۰۶ مرداد ۱۳۹۳   ۲۱:۴۲    
 
 
 
 
تبلیغات
 
poster_hamayesh.jpg
 
 
hamayesh_borujerd.jpg
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
وسایل استاندارد بازی در مکان های تفریحی بروجرد مشخص شدند
روزهای بروجرد- رییس اداره استاندارد شهرستان بروجرد از آغاز اجرای طرح نظارت بر اسباب بازیهای پارکها و شهربازیها در این شهر خبر داد.

ˈ عنایت شرفیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: با آغاز تعطیلات مدارس و استفاده بیشتر خانواده ها از شهربازیها و مراکز تفریحی، لزوم توجه بیشتر به وسایل بازی در این اماکن را دو چندان کرده است.

وی اضافه کرد: خانواده با نگاه به اینکه تجهیزات ورزشی و بازی در اماکن تفریحی استاندارد بوده ، با خیال آسوده در این مراکز تفریح نموده و این مساله وظیفه دستگاههای نظارتی را بیشتر می کند.

وی با اشاره به اینکه استاندارد سازی وسایل بازی در بروجرد از سال 92 بصورت جدی در دستور کار اداره استاندارد قرار گرفته ، افزود: اداره استاندارد بروجرد در گام نخست با اطلاع رسانی و تبلیغات در راستای فرهنگ سازی و تشویق مالکان و بهره برداری دستگاههای بازی نسبت به استاندارد سازی آنها، اقدام کرده است.

شرفی به وسایل بازی استاندارد موجود در بروجرد اشاره کرد و گفت: استخر توپ و قصر بادی موجود در پارک شهید بهشتی بروجرد تا خرداد ماه سال 94، استخر توپ و قصر بادی پارک فدک تا اسفند ماه سال جاری، و 9 وسیله بازی شامل اکروجت، کشتی صبا، صندلی پرنده، استخر توپ بادی، قله بادی، تاب و سفینه کودک، اسب و ماشین کف گرد در پارک فدک تا اسفند ماه سال جاری دارای مجوزهای لازم ار سوی سازمان ملی استاندارد هستند.

وی افزود: سایر وسایل بازی و ورزشی موجود در پارکها و مراکز تفریحی بروجرد، در صورت عدم رفع نواقص پلمپ خواهند شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۳ )
اظهارات مبهم مدیرکل برنامه ریزی استانداری لرستان در مورد سهم ناچیز بروجرد از بودجه استان
مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استانداری لرستان از اختصاص بودجه ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه به این استان خبر داد.

به گزارش فارس، امید امیدی عصر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بروجرد، اظهار داشت: براین اساس امسال 191 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به لرستان اختصاص یافته و برابر ماده 180 قانون برنامه پنجم در قالب تبصره 22 قانون بودجه سال 93، بودجه بین استان‌های مختلف توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه قانونگذار وظیفه توزیع شهرستانی این بودجه را به عهده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نهاده است، خاطرنشان کرد: سهم 20 میلیارد تومانی بروجرد از این بودجه 154 میلیارد تومانی براساس شاخص‌های تنظیم شده تعیین شده است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استانداری لرستان ادامه داد: توزیع شهرستانی نیز به عهده شورا و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها است، اما از مسیر نمایندگان شهرستان‌ها عبور می‌کند.

این مسئول بیان کرد: در این راستا پیشنهادات اولیه تنظیم شده است که به زودی به شورای برنامه‌ریزی و سپس کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها انتقال می‌یابد.

امیدی با اشاره به دلایل اختصاص سهم 15 و نیم میلیارد تومانی بروجرد از اعتبارات استانی، متذکر شد: سال گذشته تخصیص اعتبارات عمرانی در کل کشور به دلیل واقعی نبودن مبلغ بودجه پائین بود.

وی تأکید کرد: دولت قصد دارد، در سال جاری مبلغ بودجه را واقعی کند و به همین دلیل اعتبارات عمرانی کشور حدود 40 درصد کاهش یافته که سهم کاهشی اعتبارات استان لرستان در این زمینه نیز حدود 31 درصد است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استانداری لرستان عنوان کرد: بودجه عمرانی استان لرستان در سال گذشته 275 میلیارد تومان بود که امسال به 191 میلیارد تومان رسیده است.

امیدی ادامه داد: اعتبارات امسال باید با عملکرد سال گذشته مقایسه شود، نه با مصوب ابتدای امسال، چراکه اعداد و ارقام مصوب ابتدای سال به نوعی نجومی بوده است.

وی اضافه کرد: چنانچه این بودجه با عملکرد سال گذشته که بر مبنای تخصیص‌ها صورت گرفته مقایسه شود، با توجه به تخصیص‌های 100 درصدی امسال، رشد قابل توجهی داشته است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استانداری لرستان اظهار کرد: علاوه بر اعتبارات ذکر شده، از محل سفر رئیس جمهور نیز اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان به بروجرد تعلق گرفته است.

امیدی ابراز کرد: از مجموع اعتبار 191 میلیارد تومانی لرستان در سال جاری، 30 میلیارد تومان در سطح این استان و در حوزه‌های هوشمندسازی مدارس، تجهیز ادارات و ستاد مدیریت بحران تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: این بودجه‌ها به شهرستان خاصی تعلق نگرفته، اما در عین حال همه شهرستان‌ها از آن بهره‌مند شده‌اند و ادارات کل آن را بین دستگاه‌های شهرستانی توزیع می‌کنند.

مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استانداری لرستان در پایان اذعان کرد: اعتبارات تخصیصی به شهرستان بروجرد کارگشا نبوده و نمی‌تواند بخش اعظم مشکلات را حل کند، اما اعتبارات براساس اولویت‌ها و پروژه‌های بالای 80 و 50 درصد پیشرفت تقسیم شده است.

آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۳ )
کاهش 30درصدی بودجه شهرستان بروجرد
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: امسال 15میلیاردو 500میلیون تومان به این شهرستان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا ، ˈرضا آریاییˈ در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان افزود: این میزان اعتبار برای اجرای 148 طرح عمرانی مصوب شده است.

وی اضافه کرد: اولویت هزینه بودجه امسال با پروژه هایی است که به صورت نیمه کاره رها شده و بین 50 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گفته وی برخی از این پروژه ها نزدیک به 10سال است به صورت نیمه تمام مانده و برخی دیگر سالها وقت و هزینه می خواهد تا به بهر برداری برسد.

آریایی تاکید کرد: بودجه امسال بروجرد در مقایسه با سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است اما از سوی دیگر این بودجه به صورت100درصد تخصیص یافته است.

وی همچنین گفت:به منظور توسعه شهر بروجرد 20 میلیارد تومان اعتبار دیگر از سوی نمایندگان مردم بروجرد درمجلس شورای اسلامی برای این شهر تامین خواهد شد که مجموع بودجه بروجرد به 35میلیاردو 500میلیون تومان خواهد رسید.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ تير ۱۳۹۳ )
رئیس دانشگاه آزاد بروجرد: ۱۸۰ میلیارد ریال برای ساخت کلینیک دندانپزشکی بروجرد هزینه شده است
روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه آزاد بروجرد گفت: ۱۸۰ میلیارد ریال برای بزرگترین کلینک دندانپزشکی کشور در بروجرد هزینه شده است که در هفته دولت با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افتتاح می‌شود.

احمد سیف در گفت وگو با تسنیم، اظهار کرد: کلینیک دندانپزشکی شهرستان بروجرد بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور است و دارای 220 یونیت و دستگاه مورد نیاز دندانپزشکی بسیار مدرن و پیشرفته است.

وی افزود: این کلینیک در متراژ 6 هزار و 200 متر دارای 20 بخش مجزا خصوصی و تخصصی است که در خیابان مدرس در ساختمان پیراپزشکی بروجرد است که شروع این پروژه  در فروردین ماه سال92 آغاز و در شهریورماه سال 93 در هفته دولت  با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بروجرد به بهره برداری می رسد.
رئیس دانشگاه آزاد بروجرد تصریح کرد: بخش خصوصی این کلینیک شامل رادیولوژی، فانتوم، تشخیص، کودکان، ترمیم، ارتدنسی، پرتز، جراحی، اتاق لیزر و سایر بخش های دندانپزشکی است که با افتتاح آن خدمات بزرگی را به شهروندان بروجردی و مردم سراسر کشور ارائه می کند.
سیف عنوان کرد: 180 میلیارد ریال برای ساخت بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور در بروجرد هزینه شده است که اعتبارات آن از شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دانشکده دندانپزشکی را دارد و دانشجویان در آن به تحصیل می پردازند، اظهار کرد:  دانشکده دندانپزشکی بروجرد در بین دانشکده های دندانپزشکی کشور بعد از تهران، اصفهان و شیراز چهارمین دانشکده است که در زمینه تدریس به به دانشجویان این دانشکده بسیار موفق عمل کرده است.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۳ )
گفتگو با اکبر حدادی: اصلاح طلبان اشتباهات خود را بپذیرند
اکبر حدادی در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 92، مسئولیت ستاد انتخاباتی دکتر عارف را در شهرستان بروجرد بر عهده داشت. وی رابط بنیاد امید ایرانیان و عضو هیأت راه اندازی این بنیاد در شهرستان بروجرد است،akbar_hadadi.jpg هرچند که خودش میگوید از کلیه فعالیتهای مرتبط با بنیاد امید کناره گرفته و از عضویت در آن استعفا داده است.

*در مورد فعالیتهای بنیاد امید ایرانیان در روزهای اخیر خبرهایی داشتیم. لطفاً در این خصوص کمی توضیح دهید.
بنیاد امید ایرانیان، یکNGO  و تشکل مردم نهاد است که ریاست آن را دکتر محمدرضا عارف بر عهده دارد. این بنیاد در اواخر سال 1384 با رویکرد فعالیت در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و علمی و کمک به توسعه همه جانبه کشور، ایجاد ساختاری برای بهره برداری از دانش و تجربه نخبگان و خبرگان در همه عرصهها و ایجاد فرصتی برای حضور جوانان شایسته در عرصههای مدیریتی، تدوین رویکرد اعتدال و خردورزی در همه شئونات سیاسی و توسعه گفتمان کشورداری خردمندانه شکل گرفت. اما دولت قبلی اجازه فعالیت به بنیاد امید ایرانیان در قالب مجوز وزارت کشور را نداد. در نهایت در دولت یازدهم و در 25 اسفند 1392 یعنی 9 ماه پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر مجوز فعالیت این بنیاد از طریق وزارت کشور صادر شد.

*ساختار تشکیلاتی بنیاد امید و فعالیت آن در سایر نقاط کشور به چه شکل است؟

بنیاد در هر استان یک شعبه خواهد داشت که زیر نظر شورای بنیاد فعالیت خواهد کرد. مستحضرید که بنیاد امید ایرانیان شعبه خراسان رضوی و شعبه اصفهان با حضور دکتر عارف افتتاح شد و در روزهای اخیر، شعبه های زاهدان و شیراز نیز آغاز به کار کرد. ما از آنجا که در انتخابات ریاست جمهوری هم، پیش از مرکز استان (خرمآباد) ستاد انتخاباتی دکتر عارف را راهاندازی کردیم در این خصوص هم فعلاً تنها شهرستانی که مجوز فعالیت بنیاد امید را به صورت مجزا دریافت کرده بروجرد است و طبق برنامه ریزی های انجام شده دفتر بنیاد امید شعبه بروجرد، إنشاءا... در آینده ای نزدیک افتتاح خواهد شد. البته لازم به ذکر است که بنده از کلیه ی فعالیتها در این بنیاد کناره گرفته ام و دیگر مسئولیتی در راه اندازی و فعالیتهای آن ندارم.

*بنیاد امید فعالیتهای حزبی و انتخاباتی هم انجام خواهد داد؟
بنیاد امید ایرانیان تنها در تبیین راهبردهای انتخاباتی مشارکت دارد و فعالیت حزبی نمی‌کند.
رویکرد بنیاد، رویکرد تحزب گرا نیست بلکه یک رویکرد فراگیر است و با بنیادهای مشابه خود تا حدودی تفاوت دارد. برای آن از اول مرامنامه نوشته شده. معمولاً برای تشکل​های غیرحزبی، مرامنامه وجود ندارد.

*میشود گفت بنیاد امید یک تشکل با رویکرد اصلاح طلبانه است؟
همینطور است. ما جریان اصلاح طلبی را یکی از گفتمانهای اصیل درون نظام جمهوری اسلامی میدانیم که برآمده از تفکر انقلاب است، هرچند که انتقاداتی نه به تفکر اصلاح طلبی بلکه به عملکرد اصلاح طلبان وارد است. اصول کلی حاکم در بنیاد امید ایرانیان هم، میانه‌روی و اخلاق در سیاست، درایت و صداقت در عمل، جوانگرایی و شایسته‌سالاری در کشف و جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها است که به نوعی همان اصول اصلاح طلبی است. این بنیاد، دولت تدبیر و امید را که در شرایط تورم و رشد منفی اقتصادی روی کار آمده و نیاز به حمایت دارد، پشتیبانی خواهد کرد.

*از انتقاد به عملکرد اصلاحطلبان گفتید. میشود در این باره بیشتر توضیح بدهید؟

در شانزده سال گذشته جریان فکری اصلاحات به سهم خود، نقش مؤثر و سازنده‌ای در پیشبرد کشور داشته اما برای آن‌که کاستی‌ها و ضعفها را برطرف کنیم، حتماً نیاز به نقد گذشته داریم. این نقد باید به دور از غرض‌ورزی و تعصب سیاسی و کاملاً بیطرفانه باشد تا با درس گرفتن از اشتباهات گذشته به ترمیم دوباره خود به دور از تندروی پرداخت. وضعیت امروز ما نتیجه عملکرد گذشته اصلاح طلبان است. همانطور که وضعیت آینده نیز نتیجه عملکرد امروز ماست. باید بابت اشتباهات و کوتاهیها عذرخواهی کرد. اصلاح طلبان باید جسارت عذرخواهی داشته باشند. نسل گذشته باید بخاطر کارهایی که انجام داده است پاسخگو باشد و به نسل بعد از خود بگوید که چرا نتیجه دلخواهش را نگرفته است.

*مشخصاً نقدهای شما به عملکرد گذشته اصلاح طلبان چیست؟

اصلاح طلبانی که خود، سالها سابقه مدیریت در همین نظام را داشتند باید بهتر از هرکس دیگری میدانستند که نمیشود یک شبه همه چیز را تغییر داد؛ اصلاحات یک امر تدریجی، زمانبَر و گام به گام است. از طرفی نمیشود از اعتقاد به قانون اساسی گفت و بعد از گرفتن رأی مردم به مقابله با اصول همان قانون اساسی پرداخت. مسأله دیگر، تأکید بیش از حد بر تقدم توسعه سیاسی بر توسعه اقتصادی است که باعث مغفول ماندن برخی از خواستههای قشر ضعیف جامعه شد و رقیب در سال 84 با دست گذاشتن بر همین مسأله (معیشت) رأی آورد که بسیاری از نابسامانیهای امروز کشور، ناشی از عملکرد همان دولت (احمدینژاد) است. نقطه ضعف دیگر به نظر من، بالا بردن انتظارات مردم از رئیسجمهور و مجلس اصلاحطلب وقت است. انتظاری که دولت و مجلس، قادر به برآورده کردن آن نبودند و همین باعث سرخوردگی افراد زیادی از بدنه اجتماعی اصلاحطلبان شد و از طرفی بیاعتمادی نظام به اصلاحطلبان را هم در پی داشت که تا امروز هم ادامه داشته و گریبان نسل بعدی را (که اساساً نقشی در آن نداشتهاند) گرفته است.

*پیشنهاد شما چیست؟ آیا تنها باید به نقد گذشته پرداخت؟
نقد گذشته برای آن است تا به راهبرد مناسب برای حرکت به سوی آینده برسیم. باید با شناسایی دقیق و درست آسیبها با توجه به شرایط امروز جامعه ایران (به خصوص بعد از 8 سال اخیر)، در اصول و مبانی اصلاح طلبی بازنگری کنیم. به نظر من اصلاحات، نیاز به یک نوزایی در درون خود دارد و باید نسل جوانتر و بعدی پا به عرصه بگذارد. نسلی که واقعگرا باشد و به دور از فضای ذهنی و غیرواقعی، فکر، سیاستورزی و اقدام کند. این نسل دارای تحصیلات بالا و توان بالای مدیریتی است که صلاحیت ورود به عرصههای اجرایی را دارد و کافی است به آنها اطمینان شود. این نسل جوان، سابقه خوبی از فعالیتهای تشکیلاتی که منجر به پیروزی شده است را هم دارد.  

آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۳ )
کیفیت پایین آسانسور آپارتمان‌ها در بروجرد/مسکن مهر تأییدیه آسانسور ندارد
پایین بودن کیفیت آسانسور آپارتمان‌ها در بروجرد باعث نگرانی مردم این شهرستان شده است.

به گزارش فارس، زندگی در آپارتمان‌ها و مجتمع‌هایی با طبقات زیاد، نیاز افراد برای استفاده از آسانسور را بیشتر می‌کند.

آسانسور ظاهرا کابینی کوچک است که با فشار یک دکمه در آن، ساکنان و میهمانان آنها را به راحتی بالا و پایین می‌برد، ولی همین کابین به ظاهر کوچک می‌تواند مشکلات زیادی را برای استفاده‌کنندگان ایجاد کند و حتی با وقوع حوادث دلخراش، زندگی افراد را به خطر بیندازد.

از جمله حوادثی که ممکن است، آسانسور برای افراد به وجود آورد، گیر کردن لباس یا اعضای بدن لای در آسانسور، سقوط کابین و محبوس شدن در آسانسور است. مثل حادثه‌ای که چند روز پیش برای یک شهروند 35 ساله بروجردی رخ داد، این شهروند به علت گرفتار شدن در آسانسور جان خود را از دست داد.

*ترس از آسانسور

یکی از شهروندان بروجردی گفت: ما در بالاترین طبقه آپارتمان زندگی می‌کنیم و نمی‌توانیم هر روز تعداد زیادی پله را بالا و پایین برویم.

محسن فردمنش افزود: وقوع حوادث در آسانسور ترس افراد ساکن در مجتمع‌های ساختمانی را افزایش داده است.

به طوری که برخی افراد حاضرند از پله‌ها رفت و آمد کنند تا حادثه یا فاجعه‌ای برایشان به وجود نیاید.

*موسسه استاندارد سختگیری کند

این شهروند ادامه داد: لازم است افرادی که مدیریت ساختمان‌ها را بر عهده دارند یا افراد فروشنده که واحدهای آپارتمانی را به ساکنان تحویل می‌دهند، دقت و توجه بیشتری نسبت به موضوع داشته باشند.

*موسسه استاندارد هم باید سختگیرانه‌تر برخورد کن
د

وی اضافه کرد: اگر کودکان ما در آسانسور گرفتار شوند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در این صورت چه کسانی پاسخگو خواهند بود؟ بچه‌ها به دلیل سن کم زود می‌ترسند و نمی‌توانند برای رهایی خود اقدامی انجام داده یا به دیگران اطلاع دهند.

*کیفیت پایین آسانسور آپارتمان‌ها

یکی دیگر از شهروندان بروجردی گفت: هنگامی که برای خرید یک واحد آپارتمانی هزینه زیادی پرداخت می‌کنیم، انتظار داریم که خدمات مطلوب و با کیفیتی دریافت کنیم.

خسرو جهانگیری افزود: ما نمی‌توانیم به علت پایین بودن کیفیت آسانسور آپارتمان‌ها و کم‌کاری نصب‌کنندگان آسانسور از آن استفاده نکنیم، آسانسور که فقط برای نمایش نیست، برای راحت کردن تردد ساکنان است.

وی اضافه کرد: همه ساکنان ساختمان جوان نیستند، در میان آنها افراد سالمند، بیمار، زنان باردار و غیره هم وجود دارد، نمی‌شود که کل طبقه‌ها را با پله رفت و آمد کرد.

این شهروند از مسئولان خواست که به وضعیت آسانسورها رسیدگی کنند و بر کیفیت قطعات آسانسور و نصب آن نظارت داشته باشند.

*هر لحظه منتظر رخ دادن حادثه‌ایم


جهانگیری گفت: در سال‌های اخیر اتفاقات ناگواری برای همشهریان ما در آسانسور رخ داده که منجر به آسیب دیدن و حتی مرگ برخی از آنها شده است.

وی ادامه داد: این روزها اخبار زیادی هم درباره حوادث مربوط به آسانسور در استان‌های دیگر شنیده می‌شود، همین باعث شده که هنگام استفاده از آسانسور، ترس و اضطراب زیادی داشته باشیم، چون هر لحظه منتظر رخ دادن حادثه وحشتناک و غیر قابل جبرانی هستیم.

*بی‌توجهی به نکات ایمنی

رئیس اداره آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: درحال حاضر روند آپارتمان‌سازی رو به افزایش است و در برخی موارد نکات ایمنی به درستی رعایت نمی‌شود.

مسعود تقوی افزود: هنگام نصب آسانسور اجناس خریداری شده نظیر اتاقک یا سیم پیکسل‌ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه حادثه اخیر گرفتار شدن شهروند بروجردی در آسانسور به علت استاندارد نبودن آسانسور رخ داد، گفت: در یک سال گذشته 27 حادثه مرتبط با آسانسور در این شهرستان رخ داد که منجر به کشته شدن سه نفر شد، برخی افراد هم فقط در کابین‌های آسانسور محبوس می‌شوند و خوشبختانه آسیبی نمی‌بینند.

*تخصص شرکت‌های نصب‌کننده

رئیس اداره آتش‌نشانی و خدمات شهرداری بروجرد گفت: افرادی که بدون هیچ‌گونه تجربه‌ای اقدام به تاسیس شرکت‌های آسانسورسازی می‌کنند، باید به این نکته مهم توجه کنند که دریافت مجوز استاندارد و تهیه تجهیزات به تنهایی ملاک درستی کار نیست. افرادی که کارشان نصب آسانسور است، باید تجربه و تخصص کافی در این زمینه داشته باشند.

تقوی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از بروز مجدد این حوادث، لازم است که اداره استاندارد روی اجناس ساختمانی و وسایلی که با جان انسان در ارتباطند، دقت و سختگیری بیشتری اعمال کند.

وی با بیان اینکه در سانحه اخیر یک شهروند 35 ساله بروجردی جان خود را از دست داد، تاکید کرد: پیگیری‌های لازم برای شناسایی شرکت سازنده آسانسور و نصاب آن در حال انجام است.

*بازرسی سالانه آسانسورها

رئیس اداره استاندارد بروجرد هم گفت: به منظور اطمینان از شرایط استاندارد لازم است آسانسورها قبل از بهره‌برداری، مورد سرویس و نگهداری مستمر قرار گیرند و شرکت‌های تولیدکننده آسانسور سالانه بازرسی شوند.

عنایت شرفی رعایت استاندارد در ساخت آسانسور‌های ساختمان را اجباری دانست و گفت: در حال حاضر دریافت پایان کار ساختمان منوط به داشتن این استاندارد اجباری است.

وی افزود: سازمان استاندارد ایران به منظور افزایش سطح ایمنی آسانسورها، بازدیدهایی را به صورت دوره‌ای در مورد شرکت‌های تولیدکننده آسانسور انجام می‌دهد.

رئیس اداره استاندارد بروجرد گفت: طبق استاندارد ملی 1-6303 و دستورالعمل‌های جاری در این سازمان، گواهی ایمنی و کیفی صادر شده از سوی شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت می‌شود و تاییدیه‌ها اعتبار یک ساله دارند.

شرفی ادامه داد: در صورت انجام ندادن سرویس و نگهداری مستمر و بازرسی‌های ادواری سالانه، مسئولیت مستقیم وقوع حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان‌هاست.

*مسکن مهر تأییدیه آسانسور ندارد

شرفی درباره استاندارد آسانسورهای مسکن مهر بروجرد اظهار کرد: برای مسکن مهر بروجرد هیچ‌گونه گواهی تایید ایمنی آسانسور از سوی اداره کل استاندارد استان صادر نشده است.

رئیس اداره استاندارد بروجرد با بیان اینکه در سال گذشته 48 گواهی تایید آسانسور در این شهرستان صادر شده، افزود: از ابتدای امسال تاکنون هم پنج گواهی تایید آسانسور در بروجرد از سوی اداره استاندارد صادر شده است.

==============
 گزارش از حسین کردی


آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۳ )
کیانی: جاده کمربندی بروجرد باید تا عید فطر تکمیل شود
روزهای بروجرد- معاون عمرانی فرمانداری ویژه بروجرد از شهرداری خواست تا نسبت به تکمیل جاده کمربندی این شهر تا پایان ماه رمضان سال جاری اقدام کند.

به گزارش مهر، محمد کیانی در حاشیه جلسه هماهنگی ستاد خدمات سفر شهرستان در محل فرمانداری ویژه بروجرد اظهار داشت: باید تلاش شود جاده کمربندی بروجرد تا پایان ماه رمضان امسال تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

کیانی تصریح کرد: تا کنون 90 درصد کار این پروژه انجام شده و تنها قسمتی از روکش آسفالت جاده باقیمانده است که منتظر زیرسازی همین قسمت توسط اداره راه و شهرسازی بروجرد هستیم.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه بروجرد عنوان کرد: شهرداری بروجرد نیز باید در زمان تعیین شده برای زیباسازی و بلواربندی جاده کمربندی بروجرد اقدام کند.

شهردار بروجرد نیز در رابطه با وضعیت اجرای پروژه جاده کمربندی این شهر گفت: آسفالت قسمت باقیمانده جاده کمربندی بروجرد باید توسط اداره راه و شهرسازی انجام شود که در حال حاضر توسط بخش خصوصی انجام می شود.

منوچهر یوسفی افزود: تا آسفالت کناره های جاده انجام نشود روکش آسفالت امکان پذیر نیست و علاوه بر این روشنایی جاده نیز باید توسط شبکه توزیع برق انجام شود.

وی بیان داشت: حدود هشت کیلومتر ازجاده کمربندی از پل پیامبراعظم به سمت میدان آیت اله بروجردی باید تیربرق نصب و مشکل روشنایی این پروژه هرچه سریعتر نیز حل شود.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۳ )
دانشمند بروجردی و چهره ماندگار کشور "پرفسور احمد شیمی" به دیار باقی شتافت
"پرفسور احمد شیمی" دانشمند بروجردی و استاد میکروب شناس بازنشسته‌ دانشکده‌ دامپزشکی دانشگاه تهران و از چهره های ماندگار کشور در سن ۹۹ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.
استاد برگزیده پنجمین همایش چهره های ماندگار کشور، "پروفسور احمد شیمی" در سال 1294 در بروجرد متولد شد و پس از اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان شرف تهران وارد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شد و در سال 1321 از رساله دکترای خود در این دانشگاه دفاع و سپس به تدریس در دانشگاه تهران پرداخت.

از جمله فعالیت های پروفسور شیمی می توان به فعال کردن آزمایشگاه باکتری شناسی و ویروس شناسی و راه اندازی بخش بیماریهای طیور دانشگاه تهران، ارائه مقالات مختلف و متعدد علمی به سمینارها و کنفرانسهای داخلی و خارجی، تالیف و ترجمه 15 عنوان کتاب در زمینه های ویروس شناسی، میکروب شناسی، بیماریهای عفونی، ایمن شناسی و بیماریهای طیور نام برد.


آخرين بروز رساني ( ۲۱ تير ۱۳۹۳ )
بروجردی: آیت الله هاشمی شهریورماه به بروجرد سفر می کند
روزهای بروجرد- کلینیک دندانپزشکی بروجرد با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت افتتاح می شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با هفته نامه سفیر قلم بروجرد گفت: کلینیک دندانپزشکی بروجرد با حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام شهریور ماه امسال افتتاح می شود.

به گزارش ایرنا، ˈعلاء الدین بروجردیˈ افزود: دانشکده دندانپزشکی بروجرد در بین دانشکده های دندانپزشکی کشور بعد از تهران ، اصفهان و شیراز چهارمین دانشکده است.

وی ادامه داد: این کلینیک بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور است و دارای 230 یونیت و دستگاه مورد نیاز دندانپزشکی بسیار مدرن و پیشرفته است.

وی با اشاره به افتتاح این کلینیک باحضور ریس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تردیدی وجود ندارد که با افتتاح این پروژه قطعا این کلینیک حداقل به قطب دندان پزشکی غرب کشور تبدیل خواهد شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ تير ۱۳۹۳ )
شهردار بروجرد: ساخت وسازهای غیرقانونی به معضلی برای شهر بروجرد تبدیل شده است
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: ساخت وسازهای غیرقانونی به معضلی برای این شهر تبدیل شده است.

ˈمنوچهر یوسفیˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: متاسفانه ساخت و ساز در مناطق خوش آب و هوا و مستعد بروجرد به یک معضل تبدیل شده که طبق ماده 100 شهرداری موظف است تا از ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری کند.

وی خواستار همکاری بیشتر دستگاه قضایی با شهرداری در برخورد با متخلفان در زمینه ساخت و سازهای غیر قانونی شد و افزود: شهرداری به تنهایی نمی تواند با ساخت و سازها در شهر مقابله کند، زیرا ارجاع به این کمیسیون حدود یک ماه طول می کشد و در این مدت طولانی هم افراد خاصی ساخت و ساز خود را انجام می دهند‎.

وی اظهار داشت: ارزش بالای زمین های موجود در گلدشت بروجرد روند ساخت و ساز در این منطقه را افزایش داده و بارها اتفاق افتاده که افراد از روی عمد با آتش سوزی اقدام به نابودی درختان می کنند، تا بتوانند در این مناطق ساخت و ساز کنند که باید جلوی آنها گرفته شود.

شهردار بروجرد کمبود نیروهای اجرایی در بخش سد معبر و ساخت و سازها را عاملی برای ساخت و سازهای غیر مجاز دانست و افزود: منطقه گلدشت در شرایط فعلی نیازمند رسیدگی فوری است و باید هر چه سریع تر جلوی ساخت و سازهای بی رویه در این منطقه گرفته شود.

وی همچنین از از افتتاح پایگاه جلوگیری از تخریب باغات و ساخت و سازهای غیر قانونی در گلدشت خبر داد و اضافه کرد: همه دستگاه ها وظیفه دارند تا از تبدیل اراضی کشاورزی و باغات مستعد که پتانسیل خوبی برای کشاورزی و باغداری دارند به اماکن مسکونی و ساخت و سازهای غیرمجاز در این عرصه جلوگیری کنند. 
آخرين بروز رساني ( ۲۱ تير ۱۳۹۳ )
درآمد ناشی از فروش اموال مازاد دانشگاه آزاد بروجرد صرف احداث شرکت سیلیکون می‌شود
روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه آزاد بروجرد گفت: درآمد ناشی از فروش اموال مازاد دانشگاه آزاد بروجرد صرف احداث شرکت دانش بنیان سیلیکون این دانشگاه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجو ، سیف در جلسه هیئت امنای دانشگاههای آزاد لرستان که در محل دانشگاه آزاد خرم آباد برگزار شد، با اشاره به اینکه اموال مازاد دانشگاه آزاد بروجرد بین 60 تا 70 میلیون تومان ارزش دارند بیان داشت: احداث فاز اول شرکت دانش بنیان سیلیکون دانشگاه آزاد بروجرد نیازمند 100 میلیون تومان اعتبار است که این اعتبار از طریق فروش اموال مازاد این دانشگاه تامین می شود.

رئیس دانشگاه آزاد بروجرد گفت: این شرکت با مشارکت ایران و آلمان احداث می شود و کل اعتبار مورد نیاز برای راه اندازی آن رقمی بین 600 تا 700 میلیون تومان است.

سیف با بیان اینکه دانشگاه آزاد بروجرد دارای 304 هزار متر مربع زمین و 170 هزار متر فضای آموزشی است یادآور شد: این دانشگاه 24 ساختمان بلااستفاده در داخل شهر بروجرد دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۳ )
هفت مرکز عرضه مواد غذایی در بروجرد تعطیل شد
روزهای بروجرد- مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان بروجرد گفت:هفت مرکز تهیه و توزیع موادغذایی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی در تیرماه در این شهرستان تعطیل شدند.

ˈذبیح الله بختیاریˈ در گفت گو با ایرنا افزود: صنوف تعطیل شده در بخشهای اغذیه فروشی، لبنیاتی ، طباخی، فرآورده های پروتئینی و عمده فروشی مواد غذایی فعالیت می کردند.

به گفته وی از ابتدای سال جاری تاکنون 10 واحد عرضه مواد غذایی در بروجرد پلمپ شده است.

وی همچنین از نظارت جدی بر عرضه موادغذایی و نیز قنادیها در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در نظارت بر این اماکن کار نمونه گیری از کیفیت زولبیا وبامیه انجام می شود و پس از نتیجه آزمایشگاه در صورت عدم رعایت نکات لازم با واحد متخلف برخورد قانونی می‏شود.

وی ارتقا بهداشت واحدهای عرضه موادغذایی در سطح شهرستان را از اولویت برنامه های شبکه بهداشت شهرستان عنوان کرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۳ )
تکمیل سد آبسرده نیازمند 80 میلیارد تومان اعتبار
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: تکمیل سد آبسرده به 80 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

بهرام بیرانوند در گفت‎وگو با ایسنا، افزود: شهرستان بروجرد در تأمین آب با مشکلاتی روبروست و در حال حاضر بخش عمده‎ای از آب شرب این شهرستان از طریق منابع زیرزمینی تأمین می‎شود، در حالی که این منابع نباید مصرف شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر سد آبسرده شهرستان 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با کمبود اعتبار مواجه است، تصریح کرد: با تکمیل سد آبسرده می‎توان بخشی از آب شرب شهرستان بروجرد را تأمین کرد.

بیرانوند با تأکید بر این‌که تکمیل آبسرده 80 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اظهار کرد: اگر سالانه 10 میلیارد تومان اعتبار به این سد تخصیص داده شود این مهم به سرانجام می‎رسد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: مشروب شدن 80 هزار هکتار از اراضی بروجرد و تأمین بخشی از آب شرب این شهرستان از طریق سد آبسرده از جمله اهداف احداث این سد بوده است.

وی با بیان این‌که قرار بود این سد در سال 91 به بهره‎برداری برسد، اضافه کرد: کانال‎های انحراف این سد زده شده و هم‌چنان نیازمند اعتبار است.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ تير ۱۳۹۳ )
برداشت آلبالو از باغ های بروجرد+تصاویر

 برداشت آلبالو از باغ های بروجرد/ عکس از علیرضا سلیمانی

 

 

 

 

 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۱۹ تير ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: عملیات اجرائی راه آهن بروجرد- نهاوند به زودی آغاز می‌شود
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرائی راه آهن بروجرد- نهاوند از جمله مسائلی بود که در دیدار با رئیس مجلس و معاونان وزیر راه مطرح شد که این عملیات به زودی آغاز می‌شود.

بهرام بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهار کرد: جلسه مجمع نمایندگان لرستان با رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو و معاونان وزیر راه انجام شد که نتیجه این جلسه تصویب برخی طرح ها در لرستان بود.

وی افزود: در دیدار مجمع نمایندگان لرستان با رئیس مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو ومعاونان وزیر راه حضور داشتند که برخی از مسائل راه ها و سدها و طرح های نیروگاه های لرستان مورد بررسی قرار گرفت.
بیرانوند تصریح کرد: حضور بیش از دو وزیر در این گونه دیدارها امکان پذیر نیست به همین دلیل این وزیر برای پاسخگوئی به سوالات نمایندگان مجلس و بررسی شرایط و مشکلات استان لرستان در این دیدار حضور پیدا کردند که هریک از نمایندگان با بیان مسائل مورد نظر خود نسبت به دریافت پاسخ از وزیر مربوطه اقدام کردند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه استان لرستان دارای منابع آب بسیار زیاد و همچنین وضعیت نامناسب آب و فاضلاب های شهری و روستائی در سطح استان و با توجه وضعیت راه‌های لرستان و موقعیت لرستان که در مسیر راه های ارتباطی استان است سوالاتی نسبت به این مسائل از وزیر نیرو و معاونان وزیر راه مطرح شد.

بیرانوند افزود: من به عنوان نماینده مردم بروجرد مسائل و مشکلاتی را که در شهر بروجرد وجود دارد مطرح کردم  که از جمله این مسائل می توان به مسأله تأمین آب شرب در بروجرد، ساماندهی آب و فاضلاب های این شهرستان، سد گل رود بروجرد و سد آبسرده بروجرد اشاره کرد که از جمله مسائل مهمی است که با وزیر نیرو مطرح  کردیم.
نماینده مردم بروجرد در مجلس بیان کرد: نسبت به معاونان وزیر راه و شهرسازی نیز بحث بهسازی و چهار خطه کردن جاده بروجرد- توره را مطرح می‌کنیم زیرا در این مسیر روزانه شاهد تصادفات و تلفات ناشی از تصادفات زیادی هستیم که این جاده هنوز هم 2 خطه است و باید چهار خطه شودکه مورد تایید واقع شد که هرچه سریعتر این موضوع اجرائی شود.

وی اظهار کرد: همچنین بحث اجرائی شدن راه آهن دورود- بروجرد- نهاوند و فرودگاه بروجرد مورد بررسی قرار گرفت و قول های مساعدی در این زمینه دریافت کردیم که عملیات اجرائی راه آهن بروجرد- نهاوند به زودی آغاز می شود.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۹ تير ۱۳۹۳ )
51 زندانی جرایم غیرعمد سال گذشته در بروجرد آزاد شدند
روزهای بروجرد- مدیرکل زندان های استان لرستان گفت:51 زندانی جرایم غیرعمد سال گذشته در بروجرد آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی محمدیˈ چهارشنبه شب درمراسم جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در تالار امیران بروجرد افزود:مبلغ بدهکاری این تعداد محکوم

37میلیارد ریال بود که با همکاری ستاد دیه حدود 50 درصد آن را شاکیان گذشت کردند.

به گفته وی هم اکنون 64 زندانی جرائم غیر عمد در زندان بروجرد در انتظار یاری و کمک خیرین برای آزادی از بند هستند.

وی تاکید کرد: روزهای معنوی ماه مبارک رمضان، روزهای پرامید زندانیان جرایم غیر عمد است که نه کلاهبردارند و نه تبهکار بلکه به علت ناآگاهی و جهل به قانون گرفتار شده اند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد برگزاری اینگونه مراسم ها مختص ماه مبارک رمضان نباشد و افراد خیر در طول سال به زندانیان جرایم غیرعمد کمک کنند.

محمدی تصریح کرد: ستاد دیه از سال 69تشکیل شده و به افرادی که به دلیل جرایم غیر عمد از قبیل تصادف ، عدم توانایی در پرداخت مهریه و نفقه و بدهی های مالی و بانکی دوران محکومیت خود را می گذرانند، کمک می کند.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ تير ۱۳۹۳ )
نرخ کرایه آژانسها در بروجرد افزایش یافت
روزهای بروجرد- مسوول اتحادیه آژانس های بروجرد از افزایش نرخ کرایه های حمل ونقل آژانسها درا ین شهرستان خبر داد.

ˈ محمود معصوم زادهˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: بر اساس نرخ مصوب شده از سوی کمیسیون نظارت شهرستان، نرخ کرایه تک سرویس درون شهری از دو هزار و 500 تومان به سه هزار تومان و شهرکهای اطراف از سه هزار تومان به سه هزار و 500 تومان افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: نرخ کرایه از شهر تا روستاها و مسافتهای طولانی بر اساس کیلومتر شمار خودروها محاسبه می شود.

وی اظهار داشت: از سال 91 تاکنون هیچ گونه مصوبه افزایش قیمت کرایه آزانس در بروجرد صورت نگرفته است.

معصوم زاده از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا افزایش غیرمجاز کرایه آژانس ها، مراتب را به اتحادیه آژانسهای شهرستان اطلاع دهند.

در حال حاضر حدود 60 آژانس در شهر بروجرد وجود دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ تير ۱۳۹۳ )
سقوط آبنمای خیابان تختی کارگر شهرداری را روانه بیمارستان کرد
در پی سقوط آبنمای انتهای خیابان تختی که بیش از چند روز از ساخت آن نمی گذرد یکی از پرسنل شهرداری صدمه دید و در بیمارستان شهید چمران بستری شد.abnama.jpg

به گزارش بازتاب بروجرد ، انتهای خیابان تختی که به تپه چغا و منطقه گردشگری شهرستان بروجرد متصل است در انتهای روز و تا اواخر شب شاهد نشست و برخواست همشهریان بروجردی به همراه خانواده های خود است.

آبنمای مذکور عمری بیش از چند روز نداشته و خوشبختانه در ساعت 1 بامداد که خانواده ها در آنجا حضور نداشته اند سقوط کرده و خوشبختانه تلفات جانی نداشته و تنها موجب صدمه دیدن یکی از کارگران شهرداری بروجرد شده است.

انجام کارهای سلیقه ای و بدون کارشناسی های مهندسی و مقاومت سازه موجب تخریب زود هنگام این آبنما شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ تير ۱۳۹۳ )
۲۲۰۰ فرصت شغلی در مراکز کاریابی بروجرد ایجاد شد
روزهای بروجرد- رئیس کار و اموراجتماعی بروجرد گفت: مراکز کاریابی نقش عمده‌ای در ایجاد فرصت های شغلی دارند به طوری که ۲ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در سه مرکز کاریابی در بروجرد ایجاد شده است.

به گزارش تسنیم، فرزاد مطلق امروز در جلسه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی بروجرد که با حضور مدیرکل اداره کار لرستان، امام جمعه بروجرد، فرماندار ویژه بروجرد و اعضای شورای کار و کارفرمایی برجرود برگزار شد، اظهار کرد: هدف از تشکیل تشکل‌های کارگری و کارفرمایی رشد سه جانبه‌گرایی کارفرما و کارگر و دولت است که سعی دارند مشکلات موجود در اشتغال را حل کنند
.
وی افزود: دولت به عنوان شریک این تشکل ها نقش بسیار مهمی را  در اجرای  تصمیم‌گیری‌ها دارد که در قانون کار به جایگاه تشکل کارگری، کارفرما و دولت اهمیت ویژه داده می شود.
رئیس کار و اموراجتماعی بروجرد با اشاره به عملکرد شورای حل اختلاف در سال 92 که توانسته سازش را بین کارگران و کارفرمایان ایجاد نماید افزود: از 810 پرونده دادخواست به شورای کار 720 پرونده رای صادر شده است که حدود301 رای آن منجر به سازش شده است که معادل 51 درصد رای را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: امروز واحدهای تولیدی با کمترین ظرفیت ها کار می کنند و  به دنبال ایجاد اشتغال نیستند و دولت وظیفه دارد در راستای ایجاد زیرساخت ها به بخش خصوصی کمک کند تا شاهد بیکاری کارگران در واحدهای تولیدی نباشیم.
رئیس کار وامور اجتماعی بروجرد گفت: ما باید با کمک دولت در واحدهای تولیدی، تولیدات داخلی را افزایش دهیم و از تولیدات داخلی کشورمان استفاده کنیم.

مطلق تصریح کرد: 2هزار و 200 فرصت شغلی در 3مرکز کاریابی بروجرد فراهم شده است که از این تعداد فرصت شغلی 1 هزار و 320 نفر مشغول به کارهستند.
وی عنوان کرد: مسائل عدم شغلی برای کارفرمایان و کارگران باعث مشکلات عدیده شده است رفع این مشکل مهم مشارکت همه جانبه همه مسئولان را می طلبد.
رئیس کار و اموراجتماعی بروجرد گفت: امیداست با رسیدگی به مشکلات و مطالبات کارفرمایان و کارگران شاهد رونق اقتصادی در بروجرد باشیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ تير ۱۳۹۳ )
دیدار جمعی از فعالان ستاد دکتر روحانی در بروجرد با استاندار لرستان
جمعی از فعالان سیاسی و اعضای شورای سیاستگذاری ستاد دکتر روحانی در بروجرد با استاندار لرستان دیدار کردند.bazvand.jpg

در این دیدار حاضران به بیان برخی از مسائل و مشکلات شهرستان بروجرد از جمله اداره آموزش و پرورش، تعطیلی بیشتر کارگاههای شهرک صنعتی بروجرد، آزادراه خرم آباد-بروجرد-اراک و عریض شدن جاده روستاهای جنوب بروجرد پرداختند.

استاندار لرستان نیز ضمن استقبال از سخنان حاضران، در مورد مسائل مطرح شده ضمن ارائه توضیحات مبسوط  قول مساعد جهت برطرف نمودن هرچه سریعتر مشکلات مطرح شده را دادند.

همچنین مهندس بازوند دعوت ستاد دکتر روحانی در بروجرد را جهت نشستی در مورد بررسی مشکلات این شهرستان استقبال نموده و دعوت این ستاد را پذیرفتند.

آخرين بروز رساني ( ۱۸ تير ۱۳۹۳ )
بروجرد با دارا بودن ۳۵ درصد صنایع لرستان ۴۸ درصد بیکار دارد
روزهای بروجرد- ۳۵ درصد صنایع استان لرستان یعنی ۳۷۴ واحد تولیدی صنعتی در شهرستان بروجرد وجود دارد اما این شهرستان دارای بیکاری ۴۸ درصدی و حدود ۱۰۰ هزار نفر بیکار است.

به گزارش تسنیم، شهرستان بروجرد یکی از شهرستان های استان لرستان است که دارای 387 هزار نفر جمعیت است  و از نظر اشتغال در سطح کشور تاکنون به جایگاه مطلوبی نرسیده است و از نظر بیکاری رتبه دوم لرستان را به خود اختصاص داده است.
امروز بیکاری به عنوان مهمترین مشکل برا ی هر جوان بروجردی  به وجود آمده است، جوانانی  که به امید تحصیلات عالیه وارد عرصه علمی دانشگاه می شوند تا به امید روزی که وارد عرصه اقتصادی کشور شوند ولی رسیدن به این مطلوب  کارآسانی نیست.
 
 512واحد صنعتی در بروجرد وجود دارد

بیکاری جوانان تحصیل کرده لرستان سبب ایجاد وضعیت نامناسب اقتصادی در سطح استان شده است و همین امر سبب شده که بسیاری از جوانان این استان برای رفع مشکل بیکاری خود از استان خارج شده و نرخ مهاجرت در استان افزایش یابد که شهرستان بروجرد نیز از این موضوع خارج نیست.
قراردادهای موقت کارگران و تعطیلی برخی کارخانجات و واحدهای تولیدی نیز بر وضعیت نابسامان اقتصادی برخی خانواده ها تاثیر گذاشته و آن ها را به سوی استان های بزرگ هدایت نموده است.
بروجرد ازنظر ظرفیت های صنعتی دارای 512 واحد صنعتی با اشتغالزایی 10 هزار و 578 نفر است که از این تعداد 125 واحد به دلایل مختلف تعطیل هستند، همچنین تعداد کارگران ساختمانی بیمه شده بروجرد که در 81 کارگاه مشغول به فعالیت هستند 3هزارو 800 نفر است.

دولت با پرداخت تسهیلات 1000 فرصت شغلی در بروجرد ایجاد می کند
علاء‌الدین بروجردی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهارکرد: در سفر رئیس جمهور به لرستان روزنه‌های امید در دل جوانان ایجاد شد که با وعده‌های ایجاد اشتغال در لرستان بتوانند گام های مؤثری در راستای رفع مشکلات جوانان لرستان بردارند.
 وی افزود: با وعده‌های داده شده از سوی دولت امیدواریم که گره از مشکلات جوانان بروجردی باز شود و در راستای ایجاد اشتغال برای 1 هزار جوان تحصیلکرده بروجردی اقداماتی انجام شود.

100 هزار نفر از جمعیت بروجرد بیکار هستند
محمد گودرزی دبیر خانه کارگر شهرستان بروجرد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهارکرد: آمار جمعیتی بروجرد 400هزارنفراست که یک چهارم جمعیت بروجرد بیکاراست آمار واقعی بیکاری در بروجرد بیش از100هزارنفر است یعنی در هرخانواده یک نفربیکار است.
وی افزود: همچنین تا ابتدای مهرماه امسال تعداد 5 هزار نفر به این افراد بیکار اضافه می شود، زیرا کارگران ساختمانی پس از اتمام پروژه های مسکن مهر این شهرستان شغل خود را از دست می دهند و بیکار می شوند.
گودرزی تصریح کرد: پروژه های مسکن مهر بروجرد یکی از مهم ترین منابع اشتغال در این شهرستان است که کارگران ساختمانی شهرستان بروجرد از این طریق حداقل معیشت زندگی خود را تأمین می کنند که با اتمام این پروژه ها شغل خود را از دست می دهند.

80 درصد از کارگران بروجردی فاقد پوشش بیمه ای هستند
دبیر خانه کارگر بروجرد بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات کارگران بروجردی مشکل بیمه آنان است به طوری که از کارگران ساختمانی بروجرد تنها 20 درصد دارای پوشش بیمه ای تأمین اجتماعی هستند و از خدمات بیمه استفاده می کنند و 80 درصد از آن ها فاقد بیمه هستند و پس از اتمام کار و در زمان بیکاری امکان استفاده از خدمات بیمه بیکاری را ندارند.
گودرزی بیان کرد: متأسفانه در سال های اخیر شاهد نابودی امنیت شغلی و بیکاری کارگران بروجردی بوده ایم که تعطیلی کارخانه ها در این سال ها سبب اوج گیری مشکلات اقتصادی در سطح شهرستان شده است.

راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد سبب ایجاد 2 هزار فرصت شغلی می‌شود

وی اظهار کرد: در صورتی که منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بروجرد راه اندازی شود می توان برای ایجاد 2 هزار فرصت شغلی در این شهرستان امیدوار بود که این امر با تلاش و همکاری نمایندگان مجلس محقق می شود.
گودرزی تصریح کرد: نمایندگان مجلس به عنوان صدای مردم وظیفه دارند این مشکل بسیار بزرگ و اساسی را که دامان گیر بیشتر خانواده های بروجردی شده است به دولت انعکاس دهند و به جد پیگیر آن باشند.
دبیر خا نه کارگر بروجرد اظهار کرد: اگر به مشکلات قشر کارگر رسیدگی نشود و آن ها بدون شغل باقی بمانند فساد در جامعه به شکل های مختلف ازجمله بزهکاری، سرقت مصلحانه و گروگان گیری نمایان می شود.

منطقه ویژه اقتصادی بروجرد به مساحت 414 هکتار راه اندازی می‌شود
بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در مجلس نیز در مورد منطقه ویژه اقتصادی بروجرد به خبرنگار تسنیم گفت: بحث منطقه ویژه اقتصادی در سال 1389 به دستور دولت مجوز آن صادر شد و زمینی به مساحت 414 هکتار برای این منطقه ویژه تخصیص داده شد.
بیرانوند تصریح کرد: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بروجرد، در بخش خصوصی زمینه اشتغال 1000 نفر ایجاد می شود و با انجام سرمایه گذاری این بخش فعال می شود.
وی اظهار کرد: با اجرای برنامه ششم توسعه به نقشه الگوی جامع اسلامی از وضعیت کنونی آسیب های اجتماعی، جایگاه خانواده، مشکلات ازدواج جوانان واشتغال دیگر مشکلات موجود در جامعه نزدیک تر می شویم.

 اشتغال مهم ترین دغدغه جوانان شهرستان بروجرد است
رضا آریایی فرماندار ویژه بروجرد نیز در گفت وگو با خبرنگارتسنیم در بروجرد، اظهارکرد: در 17 سال گذشته نرخ بیکاری در استان لرستان بسیار بالا بوده به طوری که رتبه های اول تا سوم را با رشد 50 درصدی به خود اختصاص داده است واین مهم جز با همدلی وهم فکری مسئولان نظام حل نمی شود.

وی عنوان کرد: اشتغال مهم ترین دغدغه جوانان شهرستان بروجرد است که از هر 3 جوان یک نفر بیکار است و دولت برای رفع مشکل بیکاری جوانان در بروجرد برنامه های ویژه ای دارد.

فرماندار ویژه بروجرد بیان کرد: در دولت تدبیر و امید  شاهد نگاه دولت به استان های محروم  هستیم  که سفرهای استانی خود را از هرمزگان، ایلام و چند شهر دیگر آغاز کرد تا اعتدال در این دولت فعال شود.

 نرخ بیکاری در بروجرد 48 درصد است
حجت الاسلام حسن ترابی امام جمعه بروجرد عمده‌ترین مشکلات جوانان این شهرستان را بیکاری عنوان کرد و گفت: جوانان فارغ‌التحصیل این شهرستان با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند و در صورتی که دولت این مشکل بزرگ را حل کند، مشکلات جانبی دیگر مانند مسکن، ازدواج و اشتغال به خودی خود حل می‌شود.
وی گفت: براساس آمارهای رسمی، نرخ بیکاری در شهرستان بروجرد بین 20 تا 25 درصد گزارش شده است و استان رتبه اول بیکاری کشور را به خود اختصاص داده است
امام جمعه شهرستان بروجرد تصریح کرد: این در حالی است که آمارهای غیررسمی از نرخ نگران‌کننده 48 درصدی بیکاری در بروجرد حکایت دارد.

35 درصد از صنایع لرستان در شهرستان بروجرد است
حجت الاسلام ترابی مطالبه مسئولان و مردم بروجرد از دولت تدبیر و امید را حل این مشکل با اجرای طرح‌های بزرگ و اشتغالزا و ایجاد رونق اقتصادی دانست.
امام جمعه بروجرد عنوان کرد: علی‌رغم اینکه 35 درصد صنایع استان لرستان یعنی 374 واحد تولیدی صنعتی در بروجرد وجود دارد مشکلات عدیده از قبیل کاهش نقدیندگی، بدهی و معوقات بانکی موجب شده حدود نیمی از واحدهای فعال تعطیل و یا نیمه تعطیل شود.
 
.............................
گزارش از فاطمه رحیمی
آخرين بروز رساني ( ۱۸ تير ۱۳۹۳ )
اختلاس يک ميلياردي بنزين در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامي استان لرستان از كشف اختلاس يک ميليارد و 200 ميليون ريالي بنزين و دستگيري يک متهم در شهرستان بروجرد خبر داد.

به گزارش آريا ،سردار"محمد قنبري" با اعلام اين خبر گفت : در پي اخبار رسيده مبني بر اينکه يک جايگاه اختصاصي توزيع سوخت بنزين در شهرستان بروجرد با دست کاري سيستم هوشمند جايگاه سوخت به وسيله تغيير ارقام داده ها مبالغي را اختلاس نموده است ، موضوع در دستور كار پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت.

وي افزود : بابررسي هاي صورت گرفته از سوي اين پليس و استفاده از کارشناسان خبره شرکت نفت مشخص شد مقدار فروش واقعي بنزين نيمه يارانه اي يک ميليون و 873 هزار و 136 ليتر بوده که بادستکاري اين رقم به 476 هزار و 605 ليتر يارانه اي تغيير يافته است.

فرمانده انتظامي لرستان اظهار داشت : مسئول حسابرسي جايگاه مذکور باهماهنگي مقام قضايي به پليس آگاهي بروجرد منتقل و از وي تحقيق بi عمل آمده که با اعتراف به جرم خود مبلغ يک ميليارد و 200 ميليون ريال که از اين طريق به نفع خود اختلاس کرده بود از وي کشف و به شرکت ملي نفت بازگردانده شد. 
آخرين بروز رساني ( ۱۷ تير ۱۳۹۳ )
فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد معرفی شد
روزهای بروجرد- طی مراسمی صبح امروز مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد برگزار شد.sarhang_daliri.jpg

به گزارش  فارس، صبح امروز طی مراسمی آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد در محل سالن همایش‌های فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این آیین با تقدیر از زحمات سه سال و 8 ماهه سرهنگ مهدی پورغلامحسین فرمانده اسبق نیروی انتظامی بروجرد، سرهنگ علیرضا دلیری به سمت فرمانده جدید نیروی انتظامی این شهرستان منصوب شد.

در این آیین تودیع و معارفه، فرمانده انتظامی، رئیس عقیدتی-سیاسی و فرمانده حفاظت اطلاعات استان لرستان، ائمه جمعه بروجرد و اشترینان، فرماندار، شهردار، اعضای شورای تامین، فرماندهان نظامی و انتظامی مستقر در شهرستان بروجرد و دیگر مسئولان دستگاه‌های اجرایی این شهرستان حضور داشتند.

در این آیین و پس از قرائت حکم انتصاب فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان بروجرد توسط سرهنگ مومنی رئیس بازرسی استان لرستان، حکم انتصاب سرهنگ دلیری و لوح تقدیر سرهنگ پورغلامحسین به آنها اعطا شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۷ تير ۱۳۹۳ )
ضرورت احداث ساختمان جدید ستاد فرماندهی انتظامی بروجرد
روزهای بروجرد- امام جمعه شهرستان بروجرد خواستار احداث ساختمان جدید ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان بروجرد شد.

به گزارش فارس، حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد گفت: ساختمان کنونی این فرماندهی فرسوده بوده و احداث ساختمان جدید الزامی است.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که در بسیاری از شهرهای کوچک‌تر از بروجرد فضای فیزیکی خوب و مورد نیاز در اختیار ستاد فرماندهی انتظامی قرار گرفته است.

امام جمعه شهرستان بروجرد با اشاره به برخی مشکلات موجود در این باره، اظهار کرد: علی‌رغم آمادگی نیروی انتظامی به منظور تامین اعتبار لازم برای این منظور به نظر می‌رسد، به دلیل وجود برخی مشکلات قابل حل از قبیل تامین زمین مورد نیاز برای ساخت ساختمان جدید این فرماندهی، کار احداث آن تاکنون آغاز نشده است.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: چند سالی است که ساختمان جدید ستاد فرماندهی نیروی انتظامی قرار بوده در شهرک اندیشه این شهرستان افتتاح شود، تا برخی از مشکلات فرماندهی انتظامی به دلیل محدودیت و فرسوده بودن ساختمان کنونی برطرف شود.

حجت‌الاسلام ترابی در ادامه خواستار همکاری بیش از پیش مسئولان شهرستانی به منظور سرعت بخشیدن به روند ساخت آن شد.

در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد، فرمانده انتظامی، رئیس عقیدتی-سیاسی و فرمانده حفاظت اطلاعات استان لرستان، فرماندار، شهردار، اعضای شورای تامین، فرماندهان نظامی و انتظامی مستقر در شهرستان بروجرد و دیگر مسئولان دستگاه‌های اجرایی این شهرستان حضور داشتند.

در این آیین با تقدیر از زحمات سرهنگ مهدی پورغلامحسین، سرهنگ علیرضا دلیری در سمت فرمانده جدید نیروی انتظامی این شهرستان معرفی و منصوب شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۷ تير ۱۳۹۳ )
تصویربرداری فیلم مستند آیت الله مولانا بروجردی به پایان رسید
روزهای بروجرد- تصویربرداری فیلم مستندی درباره حضرت آیت الله غلامرضا مولانا؛ روحانی سرشناس بروجردی به پایان رسید.molana_borujerdi.jpg

این فیلم مستند از مجموعه «مردان آسمانی» تهیه می شود. تهیه کنندگی این فیلم را اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد بر عهده دارد که در قالب مستند و با زمان 26 دقیقه ساخته می شود. کارگردانی این کار را اکبر حدادی بر عهده دارد. مراحل فنی تدوین، صداگذاری و موسیقی در حال انجام است.

آیت الله مولانا در سال 1306 شمسی در بروجرد ديده به جهان گشود. خواندن و نوشتن و مقدمات عربی را نزد پدرش فرا گرفت و سپس سطوح ادبيات، فقه، اصول، منطق و فلسفه را از اساتيد فنون حاج سيدمحسن شريعتمداری و مرحوم ميرزا لطف‌ا... و مرحوم آیت الله شیخ علی محمد نجفی بروجردی فرا گرفت. اين دانشمند فرزانه آثار متعددی را تأليف نموده است که جزء منابع ارزشمند تحقيقاتی بخصوص در زمينه تاريخ و جغرافيای بروجرد به حساب می‌آيند.

چند تن از شاگردان آیت الله مولانا و همچنین فرهیختگان شهرستان بروجرد و کشور، جلوی دوربین این فیلم رفتند و درباره حاج آقا مولا مطالبی را بیان کردند.    

آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۳ )
گفتگو با ربابه رحمانی، خواهر مهرداد اوستا
ربابه رحمانی خواهر شادروان مهرداد اوستا شاعر برجسته فارسی زبان ایرانی، زاده بروجرد است. تلفن را برداشتم و با ایشان تماس گرفتم. بعد از معرفی گفتم می خواهم با شما مصاحبه انجام بدهم. ایشان مخالفت کردند  اما با اکراه پذیرفتند. در این مصاحبه سعی شده است فارغ از شخصیت برادر بزرگوارشان، تنها به معرفی شخصیت ایشان بپردازیم .

تا به حال چقدر شعر گفته اید؟
به اندازه همین دفتر که دستم است

آیا تا بحال به فکر چاپ شعرهایتان بوده اید؟
نه. گمان نمیکنم قابل چاپ باشند

چرا؟
من شعرهایم را برای دل خودم گفتم، وقتی شعرهای فردوسی و حافظ را می خوانم، جرات نمیکنم خودم را شاعر بنامم.

(سهراب کشاورز همسر خانم رحمانی وارد بحث می شود) و می گوید: شعر بایستی کوتاه و پر محتوا باشد. الان در زمانه ای هستیم که کسی وقت نمیکند غزل صد بیتی بخواند. حتی در همان ایام که سعدی و مولوی شعر گفتند، شاعرانی مثل خیام و باباطاهر شعرهای دو بیتی گفتند. شعر و نثر فرقی نمی کند منتها شعر پیراسته و دلنشین است؛ اینها اگر پیام نداشته باشند هیچ فایده ای ندارند. باید پیام زندگی داشته باشد.

خانم رحمانی در ادامه ما را به خواندن یک دو بیتی از مجموعه شعرهایش دعوت کرد و در استقبال از نی نامه گفت:

نی حکایت از غم هجران کند                    بی دلان را مظهر ایمان کند
بر فروزد شعله های خویش را                   چشم و دل را اختر تابان کند
نی حدیث رفتن و پرواز هاست                  هر نوایش جلوه ای از رازهاست
بند بندش جلوه گاه بند غم                      بندیان عشق را دم سازهاست

البته این شعر الهام گرفته از  شعرهای برادرم حسین رحمانی است که در تهران سکونت دارد. ربابه رحمانی که خواهر شادروان مهرداد اوستا است می گوید: بروجرد شاعران و ادیبان خوبی از قرن ها قبل داشته که مهرداد اوستا، عبدالله فاطمی، دکتر زرینکوب، علامه سید جعفر شهیدی و عبدالمحمد آیتی نمونه های آن در عصر حاضر است. شاید یکی از دلایل اینکه در بروجرد چنین ادیبانی ظهور و بروز یافته اند زبان مردم این شهر باشد که فارسی با لهجه بروجردی است. در این گویش مثل گویش برخی دیگر از شهرهای تاریخی مثل دزفول و اصفهان، واژه ها و کلمات فارسی اصیل دایره لغات را بالا برده و پشتوانه خوبی برای رشد چنین شخصیت هایی است.

"سالمند"
تو همچون کوه، سخت و سرفرازی                         تو چون گیتی، پر از راز و نیازی
نسیم صبحی ای پیر خردمند                                   هماره چون درختان سایه داری
فروغ دیده نو باوگانی                                         چراغ راه نیک نوجوانی
طلوع بامداد عشق و مستی                                    مراد و مطلب فرزانگانی
تو همچون شیر، بی باک و دلیری                        به گاه نامرادی، خود امیری
بسا فتنه که از سر باز کردی                                بجایش زندگانی ساز کردی
نترسیدی ز کردار زمانه                                    نرنجیدی ز جور ظالمانه
تو همت داری و هم غمگساری                            تو غیرت داری و صاحب کمالی
دلاور مرد میدان آفریدی                                   زنان را همچون مریم پروریدی
نگاه مست تو در نوجوانی                                 ببرد از دل ، ز هر پیر و جوانی
چو باد مهرگان بر قامتت زد                               قد سروت کمان چون آسمان کرد
خطوط چهره از جور زمانه                               ببخشیدت شکوه جاودانه
سیه شب گیسی ات چون روز گشته                     چو سیمین برف دی پر نور گشته
بگویم تا عبد مدح و ثنایت                                  کنم سرمه بتا، من خاک پایت

به به دست شما درد نکند. راستی خانم رحمانی چرا نسبت به مصاحبه مخالفت داشتید؟
راستش یکی دوبار مصاحبه انجام دادم اما متاسفانه خبرنگارها امانت داری نکردند.

کشاورز نیز اضافه کرد: این عدم امانت داری برای خود من هم زمانی که رئیس تعاونی نجار های بروجرد بودم اتفاق افتاد. یک روز از صدا و سیمای خرم آباد به بروجرد آمدند و از من مصاحبه گرفتند. فردای همان روز مصاحبه را پخش کردند اما روی تصویر من صداگذاری کرده بودند و کسی دیگر بجای من حرف های دیگری می زد. خب من خودم میدانم این صدای من نیست، مردم که نمی دانند. بنابراین بعد از این چند تجربه تلخ تا حالا به هیچ عنوان با هیچ رسانه ای مصاحبه نکرده ایم. وقتی شما زنگ زدید از آنجایی که شما را از سالها قبل می شناسم قبول کردیم.

بهتر است برگردیم به ادبیات
کشاورز می گوید: نظامی در مقدمه هر پنج کتاب خمسه اش نصیحتی به پسرش محمد نظامی دارد. مثلا در مقدمه لیلی و مجنون می گوید:

ای چهارده ساله قره العین                                    بالغ نظر علوم کونین
ان روز که تو 7 ساله بودی                                     چون گل به چمن حواله بودی
اکنون که به 14 رسیدی                                        چون سرو به اوج بر کشیدی
غافل منشین نه وقت بازیست                                 وقت هنر است و سر فرازی
دانش طلب و بزرگی اموز                                       تا به نگرند روزت از روز
نام و نسبت به خرد سالی است                             نسل بشر از بزرگ جاییست
جایی که بزرگ بایدت بود                                       فرزندی من نداردت سود
چون شیر به خود سپه شکن باش                           فرزند خصال خویشتن باش
دولت طلبی سبب نگه دار                                     با خلق خدا ادب نگه دار
انجا که فسانه ای سگالی                                    از ترس خدا مباش خالی
وان شوق طلب ز روی حالت                                  کز کرده نباشدت خجالت
گر دل دهی ای پسر به این پند                              از پند پدر شوی برومند

حالا شما مقایسه کنید شعرهایی که الان خوانده می شود با شعرهایی که هزار سال قبل نظامی و فردوسی گفته اند؛ همین الان هم زنده و جاندار است. نظامی به پسرش می گوید:

در شعر مپیچ و در فن او                                  چون اکذب اوست احسن او
زین فن مطلب بلند نامی                                  کان ختم شده‌ست بر نظامی
نظم ار چه به مرتبت بلند است                           آن علم طلب که سودمند است

متاسفانه بسیاری از شعرا بیشتر به فکر این هستند که شعرشان از نظر ردیف و قافیه و نظم درست باشد. به قول معروف به فکر این هستند که شعر قشنگ باشد. خب حالا این شعر قشنگ به چه درد می خورد؟ مولوی می فرماید:

حرف و صوت و گفت را بر هم زنم                تا که بی این هر سه با تو دم زنم
آن دمی کز آدمش کردم نهان                    با تو گویم ای تو اسرار جهان
 
  • بهروز نوروزی؛ پژوهشگر و نائب رئیس موسسه صبح بیداری حکمت
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۳ )
کابوس شهر زلزله خیز روی چاههای جذبی/ افتتاح تصفیه خانه ای که بدون "فاضلاب" ماند
روزهای بروجرد- در حالی مطابق برخی آمارها بیش از 50 درصد فاضلاب شهر بروجردfazelab.png توسط چاههای جذبی دفع می شود که همچنان اجرای شبکه فاضلاب شهر بروجرد اندر خم یک کوچه مانده است تا تصفیه خانه فاضلاب این شهر به رغم افتتاح چندباره بدون "فاضلاب" باقی بماند .به گزارش خبرنگار مهر، مطابق آخرین اظهار نظرهای مسئولان بیش از 50 درصد فاضلاب شهر بروجرد توسط چاههای جذبی دفع می شود و نزدیک به 30 درصد فاضلاب نیز در نهرها و مسیلهای رو زمینی هدایت و در خارج شهر رها می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ تير ۱۳۹۳ )
شهردار بروجرد: آسفالت خیابانهای بروجرد معطل دریافت قیر مانده است
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: آسفالت خیابانهای بروجرد معطل دریافت قیر مانده است.
به گزارش مهر، منوچهر یوسفی در دیدار با امام جمعه بروجرد در حسینیه اهل بیت(ع) شهرستان اظهار داشت: امروز تعداد هزار و 700 نفر از کارکنان شهرداری بروجرد افتخار خدمت رسانی به مردم را دارند.

وی با بیان اینکه منابع درآمدی شهرداریها از فعالیتهای داخلی خودشان است، ادامه داد: تا به امروز خدمت رسانی به مردم توسط شهرداریها دستخوش تحولاتی بوده است.

شهردار بروجرد ادامه داد: بودجه شهرداری بروجرد در سال گذشته 52 میلیارد تومان بوده است که 100درصد محقق شده که البته از ابتدای سال 93 تا به امروز 50 درصد از روند تحقق بودجه عقب هستیم.

یوسفی رکود در بخش ساخت و سازها و افزایش نرخ تامین اجتماعی را از جمله دلایل این عقب ماندگی عنوان کرد.

وی افزود: ترغیب و تشویق سرمایه گذاران و احداث بناهای بیشتر به طور قطع در رشد، توسعه و درآمدزایی شهر تاثیر خواهد داشت.

شهردار بروجرد با اشاره به مشکلات فعلی شهرداری بروجرد تصریح کرد: در حال حاضر علی رغم تلاش همه مسئولان، دریافت قیر برای روکش آسفالت خیابانهای شهر بر روی زمین مانده است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش از افتتاح برخی پروژه های عمرانی شهرداری بروجرد در هفته دولت خبر داد وافزود: در هفته دولت تعدادی از پروژه های عمرانی، فضای سبز و پلهای هم سطح افتتاح خواهد شد.

یوسفی با بیان اینکه به طور قطع در روزهای آینده شاهد افزایش درآمدها خواهیم بود، ادامه داد: شورای اسلامی شهر بروجرد باید با شهرداری همراهی داشته باشد تا با همدلی در راستای توسعه شهر گامهای بلندتری را برداریم.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۳ )
در دیدار مجمع نمایندگان لرستان با رئیس مجلس چهارخطه شدن جاده بروجرد- توره بررسی می‌شود
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع نمایندگان لرستان فردا با رئیس مجلس دیدار می‌کنند که در این دیدار که ۲ وزیر نیرو و وزیر راه حضور دارند موضوع چهارخطه کردن جاده بروجرد- توره بررسی می‌شود.

بهرام بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار کرد: مجمع نمایندگان استان لرستان فردا به طور اختصاصی با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار می‌کنند که ما به نتایج حاصل از این دیدار امیدوار هستیم.
وی افزود: در دیدار مجمع نمایندگان لرستان با رئیس مجلس 2 تن از وزیران دولت یازدهم حضور دارند که با توجه به شرایط استان از دو وزیر راه و شهرسازی و وزیر نیرو دعوت شده که در این دیدار حضور داشته باشند.
بیرانوند تصریح کرد: حضور بیش از دو وزیر در این گونه دیدارها امکان پذیر نیست به همین دلیل این دو وزیر برای پاسخگوئی به سوالات نمایندگان مجلس و بررسی شرایط و مشکلات استان لرستان در این دیدار حضور پیدا می‌کنند که هریک از نمایندگان با بیان مسائل مورد نظر خود نسبت به دریافت پاسخ از وزیر مربوطه اقدام می‌کنند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه استان لرستان دارای منابع آب بسیار زیاد و همچنین وضعیت نامناسب آب و فاضلاب های شهری و روستائی در سطح استان و با توجه وضعیت راه‌های لرستان و موقعیت لرستان که در مسیر راه های ارتباطی استان است سوالاتی نسبت به این وزیران مطرح می‌شود.
وی اظهار کرد: هدف اصلی ما این است که در این دیدار از طریق اختیارات رئیس مجلس برای طرح سوال و بیان مشکلات استان اقدام کنیم و نسبت به برطرف کردن مشکلات آنها اقدام کنیم.
بیرانوند افزود: من به عنوان نماینده مردم بروجرد مسائل و مشکلاتی را که در شهر بروجرد وجود دارد مطرح می‌کنم که از جمله این مسائل می توان به مسأله تأمین آب شرب در بروجرد, ساماندهی آب و فاضلاب های این شهرستان، سد گل رور بروجرد و سد آبسرده بروجرد اشاره کرد که از جمله مسائل مهمی است که با وزیر نیرو مطرح می کنیم.
نماینده مردم بروجرد در مجلس بیان کرد: نسبت به وزیر راه و شهرسازی نیز بحث بهسازی و چهار خطه کردن جاده بروجرد- توره را مطرح می کنیم زیرا در این مسیر روزانه شاهد تصادفات و تلفات ناشی از تصادفات زیادی هستیم که این جاده هنوز هم 2 خطه است و باید چهار خطه شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۳ )
پدری که در تشییع پیکر فرزند شهیدش، شیرینی پخش کرد
 پدر شهید ˈسیدسعید حسینیˈ کسی است که در مراسم تشییع و خاکسپاری تنها فرزندش به واسطه اینکه امانت خود را با سربلندی به صاحبش بازگردانده است، شیرینی پخش کرد.

به گزارش ایرنا، پدر شهید حسینی، بسیار با صلابت و محکم از فرزند شهید سخن می گوید، بدون اینکه اشکی در چشمانش جمع شود و یا احساس دلتنگی به او دست دهد، چراکه وی شهادت تنها فرزندش را افتخاری بزرگ برای خود و خانواده اش می داند.

ˈسیدعین الله حسینیˈ پدر شهید سیدسعید حسینیˈ می گوید: سعید تنها 13 سال داشت که عشق رفتن به جبهه را درسر می پروراند و با اصرار خود خانواده اش را برای رفتن به جبهه راضی کرد.

وقتی برای ثبت نام به مسجد امام سجاد بروجرد رفته بود به دلیل پایین بودن سن او را ثبت نام نکردند اما از آنجا که عزم خود را جزم کرده بود تا به ندای امام راحل لبیک بگوید، با دستکاری شناسنامه سن خود را از 13 به 17 تغییر داد و در سال 61 عازم جبهه های جنگ حق علیه باطل شد.

پدر شهید حسینی گفت که سعید از سال 61 تا 67 حضور مستمری در جبهه های جنگ داشت و برغم سن پایین، در بیشتر عملیات های رزمندگان اسلام علیه دشمن حضور داشت و در این مدت یک بار با اصابت ترکش، از ناحیه گردن زخمی شد.

به گفته عین الله حسینی، سعید از اینکه دراین حادثه شهید نشده بود، احساس خوبی نداشت و می گفت که از قافله شهدا جامانده است و به همین دلیل یکی از مهم ترین دعاها و خواسته های وی در هنگام عبادت و راز و نیاز با خداوند، پیوستن به خیل عظیم شهدا بود.

شهید حسینی پس از مدتی استراحت و بهبودی نسبی، دوباره عازم جبهه شد تا شاید اینبار به آرزوی خود که همانا شهید شدن در راه خدا بود، دست پیدا کند.

پدر شهید حسینی افزود: در فروردین سال 67 در جریان مراسمی که در منزل امام جمعه بروجرد برگزار شده بود، امام جمعه وقت بروجرد از برگزاری یک عملیات در جبهه های جنگ گفت که دراین عملیات نیروهای رزمنده شهرستان بروجرد نیز حضور دارند.

وی گفت: احساس کردم که سعید نیز دراین عملیات حضور دارد و به خواسته و آرزوی قلبی خود برای پیوستن به کاروان شهدا، خواهد رسید.

پدیر شهید حسینی افزود: سعید در 14 فروردین 67 ندای حق را لبیک گفت و من و مادرش را که آرزوی دامادی تنها فرزندمان را داشتیم، برای همیشه تنها گذاشت.

وی اظهار کرد: در روز تشییع پیکر سعید، 80 کیلو شیرینی خریدم و اعلام کرد امروز بهترین روز زندگی من و همسرم است و سپس به همراه همسرم تنها فرزندمان را با دستهای خود تشییع و به خاک سپردیم.

وی با اشاره به خصوصیات شهید سعید حسینی، گفت: بسیار به پدر و مادر احترام می گذاشت و همواره به فقرا کمک می کرد، اوهمیشه لباس های نو و پول هایی را که به او می دادیم بین فقرا تقسیم می کرد و هنگام نماز خواندن ارتباط عجیبی بین او و خدا برقرار می شد.

شهید بسیجی ˈسید سعید حسینیˈ تنها فرزند عین الله حسینی در سال 1346 در بروجرد متولد شد و از سال 61 تا 67 در جبهه ها به دفاع از آرمانهای انقلاب و نظام پرداخت و در نهایت 14 فروردین سال 67، حدود یک ماه قبل از امضای قطعنامه 598، به خیل عظیم شهدای اسلام و انقلاب پیوست.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۳ )
نخستین جشنواره ˈتئاتر خیابانی طنز شهروندˈ در بروجرد برگزار می شود
روزهای بروجرد- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد از برگزاری نخستین جشنواره ˈتئاتر خیابانی طنز شهروندˈ در این شهرستان خبر داد.

ˈنادر ارجمندیˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: جشنواره تئاتر خیابانی با نگاهی هنرمندانه در سال اقتصاد ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و با چشم انداز روشن برای جامعه ای پاک ، امن و بانشاط و شهری آرام و زیبا برگزارمی شود .

وی اضافه کرد: نخستین جلسه هماهنگی این جشنواره صبح امروز در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بروجرد برگزار شده و توانمندی هنرمندان تئاتر بروجرد و چگونگی اجرای برنامه جشنواره مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: جشنواره در قالب کاری مشترک میان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد و انجمن نمایش با همکاری شورای اسلامی شهر بروجرد در نیمه اول شهریور در بروجرد برگزار خواهد شد .

ارجمندی از گروه های نمایشی خواست تا طرح و متن نمایشنامه را تا 18 مرداد ماه با توجه به محوریت موضوعاتی همچون شهروند بروجردی و فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی ، شهروند و شهرنشینی و همسایه داری ، آسیب های اجتماعی ، سالمندان ، مدیریت شهری ، مشارکت و تعاون ، اموال شهری و زیبا سازی ، رفاه اجتماعی ، فرهنگ ترافیک به این اداره ارسال نمایند .

وی افزود: علاقمندان به هنر نمایش و گروه های داوطلب شرکت برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 3538002 تماس حاصل نموده و جزیئات بیشتر را مطلع شوند 
آخرين بروز رساني ( ۱۶ تير ۱۳۹۳ )
مدیر امور برق بروجرد: استفاده از کولر گازی در بروجرد ضرورتی ندارد
روزهای بروجرد- مدیر امور برق شهرستان بروجرد گفت:استفاده از کولرهای گازی در شهری همانند بروجرد بدلیل معتدل بودن هوا ضرورت ندارد.

ˈ محمد علی خسرویˈدر گفت وگو با ایرنا افزود: متاسفانه در سالهای اخیر استفاده از کولر گازی براساس فرهنگ غلط در بین خانواده های بروجردی رواج یافته که تنها موجب افزایش میزان مصرف برق مشترکین شده است.

وی اضافه کرد: مصرف برق کولر گازی در صورتی که از بهترین نوع و دارای برچسب انرژی A2+ باشد چهار برابر مصرف برق کولر آبی از رده خارج است.

به گفته وی امروزه اغلب پیمانکاران ساختمان برای پرفروش نمودن واحدهای ساختمانی خود از ایجاد کانالهای کولر آبی در ساختمان خودداری کرده و عملا مردم را به سمت استفاده از کولرگازی پرهزینه سوق می دهند.

وی تصریح کرد: استفاده ازکولر گازی نه تنها هزینه برق مصرفی خانوارها را افزایش می دهد بلکه مصرف برق شهرستان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

خسروی همچنین از مردم خواست با استفاده ازکولر آبی هم به اقتصاد خانواده کمک کرده و هم اداره برق را در راستای خدمات مطلوبتر یاری کنند.

وی گفت: هم اکنون مصرف برق در شهرستان بروجرد روزانه 40 مگاوات افزایش یافته و به روزانه 130مگا وارت رسیده است.

شهرستان بروجرد دارای 125هزار مشترک برق است.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ تير ۱۳۹۳ )
آریایی: نواقص فنی محورهای ورودی و خروجی بروجرد رفع شود
روزهای بروجرد-  سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: نواقص فنی محورهای ورودی و خروجی بروجرد باید ظرف دو هفته رفع شود.
به گزارش مهر، رضا آریایی در جلسه کارگروه ترافیک شهرستان بروجرد در رابطه با نواقص موجود در برخی راههای مواصلاتی و جاده ای شهرستان گفت: اصلاح و رفع نواقص در برخی راههای مواصلاتی شهرستان بروجرد به کندی صورت می گیرد که این روند می تواند مشکلاتی برای مردم ایجاد کند.

وی افزود: دستگاههای اجرایی مرتبط با این حوزه باید تسریع در انجام امور را در دستور کار خود قرار داده تا در حوزه راه و شهرسازی با مشکلات کمتری برخورد کنیم.

آریایی با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات جاده ای و رفع نواقص کاهش تصادفات را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: در حال حاضر در برخی محورهای ورودی و خروجی بروجرد نواقصی وجود دارد که مقرر شده دستگاههای مربوطه ظرف دو هفته آینده نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد افزود: تکمیل اصلاحات هندسی محور بروجرد - اراک توسط راه و شهرسازی، ایجاد دوربرگردان در سه کیلومتری محور بروجرد - اراک از سمت میدان آیت اله بروجردی بر اساس موازین شهرسازی، زیر سازی پل زیر گذر کنار کارخانه نساجی بروجرد در محور کمربندی از جمله برنامه های در دستور کار در این زمینه است.

آریایی ادامه داد: همچنین ایجاد دوربرگردان استاندارد در مقابل داملران بروجرد با انجام اصول فنی و مهندسی برای سهولت تردد اهالی شهرک های ایثار از دیگر پروژه هایی است که در حال انجام بوده و شهرداری و راه و شهرسازی بروجرد باید نسبت به تکمیل و اجرای آنها هرچه سریعتر اقدام کنند.

وی یادآور شد: همچنین شهرداری موظف است برای ایجاد دور برگردان در مقابل داملران نسبت به تهیه نقشه اقدام و آن را برای گرفتن تاییدیه به راه و شهرسازی بروجرد ارسال کند.

به گفته آریایی در حال حاضر بیش از 40 روز است که اداره راه و شهرسازی بروجرد فاقد مدیر بوده و همین امر در روند کند عملیات اجرایی برخی پروژه های مربوط به این دستگاه موثر است.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ تير ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: از رئیس جمهور می خواهم فرماندار مستعفی بروجرد برگردد
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس،گفت: لز رئیس جمهور می خواهم که فرماندار مستعفی بروجرد برگردد.

به گزارش خانه ملت، بهرام بیرانوند در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکرشفاهی ،گفت: ایران مدافع مظلومان جهان است بنابراین تلاش های آمریکا برای محدودسازی ایران و همچنین ایجاد اختلاف بین مسلمانان محکوم است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیروگاه بوشهر به 10 هزارسانتریفیوژ نیاز دارد بنابراین پذیرش محدودیت قابل قبول نیست و نباید فراموش کرد که رؤیای افراد خسته از مجاهدت محقق نخواهد شد.

بیرانوند افزود: در جلسه شورای اداری به رئیس جمهور گفتم که حاضر به کمک در تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت هستیم بنابراین باید به این موضوعات رسیدگی شود.

وی ادامه داد: یکی از لازمه های ورود به برنامه ششم توسعه کشور توجه به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است، باید به نحوی برنامه ریزی شود که در آینده موضوعاتی مانند اشتغال و ازدواج جوانان حل و فقر در جامعه ریشه کن شود.

بیرانوند گفت: با برگشت فرماندار استعفا داده بروجرد مشکلی نداریم بنابراین از رئیس جمهور می خواهم که دستور دهد فرماندار به بروجرد باز گردد.

وی افزود: از رئیس جمهور می خواهم که دستور دهد سدهای مورد نیاز حوزه انتخابیه ام تکمیل و احداث شود تا مشکل کمبود آب شرب حل شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از وزرای اطلاعات و کشور می خواهم که مانع خروج از کشور، متهمان به فساد در پرونده های نفتی شوند.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ تير ۱۳۹۳ )
واحدهای نمونه صنعتی و معدنی لرستان تجلیل شدند
روزهای بروجرد- طی مراسمی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن واحدهای نمونه لرستان در این دو حوزه تجلیل شدند.
به گزارش مهر، طی مراسمی با حضور هوشنگ بازوند استاندار لرستان، علی هادی چگنی معاون برنامه ریزی استانداری لرستان، قدرت اله ولدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان و حسین سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد واحدهای نمونه صنعتی و معدنی استان لرستان طی سال 92 تجلیل شدند.
 
در این مراسم از شرکتهای سیم لاکی بروجرد، پارسیان زاگرس کوهدشت، داروسازی اکسیر بروجرد، داروسازی داملران رازک بروجرد، شرکت قند لرستان و پتروشیمی لرستان به عنوان واحدهای نمونه صنعتی لرستان طی سال 92 تجلیل به عمل آمد.
 
همچنین شرکتهای شیرپگاه لرستان، آهک صنعتی لرستان، سیمان دورود نیز به عنوان واحدهای نمونه صنعتی لرستان معرفی شدند.
 
بنابر این گزارش، در این مراسم از شرکتهای سرمایه گذاری توسعه معادن کوثر، توسعه عمران الیگودرز و پیر تاک نیز به عنوان شرکتهای نمونه در حوزه معدن استان تجلیل به عمل آمد.
 
در این مراسم از حجت الله احمدی و قاضی به عنوان دو پیشکسوت حوزه صنعت و معدن استان نیز تجلیل به عمل آمد.

آخرين بروز رساني ( ۱۵ تير ۱۳۹۳ )
50 روستای بروجرد با مشکل تامین آب آشامیدنی روبرو هستند
روزهای بروجرد- مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بروجرد گفت: 50 روستای بروجرد با مشکل تامین آب آشامیدنی روبرو هستند.

ˈعبدالرضا عبدیˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: طی سالهای گذشته بحران کم آبی تنها 40 روستای این شهرستان را تهدید می کرد اما اکنون باشدت گرما وکاهش منابع آب زیرزمینی بیش از 50 روستا در دو بخش این شهرستان با مشکل کم آبی مواجه هستند.

به گفته وی چاه های آب برخی روستاهایی که گمان نمی رفت دراین شهرستان بی آبی برای آنها تهدیدی باشد اکنون با نزدیک شدن به مردادماه خشک شده است.

وی گفت: آبرسانی به این روستاها هم اکنون با چهار دستگاه تانکر 12هزار لیتری صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: تعداد تانکرهای آبرسان پاسخگوی نیازها نیست چرا که در طول روز اغلب روستاها تنها یکبار با تانکر آبرسانی می شوند.

وی تاکید کرد: حل مشکل کم آبی و بی آبی در روستاهای این شهرستان نیازمند بیش از 70میلیارد ریال اعتبار است که متاسفانه این مدیریت همچنان با کمبود اعتبار نیز مواجه است.

عبدی افزود:کمبود آب در روستاهای شمال وجنوب بروجرد در دو بخش اشترینان و مرکزی موجب نارضایتی مردم و گلایه آنها از مسوولان شده است.

وی ادامه داد: در بخش آب روستایی با تامین حدود60میلیارد ریال اعتبار دیگر می توان از امکانات سد کلان واقع در محور بروجرد - اراک -ملایر برای تامین آب 17 روستای بروجرد استفاده نمود.

شهرستان بروجرد دارای 184روستا باجمعیتی بالغ بر 100 هزار نفر است.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ تير ۱۳۹۳ )
رییس جدید اداره دامپزشکی شهرستان بروجرد معرفی شد
روزهای بروجرد- ˈمحمدرضا جباریˈدرآیینی روزشنبه به عنوان رییس جدید اداره دامپزشکی شهرستان بروجرد معرفی شد.

به گزارش ایرنا، جباری پیش از این نیز مسوولیت اداره دامپزشکی بروجرد را عهده دار بود که از سال 88 به عنوان معاون این اداره فعالیت میکرد.

نوری موسیوند از سال 88 تاکنون مسوولیت اداره دامپزشکی بروجرد را بر عهده داشت که جای خود را به محمدرضا جباری داد.

در آیین تودیع و معارفه رییس جدید اداره دامپزشکی بروجرد ، مدیرکل شبکه دامپزشکی استان لرستان ، فرماندار و جمعی از مسوولان بروجرد حضور داشتند.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ تير ۱۳۹۳ )
امام جمعه بروجرد: دستگاه قضایی با عوامل ناامنی در بروجرد برخورد کند
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: خواسته اصلی مردم شهرستان بروجرد از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی برخورد با عوامل ناامنی در جامعه است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمینˈحسن ترابیˈدرخطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد با بیان اینکه نزاع های دسته جمعی به یکی از مشکلات مهم این شهر تبدیل شده است افزود: بروجرد یک شهر فرهنگی بوده و تاکنون شاهد اینگونه وقایع نبوده ایم ، بنابراین علل و عوامل اینگونه جرائم باید ریشه یابی و با آنان برخورد قاطع شود.

وی امکانات و نیروی انسانی در فرماندهی انتظامی شهرستان برای برقراری امنیت را ناکافی دانست و از فرماندهی انتظامی استان خواست در جهت رفع مشکلات این نیرو در بروجرد اهتمام بیشتری کنند.

امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دههم ماه مبارک رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه کبری (س) همسر پیامبر گرامی اسلام گفت:حضرت خدیجه کبری (س) از برترین الگوهای تکرار نشدنی تاریخ برای بانوان و انسانهای آزاده هستند.

وی اضافه کرد: این بانوی بزرگوار نقش بزرگی در قوام و گسترش مکتب رهایی بخش اسلام داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین ترابی در ادامه سخنانش در ارتباط با حوادث کشور عراق تاکید کرد: گروه تروریستی داعش برای ثبات و امنیت جهان یک تهدید جدی به شمار می رود.

وی همچنین با اشاره به حمایت آمریکا و کشورهای غربی و بویژه برخی کشورهای عربی از گروه تروریستی داعش اضافه کرد: در حال حاضر اسلام آمریکایی در برابر اسلام ناب محمدی صف آرایی کرده است.

وی از کشورهای مسلمان خواست تا با حفظ وحدت و انسجام زمینه خشونت و تندرویها را از بین ببرند.

به گفته وی برودی اتش فتنه ای که گروه تروریستی داعش با حمایت برخی کشورهای عربی براه انداخته دامن خود آنها را نیز فرا خواهد گرفت.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ تير ۱۳۹۳ )
شهردار بروجرد عنوان ˈشهردار سبزˈ لرستان را کسب کرد
شهردار بروجرد، عنوان ˈشهردار سبزˈ استان لرستان را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی شهردار بروجرد، ˈمنوچهر یوسفیˈ از سوی شورای هماهنگی تشکل های محیط زیست استان لرستان عنوان سبز را کسب نمود.

انتخاب شهردار سبز به عنوان اولین حرکت در سطح استان و کشور و به منظور قدردانی از زحمات مسوولانی که اهتمام ویژه ای نسبت به توسعه فضاهای سبز شهری دارند، انجام شده است.

به لحاظ عملکرد محوری و بسیار مناسب شهرداری بروجرد در بحث توسعه فضاهای سبز شهر و چشم انداز شهری، همکاری، همراهی و تعاملی شهردار بروجرد با تشکلهای مردمی زیست محیطی ( NGO ) استان و رضایتمندی مردم شهرستان از عملکرد شهرداری، یوسفی از طرف شورای هماهنگی تشکل های زیست محیطی استان بعنوان شهردار سبز استان لرستان در سال 1393 انتخاب گردید.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ تير ۱۳۹۳ )
بازوند: مشکلات آزادراه خرم‌آباد-اراک-بروجرد تا ۲ هفته آینده برطرف می‌شود
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: تا دو هفته آینده همه موانع برسر مشکل آزاد‌راه خرم آباد-‌اراک-بروجرد برداشته می‌شود و شاهد پیشرفت در این ۲ قطعه هستیم.

به گزارش تسنیم، هوشنگ بازوند امروز در جریان بازدید از آزاد راه خرم آباد-اراک  به بروجرد اظهار کرد: آزاد راه خرم آباد- آراک –بروجرد یک آزاد راه بسیار مهم است که تاثیر به سزایی از لحاظ اقتصادی در استان لرستان دارد.

وی با اشاره به روند اجرایی این پروژه ملی افزود: حدود 67 کیلومتر از این آزاد راه در حوزه استحفاظی لرستان و 68 کیلومتر در حوزه استحفاظی استان مرکزی قراردارد و خوشبختانه در استان لرستان 67 کیلومتر در 4 قطعه تعیین تکلیف شده است که 2 قطعه آن مربوط به شهرستان خرم آباد و 2 قطعه دیگر  در حوزه شهرستان بروجرد قرار دارد.

استاندار لرستان بیان کرد:  دو قطعه ای که مربوط به شهرستان خرم آباد است کار اجرای آن به اتمام رسیده است و دو قطعه دیگر که مربوط به شهرستان بروجرد است کار اجرایی آن آغاز شده است.
بازوند با اشاره به روند عملیات اجرایی 2 قطعه در حوزه بروجرد عنوان کرد: متاسفانه موانع و مشکلاتی سر راه این پروژه ملی قرار گرفته است که انتظار داشتیم روند اجرایی این پروژه ملی با ظرفیت بالا کار شود ولی به دلیل مشکلات موجود نتوانسته روند خوبی را طی کند.

استاندار لرستان  با اشاره به مشکلات 2 قطعه مربوط به بروجرد اظهارکرد: مشکلاتی که در روند کندی این پروژه دخیل بوده است شامل سیستم اداری، اجتماعی است و در طول یک ماه از اجرای آن از سوی معاون عمرانی استانداری لرستان بازدید شده وموانع موجود برسر این پروژه عظیم ملی  در دستور کار قرارگرفت که تصمیم گرفتیم به صورت حضوری امروز ازاین پروژه بازدید کنیم و در جلسه کارگاه خاتم الانبیا بروجرد مشکلات  مدیران اجرایی شنیده شود و موانع موجود برسر این پروژه برداشته شود.
بازوند عنوان کرد: مشکلاتی که قرارگاه خاتم الانبیا در این پروژه با آن روبه رو هستند بحث سوخت، منابیع طبیعی‌، استعلام، معارضین و تملک است که باید زودتر چارها ندیشی شود.
وی اظهار کرد: به تمام مدیران دستگاه استان و شهرستان بروجرد در جلسه گارکروه خاتم الانبیا تا هفته آینده فرصت داده شده که نتایج کار خود را که مربوط به آزادراه است تحویل دهند.
استاندار لرستان با اشاره به نتایج جلسه افزود: در این جلسه نتیجه گرفتیم تا دو هفته آینده همه موانع  برسر این مشکل آزاد راه خرم آباد- اراک به بروجرد برداشته شود وشاهد پیشرفت در این 2 قطعه باشیم.


آخرين بروز رساني ( ۱۳ تير ۱۳۹۳ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.