۰۶ تير ۱۳۹۶   ۰۰:۰۳    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
آغاز مرمت قلعه هزار جریب بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آغاز مرمت قلعه هزار جریب بروجرد خبر داد.

حجت‌الله یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قلعه هزارجریب بروجرد از جمله بناهای دوره قاجاریه بوده که کار مرمت آن هم اکنون آغاز شده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه بخشی از واحدهای این بنا در زلزله سال 85 آسیب دید و طی بارندگی‌های اخیر خساراتی نیز به آن وارد شده است.

یارمحمدی تصریح کرد: هم اکنون با 40 میلیون تومان اعتبار کار نجات‌بخشی این بنا آغاز شده و در صورت تأمین اعتبار ادامه روند مرمت شامل احیاء و باززنده‌سازی پیگیری می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد با بیان اینکه این بنا در گذشته محل سکونت روستائیان بوده است، افزود: بعضی افراد این محل را ترک کردند اما تعداد دیگری هنوز در واحدهایی که اخیرا ساخته شده زندگی می‌کنند. سعی داریم قسمت‌هایی که از انتفاع ساقط شدند را بازسازی کنیم. با تزریق منابع به تواتر کار مرمت و احیای این بنا پیگیری خواهد شد.

یارمحمدی خاطرنشان کرد: مرمت و بازسازی سایر بناها را نیز در دست اقدام داریم اما به علت اینکه برخی از این ابنیه جزء خانه‌های مشارکتی هستند باید به جمع‌بندی کلی با مالکین برسیم تا کار احیای آنها پیگیری شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ )
در پی استعفای جمعی از اساتید؛ کلاس‌های دانشکده دندانپزشکی بروجرد ‌تعطیل شد
روزهای بروجرد- کلاس‌های دانشکده دندانپزشکی بروجرد در پی استعفای جمعی از اساتید این دانشکده در اعتراض به امنیتی شدن فضا تعطیل شد.

به گزارش تسنیم، کلاس‌های دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد ظهر امروز با اعتراض مجموعه اساتید این مرکز تعطیل شد. اساتید در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان دانشگاه آزاد به مطالبات بر حق آن‌ها و تهدید بر امنیتی شدن فضا توسط معاونت دانشگاه دست به تعطیلی کلاس‌های خود زدند.

این واقعه زمانی رخ داد که جمعی از اساتید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد واحد بروجرد در اعتراض به عدم دریافت پرداختی‌های خود از سوی مسئولان دانشگاه اقدام به تجمع کردند و پس‌ازآن معاونت دانشگاه آزاد در تماسی ضمن تهدید اساتید نسبت به اطلاعاتی کردن موضوع خواستار تمکین اجباری اساتید دانشگاه شدند.

دانشگاهی بدون رئیس!

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد 220 دانشجو در مقطع دکتری دندانپزشکی با حضور چندین متخصص و فوق تخصص رشته‌های مرتبط از شهرهای مختلف کشور دارد که سال گذشته نیز به دلیل عدم وجود استاد در پایه‌های تحصیلی بستر تجمعات دانشجویی بود اما نه‌تنها این مشکل از سوی دانشگاه آزاد بررسی و رفع نشد بلکه امروز نیز تجمعات تازه‌ای از سوی اساتید این دانشگاه شکل‌گرفته که کلاس‌های این مرکز آموزشی را به تعطیلی کشانده این در حالی است که رئیس این دانشکده نیز یک سال پیش به دلیل همین مشکلات از سمت خود استعفا داده و هم‌اکنون دانشکده بدون رئیس اداره می‌شود.

اما در اعتراض به روند استعفای دسته‌جمعی اساتید این دانشکده نیز جمعی از دانشجویان در محوطه دانشگاه تجمع کرده و خواستار رسیدگی و توجه مسئولان امر شدند.

محمدعلی ناصری متخصص ارتودنسی و رئیس سابق دانشکده دندانپزشکی بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم یکی از نارضایتی‌های اساتید این دانشکده از مسئولان دانشگاه را بی‌توجهی در پرداختی‌های اساتید دانست و گفت: اساتید اعلام کردند تا زمانی که معوقات آن‌ها پرداخت نشود در کلاس‌ها حضور پیدا نمی‌کنند اما پس‌ازاین اقدام که به‌دوراز هرگونه تحریک و بی‌نظمی در درون دانشکده انجام شد، معاون دانشگاه آزاد بروجرد در تماسی با اساتید آن‌ها را تهدید کرد که در صورت تداوم این روند موضوع را اطلاعاتی می‌کند.

وی افزود: موضوع اصلاً اطلاعاتی نبوده و نیازی به دخالت دستگاه‌های رابط نداشت و اساتید نیز همگی در اعتراض به این بی‌احترامی و برخی مشکلات قبلی نظیر ضعف پرداختی‌ها که بسیار پایین بوده و نیز بی‌احترامی‌های متعدد و بروکراسی‌های بسیار پیچیده دست به اعتراض و تعطیل کردن کلاس‌های دانشگاه زدند.

بروکراسی‌های بیمارگونه

علی‌رضا ریحانی تنها متخصص جراحی فک و صورت و استاد دانشکده دندانپزشکی بروجرد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تشریح مشکلات این مرکز درمانی آموزشی گفت: این دانشکده فاقد چارت تشکیلاتی و ساختار مشخص است و این در حالی است که مسئولان دانشگاه وجود این نقص را تکذیب کرده و هیچ‌گونه پیگیری نیز در این زمینه نداشته‌اند.

وی افزود: این دانشکده تولید درآمد می‌کند و بر اساس محاسبات انجام‌شده در حدود دو ماه بالغ‌بر 240 میلیون تومان برای دانشگاه تولید درامد داشته که یک‌سوم از این مبلغ درآمد خالص بوده بااین‌وجود درخواست‌های اساتید اصلاً پیگیری نمی‌شود و بروکراسی بسیار کند و بیمارگونه این مرکز سبب شده درخواست‌های اساتید که برای رفع احتیاجات درمانی بیماران این مرکز ارائه می‌شود با تشکیک و احتمالاتی بر مبنای زیاده‌خواهی اساتید بی‌اهمیت جلوه داده شود.

این استاد دانشکده دندانپزشکی بروجرد بابیان اینکه اساتید این دانشکده عمدتاً نیاز مالی به‌ حقوق دانشگاه ندارند و ازلحاظ مالی تأمین هستند، عنوان کرد: اساتید با حسن نیت و حسن همکاری در این مجموعه فعالیت می‌کنند و انتظار دارند به مطالبات آن‌ها رسیدگی شود و بااینکه این متخصصان در حوزه درمانی بیماران تلاش می‌کنند و حساب آن‌ها در تأمین مطالباتشان متفاوت است اما توجهی به این نیازهای درمانی نمی‌شود.

وی با تصریح بر اینکه ریاست دانشگاه، هیئت‌علمی و نه حتی معاونت علوم پزشکی کوچک‌ترین اختیاری در حد خرید یک سرنگ یک‌بارمصرف در این مجموعه دانشگاهی ندارند، گفت: با اعمال بروکراسی‌های پیچیده در این دانشگاه باید از صفرتا صد مشکلات به امضای ریاست برسد و ریاست نیز بسیار با اهمال عمل می‌کند و حرف اساتید ارزشی برای آن‌ها ندارند.

پیگیری‌هایی که علاج درمان بیماری مزمن دانشکده نشد

ریحانی از پیگیری‌هایی می‌گوید که علاج درمان بیماری مزمن این دانشکده نشده و همچنان مشکلات را به قوت خود باقی گذاشته اما اتفاقی که امروز برای این اساتید کم‌توقع افتاده مجموعه اساتید این دانشگاه را بسیار منقلب کرده و آن‌هم تهدیدات امنیتی بوده که از سوی معاونت دانشگاه نسبت به آن‌ها اعمال‌شده، تهدیداتی که به گفته ریحانی شأن علمی و امنیتی آن‌ها را زیر سؤال برده و فعالیت در چنین فضایی را با مشکل مواجه کرده است.

وی معتقد است کار کردن در چنین جوی دلگرمی برای ادامه همکاری را از بین می‌برد و نباید از طریق اهرم‌های فشار نظیر اطلاعات، اساتید این دانشگاه را مجبور به همکاری و یا سکوت در برابر نواقص نمایند چراکه چنین ادبیاتی در هیچ کجای جهان با اساتید دانشگاهی شناخته‌شده نیست.

این استاد دانشکده دندانپزشکی بروجرد گفت: به کار بردن این ادبیات  وقیحانه با قلدرمآبی و امنیتی کردن موضوع امنیت اساتید را مخدوش می‌کند آن‌هم در کشوری که امن‌ترین کشور خاورمیانه است مگر می‌شود با تعطیل شدن یک کلاس درس تهدید امنیتی ایجاد شود که می‌گویند ما را تحویل اطلاعات می‌دهند و این‌گونه شأن اساتید را مخدوش می‌کنند.

وی افزود: تا هنگامی‌که مسئولان دانشگاه گوشی برای شنیدن مشکلات این دانشکده نداشته باشند کلاس‌های درس را تعطیل می‌کنیم و از ارائه خدمات درمانی نیز خودداری می‌نماییم.

حالا این مرکز آموزشی درمانی نیز با بی‌توجهی مسئولان امر در تأمین خواسته‌های به‌حق اساتید تعطیل می‌شود و متخصصان این مرکز نیز از شهر بروجرد به دلیل به کار بردن این شیوه‌های نادرست نظارتی کوچ می‌کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ )
تجمع سپرده‎گذاران موسسه توسعه در بروجرد به روز سوم رسید
تجمع سپرده‎گذاران موسسه اعتباری توسعه در شهرستان بروجرد به روز سوم رسید.تجمع سپرده‎گذاران موسسه توسعه در بروجرد به روز سوم رسید

به گزارش فارس، از سه روز پیش و همزمان با انتشار اخباری از مبادی غیر رسمی مبنی بر بروز مشکل در موسسه توسعه، سپرده‎گذاران به یک باره برای برداشت سپرده‎های خود اقدام کردند.

اگر چه هفتم خردادماه زمان پرداخت سپرده‎های سپرده‎گذاران موسسه توسعه در بروجرد و بسیاری دیگر از شهرهای کشور اعلام شد، اما دیروز و با وجودی که سپرده‎گذاران از ساعات ابتدایی صبح جلو شعبه حضور یافتند، خبری از پرداخت وجوه نشد.

ظهر دیروز و پس از آنکه تجمع سپرده‎گذاران به مقابل فرمانداری بروجرد هم رسید، گفته شد که امروز سپرده‎گذاران می‎توانند، مبالغ یک تا پنج میلیون تومانی را از حساب خود برداشت کنند.

همچنین به سپرده‎گذاران نگران گفته شد که مانع و مشکلی در پرداخت سپرده‎های بانکی آنها وجود ندارد و این افراد می‎توانند، طی بازه زمانی چند روزه و به مرور نسبت به این کار اقدام کنند.

امروز هشتم خردادماه نیز سپرده‎گذاران به امید برداشت بخشی از سپرده خود جلو بانک حضور یافتند، اما با درب‎های بسته مواجه شده و دریافتند که وعده مسوولان بانکی امروز نیز رنگ تحقق به خود نیافته است.

امروز سپرده‎گذاران موسسه توسعه بروجرد با تجمع در یکی از خیابان‎ها و شریان‎های اصلی مرکز شهر آن هم مقابل بانک ملی شعبه مرکزی این شهر علاوه بر اینکه اجازه فعالیت کاری را از این بانک گرفتند، مانع رفت و آمد خودروها در خیابان شهدا شدند.

تجمع سپرده‎گذاران در این خیابان مشکلات عدیده‎ای را برای تردد خودروها ایجاد کرد، به طوری که با ایجاد صفوف طولانی خودروها و ترافیک آزاردهنده موجب اخلال در امور روزمره بسیاری از شهروندان بروجردی شد.

سپرده‎گذاران روزه‎دار بروجردی با وجود گرمای هوا ساعت‎ها در خیابان حضور یافته و خواستار پاسخ‎گویی مسولان موسسه توسعه بودند، شاید با خبر امیدوارکننده‎ای راهی خانه‎هایشان شوند، اما تا ظهر امروز خبری از پاسخگویی مسوولان و یا وعده‎‎ای خوشایند نبود.

بر اساس  این گزارش‎ در خرم‎آباد مرکز لرستان لرستان نیز سپرده‎گذاران با تجمع مقابل شعب موسسه توسعه و یا استانداری لرستان خواستار دریافت سپرده‎هایی شده‎اند که بسیاری‎ها آن را همه اندوخته و سرمایه زندگی خود می‎دانند.

بر پایه شنیده‎ها، در دیگر شهرهای کشور از جمله در تهران نیز شعب موسسه توسعه پاسخگوی مراجعان نیستند و به این ترتیب سپرده‎گذاران در هیچ یک از شعب این موسسه قادر به برداشت همه یا بخشی از سپرده خود نیستند.

*چرا مسوولان جوابگو نیستند؟

یکی از سپرده‎گذاران موسسه توسعه بروجرد به خبرنگار فارس گفت: اخبار ضد و نقیضی درباره بروز مشکل در موسسه توسعه به گوش می‎رسد و طبیعی است که سپرده‎گذاران نگران سپرده‎های بانکی خود در این موسسه باشند.

فاطمه.ک اظهار کرد: ما سپرده‎گذاران بیش از همه از تجمع در خیابان، مقابل فرمانداری و یا جلو شعب موسسه ناراحت و شرمنده‎ایم، اما حق داریم که بدانیم، قرار است چه اتفاقی برای سپرده‎هایمان بیفتد.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر وعده‎های مسوولان به آنها محقق نشده است، تاکید کرد: بی‎شک همه سپرده‎گذاران در صورت پاسخگویی مسوولان و متولیان امر و شنیدن وعده‎هایی شدنی حتی در بازه زمانی یک تا دو ماهه حاضر به تجمع نبوده و به خانه‎هایشانن برمی‎‎گردند.

این سپرده‎گذار ادامه داد: بهتر است، مسوولان موسسه توسعه به جای بستن درب‎های شعب و رفتن به خانه‎هایشان پاسخگوی مطالبات به حق سپرده‎گذارانی باشند که اگر اتفاق ناخوشایندی برای سپرده‎هایشان رخ دهد، زندگی و معیشت بسیاری از آنها به مخاطره می‎‎افتد.

*تنها به دنبال دریافت سپرده‎هایمان هستیم

یکی دیگر از سپرده‎گذاران گفت: معلوم است که با وجود سپرده 340 میلیون تومانی در موسسه توسعه و اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، احساس نگرانی کرده و به دنبال مطالبه همه سپرده‎ای هستم که حاصل زحمات چندین ساله‎ام است.

وی که تمایلی به گفتن نام خود نداشت، خاطر نشان کرد: افرادی که در خیابان تجمع کرده‎اند، معترضانی نیستند که امنیت و آرامش مردم برایشان مهم نبوده و قصد بر هم زدن شهر را دارند، بلکه این افراد تنها خواهان و خواستار استیفای حقوق و مطالبات بانکی خود هستند.

 این شهروند ادامه داد: همانگونه که مسوولان و روسای شعب موسسه توسعه با اطمینان خاطر به سپرده‎گذاران سپرده‎های آنان را جذب کرده‎اند، اینک با حضور در بین این افراد حقایق را به سپرده‎گذاران منتقل کرده و اجازه ندهند که هر شایعه‎ای موجب بروز تنش و نگرانیی در آنان شود.

*بلا تکلیفی سپرده‎گذاران روزه‎دار

یکی دیگر از شهروندان بروجردی با نگرانی و چهره‎ای در هم و گرفته به خبرنگار فارس گفت: دخترم سال‎های زیاد با کار و تلاش ذره ذره سپرده اندوخته و آن را در موسسه توسعه پس‎انداز کرده است، تا پس از سال‎ها با پس‎انداز خود خانه‎ای خریداری کند.

مهناز گودرزی بیان کرد: سه روز است که سپرده‎گذاران روزه‎دار ساعت‎ها با تحمل گرمای هوا جلو شعب موسسه توسعه حضور می‎یابند، اما مسوولان این موسسه خود را برای پاسخگویی به آنها به زحمت نمی‎‎اندازند.

وی عنوان کرد: دخترم به امید آنکه موسسه مالی و اعتباری توسعه تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‎کند، اقدام به در سپرده‎گذاری و سرمایه‎گذاری در این موسسه کرده است، اما اکنون هیچ کس پاسخگوی ما نیست و سپرده‎گذاران در بلا تکلیفی به سر می‎برند.

به گزارش فارس،مسوولان موسسه توسعه در چند روز اخیر در مصاحبه با برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند هیچ مشکی بابت تامین نقدینگی این موسسه وجود ندارد و لذا شهروندان بدون هیچ نگرانی می‌توانند در آینده زدیک وجوه خود را دریافت کنند.

به گفته قدرت الله دلفان رییس شعب غرب کشور موسسه توسعهُ پیگیری‌ها برای حل مشکلات موجود در حال انجام است و بزودی سپرده مشتریان موسسه توسعه پرداخت می‌شود.

وی شایعه ورشکستگی و فرار سهامداران این موسسه به خارج از کشور را تکذیب کرده و از شهروندان درخواست کرده که نسبت به شایعات مطرح شده در این زمینه توجهی نداشته باشند.

................
گزارش از مژگان شمس
آخرين بروز رساني ( ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ )
دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد بروجرد تصویب شد
روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: پس از بازرسی به عمل آمده ازتجهیزات و زیرساخت های دانشگاه آزاد بروجرد تاسیس دانشکده علوم پزشکی این واحد دانشگاهی توسط شورای گسترش رشته های دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شد.

مجید شمس  با حضوردردفترخبرگزاری جمهوری اسلامی بروجرد ضمن تبریک ماه مبارک رمضان افزود: در2 ماهه اخیر بازدیدهایی توسط کارشناسان ازامکانات و زیرساخت ها دانشگاه آزاد بروجرد صورت گرفت ودربیستمین جلسه شورای گسترش رشته های علوم پزشکی راه اندازی دانشکده علوم پزشکی بروجرد تصویب شد.

وی اظهارکرد: درمجتمع دانشگاهی امام خمینی(ره) فضای فیزیکی به مساحت 6هزارو 500 متر مربع درچهارطبقه برای تاسیس این دانشکده مهیا شده است.
وی اضافه کرد: دراین واحد دانشگاهی حدود 2 هزار دانشجو رشته های علوم پزشکی شامل دندانپزشکی، مامایی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی و بهداشت حرفه ای مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد همچنین ازافتتاح مرکز مشاوره مامایی و پرستاری این واحد در روزهای آینده خبر داد و یادآور شد: دراین مرکز شهروندان بروجردی ازخدمات مشاوره ای درحوزه های پرستاری و مامایی به صورت حضوری بهره مند خواهند شد.

شمس افزود: در این مرکزتوسط کارشناسان ومربیان خدمات مشاوره ای علمی وتخصصی و با تعرفه دولتی به متقاضیان ارائه می شود.
وی بیان کرد: به منظور بهره مند شدن دانشجویان ازمهارت های تخصصی و حرکت به سمت کارآفرین شدن این واحد دانشگاهی مرکز فنی وحرفه ای درجوار واحد دانشگاهی حضرت امام خمینی(ره) بروجرد راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد گفت: با راه اندازی این مرکز فنی وحرفه ای دانشجویان می توانند درساعات غیردرسی درکلاس های مهارتی به صورت رایگان شرکت نموده ودرکنارعلم آموزی مهارت های مختلف فنی و حرفه ای را فرا بگیرند.

شمس افزود: این اقدام با هماهنگی مرکزفنی و حرفه ای شهرستان بروجرد انجام شده و به دانش آموختگان این واحد گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای اعطا می شود همچنین این افراد می توانند ازتسهیلات برای راه اندازی شغل مناسب استفاده کنند.

وی علت اصلی کاهش دانشجو درواحد های دانشگاهی را کاهش نرخ رشد جمعیتی 3.2 درصدی دهه 60 را به یک درصد دهه 70 عنوان کرد و ادامه داد: این میزان کاهش آمار دانشجویی درواحد دانشگاه آزاد بروجرد نسبت به میانگین کشوری بسیارکمتراست.
وی با اشاره به حماسه باشکوه ملت ایران در انتخابات 29 اردیبهشت افزود: حضور پرشورو شوق مردم در پای صندوق های اخذ رای به جهانیان ثابت کرد که ملت ایران اسلامی پای ارزش ها و آرمان های انقلاب ونظام ایستاده اند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد اظهارکرد: از رییس جمهورمنتخب نیز درخواست می شود تا به پاس قدردانی این حماسه عظیم بیش از گذشته در راستای حل مشکلات مردم و برون رفت از رکود اقتصادی، تورم ومعضل بیکاری در جامعه گام بردارند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در ششم مهرماه 1362 با 24 دانشجوی رشته کشاورزی درمقطع کاردانی به عنوان اولین واحد دانشگاه آزاد اسلامی غرب کشور، فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.

درحال حاضر این واحد دانشگاهی در فضایی به مساحت سه میلیون و چهارصد هزارمترمربع به عنوان محوری ترین رکن توسعه در بروجرد نقش آفرینی می کند.

این واحد دانشگاهی با بهره گیری از125 هزار مترمربع زیر بنای آموزشی، درمانی، اداری، فرهنگی، خدماتی و رفاهی با درجه جامع با بیش از 10 هزار دانشجو در 80 رشته دانشگاهی فعال درمقاطع فوق دیپلم، کارشناسی، ارشد و دکترا در حال فعالیت است.
بیش از 60 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد بومی هستند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ )
کارگران شهرداری بروجرد تجمع کردند
روزهای بروجرد- روز گذشته کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به ۵ماه مزد معوقه مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا منابع خبری در بروجرد اعلام کردند، روز گذشته( ۷ خرداد ماه) گروهی از کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به ۵ ماه مزد معوقه مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

به گفته معترضین ، روز به روز بر بدهی‌های کارگران وشهرداری افزوده می شود ولی ما همچنان شاهد هیچ راه حل مناسبی از سوی مسئولان شهری بروجرد مشاهده نیستیم.

کارگران می‌گویند جدا از مسئله معوقات مزدی، مدیران شهری به آنها کوچکترین کمکی در خصوص تامین اقلام کالاهای ماه رمضان نکرده است.

بنا بر ادعای کارگران ؛ در شهرداری بروجرد بیش از یکهزار و ۷۰۰  کارگر و کارمند شاغل هستند که از چندین سال است مطالبات مزدی خود را با تاخیر دریافت می کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ )
رونمایی کتاب «این شرح ناتمام» در بروجرد
روزهای بروجرد- کتاب «این شرح ناتمام» امروز دوشنبه، هشتم خرداد در مرکز اسناد و مفاخر بروجرد رونمایی شد.
به گزارش ایکنا، هشتم خردادماه کتاب «این شرح ناتمام ـ فرهیختگان و نام‌آوران بروجرد» با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان بروجرد در مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد رونمایی شد .

کتاب «این شرح نا‌تمام» توسط دو تن از فعالین حوزه فرهنگ و هنر اکرم‌السادات زین‌العبادی و نادر ارجمندی گردآوری، تحقیق و تنظیم گردیده است و توسط انتشارات کلهری بروجرد و پژوهشکده امام صادق(ع) قم منتشر و روانه بازار کتاب شده است.  
کتاب «این شرح ناتمام» در دو بخش شامل با بروجرد بیشتر آشنا شویم و فرهیختگان و نام‌آوران بروجرد تدوین گردیده است .  

در بخش اول کتاب  که در راستای  معرفی بروجرد، گذری بر وضعیت مذهبی، تاریخی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی و ... این شهرستان داشته، تلاش شده است تا قبل از ورود به بخش دوم که جمعی‌از فرهیختگان و نام‌آوران بروجرد را معرفی می‎کند، خواننده کتاب با چهره فرهنگی بروجرد و زادگاه این مفاخر گرانمایه و گران‌سنگ بیشتر آشنا شوند.  

نگارندگان کتاب در معرفی کتاب و اهمیت پرداختن به معرفی بزرگان و ستارگان سپهر نیلگون ایران آورده‌اند: «تلاش برای پروازی پرستو‌وار در آسمان نیلگون ادب، فرهنگ و هنر به‌سوی افق روشن دانایی، همواره ذهن بشر را به خود مشغول کرده و در این مسیر پرفراز و نشیب، تنها انسان‌هایی توانسته‌اند به صعود عزتمندانه نوع بشر به قله دانایی دست یابند که برگ‌های زرد و خشک خزان‌زده کاهلی، رخوت، غفلت و بی‌خردی را در مسیری سبز با گام‌هایی استوار و محکم پشت سر گذاشته و در بلوغی فکری، تمامی فصول زندگی خود را در قلمرو کوشندگی با ذهنی جوینده و کاوشگر، سرسبز از شکوفه‌های آگاهی، تدبر، ژرف‌اندیشی، هوشیاری و تعمق  نمایند. به‌گونه‌ای که در سایه این مجاهدت، فرهنگ دیارشان با نام این بزرگان و نام‌آوران عجین و مانا گشته است .

کتاب «این شرح ناتمام»، برگی ناتمام است بر تمامی تلاش کسانی‌که کوشیدند تا از میراث گرانبهای مذهبی، علمی، انسانی و ... خود صیانت نمایند.   

نگارندگان در توصیف این کتاب تأکید کرده‌اند که: در این کتاب ما بنا را بر بیان مختصر زندگینامه شصت تن از فرهیختگان اعم‌از بزرگان دین، علم، فرهنگ و هنر و... بروجرد نهاده و تلاش نمودیم تا تنها تصویری کوتاه از زندگی این نام‌آوران که بخشی از تاریخ، هویت و فرهنگ ما را به خود اختصاص داده‌اند و آثاری مانا و جاودان را به فرهنگ این کشور تقدیم داشته‌اند به اختصار گردآوری، تدوین و تقدیم فرهنگ این مرز و بوم نماییم .

نویسندگان کتاب در آغاز کتاب از مخاطبین خود کمک و یاری طلبیده و خواسته‌اند: چون در نظر است با اتکال به پروردگار و توفیق الهی و با فراهم شدن اسباب تحقیق، مجموعه بعدی را به معرفی گروهی دیگر از ستارگان این سپهر درخشان از نخبگان و مفاخر بروجرد اختصاص دهند، لذا عزیزانی که این مجموعه را مطالعه می‌نمایند در جهت غنی نمودن کتاب بعدی نظرات، پیشنهادات، انتقادات و نقاط ضعف و قوت کتاب را به آدرس:  اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد   ایمیل نمایند و در ادامه کار آنان را راهنما و مشوق باشند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ )
فریبرز محسنی: اولویت اصلی شورای شهر پنجم بروجرد مبارزه با فساد در شهرداری است
روزهای بروجرد- عضو منتخب شورای پنجم بروجرد گفت: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای یک شهردار خوب بحث پاک دستی و مبارزه شش‌دانگ با فساد در سطح شهرداری بروجرد است.

به گزارش تسنیم، فریبرز محسنی یکی از منتخبان انتخابات شورای پنجم بروجرد است که توانست با کسب 9487 رأی راهی شورای شهر شود. وی متولد سال 48 در شهرستان بروجرد است که تحصیلات خود تا پیش از دانشگاه را در زادگاه خود سپری کرده و پس‌ از آن ادامه تحصیلات در مقطع کارشناسی اقتصاد را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه اراک دنبال کرده است. وی در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری اقتصاد است.

در حسابرسی اداره تعاون روستایی شهرستان بروجرد مشغول به کار است و بعضاً به تدریس دروس اقتصاد در دانشگاه‌ها می‌پردازد. از اصلاح‌طلبان بروجرد است که با لیست "یاران باران" معرفی‌شده و به شورا راه‌یافته و معتقد است برای بروجرد باید برنامه چشم‌انداز 1404 بسته شود و از نگاه او احیا فرهنگ بروجرد در جایگاه نخست اولویت‌ها قرار دارد.

در ادامه مشروح گفت‌وگوی فریبرز محسنی منتخب مردم بروجرد در شورای پنجم را می‌خوانید.

تسنیم:مهم‌ترین وظیفه یک عضو شورا انتخاب شهردار خوب است، ویژگی یک شهردار خوب از دیدگاه شما چیست و آیا گزینه خاصی برای تصدی‌گری شهرداری بروجرد انتخاب کرده‌اید؟

محسنی: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای یک شهردار خوب بحث پاک دستی و مبارزه شش‌دانگ با فساد در سطح شهرداری بروجرد است بنابراین پس‌ازاینکه فردی با چنین روحیه‌ای پیدا شد باید دومین پارامتر را در او سراغ کرد که آن‌هم تخصص و تعهد لازم است چراکه یک شهردار خوب باید علاوه بر ویژگی تخصص و تعهد، خلاق باشد و به طور یقین فکری برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها داشته باشد و مدام فرمان‌بردار نباشد، ضمن اینکه شهردار خلاق و فعال می‌تواند سبب رمزگشایی از مشکلات بروجرد شود.

افرادی زیادی باقابلیت‌های مختلف و متفاوت برای تصدی‌گری شهرداری وجود دارد اما اینکه بخواهد به مرحله تصمیم‌گیری و گفت‌وگو برسد، نبوده و اولویت کنونی ما تا زمان آغاز به کار دور جدید شورا بستن برنامه چشم‌انداز بروجرد 1404 است که باید ویژگی‌های جایگاه این شهر در برنامه مذکور مشخص شود.

علاوه بر این تدوین یک برنامه بلندمدت 20 ساله برای 5 دوره شورا از دیگر اولویت‌های پیش از ورود به شوراست چراکه در بروجرد احساس می‌شود متأسفانه دیمی‌کاری بر برنامه محوری سبقت‌گرفته بنابراین باید به‌سوی برنامه برگردیم و جایگاه بروجرد در افق 1404 مشخص شود و در قالب این برنامه مسائل زیرمجموعه‌ای ذکر می‌شود.

تسنیم: مهم‌ترین دغدغه شما در شورای شهر چیست؟

محسنی: جایگاه شورا تضعیف‌شده است بنابراین مهم‌ترین موضوعی که باید مدنظر قرار گیرد بازگشت شورا به جایگاه اصلی خود به‌عنوان یک‌نهاد عالیه نظارتی بر همه دستگاه‌های اجرای شهر است. به‌موجب اصول 100 تا 102 قانون اساسی شورا ناظر بر همه امور است بنابراین نباید سطح آن تنها به شهرداری تقلیل داده شود که اگر به این سمت تقلیل یابد این وظیفه را نیز نمی‌تواند انجام دهد بنابراین اگر جایگاه واقعی شورا در قانون اساسی و ظرفیت‌های آن به منصه ظهور برسد به طور یقین شهرداری به‌طریق‌اولی عملکرد مطلوبی خواهد داشت.

تسنیم: اولویت اجرای برنامه‌های شما در کدام حوزه است؟

محسنی: نخستین تیتر برنامه‌های ما احیا فرهنگ بروجرد است چراکه همه موضوعات برمی‌گردد به اینکه فرهنگ بروجرد در ابعاد مختلف خود احیا شود. زیرمجموعه‌ این فرهنگ مسائل اجتماعی و اقتصادی در معنی عام کلمه است.

روزگاری در منطقه غرب کشور بروجرد به‌عنوان شهری که بازار و اماکن تاریخی و طبیعی آن رونق فراوانی داشته شناخته می‌شد اما امروز متأسفانه این‌گونه نبوده و بازار بروجرد از رونق لازم برخوردار نیست چراکه به ظرفیت‌ها پرداخته نشده و به اماکن تاریخی و دیدنی این شهر بهاداده نشده و هنوز هم بعد از 30 سال میدان قیام در مرکز شهر ساماندهی نشده درحالی‌که با ساماندهی این میدان و قرار گرفتن مسجد امام در کنار این میدان با چشم‌اندازی زیبا می‌توان جذب توریسم و گردشگر کرد.

از این رهگذر توسعه و ترویج صنایع‌دستی بروجرد همانند جاجیم‌بافی، گلیم‌بافی، گیوه‌دوزی و صنعت ورشو که به دلیل بی‌توجهی فراوان و عدم رفت‌وآمد توریست و گردشگر امروز در حال تعطیل شدن است، می‌تواند به رونق گردشگری و  احیا فرهنگ این شهر کمک بسزایی نماید.

نباید تنها اشتغال‌زایی را از دولت و کارخانه‌ها انتظار داشته باشیم درحالی‌که اگر بخش خصوصی و بازار را با حضور گردشگران رونق دهیم می‌توانیم درزمینهٔ اشتغال و ایجاد درآمد پایدار موفق باشیم. بنابراین احیا فرهنگ بروجرد به معنی بازگشت بروجرد به آن روزگار اوج خود است که این تیتر برنامه‌ها است.

اما اولویت اصلی در حال حاضر مبارزه با فساد ایجادشده در شهرداری بروجرد و شفاف‌سازی جمیع امور در این نهاد است تا به‌صورت کاملاً واضح مشخص شود چه پروژه‌ای در کجا با چه مبلغی قرار است به مناقصه گذاشته شود و چه کسی برنده می‌شود و در حال حاضر در چه مرحله‌ای است و هیچ تاریکخانه‌ای نباید در شهرداری وجود داشته باشد و به دنبال این اقدامات عمرانی و مسائل فرهنگی قرار می‌گیرد.

تسنیم: اولویت شما در تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره سطح شهر بروجرد کدام است؟

محسنی:تا این پروژه‌های نیمه‌کاره تمام نشده کار جدیدی نباید در دست گرفته شود و بر اساس میزان ظرفیت و وضعیت بودجه‌ای باید اقدامات تکمیلی پیش رود. بروجرد نیازمند یک عزم ملی است و باید از این شهر فراتر رفت و از پتانسیل نیروهایی که در اقصی نقاط جهان دل درگرو این خاک پاک دارند به همراه تمامی اهرم‌های لازم برای عمران و آبادانی بروجرد استفاده کرد.

دو موضوع بر مسائل شهرداری و بروجرد می‌تواند مؤثر باشد یکی عوامل درونی شامل امکاناتی که شهر و شهرداری دارد و دیگری عوامل بیرونی است که باید از این عوامل به نحو احسنت استفاده شود. با توجه به اینکه دولت در دور اول در بروجرد عملکرد ضعیفی به لحاظ مدیریتی داشته است در دور دوم این ضعف‌ها باید جبران شود چه به لحاظ اعتبارات عمرانی و چه به لحاظ چشم‌اندازی که برای بروجرد دیده می‌شود، قطعاً این حق باید از دولت استیفا شود و این مهم نیازمند عزم ملی است.

مشکل بعدی وضعیت بدهی‌های شهرداری و اوضاع کارگران است که می‌طلبد به‌محض اینکه شورا زمام امور را در دست گرفت ستاد بحران تشکیل شود و باید نمایندگان شهر و قائم‌مقام وزارت کشور در امور عمرانی و شهرداری‌ها پشت‌کار بیاید و با برگزاری جلسات منظم در این خصوص مسائل را پیگیری نمایند چراکه با این ظرفیت نمی‌توان بر مشکلات فائق آمد بلکه باید از همه پتانسیل بروجرد در هر جا که وجود دارد در جهت حل این مشکلات استفاده کرد.

تسنیم: مهم‌ترین مشکل و معضل سطح شهر بروجرد در حال حاضر چیست؟

محسنی:در سطح شهر بروجرد با استحاله فرهنگی مواجه شده‌ایم و یک سری مجموعه پارامترها وجود دارد که باید به سمت آن‌ها حرکت کرد تا از سرعت افول بروجرد در مسائل فرهنگی جلوگیری شود.

با یک حساب ساده می‌توان گفت عدم ساماندهی ترافیک شهری و نیز رها شدن امور در سطوح مختلف مدیریتی و دیمی‌کاری در بروجرد موج می‌زند و باید با تعامل و همکاری به جایگاهی که استحقاق این شهر است، برگردیم.

تسنیم: آیا کرسی شورا برای شما به‌عنوان یک سکوی پرتاب به مناصب مدیریتی بالا خواهد بود؟

محسنی: معتقدم این اعتمادی را که مردم در این مرحله به ما کرده‌اند باید با تمام وجود پاس بداریم و تلاش کنیم در این قسمت در خدمت مردم باشیم و اگر در این زمینه امانت‌دار خوبی باشیم کافی است و نباید به دنبال منیت‌ها و خودخواهی‌ها باشیم چراکه معلوم نیست فردایی باشد که برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

تسنیم: مسائل حزبی شما چه میزان در مدیریت شهری تأثیر دارد؟

محسنی:خاستگاه تفکر و کار ما در رابطه با مسائل شورای شهر خاستگاهی غیر حزبی بوده اما در فعالیت انتخابات در قالب تیمی منسجم از حزب ندای ایرانیان وارد صحنه انتخابات شدیم و خاستگاه تفکرمان در انتخابات اصلاح‌طلبی بوده اما پس از ورود به شورا به‌هیچ‌وجه بحث سلیقه‌های سیاسی درروند تصمیم‌گیری‌ها دخیل نیست و تمام این موضوعات پشت در شورا جا می‌ماند و در صحن شورا تمامی دغدغه‌های خاطر برای بروجرد است چراکه مشکلات این شهر بسیار عمیق و عدیده است.

علاوه بر این تیم اصولگرایان راه‌یافته به این دوره از شورا افراد بسیار خوبی هستند که باید با تعامل و همکاری با یکدیگر به سمت توسعه شهری پیش رویم.

تسنیم: حرف آخر

محسنی:قصد داریم تمامی جلسات شورا در منظر مردم برگزار شود و جایگاهی خاص برای خبرنگاران و اصحاب رسانه تدارک دیده شود تا آن‌ها از هر گرایش و سلیقه‌ای بتوانند تمامی موضوعات شورا را رصد و مخابره نمایند.
 
............................
گفت‌وگو از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ )
واژگونی خودرو در بروجرد منجر به قطع دست یکی ازسرنشینان شد
روزهای بروجرد- معاونت عملیات وخدمات ایمنی آتش نشانی بروجرد گفت: واژگونی سمند درجاده دانشگاه آزاد بروجرد منجر به قطع دست راننده ومجروح شدن دیگرسرنشین خودرو شد.


نادر موسیوند در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این حادثه پیش از ظهر امروز رخ داده است افزود: بعد از اعلام این حادثه ماموران اتش نشانی در محل حادثه حاضر شده و عملیات رها سازی مصدومان را انجام دادند.

وی اظهارکرد: یکی دیگر از سرنشینان خودرو به شدت مجروح شده که به مرکز درمانی بروجرد منتقل شده است.

رئیس مرکز اورژانس بروجرد در این باره به ایرنا گفت: مصدومان این حادثه توسط اورژانس به بیمارستان چمران اعزام شدند که دست چپ یکی از 2 مصدوم در اثر این حادثه قطع شده وسرنشین دیگر خودرو نیز به شدت مجروح شده است.
به گفته وی این دانشجو برای عمل پیوند به اتاق عمل اعزام شده و در صورت امکان عمل پیوند انجام می شود.

بروجرد با بیش از 350 هزارتن جمعیت ویک هزارو606 مترمربع مساحت در شمال لرستان واقع ودومین شهرستان پرجمعیت این استان است.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در شمال غربی این شهر ودر مسیر منطقه تفریحی ونایی واقع شده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ )
سخنی با اعضای محترم شورای شهر بروجرد

روزهای بروجرد- انتخابات شورای شهر بروجرد به پایان رسیده و جلسات برای رایزنی و هماهنگی بین اعضای جدید شورای شهر نیز در حال انجام است.

در این بین برخی از اعضای شورای شهر نسبت به دو نفر از راه یافتگان به شورا انتقاد جدی دارند.

 فارغ از این اختلاف نظر و گاه انتقاد به نحوه تبلیغات این دو عضو ؛ بهرحال در صورت تایید نهایی انتخابات شورای شهر که بنابر شواهد اتفاق خواهد افتاد شاید دیگر ادامه دادن این مجادله به صلاح مردم نباشد.

واقعیت این است که مشکلات و معضلات شهرداری بروجرد آنقدر بزرگ و باورنکردنی است که حل آن نیاز به  جهاد شبانه روزی و اتحاد اعضای جدید شوراست.

بواقع مردم دیگر تحمل دعوا و درگیری بین اعضای شورای شهر را ندارند و اگر هم اختلافی بین آنان وجود دارد باید به احترام مردم و مشکلات پر شمار آنان بر آن دامن نزنند.

البته این نکته ناقض نظارت اعضای شورای شهر بر مجموعه شهرداری و دیگر اعضا نیست.

لازم است فساد و رانت خواری حتی اگر توسط اعضای شورای شهر انجام می شود پیگیری و تشت رسوایی مفسدان را از بام انداخت.

اما اکنون که هنوز در شورای شهر جدید اتفاقی نیفتاده است پس منطقی به نظر می رسد تا آن موقع صبر و متانت پیشه کرد و بنا را بر همکاری و تعامل برای برون رفت مشکلات عظیم شهرداری گذاشت باشد که بتوان گرهی از مشکلات خلق الله را باز کرد.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ )
20 کیلو و300 گرم مواد مخدردر بروجرد کشف وضبط شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد گفت: 20 کیلو و300 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در بروجرد کشف وضبط شد.

سرهنگ علیرضا دلیری در گفت و گو با ایرنا افزود: بعد از کسب اطلاع از حمل این مقدار مواد مخدر از استان های همجوار به مقصد بروجرد پلیس مبارزه با مواد مخدرشهرستان با شناسایی یک دستگاه خودروی پراید وتعقیب آن تا شهرک اندیشه بروجرد این مقدارمواد مخدر را کشف و ضبط کرد.

وی با اشاره به اینکه این عملیات با همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام شده است اظهار کرد: در این راستا نیز۲ تن قاچاقچی دستگیر و به همراه مواد مخدر کشف شده به مقامات قضایی شهرستان بروجرد تحویل داده شدند.

بروجرد با بیش از 350 هزار تن جمعیت و با مساحت یک هزار و 606 متر مربع مساحت در شمال لرستان واقع شده ودومین شهرستان پرجمعیت استان محسوب می شود.

استان لرستان در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور قرار گرفته است.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ )
عباس گودرزی: سهم اندک نوگواهینامه‌ها در تخلفات‌ رانندگی و تصادفات
روزهای بروجرد- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است: اعمال محدودیت برای نوگواهینامه‌ها که سهم بسیاری در تخلفات و تصادفات ندارند، شرط کافی نیست.


عباس گودرزی در گفت‌وگو با خانه‌ملت، در خصوص اصول مورد نظر ناجا برای نوگواهینامه‌ها، گفت: اعمال محدودیت تردد برای نوگواهینامه ها شرط لازم است اما کافی نیست، بخشی از نوگواهینامه‌ها به دلیل عدم تمرکز و مهارت‌های رانندگی لازم در میزان تصادفات و تخلفات رانندگی تاثیر داشته باشند اما سهم عمده‌ای در این حوزه ندارند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ سازی در کاهش تخلفات رانندگی تاثیر بیشتری خواهد داشت، تصریح کرد: رعایت قوانین و حقوق دیگران و مقید ساختن افراد به ضوابط راهنمایی و رانندگی از طریق روش‌های مختلف تجربه شده لذا بهتر است در محاسبات ذهن مردم دست برده شود.

وی افزود: محاسبات ذهن مردم مبنای نگرش آنهاست، نگرشی که بر پایه آن تصمیم‌گیری می‌کنند بنابراین برای تغییر رفتارهای اشتباه و کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی نگرش افراد نسبت به موضوع رانندگی باید اصلاح شود، در واقع اعمال محدودیت به تنهایی موثر است.

گودرزی یادآور‌ شد: گاها نوگواهینامه‌ها بیش از افراد با تجربه نکات ایمنی را رعایت می‌کنند چراکه دچار غرور رانندگی نیستند، در حقیقت احتیاط گاها از سوی رانندگان با سابقه کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی برای کاهش تخلفات رانندگی و میزان تصادفات باید به عموم موضوعات و بخش ها توجه داشته باشد، اعمال محدودیت‌ها به تنها موثر واقع نمی‌شود.

به گزارش خانه‌ملت؛ سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی درباره اعمال محدودیت‌های بیشتر برای رانندگان نوگواهینامه گفت: افرادی که گواهینامه را دریافت می‌کنند تا سه ماه اجازه ندارند به تنهایی و بدون حضور افراد دارای گواهینامه رانندگی در کنارشان، رانندگی کنند. همچنین از ساعت 12 تا 5 صبح و در جاده‌های برون شهری نیز اجازه رانندگی ندارند و موظف خواهند بود که علامت «احتیاط راننده مبتدی است» را هم در قسمت جلو و هم در قسمت عقب خودروی خود نصب کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ )
گرد وغبارآسمان بروجرد را فرا گرفت
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: پدیده گرد وغبارهم اکنون آسمان بروجرد را فرا گرفته و دید افقی دراین شهرستان ازحد استاندارد 10 کیلومتر به هشت کیلومترکاهش داده است.

بهروزیاراحمدی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه منشا پدیده گرد وغباردربروجرد وجود ریزگردها در استان های جنوبی کشور است افزود: پیش بینی می شود این پدیده در شهرستان به مدت 2 روز تداوم داشته باشد و دید افقی را تا حدود پنج کیلومترکاهش دهد.
به گفته وی ازابتدای سال جاری تاکنون شهرستان بروجرد 23 روز آلوده را تجربه کرده است.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد اضافه کرد: دمای فعلی هوا دربروجرد 23 درجه سانتیگراد بالای صفراست که نسبت به روز گذشته درهمین ساعت با چهار درجه افزایش همراه بوده است.

یاراحمدی هوای نیمه ابری همراه با پدیده گرد وغبار و وزش باد را برای آسمان بروجرد طی امروز و فردا پیش بینی کرد و ادامه داد: حداقل دمای هوای امروز بروجرد 18 و حداکثر 28درجه سانتیگراد بالای صفرخواهد بود.

وی بیان کرد: هنگام بروز پدیده ریزگردها به عموم مردم به خصوص گروه های حساس مانند بیماران سرطانی، ریوی، قلبی، زنان باردار، کودکان و افراد کهنسال توصیه می شود با مصرف شیر فراوان، عدم خروج از منزل، استفاده از ماسک فیلتر دار، اجتناب از کار و ورزش سنگین عوارض ناشی از این پدیده را کاهش دهند. 
آخرين بروز رساني ( ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ )
تبریک رئیس هیئت نظارت انتخابات ریاست جمهوری در بروجرد به خاطر حضور پر شور مردم در انتخابات

روزهای بروجرد- رئیس هیات نظارت و بازرسی بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان بروجرد در پیامی ضمن قدردانی از حماسه حضور مردم به رئیس جمهور منتخب ایران نیز تبریک گفت.

 لهراسب چهارمحالی در پیام خود آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم /إِنَّا فَتَحْنَا لَکَ فَتْحًا مُبِینًا. ملت شریف و برزگ ایران، این پیروزی بزرگ را محضر  شما ملت بزرگ تبریک عرض می‌نمایم و در برابر حماسه عظیم شما سر تعظیم فرود می‌آورم. جا دارد این پیروزی را به مقام معظم رهبری، خانواده معظم شهدا، ایثارگران عزیز و تمام امت شریف ایران و رییس جمهور منتخب ، تبریک عرض نمایم


مشارکت با شکوه مردم و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب، بار دیگر، ایران را در جهان و در مقابل چشمان دشمنان به سربلندی و سرافرازی نائل کرد. مردم ایران با حضور بی‌سابقه و پرشورشان در انتخا بات اردیبهشت 96 ، بار دیگر نشان دادند طوفان پوچ سیاه‌نمایی‌های جهان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آنها را از ادامه راه آرمان‌های انقلاب اسلامی و خون شهدا باز نمی‌دارد. جا دارد، در مقابل شعور و حماسه آفرینی این مردم بزرگوار و آگاه سر تعظیم فرود آورده و تشکر بی‌دریغمان را نثارشان کنیم. امیدوارم ما، به عنوان خادمان این ملت، بتوانیم پاسخگوی این محبت و اعتماد از طرف آنها باشیم. نام ایران هماره سربلند و پرآوازه باد.


زنده بادایران و ایرانی که نام پرافتخارش یادآور غیرت، هیبت، حضور و شعوراست، پاینده باد مهد دلیرانی که ابهت و صلابت ایران اسلامی را دیگر بار به نمایش گذاشتند و جاودان باد اقتدار ملت بزرگی که شکوه و عظمت را دوباره معنا کرد.

 

بنا بر فرموده مقام معظم رهبری سرنوشت کشور در دست آحاد ملتی است که پس از گذشت سی و هشت سال از عمر پر برکت جمهوری اسلامی ایران، بااحساسمسئولیت هرچه تمامتر و باشور و نشاط، مشارکت درسرنوشت کشورخود راضروری میدانند و تک تک مردم رای خود را در چشم انداز آینده میهن خویش موثر می بینند، که این نشان از دلبستگی این ملت فهیم به استقلال و آزادی میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد ، پیروز اصلی در این حماسه، مردم و نظام جمهوری اسلامی است. اینجانب بعنوان خادم کوچک ملت ایران در دفتر شورای نگهبان این شهرستان  این حضور غرور آفرین را به رهبری معظم انقلاب و این اعتماد دوباره را به رئیس جمهور منتخب تبریک عرض می نمایم و از خداوند متعال می‌خواهم که ایشان را در ادامه مسئولیت خطیری که بعهده گرفته اند موفق کند .

 

امید است به مشکلات اصلی کشور همچون  اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ،بیکاری، فساد، آسیب های اجتماعی، فقر ، جلوگیری از قاچاق کالا ، کنترل تورم، کوتاه کردن دست چپاولگران از  بیت المال ، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان ، تشکیل کابینه جوان ،و کارآمد با سوابق انقلابی، افزایش یارانه چند برابری قشر کم در آمد، مبارزه با استکبارجهانی و تروریسم ، ... توجه ویژه ای نموده و این مشکلات را در اولویت اول برنامه های دولت تازه نفس در دستور کار قرار داده و با برنامه ریزی سیستمی و با تکیه بر پشتوانه عظیم مردم و پتانسیل های موجود به وعده های خود عمل نماید .امید دارم پس از این نمایش اقتدار، رقابت‌های انتخاباتی جای خود را به رفاقت دهد و همه آحاد مردم و مسئولین دست در دست هم تلاش نمایند تا حلاوت این حماسه در تاریخ کهن این سرزمین ماندگار گردد.. جا دارد از تمامی عزیزانی که در این مدت با حضور خود ما را در انجام وظایف مساعدت نمودند خصوصا نا ظرین امین و رابطین محترم و محترمه که نقش بسزایی در نظم و امنیت  انتخابات با توجه به تجربه بسیار خوبی که از انتخابات گذشته کسب نموده بودند کمال تشکر را بنمایم و لازم به تاکید است که دیگر زمان رقابت تمام شده و وقت رفاقت، وحدت و همدلی فرارسیده است. همه باید یکصدا با هر سلیقه ای برای اعتلای ایران عزیز بکوشیم.

آخرين بروز رساني ( ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ )
انتظارات شهروندان بروجردی از منتخبان شورای شهر پنجم
روزهای بروجرد- نتیجه انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی درشهربروجرد پیامدهایی شامل نه گفتن به بسیاری از بدعت های نامبارک داشت؛ شهروندان بروجردی با هوشیاری نسبت به مسائل جامعه انتخاب کردند و انتظاراتی خاص ازمنتخبان خود دارند.

دراین دور از انتخابات شورای شهربروجرد مردم از روی عقل و آگاهی منتخبین خود را راهی شورای شهر کردند تا با حضور آنها شاهد تحول و اصلاح درشورا شهروشهرداری بروجرد باشند.
درابتدای امر222 داوطلب اقدام به نام نویسی کردند که از این تعداد در نهایت 191 تن تایید صلاحیت که در نتیجه با انصراف برخی و تایید صلاحیتی چند تن دیگررقابت در روز انتخابات بین 187 داوطلب مرد و زن صورت گرفت.

رقابتی که به ازای هر صندلی در شورای 9 نفره شهر بروجرد حدود 21 رقیب وجود داشت رقبایی ازطیف ها و صنف های مختلف، اصلاح طلب و اصولگرا، برخی مستقل و برخی میانه رو حضور داشتند.
دراین دوراز انتخابات همه آمدند، چپ و راست، فرهنگی، نظامی، معلم و مخترع، کارمند و بیکارهمه آمدند تا با ارائه برنامه های خود بتوانند صندلی در شورای شهر برای خود برگزینند.

درمیان برنامه های تبلیغاتی داوطلبان شیوه های مختلف به کار گرفته شد، برخی ازبانوان با زیر پا گذاشتن قداست بانوی مسلمان و ایرانی با عکس های فتوشاپی خود تلاش کردند رای مردم را به نفع خود جمع کنند.
برخی با ارائه کنسرت های خیابانی قصد فریب جوانان را داشتند و برخی با دادن شام های آنچنانی تلاش کردندهمه چیز را به نفع خود تغییر دهند.

چند تن از داوطلبان رد صلاحیت شده تا دقیقه 90 تلاش کردند تا صلاحیت آنها تایید شود و برخی دیگرازافرادی که صلاحیت آنها درهفته تبلیغات تایید شده بود تلاش کردند با ارائه برنامه های اصولی و مدون و برخی دیگر با التماس رای مردم را برای خود جمع کنند.

درمیان همه این آشوب و جنجال انتخاباتی حلقه مفقود شده معرفی تعهدها و تخصص ها بود، کمتر نامزدی تلاش کرد از نقاط قوت خود در راستای رفع مشکلات و چالش های شهر بگوید و بیشترتوان خود را بر تخریب رقیب دادن شام و ناهار و قسم برای جمع آوری رای صرف کردند.

در نهایت در این دور ازانتخابات شورای شهر بروجرد از شورای پیش 2 نفر توانستند دوباره به شورای پنجم راه یابند، اشرف چگنی و موسی نیکوکار(جوجو) که دومی با ریزش شدید آرای قومیتی اش به هر صورت توانست در شورا بماند.

علی روزبهانی، اشرف چگنی و محمد ابراهیم بیاتی عضو لیست احیاگران شهر، محمد پرهام، فریبرز محسنی و رضا بهنودفرسه عضو لیست یاران باران با گرایش اصلاح طلبی بوده که موفق به حضور در شورا شدند.

با توجه به نوع انتخاب مردم بروجرد در پنجمین دوره شورای اسلامی شهرو نه گفتن آنها به پوسترهای فتوشاپی برخی نامزدها، عدم رای دادن به اعضای شورای چهارم وانتخاب مردم از روی لیست می توان فهمید که مردم بروجرد چشم انتظارتوسعه و پیشرفت هستند و از زد و بندهای سیاسی و جناحی در شورا و شهرداری خسته شده اند.

بیشترمردم بروجرد از عقب ماندگی های یک دهه این شهرخسته شده اند و از منتخبین خود می خواهند با درایت و تدبیر لازم شورایی قانونمند را تشکیل و وراه خدمت به رای مردم و توسعه، عمران و آبادانی بروجرد را با سرعت هرچه تمام تر طی کنند.

تکمیل طرح های نیمه تمام مانند پل رو گذر رودکی با سه سال وقفه در انجام کار، ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و کمک به رفع بحران مالی شهرداری، ارائه برنامه های اصولی و کارشناسانه برای برون رفت از فشار بدهی های شهرداری به دستگاه های خدمات رسان، بیمه تامین اجتماعی و به روز کردن حقوق کارگران و کارمندان زحمتکش شهرداری و جلوگیری ازجذب نیرو در شهرداری، واگذاری زمین به پرسنل شهرداری که از سال 83 تاکنون با پرداخت مجموع پول از آن زمان تاکنون همچنان چشم انتظار می باشند را از مهمترین مطالبات مردم ازمنتخبین خود در شورای شهر بروجرد می دانند.

امروز مردمی که در 29 اردیبهشت در پای صندوق های اخذ رای آمده و با انتخاب افرادی توانمند و کارآمد به بسیاری برنامه های تبلغاتی دیگرنامزدها پاسخ 'نه ' داده اند تقاضا دارند هر منتخب مردم در شورای شهردراینده چند تن از دوستان و آشنایان خود را در شهرداری مشغول به کار نکرده و بعد از پایان دوره چهارساله شورای شهر شاهد این نباشیم که یک هزارو 700 نیروی شهرداری بروجرد به 2هزارو 700 تن رسیده است.

شهروند بروجردی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به کاهش تعداد اعضای شورای شهر از 13تن به 9 تن انتظار می رود 9 عضو شورای شهرپنجم بتوانند با تفاهم، همدلی و بدور از گرایش های حزبی و سیاسی در راستای توسعه و پیشرفت شهرگام بردارند.

مریم حمزه لو افزود: با توجه به اوضاع نابسامان شهر بروجرد و مشکلات و چالش های پیشروانتظار می رود افرادی که با رای مردم بر صندلی شورای شهرتکیه می زنند با تمام توان از حقوق مردم دفاع کنند.

وی گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی درزمان تبلیغات ازطرح ها و برنامه های خود برای پیشرفت وآبادانی بروجرد سخن گفتند که امیدواریم این سخنان در حد شعار و وعده باقی نماند.

یکی دیگراز شهروندان بروجرد گفت: مبلمان شهری امروز بروجرد در شان این شهربا این آوازه و مردم فرهنگ دوست آن نیست، درسال های اخیرشاهد هیج گونه رشد و توسعه شهری نبوده ایم.

سارا بخشی زاده افزود: شورای چهارم آنگونه که باید به وظیفه خود عمل نکرده است واین امرموجب عقب ماندن بروجرد از قطار توسعه وپیشرفت شده است.

وی اضافه کرد: مردم از شورای شهر بروجرد انتظارایجاد شغل واحداث واحد صنعتی ندارند شهروندان انتظاردارند منتخبان جایگاه واقعی بروجرد را حفظ نمایند و اجازه ندهند بیش ازاین بروجرد مبلمان بافت شهری آن ازبین برود.

وی تاکید کرد: آنچه موجب ناکارآمدی شورای شهر می شود 2 دستگی ناشی ازگرایش های چپ و راست وصنفی وحزبی دربین اعضای شورای شهربود و این بزرگترین آفتی است که سلامت شورای شهر و خدمت بی منت به مردم را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی اظهار کرد: متاسفانه شهرستان بروجرد در دهه اخیر در بسیاری از بخش ها پیشرفت چندانی نداشته و نسبت به شهرهای هم طراز خود عقب مانده است لذا امیداوریم با وحدت و همدلی بین اعضای شورای شهر، و انتخاب شهرداری توانمند، شجاع و کاربلد بتوان از مجموع مشکلات موجود در شهرداری و شهر بروجرد به سلامتی گذر کرد.

یک شهروند دیگر بروجردی گفت: مهمترین وظیفه شورای شهررسیدگی به مشکلات شهری و ایجاد رفاه نسبی در جامعه است و اعضای شورا از بین مردم و از بطن جامعه انتخاب می شوند بنابراین زمانی که بر کرسی شورا می نشینند نباید بین خود و مردم فاصله ایجاد کرده ونباید به گونه های رفتار کنند که همین مردمی که در زمان انتخابات هر نامزد برای اخذ رای و ورود به شورا به دنیال آنها می دوید فردا درب شورا بر روی او بسته باشد.

احمد یاراحمدی که کارشناس ارشد شهرسازی است گفت: اعضای شورای شهر باید برای موفقیت و حل مشکلات از نخبگان عرصه شهرسازی مشاوره و راهکار بگیرند.

وی گفت: در زمان تبلیغات انتخابات شعارها و وعده های نامزدهای انتخاباتی بسیاری از نامزدهای انتخاباتی شنیده شد که امیدواریم که منتخبان به عهد و پیمان خود برای رفع مشکلات شهرستان جامعه عمل بپوشانند.

یاراحمدی افزود: امید است نمایندگان آینده مردم بروجرد در شورای اسلامی شهر تمام تلاش خود را برای خارج کردن بروجرد از رکود بکار گیرند و با توسعه این شهرازنظر توسعه مراکز تفریحی، گردشگری و فرهنگی واقتصادی بروجرد را از بن بست خارج کنند.

وی اظهار کرد: هم اکنون طرح های بزرگی در شهر بروجرد مانند پل رو گذر میدان رودکی دردست اجراست که تکمیل و بهره برداری از آن پس از گذشت حدود چهار سال نیاز به همت شورا و شهرداری دارد.

یکی دیگرازشهروندان بروجرد توجه به بهداشت کشتارگاه بروجرد، ارتقاسطح پاکیزگی و یهداشت سطح شهر، افزایش سرویس های آبخوری وبهداشتی پارک ها و سطح شهر را از جمله نیازهای ضروری مردم در شهر دانست.

وی ایجاد بازارچه های عرضه میوه و تره بار به صورت ثابت درهرمنطقه و جلوگیری ازراه اندازی بازارهای روزانه که چهره زیبایی برای شهر نداشته را ازدیگرضروریات دانست و گفت: باید برای تکریم عرضه کنندگان میوه و تره بار واحترام به مردم این مراکز دایر و کیوسک های عرضه میوه در نقاط مختلف شهر که قارچ گونه سبز شده و چهر شهر را نا زیبا نموده اند جمع آوری شوند.

مریم حمزه لو یکی دیگراز شهروندان بروجرد در این باره گفت: با توجه به کاهش تعداد اعضای شورای شهر از 13تن به 9 تن انتظار می رود 9 عضو شورای شهر بتوانند با تفاهم، همدلی و بدور از گرایش های حزبی و سیاسی در راستای توسعه و پیشرفت شهرگام بردارند.

مریم حمزه لو افزود: با توجه به اوضاع نابسامان شهر بروجرد و مشکلات و چالش های پیشروانتظار می رود افرادی که با رای مردم بر صندلی شورای شهرتکیه می زنند با تمام توان از حقوق مردم دفاع کنند.

وی گفت: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی در زمان تبلیغات انتخابات از طرح ها و برنامه های خود برای پیشرفت وآبادانی بروجرد سخن گفتند که امیدواریم این سخنان در حد شعار و وعده باقی نماند.

یکی دیگراز شهروندان بروجرد گفت: مبلمان شهری امروز بروجرد در شان این شهربا این آوازه و مردم فرهنگ دوست آن نیست، درسال های اخیرشاهد هیج گونه رشد و توسعه شهری نبوده ایم.

سارا بخشی زاده افزود: شورای چهارم آنگونه که باید به وظیفه خودعمل نکرده است و این امر موجب عقب ماندن بروجرد از قطار توسعه وپیشرفت شده است.

وی اضافه کرد: مردم از شورای شهر بروجرد انتظارایجاد شغل واحداث واحد صنعتی ندارند شهروندان انتظاردارند منتخبان جایگاه واقعی بروجرد را حفظ نمایند و اجازه ندهند بیش ازاین بروجرد مبلمان بافت شهری آن ازبین برود.

وی تاکید کرد: آنچه موجب ناکارآمدی شورای شهر می شود 2 دستگی ناشی ازگرایش های چپ و راست دربین اعضای شورای شهراست و این بزرگترین آفتی بود که سلامت شورای شهر و خدمت بی منت به مردم را تحت الشعاع قرار می داد.

وی اظهار کرد: متاسفانه شهرستان بروجرد در دهه اخیر در بسیاری از بخش ها پیشرفت چندانی نداشته و نسبت به شهرهای هم طراز خود عقب مانده است لذا امیداوریم با وحدت و همدلی بین اعضای شورای شهرمشکلات موجود در شهرداری و شهر بروجرد به سلامتی گذر کرد.

یک شهروند دیگر بروجردی گفت: مهمترین وظیفه شورای شهر رسیدگی به مشکلات شهری و ایجاد رفاه نسبی در جامعه شهری است واعضای شورا از بین مردم و از بطن جامعه انتخاب می شوند براین اساس زمانی که بر کرسی شورا می نشینند نباید بین خود و مردم فاصله ایجاد کرده ونباید به گونه های رفتار کنند که همین مردمی که امروز هر نامزد برای اخذ رای و ورود به شورا به دنبال آنها می دوند فردا درب شورا را بر روی مردم ببندند.

احمد یاراحمدی که کارشناس ارشد شهرسازی است گفت: اعضای شورای شهر باید برای موفقیت و حل مشکلات از نخبگان عرصه شهرسازی مشاوره و راهکار بگیرند.

وی گفت: در زمان تبلیغات شعارها و وعده های نامزدهای انتخاباتی بسیاری شنیده شد که امیدواریم منتخبان شوراعهد و پیمان خود را در این زمان بیاد داشته ومشکلات شهرستان را فراموش نکنند.

یاراحمدی افزود: امیدواریم نمایندگان آینده مردم بروجرد در شورای اسلامی شهر تمام تلاش خود را برای خارج کردن بروجرد از رکود بکار گیرند و با توسعه این شهر ازنظر توسعه مراکز تفریحی و فرهنگی، امور زیرساختی، آسفالت، بهینه سازی پارک ها و فضای سبز بروجرد را از این نابه سامانی خارج کنند.

وی خواستار تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام شد واظهار کرد: هم اکنون طرح های بزرگی در شهر بروجرد مانند پل رو گذر میدان رودکی دردست اجراست که تکمیل و بهره برداری از آن پس از گذشت حدود چهار سال نیاز به همت شورا و شهرداری دارد.

یکی دیگر از شهروندان بروجرد توجه به بهداشت کشتارگاه بروجرد، ارتقاسطح پاکیزگی و یهداشت سطح شهر ،افزایش سرویس های آبخوری وبهداشتی پارک ها و سطح شهر را از جمله نیازهای ضروری مردم در شهر دانست.

وی ایجاد بازارچه های عرضه میوه و تره بار به صورت ثابت را یکی ازضروریات شهر دانست و گفت: باید برای تکریم عرضه کنندگان میوه و تره بارو احترام به مردم این مراکز دایر و کیوسک های عرضه میوه در نقاط مختلف شهر که قارچ گونه سبز شده و چهر شهر را نا زیبا نموده اند جمع آوری شوند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در بروجرد برگزار می شود.

بروجرد با داشتن بیش از350 هزار تن جمعیت دومین شهرستان پرجمعیت بروجرد محسوب شده و دارای 9 عضو شورای شهر است.
 
................
آمنه صارمی
آخرين بروز رساني ( ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ )
زمین لرزه 3.5 ریشتری بروجرد را لرزاند
روزهای بروجرد- مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت"صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی 3.4 ریشتر بروجرد را لرزاند.

به گزارش فارس رضا آریایی در جمع خبرنگاران بیان داشت: ساعت 4 و 48 دقیقه صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی 3.5 ریشتر شهرستان بروجرد را لرزاند.

وی افزود:این زمین لرزه که در عمق 10 کیلومتری زمین به وقوع پیوست از سوی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران به ثبت رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: هیچ گزارشی از بروز خسارت بر اثر این زمین لرزه تا کنون به دست نرسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ )
شورای شهر جدید از چه زمانی آغاز به کار می‌کند؟!
روزهای بروجرد- دوره ۴ ساله شوراهای اسلامی شهر و روستای چهارم در تاریخ ۱۳ مرداد ماه پایان می‌یابد و از ۱۴ مرداد ماه ۹۶ پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز به کار می‌کند.

با توجه به ترکیب شورای شهر بروجرد انتخاب شهردار جدید قطعی است و باید منتظر تغییرات گسترده در مجموعه شهرداری بروجرد بود.

این امید در قاطبه‌ی مردم بروجرد وجود دارد که شورای شهر جدید بدور از باند بازی و رانت خواری به دنبال حل مشکلات بزرگ و چندین ساله شهر باشد.

ترکیب شورای شهر بروجرد این امید را بوجود آورده که این پارلمان محلی به جایگاه اصلی خود بازگردد.

شجاعتی که در برخی از اعضای جدید شورای شهر به وضوح قابل مشاهده است به طور قطع از اعمال نظر افراد غیر مسئول جلوگیری خواهد کرد.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ )
نتایج کامل شورای شهر بروجرد
نتایج کامل شورای شهر بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ )
سالروز شهادت شهید محمد بروجردی
روزهای بروجرد- بعد از شهادت محمد بروجردی ،‌مردم شهر سنندج در مراسم پرشکوهی در بزرگداشت آن شهید شرکت کردند. پیکر شهید محمد بروجردی از سرزمین مظلوم کردستان به شهر تهران انتقال یافت، ولی یاد و خاطرات او همواره در آن منطقه باقی خواهد ماند.

به گزارش ایسنا، امروز اول خردادماه سالروز شهادت محمد بروجردی ملقب به مسیح کردستان است. وی در سال 1333هجری شمسی در روستای «دره گرگ» از توابع شهرستان بروجرد استان لرستان به دنیا آمد. او در ابتدای عمر و در 6 سالگی، پدرش را از دست داد. پس از فوت پدرش به ناچار با مادر، خواهران و برادرانش به تهران آمدند و در یکی از محلات جنوب شهر، خانه ای را اجاره کردند و در آن سکنی گزیدند.

محمد کوچک برای گذران زندگی مشغول به کار شد و همزمان، تحصیلات دوران ابتدایی را نیز به پایان رساند. مادر زحمتکش او،‌با پنج فرزند در خانه‌ای قدیمی و پر از مستاجر در خیابان مولوی تهران اتاقی اجاره کرده بود و همه اعضای خانواده برای درست زیستن، کار می‌کردند. خواهرها و مادر در منزل و برادرها در مغازه‌ای واقع در پیچ شمیران.

محمد دوران سخت کودکی را پشت سر گذاشت و دوران نوجوانی و جوانی را آغاز کرد. همزمان با آغاز دوره جوانی، با روحانیت مبارز آشنا شد و مبانی تفکرات اسلام ناب محمدی را فرا گرفت.

او از طریق همین روحانیت مبارز و انقلابی،با عقاید و تفکرات رهبر کبیر انقلاب اسلامی آشنا و از سرچشمه بی‌دریغ آن سیراب گشت و تمام توان خود را برای مبارزه با حکومت ظالم شاه به کار بست.

این تلاش با کمک دوستان و همراهان به ثمر نشست و به شکل سامان یافته‌ای درآمد. دستاورد آن، تشکیل گروهی تحت عنوان « گروه توحیدی صف» بود. فعالیت‌های گروه شامل کلاس‌های سیاسی،مذهبی و نظامی بود. همچنین حرکت‌های مبارزاتی علیه شاه خائن از فعالیت‌های دیگری بودکه کم کم شکل گرفت.

محمد یک سال بعد به خدمت سربازی فراخوانده شد. او که علاقه‌ای به خدمت در ارتش شاهنشاهی نداشت،‌از خدمت سربازی گریخت و قصد آن داشت که برای دیدار با مقتدای خود امام خمینی به عراق برود که در مرز دستگیر شد و او را برای انجام خدمت اجباری به تهران آوردند. پس از دو سال خدمت و تحمل سکوت،‌ مبارزات سیاسی خود را دوباره آغاز کرد.

پس از مدتی ارتباط با سازمان‌های فرهنگی،‌شروع به چاپ،‌تکثیر و پخش اعلامیه‌های حضرت امام (ره) کرد. او اعلامیه‌های حضرت امام را که در تیراژ وسیع تکثیر می‌شد،‌به کمک دیگران در سطح شهر تهران و سراسر کشور پخش می‌کرد. در سال 1354 توسط ماموران رژیم شاه دستگیر شد و مدتی را در زندان دژخیمان به سر برد. در سن 17 سالگی ازدواج کرد. ازدواج او در محیطی ساده و با صفا انجام گرفت؛ در یک اتاق ساده با چند نفر از بستگان نزدیک. ثمره این ازدواج دو فرزند به نام‌های حسین و سمیه است.

پس از کشتار 19 دی ماه قم و به خون آغشته شدن خاک مقدس این شهر، محمد عملیات نظامی را آغاز کرد. از جمله فعالیت‌های نظامی وی در آن دوره می‌توان به انفجار رستوران خوان سالار(عشرتکده جاسوسان آمریکایی)، انفجار اتوبوس حامل آمریکایی‌ها در لویزان، خلع سلاح قرارگاه پلیس،انفجار کارخانه برق کاخ نوجوانان منطقه شوش و شرکت در تصرف پادگان جمشیدیه و رادیو و تلویزیون اشاره کرد که محمد در عملیات آخر که به آن اشاره شد، از ناحیه پا مجروح شد.

پیوند گروه « توحیدی صف» با 6 گروه دیگر منجر به تشکیل « سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی» شد. وی هنگام ورود حضرت امام به میهن اسلامی،به اتفاق « رفیق دوست»،مسئولیت حفاظت از ایشان را به عهده گرفت.

در روز 12 بهمن،‌محمد به عنوان فرمانده گروه، ‌لباس روحانیت پوشید. اسلحه را زیر عبایش پنهان کرد و وارد فرودگاه شد. بعد از ورود امام مسئولیت حفاظت ایشان را در مدرسه علوی به عهده داشت و لحظه‌ای از این امر مهم غفلت نکرد. از ابتدای تشکیل سپاه، به عنوان یکی از معاونان پادگان ولیعصر(عج) در قسمت عملیات مشغول به کار شد. او از همان ابتدا، فرمانده عملیات کردستان بود و تمام حرکات دشمن را زیر نظر داشت.

بعد از پیام تاریخی امام خمینی در روز 25 مرداد سال 1358 به اتفاق رزمندگان اسلام با رشادت‌ها و ایثارگری‌های فراوان، ضدانقلاب را از منطقه کردستان بیرون راندند. پس از چندی به سمت فرماندهی عملیات غرب کشور منصوب شد و همچنان به پاکسازی مناطق کردستان ادامه داد.

با تشکیل سازمان « پیشمرگان مسلمان کرد» و مطرح کردن آن در شورای عالی سپاه و تصویب این سازمان، به کمک دو تن از اعضای شورای انقلاب یعنی شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی،‌مسئولیت آن را خود به عهده گرفت. بعد از منطقه‌ای شدن سپاه پاسداران در سطح کشور، او به عنوان فرمانده منطقه هفت سپاه که شامل استان‌های همدان،باختران( کرمانشاه)، کردستان و ایلام بود، برگزیده شد.

پس از مدتی، پیشنهاد تشکیل قرارگاه حمزه سیدالشهداء‌ را داد اما پس از تشکیل قرارگاه، فرماندهی آن را که به او پیشنهاد شده بود، نپذیرفت و با اصرار زیاد مسئولان، به سمت قائم مقام قرارگاه منصوب شد.

تشکیل «تیپ ویژه شهدا» یکی دیگر از ابتکارات محمد بود. بروجردی اولین ستاد مشترک کشور را در کردستان تشکیل داد و با هماهنگ کردن نیروهای سپاه،ارتش و ژاندارمری، تمام توان و قدرت آنها را در یک خط و به سوی یک هدف منسجم کرد. یک بار ضدانقلاب او را که فرمانده سپاه «منطقه 7 » بود و مرتب در جبهه‌های غرب کشور حضور پیدا می‌کرد و موجب تقویت روحیه نیروها بود به اسارت گرفت و در مقابل آزادی‌اش خواهان امتیازاتی فراوان شد ولی به کمک رزمندگان، از اسارت جان سالم به در برد. چندین بار در حین درگیری با ضدانقلاب مجروح و مدتی بستری شد. یک بار هم هلی کوپتر حامل او مورد اصابت گلوله‌های دشمن قرار گرفت و سقوط کرد، ولی باز از آن حادثه هم جان سالم به در برد.

مسیح کردستان چند روز قبل از شهادت با برادرش در تهران تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد تا خانواده‌اش را به ارومیه بیاورد.در خردادماه سال 1362 تصمیم می‌گیرد تا محلی را برای استقرار تیپ شهدا انتخاب کند. برای دیدن مکانی که در نظر بود، همراه با پنج نفر دیگر از مهاباد به طرف محل جدید حرکت می‌کند. به سه راهی مهاباد- نقده که می‌رسند به بروجردی پیشنهاد می‌کنند تا در همان جا بماند و دیگران برای بازدید محل بروند اما او نمی‌پذیرد. با اصرار زیاد، یک خودرو که بر روی آن مسلسل «دوشکا »کار گذاشته شده بود، در پیشاپیش ماشین آنها حرکت می‌کند و دو نفر از نیروها هم در آن خودرو می‌نشینند. از سه راهی تا محل مورد نظر برای اردوگاه حدود یک کیلومتر جاده خاکی بود. هنگامی که ماشین او به محل می‌رسد در حالی که فاصله‌اش با ماشین دوم، 50متر بیشتر نبود، صدای انفجار مهیبی به گوش می‌رسد. ماشین از زمین بلند شده و تمامی افراد از آن به بیرون پرتاب می‌شوند. محمد چند متری دورتر ازماشین افتاده بود و هنگام شهادت، هنوز تبسم بر لبانش داشت.

بعد از شهادت محمد بروجردی ،‌مردم شهر سنندج در مراسم پرشکوهی در بزرگداشت آن شهید شرکت کردند. پیکر شهید محمد بروجردی از سرزمین مظلوم کردستان به شهر تهران انتقال یافت، ولی یاد و خاطرات او همواره در آن منطقه باقی خواهد ماند.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ )
نگاهی کوتاه به نتایج شورای شهر بروجرد
روزهای بروجرد- انتخابات شورای شهر بروجرد با شناخت 9 عضو خود به پایان رسید.

از شورای پیش دو نفر توانستند دوباره به شورا راه یابند، اشرف چگنی و موسی نیکوکار(جوجو) که دومی با ریزش شدید آرای قومیتی اش بهر صورت توانست در شورا بماند.

داود گودرزی، احسان دالوند و موسی نیکوکار را می توان در زمره حامیان علاءالدین بروجردی قرار داد.

علی روزبهانی، اشرف چگنی و محمد ابراهیم بیاتی عضو لیست "احیاگران شهر" نزدیک به دیگر نماینده بروجرد یعنی عباس گودرزی است این لیست را هم می توان در انتخابات شورای شهر موفق ارزیابی کرد.

محمد پرهام، فریبرز محسنی و رضا بهنودفر سه عضو لیست "یاران باران" لیست اصلاح طلبان بروجرد نیز موفق به حضور در شورا شدند. لیست "یاران باران" را می توان موفق ترین لیست انتخاباتی شورای شهر بروجرد دانست چرا که از 18 نفر اول انتخابات 8 نفر متعلق به این لیست بود که پس از سالها انزوا توانستند اصلاح طلبان را در انتخابات موفق کنند.

نکته: با توجه به نتایج انتخابات شورای شهر به نظر می رسد دوران یکه تازی علاءالدین بروجردی در مدیریت شهر بروجرد به پایان رسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
مشارکت 57 درصدی مردم بروجرد درانتخابات ریاست جمهوری
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: 57 درصد از افراد واجد شرایط اخذ رای شهرستان بروجرد دردوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.


احمد گودرزیان درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: ازمجموع 158هزارو 334 رای اخذ شده دردوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درشهرستان بروجرد حجت الاسلام سید حسن روحانی 79هزارو 989 رای، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی 67هزار و ۲۸۰رای، سید مصطفی آقا میرسلیم 2هزارو ۹۷رای و مصطفی هاشمی طبا 827 رای را کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه 277 هزار تن در بروجرد واجد شرایط رای دادن بودند تصریح کرد: این تعداد آرای اخذ شده در قالب 238 شعبه دراین شهرستان جمع آوری شده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد افزود: همچنین دریازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 157هزارو 80 تن ازمردم شهرستان بروجرد رای دادند.

گودرزیان ادامه داد: 14هزار تن از افراد واجد شرایط رای دادن در شهرستان بروجرد رای اولی بودند.

وی از حضورگسترده، پرشور و قابل تحسین آحاد مختلف مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا قدردانی کرد و گفت : این انتخابات با حضورپنج هزارعوامل اجرایی و نظامی در کمال صحت و سلامت با مشارکت گسترده مردم برگزارشد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد افزود: مجموع آرای باطله دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شهرستان بروجرد 246رای بوده است.

بروجرد با بیش از350هزار تن جمعیت و2 بخش اشترینان و مرکزی و 186 روستا دومین شهرستان پرجمعیت استان لرستان است.

205 شعبه درشهر بروجرد و بخش مرکزی و 33 شعبه نیزدربخش اشترینان وظیفه جمع آوری آرای مردم این شهرستان را در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که به صورت همزمان برگزار شد را به عهده داشتند.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
نتیجه قطعی انتخابات شورای شهر بروجرد مشخص شد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد نتیجه انتخابات شورای شهر بروجرد را به شرح زیراعلام کرد.

احمد گودرزیان در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: علی روزبهانی با 11 هزارو 466 رای، احسان دالوند با 10 هزارو 742رای، محمد پرهام با 10 هزارو 48 رای، فریبرز محسنی با 9 هزارو 487 رای، داوود گودرزی با 9 هزارو 164 رای، اشرف چگنی با هفت هزارو303 رای، محمد ابراهیم بیاتی با هفت هزارو 212 رای، موسی نیکوکار با 6 هزارو 812 رای ورضا بهنودفر با 6 هزارو 592 رای به عنوان اعضای اصلی شورای شهر بروجرد انتخاب شدند.

وی افزود: همچنین حسن موسیوند با 6 هزارو 339 رای، علی آزاد پور با 6 هزارو 155 رای، بهزاد ساطعی با پنج هزارو773 رای، محمد مهدی یاری با پنج هزارو596 رای و زیبا ابوالفتحی نیز با پنج هزارو 323 رای به عنوان اعضای البدل شورای شهر بروجرد انتخاب شدند.
بروجرد به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان لرستان بعد از خرم آباد دارای حدود 400 هزار جمعیت است ازاین تعداد جمعیت 277هزار تن واجد شرایط اخذ رای بوده همچنین حدود 14 هزار تن رای اولی در این دوره از انتخابات شرکت می کنند.
در این دوره از انتخابات 205 شعبه در شهر بروجرد و بخش مرکزی و 33 شعبه نیزدربخش اشترینان وظیفه جمع آوری آرای مردم این شهرستان را برعهده دارند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با پنجمین دروه انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار شد.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
نتایج انتخابات شورای شهر دوره پنجم بروجرد
روزهای بروجرد- نتایج انتخابات شورای شهر بروجرد بدین شرح می باشد:

 1. علی روزبهانی ۹۷۸۳
 2. محمد پرهام ۹۱۷۴
 3. احسان دالوند ۸۹۵۰
 4. فریبرز محسنی  ۸۵۹۹
 5. داود گودرزی ۸۷۲۹
 6. اشرف چگنی ۶۱۲۴
 7. رضا بهنود فر ۶۰۲۴
 8. محمد ابراهیم بیاتی ۵۹۶۹
 9. موسی نیکوکار ۵۶۹۳

◀️اعضای های علی البدل

 علی آزادپور ۵۶۷۴
 حسن موسیوند ۵۱۸۹
محمد مهدی یاری ۵۰۴۵
آتنا کردی ۴۸۱۸
بهزاد ساطعی ۴۷۹۳
آخرين بروز رساني ( ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
نتایج شمارش آرای ریاست جمهوری در شهرستان بروجرد

روزهای بروجرد- نتایج شمارش آرای ریاست جمهوری در شهرستان بروجرد به شرح زیر است:

 • روحانی     ۷۹۹۸۹
 • رییسی     ۶۷۲۸۰
 •  میرسلیم   ۲۰۹۷
 • هاشمی طبا    ۸۲۸


آخرين بروز رساني ( ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
مدارس شعب اخذ رای بروجرد روزشنبه تعطیل است
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: مدارسی که به عنوان شعبه اخذ رای تعیین و مجری انتخابات هستند روز شنبه 30 اردیبهشت ماه تعطیل است.

شهاب روزبهانی در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه پیش بینی می شود کارشمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وپنجمین دوره شورای اسلامی شهر در این حوزه ها طول بکشد فعالیت آموزشی در این مدارس با مشکل مواجه می شود.

وی اظهار کرد: فعالیت آموزشی درمدارسی که شعبه اخذ رای نبوده اند روز شنبه دایر است.

به گفته وی شهرستان بروجرد دارای 52 هزار دانش آموز با حدود 400 واحد آموزشی است.

حدود 14 هزار دانش آموز امسال برای نخستین بار در انتخابات شرکت و بلوغ فکری و سیاسی خود را جشن خواهند گرفت.

برای این دوره از انتخابات 238 شعبه اخذ رای در مدارس و مساجد سطح شهر و روستاهای بروجرد تعیین شده اند که بیشترآنها مدارس است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وپنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
واجدین شرایط رای در بروجرد 277هزا نفر است/ 14رای اولی در بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات بروجرد گفت: حدود 14هزار رای اولی درشهرستان بروجرد با شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بلوغ سیاسی خود را جشن می گیرند.


احمد گودرزیان در گفت و گو با ایرنا افزود: این افراد با رسیدن به سن 18 سال تمام جوازشرکت در این آزمون بزرگ را کسب کرده که حضوراین تعداد رای اولی درافزایش نشاط و شورانتخابات بسیارموثراست.

وی اظهار کرد: نوجوانان به واسطه حضوردرانتخابات و تعیین سرنوشت سیاسی کشور وارد مرحله جدیدی از زندگی و خودباوری می شوند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه براساس آمارجمعیت واجد شرایط رای دادن شهرستان بروجرد 277 هزار تن است ادامه داد: انتخابات شورای اسلامی شهربروجرد به صورت تمام الکترونیک وانتخابات ریاست جمهوری و شوراهای روستایی به صورت دستی برگزار می شود.

گودرزیان با اشاره به اینکه 238 شعبه اخذ رای شهری و روستایی دراین شهرستان کار جمع آوری آرای مردم را انجام می دهند افزود: از این تعداد 205 شعبه در شهر بروجرد و بخش مرکزی و 33 شعبه نیزدربخش اشترینان وظیفه جمع آوری آرای مردم این شهرستان را برعهده دارند.

وی اظهارکرد: دراین دورازانتخابات حدود پنج هزارعوامل اجرایی ونظارت برانتخابات را دراین شهرستان برعهده دارند و با توجه به الکترونیکی بودن انتخابات دراین شهرستان 500 دستگاه مکانیزه الکترونیکی با350 کارشناس و کاربررایانه درشعبه های اخذ رای حضور خواهند داشت.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد اضافه کرد: به ازای هرصندوق پنج تا هفت تن هیات اجرایی، سه ناظرازهیات نظارت، یک نماینده فرماندار، یک بازرس از وزارت کشور، یک کاربر فناوری و تعداد مورد نیازعوامل نظامی وانتظامی وجود حضور دارند.

گودرزیان بیان کرد: دراین دوره ازانتخابات شورای اسلامی شهربروجرد 188 داوطلب مرد و زن برای دست یابی به 9 کرسی شورای این شهربا یکدیگررقابت می کنند.

وی ادامه داد: در مجموع 860 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا درشهرستان بروجرد ثبت نام کرده بودند که ازاین تعداد 222 داوطلب برای شورای اسلامی شهر بروجرد نام نویسی کردند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد یادآور شد: همچنین برای شورای روستاهای بخش مرکزی 435 داوطلب نام نویسی کرده اند که صلاحیت 422 تن ازآنها تایید شد.

گودرزیان مجموع داوطلبان ثبت نام شده درروستاهای بخش اشترینان را 186تن عنوان کرد وادامه داد: ازاین تعداد نیز صلاحیت 170 داوطلب تایید شده است.

وی گفت: درمجموع 70 زن برای این دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرده اند که 66 تن ازآنها تایید صلاحیت شدند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به طورهمزمان برگزارمی شوند.

188 تن در شهر250 هزار نفری بروجرد برای رسیدن به 9 کرسی شورای شهر بروجرد با یکدیگر رقابت می کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
رای به پوسترهای زیبای تبلیغاتی، رای به عقب ماندگی شهر
روزهای بروجرد- در میان این همه دغدغه عمران و آبادانی بروجرد رای به پوسترهای زیبای تبلیغاتی، داوطلبان انتخابات شورای شهر رای به زشتی وعقب افتادگی، عدم توسعه وپیشرفت شهراست.


به گزارش ایرنا با آغاز تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی شهر188 کاندیدای تایید صلاحیت شده بروجرد تبلیغات خود را آغاز کردند کوچه و دیوار شهراز پوسترهایی با عکس های گوناگون و ژست های ویژه تبلیغات انتخاباتی پرشده است.

شهروندان درگذراز کوچه و بازار چشمشان به پوسترهایی می افتد که همگی ظاهر افراد شرکت کننده در انتخابات را نشان می دهد و تشخیص اصلح را برای شهروندان سخت می کند.
تجربه رای دادن به عکس های رنگارنگ داوطلبان در شوراها تجربه خوبی نیست و در دوره های گذشته شورای شهر بروجرد به خوبی ثابت شده است.

در دوره های گذشته شورا افرادی که با پوسترهای زیبا رای مردم را به خود اختصاص دادند تجربه لازم را برای ورود به شورا نداشتند و فقط یک کرسی از این پارلمان محلی را تصاحب کردند.

ساختن شهری زیبا و آباد مستلزم وجود شورایی متخصص و متعهد است در این راستا افرادی که شورای شهر بروجرد را تشکیل می دهند باید کارآمد، متخصص ومتعهد باشند.
کارآمدی اعضای شورای شهر در تخصص و تحصیلات عالی آنان ومرتبط با فرآیند شهرسازی، عمران، آبادانی و زیبا سازی شهراست.

188 نفردر انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد شرکت دارند که بیشتر آنها دارای تحصیلات عالی دانشگاهی هستند براین اساس انتخاب اعضای شورای شهر از بین آنها کاری نسبتا سخت است ولی می شود با اندکی تحقیق و به دور از تعصبات قومی و طایفه ای اشخاصی را برای تصدی صندلی های شورا انتخاب کرد.

شهروندان بروجردی با بصیرت وبا انتخابی آگاهانه افرادی را برای شورا انتخاب کنند که قادر به تغییرو توسعه درشهر باشند و باعث زیبایی شهر و رشد و توسعه آن باشند.
شهروندان بروجردی اگر بتوانند تعصب قومی را کنار گذاشته و کسانی را که باعث توسعه و پیشرفت شهر می شوند را انتخاب کنند کار بزرگی انجام خواهند داد که رشد آبادانی و توسعه شهری را به دنبال همراه دارد.

وجود تعداد کثیری از کاندیداها با دیدگاه ها و تخصص های گوناگون انتخاب را برای شهروندان بروجردی به نوعی آسان خواهد کرد زیرا با کمی تحقیق می شود فهمید که برای ساختن شهری زیبا و توسعه یافته به چه تخصص هایی در شورا نیاز داریم.
معاون استاندارلرستان و فرماندار ویژه شهرستان بروجرد در این باره گفت: شورای اسلامی شهر جای سیاسی کاری نیست و شوراها باید به مسائل شهری و پیشرفت و توسعه شهر فکر کنند.
علی کورانی فر افزود: رای دادن به فامیل، قوم و طایفه که تخصصی در مسئله شهر سازی ندارد کاری اشتباه است که ساکنان آینده این شهر را با مشکلات عدیده روبرو می کند.

به گفته وی شورای قوی و کارآمد می تواند شهرداری متخصص و متعهد را به شهر معرفی کند که تغییری اساسی در وضعیت شهر و مبلمان شهری ایجاد کند.

وی اظهار کرد: شرکت کنندگان در انتخابات شورای شهر اگر بتوانند به صورت گروهی لیست آماده کنند و در آن لیست از متخصصین رشته شهر سازی و زیبا سازی و عمران شهری استفاده کنند به رای مردم کمک خواهند کرد و مردم بهتر و راحت می توانند انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه شوراها به عنوان بازوان توانای شهردار می توانند در توسعه و پیشرفت نقش بسزایی داشته باشند اضافه کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهر باید کسانی باشند که دارای تخصص در زمینه امور شهری باشند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تبلیغات مجاز انتخاباتی کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر بروجرد در مکانهای مجازی که تعیین شده انجام خواهد شد و هر کاندیدا فقط می تواند 2 ستاد تبلیغاتی در 2 منطقه شهرداری راه اندازی کند.

احمد گودرزیان افزود: نامزدهای شورای شهر باید رعایت اخلاق و نظم و انضباط را داشته باشند و در تبلیغات خود از نصب بنرها و پوسترهای خود در اماکن غیر مجاز خودداری کنند.
به گفته وی اعضای شوراهای اسلامی شهر اگر به خوبی انتخاب شوند باعث رشد و پیشرفت شهر خواهند شد لذا شهروندان باید در انتخاب خود آگاهانه رفتار کنند و افراد اصلح را انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا با شروع زمان تبلیغات، تبلیغات انتخابات کاندیداها از فضای مجازی و کانال های تلگرامی به خیابانهای شهر کشیده شده است و حال و هوایی خاص همراه با ترافیک و سر وصداهای فراوان در ساعاتی از روز در بروجرد شده است.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت درشهرستان بروجرد برگزار می شود. 
آخرين بروز رساني ( ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
استاد غرویان در ستاد "یاران باران" بروجرد: انتخابات دردولت روحانی مظهر شور و نشاط سیاسی کشور است
روزهای بروجرد- استاد حوزه علمیه قم گفت: انتخابات در دولت روحانی مظهر شور و نشاط سیاسی کشور است که باید با همدلی و انسجام حفظ شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محسن غرویان شامگاه یکشنبه در ستاد یاران باران بروجرد افزود: در کشور دمکراتیک و مردم سالار دینی باید نشاط سیاسی با وحدت و اتحاد حفظ شود تا جهانیان به اتحاد ملت ایران پی ببرند.

به گفته وی حضور گسترده در انتخابات یک وظیفه شرعی و دینی است تا یک نظام سیاسی حاکم بر جامعه را رقم بزنیم.

وی اظهار کرد: به این دلیل به روحانی رای می دهیم که وی پیوند بین روحانیت و دانشگاه است.

وی اضافه کرد: روحانی در مراکز آکادمیک جهانی درس خواند و در مهد دانش و فرهنگ حوزه علمیه نیز درس خوانده است و ارتباط بین المللی را به خوبی می داند.

وی افزود: امروز روحانی بر اساس آخرین داده های علمی تلاش می کند تا از دانشگاهیان استفاده کند و اقتصاد را ساماندهی نماید.

وی بیان کرد: روحانی یک رئیس جمهور قدرتمند در دنیا است که مایه عزت و اقتدار ایران اسلامی است.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: حضور مقتدرانه ظریف در مذاکرات هسته ای باعث افتخار ایران شد و این افتخار را با برجام برای ملت ایران به ارمغان آورد.

حجت الاسلام غرویان افزود: بسیاری از دانشگاهیان و نخبگان علمی کشور به علت بسته بودن فضای علمی و سیاسی، کشور را رها کردند ولی امروز روحانی فضای آزاد اندیشی را در کشور ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: همه احزاب و گروهها به برکت دولت روحانی فعالیت آزاد دارند و کشورمان مکانی برای وحدت و اتحاد است نه تفرقه و اختلاف.

وی با اشاره به برجام نیز گفت:برجام سایه جنگ را از سر ملت ایران دور کرد و وجهه بین المللی ایران را بالا برد.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود. 
آخرين بروز رساني ( ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
دبیرستان تاریخی امام بروجرد با کمک فارغ التحصیلان احیا می شود
روزهای بروجرد- مدیرآموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: احیا، مرمت و بازسازی مدرسه ماندگارتاریخی امام خمینی (ره) بروجرد درسایه حمایت و توجه فارغ التحصیلان این واحد آموزشی محقق خواهد شد.

شهاب روزبهانی درگفت وگو با ایرنا افزود: دبیرستان امام خمینی (ره) بروجرد یکی از آثارملی و تاریخی این شهرستان به شمار می رود که در سال 1377 ثبت ملی شده و حدود 10 سال است به دلیل تخریب بخش هایی ازاین بنای تاریخی کار تدریس درآن انجام نمی شود.

وی اظهار کرد: برای احیا مجدد این سرمایه با ارزش تاریخی و میراث فرهنگی کشورکه در نوع خود کم نظیر است اقدامات و پیگیری هایی انجام شده و سال گذشته برای رفع خطر از این بنای تاریخی 2میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار از سوی استانداری لرستان به آن تخصیص یافته که تاکنون جذب نشده است.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان بروجرد اضافه کرد: برای احیا مجدد این دبیرستان تاریخی طرح برگزاری جشن فارغ التحصیلان این دبیرستان ارائه شده و انتظار می رود با این فراخوان و دعوت از فارغ التحصیلان بتوان ازحمایت های مادی ومعنوی مجموع فارغ التحصیلان این دبیرستان در راستای حفظ و حراست از میراث فرهنگی این شهرستان استفاده بهینه نمود.

روزبهانی بیان کرد: دبیرستان تاریخی امام خمینی (ره) بروجرد در سال 1316 توسط ماکسیم سیرو فرانسوی طراحی و توسط معماران ایرانی اجرا شده که در اثر گذر زمان و وقوع زلزله سال 85 بخش هایی از آن دچار آسیب شده است.

وی اظهارامیدواری کرد، با همفکری فارغ التحصیلان این دبیرستان در داخل و خارج کشور بتوان این بنای تاریخی را که جز مدارس ماندگار کشوراست احیا، مرمت و بازسازی نمود و ازاین ظرفیت بسیار مهم درراستای توسعه صنعت میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان استفاده نمود.

مسئول دبیرخانه همایش فارغ التحصیلان دبیرستان ماندگارامام خمینی (ره) بروجرد گفت: همه فارغ التحصیلان و نیز خیرین علاقمند می توانند برای شرکت در همایش مدرسه ماندگار امام خمینی (ره) یا 'پهلوی سابق' مرداد ماه امسال برگزارمی شود با مراجعه به لینک زیر ثبت نام نمایند.

علیرضا صارمی افزود: ازهمه فارغ التحصیلان این مدرسه ماندگار تقاضا می شود از طریق کانال تلگرامی saremi65@ و یا ایمیل اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد و یا تماس با شماره 09301620662 برای ثبت نام و شرکت درهمایش فارغ التحصیلان مدرسه ماندگارامام خمینی (ره) اعلام حضور نمایند.

به گزارش ایرنا ، تاریخ بنای دبیرستان امام خمینی(ره) که در دوران پهلوی اول آن را مدرسه پهلوی می خواندند، 1315 خورشیدی است که در سال 1377 با شماره 2074 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

این دبیرستان با داشتن 14 هزار مترمربع مساحت درشرق خیابان حافظ جنوبی بروجرد ساخته شده واز قدیمی ترین دبیرستان های غرب کشوراست.

بنای اصلی دبیرستان امام خمینی(ره) آجراست؛ این بنا در2 طبقه و یک زیرزمین طراحی شده که در هر طبقه آن، ایوانی با 12 ستون آجری رو به حیاط بزرگ مدرسه تعبیه شده و یکی از بناهای ارزشمند و خاطره انگیز و تلفیقی از معماری سنتی ایران و سبک و سیاق اروپایی بوده که به عنوان نمونه شاخصی از معماری این دوره در شهر محسوب می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
اصلاح طلبان بروجرد برمشارکت حداکثری و آگاهانه مردم در انتخابات تاکید کردند
روزهای بروجرد- فعالان سیاسی اصلاح طلب شهرستان بروجرد در میزگرد خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بروجرد برمشارکت حداکثری و آگاهانه تاکید وراه های تحقق این مهم را در جامعه بررسی کردند.

شرکت کنندگان در این میزگرد بر لزوم فعالیت رسانه ها در زمینه آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در راستای مشارکت حداکثری مردم در این عرصه تاکید کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بروجرد در راستا تحقق شعاراقدام وعمل وآگاهی بخشی اقدام به برگزاری این میزگرد با حضور چند تن از اصلاح طلبان بروجرد کرده است.

شرکت کنندگان در این میزگرد تاکید کردند که عمل به قانون اساسی خواست قلبی مردم جامعه است و در سایه حضور گسترده مردم در انتخابات سالم و سازنده توسعه وپیشرفت کشور رقم می خورد.
انها معتقدند که برگزاری انتخابات آزاد، رقابتی و پرشور و نشاط نشان از دایر بودن رکن اولیه مردم سالاری در ایران اسلامی است.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و برگزاری هر سال یک انتخابات مردم به طور مستقیم در تعیین سرنوشت خویش مشارکت داشتند اما برغم برگزاری این همه انتخابات آزاد نقدهایی نیز بر قوانین وارد است.

به تاکید شماری از کارشناسان و استادان با داشتن قانون جامع انتخابات بسیاری از چالش های سیاسی، اقتصادی، حقوقی و سایر مشکلات ناشی از برگزاری انتخابات در ایران برطرف می شود.

میزگردی نیز با حضور چند تن از فعالان سیاسی اصولگرا نیزدر خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بروجرد برگزار شده که در روزهای آینده منتشر خواهد شد.


***مقدمات وامکانات لازم برای مشارکت مردم توسط دولت ودستگاه های اجرایی فراهم شود
مسئول حزب ندای ایرانیان وعضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان بروجرد گفت: نظام ما به فرموده امام خمینی (ره) ومقام معظم رهبری جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیش نه یک کلمه کم است براین اساس باید زمینه حضور مردم در تصمیم گیری های کلان کشوری تبیین شود.

محمود حسین پور افزود: در این راستا باید مقدمات وامکانات لازم برای حضور مردم به صورت آگاهانه توسط نهادهای اجرایی کشور فراهم شود زیرا انجام این مهم در مشارکت حداکثری ملت تاثیر به سزایی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری اظهار کرد: برای ایجاد این آگاهی باید فعالیت های لازم را در طول زمان انجام شود به طور قطع با مشارکت حداکثری انتخاباتی درست و برآمده ازخرد جمعی خواهیم داشت.
عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان اضافه کرد: انتخاباتی که با حضور پر شور مردم برگزار شده دارای 2 دستاورد مهم بوده که از ان جمله می توان انتخاب دولتهایی قوی وتثبیت وضعیت کشور در جهان و احترام ملل دیگرنسبت به ما افزایش پیدا کرده و جایگاه ایران اهمیت بیشتری درنظام بین الملل پیدا می کند.

وی گفت: وقتی جایگاه قدرتمندی دربین کشورها داشته باشیم می توانیم بهتر ازخود در جهان دفاع کنیم.

به گفته وی اصولگراها معتقدند که وضعیت موجود وضعیت مطلوب و نیازبه تغییروتحول ندارد که به آنها سنت گرا و محافظه کار نیز می گویند در مقابل اصلاح طلبها یا گروه چپ معقتدند اشکالاتی در نظام سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و آموزشی وجود دارد که بایداصلاحاتی روی آنها انجام شود.

فعال اصلاح طلب ادامه داد: هرچه میزان تنازع درکشورافزایش یابد توان توسعه و پیشرفت کشور کمتر می شود.

حسین پور یادآور شد: براین اساس باید ازدوگانگی تنازعی دست کشید و به جای نفرت و دشمنی در راستای تقویت اقتدارنظام تلاش نماییم.

وی اظهارکرد: در گذشته افرادی با دانش کم سیاسی و عدم آگاهی ازنظام و روابط بین الملل اقداماتی انجام دادند که چندین قطعنامه علیه ایران تثبیت شد و برای نخسین بار درداخل ایران دوستان به دشمنان تبدیل شدند.
عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان بروجرد بیان کرد: زمانی که مردم درانتخابات مشارکت حداکثری نداشته باشند افراد نالایق و ناشایست وارد عرصه می شوند.

حسین پور ادامه داد: درانتخابات شوراهای شهر نیزبه دلیل انتخاب های بد مردم افراد غیر متخصص رای می آورند و این مهم سبب نارضایتی مردم از خدمات شهری خواهد شد.

وی تاکید کرد: انتخاب افراد با شمارکت حداکثری اقتدارمنتخب را در عرصه های بین المللی و ملی به همراه خواهد داشت.

فعال اصلاح طلب با اشاره به جایگاه زنان در جامعه افزود: زنان نیمی از جامعه را تشکیل داده براین اساس دولت باید نگاه تبعیض آمیز خود را نسبت به این قشر از اجتماع تغییر داده زیرا زنان در کنار مردان 2 بال یک پرنده برای پرواز محسوب می شوند.
حسین پور اضافه کرد: بعد ازانقلاب ودوران جنگ انتظارات و توقعات بانوان متفاوت شده و نشان دهنده آن است که به رغم محدودیت های ساختاری و فرهنگی روحیه مطالبه گری در بین آنها بالارفته است.

وی اضافه کرد: فرهنگ ایلاتی یکی ازمشکلات اساسی کشوراست که از گذشته های دوردر کشورایجاد شده واکنون نیزدر جناح های سیاسی ایران مشهود بوده و به دنبال نابودی 100درصدی جناح سیاسی مخالف هستند.

فعال اصلاح طلب بیان کرد:حذف جناح اصلاح طلب در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره قبل در بروجرد نمونه بارز این نزاع ها واختلافات جناحی بود که موجبات کاهش مشارکت مردم درانتخابات را نیز به همراه داشت.

حسین پور بیان کرد: این نگاه حذفی به نفع نظام نبوده وآسیب های ناشی از آن دامن خود این افراد نیز می گیرد در این راستا اگر این افراد می خواهند به نظام و آرمان های امام و شهدا کمک کنند باید نگاه خود را تغییر داده زیرا روش حفظ دستاوردهای شهدا این گونه نیست.

وی اظهارکرد: نگاه بی تفاوتی گروه هایی در جامعه به انتخابات خطر بزرگی برای کشور محسوب شده ومتوجه نیستند که نظر و رای آنها مشخص کردن مسیر آینده ایران است.

فعال اصلاح طلب بیان کرد: احزاب وجناح ها در طول چهار دهه انقلاب برای آینده کشور کادر سازی نکرده اند اگر بزرگان کشور و گروه ها کنار بروند چه جایگزینی برای انها وجود دارد.

حسین پور اضافه کرد: بسیاری ازآسیب ها ی جامعه امروزماندن بین جامعه سنتی و مدرن است وعلت آن ترس ازدلبستگی گذشته است.

***برخی مایل به به مشارکت بیش از 50 درصد مردم در انتخابات نیستند
یک عضو حزب ندای ایرانیان در بروجرد گفت: برخی به شکل سازمان یافته تلاش دارند تا مشارکت مردم درعرصه انتخابات کم باشد و به هیچ عنوان مایل به حضور بیش از 50درصد مردم در پای صندوق های اخذ رای نیستند.
حسین محمدی افزود: این افراد از نتیجه انتخابات که ممکن بوده به ضرر انها تمام شود ترس دارند ودر این راستا از هیج اقدام فروگذار نمی شوند.

وی اظهارکرد: شعارها و برنامه هایی ارائه می کنند که نشان ازکاهش مشارکت مردم در پای صندوق های اخذ رای است.

فعال اصلاح طلب اضافه کرد: در مقابل این گروه بسیاری از مردم وجود دارند که برای مشارکت گسترده وحضور آگاهانه در پای صندوق های اخذ رای تلاش می کنند در حالی که به تحریم کننده انتخابات متهم می شوند.

*** مشارکت بانوان درعرصه های مختلف بسترسازپیشرفت وتوسعه جامعه خواهد بود
مسئول کمیته مردمی بانوان اصلاح طلب در بروجرد مشارکت وحضور حداکثری بانوان در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی وفرهنگی بستر پیشرفت وتوسعه جامعه را مهیا می کند اضافه کرد: حضور گسترده زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم این نظام بر کسی پوشیده نیست امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد حضور گسترده زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هستیم.

فاطمه حسینی با اشاره به اینکه دردولت تدبیروامید یک سفیر زن، معاون وزرا، فرمانداران، معاونین مدیر کل، معاون رییس جمهوربودیم اظهارکرد: این مهم نشان دهنده توانمندی بانوان ایرانی در عرصه های مختلف است بر این اساس دولت نیز باید شرایط را برای رشد وپیشرفت این قشر از جامعه را در عرصه های مختلف فراهم کند.

وی وجود 17 نماینده زن درمجلس را گواه شایسته سالاری بانوان دانست و بیان کرد: ظرفیت های زیرساختی درحوزه های آموزش، بهداشت با دورکردن بانوان از فرصت ی شغلی و دانشگاهی به شدت زیر سوال رفت که باید این نوع نگرش به توانمندی های بانوان اصلاح شود.

مسئول کمیته مردمی بانوان اصلاح طلب در بروجرد با اشاره به این مهم که در حدود 50 درصد از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند اضافه کرد: این قشر از جامعه به واسطه ارتباط با دیگر اقشار جامعه نقش تاثیر گذاری در تشویق وترغیب مردم برای حضوردر پای صندوق های رای خواهند داشت.

*** تغییر نگرش به رسانه محسوس است
مدیر مسئول وب سایت خبری، تحلیلی روزهای بروجرد گفت: تغییراتی که دولت به رسانه ها داشت درمقایسه با دولت های قبلی محسوس است.

اکبر مرادی اظهار کرد: نگاه دولت به رسانه ها تقویت آنان است و نگرش امنیتی و دستوری که در دولت های قبل بود دیگر وجود ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تجربه بازخواست در دولت های گذشته برای انتقال یک خبر معمولی و یک عکس وجود ندارد و فشارهای قبل برداشته شده است.

مدیر مسئول وب سایت خبری، تحلیلی روزهای بروجرد بیان کرد: دولت در برخورد با منتقدان صبر فراوان پیشه کرده است. خبرگزاری هایی که از بیت المال استفاده می کنند و بیشترین تخلفات انتخاباتی را دارند را تحمل و با آنان برخوردی نداشته است.
مرادی اضافه کرد: دولت خیلی منطقی برخورد کرده و از لفاظی و تهمت هایی که بار حقوقی دارد می گذرد و این یک نعمت برای رسانه ها است این مهم یکی ازبزرگترین دستاوردهای دولت در حوزه رسانه ها است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
مردم بروجرد! هشیار باشیم...
روزهای بروجرد- در کنار انتخابات مهم ریاست جمهوری که شرکت در آن و رای به نامزد مورد علاقه خود وظیفه ای ملی و شرعی است، انتخابات شورای شهر نیز نباید در حاشیه قرار بگیرد و نسبت به آن بی تفاوت بود.

 سهم بزرگی از سرنوشت شهرمان در روز جمعه و با رای به نامزدهای شورای شهر رقم خواهد خورد.

بیایید یکبار برای همیشه به کسانی که به شعور مردمان این دیار با تصاویر فتوشاپی خود توهین می کنند و یا با دادن روزانه صدها پرس غذا به دنبال خرید آرای اقشار ضعیف شهرمان هستند یک "نه" بزرگ بگوییم...

بگذارید فرهنگ ریشه دار این دیار بازیچه عکس های فتوشاپی و ظرف های غذا نگردد.

تجربه دوره های گذشته شورای شهر بروجرد دیگر نباید تکرار شود.

توهین و تحقیر و اهانت  به مردم شریف بروجرد با عکس و شام به پایان خواهد رسید و چه زمانی مناسب تر از امروز؟

یک "نه" بزرگ در روز جمعه به افرادی که اصالت شهر فرزانگان را نشانه گرفته اند خدمتی ماندگار به فرزندانمان است...
آخرين بروز رساني ( ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
روحانی: روز جمعه می گوییم دوران پرونده‌سازی و تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است
روزهای بروجرد- دکتر حسن روحانی با بیان اینکه ما به شهدا،‌ سپاه و ارتش خود افتخار می کنیم اظهار کرد: ما می‌گوییم هر کسی کار خود را انجام دهد، ما دست نظامیان را می بوسیم اما آن‌ها باید کار نظامی خود را انجام دهند و می گوییم هر چیزی به جای خودش نیکو است.

این کاندیدای داوزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در جمع انبوه هواداران خود در خرم آباد اظهار کرد: امروز مردم آمده‌اند بگویند که می‌خواهند روحانی باز خدمتگذار آنها باشد و افتخار من نیز آن است که خدمتگذار آنها باشم. وی تاکید کرد: ما راهی به نام اتحاد و وحدت ملت بزرگ صد در صدی ایران را انتخاب کرده‌ایم. ما می خواهیم همه جناح‌ها و گروه‌ها، اصولگرایان، اصلاح طلبان، معتدلین، اقوام و مذاهب همه در کنار یکدیگر به عنوان ایران متحد باشیم.
روز جمعه می گوییم دوران پرونده‌سازی و تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ما نمی پذیریم که یک جناحی منزوی باشد و گروهی اقلیت بخواهد بر افکار مردم حکومت کند. روحانی خاطر نشان کرد: ما با مردم چهار سال پیش راهی را انتخاب کردیم که آرامش و ایستادگی در برابر اختلافات و وحدت و اتحاد و همبستگی بود. در آن فضای وحدت و آرامش توانستیم کشور را برای پیشرفت و حرکت به سوی تعالی آماده کنیم. ما راه و مسیر درستی را انتخاب کردیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز روز مشارکت عمومی مردم ایران است اظهار کرد: مردم دارای حق بزرگی هستند که آن مشارکت و آمدن پای صندوق های رای برای ساختن ایرانی سربلند است. به گزارش ایسنا، رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه به مقایسه شرایط کشور در زمان دولت یازدهم و پیش از آن پرداخت و با طرح این پرسش که آیا امروز آرامش جامعه بیشتر است یا در سال 91، خاطر نشان کرد: هنوز مشکلات فراوانی داریم اما زمانی که به گذشته نگاه می کنیم شاهد راه اندازی تعدادی از واحدهای صنعتی و دامپروری هستیم که در سال 91 تعطیل شده بودند.

وی با اشاره به خودکفایی کشور در زمینه تولید گندم افزود: امروز به برکت آسمان و باران و به لطف خدا و در سایه تلاش و ایثار کشاورزان و برنامه های دولت برای آبیاری مدرن در تولید گندم به خودکفایی رسیده ایم. روحانی همچنین به اقدامات دولت یازدهم در زمینه توسعه روستاها و گازرسانی و آبرسانی به روستاها اشاره و تاکید کرد: گرچه اقدامات بسیاری در طول دولت یازدهم انجام داده‌ایم اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز راه زیادی در پیش داریم.

چکیده اظهارات رییس‌جمهور در خرم آباد به شرح زیر است:
✅باید بتوانیم نفت بیشتری تولید کنیم و بفروشیم
✅امروز که پول نفت ما یک مقدار بیشتر شده، تصمیم گرفتیم این پول را به محرومان بدهیم
✅آنها می گویند تحریم ادامه می داشت و ادامه می یافت تا کاسبان تحریم جیبهاشان پرتر می شد
✅ما می گوییم باید قدرت مالی کشور بیشتر و بیشتر شود و اولین قدمی که برداشته می شود این است که زندگی محرومان بهبود یابد
✅من مشکلات این کشور را می شناسم
✅در سالهای فراوان، معضلات و پیچ و خم این کشور را دیده ام و می دانم چگونه باید در برابر آنها راه حل های عملی را پیش روی ملت بگذاریم
✅ما در گندم خودکفا شدیم و در مسیر خودکفایی سایر محصولات حرکت می کنیم
✅روز جمعه روز سرنوشت ایران عزیز است، فکر نکنید برای 4 سال تصمیم می گیرید. آثار این چهارسال برای چهل سال در کشور باقی می ماند
✅بدانید باید همه پای صندوق آرا حضور پیدا کنند
✅اگر همه پای صندوق آرا برویم، گره های کشور گشوده خواهد شد
✅امروز می خواهیم بگوییم راه پیشرفت کشور را ادامه خواهیم داد، آزادی و پرنده آزادی را به پرواز در خواهیم آورد
✅اصلاحات منزوی نخواهد شد
✅اعتدال منزوی نخواهد شد
✅مخالفان و منتقدان هم حق دارند با صدای بلند ندای خود را به گوش مردم برسانند
✅همانطور که در شعار این انتخابات گفته ام، اولین کلام آزادی است
✅دومین کلام امنیت واقعی در جامعه است
✅سومین کلام آرامش است
✅و کلام چهارم پیشرفت ایران عزیز است
✅می خواهند با پمپاژ پول، مردم را بفریبند و قیمت اجناس را چند برابر کنند
✅ما راهمان را ادامه می دهیم، از دلواپسان هراس نداریم
✅ما با امید مسیرمان را طی خواهیم کرد، نخواهیم گذاشت فریبکاران سخن ناروا را در این جامعه در گوش مردم بخوانند
✅می خواهند با پمپاژ پول، مردم را بفریبند و قیمت اجناس را چند برابر کنند
✅آنها که می گویند اگر این دولت ادامه پیدا می کند یارانه ها قطع می شود دروغ می گویند
✅یارانه ادامه می یابد، ولی تنها یارانه کافی نیست، با توسعه بیمه درمانی و نظام اجتماعی، با بالا بردن مستمری مددجویان، توسعه سبدهای کالای غذایی، افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان به مردم کمک می کنیم
✅در دولت دوازدهم دست به دست هم می دهیم و در برابر انحصارگران و اقتدارگرایان می ایستیم
✅با همه نهادهای انقلابی دوست هستیم، اما قیّم نمیخواهیم
✅با نیروهای نظامی دوست هستیم و دستشان را می بوسیم، اما هرکس باید کار خودش را انجام بدهد
✅نظامی باید کار نظامی گری خودش را انجام دهد
✅روز جمعه می گوییم دوران پرونده سازی و تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است
آخرين بروز رساني ( ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
صلاحیت یک نامزد شورای شهربروجرد تایید شد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: براساس اعلام سامانه وزارت کشورصلاحیت یک تن ازداوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد تایید شد.

احمد گودرزیان درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: صلاحیت داود گودرزی فرزند اسد با کد 519 توسط هیات عالی نظارت برانتخابات تایید شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
رئیس ستاد دکتر روحانی در بروجرد: دولت یازدهم با دیپلماسی خردمندانه امنیت را برای کشور به ارمغان آورد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی با بیان اینکه مسئولان دولت یازدهم به خدمتگزاری مردم افتخار می کنند، گفت: دولت یازدهم با دیپلماسی خردمندانه امنیت را برای کشور به ارمغان آورد.

به گزارش ایرنا محمد علی گودرزی در جمع حامیان حجت الاسلام روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شهرستان بروجرد افزود: برجام با برداشتن قطعنامه های شورای امنیت سایه جنگ و ناامنی را از سر کشور برداشت.

وی با بیان اینکه کشور با دیپلماسی ستیز و برخوردهای تند دچار مشکل فراوان می شود، اظهار کرد: در دولت های نهم و دهم گوشه ای از گنج ایران در قالب یارانه به مردم پرداخت می شد ولی در کنار آن 12 هزار میلیارد توسط یک نفر چپاول شد.

رئیس ستاد انتخابات روحانی در بروجرد افزود: نام متخلف و دزد باید برای مردم اعلام شود ولی در دولت های قبل این مهم رعایت نشد و دزدی های بسیاری توسط افراد مختلف انجام شد.

وی گفت: دولت های قبل با پرداخت یارانه، مردم را به خود وابسته کردند به طوریکه پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه قیمت بسیاری از مایحتاج ضروری چند برابر شد.

گودرزی با بیان اینکه دولت های نهم و دهم سطح توقعات مردم را پایین آورند، افزود: وضعیت درمانی در دولت های قبل بسیار نامناسب بود و داروهای مورد نیاز برای درمان بیماران وجود نداشت.

وی اظهارکرد: در حال حاضر با طرح تحول سلامت بیماران به راحتی در بیمارستان بستری و میزان اندکی از هزینه درمان خود را پرداخت می کنند.

وی با انتقاد از عملکرد نمایندگان بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مردم زمانی که برگزیده می شوند باید به وعده ها وقول های خود در زمان جمع آوری رای عمل کنند.

گودرزی افزود: شهرستان بروجرد با وجود 2 نماینده در مجلس شورای اسلامی در بسیاری از زمینه های اجتماعی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از سایر شهرهای کشور عقب مانده است.

رئیس ستاد تبلیغاتی حسن روحانی در بروجرد افزود: نمایندگان بروجرد در بسیاری از مواقع در برابر دولت می ایستند و جلوی اقدامات دولت ها را می گیرند.
به اظهار وی نحوه کارکرد نمایندگان موجب عقب ماندگی این حوزه انتخابیه شده است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به صورت همزمان برگزار می شوند. 
آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
صلاحیت فریبرز محسنی؛ نامزد شورای شهر بروجرد تایید شد
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: براساس اعلام سامانه وزارت کشور صلاحیت 2 تن از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد تایید شد.

احمد گودرزیان روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: صلاحیت فریبرز محسنی فرزند محمد رضا با کد 567 وعباس شمس الدینی فرزند غلامعباس با کد 418توسط هیات عالی نظارت بر انتخابات تایید شد.

وی افزود: دراین دوره ازانتخابات شورای اسلامی شهربروجرد 190 داوطلب مرد و زن برای دست یابی به 9 کرسی شورای این شهر با یکدیگر رقابت می کنند.

گودرزیان گفت: از مجموع 47 داوطلب رد صلاحیت شده این شهرستان هم اکنون 27 داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر بروجرد توسط هیات عالی نظارت برانتخابات استان لرستان تایید صلاحیت شده اند.
به گفته وی ازمجموع داوطلبان شرکت کننده درانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکنون 11تن انصراف خود را اعلام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه در مرحله اول صلاحیت 778 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بروجرد ازسوی هیات های اجرایی و نظارت تایید شد اظهار کرد: در این مرحله نیزصلاحیت 47 داوطلب این دوره از انتخابات رد شده که اعتراض خود را به هیات عالی نظارت بر انتخابات استان اعلام کردند.

گودرزیان اضافه کرد:در مجموع 860 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شورای های اسلامی شهر وروستا در شهرستان بروجرد ثبت نام کرده بودند که 222 داوطلب شورای اسلامی شهر بروجرد نام نویسی کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد بیان کرد: برای شورای روستاهای بخش مرکزی 435 داوطلب نام نویسی کرده اند که صلاحیت 422 تن ازآنها تایید شد.

گودرزیان مجموع داوطلبان ثبت نام شده درروستاهای بخش اشترینان را 186تن عنوان کرد وادامه داد: ازاین تعداد نیز صلاحیت 170 داوطلب تایید شده است.
وی اضافه کرد: در مجموع 70 زن برای این دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرده اند که 66 تن از آنها تایید صلاحیت شدند. 
آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
بالگرد اورژانس هوایی جان مصدوم بروجردی را نجات داد
روزهای بروجرد- رئیس اورژانس شهرستان بروجرد گفت: بالگرد اورژانس هوایی جان مصدوم بروجردی در منطقه ونایی این شهرستان را نجات داد.

مهدی زارعی در گفت وگو با ایرنا افزود: طی تماس مردمی از روستای ونایی با مرکز پیام اورژانس این شهرستان و‌ اعلام وجود یک مصدوم آسیب دیده در این روستا٬ بلافاصله تیم اورژانس پایگاه 509 به محل حادثه اعزام شد.

وی اظهار کرد: به علت صعب العبور بودن مسیر٬ امکان دسترسی آمبولانس اورژانس به صحنه حادثه میسر نبوده براین اساس از اورژانس هوایی تقاضای کمک شد که با هماهنگی های انجام شده بالگرد اورژانس هوایی الیگودرز برای نجات مصدوم به منطه اعزام شد.

رئیس اورژانس شهرستان بروجرد اضافه کرد: بر اثر سقوط سنگ‌ مصدوم از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شده بود که توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان شهید چمران بروجرد منتقل و تحت درمان قرار گرفته است.

ونایی روستایی از توابع بخش اشترینان شهرستان بروجرددر استان لرستان است این روستا از توابع بخش اشترینان این شهرستان می‌باشد و در 12 کیلومتری شمال غربی شهر بروجرد در منطقه‌ای کوهستانی قرار گرفته است.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
توضیح روزهای بروجرد در مورد خبر دانشگاه فرهنگیان بروجرد

روزهای بروجرد- چند روز پیش خبری در مورد انتصاب مسئول جدید دانشگاه فرهنگیان بروجرد در این سایت منتشر شد که توضیح و اصلاح آن ضروری است.

در این خبر ذکر شده بود که سرکار خانم آذر شیرویه مسئول پیشین دانشگاه فرهنگیان بروجرد بازنشسته شده اند که ضمن اصلاح خبر ایشان همچنان مشغول خدمت هستند و سرکار خانم ندا سلطانی گوهری -دانشجوی دکتری- به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب شده اند.

آخرين بروز رساني ( ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
لزوم رای لیستی در انتخابات شورای شهر
روزهای بروجرد- حدود 190 کاندیدای شورای شهر بروجرد هم اکنون در حال رقابت هستند.

در این میان امکان شناخت همه این نامزدها در این فرصت محدود وجود ندارد.

بهترین و مطمئن ترین شیوه برای رای دادن در این انتخابات رای به لیست های موجود است.

یک شخص هرچند توانمند اگر در یک لیست با حضور همفکران خود قرار نگیرد حتی اگر هم  به شورا راه یابد نمی تواند تاثیر گذار باشد.

شورا یک کار جمعی است نامزدی که نمی تواند در این مرحله با یک تیم همفکر همراه شود به نظر نمی رسد بتواند کاری به پیش ببرد.

توصیه ای که به نامزدهای محترم می شود ائتلاف با نامزدهای همفکر خود است این گونه کار مردم نیز برای انتخاب آسانتر و هزینه ها نیز کاهش می یابد.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: حضور گسترده ملت درانتخابات رای تایید نظام جمهوری اسلامی است
روزهای بروجرد- معاون استاندارلرستان و فرماندار بروجرد با تاکید بر اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: حضور گسترده ملت در انتخابات رای دوباره به تایید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

به گزارش ایرنا علی کورانی فر در نشست با داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بروجرد درسالن همایش های فرمانداری این شهرستان افزود: برای رسیدن به اهداف والای نظام درامر انتخابات باید مشارکت حداکثری مردم درکنار امنیت و سلامت این رخداد مهم را رقم زد.

وی با اشاره به اینکه مجریان برگزاری انتخابات باید این رویداد مهم سیاسی را دراتاق شیشه ای و با شفافیت کامل برگزار کنند اظهار کرد: همچنین با رفتار قانونی خود اعتماد عمومی را در جامعه به وجود خواهند آورد.

وی بیان کرد: پس از گذشت بیش از 38 سال از عمر انقلاب و برگزاری سالانه یک انتخابات در کشور مجریان به تجربه بالایی دست یافته اند که اعتماد عمومی را به وجود خواهد آورد.
فرماندار بروجرد اضافه کرد: داوطلبان شورای اسلامی شهر که قرار است در آینده مدیریت شهری را بر عهده بگیرند باید ازهمین ابتدا عمل به قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند.

کورانی فربا اشاره به اینکه مجریان برگزاری انتخابات در کمال بی طرفی و به دورازگرایش های جناحی و حزبی کار برگزاری انتخابات را انجام خواهند داد گفت: داوطلبان شورای اسلامی شهرنیزبدانند که شورا جای سیاسی کاری نیست وبراین اساس باید کارهای عمرانی در جهت توسعه شهرانجام دهند.

وی افزود: مردم در یک فرایند دمکراتیک مدیریت شهری را به منتخبین خود واگذار می کنند در این راستا باید افرادی به شورای شهر راه یابند که درمسائل شهری تخصص داشته باشند.
معاون استاندار لرستان اظهار کرد: داوطلبان ازهمین ابتدا در تبلیغات خود با مردم صداقت داشته باشند و وعده های خلاف واقع به مردم ندهند که در صورت انتخاب شدن مردم مطالباتشان را از آنان طلب می کنند.

وی اضافه کرد: داوطلبان نیز باید با نحوه تبلیغات انتخابات و قوانین و مقررات آن آشنا باشند تا نا آگاهانه دچار تخلف در این حوزه نشوند.

رئیس دادگستری بروجرد نیز گفت: با توجه به آغاز تبلیغات انتخابات فضای شهری پراز پوسترها و بنرهای مختلف نامزدها شده در این راستا داوطلبان باید بدانند که درمکانهای مجاز اقدام به تبلیغ کنند.

حمید رضا بوالحسنی افزود: شعار نویسی با رنگ و اسپری رنگی بر روی دیوارهای اماکن عمومی و خصوصی ممنوع است و در صورت شکایت دستگاه ویا شاکی خصوصی متخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

به گفته وی راه اندازی کاروان های خودرویی و موتوری در سطح شهر یکی دیگر ازتخلفات تبلیغات انتخابات است که در صورت مشاهده برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از تخلفات انتخاباتی خرید و فروش رای در روزانتخابات است که در صورت انجام این کار توسط داوطلبان برخورد سخت قانونی خواهد شد.

فرمانده انتظامی بروجرد نیز گفت: امنیت شاه کلید توسعه است و در این ایام که کشورمان در شرایط حساس انتخابات قرار دارد نباید با رفتارهای غیر قانونی باعث کمرنگ شدن امنیت در ایران شویم.

سرهنگ علیرضا دلیری افزود: امروز دشمنان نظام همه تلاش خود را برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات انجام می دهند و نمی خواهند که ملت ایران دراین دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها حضور گسترده داشته باشد.

به گفته وی با توجه تعداد زیاد داوطلبان شورای اسلامی شهرهمه باید درجهت حفظ نظم و امنیت شهر تلاش کنند.

وی اظهار کرد: عمل به قانون و رعایت اصول و قوانین انتخاباتی می تواند به برگزاری یک انتخابات سالم وپرشور در کشور کمک کند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به صورت همزمان برگزار می شوند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
انتقاد شدید رییس ستاد روحانی در بروجرد از پاره کردن چندباره بنرهای تبلیغاتی
روزهای بروجرد- رئیس ستاد دکتر حسن روحانی در بروجرد با اشاره به پاره شدن چندباره بنرهای تبلیغاتی حسن روحانی، از عدم پیگیری مسئولان مربوطه به شدت انتقاد کرد.

حاج علی محمد گودرزی در سخنرانی خود در ستاد "یاران باران" با اشاره به اینکه این ستاد با کمک های مردمی اداره می شود و پاره کردن بنرهایی که با پول مردم چاپ می شوند خیانت به مردم است افزود: چرا باید هر نیمه شب عده ای در خیابان ها راه بیفتند و بنرهای دکتر روحانی را پاره کنند؟ آیا نمی شود اینان را شناسایی کرد؟

رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان بروجرد تصریح کرد: انتظار از مسئولان نظارت و اجرایی انتخابات ریاست جمهوری دفاع از حقوق تمامی نامزدهاست.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
سراب «وعده»‌های توخالی کاندیداهای شورای شهر بروجرد رونمایی می‌شود
روزهای بروجرد- تنور انتخابات شورای شهر بروجرد بیش از موعد مقرر از چند ماه پیش در این شهر داغ شده و هرروز از وعده‌های جدیدی توسط کاندیداها رونمایی می‌شود که سرابِ «وعده»‌های توخالی را برای شهروندان تداعی می‌کند.

به گزارش تسنیم، درحالی‌که کشور خود را برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم آماده می‌کند در سایه این واقعه مهم سیاسی انتخابات دیگری نیز در کشور اتفاق می‌افتد که چندان موردتوجه تحلیل گران و رسانه‌ها قرار نگرفته است. هرچند انتخابات شورای شهر در سطح و بُعد خود قابل‌مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری نیست اما از منظری دیگر این انتخابات اهمیتی دوچندان می‌یابد.

حاشیه‌هایی پررنگ‌تر از متن شورای شهر بروجرد

شورای شهر درواقع یار کمکی شهردار و بازوان اجرایی طرح‌های مختلف در سطح شهر است و اگرچه در امور اجرایی به‌صورت مستقیم دخالتی ندارد اما کارکردی نظارتی بر پایه مصوبات خود برای شهرداری دارد.

در دوره‌های پیشین شورای شهر بروجرد این کارکردهای شورا چندان در این شهر نمودی عینی نداشت تا آنجا که به اعتراف بسیاری از مسئولان، شورای شهر تنها بار اضافی و هزینه‌ای برای شهرداری به دنبال داشته و نتوانسته است در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و همواره با حاشیه‌هایی پررنگ‌تر از متن فعالیتی مورد اعتراض به دنبال داشته است.

شورای شهر بروجرد تا بدان جا در تقابل با آرا و نظرات شهروندان قرار گرفت که گاه برای حل‌وفصل این تعارضات به‌ناچار استانداری و مقامات استان ورود پیدا کردند تا این آب گل‌آلود شده از اعتماد مردم قدری آرام شود اما اینک شهروندان این دیار با ذهنیتی نه‌چندان مساعد به عملکرد شورا پای صندوق آرا می‌روند تا بار دیگر با انتخاب خود اعضای شورای این دوره را که از 13 به 9 نفر کاهش‌یافته انتخاب کنند.

"از ماست که بر ماست!"

اما آنچه در انتخابات این دوره از شورا اهمیت دوچندانی می‌یابد لزوم نگرش صحیح و به‌دوراز طایفه‌گرایی در انتخاب افراد اصلح است تا در گیرودار تضادهای عملکردی شورا خواستار انحلال آن نباشیم و عناوینی همچون دزد اعتماد مردم و بی‌مسئولیتی به اعضای آن اطلاق نکنیم چراکه "از ماست که بر ماست".

تقریباً نیمی از 178 کاندیدای تائید صلاحیت شده‌ای که تاکنون توانسته‌اند مهر تائید صلاحیت فعالیت انتخاباتی را از هیئت اجرایی و نظارت این شهر دریافت کنند، جوان هستند و جویای نام و پای حرف‌های آن‌ها که می‌نشینی حتی اطلاعی از وظایف شورای های شهر و روستا ندارند و صرف شرکت در رقابت و آزمودن شانس و اقبال خود به این عرصه ورود کرده‌اند.

سرابِ «وعده»‌های توخالی

این بی‌اطلاعی کاندیداهای شورای شهر سبب شده پای وعده ‌و وعیدهای ناشدنی در میتینگ‌های تبلیغاتی آن‌ها در مساجد و حسینیه‌ها و محافل عمومی باز شود و به مردمی که بعضاً از اختیارات شوراها بی‌اطلاع هستند وعده‌هایی همچون اشتغال، عمران و آبادانی، توسعه خدمات شهری و وعده‌هایی ازاین‌دست را دهند تا بار دیگر سرابِ «وعده»‌های توخالی را برای شهروندان تداعی نمایند.

هرچند یک عضو شورا می‌تواند به‌طور غیرمستقیم نسبت به اشتغال دوستان و اطرافیان خود در شهرداری اقدام کند و همان بلایی را که امروز شهرداری بروجرد به دلیل ازدیاد نیرویی که دستاورد دوره‌های پیشین شورای شهر است، بر سر این نهاد بیاورد اما در دیگر وعده‌ها عضو شورا تنها نقش نظارتی و تصویب مصوبات و نه اجرای آن‌ها را دارد و اجرای این مصوبات نیز در صورتی ممکن خواهد بود که در توان مالی و عملیاتی شهرداری باشد نه در حافظه تخیلی اعضای شورای شهر!!!

حالا برخی کاندیداهای این دوره از شورا بدون در نظر گرفتن تجربیات شهروندان بروجرد از آمار بالای خطاهای اعضای ادوار مختلف شورا بازهم جا پای آن‌ها گذاشته و وعده‌های ناشدنی می‌دهند و متأسفانه بر خی مردم نیز حالا یا به دلیل قرابت قوم‌وخویشی و یا به دلیل وعده‌های شخصی و نمک‌گیر شدن آن‌ها بازهم در انتخاب خود دچار تزلزل می‌شوند.

پرسشی که در این میان باقی می‌ماند این است که اگر قرار بود با این وعده‌های کلیشه‌ای، رؤیای غبارگرفته توسعه شهری رنگ حقیقت به خود بگیرد که چهار سال پیش به لطف وعده‌های شورا نشینان چهارم این اتفاق افتاده بود بنابراین اگر پازل توسعه شهری بروجرد باآن‌همه ظرفیت تکمیل نمی‌شود، حتماً قطعه‌ای از این پازل گم‌شده است که امروز خُلف وعده مدیریت شهری از آستین سوء مدیریت سر برآورده است.

نگاه کاسب‌کارانه به شورا

کاندیداهای شورای شهر باید توجه کنند که شورای شهر به‌هیچ‌وجه پل ترقی و سعود آن‌ها به مناصب مدیریتی و یا مجلس شورای اسلامی نیست و موفقیت برخی اعضای پیشین در صعود به‌مراتب بالای مدیریتی نمی‌تواند توجیهی برای سکوی پرتاب آن‌ها به این مناصب باشد بلکه تلاش و صلاحیت آن‌هاست که معیار موفقیتشان در سال‌های بعد و کسب مناصب مدیریتی دیگر است.

از سویی سوءاستفاده از عناوین خانوادگی، قرابت به شهدا، مدارج تحصیلی، عناوین شغلی و یا صرف اعطای مناصب مدیریتی در صورت رأی آوردن به شهروندان نباید ملاک انتخاب افراد قرار گیرد تا بار دیگر شاهد انتخاب افرادی باشیم که شورای شهر را به محلی برای کاسبی خود تبدیل کنند و شهرداری و عملکرد آن را در میان استان و حتی کشور زیر سؤال برند.

هرچند تنور انتخابات شورای شهر بروجرد بیش از موعد مقرر یعنی هشت روز مانده به زمان انتخابات از چند ماه پیش در این شهر داغ شده و هرروز از وعده‌های جدیدی توسط کاندیداها رونمایی می‌شود اما درنهایت این شهروندان هستند که با نگاه فراجناحی و با فراغ از روابط قومی و طایفه‌ای انتخابی اصلح خواهند داشت.

انتخابی احساسی و بر پایه روابط قومی

احمد گودرزیان رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم می‌گوید: مردم باهوش هستند و بیشتر اوقات در انتخاب افراد تصمیمات خوبی می‌گیرند اما در برخی موارد به‌ویژه در انتخابات شورای شهر احساسی و یا به‌صورت قومی و قبیله‌ای انتخاب می‌کنند.

وی با تأکید بر لزوم انتخاب کاندیداها بر اساس تخصص آن‌ها می‌افزاید: گرچه شورای شهر بازوان کمکی شهرداری است اما درواقع اتاق فکر هر شهری محسوب می‌شود و تراوش‌های فکری که از آن اتاق بیرون می‌آید سبب رونق بخشیدن به همه موارد ازجمله زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و مبلمان شهری خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد به مردم توصیه می‌کند بر اساس تخصص و سابقه کاندیداها به آن‌ها رأی دهند که فردا منتخبین آن‌ها در شورا تنها نظاره‌گر همدیگر نباشند و نتوانند خواسته‌های مردم را برآورده سازند.

وی تصریح می‌کند: در طول این سال‌ها حرف‌های بی‌عمل از برخی کاندیداها زیاد شنیده‌ایم و مردم ما امروز وعده عمل می‌خواهند و کاندیداها نیز باید برنامه عملیاتی ارائه دهند و اینکه برخی افراد تلاش می‌کنند خود را منتصب به شهدا کنند در جای خود خوب است و نشان می‌دهد این افراد عِرق ملی مذهبی دارند اما اینکه این افراد چه برنامه‌ای دارند و می‌توانند آن‌ها را اجرایی کنند مهم و تأثیرگذار است و قطعاً اگر با برنامه خود را معرفی کنند در تصمیم‌گیری مردم تأثیرگذارتر خواهد بود.
 
........................
گزارش از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.