۱۳ آذر ۱۳۹۵   ۱۰:۰۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
صنایع بروجرد در کوچه پس کوچه‌های مشکلات
روزهای بروجرد- عدم سرمایه در گردش، کمبود نقدینگی، نبود بازار فروش و مواد اولیه تاکنون از سوی صنایع به عنوان مهمترین مشکلات گفته شده اما به نظر می‌رسد اقدام اساسی برای رفع مشکلات صنایع و تولید بروجرد صورت نگرفته و صنعت نیمه جان همچنان در پیچ و خم مشکلات گرفتار شده است.

 کارخانه‌های سامان کاشی، کاشی جم، نساجی و زاگرس خودرو از کارخانه‌های مهم و بزرگ بروجرد هستند که زمانی تولید و فعالیت آنها زبانزد بود اما طی چندسال اخیر کاشی جم کاملا تعطیل و همه کارگران خود را اخراج کرد، سامان کاشی با اخراج 200 کارگر نیمه‌جان فعالیت می‌کند، زاگرس خودرو با اخراج 400 کارگر تعطیل شد، نساجی بروجرد امسال 500 کارگر را اخراج و با نیمی از ظرفیت کار می‌کند.

احیای صنایع نیمه تعطیل و تعطیل در اولویت اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سیاست اقتصاد مقاومتی فرصتی مناسب برای رونق اقتصادی صنایع این شهرستان بوده و احیای صنایع نیمه تعطیل و تعطیل بروجرد در اولویت اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی است.

برای احیای صنایع نیمه‌تعطیل و تعطیل شهرستان بروجرد باید از نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصادی، کشاورزی و صنعتی استفاده کرد.

بسیاری از کارفرمایان از زیر بار تعهدات خود به کارگران‌ شانه خالی می‌کنند

یکی از کارگران بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: عقد قراردادهای شغلی کوتاه‌مدت به‌عنوان چالشی بزرگ برای ادامه فعالیت جامعه کارگری است.

باستانه افزود: عقد قراردادهای کوتاه‌مدت از یک‌روزه تا یک‌ماهه آن‌هم خلاف قانون کار مشکلات جدی برای کارگران این شهرستان ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر نبود کار و سرمایه در شهر کارگران بیکار شده از واحدهای کاری را به اشتغال در مشاغلی که موقت بوده و سودی برای آن‌ها ندارد وادار می‌کند.

یکی دیگر از کارگران اضافه کرد: نظارت مستقیم دستگاه‌های ناظر بر عملکرد کارخانجات و واحدهای کاری و حفظ امنیت جامعه کارگری از طریق عقد قراردادهای رسمی بلندمدت می‌تواند دغدغه‌های پیش روی کارگران را تا حدود زیادی مرتفع کند.

حسین گودرزی بیان کرد: بسیاری از کارفرمایان از زیر بار تعهدات خود به کارگران‌ همچون پرداخت حقوق و بیمه شانه خالی می‌کنند.

وی گفت: طی سال‌های اخیر مشکلات ریز و درشتی گریبانگیر صنایع شده و چرخ صنایع به خوبی نمی‌چرخد و روز به روز آمار کارگران اخراجی از کارخانه‌ها و کارگاه‌ها افزایش می‌یابد.

همه باید در جنگ اقتصادی لباس رزم بپوشیم

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: اولویت کاری همه مسئولان باید مقوله اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی باشد.

وی اظهار کرد: دولت به تنهایی توانایی رفع مشکلات اقتصادی را ندارد و بخش خصوصی باید به این عرصه ورود پیدا کند.

وی با اشاره به اجرای اقتصاد مقاومتی، افزود: همه باید در جنگ اقتصادی لباس رزم بپوشیم و برای رفع مشکلات اقتصادی کشور تلاش کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به عدم وجود امنیت شغلی کارگران بروجرد، تصریح کرد: عدم وجود امنیت شغلی برای کارگران یک معضل نگران‌کننده است.

بروجردی اضافه کرد: باید اولویت‌ها را همانند دوران جنگ تحمیلی روی رفع مشکلات اقتصادی گذاشت چراکه این جنگ تمام‌عیار اقتصادی است.

وی بیان کرد: مشکلات شهرداری بروجرد و برخی از واحدهای صنعتی این شهرستان از جمله سامان کاشی، نساجی و کاشی جم موجب شده تا امنیت شغلی دغدغه اصلی مردم این شهرستان شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی افزود: اعطای تسهیلات 50 میلیارد تومانی به نساجی بروجرد راهکاری در جهت بهبود اوضاع فعلی این کارخانه است.

حل مشکلات کارخانجات بروجرد باید در اولویت باشد

عباس گودرزی دیگر نماینده مردم بروجرد در مجلس نیز در این باره گفت: باید با عزمی مضاعف در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی گام برداشت.

وی افزود: باید سعی کرد تا مشکلات واحدهای صنعتی بروجرد با همکاری وزارتخانه‌های مرتبط برطرف شده و مشکل اشتغال کارجویان و افراد مشغول به کار در این واحدها رفع شود.

نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: باید پیگیری و حل مشکلات کارخانجات و صنایع این شهرستان به‌صورت ویژه در برنامه کاری مدیریت ارشد استان لرستان و سایر مسئولان قرار گیرد.

دریافت تسهیلات 50 میلیارد تومانی برای نساجی بروجرد تصویب شده است

همچنین هوشنگ بازوند استاندار لرستان در این باره گفت: دریافت تسهیلات 50 میلیارد تومانی برای نساجی بروجرد تصویب و به بانک ملی ابلاغ‌ شده اما این بانک به دلیل عدم ارائه مستندات کافی از سوی مدیر این کارخانه تاکنون با ارائه این تسهیلات موافقت نکرده است.

وی افزود: باید مشخص شود بانک بهانه می‌آورد یا اینکه مدیرعامل کارخانه به دنبال رفع مشکلات و دریافت تسهیلات 500 میلیارد ریالی نیست.

استاندار لرستان تصریح کرد: کاشی جم بروجرد نیز در ساختار مدیریتی خود مشکلات قانونی دارد، که باید حل شود و تا زمانی‌ که این مشکلات مرتفع نشود وامی از سوی بانک‌ها به این کارخانه تعلق نمی‌گیرد.

بازوند اضافه کرد: اعطای تسهیلات به کارخانه کاشی جم بروجرد از پروژه‌های مطرح‌شده در بانک مرکزی بوده است.

وی بیان کرد: اعطای تسهیلات این واحد در ستاد تسهیل استان به تصویب رسیده و پس ‌از این مرحله باید در اختیار هیئت دولت برای دریافت تسهیلات موردنیاز قرار گیرد.

صنعت نیمه جان بروجرد تنها با حمایت بانک‌ها و ارایه تسهیلات احیا و جان دوباره می‌گیرد در غیر این‌صورت مشکلات این واحدهای صنعتی همچنان پا برجا خواهد بود.

پاسخگویی و توجه مسئولان بخش‌‌های مختلف به مطالبه‌های کارگران و توجه به حل مسائل و مشکلات کاری و کارگری آنها می‌‌تواند زمینه پیشرفت و توسعه کشور را فراهم کند.

در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، ارتقای امنیت شغلی اقدامی عملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
 
...........................
گزارش از زهره گودرزی
آخرين بروز رساني ( ۲۳ آبان ۱۳۹۵ )
توليد "عسل ارگانيك" در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد

روزهای بروجرد- به همت گروه برنامه ريزي واقتصاد دانش بنيان دانشگاه آزاد اسلامي  واحد بروجرد ، براي اولين بار توليد عسل مرغوب و ارگانيك در دانشكده كشاورزي ومنابع طبيعي اين واحد انجام شد.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد بروجرد، مسئول آزمايشگاه دانشكده كشاورزي و منابع طبيعي واحد بروجرد گفت: با پرورش 50 واحد كندوي عسل با تلاش دكتر جعفري به عنوان مجري طرح در سال اول با حداقل هزينه در راستاي سياست گذاري كلي اقتصاد مقاومتي و بدون استفاده از سموم شيميايي و بصورت ارگانيك 250 كيلو گرم عسل با كيفيت بالا جهت استفاده پرسنل  واحد و با قيمت مناسب توليد شد.


شهرام رضايي افزود: همچنين با حمايت مسئولين اين واحد دانشگاهي قرار است بزودي در مجموعه كشت وصنعت دانشگاه اقدام به توليد  و پرورش دو هزار قطعه مرغ گوشتي ارگانيك و سبز گردد ودر سال‌هاي بعد توسعه يابد كه درحال حاضر در مرحله نصب تجهيزات مي باشد. 

آخرين بروز رساني ( ۲۲ آبان ۱۳۹۵ )
به یاد جانباز شهید ذوالفقار بهمنی
روزهای بروجرد- اکنون چند روزی است که جانباز شهید ذوالفقار بهمنی، به یاران شهیدش پیوسته است؛ شهیدی که مثل همه ما یک زندگی معمولی داشتند با فراز و نشیب های خودش. در سال 1335 متولد شد و در 12 آبان 1395 پس از سال ها رنج و ناشی از جراحت و جانبازی به شهادت رسید و از میان ما رفت؛ همان گونه که همه جاماندگان از قافله شهادت در آرزویش هستند.
 
به گزارش تابناک، شهید سرافراز بهمنی به مانند اغلب همرزمانش، زندگی خود را در راه مصلحتی بزرگتر از خود و خانواده اش گذاشت. او صلاح ملک و دین را بر همه آنچه در این دنیاست، ترجیح داد؛ تصمیمی که فقط با انگیزه‌ای خدایی می توانست انجام بشود و عاقبت این تصمیم پشیمانی نداشته باشد، وگرنه گذشتن از مال دنیا و سود مادی (آن هم سود حلال و زلال) کار آسانی نیست؛ به خصوص اگر طرف دیگر انتخاب، همراه با ضرورت از جان گذشتگی باشد.
 
بر اساس این گزارش، این شهید والامقام از جمله شهدایی بود که با وجود شرایط مساعد زندگی مادی، تکلیف خود را حضور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تشخیص داد. افراد نزدیک به شهید بهمنی در این باره به تابناک گفته اند: «پدر این جانباز شهید که در بروجرد فرد خوشنامی هستند و به تدین و حمایت از انقلاب اسلامی مشهور می باشند، از دوران قبل از انقلاب در بازار بروجرد کسب و کاری داشتند که مدیریت آن بر عهده شهید ذوالفقار بهمنی بود. این کار تا بعد از انقلاب هم ادامه داشت. با پیروزی انقلاب و زمانی که در بازار درآمد روزانه آنها به طور متوسط حدود پنج هزار تومان (5000) بود این شهید عزیز بخاطر احساس تکلیف مبنی بر ضرورت پاسداری از انقلاب اسلامی نوپا تصمیم می گیرد که وارد سپاه پاسداران بشود در حالی که حقوق یک پاسدار حدودا دو هزار تومان (2000) در ماه بوده است؛ یعنی درآمد ماهانه ای کمتر از نصف درآمد روزانه در بازار آزاد».
 
در واقع این یک شاخصه بسیار مهم و قابل ذکر در شخصیت ایشان بود. بدین ترتیب که خیلی راحت از منافع خودش برای حفظ اسلام و انقلاب می گذشت. این توصیه امام راحل (رض) را زیاد تکرار می کردند که: "حب الدنیا رأس کل خطیئه" (یعنی دنیا دوستی منشا همه انحرافات و اشتباهات است).
 
دومین ویژگی قابل توجه شهید بزرگوار، سختکوشی عمومی و ثبات قدم در عرصه جهاد و دفاع از ارزش ها بود. این جانباز شهید به طور کلی خیلی سختکوش بودند و نقص عضو عارض شده در جنگ و پیامدهای دردناک آنها اصلا باعث یکجانشینی این جانباز شهید نشد و در دفاع از انقلاب اسلامی هیچ وقت میدان را خالی نکردند. منظور از جهاد هم فقط جهاد نظامی نیست. ایشان بر اساس امکان و توانی که داشتند همیشه در دو جبهه از انقلاب دفاع می کردند. جبهه اول جبهه روشنگری و مبارزه با جریان ضد انقلاب داخلی است. ایشان و دوستان همفکرشان از همان اوایل انقلاب در شهرستان بروجرد عضو فعال مبارزه با تبلیغات منفی گروهک هایی مثل منافقین و مارکسیست ها بودند.
 آنها با چاپ مقاله و سخنرانی تلاش می کردند فضای مسموم آن روزها را ترمیم کنند. بعدها در کردستان و دیگر نقاط کشور هر جا که جریان کور ضد انقلاب فتنه ای برپا می کرد، از انجام تکلیف در حد توان قصور نمی کرد. یک اصل اساسی در سبک زندگی ایشان دفاع تمام عیار از حق بود تا جایی که اگر رنجشی هم از ایشان در دل کسی باشد، احتمال زیاد از این ناحیه است، وگرنه حسن خلق این شهید در میان همه مشهور است و تشیع جنازه باشکوه ایشان آن را به خوبی نشان داد. به تعبیر خودشان: "در دفاع از حق نباید رودبایستی و تعارف داشت، وگرنه مثل کربلا دوباره کار از کار خواهد گذشت."
 جبهه دوم حضور در میادین رزم نظامی بود، اعم از جبهه‌های غرب، جنوب و یا درگیری با منافقین و تروریست ها در شهرهای کشور. این جانباز شهید با نشان دادن لیاقت خود این افتخار را داشت که در دو مرحله فرماندهی نیروهای اعزامی استان لرستان به جبهه جنوب را به او واگذار کنند. در مرحله دوم که با عملیات الی بیت المقدس مصادف بود (سال 1361) وقتی مشغول سرکشی به رزمندگان در خط مقدم منطقه عملیاتی خرمشهر بودند، از ناحیه دو چشم و کتف راست مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفته و به درجه جانبازی نائل می شوند.

نکته مهم این است، هرچند این حادثه 64 درصد از کارافتادگی را در 26 سالگی به ایشان تحمیل می کند، مانع حضور ایشان در خطوط مقدم نمی شود تا اینکه بعدها و با دستور فرماندهی از اعزام ایشان به مناطق عملیاتی جلوگیری شود. بعد از آن ایشان به فرماندهی پادگان آموزشی شهید محلاتی مشغول می شود تا در امر انتقال تجربیات به دیگران کمک کند.
 
این جانباز سرافراز از عمق وجود اعتقاد داشت تا وقتی توانی هست، باید در مقابل جبهه استکبار و عوامل خرد و کلان آن ایستاد و با آنها مبارزه کرد تا دشمنان به خود اجازه ندهند، باز تاریخ را تکرار کنند و امام مسلمین را مثلا یا به قتلگاه بکشانند یا او را مجبور به سازشی از سر تنهایی و غربت کنند. این اواخر که یکی از رسانه ها با ایشان مصاحبه ای کرده بود، در جواب به یکی از سؤالات گفته بودند، با وجود تمام رنج ها و مرارت ها، اگر باز هم لازم باشد با افتخار و سربلندی حاضرم جان خود و جسم رنجورم را در راه اطاعت از دستورات ولی امر مسلمین فدا کنم. چه چیزی غیر از عشق خالصانه می تواند انسان را به این درجه برساند؟
 
 در بعد فردی این شهید سعید به چند ویژگی در میان اقوام و دوستان مشهور بودند. بخصوص به داشتن اخلاص، تواضع، کمک بی دریغ به دیگران و ولایت پذیری محض. ایشان همچنین اهمیت زیادی برای صله رحم قائل بودند و همواره خانواده و نزدیکان را به این فریضه الهی توصیه میکردند.
 
در حد توان و امکانی که داشتند به تلاوت قرآن می پرداختند و بسیار اهل دعا و مناجات بودند. ارادت خالصانه نسبت به اهل بیت (ع) رکن مهمی در زندگی ایشان بود. حرف از کلام الله مجید به میان آمد، بد نیست که اشاره شود ایشان به این آیه شریفه از سوره مبارکه احزاب خیلی علاقه مند بودند و با عشق وافری آنرا بر زبان جاری می کردند، آنجا که می فرماید: مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا (در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند - و در راه او شربت شهادت نوشیدند - و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند).
 
و اما ختم کلام؛ از زبان فرزند برومند این شهید بزرگوار: «خیلی ها در این روزها با پیام های تسلیت خود تسلی بخش خانوده ما بودند و تعابیر زیبایی هم به کار برده می شد. تمایل دارم حسن ختام بحث ذکر یکی از همین پیام های محبت آمیز باشد که الحق و الانصاف کوتاه و زیباست. پدر شما اجر رزمندگی، جانبازی، صبوری و شهادت را با هم دارد، خوش به حالتان که چنین پدری دارید و تسلیت که گرمای حضورش غروب کرد. خدا بر مقامش بیفزاید و شفیع شما و ما باشد. آمین. فاتحه و صلوات. 

آخرين بروز رساني ( ۲۲ آبان ۱۳۹۵ )
گنجینه های پنهان بروجرد/ تصاویر مدرسه علمیه حجتیه بروجرد قدیمی ترین حوزه علمیه لرستان

روزهای بروجرد- مدرسه علمیه حجتیه بروجرد قدیمی ترین مدرسه علمیه استان لرستان است. ساخت بنای این مدرسه مربوط به اوایل دوران قاجار و دارای قدمتی 200 ساله است.

 مدرسه علمیه حجتیه به دستور مرحوم آیت‌الله حاج مولا اسدالله حجتی(ره) یکی از فضلاء این دیار ساخته شده است.
از شاگردان این بزرگوار نقل است که ۲۳ تن به درجه اجتهاد نائل شده و این امر حکایت از جایگاه علمی رفیع این عالم جلیل‌القدر دارد.


بنای مدرسه در برگیرنده یک حیاط مرکزی و حجره‎های اسکان طلاب پیرامون آن بوده و در مرکز اضلاع اصلی بنا چهار ایوان به‎صورت قرینه احداث که در دوره‎های بعد از ساخت در آن تغییراتی انجام شده است.
پس از فوت مرحوم حاج مولا اسدالله در سال ۱۲۷۱ هجری قمری ایوان ضلع شرق به مدفن ایشان مبدل شد.

این بنا در محله کوی دودانگه(جعفری) و میدانچه محمد حسن خان قرار دارد.

 

 مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 

مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد 


 
آخرين بروز رساني ( ۲۱ آبان ۱۳۹۵ )
آیت‌الله مبلغی: «بروجرد» خاستگاه فضلای بی‌نظیر/میراث فرهنگی برای آیندگان حفظ شود
روزهای بروجرد- نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری در بازدید از مدرسه علمیه حجتیه، «بروجرد» را خاستگاه دانشمندان دینی بی‌نظیر دانست و حفاظت از آثار تاریخی را پراهمیت ارزیابی کرد.

به گزارش مهر، آیت الله احمد مبلغی در جریان بازدید از مدرسه علمیه حجتیه، حفاظت از آثار تاریخی را پر اهمیت ارزیابی کرد و گفت: یکی از فواید حفظ میراث فرهنگی این است که گذشته را به حال متصل و مسیری را از حال برای آینده تداعی می کند.
آیت‌الله مبلغی در بازدید از مدرسه علمیه حجتیه
نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: هر امتی که پیشینه اش با وضعیت فعلی‌اش قطع شود دچار بی هویتی خواهد شد که این یک خطر است.

آیت الله مبلغی با بیان اینکه در گذشته بزرگان زیادی در بحث ترویج اسلام در این منطقه فعال بوده اند گفت: اگر امروز مردم این منطقه مردمی متدین هستند به علت تاثیر بزرگانی است که در گذشته در این منطقه ترویج دین می کرده اند.

وی با تاکید بر حفظ مدرسه علمیه حجتیه گفت: این مدرسه محل تدریس بزرگان زیادی بوده است به نحوی که شیخ انصاری مدتی از کلاس درس ایت الله حجتی بروجردی(ره) در همین مکان بهره برده و این یک بستر برای تعمیق اندیشه همه ما می تواند باشد.
آیت‌الله مبلغی در بازدید از مدرسه علمیه حجتیه
وی دانشمندان دینی بروجرد را بی نظیر خواند و گفت: شاید تا به حال در جایی چنین اتفاقی نیفتاده باشد که در یک خانواده بروجردی در یک زمان ۱۱نفر از اعضای آن خانواده به درجه اجتهاد می رسند.

بنابراین گزارش آیت الله احمد مبلغی عصر پنج شنبه از مدرسه علمیه حجتیه که منصوب به آیت الله حاج مولا اسد اله حجتی (ره) از فضلای بزرگ شیعه در بروجرد است بازدید کرد.

مدرسه علمیه حجتی اوایل دوران قاجار بنا به دستور مرحوم آیت الله حاج مولا اسد الله حجتی(ره) یکی از فضلای بروجرد احداث شده و نقل است از شاگردان این بزرگوار ۲۳ نفر به درجه اجتهاد نائل شده اند و این امر حکایت از جایگاه علمی رفیع این عالم جلیل القدر دارد.

بنای این مدرسه علمیه تاریخی در برگیرنده یک حیاط مرکزی و حجره اسکان طلاب پیرامون آن است که به ثبت ملی رسیده است.
 
 آیت‌الله مبلغی در بازدید از مدرسه علمیه حجتیه
 آیت‌الله مبلغی در بازدید از مدرسه علمیه حجتیه
آیت‌الله مبلغی در بازدید از مدرسه علمیه حجتیه 
 
آخرين بروز رساني ( ۲۱ آبان ۱۳۹۵ )
کوچکترین قفل دست ساز در بروجرد ساخته شد
روزهای بروجرد- یک هنرمند بروجردی قفلی به وزن یک گرم از جنس فولاد طراحی و ساخته است.

حجت اله فراشی قفل ساز بروجرد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این قفل کوچک دست ساز از 18 قطعه و در مدت یک هفته ساخته شده است.
 
 کوچکترین قفل دست ساز در بروجرد ساخته شد
کوچکترین قفل دست ساز در بروجرد ساخته شد

وی اظهارکرد: از 10 سال پیش حرفه قفل سازی دست ساز را شروع کرده و به صورت تجربی آن را فرا گرفته ام.

سازنده قفل دست ساز بروجردی اضافه کرد: بزرگترین قفل را نیز سال گذشته به وزن هفت کیلو گرم ساخته ام.

فراشی بیان کرد: ویژگی قفل های دست ساز را استفاده از آلیاژهای گوناگون مانند برنج در ساخت آن است.

این هنرمند قفل ساز بروجردی ادامه داد: به غیر از کار ساخت قفل های دست ساز به مرمت آثار ورشو و قلم زنی نیز مشغول هستم.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ آبان ۱۳۹۵ )
آیت الله احمد مبلغی: محور اصلی اقتصاد مقاومتی مردم هستند
روزهای بروجرد- نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: محور اصلی اقتصاد مقاومتی مردم بوده که در این راستا باید به نیازهای آنان توجه ویژه شود.

به گزارش ایرنا آیت الله احمد رضا مبلغی در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد که در محل فرمانداری برگزار شد افزود: جامعه بدون تجارت و اقتصاد معنا ندارد زیرا اگر اقتصاد سامان نداشته بسترمعنویت نیز در اجتماع وکشور فراهم نمی شود.
به گفته وی اسلام به اقتصاد و تجارت اهمیت فراوان می دهد و طراحی اقتصاد مقاومتی یک نقطه آماده و مستعد برای متحول کردن اقتصاد در جامعه است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: تاجری که ورشکسته شده بازتاب گسترده ای در جامعه دارد پس باید به همان اندازه که ازعالمان و حکیمان حمایت شده از تاجران نیز حمایت شود.
آیت الله مبلغی اضافه کرد: همه باید در دایره اقتصاد مقاومتی حضور داشته زیرا این مهم نیاز مخصوص شرایط امروز نبوده و به آینده نیز می نگرد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی باید نسبت خود را جامعه تعریف کند ادامه داد: اقتصاد مقاومتی نیازهای افراد جامعه را شناسایی کرده و به جنس نیازها توجه ویژه وانها را مد نظر قرارداده است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: اقتصاد مقاومتی باید با معنویت، دین، فرهنگ و موقیعت های بین المللی هماهنگ بوده و به گونه ای اقتصاد را فعال کرده که اگر بحران در کشورهای دیگر به وجود آمده آسیبی به ما کشور وارد نشود.

آیت اله مبلغی با شاره به اینکه اقتصاد مقاومتی نباید مردم را نادیده بگیرد اظهار کرد: هر صنف و طایفه ای باید در اقتصاد مقاومتی حضور داشته باشد.

وی افزود: شناخت دستورات اسلام در مورد اقتصاد خواسته های ما را تامین کرده و حضورعالمان و دانشمندان در ابعاد مختلف در جامعه برای رسیدن به مسیر پیشرفت یک ضرورت است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حرکت، انتخاب مسیر و برنامه ها را باید با نگاه تخصصی بررسی کرده و بدون دانش نباید برنامه ریزی فرهنگی و اقتصادی انجام داد.

آیت اله مبلغی اظهار بیان کرد: پیشرفت های ایران اسلامی در مسیر دانش یک کار اساسی بوده که در این راستا استفاده از دانشمندان در تصمیم گیری های مستمر از دانش آنها برای کشف و فهم پدیده ها بسیار مهم است.

وی ادامه داد: بروجرد دارای پیشینه مهمی در فضای های دینی کشور بوده و سنت های خوب اسلامی در در آن وجود داشته که باید حفظ و به نسل های آینده منتقل شوند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: آیت الله بروجردی (ره) شخصیت نادری بود که مناسبات اجتماعی را تشخیص می داد.

معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد نیز در این جلسه گفت: با توجه به شرایط موجود استان لرستان تجمیع داشته ها و ظرفیتها در جهت هم افزایی برای برداشتن گام های بزرگ و رو به جلو موثر است.
علی کورانی فر افزود: اساس وبنیه اصلی اقتصاد مقاومتی،دانش بنیان بودن است زیرا تبدیل ایده و فکر به محصول بوده که در همه حوزه ها جای کار دارد.

وی با اشاره به اینکه لرستان و شهرستان بروجرد با توجه به ظرفیت ها به وسیله اقتصاد مقاومتی از بحران عبور می کند اظهار کرد: جوانان سرمایه های کشور محسوب شده که باید در راستای پرورش هوش و استعداد آنها تلاش کرد.
فرماندار بروجرد گفت: نوع نگاه در حوزه فرهنگ بسیار متفاوت بوده و دستگاه های مختلف از نگاه خود کار فرهنگی انجام می دهند و اولویت خود را در نظرداشته که این نوع نگاه به مقوله فرهنگ مناسب نیست.

کورانی فر افزود: حذف موازی کاری و روزمرگی در مقوله فرهنگ لازم است و باید از روش ها و ابزارهای جدید در احیای این مسیر استفاده کرد.

وی ادامه داد: شهرستان بروجرد دارای ظرفیت های خوب فرهنگی است که باعث توسعه شده براین اساس باید به آنها توجه ویژه کرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ آبان ۱۳۹۵ )
بهره برداری از دبستان خیرساز حافظی در بروجرد

روزهای بروجرد- مدرسه 12 کلاسه خیرساز بروجرد با حضور فانی وزیر سابق آموزش و پرورش، معاون وزیر آموزش و پرورش، رئیس مجمع خیرین مدرسه‎ساز کشور و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‎برداری رسید.
این مدرسه 12 کلاسه در شهرک اندیشه این شهرستان و توسط عباس مصلی‎نژاد یکی از خیرین مدرسه‎ساز احداث شده است.

این مدرسه در مساحت 4 هزار و 856 متر مربعی و در زیر بنای یک‌هزار و 657 متر مربع با نوع سازه فلزی و با صرف اعتبار 30 میلیارد ریالی در بروجرد احداث شده است.

لازم به ذکر است، به پاس زحمات محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه‎ساز این مدرسه به نام او نامگذاری شده است.

بهره برداری از دبستان خیرساز حافظی در بروجرد
بهره برداری از دبستان خیرساز حافظی در بروجرد 
بهره برداری از دبستان خیرساز حافظی در بروجرد 
 بهره برداری از دبستان خیرساز حافظی در بروجرد
بهره برداری از دبستان خیرساز حافظی در بروجرد 
بهره برداری از دبستان خیرساز حافظی در بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: سالانه هفت هزار نفر از لرستان مهاجرت می کنند
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد گفت: سالانه هفت هزار نفر از استان لرستان به دلیل مساعد نبودن شرایط اقتصادی واشتغال مهاجرت می کنند.

علی کورانی فر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بروجرد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد افزود: افرادی دارای تمکن مالی بالایی بوده استان های دیگری را برای زندگی انتخاب کرده که در صورت ادامه این روند جمعیت استان و به تبع آن شهرستان بروجرد به سمت سکونت خانواده های متوسط رو به پایین رفته که تبعات خوبی برای اجتماع ومردم نداشته و زنگ خطری جدی است.

وی اظهار کرد: مهم تر از وجود داشتن محیط فیزیکی کتابخانه تعداد افراد مطالعه کننده بوده زیرا اگراین محیط ها هم تجهیز شده ولی فرد کتابخوان وجود نداشته باشد اثری در فرهنگ کتابخوانی ومطالعه در جامعه نخواهد داشت.

معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد با انتقاد از وضعیت تعطیلی کتابخانه شهید احسان شهیدی آموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: اگر آموزش و پرورش توان تامین نیروی انسانی این مکان را نداشته اداره آن را به دیگرنهاد ها سپرده در غیر این صورت این کتابخانه برای همیشه تعطیل خواهد شد.

کورانی فر بر نصب تابلوهای راهنمای کتابخانه ها تاکید کرد و ادامه داد: درهمه شهرهای لرستان به جز بروجرد برای کتابخانه ها تابلوی راهنما ازسوی شهرداری طراحی ونصب شده است که این مهم نیز باید در دستور کار این نهاد خدماتی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در جلسات کتابخانه های بروجرد بی رونق و فرعی بوده یادآور شد: دربیشتر آنها جای اصل و فرع عوض شده و بیشتربه مسایل فرعی و جزیی پرداخته می شود در صورتی که باید در این نشست های به ایده ها و راهکارهای بیشتر توجه شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: روند ساخت 2 کتابخانه استاد آیتی وشهید باهنر شهرستان در چند سال اخیر به دلیل کمبود اعتبارات به تعویق افتاده است.

رضا ترابی گودرزی افزود: کتابخانه استاد آیتی شهرک اندیشه با بیش از 95 درصد وکتابخانه شهید باهنر نیزبا 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با به تاخیر افتادن اتمام این طرح ها ساختمان های آنها درحال مستهلک شدن هستند.

وی اظهار کرد: امسال در مجموع 6 هزار و 500 میلیارد ریال به 2 کتابخانه بروجرد اختصاص یافته که اگر 100 درصد اعتبارات تخصیص یافته باشد برای تکمیل شدن آنها سه میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیر امور کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد گفت: در حال حاضر سرانه فضای مطالعه در این شهرستان به ازای هر 100 تن 2 متر مربع بوده که استاندارد این مهم درکشور به ازای هر 100 تن هشت مترمربع باشد.

داوود پهلوان افزود: بر اساس استانداردهای تعریف شده باید به ازای هر 25 هزار نفر یک کتابخانه وجود داشته که در شهرستان بروجرد هم اکنون 13 کتابخانه نهادی و مشارکتی فعال بوده و در حال حاضربه استانداردهای تعریف شده رسیده ایم.

وی اضافه کرد: 2 قطعه زمین در پارک رسالت و بلوارعلامه شهیدی بروجرد نیزازسوی شهرداری به نهاد کتابخانه های عمومی اهدا شده که تا کنون موفق به تامین اعتبار برای ساخت این زمین ها نشده که در صورت اجرایی شدن این طرح ها درهمه جای شهر کتابخانه عمومی برای استفاده مردم وجود خواهد داشت.

مدیر امور کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد بیان کرد: در حال حاضر نیز 10 قطعه زمین که هر کدام 400 متر مربع وسعت داشته در 10 روستای شهرستان اماده ساخت برای کتابخانه است که یک باب در روستای دینارآباد بروجرد نیز اماده افتتاح بوده که با اجرایی شدن این مهم سرانه فضای مطالعه در شهرستان به 6 مترونیم ارتقا می یابد.

پهلوان ادامه داد: در حال حاضر 13 کتابخانه نهادی و مشارکتی شهرستان بالغ بر 230 هزار جلد کتاب برای استفاده اعضا وجود دارد .

وی تعداد اعضای فعال این کتابخانه ها را 15 هزار نفر دانست و افزود: در حال حاضر امکانات خوبی برای استفاده اعضا در کتابخانه ها فراهم شده است.

پهلوان بااشاره به آغاز هفته کتاب از 24 آبان ماه گفت: برنامه های امسال هفته کتاب با شعارایران می خواند اجرا می شود که ثبت نام رایگان در کتابخانه ها از جمله برنامه های این هفته در بروجرد است.
گفتنی است در این نشست تصمیماتی درباره نامگذاری کتابخانه روستای دینارآباد، و نصب تابلوی راهنمای کتابخانه ها در بروجرد گرفته شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۵ )
خیر بروجردی هزینه آسفالت یک واحد آموزشی را پرداخت کرد
روزهای بروجرد- مدیرآموزش وپرورش بروجرد گفت: هزینه آسفالت و تهیه برخی از تجهیزات مدرسه شهید سعید حسینی با اعتبار 800 میلیون ریال ازسوی پدراین شهید تامین شده است.

جمشید ابوالفتحی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ساخت و تکمیل طرح های نیمه تمام آموزشی با همکاری دستگاه های اجرایی و خیرین مدرسه ساز با سرعت بیشتری محقق شده که این مهم نقش مهمی در بهبود کمیت و کیفیت نظام تعلیم و تربیت شهرستان بروجرد دارد.

وی بیان کرد: تدابیری برای از بین رفتن آسفالت بسیاری از مدارس که درحالت نامناسبی قرار گرفته و برای دانش‌آموزان خطرساز شده در نظر گرفته شده است.

مدیرآموزش وپرورش بروجرد اضافه کرد: چندین طرح نیمه تمام آموزشی در بروجرد وجود داشته که اتمام آنها نیازمند حمایت خیرین واعتبارات دولتی بوده که مسئولان ارشد شهرستانی واستان باید تلاش های خود را در این زمینه به کار بگیرند.

ابوالفتحی با اشاره به تلاش همه جانبه بنیاد برکت در ساخت مدارس در مناطق محروم و روستایی اظهار کرد: بیش از60 درصد مدارس بروجرد فرسوده بوده که همیاری خیرین مدرسه ساز در نوسازی مدارس و بهبود تجهیزات آموزشی دانش آموزان بروجردی تاثیرگذاراست.

در شهرستان بروجرد 362 فضای آموزشی فعال برای 50 هزار دانش آموز وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۵ )
سفر آیت الله احمد مبلغی به بروجرد
روزهای بروجرد- آیت الله احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری پنجشنبه به بروجرد سفر می کند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری در سفر خود ضمن حضور در گلزار شهدای بروجرد و ادای احترام به مقام شهدا و قبور مطهر علمای شهر، حضور در جلسه شورای اداری شهرستان و دیدار با مردم شریف بروجرد را در برنامه های خود خواهد داشت.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۸ آبان ۱۳۹۵ )
شهرداری بروجرد چابک می‌شود/ خدمتی که عباس گودرزی به شهرداری کرد
شهرداری بروجرد چابک می شود/خدمتی که عباس گودرزی به شهرداری کرد
آخرين بروز رساني ( ۲۵ آبان ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی هشدار داد: پایان پارتی‌بازی در گزینش نیرو در بروجرد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد گفت: از تمام ظرفیت‌های قانونی برای پیگیری احقاق حقوق کارگران اخراج شده داملران استفاده می‌کنم تا این مسئله پارتی‌بازی در گزینش نیرو یک‌بار برای همیشه در شهرستان بروجرد حل شود.

عباس گودرزی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اتمام مهلت 72 ساعته شرکت داروسازی داملران بروجرد برای اخراج نیروهایی که با ضابطه بازی استخدام کرده است، اظهار داشت: مردم ما تحمل همه مشکلات رادارند اما تحمل بی‌عدالتی را ندارند و ما هم تحمل خدشه به اعتماد مردم را نداریم.

وی به‌صراحت از فروپاشی بنیان خانواده‌های کارگران اخراج شده داملران پرده برداشت و افزود: خانواده‌های نیروهای اخراج شده در حال فروپاشی و جدایی به دلیل مشکلات مالی هستند از سویی چند نیروی نورچشمی استخدام‌شده‌اند که هیچ توجیهی ندارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد: کشور قانون دارد هرکسی نمی‌تواند هر کاری انجام دهد این‌گونه نیست که چشم بر همه مسائل ببندیم و این تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها را تاب آوریم.

وی با تأکید بر پیگیری مصرانه خود در این موضوع عنوان کرد: این موضوع را پیگیری و با مردم نیز در میان خواهم گذاشت و از تمام ظرفیت‌های قانونی برای این کار استفاده می‌کنم تا این مسئله پارتی‌بازی در گزینش نیرو یک‌بار برای همیشه در شهرستان بروجرد حل شود.

وی بابیان اینکه پارتی‌بازی، یک بام و دوهوا و فرصت‌طلبی حدی دارد، ادامه داد: باید کاری کنیم که شرمنده مردنم نباشیم و از باب وظیفه‌ای که دارم مطمئن باشند اجازه نمی‌دهیم این فرصت‌طلبی‌ها در بروجرد ادامه یابد و امروز هم اقدامی نمی‌کنیم اگر تا فردا آن چند نفر را که فرصت شغلی دیگران را تصاحب کرده‌اند و حقوق دیگر کارگران را به‌وضوح ضایع کرده‌اند تعین تکلیف نشوند، مطمئناً عوامل پشت پرده را معرفی می‌کنم که برای آن‌ها سنگین تمام می‌شود.

چند روز پیش نماینده مردم بروجرد در مجلس با اعتراض نسبت به اخراج 40 نیروی کار و استخدام هشت نیروی سفارش شده از سوی برخی مسئولان نسبت به این موضوع صراحتاً واکنش نشان داده و به داملران برای تعین تکلیف کارگران اخراج شده 72 ساعت مهلت داد.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ آبان ۱۳۹۵ )
مشکل بیماری شپش در مدارس بروجرد جدی گرفته شود
روزهای بروجرد- رئیس مرکز بهداشت بروجرد گفت: مشکل وجود بیماری شپش در بین دانش آموزان مدارس باید جدی گرفته شود.

به گزارش ایرنا فریدون گودرزی در جلسه شورای آموزش و پرورش بروجرد افزود: اقدامات بهداشتی و درمانی در این راستا در مدارس انجام شده و آموزش های لازم به مدیران و معلمان داده شده تا بتوانیم این بیماری را در مدارس مهار کنیم.

به گفته وی در شهریور سال گذشته تعداد 11 مورد بیماری شپش در مدارس شهرستان شناسایی شده و امسال این آمار به 58 مورد رسیده است.

رئیس مرکز بهداشت بروجرد اظهارکرد: در مهر ماه سال گذشته تعداد 189 نفر از دانش آموزان به بیماری شپش مدراس مبتلا شدند که امسال این آمار 137 مورد می باشد.

وی اضافه کرد: 2هزار شامپو ضد شپش ازاستان درخواست شده که 600 عدد آن تحویل شده است که این تعداد فقط مخصوص دانش آموزان بوده و خانواده ها باید برای استفاده باید به صورت آزاد از داروخانه ها تهیه کنند.

معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد نیز گفت: استفاده از مواد مخدر و مشربات الکی در برخی از مدارس شهر افزایش یافته و تهدیدی برای سلامت دانش آموزان است.

شهاب روزبهانی افزود: مسئولان و نیروی انتظامی باید به کمک مدیران مدارس بیایند و این معظل را حل و فصل کنند.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ آبان ۱۳۹۵ )
پلمب 11 کمپ ترک اعتیاد غیر مجاز در بروجرد
روزهای بروجرد- جانشین فرمانده انتظامی بروجرد گفت: در یک ماهه اخیر 11 کمپ ترک اعتیاد غیر مجاز در این شهرستان پلمب شده است.

به گزارش فارس، محمد قاسم میری در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار کرد: با حکم دادستان این شهرستان توسط نیروی انتظامی نسبت به پلمب کمپ‎های ترک اعتیاد غیر مجاز و انتقال افراد تحت درمان در آنها به مراکز دیگر اقدام می‎کند.

وی عنوان کرد: با تعطیلی 11 کمپ یاد‌شده، حدود 150 نفر از معتادان تحت درمان این مراکز اقامتی به مراکز دیگر انتقال یافتند.

این مسئول بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون درحوزه مبارزه با مواد مخدر اقداماتی از سوی نیروی انتظامی بروجرد انجام شده است که از آن جمله می‎توان به کشف 317 کیلوگرم انواع مواد مخدر، دستگیری 463 خرده‎فروش، دستگیری دو هزار و 87 معتاد و متلاشی کردن 16 باند مواد مخدر اشاره کرد.

میری، از اجرای 73 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در مدت یاد‌شده خبر و ادامه داد: در سایه  اقدامات انجام شده شاهد افزایش 39 درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان بروجرد هستیم.

وی در ادامه به آمار سه ماهه فعالیت نیروی انتظامی شهرستان بروجرد در حوزه مبارزه با مواد مخدر اشاره و اظهار کرد: کشف 49 کیلوگرم مواد مخدر، دستگیری 183 خرده‎فروش و 828 معتاد و متلاشی کردن 6 باند فروش مواد مخدر از جمله این اقدامات است.

جانشین فرمانده انتظامی بروجرد پلمب مغازه‎های تغییر کاربری داده شده به فروش و عرضه مواد مخدر را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این شهرستان برشمرد و بیان کرد: این اقدام تاثیرگذاری قابل توجهی را به همراه داشت.

میری، با اشاره به جمع‎آوری معتادان کارتن‌خواب و متجاهر از سطح شهرستان بروجرد توسط نیروی انتظامی اضافه کرد: این اقدام نقش مهمی در کاهش امارسرقت‎های خرد در سطح شهرستان را به‌دنبال دارد.

وی در ادامه به ضرورت استفاده از اهرم‎ها و ابزارهای فرهنگی با هدف آگاهی‎بخشی به افراد جامعه در خصوص معضل و پدیده اعتیاد تاکید و تصریح کرد: تبلیغات موثر نهادهای فرهنگی مسئول و مرتبط در این زمینه با هدف ارائه آموزش‎های لازم به خانواده‎ها دراین زمینه نقش موثری دارد.

جانشین فرمانده انتظامی بروجرد افزود: همچنین استفاده از ظرفیت رسانه‎ای در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه و آگاهی‎بخشی به همه اقشار مردم خصوصا قشر جوان از دیگر ابزارها و راه‌کارهای کارآمد در این زمینه است.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ آبان ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد در حال تخریب است
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: دبیرستان امام خمینی(ره) بروجرد به عنوان یکی از آثار تاریخی به ثبت رسیده در بین آثار ملی کشور در حال تخریب است.

به گزارش فارس، علی کورانی‎فر در جلسه شورای راهبردی این شهرستان اظهار کرد: بعید به نظر می‎رسد که این اثر در برابر بارش برف و باران زمستان امسال دوام بیاورد.

وی عنوان کرد: باید در کنار استفاده از موارد قانونی نسبت به حفظ و مرمت بنا اقدام شود و استفاده از آن به دستگاه‎های اجرایی و یا بخش خصوصی محول شود، البته در کنار این اثر چند بنای دیگر از مجموعه ابنیه تاریخی این شهرستان در شرایطی مشابه قرار دارند.

فرماندار بروجرد با اشاره به تعدد و تنوع ظرفیت‎ها در شهرستان مستعد بروجرد عنوان کرد: هر کسی از پتانسیل‎های موجود در این شهرستان می‎توانند، کانون و محور توسعه باشند.

کورانی‎فر به وجود قریب به 500 اثر و ابنیه تاریخی در شهرستان بروجرد اشاره و خاطر نشان کرد: از این مجموع 170 اثر تاکنون در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که از آن جمله می‎توان به بیت آیت الله بروجردی مرجع عالیقدر جهان تشیع اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکل اهالی روستای سرتپه بروجرد گفت: این روستا در مسیر پروژه آزادراه قرار گرفته و نیازمند مکان‎یابی و جانمایی با هدف استقرار 16 خانوار آن در مکان جدید است.

فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه بخشی از اراضی کشاورزی روستاهای حاجی آباد و زرشکه از توابع بخش مرکزی این شهرستان در مسیر خط آهن این شهرستان قرار دارند، تاکید کرد: اهالی این دور روستا سال زراعی گذشته اقدام به کشت محصولات کشاورزی در گستره اراضی یاد شده نکردند.

کورانی‎فر به بلاتکلیفی اهالی این دو روستا در خصوص کشت محصول در این اراضی کشاورزی اشاره و بیان کرد: باید در این باره تعیین تکلیف و نتیجه نهایی به کشاورزان اعلام شود.

وی احداث شهرک صنعتی خصوصی در بروجرد آن هم با در نظر گرفتن ظرفیت‎های متعدد این شهرستان در حوزه را یک اولویت اساسی خواند و تصریح کرد: انتظار می‎رود، با پیگیری‎های مدیریت ارشد استان لرستان این مهم محقق شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: 2 میلیارد و 600 میلیون تومان به حساب شهرداری بروجرد واریز شد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکلات واحدهای صنعتی این شهرستان نیازمند همت مسوولان است.

به گزارش ایرنا عباس گودرزی در جلسه شورای راهبردی در محل فرمانداری بروجرد افزود: انتظار می‎رود، پیگیری و حل مشکلات کارخانجات و صنایع این شهرستان به صورت ویژه در برنامه کاری مدیریت ارشد استان لرستان و سایر مسئولان قرار گیرد.

وی ضمن ابراز نگرانی از مشکلات ایجاد شده در حوزه صنعت بروجرد و نیز شهرداری این شهر افزود: به منظور حل مشکل نیروهایی که در شهرداری بروجرد در آستانه بازنشستگی قرار داشتند اعتباری بالغ بر 26میلیارد ریال به زودی به حساب شهرداری واریز تا مقدمات بازنشستگی حدود 300 نیروی این شهرداری فراهم شود.

گودرزی افزود: با تخصیص اعتبار یاد شده تا پایان هفته جاری بخشی از مشکلات این نهاد خدماتی و عمرانی حل خواهد شد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی از خانه‎های تاریخی این شهر به عنوان ظرفیتی مهم در رونق گردشگری یاد کرد و گفت: متاسفانه طرح توسعه امامزاده جعفر(ع) به عنوان یک مرکز فرهنگی آنگونه که باید مورد توجه مسوولان حتی فعالان رسانه‎ای قرار نگرفته است.

گودرزی بر ضرورت آزادسازی حریم مسجد جامع بروجرد به عنوان یکی از آثار منحصر به فرد تاریخی و مذهبی تاکید و تصریح کرد: پرداختن به این پتانسیل عظیم می‎تواند، بر ظرفیت‎های موجود در شهرستان بروجرد بیفزاید.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان: از مرکز درمان بستر اشترینان تا 10 روز آینده بهره برداری می‌شود
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: مرکز درمان بستر اشترینان تا 10 روز آینده به بهره‎برداری می‎رسد.

به گزارش  فارس، هوشنگ بازوند در جلسه شورای راهبردی این شهرستان اظهار کرد: این مرکز که قرار بود روز گذشته افتتاح شود، تا فاصله زمانی 10 روز آینده بهره‎برداری می‎رسد.

وی در خصوص مشکلات کارخانجات نساجی و درخواست این کارخانه برای دریافت تسهیلات 50 میلیارد تومانی بیان کرد: این میزان تسهیلات تصویب و به بانک ملی ابلاغ شده است، اما مشکل موجود معمای بین این بانک و کارخانه است.

استاندار لرستان با اشاره به ادعای مطرح شده از سوی بانک ملی مبنی بر ارائه نشده مستندات لازم از سوی کارخانه نساجی، عنوان کرد: این در حالی است که مسئولان این کارخانه از ارائه این مستندات سخن می‎گویند.

بازوند با اشاره به تناقض ایجاد شده در این باره بیان کرد: باید دید که آیا بانک ملی بهانه می‎آورد، یا اینکه مالک کارخانه پیگیر روند اجرای کار برای دریافت این تسهیلات 50 میلیارد تومانی نیست.

وی در خصوص تعطیلی کارخانه کاشی جم بروجرد گفت: موضوع این کارخانه در زمره پرونده‎های مطرح شده در بانک مرکزی قرار داشته و در ستاد تسهیل موانع تولید نیز به تصویب رسیده است.

استاندار لرستان اضافه کرد: سرمایه‎گذار این واحد صنعتی توان حل مشکل فعلی ایجاد شده را دارد، اما اینکه به چه دلایلی خواهان رفع این مشکلات نیست، نامعلوم است.

 بازوند در خصوص دبیرستان امام شهرستان بروجرد و احتمال تخریب این اثر تاریخی اظهار کرد: در روزهای آینده بازدید میدانی از این اثر انجام و درباره راهکارهای حفظ و مرمت آن تبادل نظر می‎شود.

وی به غفلت و اهمال صورت گرفته در زمینه ساماندهی خانه‎های آیات عظام بروجردی و نجفی اشاره و تاکید کرد: درخواست تامین اعتبار 5 میلیارد تومانی برای این منظور مطرح و این مطالبه از طریق وزیر کشور پیگیری شده است.

استاندار لرستان خاطر نشان کرد: طرح لازم برای ساماندهی این دو خانه آماده شود، تا در صورت ابلاغ اعتبار درخواستی این مهم در قالب طرح یاد شده محقق شود.

گفتنی است، در این جلسه در خصوص واگذاری 400 هکتار زمین از اراضی منابع طبیعی برای احداث شهرک صنعتی خصوصی در شهرستان بروجرد و تامین آب مورد نیاز برای این منظور بحث و تبادل نظر شد.

همچنین مقرر شد، در کوتاه مدت منابع آب لازم برای این منظور از طریق چاه‎های جنوب شهر بروجرد تامین و سپس در زمان مقتضی درباره تامین آب مصرفی در حوزه صنعتی برای این شهرک صنعتی تصمیم‎گیری شود.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۵ )
بروجردی: نساجی بروجرد ۵۰۰ نیروی کار خود را تعدیل کرد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: نساجی بروجرد در یک سال گذشته حدود ۵۰۰ نیروی کار خود را تعدیل کرده و نتوانسته ‌تا به امروز این نیروها را به کار بازگرداند.

به گزارش تسنیم، علاءالدین بروجردی در جلسه بررسی موانع و مشکلات صنعت و تولید شهرستان بروجرد اظهار داشت: ساماندهی بناهای تاریخی بروجرد و تأمین اعتبار موردنیاز آن‌ها نیازمند سازوکار ویژه‌ای است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی دغدغه و نگرانی اصلی تمامی شهروندان این شهرستان را موضوع اشتغال و تعدیل نیرو در واحدهای صنعتی این شهرستان دانست و افزود: واحدهای صنعتی همچون نساجی در یک سال گذشته حدود 500 نیروی کار خود را تعدیل کرده و نتوانسته است تا به امروز این نیروها را به کار بازگرداند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس به نگرانی خود از به درازا کشیده شدن بازگشت به کار نیروهای تعدیل‌شده نساجی اشاره و عنوان کرد: نگرانی از این است که در مدت‌زمان 6 ماه بعدی نیز بازگشت به کار کارگران عملیاتی نشود.

وی اعطای تسهیلات 50 میلیارد تومانی به نساجی بروجرد را راهکاری در جهت بهبود اوضاع فعلی این کارخانه خواند و گفت: از سویی کارخانه کاشی جم بروجرد امروز بدون حتی یک ریال بدهی معوق بانکی به دلیل ناکارآمدی هیئت‌مدیره آن و مقروض بودن در کارخانه‌های دیگر شهرهای کشور تعطیل‌شده است و باید منتظر اجرایی شدن مصوبه ستاد تسهیل در راستای اعطای تسهیلات بانکی کمکی باشد.

بروجردی عدم وجود امنیت شغلی کارگران بروجرد را معضلی نگران‌کننده خواند و افزود: باید اولویت‌ها را همانند دوران جنگ تحمیلی روی رفع مشکلات اقتصادی گذاشت چراکه این جنگ تمام‌عیار اقتصادی است.

وی ورود بخش خصوصی به بازار سرمایه‌گذاری این شهرستان را ضروری برشمرد و عنوان کرد: برای رفع مشکلات عدیده صنایع این شهرستان راهی جز دعوت و حمایت از بخش خصوصی نیست تا از این راه بتوان سرمایه موردنیاز کارخانه‌جات مشکل را برطرف کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۵ )
اخراج 40 کارگر و استخدام 8 نفر با سفارش؟ / فرصت ۷۲ ساعته به داملران
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد از کارخانه داروسازی داملران بازدید کرد. در این بازدید که همراه با حواشی پررنگی بود نماینده بروجرد پیگیر مشکل اخراج 40 کارگر این کارخانه و استخدام بی ضابطه 8 نفر دیگر شد.

خبری که در این دو روز گذشته این سئوال را بوجود آورده بود که اگر این کارخانه مشکل هزینه دارد و مجبور به اخراج کارگران خود شده است چرا همزمان 8 نفر دیگر را با سفارش استخدام کرده است؟!

گفتگوی پر چالش نماینده بروجرد با مدیر کارخانه داملران را در ادامه می‌خوانید:

مدیر داملران: نسبت به سال ۸۸ تولیدات کارخانه به یک چهارم رسیده است و سال گذشته ۴/۵میلیارد و در شش ماه اول سال جاری نیز ۱۵/۵میلیارد تومان ضرر داده‌ایم.

عباس گودرزی: چه تعداد اخراج نیرو داشته‌اید ؟

مدیر داملران: ۴۰ نفر

عباس گودرزی: اما طبق اطلاعات رسیده اخیرا ۸ نفر جذب شده است! معنی ندارد وقتی وضعیت کارخانه بد است و شما تعدیل نیرو کردید ۸نفر با سفارش اشخاص خاص مجدد استخدام کنید.قطعا این کار با سفارش برخی افراد بوده است.
بنده به عنوان عضو کمیسیون اجتماعی اعلام می‌کنم هرگونه استخدام باید با درج آگهی ضابطه‌مند و با اطلاع عموم انجام شود نه با سفارش این و آن، من نماینده پا برهنه‌ها هستم .

مدیر داملران: استخدام دست ما نیست مدیرعامل از تهران این کار را کرده

عباس گودرزی در تماس تلفنی با مدیرعامل داملران: اگر وضعیت کارخانه بحرانی است و چهل نفر اخراج کرده‌اید آن هشت نفر جدید چرا با سفارش استخدام شده‌اند؟

یا آن چهل نفر را به کار برمی‌گردانید یا هشت نفری که نورچشمی برخی افراد صاحب نفوذ بوده‌اند باید برکنار شوند.

بنده ۷۲ساعت وقت می‌دهم اگر نیرو های جدید الورود اخراج شدند که خوب در غیر این صورت عکس العمل بنده را خواهید دید.

آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است
روزهای بروجرد- دبیرستان امام خمینی(ره) شهر بروجرد به عنوان قدیمی ترین دبیرستان غرب کشور با قدمت 80 سال این روزها حال و روز خوبی ندارد و سقف کلاسهای این دبیرستان تاریخی در حال فروریختن است  و اگر اقدام  لازم  و فوری برای نجات این اثر ارزشمند صورت نگیرد این نگرانی وجود دارد که آسیب های وارد شده به آن قابل جبران نباشد و بروجرد یکی از بناهای ارزشمند و خاطره انگیز خود را از دست بدهد.
 

این بنا تلفيقي از معماري سنتي ايران و سبك و سياق اروپايي است که دارای وسعتي حدود 14هزار مترمربع است و به عنوان نمونه شاخصي از معماري اين دوره در شهر محسوب مي‌شود.

فرماندار بروجرد به همراه معاون سیاسی و رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان در بازدید از این بنای تاریخی ضمن بررسی وضعیت آن راهکارهای کمک به حفظ و مرمت قدیمی ترین دبیرستان غرب کشور را بررسی کردند.
 
فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است
 
فرماندار ویژه بروجرد در حاشیه بازدید از این بنای تاریخی به "روزهای بروجرد" گفت: یکی از ظرفیت های بسیار مهم و اثر گذار در شهرستان بروجرد بناهای تاریخی این شهر است که خود ظرفیت بسیار خاصی است و بروجرد در این مورد از شهرهای ویژه است.

علی کورانی فر افزود: دبیرستان تاریخی امام ظرفیتی خاص تر است و باید در جهت احیاء این بنا از همه ظرفیت های خود از جمله خیرین و بخش دولتی استفاده کرد تا این بنا به سوی تخریب نرود.

معاون استاندار با اشاره به معماری و فضای دبیرستان امام تصریح کرد: بنده با دیدن این دبیرستان و فضای آن واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم باید بحث میراث فرهنگی و صنایع دستی بروجرد در کانون توجه قرار بگیرد .

وی افزود: بروجرد شهرستانی مستعد و پر ظرفیت و پر تنوع است و امیدواریم داشته های شهرستان بروجرد که اکنون از هم منفصل هستند را بتوانیم به یکدیگر متصل کنیم.

کورانی فر در پایان ضمن دادن قول مساعد برای پیگیری وضعیت  این بنای تاریخی افزود: از همین امروز این تعهد در من ایجاد شد که روی این موضوع وقت بگذارم و در جلسه ای نیز که با استاندار داریم بحث دبیرستان تاریخی امام را مطرح خواهیم کرد و ان شاءالله از وجود خیرین محترم نیز کمک خواهیم گرفت، ما برای حفظ داشته هایمان چاره‌ای جز همکاری بین دولت، بخش خصوصی و خیرین نداریم و هیچ کدام از اینها نمی توانند به تنهایی کار را به سرانجام برسانند.
 
 فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است
 
رئیس اداره میراث فرهنگی بروجرد نیز  با اشاره به اینکه دبیرستان تاریخی امام یکی از بناهای ارزشمند شهرستان بروجرد است بیان داشت: این بنا در سال 1316 بنا شده است بنای این دبیرستان توسط "ماکسیم سیرو" فرانسوی طراحی  و توسط مجریان ایرانی اجرا شده است.

حجت اله یارمحمدی با اشاره به کاربری این بنا افزود:  اداره فرهنگ شهرستان بروجرد(آموزش و پرورش) نیز در این مکان قرار داشته که در حقیقت این بنا هم کاربری اداری و هم آموزشی داشته است ضمن آن که آموزش فعالیت‌های هنری همانند تئاتر، شعر و ... نیز در این مکان برپا بوده است.

وی تصریح کرد: پس از ثبت ملی این اثر در سال 77 متاسفانه یک آتش سوزی در آن رخ داد که البته با همکاری اداره میراث فرهنگی و آموزش و پرورش بخشی از آسیب دیدگی که بر اثر این آتش سوزی به وجود آمده بود مرمت شد این مرمت مدتی متوقف شد تا هنگام زلزله سال 85 که اقدامات موثر دیگری در پشت بام و شیروانی این بنا صورت پذیرفت.
فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است
یارمحمدی بیان داشت: آخرین کار مرمتی که در این بنا انجام گرفته است تزیینات سقف سالن آمفی تئاتر  و اجرای آجر فرش در فضای پیرامونی به جهت دفع رطوبت بوده تا برای بنا اتفاق بدی روی ندهد.

وی با اشاره به اعتبارات ناچیز میراث فرهنگی در بروجرد اذعان کرد: متاسفانه با کاهش اعتبارات در حوزه میراث فرهنگی پرورژه مرمت دبیرستان امام همانند بسیار دیگری از پروژه ها حذف شد البته پیگیری ها ادامه دارد چه از سوی آموزش و پرورش و چه از سوی میراث فرهنگی که البته تا الان متاسفانه محقق نشده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی بروجرد در ادامه افزود: با مذاکراتی که با فرماندار محترم بروجرد انجام شده قرار است پیگیری های لازم از سوی ایشان هم انجام شود.
فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است
یارمحمدی ضمن دعوت از مردم بروجرد به کمک در امر مرمت این بنای ارزشمند گفت:  بنده از همین طریق از همشهریان بروجردی بویژه کسانی که در این دبیرستان با این فضای زیبا و دلنشین درس خوانده اند و خاطرات شیرین و به یادماندنی دارند درخواست می کنم به کمک بیایند تا نگذاریم این فضای تاریخی از دست برود.

وی اعتبارات هزینه شده در دبیرستان امام را تاکنون بیش از ششصد میلیون تومان اعلام کرد و افزود: برای اتمام کارهای مرمتی بدون در نظر گرفتن تغییر کاربری حداقل به 2.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم با این وجود در حال حاضر برای کارهای اورژانسی که از خطر تخریب اثر جلوگیری کند حداقل  500 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
 
فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است 
1_6.فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است 
فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است 
فرماندار بروجرد قول پیگیری مرمت قدیمی‌ترین دبیرستان غرب کشور را داد/ 2.5 میلیارد تومان برای مرمت این بنا لازم است 
 
آخرين بروز رساني ( ۱۶ آبان ۱۳۹۵ )
امام جمعه بروجرد: شورای فرهنگ عمومی بروجرد موفقیتهای خوبی در سطح کشور و استان داشته است
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: هدف آمریکا از دشمنی ضربه زدن و نابود ساختن وجلوگیری از رشد وپیشرفت کشور بوده و این تصور که در برابر این دشمن کوتاه بیاییم تفکری اشتباه است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد که در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد با اشاره به سخنان ارزشمند رهبر انقلاب در آستانه یوم الله 13 آبان در جمع دانش آموزان و دانشجویان افزود: در این دیدار رهبر انقلاب نسبت به برخی حرکت های خطرناک در جهت تحریف حقیقت و منطق ایستادگی امام و ملت در مقابل امریکا هشدار داد و فرمودند راه حل برطرف نمودن مشکلات کشور ترویج روحیه و تفکر انقلابی، اعتماد به خدا وشجاعت واقدام، بصیرت وعمل به توصیه های امام راحل است
 
به گزارش ایرنا امام جمعه بروجرد اظهارکرد: ایران در جریان برجام کمی نرمش نشان داده و توافقی صورت گرفت به همه تعهدات خود نیزعمل کرده ولی پس از گذشت 9 ماه از آمریکا نه تنها به تعهدات خود عمل نکرده بلکه تحریم های بیشتری علیه ملت ایران را برقرار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی بیان کرد: آمریکا پس از برجام به بهانه های مختلف مانند حقوق بشر، آزمایش و ارتقا توان موشکی، تحریم های جدیدی را علیه ملت ایران وضع کرده و از نظر اقتصادی نیز کشور را در تنگنا و فشار قرار داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 14 آبان روز فرهنگ عمومی افزود: نامگذاری این روز فرصت مناسبی برای بازخوانی فرهنگ عمومی جامعه و رسالتی که از این بابت برعهده مسئولان قرار داده شده است تا از این طریق در تلاشی هماهنگ و هدفمند برای ارتقا فرهنگ عمومی گام برداشته و شکوفایی عادات و روش های نیکوی مردم مسلمان ایران پاس داشته شود و در جهت تعالی ارزشها انچه را که در توان داریم مخلصانه ایثار کنیم.

وی افزود: رسالت شورای فرهنگ عمومی در کشورسیاست گذاری در امور فرهنگی بوده در شهرستان بروجرد نیز این شورا همواره مفید عمل کرده و توانسته موفقیتهای خوبی در سطح کشور و استان داشته باشد.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ آبان ۱۳۹۵ )
تصاویر رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد

 روزهای بروجرد- رزمایش گردانهای بیت المقدس و کوثر ناحیه مقاومت بسیج با عنوان شهدای مدافع حرم در منطقه عمومی بروجرد برگزار شد.

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

رزمایش شهدای مدافع حرم در بروجرد 

عکس از علیرضا سلیمانی

آخرين بروز رساني ( ۱۴ آبان ۱۳۹۵ )
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفته های معاون خود را اصلاح کرد
روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان گفته های معاون خود را اصلاح کرد.

دکتر کوروش ساکی در حاشیه بهره‎برداری از بیمارستان امام حسن(ع) بروجرد گفت: بستری بیماران در راهروهای بیمارستان‎ها و ضعف خدمات درمانی شایسته مردم شهرستان بروجرد نیست و رفع مشکلات حوزه درمان آن ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: تعداد تخت‎های فعال بیمارستانی شهرستان بروجرد با توجه به جمعیت این شهرستان بر اساس استانداردهای کشوری نیست، همچنین فضای فیزیکی بیمارستان‎های آن نیز مستهلک شده و کارایی خود را از دست داده‎اند.

گفتنی است آسترکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان پیشتر در اظهارات عجیبی گفته بود: با توجه به شاخص‌ها، تعداد تخت‌های بستری موجود در بیمارستان های بروجرد جوابگوی نیاز شهرستان است.

آخرين بروز رساني ( ۱۳ آبان ۱۳۹۵ )
هسته اصلی بیمارستان امام خمینی (ره) بروجرد بازسازی می‌شود
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: هسته اصلی بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان بازسازی می‌شود.

محسن صیرفی در حاشیه بهره‎برداری از چند طرح حوزه بهداشت و درمان بروجرد در گفت‎وگو با خبرنگار فارس این شهرستان اظهار کرد: بازسازی و نوسازی هسته اصلی دو بیمارستان قدیمی امام خمینی(ره) و شهید چمران این شهرستان ضروری است.

وی بر ضرورت تجهیز بیمارستان‎های شهرستان بروجرد به تجهیزات و امکانات تاکید و عنوان کرد: پروژه‎های بهره‎برداری شده در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان مسکن‎های موقتی برای وضعیت حاد این حوزه است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد از بیمارستان درحال ساخت آیت‌الله بروجردی به عنوان نیاز حوزه درمان این شهرستان یاد و خاطرنشان کرد: امید است، این بیمارستان در موعد مقرر و تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‎برداری برسد.

صیرفی با اظهار تاسف از بستری شدن بیماران در راهروهای بیمارستان‎های شهرستان بروجرد در برخی مواقع تصریح کرد: در فصول سرد سال با توجه به افزایش بیماران گاهی اوقات برخی بیماران به دلیل کمبود فضا در راهروها بستری می‎شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر 350 تحت فعال در بیمارستان‎های شهرستان بروجرد وجود دارد، البته این تعداد تخت جدای از تخت‎های فعال بیمارستان تامین اجتماعی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به تعداد تخت‎های بیمارستان در حال ساخت آیت الله بروجردی این شهرستان از سوی مسئولان افزود: این بیمارستان 160 تختخوابی است که با افزودن 40 تخت اورژانس و زایشگاه تعداد تخت‎های آن به 200 تخت می‎رسد.

صیرفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه گام‎های بعدی به منظور مشارکت خیرین سلامت در ساخت مراکز درمانی در شهرستان بروجرد برداشته شده است، خاطر نشان کرد: رایزنی‎های اولیه به منظور بازسازی هسته اصلی بیمارستان قدیمی امام خمینی(ره) این شهرستان با مجمع خیرین انجام شده است.

وی ادامه داد: یکی از خیرین در پرداخت یک میلیارد تومان به منظور بازسازی هسته اصلی بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان اعلام آمادگی کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد تاکید کرد: با توجه به فضای فیزیکی محدود بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان اقدامات کارشناسی به منظور جابه‌جایی‎های لازم برای بازسازی آن در حال انجام است.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ آبان ۱۳۹۵ )
بیمارستان 77 تختخوابی امام حسن(ع) بروجرد به بهره‎برداری رسید
روزهای بروجرد- بیمارستان 77 تختخوابی امام حسن(ع) بروجرد با حضور مسؤولان کشوری،بیمارستان 77 تختخوابی امام حسن(ع) بروجرد به بهره‎برداری رسید استانی و شهرستانی به بهره‎برداری رسید. بیمارستان امام حسن (ع) شهرستان بروجرد شامل بخش‎های مختلفی نظیر مراقبت‎های ویژه، آزمایشگاه، رادیولوژی، اتاق عمل، اورژانس، سی تی اسکن است که راه‎اندازی آن رفع بخشی از مشکلات حوزه درمان این شهرستان را به دنبال دارد. این بیمارستان با مشارکت مجمع خیرین سلامت این شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان احداث شده است. بیمارستان امام حسن(ع) در سه طبقه و در زیربنای 2 هزار و 300 متر مربعی احداث شده است و عملیات ساخت آن 30 ماه به طول انجامیده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آبان ۱۳۹۵ )
آیت الله احمد مبلغی: برخی عالمان به دلیل فهم غلط از شریعت، باعث اختلاف میان امت اسلام می شوند
روزهای بروجرد- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عامل اصلی مشکلات مسلمانان و حوادث خشونت باری که در جوامع اسلامی در قالب اختلافات مذهبی بروز پیدا می کند آمیخته ای از عوامل داخلی و خارجی است.

آیت الله احمد مبلغی در همایش بین المللی" تداعیات بعد از داعش" در کشور لبنان خاطرنشان کرد: عوامل خارجی شامل قدرت هایی است که نمی خواهند مسلمانان به صورت یکپارچه در جامعه اسلامی حضور و ظهور پیدا کنند و به مثابه یک قطب فعال، پیگیر منافع خود باشند.

عوامل خارجی و نوع مواجهه آنها با حوادث امت

وی گفت: عامل خارجی (قدرت هایی مثل آمریکا)  سه نوع تلاش از جمله " زمینه سازی و نقشه کشیدن"، "مدیریت کردن و بهره بردن" و ریشه دار کردن و جاودانه ساختن نتایج حاصل از خشونت" را در قبال امت اسلامی به انجام می رساند.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس بیان داشت: زمینه سازی و نقشه کشیدن قدرت های خارجی، در مرحله قبل از شکل گیری حوادث خشونت بار در میان امت اسلامی است، مدیریت و بهره بردن آنها نیز مربوط زمانی است که حادثه خشونت بار، مناسبات امت را فراگرفته است و در این وضعیت آنها می کوشند از این حوادث بهره برداری و آن را مدیریت کنند.

آیت الله مبلغی گفت: نگاه قدرت های خارجی برای ریشه دار کردن و جاودانه کردن نتایج حاصل از خشونت در امت اسلام به سمت آینده است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه در کنار عامل خارجی، عامل داخلی نیز نقش مهمی در سرنوشت کشورهای اسلامی دارد،گفت: اگر عامل داخلی در کار نباشد عامل خارجی به هیچ وجه نمی تواند امت اسلامی و مسلمانان را در مسیری که آنها می خواهند، قرار دهند.

عوامل داخلی

آیت الله مبلغی ادامه داد: عامل داخلی به چند عامل تقسیم می شود که مهمترین آنها جهل است که درقالب " جهل روشی"، "جهل تاریخی"، "جهل اجتماعی" و جهل در مقابل عقلانیت" در جوامع اسلامی رسوخ کرده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان داشت: جهل روشی به معنای نقص ها و کاستی ها در  روش فهم از شریعت است که در پاره ای از مجامع درون جامعه اسلامی، میان عالمان وجود دارد و  شریعت را به گونه ای معرفی می کنند که از آن، اختلاف بین امت برمی خیزد.

آیت الله مبلغی دومین جهل را  جهل تاریخی دانست و گفت: در گذر زمان، حوادث نامطلوبی در روابط امت به وقوع پیوسته و این حوادث به حال خود رها شده ودر تاریخ ریشه دوانده است و امروز نگاه بسیاری از ما را در فضای امت نسبت به هم، از سوء ظن پر کرده است.

وی ادامه داد: جهل تاریخی از تاریخ سرچشمه می گیرد، در صدر اسلام علیرغم تعدد مذهب، مسلمانی هویت همه را تشکیل می داد و کسی به فکر اختلاف بر اساس مذهب نبود.

عضو مجلس خبرگان رهبری جهل اجتماعی را نیز ناشی از همان جهل تاریخی دانست و بیان داشت: بسیاری از توقعات و انتظارات موجود در جامعه، طلب کننده و تقاضا کننده نسبت به پاره ای از رفتارهاست که اسلامی وهوشمندانه نیست بلکه اختلاف برانگیز است.

آیت الله مبلغی گفت: در شرایط جهل اجتماعی، حتی پاره ای از نخبگانی که می فهمند همان عملی را انجام می دهند که به اقتضاء جهل اجتماعی مطرح می شود.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه سخنان خود در این همایش اظهار داشت: چهارمین جهل ، جهل به معنای "غیر عقلانی اندیشی" است که در مقابل عقل قرار دارد، ممکن است انسان دارای علم نیز باشد اما اگر رفتارها و اولویت بندی های او از سر عقلانیت نباشد به جامعه ضرر می زند.

وظیفه مسلمانان در برابر این وضعیت

آیت الله مبلغی گفت: ما در برابر این وضعیت، باید سه تحول را ایجاد کنیم، از جمله اینکه تاریخ علوم اسلامی را به مثابه یک علم دقیق تاسیس کنیم، تا بدانیم  چه چیزی و چگونه در علوم اسلامی ما رسوخ پیدا کرده است در حالی که منابع دین ما فاقد آن است واین جز با مطالعات تاریخی دقیق، قابل دسترسی نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان داشت: تحول دیگر، برطرف سازی کاستی های روشی است، تا علوم ما به چنگال گزاره هایی که مناسبات امت را تخریب می کنند، نیفتد.

آیت الله مبلغی طرح موضوع مناسبات اتباع مذاهب با یکدیگر را از دیگر تحولاتی دانست که باید ایجاد شود، گفت: ما نباید فقط مناسابات درون مذهبی را ببینیم و یا فقه ما صرفا بر تنظیم و تعریف درون مذهبی تمرکز پیدا کند.

وی ادامه داد: لازم است به سمت تنظیم و تعریف روابط با اتباع مذاهب مخالف با مذهب متبوع نیز برویم و آن را آنچنان که اسلام می خواهد، شناسایی کنیم.

آیت الله مبلغی روابط بین اتباع مذاهب را کانونی ترین روابط تاثیرگذار و تعیین کننده بر همه مقدرات امت دانست و تاکید کرد: هر گونه بی توجهی به این روابط، از آن خاستگاه هایی می سازد که افکار غلط،  اندیشه های تفرقه انگیز، تکفیرکننده و رفتارهای به شدت غیرانسانی مجال ظهور و بروز پیدا می کنند.

وی ادامه داد: ما باید در دو ساحت جلوگیری از دخالت قدرت ها در امور امت اسلامی و تلاش های تفرقه افکنانه آنها تلاش کنیم و از طرف دیگر باید درون خود را از جهل های گوناگون، چند لایه و چند گانه، پاکیزه و یا به تعبیری جهل زدایی از درون کنیم.

در این کنفرانس که به همت موسسه امام حکیم وبرخی نهادهای دینی دیگر برگزار شد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان و تعدادی از شخصیت های علمی و دینی کشورهای اسلامی حضور داشتند.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ آبان ۱۳۹۵ )
تصاویر راهپیمایی 13 آبان در بروجرد

 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

 راهپیمایی 13 ابان در بروجرد

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

راهپیمایی 13 ابان در بروجرد 

عکس از علیرضا سلیمانی

آخرين بروز رساني ( ۱۳ آبان ۱۳۹۵ )
برف پاییزی ارتفاعات غربی بروجرد را سفید پوش کرد/ کاهش 10 درجه‌ای هوا
روزهای بروجرد- نخستین برف پاییزی ارتفاعات غربی بروجرد را سفید پوش و دمای هوای این شهرستان را به میزان قابل محسوسی کاهش داده است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: میزان بارش باران که از سه شنبه هفته جاری آغاز و تا بامداد پنجشنبه ادامه داشته 24 میلیمتر بوده است.

بهروز یاراحمدی حداقل و حداکثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب چهار و 18 درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: هم اکنون دمای هوا در بروجرد پنج درجه سانتیگراد بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت 10 درجه کاهش داشته است.

وی اظهارکرد: پنجشنبه و جمعه آسمان بروجرد صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و احتمال گرد و غبار بوده که در روز شنبه نیز رگبارهای خفیف و پراکنده در آسمان این شهرستان شاهد خواهیم بود.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد اضافه کرد: میزان بارندگی در سال زراعی جاری 26 میلی متر بوده که این مقدارنسبت به مدت مشابه درسال گذشته 122 میلی متر بوده است.

یاراحمدی با اشاره به اینکه ریزش برف در تامین آب های زیرزمینی و منابع آبی برای زمین های زراعی موثر بوده ادامه داد: با توجه به اینکه خاک زمین آمادگی جذب این مقدار باران را نداشته وهمچنین به دلیل نبود سد و بند خاکی برای ذخیره این حجم بارش به روان آب تبدیل شده از حوزه آبریز شهرستان بروجرد خارج می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ آبان ۱۳۹۵ )
هفته نامه فرزانگان در بروجرد منتشر شد
روزهای بروجرد- مسئول امور مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت:فرزانگان نخستین نسخه هفته نامه فرزانگان به مدیر مسئولی مهدی واهبی و با موضوع سیاسی و اجتماعی در این شهرستان منتشر شد.

نادر ارجمندی در گفت وگو با ایرنا افزود: از سال 1285 تا 1340در بروجرد 17 عنوان نشریه به چاپ رسیده که یکی از آنها با عنوان بروجرد از سال 1329 تا پایان حکومت پهلوی منتشرو پس از انقلاب نیزبا نام ندای لرستان تا سال 1364 منتشر شده و یکی از با سابقه ترین نشریات ادواری استان محسوب می شود.

وی اضافه کرد: بعد ازآن نیز نشریه پیغام از سال 1379 اولین نشریه ای بوده که تا کنون به طور مستمر منتشر شده است.

بگفته مسئول امور مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون 15 عنوان نشریه در بروجرد مجوز انتشار گرفته که به دلایل متععد بخش زیادی از آنها امکان ادامه فعالیت در این زمینه را نداشته اند.

ارجمندی افزود: از مجموع 15 نشریه دارای مجوز در حال حاضر نیز پیغام، فرهنگ و سفیر قلم بطور مستمر در حوزه اطلاع رسانی به مردم شهرستان بروجرد فعالیت می کنند. 
آخرين بروز رساني ( ۱۲ آبان ۱۳۹۵ )
عاملان برداشت از حساب‌های بانکی در بروجرد دستگیر شدند
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از دستگیری دو سارق اینترنتی و برداشت از حساب های بانکی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مهر، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی مراجعه دو شهروند بروجردی به پلیس فتا  شهرستان، مبنی بر برداشت مبلغ ۱۹ میلیون و۶۰۰ هزار ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانکی آنها، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: با بررسی‌های به عمل آمده از حساب مالباختگان مشخص شد، برداشت به صورت خرید شارژ تلفن همراه انجام شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد خاطر نشان کرد: پس از انجام تحقیقات تخصصی در نهایت  دو نفر  متخلف شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ دلیری گفت: متهمان با تشکیل پرونده راهی مراجع قضایی شدند.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ آبان ۱۳۹۵ )
بهره‎برداری از پروژه‎‎های خیرین سلامت بروجرد با حضور دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور
روزهای بروجرد- مدیر عامل مجمع خیرین سلامت بروجرد از افتتاح پروژه‎‎های خیرین سلامت بروجرد با حضور دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور خبر داد.

به گزارش فارس، مجتبی خجسته در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: در روزهای اخیر بیمارستان 77 تختخوابی امام حسن(ع) با حضور دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح می‎شود.

وی عنوان کرد: بیمارستان 77 تختخوابی امام حسن(ع) با مشارکت مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی لرستان احداث شده و با رعایت فاکتورهای لازم اعم از بخش‎های اورژانس، اطفال، تخت‎های ICU، آزمایشگاه و تصویربرداری احداث شده است.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت بروجرد عنوان کرد: احداث این پروژه بیمارستانی که بزرگترین پروژه خیر ساز در سطح استان لرستان اشت، از ابتدای خرداد ماه سال 1393 آغاز شد و اینک آماده افتتاح و بهره‎برداری است.

خجسته خاطر نشان کرد: علاوه بر پروژه یاد شده، پروژه‎های مرکز مشاوره قبل از ازدواج، بخش مدیریت بحران بیمارستان شهید چمران و خانه بهداشت روستای قلعه حاج عبدالله به بهره‎برداری می‎رسند.

وی اضافه کرد: پروژه‎های یاد شده همگی با مشارکت 50 درصدی مجمع خیرین سلامت بروجرد و دانشگاه علوم پزشکی لرستان احداث شده‎اند.

این مسئول تصریح کرد: بازدید دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پروژه در حال احداث خیر ساز پایگاه اورژانس 115 با پیشرفت فیزیکی 80 درصدی از دیگر برنامه‎ها است.

خجسته در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: با وجودیکه کمتر از سه سال از آغاز فعالیت مجمع خیرین سلامت بروجرد می‎گذرد، اما این مجمع به بخش اعظمی از اهداف سند چشم‎انداز هفت ساله خود دست یافته است.

وی بیان کرد: این مجمع در کنار اجرا و احداث پروژه‎های عمرانی مختلف، در حوزه تجهیز مراکز درمانی اعتباری معادل بیش از دو میلیارد تومان به منظور تجهیز بیمارستان‎های امام خمینی(ره) و شهید چمران شهرستان بروجرد هزینه کرده است.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت بروجرد افزود: سطح مشارکت‎های شهروندان خیر بروجردی در حوزه سلامت در مقایسه با دیگر شهرستان‎های استان لرستان بیشتر و برتر است.

خجسته اظهار کرد: این مشارکت‎ها در دو بخش تجهیز و توسعه فضاهای فیزیکی در حوزه درمان شهرستان بروجرد هزینه و مصرف شده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ آبان ۱۳۹۵ )
میزبانی 15هزار زایر پیاده روی اربعین حسینی در بروجرد فراهم می شود
روزهای بروجرد- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد گفت: تدارکات لازم برای اسکان و پذیرایی از 15هزار زایر پیاده وری اربعین حسینی در شهرستان بروجرد فراهم می شود.

به گزارش ایرنا احمد گودرزیان در جلسه ستاد اربعین در فرمانداری شهرستان بروجرد افزود: با همکاری 10کمیته عضو این ستاد هشت مسجد و حسینه برای اسکان و2موکب نیز در میادین آیت الله بروجردی و زائران کربلا برای استقبال و پذیرایی از زایران اربعین حسینی با امکانات و تجهیزات لازم امداد خودرو، هلال احمر و خدمات بهداشتی درمانی در نظرگرفته شده است.

وی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در طبخ غذا برای استفاده زایران اربعین حسینی اظهارکرد: در این راستا کار پخت غذای زایران برعهده دو پایگاه مقاومت بسیج سپاه بروجرد گذاشته شده از همه شهروندان بروجردی نیز نذورات خود را به صورت خام در اختیار این دو پایگاه بسیج گذاشته تا نسبت به پخت وتوزیع آنها اقدام شود.

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد بیان کرد: با همکاری وهماهنگی دستگاه های اجرایی اقدامات لازم جهت نظارت بر نحوه طبخ و توزیع غذا برای زایران انجام شده وامکانات وتجهیزات مورد نیاز نیز برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی فراهم شده است.

گودرزیان با اشاره به اینکه ناحیه مقاومت بسیج سپاه بروجرد و کانون بازنشستگان سپاه میزبان زایران اربعین هستند ادامه داد: در آن ایام نیز برنامه های مختلف عزاداری هیات مذهبی در سطح شهرو بقاع متبرکه در بروجرد برگزار می شود .
آخرين بروز رساني ( ۱۱ آبان ۱۳۹۵ )
کارگران فصلی شهرداری بروجرد دعوت بکار شدند
روزهای بروجرد- معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد گفت: 135تن از کارگران فصلی شهرداری این شهر که در ابتدای آبان ماه جاری لغو قرار داد شده بودند از سوی این نهاد دعوت بکارشدند .

احمد گودرزیان درگفت وگو با ایرنا افزود: درصورتی که شرایط بازنشستگی حدود 300 تن از نیروهای قرارداد این نهاد فراهم شود قرارداد این تعداد از کارگران فصلی شهرداری بروجرد به مدت 6 ماه دیگر نیز تمدید خواهد شد.

وی اظهارکرد: باتوجه به اینکه بیشترافراد لغو قرارداده شده دارای تحصیلات و سابقه بالای کاردر شهرداری بروجرد بوده با همکاری شورا و شهرداری هماهنگی های لازم در زمینه فراهم شدن بازنشستگی این تعداد که موعد بازنشسته شدن آنها فرا رسیده انجام شده است.

معاون فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به فعالیت یک هزارو 700 نیرو در شهرداری بیان کرد: این نهاد برخلاف مازاد حجم نیرو با کمبود کارگر دربخش های مختلف خدماتی مواجه بوده که در این راستا باید با سازماندهی نیروهای موجود خدمات مطلوبی به شهروندان ارائه دهد.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ آبان ۱۳۹۵ )
جاعل سه میلیارد ریالی در بروجرد دستگیر شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: جاعل سه میلیارد ریالی پروانه بهره برداری از یک ملک واحد پرورش دام در بروجرد دستگیر شد.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت وگو با ایرنا افزود: درپی مراجعه یک شهروند به پلیس آگاهی مبنی براینکه فردی با ارائه سند جعلی و صدور وکالت نامه اقدام به اخذ تسهیلات بانکی به مبلغ سه میلیارد و 100میلیون ریال از یکی از بانک های شهرستان های اطراف نموده که در این راستا بلافاصله موضوع به صورت ویژه دردستورکارماموران پلیس آگاهی این فرماندهی انتظامی بروجرد قرار گرفت.

وی اظهارکرد: ماموران پلیس آگاهی با کارهای اطلاعاتی و هماهنگی با مقام قضایی متهم اصلی را در بروجرد شناسایی و درعملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد ادامه داد: متهم در بازجویی به عمل آمده به جرم خود اعتراف و مبلغ سه میلیارد و 100میلیون ریال وجه کلاهبرداری شده از وی کشف و به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ آبان ۱۳۹۵ )
پرداخت هزینه‌های درمانی مأمور سرشماری حادثه‌دیده بروجردی
روزهای بروجرد- قائم مقام اجرایی طرح سرشماری لرستان از پرداخت هزینه های درمانی مامور سرشماری حادثه دیده بروجردی از سوی مرکز آمار ایران خبر داد.

سید حسین نورالدینی در گفت‌وگو با مهر، به آخرین وضعیت مامور آمارگیر شهرستان بروجرد که بر اثر سقوط آسانسور دچار سانحه شده بود اشاره کرد و اظهار داشت: وضعیت عمومی این مامور خوب بوده و در بیمارستان شهید چمران بروجرد بستری شده است.

وی با اشاره به اینکه این مامور سرشماری از ناحیه کمر و لگن دچار صدمه شده است، عنوان کرد: امروز روی این بیمار عمل جراحی صورت گرفت که خوشبختانه عمل وی با موفقت انجام شده و مشکل خاصی وجود ندارد.

قائم مقام اجرایی طرح سرشماری لرستان گفت: برای درمان این مامور آمارگیر هماهنگی های لازم از سوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان انجام شده است.

نورالدینی با بیان اینکه تمامی ماموران آمارگیر تحت پوشش بیمه مسئولیت ایران قرار دارند، بیان داشت: در صورتی که برای هر کدام از ماموران آمارگیر حادثه ای رخ دهد تمامی هزینه های درمانی آن ها توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

وی افزود: رئیس مرکز آمار کشور گفته است تمامی هزینه های درمانی این مامور سرشماری را متقبل خواهیم شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ آبان ۱۳۹۵ )
وزارت خارجه ایران ادعاهای سخنگوی طالبان را تکذیب کرد
روزهای بروجرد- سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ادعاهای سخنگوی طالبان مبنی بر حمایت ایران از این گروه را رد کرد.

به گزارش میزان، بهرام قاسمی رئیس مرکز دیپلماسی رسانه‌ای و عمومی و سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص اظهارات ملا ذبیح الله سخنگوی طالبان افغانستان در خصوص حمایت جمهوری اسلامی ایران از این گروه ضمن تکذیب این موضوع اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در میان کشورهای منطقه در مبارزه با گروه‌های تروریستی نقش پیشتاز داشته  و در  مبارزه با این گروه‌ها  تا کنون هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری پرداخت کرده است.  

بهرام قاسمی در ادامه، اظهارات سخنگوی طالبان را یک اقدام از پیش طراحی شده و به دستور حامیان  تروریست پرور این گروه تروریستی و با هدف مشوش کردن  افکار عمومی و ایران هراسی عنوان و تاکید کرد که ادعای حمایت ایران از این گروه یک دروغ آشکار، بی ربط و نادرست می‌باشد.    

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان طرح این ادعا توسط طالبان را تلاشی مذبوحانه برای منحرف کردن افکار عمومی جهان از جنایت‌های آل سعود در کشتار مردم بی‌گناه یمن عنوان کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ آبان ۱۳۹۵ )
112میلیارد ریال برای توسعه مراکزبهداشتی و درمانی بروجرد هزینه شده است
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: 112 میلیارد ریال ازمحل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان و حمایت های خیرین سلامت برای توسعه مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان هزینه شده است.

محسن صیرفی درگفت وگو با ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای احداث بیمارستان 77 تختخوابی امام حسن (ع)، احداث و تجهیز مرکز مدیریت بحران بیمارستان شهید چمران و مرکز مشاوره قبل از ازدواج شهرستان بروجرد هزینه شده است.
وی بیان کرد: این مراکز بهداشتی درمانی در فضایی به مساحت 2 هزار و 650 مترمربع احداث شده که 13 آبان ماه جاری با حضور مشاور وزیر بهداشت ودرمان و مدیرعامل مجمع خیران سلامت کشور در بروجرد به بهره ‌برداری خواهند رسید.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بروجرد ادامه داد: بیمارستان 77 تختخوابی امام حسن (ع) در چهار طبقه احداث و تجهیز شده و دارای بخش های اتاق عمل، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن، پاراکلینیک تشخیص سرپایی، اتفاقات قلب، اطفال، رادیولوژی، آزمایشگاه تشخصی طبی، داروخانه و نوار قلب است.

صیرفی با اشاره به اینکه برای احداث این مراکز درمانی به طور متوسط بین 9 تا 18ماه طول کشیده اضافه کرد: 50 درصد هزینه ساخت آنها توسط مجمع خیرین سلامت و 50 درصد مابقی توسط وزارت بهداشت ودرمان تامین شده است.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه در فصول سرد سال به دلیل افزایش بیماری های ریوی با حجم وسیع بیماران مواجه هستیم با بهره برداری ازبیمارستان 77 تختخوابی بخش عمده ای از مشکلات بهداشت و درمان شهرستان بروجرد تا افتتاح بیمارستان آیت الله العظمی بروجردی به ویژه در فصل سرد سال برطرف می شود.

بیمارستان خیرساز مجمع خیرین سلامت شهرستان بروجرد 13آبان با حضور معاون وزیر بهداشت ودرمان به بهره برداری خواهد رسید.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ آبان ۱۳۹۵ )
انیمیشن سینمایی ناسور هم‌تراز با مختارنامه است
روزهای بروجرد- مدیرکل صداوسیمای مرکز لرستان گفت: همان‌طور که سریال مختارنامه توانست حماسه جاودان و ماندگار عاشورا و جان‌فشانی‌های یاران امام حسین(ع) را به تصویر بکشاند «ناسور» نیز با تکنیک صنعت انیمیشن می‌تواند اثری مقابله‌ای با هجمه‌های فرهنگی باشد.

به گزارش تسنیم، محمد بازوند در آئین اکران انیمیشن سینمایی «ناسور» اظهار داشت: تفاوت شرایط فعلی دنیای امروز با گذشته در این است که در آن مقطع زمانی اگر بنا بود تمدنی قد بکشد چیزی در حدود پنج قرن زمان لازم بود  تا شاهد رشد و اوج یک تمدن باشیم.

وی رشد سریع تکنولوژی به‌ویژه در حوزه ارتباطات و اطلاعات را علت اصلی سیر سریع تحولات دنیا برشمرد و افزود: سرعت تغییرات با جنبه‌های مثبت و منفی خود همه امورات زندگی بشر را در برگرفته و عرف، باورها و روابط اجتماعی که پیش‌ازاین در میان خانواده‌ها حاکم بود را تحت تأثیر خود قرار داده است.

مدیرکل صداوسیمای لرستان با اشاره به تأثیر رسانه‌ها درروند جهانی‌شدن عنوان کرد: در میان رسانه‌ها اثرگذارترین رسانه که از قدیم‌الایام تاکنون اثرگذاری خود را حفظ کرده است، صنعت سینما و رادیو و تلویزیون و در شرایط فعلی رقبای آن‌ها در سراسر دنیا شبکه‌های اجتماعی است.

وی رشد فناوری‌های نوین در بستر ارتباطی را از ره‌آوردهای مهم پدیده سرعت رسانه‌ای در دنیا خواند و بیان کرد: انیمیشن نیز نوعی از هنر سینمایی است که تمامی تکنیک‌ها و معیارهایی که یک فیلم سینمایی باید داشته باشد، دارد همچنان که انیمیشن سینمایی «ناسور» حاصل خلاقیت هنرمندان پایتخت انیمیشن ایران است.

بازوند با اشاره به تأثیرگذاری این انیمیشن در اکران‌های خصوصی و عمومی تصریح کرد: این اثر علاوه بر منظر محتوایی به لحاظ ساختار و شکل هنری آن حاصل ذهن خلاق این هنرمندان است و مهم‌ترین تفاوت آن با انیمیشن‌های بلند سینمایی دیگر به تصویر کشاندن بالاترین مفاهیم فرهنگی، هنری، تاریخی و دینی است.

وی به سرمایه‌گذاری دنیا برای تحت تأثیر قرار دادن کودکان و نوجوانان از طریق کانال‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های مجازی اشاره کرد و افزود: کار فاخر و ارزشمندی که دارای بار معنوی و بلند است می‌تواند به‌خوبی با جنگ نرم مقابله کرده و عرصه‌های زندگی افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

مدیرکل صداوسیمای لرستان اثر سینمایی ناسور را هم‌تراز با مختارنامه دانست و گفت: همان‌طور که سریال مختارنامه توانست حماسه جاودان و ماندگار عاشورا و جان‌فشانی‌های یاران امام حسین(ع) را به‌صورت عینی به تصویر بکشاند ناسور نیز با تکنیک صنعت انیمیشن می‌تواند اثری مقابله‌ای با هجمه‌های فرهنگی باشد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ آبان ۱۳۹۵ )
انیمیشن سینمایی «ناسور» در بروجرد اکران شد
روزهای بروجرد- انیمیشن سینمایی «ناسور» اثر ماندگار هنرمندان بروجردی در پایتخت انیمیشن ایران اکران شد.

به گزارش تسنیم، «ناسور» راوی زخمی است که هرگز التیام نمی‌یابد و  حکایتی از حرارتی که هرگز سرد نمی‌شود. ناسور ظهر امروز با حضور تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی و جمعی از هنرمندان بروجردی در سالن دکتر زرینکوب مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد اکران شد.

ناسور دومین انیمیشن بلند سینمایی برادران دالوند هنرمندان بروجردی پس از انیمیشن سینمایی رستم و سهراب است که این شهرستان را نام و آوازه‌ای جهانی بخشیده و با تلاش خود روایتی دگرگونه از عاشورای حسینی(ع) را در غالبی نو و متفاوت برای محبان اهل‌البیت علیهم‌السلام  در سراسر دنیا ساخته‌اند.

این انیمیشن 79 دقیقه‌ای نخستین انیمیشن بلند سینمایی با موضوع عاشوراست که توسط 40 تن از هنرمندان بروجردی بر پایه مقاتل "لهوف"، "نفس المهموم" و کتاب "آه" به کارگردانی کیانوش دالوند و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی و داریوش دالوند تهیه و تدوین‌شده است.

کیانوش دالوند کارگردان انیمیشن سینمایی "ناسور" در حاشیه آئین اکران این فیلم سینمایی در جمع خبرنگاران در خصوص این انیمیشن سینمایی اظهار داشت: این انیمیشن با دارا بودن کنتراست بالا از دامنه رنگی محدودی برخوردار است که برای یک تراژدی غم‌انگیز بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه ساخت این انیمیشن 18 ماه به طول انجامید، افزود: تاکنون درزمینهٔ عاشورا تراژدی این‌چنینی تولید نشده و تنها چند اثر کوتاه با موضوع دفاع مقدس تولیدشده است و این برای اولین بار است چنین اثری برای حادثه عاشورا تولید می‌شود.

کارگردان انیمیشن سینمایی ناسور در خصوص منابع تاریخی تولید این انیمیشن بیان کرد: برای تهیه این اثر از "مقتل لهوف"، "نفس المهموم" و کتاب "آه" استفاده‌شده که البته رفرنس اصلی برای تولید این انیمیشن کتاب "نفس المهموم" شیخ عباس قمی بوده است.

دالوند بابیان اینکه در این اثر 40 تن از هنرمندان بروجردی مشغول به فعالیت بوده‌اند، عنوان کرد: بستر اصلی داستان حادثه عاشورا همراه با به تصویر کشیدن وقایع جانبی این حادثه است که منجر به انتخاب برخی از افراد می‌شود و امید است که مخاطب با تماشای این محصول در جریان وقایع و اتفاقات عاشورا قرار گیرد.

گفتنی است انیمیشن سینمایی «ناسور» پیش از اکران در سینماهای کشور در ابتدای ماه محرم در شهر کربلا به‌صورت ویژه اکران شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در سینماهای امریکا و کانادا نیز به نمایش درمی‌آید.

این انیمیشن در سال گذشته در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و در بخش انیمیشن این جشنواره حضور داشت و با حضور در جشنواره «غدیر» عراق توانست جایزه بهترین انیمیشن را به دست آورد.

در پایان این مراسم از عوامل تهیه و تدوین این انیمیشن سینمایی با اهدای جوایزی قدردانی شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ آبان ۱۳۹۵ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.