۰۶ مهر ۱۳۹۵   ۰۰:۰۴    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
کورانی فر: ایجاد راه دسترسی پل قلعه حاتم بروجرد برای جذب گردشگران ضروری است
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: ایجاد راه دسترسی پل قلعه حاتم بروجرد و احیا و مرمت این اثر تاریخی برای جذب گردشگران ضروری است.

به گزارش ایرنا علی کورانی فر در بازدید از پل تاریخی قلعه حاتم بروجرد افزود: تاریخی و زیبا بودن این پل چشم هر بیننده ای را خیره می کند و می تواند در توسعه صنعت گردشگری شهرستان بروجرد تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر لزوم احیای پل قلعه حاتم با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: راه دسترسی این پل بدون آسیب رساندن به طبیعت زیبای منطقه باید مناسب سازی شود.
سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: برای نگهداری از این پل تاریخی با استاندار لرستان رایزنی می شود.

وی یادآور شد: پل تاریخی قلعه حاتم یک سازه مهندسی انتقال آب با قدمت حدود 130 سال است و با توجه به موقعیت جغرافیایی خوب و سرسبز می تواند در جذب گردشگران مفید باشد.

کورانی فر مرمت و تکمیل خطوط اصلی، ساماندهی و بهسازی راه دسترسی، محوطه سازی و آزادسازی حریم این پل را ضروری خواند و گفت: احداث یک پل دسترسی محلی برای تردد کشاورزان، باغداران و گردشگران در جوار این سازه با هدف جلوگیری از تخریب و از بین رفتن سازه لازم است.

وی افزود: یک فضای توقفگاهی باید با فاصله مناسب از این سازه احداث شود.

پل تاریخی قلعه حاتم یکی از آثار ارزشمند تاریخی و مهندسی شهرستان بروجرد است که در تاریخ دوم آبان ماه 1378 با شماره 2438 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این پل در شمال غربی شهر بروجرد نزدیک روستای قلعه حاتم بر روی رودخانه کوچکی بنا شده و ظاهرا از ساخته های اوایل دوره قاجاریه است.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ )
جشن روز ملی سینما در بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- جشن سینما عصر دوشنبه به مناسبت روز ملی سینما در مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب بروجرد برگزار شد.

به گزارش ایرنا مسئول انجمن سینمای جوان بروجرد در این جشن گفت: بیان مسایل و مشکلات اجتماعی از رسالت های هنر است و سینما می تواند تاثیر مهمی در تفکر اجتماعی مردم و رفع بسیاری از مشکلات داشته باشد.

اکبر حدادی با بیان اینکه سینما اثرگذاری زیادی در حوزه های مختلف دارد، افزود: با زبان سینما می توان بسیاری از واقعیت های روز جامعه را به تصویر کشید.
جشن روز ملی سینما در بروجرد
وی با ادای احترام به درگذشتگان سینمای ایران و عباس کیارستمی کارگردان برجسته کشور اظهار کرد: کیارستمی با سال ها تلاش و اصرار توانست سبک فیلمسازی و زبان سینمایی خود را در دنیا تفهیم کند.

وی کیارستمی را گوهری بی بدیل در سینمای کشور دانست و افزود: سبک فیلمسازی کیارستمی به گونه ای در ستایش زندگی بود و در پایان فیلم های وی امید به زندگی دیده می شد.
 
جشن روز ملی سینما در بروجرد 
پخش چند نماهنگ از ساخته های انجمن سینمای جوان بروجرد، پخش فیلم کوتاه جاده فرعی ساخته محمد نصیری که در سی امین جشنواره فیلم کوتاه تهران برتر شناخته شد و پخش نماهنگی از هنرمندان سینما و تئاتر کشور که در سال 95 درگذشته اند به ویژه عباس کیارستمی از دیگر بخش های این جشن بود.

همچنین به مناسبت همزمانی سی امین سالگرد گشایش انجمن سینمای جوان در بروجرد با جشن ملی سینما از ناصر بهنوا رئیس انجمن سینمای جوان در سال های 65 تا 72 و رضا میرزایی رئیس انجمن در سال های 72 تا 94، تجلیل به عمل آمد.
جشن روز ملی سینما در بروجرد
پخش فیلم مستند نگاتیو با موضوع بیان خاطرات شهروندان بروجرد از سینماهای شهرستان در قدیم و پخش نماهنگی از عکس های سامان آفریدند هنرمند عکاس انجمن سینمای جوان بروجرد از دیگر بخش های این جشن بود.

به مناسبت روز ملی سینما بلیت تنها سینمای بروجرد نیم بها شد. 
 
جشن روز ملی سینما در بروجرد 
عکس از فرهاد داودوندی
 
آخرين بروز رساني ( ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: پای رفتن یکی از مدیران خاطی ادارات بروجرد ایستاده‌ام
روزهای بروجرد- نماينده خستگی ناپذیر بروجرد در روزهای تعطیلی مجلس هم دست از تلاش برنداشته و پی گیر حل مسایل و مشکلات مردم بروجرد است.

به گزارش "شهر ایما" عباس گودرزی در ادامه دیدارهای مردمی اش این بار در شب عید قربان به دیدار اهالی اشترینان رفت و به سؤالات مردم اين بخش پاسخ داد.

جلسه ای که بدون حاشیه نبود و برخی سوالات تکراری البته پاسخ های جدیدی داشت که در ادامه آن را می خوانید.

چرا شما با آقای بروجردی تعامل نمی کنید؟

من قبلا هم گفته ام كه بر سر حقوق مردم با هر كسی تعامل خواهم داشت، اما من از شما می پرسم بحث حضور قرارگاه خاتم که فقط پل های غیرهمسطحش به بروجرد رسید و یا انتخاب فرماندار و ... مگر پيگيری حق مردم نبود؟ پس چرا در این موارد حتی یک نفر هم صدای مرا تقویت نکرد؟!

مردم اشترینان از نظر آب در مضیقه هستند و متولی غیربومی آن هم کشاورزان را جریمه کرده و متاسفانه عزل هم نمی شود! چرا شما کاری نمی کنید؟

گودرزی پس از ارتباط تلفنی با مسئول مربوطه گفت: صحبت ایشان در مورد حفر غير مجاز چاه و جرايم بازدارنده كاملا منطقی است و ما بدون دلیل نمی توانیم با مدیری برخورد کنیم. مدیری که کارش را درست انجام دهد فرقی نمی کند بومی باشد یا غیر بومی. البته مدیر نباید به خاطر وابستگی های سیاسی، حاشیه امنیت داشته باشد. این را هم بگویم که ما در بروجرد مدير خاطی هم داریم و من پای رفتن یکی از آن ها ایستاده ام، حتی معاون وزیر هم گفت اجازه دهید تا در یک جلسه مشترک مشکل حل شود اما از نظر من مدیری که از بیت المال و تمام ظرفیت اداره اش برای انتخابات استفاده کند لیاقت مدیریت ندارد و باید برود.

چرا با وجود قدمت طولانی اشترینان این بخش در تقسیمات کشوری ارتقایی ندارد؟

مشکل باید اساسی حل شود! مگر در حال حاضر بروجرد فرمانداری ویژه نیست پس چرا اتفاق خوبی برای این شهرستان نمی افتد؟ ما بايد به دنبال احقاق حق تمام شهرستان باشيم،  اگر فرمانداری ویژه مستقل و به معنای واقعی محقق شود آنوقت در تقسیم بودجه و مسایل مرتبط هم،  حق اشترینان پایمال نخواهد شد.

چرا برای اشترینان که از ابتدایی ترین امکانات درمانی هم محروم است کاری نمی شود؟

همه ما می دانیم که سالیان درازی است که برای بهداشت و درمان بروجرد و اشترینان کار خاصی نشده و با علم به این موضوع ، بیشترین تمرکز من در این مدت کوتاه نمایندگی بر روی همین مشکلات بوده است  از سفر استاندار و وزیر راه و شهرسازی گرفته تا جلسات متعدد با وزیربهداشت  و معاونانش که البته امیدواری فراوانی را ایجاد کرده است.

گزيده سخنان ديگر گودرزی:

  • مردم بايد مطالبه گر باشند و از نماينده در مورد مشكلاتشان سوال كنند.
  • دلم از کاری که در زاگرس خودرو در حال انجام است، روشن نیست و به همین دلیل بنده برای کار در این شرکت به کسی نامه نمی دهم. ( با خنده می‌گوید : من امیدوارم برای اینکه روی عباس گودرزی را هم کم کرده باشند این کارخانه را احیا کنند تا چند نفر سر کار بروند)
  • آنچه كه جامعه ما را بيچاره كرده، دخالت بی جای والیان مجازی  و معاملات کثیف برخی از مدیران است، اما تردید نکنید که بنده هرگز وارد این بازی های کثیف نخواهم شد.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ )
آیین استقبال و تشییع پیکر شهید گمنام در بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- پیکر یک شهید گمنام روز یکشنبه همزمان با روز عرفه بر روی دستان مردم ولایتمدار و شهید پرور بروجرد تشییع شد.

به گزارش ایرنا در این آیین معنوی که جمعی از مردم و مسئولان بروجرد حضور داشتند، پیکر شهید گمنام در فضایی آکنده از اندوه و ماتم از میدان قیام تا مسجد امام خمینی(ره) این شهر تشییع شد.

در این آیین معنوی که امام جمعه، فرماندار، کسبه، بازاریان، قشرهای مختلف مردم، روحانیون و خانواده شهدای منا حضور داشتند بار دیگر با شهدا و امام شهدا تجدید بیعت شد.

در این آیین معنوی که با مارش نظامی همراه بود مردم ولایتمدار و شهید پرور با نوحه خوانی، یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

سرهنگ مجید سوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: 114 شهید گمنام تازه تفحص شده روز عرفه در جای جای کشور تشییع و آئین های هماهنگی با حضور پیکرهای مطهر آن ها برگزار می شود.

وی افزود: از این تعداد شهید گمنام که به کشور بازگشته اند سهم استان لرستان 2 شهید است که در شهرهای خرم آباد و بروجرد با حضور قشرهای مختلف مردم تشییع شدند.

پیکر این شهید گمنام بعد از برگزاری یادواره شهدای منا و دعای عرفه در بروجرد برای شناسایی و خاکسپاری به تهران منتقل می شود.

شهرستان بروجرد افتخار میزبانی هفت شهید گمنام را دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ )
شاهکاری دیگر از شورای ناکارآمد!

روزهای بروجرد- شورای شهر بروجرد نام خیابان بهار -حد فاصل میدان بهار تا چهار راه معلم- را به بلوار "شورا" تغییر داد.

مشخص نیست اعضای شورای شهر بروجرد چگونه به این نتیجه رسیده‌اند که نام یکی از خاطره انگیزترین خیابان‌های بروجرد را به نام خود تغییر دهند؟

احتمالا اعضای شورای ناکارآمد تصور کرده‌اند چون جلسات این شورا در این خیابان تشکیل می شود حق دارند نام یکی از اصیل ترین خیابان های بروجرد را به نام خود کنند.

 "شر" شورای شهر بروجرد از خیرش بیشتر است، پس ضروری است اگر نمی توانند باری از مشکلات مردم بردارند خاطرات آنان را نیز مورد هجوم بی تدبیری خود قرار ندهند.

 

خیابان بهار

 

آخرين بروز رساني ( ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ )
آقای بروجردی! از سیمای بروجرد بگذر، فوتبال‌ها را نمی توانیم ببینیم!

روزهای بروجرد- یکی از همراهان عزیز "روزهای بروجرد" در یادداشتی از علاءالدین بروجردی که مدعی پیگیری و افتتاح سیمای بروجرد است درخواست کرده حداقل کاری کند که مانند باقی شهرهای ایران، بروجردی‌ها نیز مسابقات فوتبال را پخش زنده تماشا کنند.

متن این یادداشت بدین شرح است:

سلام آقای علاءالدین بروجردی

نمی دانم به ورزش علاقمند هستید؟ یا فرزندانتان پیگیر دیدن مسابقات ورزشی از شبکه سه و ورزش هستند یا نه؟ اما محض اطلاع به جنابعالی و دیگر مسئولان به عرض می‌رساند چند ماهی است که دیدن مسابقات فوتبال خارجی برای من جوان که علاقمند به فوتبال هستم رویا شده است!!

حتما می دانید هزینه پخش مسابقات از جیب بنده و امثال من پرداخت می شود و دیدن آن چیزی که هزینه‌اش را می‌دهم حق قانونی و شرعی بنده است.

به یاد دارم در شب آخر تبلیغات مجلس شورای اسلامی دوستان خود را در صدا و سیمای مرکز خرم آباد فرا خواندید تا با تبلیغات فراوان "سیمای بروجرد" را افتتاح کنید که ظاهرا هم کردید...

راستش من پیگیر سیمای بروجرد نیستم اما از شما می پرسم: شمایی که با قدرت و نفوذ خودتان در شب آخر تبلیغات و به گفته خودتان " سیمای بروجرد"  را افتتاح کردید حال و احوالش چطور است؟!

راستش درخواستی از شما دارم.

می توانید بار دیگر مسئولان صدا و سیما را این بار نه در روزهای تبلیغات مجلس بلکه در یک روز معمولی به بروجرد بیاورید و مشکل پخش مسابقات زنده ورزشی را در بروجرد حل کنید؟

من در خانواده‌ای سنتی زندگی می کنم پدر و مادر و همچنین خودم تمایلی به استفاده از ماهواره نداریم فقط حق‌مان را از صدا و سیما می خواهیم، می‌شود شما که دارای نفوذ فراوان هستید این حق معمولی را به موکلان خود برگردانید؟

"سیمای تبلیغاتی بروجرد" تنها به درد زمان تبلیغات می‌خورد باشد قبول؛ اما دیدن برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران حق بروجرد‌ی‌ها نیست؟!

" از طلا گشتن پشیمان گشته ایم  مرحمت فرموده ما را مس کنید " 

 

آخرين بروز رساني ( ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ )
10 کیلو و250 گرم هروئین در بروجرد کشف شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: 10 کیلو و 250 گرم مواد مخدر از نوع هروئین از یک دستگاه خاور در محور اراک - بروجرد کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران افزود: این کامیون از تهران به سمت خرم آباد در حرکت بود که با هوشیاری ماموران نیروی انتظامی و اداره اطلاعات در محور اراک - بروجرد در نزدیکی روستای دهشیخان بروجرد توقیف شد.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: در بازرسی از این خودرو 10 کیلو و 250 گرم هروئین که به شکل ماهرانه ای در زیر زاپاس و شاسی خودرو جاسازی شده بود، کشف شد.
وی اظهار کرد: راننده خودروی خاور دستگیر و همراه با مواد مخدر کشف شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ )
اعضای کمیسیون های شورای شهر بروجرد مشخص شدند
روزهای بروجرد- انتخابات اعضای کمیسیون های شورای اسلامی شهر بروجرد روز شنبه با حضور 12 تن از 13 عضو شورای اسلامی شهر بروجرد برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: در این انتخابات عباس شمس الدینی به عنوان رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و خدمات شهری، پروین صادقی نژاد به عنوان رئیس کمیسیون مالی و اشرف چگنی به عنوان رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند.

محمد رضا معظمی گودرزی افزود: حجت الاسلام احمد گودرزی در این انتخابات به عنوان رئیس کمیسیون نظارت، ناصر مرادی به عنوان رئیس کمیسیون فنی تخصصی و منا شمسه به عنوان رئیس کمیسیون حقوق، فرهنگی و اجتماعی انتخاب شدند.

وی اظهار کرد: در این انتخابات منوچهر درویش بیابانی به عنوان عضو کمیسیون ماده 100 و عباس شمس الدینی به عنوان عضو کمیسیون تجدید نظر ماده 100 انتخاب شدند.

انتخابات اعضای کمیسیون های شورای اسلامی شهر بروجرد قرار بود 18 شهریورماه برگزار شود که به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای شورای شهر برگزار نشد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ )
طرح کارت پارک در بروجرد آغاز شد
روزهای بروجرد- طرح کارت پارک بروجرد روز جمعه در آیینی با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا رئیس پلیس راهور بروجرد در این آیین نصب کارت پارک را موجب تقسیم عادلانه فضای پارک خودروها بین شهروندان دانست و افزود: تمامی استفاده کنندگان از وسایل نقلیه حق استفاده از پارک حاشیه ای معابر را دارند و اگر تقسیم عادلانه ای در این زمینه صورت نگیرد، حق شهروندان ضایع می شود.

سرگرد علی ابراهیمی جلوگیری از سرگردانی رانندگان در هسته مرکزی شهر برای پارک کردن را از مزایای طرح کارت پارک در بروجرد دانست و گفت: امید است با اجرای این طرح استفاده مردم از ناوگان عمومی بیشتر شود.

وی افزود: با احرای طرح کارت پارک، شهروندانی که برای مدت کوتاه نیازمند توقف در کنار خیابان هستند با پرداخت مبلغی اندک می توانند در مکانی امن توقف کنند که در این صورت کمتر شاهد درگیری مردم با پلیس خواهیم بود.

رئیس پلیس راهور بروجرد گفت: توقف های لحظه ای و پارک دوبله در هسته مرکزی شهر به دلیل کم عرض بودن معابر، زیاد است که این موضوع در ساعات اوج ترافیک باعث ایجاد گره ترافیکی و کشیده شدن ترافیک به خیابان های اطراف می شود.

وی تسهیل در عبور و مرور شهروندان را از دیگر مزایای طرح کارت پارک عنوان کرد و افزود: کسبه، پزشکان و ساکنان هسته مرکزی شهر معمولا خودروهای خود را به صورت رایگان از صبح تا شب در خیابان ها پارک می کنند که با اجرای این طرح باید مبلغ بالایی پرداخت نمایند.

سرگرد ابراهیمی با تقدیر از اطلاع رسانی این طرح توسط رسانه ها اظهار کرد: از 2 سال قبل پلیس راهور فرماندهی انتظامی بروجرد با همکاری شورای ترافیک و شورای شهر سه طرح کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را برای حل مشکل ترافیک بروجرد برنامه ریزی کرد.

وی طرح بلند مدت درنظر گرفته شده برای بروجرد را احداث پارکینگ های طبقاتی دانست و گفت: این طرح چشم انداز 10 ساله دارد و زمان بر است.

رئیس پلیس راهور بروجرد طرح میان مدت ترافیکی این شهر را طرح ترافیک عنوان کرد و افزود: امید است این طرح در ماه های آینده اجرا شود زیرا نیاز شهر بروجرد است.

وی طرح کارت پارک را طرح کوتاه مدت ترافیکی بروجرد اعلام کرد و گفت: طرح کارت پارک توسط شورای ترافیک، شورای شهر و پلیس راهور بروجرد و با پشتیبانی فرماندهی انتظامی شهرستان در مرحله نخست در خیابان های دارای ترافیک مانند شهدا و صفا اجرا شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه طرح کارت پارک برای نخستین بار در استان لرستان اجرا می شود، از کارکنان این طرح درخواست می شود با مردم به گونه ای برخورد کنند که موجبات رضایت آنها فراهم شود.

وی با بیان اینکه طرح کارت پارک در روزهای تعطیل اجرا نمی شود، اظهار کرد: اجباری در گرفتن کارت پارک نیست ولی کسانی که این کارت را ندارند نمی توانند در محدوده اجرای طرح خودروی خود را پارک کنند.

در حاشیه آیین آغاز طرح کارت پارک، سه کارت به سه تن از شهروندان اهدا شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ )
نمازگزاران بروجرد جنایات آل سعود در منا را محکوم کردند
روزهای بروجرد- همزمان با سالروز کشته شدن حجاج بی گناه و گرامیداشت شهدای منا، نمازگزاران بروجرد روز جمعه با پیمودن مسیر مصلی نماز جمعه تا میدان قیام این شهرستان جنایات خصمانه رژیم دیکتاتور آل سعود و آل خلیفه را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا مردم مومن و ولایتمدار بروجرد با حضور گسترده و پرشور، نفرت و انزجار خود را از اقدامات غیر انسانی و ضد حقوق بشری اعلام کردند و شعار مرگ بر آل سعود و مرگ بر آمریکا سر دادند.

نمازگزاران بروجرد با در دست داشتن پلاکاردهایی بر بی کفایتی عربستان در اداره امور حج تاکید و از مردم مظلوم بحرین، عراق، سوریه و یمن اعلام حمایت کردند.
در این راهپیمایی خانواده شهدا و برخی خانواده شهدای منا در بروجرد نیز حضور داشتند.

در فاجعه رمی جمرات در منا همزمان با عید قربان سال گذشته، 464 زائر ایرانی جان خود را از دست دادند که 32 تن از آنها از استان لرستان و 13 تن از شهرستان بروجرد بودند.

آیین بزرگداشت شهدای منا از ساعت 10 و 30 دقیقه روز یکشنبه 21 شهریورماه در مسجد امام خمینی(ره) بروجرد برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: متاسفانه کارهای غیر کارشناسی زیادی در اماکن مذهبی بروجرد انجام شده است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت:عباس گودرزی متاسفانه در سالهای اخیر کارهای غیر کارشناسی زیادی در اماکن  مذهبی بروجرد انجام شده که از آن جمله می توان به امامزاده جعفر اشاره کرد.

عباس گودرزی در گفتگو با روزهای بروجرد افزود: برخی از مدیران در بروجرد اولویتشان اهداف درون سازمانی  نیست و تنها با سیاسی کاری پیش می روند که دود آن به چشم مردم می رود.
 
وی تصریح کرد: مشخصا این افراد از سوی صاحبان قدرت و ثروت حمایت می شوند.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ )
یوسفی: شهرداری بروجرد با کمبود منابع مالی مواجه است
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: پرداخت نکردن به‌موقع عوارض در درازمدت سبب رکود در اقدامات عمرانی و بروز مشکل در پرداخت به‌موقع حقوق کارکنان این نهاد می‌شود.

به گزارش تسنیم، منوچهر یوسفی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: شهرداری بروجرد در سه سال گذشته به‌رغم وجود مشکلات عدیده ازجمله مضیقه‌های شدید مالی، در انجام امور عمرانی و خدماتی شهر کوتاهی نکرده و با سختی‌ها و مشقات فراوان و استفاده از همه امکانات موجود موفق به اجرای پروژه‌های عمرانی قابل‌قبول و درخور توجهی شده است.

وی با اشاره به کمبود منابع مالی شهرداری بروجرد و بحران مالی در این نهاد خدماتی عنوان کرد: شهروندان در برابر شهرداری واجد حقوق و تکالیفی هستند که ازجمله حقوقی که بر عهده شهروندان است پرداخت به‌موقع  انواع عوارض و جرائم شهرداری است.

شهردار بروجرد بابیان اینکه عدم پرداخت به‌موقع عوارض از سوی شهروندان ارائه خدمات توسط شهرداری را با مشکل مواجه می‌کند، افزود: پرداخت نکردن به‌موقع عوارض در درازمدت سبب رکود در اقدامات عمرانی و بروز مشکل در پرداخت به‌موقع حقوق کارکنان این نهاد خواهد شد.

وی با تصریح بر اینکه شهرداری بروجرد به تعداد همه واحدهای مسکونی و تجاری از شهروندان خود طلبکار است، بیان کرد: انتظار می‌رود همه شهروندان خود را موظف و متعهد به پرداخت عوارض بدانند تا شهرداری بتواند با پرداخت حقوق کارکنان و تسویه دیون خود  در انجام وظایف قانونی موفقیت بیشتری را کسب کند.

یوسفی به راه‌های قانونی وصول مطالبات شهرداری اشاره کرد و گفت: قانون‌گذار برای وصول مطالبات شهرداری از شهروندان وسایل و ابزار قانونی را ازجمله تخریب، تعطیل،  قطع برق و گاز ،صدور اجرائیه و مواردی ازاین‌دست را در نظر گرفته است حال‌آنکه شهرداری بروجرد تلاش می‌کند از کمترین  ابزار قهرآمیز برای وصول مطالبات خود استفاده کند تا شهروندان از آسودگی خاطر برخوردار باشند.

وی خاطرنشان کرد: روند رکود حاکم بر اقتصاد، سبب تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری شده است بنابراین شهروندان باید با مراجعه به شهرداری‌های مناطق یک و دو شهرستان بروجرد در پرداخت انواع عوارض و جرائم متعلق به مستغلات و مایملک خود شهرداری را در ارائه خدمات بهتر و بیشتر یاری کنند تا شهرداری ناگزیر به استفاده از ابزارهای قانونی نشود.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ )
اخراج 200 کارگر نساجی بروجرد از ابتدای مهرماه صحت ندارد
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اخراج تعدادی از کارگران نساجی بروجرد گفت: اخراج 200 تن از کارگران این کارخانه از ابتدای مهرماه امسال صحت ندارد.

کامران فرشید در گفت و گو با ایرنا افزود: تلاش مجموعه مدیریت شهرستان بروجرد بازگشت به کار 483 کارگر نساجی است که از ابتدای امسال لغو قرارداد شده اند و تاکنون هیچ بحثی مبنی بر اخراج 200 کارگر دیگر این واحد تولیدی مطرح نبوده است.

وی افزود: تلاش بر این است 483 کارگر اخراج شده نساجی طبق اعلام کارخانه ابتدای مهرماه بازگشت به کار شوند.

به گزارش ایرنا چند روزی است که در شبکه های مجازی بحث اخراج 200 کارگر نساجی بروجرد از ابتدای مهرماه مطرح شده که این موضوع باعث نگرانی کارگران مشغول به کار این واحد تولیدی شده است.

نساجی بروجرد ابتدای سال جاری به دلیل نبود سرمایه در گردش برای تهیه مواد اولیه 483 تن از کارگران خود را لغو قرارداد کرد.

کارخانه نساجی بروجرد در حال حاضر با حدود 500 کارگر به صورت نیمه فعال مشغول کار است.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ )
بروجرد میزبان یک شهید گمنام در روز عرفه
روزهای بروجرد- فرمانده سپاه بروجرد گفت: شهرستان بروجرد روز عرفه میزبان یک شهید گمنام تازه تفحص شده است که پس از برگزاری مراسم تشییع برای خاک‌سپاری به تهران منتقل می‌شود.

به گزارش تسنیم، سرهنگ مجید سوری در نشست هماهنگی آیین بزرگداشت شهدای منا اظهار داشت: 114 شهید گمنام تازه تفحص شده روز عرفه در جای‌جای کشور تشییع می‌شوند و آئین‌های هماهنگی با حضور پیکرهای مطهر آن‌ها برگزار می‌شود.

وی افزود: از این تعداد شهید گمنام که به کشور بازگشته‌اند سهم استان لرستان دو شهید است که در شهرهای خرم‌آباد و بروجرد با حضور اقشار مختلف مردم تشییع می‌شوند.

فرمانده سپاه بروجرد با اشاره به تقارن تشییع این شهدای گمنام با برگزاری مراسم نخستین سالگرد شهدای فاجعه منا عنوان کرد: ضرورت دارد به‌منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدای منا و آئین بزرگداشت شهدای گمنام مراسمی درخور شأن آن‌ها و باشکوه برگزارشده و از تمامی امکانات لازم در این راستا استفاده شود.

وی بابیان اینکه آئین استقبال از پیکر شهید گمنام روز یکشنبه ساعت 9 و 30 دقیقه صبح در میدان قیام بروجرد برگزار و به سمت مسجد امام(ره) تشییع می‌شود، خاطرنشان کرد: پیکر مطهر این شهید گمنام تا پایان برگزاری آئین بزرگداشت شهدای منا و دعای عرفه در مسجد امام(ره) باقی خواهد ماند و مردم می‌توانند در کنار پیکر این شهید به سوگواری و مناجات بپردازند و پس‌ازآن برای خاک‌سپاری و انجام مراسمی مشابه به تهران منتقل می‌شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ )
واژگونی خودرو در گلدشت یک کشته و یک مصدوم برجا گذاشت
روزهای بروجرد- عصر سه شنبه واژگونی یک دستگاه خودروی سمند در محور بروجرد - گلدشت یک کشته و یک مصدوم بر جا گذاشت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: راننده این خودرو که یک مرد بود در دم فوت کرد و همسر وی به شدت مصدوم شد که توسط ماموران اورژانس به بیمارستان منتقل گردید.

کولیایی از رانندگان خواست در صورت تردد در محور گلدشت به دلیل کوهستانی بودن و عرض کم این محور سرعت مجاز را رعایت کنند.

محور گلدشت بروجرد از جاده های سرسبز و گردشگری این شهرستان است که مسافران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

عرض کم این محور همراه با پیچ و خم زیاد و بی احتیاطی رانندگان حوادث ناگواری را در این محور رقم می زند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ )
سفره‎خانه‎های غیرمجاز شهرستان بروجرد تخریب شدند
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: چهار سفره‎خانه غیرمجاز در منطقه گردشگری ونایی بروجرد تخریب شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران، افزود: این سفره‎خانه‌ها با حکم قضایی تخریب شدند.

وی اظهار کرد: 28 سفره‎خانه و آلاچیق منطقه گردشگری دربند ونایی در مسیر رودخانه، راه و منابع طبیعی هستند که طبق دستور دادستان باید تخریب شوند.

فرمانده انتظامی بروجرد تصریح کرد: همچنین یک واحد مسکونی در یکی از محلات بروجرد به علت تهیه و توزیع مواد مخدر پلمپ شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ )
پیاده روی بیماران خاص در بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- حدود 150 تن از بیماران خاص شهرستان بروجرد عصر دوشنبه از میدان کوهنورد تا گلدشت بروجرد را پیاده روی کردند.

به گزارش ایرنا در این پیاده روی بیماران خاص، مسئولان و جمعی از ورزشکاران و شهروندان بروجردی حدود 2 کیلومتر پیاده روی کردند.

شرکت کنندگان در این پیاده روی با در دست داشتن پلاکاردهایی بر نقش ورزش در سلامت جامعه و جوانان و کاهش بیماری ها تاکید داشتند.

مسئول انجمن بیماران خاص شهرستان بروجرد هدف از انجام این پیاده روی را ترویج فرهنگ ورزش، نقش ورزش در سلامت افراد جامعه و کنترل بیماری ها در بین شهروندان به ویژه بیماران خاص دانست و گفت: بیماران سرطانی، ام اس، دیابتی، تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی و پیوندی جزو بیماران خاص هستند و با توجه به هزینه های سنگین درمان نیازمند حمایت مالی مسئولان و خیران می باشند.

فاطمه یاراحمدی ایرنا افزود: 456 بیمار خاص در بروجرد به ام اس، 35 تن به بیماری هموفیلی، 38 تن به بیماری تالاسمی، حدود 900 تن به بیماری سرطان مبتلا هستند و 120 تن دیالیزی، 70 تن بیمار پیوندی و چهار هزار تن بیمار دیابتی در این شهرستان وجود دارد.

وی اظهار کرد: دیابت، سرطان و ام اس از بین بیماری های خاص به ترتیب بیشترین آمارها و شیوع را در جامعه به خود اختصاص داده اند.
یاراحمدی خواستار کمک خیران و مسئولان به انجمن بیماری های خاص بروجرد شد و گفت: متاسفانه بیماران خاص بروجرد به دلیل نبود اعتبارات مالی از این انجمن راضی نیستند.

وی افزود: کمبود پزشک، نبود فضای درمانی مناسب، نداشتن تجهیزات پزشکی کافی، کمبود تخت دیالیز و تامین دارو از مشکلات اصلی بیماران خاص بروجرد است که امیدواریم با حمایت مسئولان، مردم و خیران گام هایی در جهت رفع مشکلات این بیماران برداشته شود.

به گزارش ایرنا در این پیاده روی برگه های حمایت از انجمن بیماران خاص در بین شرکت کنندگان توزیع و با انجاام قرعه به تعدادی از افراد جوایزی اهدا شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ )
نساجی بروجرد تاکنون نامه ای مبنی بر بازگشت به کار نکردن کارگران ارائه نداده است
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: کارخانه نساجی بروجرد تاکنون هیچ نامه ای مبنی بر بازگشت به کار نکردن کارگران این واحد تولیدی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه نداده است.

کامران فرشید در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به رای صادره از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد هیچ شرطی مبنی بر بازگشت به کار نشدن کارگران نساجی در پایان شهریورماه سال جاری قرار داده نشده است.

وی اظهار کرد: در نامه ای که مدیران نساجی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد ارایه داده اند مدت لغو قرارداد کارگران تا پایان شهریورماه امسال ذکر شده است لذا باید بعد از این تاریخ کارگران بازگشت به کار شوند.

وی با بیان اینکه هیچ منعی برای بازگشت به کار کارگران نساجی در پایان شهریورماه وجود ندارد، افزود: برای ارائه تسهیلات به کارخانه نساجی بروجرد رایزنی هایی صورت گرفته است و این کارخانه باید وثیقه های لازم برای دریافت وام را هرچه سریعتر ارائه دهد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد اضافه کرد: زمان بازپرداخت تسهیلاتی که کارخانه نساجی در گذشته گرفته است نیز تمدید می شود.

ابتدای سال جاری 483 تن از کارگران نساجی بروجرد به منظور آنچه اجرای طرح توسعه کارخانه عنوان شد به مدت 6 ماه لغو قرارداد شدند.

طبق اعلام مدیران کارخانه نساجی، این کارگران ابتدای مهرماه بازگشت به کار می شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: بروجرد سالیان سال است که متوقف‌شده و حرکتی روبه‌جلو نداشته است/ استاندار لرستان، استاندار تمام استان باشد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: چطور عده‌ای وام‌های کلان می‌گیرند و آب از آب تکان نمی‌خورد اما تولیدکننده‌ای که وام گرفته برای تولید و حمایت از اشتغال و گره در کارش افتاده سریعاً با او برخورد می‌کنند.
 
عباس گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به مشکلات صنایع این شهرستان اظهار داشت: شهرستان بروجرد مبتلابه یک درد مزمن شده و پیشرفت در این شهرستان سالیان سال است که متوقف‌شده و حرکتی روبه‌جلو نداشته است.

وی افزود: در این راستا هم در حوزه انجام وظایف مسئولان کم‌کاری، بی اهتمامی و کم‌توجهی شده و علاوه بر این مدیریت‌های بومی و داخلی شهرستان بروجرد نیز متأسفانه روحیه و حرکت جهادی به سمت پیشرفت در آن‌ها وجود نداشته و ندارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با تصریح بر اینکه تنها بخشی از رکود متأثر از رکود سراسری و کلی است بیان کرد: بخشی از رکود فعلی صنایع شهرستان بروجرد هم ناشی از رکودی است که از درون تحمیل‌شده و برمی‌گردد به کوتاهی استانداران در سنوات مختلف که در حقیقت در طی سالیان گذشته استانداران نسبت به این شهرستان اهتمام جدی به خرج نداده و در حال حاضر نیز اوضاع با گذشته فرقی نکرده است.

وی تصریح کرد: ما می‌خواهیم استاندار لرستان، استاندار تمام استان باشد و نسبت به نقطه‌نقطه استان پیگیر باشد و مشکلات را برطرف کند اینکه استانداران هنگامی‌که تازه‌نفس هستند و دستشان پر است و می‌خواهند تصمیم بگیرند نقطه‌به‌نقطه استان را در نظر نمی‌گیرند و پایان دوره خود حرکت‌هایی می‌کنند این حرکت‌ها دردی را درمان نمی‌کند.

گودرزی بابیان اینکه استانداران موظف هستند نسبت به مشکلات شهرستان‌های استان خود پیگیری کرده و گزارش ارائه دهند، عنوان کرد: استانداران باید بدون ملاحظه‌کاری با مشکلات برخورد کنند.

وی خاطرنشان کرد: تحریم نمی‌تواند ملت ایران را به‌زانو درآورد ما باوجود ظرفیت‌های فراوان داخلی دچار خود تحریمی شده‌ایم و خودمان را تحریم کرده و فرصت سوزی می‌کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس بابیان اینکه سوءتدبیر سبب عدم استفاده صحیح از ظرفیت‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: درحالی‌که قومیت‌گرایی، پارتی‌بازی و در کل رابطه جایگزین ضابطه شده و رواج پیدا کند خروجی بهتر از این نخواهد داشت. درد  مردم عدالت است و به میزانی که به سمت عدالت حرکت کنیم به همان میزان مشکلات مردم حل می‌شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که بانک‌ها در فعالیت صنایع کوچک و بزرگ به وجود آورده‌اند، گفت: در سطح کلان بانک‌ها باید از فعالیت صنایع حمایت کنند و باکسانی که معوقه بانکی نه به دلیل مال‌اندوزی، سوءاستفاده و رفاه‌طلبی دارند بلکه در چرخه تولید دچار مشکل اقتصادی شده‌اند، همکاری کنند چطور عده‌ای وام‌های کلان می‌گیرند و آب از آب تکان نمی‌خورد اما تولیدکننده‌ای که وام گرفته برای تولید و حمایت از اشتغال و گره در کارش افتاده سریعاً با او برخورد می‌کنند.

گودرزی حمایت از تولیدکنندگان را وظیفه مسئولان و بانک‌ها دانست و افزود: در حمایت از اشتغال باید توجه جدی به صنایع کوچک و متوسط شود چراکه این امر می‌تواند برای توسعه اشتغال فرصت سازی کند.

آخرين بروز رساني ( ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ )
مراسم سالگرد شهدای منا شهرستان بروجرد 21 شهریورماه برگزار می‌شود
روزهای بروجرد- مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: قبور شهدای حادثه منا در شهرستان بروجرد نیازمند ساماندهی است.

به گزارش فارس، محمد خسروی در جلسه هماهنگی و برنامه‎ریزی برگزاری یادواره شهدای منا اظهار کرد: شهرداری این شهرستان تا پیش از فرارسیدن سالگرد درگذشت شهدای حادثه منا باید کار ساماندهی قبور این شهدا را انجام دهد.

وی نامگذاری بلوار یا میدانی در شهرستان بروجرد به نام شهدای منا را ضروری خواند و عنوان کرد: شهرداری هر چه سریعتر باید این مهم را در دستور کار قرار داده و اجرایی کند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته 30 خدمات برای خانواده‎های شهدای منا در نظر گرفته شده است که ابلاغیه آنها به ادارات مربوطه برای ارائه خدمات در نظر گرفته شده ارسال می‎شود.

خسروی بر ضرورت برگزاری باشکوه یادواره گرامیداشت شهدای منا تاکید و تصریح کرد: در کنار برنامه‎ریزی‎های کشوری از جمله دیدار خانواده‎های شهدای حادثه منا با مقام مظعم رهبری ستادهایی در استان‎ها و شهرستان‎ها به منظور اجرای برنامه‎های اختصاصی در هر شهر و استان تشکیل شده است.

وی با تاکید بر ضرورت ترویج لفظ شهید منا در میان آحاد مردم جامعه اظهار کرد: مظلومیت شهدای این حادثه که بر اثر بی تدبیری حکام آل سعود به وقوع پیوست، باید در اذهان عمومی باقی بماند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها کشری بود که موفق به انتقال پیکرهای مطهر شهدای حادثه منا به کشور شد، این در حالی است که در روز وقوع این حادثه عظیم و دلخراش مسئولان و حاکمان دیگر کشورهای اسلامی سر میز نهار بن سلمان نشستند.

خسروی عنوان کرد: مراسم سالگرد شهدای منا شهرستان بروجرد 21 شهریورماه به صورت یکپارچه و در مسجد امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار می‎شود، همچنین برگزاری دعای عرفه به یاد شهدای منا در همین مکان از دیگر برنامه‎های این روز است.

در این جلسه مقرر شد که 21 شهریورماه مصادف با هشتم ذی‎الحجه از ساعت 10 تا 11:30 مراسم سالگرد شهدای منا در مسجد امام خمینی(ره) شهرستان بروجرد با حضور اقشار مردم و مسئولان برگزار شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ )
کاهش ۲۹ درصدی وقوع جرائم در شهرستان بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از کاهش ۲۹ درصدی وقوع انواع جرائم طی مرداد ماه سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مهر، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و اقدامات پیشگیرانه عوامل انتظامی این شهرستان، آمار انواع جرائم در بروجرد کاهش چشمگیری داشته است.

وی افزود: در بررسی به عمل آمده آمار کاهش انواع جرائم حوزه استحفاظی این فرماندهی طی مرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۲۹ درصدی داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد موفقیت پلیس را نتیجه تلاش شبانه روزی عوامل انتظامی این شهرستان و به کار گیری اقدامات پیشگیرانه ازجمله طرح آموزش همگانی و هشدار پلیسی در مساجد و مدارس، راه اندازی گشت های آشکار رعد و افزایش گشت های فوریتی پلیس ۱۱۰ و همچنین همکاری و تعامل بیشتر مردم با پلیس دانست.

سرهنگ دلیری ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردم با پلیس در اجرای طرح های پاکسازی و انتظامی، از شهروندان خواست در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، در اسرع وقت از طریق فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام تا نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ )
مسئول حوزه هنری لرستان: بازسازی سینما آزادی بروجرد از توان حوزه هنری خارج است
روزهای بروجرد- مسئول حوزه هنری استان لرستان گفت: بازسازی سینما آزادی بروجرد نیازمند ورود و سرمایه گذاری بخش خصوصی است زیرا این کار از توان حوزه هنری خارج است.

محمد حسین امیدی پور در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اکنون 2 سینمای آزادی و فلسطین بروجرد و سینما استقلال خرم آباد زیرپوشش حوزه هنری هستند که ساخت آنها مربوط به دهه های گذشته است و نیاز به بازسازی دارند.
وی گفت: سینما آزادی بروجرد سال هاست به دلیل فرسودگی و قدمت بالا، غیرقابل استفاده است و سالن انتظار آن مدتی است به صورت موقت به فروش و نمایش کتاب اختصاص یافته است.

مسئول حوزه هنری استان لرستان افزود: تاکنون اعتباری برای بازسازی سینماهای استان لرستان اختصاص نیافته است لذا تنها راه استفاده دوباره از سینما آزادی بروجرد ورود بخش خصوصی، بازسازی و تبدیل آن به مجتمع تجاری، فرهنگی و سینمایی یا پردیس سینمایی است.

وی اظهار کرد: سینما آزادی به لحاظ موقعیت جغرافیایی مکانی امن و سودآور برای سرمایه گذاری است که فرمانداری و شهرداری بروجرد باید برای تبیلغ و معرفی آن تلاش و سرمایه گذاران را برای ورود به این بخش توجیه کنند.
وی افزود: مسئولان بروجرد در صورت لزوم باید از تجربه های دیگر شهرهای موفق کشور در ساخت پردیس سینمایی مانند اصفهان، مشهد و تهران استفاده کنند.

وی ایجاد پردیس سینمایی و مجتمع تجاری، فرهنگی و سینمایی در بروجرد را موجب رونق اقتصادی این شهرستان دانست و گفت: ایجاد این پردیس سینمایی به سرمایه گذاری کلان نیاز دارد که این کار از عهده حوزه هنری خارج است.

مسوول حوزه هنری لرستان در خصوص مشکلات سینما فلسطین بروجرد نیز اظهار کرد: این مکان به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار تاکنون بهسازی و مرمت نشده است و علاوه بر نبود امکانات رفاهی از نظر محیط و صندلی ها نیز وضعیت مناسبی ندارد و در شان مردم بروجرد نیست.

وی افزود: فرمانداری و شهرداری بروجرد با نگاهی ویژه به سینما فلسطین باید بخشی از هزینه های بازسازی و مرمت این مکان فرهنگی را برعهده بگیرند.

وی گفت: تخریب و بازسازی تنها سینمای بروجرد از عهده امکانات و اعتبارات دولتی خارج است اما برای حفظ آن باید از محل اعتبارات استانی اعتباری برای بازسازی صندلی ها و ایجاد امکانات رفاهی اولیه مخاطبان اختصاص یابد.
امیدی پور سینما را مکانی عمومی و عام المنفعه دانست و افزود: در حال حاضر سینماها سود ده نیستند و برای پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکل مواجه اند.

سینما فلسطین بروجرد به عنوان تنها سینمای فعال شهرستان بروجرد در وسعت یکهزار و 229 مترمربع بیش از یکهزار صندلی دارد و سینما آزادی نیز با بیش از 500 صندلی تعطیل است.


آخرين بروز رساني ( ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی: مافیای فعال تکدی‌گری به سهولت قابل شناسایی و ردیابی هستند/ قوه قضائیه ورود کنند
روزهای بروجرد- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از فعالیت متکدیان خارجی در پایتخت، افزود: قوه قضائیه باید به صورت قاطع و جدی با مافیای فعال تکدی‌گری داخلی و خارجی در پایتخت برخورد کند.

عباس گودرزی در گفت وگو با خانه ملت، در رابطه با تکدی گری اتباع بیگانه در پایتخت، گفت: متاسفانه برخی از این افراد به صورت قانونی و مشروع وارد کشور شده و با روی آوردن به معضل تکدی گری چهره پایتخت را مخدوش و موجب شیوع انواع معضلات اجتماعی در کشور می شوند.

نماینده مردم بروجرود در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از فعالیت متکدیان خارجی در پایتخت، تصریح کرد: برخی متکدیان خارجی نیز به شکل غیرقانونی و به صورت قاچاق از سوی قاچاقچیان انسان به کشور وارد شده و در پی ضعف نظارت دستگاه های ذی ربط به تکدی‌گری روی می‌آورند که این معضل فضای کشور را دچار آسیب های فراوانی کرده است.

وی با بیان اینکه بی توجهی به تکدی‌گری اتباع بیگانه در کشور باعث شده تعداد زیادی از این قشر به معضل تکدی‌گری روی آورند، تصریح کرد: باید نظارت ها بر اعمال اتباع خارجی که به صورت مجاز در کشور زندگی می کنند افزایش و همچنین به صورت جدی از ورود اتباع غیرمجاز به کشور جلوگیری شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه باید زمینه بازگشت اتباع بیگانه ای که به دلیل جنگ و اشغال به کشور ما مهاجرت کرده اند فراهم شود، تصریح کرد: درحال حاضر این کشورها نسبت به گذشته از فضای امنیتی بهتری برخوردار هستند.

گودرزی از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه از سوی قاچاقچیان انسان انتقاد کرد و ادامه داد: ورود غیرمجاز اتباع بیگانه طی فرایند قاچاق انسان به کشور همواره امنیت روانی، فردی و اجتماعی جامعه را با چالش روبرو می‌سازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه ورود وخروج اتباع بیگانه به کشور باید به صورت جدی تحت نظارت و پایش قرار گیرد، یادآور شد: هدف از ورود اتباع بیگانه به کشور باید مشخص و مدیریت شده باشد تا این افراد از چارچوب قانونی خود خارج نشوند.

عضوکمیسیون اجتماعی در مجلس دهم در رابطه با فعالیت متکدیان داخلی در پایتخت، گفت: از آنجایی که ممکن است برخی از این افراد از سر نیاز و ناچاری به این معضل روی آورده باشند از این رو باید از سوی دستگاه های ذی ربط شناسایی و تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار گیرند زیرا کشور ما کشور بسیار ثروتمندی است که خوشایند و مطلوب نیست که شاهد فعالیت متکدیان و شیوع این معضل در پایتخت کشور باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شیوع معضل تکدی گری درکشور نشانگر ضعف در ساختار مدیریتی است، یادآور شد: البته تعداد زیادی از این افراد به صورت باندی فعالیت کرده و وابسته به گروه های مافیایی و افراد فرصت طلبی هستند که استفاده ابزاری از آنها کرده و در واقع کارگر آنها محسوب می شوند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مافیای فعال تکدی‌گری به سهولت قابل شناسایی و ردیابی هستند، تصریح کرد: فعالیت آزادانه آنها نشانگر ضعف دستگاه های مسئول است زیر این موضوع تخلف و به نوعی توهین به انسانیت و بر هم زدن نظم عمومی کشور محسوب می شود از این رو به صورت جدی نیازمند برخورد و پیگیری قوه قضائیه است.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس  شورای اسلامی،  با بیان اینکه اگر برای برخورد با مافیای تکدی گری خلاء قانونی وجود دارد، دولت لایحه به مجلس ارائه دهد، گفت: اگر نیاز به وضع قانون باشد مجلس به صورت جدی به آن ورود می کند اما اگر نیاز به تصویب قانون نباشد دستگاه های مسئول باید به صورت جدی به این موضوع ورود کرده و مانع فعالیت آزادانه این افراد فرصت طلب شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ )
ریزش آوار ساختمان جان کارگر بروجردی را گرفت
روزهای بروجرد- معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد از ریزش آوار و جان باختن یک کارگر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، نادر موسیوند افزود: این کارگر که حدود 35 سال سن داشت در حین تخریب طبقه دوم یک ساختمان دو طبقه قدیمی در منطقه جهان آباد بروجرد با ریزش آوار و فروریختن دیوارهای طبقه اول دچار حادثه شد.

وی اضافه کرد: در پی وقوع حادثه ابتدا اهالی منطقه برای برداشتن آوار و نجات کارگر اقدام می کنند ولی از عهده این کار بر نیامده و بعد از صرف زمان زیادی به آتش نشانی گزارش می دهند.

وی اظهار داشت: ماموران آتش نشانی پس از اطلاع و حضور در محل حادثه بلافاصله اقدام به آوار برداری کردند ولی کارگر ساختمانی دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده بود.

موسیوند نادیده گرفتن و عدم توجه شهروندان به اصول ایمنی را یادآور شد و افزود: به دلیل سهل انگاری و بی توجهی شهروندان نسبت به اصول ایمنی ، هر روز مواردی از حوادث را شاهد هستیم که به خسارت جانی و مالی می انجامد.

چهار ایستگاه آتش نشانی در شهر بروجرد وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ )
تجلیل از 175 دانش آموز برگزیده بروجردی در مسابقات فرهنگی هنری استان

روزهای بروجرد- مراسم تجلیل از برگزیدگان استانی سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی هنری شهرستان بروجرد برگزار شد.مراسم تجلیل از برگزیدگان استانی سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی

در این مراسم شهاب روزبهانی معاونت پرورشی و تربیت بدنی گزارشی از فعالیتها و موفقیتهای بدست آمده توسط دانش آموزان بروجردی را ارائه کرد.

در ادامه رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش وپرورش لرستان در سخنانی اظهار داشت: عامل عقب افتادگی عدم توجه به مقوله هنر و فرهنگ است. وی تاکید کرد: مهمترین عامل در بخش فرهنگ و هنر توجه خود والدین به این موضوع است.

موسوی افزود: در غالب هنر هم می توان به ارزشهای دینی دست پیدا کرد.

در پایان این مراسم از 175 دانش آموز برتر بروجردی در مسابقات فرهنگی هنری استان تجلیل شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ )
محمدرضا معظمی: دلیل کاندیدا شدنم برای ریاست شورای شهر بروجرد جلوگیری از انحلال شورا بود
روزهای بروجرد- رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: احترام به اکثریت آراء در شواری شهر این شهرستان ضروری است.

به گزارش فارس، محمدرضا معظمی در جلسه فوق‌العاده انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر این شهرستان اظهار کرد: در انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رای با اکثریت است و همه اعضاء باید به اکثریت آراء احترام بگذارند.

وی دلیل کاندید شدن خود برای ریاست شورای اسلامی شهر بروجرد را جلوگیری از هم پاشیدگی و انحلال این پارلمان خواند و عنوان کرد: مردم به امید رفع مشکلات و پیگیری مطالبات خود اعضای این شورا را انتخاب کرده‎اند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد بیان مطالبی در فضای مجازی و برخی رسانه‎های این شهرستان مبنی بر انتخاب هیئت رئیسه این شورا پیش از برگزاری جلسه فوق‌العاده انتخابات را نادرست دانست.

معظمی گودرزی با اشاره به غیبت برخی اعضا در جلسه فوق‌العاده انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بروجرد افزود: این افراد تنها قرار گرفتن خود در هیئت رئیسه را عدالت می‎دانند، حال آنکه هر عضو از این پارلمان محلی از یک رای برخوردار است و در قبال رای خود مسئول است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات و انتخاب افراد برتر با اکثریت آراء نشانه دموکراسی است، خاطر نشان کرد: همه اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد باید به انتخابات انجام شده و رای اکثریت اعضاء احترام بگذارند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد با تقدیر از زحمات عباس شمس‎الدینی رئیس پیشین این شورا تاکید کرد: وی با وجود اعمال فشارهای فراوان در مدت ریاست همه تلاش خود را برای رفع مشکلات شهر و پیگیری مطالبات مردم به کار بسته است.

معظمی گودرزی ابراز امیدواری کرد با تلاش اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در آخرین سال عمر کاری شورای چهارم بخشی از مشکلات این شهرستان مرتفع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار جابجایی زمان برگزاری صحن رسمی شورای اسلامی شهر بروجرد به دلیل ترافیک کاری اعضای شورای شهر از دوشنبه به عصر چهارشنبه هر هفته شد که با اکثریت آراء مورد تایید قرار گرفت.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ )
عضو شورای شهر بروجرد: انحلال این شورا از روی کارآمدن هیئت رئیسه ناکارآمد بهتر است
روزهای بروجرد- عضو شورای اسلامی شهر بروجرد گفت:انحلال شورای شهر بروجرد انحلال این شورا از روی کارآمدن هیئت رئیسه ناکارآمد بهتر است. اشرف چگنی اظهار کرد: هیئت رئیسه روی کار آمده شورای اسلامی شهر این شهرستان از پیش تعیین شده و البته ناکارآمد است. وی از شهرداری بروجرد به عنوان تنها شهرداری با حقوق معوقه چند ماهه به نیروها یاد و خاطر نشان کرد: عمل نکردن هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بروجرد به وظایف قانونی خود عامل بروز مشکلاتی از این دست در شهرداری این شهرستان است. عضو شورای شهر بروجرد ادامه داد: این در حالی است که برخورداری از یک هیئت رئیسه قوی و کارآمد در این شورا رفع برخی مشکلات شهر و شهرداری این شهرستان را به دنبال دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ )
انتخابات هیات رییسه شورای شهر بروجرد برگزار شد/ معظمی با 8 رای رئیس شورا
روزهای بروجرد- انتخابات هیات رییسه شورای شهر بروجرد روز جمعه با حضور 10 نفر از اعضای شورای شهر بروجرد برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این انتخابات محمدرضا معظمی با 8 رای به عنوان رییس شورا و شیخ احمد گودرزی نیز با 7 رای نایب رییس شد.

بنابراین گزارش منا شمسه به عنوان منشی اول و پروین صادقی نژاد به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.

عباس شمس الدینی نیز به عنوان خزانه دار و منوچهر درویش بیابانی مسوول کمیسیون ماده 100 و کمیسیون تجدید نظر ماده 100 انتخاب شدند.

انتخابات شورای شهر بروجرد در روز پنجشنبه به علت حد نصاب نرسیدن اعضای شورا برگزار نشد.

شورای شهر بروجرد 13 عضو دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ )
نرخ کرایه آژانس های تاکسی تلفنی در بروجرد افزایش یافت
روزهای بروجرد- مسئول اتحادیه آژانس های بروجرد گفت: نرخ کرایه های حمل ونقل آژانس های تاکسی تلفنی در بروجرد افزایش یافت.

محمود معصوم زاده در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس نرخ مصوب کمیسیون نظارت شهرستان بروجرد، نرخ کرایه تک سرویس درون شهری از 35 هزار ریال به 40 هزار ریال و شهرک ها از 40 هزار ریال به 45 هزار ریال افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: نرخ کرایه از شهر تا روستاها و مسافت های طولانی براساس کیلومترشمار خودروها و براساس نوع خودروها بین چهار هزار و 500 ریال تا پنج هزار ریال در هر کیلومتر محاسبه می شود.

مسئول اتحادیه آژانس های بروجرد افزود: از سال 1393 تاکنون هیچ افزایشی در قیمت کرایه آژانس در بروجرد صورت نگرفته است.

وی از شهروندان خواست تا درصورت مشاهده هرگونه تخلف یا افزایش غیرمجاز کرایه آژانس ها مراتب را به اتحادیه آژانس های شهرستان بروجرد اطلاع دهند.

در حال حاضر حدود200 آژانس در شهرستان بروجرد وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ )
جلسه انتخاب هیات رئیسه شورای شهر بروجرد به حد نصاب نرسید

روزهای بروجرد- جلسه روز پنجشنبه شورای اسلامی شهر بروجرد برای انتخاب هیات رئیسه این شورا به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا لغو شد.

به گزارش ایرنا جلسه امروز شورای شهر با حضور معاون سیاسی فرمانداری ویژه بروجرد با هدف برگزاری انتخابات هیات رئیسه تشکیل شده بود.
منا شمسه، پروین صادقی نژاد، عباس شمس الدینی، عزیز شمسیان فر، شیخ احمد گودرزی، محمد رضا معظمی گودرزی و منوچهر درویش بیابانی از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد در جلسه حضور داشتند و موسی نیکوکار، فرزانه کردی، مجتبی مقدسی، اشرف چگنی و ناصر مرادی دیگر اعضای شورای شهر در این جلسه حاضر نشدند.


معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه بروجرد در این باره گفت: موضوع حاضر نشدن هشت تن از اعضای شورای شهر در جلسه مهم امروز بررسی و اقدامات لازم انجام می شود.
احمد گودرزیان افزود: طبق قانون شوراها فرمانداری می تواند در صورت برگزار نشدن انتخابات به طور موقت و تا زمان رای گیری سرپرستی برای شورای شهر انتخاب کند.


وی اظهار کرد: اعضایی که بدون توجیه در جلسه حاضر نشده اند برای آنان غیبت محسوب می شود و طبق قانون شوراها با آنها برخورد می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا به دلیل مشکلات شهرداری بروجرد و پرداخت نشدن چند ماه حقوق کارگران، اختلافاتی بین اعضای شورای شهر به وجود آمده که برخی موافق استیضاح شهردار و برخی مخالف آن هستند.

آخرين بروز رساني ( ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ )
انتقاد عباس گودرزی از مرکز پژوهش‌های مجلس
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نسبت به تعلل مرکز پژوهش‌ها در ارائه نتیجه بررسی طرح‌ها و لوایح به صحن، انتقاد کرد.

به گزارش مهر، عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با ارائه تذکر آیین‌نامه‌ای به استناد ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: وظیفه مرکز پژوهش‌های مجلس این است که نتیجه بررسی‌های خود را درباره طرح‌ها و لوایح و نقاط ضعف و قوت آنها به نمایندگان ارائه کند.

وی افزود: اما مرکز پژوهش‌ها همان لحظه بررسی طرح ها و لوایح نظر خود را به صورت مکتوب به نمایندگان ارائه می‌دهد؛ یعنی هم کاغذ اصراف شده و هم حقوقی که در آنجا پرداخت می شود، هدر رفته است؛ چراکه ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر نیرو دارند.

گودرزی ادامه داد: هیات رئیسه روزهای شنبه دستور جلسات را به نمایندگان می دهد، اما گاهی نتیجه بررسی مرکز پژوهش ها به زمان رأی‌گیری هم نمی‌رسد؛ این دون شأن مجلس است و باید در این رویه تجدیدنظر شود.

پس از تذکر این نماینده، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در پاسخ به وی تاکید کرد: مرکز پژوهش‌ها این مسئله را رعایت کند تا چنین اتفاقی نیفتد.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ )
کورانی فر: مانعی برای اعطای تسهیلات به کارخانجات نساجی بروجرد وجود ندارد
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: مانعی برای اعطای تسهیلات موردنیاز به کارخانجات نساجی این شهرستان وجود ندارد.

علی کورانی‎فر در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: مدیران کارخانجات نساجی می‎توانند، برای انجام مراحل اداری و معرفی ضمانت بانکی برای دریافت تسهیلات مورد نیاز اقدام کنند.

وی عنوان کرد: تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی تنها مختص به شهرستان بروجرد نیست و دلایل مختلف که عمدتا ریشه در سالیان گذشته دارد، عامل بروز این مشکل سراسری است.

سرپرست فرمانداری بروجرد اساس اقتصاد مقاومتی را تولید و فعال‎سازی ظرفیت‎ها و امکانات داخلی خواند و تاکید کرد: در راستای اجرای سیاست‎های اقتصاد مقاومتی و با توجه به انتخاب استان لرستان به عنوان پایلوت اجرای این سیاست‎ها احیاء واحدهای تولیدی و صنعتی راکد این شهرستان در دستور کار مسئولان ارشد استانی قرار گرفته است.

کورانی‎فر ادامه داد: در سفرهای اخیر استاندار لرستان به شهرستان بروجرد در کنار اتخاذ تصمیمات مختلف به منظور احیاء واحدهای تولیدی و صنعتی راکد رفع مشکلات واحدهایی که تعطیلی آنها در آینده پیش‌بینی می‎شود، نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از بخش کشاورزی شهرستان بروجرد به عنوان یک ظرفیت مهم یاد و خاطر نشان کرد: به منظور ایجاد صنایع تبدیلی و استفاده از ظرفیت حوزه کشاورزی این شهرستان باید زمینه را برای حضور سرمایه‎گذاران بخش خصوص مهیا کرد.

سرپرست فرمانداری بروجرد با اشاره به سرمایه‎گذاری یکهزار میلیارد تومانی در مجتمع کشت و صنعت خرم آباد توسط یک سرمایه‎گذار خارجی افزود: این میزان سرمایه برابر اعتبار دو ساله عمرانی استان لرستان است.

کورانی‎فر بر ضرروت زمینه‎سازی به منظور حضور سرمایه‎گذاران بخش داخلی و خارجی در شهرستان بروجرد تاکید و تصریح کرد: این مهم یکی از اولویت‎های کاری فرمانداری این شهرستان است.

وی ذهنیت بالا بودن ریسک سرمایه‎گذاری در شهرستان بروجرد در میان برخی سرمایه‎گذاران بخش خصوصی را نادرست خواند و اظهار کرد: این شهرستان در همه حوزه‎ها از ظرفیت‎های خوبی برای سرمایه‎گذاری برخوردار است.

سرپرست فرمانداری بروجرد عنوان کرد: ظرفیت‎های این شهرستان منفک از یکدیگر هستند و در صورت اتصال این ظرفیت‎ها با یکدیگر اقتصاد این شهرستان به حرکت در می‎آید.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ )
موعد"وعده‌ها" به سر می‌رسد/ کارگران نساجی بروجرد در التهاب بازگشت به کار و مسئولان در بند وعده‌ها
روزهای بروجرد- ابتدای مهرماه امسال اتمام مهلت ارائه‌شده به نساجی بروجرد برای بازسازی خطوط تولید و بازگشت به کار بیش از ۴۵۰ کارگر اخراج شده و سررسید وعده‌های مسئولان در حمایت از کارگران این کارخانه است.

به گزارش تسنیم، با شدت گرفتن بحران در صنایع شهرستان بروجرد کارخانجات نساجی که یکی از برندهای معروف تولید منسوجات باکیفیت در کشور است به بهانه اجرا کردن طرح توسعه خود در اقدامی از ابتدای امسال بیش از 450 کارگر خود را از کار معلق کرده و در آن مقطع زمانی این تعداد از کارگران با وساطت برخی مسئولان از موعد معلق شدن خود تاکنون بیمه بیکاری دریافت کرده‌اند.

قرار بود کارخانجات معتبر نساجی بروجرد برای اجرای طرح توسعه خود مبلغ 50 میلیارد تومان تسهیلات از سوی صندوق توسعه ملی دریافت کند و در مدت شش‌ماهه تعلیق بخشی از نیروی کار خود اقدام به نصب ماشین‌آلات جدید و مورد نیاز کند اما تاکنون که بیش از پنج ماه از موعد اجرای طرح توسعه در این کارخانجات سپری‌شده است نه تسهیلاتی به این کارخانه اعطا شده و نه اینکه ظواهر امر نشان از اعطای آن  در زمان کوتاه باقیمانده می‌دهد.

ابهام در ارائه تسهیلات به نساجی بروجرد

گویا با پایان مهلت شش‌ماهه نساجی برای اجرای طرح توسعه خود بنا به آنچه مسئولان در مدت شکل‌گیری اعتراض کارگران این کارخانه وعده بازگشت به کار آن‌ها را می‌دادند این وعده هم همچنان‌ که از ادبیات واژه آن برمی‌آید در حد وعده‌ای باقی‌مانده و تسهیلاتی به آن تعلق نگرفته است هرچند بحران در این کارخانه مهم غرب کشور همچنان به قوت خود باقی است و مسئولان نیز به‌رغم آمدورفت‌های خود و سرپوش خبری گسترده زیر بار اطلاع‌رسانی صحیح به کارگران چشم‌انتظاری که دل‌خوش به بازگشت به کار خود هستند، نمی‌روند اما وضعیت کاری در این کارخانه گویای هیچ تحرک خاصی در آن‌ که خبر از بازگشت به کار کارگران داشته باشد، نمی‌دهد.

بااین‌حال مسئولان استانی و شهرستانی هنوز هم به وعده‌های خود در مدت‌زمان کوتاه باقی‌مانده پافشاری می‌کنند و خبر از بازگشت کارگران اخراج شده در ابتدای مهرماه امسال می‌دهند.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان در خصوص بازگشت به کار کارگران نساجی بروجرد تنها به ابراز امیدواری بازگشت آن‌ها در ابتدای مهرماه اکتفا کرد و گفت: در خصوص اعطای تسهیلات به کارخانجات نساجی بروجرد جلسه‌ای با حضور مدیران بانک مرکزی برگزارشده که امید است نتایج خوبی برای این کارخانه داشته باشد و منجر به بازگشت به کار کارگران شود.

مانعی برای اعطای تسهیلات وجود ندارد

علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز با اشاره به بازدیدهای اخیر خود از این کارخانه گفت: بر اساس صورت‌جلسه موردتوافق مدیرعامل کارخانه، نماینده کارگران، استاندار لرستان و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی شش ماه به این کارخانه برای بازسازی و نوسازی برخی خطوط تولید آن مهلت داده‌شده که پس از گذشت این زمان کارگران به کار بازگشت داده شوند.

وی با اشاره به رفع موانع واگذاری تسهیلات به این کارخانه بیان کرد: بر اساس گزارش اداره صنعت، معدن و تجارت تسهیلات درخواستی این کارخانه مصوب شده و مشکل خاصی در راستای واگذاری آن وجود ندارد اما اعلام زمان دقیق اعطای این تسهیلات در حوزه کاری اداره صنعت و معدن است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: اعطای این تسهیلات به کارخانه نساجی بروجرد در کارگروه اقتصادی دنبال شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و در حال حاضر نیز  برخی ماشین‌آلات موردنیاز برای نصب در این کارخانه آماده‌شده و به‌نوعی پیش‌بینی می‌شود در ابتدای مهرماه تمامی کارگران اخراج شده از این واحد بر اساس تعهد صورت‌جلسه به کار خود برگردانده شوند.

تصویب تسهیلات 50 میلیارد تومانی

علی کورانی فر فرماندار بروجرد نیز خبر از تصویب تسهیلات 50 میلیارد تومانی به کارخانه نساجی داد و عنوان کرد: مسیر قانونی آنچه در حوزه اختیارات دولت در راستای اعطای تسهیلات است، طی شده و ادامه روند کار بستگی به تحرک مدیران این کارخانه در راستای تسهیل در اخذ وام یادشده و طی کردن مراحل قانونی آن دارد تا اگر نیاز به وثیقه و یا اقدامی خاص باشد نسبت به انجام آن تلاش کنند.

وی افزود: ازنظر دولت موضوع اعطای اعتبارات به این کارخانه حل و در کارگروه ملی مصوب شده است و اجرای آن بستگی به تحرک مدیران این کارخانه دارد.

فرماندار بروجرد با رد شایعه واگذاری این کارخانه به خریدار بخش خصوصی عنوان کرد: این کارخانه به هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی واگذار نشده و همچون گذشته فعالیت خواهد کرد.

حال با این اظهار نظرات مسئولان استانی و شهرستانی باید منتظر بود تا ابتدای مهرماه تحرکات لازم در این کارخانه صنعتی و مهم غرب کشور برای دعوت به کار دوباره بیش از 450 کارگر  و اجرایی شدن وعده‌های مسئولان را مشاهده کرد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ شهريور ۱۳۹۵ )
شاعر بروجردی داور جشنواره شعر کشور شد

روزهای بروجرد- پس از معرفی نامزدهای مسابقه حافظان حرم در هر دو بخش شعر و داستان یک‌دقیقه‌ای، نام داوران این مسابقه اعلام شد.یداله گودرزی(شهاب)

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در آستانه اختتامیه مسابقه شعر و داستان یک‌دقیقه‌ای حافظان حرم، اسامی داوران هر دو بخش جایزه اعلام شد. یدالله (شهاب) گودرزی، حمیدرضا شکارسری و سیداکبر میرجعفری داوران بخش شعر و ابراهیم زاهدی مطلق، علیرضا محمودی ایرانمهر و ابراهیم اکبری دیزگاه، داوران بخش داستان این رقابت بوده‌اند.


بنا بر این گزارش، شش داور شعر و داستان، فردا دوشنبه هشتم شهریورماه، برگزیدگان و تقدیری‌های مسابقه حافظان حرم را معرفی خواهند کرد که نفرات برگزیده‌ این مسابقه، دو سکه بهار آزادی و تقدیری‌های آن نیم سکه دریافت خواهند کرد. همچنین قرار است برگزیدگان این مسابقه با حمایت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، راهی مشاهد مشرفه کشور عراق و عتبات عالیات شوند.


مراسم اختتامیه مسابقه شعر و داستان یک دقیقه‌ای حافظان حرم، روز دوشنبه 8 شهریورماه مقارن با روز ملی مبارزه با تروریسم، از ساعت 17 تا 19 در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم واقع در خیابان جمهوری اسلامی شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

یداله گودرزی(شهاب) از شاعران مطرح و دارای آثار متعدد در شعر و ادبیات است.

آخرين بروز رساني ( ۰۹ شهريور ۱۳۹۵ )
بروجردی: امنیت مطلوبی در بروجرد برقرار است
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد پلیس نماد حکومت و افتخارش این است که زیر چتر ولایت فقیه خدمت می کند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، دکتر علاالدین بروجردی در جمع کارکنان انتظامی شهرستان بروجرد، گفت: با تلاش شبانه روزی فرمانده انتظامی استان و مجموعه این فرماندهی، شاهد امنیت مطلوب و روبه رشدی در لرستان هستیم.
وی تصریح کرد: پلیس عملکردش نماد حکومت است و افتخار پلیس این است که زیر چتر ولایت فقیه خدمت می کند.

بروجردی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هر جامعه در گرو امنیت پایدار آن کشور است گفت: ایجاد امنیت پایدار، شکوفایی و رشد را در زمینه های دیگر به دنبال خواهد داشت و یکی از نیروهایی که تولید امنیت می کند نیروی انتظامی است که در خط اول ایجاد امنیت است.

این مقام مسئول اظهار داشت: پلیس باید مقتدر و مستحکم باشد تا اعتماد قلبی مردم به آن بیشتر شود و اقتدار در عین حفظ صلابت باید با برخورد اسلامی و متناسب با انجام وظایف باشد.

وی ضمن قدردانی از حضور پررنگ نیروی انتظامی در تمامی صحنه ها، بیان داشت: تلاش شبانه روزی پلیس در برقراری امنیت بر کسی پوشیده نیست و امنیتی که امروز در استان برقرار است حاصل جانفشانی های ماموران انتظامی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، افزود: ماموران نیروی انتظامی از تمام توان خود برای امنیت و آسایش مردم مایه می گذارند و در این راه حتی جان خود را فدا کرده اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: در حال حاضر امنیت مطلوبی در لرستان به ویژه بروجرد برقرار است که این مهم با تلاش شبانه روزی و مجدانه فرمانده انتظامی استان و شهرستان بروجرد ایجاد شده که شایسته تقدیر فراوان است.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ )
فرمانده جدید سپاه شهرستان بروجرد معرفی شد
روزهای بروجرد- آئین تودیع و معرفه فرمانده سپاه بروجرد با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.سرهنگ سوری

به گزارش تسنیم، در آئینی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی سرهنگ مجید سوری فرماندهی جدید سپاه بروجرد معارفه شده و از تلاش های سرهنگ محمد پاپی نژاد فرمانده پیشین سپاه بروجرد قدردانی شد.

سرهنگ مجید سوری پیش از این به مدت دو سال فرمانده سپاه پاسداران در شهرستان الیگودرز بوده و هم اکنون به عنوان فرماندهی سپاه بروجرد فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

گفتنی است سرهنگ پاپی نژاد از 20 شهریور سال 91 به فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج بروجرد منصوب شده بود و درحال حاضرسرهنگ سوری به عنوان پانزدهمین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد معرفی شده است.

در آئین تودیع و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)، امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای اداری و تامین بروجرد حضور داشتند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان:بازگشت به کار کارگران کارخانجات نساجی بروجرد حتمی است
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: بازگشت به کار کارگران تعدیل‌شده کارخانجات نساجی بروجرد حتمی است.

به گزارش فارس، هوشنگ بازوند در حاشیه سفر به شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فردا جلسه‎ای به منظور اعطای تسهیلات به کارخانجات نساجی بروجرد در بانک مرکزی برگزار می‎شود.

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگار فارس مبنی بر حضور کوتاه مدت وزاری دولت در بروجرد در جریان سفر به استان لرستان با اشاره به برگزاری جلسات استانی با حضور وزاری هیئت دولت در مرکز استان لرستان عنوان کرد: تصمیماتی به منظور برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی لرستان با حضور وزرای کشور و صنعت، معدن و تجارت در شهرستان بروجرد اتخاذ شده است.

استاندار لرستان به مشکلات گریبانگیر شهرداری بروجرد اشاره و تصریح کرد: اگر چه شهرداری‎ نهادهایی غیر دولتی هستند، اما استانداری لرستان همکاری با شهرداری بروجرد به منظور کاستن از مشکلات این نهاد را در دستور کار دارد.

بازوند ادامه داد: رفع مشکلات شهرداری بروجرد منوط به همکاری این نهاد با شورای اسلامی شهر است.

وی در پاسخ به یکی دیگر از سوالات خبرنگار فارس مبنی بر عدم تخصیص اعتبار وعده داده شده به پل غیرهمسطح شهدا بروجرد تصریح کرد: سهم تعهد استانداری در این باره تامین اعتبار 3 میلیارد تومانی است.

استاندار لرستان در ادامه از تحقق میزان اعتبار وعده داده شده به پل غیر همسطح شهدا بروجرد خبر داد.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ )
فرمانده سپاه بروجرد بازنشسته شد+جانشین

روزهای بروجرد- سرهنگ محمد پاپی نژاد فرمانده سپاه ناحیه بروجرد به درجه بازنشستگی نائل آمد و ماموریتش در سپاه بروجرد به پایان رسید.سرهنگ محمد پاپی نژاد

از سرهنگ مجید سوری به عنوان جانشین وی نام برده می شود. سوری پیش از این مسئولیت  سپاه شهر چگنی و الیگودرز را بر عهده داشته است.

گفتنی است پاپی نژاد در مدت زمانی که این مسئولیت خطیر را بر عهده داشت منشا خدمات شایسته ای در بروجرد بود.

وی با استفاده از ظرفیت سپاه پاسداران توانست در آبادانی بروجرد قدم های مثبتی بردارد.

دلسوزی، خدمت صادقانه و بدون ادعا، کوتاه نیامدن از حقوق مردم، میانه روی و رابطه دوستانه و صمیمانه با اصحاب رسانه از ویژگی های بارز این چهره خدوم است.

روزهای بروجرد به سهم خود قدردان تلاش های این عزیز خدمتگزار است و برای ایشان توفیق و سربلندی افزون تر را از خداوند متعال خواستار است.

 

آخرين بروز رساني ( ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ )
فاز نخست پارک خانواده بروجرد به بهره برداری رسید
روزهای بروجرد- به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، فاز نخست پارک خانواده (دیده ور) بروجرد روز یکشنبه در آیینی با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا شهردار بروجرد در این آیین وسعت باغ خانواده (دیده ور) را 6 هکتار اعلام کرد و گفت: باغ دیده ور یک باغ قدیمی است که شهرداری با تملک و تغییر در مبلمان آن به پارک تبدیل و برای استفاده عموم شهروندان آماده کرده است.

منوچهر یوسفی افزود: کار بهسازی معابر، جدول گذاری، ایجاد سکوهای نشستن، نورپردازی و ایجاد آب نما با اعتباری معادل 45 میلیارد ریال در فاز نخست این پارک انجام شده است.

وی اظهار کرد: امید است شهروندان و مسافران در ایام باقی مانده از فصل تابستان از این محیط طبیعی و زیبا که درغرب کشور نمونه و کم نظیر است، بهره مند شوند.

شهردار بروجرد افزود: برای فازهای بعدی این طرح نیز ایجاد سوئیت اقامتی، مکان استقرار چادرهای مسافرتی، ایستگاه ماهی گیری، فروشگاه تنقلات و مکانی برای برگزاری جشنواره های محلی پیش بینی شده است.

به گفته وی عصر امروز نیز با همکاری سازمان های مردم نهاد و با هدف حمایت از امور خیریه و ترویج فرهنگ کمک به نیازمندان، جشنوازه غذاهای سنتی در این مکان برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ )
۲۶ قلم داروی جدید در بروجرد با حضور وزیر دادگستری رونمایی شد
روزهای بروجرد- با حضور وزیر دادگستری از ۲۶ قلم داروی انسانی جدید و انحصاری شرکت داروسازی اکسیر شهرستان بروجرد رونمایی شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در سفر به شهرستان بروجرد استان لرستان، از کارخانه داروسازی اکسیر بازدید کرد.

شرکت داروسازی اکسیر در سال ۱۳۶۳ در زمینی به وسعت ۳۶ هکتار با زیربنای بیش از ۶۰ هزار مترمربع تاسیس و در سال ۱۳۷۳ با راه اندازی کارخانه در شهرستان بروجرد واقع در استان لرستان به بهره برداری رسید.

این شرکت با بهره برداری از تکنولوژی جدید و دانش روز، ارائه خدمات موثر به جامعه پزشکی و بیماران و استمرار آن نقش موثری در نظام سلامت دارد.
 
 سفر وزیر دادگستری به بروجرد
 
مدیر داخلی شرکت داروسازی اکسیر بروجرد در آیین رونمایی از این داروها گفت: این داروها در قالب آمپول، ویال، سرنگ، قرص، کارتریچ و کپسول تولید و علاوه بر تامین نیاز دارویی کشور به خارج از کشور صادر می شوند.

وی گفت: این کارخانه پارسال حدود پنج میلیون دلار صادرات داشت که عمده این صادرات به کشورهای لبنان، اوگاندا، لیبی، سوریه، سومالی، عراق، اوکراین، یمن، تاجیکستان، افغانستان، آذربایجان، ارمنستان و ازبکستان صورت گرفته است.

وی تولیدات جدید را راهبرد شرکت داروسازی اکسیر در سال های اخیر دانست و افزود: در سال های ۱۳۹۲، ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به ترتیب پنج، ۱۱ و ۱۹ محصول جدید در این کارخانه تولید شده است که ۶ محصول از ۱۹ محصول جدید تولید شده در سال گذشته از جمله انسولین محصول انحصاری شرکت داروسازی اکسیر می باشند.

مدیر داخلی کارخانه داروسازی اکسیر بروجرد با بیان اینکه این کارخانه تنها تولید کننده انسولین در کشور است، اظهار کرد: کارخانه داروسازی اکسیر بروجرد در مجموع ۱۰ درصد نیاز دارویی کشور را برطرف می کند.
بر اساس این گزارش، ادای احترام به مقام شامخ شهدا، بهره برداری از طرح مسکن مهر لرستان و باغ خانواده دیده ور بروجرد از برنامه های سفر وزیر دادگستری به بروجرد می باشند.

حجت الاسلام پورمحمدی عصر امروز یکشنبه نیز در نشست شورای اداری استان لرستان در خرم آباد شرکت می کند.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.