۱۵ مهر ۱۳۹۴   ۰۵:۴۶    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
جواد چکشی هنرمند توانای بروجردی نیز در فاجعه منا درگذشت/ وصیت حجت الاسلام و المسلمین قاسمی
روزهای بروجرد- جواد چکشی هنرمند پیشکسوت بروجردی که در سال 92 از وزیر فرهنگ نشان درجه یک هنری را دریافت کرده بود در  فاجعه منا به دیدار حق شتافت. در همین حال مرحوم حجت الاسلام و المسلمین غلام عباس قاسمی از روحانیون فاضل و دانشمند بروجردی نیز در وصیت نامه خود، خواستار دفن در مکه مکرمه شده است.
 
فرماندار بروجرد درباره آخرین وضعیت حاجیان گفت: براساس آمار تاکنون ۱۹ نفر از استان لرستان در حادثه منا جان خود را از دست‌داده که از این تعداد ۹ نفر از کاروان بروجرد هستند.

به گزارش تسنیم، مسلم پور قاسمیان، در کمیته ویژه تعیین و تکلیف مفقودین  و جانبازان حادثه منا که در استانداری لرستان برگزار شد، ضمن تسلیت حادثه منا، اظهار داشت: بر اساس آمارها تاکنون 19 نفر از لرستان در حادثه منا جان خود را از دست‌داده که از این تعداد 9 نفر از کاروان بروجرد و 10 نفر از کاروان الیگودرز، ازنا و دورود هستند.

وی افزود: امروز قرار است که  پیکر پنج نفر از جان‌باختگان بروجردی حادثه منا وارد کشور شود که یکی از جان‌باختگان این حادثه به نام حجت‌الاسلام «غلام عباس قاسمی» قبل از مرگ خود وصیت کرده که در صورت فوت در سفر حج، در مکه دفن شود که برای این عزیز در حال رایزنی هستیم که پیکرش در آنجا به خاک سپرده شود.

فرماندار بروجرد عنوان کرد: پیکر چهار جان‌باخته بروجردی در حادثه منا امروز وارد کشور می‌شوند که پس از ورود به کشور به استان و شهرستان منتقل می‌شوند و برای مراسم رسمی این عزیزان برنامه‌ریزی‌شده و پس از مراسم  پیکر جان‌باختگان این حادثه در قطعه شهدا دفن می‌شود.

رضا آریایی، مدیرکل مدیریت بحران لرستان نیز در این جلسه با بیان اینکه خانواده‌ها بعد از چند روز منتظر اجساد عزیزان خود هستند و بهتر است هر چه سریع‌تر دفن شوند، اظهار داشت: به دلیل نبود امکانات مناسب حمل‌ و نقل اجساد با هواپیما کار خوبی نیست، بهتر است با هماهنگی هلال‌احمر این کار با  آمبولانس انجام شود.
وی افزود: بیمه ایران بیمه‌ای است که حجاج را تحت پوشش دارد و در جهت پرداخت بیمه مسئول است.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ مهر ۱۳۹۴ )
آخرین آمار از حاجیان مفقود شده‌ی بروجرد در فاجعه منا

روزهای بروجرد- سازمان حج و زیارت آخرین آمار حاجیان مفقود شده در فاجعه منا را اعلام کرد که شمار مفقودان ایرانی حادثه منا تاکنون 247 نفر است.

بر این اساس حاجیان مفقود شده‌ی بروجرد بدین شرح است:

آخرین آمار از حاجیان مفقود شده‌ی بروجرد در فاجعه منا 

تاکنون تعداد جان‌باختگان کاروان شهرستان بروجرد به هشت نفر رسیده است؛ محمد روزبهانی، غلام عباس قاسمی، عباس گودرزی، غضنفر بشیری گودرزی، سید محمود شجاعی، رضا رحیمیان ثابت، مرادعلی نصرالهی و محمد موسی کرمی در این فاجعه دردناک به دیدار حق شتافتند.

آخرين بروز رساني ( ۰۶ مهر ۱۳۹۴ )
۶۶ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین شهر بروجرد زندگی می کنند
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد از سکونت ۶۶ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین این شهر خبر داد.

به گزارش مهر، منوچهر یوسفی در کمیسیون ارتقاء امنیت اجتماعی شهرستان بروجرد اظهار داشت: در حال حاضر طرح تهیه شناسنامه پروژه ها وساماندهی بافتهای فرسوده و مناطق حاشیه نشین بروجرد با محورهای مختلف در دستور کار پیمانکار قرار گرفته است.

وی گفت: تا کنون ۱۲ محله با ۱۶ هزار و ۶۲۵ خانوار و جمعیت ۶۶ هزار و ۳۳۷ نفر در حاشیه بروجرد شناسایی شده است.

شهردار بروجرد افزود: همچنین در حال حاضر ۲۶۴ هکتار بافت فرسوده و ۲۱۱ هکتار سکونتگاههای غیر رسمی در بروجرد وجود دارد.

یوسفی با اشاره به ایجاد خانه محله در بروجرد ادامه داد: اولین وظیفه شهرداری ایجاد خانه محله در حاشیه شهر است که امسال اعتباری برای ساخت آن اختصاص یافته و با انعقاد قرار دادی یکساله این خانه محله ساخته خواهد شد.

وی یاد آور شد: اولین خانه محله بروجرد باید به شناسایی زنان بی سرپرست بروجرد و بررسی مشکلات آنها در حاشیه شهر بپردازد و ارائه خدمات داشته باشد.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ مهر ۱۳۹۴ )
بروجردی: نگران حوادث دیگری برای حجاج هستیم
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی، نسبت به وضعیت حجاج در روزهای باقی مانده از موسم حج، ابراز نگرانی کرد.
 
علاء الدین بروجردی در گفت و گو با شبکه خبر گفت: با توجه به حوادث تلخی که در مکه و منا رخ داده ، ما نگران هستیم در روزهای باقی مانده حوادث دیگری برای حاجیان رخ دهد.

وی افزود: ما نسبت به مدیریت و برنامه ریزی سعودی ها بسیار بدبین هستیم و حالا که برخی از حجاج ما راهی مدینه هستند، نگران هستیم که خدای ناکرده اتفاقات ناگوار دیگری رخ دهد.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ مهر ۱۳۹۴ )
تعداد حاجیان جانباخته لرستان به 17 نفر رسید
روزهای بروجرد- مدیر کل حج و زیارت لرستان تعداد آخرین کشته های این استان در حادثه منا را ۱۷ نفر اعلام کرد.

محمد خسروی در گفتگو با مهر اظهار داشت: متاسفانه تعداد کشته های استان لرستان در حادثه منا به ۱۷ نفر افزایش یافته است.

وی افزود: در حادثه منا مصطفی موسوی، قنبر رحمانی و علی رازانی، مجتبی گرجی، پرویز حبیبی، مصطفی تودویی، سبز خدا قائدرحمت، محمد علی روشنی و جان علی قائدرحمت از کاروان های اعزامی الیگودرز، ازنا و دورود و همچنین عباس گودرزی، رضا رحیمیان ثابت، مرادعلی نصرالهی، محمد موسی کرمی، سید محمود شجاعی، غضنفر بشیر گودرزی، محمد روزبهانی و غلام عباس قاسمی از کاروان های اعزامی شهرستان بروجرد کشته شده اند.

خسروی یادآور شد: در مجموع شش کاروان از استان لرستان با  ۸۴۰ نفر به سرزمین وحی مشرف شده اند.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ مهر ۱۳۹۴ )
تعداد حاجیان جانباخته بروجردی حادثه منا به 8 نفر رسید
روزهای بروجرد- مدیرکل حج و زیارت لرستان: تعداد جان‌باختگان حجاج لرستانی در حادثه منا تاکنون به ۱۱ نفر رسیده است.

محمد خسروی در گفت و گو با تسنیم، در رابطه با آخرین جزئیات از وضعیت جان‌باختگان و مفقودان کاروان‌های حجاج لرستانی بعد از حادثه منا، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار تعداد حجاج لرستانی که در حادثه منا کشته‌شده‌اند تاکنون به 11 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد جان‌باختگان کاروان شهرستان بروجرد به هشت نفر رسیده است، افزود: از کاروان بروجرد محمد روزبهانی و غلام عباس قاسمی نیز به جان‌باختگان این حادثه اضافه شدند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با بیان اینکه از کاروان شهرستان بروجرد عباس گودرزی، غضنفر بشیری گودرزی، سید محمود شجاعی، رضا رحیمیان ثابت، مرادعلی نصرالهی، محمد موسی کرمی بروجرد کشته شده‌اند، عنوان کرد: محمد موسی کرمی جزء مفقودان این حادثه بود که پس از پیدا شدن در بیمارستان فوت کرد.

وی با بیان اینکه تعداد مفقودان شهرستان بروجرد به پنج نفر رسیده است، بیان کرد: از کاروان‌ اعزامی الیگودرز، ازنا و دورود نیز مصطفی موسوی، قنبر رحمانی و علی رازانی در این حادثه جان خود را از دست دادند.

خسروی با اشاره به اینکه در این حادثه 15 نفر از کاروان الیگودرز، ازنا و دورود مفقود شده‌اند، تصریح کرد: در مجموع در قالب شش کاروان 840 نفر  از استان لرستان به سرزمین وحی مشرف شدند.

وی اظهار داشت: مسئولان ارشد استان لرستان جهت تسلی بازماندگان حجاج کشته شده لرستانی روز گذشته و امروز در منزل آنها حضور پیدا کردند.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ مهر ۱۳۹۴ )
دلجویی مسوولان لرستان از خانواده های حجاج بروجردی جان باخته در منا +تصاویر
روزهای بروجرد- جمعی از مسوولان استان لرستان عصر یکشنبه با حضور در منازل سه تن از حجاج بروجردی جان باخته در منا از خانواده های آنها دلجویی کردند.

به گزارش ایرنا امام جمعه بروجرد در این دیدار گفت: حادثه تلخ و دردناک کشته شدن حجاج در منا شوک بزرگی به امت اسلامی وارد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی این حادثه را حاصل بی تدبیری و بی مسوولیتی حکام سعودی در برگزاری مناسک حج دانست و اظهار کرد: زائران خانه خدا در نهایت مظلومیت جان باختند.

سعید شاهرخی معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان و مسلم پورقاسمیان فرماندار ویژه بروجرد نیز در این دیدار حضور داشتند.

مسوولان استان لرستان با حضور در منازل حجاج کشته شده بروجردی از جمله محمد موسی کرمی، مرادعلی نصرالهی و غضنفر بشیری گودرزی، این ضایعه را به خانواده های آنها تسلیت گفتند.

در حادثه منا 6 تن از حجاج بروجردی جان باختند و هشت تن مفقود شدند.

فاجعه منا پنجشنبه هفته گذشته همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات بر اثر سومدیریت و بی کفایتی مسوولان عربستان رخ داد.

در این فاجعه حدود 2 هزار زائر جان خود را از دست دادند و به تایید منابع خبری بیش از یکهزار تن نیز نیز مجروح شده اند.
 
حجاج بروجردی جان باخته در منا
 
 حجاج بروجردی جان باخته در منا
 
حجاج بروجردی جان باخته در منا  
حجاج بروجردی جان باخته در منا  
حجاج بروجردی جان باخته در منا  
 حجاج بروجردی جان باخته در منا
 
آخرين بروز رساني ( ۰۵ مهر ۱۳۹۴ )
ورود 57 هزار پرونده در یک سال به دادگستری بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس دادگستری بروجرد گفت: در بازه زمانی یک ساله 57 هزار پرونده به دادگستری این شهرستان وارد شده است.

به گزارش فارس، حمیدرضا بوالحسنی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: در این مدت یک ساله به طور تقریبی به میزان پرونده‎های ورودی در دادگستری این شهرستان پرونده‌هایی مختومه شده است.

وی به روند افزایشی پرونده‎های وارد شده به دادگستری‎های کشور در یک سال اخیر اشاره و تاکید کرد: مسائل اجتماعی و اقتصادی عمده‎ترین دلایل نقش‌آفرین در روند افزایشی پرونده‎ها در دادگستری‎ها است.

رئیس دادگستری بروجرد با اشاره به ضرورت ایفای نقش هر یک از شهروندان در پیشگیری از بروز جرم و تضمین سلامت جامعه، ادامه داد: حرکت در این راستا روند ورودی پرونده‎های وارده به دستگاه قضا را کاهش می‌دهد.

بوالحسنی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در رسیدگی به روند پرونده‌های قضایی قانون باید سرلوحه کار قرار گیرد.

وی جامعه‎ای را پویا خواند که اعضاء آن قانونمند بوده و خود را مقید و ملزم به اجرای قانون بدانند و یادآور شد: حرکت جامعه در این راستا نقش بسیار کاهنده‎ای در ایجاد پرونده‎های قضایی و اختلافات دارد.

رئیس دادگستری بروجرد با اشاره به اینکه قریب به نیمی از پرونده‎های ورودی به دادگستری این شهرستان ریشه در نقل و انتقالات غیرقانونی و نبود سند رسمی در انجام معاملات ملکی است، اظهار کرد: نقش قانونمند کردن نقل و انتقالات در کاهش پرونده‎های دادگستری غیرقابل انکار است.

بوالحسنی تاکید کرد: با هدف کاهش اختلافات موجود در این حوزه سنددار کردن همه املاک حتی املاک غیرمنقول بروجرد در دستور کار است، تا از این طریق مالکان اصلی هر ملک نیز مشخص شوند.

وی با اشاره به پایین بودن درصد خطا و سوءاستفاده در معاملات انجام شده با اسناد رسمی، اضافه کرد: فرهنگ سازی انجام معاملات با اسناد رسمی در جامعه لازم و ضروری است.

رئیس دادگستری بروجرد خاطرنشان کرد: از این طریق اطمینان خریدار از معامله انجام شده تضمین و راه بر برخی سوءاستفاده‎ها بسته می‎شود.

بوالحسنی یادآور شد: دادگستری بیمارستانی است که در آن هرگونه کم‌کاری در حوزه‎های مختلف اجتماعی نمود می‎یابد، به عبارت دیگر کاهش پرونده‌های ارجاع شده به دادگستری در گرو رشد منفی معضلات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... و در مقابل تقویت مثبت بن مایه‌های حوزه‎های یاد شده  است.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ مهر ۱۳۹۴ )
مزاحمان تلفنی، آتش نشانی بروجرد را کلافه کردند
روزهای بروجرد- مدیرعامل سازمان آتش نشانی بروجرد با انتقاد از افزایش مزاحمت های تلفنی با شماره 125 آتش نشانی گفت: حدود 80 درصد از تماس های تلفنی آتش نشانی بروجرد مربوط به مزاحمان تلفنی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی بروجرد، محمد غفاری افزود: مزاحمان تلفنی با اشغال خط اصلی سازمان، مانع تماس های اضطراری شهروندان می شوند.

وی تعداد آتش سوزی های نیمه نخست امسال در شهرستان بروجرد را 426 مورد اعلام کرد و گفت: آتش سوزی اراضی کشاورزی و فضای سبز بیشتری موارد آتش سوزی در بروجرد می باشند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی بروجرد افزود: بیش از 240 مورد عملیات امداد و نجات از جمله رهایی از آسانسور، نجات غرق شدگان و رسیدگی به تصادفات از فعالیت های آتش نشانی بروجرد در نیمه نخست امسال می باشند.

وی از برگزاری رژه ناوگان موتوری سازمان آتش نشانی به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی در بروجرد خبر داد و گفت: این رژه به منظور نشان دادن توانایی این سازمان در امداد رسانی به حوادث در شهرستان بروجرد برگزار می شود.
هم اکنون چهار ایستگاه آتش نشانی فعال با 80 نیروی آتش نشان در شهر بروجرد وجود دارد که در کمترین زمان ممکن به محل حادثه می رسند.
 
ایرنا
آخرين بروز رساني ( ۰۵ مهر ۱۳۹۴ )
۱۸ تبعه خارجی شاغل در بروجرد دستگیر شدند
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: ۱۸ نفر از اتباع خارجی شاغل در بروجرد با همکاری نیروی انتظامی دستگیر شدند.

به گزارش تسنیم، کامران فرشید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برابر قانون، کارفرمایان حق به‌کارگیری اتباع خارجی در کارگاه‌ها و مشاغل خود را ندارند.
وی از دستگیری تعدادی از اتباع خارجی در یک ماه گذشته در شهرستان بروجرد خبر داد و افزود: با همکاری نیروی انتظامی شهرستان بروجرد، 18 نفر از اتباع خارجی شاغل در کارگاه‌های این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با بیان اینکه بیشتر اتباع خارجی دستگیر شده در این شهرستان اهل کشور افغانستان هستند، عنوان کرد: بیشتر این کارگران خارجی در کوره‌های آجرپزی و در بخش‌های کشاورزی این شهرستان مشغول به فعالیت بوده‌اند.

وی با درخواست از کارفرمایان مبنی بر ممانعت از به‌کارگیری اتباع خارجی در کارگاه‌ها و مشاغل خود، بیان کرد: در صورت شناسایی و دستگیری اتباع خارجی مشغول به کار در کارگاه‌های مختلف علاوه بر جریمه این افراد، کارفرمایانی که اقدام به به‌کارگیری آن‌ها در مشاغل خودکرده‌اند، جریمه نقدی می‌شوند.

فرشید با اشاره به اینکه شهرستان بروجرد فاقد مجوز کار اتباع خارجی است، تصریح کرد: این امر به این معنا است که هیچ کارگر خارجی حق کار در مشاغل این شهرستان را نداشته و در صورت برخورد بر اساس مفاد قانونی جریمه و از کار معلق می‌شوند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به آسیب‌های اجتماعی متعدد به‌کارگیری اتباع خارجی در مشاغل این شهرستان، خاطرنشان کرد:‌ علاوه بر آسیب‌های اجتماعی به‌کارگیری اتباع خارجی در مشاغل گوناگون به دلیل نوع فرهنگی که با خود به همراه می‌آورند، حذف فرصت‌های شغلی موجود برای افراد جویای کار در این شهرستان می‌تواند به‌عنوان مضرات مهم به‌کارگیری اتباع خارجی در حرفه‌های مختلف باشد.

وی گفت: نظارت‌ها به‌منظور جلوگیری از به‌کارگیری اتباع خارجی توسط کارفرمایان مشاغل مختلف در این شهرستان تشدید می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ مهر ۱۳۹۴ )
نامه‌ای به نمایندگان بروجرد در پی بخشنامه جدید آموزش و پرورش
روزهای بروجرد- در پی صدور بخشنامه‌ای که ادامه تحصیل فرهنگیان را با محدودیت مواجه می کند یکی از فرهنگیان بروجرد در نامه ای خواستار رسیدگی نمایندگان بروجرد به این موضوع شده است:


سلام علیکم
احتراما به استحضار می رسانددر مورد بخشنامه ای که اخیرا ازسوی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشورابلاغ شده است که اجرای آن برای فرهنگیانی که قصد ادامه تحصیل دارندایجاد مشکل جدي  میکند، لذا خواهشمند است به عنوان نماینده مردم شریف بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی این بحث را که در قالب متن ذیل آمده است مطرح و پی گیری نمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

«اطلبوا العلم من المهدالی اللحد»
چنین گفت پیغمبر راستگوی            زه گهواره تا گور دانش بجوی


نظام آموزش و پرورش از بزرگترین و گسترده ترین سیستم های دروني هر جامعه است که سرنوشت آن جامعه را در بلندمدت تعیین می کند، و کمال انسان در نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی رسیدن به قرب الهی است، با این حال ممانعت از ادامه تحصیل فرهنگیان و محدود کردن آن فقط در حد یک مقطع آن هم مرتبط بارشته‌ی بدو استخدام چگونه این سیستم را به اهداف اعتقادی، اخلاقی، علمی و... که در سند تحول بنیادین آمده است میرساند؟

بخشنامه ای اخیرا ازسوی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور ابلاغ شده است که این بخشنامه درخصوص نحوه‌ی ادامه تحصیل و اعمال مدرک تحصیلی کارکنان آموزش و پرورش است که دارای ابهامات و اشکالاتی است و با اهداف نظام تعلیم و تربیت آموزش و پرورش مغایرت دارد، و با توجه به گستردگی امر تعلیم و تربیت در حوزه های مختلف ممانعت از ادامه تحصیل متولیان امر تعلیم و تربیت جامعه و محدودکردن آن فقط در حد یک مقطع آن هم مرتبط بارشته ی بدو استخدام آسیب جدی به سرنوشت جامعه خواهد زد.


سیزیانبا تشکر

سعید سبزیان از فرهنگیان شهرستان بروجرد
03/07/1394

آخرين بروز رساني ( ۰۴ مهر ۱۳۹۴ )
یکی از حجاج بروجردی مفقود شده پیدا شد
روزهای بروجرد- مدیر کل حج و زیارت استان لرستان از پیدا شدن یکی از حاجیان مفقود شده بروجردی خبر داد.

مدیر کل حج و زیارت استان لرستان در گفتگو با سایت فرهاد داودوندی گفت: خوشبختانه جستجوهای انجام گرفته لحظاتی قبل باعث شد که یکی از مفقودین بروجردی بنام " رضا علی بخشی " در بیمارستان منا پیدا شود.

 محمد خسرویافزود: این حاجی بروجردی دچار مصدومیت شده بود که با تلاش مسوولین امر خوشبختانه ایشان در بیمارستان منا شناسایی شد.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ مهر ۱۳۹۴ )
تعداد حاجیان جانباخته بروجردی به 6 نفر رسید/ 9 نفر دیگر همچنان مفقود هستند
روزهای بروجرد- مدیر‌کل حج و زیارت لرستان اسامی جان‌باختگان و مفقودان لرستان در حادثه مِنا را اعلام کرد.
 
محمد خسروی در گفت‌‌و‌‌گو با تسنیم، اظهارداشت: اسامی جان‌باختگان و مفقودان حادثه مِنا به‌شرح زیر اعلام شد.
 
وی افزود: از کاروان بروجرد عباس گودرزی، مراد‌علی نصر‌الهی، غضنفر رشیدی گودرزی و رضا رحیمیان ثابت و قنبر رحمانی‌، مصطفی موسوی در این حادثه کشته شدند.
 
مدیر‌کل حج و زیارت لرستان عنوان کرد: از کاروان بروجرد جواد چکشی، فتح‌الله گودرزی، غلام‌عباس قاسمی، رضا‌علی بختی، سید محمود شجاعی، محمد‌علی پناهی، محمد روزبهانی، غلام‌عباس میرزایی و علی زرگرانی مفقود شده‌اند.
 
وی بیان کرد: از کاروان الیگودرز نیز مرادی آب‌روشن، صفر‌جان بزرگی، علیرضا بنیادی، قدرت پاپی، مصطفی تودویی، پرویژ حبیبی، سید حسین حجتی، ابولقاسم خلیلی، ماشاءالله خورشید‌وند، محمد علی روشن، حسین آروان، سبز‌خدا قائد‌رحمت، مجتبی گرجی، طهماسب مرادی و سید محمد موسوی مفقود شده‌اند.
 
خسروی تصریح کرد: برای شناسایی و پیدا‌کردن این مفقودان تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ مهر ۱۳۹۴ )
اسامی حاجیان مفقود شده‌ی بروجردی

روزهای بروجرد- اسامی تعدادی از حاجیانی که از شهرستان بروجرد به حج رفته‌اند و در فاجعه منا مفقود شده اند اعلام شد.

به گزارش روزهای بروجرد اسامی این حاجیان به شرح زیر است: 

 1. رضاعلی بخشی
 2. غضنفر بشیری گودرزی
 3. محمدعلی پناهیان
 4. رضا رحیمیان ثابت
 5. جواد چکشی
 6. محمد روزبهانی
 7. علیرضا زرگریان
 8. سیدمحمود شجاعی
 9. غلامعباس قاسمی
 10. فتح اله گودرزی
 11. عباس گودرزی
 12. محمد میرزایی

برخی از این حاجیان در حال حاضر مفقود هستند و امکان زنده بودن آنها وجود دارد.

آخرين بروز رساني ( ۰۳ مهر ۱۳۹۴ )
آخرین اخبار از زایران لرستانی در حاثه منا / پنج جان باخته و22مفقودی
روزهای بروجرد- مدیرکل حج وزیارت استان لرستان گفت:براساس آخرین آمار دریافتی از سازمان حج و زیارت کشور ، در حادثه منا پنج زائر لرستانی جان باخته اند.

محمد خسروی در گفت و گو با ایرنا گفت: از پنج کاروان اعزامی از لرستان به حج تمتع امسال دو کاروان از دورود و بروجرد در محل حادثه حضور داشته اند که از 295 نفرعضو این دو کاروان پنج نفر کشته و 22 نفردیگر مفقود شده اند.

وی گفت: از فوت شدگان دو نفر به نامهای علی رازانی و مصطفی موسوی از کاروان اعزامی دورود ، ازنا الیگودرز و سه نفر به نامهای عباس گودرزی، مرادعلی نصرالهی و شخص دیگری به نام رفیعیان ثابت از کاروان اعزامی از بروجرد هستند.

محمد خسروی گفت: به علت گستردگی حادثه، بسیاری از مجروحان به بیمارستانهای دیگر شهر های عربستان منتقل شده اند که با هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و نماینده کاروانها برای یافتن مفقودین در تلاش هستیم.

وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده برای انتقال فوت شدگان حادثه از روز دوشنبه به کشور گفت: خبرهای مرتبط با این موضوع از طیرق رسانه ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
840 زائر لرستانی امسال به حج تمتع اعزم شده اند.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ مهر ۱۳۹۴ )
تعداد جان باختگان بروجردی در منا به سه نفر رسید/ هشت بروجردی مفقود هستند
روزهای بروجرد- تعداد کشته‌شدگان حجاج بروجردی در حادثه منا که روز گذشته به وقوع پیوست به 3 نفر رسید.
 
عباس گودرزی، مرادعلی نصرالهی و علی رازانی از کاروان‌های شهرستان بروجرد بودند که در حادثه منا جان خود را از دست دادند.

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت: از کاروان‌های استان لرستان دو کاروان در مسیر این حادثه بوده و علی رازانی برادر استاندار کرمانشاه که جان باخته از مفقودین بود که در بیمارستان متوجه کشته شدن وی شدیم.
 
احمد گودرزیان نیز در گفت و گو با ایرنا با اعلام مفقود شدن 8 نفر از زائران بروجرد گفت: مفقود شدن هشت تن از زایران بروجردی به معنی جان باختن آنها نیست و ممکن است گم شده باشند یا برای درمان به یکی از بیمارستان های عربستان منتقل شده باشند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بروجرد اسامی این مفقودین را اعلام نکرد و افزود: پیگیری ها برای پیدا کردن آنها از سوی سازمان حج و زیارت ادامه دارد.
 
 
آخرين بروز رساني ( ۰۳ مهر ۱۳۹۴ )
نمایش فیلم مستند "خاور خانم" ساخته کاوه حدادی در ونکوور
روزهای بروجرد- انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه بریتیش کلمبیا با همکاری باشگاه ایرانیان دانشگاه های سایمون فریزر و امیلی کار، به پخش دو فیلم مستند از ایران اختصاص یافت.
 
 مستند اول «خاور خانم» ساخته کاوه حدادی است که در آن تلاش شده در خلال گفتگو با خاور خانم، کارآفرین دیپلمه و مالک رستوران سنتی خاورخانم در سرولات چابکسر، نحوه شکل‌گیری ایده اولیه این رستوران و مدیریت آن را نشان دهد.
 خاور خانم ساخته کاوه حدادی
«پلان» رویدادی فرهنگی است که در قالب آن فیلم‌های مستند ایرانی در ونکوور کانادا به نمایش درمی‌آیند و در پایان هر جلسه با هدف فهم بهتر فیلم‌، نشست پرسش و پاسخ با سازندگان آن برگزار می‌شود.
 
«لطفاً با لبخند وارد شوید» ساخته رضا عباسی مستند دومی بود که به چند روز از زندگی یک راننده تاکسی متفاوت و متمایز در تهران سال ۱۳۹۱ می پردازد و دنیای درون و بیرون تاکسی را به همراه راننده آن به تصویر می کشد.آخرين بروز رساني ( ۰۲ مهر ۱۳۹۴ )
مفقود شدن 17 زایر لرستان/ تا این لحظه دو بروجردی در بین جانباختگان شناسایی شدند
روزهای بروجرد- جانشین مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت: امروز بعد از حادثه منا حدود ۱۷ نفر از حجاج استان لرستان مفقود شدند که تاکنون ۸ نفر از آن‌ها پیدا شده و مابقی هنوز پیدا نشده‌اند.

حمید مصطفایی در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد، در مورد وضعیت حجاج لرستانی مفقود شده در حادثه منا اظهار داشت: امروز بعد از حادثه منا حدود 17 نفر از حجاج استان لرستان مفقود شدند که تاکنون 8 نفر از آن‌ها پیدا شده و مابقی هنوز پیدا نشده‌اند.

وی با اشاره به اینکه احتمال دارد این حجاج به مکه بازگشته باشند افزود: جستجوها برای یافتن مابقی مفقودین ادامه دارد و احتمال دارد این زائران به مکه بازگشته و یا در مسیرگم شده باشند.

در حادثه منا که امروز در عربستان رخ داد تعداد سه نفر از حجاج استان لرستان که به زیارت خانه خدا رفته بودند جان باخته و تعدادی زخمی و تعدادی نیز مفقود شده‌اند که از تعداد مجروحین و زخمی شده‌ها تاکنون آماری بدست نیامده است.
 مصطفی موسوی از کاروان الیگودرز، عباس گودرزی و مرادعلی نصرالهی از کاروان‌های شهرستان بروجرد حجاج لرستانی بودند که در حادثه منا جان خود را از دست دادند.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ مهر ۱۳۹۴ )
افزایش صد در صدی کرایه سرویس های مدارس بروجرد!
روزهای بروجرد- کرایه سرویس های رفت و آمد مدارس شهر بروجرد با یک رشد 100 درصدی در سال تحصیلی جدید همراه بود.

با بازگشایی مدارس در اولین روز مهرماه اولیای دانش آموزانی که برای جابجایی فرزندان خود از سرویس مدارس استفاده می کنند با شنیدن مبلغ کرایه ماهیانه سرویس های مدارس با اظهار شگفتی ابراز می داشتند چه اتفاق غیر منتظره ای افتاده که چنین تصمیمی برای افزایش 100 درصدی نرخ کرایه گرفته شده است!

کارگروه سرویس مدارس که زیر نظر فرمانداری بروجرد فعالیت می کند طبق مصوبه امسال خود نرخ سرویس مدارس را بدین شرح اعلام کرد:
 
نرخ کرایه سرویس مدارس بروجرد


این در حالی است که نرخ کرایه سرویس مدارس بروجرد در سال تحصیلی گذشته تفاوت و جهش قیمت غیر منطقی را به خوبی نشان می دهد:

نرخ کرایه سرویس مدارس بروجرد

همانطور که مشخص است کرایه سرویس های مدارس بروجرد با یک رشد غیرمنطقی نسبت به سال تحصیلی گذشته همراه است که همین امر موجب فشار مضاعف بر خانواده ها خواهد شد و اگر خانواده ای بیش از یک دانش آموز داشته باشد کاملا بر سبد اقتصادی شان تاثیر گذار خواهد بود.

 


رشد معقول کرایه سرویس مدارس خواسته‌ی منطقی خانواده های دانش آموزان است و شایسته است که کارگروه سرویس مدارس نسبت به کاهش کرایه اقدام نمایند.


 این نکته نیز قابل اشاره است که این افزایش قیمت هم چندان مورد رضایت رانندگان سرویس ها نیست چرا که با این افزایش قیمت، متقاضی استفاده از سرویس مدارس کمتر خواهد شد.

آخرين بروز رساني ( ۰۱ مهر ۱۳۹۴ )
آمار ازدواج در بروجرد هفت درصد افزایش یافت
روزهای بروجرد- رییس اداره ثبت احوال بروجرد گفت: واقعه ازدواج در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره ثبت احوال بروجرد، علی زراسوند روز چهارشنبه افزود: واقعه ازدواج در شش ماه نخست پارسال یک هزار و 850 مورد و در شش ماه نخست امسال دو هزار و سه مورد بوده است.

وی از کاهش 9 درصدی آمار طلاق در بروجرد خبر داد و گفت: آمار طلاق ثبت شده در نیمه نخست پارسال 435 مورد بوده که این رقم در نیمه نخست امسال به 393 مورد کاهش یافته است.

رییس اداره ثبت احوال بروجرد اضافه کرد: سه هزار و 58 نوزاد از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان بروجرد متولد شده اند که اسامی امیرعلی، حسین، امیر حسین، محمد و محمد طاها برای نوزادان پسر و فاطمه، زهرا، بهار، نازنین زهرا و یکتا به ترتیب بیشترین اسامی استفاده شده برای نوزادان دختر در این مدت می باشند.

وی گفت:64 تولد دو قلو و دو تولد سه قلو از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان بروجرد ثبت شده است.

زراسوند افزود: در نیمه نخست امسال، 759 وفات در بروجرد ثبت شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال 13 درصد کاهش نشان می دهد.

وی اظهار کرد: در مدت یاد شده بیش از 99 درصد از ثبت وقایع ولادت و وفات در مهلت قانونی انجام شده است.

رییس اداره ثبت احوال بروجرد افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 73 مورد تغییر نام، 147 مورد تغییر نام خانوادگی، دو هزار و 758 مورد صدور کارت هوشمند ملی و چهار هزار و 238 فقره صدور شناسنامه مکانیزه صورت گرفته است.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ مهر ۱۳۹۴ )
اجرای طرح بخشودگی 25 درصد عوارض ساختمانی در بروجرد
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: طرح بخشودگی 25 درصد عوارض ساختمانی در این شهرستان اجرا می‎شود.

به گزارش فارس، منوچهر یوسفی در صحن رسمی شورای اسلامی شهر این شهرستان اظهار کرد: طرح بخشودگی عوارض ساختمانی به مناسبت گرامی‌داشت فرخنده اعیاد قربان و غدیر در این شهرستان اجرا می‎شود.

وی تاکید کرد: طرح یاد شده آخرین بخشودگی عوارض ساختمانی اجرا شده در سال 94 در شهرستان بروجرد است، بنابراین شهروندان می‎توانند از فرصت ایجاد شده استفاده لازم را داشته باشند.

شهردار بروجرد یادآور شد: این طرح که به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است، از امروز یکم مهرماه به مدت 15 روز اجرایی می‎شود.

یوسفی خاطرنشان کرد: شهروندان به منظور استفاده از این طرح تخفیف 25 درصدی می‎توانند به شهرداری‎های مناطق یک و دو شهرستان بروجرد مراجعه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرداری بروجرد به عنوان نهادی خدماتی و عمرانی علاقمند به ارائه خدمات و فعالیت‎های جدید در شهر بوده و در این راستا آنچه در توان دارد را در طبق اخلاص می‎گذارد.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه اجرای فعالیت‎های مختلف شهرداری با دشواری‎هایی همراه است، اظهار کرد: آنچه در این میان ارزشمندی زیادی دارد، ماندگاری پروژه‎های اجرا شده و در حال اجرا توسط این نهاد در این شهرستان است که رضایت‌مندی شهروندان را نیز به همراه دارد.

یوسفی با اشاره به وارد آمدن برخی انتقادات به پیکره شهرداری بروجرد، تاکید کرد: انتقاد کردن آسان است، اما نباید از این نکته مهم غافل ماند که ارائه این حجم بالا از خدمات آن هم با دستان خالی و مضیقه شدید مالی کار آسانی نیست.

وی از آمادگی شهرداری بروجرد در دریافت نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده و راه‌گشای شهروندان خبر داد و تصریح کرد: از سویی ارائه برخی راهکارهای منطقی و عملیاتی در رفع برخی مشکلات موجود می‎تواند زمینه گره‎گشایی آنها را فراهم آورده و به شهرداری و مجموعه شهری کمک کند.

شهردار بروجرد یادآور شد: نکته مهم دیگر در این باره این است که در انجام امور مختلف شهری توان و فعالیت انجام کار باید در دو کفه ترازو قرار گیرند، در آن صورت است که کارکردها مشخص می‎شود.

یوسفی به نقش سازنده شورای اسلامی شهر در تقویت و بهینه‌سازی خدمات شهرداری به شهروندان خبر داد و افزود: تلاش می‌شود، در سایه تعامل شورا و شهرداری خدمات بیشتری در حوزه‏‌های خدماتی و عمرانی به مردم لایق بروجرد ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: با وجود کاهش منابع درآمدی شهرداری که به واسطه رکورد محسوس در ساخت و ساز رقم خورده است، این نهاد اقدامات چشمگیر و قابل توجهی را انجام داده یا در دستور کار دارد.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ مهر ۱۳۹۴ )
ساخت بیش از 55 فیلم کوتاه در بروجرد
روزهای بروجرد- مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد گفت: 55 عنوان فیلم کوتاه از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان بروجرد ساخته شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، رضا میرزایی افزود: 34 عنوان فیلم از این تعداد مربوط به هنرجوبان دوره فیلمسازی 94-93، هشت عنوان مربوط به تولیدات نوجوانان بروجردی برای اولین المپیاد فیلم سازی کشور و 13 عنوان فیلم مستقل می باشند.


وی اظهار کرد: امیر رضا یعقوب پور با تولید سه فیلم و مهرالسادات زاهد با تولید سه فیلم، بیشترین تولید را داشته اند.


مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد افزود: از ابتدای تاسیس دفتر انجمن سینمای جوانان در بروجرد تاکنون حدود 49 عنوان فیلم کوتاه پیرامون دفاع مقدس توسط اعضای این انجمن ساخته شده است.


به گفته وی موضوع فیلم های ساخته شده دفاع مقدس، بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، مجاهدت های رزمندگان، حملات دشمن بعثی و فرزندان شهدا می باشند.


میرزایی افزود: در این مدت بیش از دو هزارو 600 قطعه عکس رنگی و سیاه و سفید با موضوع دفاع مقدس و جنگ توسط اعضای انجمن سینمای جوانان بروجرد تولید شده و در نمایشگاه های عکس دفاع مقدس به نمایش در آمده است.


وی اظهار کرد: عده ای از رزمندگان و بسیجیان در سال های اخیر با شرکت در دوره های آموزشی رایگان از سوی انجمن، با چگونگی تصویربرداری و عکاسی جنگ آشنا شدند.


انجمن سینمای جوانان بروجرد در سال 1365 در این شهرستان تاسیس شد و در حال حاضر بیش از ‎ 60عضو فعال دارد. 
آخرين بروز رساني ( ۰۱ مهر ۱۳۹۴ )
۱۷۰۰ کلاس درس تخریبی در بروجرد
 ۱۷۰۰ کلاس درس تخریبی در شهرستان بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۰۸ مهر ۱۳۹۴ )
تصاویر رژه نیروهای مسلح در بروجرد به مناسبت هفته دفاع مقدس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس از علیرضا سلیمانی

آخرين بروز رساني ( ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ )
تشکیل 100 پرونده بیمه بیکاری کارگران سامان کاشی بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: 100 پرونده بیمه بیکاری کارگران کارخانه سامان کاشی تشکیل شده است.

به گزارش فارس، کامران فرشید ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی این شهرستان با همکاری هیئت‎های تشخیص و حل اختلاف به شکایات کارگران کارخانه سامان کاشی که تمایل به ادامه همکاری نداشته و یا قرارداد کاری آنها به اتمام رسیده است، رسیدگی می‎کند.

وی از صدور 25 رای پرونده کارگران کارخانه سامان کاشی در زمینه بیمه بیکاری آنها خبر داد و افزود: پس از گذشت مراحل قانونی و تشخیص هیئت‎های تشخیص و حل اختلاف آراء این تعداد پرونده صادر شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد ادامه داد: کارگران پس از اتمام قرارداد و عدم توافق مجدد با کارفرما در اسرع وقت به سیستم بیمه بیکاری معرفی و از طریق مرکز استان و با همکاری سازمان تامین اجتماعی استان مراحل واریز بیمه بیکاری به حساب آنها دنبال می‎شود.

وی یادآور شد: بیمه بیکاری به افرادی تعلق می‏‎گیرد که حداقل به مدت یک سال در کارگاهی مشغول به کار بوده و بیمه پرداخت کرده باشند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تاکید کرد: کارگران با شرایط مذکور پس از اتمام قرارداد و یا اخراج به هر دلیل تنها در مدت 30 روز پس از اخراج می‎توانند، اقدام به تشکیل پرونده به منظور دریافت بیمه بیکاری کنند.

فرشید تصریح کرد: این افراد پس از صدور رای هیئت‎های تشخیص و حل اختلاف به کمیته بیمه بیکاری معرفی و بر اساس واریزی حق بیمه به تعداد سال در کمیته‎های مربوط به بیمه بیکاری  اقدامات لازم به منظور معرفی به سازمان تامین اجتماعی انجام می‎شود.

وی عنوان کرد: بر اساس قانون کارفرما در انعقاد مجدد قرارداد کاری با با افرادی که قرارداد آنها به پایان رسیده است، مختار است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: طرفین کار تنها به مدت 15 روز پس از صدور رای بیمه بیکاری می‎توانند، اعتراض خود را به رای صادره اعلام کنند.

فرشید یادآور شد: این افراد در صورت نارضایتی نسبت به رای صادره باید اعتراض خود را به دیوان عدالت ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: اکثر کارگران کارخانه سامان کاشی که اقدام به تشکیل پرونده به منظور دریافت بیمه بیکاری کرده‏‎اند، را افرادی تشکیل می‏‎دهند که مهلت قرارداد آنها با کارفرما به پایان رسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ )
استاندار لرستان : قول و قرارهای برخی کاندیداها از حدود اختیارات آنان خارج است
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: برخی کاندیداها قول و قرارهایی می دهند که در حدود اختیارات آنان نیست و عدم تحقق این وعده ها و شعارها به بدبینی مردم و کاهش روند مشارکت اجتماعی آنان می انجامد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان هوشنگ بازوند در همایش فرمانداران و بخشداران استان لرستان که با حضور پور علی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور برگزار گردید، اظهار داشت: کاندیداهای مجلس شورای اسلامی می بایست در چارچوب قوانین و مقررات در زمان مقرر به تبلیغات انتخاباتی بپردازند .

وی افزود: برخی کاندیداها برای کسب رای به شیوه های نامناسبی از جمله برخی سیاه نمایی ها بر علیه دولت و نظام می پردازند و این امر نیز به کاهش مشارکت مردم می انجامد.

بازوند حضور حداکثری و مشارکت پر شور مردم در دو انتخابات پیش رو را برای کمک به روند رشد توسعه استان بسیار ضروری دانست و تصریح کرد: شرکت در انتخابات علاوه بر آنکه یک وظیفه دینی و شرعی و ادای دین به نظام مقدس جمهوری اسلامی است، عامل مهمی در ایجاد همدلی و همراهی مردم برای شتاب بخشی به سازندگی و آبادانی ایران اسلامی خواهد بود.

وی با برشمردن برخی چالش ها و فرصت های انتخابات پیش رو، به بحث فضای مجازی پرداخت و گفت: امروزه ارتباطات و اطلاع رسانی مبتنی بر اینترنت گسترش یافته است.

وی افزود: با در نظر گرفتن برخی اصول و فرهنگ استفاده از این نوع ارتباط، و در صورت تدوین قواعد و قوانین لازم برای فعالیت در فضای مجازی، چالش هایی که در حال حاضر در این فضا مشاهده می شود می تواند به فرصتی برای افزایش مشارکت اجتماعی مردم تبدیل شود.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ )
بروجردی: «برجام» ظرف حداکثر یک هفته آینده از سد مجلس عبور می‌کند
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام ظرف حداکثر یک هفته آینده از سد مجلس عبور می‌کند تاکید کرد، آنچه که مجلس باید انجام دهد، نه تصویب برجام است و نه رد آن.

علاء الدین بروجردی شامگاه یکشنبه در برنامه "من طهران" شبکه خبری "العالم"، در پاسخ به سؤالی درباره دلیل حضور یوکیا آمانو،" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جلسه کمیسیون بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه آمانو در کنگره آمریکا حضور پیدا کرد، و ما هم نسبت به مجموعه تحولاتی که در ارتباط با برجام درکشورهای مرتبط یعنی 7 کشور صورت می‌گیرد پیگیر و حساس هستیم؛ به همین دلیل کمیسیون تصمیم گرفت تا از آمانو دعوت کند. وی هم استقبال کرد و به نظر من‌ تصمیمی منطقی بود و نشان داد که به عنوان خانه مرتبط با همه کشورهای عضو آژانس، یک نگاه منطقی و فراگیر دارد و فقط نیست که اگر کنگره آمریکا دعوت کرد، برود.

بازدید آمانو از رانش زمین در پارچین
بروجردی درباره بازدید آمانو از پارچین، اظهار کرد: پارچین در طول چند ماه گذشته با فضاسازی گسترده رسانه‌های آمریکایی و غربی مواجه بود، مبنی بر اینکه ایران در حال ساخت و ساز است؛ مسؤولان تصمیم گرفتند که خارج از سیستم بازرسی - با توجه به اینکه این مدیرکل آژانس نیست که بازرسی انجام می‌دهد و بازرسان سیستم خاص خود را دارند - برای اینکه از نزدیک ایشان ملاحظه کند و ببیند که در آنجا همه چیز طبیعی است و آن چیزی که جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند واقعیت است، تصمیم گرفته شد که وی از نزدیک ببیند.

بروجردی ادامه داد: مثلا در آن قسمت زمین رانش کرده، که این چیزی طبیعی است؛ زیرا پارچین وسعت زیادی دارد.

بروجردی خاطرنشان کرد: وی از نزدیک دید که اگر آنجا بولدوزر آمده برای این است که زمینی را که به طور طبیعی بر اثر حرکت طبیعت دچار رانش شده ترمیم کند.

بازدید آمانو از پارچین، اوج صداقت ایران است
بروجردی تأکید کرد: به نظر می‌رسد که بازدید خوبی بود و آمانو بیشتر متوجه شد که مطالبی که جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند در اوج صداقت است و ما به هیچ وجه در مورد هیچ مسأله هسته‌ای مخفی‌کاری نداریم و شاید تنها کشوری هستیم که دارای فعالیت هسته‌ای هستیم و همه سایتهای ما باز است و بارها سایتهای هسته‌ای ما بر روی نمایندگان کشورها و حتی خبرنگاران گشوده شده است.

بروجردی اظهار داشت: من هیچ وقت فراموش نمی‌کنم که خبرنگار سی ان ان با دوربین در سایت هسته‌ای ما حضور پیدا کرد.

بروجردی خاطرنشان کرد: بنابراین چنین کشوری مستحق این بدبینی تحمیلی آمریکا نیست که با دروغ پردازی تصویر مبهمی را در ذهن آژانس و دیگر کشورها ایجاد کرد، و اینگونه بازدیدها کمک می‌کند که آن تصور غلط تصحیح شود.

در بازدید از پارچین، نمونه برداری نشده است
بروجردی در پاسخ به این سؤال که آیا در جریان این بازدید نمونه برداری شد، تأکید کرد: اصلا هدف این نبود، و عرض کردم که بازدید بازرسها نبود بلکه بازدید مدیرکل آژانس و هیات همراه بود که آمدند و دیدند که چگونه است.

وی افزود: ساز و کار چگونگی کار آژانس همان برنامه نقشه راهی است که ایران با آژانس به توافق رسیده است. یعنی سازمان انرژی اتمی ما و آژانس بین المللی انرژی اتمی به توافق رسیدند، و همان چیزی که طرفین اعلام می‌کنند محرمانه است، و با همه فشاری که کنگره آمریکا به آمانو وارد کرد که آن را در اختیار کنگره قرار بدهد، آمانو نپذیرفت و گفت که نه فقط با ایران بلکه با هر کشور دیگر یک توافق بدون اعلام و سری بین آژانس و دیگر کشورها است و قابل اعلام نیست، و طبیعتا چگونگی آن کار چیزی است که در آنجا درج شده و قابل اعلام نیست.

چگونگی نمونه برداری محرمانه است
بروجردی در پاسخ به این سؤال که بعضی از خبرهای درز کرده حاکی است نمونه‌برداری با حضور کارشناسان خارجی و مسؤولان ایرانی انجام خواهد شد، اظهار داشت: از این گمانه زنی ها رسانه‌های غربی زیاد انجام داده‌اند، اگر اینها را کنار هم بگذارید در خود آنها هم تناقض قرار دارد و نشان می‌دهد که گمانه زنی است و نه واقعیت.

بروجردی خاطرنشان کرد: واقعیت همان چیزی است که مدیر کل آژانس و جمهوری اسلامی ایران و هم دولت آمریکا اعلام کرده که توافق دو جانبه در واقع ساز و کار آژانس است که نمی تواند اعلام شود. آنچه که مهم است آژانس به این نقشه راه راضی است و می تواند نظرات آژانس را تأمین کند و ما به طرف اعلام نظر نهایی آژانس در یک پروسه چندماهه می رویم.

هیچگونه مصاحبه‌ای با دانشمندان صورت نخواهد گرفت
بروجردی در پاسخ به این سؤال که آیا دیدارهایی با دانشمندان هسته ای ایران صورت خواهد گرفت، گفت: خیر، همان چیزی که مقام معظم رهبری اعلام کردند ملاک است، و هیچگونه سخنی با دانشمندان هسته‌ای ما توسط آژانس رد و بدل نخواهد شد و آن هم جزو خطوط قرمزی است که بارها اعلام شده و ما هم در مجلس بر این خط قرمز اصرار داریم.

ابراز نگرانی از درز اطلاعات و ترور دانشمندان ایرانی
بروجردی افزود: در جلسه امروز هم ما به عنوان نمایندگان صریحا به آقای آمانو اعلام کردیم که در هر صورت تعدادی از اطلاعات طرفین توسط آژانس به نشریات غربی راه یافت. آمانو می‌گفت که آژانس این کار را نکرده ولی در هر صورت این اتفاق افتاده و ممکن است که کشورهای دریافت کننده این کار را کرده باشند.

بروجردی خاطرنشان کرد: ما با پدیده بسیار خطرناک ترور تعدادی از دانشمندانمان مواجه شدیم، و ضمن احترام به آژانس طبیعتا حاضر نیستیم دانشمندان را در اختیار آژانس قرار دهیم؛ زیرا موجب خطرات احتمالی آینده می شود، و ما هم مجلس و هم دولت بر حفظ جان دانشمندانمان که سرمایه ملی ما هستند مصر هستیم.

بروجردی درباره گامهای بعدی پس از سفر آمانو گفت: آنچه که در این زمینه مهم است، خود آمانو هم در جلسه با مجلس و در موضع علنی اعلام کرد که آژانس تا پایان سال نظر خود را اعلام می‌کند، بنابراین طبق نقشه راه و توافق صورت گرفته طرفین کارها را به پیش خواهند برد. ما به کار خودمان اعتماد کامل داریم و با توجه به شیطنت‌هایی که آمریکا تاکنون کرده مانند آنکه اطلاعات غلط می‌دهد و سعی می‌کند که کار به نتیجه نرسد؛ ولی بعد از برجام فرض بر این است که کار هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

وی افزود: بنابراین گامهای بعدی اجرای نقشه راه توافق شده میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس خواهد بود، که بر اساس آن آژانس بتواند نظر خود را تا پایان سال اعلام کند.

رابطه ایران و آژانس به سمت و سوی مثبت
بروجردی در پاسخ به این سؤال که آیا پیش بینی می شود که پس از توافق هسته ای و توافق وین تغییری در روش آژانس بین المللی انرژی اتمی در قبال ایران صورت پذیرد، اظهار داشت: فکر می کنم که ما از این به بعد باید منحنی را در یک سمت و سوی مثبت رسم کنیم، زیرا هم آژانس و هم 1+5 از نزدیک هم تنازلات ایران را به خاطر حل مشکل دیدند، و هم صداقت ما را.

بروجردی ادامه داد: سفر امروز آمانو هم نمونه بارز این صداقت و جدیت جمهوری اسلامی ایران در این تعامل سازنده است. بنابراین فکر می‌کنم که ما سمت و سوی حرکتمان به طرف اعتماد سازی و گزارش مثبت آژانس خواهد بود.وی خاطرنشان کرد: البته همچنان بدبینی خودمان را نسبت به شیطنت‌های آمریکا و فشارهای آمریکا به آژانس داریم و امیدواریم که آژانس بتواند استقلال خودش را در این تعامل نشان دهد.

بروجردی در پاسخ به این سؤال که مجلس شورای اسلامی چگونه نظر خود را درباره برجام اعلام می‌کند، گفت: آنچه که در آمریکا اتفاق افتاد این است که بین دو حزب رقابتی وجود دارد که مبنای آن انتخابات آتی آمریکاست، و جمهوری خواهان تمام تلاش خود را کردند تا بتوانند به مرحله رأی گیری برسانند، و با استفاده از مقررات سنا دموکرات‌ها علیرغم آنکه سه بار رأی گیری شد اجازه ندادند که این اتفاق بیفتد و عملا از سد مجلس در آمریکا گذشت.

جلسه دوشنبه، برای جمع بندی برجام
وی افزود: در جمهوری اسلامی ایران، ما در طول سه هفته گذشته با حضور همه مسؤولان و متخصصان حقوقی، نظامی، سیاسی، بین المللی و تیم مذاکره کننده سابق و فعلی ده‌ها ساعت وقت صرف کردیم و به نقطه جمع بندی رسیدیم، و جلسه فردای ما در واقع جلسه جمع بندی جلسات سه هفته گذشته است و فکر می‌کنم که به نقطه تعادلی برسیم و بتوانیم با تأکید خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران برای دولت و ضرورت توجه عملی به این خطوط قرمز شرایطی را فراهم کنیم که برجام بتواند با رعایت خطوط قرمز وارد مرحله عمل بشود.

نه تصویب و نه رد برجام در مجلس، احتمال حصول رأی اکثریت

بروجردی تأکید کرد: آنچه که مجلس باید انجام دهد، نه تصویب برجام است و نه رد آن؛ بلکه تصویب خطوط قرمز به عنوان یک ضرورت و اجازه دادن به دولت برای عملی نمودن این توافق صورت گرفته با 1+5 . البته این فعلا در مرحله سخن است و باید ظرف چند روز آینده وارد مرحله عمل شود، و اگر این ایده به این مرحله عمل برسد فکر می‌کنم که در صحن مجلس هم بتواند اکثریت رأی را جمع کند.

مجلس به سمت صدور مصوبه برجام حرکت می کند
بروجردی در پاسخ به این سؤال که آیا این موضوع در مجلس به رأی گذاشته خواهد شد و یا مجلس فقط بیانیه‌ای را صادر خواهد کرد، گفت: گرچه چند نظریه وجود دارد و یکی از آنها هم همین بیانیه است، ولی من فکر می کنم که سمت و سوی حرکت ما به طرف یک مصوبه قانونی برود؛ البته نه برای رد و یا تأیید برجام، بلکه برای اجازه دادن به دولت جهت اقدام برای برداشتن گام‌های عملی در جهت تحقق برجام.

برجام ظرف یک هفته از سد مجلس می‌گذرد
بروجردی درباره گامهای بعدی و برنامه زمانی بعد از مرحله کنونی برای اجرای توافق گفت: فکر می کنم که برجام ظرف حداکثر یک هفته آینده از سد مجلس عبور می کند، و اگر این پیش بینی محقق شود، طبیعتا نیازمند پر شدن 90 روز درج شده در برجام نیست چون آن سقف زمانی است. بنابراین وقتی اعلام شد که ایران هم نظر خودش را اعلام کرده و شش کشور هم نظر خودشان را اعلام کردند کار می تواند وارد مرحله عمل شود؛ یعنی آنها باید در ساختار قانونی خودشان تحریم‌ها را لغو کنند و در نقطه مقابل ما برداشتن گامهای عملی در جهت اجرای تعهداتمان را آغاز کنیم، و آژانس بلافاصله بازرسی خود را انجام می‌دهد مثلا اعلام می‌کند که ایران در نطنز ایران به تعهد خودش در کاهش تعداد سانترفیوژها به 5060 دستگاه عمل کرده است. این نظر آژانس به عنوان تأیید، ملاکی است که آنها هم مراحل عملیاتی شده مصوبه لغو تحریم‌ها را بردارند، و عملا لغو تحریم ها آغاز شود.

بروجردی در پاسخ به این سؤال که چقدر زمان برای این مراحل نیاز است، اظهار داشت: این امر به میزان سرعت عملی شدن اجرا بستگی دارد، و با توجه به اینکه چند هزار دستگاه سانترفیوژ باز و طبق ضوابط توافق شده انبار شود، این امر زمان بر است ولی فکر نمی کنم حداکثر 2 تا 3 ماه بیشتر زمان ببرد. البته من متخصص فنی هسته‌ای نیستم ولی تصور من از مجموعه مباحثی که تا کنون صورت گرفته است، حداکثر چنین زمانی را نیاز دارد.

بروجردی گفت: به میزانی که ما شاهد صداقت در طرف مقابل و مشخصا آمریکا باشیم، کار می تواند با شتاب بیشتری عملی شود.

تأیید پروتکل الحاقی همزمان با تأیید برجام
بروجردی در خصوص پروتکل الحاقی گفت: این پروتکل دو مرحله دارد، یکی از آنها اجرای داوطلبانه است که در برجام تثبیت شده و اگر مجلس برجام را تأیید کند آن را که در درون برجام است عملا تایید کرده و دیگری هم تصویب در مجلس است که مربوط به 5 سال بعد است که ما می بینیم طرف مقابل چه میزان صداقت نشان می‌دهد و کار خود را درست انجام می‌دهد و به تعهدات خود عمل می کند. بنابراین ما اگر در مرحله عمل ببینیم که مثلا آمریکا به عنوان کشوری که همیشه نسبت به آن بی اعتماد بودیم بخواهد خلاف کند، همانند 10 سال قبل با یک مصوبه در مجلس جلوی آن را خواهیم گرفت.

در صورت نقض توافق، اجرای پروتکل الحاقی متوقف می‌شود
بروجردی ادامه داد: من صراحتا امروز با توجه به جلسه‌ای که با حضور آمانو برگزار شد گفتم، در هر صورت گزینه استفاده از قدرت مجلس در جلوگیری از اجرای پروتکل الحاقی و یا هر توافق دیگر را در صورتیکه نقض کنند، روی میز مجلس قرار دارد و ما حتما با دقت رصد می کنیم و طبق مصوبه قانونی مجلس، و به هنگام تصمیم گیری می کنیم و این امر به میزان صداقت طرف مقابل و اجرای دقیق تعهدات بستگی دارد.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ )
شماره جدید عطر یاس لرستان منتشر شد

 عطر یاس
آخرين بروز رساني ( ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ )
دروازه بروجرد در ورودی شهر نصب می‎شود
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: در ورودی شهر بروجرد دروازه‎ای که معرف این شهرستان است، نصب می‏‏‎شود.

به گزارش فارس، منوچهر یوسفی در جمع اعضای شورای اسلامی شهر این شهرستان، اظهار کرد: شهرداری بروجرد احداث و نصب المان و نماد معرف این شهرستان را در دستور کار دارد.

وی عنوان کرد: شهرداری بروجرد پس از رایزنی و هم‌فکری با حوزه معاونت عمرانی طراحی دروازه‌‏ای برای با استفاده از ترکیبی منحصر به فرد را در دستور کار قرار داده است.

شهردار بروجرد به عبور آزادراه از نزدیکی شهر بروجرد اشاره و خاطرنشان کرد: نقش احداث دروازه در ورودی این شهر در جذب مسافران به این شهرستان غیرقابل انکار است.

یوسفی یادآور شد: نصب تابلو و درج مشخصات پارک‎‏ها، مراکز تفریحی، مذهبی و ... روی آن نیز در این مکان اهرم دیگری به منظور جذب مسافران به شهرستان بروجرد به شمار می‏‎رود.

وی اضافه کرد: همچنین می‌‏توان با نصب تابلوهایی در اطراف این دروازه فرهنگ و تاریخ شهرستان بروجرد را به مسافران معرفی کرد.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه این سازه می‏‌تواند معرف و نماد خوبی برای شهرستان بروجرد باشد، تصریح کرد: تلاش شده در طراحی این سازه نمادهای تاریخی و اسلامی به صورت توأمان گنجانده شوند.

یوسفی تاکید کرد: ارتفاع این دروازه به اندازه یک ساختمان چند طبقه و عرض آن نیز مساوی دو باند رفت و برگشت محوری است که قرار است این دروازه در آن احداث شود.  

وی با اشاره به تلاش در راستای معرفی شهرستان بروجرد به عنوان یک شهر مذهبی در قالب این سازه، تصریح کرد: در طراحی آن پنج ستون به عنوان نمادی از تاریخ ایران زمین، طرح قرآن‌کریم و دو قوچ از جنس مفرق و مس تعریف شده است.

شهردار بروجرد از برآورد صرف هزینه سه میلیارد و 600 میلیون تومانی در طراحی و اجرای این سازه خبر داد و گفت: مدیریت ارشد لرستان تامین 50 درصد از هزینه این سازه را تقبل کرده است.

یوسفی با اشاره به ضرورت بهسازی مسیر قبل و پس از نصب این دروازه، اظهار کرد: فضای اطراف این سازه نیز باید به گونه‏‎ای باشد که برای مسافران جذاب بوده و نظر مثبت آنها را نسبت به بروجرد و حضور در این شهرستان جلب کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت جذب اعتبارات لازم بخش اصلی سازه دروازه شهر بروجرد تا پایان سال جاری و پیش از سال جدید انجام می‏‌شود.

این مسئول ادامه داد: نصب این دروازه در افزایش مساحت شهر بروجرد نقش‎آفرین بوده و از میدان آیت‌الله بروجردی فراتر می‏‎رود.  

یوسفی افزود: لازم به ذکر است عملیاتی شدن این مهم پس از تصویب در شورای اسلامی شهر و طی مراحل قانونی آن امکان‌پذیر است.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ )
کنگره استانی شعر دفاع مقدس در بروجرد برگزار می شود
روزهای بروجرد- فرمانده سپاه بروجرد از برگزاری کنگره استانی شعر دفاع مقدس در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد پاپی نژاد در گفتگو با مهر با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان بروجرد اظهار داشت: یکی از این برنامه های برگزاری کنگره استانی شعر دفاع مقدس در این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه هرساله ۳۱ شهریورماه برنامه های هفته دفاع مقدس با رژه نیروهای مسلح آغاز می شود، عنوان کرد: امسال نیز نیروهای بسیجی و پاسدار در کنار دیگر نیروهای مسلح با رژه های کلاسیک و حماسی اقتدار نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می گذارند.

فرمانده سپاه شهرستان بروجرد به برگزاری کنگره شعر دفاع مقدس با همکاری اداره ارشاد اسلامی بروجرد اشاره کرد و ادامه داد: این کنگره با حضور تمام شعرای استان روز چهارشنبه اول مهرماه برگزارمی شود.

سرهنگ پاپی نژاد با بیان اینکه روز پنج شنبه مصادف با عید سعید قربان افتتاحیه نمایشگاه عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی خواهد بود، تصریح کرد: در این نمایشگاه محصولاتی مانند بلدرچین، عسل، ماهی، قارچ و... توسط بسیجیان در ۱۰ غرفه افتتاح خواهد شد.

وی به همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه سوم مهرماه اشاره کرد و افزود: این همایش از میدان تختی بروجرد آغاز شده مزار شهدای گمنام بروجرد محل پایانی همایش است.

فرمانده سپاه شهرستان بروجرد دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان و نواختن زنگ مهر در مدارس را از برنامه های هفته دفاع مقدس در بروجرد دانست و خاطرنشان کرد: همچنین برگزاری یادواره های شهدا در شهرستان بروجرد از برنامه های دفاع مقدس در این شهرستان است که اولین یادواره فردا پس از رژه برگزار خواهد شد

آخرين بروز رساني ( ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ )
آیین بزرگداشت آیت الله خزعلی در بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- آیین بزرگداشت آیت الله خزعلی روز دوشنبه در مسجد امام خمینی (ره) بروجرد برگزار شد.

به گزارش ایرنا، جمعی از مسوولان، علما، روحانیون و اقشار مختلف مردم بروجرد در آیین بزرگداشت آیت الله خزعلی حضور داشتند.

امام جمعه بروجرد در خصوص شخصیت آیت الله خزعلی گفت: این عالم ربانی از مجاهدان صف اول مبارزه با رژیم طاغوت بود و سخنرانی های آتشین و ضد طاغوت وی قبل از انقلاب زبانزد خاص و عام است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی افزود: ایشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار امام (ره) و خلف صالح ایشان بود و در مسوولیت های حساس، خدمات شایانی به اسلام و انقلاب ارائه کرد.
 

آیت الله شیخ ابوالقاسم خزعلی در سال 1304 هجری شمسی در بروجرد چشم به جهان گشود و بخش زیادی از زندگی وی به مبارزه با رژیم طاغوت صرف شد؛ وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت های گسترده ای برای پیشبرد انقلاب انجام داده است .
وی همواره یار صدیق امام خمینی (ره ) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بود و مردم را به پیروی از ولایت مطلقه فقیه و شناخت هوشمندانه توطئه های دشمن و مبارزه با خط نفاق تشویق می کرد.
آیت الله خزعلی در طول دوران جنگ تحمیلی بارها در جبهه ها حضور یافت و همواره مایه دلگرمی رزمندگان اسلام بود .
عضویت در شورای تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی ، عضویت در مجلس خبرگان رهبری در سه دوره متوالی به نمایندگی از مردم استان خراسان و عضویت در شورای نگهبان قانون اساسی و دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر برخی از مسوولیت های ایشان پس از انقلاب اسلامی می باشند.
آیت الله خزعلی پس از یک دوره طولانی بیماری و به دلیل کهولت سن صبح روز چهارشنبه 25 شهریور ماه دعوت حق را لبیک گفت و در جوار امام هشتم به خاک سپرده شد.
آخرين بروز رساني ( ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ )
مرمت خانه تاریخی گودرزی شهر اشترینان بروجرد آغاز شد
روزهای بروجرد- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد از آغاز مرمت خانه تاریخی گودرزی شهر اشترینان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بروجرد، حجت اله یارمحمدی قدمت خانه تاریخی گودرزی شهر اشترینان را مربوط به دوران قاجار دانست و گفت: اجرای سازه موقت در پیرامون فضای حیاط، اجرای سایه بان های سنتی در بخش اصلی و بام سازی شامل برچیدن آوار، تعویض تیرهای فرسوده و شیب بندی به روش سنتی در این فصل از مرمت انجام می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: مرمت خانه تاریخی گودرزی با همکاری اداره میراث فرهنگی بروجرد و و شهرداری اشترینان انجام می شود.

وی همچنین از آغاز مرمت خانه تاریخی مغیث الاسلام طباطبایی بروجرد خبر داد و گفت: تکمیل قسمت های تخریب شده طبقه زیرین و برچیدن و استحکام بخشی قسمتی از ضلع شمالی حیاط اندرونی این خانه در حال انجام است.

به گفته وی این خانه تاریخی به لحاظ فضاهای تعریف شده در زمان احداث کمترین تغییر و تصرف را به خود دیده و شامل دو بخش اصلی شامل حیاط بیرونی و اندرونی است.

وی افزود: حمام اختصاصی، مطبخ و اتاق های شاهنشین از فضاهای خانه تاریخی مغیث الاسلام طباطبایی می باشند.

یار محمدی اضافه کرد: اتاق های شاهنشین این خانه تاریخی تزئینات ارزشمندی نظیر کاشی کاری، چوب و گچ بری دارند.

هم اکنون 165 اثر تاریخی شهرستان بروجرد در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
 
ایرنا
آخرين بروز رساني ( ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ )
آموزش و پرورش بروجرد با کمبود 159 معلم مواجه است
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: مدارس ابتدایی شهرستان بروجرد با کمبود 213 معلم در مقطع آموزش ابتدایی مواجه است که با رایزنی ‎های انجام شده و تجمیع برخی کلاس‎ها این تعداد به 159 نفر رسیده است.

جمشید ابوالفتحی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا مجموع دانش آموزان مقطع ابتدایی شهرستان بروجرد را چهار هزار و 425 تن عنوان کرد و افزود: مهرماه امسال 50 هزار دانش آموز در سه مقطع مختلف تحصیلی با برخورداری از پنج هزار معلم و نیروی فرهنگی سال تحصیلی جدید را جشن می گیرند.

وی اظهارداشت: هم اکنون 420 واحد آموزشی در قالب دو هزار کلاس درس در شهرستان بروجرد آماده تحصیل دانش آموزان در سال تحصیلی جدید هستند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد افزود: همزمان با بازگشایی مدارس به منظور رفاه حال دانش آموزان و والدین یک هزار دستگاه تاکسی کار جابجایی 6 هزار و 500 دانش آموز را برعهده خواهند داشت.

وی گفت: در سال تحصیلی گذشته، 144 مدرسه در شهرستان بروجرد تعمیر و بازسازی شده است.

ابوالفتحی در خصوص رتبه‎های برتر کسب شده توسط دانش‎ آموزان بروجرد اظهار کرد: پارسال دانش ‎آموزان بروجردی موفق به کسب رتبه دوم کشوری در مسابقات علمی کاربردی، رتبه چهارم مسابقات قرآن و رتبه یکم ساخت بازی ‎های کامپیوتری شدند.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ )
پایانه مسافربری اشترینان در شهرستان بروجرد احداث شود
روزهای بروجرد- معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد گفت: ضرورت دارد به منظور رفع معضل ترافیکی، پایانه مسافربری اشترینان در بروجرد احداث شود.

به گزارش تسنیم، احمد عبدی‌زاده در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: نبود پایانه روستایی در شهرستان بروجرد مشکلات ترافیکی را در محدوده خیابان‌های پرتردد این شهرستان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به نبود پایانه مسافربری غرب در شهر اشترینان عنوان کرد: تجمع مسافرانی که قصد عزیمت به این شهر را دارند در برخی میادین و خیابان‌های شهرستان بروجرد ترافیک را در مقاطعی از زمان دو چندان می‌کند.

معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد از مشارکت چندین بنگاه اقتصادی در احداث پایانه‌های مسافربری در این شهرستان خبرداد و افزود: تجربه نشان داده که بخش خصوصی می‌تواند عملکرد مطلوبی نسبت به بخش‌های دولتی در زمینه احداث پایانه‌ها داشته باشد براین اساس شهرداری بروجرد از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استقبال می‌کند.

عبدی‌زاده با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های متولی نسبت به صدور مجوزهای قانونی در این راستا خاطرنشان کرد: در روند احداث پایانه در این شهرستان گاه مشکلاتی به وقوع آمده که از عدم تخصیص ضمانت‌های معتبر نشأت می‌گیرد براین اساس ضرورت دارد ادارات مرتبط همکاری لازم را در تسریع بخشیدن به این روند انجام دهند.

وی بیان کرد: شهرداری بروجرد در صدد است از طریق بخش خصوصی مشکلات تردد خودورهای سواری مسافرکش را ساماندهی و مدیریت کند که نیازمند همکاری مردم اشترینان و ادارات متولی امر است.
معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد اظهار داشت: براین اساس ضرورت دارد تا جایگاه مناسبی به منظور احداث پایانه مسافربری اشترینان مکان یابی شده و پس از آن با دعوت سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به مشارکت در این زمینه و هدایت هزینه‌های موجود در بستر مورد نیاز ارائه خدمات عمومی در این راستا سرعت بخشید.

عبدی‌زاده خاطرنشان کرد: از توان بخش خصوصی به منظور مشارکت در احداث پایانه‌های مسافربری در این شهرستان استفاده شده و ضریب خدمت رسانی در این حوزه به شهروندان افزایش یابد.

وی با اشاره به دعوت از سرمایه‌گذاران به منظور مشارکت در احداث  پارکینگ‌های عمومی و پایانه‌های عمومی گفت: ارائه مجوز از سوی شهرداری به منظور مشارکت در احداث این طرح‌ها برای سرمایه گذاران در این زمینه کاملا رایگان است.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ )
پلمپ کمپ های غیرمجاز ترک اعتیاد در بروجرد
پلمب کمپ‌های ترک اعتیاد غیرمجاز در بروجرد

آخرين بروز رساني ( ۰۱ مهر ۱۳۹۴ )
دستگیری سوداگران مرگ در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد از دستگیری 2 سوداگر مرگ و کشف بیش از 5 کیلوگرم تریاک در این شهرستان خبرداد.

به گزارش فارس، علیرضا دلیری در جمع کارکنان نیروی انتظامی در بروجرد اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه دو نفر  قاچاقچی مواد مخدر  در بروجرد در امر تهیه و توزیع مواد فعالیت دارند، شناسایی و پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری  13 قانی قرار گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: مأموران کلانتری 13 قانی با هماهنگی مقام قضایی و انجام یک سری کارهای اطلاعاتی متهمان را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه خودروی آنان را توقیف و دو نفر را دستگیر کردند.

این مسئول اظهار داشت: ماموران در بازرسی خودرو و مغازه سوداگران مرگ در مجموع مقدار پنج کیلو و 15 گرم تریاک کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان داشت: متهمان به یگان انتظامی انتقال و با پرونده متشکله راهی مراجع قضایی شدند.

دلیری در پایان با تاکید بر قاطعیت پلیس در برخورد با سوداگران مرگ، به عموم شهروندان توصیه کرد: در صورت اطلاع از فعالیت مشکوک در زمینه توزیع انواع مواد مخدر، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ )
لرستان رتبه دوم مطالعه در فضای مجازی کشور را دارد
روزهای بروجرد- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: لرستان رتبه دوم مطالعه در فضای مجازی کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و حمید رضا حنان روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بنا بر آماری که در سال 91 منتشر شده رتبه لرستان در سرانه مطالعه کتاب ، هشتم کشوری بوده که به نظر می رسد این آمار در حال حاضر با توجه به گسترش فضاهای مجازی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه بر این اساس سرانه مطالعه مردم ایران 75 دقیقه در روز اعلام شده اظهار داشت: ایرانیان روزانه حدود 15 درقیقه کتاب، 21 دقیقه قرآن و ادعیه، 32 دقیقه روزنامه و پنج دقیقه نشریات را مطالعه می کنند.

وی استاندارد فضای کتابخانه استان را هشت متر مربع برای هر 100 نفر عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی و کمبود فضاهای مطالعه در استان، برپایی نمایشگاه های کتاب عامل مهمی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

حجت الاسلام حنان ادامه داد: در سالجاری رییس ستاد اجرایی نمایشگاه کتاب استاندار لرستان است و 20 نهاد و دستگاه دواتی نیز در برپایی این رویداد فرهنگی همکاری می کنند.

وی نمایشگاه کتاب امسال را به شهر کتاب تعبیر کرد و گفت: 300 ناشر با 180 غرفه، 35 هزار عنوان کتاب معادل حدود 360 هزار جلد کتاب را در نهمین نمایشگاه کتاب لرستان عرضه می کنند.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ )
امام جمعه بروجرد: حاکمان سعودی کفایت و توانایی اداره حرمین شریفین را ندارند
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد به حمله اخیر صهونیست ها به مسجد القصی اشاره کرد و گفت: سکوت کشورهای اسلامی باعث گستاخی صهیونیست ها شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مصلی امام خمینی(ره) دفاع از مسجدالقصی را از وظایف ملت های مسلمان دانست و افزود: در حالیکه جهان اسلام گرفتار مشکلاتی مانند کشتار مسلمانان توسط گروه های تروریستی تکفیری است، نظامیان وحشی رژیم غاصب صهیونیستی شدیدترین حملات خود را در چهار دهه اخیر متوجه قبله اول مسلمانان کرده است.

وی اضافه کرد: این حملات ددمنشانه بعد از به آتش کشیدن قدس در 57 سال پیش شدید ترین و وحشیانه ترین حملات صهیونیستها به مسجد الاقصی است که در اثر آن بخشی از مسجد الاقصی تخریب و تعداد زیادی از نمازگزاران دستگیر و یا مجروح شدند.

امام جمعه بروجرد گفت: ای کاش کمی از غیرت جوانان مومن فلسطینی را مدعیان عربی اسلامی داشتند و از مسجد الاقصی دفاع می کردند ولی سکوتی مرگبار آنها را فرا گرفته است.
وی افزود: آمریکا و صهیونیست ها باید بدانند که مسجد القصی همچنان خط قرمز امت اسلامی است و تا نابودی اسراییل به عنوان مساله اول جهان اسلام باقی خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی به حادثه جمعه گذشته مکه اشاره و اظهار کرد: بر اثر این حادثه تاسف بار 110 تن از حجاج کشته و 332 تن مجروح شدند که در میان کشته شدگان 11 زایر ایرانی وجود دارد.
وی افزود: این حادثه بار دیگر نشان داد که حاکمان سعودی کفایت و توانایی اداره حرمین شریفین را ندارند.

امام جمعه بروجرد فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: این هفته یادآور ایثارگری ها و فداکاری های افرادی است که اگر جلوی تهاجم نظامی دشمن نمی ایستادند امروز ما در این شرایط نبودیم.
وی در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید دوره تازه ای از مبارزه علیه جهل، بی سوادی و تلاش مجدانه برای دستیابی به قله های علم و فناوری آغاز می شود.

خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با تسلیت درگذشت آیت الله خزعلی گفت: این عالم ربانی از مجاهدان صف اول مبارزه با رژیم طاغوت بوده و سخنرانی های آتشین و ضد طاغوت وی قبل از انقلاب زبانزد خاص و عام است.
وی افزود: آیت الله خزعلی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در کنار امام خمینی(ره) و خلف صالح ایشان بود و در مسوولیت های مختلف خدمات شایانی به اسلام و انقلاب ارائه کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه زادگاه آیت الله خزعلی بروجرد است، روز دوشنبه هفته آینده آیین بزرگداشتی برای این مرحوم در مسجد امام خمینی(ره) بروجرد برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ شهريور ۱۳۹۴ )
تاکسیرانی بروجرد با مسافرکش های شخصی برخورد می کند
روزهای بروجرد- مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری بروجرد از آغاز طرح مقابله با فعالیت مسافرکش های شخصی در بروجرد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بروجرد حسن غیاثوند افزود: متاسفانه 60 تا 70 درصد مسافرکش های شخصی بروجرد غیربومی هستند و اطلاعاتی از آنها در دست نیست.

وی اظهار کرد: این مسافرکش ها علاوه بر تهدید امنیت مسافران، مانع فعالیت تاکسیداران شده اند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری بروجرد گفت: 2 دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودروی سواری برای گشت تاکسیرانی و اجرای طرح مقابله با مسافرکش های شخصی اختصاص یافته است.

وی افزود: قراردادی بین سازمان تاکسیرانی و نیروی انتظامی شهرستان بروجرد به منظور برخورد با خودروهای مسافرکش شخصی منعقد و یکی از پارکینگ های شهرداری برای انتقال این خودروها در نظر گرفته شده است.

غیاثوند اضافه کرد: خودروهای شخصی متخلف ابتدا به پارکینگ منتقل می شوند و در صورت مشاهده تخلف مجدد به دادگاه معرفی خواهند شد.

وی گفت: افزون بر 70 درصد شکایات مردمی مربوط به وقوع تخلفاتی نظیر سرقت اموال و آسیب بدنی توسط صاحبان خودروهای شخصی است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری بروجرد افزود: هم اکنون نزدیک به یکهزار و 700 دستگاه تاکسی در بروجرد مشغول جابجایی مسافران درون شهری هستند که تعدادی از آنها به دلیل فرسودگی باید تعویض شوند.
وی گفت: پیگیری برای تعویض تاکسی های فرسوده ادامه دارد و بزودی تعدادی از آنها تعویض می شوند.

وی فرهنگ سازی برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در بروجرد را ضروری خواند و اظهار کرد: اگر شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند، خودروهای مسافربر شخصی از این سیستم حذف می شوند و امنیت شهروندان ارتقا می یابد.
ایرنا
آخرين بروز رساني ( ۲۷ شهريور ۱۳۹۴ )
بهرام بیرانوند: نظارت مجلس بر برجام ضروری است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: نظارت مجلس بر برجام ضروری است.

به گزارش فارس، بهرام بیرانوند در جمع خبرنگارانر با اشاره به عدم تمایل دولت و تیم مذاکره‌کننده در طی مسیر قانونی متن برجام، عنوان کرد: ابداع نام برجام برای این توافق‌نامه نمی‎تواند تغییری در ماهیت آن ایجاد کند، بنابراین گذشته از استفاده از کلمه برجام یا توافق برای آن، باید مسیر قانونی را طی کند.

وی از تصویب قانونی در مجلس شورای اسلامی در سال جاری خبر داد و افزود: در قالب این مصوبه زمینه اجرایی یافتن هرگونه نتیجه مذاکرات در گرو رعایت الزامات آن به طور شفاف است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون اولین الزام لغو یک‌باره و کامل تحریم‎ها است، تاکید کرد: این در حالی است که این بند در روند برجام نادیده گرفته شده است، به عبارت دیگر در لغو تحریم‎ها هیچ تاریخ مشخصی وجود ندارد.

وی با استناد به اصول 77 و 125 قانون اساسی گفت: بر اساس تبصره‎ای که تکلیف معاهده‌نامه‎ها و توافق‌نامه‎ها را مشخص کرده است، این موارد باید پس از طرح در مجلس شورای اسلامی و تصویب در خانه ملت، روند کار را در شورای نگهبان نیز طی کنند، حال آن‌که دولت با این کار موافق نیست.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسیری که در این باره دولت به دنبال طی کردن است، مسیری نیست که دیگر اجزای نظام آن را مورد تایید قرار داده باشند.

وی به سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب پس از رسیدگی متن برجام در شورای عالی امنیت ملی اشاره و اظهار کرد: مجلس مصلحت نیست از چرخه رسیدگی برجام حذف بشود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به تاکید دبیر شورای نگهبان، رئیس مجلس خبرگان و رئیس قوه‌قضاییه در آمدن متن برجام به مجلس شورای اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: این در حالی است که دولت همچنان در این باره مقاومت می‎کند.

وی ادامه داد: این مقاومت تمرین بدی برای دولت است که نه برای دولت مفید است و نه مشکلی را از کشور رفع می‎کند.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ شهريور ۱۳۹۴ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.