۲۹ مهر ۱۳۹۶   ۱۳:۲۵    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
حلقه نشریات اجاره‌ای دور شهرداری بروجرد و باج‌هایی که بی‌حساب داده می‌شود
روزهای بروجرد- نشریات اجاره‌ای به هر مناسبتی از قول شهردار، رئیس و اعضای شورا آگهی‌های تبریک و تسلیت منتشر می‌کنند و به این صورت در بی‌خبری محض صاحبان آگهی با ارسال صورت‌حساب‌های کلان به آن‌ها بابت این آگهی‌های کذایی جیب خود را پرپول می‌کنند.

به گزارش تسنیم، نشریات اجاره‌ای و زرد در دنیای امروز اطلاع‌رسانی به نشریاتی اطلاق می‌شود که فارغ از هرگونه نگاه حرفه‌ای درزمینهٔ اطلاع‌رسانی خبری تنها به دنبال درآمدزایی از نهادهای مختلف بوده و به آن‌ها به چشم منبع درآمدهای خود نگاه می‌کنند و نشریه برای آن‌ها به ابزاری برای درآمدزایی حتی به‌صرف نشر مطالب غیرواقع تبدیل‌ شده است.

کسب درآمدها به شیوه "رپورتاژ نویسی"

این نشریات که فعالیت و آگهی‌های خودساخته آن‌ها بیشتر بر سر شهرداری ورشکسته بروجرد چنبره زده به هر مناسبتی از قول شهردار و رئیس و اعضای شورا آگهی‌های تبریک و تسلیت منتشر می‌کنند و به این صورت در بی‌خبری محض صاحبان آگهی با ارسال صورت‌حساب‌های کلان به آن‌ها بابت این آگهی‌های کذایی جیب خود را در سال‌های اخیر پرپول کرده‌اند.

روش دیگر رسانه‌های اجاره‌ای و اصطلاحاً زرد برای کسب درآمد در دنیای آشفته‌بازار خبر بروجرد گرفتن رپورتاژهای محیرالعقول از پروژه‌های نهادهایی همچون شهرداری از آسفالت معابر گرفته تا مثلاً چمن‌زنی بلوار فلان با تصویر قدی و بلندبالا از مسئولان این پروژه‌ها است.

از یارگیری رسانه‌ها تا تاراج اموال شهرداری

برگزاری نشست‌های خبری و انتشار سلیقه‌ای گزارش‌هایی از این نشست‌ها و از سویی یارگیری برخی نشریات اجاره‌ای از اعضای شورای شهر گوشه‌هایی از فعالیت‌های غیرحرفه‌ای این نشریات است که امروز حتی صدای برخی مسئولان را نیز به دلیل درخواست مبالغ بالای رپورتاژ آگهی‌ها درآورده است.

این رویه نادرست به‌ویژه در دوره شورای چهارم بروجرد از یارگیری رسانه‌ها تا تاراج اموال شهرداری و اخذ امتیازات کلان این نشریات پیش رفت تا برای نخستین بار برخی اعضای این شورا لب به شکوه از این مبالغ کلان مورد ادعای رسانه‌ها برای آگهی‌های مختلف گشودند تا تشت رسوایی زد و بندهای پشت پرده این افراد با برخی مسئولان و شورا نشینان چهارم به زیر افتد.

رپورتاژهای میلیاردی

پیش‌از این موسی نیکوکار عضو شورای سوم، چهارم و حالا پنجم در اظهارنظری غیررسمی مبلغ رپورتاژها، نشست‌های خبری و آگهی‌های تبریک و تسلیت که فقط ارباب رسانه‌های اجاره‌ای از شهرداری مطالبه کرده بودند را حدود یک میلیارد تومان در مقطعی از زمان اعلام کرده بود اما در ادامه پیگیری‌های مکرر ما وی حاضر به افشای ماهیت و جزئیات این بذل و بخشش‌های رسانه‌ای شهرداری نشد تا مشخص شود این مبالغ از چه مبادی و به سفارش چه اشخاصی به این رسانه‌ها اعطا شده و اصل امتیاز بخشی آگهی‌های خاصی همچون مناقصه‌های شهرداری به این رسانه از کجا آب می‌خورد؟!

وی تعیین مبلغ دقیق این بخش از بدهی‌های شهرداری به نشریات خاص را منوط به اعلام امور مالی شهرداری دانسته و در اظهارنظری کوتاه به خبرنگار تسنیم می‌گوید: نشر این مطالب در نشریات لزومی نداشته و در برخی موارد حتی تبلیغات بی‌مورد نیز بوده است.

نیکوکار ترجیح داد صریح و شفاف درباره این موضوع موضع‌گیری نکند تا همچنان اظهار نظرگذشته خود در رابطه با مبلغ این بذل و بخشش‌ها را نامعلوم باقی گذارد.

اشرف چگنی دیگر عضو شورای چهارم و حالا پنجم نیز در اظهارنظری کوتاه به مواظبت شورا از طمع‌ورزی فرصت‌طلبان تأکید کرده و می‌گوید: شاید تنها 10 درصد این هزینه‌ها از سوی شورای شهر پرداخت‌ شده و مابقی از طرف اجرائیات شهرداری پرداخت‌ شده است.

وی تأکید می‌کند که قراردادی برای همکاری با هیچ‌یک از رسانه‌ها تاکنون در شورای پنجم منعقد نشده و اگر هم قرار بر پرداخت مبلغی به رسانه‌ها باشد باید بر اساس قرارداد رسمی این کار صورت پذیرد.

این عضو شورای شهر این را هم تأکید می‌کند که یارکشی‌های رسانه‌ای که در آن عدالتی نباشد مورد پذیرش نیست.

باج‌سبیل شهرداری به دلالان رسانه‌ای

اما اظهارنظر محمد پرهام عضو شورای پنجم در نوع خود درباره رسانه‌های اجاره‌ای و باج‌سبیل شهرداری به دلالان رسانه‌ای و استفاده ابزاری آن‌ها از نشریات قدری متفاوت است. وی می‌گوید: این موضوع در شورای پنجم بحث شده و همه اعضا متفق‌القول هستند که هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت آگهی‌های خودساخته نشریات و یا رپورتاژ آگهی‌ها و نشست‌های خبری به رسانه‌ها توسط شهرداری و شورای شهر داده نشود و اگر هم کسی می‌خواهد حاتم‌بخشی کند از جیب خودش ببخشد.

وی معتقد است و بر این عقیده‌اش نیز پافشاری می‌کند که شهرداری حق ندارد از بیت‌المال مبلغی به رسانه‌ها پرداخت کند و اصولاً هم با پروژه‌های عکسی فتوشاپی که فضایی غیرواقعی از آن پروژه را تداعی می‌کند مخالف است و مردم را بهترین بیننده و قضاوت کننده درباره پروژه‌های اجرایی می‌داند.

این  مسئول البته این را هم تصریح می‌کند که تابه‌حال پیشنهادی حداقل به وی و هم‌حزبی‌اش "رضا بهنودفر" دیگر عضو شورا برای یارگیری‌های رسانه‌ای معمول نشده و ادامه می‌دهد: ممکن است شایعاتی بیرون از شورا درباره این موضوعات پیچیده شده باشد اما چنین پیشنهادی تا جایی که خبردارم به اعضای شورای پنجم نشده است.

وی قول می‌دهد اعضای شورا  شهرداری را به‌شدت درباره این موضوع کنترل کنند تا پیش از انتشار هر آگهی در نشریات تکلیف آن در صحن شورا نهایی شود و اگر مناقصه‌ای هم باشد عادلانه به همه رسانه‌ها داده شود.

این عضو شورای پنجم بروجرد با ابراز شگفتی از این مبلغ که شهرداری به برخی رسانه‌ها داده است  می‌گوید: این امر برای شهرداری شهر کوچکی همچون بروجرد فاجعه است که پولی بابت خبرهای کپی برخی رسانه‌ها پرداخت کنیم.

وام‌دار هیچ رسانه‌ای نیستیم!

محمدابراهیم بیاتی رئیس شورای شهر بروجرد نیز دراین‌باره همان اظهار نظرات پرهام را تکرار کرده و می‌گوید: ما 9 نفر اعضای شورای شهر متفق‌القول شده‌ایم اگر مصاحبه‌ای با رسانه‌ای صورت گیرد و قرار بر پرداخت هزینه‌ای باشد این هزینه از جیب شخصی افراد پرداخت شود نه اینکه شهرداری مجبور به پرداخت آن شود.

وی به‌صراحت می‌گوید: وام‌دار هیچ رسانه‌ای نیستیم و هیچ تمایلی هم به سمت رسانه‌ای خاص نداریم.

رئیس شورای شهر بروجرد یارگیری رسانه‌ای را تخلف و عدم اجرای عدالت دانسته و بیان می‌کند: با همه رسانه‌ها به یک شیوه در این دوره از شورا برخورد می‌شود و پس‌ از این مناقصه‌ها و مزایده‌ها با مشخصات دقیق در سایت شهرداری درج می‌شود.

اما درآمدزایی با استفاده ابزاری از رسانه‌های مکتوب و کاغذی به شیوه‌ای معمول در دنیای خبر تبدیل‌ شده تا وجهه این رسالت مقدس توسط برخی دلالان رسانه مخدوش شود و مسئولان نیز به دلیل فرار از هزینه‌های کلان برخی مصاحبه‌ها حاضر به پاسخگویی به رسانه‌های اصلی نشوند.

در این‌ بین نقش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد در نظارت بر این نوع نشریات و مقابله با کپی اخبار و رپورتاژ گیری از آن‌ها بسیار کمرنگ شده و هیچ مرجعی نیز حاضر به رسیدگی به تخلفات شایع در این زمینه و شکایت خبرنگاران از این دلالان رسانه‌ای نبوده و نیست.
 
......................
گزارش: الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ )
شهاب روزبهانی: آموزش وپرورش بروجرد درمقطع ابتدایی با کمبود 100 معلم مواجه است
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: آموزش وپرورش شهرستان در مقطع ابتدایی با کمبود 100معلم مواجه است که با پیگیری های انجام شده این مهم درسال تحصیلی جدید ازطریق دانشگاه فرهنگیان تامین می شود.

شهاب روزبهانی درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: بخشی ازاین کمبود معلم درمقطع ابتدایی درروستاهای اطراف شهر با تجمیع دانش آموزان دریک کلاس با رضایت خانواده ها برطرف شده است.

وی اظهارکرد: همچنین آموزش وپرورش بروجرد درآستانه آغازسال تحصیلی جدید با کمبود حدود 50 نیروی خدمتگذارمواجه است که انتظار می رود این مشکل نیز با مساعدت های مسئولان حل شود.

مدیرآموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: درآستانه سال تحصیلی جدید حدود 400 واحد آموزشی شهرستان برای استقبال از50 هزاردانش آموزدرسه مقطع مختلف تحصیلی آماده سازی شده است.

روزبهانی با اشاره به اینکه امسال پنج هزارو 100 دانش آموزپایه اول ابتدایی آغازسال تحصیلی را جشن خواهند گرفت اضافه کرد: جمعیت دانش آموزی پایه اول ابتدایی این شهرستان امسال درمقایسه با سال تحصیلی گذشته سه درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: ازمجموع 50 هزارجمعیت دانش آموزی شهرستان بروجرد 27 هزاردرمقطع ابتدایی ومابقی در2 مقطع راهنمایی و دبیرستان مشغول به تحصیل هستند.

مدیرآموزش و پرورش بروجرد گفت: تمهیدات لازم برای آمادگی مدارس درروز 29 شهریور و اول مهرشامل ترمیم، بازسازی و رنگ آمیزی مدارس، تامین نیروی آموزشی، رفع موانع و کمبودهای آموزشی و ساماندهی سرویس های مدارس صورت گرفته است.

مدیرآموزش وپرورش بروجرد افزود: جشن شکوفه ها امسال 29 شهریورماه همزمان با سراسرکشوردرهمه مدارس مقطع ابتدایی بروجرد و به صورت نمادین نیزدرمدرسه دخترانه پروین اعتصامی با حضورمسئولان شهرستانی برگزارخواهد شد.

روزبهانی بیان کرد: کارتدریس دانش آموزان درمقاطع مختلف تحصیلی را سه هزارو 500 معلم عهده دارخواهند بود.

به گفته وی برای سال تحصیلی جدید 26 کلاس درس به مدارس شهری و روستایی شهرستان بروجرد اضافه شده است.

شهرستان بروجرد با یکهزارو 606 کیلومترمربع وسعت در2 بخش مرکزی واشترینان و186 روستا دارای350 هزارتن جمعیت است.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ )
پروژه‌ای خلاصه شده در یک تابلو
روزهای بروجرد- امروزه منطقه ویژه اقتصادی به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌هاپروژه‌ای خلاصه شده در یک تابلو برای توسعه یک منطقه به شمار می‌رود، چراکه سرمایه‌گذاران می‌توانند با کم‌ترین محدودیت صادراتی و وارداتی و همچنین با معافیت‌های عوارض، مالیات و حمایت دولت به تولید اقدام کنند. مجوز ساخت منطقه ویژه اقتصادی بروجرد سال 89 از مجلس شورای اسلامی گرفته شد. قرار بود این منطقه ویژه در بیش از 5700 هکتار و در شش فاز ساخته شود اما با گذشت هفت سال هنوز خبری از اجرایی شدن آن نسیت و فقط به یک تابلو در خیابان تختی بسنده شده است و همچنان اندر خم یک کوچه باقی مانده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ )
87دستگاه وسيله نقليه سرقتي در بروجرد کشف شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامي بروجرد گفت: 87دستگاه خودرو و موتورسيکلت مسروقه در اجراي طرح مبارزه با سرقت ، طي پنج ماهه نخست امسال در اين شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش فارس، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران بیان کرد: مأموران انتظامی این شهرستان با تلاش شبانه‌روزی و اجرای طرح‌های متعدد از جمله ارتقاء امنیت اجتماعی و مبارزه با سرقت طی پنج ماهه نخست سال جاری موفق شدند، 46خودرو و 41 موتورسیکلت مسروقه را شناسایی و کشف کنند.

وی ادامه داد: در این مدت 57 فقره سرقت اماکن شخصی و کیف قاپی، 351 فقره محتویات داخل خودرو، 123 فقره منزل و 40 فقره جیب‌بری، کش و روزنی، احشام و مغازه و سایر سرقت‌ها 164 فقره را کشف و 246 نفر دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: خوشبختانه باید از مشارکت و همکاری خوب مردم بروجرد با پلیس در اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی قدردانی کرد.

دلیری اظهار کرد: از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی 110 اعلام تا نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان و متخلفان، اقدام شود. 
آخرين بروز رساني ( ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ )
کمبود نیروی انسانی مهم‌ترین دغدغه شبکه بهداشت و درمان بروجرد است
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: کمبود نیروی انسانی در بخش‌های تخصصی، پشتیبانی و خدماتی مهم‌ترین دغدغه شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد است.

کامران سبزیان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به کمبود نیروی متخصص در تمامی تخصص‌های درمانی در شهرستان بروجرد اظهار داشت: در برخی دیگر از تخصص‌ها همچون متخصص طب اورژانس که باید برای هر بیمارستان سه متخصص وجود داشته باشد پزشک متخصص در این شهرستان وجود ندارد.

وی بابیان اینکه به‌اندازه کافی بر اساس سرانه جمعیتی این شهرستان پزشک متخصص وجود ندارد افزود: مکرراً به دستگاه‌های بالادستی همچون دانشگاه علوم پزشکی این مطالبه منعکس و قول‌هایی در این زمینه داده‌ شده که در آبان ماه نسبت به تأمین بخشی از نیروهای متخصص اقدام شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به فعالیت 11 پزشک فوق تخصص در رشته‌های مختلف در این شهرستان عنوان کرد: درهای بروجرد به روی همه پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص باز است و هیچ‌گونه محدودیتی برای فعالیت آن‌ها در این شهرستان وجود ندارد.

این مسئول علاوه بر کمبود پزشک در این شهرستان به کمبود نیروی تخصصی، پشتیبانی و خدماتی در همه رده‌ها بهداشت و درمان بروجرد اشاره کرد و گفت: شبکه بهداشت و درمان بروجرد درمجموع 1500 نیرو در بخش‌های بهداشت و درمان دارد که حدود 800  نفر از این مجموعه در بیمارستان‌های شهر بروجرد فعالیت دارد اما این تعداد پاسخگوی نیاز بیمارستان‌ها نیست.

سبزیان تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی شبکه بهداشت و درمان بروجرد تأمین نیروهای موردنیاز بیمارستان آیت‌الله بروجردی است که با افزوده شدن این بیمارستان به چرخه درمان باید نیروهای مورد نیاز آن تأمین شود البته کمبود نیروی انسانی مشکل کل کشور است و با توجه به اینکه استان لرستان استانی محروم است تمایل پزشکان و نیروهای درمانی برای ورد به این استان کم است.

وی تعداد استاندارد تخت بیمارستانی مصوب برای شهرستان بروجرد با توجه به سرانه جمعیتی این شهرستان را 510 تخت اعلام و اظهارداشت: این تعداد تخت بیمارستانی در بخش دولتی در بیمارستان‌های چمران و امام به ترتیب 170 و 106 تخت و بخش تأمین اجتماعی 35 تخت است که با افزوده شدن 225 تخت دیده‌شده در بیمارستان آیت‌الله بروجردی نیاز این شهرستان به تعداد استاندارد تخت‌های بیمارستانی مرتفع می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد افزود: درخواست‌هایی از سوی بخش خصوصی برای احداث بیمارستان‌های خصوصی ارائه‌ شده و مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت نیز دریافت کرده‌اند که در این صورت ظرفیت موردنیاز این شهرستان در تعداد مجاز تخت‌های بیمارستانی تکمیل می‌شود.

به گفته وی اجرای طرح تحول سلامت منشأ تحول بسیاری در حوزه سلامت شهرستان بروجرد بوده و توانسته پرداخت از جیب بیماران را در بخش روستایی به 4 درصد و در بخش شهری به 6 درصد کاهش دهد که همین میزان هم درصورتی‌که بیمار تمکن مالی پرداخت آن را نداشته باشد به‌صورت رایگان می‌شود.

سبزیان خاطرنشان کرد: اجرای طرح تحول سلامت مشکل بیمارستان‌ها درزمینهٔ تأمین تجهیزات را حل کرد و هتلینگ بیمارستان‌ها را بهبود بخشید اما چون طرح بزرگی بود نواقصی هم  دارد و به اهداف نهایی طرح نرسیده‌ایم.

وی با اشاره به اختصاص اعتبارات هتلینگ بیمارستانی در این شهرستان عنوان کرد: این اعتبارات برای بیمارستان‌های چمران و امام دریافت و منجر به نوسازی بیش از 80 درصد این 2 بیمارستان شد و نمای آن‌ها تغییر کرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ )
بروجردی: امام جمعه بروجرد فردی موفق در کشور است/دخالت در عزل و نصب ائمه جمعه هنجارشکنی است
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه امام جمعه بروجرد به عنوان فردی موفق در کشور مطرح است، گفت: اینکه عده ای بخواهند در عزل و نصب ائمه جمعه نقش داشته باشند خطا و هنجارشکنی قانونی است لذا افراد انتظارات فراقانونی نداشته باشند.

علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به حواشی بوجود آمده پیرامون امام جمعه بروجرد، گفت: آقای ترابی به عنوان امام جمعه بروجردی شهرستان بروجرد در طول همه سال هایی که این مسئولیت را عهده دار بودند از حداکثر توان خود در این جایگاه استفاده کردند و بر این اساس توسط شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در سطح استان و کشور به عنوان امام جمعه موفق مطرح شده و چندین نوبت ماموریتشان تمدید شد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی با انتقاد از اینکه متاسفانه تعدادی افراد که از لباس روحانیت استفاده می کنند معتقد هستند خودشان باید جدای از قوانین حاکم بر کشور و ساختار هنجارهای که به صورت قانون وجود دارد تصمیم به انجام کاری بگیرند، اظهار کرد: در این حوزه نیز نهاد شورای سیاست گذاری ائمه جمعه تحت نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تصمیم گیرنده است و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز نمی تواند اقدام به تعیین تکلیف کنند زیرا ساختار مستقلی برای انتخاب افراد و سایر امور وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه افرادی خودشان را ذی حق می دانند تا بر خلاف قانون، در عزل و نصب ائمه جمعه نقش داشته باشند، تصریح کرد: چنین موضوعی خطا و هنجارشکنی قانونی است و طبیعتا به هیچ وجه پذیرفته نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اینکه عده ای بخواهند با استفاده از اهرم های فشار به اهداف خود برسند سبب بروز رخداد تلخ چند روز گذشته می شود که بر اساس آن طرفداران امام جمعه نیز به حمایت پرداخته و درگیری بوجود آمد لذا نیروی انتظامی نیز برای ایجاد آرامش با افراد برخورد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر همه باید به تصمیم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه تمکین کنند و انتظارات فراقانونی نداشته باشند، خاطرنشان کرد: همچنین نیروهایی مانند نیروی انتظامی، اطلاعات و غیره که مسئولیت تامین امنیت شهر را بر عهده دارند نیز باید به وظایفشان در چارچوب قانون عمل کنند و امنیت شهر را حفظ کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ )
آزادسازی حریم امامزاده جعفر بروجرد نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است
روزهای بروجرد- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد گفت: آزادسازی حریم امامزاده جعفر بروجرد در فاز نخست نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

حجت‌الاسلام علی ارکبان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به وجود قریب به 520 موقوفه متصرفی و غیر متصرفی در این شهرستان اظهار داشت: تعداد موقوفات متصرفی 135 عدد، غیر متصرفی و دارای متولی خاص 12 رقبه و 808 رقبه تجاری و یا زمین‌های مزروعی در این شهرستان وجود دارد که مجموع رقبات این شهرستان را به هزار و 26 رقبه می‌رساند.

وی تعداد مساجد این شهرستان را 300 مسجد در شهر و روستا اعلام کرد و افزود: همچنین 62 حسینیه نیز در سامانه موقوفات ثبت‌شده و تحت تولیت اوقاف درآمده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد با اشاره به لزوم اجرای امینانه نیات واقفین عنوان کرد: تمام کرایه‌های رقبات به نرخ روز حساب می‌شود اما متأسفانه در بروجرد برخی مستأجران رقبات از 27 سال پیش تاکنون کرایه‌ای پرداخت نکرده‌اند که امر سبب ایجاد دین شرعی برای آن‌ها می‌شود و درمجموع قریب به 400 میلیون تومان از مردم بابت این کرایه‌ها طلبکار هستیم.

وی در رابطه با درآمدهای حاصله از امامزادگان این شهرستان نیز گفت: امامزادگان، موقوفات و یا زمینی‌های وقفی وجود دارد که ریالی درآمد ندارند  که در زمینهٔ بقاع فاقد درآمد از حضور خیران استفاده می‌شود و در زمینهٔ استفاده از موقوفات سرمایه‌گذارانی برای سرمایه گذاری در آن‌ها به‌صورت شراکتی دعوت می‌شود.

ارکبان با اشاره به دعوت از پنج سرمایه‌گذار به شهرستان بروجرد برای سرمایه‌گذاری در املاک وقفی اوقاف بیان کرد: از جمله سرمایه‌گذاری‌های وقفی که منبع درآمد خوبی شده پاساژ کوثر بروجرد است که زمین فاقد سرمایه به‌صورت مشارکتی سرمایه‌گذاری شد و با توجه به ارزش زمین درآمد حاصله از آن به‌صورت شراکتی محاسبه می‌شود.

وی با بیان اینکه نذورات امامزاده جعفر جوابگوی آزادسازی حریم این امامزاده نیست، تصریح کرد: در این زمینه شهرداری و هیچ‌یک از نهادهای مسئول برای مشارکت در امر آزادسازی حریم این امامزاده  پای‌کار نیامدند و عملکرد آن‌ها تنها در حد حرف بود و به‌رغم اینکه اعلام شد 13 سال پیش‌طرح جامع ارائه داده‌شده اما 13 قدم برای این کار برداشته نشده و نیاز به اعتبارات میلیاردی برای این منظور وجود دارد.

به گفته رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بروجرد برای آزادسازی حریم این امامزاده در فاز نخست قریب به 10 میلیارد تومان اعتبار برای خریداری املاک مردم به نرخ کارشناسی نیاز است اما درآمد حاصله از این امامزاده جوابگوی حقوق خدام این بقعه هم نمی‌شود بنابراین نمی‌تواند جوابگوی نیاز ساخت‌وسازها باشد.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ شهريور ۱۳۹۶ )
انتظار از شورای شهر پنجم این بود؟/ شهردار بروجرد با 5 رای انتخاب شد
انتظار از شورای شهر پنجم این بود؟/ شهردار بروجرد با 5 رای انتخاب شد
آخرين بروز رساني ( ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ )
بروجرد با کمبود پزشک متخصص روبرو است/فعالیت11 پزشک فوق تخصص در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: در حال حاضر در همه بخش‌ها با کمبود پزشک متخصص در این شهرستان روبرو هستیم.

کامران سبزیان در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: علاوه بر کمبود پزشک متخصص در همه رشته‎ها، در برخی تخصص‎ها مانند طب اورژانس هیچ پزشکی در بروجرد وجود ندارد.

وی عنوان کرد: در حالی هیچ متخصص طب اورژانسی در بروجرد وجود ندارد که هر بیمارستان باید حداقل 3 متخصص این رشته را در اختیار داشته باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد تاکید کرد: پزشک متخصص در تخصص‎های مختلف اطفال، داخلی، جراحی عمومی، جراحی اعصاب، کلیه و مجاری ادراری، زنان و همه تخصص‎های دیگر کمبود پزشک متخصص بر اساس استاندارد جمعیت به اندازه کافی در این شهرستان وجود ندارد.

سبزیان با اشاره به اینکه موضوع کمبود پزشک متخصص و درخواست برای جذب پزشک به صورت مکرر به دانشگاه علوم پزشکی گزارش شده است، تصریح کرد: موضوع کمبود پزشک در برخی رشته‎ها مانند جراحی اعصاب به مطالبه نمایندگان مردم بروجرد از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان شهید چمران بروجرد دومین مرکز جراحی استان لرستان به شمار می‎رود، افزود: جذب پزشک در برخی تخصص‎ها در لیست مطالبات از وزارت بهداشت قرار گرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد اظهار کرد: وعده‎هایی در خصوص تامین بخشی از نیاز این شهرستان به پزشکان متخصص در آبان ماه داده شده است.

سبزیان تاکید کرد: درهای شهرستان بروجرد به روی همه متخصصان، پزشکان فوق تخصص و عمومی باز است و هیچ محدودیتی در خصوص جذب پزشکان متخصصان وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوالی مبنی بر کمبود محسوس پزشکان فوق تخصص در بروجرد بیان کرد: هم اکنون11 پزشک فوق تخصص در این شهرستان مشغول فعالیت هستند، البته نیاز به جذب پزشکان بیشتر وجود دارد.

بر اساس آمارهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد در حال حاضر قریب به 80 پزشک متخصص، 50 پزشک عمومی و بیش از 60 دندانپزشک در این شهرستان مشغول فعالیت و خدمات‎رسانی به شهروندان بروجردی هستند.

گفتنی است، کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص در برخی از رشته‎های پزشکی مشکلاتی را برای شهروندان بروجردی ایجاد کرده و نارضایتی آنان را در ارائه خدمات درمانی در این رشته‎ها به دنبال داشته است.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ )
امام جمعه بروجرد: کناره‌گیری از امامت جمعه خواست خود من بوده / واقعاً دیگر تحمل این اوضاع را ندارم
روزهای بروجرد- نماز جمعه این هفته بروجرد کاملا تحت تاثیر موضوع استعفای حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی قرار گرفت.

بگو  مگوی های طرفداران و منتقدان امام جمعه بروجرد در فضای مجازی حالا دیگر به اوج خود رسیده و البته بداخلاقی‌ها نیز در این بین کاملا مشهود و تاسف برانگیز است.

از چند روز پیش طرفداران امام جمعه بروجرد قصد برگزاری تجمعی در حمایت از وی را داشتند که ابتدا قرار بود یکشنبه هفته گذشته برگزار شود که با مخالفت امام جمعه بروجرد لغو شد سپس طرفداران حجت الاسلام ترابی نماز جمعه این هفته را برای نشان دادن حمایت خود از امام جمعه بروجرد انتخاب کردند منتها از بخت بد آنان راهپیمایی سراسری در محکومیت نسل کشی مسلمانان برمه نیز در همان ساعت و بعد از اقامه نماز جمعه، زبان منتقدان امام جمعه بروجرد را تیزتر کرد و آنان را به کم توجهی به این راهپیمایی سراسری متهم کردند. این در حالی است که تقریبا هیچ کدام  از منتقدان نیز در این راهپیمایی شرکت نکرده بودند.

واکنش حجت الاسلام ترابی در مورد امامت جمعه بروجرد در خطبه نماز جمعه این هفته بروجرد

از 6 ماه پیش به شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اعلام کردم برای تابستان فکری برای امامت جمعه شهرستان بروجرد کنند، شورای سیاست‌گذاری اعلام کردند برنامه‌ریزی می‌کنیم. متأسفانه یک هفته است این مسئله فاش شده و در این روزها مردم حمایت‌های فراوانی از جایگاه نماز جمعه داشتند.

هیچ امام‌جمعه‌ای 14 سال نتوانسته در بروجرد بماند و در این مدت هم بیش ازآنچه وظیفه‌ام بوده تلاش کرده‌ام و در سنگر نماز جمعه علاوه بر انجام‌وظیفه در راستای نهاد نماز جمعه در حمایت از منافع و مصالح شهرم و حق‌وحقوق همشهریان قاطعانه ایستادم و به وظیفه‌ام عمل کردم.
جایگاه امامت جمعه و نماز جمعه نباید تضعیف شود، این تریبون، تریبون ولایت است و امام‌جمعه نماینده حاکمیت است و کناره‌گیری از امامت جمعه شهرستان بروجرد خواست خود من بوده و واقعاً دیگر تحمل این اوضاع را ندارم.

وی از مردم خواست تا از ولایت و نهادهای منصوب به ولایت دفاع کنند و شخص را ملاک قرار ندهند و پس از نماز جمعه هم تنها از مسلمانان میانمار دفاع کنند و شعارها جنبه مثبت داشته باشند چراکه دشمن امریکاست و مرگ‌ها باید فقط به آمریکا باشد.

بهرحال آنچه که مشهود است این‌که  فضای ملتهب این روزهای بروجرد در شان این شهر عالم پرور نیست...
آخرين بروز رساني ( ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ )
آزادی ۱۴ زندانی جرائم غیرعمد در بروجرد به‌مناسبت عید غدیر
روزهای بروجرد- رئیس کمیته امداد بروجرد گفت: هم‌زمان با فرا رسیدن عید غدیر خم، ۱۴ زندانی جرائم غیرعمد در بروجرد با همکاری کمیته امداد و خیرین آزاد می‌شوند.

به گزارش ایکنا، علی معظمی‌گودرزی، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران، گفت: برخی از زندانیان جرائم غیر عمد به‌دلیل مشکلات مالی مدت‌هاست که در زندان و دور از خانواده قرار دارند که کمیته امداد با همکاری خیرین قرار است به‌مناسبت عید غدیر خم تعدادی از زندانیان را آزاد کند.

وی اضافه کرد: در همین راستا ۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد که به‌دلیل مشکلات مالی در زندان قرار دارند آزاد می‌شوند و با این اقدام و همکاری خیرین می‌توان زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را فراهم کرد.

معظمی به اهدای جهیزیه به‌مناسبت عید غدیر خبر داد و اظهارکرد: به همین مناسبت ۲۸ کمک هزینه تامین جهیزیه به ۲۸ نوعروس تحت پوشش کمیته امداد اهدا می‌شود و در مجموع ۴۸ میلیون تومان به این نوعروسان اهدا خواهد شد.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۸۲ نوعروس کمک هزینه تامین جهیزیه و ۳۶ داماد کمک هزینه ازدواج  اهدا شده و در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان به این زوج‌های جوان پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد تصریح کرد: کمیته امداد در زمینه‌های مختلف توانمندسازی خانواده‌ها، کمک هزینه ازدواج، وام خوداشتغالی، تهیه مسکن مددجویان، مستمری، کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان فعالیت دارد و تلاش می‌شود تا روز به روز خانواده‌های بیشتری توانمند شوند. 
آخرين بروز رساني ( ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ )
همایشی برای یادآوری هویت اصیل فرهنگ بروجرد
روزهای بروجرد- همایش دانش آموختگان دبیرستان امام بروجرد صرفا یک همایش معمولی نبود بلکه گامی موثر برای آشنایی نسل جوان این دیار با فرهنگ پر افتخار شهرشان است.

بدون اغراق کمتر شهری در کشور چنین هویت فرهنگی پر رنگی دارد. بسیاری از شخصیت های بزرگ آسمان فرهنگ و ادب ایران زمین از پشت نیمکت های کلاس های درس این دیار معرفی شده‌اند.

نام‌آوران و فرهیختگانی همانند استاد عبدالحسین زرینکوب، علامه سید جعفر شهیدی، استاد عبدالمحمد آیتی، استاد مهرداد اوستا، استاد لوریس چکناواریان، صامت بروجردی، حسین حزین، استاد مولانا و دهها فرهیخته دیگر در کنار عالمان و فقیهان برجسته عالم تشیع همانند زعیم عالیقدر شیعه آیت الله العظمی آقا حسین بروجردی، علامه بحرالعلوم، آیت الله شیخ علی محمد نجفی بروجردی، آیت الله مولا اسداله بروجردی، آیت الله آقا محسن شریعتمداری، آیت الله صاحب الزمانی و دهها فقیه و عالم بزرگ دیگر را یکجا در کدام شهر می توان پیدا کرد؟

خوشبختانه با وجود سرگذشت شوم دو سه دهه اخیر که بروجرد را دچار رخوت و سستی دردآوری کرده است هنوزم  هم دلسوزان و فرهیختگانی دل در گرو تاریخ و فرهنگ پر افتخار این دیار دارند.

 برگزاری همایش دانش آموختگان دبیرستان تاریخی امام بروجرد علاوه بر آشنایی و تذکر برای نسل کنونی برکات و خیراتی نیز در پی داشت.

شایسته و بایسته است از همه برگزار کنندگان این همایش تقدیر و تشکر شود بویژه مدیر آموزش و پرورش بروجرد که با انگیزه ای ستودنی و مخلصانه این همایش را به سرانجام مطلوبی رساند.

این امید وجود دارد که زمستان رخوت و رکود بروجرد با یاری و همکاری همه دلسوزان، فرهیختگان و مسئولان خدمتگزار به بهاری پر از زیبایی تبدیل شود...
آخرين بروز رساني ( ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ )
دانش آموزان دبیرستان امام گرد هم آمدند/ مرور خاطرات زرین یک مدرسه
روزهای بروجرد- در روزهای پایانی تابستان و در آستانه ماه مهر، دانش آموزان دبیرستان امام گرد هم آمدند/ مرور خاطرات زرین یک مدرسهدانش آموزان دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد گرد هم آمدند تا خاطرات زرین مدرسه را مرور کنند. با نزدیک شدن به پایان فصل تابستان بوی ماه مهر در کوچه پس کوچه های شهر پیچیده شده است؛ باز هم کودکانی در سر راه می بینیم که دست مادران را به سمت و سوی بازار می کشند تا قلمی و دفتری برای نوشتن آرزوهای خود تهیه کنند. مدرسه، چه واژه آشنا و خاطره انگیزی برای آنهاست که کودکی را کودکی کردند تا در جوانی بوی عطر کتاب نو در هر فصل و زمانی آنها را در سفر کوتاهی به گذشته و خاطرات ببرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ )
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان: دبیرستان امام خمینی (ره) نماد هویت ایران و لرستان است
روزهای بروجرد- مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: دبیرستان تاریخی امام خمینی (ره) نماد هویت ایران، لرستان و بروجرد است.

به گزارش فارس، خدا نظر دریکوند در گردهمایی مدرسه ماندگار، شهر ماندگار که با حضور دانش‎آموختگان دبیرستان ماندگار امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: برای حفظ و نگهداری از این نماد آموزش و پرورش بروجرد و لرستان باید همگان دست به دست هم دهند.

وی بر ضرورت حفظ و احیای هویت‎های فرهنگی تاکید و عنوان کرد: احیای دبیرستان تاریخی امام خمینی (ره) در بروجرد شهر علم، فقاهت و دانش و شهر علما، فضلا و اندیشمندان اهمیت و ضرورت بسیار بالایی دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان تاکید کرد: اگر می‎خواهیم که لرستانی پویا و آباد داشته باشیم، باید همه شهرها، بخش‎ها و روستاهای استان لرستان را سر زنده و پویا ببینیم.

دریکوند از شهرستان بروجرد به عنوان الگویی یاد کرد که باید نمادهای فرهنگی و هنری آن حفظ، احیاء و بازپیرایی شوند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه و نقش خیرین مدرسه‎ساز در جامعه و کمک به عمران و آبدانی کشور گفت: خیرین افرادی هستند که اندوخته‎های زندگی خود را به راحتی برای جامعه هزینه می‎کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ابراز امیدواری کرد که با همت خیرین و دانش‎آموختگان دبیرستان تاریخی امام خمینی، این نماد و هویت فرهنگی و آموزشی شهرستان بروجرد پویایی، نشاط و سر زندگی خود را دوباره باز یابد.

گفتنی است، دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد در سال 1317 احداث و در سال 1377 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

اداره آموزش و پرورش بروجرد امروز با برگزاری گردهمایی مدرسه ماندگار، شهر ماندگار با دعوت از خیرین و دانش‎آموختگان این دبیرستان بستر را برای استفاده از حمایت‎های آنان در مرمت و احیای دبیرستان امام خمینی(ره) و جلوگیری از روند تخریب آن فراهم کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ )
رئیس مجمع خیرین مدرسه‎ساز کشور: هزینه مرمت بنای دبیرستان امام خمینی (ره) بروجرد را می‎پردازم

 

روزهای بروجرد- رئیس مجمع خیرین مدرسه‎ساز کشور گفت: هزینه مرمت بنای دبیرستان امام خمینی (ره) بروجرد را می‎پردازم.

به گزارش فارس محمدرضا حافظی در مراسم گردهمایی دانش‎آموختگان دبیرستان ماندگار امام خمینی این شهرستان اظهار کرد: هزینه مورد نیاز برای مرمت و احیای این بنای فاخر تاریخی را تقبل می‎کنم.

وی همچنین از تصمیمش برای ایجاد و احداث دانشگاه علوم پزشکی در بروجرد زادگاه خود خبر و ادامه داد: در این باره رایزنی‎هایی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان صورت گرفته و پس از صدور مجوزهای لازم، این مهم محقق می‎شود.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‎ساز کشور در ادامه به دستاوردهای این مجمع در بیست و یکمین سال فعالیت آن اشاره و خاطر نشان کرد: مشارکت‎های مردمی در مدرسه‎سازی هر سال پررنگ‎تر و افتخارآفرین‎تر از سال‎های گذشته است.

حافظی تاکید کرد: مشارکت مردمی در این امر مهم حتی با وجود اعمال تحریم‎های اقتصادی کمرنگ نشده است و این گواه آن است که ملت ایران ارتقاء کشور را در بالا بردن دانش فرزندان آن می‎داند.

وی تصریح کرد: هم اکنون 6 هزار و 500 خیر در داخل و یکهزار خیر دیگر در سراسر دنیا در امر مدرسه‎سازی مشارکت فعال دارند و به ایفای نقش در این کار مقدس می‎پردازند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‎ساز کشور عنوان کرد: از سویی مشارکت دانش‎آموزان در کمک به مدرسه‎سازی در کشور در قالب قلک‎های توزیع شده بین آنان تحسین‎برانگیز و قابل تقدیر است.

حافظی با اشاره به اینکه تعداد خیرین هر سال پر شورتر و اثرگذارتر از سال‎های پیشین است، ادامه داد: احداث مدرسه و تشکیل مجمع خیرین مدرسه‎ساز در کشورهای مختلفی همچون امارات متحده عربی، هندوستان و آنکارا نمونه‎هایی از فعالیت‎های این مجمع در خارج از کشور است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین با هدف احیای زبان مادری برای دانش‎آموزان ایرانی مقیم کشورهای خارجی، علاوه بر ساخت مدرسه با استفاده از معلمان ایرانی در جهت احیای زبان مادری فرزندان ایران زمین می‎کوشیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‎ساز کشور در خصوص دبیرستان تاریخی امام خمینی(ره) بروجرد گفت: هزینه مورد نیاز برای مرمت این بنای فاخر را تقبل کرده و می‎پردازم، همچنین تصمیم دارم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در صدور مجوز لازم، نسبت به ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در بروجرد اقدام کنم.

آخرين بروز رساني ( ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ )
18 سال انتظار برای فرودگاه بروجرد
روزهای بروجرد- فرماندار ویژه بروجرد نخستين گام برای ساخت فرودگاه این شهر را تملک اراضی لازم برای آن دانست.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه خرم‎آباد، سیدعلی کورانی‎فر، فرماندار ویژه بروجرد، در نشستی با غلامرضا بنی صدر، مدیر فرودگاه خرم‎آباد، ضمن تاکید بر لزوم تملک هرچه سریع‎تر اراضی فرودگاه بروجرد بر ضرورت پیگیری تخصیص اعتبار جهت خرید و تملک اراضی این فرودگاه تاکید کرد.

طبق پیش‎بینی‎های انجام شده برای ساخت این فرودگاه، 360 هکتار زمین مورد نیاز است که تاکنون 177 هکتار از این اراضی با هزینه پنج میلیارد و 500 میلیون تومان خریداری شده است.

پیش از این نیز مدیر فرودگاه خرم‎آباد از سرعت یافتن روند تملک اراضی این فرودگاه خبر داده بود.

گفتنی است طرح ساخت این فرودگاه در سال 1378 تصویب شده است و مردم این شهرستان 18 سال است که چشم انتظار این فرودگاه هستند.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ )
چرخه ناقص ویزیت بیماران در بروجرد و پزشکانی که کم‌فروشی می‌کنند
روزهای بروجرد- درحالی‌که حق‌الزحمه پزشکان هرساله افزایش می‌یابد حق بیماران برای ویزیت کامل جدی گرفته نمی‌شود و پزشکان، بیماران را به دلیل مشغله کاری خود دسته‌جمعی ویزیت می‌کنند و درنتیجه این کم‌فروشی‌ها، تشخیص نادرست منشأ بیماری نصیب بیماران می‌شود.

به گزارش تسنیم، پشت در ایستاده‌ای و مدام این پا و آن پا می‌کنی تا نوبتت برسد و برای گفتن شرح‌حال بیماری‌ات به اتاق پزشک وارد شوی، نوبتت که می‌رسد با چند بیمار بعد از خودت به داخل فراخوانده می‌شوی و هنگامی‌که گوش‌های دیگر بیماران حاضر در اتاق پزشک آماده شنیدن شرح بیماری توست برای گفتن بیماری‌ات صدایت را پایین‌تر می‌آوری و پزشک که از عجله و شتابش در نوشتن معلوم است سرش چقدر شلوغ است و وقت معاینه و یا هر سؤال دیگری از بیمار را ندارد بدون اینکه نگاهی به بیمارش بیندازد در نسخه چند آزمایش و عکس می‌نویسد و به‌سرعت نور مهر کرده و هنوز جمله‌ات به پایان نرسیده آن را به دستت می‌دهد و مجبور می‌شوی با شتاب و بی‌نتیجه اتاق را ترک کنی!

مدت‌زمان حق ویزیت بیماران

 این اوضاع‌واحوال ویزیت برخی پزشکان متخصص در شهر بروجرد است که این روزها صدای بیماران را درآورده و سبب نارضایتی آن‌ها از سیستم درمان این شهرستان شده است. هرچند به نظر می‌رسد این سرعت عمل پزشکان در ویزیت بیماران به دلیل حجم بالای مراجعات و رسیدگی آن‌ها به بیمارستان‌هاست اما نباید حق بیماران در این‌ بین تضییع شود.

بر اساس مصوبه امسال هیئت دولت، متوسط زمان ویزیت برای پزشکان عمومی حداقل 15 دقیقه، پزشکان متخصص حداقل 20 دقیقه و پزشکان فوق تخصص 25 دقیقه و روان‌پزشکان حداقل 30 دقیقه تعیین‌شده است که با این حساب یک پزشک عمومی در یک ساعت چهار بیمار، پزشک متخصص سه بیمار و فوق تخصص دو بیمار باید ویزیت کنند. اما بیشترین زمانی که پزشکان برای ویزیت یک بیمار وقت می‌گذارند بیشتر بستگی به زمان شلوغی و خلوتی مطب دارد که ممکن است برای بیماری 10 دقیقه و برای بعضی از بیماران با توجه به بیماری آن‌ها زمان بیشتری وقت گذاشته شود.

ویزیت دسته‌جمعی بیماران!

این در حالی است که حق‌الزحمه پزشکان هرساله افزایش می‌یابد اما حق بیماران برای ویزیت کامل چندان جدی گرفته نمی‌شود و پزشکان در بیشتر اوقات بیماران را به دلیل مشغله کاری خود دسته‌جمعی ویزیت می‌کنند و درنتیجه کم‌فروشی زمان ویزیت بیمار، تشخیص نادرستِ منشأ بیماری و افزایش هزینه‌های بیمار نصیب مراجعین می‌شود.

از سویی وجود روحیه منفعت‌طلبی در برخی پزشکان شرایط را برای فرار آن‌ها از قانون و بی‌توجهی در معاینه دقیق بیماران فراهم کرده است که نتیجه این روحیه تلاش برای افزایش تعداد ویزیت بیماران برای درآمدزایی بیشتر در میان برخی پزشکان است.

ویزیت‌های فوری در بیمارستان کوثر

بیمارستان کوثر تأمین اجتماعی شهرستان بروجرد یکی از مراکز درمانی مهم این شهرستان است که همه‌روزه حجم مراجعات فراوان در بخش‌های مختلف را پاسخگویی می‌کند. این مرکز درمانی با حضور پزشکان متخصص در دو نوبت صبح و عصر ویزیت مراجعین را انجام می‌دهد اما بر اساس مشاهدات عینی ما بیماران مراجعه‌کننده از وضعیت ویزیت پزشکان حاضر در این مرکز درمانی چندان رضایت ندارند و بیشترین گلایه آن‌ها از ویزیت‌های دسته‌جمعی و عدم وقت کافی پزشکان برای معاینه آن‌هاست.

مهدی مهدیان رئیس بیمارستان کوثر بروجرد با عدم پذیرش موضوع ویزیت دسته‌جمعی بیماران در درمانگاه کوثر به خبرنگار تسنیم گفت: ممکن است مواردی اتفاق افتاده باشد اما غیر از درمانگاه چشم هیچ درمانگاهی نیست که بیشتر از یک بیمار را به‌صورت هم‌زمان ویزیت کنند فقط در مواردی متخصصان زنان نیز به دلیل معاینه طولانی بیماران ممکن است بیمار دیگری را در لحظه ویزیت کنند.

وی افزود: شاید برخی پزشکان برای یک بیمار پنج دقیقه وقت بگذارند اما ممکن است برای بیمار دیگری نیم ساعت وقت گذاشته شود که بر اساس اطلاعات درج‌شده از متوسط حضور پزشکان در سیستم این بیمارستان این زمان با استاندارد کشوری مطابقت دارد.

البته رئیس بیمارستان کوثر این را هم اضافه کرد که مشکلات مطرح‌شده در این زمینه را بررسی می‌کند تا اگر با موردی برخورد کردند به آن‌ها تذکرات لازم داده شود.

ویزیت "دسته‌جمعی" غیرقانونی است!

اما کامران سبزیان رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با پذیرش موضوع عدم رعایت زمان قانونی ویزیت بیماران توسط پزشکان در مراکز درمانی و مطب‌ها به خبرنگار تسنیم گفت: همه پزشکان این‌گونه نیستند و ممکن است برخی پزشکان به دلیل تعدد بیماران و شلوغی کار خود به‌صورت چندنفره به ویزیت بیماران بپردازند که این کار غیرقانونی است و به این پزشکان تذکر هم داده‌شده است.

 وی افزود: بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت هر پزشک موظف است تنها یک بیمار را در مطب خود بپذیرد و از واردکردن چند بیمار با همدیگر در مطب یا صرف زمان کمتر از میزان مصوب خودداری نماید.

کمبود پزشک در بروجرد

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد تصریح کرد: نهایتاً وظیفه ما اخطار دادن است و مواردی هم که شکایتی در این زمینه وجود داشته باشد بررسی می‌کنیم و بُعد نظارتی ما هم باید بیشتر شود اما واقعیت این است که با توجه به تعداد کم متخصصان وجود این مسائل ناگزیر است.

به گفته وی هم‌اکنون در شهرستان بروجرد حدوداً 80 پزشک متخصص و فوق تخصص، 50 پزشک عمومی و 60 دندان‌پزشک مشغول ارائه خدمات درمانی هستند اما تعداد پزشکان متخصص و فوق متخصص در تمامی رشته‌ها جوابگوی نیاز جمعیت این شهرستان نیست.

نادیده گرفتن مصوبه قانونی هیئت دولت

البته نباید از یاد برد که بسیاری از پزشکان، فارغ از نگاه‌های مالی، بیماران مناطق محروم را به شکل رایگان درمان می‌کنند، اما دراین‌بین کم نیستند پزشکانی که چشمشان را روی مصوبه قانونی هیئت دولت می‌بندند و بسیار فراتر از میانگین قانونی، انبوهی از بیماران را در طول یک ساعت ویزیت می‌کنند و نه‌تنها سبب بهبود بیماری آن‌ها نمی‌شوند که هزینه‌ای بر هزینه‌های آن‌ها براثر بی‌توجهی به شرح‌حال بیماران می‌افزایند.

اینکه این اتفاق در بسیاری از شهرهای کشور درنتیجه عدم توجه برخی پزشکان به رسالت خود بسیار شایع است نباید بهانه‌ای برای تکرار آن در مراکز درمانی و مطب‌های پزشکان باشد و به یک اصل رایج در ویزیت بیماران تبدیل شود.

ضمن اینکه کمبود نیروی درمانی نیز نباید سبب این شود که پزشکان برای ویزیت بیماران در مراکز درمانی دولتی و تأمین اجتماعی کمترین وقت و تلاش را صرف نمایند تا بیماران هیچ نتیجه‌ای از این مراکز دریافت نکنند و به‌ناچار برای ادامه درمان خود به مطب پزشکان مراجعه کنند و زیر بار پرداخت هزینه‌های ویزیت برای هر نوبت مراجعه به مطب‌ها روند.
 
....................
گزارش: الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ )
آغازعملیات اجرایی احداث پارک مسکن مهر بروجرد

روزهای بروجرد- مسئول سازمان سیما، منظرو فضای سبزشهری شهرداری بروجرد گفت: عملیات اجرایی احداث پارک مسکن مهر بروجرد در زمینی به مساحت 1.5هکتاربا اعتبار2میلیارد و 500 میلیون ریال آغازشد.

علیرضا برق دهنده درگفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه بیش از6هزارواحد مسکن مهر در شهر بروجرد وجود دارد اظهار کرد: طرح توسعه سایت مسکن مهر، ساماندهی میادین، فضای سبزو بلوارهای آن براساس اصول شهرسازی دردست اجرا است ولی به دلیل کمبود مشکلات اعتباری این اقدامات ازسرعت چشمگیری برخوردارنیستند.


وی افزود: خدمات لازم ومورد نیازبه شهروندان بروجرد درسایت مسکن مهر بروجرد ارائه می شود.


مسئول سازمان سیما، منظرو فضای سبزشهری شهرداری بروجرد با بیان اینکه طرح مناسب سازی محیط شهری و مسکونی معلولان و سالمندان در بروجرد درحال اجرا است اضافه کرد: دراین راستا اقداماتی برای احداث پارک ویژه سالمندان، معلولان با همه امکانات رفاهی ومناسب سازی درنظرگرفته شده است.


برق دهنده ایجاد محیط های بدون مانع و یا تسهیل دسترسی برای همه اقشارجامعه به ویژه سالمندان، جانبازان ومعلولان را ضروری دانست وادامه داد: در راستای برخورداری همه اقشارجامعه ازفضاها، اماکن عمومی ومعابرشهری این پارک برای این قشردرخیابان 45 متری شهرداری بروجرد درزمینی به وسعت هشت هزارمترمربع جانمایی شده و با بهره گیری ازنظرات کارشناسان ونیزبهزیستی درآینده نزدیک عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.
درحال حاضرسرانه فضای سبزدرشهربروجرد به ازای هرشهروند 16/9 متراست.

آخرين بروز رساني ( ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ )
بارش های پاییزه لرستان در حد نرمال پیش بینی می شود
روزهای بروجرد- مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: بنا بر اعلام سازمان هواشناسی کشور با شروع سال آبی جدید، بارش‌های پاییزی امسال در استان در حد نرمال پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، رضا آریایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس اطلاعات ثبت‌شده در ایستگاه‌های سینوپتیک استان، میانگین بارش نرمال بلندمدت پاییزه در لرستان 153 میلی‌متر است.

به گفته وی احتمال بارش برف در فصل پاییز در برخی مناطق استان وجود دراد ولی اغلب شهرستانها بارش‌ها به ‌صورت باران خواهد بود و لذا احتمال وقوع سیلاب بخصوص در اولین بارندگی افزایش خواهد یافت.

آریایی اظهار کرد: در مهرماه امسال شاهد وقوع بارش‌های جدی و مؤثری در سطح استان نخواهیم بود ولی اوج بارش‌ها در استان از اواسط آبان ماه شروع خواهد شد.

آریایی افزود: پیش‌بینی‌های هواشناسی به‌صورت فصلی، معمولا تا 70 درصد قابل‌اعتماد و اتکا می‌باشند و هرچه که به بازه زمانی موردنظر نزدیک‌تر باشد ، پیش‌بینی‌های هواشناسی نیز از افزایش دقت بیشتری برخوردار است.

وی گفت: با توجه به تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی حاکم بر منطقه افزایش گرمای هوا، نفوذناپذیری خاک، تخریب گسترده پوشش گیاهی و تجربه سال‌های اخیر، اولین بارش‌های تند و رگباری پاییزی در استان منجر به وقوع سیلاب‌های مخرب همراه با تلفات انسانی بوده است.

وی به دستگاه‌های اجرایی توصیه کرد: در فرصت باقی‌مانده با هدف حفظ آمادگی نسبت به انجام تمهیدات پیشگیرانه برای مواجهه با شرایط اضطراری و بارش‌های تند، رگباری و سیل‌آسا که در آبان ماه شروع خواهد شد، اقدام نمایند.

آریایی افزود:لایروبی رودخانه‌ها، مسیل‌ها و انهار درون‌شهری و رفع خطر سیلاب در شهرها، ترمیم و مرمت کانال‌های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی معابر توسط شهرداری‌ها، بازگشایی و لایروبی دهانه پل‌ها در محورهای بین‌شهری،دپوی نمک و شن در راهدارخانه‌ها از جمله اقدامات پیشگیرانه است.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ )
تغییر در امامت جمعه بروجرد؟

روزهای بروجرد- چند روزی است که در برخی محافل سخن از تغییر امامت جمعه بروجرد به گوش می رسد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی بیش از 13 سال است که وظیفه امامت جمعه بروجرد را بر عهده دارد.

 وی از باسابقه ترین امامان جمعه استان لرستان است و چند مرتبه دوره سه ساله امامت جمعه وی تمدید شده است.

بنابر شنیده های غیر رسمی احتمالا حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی‌پور امام جمعه فعلی خمین به بروجرد خواهد آمد در همین حال برخی از دوستداران حجت الاسلام ترابی قصد برپایی تجمع مبنی بر ماندن ایشان در بروجرد را داشتند که ستاد برگزاری نماز جمعه بروجرد در اطلاعیه ای مخالفت امام جمعه بروجرد را با برپایی این تجمع اعلان کرد.

متن اطلاعیه ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان بروجرد:

بدینوسیله به اطلاع مردم شریف و ولایتمدار شهرستان بروجرد می رسانیم:
باتوجه به انتشار متنی در فضای مجازی مبنی بر تجمع در ساعت ۶ عصر یکشنبه ۱۲ شهریور ۹۶ میدان شهدا بروجرد، ضمن تشکر و سپاس فراوان از محبت همشهریان عزیز بروجردی و قدردانی از درخواست های حمایت مردمی از امام جمعه محبوب و محترم شهرمان، ایشان مخالف برگزاری تجمع فوق در این راستا هستند و لذا از مردم بزرگوار و شریف شهرمان‌ خواهشمندیم جهت حفظ آرامش شهر و پایبندی به قانون از برگزاری چنین تجمعی خودداری فرمایند.

آخرين بروز رساني ( ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ )
شناسایی و ثبت 615 تعاونی در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی بروجرد گفت: 615 تعاونی دربروجرد ثبت شده که 27 مورد آن غیرفعال و18 تعاونی نیزمنحل ویا ادغام شده اند.

عبدالعلی گیوه کی درگفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه درحال حاضرزمینه اشتغال یک هزار و 850 تن درتعاونی های شهرستان بروجرد فراهم شده است افزود: ازسال گذشته تاکنون22 تعاونی با 149 عضوجدید تشکیل شده و زمینه اشتغال 144 جوینده کار فراهم شده است.

وی اظهارکرد: همچنین 353 تعاونی مسکن شهرستان بروجرد با 270 هزارعضودراین حوزه مسکن مهر، فرهنگیان، سهام عدالت فعالیت می کنند.

رئیس اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی بیان کرد: درسه ماهه نخست امسال11 تعاونی شهرستان بروجرد برای احیا مجدد و رفع مشکلاتی ازجمله کمبود نقدینگی و سرمایه درگردش، نوسان بازاربه خاطر تحریم ومشکلات دیگربه اداره تعاون لرستان معرفی شده اند که امیدواریم زمینه احیا آنها فراهم شود.

گیوه کی کرد: تعاونی زاگرس پوش، صنایع دستی ماندگار، مسکن مهرآیت الله بروجردی(ره) وکامیون داران بروجرد به عنوان تعاونی های برتراستانی شناخته شدند.

وی اظهارکرد:همچنین تعاونی فرش دستباف شکارگاه زاگرس بروجرد نیز به عنوان تعاونی برترملی معرفی شده است.

رئیس اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی بروجرد تاکید کرد: مجموع نظارت برمجامع عمومی را 59 مورد و بررسی صورت مالی و بازدید مالی انجام شده را در مجموع 76 مورد عنوان کرد.

گیوه کی افزود: تاکنون نیز15هزارجویای کاردر رده های مختلف سنی در2مرکزکاریابی شهرستان به منظوردست یابی به شغل مناسب ثبت نام کرده که حدود هفت هزارتن ازآنها فارغ التحصیلان مراکزدانشگاهی هستند.

وی اضافه کرد: سال 95 درراستای اجرای تعهد ایجاد شغل درکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان سهم بروجرد سه هزارو 400فرصت شغلی بود که دستگاه های اجرایی این شهرستان سه هزارو 790 مورد شغل ایجاد شده را در سامانه رصد ثبت کرده اند.

وی اظهارکرد:هم اکنون 33 هزارکارگردربخش های مختلف تولیدی، صنعتی، کارگاه های بزرگ و کوچک شهرستان بروجرد مشغول به فعالیت هستند.

حدود 30درصد ازواحدهای صنعتی و تولیدی استان لرستان درشهرستان بروجرد قراردارند.


آخرين بروز رساني ( ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ )
بروجردی: هفته دولت برای بروجرد هفته پرباری نبود
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: هفته دولت و افتتاح پروژه‌ها در سراسر کشور تبدیل به یک حرکت نمادین شده است به‌گونه‌ای که خدمات و زحمات دولتمردان به اطلاع عموم مردم ازجمله فرهیختگان این شهرها برسد و در جریان عملکرد دولت قرار بگیرند.

به گزارش تسنیم، علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هفته دولت برای بروجرد هفته پرباری نبوده است اظهار داشت: هفته دولت و افتتاح پروژه‌ها در سراسر کشور تبدیل به یک حرکت نمادین شده است به‌گونه‌ای که خدمات و زحمات دولتمردان به اطلاع عموم مردم ازجمله فرهیختگان این شهرها برسد و در جریان عملکرد دولت قرار بگیرند.

وی با اشاره به عدم آماده‌سازی بیمارستان آیت‌الله بروجردی برای افتتاح در هفته دولت امسال افزود: پروژه‌های مهم همچون بیمارستان آیت‌الله‌العظمی بروجردی که در حال حاضر در حال بازنگری مجموعه اقدامات صورت گرفته در این زمینه هستیم برای افتتاح در هفته دولت آماده نشد چراکه ما اصرار داشتیم حتماً افتتاح صوری صورت نگیرد و تا زمانی که این کار به نتیجه نهایی نرسیده و تجهیزات آن نصب نشده ضرورتی ندارد این اقدام انجام شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجموعه اقدامات انجام گرفته در هفته دولت در شهرستان بروجرد مربوط به بخش خصوصی بود و واحدهایی که در عرصه دامداری و کشاورزی افتتاح شد و کمتر حضور دولتمردان به‌طور مستقیم در این چند روز هفته دولت را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: البته این هنر که بتوان ظرفیت بسیار بیشتری در بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال به کار گرفت یک ضرورت جدی است که باید در آینده هم نسبت به آن توجه بیشتری داشت.

بروجردی بی‌توجهی مرکز استان به بروجرد به لحاظ اعطای تسهیلات و هدایت پروژه‌ها را یک واقعیت دانست و تصریح کرد: با توجه به ذهنیتی که در افکار عمومی شکل‌گرفته که بروجرد از شهرهای برخوردار استان است و باید به دیگر شهرها رسید عملاً شاهد عدم توجه لازم به پروژه‌های بروجرد هستیم. به‌عنوان‌مثال پل شهدای دانش‌آموز که چندین سال است در دست احداث است به‌راحتی می‌توانست با تزریق کمک از طرف استانداری در مدت بسیار کوتاه‌تری به پایان برسد اما علی‌رغم اینکه استاندار هم تصمیم به دادن این پروژه به دفتر فنی استاندار گرفت اما شاهد تحول چشمگیری در این زمینه نبودیم.

وی تأکید کرد: تلاشی که وجود دارد این است که بتوانیم سرمایه بیشتری را جذب کنیم و این‌یک ضرورت جدی است که می‌تواند ما را از وضعیت نامطلوب فعلی خارج کند.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ )
شهایب روزبهانی: 60درصد مدارس بروجرد نیازمند بهسازی و مقاوم سازی هستند
روزهای بروجرد- مدیرآموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: 60درصد مدارس شهرستان بروجرد نیازمند بهسازی ومقاوم سازی هستند که تحقق این مهم نیازمند حمایت ومشارکت خیرین است.

به گزارش ایرنا شهاب روزبهانی روزچهارشنبه در آیین بهره برداری ازمدرسه 10 کلاسه بروجرد اظهارکرد: مجموع مدارسی که دربافت های فرسوده و مرکز شهر قرار گرفته به نوعی فرسوده ودر برابر زلزله مقاوم نیستند که باید بهسازی و مقاوم سازی شوند.

وی افزود: با حمایت خیرین عملیات بهسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده در محلات دارای بافت فرسوده و تراکم کم دانش آموز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان بروجرد بیان کرد: برای بهسازی و نوسازی مدرسه 10 کلاسه مرحوم خشخاشی 6میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و حمایت خیرین هزینه شده است.

روزبهانی اضافه کرد: این واحد آموزشی درزمینی با زیربنای 950مترمربع مقاوم سازی و بهسازی شده است.

شهرستان بروجرد با 350 هزارتن جمعیت دارای 50هزاردانش آموزاست که در 400 واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

مسئولیت تحصیل این تعداد دانش آموز را حدود پنج هزار آموزگار برعهده دارند.

در آیین بهره برداری از این واحد آموزشی معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد، امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستانی حضور داشتند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ )
راه اندازی داروخانه هلال احمر بروجرد بیش از ۱۰ ماه معطل مانده است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی خواستار راه اندازی داروخانه هلال احمر در این شهر شد.

به گزارش خانه ملت، عباس گودرزی در نشست علنی چهارشنبه 8 شهریور مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: وزیر دادگستری قول داده که به عنوان واسطه ای بین مجلس و قواه قضائیه، پیگیر مشکلات کارکنان شوراهای حل اختلاف باشد و همچنین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز درخصوص ارشدیت تحصیلی کارکنان ارتش و سپاه  قول پیگیری دادند که تقاضا می کنم این موضوع را حتما پیگیری کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین بیش از 10 ماه است که راه اندازی داروخانه هلال احمر بروجرد را پیگیری می کنیم که رئیس وقت سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در این رابطه دستور صادر کرده است ولی متاسفانه پس از گذش ماه ها هیچ اقدامی صورت نگرفته است و رئیس سازمان هلال احمر نیز که امروز برکنار شد،به مردم بروجرد برای راه اندازی داروخانه هلال احمر در این شهر بدعهدی کرد که از رئیس جدید این سازمان و همچنین وزیر بهداشت می خواهیم که به این مطالبه بحق مردم بروجرد پاسخ مثبت دهند تا این داروخانه راه اندازی شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: مسیر ورود سرمایه‌گذاران به شهرستان بروجرد هموار می‌شود
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد بر هموارسازی مسیر ورود سرمایه‌گذاران به این شهرستان تأکید کرد و گفت: ۳۰۰‌ میلیارد تومان در بروجرد سرمایه‌گذاری شده که از این میزان ۲۵۰ میلیارد تومان آورده بانک‌ها و ۵۰ میلیارد تومان سهم بخش خصوصی بوده است.

به گزارش تسنیم، علی کورانی‌فر فرماندار بروجرد و معاونانش شامگاه سه‌شنبه میزبان خبرنگاران رسانه‌های گروهی این شهرستان بودند تا بار دیگر در نشستی رودررو که به مناسبت هفته دولت برگزار شد پاسخگوی سؤالات بی‌شمار خبرنگاران باشند.

فرماندار اصالتاً کوهدشتی شهرستان بروجرد که پیش‌ازاین در حدود یک سال و دو ماه از حضورش در این شهر ثابت کرده فرمانداری با صبر و حوصله و مردمی است و می‌تواند با دارا بودن این ویژگی‌ها مشکلات بروجرد را باحوصله برطرف کند در پاسخگویی به سؤالات خبرنگاران نیز همان صبر و حوصله همیشگی را پیشه کرد تا به قول خودش وارد حاشیه‌هایی که ناگزیر در فضای این شهرستان به وجود آمده، نشود.

خبرنگاران نیز از هر دری سخنی گفتند و فرصت را غنیمت شمردند تا سؤالات گلایه گونه خود را بیشتر حول محور عدم توسعه‌یافتگی این شهرستان و عقب‌ماندگی‌هایش بپرسند، اینکه بروجرد در مقایسه با شهرهای اطراف درگذشته وزنه‌ای برای خود بوده و امروز از آن‌همه شوکت و هیبت تنها نامی برایش مانده است محور اصلی سؤالات خبرنگاران بود.

پروژه عمرانی دیگری برای بروجرد در دولت جدید تعریف ‌نشد

در ابتدای این جلسه محمد کیانی معاون عمرانی فرمانداری بروجرد در سخنانی با یادآوری بهره‌برداری از 115 پروژه بااعتباری معادل 54 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 133 نفر به‌صورت مستقیم و 1800 نفر به‌صورت مستقیم در هفته دولت گفت: این پروژه‌های عمرانی تماماً مربوط به هشت سال دولت احمدی‌نژاد است و در دولت جدید پروژه عمرانی دیگری برای بروجرد تعریف‌نشده چراکه سیاست دولت تدبیر و امید بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دولت قبل بنا گذاشته‌ شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا مسئولان برای افتتاح پروژه‌هایی که در شأن و شوکت شهر نیست، در هفته دولت کاروان راه انداخته و آن‌ها را افتتاح می‌کنند بیان کرد: این پروژه‌ها از پیش طراحی‌ شده‌اند و به‌ناچار باید تمام شوند چون ردیف و کد دارند و تأمین اعتبار شده‌اند و وظیفه دولت به اتمام رساندن آن‌هاست.

معاون عمرانی فرماندار بروجرد حضور مسئولان برای افتتاح این پروژه‌های کوچک را مایه دلگرمی سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی دانست و افزود: تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران از وظایف دولت است که توسط فرمانداران و استانداران انجام می‌شود.

اما توجیه وی برای حضور در روستاها و افتتاح پروژه‌هایی که وظایف دستگاه‌های اجرایی است، آشنایی مسئولان با دیگر مشکلات روستائیان از نزدیک و برطرف کردن آن‌ها بود.

کیانی این را هم یادآوری کرد که 185 پروژه عمرانی تا تیرماه امسال با پیشرفت فیزیکی 40 درصدی در دست احداث و پیگیری است که آب‌رسانی‌های شهری و روستایی، احداث پایگاه اورژانس، احداث پل، ایجاد تأسیسات فاضلاب شهری، کتابخانه‌های در دست احداث، بهسازی معابر و تکمیل پارک‌های سطح شهر نمونه‌ای از آن‌هاست.

تملک اراضی فرودگاه آیت‌الله بروجردی

اما محسن یعقوبی‌فر بخشدار اشترینان نیز که قرار است منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در این بخش احداث شود ترجیح داد سؤال مربوط به فرودگاه این شهر را پاسخ دهد تا گزارشی از وضعیت تملک اراضی منطقه ویژه به خبرنگاران ارایه دهد.

وی در این مورد گفت: برای فرودگاه آیت‌الله بروجردی که به نام فرودگاه حضرت ولیعصر(عج) تغییر نام پیدا کرد 350 هکتار زمین در نظر گرفته‌شده که تاکنون نزدیک به 170 هکتار از آن خریداری و به نام سازمان فرودگاه‌های کشور سند زده‌ شده و 180 هکتار از آن باقی‌مانده که امسال هم اعتباری برای خریداری این میزان از اراضی در نظر گرفته شده است.

علی کورانی‌فر فرماندار بروجرد پس از پاسخگویی معاونانش رسالت رسانه‌ها را یادآور شد و از آن‌ها خواست در راستای تسهیل‌گری، بسترسازی و مساعد کردن فضا برای اجرای پروژه‌ها مسئولان را یاری دهند تا سنگ‌ها را با یکدیگر از مسیر توسعه بروجرد بردارند.

آب پاکی فرماندار روی دست رسانه‌ها

وی آب پاکی را روی دست رسانه‌ها ریخت که اگر امروز می‌گوییم کاری در بروجرد انجام‌ نشده به دلیل حجم انباشته‌ شده مطالبات است و ممکن است اقدامات انجام‌ شده به چشم نیاید.

فرماندار بروجرد که به گفته خود از بدو ورودش به این شهر تلاش کرده برنامه خود را روی ایجاد فضایی مساعد در شهر و دوری از حواشی التهاب‌زا ببندد گفت: تحت هیچ شرایطی به دلیل منافع مردم وارد این حاشیه‌ها نشده‌ام و بار توسعه بروجرد به‌قدری سنگین است که هرکسی باید گوشه‌ای از آن را بگیرد.

ایجاد فضای باز اجتماعی و فرهنگی در بروجرد

وی آزادی سیاسی در ابراز عقاید را از برنامه‌های خود دانست که در این شهر اعتقاد به انجام آن داشته و عنوان کرد: ایجاد فضای باز اجتماعی و فرهنگی جزو برنامه‌هایی بوده که با رویکردی متفاوت اعتقاد به انجام آن داشته‌ایم.

کورانی‌فر از رسانه‌ها خواست فضای بروجرد را منفی جلوه ندهند و این شهر را با دیگر شهرها مقایسه نکنند چراکه این کار نفعی برای کسی ندارد و پس‌ از این به تشریح موفقیت‌هایی پرداخت که در چهار سال گذشته در این شهرستان کسب‌ شده و از آن جمله به اتمام عملیات گازرسانی و آب‌رسانی به‌تمامی روستاهای بالای 20 خانوار در سال 97 و پیشرفت 24 درصدی بالاتر از استاندار کشوری در مسکن روستایی و اجرای طرح هادی در تمام روستاهای بروجرد اشاره کرد.

سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی در بروجرد

وی بار دیگر بر هموارسازی مسیر ورود سرمایه‌گذاران به این شهرستان تأکید کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان بروجرد 300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که از این میزان 250 میلیارد تومان آورده بانک‌ها و 50 میلیارد تومان سهم بخش خصوصی بوده است درحالی‌که باید این سهم‌بندی تغییر کند و سهم بخش خصوصی افزایش یابد.

فرماندار بروجرد درباره افتتاح بیمارستان آیت‌الله بروجردی این را گفت که می‌توانسته‌اند این مرکز درمانی - تخصصی را به‌صورت ناقص افتتاح کنند اما ترجیح داده‌اند با تأمین نیروهای متخصص مورد نیاز آن‌که وزیر بهداشت قول داده در ابتدای مهرماه، موعد تقسیم نیروهای پزشکی سهمی را برای این بیمارستان در نظر بگیرند به‌صورت کامل آن را افتتاح کنند.

تمایز بروجرد با دیگر شهرهای کشور

وی به ویژگی‌های شهرستان بروجرد که آن را از دیگر شهرهای کشور متمایز کرده است اشاره و خاطرنشان کرد: هیچ شهری در کشور مجوز حمل‌ونقل تلفیقی و ترکیبی را ندارد اما در بروجرد مجوز احداث فرودگاه، ریل سازی و آزادراه و منطقه ویژه اقتصادی اخذشده است و این مهم امتیازی برای این شهرستان محسوب می‌شود.

کورانی‌فر با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی بروجرد بیان کرد: متولی احداث این منطقه شرکت آباد راهان پارس است که شرکتی معتبر با دارا بودن 11 هزار پرسنل در سراسر کشور است و هم‌اکنون شهرک صنعتی شماره دو اشترینان به این شرکت واگذارشده است.

این مسئول درباره فرودگاه هم گفت: فرودگاه بروجرد مشارکتی بوده و دولتی نیست و باید با مشارکت بخش خصوصی احداث شود که در جلسه اخیر با مسئولان کشوری در تهران چگونگی تملک 185 هکتار از اراضی باقیمانده این فرودگاه بررسی و قرار شد روش‌های تأمین اعتبار برای تملک این اراضی به وزیر پیشنهاد شود.

از سرگیری فعالیت احداث سد آبسرده، افزایش اعتبارات سالانه شهرستان بروجرد، هزینه 69 میلیارد تومانی در حوزه آب و فاضلاب خارج از اعتبارات مصوب و احداث شهرک خودرو از دیگر مواردی بود که فرماندار بروجرد در این جلسه به تشریح آن‌ها پرداخت.

..............
گزارش: الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ )
بازگشت به کار 350 کارگر اخراجی نساجی بروجرد
روزهای بروجرد- مدیر کارخانجات نساجی بروجرد با بیان این مطلب که تاکنون این کارخانه تسهیلاتی دریافت نکرده گفت: اما برای خریداری ماشین‌آلات جدید بالغ بر 20 میلیارد تومان از منابع مالی هزینه شده است.

امید اعلایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: تاکنون تسهیلاتی به این کارخانه داده نشده است در حالی‌که با ارائه تسهیلات می‌توان برای رونق بیشتر و تولید اقداماتی انجام داد.

مدیر کارخانجات نساجی بروجرد تصریح کرد: از 483 کارگر اخراجی نساجی بروجرد به مرور زمان حدود 350 کارگر بازگشت به کار شده‌اند.

اعلایی اضافه کرد: بیش از 75 درصد کارگران اخراجی بازگشت به کار شده‌اند که این روند ادامه خواهد داشت، ولی عده‌ای از کارگران اخراجی هم در این مدت در جای دیگری مشغول به کار شده و عده‌ای هم در انتظار بازگشت به کار هستند.

وی بیان کرد: طی چند روز آینده نیز ماشین آلات کاردینگ و کششی در ریسندگی نصب خواهند شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ )
پادرمیانی فرماندار جواب داد/ بازگشت آرامش به شورای پنجم بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس و هیئت رئیسه شورای شهر بروجرد پس از مناقشات فراوان در حضور فرماندار انتخاب شدند.

به گزارش تسنیم، عصر امروز و پس از مناقشات فراوان با حضور فرماندار بروجرد و تمامی 9 نفر اعضای شورای پنجم بروجرد جلسه‌ای در غیاب خبرنگاران برگزار شد تا با رایزنی‌هایی به مناقشات بین اعضای معترض خاتمه داده شود.

دو گروه 5 و 4 نفره شورای پنجم بروجرد هریک خواستار تحقق خواسته‌های خود در دست‌یابی به مناصب مدیریتی بوده که این امر سبب غیبت پنج جلسه‌ای اعضای لیست موسوم به یاران باران از اصلاح‌طلبان بروجرد، شده بود تا حضور دوباره فرماندار بروجرد در جلسه عصر امروز که هنوز هم ادامه دارد پایانی بر این کشمکش‌های یک‌هفته‌ای باشد.

به‌این‌ترتیب و پس از رأی‌گیری‌ها با حضور 9 نفر اعضای کامل شورا و فرماندار بروجرد، رئیس شورا و کمیسیون‌های مختلف شورای پنجم بروجرد به این شرح اعلام شد:

محمد ابراهیم بیاتی با 9 رأی موافق رئیس شورا، رضا بهنودفر با 9 رأی موافق نایب‌رئیس شورا، احسان دالوند منشی اول، علی روزبهانی منشی دوم، اشرف چگنی با 9 رأی موافق خزانه‌دار و فریبرز محسنی و موسی نیکوکار به‌صورت مشترک با 9 رأی موافق به‌عنوان رؤسای شورای شهرستان انتخاب شدند.

احسان دالوند با 9 رأی موافق مسئولیت کمیسیون عمران و خدمات شهری، علی روزبهانی با 9 رأی موافق نماینده شورا در کمیسیون ماده 100، موسی نیکوکار با 9 رأی موافق نماینده شورا در کمیسیون تجدیدنظر ماده 100، محمد پرهام با 9 رأی موافق کمیسیون برنامه‌ریزی، اداری و مالی، داود گودرزی با 9 رأی موافق کمیسیون نظارت، فریبرز محسنی با 9 رأی موافق کمیسیون فنی و تخصصی و املاک، موسی نیکوکار با 9 رأی موافق کمیسیون اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری و اشرف چگنی با 9 رأی موافق کمیسیون فرهنگی و اجتماعی را بر عهده گرفتند.

همچنین غلام عباس یاراحمدی سرپرست فعلی شهرداری بروجرد با 9 رأی موافق تا 31 شهریورماه جاری در سمت خود به‌عنوان سرپرست شهرداری ابقا شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ )
سفره‌های زیرزمینی بروجرد در حال خالی شدن
روزهای بروجرد- شهرستان بروجرد در یکی از سه منطقه پرباران کشور واقع شدهسفره‌های زیرزمینی بروجرد در حال خالی شدن ولی خشکسالی ‎های چند سال اخیر مشکلاتی را برای تامین آب کشاورزی و آشامیدنی این شهرستان بوجود آورده است، علاوه بر خشکسالی موضوعی که بیشتر بر خالی شدن سفره ‎های زیرزمینی دامن می زند کشت محصولات آبدوست در زمین های کشاورزی است. اغلب این کشت‌ها توسط کشاورزان غیربومی انجام می‌شود و زمین ‌های کشاورزی به مبلغ زیادی از سوی کشاورزان بومی اجاره داده شده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ )
بروجرد رکورددار پروژه‌های بلاتکلیف است
روزهای بروجرد- کمتر پروژه‌ای در شهرستان بروجرد یافت می‌شود که درست سر وقت خود افتتاح‌ شده باشد به‌نحوی‌که تأخیر اجرای پروژه‌ها گاه به بیش از یک دهه رسیده و این موضوع سبب نگرانی و ناامیدی مردم از مسئولان شده است.

به گزارش تسنیم، هوشنگ بازوند استاندار لرستان پس از بازدید چندساعته از پروژه‌های هفته دولت این شهرستان در نشست خبری حضور یافت تا به پرسش‌های شهروندانی که نگران از عدم اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در شهر خود هستند پاسخ دهد.

عمر برخی از این پروژه‌ها همچون سد آبسرده، بیمارستان آیت‌الله بروجردی و پل شهدای دانش‌آموز به بیش از یک دهه می‌رسد و شهروندان را از پیگیری برخی مسئولان دلسرد کرده است.

بازوند در این گفت‌وگوی خبری نبود زیرساخت‌ها در شهرستان‌های استان لرستان را یک چلش جدی خواند و اظهار داشت: یکی از مطالبات جدی و برحق شهروندان بروجردی تکمیل پروژه بیمارستانی آیت‌الله بروجردی بود که در دولت یازدهم همت خوبی برای تکمیل این پروژه به کار گرفته شد.

آخرین وضعیت بیمارستان آیت‌الله بروجردی

وی افزود: ساختمان این بیمارستان بااعتباری معادل 67 میلیارد تومان احداث و با معادل 70 میلیارد تومان تجهیز شده است که از لحاظ ساختمانی با 99 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اتمام است و حدود 97 درصد تجهیزات آن نیز نصب و راه‌اندازی شده و پیگیر رفع موانع برخی تجهیزات آن شامل MRI و سی‌تی‌اسکن هستیم.

استاندار لرستان از افتتاح این بیمارستان تا پیش از یک ماه آینده خبر داد و گفت: این بیمارستان 400 شغل ایجاد می‌کند که بخشی از این تعداد نیروها، متخصص هستند و باید مجوزهای لازم برای جذب آن‌ها اخذ شود.

به گفته وی افتتاح این بیمارستان می‌تواند پیش درآمدی برای راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی در این شهرستان باشد که پیگیری‌های لازم برای دریافت مجوزهای آن در حال انجام است.

بازوند با اشاره به بهره‌برداری از 115 پروژه در بخش‌های مختلف شهرستان بروجرد بااعتباری معادل 54 میلیارد تومان در هفته دولت بیان کرد: این پروژه‌ها در حوزه‌های آب‌رسانی، گازرسانی، خدمات شهری  روستایی و زیرساختی است که با بهره‌برداری از آن‌ها زمینه اشتغال 133 نفر به‌صورت مستقیم و 1800 نفر به‌صورت غیرمستقیم در شهرستان بروجرد فراهم می‌شود.

فعالیت مستمر در سد آبسرده

وی احداث سد آبسرده را از زیرساخت‌های مهم شهرستان بروجرد دانست که می‌تواند علاوه بر تأمین نیاز آب شرب شهر بروجرد، 4500 هکتار از اراضی کم آب کشاورزی را آب‌رسانی کند و افزود: این پروژه در حال حاضر فعال‌شده و بر اساس برنامه زمان‌بندی  قرار است سه‌ساله به اتمام برسد و تنها پروژه‌ای در استان لرستان است که به‌صورت شبانه‌روزی در آن فعالیت می‌شود.

منطقه ویژه اقتصادی بروجرد

استاندار لرستان منطقه ویژه اقتصادی بروجرد را یکی از پروژه‌های اصلی و زیربنایی بروجرد دانست که توسعه و پیشرفت این شهرستان را تضمین می‌کند و دراین‌باره توضیح داد: دولت مجوز راه‌اندازی این پروژه را صادر کرده اما متولی ساخت آن نیست و برای این منظور باید سرمایه‌گذار جذب شود که تاکنون سرمایه‌گذاران بسیاری مراجعه کرده‌اند و درنهایت این پروژه به سرمایه‌گذار شرکت آباد راهان پارس که شرکتی قوی با دارا بودن هلدینگ تجاری مهم و 11 هزار پرسنل در سراسر کشور است، واگذار شده است.

وی افزود: در  قدم نخست حدود 70 هکتار شهرک صنعتی شماره دو بروجرد از وزارت صنایع خریداری و به این شرکت واگذار شده است و در گام بعدی فرودگاه با مشارکت بخش خصوصی و دولتی احداث می‌شود که مقدمات این کار در دست انجام است.

بازوند با اشاره به آخرین وضعیت احداث پل رودکی شهدای دانش‌آموز بیان کرد: سال گذشته به دلیل طولانی شدن زمان احداث این پل پیمانکار آن خلع ید شد و ادامه روند احداث آن به دفتر فنی استانداری واگذار شد و بر اساس قرارداد منعقدشده با یکی از شرکت‌های بزرگ ماشین‌سازی اراک قرار شد سقف این پروژه در آنجا ساخته شود که خوشبختانه کار انجام‌شده و امسال مبلغ یک میلیارد و 200 میلیارد تومان اسناد خزانه برای این کار به آن‌ها واگذارشده و 500 میلیون تومان وجه نقد دیگر نیز برای کمک به این پروژه داده می‌شود و احتمالاً تا پایان سال آماده بهره‌برداری خواهد شد.

گازرسانی به روستاها

وی در رابطه با گازرسانی به روستاهای این شهرستان گفت: بیش از 90 درصد روستاهای بروجرد هم‌اکنون از نعمت گاز بهره‌مند هستند و 37 روستای دیگر نیز در دست اجراست و در مجموع در دولت یازدهم بیش از 60 روستا گازکشی شده است.

استاندار لرستان با اشاره به سرمایه‌گذاری 1200 میلیارد تومانی در آزادراه خرم‌آباد، بروجرد اراک گفت: با تکمیل این پروژه فاصله بروجرد تا خرم‌آباد به کمتر از 55 کیلومتر می‌رسد که نقش بسزایی در توسعه زیرساخت‌های کشور دارد.

ظرفیت‌های بالقوه بروجرد در حوزه گردشگری

وی به ظرفیت این شهرستان در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با سازمان میراث فرهنگی کشور بناشده حدود هفت میلیارد تومان درزمینهٔ بناهای تاریخی این شهرستان سرمایه‌گذاری شود و یک محور و محدوده تاریخی به‌عنوان شهر تاریخی معین و یک شهردار برای آن معرفی شود و علاوه بر این نیز تسهیلات ارزان‌قیمت به صنایع‌دستی بروجرد ازجمله ورشو واگذار شود هرچند که به دنبال اخذ مجوز ورشو شناسی کشور برای بروجرد هستیم.

بازوند به حوزه گردشگری بروجرد از منظر وجود روستاهای هدف گردشگری و سایت‌های تفریحی اشاره و عنوان کرد: بروجرد در این زمینه ظرفیت بالقوه‌ای دارد که باید بالفعل شود و این امر می‌تواند بسیاری از مشکلات اشتغال و بیکاری منطقه را برطرف کند.

صادرات غیرنفتی در استان

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری 4450 میلیارد تومانی در سال گذشته در استان لرستان بیان کرد: بر اساس برنامه سال گذشته باید 24 هزار شغل در استان لرستان ایجاد می‌شد که حدود 97 درصد از این میزان محقق شد علاوه بر این 147 واحد صنعتی راکد احیا شد و در صادرات غیرنفتی نیز که عمده آن از شهرستان بروجرد صورت گرفت با رشد 28 درصدی نسبت به میانگین 12 درصدی کشور به 235 میلیون دلار دست‌یافتیم که امسال پیش‌بینی می‌شود این رقم به 301 میلیون دلار برسد.

استاندار لرستان سرمایه‌گذاری برای تولید حدود 2500 مگاوات برق در استان لرستان در دولت دوازدهم را یادآور شد و اینکه 480 مگاوات از این میزان در سد رودبار الیگودرز در مدار تولید قرار گرفته و یک یک‌هزار مگاوات در خرم‌آباد و 500 مگاوات نیز در بروجرد قرار است تولید و به مدار افزوده شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ )
۷ طرح گازرسانی به روستاهای شهرستان بروجرد به بهره‌برداری رسید
روزهای بروجرد- ۷ طرح گازرسانی به روستاهای شهرستان بروجرد در چهارمین روز از هفته دولت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تسنیم، با حضور استاندار لرستان و مسئولان شهرستانی گازرسانی به هفت روستای طیبرجان، کیدان، کپر جودکی، والاشان، وزیرآباد، کاروانه و کپرگه از توابع شهرستان بروجرد به بهره‌برداری رسید.

استاندار لرستان در آئین افتتاح گازرسانی به روستای کیدان گفت: در طول تمام دوره‌های گذشته 311 روستای استان لرستان گازرسانی شده بود که این تعداد تنها در دولت یازدهم به 700 روستا رسید.

به گفته وی هم‌اکنون 102 روستای بروجرد گازرسانی شده‌اند و تا پایان امسال 97 درصد از روستاهای بروجرد گازرسانی می‌شود.

بهره‌برداری از ساختمان و نظام اداری ناحیه دو برق بروجرد بااعتباری معادل چهار میلیارد تومان و زیربنای 2776 مترمربع دیگر پروژه امروز بود.

فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان در این آئین با اشاره به برق‌رسانی به 90 روستای این شهرستان در طول سال گذشته تا امسال گفت: یک‌سوم از بودجه برق‌رسانی روستایی در کل کشور به استان لرستان اختصاص‌یافته است.

وی با اشاره به انجام پروژه‌های برق‌رسانی روستایی در استان لرستان عنوان کرد: با حمایت مسئولان در توسعه امور برق‌رسانی به روستاها هفت میلیارد تومان از بودجه شناور کشور اخذشده که در حال حاضر همه روستاهای بالای 10 خانوار برق‌رسانی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان خاطرنشان  کرد: امسال در هفته دولت چندین پروژه برق‌رسانی بااعتباری معادل 12 میلیارد تومان در سراسر استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی هوشمند سازی کنتورهای برق و قرائت از راه دور و کاهش میزان تلفات برق به 10.46 از دیگر اقدامات انجام‌شده توسط شرکت توزیع برق لرستان است.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ )
مدیریت ارشد استان به طورجدی پیگیرایجاد منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد است
روزهای بروجرد- معاون هماهنگی و امورعمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت های اساسی برای توسعه پایدارضروری است گفت: استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای تبدیل استان لرستان به مقصد گردشگری تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش ایرنا محمد اصلانی درسخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد افزود: توسعه حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی درلرستان باعث توسعه و رشد استان خواهد شد.

به گفته وی طرح های توسعه ای لرستان مانند فرودگاه، راه آهن، آزاد راه اراک - بروجرد - خرم اباد به سرعت در حال اجرهستند تا استان را در مسیر پیشرفت قراردهد.

وی اظهار کرد: لرستان در دولت تدبیر و امید با تلاش و کوشش فراوان از رتبه یکم بیکاری به رتبه دهم ارتقا یافته است.

معاون هماهنگی وامورعمرانی استانداری لرستان اضافه کرد: بیمارستان آیت الله بروجردی و سد ابسرده 2 طرح مهم شهرستان بروجرد هستند که با به بهره برداری رسیدن آنها شاهد پیشرفت خوبی دربخش های بهداشت و درمان و تامین آب، برق و گردشگری این شهرستان خواهیم بود.

اصلانی بیان کرد: ایجاد شهرک نمایشگاهی خودرو و تعریض جاده دانشگاه نیز با سرعت درحال اجرا هستند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت ارشد استان به طورجدی پیگیرایجاد منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد است گفت: این طرح عظیم باعث رونق اقتصادی لرستان و شهرستان بروجرد می شود که با پیگیری های انجام شده توسط سرمایه گذاربسیار قوی در حال انجام است.

معاون هماهنگی وامورعمرانی استانداری لرستان بیان کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جایگاه شهرستان بروجرد را درلرستان و غرب کشور ارتقا خواهد داد.

اصلانی اظهار کرد: درمدت چهارساله دولت یازدهم حدود 150 مقام کشوری به لرستان سفر کرده اند که باعث شد موتورتوسعه استان با سرعت بیشتری حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون یکهزار و 50 روستا در لرستان از نعمت گاز بهره مند هستند گفت: 700 روستای لرستان در دولت تدبیر وامید گاز رسانی شده است.

معاون هماهنگی وامورعمرانی استانداری لرستان با اشاره به جذب 112 درصدی اعتبارات درلرستان افزود: با توجه به رشد اقتصادی لرستان 173 درصد رشد صادرات داشته است.
 
اصلانی با بیان اینکه 45میلیارد ریال برای پل شهدای دانش آموز بروجرد تخصیص یافته است ادامه داد: این پل امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: شهرستان بروجرد با توجه به پتانسیل های فراوان برای پیشرفت و توسعه در بروجرد شاهد هجوم سرمایه گذاربه این شهرستان خواهیم بود.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ شهريور ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: فعالیت حزبی وسیاسی عامل به بن بست رسیدن شورای شهراست

روزهای بروجرد- معاون استاندارلرستان و فرماندار بروجرد گفت: پرداختن اعضای شورای اسلامی شهربه فعالیت های حزبی، سیاسی و دیدگاه های شخصی موجب به بن بست رسیدن این پارلمان شهری خواهد شد.

علی کورانی فر درآیین تحلیف منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بروجرد درمحل شورای این شهرضمن تقدیراز زحمات شورای چهارم که درراستای منافع شهرگام برداشته اند افزود: مسئولیت ها دوره های کوتاه، گذرا و تمام شدنی هستند ویک آزمایش برای مسئولان محسوب می شوند.


وی اظهار کرد: دوران مسئولیت ها یک فرصت است که باید ازآن نهایت استفاده را درراستای خدمت رسانی به مردم به کارگرفت.


فرمانداربروجرد با اشاره به اینکه شورا نهادی مردمی و یک پارلمان محلی برگرفته از رای و نظرمردم است تاکید کرد: همه ما مردم و مسئولان دل در گروتوسعه و پیشرفت بروجرد دارند براین اساس باید به رای مردم احترام گذاشته وبا همه توان به شورای پنجم در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان کمک کرد.


کورانی فر بیان کرد: منتخبان شورای پنجم بروجرد با حجم انبوهی ازانتظارات مردم مواجه هستند و باید پاسخگوی نیازهای شهروندان باشند.
وی اضافه کرد: همه مدیران دستگاه های خدمات رسان مانند آب، برق و گازباید تحت یک مدیریت واحد قراربگیرند ونمایندگان مجلس نیزباید این موضوع را در قانون لحاظ کنند تا از یک ستاد شهری برخوردارشوند.


معاون استاندار لرستان ادامه داد: انتظار می رود با توجه به وضع موجود شورای پنجم با برنامه ریزی صحیح به سمت مطلوب تر کردن اوضاع شهری حرکت نماید.


کورانی فر اضافه کرد: مردم برای استفاده ازخدمات مطلوب، توسعه مبلمان شهری فضای سبز، ایجاد و بهبود تفرجگاه ها، روان سازی ترافیک و مسایل فرهنگی و اجتماعی به شورای پنجم رای داده اند.


وی افزود: گام اول شورای پنجم برای حرکت درمسیرخدمات رسانی به مردم این است که باید به صورت سیستمی و به شکل یک تیم منسجم عمل کرده و هرکس گوشه ای از کاررا بگیرد تا موفقیت کامل حاصل شود.


فرماندار بروجرد گفت: اعضای شورای شهرباید برنامه وکارشناس محورعمل کنند وهمه نظرات کارشناسی را درصحن علنی بررسی کرده واز آنها در جهت پیشرفت وتوسعه شهری بهره ببرند.


کورانی فر اظهارکرد: باید با ایجاد درامد پایداربه دنبال سرمایه برای شهرداری بود زیرا اگر پول نباشد با بهترین برنامه و شعار نمی توان گامی در جهت توسعه وپیشرفت شهر برداشت.
وی اضافه کرد: باید با ایجاد کمیسیون جذب سرمایه وسرمایه گذاردرشورا درآمد زایی لازم را برای شهرداری کسب کنند.


فرمانداربروجرد بیان کرد: انتظارمی رود شورای شهرازهرگونه فعالیت حزبی، سیاسی، اعتقادات ودیدگاه های شخصی پرهیزکرده ودر تصمیم گیری برای شهر آنها را لحاظ نکند.


کورانی فرتاکید کرد: رسانه ها یارکمکی مسئولان وهموار کننده مسیر بوده وافکارعمومی را مهندسی می کنند انها باید بستراجتماعی را برای اجرایی کردن برنامه های شورا پنجم شهر بروجرد فراهم کنند.


وی ادامه داد: شورای پنجم باید ازهمه ظرفیت ها و قابلیت ها 2 نماینده شهربروجرد، امام جمعه، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و مدیران شهرستان در جهت پیشرفت وتوسعه شهری استفاده کند.

آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ )
عباس گودرزی: ایجاد درآمد پایداربرای شهرداری بروجرد دراولویت قراربگیرد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی گفت: رعایت شرایط مردم واقشارکم درآمد، جلوگیری ازاسراف، حذف تجمل گرایی، مبارزه با فساد و رشوه خواری درشهرداری، تسهیل و تسریع درامورات مردم، ایجاد درآمد پایدارباید دراولویت کاری شورا وشهرداری بروجرد قرار بگیرد.

عباس گودرزی روزچهارشنبه درآیین تحلیف شورای پنجم شهربروجرد که درساختمان شورای اسلامی این شهربرگزار شد افزود: باید فعالیت ها شورا وشهرداری به گونه ای باشند که نقاط ضعف را تقویت کرده ومشکلات و معضلات موجود در مسیر پیشرفت وتوسعه شهری برداشته شود.
وی اظهارکرد: امیدواریم شورای پنجم منشا خیرو برکت برای شهربروجرد شود.
نماینده مردم بروجرد واشترینان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید درایجاد نمادها، طراحی المان ها درمیادین شهری ومعماری ها از سوی شهرداری حفظ وتقویت هویت فرهنگ ایرانی اسلامی مورد توجه قراربگیرد.
گودرزی اضافه کرد: شهر بروجرد دارای مشکلات فراوان است و بخش عمده ای از آن به دست شورای شهروشهرداری برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: شورا وشهرداری می توانند نیازها، کمبودها و خلاء های قانونی خود را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی منعکس کرده تا درتدوین برنامه ششم توسعه ردیف بودجه برای آنها در نظر گرفته شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وضعیت شهرک مسکن مهرازلحاظ امکانات وتجهیزات شهری نامطلوب است که شورا وشهرداری باید رفع آنها را در دستور کار قرار دهد.

گودرزی گفت: باید در کنار پرداختن به نیازهای فوریتی وامورزیربنایی مانند پل رودکی مناطق مستضعف نشین نیز مورد توجه بیشری قرار بگیرند
وی بررعایت قوانین ازسوی اعضای شورا دراداره امورتاکید کرد وافزود: نباید درجاهایی که به صلاح شهر نیست قانون را دور زد.

نماینده مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: شهردارباید امین، با کفایت، پاکدامن، متدین، شجاع، ساده زیست، دارای انضباط مالی و مردم دارباشد تا بتواند شورا را در ادامه راه یاری دهد.
وی ضمن گرامیداشت یاد شهید حججی افزود: شهید حججی نفسی دوباره درجامعه ایران اسلامی جاری ساخت و روحیه ایثار و شهادت را مجددا در جامعه تقویت نمود.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ )
اختلاف در شورای شهربروجرد/انتخاب هیئت‌رئیسه به‌وقت دیگری موکول شد
روزهای بروجرد- اختلاف میان اعضای شورای شهر بروجرد باعث شد تا انتخاب هیئت‌رئیسه شورا به زمان دیگری موکول شود.

به گزارش مهر، صبح مراسم تحلیف شورای شهر پنجم شهر بروجرد با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و مدیران ارشد این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم تک تک اعضای شورای شهر سوگند یاد کردند که در خدمت به مردم  از هیچ کوششی کوتاهی نکنند؛ پس از آن بحث بر سر انتخاب رئیس شورای شهر و انتخاب کمیسیون های تخصصی این شورا آغاز شد که با ترک کردن جلسه توسط چهار عضو این شورا، جلسه از رسمیت خارج شد و انتخاب رئیس شورای شهر به زمان دیگری موکول شد.

این موضوع که با اعتراض فریبرز محسنی عضو شورای پنجم شهر بروجرد آغاز شد؛ موجب شد که نظم جلسه به هم بخورد و همه پیش بینی ها با شکست مواجه شود.

لازم به ذکر است روز گذشته در فرمانداری توافقاتی برای تعیین مسئولیت های شورا در چهار سال پیش رو صورت گرفته بود و ظاهراً بر سرِ ریاست محمد ابراهیم بیاتی در سال اول هم مشکلی وجود نداشت، اما امروز فریبرز محسنی در ایرادی تصمیم گیری روز گذشته را با توجه به عدم حضور اعضای علی البدل نابجا دانست و بنابراین تصمیمات روز گذشته تا تشکیل جلسه رسمی به اغما رفت.

این اختلاف تا آنجا پیش رفت که در مراسم حضور بر مقبره شهدا، اعضای شورای شهر هماهنگ با هم وارد این مراسم نشوند و هر کدام جداگانه با نیم ساعت تاخیر بر سر گلزار شهدا حضور پیدا کردند، موضوعی که همه اختلافات میان اعضای این شورای شهر را نمایان می کند.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ )
روایت بروجردی از نتیجه بازدید آیت‌الله هاشمی از متروی پکن
روزهای بروجرد- بروجردی نتایج بازدید آیت الله هاشمی رفسنجانی از متروی پکن در چین را روایت کرد.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص لزوم تامین منابع مالی برای توسعه شبکه ریلی کشور، اظهار داشت: کشور منابع مالی محدودی دارد و این یک واقعیت است که در کشور با آن مواجه هستیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های برون مرزی، بیان کرد: استفاده از منابع مالی خارجی در بسیاری از تحلیل‌ها و نظرات به عنوان یک نکته منفی تلقی می‌شود در حالیکه کاملا غلط است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 3 سال و 3 ماه در چین بودم، ادامه داد: زمانی که قرار بود مترو ساخته شود و دنبال خرید واگن بودیم، قرعه به نام چینی‌ها افتاد، به این جهت که قیمت واگن، یک دهم قیمت اروپایی‌ها بود.

روایت بروجردی از سفر آیت‌الله هاشمی به چین برای خرید واگن‌های مترو از چین

بروجردی با بیان اینکه در آن زمان قیمت واگن‌های اروپایی 2 میلیون دلار و واگن‌های چینی 200 هزار دلار بود، متذکر شد: واگن‌های کره‌ای 800 هزار دلار و واگن‌های ژاپنی یک میلیون و 200 هزار دلار قیمت داشت.

وی افزود: در آن زمان آقای هاشمی (رحمه الله علیه) به چین تشریف آوردند و پس از سوار شدن بر مترو چین و شهر پکن فرمودند، مگر این مترو چه مشکلی دارد که 5 برابر پول باید به اروپایی‌ها بدهیم، پس از آن دستور دادند که هر دو خط را به چینی‌ها بدهند که بعداد فاینانس کردند و این کار انجام شد.

لزوم جذب سرمایه خارجی برای توسعه شبکه ریلی کشور

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چین به عنوان کشوری که همه تکنولوژی‌ها و امکانات زیادی را در اختیار دارد، ساخت متروی شانگهای را به فرانسوی‌ها محول کرد، این اقدام به این معنا نیست که چینی‌ها در ساخت مترو ناتوان هستند.

بروجردی با بیان اینکه باید این هنر را داشته باشیم که با توجه به محدودیت‌های داخلی برای توسعه شبکه ریلی سرمایه خارجی را جذب کنیم، اظهار داشت: در مورد راه آهن برقی تهران - مشهد یا راه آهن سریع السیر تهران - قم - اصفهان به طور ویژه چین صحبت شده است.

آخوندی در خرید هواپیماهای جدید نشان داد توان تحمل فشارهای سیاسی را دارد

این نماینده مجلس با بیان اینکه بر اساس چشم انداز باید به کشور اول منطقه تبدیل شویم ولی هنوز قطار سریع السیر نداریم، بیان کرد: این کار باید انجام شود و خوشبختانه آقای آخوندی از جمله وزرایی هستند که شجاعت اتخاذ تصمیمات پر ریسک دارند و توان تحمل تبلیغات سوء و فشارهای سیاسی دارند که نمونه آن نیز خرید هواپیماهای جدید بود.

خرید هواپیماهای جدید یک ضرورت جدی و ملی بود/ فقط پولدارها سوار بر هواپیما نمی‌شوند

وی با بیان اینکه خرید هواپیماهای جدید یک ضرورت جدی و ملی بود ، افزود: این تصور غلط است که بگوییم فقط پولدارها سوار بر هواپیما می‌شوند زیرا همین که اکثر حجاجی که به سفر حج مشرف می‌شوند، از افراد معمولی جامعه هستند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: از خاکریز مهمی پس از برجام عبور کردیم و حداکثر استفاده را باید با حداکثر شتاب ببریم و حرکت کنیم.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ )
فریبرز محسنی: برخی مشکلات پیش آمده در شورای شهر بروجرد ناشی از تسویه حساب‎های درون جناحی است
روزهای بروجرد- عضو شورای پنجم شهر بروجرد گفت: به دنبال سیاسی کاری در شورای شهر بروجرد نیستیم.

فریبرز محسنی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: با وجود اینکه 6 عضو از 9 عضو شورای پنجم عضو دو جناح سیاسی اصلاحات و اصولگرایی هستند، به دنبال سیاسی بازی در بدنه شورای شهر نیستیم.

وی عنوان کرد: یکی از مصادیق زد و خورد سیاسی این است که بر سر تصاحب عنوان ریاست شورای شهر بجنگیم، اما جنگی در این باره وجود ندارد.

عضو شورای پنجم شهر بروجرد برخی مشکلات پیش آمده را ناشی از تسویه حساب‎ها در یکی از جناح‎های سیاسی خواند و تاکید کرد: درگیری بین اصولگرایان و اصلاح‎طلبان وجود ندارد و دنبال سیاسی کاری نیستیم.

محسنی تصریح کرد: در تائید این موضوع باید بگویم که حتی حساسیتی برای تصاحب عنوان ریاست شورا نداریم، از سویی معتقدیم که ریاست کمیسیون‎ها باید بر اساس قابلیت‎ها و توانمندی‎های اعضای شورا به آنها محول شود.

وی با تاکید بر ضرورت نظارت رسانه‎ها بر عملکرد شورای شهر خاطر نشان کرد: به شفافیت در شورای شهر حتی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه اعتقاد داریم و آن را ضروری می‎دانیم.

عضو شورای پنجم شهر بروجرد تاکید کرد: از طرفی معتقدیم که چینش شورا باید بر اساس توانمندی و تخصص اعضای آن انجام شود.

محسنی در بخش دیگری از سخنان خود برنامه‎محوری در این پارلمان شورای شهر را ضرورتی اولویت‎دار و انکارناپذیر خواند و گفت: به این ترتیب شهرداری که روی کار می‎آید، باید با برنامه جلو آمده و عمل کند.

وی ادامه داد: شهردار بروجرد باید فعالیتش را با برنامه‎ریزی هدفمند شروع کرده و اهداف کاری خود را در قالب برنامه‎های کوتاه و بلند مدت و به عبارت بهتر سالانه و چند ساله تعریف و اجرایی کند.

عضو شورای پنجم شهر بروجرد خاطر نشان کرد: فردی که تصدی سمت شهردار بروجرد را بر عهده می‎گیرد، باید با درایت و دقت توسط اعضای شورا انتخاب شود و شورایی‎ها به او قدرت و اختیار عمل بدهند.

گفتنی است، شورای پنجم شهر بروجرد 9 عضو دارد که 6 نفر از آنها در قالب دو گروه 3 نفره جزو دو جبهه سیاسی اصولگرایان و اصلاح‎طلبان قرار دارند و 3 عضو دیگر مستقل هستند.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ )
عباس گودرزی: دولت با اتکا به رای خوب مجلس به وزرا در جهت حل مشکلات اقتصادی مردم حرکت کند
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد با تاکید بر اینکه دولت و وزرا بعد از این رای بالا باید با حرکت در مسیر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم درنگ نکنند، گفت: دولت باید از این ظرفیت بی نظیر برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور استفاده نماید.

عباس گودرزی در گفتگو با خانه ملت در" ارزیابی رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی دولت"، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی با رای اعتماد مناسب به وزرای دولت در واقع یک فرصت خوب در اختیار رئیس جمهور و وزرا قرار داد تا با تمام تلاش و همت در جهت عمل به وعده ها و شعارهای خود حرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت و وزرا بعد از این رای بالا باید با حرکت در مسیر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم درنگ نکنند، گفت: رئیس جمهور و کابینه با توجه به فرصت مناسبی که در اختیار دارند باید هرچه سریعتر فعالیت خود را آغاز نمایند و در میدان عمل نشان دهند که این رای چقدر به کمک آنها آمده است، چرا که این رای مطمئنا پشتوانه خوبی برای حل مشکلات اصلی مردم است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پاسخ رای اعتماد بالای مجلس به هیات وزیران حرکت پرشتاب و سریع برای حل مشکلات اقتصادی کشور، توجه به اولویت های مردم، اهتمام به اقتصاد مقاومتی و اتکا به ظرفیت های داخلی است، تصریح کرد: دولت باید با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های داخلی و تکیه بر تولید ملی به دنبال تقویت اشتغال و از بین بردن بیکاری در کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه رای خوب مجلس به وزرا نشان دهنده روحیه همکاری و تعامل مناسب مجلس با دولت جهت حل مشکلات اساسی در کشور و رشد و توسعه ملی می باشد، خاطر نشان ساخت:دولت باید از این ظرفیت بی نظیر برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور استفاده نماید.

نماینده مردم بروجرد در پایان تاکید کرد: انتظار این است که دولت و وزرای کابینه با پرهیز از مسائل حاشیه ای صرفا با استفاده از فرصت خدمت به مردم با تمام توان و قدرت با اتکا به سیاست های اقتصاد مقاومتی در جهت حل مشکلات اصلی مردم تلاش و اهتمام ورزند.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ )
شورای چهارم بروجرد با ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری ساختمان بهار را ترک کرد
شورای چهارم بروجرد با ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری ساختمان بهار را ترک کرد
آخرين بروز رساني ( ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ )
تسویه‌حساب درون‌حزبی به شورای شهر بروجرد کشید
روزهای بروجرد- شورای پنجم بروجرد گرچه از حضور شخصیت‌های تأثیرگذاری بهره‌مند‌است اما با رویه پیش‌گرفته در تقسیم مناصب بیم تزلزل در انتخاب و سنگینی ترازو و موازنه قدرت به نفع یکی از احزاب و ایجاد اختلال در عملکرد مدیریتی آن می‌رود.

به گزارش تسنیم، شورای پنجم شهر بروجرد با ترکیبی کاملاً متفاوت از جریانات وابسته به اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و سه عضو مستقل در حالی می‌رود تا فعالیت رسمی خود را در شهریورماه آغاز کند که اختلافات جریانات سیاسی پیش از تشکیل شورا در میان اعضای آن موج می‌زند.

از آغاز اعلام نتایج این دوره از شوراها شهروندان بروجردی با ابراز خرسندی از کارنامه اعضای راه‌یافته به شورا از آینده خوب شهر و شهرداری حرف می‌زدند و از سوی دیگر بابت ترکیب ناموزون سیاسی و احتمال کشیده شدن اختلاف نظرات درون‌حزبی به صحن شورا نگرانی‌ها شدت گرفت تا آنجا که تحلیلگران سیاسی از ترکیب جریانات سیاسی راه‌یافته به این دوره از شورا ابراز نگرانی کردند.

موازنه قدرت در شورای پنجم

وزنه سیاسی و نیز انسجام طرف سه‌نفره اصلاح‌طلب شورا بسیار قوی‌تر است و بی‌نظمی در تصمیم‌گیری اصولگرایان راه‌یافته به این دوره از شورا به‌رغم تشکیل ترکیب احتمالی 6-3 بین اعضای شورا و غلبه جریان اصولگرا بسیار بیشتر است.

با اینکه  اعضای 9 نفره شورای پنجم بروجرد در جلسات خود بارها اعلام کرده‌اند که اختلافی بین آن‌ها وجود ندارد اما انتشار ناشیانه جوابیه‌ها علیه اظهارات همدیگر در فضای مجازی نظریه اختلاف درونی شورا بین دو جریان سیاسی را محکم‌تر کرده است.

پست‌های شبکه‌های اجتماعی برخی اعضای معترض که در جلسات اخیر شورا در زمینهٔ انتخاب شهردار نیز غیبت آن‌ها کاملاً مشهود بوده است، نشان‌دهنده اختلاف عمیق دیدگاهی آن‌ها در انتخاب پست‌های حساس در شهرداری و شورای شهر است حال‌آنکه جریان اصلاح‌طلب با یک عقب‌نشینی تاکتیکی اعلام کرده حاضر است تمامی مناصب را به جریان مقابل واگذار کند تا به‌اصطلاح "حسن نیت" خود را به اثبات رساند.

میدان‌داری لیست‌های راه‌یافته به شورا

فریبرز محسنی عضو اصلاح‌طلب راه‌یافته به شورای پنجم بروجرد دراین‌باره می‌گوید: از روز اولی که به‌عنوان گزینه مردم انتخاب شدیم اعلام کرده‌ایم که به‌صورت کاملاً شفاف در حضور خبرنگاران، رؤسای کمیسیون‌ها و رئیس شورا انتخاب شود و در این مورد هم اختلاف‌نظری نبوده با توجه به اینکه از دو لیست سه نفر و سه نفر هم به‌صورت مستقل رأی کسب کرده‌اند.

وی می‌افزاید: انتظار می‌رفت که 6 نفر از لیست‌ها بتوانند میدان‌داری کنند بنابراین در ابتدا پیشنهاد دادیم که با توجه به رویکرد انتخاب دولتی اصلاح‌طلب توسط مردم  و هم سویی برخی منتخبین شورا با این دولت ازلحاظ تفکر و سلیقه و نیز به‌منظور ایجاد تعامل بهتر با مجموعه دولت همچون فرماندار و استاندار پیشانی شهرداری و شورا از این اعضا باشند اما لیست مقابل با مخالفت اعلام کردند که دولت، دولت همه است و نباید مبنای انتخاب رؤسا این موضوع باشد.

عضو شورای شهر بروجرد تصریح کرد: پس از مدتی این رویه القا شد که لیست مقابل برای دریافت رأی به سمت دیگران یعنی مستقلین شورا روی آورده‌اند که برای جلوگیری از هرگونه اعمال‌نفوذ خودمان پیش‌قدم شدیم و اعلام کردیم که حساسیتی برای کسب مناصب مدیریتی نداریم و رئیس شورا از لیست اصولگرایان باشد اما تا این لحظه اقدامی برای معرفی رئیس شورا و کمیسیون‌ها از سوی لیست مقابل صورت نگرفته و در اعتراض به این موضوع برخی اعضای شورا ترجیح داده‌اند در جلسات شرکت نکنند.

وی این را هم تأکید می‌کند که چینش شورا باید بر اساس توانمندی‌ها شکل گیرد تا بعد نوبت به انتخاب شهردار برسد.

حاکمان مجازی دست‌به‌کار شده‌اند!

البته محسنی بخشی از مشکلات حال حاضر شورا را به دلیل کشیده شدن تسویه‌حساب‌های داخلی اصولگرایان به صحن شورا می‌داند و دراین‌باره توضیح می‌دهد: جناح تندرو و معتدل اصولگرایان که در شهر مشخص است چه کسانی هستند تلاش می‌کنند از طریق یکی از منصوبین به معتدلین اصولگرایان به شورا راه‌یافته مقاصد خود را پیاده کنند.

وی تصریح می‌کند: کسانی که در بروجرد به حاکمان مجازی معروف شده‌اند از بیرون شورا درصدد هستند با منزوی کردن و زدن این نیرو عملاً بزرگ‌ترهای وی را بزنند و این‌چنین حاکمان مجازی خودبه‌خود شورای پنجم را دچار درگیری کرده‌اند وگرنه درگیری بین اصلاح‌طلب و اصولگرا وجود ندارد.

این عضو شورا این راهم می‌گوید که اوج اخلاص اصلاح‌طلبی در این است که من به سراغ شهردار اصفهان که یک اصولگرای محض است رفته‌ام و یا اینکه به لیست مقابل گفته‌ایم که مناصب ریاستی در شورا را آن‌ها به دست‌گیرند و زدوخوردی برای ریاست وجود ندارد.

وی معتقد است اگر مشکلاتی در شورا بابت این مسائل در حال به وجود آمدن است تسویه‌حساب‌های درونی اصولگرایان است.

البته دیگر عضو اصلاح‌طلب شورای شهر بروجرد ضمن تائید این مطالب نخواست از وی مصاحبه‌ای تا مشخص شدن اوضاع فعلی منتشر شود و ترجیح داد همچنان به شیوه خودکار را پیش برد.

هیچ گزینه‌ای برای شهرداری پیشنهاد نداده‌ایم!

اما به سراغ محمد پاپی نژاد از مهره‌های اصلی  اصولگرایان در بروجرد رفته‌ایم تا صحت ادعای این عضو شورا مبنی بر دخالت اصولگرایان درروند مدیریتی شورای شهر را از وی جویا شویم.

پاپی نژاد با تأکید و تصریح می‌گوید که تاکنون هیچ‌گونه دخالتی درزمینهٔ پیشنهاد گزینه برای شهرداری و یا ریاست شورا نداشته‌اند و می‌افزاید: هیچ گزینه‌ای برای شهرداری به آن‌ها پیشنهاد نداده‌ایم و معتقدیم خودشان باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنند چراکه اگر به آن‌ها گزینه‌ای اعلام و بعد به‌عنوان شهردار انتخاب شود نمی‌توانیم از شهردار انتخاب‌شده مطالبه گری داشته باشیم چراکه در آن صورت می‌گویند این فرد پیشنهاد خودتان بوده است.

سوءظن جریانات سیاسی به یکدیگر

وی بابیان اینکه تلاش بسیاری صورت گرفته تا دو حزب سیاسی راه‌یافته به شورا به هم نزدیک شوند و با یکدیگر اتحاد داشته باشند، می‌گوید: بخش عمده‌ای از این مشکلات بزرگنمایی است و بین اعضای شورای پنجم اختلافی وجود ندارد اما بخشی از این مشکلات سوءظنی است که اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به یکدیگر دارند اما به‌صورت تفکیکی این دو حزب سیاسی در درون هیچ اختلافی بین همدیگر ندارند و اصلاح‌طلبان و اصولگرایان باهم متحد هستند.

پاپی نژاد تصریح می‌کند: اصلاً تسویه‌حساب داخلی وجود ندارد و به‌عنوان حامیان لیست احیاگران هیچ‌گونه اختلافی بین کاندیداهای لیست احیاگران راه‌یافته به شورای شهر وجود نداشته است و با اعضای هر دو جریان سیاسی راه‌یافته به شورا جلساتی تشکیل‌شده و بر لزوم حفظ وحدت تأکید شده است.

وی خود را اصولگرا و یا اصلاح‌طلب نمی‌داند بلکه خود را گوش‌به‌فرمان فرمان مقام معظم رهبری معرفی کرده و این را هم یادآوری می‌کند که گروهی به‌عنوان اصولگرای تندرو در بروجرد وجود ندارد.

شورایی 8 نفره!

پاپی نژاد که از همان ابتدا رأی یکی از اعضای راه‌یافته به شورای این دوره را به دلیل حمایت کانون‌های ثروت و قدرت از وی حرام اعلام کرده حالا بیان می‌کند که: ما حامی اتحاد 8 نفر اعضای شورا هستیم و به هر دو جریان سیاسی اعلام‌شده هرگاه خواسته‌ای خلاف آنچه بود از شما داشتیم ابتدا به ما تذکر دهید و بعد آن را با مردم در میان بگذارید.

وی تأکید می‌کند: برای ما فرقی نمی‌کند اصلاح‌طلب و یا اصولگرا بلکه هر کس در خدمت‌رسانی به مردم پا را فراتر بگذارد و بخواهد منافع شخصی خود را در نظر بگیرد وی را به مردم معرفی کرده و رسوا می‌کنیم.

اما همایون رهبران استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاسی که پیش‌ازاین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفته بود که به ترکیب شورای پنجم چندان خوش‌بین نیست بار دیگر اظهارات خود را تکرار کرده و می‌گوید: با توجه به این ترکیب و نظر به تضاد راهبردهای جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب در برخی موارد باید منتظر بود و رویکرد این جریانات را در حوزه عملیاتی مشاهده کرد.

وی می‌افزاید: تک‌تک اعضا قائل به این هستند که مسائل شهری نباید از گرایشات سیاسی متأثر شود و در ادبیات خود به‌روشنی بر این موضوع تأکیددارند و اگر به این بلوغ سیاسی برسند که مصالح شهری را قربانی مصالح سیاسی نکنند شورای شهر این دوره کارآمد خواهد بود.

تأثیر لابی‌گری جریانات سیاسی در تصمیمات شورا

این تحلیلگر سیاسی معتقد است که شورای شهر جای این ادبیات نیست اما همچنان تصریح می‌کند: زیاد خوش‌بین نیستم که این افراد بتوانند به‌عنوان یک تیم همدل و منسجم با اولویت‌بندی مسائل شهری مشکلات را برطرف کنند چراکه این جریانات لابی‌ها و عقبه‌هایی دارند که آن‌ها را مدیریت می‌کنند.

وی با تصریح بر اینکه اصولگرا به معنای واقعی پارامترهایی دارد، بیان می‌کند: بخشی از بدنه اصولگرایی بیشتر شعار است و بهتر است به‌جای اصولگرایی ادبیات جدیدی به نام انقلابی جایگزین اطلاق به نیروهای ارزشی شود چراکه ممکن است افرادی با تابلوی اصولگرایی بخواهند نام این حزب را خدشه‌دار کنند اما در عمل جور دیگری باشند و تابلو با شناسنامه حزب سنخیت نداشته باشد.

رهبران می‌افزاید: گرچه در شورای فعلی بسیاری از اعضا مدعی اصولگرایی هستند اما در عمل این‌گونه افراد عمل‌گرا هستند و فضای موجود و منافع شخصی خود را در تصمیم‌گیری‌ها دخیل می‌کنند بنابراین نمی‌توان به ترکیب شورای پنجم خیلی خوش‌بین بود که مصالح شهری را بر منافع حزبی خود ترجیح دهند و باید خانه‌تکانی‌هایی در شورا به‌ویژه درزمینهٔ انتصاب شهردار انجام شود.

تسویه‌حساب درون‌حزبی

وی راه یافتن تسویه‌حساب درون‌حزبی بین اصولگرایان به شورا را تائید و عنوان می‌کند: جریان اصلاح‌طلب در کار تشکیلاتی و شبکه‌ای همواره از اصولگرایان قوی‌تر است و این واقعیت را باید پذیرفت که مهندسی فرهنگی اجتماعی این حزب از اصولگرایان قوی‌تر است.

این استاد دانشگاه یادآور می‌شود: معرفی گزینه برای شهرداری تنها در حد گمانه‌زنی و پیشنهاد بوده اما به‌صورت قطعی بعید است که اعضای شورا به اجماعی دراین‌باره رسیده باشند که البته در انتخاب شهردار باید به‌ناچار هماهنگی‌هایی با نمایندگان شهر و شخصیت‌های مؤثر داشته باشند.

شورای شهر پنجم بروجرد گرچه از حضور شخصیت‌های تحصیل‌کرده و تأثیرگذاری بهره‌مند‌است اما با رویه پیش‌گرفته در تقسیم مناصب بیم تزلزل در انتخاب و سنگینی ترازو به نفع یکی از احزاب می‌رود هرچند تأثیر سه نفر عضو خارج از احزاب سیاسی در این تصمیم‌گیری‌ها را نباید نادیده گرفت که آن‌ها به هر سویی که تمایل پیدا کنند و منافع خود را در آن بیابند همان طرف حزب برتر می‌شود و عملاً موازنه قدرت در شورا با تصاحب مناصب مدیریتی خود را نشان می‌دهد.
 
.................
گزارش از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ )
خریدوفروش "سرقفلی" دست‌فروشی در بروجرد
روزهای بروجرد- 4 هزار دست‌فروش در حالی کف خیابان‌ها و معابر بروجرد درنتیجه بیکاری فزاینده دست‌فروشی می‌کنند که برخی سودجویان سرقفلی برخی مناطق را به نام خود سند زده و هیچ اهرمی قادر به مقابله با آن‌ها نیست.

به گزارش تسنیم، خیابان‌های شهر بروجرد دیگر جای قدم برداشتن و عبور و مرور نیست، از همان سرصبح بساطی‌ها با چندین گونی پر از وسایل مختلف در کنار خیابان‌ها و پیاده‌روهای هسته مرکزی شهر بساط کرده‌اند، از خیابان صفا گرفته تا ابتدای خیابان تختی.

جوانانی که از بیکاری دست‌فروش می‌شوند

تعدد دست‌فروشان در شهر بروجرد دیگر تنها مختص ایام منتهی به سال جدید و شهریورماه برای عرضه لوازم‌التحریر و رخت و لباس مدارس نیست، دست‌فروشی در بروجرد یک معضل اجتماعی است که بسیاری از خانواده‌ها را با عواقب خود همراه ساخته است، جوانانی که برای فرار از بیکاری راهی جز روی آوردن به دست‌فروشی ندارند، خیلی که همت کنند تهش خرید یک وانت با یک بلندگوی گوش‌خراش و چرخیدن در سطح شهر و میوه‌فروشی است.

صد البته که این کارها درآمد پایدار نیست و نمی‌تواند در بلندمدت چاره‌ای برای بیکاری جوانانی باشد که بریده از یافتن کار در کاریابی‌ها و کارخانه‌ها و صنایع رو به دست‌فروشی آورده‌اند، حتماً آن‌ها هم دلشان می‌خواهد با مدارک دانشگاهی که به‌سختی دریافت کرده‌اند کاری "نان‌وآب‌دار" دستشان را بگیرد اما دریغ که این‌چنین خواسته‌ای در بروجرد تنها یک رؤیاست.

آمار دست‌فروشان، بساطی‌ها و وانت‌های پرسروصدای حمل میوه و گاه کفش و لباس به گفته مسئولان این شهر به بیش از 4 هزار نفر رسیده است! انگار دست‌فروشی راحت‌ترین و رایج‌ترین شغلی است که در شهرستان بروجرد یافت می‌شود.

به دست‌فروشان بروجردی که در اصطلاح به آن‌ها مسببان "سد معبر" اطلاق می‌شود باید دست‌فروشان شهرهای دیگری مانند: ملایر، نهاوند و گاه خوزستانی‌ها را هم افزود.


در بساط دست‌فروشان ‌هم همه‌چیز می‌توان یافت، "از شیر مرغ تا جان آدمیزاد" و دیگر لازم نیست برای خرید هر چیزی به مغازه‌ها مراجعه کرد هرچند که برخی مغازه‌داران سودجو نیز از این آب گل‌آلود برای خود ماهی می‌گیرند و چون استقبال شهروندان از کالاهای ارائه‌شده توسط دست‌فروشان بیشتر است قاطی دست‌فروشان جلوی مغازه خود بساط پهن کرده و سد معبر می‌کنند.

بروجرد شهر دست‌فروشان

بروجرد را می‌توان شهر دست‌فروشان نامید، شهری در احاطه دست‌فروشان که هرروز بساطی برای شهرداری درست می‌شود، حالا دیگر مأموران رفع سد معبر شهرداری بروجرد با آن "وانت آبی" رنگشان نیز نمی‌توانند مانع فعالیت دست‌فروشان شوند.

دعواها و زدوخوردها بین مأموران رفع سد معبر شهرداری و دست‌فروشان هرروز حکایت از حادثه‌ای تلخ از مضروب شدن یکی از طرفین و یا هتک حرمت‌های اجتماعی می‌دهد، حادثه‌ای که کمتر از یک ماه پیش در بروجرد برای یک جوان فلفل فروش رخ داد که در آن برای مقابله با مأموران سد معبر اقدام به ریختن فلفل‌های خود کف خیابان کرد و اعتراضات و احساسات عمومی را به  دنبال داشت، گواه این مطلب است.

سودجویی در دست‌فروشی

البته دراین‌بین نباید رد پای سودجویانی که به دست‌فروشی به‌عنوان شغل دوم خود نگاه می‌کنند و با این کار خود سد معبری بزرگ در خیابان‌ها و پیاده‌روها درست کرده‌اند، نادیده گرفت. این افراد نیز با سوءاستفاده از غفلت مدیریت شهری بساطی را بر بساط دست‌فروشان نیازمند پهن می‌کنند تا نانی اضافه‌تر از این شلوغی بازار به خانه ببرند.

مدیران شهری بروجرد نیز در مواجهه با این معضل اجتماعی چیزی جز بیان تأسف و ضعف خود ندارند تا اینکه گناه وجود این‌همه دست‌فروش را گردن کارخانه‌ها ورشکسته و بیکاری جوانان بیندازند. حالا دیگر بر کسی پوشیده نیست که بخش عمده‌ای از این تعداد دست‌فروش همان کارگران بیکار شده از صنایعی است که بارها آوازه آن را شنیده‌ایم، کارگران نساجی، سامان کاشی، کاشی جم، زاگرس خودرو و کارخانه‌ها ریزودرشت دیگری که برای کارگران خود ارمغانی جز بیکاری و دست‌فروشی کنار معابر را نداشته‌اند.

3 تا 4 هزار دست‌فروش کف خیابان‌های بروجرد!

غلام عباس یاراحمدی سرپرست شهرداری بروجرد مشکل و معضل سد معبر را یکی از دغدغه‌های شهرداری و شورای شهر دانسته و در این خصوص می‌گوید: در حال حاضر سه تا چهار هزار دست‌فروش از بساطی تا ماشین‌های حمل میوه در سطح معابر و خیابان‌های این شهر ایجاد سد معبر کرده‌اند.

وی می‌افزاید: بار مقابله با این معضل سد معبر را به  دوش شهرداری انداخته‌اند درحالی‌که شهرداری به‌تنهایی توان مقابله با این معضل اجتماعی را ندارد و نیازمند حمایت از مأموران رفع سد معبر است که متأسفانه از سوی نهادهای متولی همچون نیروی انتظامی هیچ‌گونه کمکی نمی‌شود.

شهردار بروجرد ایجاد بازارچه‌های محلی در هشت نقطه از سطح شهر را از راهکارهای شهرداری برای مقابله با این معضل ذکر کرده و عنوان می‌کند: در حال حاضر دست‌فروشان برای انتقال به این اماکن مقاومت می‌کنند و برای رفع این مشکل باید شهرداری با کمک نیروی انتظامی و دادستانی مشکل سد معبر را از داخل شهر جمع کنند.

خریدوفروش "سرقفلی" دست‌فروشی در بروجرد

البته این معضل در بروجرد به‌صورت دادن رشوه‌هایی نیز تبدیل‌شده به این صورت که برخی دست‌فروشانی که عمدتاً از طوایف متأسفانه بدنام اطراف هستند با دادن مبالغی پول به مأموران سد معبر در برخی مناطق شهر سرقفلی برای خود ایجاد کرده‌اند که حتی نیروی انتظامی نیز به دلیل چتر حمایتی ایجادشده توسط مأموران سد معبر قادر به مقابله با آن‌ها نیست.

علیرضا دلیری فرمانده انتظامی بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم بابیان اینکه شهرداری بروجرد 110 میلیون تومان به نیروی انتظامی بابت حق‌الزحمه کارکنان این نهاد بدهکار است، می‌گوید: نیروی انتظامی وظیفه قانونی در زمینهٔ برخورد با سد معبر و حمایت از نیروهای رفع سد معبر ندارد مگر اینکه شهرداری در قالب قراردادی تعدادی از کارکنان نیروی انتظامی را در ساعت استراحت خود برای این کار به خدمت گیرد که در این صورت موظف است طبق قرارداد حق‌الزحمه آن‌ها را بپردازد.

وی می‌افزاید: نیروی انتظامی نیروی مازاد ندارد که در خدمت شهرداری قرار دهد که با برخی طوایف بدنام درگیر شوند و حتی آن‌ها را ضرب‌وجرح کنند آن‌هم برای دریافت مبالغ اندکی که شهرداری می‌دهد که آن را هم نمی‌دهند و خلف وعده می‌کند.

کم کاری شهرداری

فرمانده انتظامی بروجرد بابیان اینکه شهرداری بروجرد یک لشکر نیرو دارد ادامه می‌دهد: اخیراً برای اینکه کمکی به مدیرعامل میادین میوه و تره‌بار کنیم نیروهایی به آن‌ها داده‌ شده و چهارراه معلم را از وجود دست‌فروشان پاک‌سازی کرده‌ایم اما در رابطه با رفع سد معبر قرار بر این شد قراردادی با ما منعقد کنند تا کارکنان نیروی انتظامی برای مقابله با سد معبر اعزام شوند و روزانه به آن‌ها دستمزد داده شود.

وی تصریح می‌کند: در صورت وقوع هرگونه درگیری در حضور نیروی انتظامی که ضابط دادگستری است صورت‌جلسه شده و متخلفان به دادگستری معرفی می‌شوند اما در صورت عدم حضور نیروهای انتظامی باید متخلفین به کلانتری منتقل‌شده و پس‌ازآن پرونده شاکی و متشاکی برای آن‌ها تشکیل شود.

دلیری اعتقاد دارد که در بروجرد نیروی انتظامی می‌تواند به‌عنوان اهرمی بازدارنده با این معضل اجتماعی برخورد کند چراکه می‌دانند اگر تعرضی هرچند کوچک به سرباز نیروی انتظامی ‌شود متخلفان زندانی خواهند شد منتها شهرداری برای این کار هزینه نمی‌کند.

تبعیض شهرداری در برخورد با دست فروشان

وی به‌صراحت می‌گوید: شهرداری هم پولدار است و هم می‌تواند هزینه این کار را پرداخت کند اما وقتی یک مسیر را به‌صورت رندوم پاک‌سازی می‌کنند و باکسی که به هر عنوان یا پولی داده یا از آن می‌ترسند کاری ندارند و با دست‌فروش مستضعف برخورد می‌کنند این امر سبب دلسردی کارکنان نیروی انتظامی برای مشارکت در این امور می‌شود.

دلیری تأکید می‌کند که در صورت پرداخت حق‌الزحمه کارکنان نیروی انتظامی باکمال میل حاضر به همکاری با آن‌ها است.

بنابراین مشخص می‌شود دست‌فروشی در شهری همچون بروجرد تنها یک معضل در زشت کردن ویترین شهری نیست که لایه‌های زیرپوست آن سبب ایجاد تشنج در مدیریت شهری و برخورد با این پدیده شده چراکه مأموران سد معبر نیز اهرم فشاری در مقابله با این معضل ندارند و تکلیف مقابله با دست‌فروش واقعی و افراد سوءاستفاده‌گر را نمی‌دانند.

حالا بماند که برخی دست‌فروشان سوءاستفاده گرچه مبالغی را به‌عنوان باج به مأموران مقابله با سد معبر می‌دهند تا سبیل آن‌ها را چرب کنند و مانع از جمع‌کردن بساط آن‌ها شوند و این کاملاً مصداق این است که برخی مناطق در خیابان‌ها و معابر مختلف بروجرد به نام برخی افراد ذی‌نفوذ سند خورده است(!!!) و چرا شهرداری همت نمی‌کند با این افراد معلوم‌الحال برخورد کند معمایی است که برای ما هنوز روشن نشده است.

............
گزارش: الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.