برف مشکلاتی را ایجاد می کند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بروجرد میزان بارش برف دو روز گذشته در گردنه های این شهرستان را حدود ۹۰ سانتیمتر عنوان کرد.

گودرزیان افزود: کمبود امکانات و ماشین آلات برف روب موجب شده تا هنگام بارش شدید برف و یخبندان اولویت بازگشایی با محورهای اصلی باشد و محورهای روستایی که در مجموع 185 روستا بابیش از 100 هزار تن جمعیت در اولویت دوم قرار گیرد.

وی تامین سه دستگاه بلدوزر ، گریدر و لودر را دراین شهرستان ضروری دانست و گفت: باید به منظور تسهیل و تسریع درکاربرف روبی محورهای روستایی و اصلی قبل ازبارش برف با بخش خصوصی قراراد تنظیم تا هنگام بروز مشکل بلافاصله وارد عمل شوند.

شهرستان بروجرد دارای 100کیلومتر راه اصلی و 540 کیلومتر راه فرعی روستایی است.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ )
مسابقات فرهنگی هنری بروجرد با شرکت 23 هزار دانش آموز برگزار شد
روزهای بروجرد- معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد گفت: مسابقات فرهنگی هنری بروجرد با شرکت 23 هزار دانش آموز در 64 رشته برگزار شد که 264 دانش آموز بروجردی به مرحله استانی مسابقات فرهنگی هنری راه یافتند.

به گزارش بازتاب بروجرد "شهاب روزبهانی" افزود: مسابقات فرهنگی هنری با ثبت نام 23 هزار دانش آموز در سه مقطع تحصیلی در بروجرد آغاز شد که هفت هزار و 600 دانش آموز به مسابقات منطقه ای راه یافتند.


وی اضافه کرد: این مسابقات در پنج رشته کلی ادبی و  پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و هنرهای دستی و تجسمی در 64 رشته برگزار شده است.


به گفته وی 264 دانش آموز مقطع متوسطه اول و دوم به مرحله استانی راه یافتند و هر ساله دانش آموزان بروجردی در مسابقات فرهنگی هنری رتبه های برتری را در استان وکشور کسب می کنند.


روزبهانی اظهار داشت: امسال حدود 45 درصد دانش آموزان در مسابقات فرهنگی هنری شرکت کرند و استقبال دانش آموزان از رشته های این مسابقات چشمگیر بود.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ )
نخستین جشنواره فیلم کوتاه «ایجاز» در بروجرد برگزار می‎شود
روزهای بروجرد- مسؤول انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: نخستین جشنواره فیلم کوتاه با عنوان «ایجاز» 28 بهمن ماه امسال در شهرستان بروجرد برگزار می‎شود.

اکبر حدادی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: جشنواره فیلم کوتاه "ایجاز" با ابتکار اعضای انجمن سینمای جوان بروجرد و با هدف ایجاد انگیزه بیشتر در هنرجویان تازه کار و ایجاد روحیه نشاط و پویایی بین اعضای این انجمن برگزار می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: با انتشار فراخوانی در ماه‎های گذشته در نهایت 16 اثر فیلم کوتاه کمتر از پنج دقیقه‎ای به انجمن سینمای جوان بروجرد رسید که با موضوعات انسانی، اخلاقی و اسلامی و در قالب فیلم داستانی تهیه شده‎اند.

مسؤول انجمن سینمای جوان بروجرد با اشاره به اینکه همه 16 اثر رسیده توسط مسعود حاتمی و حمید نجفی‎راد از فیلمسازان برجسته و مطرح کشور داوری شده‎اند، بیان کرد: در روز جشنواره پس از اکران این فیلم‎ها، در پایان نیز آثار برتر معرفی و تجلیل خواهند شد.

حدادی در ادامه از برپایی کارگاه عکاسی در بروجرد خبر و ادامه داد: ورک شاپ عکاسی در روزهای 11 و 12 اسفند ماه با حضور بردیا سعادت از عکاسان برجسته کشور در حوزه طبیعت برگزار می‎شود.

وی با اشاره به اینکه در این کارگاه شرکت برای عمومی مردم آزاد است، خاطرنشان کرد: علاقمندان به هنر عکاسی از شهرستان‎های استان لرستان و همدان برای ثبت‌نام می‎توانند به انجمن سینمای جوان بروجرد واقع در مجتمع فرهنگی هنری زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان مراجعه کنند.

مسؤول انجمن سینمای جوان بروجرد افزود: در این کارگاه یک روز عکاسی در طبیعت انجام می‎شود و یک روز دیگر نیز به آموزش ادیت و ویرایش عکس‎ها پرداخته می‎شود.

حدادی اظهار کرد: همچنین در پایان برپایی کارگاه عکاسی در شهرستان بروجرد گواهینامه پایان دوره به شرکت‎کنندگان اعطا می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ )
موفقیت نشریه راستان بروجرد در جشنواره ایثار و رسانه
روزهای بروجرد- نشریه پیام راستان از شهرستان بروجرد با مدیر مسوولی فرشاد علی یاری و سردبیری حجت‎الله منیری در نخستین جشنواره ایثار و رسانه جزو رسانه‎های برتر کشور شناخته شد.

مدیر مسوول نشریه پیام راستان بروجرد در گفت‎وگو با فارس در این باره گفت: به منظور شرکت در نخستین جشنواره ایثار و رسانه، ویژه‎نامه‌ای ویژه در رابطه با فرهنگ ایثار از نویسندگان متفاوت به جشنواره ارایه دادیم.

فرشاد علی یاری افزود: پس از داوری و ارزیابی توسط مسؤولان این جشنواره کشوری، نشریه پیام راستان از بین قریب به چهار هزار اثر به عنوان یکی از رسانه‎های برتر شناخته شده است.

وی با اشاره به اینکه نشریه پیام راستان به صورت فصلنامه و با رویکرد مطالعات میان رشته‎ای در حوزه علوم انسانی و با گستره کشوری منتشر می‎شود، خاطر نشان کرد: با انتشار ویژه نامه‎ای در تیراژ یک هزار نسخه‎ای در زمینه فرهنگ ایثار و فداکاری، نشریه پیام راستان در نخستین جشنواره ایثار و رسانه پذیرفته شد.

گفتنی است، دکتر فرشاد علی یاری از نویسندگان بروجردی در گذشته فصلنامه تحلیلی، اطلاع‎رسانی و پژوهشی علوم انسانی( الهیات و جامعه شناسی) را در فاصله سال‎های 85 تا 90 منتشر کرد که مجموعه آن 13 شماره حاوی مقالات ارزشمند و تخصصی بود که بسیار مورد استقبال صاحبان قلم، پژوهش و تحقیق قرار گرفت.

وی با دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آذر ماه سال 94 مجوز نشریه جدید خود را با عنوان "پیام راستان" در زمینه مطالعات میان رشته‎ای دریافت کرد که نخستین شماره آن در بهار 1395 منتشر شد و در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

لازم به ذکر است، آیین تجلیل از برترین‎های جشنواره ایثار و رسانه امروز سه شنبه 26 بهمن در تالار وحدت تهران با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ )
جاده های روستایی بروجرد بازگشایی شد
روزهای بروجرد- معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد گفت: جاده های روستایی این شهرستان که در دو بخش مرکزی و اشترینان بر اثر بارش سنگین برف بسته شده بود بازگشایی شدند.

احمد گودرزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: تنها راه ارتباطی هفت روستای زیر 20 خانوار که در منطقه کوهستانی ورکوه و آبسرده واقع شده اند تاکنون بازگشایی نشده و با اعزام گروههای راهداری و بخش خصوصی تا عصر امروز بازگشایی خواهند شد.

وی اظهار کرد: با بارش برف در این شهرستان برق بخشی از روستاها و شهر بروجرد قطع شد که این مشکل در روز گذشته به طور 100 درصد در دو شهر بروجرد واشترینان و اغلب روستاها برطرف و هم اکنون نیز برق 45 روستا که راه ارتباطی آنها مسدود شده بود باتلاش امور برق این شهرستان وصل شده است.

به گفته وی هم اکنون محورهای اصلی این شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد با اشاره به اعلام هواشناسی و وارد شدن موج جدیدی از بارشها که شهرستالن بروجرد را نیز در برخواهد گرفت ، گفت: برای جلوگیری از مسدود شدن راهها، کاهش مشکلات ناشی از بارش برف در داخل شهر امروز ستاد بحران بروجرد در نشستی مشکلات و کمبودها را در زمینه کمبود دستگاهها و ادوات برف روب، تامین شن و ماسه مورد نیاز ، بهره گیری بیشتر از توان بخش خصوصی را بررسی و تصمیمات لازم اعمال خواهد شد.
به گزارش ایرنا ، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی موج جدیدی از بارشها پنجشنبه وارد کشور می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ )
برف سه میلیارد ریال خسارت به شبکه برق بروجرد وارد کرد
روزهای بروجرد- مدیر امور برق شهرستان بروجرد گفت: بارش برف 2 روزگذشته منجر به وارد شدن حدود سه میلیارد ریال خسارت به شبکه برق این شهرستان شد.

محمدعلی خسروی در گفت وگو با ایرنا افزود: سقوط دکل فشار قوی بر اثر بارش برف سنگین در ارتفاعات ملایر که بخشی از برق بروجرد را تامین می کرد موجب شد تا 80درصد برق متطق این شهرستان قطع شود.

وی یکی دیگر از علت قطع برق در داخل شهر بروجرد را شکسته شدن برخی درختان عنوان کرد و گفت: درصورتی که دکل فشار قوی برق این شهرستان در ارتفاعات ملایر سقوط نمی کرد تنها 10 درصد شهر بروجرد برای مدت زمان محدودی شاهد خاموشی بود.

حسروی ادامه داد : بارش برف موجب پارگی سیم برق در 15 نقطه و نیز واژگون شدن 21پایه روشنایی دراین شهرستان شده که همه این موارد برطرف و تعمیر شده اند.

وی با اشاره به قطع برق در برخی از روستاهای این شهرستان گفت: علت اصلی قطع برق در این روستاها مسدود بودن راههای روستایی به ویژه درمنطقه کوهستانی ورکوه است و هم اکنون اکیپ های برق رسانی با اکیپ های راهداری همراه شده و ضمن بازگشایی راهها برق این روستاها به خصوص در بخش اشترینان وصل می شود.

وی افزود: تا بعد از ظهر امروز برق همه روستاهایی که در منطقه کوهستانی واقع شده و در مجموع حدود 100 خانوار می باشند وصل خواهد شد.
شهرستان بروجرد دارای 1بیش از 140 هزار مشترک برق شهری و روستایی است.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ )
تصاویر بارش برف سنگین در بروجرد

 

بارش برف سنگین در بروجرد

 بارش برف سنگین در بروجرد

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

 

بارش برف سنگین در بروجرد
بارش برف سنگین در بروجرد 

 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

 بارش برف سنگین در بروجرد

بارش برف سنگین در بروجرد 

بارش برف سنگین در بروجرد 

عکس: علیرضا سلیمانی

آخرين بروز رساني ( ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ )
میزان بارش برف در برخی نقاط بروجرد به 70 سانتیمتر رسید
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد با اشاره به آغاز بارش برف از شب گذشته(یکشنبه) گفت: میزان بارش برف در برخی نقاط شهرستان بروجرد از جمله ارتفاعات این شهرستان به 70 سانتیمتر و در سطح شهر بروجرد به حدود 30 سانتیمتر رسیده است.

بهروز یاراحمدی در گفت و گو با ایرنا آب حاصل از بارش برف را 37 میلیمتر عنوان کرد و افزود: دمای کنونی شهر بروجرد یک درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته پنج درجه کاهش داشته است.

وی حداقل و حداکثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب صفر و 6 درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و گفت: برای شهرستان بروجرد در 24 ساعت آینده بارش برف و باران همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

یاراحمدی افزود: اوج بارش ها تا فردا ادامه دارد و پنجشنبه نیز یک سامانه جدید با بارش های فراوان وارد منطقه می شود.

وی میزان بارندگی در سال زراعی جاری را 317 میلیمتر عنوان و اظهار کرد: این رقم در مدت مشابه پارسال 388 میلیمتر بوده و میزان بلندمدت بارش ها 255 میلیمتر بوده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ )
بارش سنگین برف باعث ایجاد اختلال در زندگی مردم بروجرد شد
روزهای بروجرد- بارش سنگین برف از شب گذشته(یکشنبه) تاکنون باعث ایجاد اختلال در زندگی مردم شهرستان بروجرد شده است.

به گزارش ایرنا به رغم اطلاع رسانی و هشدار سازمان هواشناسی درباره برودت هوا و بارش برف و باران در شهرستان بروجرد، بارش سنگین برف باعث شکستن درختان، قطعی برق و تعطیلی مدارس شد.

بارش سنگین برف که از شب گذشته در شهرستان بروجرد با شدت قابل توجهی آغاز شد، نیمه های شب باعث قطع برق کل شهرستان بروجرد شد.

مشکلات زیادی به ویژه برای خانواده هایی که سیستم گرمایشی پکیج دارند مانند ساکنان مسکن مهر و آپارتمان نشینان به وجود آمده است زیرا با قطع برق سیستم گرمایشی پکیج کار نمی کند.

سنگین بودن برف باعث شکسته شدن بیش از 50 اصله درخت، مسدود شدن برخی از خیابان ها و ایجاد اختلال در تردد مردم بروجرد شد.

تردد تاکسی ها و اتوبوس ها در سطح شهر بروجرد با مشکل روبرو شد و بسیاری از مسافران مسیر مورد نظر خود را با پای پیاده طی می کنند.
مشکل قطع برق باعث تعطیلی نانوایی ها شده و بسیاری از شهروندان برای تهیه نان مصرفی روزانه خود مشکل دارند.

فرمانداری بروجرد اعلام کرده است تیم های امدادی از استان مرکزی و خرم آباد برای وصل کردن برق شهر بروجرد آمده اند و تلاش آنها برای وصل شدن برق ادامه دارد.
هم اکنون برق برخی از ماطق شهر وصل شده ولی برق بخش عمده شهر بروجرد و بخش اشترینان و مرکزی همچنان قطع است.

مدارس، دانشگاه ها و بانک های شهرستان بروجرد با توجه به بارش سنگین برف و قطع برق تعطیل شده اند.
بارش برف و باران از شب گذشته(یکشنبه) در بیشتر نقاط لرستان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ )
2میلیارد ریال برای مرمت خانه تاریخی حاتمی بروجرد اختصاص یافت
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: به منظور تعمیر و مرمت اضطراری خانه تاریخی حاتمی بروجرد 2 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

حجت اله یارمحمدی در گفت وگو با ایرنا افزود: با تخصیص این اعتبار ازمحل ستاد حوادث غیرمترقبه استان لرستان ، کار مرمت اضطراری این بنای تاریخی دربخشهایی که فرو ریخته به زودی آغازخواهد شد.

وی گفت: این بنای تاریخی به دلیل قرارگرفتن در بافت قدیمی شهر بروجرد تحت حمایت قانونی اداره میراث فرهنگی این شهرستان قرار گرفته وکار ثبت آن در فهرست آثارملی کشوردر حال انجام است.

یاراحمدی اظهار کرد: این خانه قدیمی در چند سال اخیر متروکه بوده که این مهم سبب شده در بارندگی های فروردین ماه امسال و نیز در بارشهای پی درپی پاییز و زمستان بخشی از ضلع جنوبی و سقف این بنای تاریخی تخریب شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری بروجرد اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی هایی از سقف این خانه فرو ریخته برای مرمت ومقاوم سازی باید قسمت های دیگرسقف برداشته و کاراستحکام بخشی آن انجام شود.

یارمحمدی افزود: برای تعمیر کامل و اساسی این بنای تاریخی حدود 10میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرنگارایرنا، خانه تاریخی حاتمی با یک هزارو 300 متر زیربنا در خیابان بحرالعلوم بروجرد دارای 2 طبقه، ایوان رفیع به ارتفاع 6 متر، 2ستون چوبی، چند اتاق، تالار، پس تالار، راه پله های قدیمی بوده و مربوط به دوران ما قبل از زندیه است.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ )
آتش سوزی در یک پمپ بنزین بروجرد به موقع مهار شد
روزهای بروجرد- معاونت عملیات آتش نشانی بروجرد گفت: آتش سوزی در نمازخانه یک پمپ بنزین در خیابان 45 متری این شهر به موقع مهار شد.

به گزارش ایرنا نادر موسیوند افزود: این حادثه ساعت 2 و30 دقیقه بامداد شنبه در محل نمازخانه پمپ بنزین 45 متری به علت اتصالی برق رخ داد.

به گفته وی ماموران آتش نشانی ایستگاه مرکزی بروجرد بعد از اطلاع از آتش سوزی ظرف مدت 2 دقیقه به محل رسیدند و آتش سوزی را به موقع مهار و از سرایت آتش به مخزن های پمپ بنزین جلوگیری شد.

وی اظهار کرد: آتش سوزی پمپ بنزین 45 متری فقط خسارت مالی در برداشت و خوشبختانه مصدومیت برای فردی نداشت.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ )
در اقدامی جالب یکی از طوایف عشایر منشور فرهنگی خود را منتشر کرد
روزهای بروجرد- در اقدامی جالب بزرگان یکی از طوایف عشایر با انتشار منشوری بایدها و نبایدهای اجتماعی خود را منتشر کرد.
 
متن این منشور بدین شرح است: 
 
بدین وسیله به اطلاع می رساند بزرگان  طایفه شمس الدینی در مورخه  15/11/1395 طی یک گرد همایی بزرگ در راستای نهادینه کردن باید ها و نباید‌های اجتماعی و فرهنگی به اتفاق آراء مواردی را مصوب کردند که جهت تنویر افکار عمومی و پیشنهاد این مصوبات به سایر طوایف، مهم ترین عناوین آن را به اطلاع همگان می رساند:  

1-به همه ی طایفه ها پیشنهاد می کنیم –درصورت بروز هرگونه نزاع که منجر به قتل یا  جرح وضرب گردد ، ازسرایت آن به افراد دیگر خودداری کنند و فقط مقصر اصلی- آن هم از راه قانون- تحت پیگرد قرار بگیرد. هیچ کس حق ندارد به بهانه حمایت از مضروب یا مقتول به وابستگان دور و نزدیک ضارب یا قاتل آسیب برساند و به کارهای خشونت طلبانه نظیر تیر اندازی، آتش زدن اموال و...دست بزند.

2- ازکلیه ی طوایف می خواهیم اگر کسی به عمد یاسهو مرتکب عمل خلاف شرع و قانون و یا قتل و جرح شد نزدیکان خاطی، او را دراسرع وقت به مراجع قانونی تحویل دهند تا از شعله ور شدن درگیری دسته جمعی جلوگیری شود.

3- تقاضامندیم درصورت وقوع قتل عمد نزدیکان و وابستگان مجرم از کوچ کردن و تخلیه منازل شخصی، خودداری کنند و برای تامین امنیت خود از مراجع قضایی و امنیتی مساعدت بخواهند، زیراترک محل زندگی زمینه را برای ناامنی، سرقت، تخریب، آتش سوزی و...سوء استفاده کنندگان فراهم می کند.

4- از دستگاه قضایی می خواهیم در راستای کاهش این گونه ناملایمات با اختصاص یک شعبه‌ی ویژه و یک قاضی مجرب و آگاه به امور روستایی و عشایری نسبت به صدور حکم درکوتاه مدت برای آتش افروزان قبیله ای، اقدام لازم را به عمل آورد. هم چنین نسبت به احداث شورای حل اختلاف ویژه ی عشایری اهتمام نماید.

5- به منظور کاهش هزینه ها و اتلاف وقت تقاضا می شود مراسمات ختم و تشییع با روشی یکسان برگزار شود. از این رو تاکید می شود از نوشتن بنر و پلاکارد تسلیت جداً خودداری شود و هزینه های احتمالی آن صرف امورخیریه گردد.

6- ازدعوت کتبی افراد برای شرکت در مراسم ختم-به ویژه افراد دوردست- اکیداً خودداری شود.

7-مراسم تشیع ،ترحیم وختم تماماً در یک بعد ازظهر انجام شود.

8-به منظور رفاه عموم و جلوگیری از مزاحمت و ترافیک بین جاده ای مراسم تشییع، در محل قبرستان انجام شود.

9- در جشن عروسی باید رعایت حقوق همسایگان و شهروندان مد نظر باشد و لذا به همگان توصیه می شود، ضمن رعایت  شئونات اسلامی و عرفی از تیراندازی هوایی و سایر رفتارهای ناشایست به جد خودداری نمایند.

10-عدم استفاده از لباس های نامتعارف و خلاف موازین شهر نشینی و فرهنگی جامعه.

11- با عنایت به نظر بزرگان جشن ختنه سوران به صورت گسترده و دعوت ازعموم از این تاریخ به بعد برگزار نمی گردد.

12- از همه طوایف وایل ها مصرانه تقاضامندیم از هرگونه توهین، افترا، نسبت دادن القاب، هجو، شعرگویی ناپسند نسبت به طوایف و افراد دیگر در فضای مجازی نظیر تلگرام، فایل های صوتی و تصویری پیامک و....اکیداً خودداری کنند.

13-درراستای تحقق امور خیرخواهانه و حمایت مالی به افراد مستمند مقرر گردید صندوق قرض الحسنه ای زیر نظر هفت نفر از معتمدین طایفه دایر گردد و سایر افراد نیز به فراخور تمکن مالی وجوهی را به عنوان امانت به صندوق مذکور واریز نمایند و با تصویب هیئت نفره به افراد نیازمند درحد وسع و توان صندوق، ازسود وجوه امانت مبالغی به صورت وام یا بلاعوض پرداخت گردد.

با آرزوی زندگی توام با عزت وشرافت برای کلیه‌ی هموطنان

آخرين بروز رساني ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ )
هشدار هواشناسی بروجرد نسبت به آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: با توجه به ورود سامانه بارش زای نسبتا قوی به جو منطقه از روز یکشنبه آبگرفتگی معابر ، طغیان رودخانه ها و لغزندگی جاده ها در شهرستان پیش بینی می شود.

بهروز یاراحمدی روزشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: سامانه بارشی یکشنبه از جنوب کشور وارد منطقه خواهد شد و شاهد بارش شدید ابتدا باران و سپس برف و کاهش دما خواهیم بود.
وی افزود: این سیستم بارش زا تا عصر دوشنبه در این شهرستان پایدار است.

وی میزبان بارندگی در72 ساعت گذشته این شهرستان را 11 میلیمتر عنوان کرد و گفت: هوای امروز بروجرد آسمانی ابری همراه با وزش باد نسبتا شدید و بارندگی پراکنده همراه است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد حداقل و حداکثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب یک و پنج درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: هم اکنون دمای هوا در بروجرد یک درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییری نداشته است.

وی افزود: میزان بارندگی در سال زراعی جاری را 317 میلیمتر بوده که این رقم در مدت مشابه پارسال 388 میلیمتر بوده و میزان بلندمدت بارش ها 255میلیمتر بوده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ )
مصدوم شدن ۷ نفر در دو تصادف در بروجرد
روزهای بروجرد- وقوع دو تصادف در بروجرد باعث مصدوم شدن هفت نفر شد.

به گزارش ایلنا، واژگونی پژو ۴۰۵ در محور بروجرد به اراک چهار مجروح به جا گذاشت و این حادثه ساعت ۱۲:۴۱ دقیقه ظهر امروز به مرکز اورژانس بروجرد اعلام شد و به علت وخامت حال مجروحان٬ سه آمبولانس از پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ برای امدادرسانی به صحنه حادثه اعزام شدند.

به گفته مسئولان اورژانس بروجرد این سانحه فوتی نداشته و هر چهار مجروح توسط آمبولانس‌های اعزامی اورژانس به بیمارستان شهید چمران بروجرد منتقل شدند.

همچنین در یک فقره تصادف دیگر به دلیل واژگونی خودروی سواری تیبا در جاده ونایی شهرستان بروجرد سه نفر از سرنشینان این خودرو مجروح شدند.

این حادثه ساعت ۱۴:۱۴ دقیقه به مرکز اپراتوری اورژانس اطلاع داده شد و آمبولانس پایگاه ۵۱۱ اورژانس بروجرد برای امدادرسانی سریعأ به محل حادثه اعزام‌ شد.

به گفته مسئولان اورژانس بروجرد حادثه یادشده فوتی نداشته و هر سه مصدوم حادثه توسط آمبولانس پایگاه اورژانس به بیمارستان شهید چمران بروجرد منتقل شدند.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.