۰۳ خرداد ۱۳۹۶   ۰۵:۵۴    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
قدیمی‌ترین مدرسه علمیه کشور در بروجرد بازسازی شود
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد خواستار بازسازی و احیای دوباره اثر تاریخی و مذهبی حوزه علمیه حجتیه بروجرد یکی از قدیمی‌ترین مدارس حوزوی کشور شد.

به گزارش تسنیم، حجت اله یارمحمدی در جلسه ستاد بازآفرینی این شهرستان با اشاره به لزوم بازسازی مدرسه علمیه تاریخی حجتیه بروجرد اظهار داشت: این مدرسه یکی از قدیمی‌ترین مدارس علمیه تاریخی کشور است که بسیاری از علما در این مدرسه دروس حوزوی را فراگرفته‌اند و نیازمند مرمت و بازسازی فوری است.

وی افزود: در وقف نامه این بنا ذکرشده که وقف خاص است و با اعتبارات ضروری که سازمان میراث فرهنگی طی سال‌های گذشته در اختیار داشته این بنا را از تخریب حتمی نجات داده است و هرسال نیز اقدامات مرمتی جزئی بنا به اعتبارات موجود روی این بنا انجام می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد به لزوم تعین کاربری این بنای تاریخی اشاره و عنوان کرد: درگذشته قرار بود این بنا به حوزه علمیه خواهران که در جنب آن قرار داشت ملحق شود اما این اقدام نیز بنا به دلایلی صورت نگرفت و قرار شد زمینه کاربری آن از حوزه علمیه قم پیگیری شود تا فضای این بنای تاریخی دوباره به مدرسه علمیه تبدیل شود.

وی بابیان اینکه این بنا نیازمند 500 میلیون تومان اعتبار برای بازسازی است، بیان کرد: سال گذشته مبلغ 30 میلیون تومان برای مرمت این بنا هزینه شد اما حجم تخریب به‌اندازه‌ای است که اگر بخواهیم با سرعت بیشتری آن را مرمت کنیم نیازمند اعتبار بیشتری است که تاکنون نیز نه خاندان حجتی که متولی نگهداری این بنا هستند و نه سازمان اوقاف هزینه‌ای برای نگهداری و ترمیم آن اختصاص نداده‌اند.

یارمحمدی در رابطه با اجرای طرح آزادسازی حریم امامزاده جعفر بروجرد نیز گفت: طرح آزادسازی این امامزاده در سال 83 تهیه شد اما این طرح و دو طرح دیگر پس‌ازآن برای بازسازی این بنا که قرار بود با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه انجام شود کنار گذاشته شد.

وی با اشاره به نیازهای مرمتی این امامزاده تصریح کرد: این بنا ثبت آثار ملی کشور است و به نظر سازمان میراث فرهنگی طرح اولیه مرمت و بازسازی این بنا بهترین طرح از میان طرح‌های ارائه‌شده است چراکه در بناهای مذهبی مهم‌ترین الگو خانه کعبه است که در مرکز قرارگرفته و پیرامون آن تمامی تأسیسات موردنیاز و مهمانسراها واقع‌شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بروجرد توافق این نهاد را با اجرای طرح بازسازی به‌شرط رعایت ضوابط حریم بنا دانست و اظهارداشت: متأسفانه طی سال‌های گذشته این طرح‌ها به دلیل تغییر مدیریت‌ها اجرایی نشده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: مانور انتخابات الکترونیکی و تمام مکانیزه در بروجرد آغاز شد
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد از آغاز مانور انتخابات الکترونیکی و تمام مکانیزه در این شهر از امروز خبر داد.

به گزارش فارس، علی کورانی‎فر در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: مانور انتخابات الکترونیکی و تمام مکانیزه در بروجرد از امروز آغاز شد.

وی خاطر نشان کرد: به منظور برگزاری هر چه بهتر انتخابات الکترونیکی در بروجرد و همچنین آشنایی شهروندان بروجردی با شیوه اخذ رأی به روش الکترونیکی، مانور سراسری اخذ رأی به صورت آزمایشی در سطح شهر بروجرد و در ۱0 نقطه مشخص آغاز شد.

فرماندار بروجرد بیان کرد: این مانور از امروز نهم اردیبهشت آغاز شده و به مدت 17 روز تا ۲۶ اردیبهشت ماه ادامه یافته و برگزار می‎شود.

کورانی‎فر از شهروندان بروجردی خواست که به منظور آشنایی بیشتر با این سیستم و نحوه صحیح رای‎گیری به صورت الکترونیکی، در روزهای تعیین شده به پایگاه‎های اخذ رأی الکترونیکی در نقاط مشخص شده مراجعه کنند، تا در روز ۲۹ اردیبهشت و اخذ رای نهایی با مشکلی در این زمینه مواجه نشوند.

وی ادامه داد: ساعات کار این پایگاه‎ها از ۸ صبح الی ۱۴ عصر است و کارشناسان واحد فناوری فرمانداری مستقر در این پایگاه‎ها آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی همشهریان گرامی در خصوص این شیوه رأی‎گیری هستند.

فرماندار بروجرد با معرفی مکان‎های اجرای مانور آزمایشی در این شهرستان گفت: فرمانداری، شهرداری، ادارات آموزش و پرورش، تامین اجتماعی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بهزیستی، دانشگاه‎های آزاد اسلامی و آیت‎اله بروجردی، درمانگاه‎ قدس و درمانگاه واقع در خیابان بهارستان برای اخذ رأی شهروندان بروجردی تعیین شده است.

کورانی‎فر در بخش دیگری از سخنان خود بر حضور حداکثری مردم در دو انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید و خاطر نشان کرد: از همه ظرفیت‎های موجود برای مشارکت گسترده مردم برگزاری انتخاباتی سالم و امن استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: حضور حماسی و با شکوه ملت ایران و شهروندان بروجردی در انتخابات 29 اردیبهشت ماه اقتدار و استقلال نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشته و به رخ همگان می‎کشد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
عباس گودرزی: هیچ سازمانی زیر بار کار فرهنگی برای حل معضل زنان خیابانی نرفته است
روزهای بروجرد- نماینده مجلس شورای اسلامی بار دیگر به لزوم برخوردهای فرهنگی در کنار برخوردهای سلبی در موضوع زنان خیابانی تاکید کرد.

عباس گودرزی در گفتگو با ایلنا با اشاره به لزوم برخورد فرهنگی درکنار برخورد پلیسی و سلبی با زنان خیابانی گفت: شایسته نیست که با این موضوع فقط برخورد پلیسی شود و در عین حال نمی‌توان برخوردهای پلیسی را هم رد کرد و گفت باید تنها کار فرهنگی صورت بگیرد.

وی افزود: واقعیت آن است که این دو توام و قرین با هم هستند و باید کار زیرساختی انجام شود که البته انجام این دو کار باید به صورت توامان انجام شود که همان کار زیرساختی محسوب می‌شود. در بحث قانونگذاری و رسالتی که همه نهادهای فرهنگی حوزه، دانشگاه، رسانه‌های جمعی و آموزش و پرورش بر دوش دارند؛ مجلس و دولت و همه نهادهای قانونگذار و اجرایی باید نقش خود را ایفا کنند.

گودرزی خاطرنشان کرد: وظیفه پلیس را هم نباید در این موضوع نادیده بگیریم. پلیس وظیفه خود را عمل می‌کند و باقی سازمان ها هم عهده‌دار وظایف خودشان هستند.

وی گفت: ماهیت انقلاب ما فرهنگی است. توازن و تعادل در دو شیوه برخورد با این زنان باید رعایت شود. نهادهای فرهنگی برای پیشگیری از ابتلا به این آسیب اجتماعی کوتاهی کرده‌اند.

این نماینده مجلس گفت: نهادهای مسئول باید آرامش ذهنی خود را درباره حل این موضوع به هم بزنند و به قولی دغدغه‌مند این موضوع باشند.

وی گفت: خانواده و جامعه هم باید پیش‌قدم حل این مشکل شوند. در ایران مشکلات با گفتمان‌سازی امکان حل شدن دارند و گفتمان زمانی تحقق می‌یابد که همه در حل مشکلات مشارکت کنند.

گودرزی گفت: کم‌کاری در حوزه فرهنگی به دلیل آن است که هیچ سازمانی نیامده کمرش را زیر این بار ببرد و این بار را بلند کند. هیچ دولتی قبول مسئولیت نکرده و مسئول حل این مسئله نشده است.

وی گفت: ماهیت انقلاب ما فرهنگی است. توازن و تعادل در دو شیوه برخورد با این زنان باید رعایت شود. نهادهای فرهنگی برای پیشگیری از ابتلا به این آسیب اجتماعی کوتاهی کرده‌اند.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد : نتایج بررسی رد صلاحیت‎ شده‎ها تاکنون اعلام نشده است
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: در مسائل انتخاباتی باید از پرداختن به حاشیه‎ها پرهیز شود.

به گزارش فارس، علی کورانی‎فر در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: در مسائل انتخاباتی باید از پرداختن به امور حاشیه‎ای، جزئی و غیر ضروری که موجب غافل شدن از متن موضوع می‎شود، به جد پرهیز شود.

وی عنوان کرد: باید شرایط به نحوی مدیریت و برنامه‎ریزی شود که فضای مناسب و مساعدی برای پیشرفت همه جانبه شهرستان برجرد و اصلاح امور فراهم و مهیا شود، به عبارت بهتر برای موفقیت در پیشرفت نباید متوقف شده و در جا بزنیم.

فرماندار بروجرد نقش رسانه‎ها را در جهت‎دهی به افکار عمومی کلیدی خواند و بیان کرد: باید با مدیریت افکار عومی به سمت و سویی حرکت کنیم که در آن منافع و مصالح مردم در نظر گرفته شده و تامین شود.

کورانی‎فر بر ضرورت انتخاب افراد متخصص و کارآمد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر تاکید و خاطر نشان کرد: انتخاب افراد آگاه و مسلط بر مدیریت شهری آن هم با سابقه کاری روشن زمینه‎ساز پیشرفت، توسعه و زندگی بهتر است.

وی تصریح کرد: انتخابات پیش رو کلید پیشرفت یا پس‎رفت هر شهر و روستای کشور است، بنابراین در حوزه شهری باید با انتخاب افراد اصلح و به دنبال آن حاکمیت مدیریت قوی شهری بستر را برای ایجاد جهش در پیشرفت، رفاه، توسعه و بهبود فضای کسب و کار و امنیت و رفاه فراهم کرد.

فرماندار بروجرد با تاکید بر اهمیت دو عرصه انتخاباتی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: در این انتخاب طی برآیند آراء مردمی مدیریت اجرایی کشور و شهر و روستا در یک دوره زمانی 4 ساله به افراد منتخب واگذار می‎شود.

کورانی‎فر با اشاره به اینکه در حوزه شهری سرنوشت مدیریت شهر به دست شورایی‎ها سپرده می‎شود، افزود: وجود یک مدیریت قوی، کارآمد و متخصص بستر را برای رشد و توسعه شهر فراهم کرده و رفاه شهروندان را تامین می‎کند.

وی تاکید کرد: بر این اساس باید با همت و همکاری فعالان رسانه‎ای افکار عمومی به سمت و سویی سوق داده شده و گرایش یابد که برآیند و ماحصل آن به انتخاب افرادی بینجامد که با استفاده از همه ظرفیت‎های موجود در راستای ترقی شهرستان بروجرد گام بردارند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: بنابراین از فعالان رسانه‎ای این شهرستان انتظار می‎رود که با پرهیز از سیاه‎نمایی و نقدهای غیر منصفانه و تلاش در جهت ساماندهی افکار عمومی زمینه‎ساز ورود افراد کاردان، متخصص و متعهد به عرصه شورای شهر شوند.

کورانی‎فر سپس بر ضرورت زمینه‎سازی برای برگزاری انتخابات پر شور و حداکثری در شهرستان بروجرد تاکید و خاطر نشان کرد: برگزاری انتخابات آن هم با مشارکت گسترده مردم و در فضای رقابتی سالم که در آن کاندیداها توانمندی‎ها و برنامه‎های کاری خود را برای شهروندان تشریح کرده‎اند، مد نظر است.

وی یادآور شد: نباید فضا آنقدر بسته باشد که میزان مشارکت مردم در انتخابات پائین بیاید، بلکه باید همه بسترهای لازم برای حضور گسترده و پر شور اقشار مختلف مردم در این عرصه مهم انتخاباتی فراهم شود، تا برآیند آن به انتخاب افراد اصلح بینجامد.

فرماندار بروجرد در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اعلام نظر هیئت‎های نظارت در خصوص رد صلاحیت برخی از اعضای فعلی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: برخی از این افراد توسط هیئت اجرایی و برخی دیگر توسط هیئت‎ نظارت رد صلاحیت شده‎اند، البته مستنداتی ارائه شده و منتظر رای نهایی هیئت نظارت در خصوص این افراد هستیم.

کورانی‎فر با اشاره به اینکه تاکنون خبری از تائید یا رد نهایی این افراد گزارش نشده است، افزود: پس از بررسی مجدد هیئت نظارت و اعلام رای نهایی، در این باره اطلاع‎رسانی می‎شود.

وی سپس به بیان آماری از افراد تائید صلاحیت شده شرکت‎کننده در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان بروجرد پرداخت و ادامه داد: 67 درصد این افراد را جوانان تشکیل می‎دهند، همچنین 4 نفر دارای مدرک حوزوی بوده و 119 نفر دیگر سابقه شرکت در عرصه‎های انتخاباتی را دارند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: از مجموع کاندیدهای تائید صلاحیت شده شرکت‎کننده در انتخابات شورای شهر بروجرد 7 نفر مدرک دکترا، 63 نفر مدرک کارشناسی ارشد و 112 نفر مدرک کارشناسی دارند.

کورانی‎فر اظهار کرد: در حوزه شهرستان بروجرد 501 صندوق برای انتخابات پیش رو پیش‎بینی شده است که از این تعداد 238 صندوق برای انتخابات ریاست جمهوری و 263 صندوق نیز برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: در مجموع 860 نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بروجرد ثبت نام کرده‎اند که از این مجموع صلاحیت 778 نفر تائید شده است، البته برخی از رد صلاحیت شده‎ها به دلایلی همچون انصراف، نقص پرونده و مواردی از این دست جزو تائید صلاحیت شده‎ها قرار نگرفته‎اند.

فرماندار بروجرد با تاکید بر اینکه تخلفات احتمالی کاندیداهای شورای اسلامی شهر بروجرد به دقت بررسی و رصد می‎شود، بیان کرد: تخلفات کاندیداها توسط مراجع نظارتی پیگیری و با متخلفان برخورد می‎شود.

کورانی‎فر عنوان کرد: البته قرار است که جلسه توجیهی برای کاندیداهای شورای شهر برگزار و موارد لازم در خصوص نحوه تبلیغات و عمل به قانون و اخلاق انتخاباتی به آنها توصیه و گوشزد شود.

 وی بار دیگر در توصیه به خبرنگاران و فعالان رسانه‎ای این شهرستان گفت: باید با ایجاد امید در بین مردم زمینه را برای مشارکت حداکثری و چشمگیر آنها در انتخابات پیش رو فراهم کنید.

فرماندار بروجرد بر ضرورت پرهیز جدی فعالان رسانه‎ای از ورود به مسائل حاشیه‎ای تاکید و بیان کرد: نقدهای منصفانه آن هم با خودداری از غلو یا کم‎گویی از وظایف خبرنگاران و رسالت کاری آنان است.

کورانی‎فر تصریح کرد: دوری کردن رسانه‎ها از سیاه‎نمایی و معرفی مطلوب ظرفیت‎ها و ویژگی‎های مثبت شهرستان بروجرد از سوی رسانه‎ها یکی از عوامل مهم در گرایش سرمایه‎گذاران بخش خصوصی به این منطقه است.

وی خاطر نشان کرد: حضور فعال و سرمایه‎گذاری فعالان بخش خصوصی در این شهرستان از مهمترین ملزومات و ضروریات برای رشد و پیشرفت همه جانبه آن است، بنابراین خبرنگاران باید با استفاده از ذوق خبری خود به دنبال بسترسازی برای آمدن سرمایه‎گذاران باشند، چرا که تحقق این مهم موجب کاستن از بسیاری از مشکلات موجود و بهبود فضای کسب و کار و معیشت مردم می‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
25نقطه از شهر بروجرد برای نصب تبلیغات انتخاباتی در نظر گرفته شده است
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: 25 نقطه از شهر بروجرد برای نصب پوسترهای تبلیغاتی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر در نظر گرفته شده است.


به گزارش ایرنا احمد گودرزیان روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در محل دفتر امام جمعه بروجرد برگزارشد افزود: انتخابات شورای اسلامی شهر در بروجرد به صورت الکترونیکی برگزار می شود براین اساس از 9 تا 26 اردیبهشت ماه در پنج نقطه از شهربه صورت آزمایشی برگزار خواهد شد.

به گفته وی افراد شرکت کننده دراین انتخابات آزمایشی با در دست داشتن کارت ملی به چند تن از فوتبالیست های کشور رای خواهند داد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد اظهار کرد: همچنین مناطق ممنوع شهر بروجرد برای تبلیغات انتخابات مشخص شده است و هر نامزد نمی تواند بیشتراز2 ستاد انتخاباتی راه اندازی کند.
گودرزیان اضافه کرد: با توجه به حجم بالای داوطلبان شورای اسلامی شهررعایت نکردن قانون در تبلیغات انتخابات باعث ایجاد مشکل در شهرمی شود.

وی ادامه داد: از داوطلبان شورای اسلامی شهر درخواست می شود که بارعایت قانون و احترام به حقوق شهروندان در برقراری امنیت شهرکوشا باشند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد بیان کرد: با توجه به گسترش فضای مجازی تبلیغات انتخابات داوطلبان در این فضا آغاز شده است و داوطلبان با راه اندازی کانال های تلگرامی اقدام به معرفی خود را می کنند.
170 داوطلب برای پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی شهربروجرد اقدام به نام نویسی کرده اند.

شهر بروجرد دارای 9 کرسی شورای اسلامی است.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت درشهرستان بروجرد برگزار می شود. 
آخرين بروز رساني ( ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
وزیر صنعت در بروجرد: تلاش‌ها برای بازکردن گره کارخانه زاگرس خودرو ادامه دارد
روزهای بروجرد- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تحریم‎ها عامل تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی کشور است.

به گزارش فارس، محمدرضا نعمت‎زاده در حاشیه سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: تحریم‎های اعمال شده علیه کشور ایران موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور شده است.

 وی سپس با اشاره به بازدید از چند طرح تولیدی و صنعتی در شهرستان‎های ازنا، الیگودرز، دورود و بروجرد در سفر یک روزه خود به استان لرستان، عنوان کرد: ارزیابی‎های صورت گرفته در این بازدیدها حاکی از بهبود فعالیت این واحدها است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همکاری مطلوب بانک‎های دولتی و نیمه دولتی در رونق تولید در سال گذشته اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به عملکرد ضعیف بانک‎های خصوصی در جهت رونق تولید در لرستان و سایر استان‎های کشور در سال گذشته، امید است که همکاری این بانک‎ها در سال جاری بیش از پیش باشد.

نعمت‎زاده از برگزاری جلسه ای با حضور مدیران بانک‎ها و صندوق توسعه ملی در خصوص نوسازی و بهسازی کارخانجات سنگبری و نساجی استان لرستان در هفته آینده خبر و ادامه داد: در جلسه‎ای با حضور نمایندگانی از کارخانجات سنگبری لرستان مباحثی در راستای توسعه این کارخانجات و ایجاد پایانه صادراتی به منظور توسعه صادرات محصولات تولیدی مطرح شد.

وی با اشاره به بیان برخی مشکلات از سوی مدیران کارخانجات سنگبری استان لرستان در جلسه امروز گفت: یکی از مشکلات مطرح شده در این جلسه مربوط به تسهیلات بانکی و نرخ سود آنها بود که این مشکلات در جلسه‎ای با حضور مدیران بانک‎ها پیگیری می‎شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برخی پروژه‎های صنعتی همچون فولاد ازنا با وجود پرداخت تسهیلات بانکی سال‎ها متوقف بوده است، اما امروز و در سایه تلاش‎های صورت گرفته و البته همراهی بانک‎ها فعالیت خود را از سر گرفته‎اند.

نعمت‎زاده به بیان نقش تحریم‎ها در تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت و افزود: برای رفع اختلافات میان سرمایه‎گذاران خارجی و داخلی کارخانه عظیم خودرو بروجرد که ناشی از اعمال تحریم‎ها است، تلاش می‎شود.

وی تاکید کرد: در کنار تلاش به منظور رفع اختلاف میان سرمایه‎گذاران داخلی و خارجی کارخانه عظیم خودرو بروجرد، رایزنی‎ها به منظور جذب سرمایه‎گذاران اروپایی و چینی توسط مدیران این کارخانه ادامه دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تولید در صنعت نساجی کشور رو به افزایش است، خاطر نشان کرد: واحد پوشاک زاگرس‎پوش شهرستان بروجرد با ایجاد اشتغال برای 400 نفر به دنبال اجرای طرح توسعه و به کارگیری تعداد بیشتری از افراد جویای کار در این شهرستان است.

نعمت‎زاده در ادامه به افزایش تعداد کارگران کارخانجات نساجی بروجرد در یک بازه زمانی از 650 به 1100 نفر اشاره و اظهار کرد: اگر چه هم اکنون تعدادی از کارگران این کارخانه تعدیل شده‎اند، اما در حال حاضر تعداد کارگران فعال بیش از آمار اولیه یاد شده است.

وی تاکید کرد: قرار است، جلسه‌ای به منظور اعطای تسهیلات به کارخانجات نساجی بروجرد با هدف نوسازی تجهیزات آن برگزار شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
رییس ستاد دکتر روحانی در بروجرد منصوب شد

روزهای بروجرد- مسئول ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در بروجرد منصوب شد.رییس ستاد دکتر روحانی در بروجرد منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر محمد بیرانوندی مسئول ستاد روحانی در استان لرستان و نماینده خرم آباد، حاج علی محمد گودرزی از اصلاح طلبان با سابقه لرستان و رییس آموزش و پرورش بروجرد در دولت سید محمد خاتمی به ریاست ستاد رییس جمهور در شهرستان بروجرد منصوب شد.

این حکم در حضور محمد شریعتمداری(رییس ستاد مرکزی دکتر روحانی) و مرتضی بانک مسئول ستاد استان ها به حاج علی محمد گودرزی ابلاغ شد.

 

آخرين بروز رساني ( ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
بیمارستان آیت‌الله بروجردی در بروجرد از وعده‌ها ترخیص می‌شود
روزهای بروجرد- استاندار لرستان در بازدید از پروژه بیمارستانی آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد از بهره‌برداری قریب‌الوقوع این مرکز درمانی در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش تسنیم، استاندار لرستان همراه با معاون عمرانی و فرماندار بروجرد بار دیگر برای بازدید از طرح‌های در دست اجرای این شهرستان سفری چندساعته به بروجرد داشت تا آمار وعده‌های خود را به‌روز کند.

در این بازدید که ابتدا از آزادراه خرم‌آباد - بروجرد - اراک و خط آهن دورود - بروجرد-خرم‌آباد آغاز شد استاندار لرستان در جمع مهندسان، مشاوران، کارگران و نمایندگان کارفرما و پیمانکار این طرح‌ها با ابراز خرسندی از حضور در جمع آن‌ها اظهار داشت: در حال حاضر قسمت آزادراه بروجرد- اراک در استان لرستان با پیشرفت 52 درصدی تا پایان امسال به اتمام رسیده و آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی بابیان اینکه این پروژه‌های بزرگ زمینه اشتغال بیش از 4600 نفر را رفاهم کرده است، افزود: بی‌شک تا زیرساخت‌های بزرگی چون این پروژه‌ها اجرا نشوند نمی‌توان به اثرگذاری هیچ پروژه دیگر امیدوار بود.

مقصد بعدی بازوند استاندار لرستان و هیئت همراه بازدید هفتگی از بیمارستان آیت‌الله بروجردی بود تا برخلاف بازدیدهای گذشته این بار از روند پیشرفت فیزیکی روبه‌جلوی این بیمارستان که اکنون با بیش از یک دهه عمر پروژه‌ای باسابقه در کشور شده است، ابراز خشنودی کند.

بیمارستان آیت‌الله بروجردی که اینک پس از اتمام مراحل ساخت روزانه شاهد مراحل نصب تجهیزات بیمارستانی است امیدها را در دل این مردم برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان شهرستان بروجرد شکوفا می‌کند.

در این بازدید تجهیزات نصب‌شده رصد و مقرر شد با توجه شرایط موجود تجهیز کامل بیمارستان ظرف بیست روز آینده صورت پذیرد و علی کورانی فر فرماندار بروجرد نیز با کنترل میدانی پروژه مدیریت هماهنگی بهره‌برداری کامل بیمارستان را به عهده گیرد.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان پس‌ازاین بازدیدها در جمع خبرنگاران  از پیشرفت فیزیکی98 درصدی این بیمارستان خبر داد و گفت: بیمارستان آیت‌الله بروجردی حالا آماده تجهیز و راه‌اندازی است و امید است به‌زودی شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این بیمارستان باشیم تا بخشی از مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان بروجرد مرتفع شود.

وی رایزنی‌های خود با وزیر راه و شهرسازی و وزیر بهداشت را برای سرعت بخشیدن به اتمام این پروژه را یادآور شد و افزود: در این بازدید مقر رشد تجهیزات کامل این بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی لرستان تا نیمه اردیبهشت نصب و تحویل داده شود.

حالا با این اوصاف بیمارستان 230 تختخوابی آیت‌الله بروجردی که گفته می‌شود یکی از مراکز درمانی پیشرفته کشور است و  دارای چهار بخش تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و 6 اتاق عمل مجهز، 20 تخت اورژانس، 11 تخت دیالیز و بخش تصویربرداری رادیولوژی و سونوگرافی است، به‌زودی از وعده‌ها ترخیص شده و پس از بیش از یک  دهه آماده بهره‌برداری است.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
دانشجوی دانشگاه آزاد بروجرد بهترین بازیگر زن جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شد
روزهای بروجرد- در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت عنوانِ«بهترین بازیگر زن» به دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد رسید.دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بهترین بازیگر زن جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شد

به گزارش  آنا، در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در بخش تئاتر صحنه‌ای دانشجویان سراسر کشور که با موضوع سلامت برگزار شد، موفقیت دیگری برای دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی بروجرد رقم خورد و عطیه پورجعفری دانشجوی دندانپزشکی واحد بروجرد به عنوان «بهترین بازیگر زن» برای بازی در تئاتر ناتمام معرفی شد.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در بخش‌های فیلم، تئاتر، ادبی، موسیقی و هنرهای تجسمی در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

پیش‌تر، تئاتر «ناتمام» به کارگردانی و بازیگری عطیه پورجعفری موفق به حضور در مرحله نهایی این جشنواره شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
ارسال بیش از100 فیلمنامه به نخستین جشنواره فیلمنامه‎نویسی"قطره" بروجرد
روزهای بروجرد- مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: بیش از 100 اثر فیلمنامه از سراسر کشور به دبیرخانه نخستین جشنواره فیلمنامه‎نویسی شهرستان بروجرد ارسال شده است.

اکبر حدادی در گفت ‏وگو با فارس، اظهار کرد: فراخوان شرکت در نخستین جشنواره فیلمنامه‎نویسی در بروجرد سال گذشته به دفاتر انجمن سینمای جوانان استان‎های مختلف کشور ارسال شده است که بر اساس آن علاقمندان می‎توانستند، سه اثر فیلمنامه‎نویسی فیلم کوتاه را در پنج صفحه به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه موضوع فیلمنامه‎ها آزاد است، خاطر نشان کرد: در این راستا بیش از 100 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد عنوان کرد: همه آثار ارسال شده از نقاط مختلف کشور مورد داوری و بررسی قرار گرفته و از بین آنها سه اثر انتخاب و به عنوان آثار برتر شناخته شده است.

حدادی افزود: به منظور تقدیر از شرکت‎کنندگان در جشنواره فیلمنامه نویسی قطره عصر فردا مراسمی در سالن دکتر زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری فرمانداری بروجرد و حضور جمعی از مسؤولان و هنرمندان بروجرد برگزار می‎شود.

وی ادامه داد: در این مراسم از سه اثر منتخب به طور ویژه تقدیر ‎شده و دیگر آثار قابل قبول نیز تقدیر می‎شوند که آثار هنرمندان بروجردی نیز در این زمره وجود دارند.

مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: پخش فیلم کوتاه، اجرای موسیقی و کلیپ و سخنرانی مدعوین از برنامه‎های مراسم اختتامیه نخسین جشنواره فیلمنامه‎نویسی "قطره" در بروجرد است، همچنین برای نخستین بار نیز کار فیلمنامه‎خوانی در این مراسم انجام می‎شود.

حدادی در ادامه به برخی فعالیت‎های صورت گرفته در انجمن سینمای جوان بروجرد اشاره و تاکید کرد: خوشبختانه استعدادهای خوبی در بخش‎های مختلف فیلمنامه‎نویسی، عکاسی، ساخت فیلم کوتاه و دیگر امور مربوط به فیلمسازی در این شهرستان وجود دارد.

وی تاکید کرد: برگزاری جشنواره‎هایی همچون جشنواره قطره فرصت مناسبی را برای نشان دادن توانمندی‎های اعضای انجمن سینمای جوان بروجرد فراهم می‎آورد.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
طرح چهارخطه شدن محور بروجرد - اراک به طول 27 کیلومتراجرا شد
روزهای بروجرد- معاون راه و شهرسازی شهرستان بروجرد گفت: 27 کلیومترازچهارخطه محورارتباطی بروجرد - اراک درمحدوده راه های شهرستان بروجرد قرار گرفته است که در فازهای مختلف اجرا شد.

احمد پارسا  درحاشیه بازدید ازمحورچهارخطه بروجرد - اراک درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: طرح چهارخطه شدن 12 کیلومترازاین محورارتباطی که ازراه های ترانزیتی و اصلی کشوربه شمار می آید از سال گذشته آغاز شد و هم اکنون تکمیل و آماده بهره برداری است.
وی اظهار کرد: برای اجرای این 12 کیلومتر ازمحوربروجرد - اراک در مجموع 180میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

معاون راه و شهرسازی شهرستان بروجرد طول محورهای ارتباطی اصلی این شهرستان را حدود 100 کیلومتردرمحورهای بروجرد - اراک، بروجرد - خرم آباد و بروجرد - ملایرعنوان کرد و ادامه داد: ازمجموع این 100کیلومترتاکنون 90 کیلومتر چهار خطه شده است.

پارسا اضافه کرد:10کیلومترباقیمانده از سمت محور بروجرد به سمت ملایرسه راهی نهاوند می باشد که عملیات چهار خطه شدن آن نیز هم اکنون توسط پیمانکار درحال انجام است.

وی بیان کرد: تکمیل چهار خطه شدن محور بروجرد - ملایر به سمت سه راهی نهاوند نیازمند حدود 150میلیارد ریال اعتبار است که در صورت تخصیص لازم درآینده نزدیک تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

معاون راه و شهرسازی شهرستان بروجرد تاکید کرد: چهار خطه شدن محورهای ارتباطی موجب سهولت در تردد وکاهش تصادفات جاده ای می شود.

شهرستان بروجرد به عنوان دروازه استان لرستان دارای 100 کیلومتر راه اصلی و540 کیلومتر راه فرعی است.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
رد صلاحیت تمامی نامزدهای اصلاح طلب شورای شهر بروجرد
روزهای بروجرد- در اقدامی کم سابقه و عجیب تمامی نامزدهای حامی دولت و اصلاح طلبان در هیئت نظارت بر انتخابات شورای شهر بروجرد رد صلاحیت شدند.
 
این اتفاق در حالی است که در بین رد صلاحیت شدگان چهره های توانایی با سابقه موفق مدیریت شهری، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جمعی از دانشگاهیان حضور داشتند.
 
 
آخرين بروز رساني ( ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
استخدام بی‌ضابطه توسط شبکه بهداشت اشترینان/نماینده مردم انتقادکرد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی از استخدامی های بی ضابطه در مرکز درمان بستر اشترینان انتقاد کرد.

عباس گودرزی در گفتگو با مهر با بیان اینکه مشکل امروز جامعه ما اشتغال است اظهار داشت: فرصت های شغلی باید با عدالت در اختیار عموم مردم قرار بگیرد و این حق هر انسانی است.

وی با بیان این مطلب که با افتتاح مرکز درمان بستر اشترینان مردم آن منطقه انتظار داشتند علاوه بر ارائه خدمات درمانی از فرصت شغلی ایجاد شده در آن منطقه بهره مند شوند گفت متاسفانه عده ای بدون ضابطه و خارج از اشترینان در آن منطقه مشغول به کار شده اند.

 نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد به شبکه بهداشت و درمان بروجرد تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان بروجرد مسئول پاسخگویی به این مسئله مهم است.

گودرزی ادامه داد: استخدام باید ضابطه مند و قانونی باشد و مطابق عدالت باید عموم مردم از ایجاد یک فرصت شغلی با خبر باشند و اینطور نباشد هرکس دسترسی بیشتری داشت استخدام شود و حق افراد مظلوم تضییع شود.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولان وزارت بهداشت نیز مطالبه کرده ایم که استخدام های بیمارستان آیت الله العظمی بروجردی نیز ضابطه مند باشد و بومی گزینی حتما رعایت شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
اردوگاه شهدای فیال بروجرد به جای فرصت به یک معضل تبدیل شده است
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: اردوگاه شهدای فیال بروجرد به جای فرصت به یک معضل تبدیل شده است.

به گزارش فارس، شهاب روزبهانی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: اردوگاه شهدای فیال با وجود مشکلات عدیده آن به یک معضل برای آموزش و پرورش بروجرد تبدیل شده است.

وی عنوان کرد: اردوگاه فرهنگی-تربیتی فیال بروجرد به عنوان قدیمی‎ترین اردوگاه کشور و لرستان حال و روز خوبی ندارد و پس از زلزله سال 85 بروجرد آسیب‎های جدی به آن وارد شده است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: علاوه بر آسیب‎های وارد شده به دیوارها و ساختمان‎های اردوگاه فیال، قرار گرفتن آن در مسیر رانش زمین نیز به تهدیدی جدی تبدیل شده است، به طوریکه هر لحظه امکان خطرات احتمالی وجود دارد.

روزبهانی با اشاره به اینکه اردوگاه فیال بروجرد با مشکل تامین آب مواجه است، ادامه داد: در حالی این اردوگاه ماهیتی فرهنگی و تربیتی داشته و نقش مهمی در تربیت هر چه بهتر جامعه دانش‎آموزی دارد که هم اکنون حال و روز خوبی ندارد.    

وی با اشاره به اینکه موضوع اردوگاه فیال بروجرد در حال پیگیری در وزارت آموزش و پرورش است، افزود: حل مشکلات این اردوگاه نیازمند عزم جدی و تامین اعتبار مورد نیاز است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرستان بروجرد در بین دیگر شهرستان‎های استان لرستان در حوزه آموزشی در رتبه پنجم قرار داشته و در این حوزه جایگاه مناسبی ندارد.

روزبهانی تاکید کرد: تقویت حوزه آموزشی در آموزش و پرورش بروجرد نیازمند ارائه و اجرای برنامه‎های راهبردی و البته زمان‎بر است، بر این اساس در کنار توجه به راهکارهای دراز مدت باید با اجرای راهبردهای کوتاه مدت و زود بازده نسبت به برون رفت از این معضل و ارتقاء جایگاه آموزشی شهرستان بروجرد در استان لرستان همت گمارد.

وی تصریح کرد: به این ترتیب باید اهداف و برنامه‎های کارشناسی شده و مدون به منظور اجرا در کوتاه مدت و کسب نتیجه لازم در امتحانات خرداد ماه امسال و کنکور سال جاری تدوین و اجرا شود، تا شاهد تغییر و تحول در این زمینه باشیم.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد در ادامه افزود: ایجاد کاربری‎های مختلف از طریق استفاده از فضاهای مازاد آموزشی در بروجرد در دستور کار این اداره بوده و در این راستا قرار است که مجتمع تجاری در فضای موجود در مجاورت اداره آموزش و پرورش احداث شود.

روزبهانی ایجاد کاربری‎های تجاری، خدماتی و ... را از راهکارهای اداره آموزش و پرورش برای دستیابی به منابع درآمدی پایدار خواند و بیان کرد: تقویت منابع درآمدی زمینه را برای اجرای برنامه‎های کاربردی و موثر مهیا کرده و موجب ارتقاء خدمات‎دهی به جامعه دانش‎آموزی می‎شود.

وی خاطر نشان کرد: با استفاده از فضاهای آموزشی که قابل استفاده نیستند، می‎توان به تدریج در جهت ایجاد و تامین منابع درآمدی اختصاصی و پایدار گام برداشت و با تقویت منابع مالی فرصت‎های زیادی را برای ارتقاء دامنه خدمات در حوزه آموزشی و پرورشی ایجاد کرد.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد در ادامه به پیش رو بودن هفته معلم و تجلیل از خدمات یک ساله معلمان اشاره و تاکید کرد: جامعه فرهنگیان این شهرستان در صحنه‎ها و عرصه‎های مختلف همواره پیشگام و پیشقدم بوده و هستند.

روزبهانی اظهار کرد: در آستانه گرامیداشت مقام معلم باید فضایی در شهرستان بروجرد مهیا شود که مجموعه ادارات و اقشار مختلف مردم در تکریم و تجلیل از مقام معلم مشارکت و همراهی داشته باشند.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
فرماندار بروجرد: ضرورت احیای اردوگاه شهدای فیال بروجرد/ایجاد درآمد پایدار در آموزش و پرورش شدنی است
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: اردوگاه دانش‎آموزی شهدای فیال این شهرستان فرسوده و نیازمند احیا است.

به گزارش فارس، علی کورانی‎فر ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: با توجه به فرسوده و غیر ایمن بودن اردوگاه شهدای فیال، باید با استفاده از ساز و کارهای پیش رو نسبت به احیای آن اقدام شود.

وی عنوان کرد: باید از طریق راهکارهایی همچون تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی، استفاده از ظرفیت خیرین، مشارکت با سرمایه‎گذاران بخش خصوصی و یا هر راهکار دیگری نسبت به احیای اردوگاه فرهنگی و تربیتی شهدای فیال بروجرد اقدام شود.

فرماندار بروجرد تاکید کرد: در صورت احیاء و بازسازی اردوگاه فیال بروجرد می‎توان از این ظرفیت عظیم در راستای اجرای برنامه‎های فرهنگی و تربیتی برای جامعه دانش‎آموزی بروجرد بهره برد و یا در حوزه‎های دیگر نیز از امکانات این مرکز استفاده کرد.

کورانی‎فر بر ضرورت تعریف ساز و کاری اثربخش برای باز زنده‎سازی اردوگاه فیال تاکید و خاطر نشان کرد: خروج این مرکز فرهنگی و تربیتی از وضعیت نامناسب فعلی نیازمند تدبیر و چاره‎اندیشی اساسی و حساب شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیش رو بودن هفته معلم اشاره و تصریح کرد: رسالت اصلی آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی است و نیروی انسانی در صدر همه ظرفیت‎های یک کشور قرار دارد.

فرماندار بروجرد تکریم مقام معلم را وظیفه همه آحاد جامعه دانست و افزود: هر کسی که نسبت به جامعه احساس مسوولیت می‎کند، باید در فضاسازی برای گرامیداشت روز معلم و تکریم مقام معلمان به ایفای نقش بپردازد.

کورانی‎فر به بیان نقش تربیتی معلم در لایه‎ها و ابعاد مختلف جامعه اشاره و اظهار کرد: تکریم معلمان و مربیان به عنوان نقش‎آفرینان اصلی پرورش نیروی انسانی وظیفه همه افراد جامعه است.

وی سپس در خصوص موضوع مطرح شده در شوای آموزش و پرورش مبنی بر ایجاد درآمد پایدار از طریق ایجاد کاربری‎های تجاری، خدماتی، اداری و ... در آموزش و پرورش گفت: ادارات و دستگاه‎های اجرایی مختلف می‎توانند، با ایجاد درآمد از طریق فضاهای در اختیار خود نسبت به افزایش منابع درآمدی و مالی اقدام کنند.

فرماندار بروجرد بیان کرد: بر این اساس اداره آموزش و پرورش می‎تواند، نسبت به ایجاد کاربری‎های تجاری، خدماتی و ... در همه مدارسی که فضای لازم برای این منظور وجود دارد، اقدام کرده و منابع درآمدی پایداری را برای خود تعریف و ایجاد کند.

کورانی‎فر خاطر نشان کرد: ایجاد کاربری‎های مختلف بدون وارد آمدن لطمه و خسارتی به فضا و ماهیت آموزشی مدارس و اداره آموزش و پرورش از طرق مختلف از جمله مشارکت با سرمایه‎گذاران بخش خصوصی شدنی است.

وی در ادامه با تاکید بر ماهیت و اهمیت شورای آموزش و پرورش تصریح کرد: جلسات این شورا باید حول محور استفاده از همه ظرفیت‎ها با هدف تقویت همه جانبه آموزش و پرورش و اتخاذ تصمیمات مهم و کاربردی در این راستا برگزار شود.

فرماندار بروجرد ادامه داد: در کنار توجه به اتخاذ تصمیمات کاربردی و اجرایی شدن همه مصوبات جلسات شورای آموزش و پرورش، حضور همه مسوولان امر در این جلسات الزامی بوده و غیبت هیچ مسوول اداری پذیرفته نیست.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
52 نفر در انتخابات شورای شهر بروجرد رد صلاحیت شدند
روزهای بروجرد- رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد گفت: صلاحیت 778 داوطلب پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بروجرد ازسوی هیات های اجرایی و نظارت تایید شد.

احمد گودرزیان درگفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه در مجموع 860 داوطلب برای پنجمین دوره انتخابات شورای های اسلامی شهر ورستا ثبت نام کرده بودند افزود: 222 داوطلب شورای اسلامی شهر بروجرد نام نویسی کرده بودند که صلاحیت 170 تن از آنها تایید شده است.

وی اظهارکرد: برای این دوره انتخابات شورای شهراشترینان 17 داوطلب ثبت نام کردند که صلاحیت یک تن از آنها رد شد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بروجرد بیان کرد: برای شورای روستاهای بخش مرکزی 435 داوطلب نام نویسی کرده اند که صلاحیت 422 تن ازآنها تایید شد.

گودرزیان مجموع داوطلبان ثبت نام شده درروستاهای بخش اشترینان را 186تن عنوان کرد وادامه داد: ازاین تعداد نیز صلاحیت 170 داوطلب تایید شده است.

وی اضافه کرد: در مجموع 70 زن برای این دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرده اند که 66 تن از آنها تایید صلاحیت شدند.

گودرزیان افزود: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده است از سوم اردیبهشت ماه به مدت سه روز فرصت اعتراض به هیات نظارت بر انتخابات لرستان را دارند.

به گفته وی انتخابات شوراهای اسلامی شهر در بروجرد به صورت الکترونیکی برگزارخواهد شد.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت درشهرستان بروجرد برگزار می شود. 
آخرين بروز رساني ( ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
هیات اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دربروجرد معرفی شدند
روزهای بروجرد- رئیس هیات نظارت برانتخابات شهرستان بروجرد گفت: هیات اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز چهارشنبه در بروجرد انتخاب ومعرفی شدند.

لهراسب چارمحالی در گفت و گو با ایرنا افزود: در نشست صبح امروز در فرمانداری شهرستان بروجرد انتخابات هیات اجرایی با حضور فرماندار بروجرد تشکیل و اعضای اصلی و علی البدل هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شدند.

وی بیان کرد: رحمان زالی، جمشید ابوالفتحی، محمد مهزیاری، امراله موسیوند، حسین صفری،، حجت الاسلام صادق جعفر پور، فرامرز رضایی، محمد علی خسروی و محمد پارسا به عنوان اعضای اصلی هیات اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخاب ومنصوب شدند.

رئیس هیات نظارت برانتخابات شهرستان بروجرد اظهار کرد: همچنین محمد رضا معظمی گودرزی، احمد محمدی، عبدالمجید کوچکی، ابوالفضل کشفی و امید علی گودرزی به عنوان اعضای البدل هیات اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شهرستان بروجرد تعیین شدند.

چهارمحالی اضافه کرد: 9 نفر از اعضای اصلی هیات اجرایی به ریاست علی کورانی فر فرماندار بروجرد کار خود را در جریان انتخابات ریاست جمهوری در کنارهیات نظارت و بازرسی بر انتخابات انجام خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه هیات نظارت برانتخابات شورای شهربا هیات نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صورت مستقل فعالیت می کنند گفت: تایید صلاحیت و یا رد صلاحیت کاندیداهای شورای شهر و رسیدگی به تخلفات آنان برعهده هیات اجرایی و نظارت وزارت کشور است.

رئیس هیات نظارت برانتخابات شهرستان بروجرد بیان کرد: هدف هیات های اجرایی و نظارت برگزاری یک انتخابات سالم با حضور حداکثری مردم است.

چارمحالی افزود: وظیفه همه ما صیانت از آرا مردم و عدم جانب داری از کاندیدای خاص است.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ )
نصب تجهیزات پزشکی بیمارستان آیت الله بروجردی آغازشد
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت بروجرد با توجه به پیشرفت 95 درصدی بیمارستان آیت الله بروجردی این شهرگفت: با هدف تسریع درتکمیل وبهره برداری از این مرکز درمانی کارنصب تجهیزات پزشکی و درمانی این بیمارستان ازسوی وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی لرستان آغاز شده است.

محسن صیرفی در گفت وگو با ایرنا افزود: اگرچه این بیمارستان آیت الله بروجردی به طور کامل به دانشگاه علوم پزشکی لرستان تحویل داده نشده ولی به منظور فراهم شدن بسترلازم برای برخورداری شهروندان بروجردی ازامکانات این بیمارستان کارنصب تجهیزات آن آغاز شده است.

وی اظهار کرد: وزارت بهداشت و درمان برای تهیه این میزان از تجهیزات 500 میلیارد ریال هزینه نموده وآمادگی خود را نیز برای تامین تجهیزات بیشتراعلام کرده است.

رئیس شبکه بهداشت بروجرد بیان کرد: تجهیزات اتاق عمل، بخش icu وnicu، بخش زایشگاه، داخلی، اطفال، درمانگاه وآزمایشگاه هم اکنون در حال نصب است.

وی ادامه داد: با تحویل آسانسورها و نیزمرتب شدن طبقات فوقانی این بیمارستان کارنصب تجهیزات بیمارستانی از سرعت بیشتری برخوردارخواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت بروجرد گفت: در صورت نصب تجهیزات بیمارستان آیت الله بروجردی این مرکز درمانی در نیمه اردیبهشت ماه به بهره برداری می رسد.

بیمارستان230تختخوابی آیت الله بروجردی یکی از مراکز درمانی پیشرفته کشوراست که دارای چهار بخش تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان بوده و شامل 6 اتاق عمل مجهز، 20 تخت اورژانس، 11 تخت دیالیز و بخش تصویربرداری رادیولوژی و سونوگرافی می باشد.

عملیات احداث بیمارستان آیت الله العظمی بروجردی از سال 1385 در پنج طبقه با مساحت 19 هزار مترمربع در حال ساخت است.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ )
یک نفر در دریاچه فدک بروجرد غرق شد
روزهای بروجرد- رئیس اورژانس بروجرد گفت: عصرروز پنجشنبه 3شهروند بروجردی در دریاچه فدک این شهردچارغرق شدگی که 2 تن از آنها نجات یافته و جسد یک تن ازغرق شدگان هنوز پیدا نشده است.

مهدی زارعی درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: این حادثه ساعت 19 امروز پنجشنبه به اورژانس بروجرد اعلام شده که بلافاصله ماموران پایگاه 509 شهرستان اعزام شدند.

وی افزود: یکی از مصدومین غرق شده پس از اقدامات انجام شده به بیمارستان شهید چمران منتقل شد.

رئیس اورژانس بروجرد بیان کرد: یکی دیگر ازمصدومان این حادثه به علت عدم رضایت خانواده به بیمارستان منتقل نشد.

بوستان فدک بزرگترین پارک شهر بروجرد که دریاچه این پارک بزرگترین دریاچه مصنوعی در غرب ایران است.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ )
موج سواری انتخاباتی کیهان در مورد زاگرس خودرو بروجرد
روزهای بروجرد- ظاهرا رقابت‌های انتخاباتی، حسین شریعتمداری؛ مدیر مسئول روزنامه کیهان را در قامت یک دلسوز! برای شهرستان بروجرد درآورده و پس از 6 سال تازه یادش آمده که کارخانه خودروسازی بروجرد تعطیل شده است!!
 
مواضع تند، دروغ و گاه توام با ناسزاگویی کیهان نسبت به منتقدان در سال‌های دور و نزدیک آشکارتر از آن است که نیاز به توضیح داشته باشد.

البته توهین و فحاشی حسین شریعتمداری مدیر مسئول کیهان شامل حال دیار فرزانگان نیز شده است و در اقدامی سخیف در برنامه هویت در سال 75 استاد عبدالحسین زرینکوب را به وابستگی به بیگانگان،خائن و فراماسون بودن متهم کرد.

گزارش دروغ روز چهارشنبه کیهان در مورد زاگرس خودرو بروجرد با عنوان"بزرگ ترین کارخانه خصوصی خودروسازی کشور هم تعطیل شد" نشان دهنده اوج کینه و البته سیاه‌نمایی است که حسین شریعتمداری و دوستانش در آن تخصص دارند.

زاگرس خودرو بروجرد که تولید کننده چند مدل پروتون در ایران بود آخرین محصول خود را در سال 87 و در دوران رییس جمهور محبوب کیهان تولید کرد و پس از آن دیگر تولیدی نداشته است و صرفا به کارگاه رنگ خودرویی مانند پراید تبدیل شده است.

این شرکت در آذرماه سال 1391 تعطیل و 400 کارگر آن از کار بیکار شده است این در حالی است که کیهان در دروغی بزرگ تعداد کارگران زاگرس خودرو بروجرد را 1200 نفر و تعطیلی آن را به دولت روحانی نسبت می دهد!

البته در بروجرد همه به این گزارش کیهان پوزخند می زنند چرا که زمان تعطیلی زاگرس خودرو را بهتر از همه می دانند.

متهم اصلی تعطیلی کارخانه زاگرس خودرو بروجرد دولت محمود احمدی نژاد و مدیر ناتوان و بی تجربه آن یعنی مهرداد بذرپاش است که  400 جوان بروجردی را که یکی از با کیفیت ترین خودروهای ایران را تولید می کردند ناامید و از کار بیکار کردند.

دریغ از یک جو صداقت که در برخی مدعیان دینداری و انقلابی‌گری دیده شود...
آخرين بروز رساني ( ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ )
تکذیب تعطیلی زاگرس خودرو بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به انتشار خبری مبنی بر تعطیلی زاگرس خودرو بروجرد گفت: این خبر از اساس کذب است چراکه این واحد صنعتی به عظیم خودرو واگذار شده و در حال حاضر فعال است.

محمد رضا صفی خانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارخانه تعطیل نشده است و یک تعداد کارگر همیشه در آن فعال هستند.

وی با بیان اینکه دیروز پروانه فعالیت برای عظیم خودرو صادر شد و اکنون عظیم خودرو این واحد صنعتی را در اختیار دارد، گفت: این واحد صنعتی تا قبل از این واگذاری نیز در بخش رنگ با شرکت سایپا قرار داشت و کارگرانی در این واحد مشغول به کار بودند.

وی با تاکید بر اینکه زاگرس خودرویی دیگر در کار نیست، افزود: عظیم خودرو این واحد صنعتی را به صورت اجاره به شرط تملیک 10 ساله در اختیار گرفته و به صورت رسمی و محضری متعهد شده است که این واحد صنعتی را ظرف مدت 6 ماه بهره برداری کامل و قراردادهای خود را احیا کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: عظیم خودرو قراردادهایی با زامیاد و یک شرکت چینی منعقد کرده و به دنبال این است که برند پروتون را نیز به این واحد صنعتی برگرداند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز با تکذیب تعطیلی و بیکار شدن کارگران عظیم خودرو اظهار کرد: در حال حاضر 40 کارگر در این کارخانه مشغول کار هستند و 28 کارگر از 15 اردیبهشت ماه امسال به کار گرفته می شوند.

علی آشتاب افزود: عظیم خودرو چندین قرارداد بزرگ نیز با شرکت های مختلف منعقد کرده است.
کارخانه زاگرس خودرو در بخش اشترینان شهرستان بروجرد و در سه راهی بروجرد - ملایر - نهاوند قرار گرفته ‌است و از سال ۱۳۷۵ شروع به فعالیت کرد.

این شرکت با کارخانجات خوروسازی پروتون مالزی قرارداد داشت و خودروهایی با نام پروتون تولید می ‌کرد. این کارخانه در دولت قبل در آذرماه سال ۹۱ به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد و بیش از 400 کارگر آن بیکار شدند.

اخیرا با تلاش و پیگیری دولتمردان دولت تدبیر و امید مشکل این واحد صنعتی با واگذاری به عظیم خودرو برطرف شده و این شرکت ملزم شده است ظرف مدت 6 ماه از تمام ظرفیت تولید این کارخانه استفاده کند.
به گزارش ایرنا برخی از رسانه های منتقد دولت امروز چهارشنبه خبر تعطیلی زاگرس خودرو و بیکاری یکهزار و 200 نفر را منتشر کردند که از سوی مسئولان مربوطه تکذیب شد. 
آخرين بروز رساني ( ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ )
بدهی 35 میلیارد تومانی شهرداری بروجرد به تامین اجتماعی/ ۲۰۰ کارگر شهرداری بروجرد بازنشسته می‌شوند
روزهای بروجرد- رئیس سازمان تأمین اجتماعی بروجرد گفت: حدود ۲۰۰ کارگر شهرداری بروجرد که از مدت‌ها پیش در انتظار بازنشستگی بوده با هماهنگی‌های انجام گرفته تا روزهای آینده به‌صورت قطعی بازنشسته می‌شوند.

قدرت اله سعادتی در گفت‌وگو با تسنیم با تشریح آخرین وضعیت اقدامات انجام‌شده برای بازنشسته شدن کارگران در انتظار بازنشستگی شهرداری بروجرد اظهار داشت: روند بازنشستگی کارگران شهرداری بروجرد در حال انجام است و به‌زودی تعدادی از این کارگران به خانواده تأمین اجتماعی ملحق می‌شوند.

وی افزود: حدود 200 کارگر شهرداری بروجرد که از مدت‌ها پیش در انتظار بازنشستگی بوده و سال‌های خدمت خود را پرکرده‌اند با هماهنگی‌های صورت گرفته تا روزهای آینده به‌صورت قطعی بازنشسته خواهند شد.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی بروجرد در رابطه با بدهی شهرداری بروجرد به این سازمان نیز عنوان کرد: شهرداری بروجرد همچنان در حدود 35 میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است و تاکنون با تهاتر تنها یک قطعه زمین در خیابان مدرس حدود پنج و نیم میلیارد تومان از این بدهی برای پرداخت محاسبه‌شده است.

وی  بیان کرد: دیگر املاک پیشنهادشده برای تهاتر به سازمان تأمین اجتماعی موردتوافق قرار نگرفته و بدهی شهرداری بروجرد به این سازمان همچنان به قوت خود باقی است اما تلاش می‌شود تا از راه‌های ممکن کارگران این نهاد کمترین آسیب را متحمل شوند.

به گزارش تسنیم، با تشدید بحران درآمدی در شهرداری بروجرد و افزایش بدهی‌های این نهاد به سازمان تأمین اجتماعی بیش از 200 کارگر این نهاد در انتظار بازنشستی بودند و شهرداری توان پرداخت حق سه درصد بیمه آن‌ها برای بازنشسته شدن را نداشت.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ )
شهاب روزبهانی: بازسازی اردوگاه فیال بروجرد نیازمند 10میلیارد ریال اعتباراست
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: بازسازی و مرمت اردوگاه فرهنگی، تربیتی وتفریحی دانش آموزی فیال این شهرستان نیازمند بیش از 10میلیارد ریال اعتبار است.

شهاب روزبهانی درگفت وگو با ایرنا افزود: اردوگاه فرهنگی، تربیتی و تفریحی دانش آموزی فیال در سال 1313 بنا شده وبا گذشت حدود 80 سال ازعمراین اردوگاه هیچگونه اقدام جدی واساسی برای احیا و مرمت آن صورت نگرفته است.

وی اظهار کرد: این اردوگاه در زمینی به وسعت حدود چهارهکتاردر منطقه روستای فیال بروجرد واقع شده و در زلزله 1/6ریشتری سال 85 این شهرستان دیوارها، استخر و بخش هایی از بنای آن دچارخسارت جدی شده است.

مدیر آموزش وپرورش بروجرد بیان کرد: این اردوگاه در طول سال میزبان جمعیت 50 هزار نفری دانش آموزی این شهرستان به خصوص درمقطع ابتدایی بوده اما متاسفانه فرسوده و قدیمی بودن اردوگاه، فرسوده بودن وسایل بازی و کمک آموزشی آن موجب شده تا دانش آموزان آنگونه که باید ازامکانات و فضای فرهنگی، تربیتی و تفریحی آن بهره لازم را نبرند.

روزبهانی اضافه کرد: دراین اردوگاه تا قبل از وقوع زلزله سال 1385 برخی همایش ها و نشست های آموزش و پرورش لرستان برگزارمی شد اما با توجه به نا ایمن شدن آن وتخریب تدریجی این مهم انجام نمی شود.

وی ادامه داد: مکاتباتی با اداره کل آموزش و پرورش لرستان، وزارت خانه و نیز نمایندگان مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی انجام شده تا اعتبارلازم برای مرمت وبازسازی این مهم تخصیص یابد.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ )
6 نفر در هیئت اجرایی انتخابات شورای شهر بروجرد تایید صلاحیت نشدند
روزهای بروجرد- یکی از اعضای هیئت اجرایی انتخابات شورای شهر در گفتگو با "روزهای بروجرد" گفت: از تعداد 219 نفر داوطلب  عضویت در شورای شهر بروجرد صلاحیت 6 نفر در هیئت اجرایی تایید نشده است.

وی با اشاره به اختلافات بوجود آمده درباره بررسی صلاحیت ها و استعفای دو نفر از اعضای این هیئت نیز افزود: با توجه به اینکه بررسی صلاحیت ها در انتخابات شورای شهر استصوابی نیست هیئت اجرایی تنها استعلام از مراجعه چهارگانه را مد نظر می دهد که البته این استعلام نیز جنبه مشورت دارد بنابراین رد صلاحیت ها باید کاملا منطبق با قانون باشد.

 گفتنی است شنیده ها از رد صلاحیت برخی از اعضای فعلی شورای شهر خبر می داد که در جلسه آخر هیئت اجرایی با توجه به مطالب بالا این اعضا نیز در این مرحله تایید شده اند.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ )
تولید وانت نیسان پادرا از هفته آینده در زاگرس خودرو بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی بروجرد گفت: قراردادی بین زاگرس خودرو بروجرد با شرکت پارس خودرومنعقد شده و از هفته آینده خودرو وانت نیسان پادرا محصول شرکت زامیاد دراین واحد صنعتی تولید و روانه بازارمی شود.

عبدالعلی گیوه کی درگفت وگو با ایرنا افزود:همچنین چند دستگاه خودرو فوتون وارد شده که با صدور پروانه بهره برداری آنها از سوی وزارت صنعت و معدن ازمهرماه امسال خط تولید آن در کارخانه زاگرس خودرو بروجرد راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه واحد صنعتی زاگرس خودرو بروجرد قراردادی در راستای رنگ آمیزی خودروی پراید با پارس خودرومنعقد کرده اظهار کرد:سال 95 دراین واحد صنعتی 200دستگاه جیپ زرین خودرو به سفارش صنایع دفاع رنگ آمیزی شده است.

رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی بروجرد اضافه کرد: با تحقق هر قرارداد بین زاگرس خودرو با دیگر شرکت های خودروسازی 70 کارگر در این واحد صنعتی مشغول به فعالیت خواهند شد.
گیوه کی بیان کرد: 70 درصد سهام کارخانه زاگرس خودرو را عظیم خودرو خریداری کرده و به زودی این شرکت مالک اصلی این واحد صنعتی خواهد شد و تحول مهمی در خطوط تولید زاگرس خودرو ایجاد می کند.

وی مجموع کارگران مشغول به کاردر این واحد را هم اکنون 40 تن عنوان کرد و گفت: تا نیمه اردیبهشت تعداد 28 کارگردیگر نیز بازگشت به کارمی شوند.
رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی بروجرد افزود: تعطیلی زاگرس خودرو صحت ندارد و خطوط تولیدی مختلفی نیز دراین واحد صنعتی با مدیریت جدید به زودی فعال خواهد شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ )
نجات مرد گرفتار شده درارتفاعات آبسرده بروجرد توسط امداد گران هلال احمر
روزهای بروجرد- معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: عزیز دولت شاهی مرد 55 ساله ای که عصر امروز در ارتفاعات تنگه بزهل آبسرده بروجرد گرفتارشده بود توسط امداد گران این جمعیت نجات یافت.


موسی امید علی در گفت وگو با  ایرنا اظهار کرد: این حادثه ساعت 20 به مرکز کنترل جمعیت هلال احمربروجرد اعلام شده که بلافاصله اکیپ های امداد ونجات کوهستان و پایگاه سلمان فارسی به همراه یک اکیپ از ایستگاه آتش نشانی به منطقه آبسرده اعزام شدند.

وی افزود: امداد گران پس از 2 ساعت عملیات امداد ونجات کوهنورد گرفتار شده را که از اهالی روستای چنارستان آبسرده بروجرد بوده را سالم پیدا کرده و به پایین ارتفاعات منتقل کردند.

آبسرده یکی از روستاهای شهرستان بروجرد دراستان لرستان بوده این روستا از توابع دهستان همت‌آباد در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ )
تفاهم نامه نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهر بروجرد امضا شد
روزهای بروجرد- تفاهم نامه همکاری شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، استانداری لرستان، شرکت توسعه متوازن مسکن ایرانیان به عنوان نهاد توسعه گر و اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان به منظور نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری در بروجرد امضا شد.

به گزارش ایرنا، این تفاهم نامه را سه شنبه «محمدسعید ایزدی» مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، «هوشنگ بازوند» استاندار لرستان، «محمد خوشرو» مدیرعامل نهاد توسعه گر و علی علیخانی مدیرکل راه و شهرسازی استان امضا کردند.

ایزدی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه به استناد مصوبه 11 خرداد ماه سال 95 ستاد ملی بازآفرینی شهری و مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفته است تا با ارایه طرح مناسب، بهسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر تاریخی بروجرد به عنوان یک پروژه مهم اقتصادی مقاومتی در این بخش برای نخستین بار در کشور اجرا شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همکاری با شرکت توسعه گر در تدوین طرح ها و برنامه ها به منظور نوسازی و باز آفرینی بافت های هدف در استان لرستان و اقدام برای طی مراحل تصویب آن از مراجع ملی و استانی را از مهم ترین وظیفه شرکت عمران و بهسازی شهر در این تفاهم نامه اعلام کرد.

در ادامه این مراسم بازوند استاندار لرستان برنامه ریزی برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز تامین خدمات عمومی و سرانه های شهری در محدوده عملیاتی و هماهنگی برای تامین تسهیلات بانکی و استفاده از ظرفیت های استان برای پیشبرد بازآفرینی شهری در محدوده های هدف را مهمترین اهداف استانداری لرستان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در شهر بروجرد هم اکنون 280 هکتار بافت تاریخی وجود دارد و حفظ آن برای ما اهمیت زیادی دارد، افزود: خوشبختانه مقدمات بهسازی بافت های ناکارآمد شهری در استان لرستان انجام شده است و باید با استفاده از توانمندی ها و مدیریت مناسب بخش خصوصی و مشارکت مردمی محلات هدف، از این ظرفیت در تولید و اشتغالزایی جوانان در استان استفاده کنیم.

خوشرو مدیر عامل شرکت توسعه متوازن مسکن ایرانیان نیز در این مراسم بیان کرد: مطالعه و انتخاب بافت های هدف و نوسازی و بازآفرینی آن با همکاری استانداری لرستان و ارایه طرح های پیشنهادی و راه اندازی دفتر و تشکیل کارگروه های اجرایی از وظایف این نهاد توسعه گر در شهر بروجرد است.

وی با بیان اینکه در اجرای این برنامه تمهیدات مورد نیاز برای جلب مشارکت های مردمی و نهادهای محلی در فرآیند نوسازی بافت های هدف انجام شده است، گفت: در این طرح استفاده از توان داخلی استان و نیروهای بومی مورد توجه قرار گرفته تا عملیات اجرایی نوسازی بافت های فرسوده در شهر بروجرد به عنوان یک الگوی موفق مطرح شود.

علیخانی مدیرکل راه وشهرسازی استان لرستان نیز از دیگر حاضران در این مراسم گفت: هم اکنون بیش از 2 هزار هکتار بافت فرسوده شهری در استان وجود دارد که 35 درصد جمعیت شهر استان در آن زندگی می کنند و احیاء و نوسازی این بافت ها بسیار ضروری است.

به گزارش ایرنا، با امضای تفاهم نامه همکاری شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، استانداری لرستان، اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان، شرکت توسعه متوازن مسکن ایرانیان به عنوان نهاد توسعه گر به منظور نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری در بروجرد قرار است در مدت 3 سال آینده احیای بافت های فرسوده شهری در شهر بروجرد انجام شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ )
خزان تکیه باغ‌های منحصربه‌فرد ایرانی؛ بناهای میراثی مخروبه شد
خزان تکیه باغ‌های منحصربه‌فرد ایرانی؛ بناهای میراثی مخروبه شد
آخرين بروز رساني ( ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ )
عباس گودرزی: ساخت راه آهن بروجرد یک ضرورت است/ لزوم تقویت زیرساخت ها در بروجرد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت راه آهن بروجرد یک ضرورت است گفت: باید به وضعیت معیشتی پرستاران رسیدگی شود.


به گزارش خانه ملت، "عباس گودرزی" در نشست علنی روز  یکشنبه، 27 فروردین مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: از رئیس سازمان تأمین اجتماعی و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بابت سفر به بروجرد و کلنگ زنی بیمارستان "کوثر" این شهر تشکر می کنم و درخواست دارم در خصوص تکمیل آن تسریع شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از "علیزاده" معاون وزیر راه و شهرسازی بابت پیگیری تکمیل "بیمارستان آیت الله بروجردی" تشکر می کنم و درخواست دارم نسبت به تقویت زیرساخت ها و آموزشی شدن این بیمارستان اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: از وزارت بهداشت برای توجه به تکمیل تجهیزات بیمارستان آیت الله بروجردی تشکر دارم و همچنین تقاضا می کنم بقیه تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ارسال شود و درخصوص جذب نیرو در این بیمارستان عدالت اجرا شود تا رضایت مردم حاصل شود.

گودرزی افزود:در یکی از بخش های حوزه انتخابیه ام یک درمانگاه شروع به فعالیت کرد؛اما پرسنل آن از افراد غیر بومی استخدام شد که باید به این وضعیت رسیدگی شود.

وی ادامه داد:از رئیس سازمان میراث فرهنگی برای عمل به وعده هایش تشکر می کنم و از وزیر راه و شهرسازی درخصوص تکمیل چهار خطه کردن جاده های شهرستان تقاضای رسیدگی دارم و نباید فراموش کرد بخش 4 خطه جاده بروجرد به نهاوند در حوزه انتخابیه ام ناتمام است و به قتلگاه مردم تبدیل شده است که باید اقدامات لازم برای رفع مشکل صورت گیرد.

گودرزی با بیان اینکه ساخت راه آهن بروجرد یک ضرورت است گفت: وزارت بهداشت در خصوص پرداخت کارانه پرستاران رسیدگی لازم را انجام دهد و همچنین به موضوع قانون ارشدیت تحصیلی کارکنان سپاه و ارتش توجه شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ )
دمای هوای بروجرد 10درجه کاهش یافت
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: با ورود سیستم بارشی جدید از روز گذشته در بروجرد و بارش شدید باران دمای هوای این شهرستان 10 درجه کاهش یافت.

بهروز یاراحمدی در گفت وگو با اظهار کرد: درجه فعلی هوای بروجرد هشت درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته دراین ساعت هشت درجه کاهش یافته است.

وی حداقل دمای هوای بروجرد هشت و حداکثر آن 17درجه سانتیگراد بالای صفرعنوان کرد وافزود: این سامانه بارشی امروز نیز دراین شهرستان بروجرد فعال خواهد بود.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد اضافه کرد: میزان بارش ها درشهرستان بروجرد درشب گذشته 10میلیمتر بوده است.

یاراحمدی بیان کرد: پیش بینی می شود آسمان بروجرد در 24 ساعت آینده ابری با وزش باد شدید و بارش باران همراه خواهد بود و شدت بارش ها به حدی است که در نقاط مستعد شاهد تگرگ، رگبار و ریزش برف خواهیم بود.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ )
احداث صنایع دارویی بیماری‌های خاص در بروجرد
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: شرایط لازم برای احداث صنایع دارویی بیماری‌های خاص با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در بروجرد فراهم می‌شود.

به گزارش تسنیم، علی کورانی فر در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به نشست اخیر خود با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی متقاضی احداث صنایع دارویی اظهار داشت: در نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی سرمایه‌گذاری مقرر شد هماهنگی‌های لازم به‌منظور تسهیل درروند احداث صنایع دارویی بیماران خاص در این شهرستان صورت پذیرد.

وی افزود: سرمایه‌گذار این بخش گروه اقتصادی نور است که با انجام ارزیابی‌های تخصصی لازم در حوزه تولید دارو شرایط این منطقه را برای احداث این کارخانه سنجیده و در صورت پذیرش شرایط این شهر همه تعهدات در حوزه اختیارات استان برای همکاری با این شرکت درزمینهٔ احداث این کارخانه انجام می‌شود.

فرماندار بروجرد بابیان اینکه در حوزه تولید دارو برای بیماری‌های خاص احداث این کارخانه اقدامی نوین محسوب می‌شود، عنوان کرد: این کارخانه از صنایع با تکنولوژی بالا است که در صورت احداث ظرفیت بزرگی برای اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند و در کنار دیگر استان‌هایی که تقاضای میزبانی این کارخانه را داشته‌اند امتیاز بزرگی برای شهرستان بروجرد محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: درمجموع کشور تنها یک نمونه از این صنایع وجود دارد که در صورت احداث آن شهرستان بروجرد میزبان دومین کارخانه از این صنعت است که به نظر می‌رسد احتمال احداث این کارخانه در بروجرد بالای 80 درصد است.

کورانی فر گفت: ظرف هفته آینده کارشناسان گروه تخصصی نور مجدداً برای بازدید از محل کارخانه به بروجرد سفر می‌کنند.

وی  خاطرنشان کرد: تمامی هماهنگی‌های لازم برای شروع این پروژه بزرگ در استان انجام‌شده و شرایط برای سرمایه‌گذاری مهیاست تا شهرستان بروجرد باوجود توانمندی‌های خاص در مسیر تبدیل‌شدن به یک‌قطب پزشکی و دارویی قرار گیرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ )
مهلت یک‌هفته‌ای دانشگاه علوم پزشکی برای تجهیز بیمارستان بروجرد
روزهای بروجرد- در نشست بررسی وضعیت احداث بیمارستان آیت‌الله بروجردی مهلت یک‌هفته‌ای برای تجهیز این بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی لرستان داده شد.

به گزارش مهر، نشست بررسی وضعیت بیمارستان آیت الله بروجردی در شهرستان بروجرد با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، استاندار لرستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان در این جلسه با اشاره به اینکه پروژه احداث بیمارستان آیت الله بروجردی از پروژه هایی است که خیلی روی آن قول و قرار داده ایم و عملی نشده است، اظهار داشت: از مقامات بالادست گرفته تا مقامات پایین برای احداث و بهره برداری این بیمارستان قول داده اند.

وی با بیان اینکه این قول ها بیشتر بر اساس نقطه نظرات کارفرما، پیمانکار و مشاور بوده است، تصریح کرد: اگر آرشیو اخبار صدا و سیما را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که خیلی روی این موضوع صحبت شده و قول داده اند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه یکی از اصلی ترین مطالبات مردم شهرستان بروجرد بهره برداری بیمارستان آیت الله بروجردی است، افزود: این امر یک مطالبه کاذب هم نیست و حق مردم است که بتوانند این موضوع را مطالبه کنند.

بازوند افزود: برای افتتاح این بیمارستان ۹۰ دقیقه هم تمام شده و به وقت اضافه رسیده ایم و باید هرچه زودتر آن را بهره برداری کنیم.

کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برای نصب تجهیزات بیمارستان آیت الله بروجردی پیمانکار گرفته ایم، افطود: برای خرید و نصب تجهیزات این بیمارستان قرارداد بسته ایم و طی هفته آینده برای نصب این تجهیزات اقدام می شود.

بر اساس این گزارش، در پایان این جلسه مقرر شد تا جمعه هفته آینده تجهیزات چهارگانه بیمارستان آیت الله بروجردی نصب شود و روز جمعه جلسه دیگری برای بررسی وضعیت تجهیز این بیمارستان برگزار شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ )
وضعیت تاسفبار سینما فلسطین بروجرد؛ بزرگترین سینمای استان لرستان و غرب کشور

روزهای بروجرد- وضعیت تنها سینمای شهرستان بروجرد بسیار تاسفبار است.

سینما فلسطین بروجرد با ظرفیت ۱۰۱۷ صندلی یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین سینماهای غرب و جنوب کشور است.

«سینما گرین سیتی» در ۱۳۴۲ با عنوان «گرین سیتی» (همان نام لاتین شهر سبز) تاسیس شد. این سینما توسط آقایان نویدی و رازانی که در ساخت سینما داریوش هم مشارکت داشتند ساخته شده است.

سینما گرین سیتی بعد از انقلاب اسلامی به «شهر سبز» یا همان نام فارسی اش و بعد ها به نام فلسطین تغییر نام یافت.

همانطور که در تصاویر مشخص است بسیاری از صندلی‌های این سینما غیر قابل استفاده است.

بروجرد در گذشته دارای چهار سینمای فعال بوده که اکنون تنها همین یک سینما برای اهالی فرهنگ این دیار باقی مانده است.

وضعیت تاسفبار سینما فلسطین بروجرد؛ بزرگترین سینمای استان لرستان و غرب کشور 

وضعیت تاسفبار سینما فلسطین بروجرد؛ بزرگترین سینمای استان لرستان و غرب کشور 

 وضعیت تاسفبار سینما فلسطین بروجرد؛ بزرگترین سینمای استان لرستان و غرب کشور

وضعیت تاسفبار سینما فلسطین بروجرد؛ بزرگترین سینمای استان لرستان و غرب کشور 

وضعیت تاسفبار سینما فلسطین بروجرد؛ بزرگترین سینمای استان لرستان و غرب کشور 

آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ )
سارق منزل با 50 فقره سرقت در بروجرد دستگیر شد
روزهای بروجرد- سرهنگ علیرضا دلیری در گفت وگو با ایرنا افزود: هماهنگی های لازم برای شناسایی مالباختگان وتحویل اموال مسروقه آنها نیزادامه دارد.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به اینکه سارق دستگیر شده درسال گذشته وجاری اقدام به سرقت حرفه ای ازمنازل کرده است اظهارکرد: پرونده این سارق حرفه ای منزل برای رسیدگی بیشتربه مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

سرهنگی دلیری اضافه کرد: در این راستا نیز2 تن خریداراموال مسروقه دستگیر واموال بسیاری نیزکشف شد.

وی ازشهروندان بروجردی خواست به منظورجلوگیری ازهرگونه سرقت نکات لازم امنیتی را مورد توجه قراردهند.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ )
آگهی استخدام در یک شرکت معتبر تولیدی در بروجرد

یک شرکت تولیدی معتبر واقع در بروجرد در رشته های ذیل اقدام به استخدام می نماید. متقاضیان می توانند  رزومه کامل خود را به آدرس ایمیل اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد ارسال نمایند.

 

  •     رشته حسابداری       خانم/آقا      مسلط به نرم افزارهای office
  •    زبان انگلیسی          خانم        مسلط به نرم افزارهایoffice
  •    مهندس صنایع         خانم          مسلط به زبان انگلیسی و  نرم افزارهای office
  •   مدیریت بازرگانی     خانم/آقا      مسلط به زبان انگلیسی و  نرم افزارهای office


آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ )
تخریب 3125 مترمربع ساخت و ساز غیرمجاز در بروجرد در سال 95
روزهای بروجرد- رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: سال گذشته با حکم قضایی سه هزار و 125 متر مربع ساخت و سازغیرمجاز درمنطقه گلدشت و ونایی بروجرد تخریب و به اراضی زراعی و باغی این شهرستان بازگردانده شدند.

رضا امینی در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: این میزان ساخت و سازغیر مجاز مربوط به احداث 14 مورد واحد مسکونی بودند که از این تعداد هفت مورد با حکم قضایی وهفت مورد دیگر در قالب 2هزارو 740 متر مربع نیز با شکایت، خود فرد اقدام به تخریب شد.
وی اظهارکرد: در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز کار نظارت و گشت زنی در این مناطق به صورت مستمرادامه دارد.

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه ساخت و سازغیر مجاز سریعا مورد را به سامانه 131 اطلاع دهند.
امینی ادامه داد: مجموع اراضی کشاورزی این شهرستان 68هزارهکتاراست که از این مقدار حدود 15 هزارهکتارباغ بوده و سالانه 90 هزارتن میوه تولید می شود.

وی مجموع تولیدات بخش کشاورزی این شهرستان را سالانه 500هزارتن به ارزش 10 هزارمیلیارد ریال بیان کرد وافزود: در حال حاضر بیش از 35 درصد جمعیت شهرستان بروجرد به صورت مستقیم در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ )
جای "زیبا رویان فتوشاپی" و "مانکن ها" در شورای شهر پنجم نیست
فرهاد داودوندی- قدیمی ها به درستی گفته اند: به مال ات نناز به شبی بند است و به زیبایی ات نناز به تبی بند است!

همان قدیمی ها که نور به قبرشان ببارد جای دیگر ( با کمی تغییرات توسط نگارنده) گفته اند: خوشگلی برای شهر ما آب و نان نمی شود!

متاسفانه باز هم شنیده می شود تعداد اندکی از آقایان و خانم ها  با توجه به "زیبایی نیم بندی" که دارند با کمک از "فناوری فتو شاپ" و ساختن چهره خود در حد " امیر ارسلان و فرخ لقا " قصد ورود به شورای شهر دوره پنجم را دارند!

البته شاید این موارد در ده بیست سال قبل جواب می داد، اما نگارنده معتقد است فریب مردم با دستکاری در چهره طبیعی و خود را بسیار زیبا نشان دادن در حد "شیرین و فرهاد " بجز فریبکاری و سوء استفاده از صداقت شهروندان چیز دیگری نمی تواند باشد.

 تجربه های مدیریتی شهری نشان داده که انسان های واقعی و صادق که در زمینه های شهری متخصص و متعهد باشند به دور از ظاهر چهره شان، به درد حضور در شورای شهر می خورند و اینکه چهره ظاهری شان چگونه باشد مشکلی از دردهای بی پایان این شهر را درمان نخواهد کرد.

در ضمن ما بروجردی ها به 9 خادم واقعی زن و مرد با هر شکل و قیافه ای که شب و روزشان را با حضور در شورای شهر برای برون رفت بروجرد از این وضعیت بغرنج  بگذارند احتیاج داریم.

  به خال و ابرو و گوشه چشم رای دادن فقط و فقط شهر را به سرازیری نابودی خواهد کشاند!

تجربه های ناموفق قبلی ثابت کرده "زیبا رویان فتو شاپی " دردی از دردهای این شهر را دوا نخواهند کرد و ختم کلام اینکه جای "مانکن ها" در مدیریت شهری نیست! والسلام.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ )
نوابی: توزیع میوه نوروز به نسبت سالهای گذشته در بروجرد وضعیت مطلوبی داشت

روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون روستایی بروجرد با اشاره به توزیع میوه در نوروز 96 در این شهرستان گفت:رئیس اداره تعاون روستایی بروجرد توزیع میوه دولتی به لحاظ نظارت بر توزیع یکی از مناسب‌ترین توزیع سال‌های پیشین در بروجرد بود. 


حمیدرضا نوابی افزود: باوجود خسارت سرما به اکثر پرتقال های تامسون شمال  اکیپ اعزامی توانست نسبت به خرید 40 تن پرتقال با کیفیت خوب از مناطق شرقی مازندران (تنکابن) اقدام کند. ضمن آنکه 120 تن پرتقال نیز از منابع وارداتی به شهرستان بروجرد اختصاص یافت. در این راستا اقدام  به موقع همکاران شبکه تعاون روستایی باعث شد سهمیه مورد نیاز در زمان مناسب جذب شود.

نوابی با اشاره به نحوه توزیع میوه نوروزی بیان داشت:  به لحاظ حساسیت امر توزیع و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی و همچنین احتمال تداخل میوه دولتی با کیفیت با میوه های بی کیفیت و سرما زده  ستاد تنظیم بازار شهرستان تصمیم گرفت که بخش عمده توزیع توسط شبکه تعاون روستایی انجام شود  که با تجهیز 15 جایگاه در بروجرد 2 جایگاه در روستاها و 3 جایگاه در اشترینان اقدام به توزیع شد.

مسئول اداره تعاون روستایی بروجرد تصریح کرد: علیرغم گذشت بیست روز از سال نو توزیع پرتقال مرغوب وارداتی کماکان توسط این اداره ادامه داشته و مشاهدات میدانی حاکی ازآن است که با تلاش شبکه تعاون روستائی بروجرد در این خصوص باعث جلوگیری از رشد کاذب بهای سیب وپرتقال در نوروز شده است. 

آخرين بروز رساني ( ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ )
برگزاری کنسرت های موسیقی از مطالبات جوانان بروجرد است
روزهای بروجرد- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در جریان جشن روز ملی هنر های نمایشی نمایشی در بروجرد ، گفت : برگزاری کنسرت های موسیقی در این شهرستان از مطالبات جدی جوانان و نوجوانان این خطه ی هنرمند خیز و فرهنگ دوست است.
 
حجت الاسلام حمید رضا حنان با اشاره به ظرفیت های بسیار بالای بروجرد در زمینه ی موضوعات فرهنگی و هنری، گفت : اگر زمینه ی برگزاری کنسرت های موسیقی در این شهرستان فراهم نشود ، متاسفانه جوانان و نوجوانان به سمت کنسرت های زیر زمین سوق داده می شود که این بسیار مخرب وخطرناک است .

وی افزود : باید با همکاری مسئولین شهرستان بروجرد ، زمینه ی برگزاری این رویداد هنری در این شهرستان فراهم شود تا بتوان گامی موثر و مثبت در جهت تامین مطالبات جوانان و نوجوانان برداشت .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان ساخت : انشاالله در آینده ی نزدیک شاهد راه اندازی انجمن موسیقی بروجرد خواهیم بود تا از این طریق امکان برگزاری کنسرت های موسیقی سالم و اثر گذار که با حمایت ، و نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود ، باشیم . 
آخرين بروز رساني ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ )
برگزیدگان روز ملی هنرهای نمایشی در لرستان معرفی شدند
روزهای بروجرد- همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی و در جریان برگزاری جشن روز ملی هنر های نمایشی در بروجرد از برگزیدگان عرصه ی تئاتر این استان در سال ١٣٩٥ تجلیل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، برگزیدگان جشن روز ملی هنر های نمایشی در لرستان در بخش های زیر معرفی و با اهداء لوح و هدایای نقدی مورد تجلیل قرار گرفتند.
 
بخش اول گروه های ثبت شده و غیر ثبتی فعال استان

-          گروه شهرآشوب به سرپرستی پژمان شاهوردی از شهرستان بروجرد

-          گروه قاب به سرپرستی هادی نجفی از شهرستان دلفان به دلیل شعار استانی تئاتر برای مردم و جذب مخاطب بسیار

بخش دوم، انجمن برتر و فعال استان:

-          انجمن هنرهای نمایشی دفتر نمایندگی ازنا به ریاست محسن لک به دلیل چندین دوره جشنواره اتودهای نمایشی و استانی

بخش سوم، پیشکسوتان:

-          مالک روشنی از شهرستان الیگودرز

-          علیرضا م جعفری از شهرستان بروجرد

-          مرتضی هرمزی نژاد از شهرستان بروجرد

-          حسین امیدی از شهرستان ازنا

-          محمدرضا صادقی نسب از شهرستان خرم آباد

بخش چهارم تقدیر و تودیع امیر امانی ریاست سابق انجمن هنرهای نمایشی استان.

بخش پنجم تقدیر از هنرمندان فعال تئاتر استان:

-          یوسف لطفی زاده از شهرستان دورود

-          مهدی همتی از شهرستان ازنا

-          کریم زارع از شهرستان دلفان

-          بابک لطیفی از شهرستان خرم آباد

-          پژمان باقری پور از شهرستان خرم آباد

بخش ششم تقدیر از برگزیدگان جشنواره فجر:

-          امین ابراهیمی

-          احسان ملکی

-          علی پوراحمدیان

-          فاطمه گودرزی

و در پایان از امیرمحمد حسنوند به دلیل راه اندازی سایت انجمن هنرهای نمایشی استان که جزء ١٢ استان برتر کشور در زمینه اطلاع رسانی می باشد تجلیل به عمل آمد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.