۲۹ شهريور ۱۳۹۳   ۱۵:۱۶    
 
 
 
 
تبلیغات
 
poster_hamayesh.jpg
 
 
hamayesh_borujerd.jpg
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
۹۶ هزار هکتار از مراتع بروجرد احیا شد
روزهای بروجرد- رئیس منابع طبیعی شهرستان بروجرد گفت: سازمان منابع طبیعی شهرستان بروجرد در ۴ ماهه نخست امسال با مدیریت چرای دام‌ها در این شهرستان سبب توسعه و احیای ۹۶ هزار هکتار از مراتع این شهرستان شده است.

داریوش عباسی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: بهره‌برداران و ذی نفعان منابع طبیعی در شهرستان بروجرد باید از تبدیل مراتع به زمین‌های دیم که عمدتا بازده بسیار کمی دارند پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه برخی از افراد نسبت به تبدیل مراتع به زمین کشاورزی دیم  اقدام می کننند، افزود: در صورت تجاوز به عرصه های مرتعی برای تبدیل اراضی مرتعی به اراضی دیم و شخم و تخریب در مراتع مطابق قوانین با این افراد برخورد می شود و پیگیر ی قانونی می شود.

عباسی تصریح کرد: با اجرای مدیریت چرای دام در سطح شهرستان بروجرد 96 هزار هکتار از مراتع این شهرستان در چهار ماهه نخست امسال مورد محافظت قرار گرفته است و همچنین اجرای قرق در سطح مراتع 5 روستای این شهرستان به مساحت 1 هزار و 820 هکتار تلاش لازم برای احیا و توسعه مراتع از سوی این اداره انجام گرفته است.

رئیس منابع طبیعی شهرستان بروجرد بیان کرد: در بخش کنترل و تمدید پروانه چرای دام در 4 ماهه نخست امسال مبلغی به میزان 25 میلیون و 875 هزار و 380 ریال از دامداران دارای پروانه پول جمع آوری شده است.

وی با تأکید بر حفاظت از مراتع اظهار کرد: باید از مراتع شهرستان بروجرد محافظت کرد زیرا این مراتع کاربردهای فراوانی از جمله تأمین علوفه دام ها، تولید و حفظ خاک، تولید گیاهان دارویی، صنعتی و خوراکی و افزایش نفوذ پذیری خاک و افزایش آب های زیرزمینی دارند.
عباسی عنوان کرد: از جمله عواملی که سبب از بین رفتن مراتع و تخریب آنها می‌شود می توان به ضعف آگاهی دامداران نسبت به اصول بهره‌برداری صحیح از مراتع و روش‌های مرتع داری اشاره کرد که نقش مهمی در تخریب مراتع دارند.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ )
صفدر علیدوستی رئیس ایرنا در لرستان شد
روزهای بروجرد- رییس جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دراستان لرستان روز چهارشنبه طی آیینی معرفی شد.alidosti.jpg

به گزارش ایرنا در این مراسم که ˈحسین رمضانیˈ معاون پشتیبانی ومنابع انسانی و سید جواد جعفری زوج مدیر کل اخبار استانها سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور داشتند صفدر علیدوستی به عنوان رییس جدید ایرنا در لرستان معرفی ومشغول به کار شد.

رمضانی در این مراسم گفت: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی برنامه های مدونی در راستای تقویت عملکردها و ارتقا وضعیت خبر و نیروی انسانی خود در دستور کار دارد.
لر ستان شد
وی با اشاره به انجام سفرهای استانی و بازدید از مراکز ایرنا در کشور تصریح کرد: بسیاری از بار خبری ایرنا بر عهده استانها بوده و رابطین خبر نیز نقش مهمی در راستای انعکاس اخبار و رویداد در شهرستانها دارند و در این راستا کار سطح بندی رابطین در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل اخبار استانهای سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز با تاکید بر تحول در رویه کنونی انتشار اخبار در ایرنا تصریح کرد: باید نگرش خبرنگاران ایرنا در خصوص انعکاس اخبار با بالابردن سطح کیفی اخبار استانها ارتقا یابد. وی نظارت بر عملکرد دستگاهها را از وظایف اصلی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی عنوان کرد وگفت: اخبار تولیدی این سازمان باید هدفمند، علمی و تاثیرگذار باشد.

در پایان این مراسم از زحمات محسن فتاحی رییس سابق این مرکز قدردانی شد.

صفدر علیدوستی پیش از این ریاست ایرنا در استانهای مرکزی ، لرستان ،چهارمحال وبختیاری و شهرستان بروجرد را برعهده داشته است.

وی مدتی نیز دبیرچهارم خبری ایرنا در اصفهان بوده است.

آخرين بروز رساني ( ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ )
انبار 1000 تنی بروجرد افتتاح شد
روزهای بروجرد- انبار هزار تنی قلعه حاتم بروجرد به مناسبت هفته دولت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش مهر، رئیس تعاون روستایی شهرستان بروجرد ظهر سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه این انبار در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت انبار 1000 تنی قلعه حاتم متعلق به اتحادیه شرکتهای تعاون روستایی بروجرد افتتاح شد.

نوابی افزود: این انبار در سال 91 کلنگ زنی، در سال 92 احداث و در هفته دولت 93 افتتاح شده است.

وی تصریح کرد: اعتبار هزینه شده برای انبار 1000 تنی قلعه حاتم دو میلیارد ریال بوده که در زمینی به مساحت 630 مترمربع احداث شده است.

نوابی ادامه داد: با تکمیل و بهره برداری از این انبار ظرفیت انبارهای مسقف تعاون روستایی بروجرد به بیش از 11 هزار تن رسیده که این ظرفیت در خدمت جامعه کشاورزی شهرستان بروجرد قرار دارد.

وی بیان داشت: این انبار در راستای ارتقای خدمات دهی در عرصه توزیع نهاده های دامی و خرید محصولات کشاورزی ایجاد شده است.

رئیس تعاون روستایی شهرستان بروجرد یاد آور شد: در سال جاری بالغ بر 70 درصد از خرید گندم شهرستان بروجرد توسط مراکز خرید تعاون روستایی به میزان 11هزار تن انجام شده است.

وی در پایان افزود: همچنین در حال حاضر این شبکه مشغول خرید تضمینی نخود از کشاورزان است.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ )
دو هزار کارگر شهرداری بروجرد دو ماه حقوق نگرفته‌اند
روزهای بروجرد- یک فعال حقوق صنفی کارگران در بروجرد اعلام کرد: حدود دو هزار کارگر خدماتی و فضای سبز شهرداری بروجرد دو ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.

«محمد گودرزی» دبیر خانه کارگر شهرستان بروجرد با اعلام این خبر به ایلنا گفت: از مجموع دو هزار کارگر شهرداری بروجرد حدود هزار نفر با نظارت شهرداری تحت مسئولیت شرکتهای پیمانکاری مشغول بکارند.

گودرزی در ادامه اضافه کرد: در سالهای اخیر کاهش درآمد شهرداری‌ها باعث شده است این نهاد نتواند به موقع صورت وضعیت‌های مالی پیمانکاران را پرداخت کند و به همین دلیل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران بارها اتفاق افتاده است.

به گفته وی، در آمد ماهانه شهرداری بروجرد حدود ۷۰۰ میلیون تومان است در حالیکه هزینه‌های جاری شهرداری در طول یک ماه حتی تا به ۴ میلیارد تومان هم می‌رسد.

او با بیان اینکه شهرداری‌ها از جمله موسسات عمومی و غیر دولتی‌اند که هزینه‌های جاری و عمرانی خود را از محل درآمدهای وصولی از شهروندان، موسسات، کارخانجات و عوارض دریافتی از ساخت و سازهای سطح شهرتامین می‌کنند، اظهار داشت: در حال حاضر با رکود ۸۰ درصدی ساخت وساز‌ها منابع درامدی شهرداری بروجرد بشدت کم شده است.

دبیرخانه کارگر بروجرد با «غیر انسانی» توصیف کردن تأخیر دوماهه پرداخت حقوق این کارگران که در شرایط سخت کار می‌کنند، گفت: متاسفانه تا به امروز توجه‌ای به مشکلات این کارگران نشده است.

این فعال کارگری با اشاره به بدهی بیمه‌ای شهرداری بروجرد بابت بیمه کارگران به تامین اجتماعی، در خاتمه افزود: انتظار داریم مسئولان شهر به ویژه شورای شهر بروجرد، نظارت خود را بر مسئولان شهرداری و نحوه فعالیتشان بیشتر کنند.

گفتنی است تلاش خبرنگار ایلنا برای تماس با شهردار بروجرد تا این لحظه به نتیجه نرسیده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ شهريور ۱۳۹۳ )
یک جایگاه عرضه گاز CNG در بروجرد افتتاح شد
روزهای بروجرد- همزمان با سومین روز از هفته دولت ، بهره برداری از سومین جایگاه عرضه گاز CNG در بروجرد آغاز شد.

این جایگاه عرضه گاز به خودروها در زمینی به مساحت حدود یک هزار و 200 متر مربع ساخته شده که با راه اندازی آن زمینه اشتغال دایم پنج نفر از جویندگان کار در شهرستان فراهم شده است.

به گزارش ایرنا برای ساخت این جایگاه که با همکاری شهرداری و شرکت پخش فرآورده های نفتی انجام شده، 45 میلیارد ریال هزینه شده که با بهره برداری از آن دارندگان خودروهای دوگانه سوز برای سوخت رسانی با مشکلات صفوف طولانی مواجه نخواهند شد.

امروز همچنین بوستان نیکان در خیابان 45 متری بسیج بروجرد افتتاح شد.

ین بوستان در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع ایجاد شده که عملیات جدول گذاری، نصب شبکه آب و برق، مبلمان شهری و کاشت انواع گونه های گیاهی در آن انجام شده است.

برای ایجاد این بوستان نیز 250 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

در این آیین جمعی از مسوولان شهرستان بروجرد حضور داشتند.
آخرين بروز رساني ( ۰۴ شهريور ۱۳۹۳ )
داريوش ارجمند نامزد نقش آيت‌الله بروجردي شد
روزهای بروجرد- داريوش ارجمند نامزد ايفاي نقش آيت‌الله بروجردي در سريال تلويزيوني «معماي شاه» به نويسندگي و كارگرداني محمدرضا ورزي شده است.
گروه سازنده «معماي شاه» اين روزها در شهرك غزالي مستقر و مشغول ضبط بخش‌هاي مربوط به زندگي خانوادگي دكتر احمد وزيري هستند كه نقش او را سعيد نيك‌پور بازي مي‌كند.
از دو ماه پيش، بازي گوهر خيرانديش در نقش طوبي، همسر دكتر احمد وزيري شروع شده است. به تازگي نرگس محمدي هم به گروه اضافه شده و نقش گلنار، عروس اين خانواده را بازي مي‌كند. همچنين اميريل ارجمند هم ايفاگر نقش پسر خانواده است كه نماينده مجلس هم خواهد بود.
آزاده اسماعيل‌خاني هم كه از بازيگران تئاتر كشور است در نقش نوري، دختر خانواده دكتر وزيري جلوي دوربين خواهد رفت. يوسف صيادي هم نقش يكي از شخصيت‌هاي داستان با نام اميرمسعود را بازي مي‌كند.

به گزارش جوان به نقل از روابط عمومي صداوسيما، محمدرضا ورزي - كارگردان معماي شاه - درباره اين سريال اشاره كرده است: اين خانواده نماد جامعه ايران در آن زمان است. فضا و برخي اتفاقات جامعه آن دوره از جمله اعتصابات، خيابان‌ها و درگيري‌ها را با حضور هر يك از شخصيت‌هاي اين خانواده در ماجراهاي گوناگون خواهيم ديد. حدود 25 تا 30 بازيگر ديگر به گروه ملحق مي‌شوند. همچنين به تازگي محمدرضا شريفي‌نيا هم جلوي دوربين رفته كه نقش جعفر مهرداد را بازي مي‌كند. شخصيت او برگرفته از قشر فرهنگي جامعه آن زمان است. با كامران تفتي هم قرارداد بسته‌ايم كه يكي از شخصيت‌هاي كميته ضدخرابكاري را بازي مي‌كند.

ورزي با اشاره به حضور داريوش ارجمند در اين سريال گفت: از چندي پيش مذاكره با داريوش ارجمند براي ايفاي نقش آيت‌الله بروجردي را شروع كرديم ولي هنوز قطعي نشده است. رسول توكلي نقش شهيد مطهري را بازي مي‌كند و تاكنون سه سكانس از بازي او ضبط شده است، البته سكانس‌هاي بيشتري از نقش شهيد مطهري باقي‌مانده كه به مرور ضبط خواهيم كرد.

اين كارگردان ادامه داد: احسان جعفري همزمان با تصويربرداري سريال مشغول تدوين است. محمد كشفي و سيد عليرضا حسيني صداگذاري اين اثر را به‌عهده دارند. بابك زرين، آهنگساز و سالار عقيلي و اميريل ارجمند هم خوانندگان اين اثر هستند.
اين مجموعه در قالب 50 قسمت 50 دقيقه‌اي توليد مي‌شود. در اين سريال حسن نورعلي، نقش محمدرضا پهلوي جوان را بازي مي‌كند و امير مهدي‌كيا در نقش محمدرضا پهلوي در ده سال آخر زندگي ظاهر شده است
آخرين بروز رساني ( ۰۴ شهريور ۱۳۹۳ )
معاون سیاسی استاندار لرستان: فرماندار بروجرد در آیند‌ه‏‌ای نزدیک معرفی می‌شود
روزهای بروجرد- معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان گفت: پروژه‎های خوب و اثربخشی برای شهرستان بروجرد در دست بررسی و اقدام است که آثار و برکات مثبت آنها در آینده‏ای نزدیک در این شهرستان مشاهده می‎شود.

به گزارش فارس ، سعید شاهرخی در حاشیه افتتاح چند طرح در این شهرستان در جمع خبرنگاران افزود: منطقه ویژه اقتصادی، فرودگاه و چندین پروژه متعدد دیگر در آینده‎ای نزدیک به بهره‎برداری می‌رسند که سهم قابل توجهی در عمران شهری و اشتغالزایی دارند.

وی اضافه کرد: امسال در هفته دولت 514 طرح در شهرستان‌های مختلف استان لرستان با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد تومان به بهره‎برداری می‌رسند.

این مسئول خاطر نشان کرد: سهم شهرستان بروجرد در این میان 31 پروژه با اعتبار تقریبی 24 میلیارد تومان است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر سهم بروجرد از پروژه‎های آتی استان اضافه کرد: سهم شهرستان بروجرد از تعدد، تنوع، اشتغالزایی و اعتبار صرف شده برای پروژه‌های مختلف بیشتر و چشمگیرتر است.

شاهرخی ادامه داد: با توجه به برنامه‎ریزی‌های صورت گرفته، شرایط برای بهبود عمران شهری و روستایی سرمایه‏‌گذاری و اشتغالزایی شهرستان‎های استان بهتر شده و آثار آن در آینده به عینه مشاهده می‌شود.

وی متذکر شد: البته در طول سال طرح و برنامه‌های مختلفی برای شهرستان‎های استان داریم که به مرور اجرایی می‌شوند.

این مسئول با اشاره به سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان لرستان افزود: نکته بارز این سفر تاکید بر تکمیل طرح‌های نیمه تمامی بود که پیشرفت کاری بالایی داشته و ظرف یک یا دو سال آینده به بهره‏‌برداری می‌رسند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان اظهار کرد: بر این اساس  78 طرح در استان در اولویت‏ کاری قرار گرفته‏‌اند که در سال جاری یا در نهایت سال 94 تکمیل شده و به بهره‎برداری می‎رسند.

شاهرخی عنوان کرد: امسال در هفته دولت طرح‎های خوبی در بروجرد افتتاح شده و توجه به رفع مشکلات بیکاری، زیرساخت‎های سرمایه‎گذاری و ایجاد مشاغل جدید برای جوانان در روستاها در دستور کار قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به سوال یک خبرنگار در خصوص طولانی ‏شدن مدت سرپرستی فرمانداری بروجرد گفت: فرماندار این شهرستان در آیند‌ه‏‌ای نزدیک معرفی و مشغول به کار می‌شود.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ شهريور ۱۳۹۳ )
نبود فرهنگسرا و مشکلات جوانان مستعد بروجردی
جوانان با استعداد و خوش‌قریحه بروجردی از نبود فرهنگسرا در بروجرد رنج می‌برند.

به گزارش فارس، فرهنگسرا مجتمع ساختمانی است که در آن یک یا چند نهاد فرهنگی با اهدافی نظیر ارتقای سطح فرهنگ، آگاهی‌های عمومی، سرمایه‌های اجتماعی، حمایت از گروه‌های جوان و راهنمایی آنها به فراگیری پیشه‌ها و هنر‌های مختلف، غنی‌سازی اوقات فراغت و ایجاد تفریحات سالم فعالیت می‌کنند.

متاسفانه در شهر بروجرد فرهنگسرا وجود ندارد، در حالی که قشر عظیمی از جمعیت این شهرستان را جوانان مستعد و خوش‌قریحه تشکیل می‌دهند و این افراد از نبود فرهنگسرا رنج می‌برند.

یکی از جوانان بروجردی که به نویسندگی علاقه دارد و گاهی نیز شعر می‌سراید، گفت: نبود فرهنگسرا به عنوان مکانی فرهنگی برای جوانان صاحب ذوق در شهرستان بروجرد بیش از پیش احساس می‌شود.

اکبری افزود: اگر مکانی صرفا به انجمن‌های نمایشی، فرهنگی و هنری اختصاص یابد، فعالیت این انجمن‌ها نیز افزایش یافته و جوانان با شوق بیشتری فعالیت می‌کنند.

این شهروند اظهار کرد: شاید یکی از عللی که سبب می‌شود، شهر ما فرهنگسرا نداشته باشد، نبود آگاهی و اطلاع مسئولان از تعداد زیاد شعرا، نقاشان و به طور کلی هنرمندان این شهر است.

*نقش موثر وجود فرهنگسرا در ایجاد انگیزه جوانان

یکی دیگر از شهروندان گفت: دختر نوجوانم علاقه زیادی به نقاشی دارد و با وجود اینکه مسیر خانه تا کلاسش طولانی بوده و هزینه‌های رفت و آمد بالاست، به سبب علاقه دخترم به این رشته هنری خودم او را هفته‌ای چند بار به کلاس برده و منتظر می‌شوم تا با هم به خانه برگردیم.

میرزاده ادامه داد: اگر محل ویژه‌ای برای این‌گونه فعالیت‌ها در شهر وجود داشته باشد، اشتیاق و انگیزه کودکان و نوجوانان افزایش یافته و هر روز شاهد پیشرفت‌های چشم‌گیرتر فرزندان خود هستیم.

*تاثیر اساسی فرهنگسرا در جهت‌دهی به فعالیت‌های فرهنگی و هنری

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: شهر بدون مکانی فرهنگی بی‌شک تبدیل به شهری با سطح فرهنگ پایین می‌شود.

نادر ارجمندی عنوان کرد: وجود استعدادهای فراوان در شهر بروجرد سبب شده، نیاز به مکان‌های فرهنگی بیشتر احساس شود.

وی گفت: فرهنگسرا در راستای فعالیت‌های فرهنگی و هنری نقش عمده و اساسی داشته و فعالیت‌های بسیاری در این زمینه نیز انجام داده است.

*نبود فرهنگسرا دلیل حضور جوانان در اماکن پرخطر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر اوقات فراغت بسیاری از جوانان صرف کارهای کم ارزش و حتی خطرناک شده و اگر به فضاهای تفریحی سر بزنید با ازدحام جوانان و نوجوانانی که برای کشیدن قلیان به سفره‌خانه‌های سنتی و قهوه‌خانه‌ها می‎روند، مواجه می‌شوید.

ارجمندی اضافه کرد: اگر از جوانان درباره علت حضورشان در چنین مکان‌هایی پرسیده شود، عموما بیکاری و گذران اوقات فراغت را اصلی‌ترین دلیل حضور خود در این اماکن عنوان می‌کنند. این در حالی است که حضور جوانان و نوجوانان در چنین اماکنی می‌تواند زمینه‌ساز گرایش آنها به مواد مخدر شود.

این مسئول افزود: یکی از دلایل حضور جوانان در سفره‌خانه‌ها و دیگر اماکن پرخطر، کمبود مکان‌های فرهنگی به خصوص نبود فرهنگسراست.

*نقش فرهنگسرا در گرایش به برنامه‌های فرهنگی

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد نیز در این خصوص گفت: یکی از مهم‌ترین تاثیرات عمده فرهنگسراها، گرایش بیشتر به برنامه‌های فرهنگی است.

فرزانه کردی اظهار کرد: اگر شهر بروجرد نیز در راستای ارتقای سطح فرهنگی، فرهنگسرا داشته باشد، با استقبال بی‌شمار جوانان مواجه شده و می‌تواند در بروز و ظهور بیش از پیش رشته‌های فرهنگی و هنری موثر باشد.


*تاثیر فرهنگسرا در غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان

کردی بیان کرد: فرهنگسرا‌ها نقش به‌سزایی در رشد رفتار‌های اجتماعی مطلوب در سطح شهر داشته و موجب رشد کیفی در تمام زمینه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی می‌شوند.

وی ادامه داد: فرهنگسرا‌ها نقش به‌سزایی در غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و ارتقای آگاهی‌های آنها دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: ایجاد فرهنگسرا یکی از وظایف شهرداری‌هاست که در این راستا با تخصیص بودجه و تعیین قطعه زمینی در راستای تقویت امور فرهنگی شهرها گام برمی‌دارند.

کردی اضافه کرد: جوانانی که نمی‌توانند اوقات فراغت خود را در محیط سالم فرهنگی بگذرانند، برای کشف و بارور کردن استعدادهای خود به جای نوشتن شعر، داستان، فرا گیری هنر و تعالی روح خود، به ناهنجاری‌ها و تفریحات ناسالم و پر خطر روی می‌آورند.

*صرف هزینه‌های هدفمند در راستای رسیدن به شرایط مطلوب اجتماعی

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار کرد: شهر فرهنگ‌پرور بروجرد که به شهر فرزانگان شهرت دارد، به وجود سازمان فرهنگی ـ هنری نیاز داشته و در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

فرزانه کردی خاطرنشان کرد: بر این اساس مکان قدیمی برای این منظور در نظر گرفته شده است و امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح آن باشیم.


وی افزود: در هر جامعه‌ای برای رسیدن به شرایط مطلوب اجتماعی، نیاز به برنامه‌ریزی‌های دقیق و صرف وقت و هزینه‌های هدفمند است، بنابراین باید با دیدی صحیح و بر اساس نیاز‌های جامعه گام‌های جدی براشته شود.

*اقدامات اولیه برای ایجاد فرهنگسرا انجام شده است

شهردار بروجرد در این باره گفت: اقدامات اولیه برای ایجاد فرهنگسرا در بروجرد انجام شده و در آینده این مکان فرهنگی و هنری در بروجرد راه‌‎اندازی می‌شود.

منوچهر یوسفی اظهار کرد: غرفه‌های صنایع دستی نظیر قالیبافی، جاجیم‌بافی، صنایع ورشو، ظروف و کوزه‌های گلی که در گذشته مرسوم و متداول بوده و هم‌اکنون در حال فراموشی است، در این فرهنگسرا دایر می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم رستوران سنتی نیز در این مجموعه افتتاح شود.
 
 
===============
  گزارش از حسین کردی


آخرين بروز رساني ( ۰۴ شهريور ۱۳۹۳ )
بازوند خبر داد: اعلام آمادگی یک هلدینگ سرمایه گذاری برای احداث فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی بروجرد
روزهای بروجرد- استاندار لرستان از اعلام آمادگی یک موسسه سرمایه گذاری برای احداث فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی بروجرد خبر داد.
به گزارش مهر، هوشنگ بازوند در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اولویتهای اصلی در شهرستان بروجرد احداث فرودگاه و تعیین تکلیف منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان است.

وی عنوان کرد: منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد به رغم کسب مجوز از مجلس هفتم همچنان بلاتکلیف بوده و برای عملیاتی شدن آن باید پیگیری جدی صورت گیرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: در این راستا یک موسسه سرمایه گذاری وابسته به یک نهاد دولتی تقاضا داده است که نسبت به راه اندازی این منطقه ویژه اقتصادی اقدام کند.

بازوند با اشاره به پیگیری برای خریداری دو هزار هکتار زمین برای راه اندازی این منطقه ویژه اقتصادی بیان داشت: همین موسسه نیز برای احداث فرودگاه اعلام آمادگی کرده و قرار است عملیات احداث فرودگاه بروجرد به این هلدینگ واگذار شود.

وی با اشاره به نیاز فرودگاه بروجرد به 290 هکتار زمین برای احداث افزود: در این راستا 90 هکتار زمین تاکنون تملک شده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تملک 36 هکتار زمین دیگر برای احداث این فرودگاه نیز در دستور کار است یادآور شد: در صورت تملک این میزان زمین می توان نسبت به احداث یک باند هزار و 200 متری برای فرودگاه بروجرد اقدام کرد.

بازوند تصریح کرد: اجرایی شدن این دو پروژه مهم در توسعه هر چه بیشتر شهرستان بروجرد تاثیر زیادی دارد.

بنابر این گزارش فرودگاه بروجرد علاوه بر دارا بودن مصوبه دور دوم سفر هیئت دولت در جلسه کارگروه توسعه و عمران لرستان نیز مورد تصویب قرار گرفته است ولی همچنان با گذشت بیش از 6 سال این پروژه عملیاتی نشده است.

همچنین شروع عملیات اجرایی احداث فرودگاه بروجرد در سه ماه اول سال 89 در جریان جلسه کارگروه توسعه استان لرستان به ریاست معاون اول رئیس جمهوری جزء مصوبات حوزه وزارت راه مورد تصویب قرار گرفت تا همگان منتظر اجرایی شدن این پروژه باشند، وعده ای که هیچ وقت تحقق نیافت.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که به عنوان نماینده دولت در جریان سفر رئیس جمهوری به بروجرد سفر کرده بود در پاسخ به خواسته ها و مطالبات مردم بروجرد برای ایجاد فرودگاه گفته بود: با اجرای فرودگاه مخالف نبوده و نیستم اما باید بگویم احداث این فرودگاه به صورت مشارکتی مطرح و تصویب شده است. اگر در شورای توسعه شهرستان در خصوص احداث فرودگاه و پیگیری عملیات اجرایی آن و همچنین مشخص شدن طرف مشارکت کننده به توافق رسیدیم آن موقع تصمیم خواهیم گرفت.
آخرين بروز رساني ( ۰۳ شهريور ۱۳۹۳ )
مدیر آموزش وپرورش اشترینان تاکید کرد: کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی این منطقه
روزهای بروجرد- مدیر آموزش وپرورش شهرستان اشترینان در حاشیه برگزاری سی و یکمین ا جلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشورگفت : با بررسی کارشناسی مسائل آموزش و پرورش در 22 کارگروه تخصصی زمینه آسیب شناسی علمی مسائل آموزش و پرورش فراهم می شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، امیر صارمی در حاشیه سومین روز اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور در سالن همایش های رازی برگزار می شود، اظهار کرد: برنامه های اجلاس شامل تجدید میثاق با امام راحل (ره) و شهدای دولت، سخنرانی مسئولان نظام و برگزاری کارگروه های تخصصی و میزگردها از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار بود.
 
وی در مورد مشکلات منطقه آموزش و پرورش اشترنیان، افزود: کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی اجرای نظام جدید آموزشی را با مشکل اساسی مواجه کرده که باید برای آن فکر اساسی انجام شود. رئیس آموزش و پرورش اشترینان لرستان عنوان کرد: پیشنهاد می شود دبیرخانه این اجلاس در طول سال فعال و نتایج مصوبات اعلام شود
آخرين بروز رساني ( ۰۳ شهريور ۱۳۹۳ )
همایش سبک زندگی اسلامی با رویکرد افزایش جمعیت جامعه ایرانی در بروجرد برگزار شد
همایش سبک زندگی اسلامی با رویکرد افزایش جمعیت جامعه ایرانی  در بروجرد برگزار شد. در این همایش سخنرانان به مشکلات ناشی از کاهش جمعیت در سال های آینده در ایران پرداختند.
 
حسین صفار هرندی: کمبود جمعیت باعث پیری زودرس در ایران خواهد شد

وزیر دولت دهم در همایش بررسی  و  راهکارهای افزایش جمعیت در بروجرد کمبود جمعیت را یکی از علل مهم پیری زودرس در آینده ایران خواند

دکتر حسین صفار هرندی شامگاه یکشنبه در جمع مردم شهرستان بروجرد با اشاره به روند رو به پیر شدن سن مردم ایران در سالهای آتی افزود: برای خروج از بحران پیری در کشور باید چشم اندازی 15ساله را طی کنیم تا در سی سال آینده با کاهش نیروی جوان و افزایش افراد پیر در کشور روبه رو نباشیم

وی افزود:در اواخر دهه 60 و با پایان یافتن دوران دفاع مقدس جمعیت کشور روند روبه رشد را به دنبال داشت و شرایط این چنین ایجاب می نمود که جلوی انفجار جمعیت در آن برهه از زمان گرفته شود و با تدبیر مسئولان وقت و مشورت با مقام معظم رهبری و علما از افزایش جمعیت جلوگیری بعمل امد اما در این برهه از زمان و با برنامه ریزی های بعمل امده و آینده نگری ایران بر آن شدیم که نیاز است که افزایش جمعیت در کشور شکل گیرد

وزیر دولت دهم مدنیت و اتحاد شهرها را مساجد خواند و افزود: در سابقه شهرهای بزرگ با قدمت بالا در بسیاری از مواقع به طبع تأسیس مساجد بوده و گسترش شهرها و افزایش جمعیت شهر در گرو مساجد بوده است و بعد از ایجاد مساجد بود که شهرها پایه گذاری شد و کوچه و بازار و حکومت ها رونق گرفت و این نشان از اسلامی بود افکار گذشته مردم برای افزایش جمعیت در محلها و مکانها بوده است

صفار هرندی با اشاره به سن بازنشستگی در ایران افزود: در حال حاضر بخاطر وجود برابری نیروی پیر و جوان کشور سن بازنشستگی در ایران سن 60 سالگی در نظر گرفته شده است و این موضوع در سی سال آینده با توجه به نبود نیروی جوان و افزایش نیروی پیر باعث بالا رفتن سن بازنشستگی تا سنین 75 سالگی به بالا خواهد بود که در این شرایط سن مرگ و میر نیز با این موضوع سنخیت دارد

 وزیر ارشاد دولت نهم با اشاره به وضعیت اقتصادی افراد در جامعه افزود: امروزه شاهدیم که خانواده هایی که از نظر اقتصادی دارای منابع مالی بیشتری هستند تک فرزند هستند و خانوارهای پر جمعیت کشور اغلب از افراد کم در آمد جامعه بشمار میروند که این زنگ خطر بزرگی برای سالهای نه چندان دور کشور خواهد بود

صفار هرندی سن متوسط افراد جامعه ایرانی را 30 سال خواند که نشان از پیر بودن جامعه دارد و نیاز است که بطور قطع در همین راستا برنامه هایی جهت افزایش جمعیت جوان در ایران در نظر گرفته شود

وی  35 درصد زوج های ایرانی را تک فرزند و 55 درصد را دارای دو فرزند و 8 درصد را دارای سه فرزند و خانوادهای دارای فرزند چهارم به بالا را فقط  2 درصد بیان کرد و متذکر شد که اگر این روند ادامه داشته باشد در سال 1420 با افزایش جمعیت پیر و کمبود نیروی جوان در کشور روبرو خواهیم بود

بنابراین گزارش صفار هرندی در پایان با اشاره به فرهنگ آپارتمان نشینی آنرا ثمره افراد و خانواده های کم جمعیت دانست و افزود : جمعیت بالا در قدیم لایام باعث رشد و رونق محلات و افراد در اجتماع و همچنین خونگرمی در بین مردم بود و این فرهنگ امروزی باعث کم شدن ارتباطات مردم در ایران شده است و این بحران باعث دوری افراد از اوضاع و احوال یکدیگر خواهد شد که خود جای نگرانی را برای مسئولین مربوطه بدنبال دارد.
 
 احمد پناهیان :در نظام اسلامی آنچه روح انقلاب است شریعت اسلام است

 معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاهها و مسوول نهاد رهبری دانشگاه تهران شامگاه یکشنبه در جمع نمازگزاران مسجد امام شهرستان بروجرد افزود:در نظام اسلامی آنچه موجب روح انقلاب است شریعت اسلام است

خطیب سخنور و استاد حوزه علمیه قم نمونه بارز شریعت اسلام در این زمان را همان انقلاب اسلامی ایران خواند که در آن دوران با حضور جوانان غیرتمند این مرز و بوم به دنیا درس بزرگی در سرنگونی ابرقدرتها دادند و بعدها در دوران دفاع مقدس نشان دادند با توکل بر خدا و اسلام ناب محمدی (ص) میتوان در جنگ ها پیروز شد و این الگو امروزه در دنیا بخوبی در بین کشورها نمایان است

حجت السلام والمسلمین احمد پناهیان افزود:ما در صدر اسلام شاهد بودیم که ائمه معصوم ما با توکل برخداوند متعال امت خود را رهنمود و همواره در فراز و نشیب جامعه برای رسیدن به هدف که همان اسلام بود مردم را رهنما بودند و امروز در این شرایط نیز تا رسیدن به حکومت حضرت ولی عصر (عج) باید گوش به فرمان ولی فقیه باشیم

 ایشان در ادامه با اشاره به نقش جوانان در سرنوشت امتها افزود: دشمنان اسلام همواره برای از بین بردن دین الهی جوانان را نقطه اهداف خود قرار داده اند و در هر زمان برای برنامه های اسلام ترفند و نقشه هایی در ذهن تجسم کردند اما نیرنگهایشان به خواست خداوند و به همت جوانان اسلام گریبان خودشان را گرفت و نابود شدند

پناهیان افزود:اولین ویژه گی سربازان امام زمان (عج) عشق به خداوند است و عشق خداوند هم بیشتر به جوانان است چرا که بستر این عشق همواره در قلب جوانان نهفته است ،زیرا رقیق القلب هستند و فطرتان و ذاتان دارای خیر و فضیلت میباشند

استاد حوزه علمیه قم  افزود:در اسلام سفارش به همسرداری و فرزنداری و تشکیل خانواده شده است و هر فرد مسلمانی وظیفه دارد که برای انسجام نسلها فرزندانی بسیار داشته باشد و این ماموریت بیشتر بر دوش جوانان است تا با ازدواج و موالید نسل آینده انقلاب و اسلام را افزایش دهند،چرا که با کم شدن نسل جوان و مسلمان ، کافران و مستکبران بیشتر خواهند شد

وی اسلام را سرمایه عظیم خواند و افزود:جامعه باید تا مقصد نهایی جوان بماند تا پرچم امام زمان(عج)  بدست جوانان نفاق و کفر را از میان بردارد و طبق روایتهای بسیار یاران ایشان جوانان خواهند بود و اگر جوانان ما کم باشد انتظار فرج به زودی امکان پذیر نخواهد بود


 بنابراین گزارش حجت السلام والمسلمین پناهیان در ادامه با روایتی از امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و افزود: قلب کسی که عاشق خداست فقط دوستدارد در راه خدا با زجر و سختی به شهادت برسد و نمونه آن شهدای کربلا بودند که با آن همه سختی شهادت در راه خدا را با افتخار کسب نمودند و پیروز میدان جنگ با کفار و ستمگران وقت شدند

پناهیان در پایان افزود: ما برای این انقلاب خون جوانان خود را فدا کرده ایم و نباید بگذاریم که روزی در نبود جوانان مملکت اسلامیمان بدست نا اهلان بیافتد و تلاش کنیم که به رهنمودها و ارشادهای روشن بینانه رهبرمان از کاهش جمعیت در ایران بکاهیم و روز به روز شاهد افزایش جوانان غیرتمند ایران اسلامی در جهان باشیم.
 
مهدی گودرزی - باشگاه خبرنگاران
آخرين بروز رساني ( ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ )
دیدار مسئولان شهرستان بروجرد با خانواده دو شهید
روزهای بروجرد- در نخستین روز از هفته دولت، مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجرد به دیدار خانواده دو تن از شهدای والا مقام این شهرستان رفتند.

به گزارش فارس، عصر امروز و در نخستین روز از هفته دولت، مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجرد به دیدار خانواده دو تن از شهدای والا مقام این شهرستان رفتند.

گفتنی است، مسئولان در دیدارهای جداگانه‌ای از والدین شهیدان احمد گودرزی بسیجی و کارمند بانک ملت و کاظم کاوند معلم بسیجی عیادت و دلجویی کردند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد در این برنامه معنوی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ایران، گفت: پیگیری مشکلات خانواده‌های شهدا و رفع آنها الزامی است.

رضا آریایی خاطر نشان کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن ملت ایران داشته و بر این اساس شناسایی و رفع مشکلات خانواده‌های آنها از سوی مسئولان ضروری است.

وی اظهار کرد: در گرامیداشت هفته دولت و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با ادای احترام به مقام این دو شهید بزرگوار، در جهت رفع مشکات خانواده‌های آنها اقدام می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: تکریم خانواده‌های شهدا به خصوص پدران و مادران آنها نباید مختص روز و برنامه‌ای خاص باشد، بلکه لازم است، به عنوان فرهنگی ماندگار همواره از سوی مسئولان و مردم مورد احترام قرار گیرند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد تصریح کرد: اقتدار و عظمت ایران اسلامی مدیون خون پاک شهدا و صبر و استقامت پدران و مادران آنها است که فرزند دلیر خود را در راه اعتلای وطن فدا کرده‌اند.

آریایی ادامه داد: بی‌شک اگر جانبازی و شهامت مثال‌زدنی شهدا نبود، امنیت و ثبات مثال‌زدنی جمهوری اسلامی ایران در این برهه حساس از زمان حکمفرما نبود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930602001451#sthash.IAqvdu4i.dpuf
آخرين بروز رساني ( ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ )
نبود دانشکده پزشکی از دلایل عدم حضور پزشک متخصص در بروجرد است
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد گفت: کمبود پزشک متخصص و فوق‌تخصص در این شهرستان به خصوص در برخی تخصص‎ها مشکلات عدیده‎ای را به وجود آورده است.

محسن صیرفیدر گفت‎وگو با فارس اظهار داشت: نبود دانشکده پزشکی و مراکز آموزشی و درمانی از مهمترین عواملی است که موجب می‌شود، این افراد مدت زیادی در بروجرد نمانده و یا بروجرد را برای طبابت انتخاب نکنند.

* نبود دانشکده پزشکی از دلایل عدم حضور پزشک متخصص در بروجرد

وی در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه عمده‎ترین دلیل کمبود پزشک در بروجرد چیست؟ خاطرنشان کرد: نبود دانشکده پزشکی و عضویت نیافتن پزشکان فوق تخصص در هیئت‌علمی موجب بی‏‌رغبتی این افراد برای حضور و فعالیت کاری در شهرستان بروجرد است.

این مسئول اظهار کرد: بر این اساس جذب پزشک در بروجرد دشوار بوده و همین امر موجب شده کمبود پزشک در بسیاری از تخصص‎ها مشهود و چشم‌گیر باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد تصریح کرد: متخصصان برخی رشته‌های پزشکی نظیر ارتوپدی، مغز و اعصاب، چشم‌پزشکی، گوش و حلق و بینی و رادیولوژیست خانم در این شهرستان بسیار ملموس بوده و فعالیت پزشکان فعال در این رشته‎ها جوابگوی نیاز شهرستان نیست.

صیرفی ادامه داد: حضور انگشت شمار برخی متخصصان موجب شده، علاوه بر نارضایتی شهروندان از نحوه ارائه خدمت توسط پزشکان، شیفت‎های کاری پیوسته و مداوم پزشکان را خسته کرده و در میزان کارایی آنان موثر باشد.

* کمبود پزشک موجب منتظر ماندن طولانی بیماران در بیمارستان

وی بیان داشت: کمبود شدید پزشک در برخی تخصص‎ها موجب شده است در برخی موارد بیماران مدت‎ها در اورژانس بیمارستان‎ها منتظر حضور پزشک معالج خود باشند، در حالی وی در همان زمان در اتاق عمل بوده و یا مشغول معاینه بیماران دیگری است.

این مسئول تاکید کرد: بیماران حضور نیافتن به موقع پزشک را به اشتباه به حساب کم‎کاری پزشکان گذاشته و از خدمات ارائه شده، ابراز نارضایتی کنند. کمبود پزشک فوق‌تخصص و حجم زیاد مراجعه‌کنندگان موجب شده است، جوابگویی به بیماران با اختلال همراه شود.

* بسیاری از پزشکان تمایل به فعالیت در بروجرد دارند

صیرفی اضافه کرد: موقعیت جغرافیایی مناسب و غنای فرهنگی شهرستان بروجرد موجب شده، بسیاری از پزشکان علاقمند به فعالیت در این شهر باشند، در حالی که وجود مشکلات یاد شده سد راه این کار می‎شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: با اینکه شهرستان بروجرد یکی از شهرستان‎های با آب و هوایی خوب در سطح کشور است، اما متاسفانه نبود امکانات لازم و فراهم نبودن زیرساخت‎ها در این شهرستان مشکل بیماران را دو چندان کرده است، به گونه‎ای که در برخی از موارد افراد با اینکه در شرایط بد بیماری قرار دارند اما مجبورند برای درمان به شهرهای دیگر سفر کنند.

وی افزود: ایجاد دانشکده پرستاری به عنوان نخستین گام و یکی از زیرساخت‌ها برای ایجاد دانشکده پزشکی برداشته شده و این دانشکده چند سالی راه‎اندازی شده است. طولانی بودن مدت تحصیل از دیگر معضلات پزشکان است که موجب شده، مشکلات مالی و معیشتی برای آنها به وجود آید.

* دولت باید عزم خود را برای حل مشکلات مردم به کار بگیرد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد عنوان کرد: باید ساز و کاری برای رفع این معضل از سوی دولت اندیشیده شود، تا پزشکان بتوانند در زمان تحصیل نیز ارتزاق کرده و مشکلات فعلی آنها مرتفع شود.

آخرين بروز رساني ( ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ )
سفر وزیر دفاع به شهرستان بروجرد لغو شد
روزهای بروجرد- فرماندار ویژه بروجرد گفت: سفر وزیر دفاع که قرار بود فردا در بروجرد حضور پیدا کند و مسکن مهر این شهرستان را افتتاح و سپس به مرکز استان سفر کند و در جلسه شورای اداری شرکت کند، به دلیل مشغله کاری لغو شد.

رضا آریایی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: سفر سردار حسین دهقان وزیر دفاع که قرار بود فردا در  بروجرد حضور یابد و مسکن مهر این شهرستان را افتتاح و سپس به مرکز استان سفر کند به دلیل مشغله کاری لغو شد.

 وی افزود: قرار بود که وزیر دفاع ابتدا مسکن مهر بروجرد را افتتاح کرده و سپس از صنایع دفاعی شهرستان دورود بازدید کند و عصر هم در جلسه شورای اداری استان لرستان شرکت کند که متاسفانه لغو شد.

 فرماندار ویژه بروجرد گفت: پروژه‌های شهرستان بروجرد فردا با حضور استاندار لرستان و معاونانش به بهره برداری می‌رسند و در ایام گرامیداشت هفته دولت 31 طرح عمرانی با 24 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان بروجرد به بهربرداری می رسد.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ )
نطق میان دستور بروجردی در مجلس
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عملکرد ارگان‌های ذی‌ربط اقتصادی ما با اقتصاد مقاومتی هم‌خوانی ندارد، گفت: مدیریت ما به دلیل مقررات دست‌و پاگیر و قوانین زائد جهادی نیست لذا نمی‌تواند بار سنگین اقتصاد و فرهنگ را بر دوش بکشد این مسئولیت سنگین نیازمند عزم ملی است.

به گزارش خانه ملت،‌علاءالدین بروجردی در نشست علنی یک‌شنبه 2 شهریور در نطق میان دستور خود ضمن گرامی‌داشت شهدا، امام شهیدان و شهیدان رجایی و باهنر و تبریک به مناسبت هفته دولت، افزود:‌ آمریکا با سرکوب وحشیانه شهروندان سیاه‌پوست آمریکایی و اعلام حکومت نظامی در شهر فرگوسن یکبار دیگر حقوق ضد بشری آمریکایی را به نمایش گذاشت و نشان داد که از زمان کشتار وحشیانه مردم بی‌گناه هیروشیما و ناکازاکی تا امروز هیچ‌گونه ارزشی برای جان انسان‌ها و امنیت جامعه جهانی قائل نیست و با حمایت افسارگسیخته از رژیم خون‌خوار صیهونیستی در کشتار مردم مظلوم غزه عامل اصلی این کشتار وحشیانه و نسل کشی و بی‌رحمانه است و بنابراین جامعه جهانی نیز متقابلا باید به عربده‌کشی‌های حقوق بشری آمریکا هیچ‌توجهی ننماید.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: به مردم شجاع و خانواده‌های شهدای غزه مظلوم درود می‌فرستیم و همان‌گونه که بارها نمایندگان ملت بزرگ ایران اعلام نموده‌اند در کنار شما هستیم و اگر دولت طرفدار رژیم صیهونیستی مصر مجوز داده بود امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای هم‌دردی و اعلام حمایت حضوری در کنار شما بودند، کمک‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مرحمی بر دردهای شما بود و مجروحان شما در بیمارستان‌های جمهوری اسلامی ایران درمان می‌شدند ما شدیدا به دولت مصر به دلیل این رفتار غیر منطقی معترض هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال جاری، تصریح کرد: عملکرد ارگان‌های ذی‌ربط اقتصادی ما با اقتصاد مقاومتی هم‌خوانی ندارد مدیریت ما به دلیل مقررات دست‌و پاگیر و قوانین زائد جهادی نیست لذا نمی‌تواند بار سنگین اقتصاد و فرهنگ را بر دوش بکشد این مسئولیت سنگین نیازمند عزم ملی است و ما این امر مهم را در دوران سخت جنمگ تحمیلی به نمایش گذاشتیم و اراده استکبار جهانی برای شکست نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران درهم شکستیم و همه امکانات ملی را برای این امر مهم بسیج نمودیم و صدام و حامیانش را قدرتمندانه شکست دادیم و این اقتدار ایران باید در عرصه جنگ اقتصادی به نمایش گذاشته شود و ما بتوانیم عملا آمریکا را در عرصه تحریم‌های ظالمانه تحمیل شده به ملت‌مان شکست دهیم و یک قدم از منافع ملی‌مان در میدان رزم هسته ای عقب‌نشینی نکنیم.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، افزود: در عرصه اقتصادی کشور دولت‌ها چون قدرت دارند زورگویی می‌کنند و ظلم می‌نمایند این امر اختصاصی به دولت فعلی ندارند؛ مشکل ما مشکل ساختاری است هنگامی که سیستم بانکی ما تسهیلاتی برای ایجاد اشتغال دراختیار مردم قرار می‌دهد اضافه بر بهره سرسام‌آوری که می‌گیرد اگر تاخیری صورت پذیرد جریمه دیرکرد و سپس سود مرکب اخذ می‌کند و به جای کمک به ایجاد اشتغال عملا سرمایه ملی و انگیزه سرمایه‌گذاری را برای ایجاد اشتغال از بین می‌برد.

بروجردی تاکید کرد: در این شرایط هزاران میلیارد تومان از سندهای پیمان‌کارانی که برای اجرای پروژه‌های دولتی کار کرده اند مدت‌های طولانی پرداخت نمی‌کند و درهنگام پرداخت نه بهره‌پولی و نه جریمه دیرکردی و نه میزان کاهش ارزش پولی محاسبه نمی‌شود و این یعنی ظلم بیّن.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس نهم درباره وضعیت عرصه خرید گندم در کشور ادامه داد: در عرصه خرید گندم؛ وضعیت مشابه است گندم را از بیگانگان با پیش‌پرداخت می‌خریم اما پول خرید گندم از کشاورزان زحمت‌کش را با تاخیر پرداخت می‌کنیم شهرداری‌ها که تشکل غیردولتی هستند میلیاردها تومان از ارگان‌های دولتی طلبکار هستند و نمی توانند آن را وصول کنند و به لحاظ وضعیت مالی در شرایط سختی به سر می برند ولی تامین اجتماعی به عنوان یک ساختاری دولتی و دارای قدرت برای وصول طلب خود از شهرداری‌ها دست درجیب آنها می‌کند حساب‌های آنها را مسدود می‌نماید و بعضا املکاک آنها را مصادره می‌کند این یعنی ظلم آشکار.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ گفت: تا زمانی‌که در عرصه اقتصاد ملی این گونه ظلم‌ها که نمونه‌های فراوانی دارد استمرار داشته باشد خداوند هیچ برکتی در اقتصاد ما قرار نمی دهد این واقعیت تلخ ساختاری اقتصاد کشورمان است انگیزه سرمایه‌گذاری ملت و ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصادی، این سیاست آن را از بین می‌برد و نتیجه آن پژمردگی اقتصادی  به جای شکوفایی آن است.

بروجردی تاکید کرد: بنده به همکاران اقتصادی مجلس پیشنهاد می‌نمایم برای رفع این ظلم آشکار طرحی نو در افکنند و عدالت را جایگزین ظلم نماینده و به شکوفایی اقتصاد ملی کمک کنند.

وی با یادآوری مشکلات حوزه انتخابیه خود یعنی شهرستان های بروجرد و اشترینان تصریح کرد: بیش از 20 سال است که دولت می‌خواهد برای شهر یک سد بسازد از سه سد در دست مطالعه یا در دست اجرا یعنی آب‌سرده، شهید محمد بروجردی و گلرود هیچ کدام نه فقط به نتیجه نرسدیه است بلکه درآغاز راه است و با این  بودجه‌های قطره‌چکانی، مردم باید 20 سال دیگر در انتظار بنشینند و این در حالی است که آب آشامیدنی 40 روستای بروجرد با تانکر تامین می‌گردد لذا از وزیر نیرو می‌خواهم برای بودجه سال 94 این ظلم تاریخی را جبران کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌یادآور شد: وضعیت بیمارستان بروجرد به آثار باستانی شباهت دارد به گونه‌ای که فرسوده و نامطلوب است از وزیر مسکن وشهرسازی می خواهم قول داده شده در سفر رئیس جمهور برای اتمام بیمارستان حضرت بروجری را در سال 94 عملی کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اجرای پروژه خط‌‌‌ آهن و فرودگاه بروجرد با حرکتی لاکپشتی پیش می‌رود که هیچ تناسبی با مدیریت جهادی ندارد از سویی دیگر تقسیم بودجه استانی است که عادلانه تقسیم نمی‌شود لذا از دولت انتظار داریم توجه نماید./
آخرين بروز رساني ( ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ )
تاکید دو نماینده بروجرد بر اجرای سد گلرود در نطق میان دستور مجلس

روزهای بروجرد- در اتفاقی جالب در یک روز دو نماینده بروجرد در صحن علنی مجلس به ایراد نطق خود پرداختند. هر دو نماینده در پایان نطق خود در باره مشکلات بروجرد نیز اظهاراتی بیان داشتند که نقطه مشترک آن تاکیدborujerdi-byranvand.jpg بر اجرای سدهای وعده داده شده بویژه سد بزرگ گلرود بود، سدی که در صورت اجرا مشکلات کم آبی و خشکسالی شهرستان بروجرد را حدافل تا دو دهه آینده حل خواهد کرد. همچنین تکمیل بیمارستان آیت الله بروجردی نیز از دیگر خواسته هایی بود که بروجردی و بیرانوند بر آن تاکید کردند.

علاءالدین بروجردی: بیش از 20 سال است که دولت می‌خواهد برای شهر یک سد بسازد از سه سد در دست مطالعه یا در دست اجرا یعنی آب‌سرده، شهید محمد بروجردی و گلرود هیچ کدام نه فقط به نتیجه نرسدیه است بلکه درآغاز راه است و با این  بودجه‌های قطره‌چکانی، مردم باید 20 سال دیگر در انتظار بنشینند و این در حالی است که آب آشامیدنی 40 روستای بروجرد با تانکر تامین می‌گردد لذا از وزیر نیرو می‌خواهم برای بودجه سال 94 این ظلم تاریخی را جبران کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌یادآور شد: وضعیت بیمارستان بروجرد به آثار باستانی شباهت دارد به گونه‌ای که فرسوده و نامطلوب است از وزیر مسکن وشهرسازی می خواهم قول داده شده در سفر رئیس جمهور برای اتمام بیمارستان حضرت بروجری را در سال 94 عملی کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اجرای پروژه خط‌‌‌ آهن و فرودگاه بروجرد با حرکتی لاکپشتی پیش می‌رود که هیچ تناسبی با مدیریت جهادی ندارد از سویی دیگر تقسیم بودجه استانی است که عادلانه تقسیم نمی‌شود لذا از دولت انتظار داریم توجه نماید 

بهرام بیرانوند: سد گلرود بروجرد که می تواند آب شرب کشاورزی را تامین کند از دستور کار خارج شده است. سد آب سرده نیز که تونل آن زده شده است از لحاظ بودجه در مضیقه است. منطقه ویژه اقتصادی و شهرک های صنعتی نیازمند توجه بیشتری است. بیمارستان آیت الله بروجردی شهرستان نیز در صورت حمایت جدی به سرعت می تواند به بهره برداری برسد . تصفیه خانه آب و فاضلاب بروجرد که تقریبا تکمیل شده است با مساعدت وزارت نیرو می تواند به بهره برداری برسد.

 

آخرين بروز رساني ( ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ )
نطق میان دستور بیرانوند در مجلس
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد با اشاره به توطئه های دشمنان برای ایجاد تفرقه و دشمنی خواهان برخورد با مفاسد اقتصادی شد.
به گزارش خانه ملت، بهرام بیراوند ، نماینده مردم بروجرد و اشترنیان در مجلس در نشست علنی روز یکشنبه در نطق میان دستور خود پس از محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین گفت:  آغاز هفته دولت و سالگرد شهادت مردان بزرگ میدان عمل،شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهدای دولت را گرامی می داریم. شهیدان رجایی و باهنر،جان برسر راهی قرار داندن که تا ابد بر آن پیمان هم قسم خواهیم ماند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ایمان،تعهد، آزادی ،استقلال ، اسلامیت نظام ، مبارزه با استکبار و مظلومان موضوعی  است که از آن عقب نخواهیم نشست.

امریکا پس از شکست در نقشه اولیه منطقه غرب آسیا با استفاده از ابزار جنگی و سیاسی در پی ایجاد ناامنی، کشتار مسلمانان منطقه و کاشتن بذر کینه مذهبی است. هوشیاری مسلمانان از شیعه و سنی می تواند این نقشه را ناکام گذاشته و ماشین جنگی مزدوران جنگی آمریکا،داعش را متوقف نمایند.

وی در ادامه گفت: برخی هنوز می اندیشند دشمنی خنّاسان با ایران ناشی از عملکرد این ملت است. آنان نمی خواهند بپذیرند که ذات خوی استکبار بر دشمنی با حق و منافع ملت ها است و دلیل آنهم این است که بپذیرند ذات استکبار چپاول و تجاوز بنا شده است است و بایستی در مقابل آن تجهیز شوند و با مدیریت و رفتار جهادی با کفر درگیرشوند.

بیرانوند گفت:  رفتار جهادی مانع از رفتار اشرافیگری و زندگی منصفانه می شود. آنها که از جهاد در راه خدا و منافع ملت طفره می رفتند دنبال ارتزاق اشرافی از جیب ملت و جامعه هستند. برای پیامبران الهی هم بدون استثنا دشمنانی بوده است؛ما که از سنت الهی و قاعده کلی عالم مستثنی نیستیم. حالا که دشمنان مارا رها نمی کنند ؛چاره کار تقویب سیستم درونی نظام و کسب قدرت است . هم قدرت نظامی و هم اقتصادی را باید به جد پیگیری کنیم ، اگر توانمند و قدرتمند نباشیم مورد تاخت و تاز واقع خواهیم شد و زور خواهیم شنید.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت:  براساس سوگندی که نمایندگان مجلس یادکرده اند، باید از منافع و مصالح جامعه دفاع نمایند ولو این که مورد هجمه تبلیغاتی قرار گیرند. قصد نمایندگان از بحث استیضاح و طرح سوال ، پیراستن دولت از آنچه برای دولت حاشیه ساز و برای ملت خسارت بار است،می باشد.

وی گفت: ملتی که کودتا و فتنه 88 را هرگز فراموش نمی کند؛ چگونه توطئه گران را مجال توطئه و براندازی بدهد؟ کجای دنیا به کودتا گران علیه منافع ملت جایزه می دهند؟ برای رئیس جمهوری زیبنده تر است بر سیاق سخنرانی اردبیل بر انجام وظیفه مجلس و هماهنگی قوا تکیه و تاکید کنند. البته آنچه در آن خللی ایجاد نمی شود ، اسلام خواهی و صف واحد امت انقلابی است که پرچم دار عقلانیت انقلابی گری است. این ملت قطعا پشت تئوری های ذلّت بتر و تفرقه انگیز متوقف نخواهد شد.

بیرانوند گفت: اگرمدیری در مسیر منافع ملّت و منطبق بر جهان بینی انقلابی رفتار نمایند، همراه ملت خواهد ماند؛در غیر این صورت به جای خدمت برای مردم خود ایجاد زحمت کرده است و ما رئیس جمهوری ایران را از صراط تدبیر و عدالت و البته مقتدر می پسندیم.

وی گفت: در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی درخواست اکید ما علنی شدن محاکمات از جهت تاثیر در پیشگیری از موارد مشابه است. پرونده اخیر که اتفاقا از حیث اتهامات مفصل می باشد به پرونده های بزرگ نفتی خسارت بار مربوط و به فتنه 88 ، سوء استفاده از فروش اطلاعات مرتبط می باشد. بایستی دادگاهها علنی باشد تا مردم یقین پیدا کنند برای دستگاه قضا آقازاده و غیرآقازاده فرقی نمی کند و مردم ببینند نظام هزینه زندگی اشرافی قانون شکنان را نمی پردازد.

نماینده مردم بجنور گفت: سد گلرود بروجرد که می تواند آب شرب کشاورزی را تامین کند از دستور کار خارج شده است. سد آب سرده نیز که تونل آن زده شده است از لحاظ بودجه در مضیقه است. منطقه ویژه اقتصادی و شهرک های صنعتی نیازمند توجه بیشتری است. بیمارستان آیت الله بروجردی شهرستان نیز در صورت حمایت جدی به سرعت می تواند به بهره برداری برسد . تصفیه خانه آب و فاضلاب بروجرد که تقریبا تکمیل شده است با مساعدت وزارت نیرو می تواند به بهره برداری برسد.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ )
آمبولانس‎های بیمارستان‎های بروجرد فرسوده هستند
رئیس شبکه بهداست و درمان بروجرد گفت: مشکل عمده آمبولانس‎های بیمارستان‎های شهرستان فرسوده بودن آن‌ها است.

محسن صیرفی در گفت‎وگو با ایسنا، افزود: هم‌اکنون در هر کدام از بیمارستان‎های امام‌خمینی (ره) و چمران دو دستگاه آمبولانس مستقر هستند.

وی اظهارکرد: فرسوده بودن این آمبولانس‎‌ها مشکل عهده آن‌ها بوده، چون مسافت‎های طولانی را برای انتقال بیماران می‌‎پیمایند گا‌ها نیاز به تعمیرات دارند.

رئیس شبکه بهداست و درمان بروجرد تصریح‌کرد: با توجه به وضعیت کنونی برای هر بیمارستان امام‌خمینی (ره) و چمران سه دستگاه آمبولانس نو نیاز است.

صیرفی اضافه کرد: بیمارستان‎های شهرستان بروجرد باید مجهز به آمبولانس‎های باشد که نیاز به تعمیرات نداشته باشند که راحت‎‌تر و آسان‎‌تر بیماران را منتقل کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۲ شهريور ۱۳۹۳ )
وزیر دفاع در هفته دولت به بروجرد سفرمی‌کند
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد گفت: در هفته دولت بسیاری از پروژه های عمرانی با حضور مسئولان کشوری به بهره برداری می رسد که در راستای بهره برداری از طرح های عمرانی در هفته دولت وزیر دفاع به بروجرد سفر می‌کند.

به گزارش تسنیم، رضا آریایی امروز در گردهمایی عملیات والفجر 2 که با حضور امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولان اجرایی  شهرستان بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: هفته دولت یادآور خاطره شهیدان رجایی و باهنر است که مظلومانه در اوایل انقلاب اسلامی مورد آماج اقدامات تروریستی آمریکا قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به شعار امسال در هفته دولت افزود: هفته دولت با شعار آرامش و امید در جامعه، از فردا آغاز می شود که  فرصت خوبی برای معرفی توانمندی های خدمات دولت به مردم است که بتوانیم این خدمات را به مردم ارائه نماییم.
فرماندار ویژه بروجرد تصریح کرد:  هفته دولت فرصت خوبی برای شهرهای استان لرستان است که از حضور وزرا به منطقه خود در راستای رفع مشکلات موجود استفاده کنند  که از بین وزیران دولت یازدهم وزیر دفاع در هفته دولت به شهرستان بروجرد سفر می کند.
آریایی با اشاره به شبیه سازی عملیات و الفجر2 در بروجرد خاطرنشان کرد: متأسفانه برنامه های شبیه سازی در مناطق کشور به طور جدی اجرا نمی شود و این در حالی است که در جنگ جهانی 4 ساله تمامی برنامه های آن زمان از طریق فیلم و برنامه های دیگر به نمایش درمی آید اما برنامه های 8 ساله دفاع مقدس خیلی کمرنگ نمایش داده می شود که باید به برنامه های دفاع مقدس نگاه ویژه شود زیرا این فرهنگ باید به نسل جوان امروز انتقال داده شود.

وی  با اشاره به اینکه نسل امروز وقایع جنگ را از نزدیک مشاهده نکرده و آن را احساس نکردند و ما باید آن را برای آن ها تداعی نماییم عنوان کرد: جوانان ایران اسلامی باید بدانند که امنیت کشور مرهون مجاهدت های جوانانی بوده است که رشادت ها و ایثارگری های آن ها الگویی برای نسل امروز و همه ما است که اگر مجاهدت های آن ها نبود امروز امنیت و آسایش در کشور حاکم نبود.

فرماندار ویژه بروجرد اظهار کرد: امیدواریم بازسازی عملیات والفجر 2 مانند سال گذشته باید به صورت موفقیت آمیز اجرا شود و تاثیر گذاری آن را مانند سنوات گذشته در بین جوانان بروجردی به عینه مشاهده نماییم.
وی افزود: همه دستگاه های اجرایی بروجرد باید با بسیج ناحیه سپاه و گروه 24 بعثت همکاری لازم را در راستای اجرا این بازسازی عملیات انجام دهند تا شاهد بازسازی عملیات جذاب باشیم که گوشه ای از مجاهدت های آن زمان را به نحوه احسن به تصویر کشیده شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۳ )
دو باند سارق محتویات داخل خودرو در بروجرد دستگیر شدند
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از دستگیری دو باند محتویات داخل خودرو و کشف 26 فقره سرقت در بروجرد خبر داد.

سرهنگ ˈعلیرضا دلیریˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: در این ارتباط پنج نفر دستگیر شدند.

به گفته وی در اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی 20 سارق ، معتاد پرخطر و فروشنده مواد مخدر نیز در بروجرد دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در این راستا سه دستگاه وسیله نقلیه فاقد مدارک و پلاک مخدوش نیز توقیف شد.

فرمانده انتظامی بروجرد همچنین اظهار کرد: در اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی 10 واحد صنفی متخلف نیز تعطیل شدند.

وی در تشریح فعالیتهای پلیس دراین شهرستان گفت: سه نفر سارق به عنف که با یک دستگاه موتور سیکلت تلفن همراه یک شهروند را به سرقت برده برودند نیز در کمترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر شدند.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۳ )
تاسیس پژوهشکده معلمان بروجرد
روزهای بروجرد- با امضای تفاهم نامه معاونت پژوهش آموزش و پرورش با مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز صورت گرفت.

با پیگیری های دکتر فیروز آزادی معاون پژوهش و تحقیقات آموزش و پرورش شهرستان بروجرد و همکاری محسن گودرزی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز بروجرد، ساختمان آموزشی مجتمع رفاهی فرهنگیان واقع در بلوار45متری شهرداری جهت ایجاد پژوهشکده معلمان بروجرد در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.
 

pajouhesh.jpg
دکترآزادی معاون پژوهش و تحقیقات آموزش و پرورش بروجرد با اعلام خبر فوق افزود:در شهر فرزانگان معلمان پژوهنده زیادی وجود دارد که به دلیل نبود محلی مناسب با امکانات قابل قبول ، این ظرفیت در حال هرز رفتن بود.
 

ایشان افزود:خوشبختانه مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان دکتر کریمی فر نسبت به مسائل پژوهشی نظر مساعدی دارند و قول همکاری های لازم در این زمینه را در مصاحبه ها و صحبت های خود بارها اعلام نموده اند.آزادی با اشاره به لزوم تحول در امر پژوهش تأسیس این پژوهشکده را گامی بزرگ در آموزش و پرورش بروجرد دانست و افزود:قصد داریم هر قسمت از این ساختمان را در اختیار گروه درسی خاصی قرار دهیم تا معلمان بتوانند همراه با دانش آموزان نخبه خود در آنجا به تبادل اندیشه ، ارائه پژوهش ها،هم اندیشی و ...بپردازند.
 
وی تصریح کرد:تأسیس کتابخانه ای مجهز در مرحله بعدی قرار دارد که علاوه برکمک خیرین در تجهیز آن ، قصد داریم کتاب های پراکنده ای که در مدارس در حال ازبین رفتن هستند را جهت استفاده عموم در آن گردآوری نماییم.دکتر آزادی در پایان یادآورشد:بر طبق اساسنامه مقرر 10درصد از درآمد مرکز رفاهی  برای امور پژوهشی این مرکز هزینه شود.
 
منبع خبر: روابط عمومی آموزش و پرورش بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۳ )
آریایی: مسوولان با بیان کارهای انجام شده امیدواری را در مردم افزایش دهند
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت:در هفته دولت مسوولان با بیان نقاط قوت و کارهای انجام شده ، امیدواری را در مردم افزایش دهند.

ˈرضا آریاییˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: هفته دولت فرصت مغتنمی برای بیان دستاوردهای دولت به مردم است و رسانه ها باید در کنار مسوولان در راستای تنویرافکار عمومی دراین راستا تلاش کنند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: این دو شهید نمونه ای از دولتمردان مکتبی و مردمی در جمهوری اسلامی به شمار می رفتند که به دست ستون پنجم دشمن و منافقین به شهادت رسیدند و در کینه نفاق منافقان کوردل سوختند.

وی با بیان اینکه هفته دولت امسال به عنوان هفته آرامش و امید نامگذاری شده است بیان کرد: مسوولان با بیان نقاط قوت و کارهای انجام شده تلاش کنند امیدواری در مردم را افزایش دهند چرا که مردم شایسته خدمتگزاری مطلوب هستند.

وی اظهار کرد: هر مسوولی که به مسوولیتی رسیده به برکت خون شهدا است که بایستی با خدمتگزاری مطلوب به مردم دین خود را به این بزرگواران ادا کند.

آریایی تاکید کرد: دولتمردان و سایر مسوولان برای خدمت بهتر به نظام و ملت راه و روش شهیدان رجایی و باهنر را ادامه دهند.

به گفته وی در هفته دولت در بروجرد بیش از 50 برنامه فرهنگی اجرا و 31 طرح عمرانی افتتاح می شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۳ )
کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری بروجرد در پی رکود ساخت و سازها
روزهای بروجرد- رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: در پی کاهش ساخت و سازها درآمد شهرداری بروجرد از محل دریافت صدور پروانه و دریافت عوارض‎های ساختمانی کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش فارس، محمدرضا معظمی گودرزی در جلسه نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر بروجرد با اشاره به رکود ساخت و ساز در کشور تاکید کرد: میزان درآمد شهرداری‌ها نیز در این امر کاهش یافته است.

وی بیان داشت: از سویی دیگر افزایش نرخ بیمه‌های ساختمانی توسط سازمان تامین اجتماعی از ابتدای سال‎جاری موجب کاهش قابل ملاحظه ساخت و سازها شده و تبعات منفی آن به طور جدی در میزان درآمد شهرداری‌ها تاًثیرگذار بوده است.

این مسئول اضافه کرد: تامین بخش بیشتر درآمدهای شهرداری بروجرد از محل این منابع موجب کاهش چشمگیر درآمد شهرداری شده و در ارائه خدمات به شهروندان و اجرای پروژه‌های عمرانی تاثیری مستقیم داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: جذب سرمایه‎گذار و ترغیب آنها به فعالیت، نیازمند آماده‎سازی زیر ساخت‌های لازم است.

معظمی گودرزی تاکید کرد: به کارگیری و جذب ظرفیت بخش خصوصی یکی از اهداف شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد است.

وی با بیان اینکه امسال یک‌میلیارد و 800 میلیون تومان از محل تملک دارایی‌های استان به شهرداری بروجرد اختصاص یافته است، تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی شهرداری بروجرد اقدامات چشمگیر و قابل توجهی صورت گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری وجود مشکلات عدیده مالی را مانعی برای اجرای پروژه‌های عمرانی ندانسته و می‌کوشد، با مدیریت صحیح علاوه بر کاهش مشکلات و حرکت به سمت ایجاد درآمد پایدار و نه مقطعی پروژه‌های مورد نیاز شهری اولویت‎بندی شده و به موقع اجرایی شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: پیشرفت‌های مهم و قابل توجهی نیز در این زمینه حاصل شده است که نتایج مثبت و سازنده آن در آینده نه چندان دور و به مرور به خوبی ملموس و مشهود بوده و آثار و برکات زیادی نیز در توسعه و عمران شهری دارد.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه قریب به یک سال از شروع فعالیت شهردار و مجموعه چهارمین دوره شورای اسلامی شهر بروجرد می‌گذرد، تصریح کرد: در این مدت بسیاری از مشکلات گذشته که به صورت لاینحل باقی مانده بود، مرتفع شده و گام‎های بزرگی نیز در راستای اجرای پروژه‌های مهم و ماندگار برداشته شده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۳ )
عضویت بیش از 6 هزار کارگر در خانه کارگر بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس خانه کارگر شهرستان بروجرد از عضویت بیش از 6 هزار کارگر در خانه کارگر شهرستان بروجرد خبر داد.

محمد گودرزی در گفت‏‌وگو با فارس افزود: اغلب کارگران عضو این نهاد فصلی و ساختمانی بوده که درصدی از آنان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

گودرزی  با اشاره به مشکلات پیش‏روی این سازمان مردم‌نهاد اظهار داشت: در سال‏های اخیر هدف اصلی خانه کارگر در بروجرد رفع مشکلات کارگران بوده که به خاطر عدم مدیریت و همکاری مسئولان مربوطه مشکلات همچنان پا برجا بوده و آن‌گونه که از قبل برنامه‌‏ریزی شده بود، نتوانسته‏‌ایم به خواسته‏‌های آنها رسیدگی کنیم.

وی مهمترین مشکلات کارگران تحت عضو خانه کارگری بروجرد را نبود فروشگاه و تعاونی مصرف برشمرد و عنوان داشت: در حال حاضر آنچه که نیاز است برای انجام امور رفاهی کارگران مشغول به کار و بازنشستگان در این شهرستان وجود ندارد و هر روز که به جلوتر می‏رویم بر مشکلات این کارگران در سطح شهرستان اضافه می‏‌شود و اگر پیگیری‏‌های خانه کارگر هم نباشد، هیچ کس حتی مسئولان شهرستان هم پیگیر نمی‎شوند.

رئیس خانه کارگر شهرستان بروجرد بی‏‌ثباتی و عدم مدیریت را از دیگر مشکلات کارگران جهت دریافت کارت مهارت کارگری برشمرد و یادآور شد: بی‏‌ثباتی و عدم مدیریت باعث هرج و مرج در دریافت کارت مهارت در سطح شهرستان بروجرد شده است.

گودرزی تعداد اعضای بیمه شده، کارگران ساختمانی حال حاضر در بروجرد را 4 هزار و 100 نفر خواند و اظهار داشت: از این تعداد حدود 50 درصد کارگران فصلی هستند.

وی حذف قراردادهای موقت را یکی از مهم‏ترین راه‏‌حل‏های رفع مشکلات کارگران دانست و گفت: نسبت دستمزد کارگران در مقابل تورم سه به یک بوده که این خود یک معضل بزرگ برای کارگران است.

وی متذکر شد: در حال حاضر خانه کارگر شهرستان بروجرد با ارائه خدمات آموزشی رایگان و به صورت آزاد به کارگران این امکان را فراهم می‏کند که آنها بتوانند با دریافت گواهی تخصصی در رشته‏‌های کاری خود در آینده نزدیک به راحتی به مشاغل مورد علاقه خود بپردازند و امید بر این داشته باشیم تا با اخذ مجوز بتوانند با ایجاد یک مرکز آموزش علمی کاربردی در سطح شهرستان بروجرد کارگران را به صورت تخصصی‏‌تر آموزش بدهند.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930529001724#sthash.IuQcY3OB.dpuf
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ )
بهرام بیرانوند: خط قرمز ما عدم انتصاب حامیان فتنه 88 است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: کسی مجاز نیست حتی نام متهمان را بدون حکم قاضی رسانه‌ای کند که اگر این رویه باب شود دیگر احدی در امان نخواهد بود لذا حق پیگرد متعرضان به آبروی افراد محفوظ است.

بهرام بیرانوند، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره ضرورت احقاق حق افرادی که نامشان در فهرست بورسیه‌ها رسانه‌ای شده است، گفت: قبل از برگزاری جلسه استیضاح، وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای افشای نام بورسیه‌ها را تقبیح کرد.

وی با تأکید بر زشتی بردن آبروی افراد به ویژه در مورد چیزی که هنوز اثبات نشده است، اظهار کرد: اگر زشتی این کار از بین برود و بدون اینکه قانون اجازه داده باشد نامی افشاء شود دیگر هیچکس مصونیت نخواهد داشت.

حق پیگرد متعرضان به آبروی افراد محفوظ است

بیرانوند با نقل جمله‌ای از امیر مؤمنان علی (ع) با این مضمون که تهمت تنها تیری است که هرگز به خطا نمی‌رود، گفت: اینگونه کارها هزینه آبرویی دارد و کسی مجاز نیست حتی نام متهمان را بدون حکم قاضی رسانه‌ای کند که اگر این رویه باب شود دیگر احدی در امان نخواهد بود لذا حق پیگرد متعرضان به آبروی افراد محفوظ است.

وی با ابراز تأسف از اینکه عده‌ای نان خود را با کوبیدن بر طبل اختلاف و تفرقه می‌بینند ابراز کرد: مجلسی که چهارشنبه وزیر علوم را استیضاح کرد همان مجلسی است که سه روز پیش از آن طرح تحول اقتصادی دولت را با 75درصد آرا تصویب کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بدیهی است که گاهی اوقات دیدگاه مجریان قانون که دولت است با واضعان آن که نمایندگان هستند یکسان نباشد که در این مورد نیز قانون پیش‌بینی راه حل را کرده است.

اگر بنا بر تقابل با دولت بود، استیضاح، خیلی زودتر از این‌ها انجام می‌شد

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس شیوه وزیر سابق علوم را نپذیرفتند و آن را مناسب فضای کشور ندانستند اما این نارضایتی چند ماه به طول انجامید و اگر بنا بر تقابل با دولت بود باید اسفندماه گذشته استیضاح وزیر علوم را شاهد بودیم.

بیرانوند چند دور مذاکرات و برپایی جلسات مشترک با وزیر علوم را یادآور شد و گفت: زمانی که پس از همه این مراحل نمایندگان مشاهده کردند مسیر دانشگاه‌ها رو به انحراف می‌رود سرانجام در فضایی بسیار آرام و بدون هیچگونه تعرض به آبروی افراد و حرمت‌شکنی و نیز بدون هیچگونه تعریضی به عملکرد دیگر دستگاه‌های دولتی وزیر علوم را استیضاح کردند.

وی از انتصاب افراد مرتبط با کودتای سال 88 در مناصب مدیریتی حساس در وزارت علوم به عنوان یکی از مهمترین محورهای استیضاح رضا فرجی‌دانا یاد کرد و تصریح کرد: اگر آقای فرجی‌دانا پیش از استیضاح در مورد این افراد دست به اقدامی عملی می‌زد و آنان را برکنار می‌کرد کار به استیضاح نمی‌کشید.

در هیچ استیضاحی دولت این مقدار برای حمایت از وزیر مربوطه توان نگذاشته بود

وی یکی دیگر از محورهای استیضاح وزیر سابق علوم را فرصت دادن به گروه‌های ضد انقلاب و ضد حاکمیت برشمرد و گفت: تاکنون هیچ استیضاحی در عمر جمهوری اسلامی را شاهد نبودیم که دولت این مقدار برای حمایت از وزیر مربوطه توان بگذارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان هم به این مسئله ورود کردند و یک ماراتن جدی میان موافقان و مخالفان استیضاح برگزار شد که نتیجه آن رأی معنادار مجلس مبنی بر عدم اعتماد مجدد به وزیر سابق علوم بود.

دولت افرادی بی‌طرف را برای رصد خط قرمزهای نمایندگان بگمارد

وی این رأی را حاکی از حساسیت نمایندگان نسبت به هر فردی است که رابطه‌ای با فتنه 88 دارد ذکر کرد و گفت: نمایندگان در آرام بودن فضای دانشگاه‌ها برای پیگیری مسیر اقتصاد مقاومتی و تداوم روند علمی دانشگاه‌ها تأکید داشته و در این موارد هیچگونه تقابلی میان دولت و مسجد نیست.

بیرانوند تأکید کرد: البته ما آنچه را به مصلحت بدانیم در تذکرات و نطق‌ها بیان می‌کنیم و از دولت نیز می‌‌خواهیم افراد بی‌طرف را برای رصد نقطه‌نظرات نمایندگان معین کند که یکی از این نقطه‌نظرات که خط قرمز ما نیز هست عدم انتصاب حامیان فتنه88 در جایگاه‌ها و مناصب است.

آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ )
یادواره شهدای اصناف و بازاریان بروجرد برگزار شد
روزهای بروجرد- یادواره 33 شهید اصناف و بازاریان شهرستان بروجرد با حضور فرمانده سپاه ناحیه بروجرد برگزار شد.
به گزارش مهر، سرهنگ پاپی نژاد فرمانده سپاه ناحیه بروجرد شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای اصناف و بازاریان شهرستان در گلزار شهدای بروجرد اظهار داشت: شهدا مردان مخلص تاریخ و مجاهدان حفظ ارزشهای انسانی و اسلامی هستند و ادامه راه آنها امری حیاتی است.

وی با بیان اینکه شهدا پاسداران ارزشهای انسانی و انقلاب اسلامی هستند، افزود: در همه حال احترام نهادن به مقام شامخ شهیدان از وظایف ملت ایران است.

سرهنگ پاپی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به عملکرد شهرداری تهران در اجرای طرح تکریم بانوان و تفکیک زنان و مردان در اتاقهای شهرداری تهران را امری همسو با ارزشهای انقلاب و نظام اسلامی خواند.

وی ادامه داد: در نماز که در محضر خداوند ادا می شود زن و مرد از یکدیگر جدا هستند و هیچ مشکلی هم پیش نمی آید حال چگونه است که زن و مرد کارمند با تشخیص رئیس خود در محل کار اتاقهایشان جدا باشد اشکال ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: افرادی که برای هر مساله انقلابی که همسو با ارزشهای انسانی و اسلامی است موضع گیری می کنند چرا در مقابل برخی اقدامات غیر شرعی و غیراخلاقی موضع گیری نمی کنند.

سرهنگ پاپی نژاد با طرح این سوال که مگر همین شهیدان برای همین ارزشهایی که یک عده در برابر آن موضع گیری تند می کنند شهید نشدند، افزود: اگر امروز ما در مقابل این ارزشها کوتاهی کنیم به شهدای والا مقام خیانتی بزرگ کرده ایم.

بنابراین گزارش، یادواره 33 شهید اصناف و بازاریان شهرستان بروجرد با هدف تجلیل از رشادتهای شهدای اصناف، با حضور مسئولان شهرستان، خانواده های شهیدان و جمعی از مردم انقلابی بروجرد در گلزار شهدای این شهر برگزار شد و در پایان این مراسم با اهداء هدایایی به رسم یادبود از خانواده های شهیدان اصناف و بازاریان بروجرد تجلیل شد.
آخرين بروز رساني ( ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ )
تغییر شماره تلفن های ثابت بروجرد از اول شهریور

روزهای بروجرد- شماره های تلفن های بروجرد هشت رقمی می شود.

با توجه به طرح  یکسان سازی کد تلفن شهرهای استان لرستان  از روز شنبه اول شهریور ماه یکسان سازی کد و هشت رقمی شدن شماره تلفن ها در استان لرستان اجرا خواهد شد که طی آن رقم اول شماره تلفن های شهرستان بروجرد حذف و به جای آن رقم 42 جایگزین می شود.

برای مثال شماره تلفن هایی که با 262 آغاز می شوند عدد 2 از ابتدای آن حذف و به جای آن 42 جایگزین می شود.


آخرين بروز رساني ( ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ )
طرح هم کد سازی تلفن های ثابت شهریورماه در لرستان اجرا می شود
روزهای بروجرد- مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان گفت: طرح هم کد سازی تلفن های ثابت ، نیمه دوم شهریورماه در استان اجرا می شود.

مسیب قبادیان در جمع خبرنگاران افزود: با اجرای این طرح تمام تماس ها در سطح استان بدون گرفتن کد و با تغییر هفت شماره به هشت شماره اجرایی می شود .

وی اظهار داشت: با اجرای این طرح، کد بین شهری داخل استان لرستان حذف و شماره های استان با اضافه شدن رقمی دیگر به ابتدای شماره ها، 8 رقمی می شود .

وی تصریح کرد: در صورت اجرای طرح هم کد سازی تلفن های ثابت استان، نیاز به گرفتن کد یا پیش شماره نیست و تعرفه بین شهری از مشترکان تلفن ثابت دریافت نخواهد شد و کد استان از 0661 به 066 تغییر خواهد یافت .

وی گفت: از جمله مزایای این طرح، کاهش طرح تعرفه تماس داخل استانی به 30 ریال برای هر دقیقه مکالمه و تعیین تعرفه تماس استان به استان برای هر دقیقه 330 ریال است .
آخرين بروز رساني ( ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ )
درس زاینده رود اصفهان به گلرود بروجرد؛ ایرانی ها مناطق پر آب را برای سفر بر می گزینند
شهر سبز- بحران خشکسالی چندسالی است که کشورمان را فراگرفته است و در مناطق مرکزی ایران نمود بیشتری دارد. شهر تاریخی و سیاحتی اصفهان که به دلیل جاذبه های فراوان گردشگری خود مرکز عمده توریستی ایران محسوب می شود نیز از گزند خشکسالی در امان نمانده و چندسالی است که کم آبی باعث شده تا زاینده رود که در حقیقت باعث آبادانی و زنده بودن ناحیه اصفهان می شود خشک و کاملا بی آب شود.

1.jpg
در برنامه فوتبال ۹۰ گزارشی از خشکی زاینده رود پخش شد که در آن شهروندان اصفهانی همگی معترف بودند که صفا و سرزندگی شهر با خشک شدن زاینده رود از بین رفته است و روحیه مردم شهر  چندان سرزنده نیست. نکته تاسف بار و البته جالب توجه این بود که مصاحبه شوندگان اذعان می کردند که خشک شدن زاینده رود باعث شده تا تعداد مسافران و گردشگران ورودی به اصفهان کاملا ریزش پیدا کند به گونه ای که در تابستان جاری اصفهان تقریبا فاقد مسافران تابستانی بوده است.

نکته مهمی که در این اظهارات نهفته است این است که جذابیت مناطق مختلف کشور برای گردشگران  ایرانی بستگی به میزان آبادانی سرسبزی و در یک کلام میزان حضور آب در یک منطقه دارد. از نظر  تاریخی نیز به دلیل قرارگیری کشورمان در منطقه ای نیمه خشک و کم آب ایرانیان همواره به لب جوی و تماشای سبزه و باغ و بوستان اهمیت داده اند. اینگونه است که اصفهان که دارای بیشترین تعداد آثار تاریخی و شهرت جهانی به دلیل معماری منحصر به فرد است نیز برای مسافران ایرانی بیشتر به خاطر صفای زاینده رودش شناخته شده است.

2.jpg

شهر بروجرد نیز در گذشته نهرها و سرچشمه های متعددی داشته است که امروزه به غیر از بستری خشک تقریبا چیزی از آنها باقی نمانده است. با این وجود قلب سرزنده و زندگی بخش بروجرد در رودخانه ای است که در جنوب شهر جاری است. گلرود که از به هم پیوستن دو نهر کوچکتر در پشت تپه چغا تشکیل می شود منبع پر برکتی برای کشاورزی دشت سیلاخور است و علاوه بر آن بسیاری از بیشه های متراکم و جنگل مانند بروجرد در جنوب این شهر حاصل همین رود هستند که البته متاسفانه با گسترش شهر تقریبا چیزی از آنها باقی نمانده است. ایجاد پارک فدک همراه با سه دریاچه و تبدیل بخشی از بیشه های یادشده به باغ پرندگان اقدام ارزشمندی بوده است که باعث شده یکی از مناطق تفریحی و پر مخاطب بروجرد به نام پارک فدک به وجود آید.

33.jpg

به هرحال وضعیت زاینده رود می تواند دو نکته اساسی را برای گلرود بروجرد یادآوری کند:

اول. ضرورت توجه به این رود و جلوگیری از خشک شدن آن حتی در صورت کمبود آب بیشتر

دوم. ایجاد یک برنامه بلند مدت برای تبدیل گلرود و مناطق اطراف آن به قطب گردشگری بروجرد.

چنانچه گفته شد حتی در اصفهان با آن همه آثار تاریخی و معماری، این زاینده رود و صفای آب آن است که مسافران را به این شهر می کشاند و این نکته می تواند در جذب مسافران و گردشگران به ویژه در فصل تابستان به بروجرد بسیار کلیدی باشد چرا که از نظر آب و هوا و وفور آب و نیز سرسبزی بروجرد یک سر و گردن از اصفهان برتر است  و مصداق همان بیت معروف است که :

گرچه سپاهان بهشت روی زمین است
لیک نیرزد به یک بهار بروجرد


خوشبختانه شهرداری بروجرد قول گسترش دریاچه های فدک در تمام نوار جنوبی شهر بروجرد را داده است و چنانچه این امر اتفاق بیافتد بروجرد  از نظر جاذبه دریاچه و منابع آبی یک مرکز منحصر به فرد در کل کشور خواهد شد.  در نوشته های بعدی طرحی را برای اعتلای گلرود و حتی مشهورتر شدن آن در مقایسه با زاینده رود ارائه خواهیم داد.

آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
یک دستور برای جیب های خالی!
آمنه صارمی- نه طبق عادت بلکه بر اساس حرفه ای که دارم همیشه به پلاکاردها، بنرها و کاغذ نوشته های پشت شیشه مغازه ها و مطب ها دقت میکنم اما این بار چیزی دیدم که تحقق آن نیاز به امکانات که نه نیاز به معجزه دارد.

بر روی در اتاق پزشک نوشته شده ˈقابل توجه بیماران گرامی در صورتی که جواب ام آر آی، آزمایش و عکس در تاریخ مراجعه به پزشک رویت شود نیاز به ویزیت مجدد نیست در غیر این صورت باید دوباره ویزیت شوید.ˈ

آنچه را که دیدم نمی توانستم در ذهن خود هضم کنم ابتدا فکر کردم خانم منشی این لطیفه خنده دار را روی در اتاق پزشک نوشته است لذا از او سوال کردم ،گفت: این دستور وزارتخانه است.

آهی کشیدم و دلم به حال خود و همه بیماران سوخت آخر مگر می شد وزارت خانه ما با آن همه کارشناس و افراد با تجربه و تحصیل کرده ، وزارتی که طرح تحول نظام سلامت را پیش گرفته و با اجرای چندین بند آن تاکنون موفق بوده ،تشخیص ندهند که انجام این امور پزشکی نیازمند به حداقل یک هفته زمان است.

همه خوب می دانیم که گرفتن آزمایش نیازمند قوانین خاصی است ابتدا باید ناشتا باشی، آماده شدن جواب آزمایش اگر از نوع معمولی باشد حداقل سه روز زمان می خواهد اگر آزمایش خاص باشد باید به تهران بفرستند که حداقل 20 روز طول می کشد.

اما گرفتن ام. آر. آی ابتدا باید حضوری بروی و نوبت بگیری، اگر خوش شانس باشی دو یا سه روز بعد نوبت می دهند، سپس سه روز زمان می خواهد تا جواب ام آر آی حاضر شود.

اما عکس رادیولوژی و سونوگرافی در خوشبینانه ترین حالت، که ابتدا نفر اولی باشی که وارد مطب پزشک شوی، سپس نفر اول وارد رادیولوژی و سونوگرافی شده و بعد از آماده شدن جواب آن بتوانی با سرعت نور خودت را دوباره به مطب برسانی و دکتر برای عمل نرفته باشد و یا بیمار اورژانسی در بیمارستان نداشته باشد یا مطب تعطیل نشده باشد، شاید شاید شانس همراهیت کند و بتوانی از دادن ویزیت دوباره محروم شوی .

با خود فکر کردم چند نفر در ماه می توانند برای ویزیت پزشک و نشان دادن جواب عکس، ام آر آی، سونوگرافی دوباره 20تا 30 هزار تومان ویزیت ندهند قطعا با این محدودیت زمانی هیچ کس، پس این نوشته ها را برداریم و حرمت و جایگاه پزشکی و شان و منزلت بیمار را تحت تاثیر این کاغذ پاره ها قرار ندهیم و برای حمایت از طرح تحول نظام سلامت و از بیماران و کاهش هزینه های درمان آنها گام برداریم چرا که اغلب بیماران به ویژه در شهرستانها افرادی هستند که جیب هایشان با شروع یک بیماری با سونامی بی پولی مواجه می شود و چیزی جز شرمندگی برایشان باقی نمی ماند.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
یوسفی: رفع مشکلات ساکنان شهرک‌ها در اولویت کاری شهرداری بروجرد قرار دارد
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: رفع مشکلات ساکنان شهرک‌های جدید در اولویت کاری شهرداری بروجرد قرار گرفته و نسبت به رفع آنها اقدام می‌شود.

منوچهر یوسفی در گفت‌و‏گو با فارس افزود: پروژه احداث شهرک مسکن مهر اگر‌چه موجب خانه‌دار شدن افراد فاقد مسکن شد، اما از سویی عدم توجه کافی به تامین زیرساخت‌های لازم موجب شده است، ساکنان این شهرک از هرگونه امکانات رفاهی و اولیه بی‎نصیب باشند که این خود موجب بروز مشکلات عدیده‎ای شده است.

وی اظهار کرد: عدم پاسخگویی مناسب و بهینه ناوگان حمل و نقل درون‎شهری عمومی به ساکنان برخی شهرک‌های بروجرد به خصوص با شروع سال تحصیلی و افزایش چشمگیر تردد به نقاط مرکزی شهر به یکی از دغدغه‌های ساکنان آن تبدیل شده است.

این مسئول ادامه داد: اختصاص دو یا سه دستگاه اتوبوس به منظور جابه جایی ساکنان شهرک‌های جدید در مقایسه با حجم زیاد خانوارهای آن جوابگوی نیاز این شهروندان نبوده و برخی نارضایتی‌ها را به دنبال داشته است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه جمع‌آوری زباله‌های این مناطق به پیمانکار خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد: این در حالی است که شهرداری از نحوه فعالیت پیمانکار رضایت نداشته و وظایف محوله در این زمینه به نحو مطلوب اجرایی نمی‌شود.

یوسفی خاطرنشان کرد: آسفالت خیابان‌ها، ساخت تقاطع و پل‌ها، جدول‌کشی و... به صورت کامل و صحیح اجرایی نشده و در کنار آن وجود برخی پلاک‌های ساخته نشده و مسکونی در کنار برخی کاستی‌های دیگر دست به دست هم داده و شرایط زندگی را برای ساکنان آن دچار مشکل کرده است.

وی اضافه کرد: این امر پاکیزه کردن محیط‌های مملو از خاک، زباله و نخاله‌های ساختمانی کار را برای شهرداری دشوار کرده است، چرا که ارائه خدمات در نقاطی با پیاده‎روهای سنگفرش نشده، وجود جداولی با بنای غیر‌اصولی و نبود آسفالت معابر، نظافت و رسیدگی را با مشکل مواجه می‌کند.

این مسئول با اشاره به اینکه ساکنان شهرک‌ها باید شهرداری را در ارائه خدمات مطلوب‌تر یاری کنند، افزود: علی‌رغم وجود مشکلات عدیده شهرداری بروجرد با انجام برنامه‎ریزی‌های مدون، گروهی از ماموران خدماتی را در راستای رسیدگی و نظافت به این اماکن اعزام کرده و با جدیت در رفع مشکلات ساکنان شهرک‌ها می‌کوشند.

شهردار بروجرد عنوان کرد: متولیان امر در حوزه کاربری‌های فضای سبز باید به منظور آماده‌سازی این فضاها همکاری لازم را داشته باشند، چرا که در صورت احداث فضای سبز در این اماکن شهرداری به تانکر آبرسانی نیاز دارد.

یوسفی با بیان اینکه مراکز خدمات‌دهی احداث شده در شهرک‌ها باید در تمام زمینه‌ها غنی باشند، اظهار کرد: این امر موجب رونق‌دهی به خدمات ارائه شده در این مناطق و کاهش سفرهای درون شهری شده و تحقق این مهم نیازمند حمایت و همکاری جدی سایر مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص استفاده از نیروهای خورشیدی به جای برق شهری در پارک‌ها و فضای سبز بروجرد ادامه داد: این مسئله مهم که نقش قابل توجهی در کاهش میزان برق مصرفی دارد، نیازمند بررسی و مطالعات دقیق و همه‎جانبه است.

یوسفی با اشاره به اینکه طرح جایگزینی انرژی خورشیدی در تامین برق پارک‌ها نیازمند اعتبارات قابل توجه است، عنوان کرد: پیشنهاد اجرای این طرح در یکی از پارک‌های سطح شهر به طور مثال پارک فدک به منظور صرفه‎جویی در برق مصرفی ارائه شده که در صورت اجرایی شدن این پارک به انرژی خورشیدی تجهیز می‌شود.

وی افزود: این طرح در صورت تامین اعتبار لازم در دستور کار شهرداری قرار گرفته و اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود.

شهردار بروجرد بیان کرد: شهروندان به دو روش مستقیم و غیرمستقیم می‌توانند شهرداری را در تامین منابع مالی یاری رسانند که در روش مستقیم شهروندان با پرداخت عوارض ساختمانی این نهاد را یاری رسانده و در روش غیرمستقیم نیز حفظ و حراست شهروندان از اماکن و اموال شهرداری، در تحقق این مهم به ما کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حراست شهروندان از اموال شهرداری و کمک مالی غیرمستقیم آنها به مراتب مهم‌تر از جنبه مستقیم آن است، بیان کرد: بیرون گذاشتن به موقع زباله‌ها از سوی شهروندان راس ساعت مقرر اعلام شده، در کاهش هزینه‌های شهرداری موثر بوده و از تحمیل هزینه‌های جمع‌آوری مجدد زباله‌ها جلوگیری کرده و در عین حال با جلوگیری از تجمع جانوران موذی در محل زندگی و سکونت شهروندان، در سالم‌سازی محیط نیز موثر است.

وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری از فضاهای سبز، چراغ‌های روشنایی، نیمکت‌ها، اتوبوس و به طور کلی همه اموال شهرداری وظیفه تک تک شهروندان است، اما متاسفانه در برخی موارد شاهد ایجاد مشکل برای سطل‌های زباله و حتی سرقت آنها توسط سارقان هستیم.

شهردار بروجرد ادامه داد: همچنین در مواردی نیز مشاهده شده که چراغ‌های یک پارک به صورت عمدی یا سهوی شکسته می‌شوند که در هر دو صورت به اموال شهری خسارت وارد می‌شود و لازم است، تا شهروندان در مقابل چنین افرادی واکنش نشان دهند، چرا که این امر مستلزم همکاری و حمایت همه جانبه است که شعار شهر ما خانه ما را تحقق بخشد.

یوسفی بیان کرد: از نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی تقاضا داریم، تا با اینگونه مسائل برخورد کنند، چرا که این اقدامات به اموال شهرداری ضرر رسانده و شهرداری را برای تامین هزینه مجدد در این زمینه به منظور خرید و جایگزین کردن این اموال با مشکلات عدیده مواجه می‌کند.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
باغ تاریخی دیده ور بروجرد خانوادگی می شود
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد از تملک کامل باغ دیده وَر برای ایجاد باغ خانواده در این شهر خبر داد.baq_didevar.jpg

فرزانه کردی در گفتگو با مهر اظهار داشت: یکی از رویکردهای مهم شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد ایجاد فضاهایی خانواده محور با رویکرد فرهنگی بوده است.

وی افزود: یکی از کمبود های شهر بروجرد پارکهای تخصصی است که با توجه به ظرفیتهای فراوان شهری که وجود دارد ایجاد پارک خانواده در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری بروجرد در زمینه ایجاد پارک بانوان در این شهر به عنوان اولین پارک تخصصی بانوان در کشور تجربه خوبی را دارد امیدواریم در احداث باغ خانواده "دیده وَر" این موفقیت بار دیگر تکرار شود.

کردی تصریح کرد: باغ خانواده  "دیده وَر" در باغی تاریخی از بقایای کوچه باغ های بروجرد با درختانی متنوع و کهنسال توسط شهرداری بروجرد ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار داشت: این باغ در گذشته یکی از باغ های زیبا و مشهور شهر نیز بوده است که دارای یک عمارت تاریخی مربوط به دوران قاجار به نام "تکیه باغ دیده بر" است که سالها پیش به ثبت آثار ملی رسیده است.

وی در پایان یادآور شد: یک دانگ از این باغ در محدوده عمارت تاریخی در تملک اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بروجرد قرار دارد که با توجه به سیاستهای هم جهت میراث فرهنگی این شهرستان با شهرداری بروجرد در زمینه گردشگری زمینه ایجاد فضای مناسب برای بازدید گردشگران از این باغ منحصر به فرد ایرانی فراهم می شود.

بنابر این گزارش تکیه باغات بروجرد با توجه به معماری درونگرای خود دارای طراحی منحصر به فرد از باغات ایرانی هستند که دارای جذابیت های فراوان برای علاقمندان به شیوه های زندگی گذشتگان در این منطقه به حساب می آیند.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
بروجردی: حکمیت لاریجانی دیرهنگام بود
روزهای بروجرد- «علاء الدین بروجردی» رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدام لاریجانی در حکمیت بین نمایندگان مجلس و وزارت علوم را دیرهنگام دانست و اگر این اقدام رئیس مجلس دیروز انجام می شد، نتیجه جلسه امروز به شکل دیگری بود.

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا درباره جلسه استیضاح امروز «رضا فرجی دانا» وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افزود: فضای مجلس ، فضای رایزنی است و من نیز مستثنی از دیگر نمایندگان نیستم.

وی با بیان این که سخنان علی لاریجانی رئیس مجلس در روند رأی گیری تاثیر داشت، گفت: اگر سخنان رییس مجلس و اقدام وی دیروز انجام می شد، نتیجه جلسه امروز چیز دیگری بود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال استیضاح را حق نمایندگان مجلس دانست.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
خانه تاریخی چشم به راه تحقق وعده ای تاریخی/ ورشوی بروجرد بدون موزه ماند
روزهای بروجرد- به رغم اینکه سالها از طرح موضوع راه اندازی موزه ورشوی بروجرد در خانه تاریخی بیرجندی این شهر می گذرد همچنان این وعده زمینه اجرایی شدن پیدا نکرده است تا این هنر زیبای بروجرد بدون موزه باقی بماند. به گزارش  مهر، ورشوی بروجرد به عنوان یکی از صنایع دستی این شهر دارای شهرتی جهانی است، محصولی که علاقمندان زیادی در بازارهای داخلی و خارجی دارد تا همچنان معرفی این هنر- صنعت زیبا مورد غفلت قرار گیرد.رونق بخشی به این هنر - صنعت، راه اندازی موزه ورشو و ضرورت گسترش آموزشها برای حفظ این صنایع دستی مواردی است که بارها توسط علاقمندان به میراث فرهنگی و صنایع دستی بروجرد مورد مطالبه قرار گرفته است ولی همچنان در این زمینه خلاء های زیادی مشاهده می شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ شهريور ۱۳۹۳ )
قلیان کشیدن در پارکهای بروجرد ممنوع شد
روزهای بروجرد- مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد از ممنوع شدن مصرف قلیان در پارکها و فضاهای سبز این شهر خبر داد.

ˈذبیح الله بختیاریˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: برای حفظ سلامت خانواده ها و افراد جامعه و همچنین پیشگیری از بیماریهایی که از طریق دخانیات به فرد منتقل می شوند ، این طرح در بروجرد از هفته جاری به اجرا در آمده است.

وی بیان کرد: در همین راستا بنرهایی در پارکها و فضاهای شهر بروجرد نصب شده است.

به گفته وی با افرادی که به مصرف قلیان و یا سیگار در پارکها اقدام کنند تذکر و در صورت تکرار به مراجع قضایی ارجاع داده می شوند.

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان بروجرد هدف از اجرای این طرح را سلامتی همه افراد برشمرد و اظهار داشت: خانواده ها برای تفریح و لذت بردن از فضای سبز به پارکها می روند و کودکان با دیدن صحنه هایی مانند کشیدن قلیان آسیب می بینند که با اجرای این طرح تلاش می شود چنین صحنه هایی در پارکها مشاهده نشود.

وی تصریح کرد: دخانیات مضراتی مانند سرطان وبیماریهای تنفسی دیگر را نیز به همراه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ )
فیلم زندگی شهید امر به معروف و نهی از منکر در بروجرد ساخته شد
روزهای بروجرد- مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد ازساخت فیلم زندگی شهید ˈعلی خلیلیˈ شهید امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.

ˈ رضا میرزاییˈ با اعلام این خبر به ایرنا افزود: این فیلم تحت عنوان ˈلبخند در رگهای غیرتˈ به صورت مستند به زندگی و شهادت علی خلیلی که در راه امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید، می پردازد.

وی اضافه کرد: این فیلم مستند به کارگردانی ˈمحمد رسولی ˈ از سینماگران بروجرد و به سفارش شبکه اول سیما تهیه شده است.

شهید علی خلیلی، شهید امر به معروف و نهی از منکر که در جریان درگیری با ارازل و اوباش دچار صدمه شده بود روز سوم فروردین 1393 بعد از تحمل ماه ها درد و بیماری به شهادت رسید. 
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ )
ارجمندی: رسانه‎های بروجرد برای ارتقای امنیت شهرستان تلاش کنند
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: رسانه‌های بروجرد باید برای ارتقای امنیت شهرستان تلاش کنند.

به گزارش فارس، نادر ارجمندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بروجرد اظهار کرد: رسانه‌ها و مطبوعات نقش ویژه‎ای در تنویر افکار عمومی و آشنایی مردم با مسائل و مشکلات موجود در جامعه دارند.

وی ادامه داد: بر این اساس نقش و جایگاه اصحاب رسانه در راستای پیشگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی از قبیل خودکشی، اعتیاد، طلاق و عوامل منجر به بروز این پدیده‌ها غیر قابل انکار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد افزود: درج مطالب موشکافانه و کارشناسی شده در جراید، نشریات محلی و ... در آگاهی‎بخشی به افکار عمومی اقشار مختلف جامعه، شناخت و روشن‎سازی عوامل بروز این معضلات و کاهش محسوس زمینه‌های آنها مثمر ثمر است.

ارجمندی عنوان کرد: رسانه‌های جمعی جایگاه ویژه و حساسی در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه دارند و سهم زیادی در کاهش ناهنجاری‌ها و تبعات منفی آن دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد گفت: نشریات نقش مستقیم و موثری در افزایش احساس امنیت در جامعه و حوزه‌های اجتماعی دارند و از بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها جامعه جلوگیری می‎کند.

وی تصریح کرد: تحقق این مهم نیازمند تلاش مضاعف اصحاب رسانه در ایفای رسالت مهم خود در دستیابی هر چه بهتر و سریعتر به جایگاه واقعی آنها است.

این مسئول اضافه کرد: پویایی نشریات رابطه مستقیمی با افزایش احساس امنیت در حوزه‌های اجتماعی دارد.


آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ )
لرزشهای بروجرد خسارتی به آثار تاریخی این شهر وارد نکرد
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: بدنبال وقوع زلزله ایلام و ارتعاشات آن در بروجرد هیچگونه خسارتی به آثار تاریخی وارد نشده است.

حجت اله یارمحمدی در گفتگو با مهر گفت: پس از وقوع زمین لرزه 6.2 ریشتری در استان ایلام که هم زمان این زلزله با شدت در بروجرد نیز احساس شد یگان حفاظت این اداره به سرعت به بازدید از آثار تاریخی شاخص این شهرستان پرداخت.

وی افزود: با توجه به اینکه بازدیدها همچنان ادامه دارد ولی هنوز گزارشی مبنی بر آسیب به آثار تاریخی این شهرستان از سوی کارشناسان این اداره گزارش نشده است.

یارمحمدی ادامه داد: معمولا پس وقوع بلایای طبیعی از جمله زلزله با توجه به حساسیتهای مردمی گزارش هایی نیز از مردم در ارتباط با آسیب آثار تاریخی نیز ارائه می شود که تا کنون به این اداره هنوز گزارشی ارسال نشده است.

وی تصریح کرد: اما این به آن معنا نیست که خطری آثار تاریخی بروجرد را تهدید نمی کند بلکه به آن معناست که باید کار بیشتری در این زمینه در شهرستان زلزله خیزی چون بروجرد صورت پذیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد یاد آور شد: برخی آثار تاریخی در شهرستان بروجرد در خطر جدی قرار داشته به طوریکه نیاز فوری به مرمت بنا دارند.

یارمحمدی خانه تاریخی "مغیث السلام"، "بزرگمهر"،"مستجاب الدعوه"،"مدرسه علمیه حجتیه"،  "مدرسه حافظیه" و "قلعه آق بلاغ" را از جمله بناهای ارزشمند و تاریخی در معرض خطر و نیازمند مرمت این شهرستان برشمرد.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ )
خرید 25 هزار تن گندم از کشاورزان بروجردی
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد گفت: پیش‎بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت گندم 25 هزار تن محصول از کشاورزان بروجردی خریداری شود.

رضا امینی در گفت‎وگو با فارس اظهار کرد: کاهش بارندگی در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال تاثیر چشمگیری بر میزان تولید این محصول استراتژیک داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به تاثیر مهم بارش‌های بهاره و استفاده محصولات از این منابع آبی کاهش بارندگی در دو ماهه نخست امسال محاسبات ما را برای پیش‎بینی میزان برداشت سال زراعی جاری بر هم زده است. این در حالی است که سرما‎زدگی و خسارات وارده از آفت سن از دلایل مهم دیگر در کاهش میزان برداشت محصول گندم در شهرستان بروجرد بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد عنوان کرد: سرمازدگی وسیع اوایل سال در مناطقی از قبیل اشترینان و روستای دودانگه موجب وارد شدن خسارت به کشاورزان شده است.

امینی اضافه کرد: کشاورزانی که مزارع خود را علیه آفت سن سم‌پاشی نکرده‎اند و از این طرح استقبال خوبی نداشته‎اند، میزان محصول برداشتی آنها کاهش یافته و خساراتی را برای آنها در پی ‌دارد.

این مسئول بیان داشت: از ابتدای زمان برداشت گندم تا کنون کشاورزان 15 هزار تن گندم مازاد بر نیاز خود را تحویل سیلوهای شهرستان داده‎اند و سطح زیرکشت محصول گندم در سال زراعی جاری در مزارع آبی و دیم به ترتیب 6 و 12 هزار هکتار در این شهرستان است.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد گفت: برداشت گندم از سطح مزارع شهرستان بروجرد از دهم تیر ماه آغاز شده و پیش‎بینی می‌شود تا بیستم شهریور ادامه داشته باشد و در این مدت در مجموع 25 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود، این در حالی است که مقادیری از محصول برداشتی به منظور بذر مصرفی برای کشت سال زراعی آینده و دیگر موارد مصرفی کشاورزان توسط آنها اندوخته می‌شود.

امینی بیان داشت: در سال زراعی گذشته به دلیل استقبال کشاورزان از کاشت محصول جو، سطح زیر کشت گندم کاهش یافته و در پایان فصل برداشت 15 هزار تن گندم توسط کشاورزان تحویل ما داده شد.

وی با اشاره به بروز آفت سن در مزارع گندم بروجرد یادآور شد: با ارائه نکات لازم و سمپاشی به موقع توسط کشاورزان میزان سن محصول گندم تولید شده در حد نیم درصد و کمتر از میزان استاندارد بود، بنابراین گندم‌های تحویل شده به سیلوها از مرغوبیت خوبی برخوردارند.

این مسئول اظهار کرد: با توجه به تغییر شرایط اقلیمی شهرستان بروجرد از وضعیت پرآبی به کم‎آبی و بروز پدیده خشکسالی در این شهرستان، پیش از آغاز فصل کاشت سال زراعی آینده بذرهای سازگار با اقلیم منطقه معرفی و بین کشاورزان توزیع می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد ادامه داد: در سال زراعی جاری در مقایسه با سال پیش از آن با افزایش 40 درصدی استقبال کشاورزان نسبت به خرید بذور اصلاح شده، مواجه بوده‎ایم و پیش‎بینی می‌کنیم این استقبال به مراتب افزایش یابد. این در حالی است که پیش‎بینی می‌شود در مجموع و در پایان فصل برداشت گندم 25 هزار تن محصول از کشاورزان بروجردی خریداری شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930527001468#sthash.hHtIM9YI.dpuf
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ )
بیانیه 2تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد بروجرد در حمایت از وزیر علوم

روزهای بروجرد- دو تشکل انجمن اسلامی دانشجویان واحد بروجرد و تشکل انتفاضه ضد صهیونیسم واحد بروجرد به همراه 40 تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه از عملکرد رضا فرجی دانا، وزیر علوم حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :

پس از هشت سال که دانشگاه محصور در فضای ناعدالتی و افراط قرار گرفته بود؛ روی کار آمدن دولت یازدهم امید تازه ای را به جان بی رمق علم و تحصیل ارمغان داد تا نا امیدی ها رخت بربندند از دل دوستداران علم و نا امنی ها جای خود را به فضای اعتماد دهد، تا دیگر کسی در فضای مقدس علم آموزی شاهد برخوردهای مجرمانه با دانش جویان دلسوز و برخوردهای قهری با اساتید نباشد.

اما به مذاق همه خوش نیامد این امید بخشی ها و روشن نگری ها چه آن زمان که با نیت های سیاسی وزیران پیشنهادی کابینه را کنار زدند تا اثبات کنند برخلاف گفته شان، دانشگاه در چشم شان نه سنگر علم و تحصیل، که وسیله ی سو استفاده های سیاسی است.

مقصود آنانی هستند که سوگند خورده اند به پاسداشت حقوق ملت، و حال در سودای استیضاح وزیری هستند که به دفاع از این حقوق برخاسته است. هم آنانی که چشم بر هشت سال تاخت و تاز دولت های پیشین در دانشگاه بستند تا دل ها همه بیم زده شوند و هیچ حادثه ای در دانشگاه خاطرشان را نگران نکرد تا دست از تسامح با وزیران دولت های قبل، که دانشگاه را به چوب حراج عده ای بدل کرده بودند؛ بردارند.

استیضاح وزیری که از زمان حضور خود در وزارت علوم، سعی در زدودن تیرگی ها از چهره ی دانشگاه ها داشته و به دور از نیت های سیاسی، دست متولیان دروغ و تزویر را از دانشگاه کوتاه کرده؛ مثال بارز برخورد جهت دار و سیاسی با علم و فرهنگ است.

با گذشت تنها یک سال از عمر دولت یازدهم، چندین وزیر تا به حال در معرض استیضاح و سوال های روزانه بهارستان نشینان قرار گرفته اند؛ که نکته ای را به ذهن متبادر نمی کند مگر آنکه منافع شخصی و گروهی عده ای به خطر افتاده است که بر طبل این استیضاح می کوبند.

فعالین تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، همراه با دیگر روشن ضمیران و علم دوستان جامعه، این گونه برخوردهای متعصبانه و تنگ نظرانه با مقوله علم و فرهنگ، و سدسازی ها در مقابل حرکت دانشگاه به سمت علم و معرفت خالص را محکوم کرده و خواستار شنیده شدن صدای مردم توسط نمایندگان مردم می باشد.

1- انجمن اسلامی دانشجویان واحد تهران غرب

2- تشکل ارمان واحد پزشکی تهران

3- انجمن اسلامی دانشجویان واحد ورامین

4- کانون نشر اندیشه نو واحد کازرون

5- تشکل دانشجویی_سیاسی وحدت نواندیشان بیضا

6- تشکل مستقل دانشجویی انصارالزهرا(س) واحد دزفول

7- انجمن اسلامى دانشجويان پيروخط امام(ره) واحدياسوج

8- تشکل دانشجويى راه اميد ياسوج

9- همراهان دانشگاه ازاد واحد گچساران

10-تشکل ندای ازاد واحد گچساران

11-کانون اندیشه سازان جوان واحد نوراباد

12-انجمن اسلامی دانشجویان واحد کاشمر

13-تشکل سیاسی اسلامی وحدت واحد تربت حیدریه

14-تشکل سیاسی اسلامی الغدیر واحد اصفهان

15-جامعه اسلامی دانشجویان واحد ارومیه

16-انجمن اسلامی دانشجویی واحد ارومیه

17-جامعه اسلامی دانشجویان واحد کرمان

18-تشکل پیامبر اعظم واحد بم

19-انجمن اسلامی دانشجویان واحد کرمان

20-جامعه اسلامی دانشجویان واحد زرند

21-جامعه اسلامی دانشجویان واحد خرم آباد

22-انجمن اسلامی دانشجویان واحد بروجرد

23-تشکل انصار المهدی واحد بابل

24-انجمن اسلامی دانشجویان واحد مشهد

25-مجمع اسلامی دانشجویان واحد مشهد

26-انجمن اسلامی اندیشه های دانشجویی مشهد

27-کانون دانشجویان متحد واحد قوچان

28-جمعیت اسلامی دانشجویان واحد بیرجند

29-انجمن اسلامی دانشجویان واحد مراغه

30-انجمن اسلامی دانشجویی واحد مراغه

31-انجمن اسلامی دانشجویان پیروخط رهبری(
خواهران) واحد بناب

32-کانون اسلامی دانشجویان واحد خلخال

33-انجمن اسلامی دانشجویان واحد اردبیل

34-انجمن اسلامی دانشجویان واحد آمل

35-انجمن اسلامی دانشجویان واحد اراک

36-انجمن اسلامی دانشجویان واحد قم

37-تشکل انتفاضه ضد صهیونیسم واحد بروجرد

38-مجمع روشنفکران واحد کرمان

39-تشکل گفتمان انقلاب اسلامی واحد تنکابن

40-انجمن اسلامی دانشجویان واحد اهر

آخرين بروز رساني ( ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.