۰۱ اسفند ۱۳۹۵   ۱۹:۵۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
محورهای روستایی بروجرد بازگشایی شد
روزهای بروجرد- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بروجرد گفت: محورهای روستایی مسدود شده در اثر بارش شدید برف و یخبندان در روزهای گذشته با تلاش تیم های راهداری بازگشایی شدند.

بهرام ترکاشوند در گفت وگو با ایرنا افزود: مجموع راه های روستایی مسدود شده در برف در 2 بخش اشترینان و مرکزی حدود 33 روستا بودند که با همکاری تیم های راهداری، پادگان مهندسی، سپاه و قرارگاه خاتم الانبیا بعد از پنج روز بازگشایی شدند.

وی اظهارکرد: با توجه به شدت بارش ها، برف، کولاک و مه و نیز لغزنده بودن جاده ها اولویت بازگشایی راه ها به محورهای اصلی شامل محور بروجرد - اراک، بروجرد - نهاوند و بروجرد - خرم آباد داده شده بود.

رئیس راهداری و حمل و نقل جادهای بروجرد اضافه کرد: محور بروجرد به سمت اراک به دلیل وجود گردنه سخت گذر و برف گیر زالیان و شدت بارش ها درعصر روز شنبه 9 بهمن تا ساعت 9 صبح روز یکشنبه 10 بهمن به دلیل برف، مه شدید، کولاک و لغزنده بودن جاده مسدود شده بود که با تلاش نیروهای امداد رسان بازگشایی شد.

ترکاشوند اضافه کرد: با توجه به ادامه بارش ها تیم های امداد رسان راهداری، ارتش، سپاه و قرارگاه خاتم همچنان درمحورهای ارتباطی اصلی، گردنه های سخت گذر و محورهای روستایی مستقر می باشند.

وی مجموع راه های روستایی این شهرستان را 540 کیلومترعنوان کرد و ادامه داد: این محورها 186روستا با جمعیت بیشتر از100هزار تن است.

محورهای اصلی و ترانزیتی بروجرد حدود 100کیلومترهستند که ارتباط این شهرستان را با اراک، خرم آباد وهمدان برقرار می کنند.

بارش برف سنگین از عصر جمعه تا صبح دوشنبه گذشته باعث مسدود شدن بیش از 500 روستای استان لرستان شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ )
اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار برای احداث راه آهن بروجرد
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: عملیات احداث راه آهن شهرستان با تخصیص 200 میلیارد ریال اعتبار امسال آغاز می شود که اجرای این مهم فرصت مناسبی برای شهرستان درعرصه های مختلف محسوب می شود.

به گزارش ایرنا علی کورانی فر روز سه شنبه دردیدار با امام جمعه بروجرد که به مناسبت سی وهشتمین ساگرد پیروزی انقلاب برگزار شد اظهار کرد: عملیات گازرسانی به 50 روستا در دولت تدبیر وامید روستا انجام شده وکارگازرسانی به 26 روستای دیگر نیز در حال انجام است و در حال حاضر نیز90 درصد از جمعیت روستایی این شهرستان ازنعمت گازبرخوردارهستند.

وی افزود: همچنین دراین مدت کارآبرسانی به 55 روستای این شهرستان در دو بخش مرکزی و اشترینان انجام شده است.

معاون استاندار لرستان وفرماندار ویژه بروجرد اضافه کرد: پیروزی انقلاب واستقرارنظام جمهوری اسلامی هدیه ای الهی برای ملت ایران است.
کورانی فر بیان کرد: دهه فجرایام انسجام همبستگی، ایثار، همدلی و همزبانی برای امام وامت است.

وی ادامه داد: در 12 بهمن 57 همه ملت ایران به رهبری امام راحل برای خدا قیام کردند تا با وحدت و اتحاد حکومت اسلامی را به کرسی بنشانند.

فرماندار بروجرد تاکید کرد: مدیران و مسئولان و کسانی که درهرعرصه مسئولیت دارند باید بدانند که این فرصت خدمتگزاری و آزمایش است و باید رضایت خداوند را در زمان کسب کنند.

کورانی فر مسئولیت را عرصه خدمتگزاری دانست و گفت: نباید سیاسی کاری مانع خدمت رسانی به مردم شود و باید با ترویج روحیه نشاط دربین مردم روحیه ضعف و سستی را ازبین جامعه دور نمود.
وی اظهار کرد: باید با بهره گیری از پتانسیل های موجود و تقویت زیر ساخت های راه توسعه و پیشرفت را در همه عرصه ها پیش گرفت و این اساس کار است .

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد اضافه کرد: باید در راستای اجرای طرح های عمرانی از ظرفیت و توانمندی قرار گاه خاتم الانبیا در شهرستان استفاده نمود .

کورانی فرادامه داد: هم اکنون عملیات احداث آزاد راه توسط این قرار گاه در حال انجام است که بهره برداری ازاین طرح بزرگ زمینه صرفه جویی در وقت و ایمنی برای مردم منطقه فراهم می شود.
وی بیان کرد:احداث سد ابسرده به قرارگاه خاتم الانبیا واگذارشده و طرح خط انتقال آب ازاین رودخانه و تصفیه خانه فاضلاب بروجرد نیز اجرا می شود.

بامعاون استاندار لرستان وفرماندار بروجرد گفت: قرار گاه خاتم الانبیا در لرستان اقدام به احرای 50 هزار مترمربع طرح در حوزه بهداشت ودرمان کرده که سهم بروجرد نیز در این راستا چشمگیر است و شهرداری و شورا شهر نیز باید از این ظرفیت به خوبی در اجرای طرح های شهری استفاده کنند.

کورانی فر گفت: احداث نیروگاه 500 مگاواتی با عتبار 70 میلیارد ریال یک سرمایه گذاری مطلوب برای تامین برق پایدارشهرک صنعتی انجام خواهد شد.

وی افزود:امسال چهارهزار 720 میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانکها در حوزه های مختلف در بروجرد پرداخت شده و تاکنون 70 درصد سهمیه اشتغال شهرستان محقق و بیش از 2 هزار شغل ایجاد شده است.

وی ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی را یک زیرساخت مهم برای توسعه این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم بابهره برداری از بیمارستان آیت الله بروجردی مشکلات درمانی این شهرستان برطرف شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ )
ایجاد سه ایستگاه هواشناسی دربروجرد ضروری است
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: باتوجه به اینکه بروجرد یکی ازمناطق سردسیر لرستان و کشور است ایجاد و تجهیز این سه ایستگاه هواشناسی درمحورهای برف گیر و گردنه های محور بروجرد -اشترینان، گردنه زالیان در محور اراک به بروجرد و جاده بروجرد - به سمت الشتر لازم و ضروری است.

بهروز یاراحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: برای ایجاد و تجهیزهر یک از این سه ایستگاه و نیز ایجاد ایستگاه های باران سنج و رفع مشکلات این اداره اعتبارهشت میلیارد ریالی نیازاست.
وی اظهار کرد: با ایجاد این ایستگاه ها وضعیت اقلیمی از جمله دمای هوا و میزان رطوبت به صورت آنلاین و لحظه ای به ایستگاه های اصلی درشهرستان، مرکز استان و کشوراعلام می شود و نیاز به مراجعه نیروی انسانی به مناطق نیست.
رئیس اداره هواشناسی بروجرد بر ایجاد ایستگاه هواشناسی برای بخش اشترینان بروجرد تاکید کرد و ادامه داد: انتظار می رود با حمایت های مسئولان شهرستان و تامین زمین مورد نیاز و تجهیزات آن بتوان گامی مهم در راستای مشکلات هواشناسی این بخش برداشته شود.
یاراحمدی به روز شدن تجهیزات هواشناسی این شهرستان را الزامی دانست واضافه کرد: تجهیزات اداره هواشناسی بروجرد به دلیل کمبود اعتبار در سال های گذشته فرسوده شده و این امرخدمات دهی را با مشکل مواجه می سازد.
وی ایجاد 13 ایستگاه باران سنجی روستایی برای پیش بینی وقوع سیل درنقاط مختلف این شهرستان را یکی دیگر از نیازهای هواشناسی بروجرد عنوان کرد ویادآور شد: با ایجاد این 13 ایستگاه مجموع ایستگاه های باران سنجی به 20 مورد افزایش خواهد یافت.
بروجرد با جمعیت 400 هزار نفری در شمال لرستان ودومین شهرستان پرجمعیت استان است. 
آخرين بروز رساني ( ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ )
گلایه اهالی برخی از روستاهای بخش اشترینان و بروجرد ازمسدود بودن راه دسترسی
روزهای بروجرد- اهالی برخی از روستاهای بخش اشترینان و مرکزی شهرستان بروجرد از مسدود بودن راه های روستایی بعد از سه روز از بارش برف گلایه دارند.


یکی ازاهالی روستا کوشکی علیا در گفت و گو با ایرنا گفت: روستاهای کوشکی علیا، سفلی و قلعه کاظم در بخش اشترینان جاده دسترسی آنان به شهر بروجرد مسدود است و بعد از گذشت سه روز از بارش برف هیچ اقدامی برای بازگشایی انجام نشده است.

مصطفی امید علی افزود: با گذشت سه روز از بارش برف و مسدود بودن جاده روستا و قطع شدن آب وبرق مشکلاتی برای روستاییان بوجود آمده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون در روستا مایحتاج ضروری مانند نان و اقلام خوارکی موجود نیست و روستاییان مجبورند برای تهیه این اقلام مسافت زیادی را پیاده به سمت شهر بروجرد بیایند.

یکی دیگرازاهالی روستای دهگاه بروجرد اضافه کرد: جاده دسترسی روستا بازگشایی نشده است واین موضوع باعث شده که معلمان روستا نتوانند در مدارس حضور پیدا کنند.

مهدی کاوند ادامه داد: راهداری جاده دسترسی روستای دره صیدی که در جوار روستای دهگاه است را بازگشایی کرده ولی روستای دهگاه هنوز مسدود است.

یکی از اهالی روستای قلعه محمد ضیا در پیامی به خبرگزاری ایرنا بروجرد یادآور شد: علاوه بر روستای قلعه محمد ضیا روستاهای قپانوری و سردره به علت مسدود بودن راه هیچ دسترسی به شهر ندارند.
بخشداراشترینان دراین باره گفت: راه دسترسی همه روستاها به غیر کوشکی علیا و سفلی باز است.

محسن یعقوبی فر افزود: به علت کمبود امکانات و ماشین آلات برف روب تاکنون نتوانسته ایم راه دسترسی این روستاها را بازگشایی کنیم.
به گفته وی هم اکنون تلاش برای بازگشایی راه روستایی کوشکی علیا و سفلی ادامه دارد و امیدواریم تا ظهر امروز این راه روستایی بازگشایی شود.

بخشدار مرکزی بروجرد اظهارکرد: به علت کمبود امکانات برف روب راه دسترسی برخی از روستاهای بخش مرکزی هنوز مسدود است ولی با تلاش فراوان عوامل راهداری و بخشداری طی امروز و فردا راه این روستاها بازگشایی خواهد شد.
محمد علی گودرزی اضافه کرد: به علت بارش فراوان برف در روستاهای بخش مرکزی بازگشایی این محورها به وسیله ماشین های برف روب امکان پذیر نیست و باید از بلدوزر استفاده شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ )
دمای هوای بروجرد 10 درجه کاهش یافت
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: هم اکنون دمای هوا در بروجرد 11 درجه زیرصفراست که نسبت به روز گذشته 10 درجه کاهش یافته است.

بهروز یاراحمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: کاهش دمای هوای این شهرستان که با خروج سامانه بارشی از منطقه همراه بوده موجب یخبندان درسطح شهر و لغزنده شدن محورهای ارتباطی شده است.

وی اظهارکرد: تداوم یخبندان و کاهش شدید دمای هوا درهفته جاری در بروجرد پایدار خواهد بود و از روز چهارشنبه نیز موج جدیدی از بارش ها وارد منطقه شده که پیش بینی می شود با بارش برف و باران همراه باشد.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد بیان کرد: ازابتدای ورود سامانه بارشی طی چند روز گذشته میزان بارش برف و باران به 45 میلیمتر رسیده این مقدار بارش سال زراعی 305 میلیمتربوده که نسبت به مدت مشابه گذشته 379 و بلند مدت 220 میلیمتر بوده است.

یاراحمدی حداقل دمای امروز را 12 درجه زیر صفر و حداکثر دما را 2 درجه زیر صفر اعلام کرد وادامه داد: برای 24 ساعت آینده در بروجرد آسمانی صاف همراه با وزش باد، کاهش دما و تداوم یخبندان پیش بینی می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ )
تمامی مدارس لرستان روز دوشنبه ساعت 9 صبح آغاز بکار می‌کنند
روزهای بروجرد- سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: فعالیت همه مدارس ابتدایی نوبت صبح استان فردا دوشنبه ۱۱بهمن ماه با تاخیر از ساعت ۹ آغاز می شود.

به گزارش مهر، خدانظر دریکوند در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به برودت هوا و پدیده یخبندان با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان مقرر شد تا فعالیت همه مدارس ابتدایی نوبت صبح استان فردا دوشنبه ۱۱ بهمن ماه با تاخیر از ساعت ۹ صبح آغاز شود.

وی افزود: اطلاعیه قبلی این اداره کل مبنی بر تعطیلی همه مدارس بخش فیروز آباد در نوبت صبح و عصر، تعطیلی مدارس ابتدایی سری صبح و عصر شهرستان دلفان و تاخیر  یک ساعته  همه مدارس بخش بیرانشهر و شهرستان سلسله نیز به قوت خود باقی است.
 
تکمیلی: تمامی مدارس ساعت 9 صبح آغاز بکار می‌کنند
 
با توجه به برودت شدید هوا در سطح استان و با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان، مقرر شد فعالیت کلیه مدارس ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان در نوبت صبح مورخ دوشنبه ۱۱ بهمن با تاخیر از ساعت ۹ صبح آغاز شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
همه مدارس ابتدایی نوبت صبح لرستان ساعت ۹ آغاز به کار می‌کنند
روزهای بروجرد- سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: فعالیت همه مدارس ابتدایی نوبت صبح استان فردا دوشنبه ۱۱بهمن ماه با تاخیر از ساعت ۹ آغاز می شود.

به گزارش مهر، خدانظر دریکوند در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به برودت هوا و پدیده یخبندان با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان مقرر شد تا فعالیت همه مدارس ابتدایی نوبت صبح استان فردا دوشنبه ۱۱ بهمن ماه با تاخیر از ساعت ۹ صبح آغاز شود.

وی افزود: اطلاعیه قبلی این اداره کل مبنی بر تعطیلی همه مدارس بخش فیروز آباد در نوبت صبح و عصر، تعطیلی مدارس ابتدایی سری صبح و عصر شهرستان دلفان و تاخیر  یک ساعته  همه مدارس بخش بیرانشهر و شهرستان سلسله نیز به قوت خود باقی است.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
کتاب "مشاهیر و مفاخر بروجرد" رونمایی شد
روزهای بروجرد- کتاب "مشاهیر و مفاخر بروجرد" نوشته احمد معطری در در دفتر مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بروجرد " احمد معطری " در کتاب "مشاهیر و مفاخر بروجرد" در کنار معرفی برخی از مفاخر و مشاهیر نامی بروجردی که سرآمد در کشور هستند و توانسته اند نام بروجرد را بلند آوازه نمایند، به معرفی تعدادی از شهروندان بروجردی نیز که در حوزه مختلف فرهنگ ، هنر ، علم و مذهب در این شهر  فعال هستند ، پرداخته است .

این کتاب در ٢٢٨ صفحه نگارش شده و توسط انتشارات "آینده دانش" به تازگی منتشر و به بازار کتاب روانه تا در اختیار ادب دوستان و علاقه مندان به فرهنگ بروجرد قرار گیرد.

"احمد معطری " متولد ١٣٤٠ شهر بروجرد می باشند وی پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و دبیرستان در بروجرد به کشور آلمان مهاجرت نمود و ساکن آنجا شد و در رشته پرستاری تحصیل نمود و اکنون قریب به  سی سال است که در آلمان زندگی می کند و در یکی از بیمارستان های این کشور مشغول فعالیت است .  وی با وجود سکونت در خارج و دور بودن از ایران ولی با راه اندازی وبلاگ شخصی به معرفی زادگاه خود شهر بروجرد پرداخته و همواره در طول سالها سکونت در آلمان ، در سفرهای خود به زادگاهش شهر بروجرد ، تلاش نموده تا هرچه بهتر و بیشتر فرهنگ بومی منطقه خود را به زیبا ترین وجه معرفی نماید .


"احمد معطری " در نظر دارد جلد دوم و سوم این کتاب را پس از ویرایش و تکمیل مطالب به چاپ برساند .  
آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
نشت گاز منواکسیدکربن جان دو تن را در اشترینان گرفت
روزهای بروجرد- رئیس ایستگاه آتش نشانی اشترینان گفت: پدر45 ساله ودختر15 ساله در اشترینان عصر امروز براثر نشت گاز منواکسید کربن در منزل مسکونی جان خود را از دست دادند.

رضا امرایی در گفت وگو با ایرنا افزود: در بررسی های اولیه مشخص شده که نشت گاز مربوط به آبگرمکن دیواری وعدم خروج گاز از لوله می باشد.

وی با اشاره به آغاز فصل سرما از شهروندان خواست که نسبت به رعایت نکات ایمنی در مورد استفاده از وسایل گاز سوز توجه کنند.

رئیس ایستگاه آتش نشانی اشترینان بیان کرد: به رغم هشدارهای فراوانی که از طریق رسانه ها داده می شود همچنان شاهد اینگونه خسارات جانی و مالی هستیم که دلیل بیشتر آنها سهل انگاری خانواده ها است.

وی به شهروندان توصیه کرد به طور مداوم نسبت به بررسی اتصالات گاز و برق اهتمام داشته باشند.

اشترینان با جمعیت بیش از 40 هزار نفری درشمال لرستان و در 15 کیلومتری شهرستان بروجرد قرار دارد. 
آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
مدارس بروجرد دوشنبه باز است

روزهای بروجرد- معاون اداره آموزش و پرورش بروجرد از باز بودن کلیه مدارس بروجرد در روز دوشنبه خبر داد.

بهروز یاراحمدی در این باره گفت: مدارس بروجرد در تمام مقاطع روز دوشنبه باز است و روال عادی خود را طی خواهند کرد.

آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
با حضور به موقع اورژانس بروجرد حال مادر باردار گرفتار در برف مساعد است+تصاویر

روزهای بروجرد- ساعت ۴:۴۳ دقیقه بامداد امروز در پی تماس مردمی از روستای ملک آباد مبنی بر نیاز مادر باردار به اقدامات درمانی آمبولانس پایگاه اورژانس زالیان به موقعیت اعلامی اعزام شد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس بروجرد به علت برف و کولاک و انسداد شدید مسیر روستا آمبولانس اورژانس قادر به عبور از جاده مسدود نبوده و به همین علت از نیروهای هلال احمر و راهداری تقاضای کمک شد.

با حضور اکیپ های راهداری،اورژانس و هلال احمر در محل حادثه و پس از ۶ ساعت تلاش بی وقفه بالاخره مسیر بازگشایی شده و نیروهای امدادی وارد روستا شدند.

به علت انسداد مسیر روستا به طول ۲۰ کیلومتر٬ از همان ابتدای ماموریت از اورژانس هوایی تقاضای کمک شد و هلیکوپتر اورژانس115 هم عازم روستا شد اما به علت مه گرفتگی شدید قادر به فرود نبود.

لازم به ذکر است که در این مأموریت حساس دکتر زارعی معاونت محترم درمان بروجرد٬ دکتر گودرزی معاونت بهداشت، چگنی معاون فنی اورژانس بروجرد و خانم گودرزی از ماماهای بیمارستان چمران نیز حضور فعال داشته و عملیات امدادرسانی به مادر باردار را مدیریت کردند.
سرانجام ساعت ۱۱ مادر باردار در کمال سلامتی به مقصد بیمارستان شهید چمران بروجرد منتقل گردید‌.

با حضور به موقع اورژانس بروجرد حال مادر باردار گرفتار در برف مساعد است 

با حضور به موقع اورژانس بروجرد حال مادر باردار گرفتار در برف مساعد است 

با حضور به موقع اورژانس بروجرد حال مادر باردار گرفتار در برف مساعد است 

آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
مه شدید مانع امداد رسانی بالگرد امدادی به زن باردار در یک روستای بروجرد شد

روزهای بروجرد- رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: مه شدید صبحگاهی مانع فرود بالگرد امدادی اعزامی هلال احمر به روستای ملک آباد بروجرد برای انتقال مادر باردار شد.

محمد کرمی در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به بارش شدید برف در روزهای گذشته و مسدود شدن راه روستای ملک آباد بخش مرکزی بروجرد و نیاز یک مادر باردار به بیمارستان از اورژانس هوایی لرستان در خواست امدادهوایی شده بود که بالگرد جمعیت هلال احمر استان راس ساعت 9 به محل اعزام شد.


به گفته وی به دلیل مه شدید صبحگاهی بالگرد نتوانست در روستای ملک آباد فرود بیاید وعملیات انتقال این مادر باردار با امداد هوایی غیر ممکن شده است.


رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد اظهارکرد: یک اکیپ از امدادگران هلال احمر خود را به روستای ملک آباد رسانده اند و در حال تلاش برای انتقال این مادرباردار به مراکز درمانی بروجرد هستند.


روستای ملک آباد بخش مرکزی بروجرد 50 کیلومتر با این شهرفاصله دارد.

آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
محور بروجرد - اراک بازگشایی شد
روزهای بروجرد- رئیس راهداری وحمل ونقل جاده ای بروجرد گفت: محور ارتباطی بروجرد - اراک که به دلیل بارش برف، باد و بوران و مه گرفتگی مسدود شده بود با تلاش اکیپ های مستقربازگشایی شد.

بهرام ترکاشوند درگفت وگو با ایرنا افزود: این محور ازعصر روز شنبه به دلیل شدت بارش و مه گرفتگی، لغزنده بودن جاده به ویژه در گردنه سخت گذر زالیان مسدود و محور ملایر - اشترینان جایگزین این مسیر شد.

وی اظهارکرد: محور- بروجرد - اراک یکی از محورهای اصلی و ترانزیتی کشور بوده که ابتدا تلاش شد با حضوراکیپ های امداد رسان راهداری، هلال احمر و پلیس راه، ارتش و سپاه بازگشایی شود اما با توجه به شدت بارش و وزش شدید باران ، کولاک و مه گرفتگی به منظور جلوگیری از بروز هرگونه حادثه برای رانندگان این محور از شب گذشته مسدود شد.

رئیس راهداری وحمل ونقل جاده ای بروجرد اضافه کرد: این محور به دلیل شدت یخ زدگی و لغزنده بودن مجددا امروز صبح نمک پاشی و شن ریزی شده است و با تلاش شبانه روزی اکیپ های راهداری هم اکنون بازگشایی شده است.

رئیس هواشناسی بروجرد گفت:هم اکنون دمای هوا 2 درجه زیر صفر است که نسبت به روز گذشته پنج درجه کاهش یافته است.

بهروز یاراحمدی افزود: کاهش دما طی روزهای آینده وجود دارد اما عصر امروز سامانه بارشی از منطقه خارج می شود.

به گفته وی بیشترین سرعت وزش باد از سمت جنوب غربی ساعت 21 دیشب 65 کیلومتر در ساعت بوده که برای 24 ساعت آینده آسمانی ابری همراه با بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ )
مدارس بروجرد واشترینان فردا یکشنبه در مقاطع ابتدایی تعطیل است
روزهای بروجرد- معاون استاندارلرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: به دلیل بارش برف و برودت هوا مدارس بروجرد، اشترینان و روستاهای تابعه در مقطع ابتدایی نوبت صبح وبعدازظهر یکشنبه10 بهمن تعطیل هستند.

علی کوراتی فر در گفت و گو با ایرنا افزود: ریزش برف که از 2 روز گذشته در بروجرد آغاز شده و اکنون نیز ادامه دارد موجب مسدود شدن محور بروجرد - ارا ک و کندی تردد خودروها در سطح شهر و لغزندگی معابر شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا 20 راه روستایی در شهرستان بروجرد مسدود و تردد در محور بروجرد - ملایر برغم باز بودن باید با احتیاط صورت گیرد.

معاون استاندار لرستان اظهارکرد: به دلیل کولاک شدید در محور بروجرد - اراک تلاش برای بازگشایی ادامه دارد و پیش بینی می شود کار بازگشایی آن یکشنبه صبح انجام شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ )
نصب «وای‌فای» همراه اول در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد
روزهای بروجرد- مدیر مخابرات منطقه لرستان از نصب «وای‌فای» همراه اول در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد خبر داد.

هومان محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نصب وای‌فای همراه اول در دستورکار شرکت مخابرات قرار گرفته و این کار در لرستان نیز شروع شده است.

وی ادامه داد: در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد وای‌فای همراه اول نصب شده و در آینده نزدیک راه‌اندازی خواهند شد.

محمودی تصریح کرد: این دستگاه‌های وای‌‌فا در بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، برخی پاساژها و... نصب شده‌اند.

مدیر مخابرات منطقه لرستان یادآور شد: هر فردی که از اینترنت همراه اول استفاده می‌کند، می‌تواند ماهیانه تا یک سقف معین از اینترنت وای‌فای همراه اول بهره ببرد.

وی در پاسخ به پرسشی که در سایر شهرستان‌های استان چه زمانی وای‌فای همراه اول راه‌اندازی می‌شود؟ گفت: این کار را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و سال آینده تمام شهرستان‌های استان از این مزیت برخوردار خواهند شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ )
رئیس پلیس راه لرستان:محور بروجرد به اراک همچنان مسدود است
روزهای بروجرد- رئیس پلیس راه استان لرستان گفت: محور بروجرد به اراک تا اطلاع ثانوی همچنان مسدود است.

مرتضی چغلوند در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: این محور مواصلاتی اصلی همچنان به دلیل کولاک شدید در گردنه زالیان مسدود است.

وی با اشاره به اینکه محور بروجرد به اراک از ساعت 15 امروز مسدود شده است، تاکید کرد: محور جایگزینی برای تردد خودروها در این مسیر وجود ندارد.

رئیس پلیس راه لرستان خاطرنشان کرد: همچنین محور فیروزآباد به گاماسیاب نیز مسدود شده است.

چغلوند بیان کرد: در دیگر محورهای مواصلاتی اصلی استان لرستان مشکل خاصی وجود ندارد، اگر چه جاده‎ها لغزنده هستند و در برخی نقاط مستعد نیز شاهد پدیده مه‎گرفتگی هستیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از رانندگان زنجیر چرخ و وسایل مورد نیاز دیگر را به همراه دارند، تصریح کرد: رانندگان به محض ورود به محورها و گردنه‎های برف‎گیر اقدام به بستن زنجیر چرخ خودرو خود می‎کنند.

رئیس پلیس راه لرستان اظهار کرد: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی گسترده صدا و سیما و دیگر رسانه‎های دیداری، شنیداری و نوشتاری بسیاری از رانندگان هنگام قرار گرفتن در محورهای برفی اقدام به بستن زنجیر چرخ می‎کنند.

چغلوند در بخش دیگری از سخنان خود از هماهنگی با جمعیت هلال احمر به منظور اسکان مسافران در راه مانده در صورت لزوم خبر و ادامه داد: در صورت نیاز در هر یک از محورهای استان لرستان نسبت به اسکان مسافران اقدام می‎شود.

گفتنی است، بارش برف که در برخی مناطق لرستان از دو روز پیش آغاز شده است، همچنان ادامه دارد، بارش برف در برخی شهرستان‎های لرستان موجب قطع برق مناطق شهری و روستاها شده است، همچنین راه روستایی برخی روستاهای لرستان تاکنون باز نشده است.

با شدت گرفتن بارش برف در شهرستان‎های لرستان ستاد بحران در فرمانداری‎ها تشکیل و تصمیمات لازم برای بازگشایی، باز نگه داشتن و خدمات‎دهی به مسافران در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی، بازگشایی راه‎های روستایی و معابر و خیابان‎های شهری اتخاذ شده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ )
تصاویر بارش برف در بروجرد

 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

 بارش برف در شهرستان بروجرد

 بارش برف در شهرستان بروجرد

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

بارش برف در شهرستان بروجرد 

عکس: پویا اتحاد

آخرين بروز رساني ( ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ )
ادارات لرستان شنبه با یک ساعت تاخیر آغاز به‌کار می‌کنند
روزهای بروجرد- مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: صبح فردا ادارات و مؤسسات دولتی در برخی شهرهای استان لرستان به دلیل شدت بارندگی‌ها با یک ساعت تأخیر کار خود را آغاز می‌کنند.

رضا آریایی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به‌شدت بارندگی‌های امروز و فردا در استان لرستان اظهار داشت: با توجه به‌شدت فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته به استان لرستان واردشده است ادارات دولتی، مؤسسات و بانک‌های لرستان در پنج شهرستان خرم‌آباد، بروجرد، دلفان، سلسله و دوره چگنی صبح فردا با یک ساعت تأخیر کار خود را آغاز می‌کنند.

وی افزود: ناپایداری جوی در شهرهای یادشده از استان لرستان همچنان تا ساعات آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش تسنیم، با شروع فعالیت سامانه بارشی در استان لرستان مدارس برخی شهرهای استان نیز در نوبت صبح فردا تعطیل اعلام‌شده است و تلاش برای بازگشایی محورهای مسدود روستایی و شهری همچنان ادامه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ )
مدارس تایم بعد از ظهر بروجرد نیز تعطیل شد

روزهای بروجرد- روابط عمومی اداره آموزش و پرورش بروجرد از تعطیلی مدارس کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان بروجرد در تایم بعد از ظهر به دلیل بارش برف و تداوم یخبندان خبر داد.

پیشتر کلیه مقاطع تحصیلی تایم صبح نیز تعطیل اعلام شده بود.

آخرين بروز رساني ( ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد خبر داد: کار بازگشایی معابر مسدود شده با همکاری نیروهای پارگان مهندسی بروجرد، سپاه و راهداری
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان وفرماندار ویژه بروجرد گفت: به دلیل بارش برف و یخبندان تمام مدارس درسه مقطع تحصیلی نوبت صبح روز شنبه 9 بهمن ماه شهر بروجرد، اشترینان و روستاهای تعطیل است.

علی کوراتی فردر گفت و گو با ایرنا افزود: این مدارس در نوبت صبح تعطیل می باشند و در صورت تداوم یخبندان و کاهش دمای هوا، تعطیلی مدارس در نوبت بعداز ظهر متعاقبا اعلام خواهد شد.

کورانی فر از دانش آموزان خواست نکات لازم را رعایت و تعطیلی مدارس را به بازی در برف و بروزحوادث ناگوار تبدیل نکنند و از این فرصت برای مرور دروس استفاده کنند.

معاون استاندار و فرماندار بروجرد اظهارکرد: بارش برف که از شب گذشته در بروجرد آغاز شده و اکنون نیز ادامه دارد موجب کندی تردد خودروها در سطح شهر و لغزندگی معابر شده است.

کورانی فر اضافه کرد: در این راستا 17 راه روستایی در شهرستان بروجرد مسدود و تردد در محور بروجرد به اراک گردنه طالبان به کندی صورت می گیرد و تاکنون مورد تصادفی گزارش نشده است.

معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد بیان کرد: کار بازگشایی معابر مسدود شده با همکاری نیروهای پارگان مهندسی بروجرد، ارتش وسپاه وراهداری شهرستان در حال انجام است.

کورانی فر ادامه داد: ادارات، موسسات وبانک های این شهرستان فردا شنبه راس ساعت مقرر دایر می باشند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ )
کلیه مقاطع تحصیلی بروجرد در تایم صبح تعطیل است
روزهای بروجرد- در پی بارش برف در بروجرد معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش بروجرد از تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی این شهر در روز شنبه خبر داد.

بهروز یاراحمدی در گفتگو با "روزهای بروجرد" ضمن بیان مطلب فوق افزود: در مورد تایم بعداز ظهر مدارس فعلا تصمیمی گرفته نشده است و در صورت تعطیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

آخرين بروز رساني ( ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ )
مشاور مرحوم آیت الله هاشمی: دعا می کنم امثال رسایی، سردارسعید قاسمی و بروجردی که پس از مرگ هم به مرده لگد می زنند توبه کنند
روزهای بروجرد- دکتر غلامعلی رجایی مشاور وقت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی بی حرمتی های برخی چهره های انقلابی نما و مسلمانی رها در یادداشتی با عنوان «مظلوم تر از بهشتی» نوشت : دعا می کنم کسانی امثال حمید رسایی و سردارسعید قاسمی و علاء الدین بروجردی و... که جفا می کنند و پس از مرگ هم به مرده لگد می زنند به خود بیایند و توبه کنند. شاید توبه شان پذیرفته شود.

یادداشت دکتر رجایی که در اختیار «پرسش» قرار گرفت، به این شرح است:

مظلوم تر از بهشتی
معلوم است که خیلی ها که درجنگ بودند -ازجمله خود من وکسی به نام سعید قاسمی که اخیرا دردروغی وقیحانه پا را از دایره دین وانصاف بیرون نهاده ودریک هرزه پراکنی از تغییر صورت هاشمی پس از مرگ  سخن گفته است.-  پای رفتن مان لنگ بود ولایق دیداریارنبودیم وحال وروزمان شد این.

من این را با اکراه وفقط برای درج درتاریخ  وبرای یانکه دروغی را تکذیب کرده باشم می نویسم وخدا را هم بردرستی سخن خویش گواه می گیرم که آن شب تلخ درموقع غسل هاشمی بزرگ ومظلوم با تنی محدود ازجمله دونوه امام ،سید حسن آقا و آقا سیدیاسر ودو فرزند ایشان مهدی ویاسر وچند نفراز بچه های جماران که متکفل غسل بودند حضورداشتم.

 خدای شاهد است که با 60 سال عمری که از خداگرفته ام وچهره بعضی انسانها را پس ازمرگ چه شهید و چه غیرشهید کم ندیده ام چهره ای را کمتر به نورانیت وآرامشی را کمترهمانند آرامش هاشمی  در بسترمرگ دیده ام.هاشمی عزیز چنان آرام بود که انگارخسته از بی خوابی  یی به درازای دهها سال، به خوابی عمیق فرورفته است ومن که  ساعت ده صبح همان روزشاهد سخن گفتن  توام با لبخند او با خود بودم، باورم نمی شد این همان هاشمی  سرحال و شادمان آن روزصبح است که اکنون بی جان برتخت کهنه ای افتاده وتسلیم محضرحق است، گریان به چشمان بسته اش می نگریستم  و دردل نجوا می کردم که انشالله الآن چشمان نافذش را بازمی کند وبرمی خیزد. آرزویی محال.

حین غسل،چندبار وسوسه شدم با موبایل  از پیکر بی جان وآرام درمحضرحق هاشمی فیلم وعکس بگیرم اما از وی وفرزندان غمزده و بهت زده زده  ومبهوت چهره نورانی پدرحیا کردم وکاش می گرفتم تا راه را بر این هرزه گوییهای سعید قاسمی بسته باشم.

درمصاحبه ام که دو روز پس از ارتحال هاشمی عزیز با روزنامه شرق انجام شد گفتم ابعاد مظلومیت هاشمی با شهید مظلوم بهشتی قابل مقایسه نیست .یکی اش اینکه آن مظلوم اول، حداکثر دوتا سه سال ازدست دوست وغیردوست جفا  دید و بلای مظلومیت کشید واین مظلوم دوم،بیش از سی وچند سال مظلومیت  دید. دیگراینکه  پس ازشهادت  مظلوم اول، دامنه تخریبهای علیه او تقریبا فرونشست ولی پس ازارتحال این مظلوم دوم تخریبها ادامه داشته ودارد .

چند روزپس از ارتحال، که هنوز کفن هاشمی خشک نشده کسی را به سیما آوردند تا او را با زبیر مقایسه ولقب مفسد فی الارض به اوبدهد ودیگری را بیاورند تا هاشمی را ساکت فتنه بنامد.

کاش مصلحت بود وظرفیتی بود تا می گفتم دیروزکه فرزند یکی ازعارفان راه رفته از شیراز پیش من آمد واز قول پدر ارجمندش درباره شکوه وجلال ومنزلت هاشمی پس از مرگ واستقبالی که امام و اولیای وی پس از ارتحال از او نموده اند چه چیزهایی گفت .

از صمیم دل دعا می کنم کسانی امثال  حمید رسایی وسردارسعید قاسمی و علاء الدین بروجردی و..که جفا می کنند و پس از مرگ هم به مرده لگد می زنند به خود بیایند و توبه کنند. شاید توبه شان پذیرفته شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: مسئولان از ارائه آمار خلاف واقع درباره بروجرد پرهیز کنند
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: در ارائه آمار به‌ویژه آمار مربوط به موضوعات اجتماعی باید نهایت دقت صورت پذیرد چراکه در صورت نادرست بودن این آمار بر روی جامعه اثر منفی خواهد گذاشت.

به گزارش تسنیم، علی کورانی فر در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان با تأکید بر لزوم مشاهده و رفع نقاط ضعف اظهار داشت: در ارائه آمار به‌ویژه آمار مربوط به موضوعات اجتماعی باید نهایت دقت صورت پذیرد چراکه در صورت نادرست بودن این آمار بر روی جامعه اثر منفی خواهد گذاشت.

وی تأکید بر رفع معضلات اجتماعی و انجام اقدامات اصلاحی را اولویت اصلی دانست و افزود: پروبال دادن بی‌جهت به آمارها سودی ندارد و تنها هزینه‌های اضافی بر جامعه تحمیل می‌کند بنابراین باید با اطلاعات دقیق و برنامه‌ریزی صحیح نسبت به رفع معضلات و آسیب‌های اجتماعی اقدام کرد.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: ابهام در ارائه آمار و اطلاعات تصمیم‌گیری صحیح را با مشکل مواجه می‌کند بنابراین باید باهم افزایی و تعامل بیشتر نسبت به رفع این معضلات تلاش کرد.

وی رصد اجرای مصوبات این جلسات را ضروری دانست و تأکید کرد: 80 درصد از مصوبات پیگیری آن است و کار تنها با مکاتبه انجام نمی‌شود و تا پیگیری نباشد اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد.

کرم رضا پیردایه رئیس اداره بهزیستی بروجرد نیز در این جلسه گفت: در شهرستان بروجرد درمجموع سه کمپ مجوز فعالیت دارند که از این تعداد دو کمپ ویژه آقایان و یک کمپ مخصوص بانوان معتاد است که دو کمپ دیگر نیز در دست احداث و طی مراحل قانونی برای اخذ مجوزهای لازم است.

شهرام ممدوحی مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت بروجرد در این جلسه بیان کرد: مسائل و موضوعات بهداشتی در کمپ‌های بروجرد باید با انجام بازدیدهای میدانی بررسی و در صورت امکان رفع شود.

وی عمده مشکل کمپ‌های ترک اعتیاد در بروجرد را نداشتن هزینه‌های جاری همچون خوراک موردنیاز برای نگهداری معتادان دانست و افزود: کمپ‌های این شهرستان اعم از مجوز دار و غیرمجاز هزینه‌های تأمین مواد غذایی و دارو برای معتادان را ندارند درحالی‌که نیمی از هزینه‌های نگهداری معتادان در این کمپ‌ها باید از طریق نهادهایی که معتادان را به این کمپ‌ها تحویل می‌دهند تأمین شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ )
طرح رفع نقاط حادثه خیز در محورهای ارتباطی بروجرد اجرا می شود

روزهای بروجرد- رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بروجرد گفت: طرح رفع نقاط حادثه خیز درمحورهای ارتباطی بروجرد در حال اجرا است.

بهرام ترکاشوند درگفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن محورهای ارتباطی این شهرستان ازجمله محوربروجرد - اراک و بروجرد - خرم آباد اقدامات لازم در خصوص رفع نقاط حادثه خیز در قالب برنامه های کوتاه و بلند مدت در دستور کاراین دستگاه قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: انجام دپوی خاک بصورت دیواره در پرتگاه پیچ سد دهکرد، اجرای نصب نیوجرسی در مسیری به طول 2 کیلومتر به شکل دیواره در لاین اراک به بروجرد، شانه سازی و تسطیح افتادگی های راه در محور بروجرد به خرم آباد به طول 15کیلومتراز برنامه های کوتاه مدت در حال اجرا در این حوزه است.


رئیس راهداری وحمل ونقل جاده ای بروجرد اضافه کرد: رفع چهارنقطه حادثه خیز از جمله پیچ زمانکار درمحور بروجرد - اراک که به دلیل برش تپه نیازمند به تامین اعتبار و اقدامات اساسی بوده که در قالب برنامه های بلند مدت اجرا خواهد شد.


ترکاشوند به روز بودن دانش و اطلاعات کارکنان را با هدف ارتقا سطح کیفی کار ضروری دانست وادامه داد: دراین راستا دوره های آموزشی پدافند غیرعامل از سوی کارشناسان برگزار و راهکارهای لازم جهت رفع نواقص احتمالی و موجود را ارائه و مدیریت ماشین آلات با هماهنگی کارشناسان به طور مستمر شانه سازی، اصلاح قنو، پاکسازی پلها و لایروبی آنها همراه با نصب علائم ایمنی با هماهنگی پلیس راه صورت می گیرد.


وی طول محورهای اصلی ارتباطی بروجرد را 100کیلومتربیان کرد: درمجموع 540 کیلومترمحور روستایی در این شهرستان وجود دارد که 470 کیلومترآن راه آسفالته و 70 کیلومترنیز شوسه است.


رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای بروجرد گفت: براساس آیین نامه طرح هندسی راه های ایران راه ها از نظر سطح عملکرد به سه دسته راه شریانی آزاد راه و بزرگراه، راه اصلی درجه یک و درجه2 و راه فرعی درجه یک، 2 وسه تقسیم می شوند که راه های تحت پوشش اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان بروجرد در رده دسته 2 و 3 می باشند.


ترکاشوند طول محور چهار خطه های خرم آباد - اراک - کمربندی و اشترینان را به ترتیب 25، 27، 11 و 21 کیلومتر و مجموعاً 84 کیلومترعنوان کرد وافزود: راه های اصلی آبسرده، دهریز، جعفرآباد و کرکیخان اشترینان مجموعاً 37 کیلومتر، راه فرعی مالمیر و آبسرده 28 کیلومتر، راه روستایی آسفالته 470 کیلومتر و راه شوسه روستایی 70 کیلومترمی باشد.


وی اضافه کرد: ایمنی و امنیت در صنعت حمل و نقل به خصوص مسافر حرف نخست را می زند زیرا در صورت نبود ایمنی زمینه آسیب های جانی و مالی افراد فراهم خواهد شد که پیامد آن خسارت و زیان هایی است که به ساختارهای توسعه پایدار اقتصادی وارد می گردد.


رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای بروجرد بیان کرد: در این زمینه اقداماتی از جمله استقرار در جاده و نظارت بر وسائط نقلیه عمومی به خصوص بخش مسافر، نظارت بر استاندار بودن گاردریل ها در خط کشی، روشنایی، تابلو ها و جاده ها، برگزاری جلسات با مدیران شرکتها و مدیران فنی و تاکید بر رفع نواقص، غیر استاندار بودن خودروهایی که در تولید آنها بی توجهی گردیده برخورد با رانندگان متخلف در حال اجرا است.

آخرين بروز رساني ( ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ )
وزیر نیرو: پست 230 کیلو ولت برق شهرستان بروجرد احداث می شود
روزهای بروجرد- وزیر نیرو گفت: طرح احداث پست 230 کیلو ولت بروجرد با هدف تامین بخش اعظم مشکل برق واحد های صنعتی وخانگی این شهرستان به زودی آغاز خواهد شد.

حمید چیت چیان ظهر پنجشنبه در بروجرد در گفت و گو با ایرنا افزود: تامین آب شرب شهر بروجرد از رودخانه آبسرده تا زمان احداث سد این رودخانه عملیاتی می شود.

به گفته وی جهت تامین آب شرب شهر بروجرد خط لوله ای به رودخانه آبسرده وصل و با احداث یک تصفیه خانه طرح اجرا خواهد شد و تا زمانی که سد آبسرده به بهره برداری می رسد ازاین امکان استفاده می شود.

چیت چیان اظهار کرد: میزان اعتبارات این طرح در حال بررسی و درآینده در اختیار بهره بردار ومجری قرار خواهد گرفت.
 
وزیر نیرو در جریان سفر 2روزه خود به لرستان به منظور بهره برداری از چند طرح آبرسانی و برق رسانی به استان لرستان سفر کرده و ظهر پنجشنبه نیز با حضور در مسجد سید بحرالعلوم بروجرد نماز را به جماعت با نمازگزارن این مسجد اقامه کرد.

وزیر نیرو بروجرد را به مقصد تهران ترک کرد.
آخرين بروز رساني ( ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ )
بروجردی: نگاه تنگ‌نظرانه استانی؛ مانعی برای توسعه بروجرد است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای پروژه‎های زیربنایی در این شهرستان لازم توسعه بوده و نیازمند پیگیری است.

به گزارش فارس، علاءالدین بروجردی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلات این شهرستان نگاه تنگ‌نظرانه استان و برخی مانع تراشی‎ها بر سر راه توسعه بروجرد است.

وی با اشاره به اینکه تنگ نظری مرکز استان لرستان یک واقعیت و میدان چالش برای ما است، بیان کرد: اگر چه استاندار لرستان نگاه فراگیری در استان دارد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به دلیل وجود همین تنگ نظری‎ها و مانع تراشی‎ها، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی راهی جز ورود و پیگیری در حوزه‎های مختلف ندارند، البته از سوی دیگر از این پیگیری‎ها به عنوان تبلیغات انتخاباتی یاد می‎شود.

بروجرد در ادامه وظیفه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را قانون‎گذاری و نظارت بر اجرای آن خواند و افزود: متاسفانه مردم کارهای عمرانی کوچک شهر را نیز از نمایندگان مجلس طلب می‎کنند و این فرهنگ نادرستی است.

وی ادامه داد: مردم بروجرد 13 نماینده منتخب خود را راهی شورای اسلامی شهر کرده‎اند و باید از طریق این پارلمان محلی مسایل و مشکلات شهر را دنبال کنند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی اقدامات انجام شده در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: ایستگاه تلویزیون در حال تکمیل بروجرد نیازمند تأمین اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان برای سیستم‎های پیشرفته‎ای مانند صوت و نور است.

بروجردی اضافه کرد: با پیگیری‎های انجام شده در تلاش هستیم که به طور مستقل از استان لرستان در ساعاتی از روز برنامه داشته باشیم.

وی ایجاد دانشکده دندانپزشکی را یکی از ظرفیت‎های مطلوب در بروجرد برشمرد و گفت: دانشکده دندانپزشکی در شهرهای تهران، اصفهان و شیراز وجود داشت، اما با رایزنی‎های انجام شده توانستیم که مجوز ایجاد آن را در بروجرد اخذ کنیم و وعده دادیم که وزن علمی این مرکز را با  خروجی افراد با سواد و کار بلد حفظ کنیم.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر چه کارها باید از مجاری قانونی خود طی شوند، اما با وجود تنگ نظری‎ها در خصوص شهرستان بروجرد اگر دخالت نمایندگان نبود، هم اکنون رادیو شهری، دانشگاه دولتی، دانشکده دندانپزشکی و بسیاری از زیرساخت‎های دیگر در این شهرستان وجود نداشت
آخرين بروز رساني ( ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: مدیران از افتتاح پروژه‌های ناقص در شهرستان بروجرد پرهیز کنند
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: مدیران شهرستان بروجرد از افتتاح پروژه‌های ناقص و یا تکراری در برنامه‌های دهه فجر امسال پرهیز کنند.

به گزارش تسنیم، علی کورانی فر در جلسه هماهنگی و جمع‌بندی برنامه‌های دهه فجر که با حضور مسئولان این شهرستان در راستای بررسی برنامه‌های تدوین‌شده در این دهه برگزار شد اظهار داشت: اعتماد و اعتقاد مردم به‌نظام مهم‌ترین سرمایه نظام است و دهه فجر نیز فرصتی است برای مسئولان نظام که چرخه اعتماد بین مردم و مسئولان را تکمیل کنند.

وی با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر به نقش پررنگ مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و پس‌ازآن تداوم انقلاب اشاره کرد و افزود: مردم همواره در برهه‌های حساس انقلاب اسلامی نقشی مهم در شکل‌گیری و تداوم انقلاب داشته‌اند و در کنار رهبری معظم انقلاب توانسته‌اند به اهداف آن دست یابند.

فرماندار بروجرد با تأکید بر حرکت در مسیر اعتمادسازی مردم افزود: مسیری که انقلاب را بتواند به اهدافش برساند رابطه متقابل بین مسئولان و مردم است که باید این ارتباط دوسویه تقویت شود و در این مسیر گام برداشت.

وی تأکید کرد: در این ایام از افتتاح پروژه‌های تکراری و ناقص توسط مدیران شهرستانی پرهیز شود و پروژه‌هایی که کاملاً آماده بهره‌برداری است که درشان مردم بروجرد بوده و علاوه بر آن در جهت افزایش تعامل بین مردم و مسئولان باشد مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به گزارش تسنیم در این جلسه برنامه‌های مختلف تدارک دیده‌شده توسط دستگاه‌های اجرایی این شهرستان قرائت شد تا زمان مناسبی برای هریک از این برنامه‌ها در نظر گرفته شود که در میان این برنامه ها بهره‌برداری از 66 پروژه عمرانی، کشاورزی و خدماتی با 42 میلیارد تومان اعتبار به چشم می‌خورد.

برنامه‌های دهه فجر امسال شهرستان بروجرد که در قالب 17 کمیته اجرایی از مسئولان ادارات این شهرستان برگزار می‌شود شامل حضور مسئولان در مساجد و طرح موضوعات و گپ و گفت با مردم، برپایی نمایشگاه‌های علمی، فرهنگی و هنری در دانشگاه‌ها و مراکز علمی، رژه موتورسواران بسیجی، برگزاری نمایش‌های طنز در ایام دهه، افتتاح مرکز درمان بستر و مرغ گوشتی در اشترینان، برپایی یادواره‌های شهدا در پایگاه‌های مقاومت، همایش امربه‌معروف و نهی از منکر و نشست انس و مودت، افتتاح کارگاه سوله سازی، افتتاح مرکز ساخت یونیت و تجهیزات دندانپزشکی، برپایی جشن‌های انقلاب، نشست مشترک مراکز آموزش عالی بروجرد با محوریت تجلیل از دانشجویان برتر، برگزاری مسابقات علمی، فرهنگی و هنری و برگزاری جشنواره غذا به نفع بیماران خاص است.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ )
رئیس جدید اوقاف و امور خیریه بروجرد منصوب شد
روزهای بروجرد- رئیس جدید اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان بروجرد ظهرامروزسه شنبه دردفتر امام جمعه این شهرستان معرفی و منصوب شد.

به گزارش ایرنا ، در این آیین که با حضور امام جمعه بروجرد برگزار شد، حجت الاسلام علی ارکبان به عنوان سرپرست جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بروجرد معرفی شد.

همچنین در این مراسم از زحمات هشت ساله حجت الاسلام رضا گودرزی رئیس سابق این اداره قدردانی شد.

این گزارش حاکیست، آیین تودیع و معارفه سرپرست اوقاف و امور خیریه بروجرد با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان برگزار شد.

شهرستان بروجرد دارای 459 موقوفه است.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ )
نوجوان 10 ساله بروجردی برگزیده بخش تکنوازی ویلون سومین جشنواره نوای همایون خرم شد
روزهای بروجرد- صدرا فلاحی نوجوان 10 ساله بروجردی در بخش تکنوازی ویلون سومین جشنواره برگزیده شده و جایزه نوای همایون خرم را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بروجرد این هنرمند نوجوان بروجردی از پنج سالگی فعالیت در حوزه موسیقی را آغاز و افتخار شاگردی استاد سعید دشتی رانیزداشته و به آموزش ویلون پرداخته است.

سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) 15 تا 17 دی ماه سال جاری با مدیریت بردیا صدر نوری و دبیری ناصر ایزدی به همت موسسه فرهنگی هنری راد نواندیش و حمایت موسسه بیمه سرمد با حضورهنرمندان گروه سنی کودک و نوجوان در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در جشنواره نوای همایون خرم سال جاری یک هزارو 40 نوازنده و خواننده با ٣٩٥ اجرا از ٥٦ شهر و ٣٩ مدرسه و آموزشگاه شرکت داشتند.
در جشنواره سال ١٣٩٣ نیز ٧٨ شرکت‌کننده و ٣٧ اجرا از هفت شهر و سه آموزشگاه و مدرسه شروع به کار کرد و در سال ١٣٩٤ نیزتعداد شرکت‌کنندگان آن به ٦٨٠ نفر و ٢٨٠ اجرا از ٣١ شهر و ١٢ آموزشگاه و مدرسه رسید.

جشنواره و جایزه استاد همایون خرم با هدف ترویج فرهنگ ایرانی، توسعه فرهنگ موسیقیایی و تشویق کودکان و نوجوانان به سمت موسیقی ریشه‌دار ایرانی، ارائه الگوهای مناسب از هنرمندان اخلاق مدار و کشف استعدادهای جدید سومین سال زندگی خود را با استقبال پر شور از سوی خانواده‌های فرهنگی و موسیقی دوست سپری کرد.

از مجموعه تصاویر اجراهای ارسال‌شده به دبیرخانه این جشنواره، در نهایت ٧٠ اجرا و ٢٩٨ نوازنده و خواننده در قالب ٤١ اجرای تک‌خوانی و تک‌نوازی، ١٣ اجرای ٢ یا سه نفره، ١٥ اجرای گروهی چهار نفره به بالا برای شرکت در مرحله رقابتی سومین جشنواره و جایزه استاد همایون خرم راه یافتند.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ )
کورانی فر: بازآفرینی بافت های تاریخی بروجرد نیازمند نقشه بومی محلی است
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: بازآفرینی بافت های تاریخی و فرسوده این شهرستان نیازمند برخوردار شدن از نقشه بومی محلی است.

علی کورانی فر روز سه شنبه درجلسه ستاد بازآفرینی بافت های تاریخی و فرسوده شهری در فرمانداری بروجرد افزود: بافت های تاریخی این شهرستان دارای جاذبه های فراوان برای جذب گردشگروتوریست است که باید برای احیا، مرمت و بازسازی آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

وی اظهار کرد: بروجرد به دلیل قدمت وسابقه فرهنگی بالایی که دارد همواره مورد توجه گردشگران بوده و نیاز است برای حفظ این بناها کاربازسازی کارشناسی شده انجام شود.

معاون استاندارلرستان و فرماندار ویژه بروجرد اضافه کرد: همکاری همه دستگاه ها ازجمله اداره میراث فرهنگی و گردشگری، راه و شهرسازی، شورا اسلامی شهرو شهرداری برای احیا و بازآفرینی بافت های تاریخی ضروری است.

کورانی فر بیان کرد: باید در احیای بافت های فرسوده و تاریخی این شهرستان ازمشارکت مردم غافل نمانده و شهرداری می تواند در این راستا با ایجاد نظام محله ای کاراحیا بافت های فرسوده و حاشیه شهر را انجام دهد.

وی تاکید کرد: مجموع اقدامات باز آفرینی بافت های تاریخی و فرسوده این شهرستان از سوی دسنگاه های مسئول باید زیر نظر کارشناسان صورت گیرد.
فرماندار ویژه بروجرد ادامه داد: در راستای بازآفرینی واحیا بافت های تاریخی شهرستان با 2 شرکت خصوصی مکاتباتی انجام شده تا با استفاده از توان آنها قدامات لازم انجام شود.

** بروجرد 274 هکتار بافت فرسوده شهری دارد
شهردار بروجرد نیز در این نشست با بیان اینکه 274 هکتار بافت فرسوده در این شهر وجود دارد گفت: از این مقدار 64 هکتار بافت فرسوده شهری و ۲۱۱/۵هکتار نیز سکونت های حاشیه ای می باشند.
منوچهر یوسفی افزود: طرح بازآفرینی سکونت های شهری و بافت فرسوده در سه محله خوش بین، دره غریب و بازار تاریخی مصوب و اجرایی می شود.

وی بیان کرد: مشکلاتی که بافت های فرسوده در مواقع اضطراری و حوادث برای خدمت رسانی ایجاد می کند غیر قابل انکار است و باید برای جلوگیری از این چنین حوادث بافت های فرسوده شهری بازسازی شوند.

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهر سازی لرستان گفت: دولت باز آفرینی ۲هزارو ۷۰۰ محله فرسوده را ۱۰ سال اجرایی می کند.

برزو بردی نشین افزود: امسال ۲۷۰ محله فرسوده در دستور کار قرار دارد که در استان لرستان ۹محله در شهرهای خرم آباد، بروجرد و دورود برای هر شهر سه محله در نظر گرفته است.
وی اضافه کرد: محله دره غریب به عنوان سکونت گاه غیر رسمی، محله بازار به عنوان بافت تاریخی و محله خوشبین به عنوان بافت فرسوده شهری انتخاب شده اند.

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهر سازی لرستان اظهارکرد: با توجه به اینکه در بروجرد ۲۷۱ هکتار بافت تاریخی وجود دارد یک شهردار بافت تاریخی برای این شهرنیاز است همچنین باز آفرینی بافت شهری نیاز به همکاری همه دستگاه های اجرایی دارد.

بردنشین ادامه داد: یک ملک تاریخی برای موزه معماری و شهر سازی بروجرد معرفی شده که بنا به اعلام میراث فرهنگی ۱۳ میلیارد ریال برای تملک نیازدارد که با وجود بافت تاریخی فراوان در بروجرد می تواند موثر باشد.

وی افزود: ستاد باز آفرینی شهری یک خانه محله در محله دره غریب برای استفاده مسائل فرهنگی و اجتماعی با اعتبار هشت میلیارد ریال ساخته و در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

به گفته وی با توجه به تشکیل ستاد باز آفرینی شهری هر مصوبه ای در شهرستان بروجرد به تصویب برسد مورد تصویب وزارت راه و شهر سازی قرار خواهد گرفت.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ )
بروجردی: طی یک ساله گذشته عملا عملیات اجرایی راه آهن بروجرد آغاز شده است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مطالبات و خسارت های کشاورزان مسیر پروژه راه آهن بروجرد پرداخت شود.

علاءالدین بروجردی در گفتگو با مهر در سخنانی با اشاره به اجرای طرح راه آهن بروجرد - غرب کشور اظهار داشت: طی یک ساله گذشته عملا عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است.

وی با بیان اینکه کشاورزان این منطقه برای اجرای این طرح همکاری فراوانی داشته اند گفت: با این وجود حقوق و مطالبات آنها با توجه به اجرای این طرح پرداخت نشده است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت و مسئولان باید در قبال استفاده از زمین کشاورزان که در مسیر این طرح قرار دارند و اکثر این زمین ها مالک شخص دارند مطالبات آنها را پرداخت کنند گفت: همچنین باید خسارت های وارد شده به کشاورزان با اجرای این طرح پرداخت شود تا با رضایت مردم این پروژه به پایان برسد.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ )
تاسیس داروخانه هلال احمر در بروجرد نیاز فوری بیماران خاص!
روزهای بروجرد- نبود داروخانه هلال احمر برای تامین داروهای بیماران خاص و تامین داروهای نایاب و مورد نیاز سایر بیماران، یکی از کمبودها و مطالبه جدی مردم شهرستان بروجرد است.

متاسفانه در حال حاضر بیماران نیازمند برای تامین داروهای خود به شهرهای همدان، اراک، تهران و قم مراجعه می کنند.

در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان در سال گذشته که با حضور استاندار لرستان برگزار شد، یکی از مصوبات ، فرصت 10 روزه به شبکه بهداشت و درمان برای ارایه مجوز داروخانه هلال احمر در بروجرد بود که تاکنون علوم پزشکی استان لرستان  موافقت خود در این زمینه اعلام نکرده است.

مدتی است عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد به جد پیگیر این مطالبه و خواست بحق است.

مسلما پیگیری های نماینده محترم بروجرد از طریق سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت که از قضا رییس آن بروجردی است می تواند این خواست بحق و منطقی را تسریع کند.

آخرين بروز رساني ( ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ )
تملک اراضی فرودگاه بروجرد سرعت می‌گیرد
روزهای بروجرد- مدير فرودگاه خرم‌آباد با بیان اینکه ۱۲۹ هکتار از ۳۸۷ هکتار اراضی مورد نیاز احداث فرودگاه بروجرد تملک شده است، گفت: در جلسه‌ای مشترک با فرماندار بروجرد مقرر شد، موضوع تملک اراضی فرودگاه بروجرد با سرعت بیشتری انجام شود.

غلامرضا بنی‌صدر در گفت‌وگو با روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، عنوان کرد: احداث فرودگاه بروجرد طرحی ملی است و از مصوبات دولت در سال ۱۳۹۲ به شمار می‌آید. برخی از اراضی مورد نیاز آن در سال ۹۴ تملک اما پس از مدتی متوقف شد.

وی افزود: بر اساس این طرح ملی، فروشندگان و مالکان زمین پس از تایید دفتر حقوقی شرکت فرودگاه‌ها، بهای آن را از ذی‌حساب وزارت راه و شهرسازی دریافت می‌کنند.

به گفته مدیر فرودگاه خرم‌آباد، اراضی مورد نیاز ساخت فرودگاه بروجرد ۳۸۷ هکتار است که تاکنون حدود ۱۲۹ هکتار آن به تملک شرکت فرودگاه‌ها درآمده است. همچنین بابت خرید بخشی از زمین‌ها پول پرداخت و سند به نام شرکت فرودگاه‌ها صادر شده است و اکنون در اختیار دفتر حقوقی شرکت فرودگاه‌هاست که باید با سایر اسناد زمین‌های تملک شده تجمیع شود. قطعا عدد بدست آمده بیش از ۱۲۹ هکتار فعلی خواهد بود.

وی با بیان اینکه طی جلسه‌ای با علي كوراني‌فر، معاون استاندار و فرماندار ويژه بروجرد داشتیم، مقرر شد تملک اراضی فرودگاه بروجرد به سرعت از سر گرفته شود، توضیح داد: زمین‌های مورد نیاز احداث فرودگاه حضرت ولیعصر(عج) در مکان جانمایی شده، قطعه قطعه‌اند که باید با تمام مالکان آن‌ها مذاکره شود. بنابراین، فرماندار ویژه بروجرد قول داد تا در جلسه‌ای این مالکان را گرد هم آورد تا موضوع خرید اراضی مورد بررسی قرار گیرد.

بنی‌صدر افزود: به این ترتیب این جلسه پیرامون دو موضوع خواهد بود. نخست؛ مالکانی که برای فروش زمین اقدام می‌کنند، دوم؛ آن‌هایی که زمین‌هایشان را به شرکت فرودگاه‌ها فروخته‌اند اما همچنان برای روی آن کشت‌وکار می‌کنند که باید با ما قرارداد اجاره منعقد کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ )
عضو شورای شهر: شهرداری بروجرد از ارائه لیست نیروهای خود به شورای شهر امتناع می‎کند
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: تلاش‎ها و پیگیری‎ها برای سازماندهی نیروهای شهرداری این شهرستان تاکنون بی‎نتیجه مانده است.

اشرف چگنی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: شهرداری در زمینه سازماندهی نیروهای خود همکاری لازم را با اعضای شورای اسلامی شهر ندارد.

وی عنوان کرد: اگر چه نیروهای تحصیل‎کرده در رشته‎های مرتبط در سازمان‎های شهرداری این شهرستان کم نیستند، اما متاسفانه آمار صحیحی از تعداد این افراد به شورای شهر ارائه نمی‎شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد خاطر نشان کرد: با وجود پیگیری‎های مکرر و مستمر، مدیران شهرداری بروجرد از ارائه لیست نیروهای فعال با مشخصات کامل و مدرک تحصیلی آنها به شورای اسلامی شهر امتناع می‎کنند.

چگنی ادامه داد: اگر چه در شورای شهر خواستار ارائه اسامی نیروهای شهرداری همراه با مدارک و مشخصات کامل آنها شده‎ایم، تا از این طریق کار سازماندهی و ساماندهی آنها انجام شود، اما شهرداری همکاری در این زمینه انجام نداده است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای فعال در بدنه شهرداری بروجرد سازماندهی نشده‎اند، افزود: این در حالی است که در صورت سازماندهی، برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری، نظارت و ارزشیابی دقیق شهرداری بروجرد می‎تواند، روی پای خود بایستد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد با تاکید بر اینکه شهرداری می‎تواند، روی پای خود بایستد، اظهار کرد: تحقق این مهم نیازمند تحقق چهار فاکتور یاد شده است.

چگنی با اشاره به اینکه بروجرد شهرستانی فقیر نیست، خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت‎های موجود در گرو مدیریت منابع مالی است، حال آنکه منابع مالی و درآمدی شهرداری بروجرد مدیریت نمی‎شود و این یک درد است.

 وی تک روی در برخی ارگان‎ها و نهادهای مختلف را عامل عقب ماندن شهرستان بروجرد دانست و تاکید کرد: خودکفایی برای هر شهر و شهرداری زمانی رخ می‎دهد که همه ارگان‎ها در بخش‎های مختلف با یکدیگر متحد باشند.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد تصریح کرد: این در حالی است که در این شهرستان برنامه و اقدام متحدی در جهت توسعه و عمران شهر دیده نمی‎شود.

چگنی عنوان کرد: در حالی اقدام اساسی در جهت پرداخت حقوق نیروهای شهرداری بروجرد و به روز کردن این مطالبه آنها صورت نگرفته است که پرداخت به موقع حقوق نیروهای این نهاد خدمات بهتر و بیشتری را برای شهروندان به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: پرداخت به موقع نیروهای فعال در بدنه شهرداری بروجرد زمینه را برای ارتقاء بازده و استفاده حداکثری از ظرفیت کاری آنان فراهم آورده و به دنبال آن رضایت شهروندان را در ارائه خدمات تامین می‎کند.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ )
جوان نخبه بروجردی "ام اس" را به زانو درآورد
روزهای بروجرد- جوان نخبه بروجردی توانسته است در اوج محرومیت ها و با وجود بیماری ام اس خود دکتری کارآفرینی از سارمان استاندار اروپا را کسب کرده و ۹ اختراع مهم را در کشور به ثبت رساند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خیابان‌های این شهر را که قدم می‌زنم به این می‌اندیشم همت والای آدمی می‌تواند بحران و کمبودها را به فرصتی برای تعالی تبدیل کند. حسینیه کوچکی در دل یکی از خیابان‌های شهر محلی شده برای اجتماع تعدادی از جوانانی که در پی تعالی و مشتاق پیشرفت و گریز از گوشه‌نشینی‌ها هستند.

به اینجا دعوت‌شده‌ام تا نگاه مهربان کسانی را میهمان شوم که در گریز از نگاه‌های ترحم برانگیز مردمان شهر در پی یافتن خود هستند. حسینیه‌ای باصفا که به همت خانواده یکی از شهدا برای اجتماع بیماران ام‌اسی بروجرد اهداشده و کلاس‌های مدیرت ذهن را برای بیماران میزبانی می‌کند.

تعدادی از بیماران را می‌بینم که حتی از دو سه پله این حسینیه به‌سختی و با واکر تردد می‌کنند اما می‌آیند تا نشان دهند بیماری مانع و محدودیتی برای آن‌ها نیست و می‌توانند همچون دیگران با این بیماری مقابله کنند و سلامت خود را که روزگاری دستخوش ناملایمات دوران شده و ازدست‌داده‌اند، دوباره به دست بیاورند.

در میان این جوانان فعال و پرجنب‌وجوش «علی کردی» نخبه جوان بروجردی را می‌بینم که مخاطب صحبت‌هایم قرار می‌گیرد. متولد سال 70 است با چهره‌ای گندمگون و لاغراندام مقابلمان می‌نشیند و گفتگویی صمیمی را با او آغاز می‌کنم.

تابه‌حال باهمت و ممارست خود به‌رغم اینکه از سال 89 متوجه بیماری ام‌اس خود می‌شود توانسته است 9 اختراع را در زمینه‌های مختلف ثبت کند. انبوه لوح‌های تقدیر و نشان‌های مختلف از جشنواره‌های ملی را که در مقابلم می‌گذارد به‌قدری زیاد است که نمی‌توانم آن‌ها را بشمارم؛ بیمار موفق انجمن ام‌اس کشور، رتبه سوم جشنواره خوارزمی کشور، رتبه اول جشنواره قلم کشور، گواهی ثبت چندین اختراع کاربردی، پژوهشگر و کارآفرین برتر سطح سه بنیاد ملی نخبگان جوان برتر، تقدیرنامه‌های دانشگاهی و علمی متفاوت و ...

بیمار بروجردی

دکتری کارآفرینی از سارمان استاندار اروپا

در بین این‌همه لوح تقدیر و مدارک مختلف لوحی که با زبان انگلیسی و نشان‌های بین‌المللی متفاوت از دیگر الواح بود نظرم را به خود جلب می‌کند. ماجرای این لوح را که از او می‌پرسم می‌گوید: دکتری کارآفرینی از سارمان استاندار اروپا است. تعجب می‌کنم که آن‌طرف آب‌ها قدر نخبگان ما را خوب می‌دانند و به آن‌ها مدرک دکترا می‌دهند و اینجا...!!!

به عقیده خودش بیمار موفق انجمن ام‌اس مهم‌ترین عنوانی است که کسب کرده. فعالیت‌های علمی را از سال اول راهنمایی همان زمانی که بالباس کار سر کلاس می‌رفته و معلمش همواره او را سرزنش می‌کرد که تو آخرش هیچ‌چیزی نمی‌شوی(!!!) آغاز کرده گویا این حرف تلخ معلمش او را برای پیمودن این راه و نشان دادن توانایی‌هایش تشویق کرده تا برای نخستین بارزمانی که همان معلم از دانش‌آموزانش می‌خواهد وسیله‌ای را به انتخاب خود طراحی کنند و به‌عنوان کاردستی به کلاس بیاورند با طراحی یک اسباب‌بازی از وسایل دورریختنی حیرت و تشویق همان معلم را به خود جلب کند و نشان دهد توانایی‌هایش بالاتر از کمبودهایی است که به خاطر آن مجبور است در سنین پایین کار کند و بالباس کار سر کلاس درس حضور یابد.
بیماری که محدودیت‌ها را به فرصت تبدیل کرد

این آغاز راهی جدید برای علی بود که در ابتدای نوجوانی‌اش متوجه بیماری ام‌اس در وجودش می‌شود بیماری که در ابتدا دید چشمان و حرکت پاهایش را از او گرفته و چند روزی او را میهمان بیمارستان‌ها می‌کند اما در همان‌جا با مشاهده البسه بیمارستانی جرقه تولید لباس‌های یک‌بارمصرف بیمارستانی و طراحی دستگاهی که این کار را انجام دهد به ذهنش خطور می‌کند تا پس‌ازآنکه بااراده‌ای تحسین‌برانگیز بر بیماری خود فائق می‌آید دست به طراحی این وسیله بزند و موفق شود آن را با کمترین هزینه و به گواه  خودش با 10 تا 15 میلیون تومان بسازد و پس‌ازآن کارگاهی راه‌اندازی کند و با اشتغال‌زایی 6 نفر خط تولید البسه یک‌بارمصرف بیمارستانی را با کمترین امکانات و تسهیلات بانکی راه‌اندازی کند و به‌عنوان کارآفرین برتر معرفی شود تا ثابت کند بیماری‌اش نمی‌تواند او را از دستیابی به قله‌های رفیع موفقیت بازدارد.

می‌گوید: نمونه خارجی این دستگاه که در حال حاضر در اختیار برخی شرکت‌های تولید البسه بیمارستانی در این شهرستان است بالغ‌بر 400 میلیون تومان هزینه‌برمی دارد. اما او بااراده‌ای مثال‌زدنی و با استفاده از وسایل کم‌اهمیت این دستگاه را بدون هیچ‌گونه حمایتی طراحی کرده تا اختراع خود را سال 92 در سازمان ثبت‌اسناد و مالکیت‌های صنعتی کشور با شماره اختصاصی ثبت کند و با پیگیری‌های تحسین‌برانگیزش موفق به دریافت رتبه سوم بخش مکانیک جشنواره خوارزمی امسال شود.

در حال حاضر در شرف تولید انبوه چند اختراع خود مشغول به فعالیت‌هایی است اما از اینکه به دلیل نداشتن حمایت‌های مالی به‌ناچار مجبور به تعطیل کردن کارگاه کوچک خود شده تأسف می‌خورد اما اراده و ایمان قلبی‌اش او را به راه‌های جدید راهنمایی کرده و می‌گوید: کارگاه به جهت نبود سرمایه در گردش تعطیل شد اما به بن‌بست نرسیدم و مشغول کارهای دیگر شدم و در حال حاضر در شرف تولید صابونی هستم که مشاغلی همچون مکانیک‌ها که با ابزار و آلات بسیاری در تماس هستند و در اثر آن دستانشان سیاه و روغنی می‌شوند با استفاده از این صابون که با ترکیبات کاملاً طبیعی بدون عوارض پوستی است با کمترین هزینه و در کمترین زمان دستان خود را از هرگونه آلودگی پاک کنند.

باوجوداینکه تحصیلات دانشگاهی ندارد و دارای دو دیپلم مکانیک و کشت گیاهان دارویی است و البته قصد دارد ادامه تحصیل دهد اما اطلاعاتش از تحصیل‌کرده‌ها نیز بیشتر است و آن را مدیون ذکاوت و هوش فوق‌العاده خود می‌داند که توانسته است باوجود محدودیت‌های فراوان موفقیت‌های علمی بسیاری که بهت همگان را برانگیخته کسب کند.

 بیمار بروجردی

بی‌اعتنایی مسئولان به نخبگان جوان

گلایه می‌کند از مسئولانی که با بی‌مهری نسبت به وی ادامه فعالیتش را دشوار کرده‌اند: در بسیاری از مواقع وقتی با مسئولان استانی برای پیگیری یکی از اختراعات و طرح‌های خود تماس می‌گیرم با بی‌اعتنایی گوشی تلفن خود را جواب نمی‌دهند و حاضر به ملاقات ما نیستند و اصلاً حمایتی از نخبگان نمی‌کنند.

بروجرد انجمن حمایت از بیماران ام‌اس ندارد اما بااین‌حال تعدادی از جوانان در این حسینیه با تلاش‌های فراوان خود می‌کوشند مجوز تشکیل چنین انجمنی را از مسئولانی که هزار و یک سنگ پیش پای آن‌ها می‌اندازند دریافت کنند تنها برای اینکه بتوانند مکانی مناسب برای تشکیل کلاس‌های خود از مسئولان دریافت کنند اما کو توجه و همتی که بتواند این نخبگان جوان را حمایت کند.

علی معتقد است صلاحیت برخی مسئولان که به خاطر لابی بازی سمتی را در اختیار گرفته‌اند موردتردید است چراکه نمی‌توانند درکی از بیماران خاص داشته باشند.

کلاس‌های مدیریت ذهن نخستین بار در کشور

مهدی گراوند دیگر جوان نخبه بروجردی است که در مقابلمان می‌نشیند و بامتانت و آرامش خاصی که در صدایش می‌توان یافت شروع به صحبت کردن می‌کند: این حسینیه را خانواده یکی از شهدای بروجرد در اختیار ما قرار داده تا بتوانیم در این مکان با حضور بیماران ام‌اس کلاس‌های مدیریت ذهن را تشکیل دهیم.

25 ساله و مهندس کامپیوتر است که خود یک شرکت رایانه‌ای دارد و ازآنجا امرارمعاش می‌کند اما به دلیل اینکه خود از سه سال پیش به این بیماری مبتلا شده است تعهد خاصی به بازآفرینی ذهنی بیمارانی دارد که در اثر مواجهه با این بیماری روحیه خود را ازدست‌داده‌اند و ادامه می‌دهد: این کلاس‌ها برای اولین بار است در کشور تشکیل می‌شود و به‌صورت گروه‌درمانی تجربیات بیماران از حالات مختلف مواجه با این بیماری خاص تبادل می‌شود و در انتها با ارائه مطالب علمی موثق برای مقابله با کنش‌های ناشی از این بیماری راهکارهایی به بیماران ارائه می‌شود تا در جلسات بعدی نتیجه به‌کارگیری این روش‌ها بررسی شود.

400 بیمار ام‌اسی در بروجرد

گراوند بیان می‌کند: در شهرستان بروجرد بنا به اعلام انجمن بیماران خاص، 400 بیمار ام‌اسی وجود دارد که 70 درصد آن‌ها را به‌طورکلی خانم‌ها تشکیل می‌دهند و در کنار درمان‌های رایج نیاز به تقویت روحیه و مدیرت تمرکز و ذهن دارند تا بتوانند با مشکلات ناشی از این بیماری در زندگی خود کنار آمده و آن‌ها را رفع کنند.

وی می‌افزاید: این بیماری به‌گونه‌ای است که فرد مبتلا در ابتدای راه چنانچه توانایی کافی در پذیرش آن را نداشته باشد ممکن است به‌سرعت به مرحله حاد برسد اما با شرکت در کلاس‌های گروه‌درمانی و مدیریت ذهن و به کار گرفتن روش‌های ذهنی درمان و مدیریت بیماری خود می‌توانند عوارض ناشی از این بیماری خاص را به حداقل برسانند.

گلایه او نیز از مسئولان بی‌توجهی به تشکیل انجمن ام‌اس در بروجرد و نبود امکانات حداقلی برای حمایت از این بیماران است و عنوان می‌کند: برای دریافت مجوز تشکیل این انجمن بارها به مسئولان مختلف مراجعه کردم اما در آخرین افاضات آن‌ها برای تشکیل این کلاس‌ها من را متهم به سودجویی و کسب درامد از این راه کردند درحالی‌که این کلاس‌ها کاملاً رایگان اداره می‌شود و علاوه بر آن منبع درآمد من از راه دیگری است که نیازی به این پول‌ها ندارم.

آن‌ها انتظاری از مسئولان ندارند جز اینکه اجازه دهند کلاس‌های مدیریت ذهنی که با تلاش و هزینه شخصی خود در این حسینیه کوچک تشکیل داده‌اند در مکانی مناسب‌تر تشکیل شوند تا بیمارانی که توانایی تردد به این مکان را به علت داشتن چند پله ندارند به‌راحتی بتوانند از آموزش‌های ارائه‌شده استفاده کنند و درصد بهبودیافتگان به این بیماری افزایش پیدا کند.

حال که نخبگان جوان بروجردی خود برای رفع مشکلات ناشی از بیماری‌شان همت کرده و به‌تنهایی در این راه پرفرازونشیب قدم برداشته‌اند آیا بهتر نیست مسئولان استانی به‌جای توهین و تحقیر آن‌ها گوشه‌ای از مشکلات آن‌ها را رفع کرده و قدری نیز در روزمرگی ادارات خود برای حمایت از آن‌ها وقت بگذارند؟

...........
گزارش از الهام شاهدپور
آخرين بروز رساني ( ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ )
تجمع بیجا مانع امدادرسانی است؛ حتی شما دوست عزیز!

حمزه رامین- ساختمان پلاسکوی تهران فرو ریخت و در حادثه ای جان گداز جمعی از شهروندان این مملکت را در کام خود فرو برد؛ اخبار و تحلیل های بسیاری پیرامون چند و چون این حادثه منتشر شده‌ و‌ در حال انتشار است. بسیاری از نکات گفتنی٬ گفته و نوشته شده و نیازی به تکرار مکررات نیست.


غرض از نوشتن این سطور تلنگری است به فاجعه ای - به زعم نگارنده - بس بزرگتر و جان گدازتر که در همین سانحه ساختمان پلاسکو و البته در بسیاری دیگر از حوادث کوچک و بزرگ این مملکت رخ می دهد اما گویا کسی در فکر علاج آن نیست!
این فاجعه عظیم‌ چیزی نیست جز تجمع ناگهانی سیل زیادی از جمعیت پیرامون صحنه حادثه٬ بدون اینکه هیچ اقدام مفیدی در جهت کمک به سانحه دیدگان از آنان ساخته باشد!


این گونه تجمعات همیشه و در اکثر قریب به اتفاق ماموریت های اورژانسی باعث اختلال در حرکت خودروهای امدادی و به ویژه آمبولانس ها شده و سبب می شود که آمبولانس ها نه تنها در هنگام حرکت برای ورود به صحنه حادثه دچار مشکل شوند بلکه در برگشت از صحنه حادثه و هنگامی که در حال انتقال بیمار یا مصدومی هستند نیز با کُندی و اختلال حرکت مواجه شده و دقایق بسیاری را به علت این کار زشت و بیهوده هدر دهند؛ دقایقی که برای فرد حادثه دیده به مثابه نوشداروهایی هستند که پیش از مرگ سهراب به کار می آیند...


در همین حادثه فروریختن ساختمان پلاسکوی تهران فیلمی منتشر شد که سرنشینان یک خودروی امدادی با خواهش و التماس از مردم می خواهند راه را برای عبور آنان باز کنند!!!


نکته قابل ذکر این است که اگر خدای نکرده شبیه همین حادثه برای تجمع کنندگان رخ دهد فریاد و فغان سر می دهند که چرا آمبولانس دیر رسید؟!


کاش کمی هم به این فکر کنیم که آمبولانس هم خودرویی است همانند تمام خودروهای دیگر و اتفاقا باید از همین کوچه و خیابان های تنگ و تاریک و شلوغ عبور کرده و خود را به صحنه حادثه برساند؛ نه بال دارد که پرواز کند٬ نه می تواند از زیر آب حرکت کند و نه توانی مافوق توان خودروهای دیگر دارد!


پس بیاییم همگی عهد ببندیم به محض دیدن آمبولانس راه را برای عبور سریع و ایمن آن باز کرده و هنگام‌ وقوع حوادث در محل تجمع نکرده‌ و مانع امدادرسانی به سانحه دیدگان نشویم؛ این شاید بهترین کاری است که می توانیم برای کمک به هم نوعان آسیب دیده خودمان انجام دهیم.

 .....................

تکنسین اورژانس بروجرد

آخرين بروز رساني ( ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ )
ادای احترام بروجردی‌ها به آتش نشانان فداکار

مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
 مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
 مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
 مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند
 مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند 
 مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند
 مردم بروجرد به یاد آتش نشانان شهید پلاسکو تهران شمع روشن کردند
 
عکس: علیرضا سلیمانی، فرهاد داودوندی
 
آخرين بروز رساني ( ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ )
چوب بانک سپه بر سر سامان کاشی بروجرد/ معمای بازپرداخت تسهیلاتی که تمامی ندارد
روزهای بروجرد- کارخانه سامان کاشی بروجرد با دریافت مبالغ پایینی تسهیلات بانکی در سال‌های اخیر با مشکل جدی درروند بازپرداخت آن‌ها مواجه شده به‌طوری‌که بانک سپه حاضر به ارائه صورت‌حساب و تعین تکلیف مابقی این بدهی‌ها نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، با آغاز بحران مالی در سامان کاشی بروجرد این واحد صنعتی که از برندهای معتبر بین‌المللی در تولید کاشی و سرامیک بود به‌ناچار بخشی از کارگران خود را بدون پرداخت حق بیمه و حقوق معوقه چندین ماهه آن‌ها تعدیل کرد و تاکنون باوجود مصوبات فراوان ستاد تسهیل استان لرستان و کارگروه ملی این واحد صنعتی نتوانسته است مشکلات خود در پرداخت بدهی‌های بانکی از گذشته را برای دریافت تسهیلات جدید حل کند.

سامان کاشی نیز یکی دیگر از کارخانجات استان لرستان است که همواره پای ثابت ستاد تسهیل استان است تا مشکلات این کارخانه با رایزنی‌های استانی این بار در حضور معاون وزیر کشور بررسی شود.

مصوبه کارگروه ملی برای سامان کاشی

مهرداد غضنفری معاون استاندار لرستان شامگاه پنج‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل استان گفت: بر اساس مصوبه وزارت کشور در هشتم دی‌ماه قرار شد بانک سپه و سامان کاشی فردی را که مورد تائید دو طرف است برای تعین تکلیف مغایرت‌های بین خود معرفی کنند و در اجرای آن بند و تصمیم کارگروه ملی و پس از تعین میزان بدهی قرار شد ظرف 15 روز کاری میزان این بدهی به بانک ملی اعلام شود که اگر موردتوافق طرفین قرار گرفت سرمایه در گردش 10 میلیارد تومانی این واحد تأمین شود که بتواند مشکلات کارکنان، تأمین اجتماعی و سایر بدهی‌های خود را حل کند.

کمال محسنی مدیرعامل سامان کاشی بروجرد در این جلسه با تشریح گوشه‌ای از مشکلات این کارخانه گفت: در ابتدای راه‌اندازی این کارخانه با جدیدترین فنّاوری روز دنیا در این منطقه محروم حتی از یک دلار ارز دولتی و یا تسهیلاتی که در رابطه با حوالجات بوده استفاده نکرده‌ام و طی این 23 سال فعالیت کارخانه هیچ‌گونه امکاناتی از استان دریافت نکرده تم.

وی به مشکل چهارساله این کارخانه اشاره کرد و افزود: در این مدت بیش از ده برابر گذشته کارهایی اداری انجام‌شده که تا به امروز هیچ‌گونه نتیجه‌ای حاصل نشده است.

بدهی که تمامی ندارد!

مدیرعامل سامان کاشی بروجرد بیان کرد: بانک سپه یک میلیارد و 900 میلیون تومان تسهیلات به این کارخانه ارائه داده و تاکنون 20 میلیارد و 400 میلیون تومان دریافت کرده و هنوز هم می‌گوید 38 میلیارد تومان دیگر باید پرداخت کنید و هیچ‌گونه صورتحسابی هم برای تطبیق دفاتر به ما ارائه نمی‌دهد. در مصوبه‌ای که در کارگروه وزارت کشور داشتیم نماینده‌ای معرفی شد که در بانک محاسبات را کنترل کند که اخیراً این نماینده پذیرفته‌شده است.

وی عنوان کرد: حدود هفت سال است درخواست صورت‌حساب از این بانک داشته‌ایم اما بانک مخالفت کرده و به همین دلیل  ممنوع‌الخروج و ممنوع المعامله شده‌ام و 16 ماه است که نتوانسته‌ام حقوق کارکنان خود را پرداخت کنم آنچه از گذشته داشته‌ایم برای پرداخت بدهی حقوق کارگران و تأمین اجتماعی فروخته‌ایم هم و به آن‌ها پرداخت کرده‌ایم.

زیان‌دهی 30 میلیون تومانی روزانه سامان کاشی

محسنی اضافه می‌کند: شرکت سامان کاشی با شرایط فعلی روزانه 30 میلیون تومان زیان می‌دهد که طی چهار سال گذشته این میزان زیان را پرداخت می‌کند و حداقل کاری که می‌توان کرد این است که مسئولان جلوی این زیان سنگین روزانه کارخانه را بگیرند.

وی ادامه داد: مبلغ دو میلیارد و 400 میلیون تومان نیز که از بانک پاسارگاد دریافت شده به بانک سپه برای پرداخت بدهی داده‌شده‌ اما بازهم اعلام‌شده باید 18 میلیارد تومان دیگر پرداخت شود شرایط در حال حاضر به‌گونه‌ای است که تمام صنعت کشور به خاطر بانک‌ها باید با سر به زمین بخورد و این ظلم مضاعفی در حق صنعتگران است.

بهترین امکانات و فنّاوری در سامان کاشی بروجرد

مدیرعامل سامان کاشی بروجرد بابیان اینکه بهترین امکانات و فنّاوری در حال حاضر در سامان کاشی بروجرد وجود دارد تصریح کرد: اخیراً نیز دو دستگاه دیگر خریداری‌شده و تولیدات این کارخانه مشتریان صادراتی و داخلی بسیاری به خاطر این ماشین‌آلات جدید دارد هرچند درگذشته مشکل فروش داشتیم اما با ورود فنّاوری و طرح‌های جدید این کارخانه هم‌اینک دو برابر ظرفیت اسمی مشتری بخش صادرات چه در بخش فروش داخلی دارد.

وی با اشاره به پرداخت بیش از چهار میلیارد و 400 میلیون تومان به تأمین اجتماعی در دو سال گذشته بیان کرد: در حال حاضر کارگران این کارخانه دفترچه تأمین اجتماعی ندارند، مشکل بیمه بیکاری دارند، 56 نفر هم مشکل بازنشستگی دارند که مرتباً برای کارخانه مشکل‌ساز می‌شوند و در بخش‌های قضایی شکایت می‌کنند که این امر سبب توقیف اموال کارخانه و فروش و مصادره آن‌ها به کمترین قیمت می‌شود و دائماً در دفتر مرکزی این حکم‌ها برای ما دردسرساز می‌شود.

عدم همکاری بانک سپه در تعین تکلیف میزان واقعی بدهی

بابک دین‌پرست معاون وزیر کشور نیز در این جلسه تصریح کرد: بر اساس مصوبه کارگروه تسهیل قرار بود 50 میلیارد تومان به این واحد تسهیلات داده شود.

وی با اشاره به مصوبات مهم کارگروه ملی با حضور وزیر صنعت و معدن عنوان کرد: این کارگروه برای سامان کاشی دو مصوبه مهم داشت یکی اینکه تمامی عملیات اجرایی علیه سامان کاشی متوقف شود و دوم اینکه پرداخت هرگونه تسهیلاتی به این واحد منوط به تعین تکلیف وضعیت بدهی به سه بانک سپه، تجارت و پاسارگاد شود.

معاون وزیر کشور عدم همکاری بانک سپه در تعین تکلیف میزان واقعی بدهی این واحد را مشکل اصلی آن دانست و افزود: برخلاف مصوبه کارگروه ملی کارخانه برای مزایده گذاشته‌شده بود و پیگیری‌هایی برای عملیاتی نشدن این تصمیم انجام شد و مقرر شد اجرای این مصوبه تا سه ماه به تعویق افتد و در حال حاضر نیز مانع جدی برای مشخص شدن بدهی این واحد به بانک سپه از میان برداشته‌شده و امید است تا هفته آینده میزان دقیق بدهی به بانک سپه مشخص شود.

وی اضافه کرد: در خصوص پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش 10 میلیارد تومانی نیز با بانک مرکزی هماهنگی شده تا به‌محض اینکه بدهی بانک سپه تعین تکلیف شود این میزان تسهیلات پرداخت شود.

معاون وزیر کشور از مسئولان استانی خواست تا مشکلات حقوقی کارگران این کارخانه و نیز تأمین اجتماعی و مالیات را درون استان حل کنند تا کارگران ترددی به تهران و پیگیری این موضوعات در دفتر مرکزی کارخانه نداشته باشند تا بتوان به این صورت مشکلات حقوقی مالک این کارخانه را رفع کرد.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ )
امام جمعه بروجرد دولت روحانی را به فریبکاری متهم کرد
روزهای بروجرد- امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به سالگرد اجرای برجام اظهار داشت: یک سال از اجرای توافق هسته‌ای تحت عنوان برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام می‌گذرد و درحالی‌که جمهوری اسلامی ایران به همه تعهداتش و بلکه بیشتر از آن عمل کرده است آمریکا به هیچ‌یک از تعهدات خود عمل‌نکرده و در طول این‌یک سال مکرراً برجام را نقض کرده است.

به گزارش تسنیم حجت الاسلام ترابی افزود: آمریکا نه‌تنها تحریم‌ها را برنداشت که هرروز به بهانه‌های جدید تحریم‌های جدیدی علیه ملت ایران وضع می‌کند درحالی‌که بنا بود از اولین روز اجرای برجام همه تحریم‌ها اعم از مالی و بانکی برداشته شود اما نه‌تنها چنین نشد که ده‌ها تحریم دیگر به بهانه‌های مختلف علیه ایران وضع شد.

خطیب نماز جمعه بروجرد نقض برجام توسط آمریکا را یک واقعیت غیرقابل‌انکار خواند و با طرح سؤالاتی گفت: آیا توافق هسته‌ای غیر از تورم، رکود، گرانی، بیکاری، مشکلات اقتصادی و معیشتی، از دست دادن فعالیت‌های هسته‌ای و واگذاری ده‌ها امتیاز به آمریکایی‌ها دستاورد دیگری داشته است؟

وی اضافه کرد: برجام در طول یک سال گذشته دستاورد آن‌چنانی برای ایران نداشته و هیچ مشکلی از ایران را حل نکرده و تأثیری نیز در زندگی و معیشت مردم نداشته است. مسئولان باید با مردم صادقانه برخورد کنند چرا باید مردم را فریب دهند؟ یک سال از اجرای برجام گذشته اما تاکنون یک دلار از طریق سیستم بانکی برنگشته حتی معاملات نفتی نیز نمی‌توان با دلار انجام داد چراکه محدودیت معامله با دلار برای ایران برداشته نشده است.

ترابی تصریح کرد: نزدیک به 20 هزار سانتریفیوژ در دو مرکز فوردو و نطنز مشغول به کار بود که امروز به پنج هزار سانتریفیوژ رسیده، پیش از اجرای برجام تا 20 درصد اورانیوم غنی‌سازی شد امروز به حدود سه درصد رسیده است، پیش از برجام 11 تن اورانیوم غنی‌شده به خارج از کشور فرستاده شد در حال حاضر تنها سه کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده در کشور وجود دارد، قلب راکتور اراک را بیرون آوردند و جای آن بتن ریختند که به اعتراف خود مسئولان غیرقابل‌برگشت است و از سویی عمده تحریم‌های مالی و بانکی به قوت خود باقی است.

وی بابیان اینکه آمریکایی‌ها به اعتراف مسئولان سیاست خارجه کشور به‌ظاهر و بر روی کاغذ تحریم‌ها را برداشته‌اند، خاطرنشان کرد: امروز باید به دلیل نقض مکرر برجام آمریکا را در دنیا رسوا کنیم.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ )
یادواره شهید سرلشکر خلبان عبدالرضا کوپال در بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- نخستین یادواره شهید «سرلشکر خلبان عبدالرضا کوپال» و 36 شهید اشترینان با حضور جمعی از رزمندگان و فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران، خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران در سالن اجتماعات فرمانداری بروجرد برگزار شد.

به گزارش تسنیم در این همایش حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد اظهار داشت: در تمام جوامع بشری ارزش‌هایی وجود دارد که بنیان اصلی فرهنگ آن جامعه را شکل می‌دهد و اهمیت و جایگاه این ارزش‌ها به‌گونه‌ای است که هر ملتی هویت و حیات سیاسی و اجتماعی خود را در پایبندی و احترام به آن ارزش‌ها و انتقال آن به نسل‌های آینده می‌داند.

وی افزود: ایران اسلامی بیش از هر جای دیگری مفتخر به داشتن ارزش‌های والا و اصیلی است که نمونه آن را در کمتر از جایی می‌توان یافت؛ فرهنگ ایثار و شهادت یکی از آن ارزش‌هایی است که بافرهنگ عاشورا عجین شده و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

امام‌جمعه بروجرد ایمان به مبدأ و معاد و فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت، ایستادگی و مقاومت در راه دفاع از حق و اسلام را از عناصر پیدایش و تداوم انقلاب اسلامی ملت ایران دانست و گفت: این عوامل در طول 38 سال گذشته مشعل انقلاب را روشن و فروزان نگه‌داشته و نظام را در برابر همه تهدیدات و خطرات بیمه نموده است.

در ادامه این یادواره با حضور فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران از تمبر یادبود منقش به تصویر شهید «سرلشکر خلبان عبدالرضا کوپال» رونمایی شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.