۱۰ فروردين ۱۳۹۴   ۱۹:۲۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
یک تن مواد غذایی و بهداشتی فاسد در بروجرد معدوم شد
روزهای بروجرد- مسوول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: یکهزار و 121 کیلوگرم مواد غذایی و بهداشتی فاسد در بروجرد کشف و معدوم شد.

ذبیح اله بختیاری در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند ماه در بروجرد اظهار کرد: تاکنون 2 هزار و 205 بازدید از اماکن توسط کارشناسان بهداشت در این طرح صورت گرفته است.

وی تشکیل 23 پرونده برای واحدهای متخلف و ارجاع آنها به دادگاه را یادآور شد و افزود: مراکز و اماکن حساس شامل رستوران ها، تالارهای پذیرایی ، اماکن خدماتی، هتل ها و قنادی ها در طول اجرای طرح حداقل سه بار مورد بازدید قرار می گیرند.

مسوول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بروجرد از مردم خواست اجناس مورد نیازخود را از مراکز معتبر دارای پروانه کسب تهیه کنند.

وی گفت: مردم شکایات خود را برای بازرسی مراکز به شبکه بهداشت اعلام کنند.

طرح بسیج سلامت نوروزی از یکم اسفند ماه 93 تا پانزدهم فروردین ماه سال آینده اجرا می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ )
مطالبات فرهنگیان یا مطالبات نمایندگان؟

عبدالرضا خسروی*- بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش مدتهاست در مجلس مطرح شده که طولانی شدن این مسئله آنرا به یک برنامه فرسایشی و زمانبر برای مجلس نشینان تبدیل کرده است و پیامد آن از دست رفتن زمان برای بررسی لوایح و طرحهایی است فوریت آنها در این شرایط ضروری تر به نظر می رسد .

مهم ترین موارد عنوان شده جهت استیضاح عبارتند از :
1- بی توجهی به مصوبات مجلس
2- عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان
3- وعده های عملی نشده به بازنشستگان
4- پرداخت نکردن سرانه های آموزشی
5- انتصابات با رنگ و بوی سیاسی

وقتی به دلایل عنوان شده از سوی وکلای ملت توجه کنیم به نکاتی قابل تأمل پی خواهیم برد . هرچند نمایندگان خواستار استیضاح دلایل تکراری و جذاب فوق که اغلب آنها برای آموزش و پرورش بار مالی دارند را به عنوان سرفصل های استیضاح بیان می کنند اما به نظر می رسد مهمترین دلایل آنها منافع شخصی و تسویه حساب های سیاسی با مدیران استانی و شهرستانی حوزه های انتخابیه خود می باشد.

که به عنوان نمونه می توان به برکناری پرحاشیه یکی از مدیران کل آموزش و پرورش استانهای جنوبی کشور اشاره کرد. در پی فشارهای یکی از طراحان اصلی استیضاح به وزیر برای برکناری مدیرکل آموزش و پرورش استان حوزه انتخابیه خود ، نهایتا این وزیر بود که برای کاستن فشارها برروی خود به خواسته های غیرمنطقی و سیاسی نمایندگان تن در داد و با برکناری مدیرکل زمینه را برای توقعات غیر معقول و بیشتر نمایندگان فراهم نمود . آیا بهتر نبود وزیر محترم همچون دکتر فرجی دانا وزیر اخلاق مدار و توانمند علوم مقاومت می کرد و از استقلال در تصمیم گیری وزارتخانه متبوع خود دفاع می کرد؟

به واقع دادن اینگونه امتیازات به وکلا تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟

چگونه است که نمایندگان محترم برای جلوگیری از سیاسی شدن بدنه ی آموزش و پرورش به آقای دکتر نجفی وزیر پیشنهادی رئیس جمهور که مورد اقبال عموم فرهنگیان بود رأی اعتماد ندادند ولی خود اینگونه با این نهاد آموزشی و فرهنگی رفتاری سیاسی و دوگانه دارند؟

نمونه فوق شرح حالی از وضعیت بدنه ی آموزش و پرورش کشور در حال حاضر می باشد که فضای این نهاد علمی وفرهنگی را به فضایی سیاست زده تبدیل کرده وادامه این روند آموزش وپرورش را از اهداف اصلی خود که همان تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کشور است دور می سازد.

با نگاهی اجمالی به وضعیت آموزش و پرورش در دولتهای گذشته خواهیم دید که بحث معیشت فرهنگیان بازنشسته و شاغل به یک معضل همیشگی و همراه با نهاد تعلیم و تربیت تبدیل شده است که دغدغه ی اصلی همه ی وزیران قبلی  هم به شمار می رفت و باعث تجمعات صنفی و به حق معلمان در سال های گذشته و امسال شده است.

و این مسئله به اهرم فشاری برای نمایندگان تبدیل شده است تا بوسیله آن به خواسته های خود و اطرافیانشان دست یابند .

همه معلمان به یاد دارند که در دولت های گذشته با درآمد هنگفت نفت باز هم انبوهی از معوقات فرهنگیان به اواخر سال موکول می شد و معلمان را در انجام امور اولیه زندگی خود با مشکل مواجه می کرد .

چرا زمانی که بودجه در مجلس در حال چکش خواری است وکلای ملت سهم عیالوارترین نهاد دولتی را که با انبوهی از مشکلات مالی مواجه است به صورت قطره چکانی تزریق می کنند ، تا وزیر محترم نتواند با فراغ بال بیشتری به فکر حل مشکلات کارمندان زیرمجموعه خود باشد .

هرچند برعملکرد دکتر فانی انتقاداتی وارد است اما شایسته است که نمایندگان محترم شرایط موجود در آموزش و پرورش را درک کنند و با حمایت بیشتر خود از آموزش و پرورش ، زمینه را برای رشد و توسعه این دستگاه فراهم آورند.

آیا زمان آن نرسیده است که برای حل این مسئله باتشکیل اتاق فکری در وزارتخانه وباهمراهی مجلس برنامه ای اساسی وعملیاتی را طراحی وآنرا اجرا نمود.
 
 ...................
*کارشناس ارشد فیزیک دبیر آموزش و پرورش بروجرد
آخرين بروز رساني ( ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ )
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با علاءالدین بروجردی
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات معیشتی معلمان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد .دیدار مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با علاءالدین بروجردی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان، علاالدین بروجردی در دیدار با مدیرکل این اداره با اشاره به جایگاه مهم و تاثیرگذار آموزش و پرورش در توسعه کشور و نقش ارزنده معلمان در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز توسعه کشور، افزود: مجلس شورای اسلامی در رفع مشکلات معیشتی معلمان از هیج تلاش و کوششی فروگذار نخواهد کرد.

وی اظهار کرد: درد معلم فقط مختص به معلمان نیست و همه مسئولین خود را در تمام مسائل همدرد با فرهنگیان می‎دانند.

نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: با توجه به نقش و جایگاهی که این نهاد آموزشی و فرهنگی در توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در مسیر توسعه دارد، مسلم است که مجلس شورای اسلامی از تمام ظرفیت‎ها برای رفع مشکلات معیشتی معلمان استفاده می‎کند.

بروجردی با اشاره به بحث مختلفی که در کمیسیون‎های تخصصی و صحن علنی مجلس پیرامون مشکلات فرهنگیان مطرح شده، اضافه کرد: امیدواریم که بتوانیم در بودجه سال ۹۴ اعتبارات خوبی در این خصوص اختصاص دهیم
آخرين بروز رساني ( ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ )
طرح هایی که اجرا و افتتاح آنها هیچ ضرورتی ندارد
آتوسا آزرم *- هر ساله سازمان های مختلف، فعالیت ها و خدمات خود را برای بهره برداری از چند طرح در آستانه مناسبت های مهمی مانند هفته دولت و ایام دهه فجر سرعت می بخشند؛ طرح هایی که برخی از آنها هیچ ضرورتی ندارند.

با نگاهی به طرح ها و پروژه هایی که طی سال های گذشته در مناسبت های خاص به بهره برداری رسیده اند می توان دریافت که اجرای اغلب این طرح ها فقط میلیون ها تومان از جیب مردم عتبار صرف اجرای آنها می شود.

متاسفانه در ایام خاص، افتتاح طرح های غیر ضروری و البته هزینه بر که عمدتا جزو وظایف سازمانی ارگان ها هستند بیشتر در شهرستان ها خودنمایی می کنند.

شاید به جرات می توان گفت که از ده ها طرحی که در مناسبت های مختلف در شهرستان ها افتتاح می شوند، فقط یک یا دو طرح از آنها چشم گیر هستند و می توان با اجرای آنها بخشی از مشکلات عمومی شهروندان را حل کرد.

بیشتر این طرح ها فقط در روز افتتاحیه برای تبلیغ استفاده می شوند و با گذر زمان بی استفاده می مانند.

افتتاح طرح هایی چون نصب تیر برق و کابل خود نگه دار، نصب تلفن عمومی، صندلی و سطل زباله، افتتاح آسفالت و سنگفرش معابر، افتتاح بوستان های محله ای، ایجاد نمازخانه و آبخوری، افتتاح فواره و آب نما و امثال آنها که جزو وظایف و عملکرد سازمانی ارگان های خدماتی هستند متاسفانه در این ایام جزو پروژه های قابل افتتاح و نقطه قوت ادارات محسوب می شوند.

متاسفانه در سال های اخیر که شهرداری ها با مشکل درآمدی مواجه اند و کماکان گزارش هایی از تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و مشکلات بیمه تامین اجتماعی این افراد به گوش می رسد، اعتبارات هنگفتی برای اجرای طرح هایی هزینه می شود که اولا جز وظایف همیشگی و سالانه این نهاد بوده و ثانیا ضرورتی برای شهر و مردم ندارند.

بسیاری از این طرح ها نه درآمدی عاید مردم می کنند و نه زیبایی خاصی به شهر می بخشند بلکه فقط موجب صرف هزینه و ایجاد مشکلات معیشتی برای کارکنان نهادهای مربوط می شوند.

گاهی در میان این طرح ها یکی دو طرح اشتغالزا و مهم نیز در شهرستان ها دیده می شود که البته بیشتر این نوع طرح ها نیز از طریق بخش خصوصی اجرا می شوند ولی برای بهتر جلوه دادن کار برخی ارگان ها در ایام خاص بهره برداری می شوند.

مردم در مناسبت های مهم کشوری انتظار دارند طرح های بزرگ و غنی و به قول معروف جان دار افتتاح شوند تا بخشی از مشکل اشتغال و اقتصاد مناطق مختلف برطرف شود ولی متاسفانه در سال های اخیر افتتاح این نوع طرح ها را کمتر شاهد بوده ایم و اگر طرحی قوی و ملی افتتاح شده، مربوط به کلان شهرها بوده است.

ای کاش سازمان های مختلف به جای تلاش برای افزایش فهرست پروژه های قابل افتتاح و به نوعی بی تفاوت کردن مردم نسبت به خدمات دولت به فکر ایجاد طرح هایی در آمدزا و پایدار برای شهرستان ها باشند.

با تجمیع تمام هزینه های پیش بینی شده برای ده ها طرح غیر ضروری می توان یک طرح درآمد زاد و ماندگار در هر شهرستان اجرا و به بهره برداری رساند.

هم اکنون برخی شهرستان ها حتی فاقد پارکینگ عمومی هستند و از معضل ترافیک و آلودگی هوا رنج می برند ولی ده ها آب نما و فواره با صرف هزینه های بالا در گوشه گوشه شهر در یک روز افتتاح می شود در حالی که ایجاد آب نما جزو وظایف شهرداری است و هیچکدام نمی تواند برای این نهاد درآمد زا باشد.

خدمات درمانی در اغلب شهرستان ها در حد روستاها ارائه می شود و مردم برای درمان و استفاده از امکانات پزشکی روانه شهرهای دیگر می شوند که ای کاش به جای افتتاح ده ها استبل، گاوداری، شیر آبخوری و باغچه هزینه آنها صرف ایجاد یک کلینیک درمانی مجهز می شد و رنج مردم پایان می یافت.

شهر بازی نیز امروز کمبودی جدی در اغلب شهرهای کوچک است در حالیکه این چنین مکانی می تواند درآمد زایی قوی برای هر شهری داشته باشد و مردم نیز از وجود چنین مرکزی احساس رضایت کنند.

مسوولان بهتر است که با نگاهی عمیق تر و در نظر داشتن آینده، طرح ها و پروژه هایی ماندگار را اجرا کنند تا آیندگان نیز از آنها بهره مند شوند.
 
آخرين بروز رساني ( ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ )
در دو سانحه رانندگی در بروجرد دو نفر جان خود را از دست دادند

روزهای بروجرد- در دو تصادف در محورهای بروجرد دو نفر جان خود را از دست دادند.


به گزارش  آريا، سرهنگ "دالوند " سرپرست پليس راه لرستان گفت:  در اثر برخورد يك دستگاه اتوبوس با يك دستگاه موتورسيكلت در "بلوار امام" (ره) بروجرد راننده موتورسيكلت جان خود را از دست داد.

سرپرست پليس راه لرستان در ادامه اظهار داشت : همچنين در محور روستاي "همت آباد" بروجرد يك دستگاه پرايد واژگون و با يك دستگاه چرثقيل كه در كنار جاده پارك بوده برخورد مي كند كه در اين حادثه راننده پرايد نیز جان خود را از دست داد.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ )
رونمایی از جامع ترین فیلم مستند علمی آموزشی سرطان در بروجرد
روزهای بروجرد- فاز اول جامع ترین مستند سرطان ایران در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد رونمایی شد.
 
این مستند علمی آموزشی به همت گروه سینمایی پژواک و به کاگردانی امیر بهلولی و با همکاری پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی تهران ساخته شده است.
 
فیلم مستند جامع سرطان در سه فصل کلی و مجزا با عنوان سرطان شایع زنان (سرطان سینه) ، سرطان شایع مردان(سرطان پروستات) و سرطان کودکان ساخته شده و هم اکنون مراحل پس از تولید خود را می گذراند. این مستند آموزشی پس از تولید نهایی به طور انبوه و در قالب لوح فشرده به صورت رایگان برای استفاده بیماران و راهنمایی آنها به کلیه مراکز درمان سرطان کشور اهدا خواهد شد. 
 
 این مجموعه‌ی مستند جمعی از مجرب ترین پزشکان ایران راهنمای بیماران خواهند بود که از آن جمله می‌توان به نام های زیر اشاره کرد:

 دکتر صفا نجفی(فوق تخصص سرطان شناسی و خون شناسی - عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران)
دکتر رباب انبیایی( متخصص  رادیوتراپی و انکولوژی و استادیار  دانشگاه شهید بهشتی)
دکتر عصمت السادات هاشمی(فوق تخصص جراحی عمومی و مدیر کلینیک)
دکتر آسیه الفت بخش(متخصص جراحی عمومی-عضو هئیت علمی)
دکتر منصوره اخگری(متخصص جراحی عمومی)
دکتر منصوره خانی(متخصص جراحی عمومی)
دکتر تکتم بهشتیان(متخصص رادیولوژی)
دکتر ماندانا ابراهیمی(لنفوتراپیست-عضو هیئت علمی)
دکتر محمد آریافر(متخصص هوشبری و اتاق عمل)
دکتر پریسا حسین پور(پاتولوژیست)
دکتر سجادیان(مشاور و روانشناس)
 
امیر بهلولی هشت فیلم بلند سینمایی و مستند را در کارنامه خود دارد.
رونمایی از جامع ترین مستند علمی آموزشی سرطان در ایران  
رونمایی از جامع ترین مستند علمی آموزشی سرطان در ایران  
 رونمایی از جامع ترین مستند علمی آموزشی سرطان در ایران
رونمایی از جامع ترین مستند علمی آموزشی سرطان در ایران  
 رونمایی از جامع ترین مستند علمی آموزشی سرطان در ایران
 رونمایی از جامع ترین مستند علمی آموزشی سرطان در ایران
 
آخرين بروز رساني ( ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ )
تصاویر رزمایش بیت المقدس در بروجرد
 
  رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد 
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد 
  رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد 
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد 
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد 
  رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
  رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
  رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد1_13.jpg 
  رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
  رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد 
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد 
  رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد
 رزمایش بیت المقدس بسیجیان - روزهای بروجرد 
عکس از علیرضا سلیمانی
 
آخرين بروز رساني ( ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ )
80 درصد سرقت ها در شهرستان بروجرد کشف شده است
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: 80 درصد سرقت ها در شهرستان بروجرد از آغاز سال 93 تاکنون کشف شده اند.

به گزارش ایرنا سرهنگ علیرضا دلیری در نشست خبری در فرماندهی انتظامی شهرستان بروجرد افزود: امسال آمار سرقت ها در شهرستان بروجرد نسبت به پارسال 21 درصد کاهش داشته است.

وی گفت: کشف سلاح و مواد مخدر در بروجرد نسبت به سال گذشته به ترتیب 130 و 74 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به نقش ماهواره در ایجاد مشکلات خانوادگی اظهار داشت: کشف و جمع آوری تجهیزات ماهواره ای در بروجرد نسبت به سال گذشته 122 درصد افزایش یافت.

وی اجرای طرح های ارتقای امنیت اجتماعی در سطح شهرستان بروجرد را یادآور شد و افزود: دستگیری اراذل و اوباش، قاچاقچیان و معتادان خیابانی 75 درصد افزایش داشت.

سرهنگ دلیری در خصوص تصادفات جاده ای گفت: تصادفات منجر به فوت در بروجرد امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد کاهش داشته اند.

وی اظهار کرد: 14 باند سرقت، 16 باند مواد مخدر و چهار باند قاچاق کالا در سال 93 در شهرستان بروجرد متلاشی شده است
آخرين بروز رساني ( ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ )
آمارهایی از شهدای بروجرد به مناسبت بزرگداشت روز شهید
 روزهای بروجرد- 22 اسفند ماه سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۳ به نام روز بزرگداشت شهدا نام گرفت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان سرافراز ایران اسلامی آماری از شهدای بروجرد را از زبان رئیس بنیاد شهید بروجرد و به نقل از ایرنا می خوانید.
 
آمارهایی از شهدای بروجرد به مناسبت بزرگداشت روز شهید
 • شهرستان شهید پرور بروجرد در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس یکهزارو 500 شهید به ایران اسلامی تقدیم کرده است.
 • 14 شهید از این شهدای شهرستان بروجرد مربوط به دوران انقلاب اسلامی و مابقی مربوط به هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن هستند.
 • در دوران هشت سال دفاع مقدس بروجرد 51 بار مورد حملات هوایی دشمن قرار گرفت که 600 نفر از شهروندان بروجرد در این حملات هوایی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
 •  این شهرستان 350 شهید دانش آموز ، 25 شهید دانشجو، 12 شهید روحانی و 40 شهید فرهنگی به میهن اسلامی تقدیم کرده است.
 •  92 نفر از نیروی انتظامی، 350 نفر از ارتش و 25 کارمند بروجردی، 92 پاسدار و 110 کارگر بروجردی به شهادت رسیدند.
 • شهرستان بروجرد همچنین 250 آزاده سرافراز و 2 هزار و 300 جانباز به میهن اسلامی تقدیم کرده است.
 • 70 شهید بروجردی مفقود الاثر و 52 شهید در خارج از شهرستان به خاک سپرده شده اند.
 •  955 نفر از شهدای شهرستان بروجرد در گلزار شهدا، 163 شهید در گلزار گوشه و 24 شهید در محوطه امامزاده جعفر در خاک آرمیده اند.
 •  33 شهید نیز در شهر اشترینان، 191 شهید در بخش اشترینان و 60 شهید در بخش مرکزی بروجرد به خاک سپرده شده اند.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ )
تصاویر پخت سمنو در بروجرد

روزهای بروجرد- سمنوی بروجرد یک خوراکی شیرین است و از جوانه گندم تهیه می شود و یکی ازعناصر اصلی سفره هفت سین نوروز بروجردی هاست. آنها در تهیه سمنو مهارت دارند. معمولا با شروع اسفند بسیاری از بروجردی ها اقدام به رویاندن جوانه های گندم میکنند.تهیه سمنو یکی از مشاغل رایج در بروجرد است.

 پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد 

 پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد 

 پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

 پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

 پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد 

 پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

 پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

 

پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد 

 

پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد 

پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

 پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد

پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد 

پخت سمنو در بروجرد - روزهای بروجرد 

 

 

آخرين بروز رساني ( ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ )
ابوالفتحی: آموزش و پرورش بروجرد در حوزه‌های مختلف موفق به کسب عناوین برتر شده است
روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: آموزش و پرورش این شهرستان در سال جاری در حوزه‎های مختلف موفق به کسب عناوین برتر شده است.

به گزارش فارس، جمشید ابوالفتحی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به کسب رتبه عالی اداره آموزش و پرورش بروجرد در پروژه مهر و بازگشایی مدارس اطهار داشت: کسب رتبه‌های عالی در المپیادهای ورزشی نیز یکی دیگر از افتخارات به دست آمده در سال تحصیلی جاری است.

وی افزود: فروش زمین‎های بلا استفاده، تمدید مجوز مدارس هیئت امنایی، بازسازی مدارس تخریبی و بازسازی و نظارت بر مدارس غیرانتفاعی بخش دیگری از فعالیت‌های صورت گرفته در مدت یاد شده است.

این مسئول با اشاره به افت رخ داده در کنکور و المپیادهای علمی در سال گذشته، اضافه کرد: بر این اساس کلاس‎های کنکور در 12 واحد آموزشی متوسطه دوم تشکیل شده است تا در کنکور پیش‌رو شاهد رشد دوباره رتبه‎های ممتاز باشیم.

ابوالفتحی با اشاره به برگزاری موفق نخستین یادواره 68 شهید دبستان فیاض بخش، عنوان کرد: برنامه‌ریزی شده است تا در سال تحصیلی آینده مراسم زنگ مهر به صورت نمادین در این مدرسه به نمایندگی از دیگر آموزشگاه‎های شهرستان برگزار شود.

وی با اشاره به وجود جمعیت قابل توجهی از شهروندان در سایت مسکن مهر این شهرستان، تاکید کرد: در صورتی که واحد آموزشی 18 کلاسه این سایت پیش از شروع سال تحصیلی جدید آماده نشود، با مشکل جدی در این منطقه روبه‌رو می‎شویم.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد دریافت اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومانی به منظور تعمیر و استانداردسازی سیستم‎های گرمایشی مدارس را اقدام ارزشمند دیگر در سال جاری برخواند و خاطرنشان کرد: با استفاده از اعتبار اختصاص یافته مشکل گرمایشی 18 واحد آموزشی این شهرستان مرتفع شد.

ابوالفتحی مباحث اسکان نوروزی و تجلیل از مقام شامخ معلم را دو دستور کار جلسه امروز برشمرد و گفت: در بحث اسکان نوروزی 30 آموزشگاه شامل پنج آموزشگاه در گروه "الف" و 25 واحد دیگر در گروه "ب" برای این منظور آماده شده است.

وی اظهار کرد: در مدارس قرار گرفته در گروه "الف" هر اتاق دارای یخچال، تلویزیون، فرش و اجاق گاز است، اما در واحدهای گروه "ب" یخچال و تلویزیون به صورت مشترک در سالن مدارس قرار داده می‎شود.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از مشکلات پیش روی اداره آموزش و پرورش بروجرد در خصوص برخی واحدهای آموزشی این اداره اشاره کرد که در اختیار ادارات دیگر هستند.

ابوالفتحی تاکید کرد: علاوه بر مشکل اجاره بها و تاخیر در پرداخت یا عدم پرداخت آن، وارد آمدن خسارت به این واحدها و برخی مشکلات حقوقی در این باره از مهمترین مشکلاتی است که آموزش و پرورش در این خصوص دارد.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ )
رکود ساخت و ساز منابع درآمدی شهرداری بروجرد را کاهش داد
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: در سال جاری رکود ساخت و ساز نقش موثری در کاهش منابع درآمدی شهرداری بروجرد داشته است.

به گزارش فارس، منوچهر یوسفی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهر با بیان اینکه رکود ساخت و ساز منابع درآمدی شهرداری بروجرد را کاهش داده است، اظهار کرد: این در حالی است که بیش از 85 درصد منابع مالی شهرداری از این محل تامین می‎شود.

وی با اشاره به اینکه رکود ساخت و ساز در سال‎های اخیر در این بروجرد موجب پایین آمدن درآمد شهرداری شده است، افزود: شرایط به گونه‎ای است که شهرداری بروجرد در بهمن ماه امسال تنها 11 پروانه ساختمانی را صادر کرده است که مبلغ درآمدی شهرداری از این منبع بسیار ناچیز بوده است.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه این شهرداری باید ماهیانه 6 میلیارد و 500 میلیون تومان درآمدزایی داشته باشد، تاکید کرد: از این میزان علاوه بر پرداخت حقوق، بیمه و بازنشستگی مبالغی نیز صرف خدمات شهری می‌‎شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری با وجود وضعیت مالی نامساعد همواره کمک به آموزش و پرورش را در برنامه خود گنجانده است، خاطرنشان کرد: بر این اساس مطابق مقررات مرتبط، مبالغی را به این منظور اختصاص می‎دهد.

یوسفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آماده کردت شهر برای ورود به سال نو و استقبال از مسافران نوروزی، تصریح کرد: شهرداری قریب به 600 میلیون تومان برای رنگ‌آمیزی شهر هزینه کرده است.

وی گفت: همچنین در ابتدای فصل زمستان اقدام به خرید گل و گیاه کرده است تا در آستانه نوروز در میادین و بلوارها کاشته شود.

شهردار بروجرد با تاکید بر اختصاص مبلغی برای برگزاری مراسم بزرگداشت مقام معلم از سوی شهرداری و شورای اسلامی این شهر، خاطرنشان کرد: این نهاد خدماتی و عمرانی به واسطه نقش تاثیرگذار آموزش و پرورش در جامعه و تربیت نسل آینده همواره در حد بضاعت از همکاری با این اداره دریغ نکرده است.

وی ادامه داد: در صورتی که سال آینده مشکلات مالی شهرداری رفع شود، همکاری خود را با اداره آموزش و پرورش گسترش می‎دهیم.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ )
چارت سازمانی دانشكده پرستاري بروجرد تصويب شد
روزهای بروجرد- مدير نوسازی و تحول اداري دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت: چارت سازمانی دانشكده پرستاري بروجرد تصويب شد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، اکبر پیامنی گفت: بدنبال دستورات رئیس و معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه  علوم پزشکی لرستان در راستای توسعه چارت تشکیلاتی این دانشگاه چارت سازمانی و تشکیلات دانشکده پرستاری بروجرد تصویب شد.
 
وی با بیان اینکه دانشكده پرستاري بروجرد از سال 91 که عالیت خود را آغاز کرده است فاقد چارت سازماني بوده است افزود: با پيگيري هاي مستمر و رايزني هاي فشرده در زمانی محدود تشكيلات اين دانشكده مورد تصويب مركز توسعه ي مديريت و تحول اداري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفت.
 
مدير نوسازی و تحول اداري دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت: اين اقدام مهم بركات خوبي را بدنبال خواهد داشت كه از جمله آنها می توان به جذب اعضاء هيأت علمي و كارشناسان آموزشي براي تداوم فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي و اختصاص رديف هاي اعتباري و بودجه در حوزه شهرستان بروجرد اشاره کرد.
 
پیامنی ابراز امیدواری کرد که در كوتاه ترين زمان ممكن چارت سازمانی و تشكيلات ساير دانشكده هاي نو پاي این دانشگاه از جمله دانشكده پرستاري و فوريتهاي پزشكي شهرستان پلدختر و مجتمع آموزش سلامت دورود را نيز به تصويب برسانيم.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ )
ظرفیت محدود هتلهای بروجرد/ مدارس آماده اسکان مسافران نوروزی شدند
روزهای بروجرد- در آستانه تعطیلات نوروزی با توجه به ظرفیت محدود هتلهای بروجرد مدارس این شهرستان آماده اسکان مسافران نوروزی شدند.ظرفیت محدود هتلهای بروجرد به گزارش مهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش بروجرد اظهار داشت: برای استقبال از مسافران نوروزی ستاد خدمات سفر ۱۷ مصوبه پیشنهاد و به تصویب رسانده است.حجت اله یارمحمدی افزود: اسکان، معرفی ظرفیتهای تاریخی، صنایع دستی، تنظیف شهر، نظارت بر واحدهای صنفی، ارائه خدمات به گردشگران و... از مصوبات ذکر شده هستند که برای اجرای آنها در ایام نوروز همه دستگاههای مربوطه موظف و سهیم هستند.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ فروردين ۱۳۹۴ )
یارمحمدی: صنعت گردشگری در بروجرد رو به رونق است
روزهای بروجرد- رییس اداره صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری بروجرد گفت: بناهای تاریخی بروجرد برای بازدید مسافران نوروزی آماده شدند.بناهای تاریخی بروجرد برای بازدید مسافران نوروزی آماده شدند بروجرد.

حجت الله یارمحمدی در گفت وگو با ایرنا افزود: بناهای شاخص شهرستان مانند مسجد امام خمینی(ره)، مسجدجامع و امامزاده جعفر (ع) همیشه آماده و پذیرای مسافران و بازدید کنندگان است.

وی اضافه کرد: موزه مردم شناسی بروجرد واقع در خانه فرهنگ و خانه تاریخی افتخار الاسلام شهرستان نیز در ایام نوروز آماده بازدید مسافران نوروزی است که طی سالهای اخیر بسیار مورد توجه مسافران بوده است.

بگفته وی طی چند سال اخیر آمار بازدید کنندگان از بناهای تاریخی شهرستان بروجرد افزایش یافته که نشان می دهد صنعت گردشگری در شهرستان بروجرد رو به رونق است.

وی اضافه کرد: سال گذشته حدود 25 هزار اقلام فرهنگی شامل کتابچه راهنما و نقشه گردشگری بین مسافران نوروزی توزیع شد که امسال نیز کار توریع اقلام فرهنگی از مبادی ورودی شهرستان بروجرد انجام می شود.

یارمحمدی افزود: طی سالهای گذشته نمایشگاه صنایع دستی و تور گردشگری با همکاری شهرداری در ایام نوروز در بروجرد اجرا شد که امسال نیز در صورت فراهم شدن بستر، این دو برنامه فرهنگی نیز اجرا خواهد شد.

به گفته وی بیش از 165 اثر تاریخی شهرستان بروجرد در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. 
آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ )
آموزش و پرورش بروجرد رتبه پنجم استان در قبولی کنکور و امتحانات نهایی را بدست آورد!
روزهای بروجرد- آموزش و پرورش بروجرد که در سال های گذشته و با مدیریت ضعیف آن سقوطی آزاد داشته است در آخرین رتبه بندی اعلام شده شاخص های قبولی امتحانت نهایی و کنکور سراسری بین شهرهای استان لرستان رتبه پنجم را به بدست آورد.
 
به گزارش فارس مدیر آموزش و پرورش الیگودرز گفت: آموزش و پرورش شهرستان الیگودرز رتبه نخست قبولی کنکور و امتحانات نهایی پیش دانشگاهی، سال سوم متوسطه نظری و فنی وحرفه‌ای را در بین آموزش و پرورش‌های شهرهای استان را کسب کرد.

وی ضمن تبریک به دانش‌آموزان و جامعه فرهنگیان الیگودرز کسب این رتبه را نشانه تلاش همکاران فرهنگی دانست و افزود: کسب موفقیت‌های شهرستان نشانه وجود استعدادهای درخشان در الیگودرز است و این مهم وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش الیگودرز افزود: تعداد 14 نفر از دانش‌آموزان دبیرستان نمونه الزهرا در رشته‌های مختلف پزشکی کنکور سراسری قبول شده‌اند.

محمدی سه اصل برنامه‌ریزی راهبردی، علم مداری و پژوهش محوری را اساس کار کارشناسان آموزشی برشمرد و با اشاره به شرایط امروز کشور و تکلیف دانش‌آموزان و آینده‌سازان گفت: در عصر خود باوری پیگیری و تلاش در جهت  کسب علم و دانش توسط دانش‌آموزان لازم و ضروری است.

محمدی افزود: اخذ مجوز پژوهش‌سرای دانش‌آموزان که به نام پژوهش‌سرای ابن‌سینا نامگذاری شد، جهت ارتقاء و اجرای سطح مسابقات علمی و آزمایشگاهی، جشنواره‌های خوارزمی و رباتیک و استفاده از سایت کامپیوتری و کتابخانه مرکزی و تشکیل آزمایشگاه مرکزی و کلاس‌های موضوعی در حال اجرا است.

لازم به ذکر است، در آخرین رتبه‌بندی استانی آموزش و پرورش، الیگودرز رتبه نخست امتحانات نهایی پیش دانشگاهی، سال سوم متوسطه نظری و فنی و حرفه‌ای و افزایش شاخص‌های درصد قبولی و ارتقاء میانگین نمرات دروس نهایی و کنکور سراسری را کسب کرد و ازنا رتبه دوم، خرم‌آباد رتبه سوم، دورود رتبه چهارم و بروجرد رتبه پنجم را کسب کردند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ )
برگزیدگان مسابقه فرهنگی محمد رسول الله(ص) در بروجرد معرفی شدند
روزهای بروجرد- "نادر ارجمندی" در راستای برگزاری مسابقه فرهنگی وهنری در محکومیت توهین نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس محمد رسول الله(ص) که با همکاری وبلاگ شخصی "فرهاد داودوندی" برگزار شده بود ، از اهداء جوایز به برندگان در هفته آینده طی یک مراسم رسمی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد، ارجمندی افزود: با عنایت به اینکه جوایز توسط دستگاه ها  مراکز مختلف اهداء گردیده بود لذا جهت جمع آوری آن نیاز به زمان بود که خوشبختانه به همت آقای داودوندی جوایز جمع آوری و در هفته آینده طی مراسمی به آنان اهداء خواهد شد .

"نادر ارجمندی" در ادامه افزود: مسابقه فرهنگی هنری محمد رسول الله(ص) که از دی ماه با همکاری وبلاگ شخصی "فرهاد داودوندی" انجام شده بود به دلیل استقبال علاقمندان به ارسال آثار در چند نوبت مهلت ارسال آثار تمدید گردید.
 
وی بیان داشت: علاوه بر همشهریان، از بسیاری از شهرهای کشور عزیزمان هم در این مسابقه شرکت کرده بودند. از یزد، جزیره کیش، تهران، قم، مشهد، بابلسر و ........ تعداد بسیاری از علاقمندان و هنرمندان در پاسخ به این فراخوان فرهنگی و هنری آثار ارزشمند خود را که به نام خاتم النبیین حضرت محمد مصطفی (ص) بود ، ارسال نمودند.

" ارجمندی" اضافه کرد: در هفته آینده زمانی در نظر گرفته شده تا لوح های ویژه مسابقه  به همراه جوایز به برندگان عزیز اهدا گردد و جوایز برندگان شهرستانی نیز به آدرس آنها ارسال خواهد شد.

 اسامی برندگان این مسابقه فرهنگی هنری  قبلاً به شرح زیر مشخص و اعلام گردید :  
1 – احمد مومنی
2 – حمید رضا گلدشتی توان دشتی شرکت تعاونی کدو آذین تواندشت از بابلسر  
3 – علیرضا سلیمانی
4 – مسعود عسگری
5 – ناصر پاکدامن
6 – الهام سرمیلی
7 – هستی تفتی
8 – ابوالحسن جاویدان
9 – کانون ریحانه بروجرد الف شاهد پور
10 – مجتمع پردیسان قم
11 – محمد خورشیدی از مشهد
12 – محمد گودرزی  608.... 0936    
13 – مهدی بیرانوند
14 – نسترن گودرزی
 
لازم به ذکر است  با احتساب کلی جوایز اهدایی 14 شرکت کننده که در این فراخوان به قید قرعه برنده شدند:
1- یک جلد کتاب و کارت هدیه 100.000 ریالی اهدایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد
2- لوح تقدیر و کارت هدیه 200.000 ریالی مهندس مسلم پورقاسمیان فرماندار محترم بروجرد
3-  14 جلد کتاب اهدایی اداره کتابخانه های عمومی بروجرد
4- 14 لوح تقدیر و یک جلد کتاب اهدائی  جمعیت هلال احمر
5- 14 جایزه اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بروجرد
6- 14 جلد قرآن نفیس  از طرف انجمن قرآن و عترت
7- 14 برنامه مدیا پلیر آموزش زبان انگلیسی شرکت اپیک
8- 14 جلد کتاب نفیس هم از طرف انجمن ادبی مهرداد اوستا

آخرين بروز رساني ( ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ )
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آیت الله بروجردی راه‌اندازی شد
روزهای بروجرد- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آیت الله بروجردی شهرستان بروجرد راه‌اندازی شد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، فعالیت تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آیت الله بروجردی به عنوان تشکل زیر مجموعه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور دیروز طی مراسمیآغاز شد.
 
دبیری انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آیت الله بروجردی به علی گودرزی محول شده است.
 
لازم به ذکر است که مراسم اعلام موجودیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آیت الله بروجردی با حضور حجت الاسلام حسینی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاههای لرستان و سیدمحمدرضاحسینی، عضو موسس اتحاديه انجمن­ هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه ­هاي سراسر كشور برگزار شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ )
توقيف پژو با بيش از 30 ميليون ريال خلافي در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامي شهرستان بروجرد  از توقيف يک دستگاه سواري پژو با 32 ميليون و 910 هزار ريال خلافي خبر داد .توقيف پژو با بيش از 30 ميليون ريال خلافي در بروجرد

به گزارش پايگاه خبري پليس ،سرهنگ" دليري" در تشريح اين خبر گفت: مأموران راهور اين فرماندهي يک دستگاه خودرو سواري پژو را با 32 ميليون و 190 هزار ريال خلافي توقيف كردند.

اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه خودرو مذكور داراي 32 فقره تخلف رانندگي نيز مي باشد ، اظهار داشت: راننده متخلف جهت سير مراحل قانوني راهي دادسرا شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ )
تصادف رانندگی در جاده بروجرد اشترینان سه کشته بر جای گذاشت
روزهای بروجرد- در محور های برون شهری استان لرستان يك فقره تصادف به وقوع پيوست كه سه كشته و يك مجروح برجای گذاشت.

به گزارش مهر، سرپرست پليس راه لرستان به خبرنگاران گفت: روز گذشته در پیچ قلعه حاتم محور "بروجرد - اشترينان"  يك دستگاه پژو ۲۰۶ با يك دستگاه پژو روآ به شدت با هم تصادف کردند.

سرهنگ دالوند افزود: بر اثر اين حادثه رانندگان دو خودرو و سرنشين پژو روآ در دم فوت و يک نفر از سرنشينان خودروي ۲۰۶ نيز مجروح و روانه بيمارستان شد.

سرپرست پليس راه استان لرستان در ادامه اظهار داشت: علت وقوع حادثه در دست بررسي است.

آخرين بروز رساني ( ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ )
شهردار بروجرد: حقوق آبان ماه کارگران شهرداری طی روزهای آینده پرداخت می شود
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: عیدی همه نیروهای شهرداری بروجرد پرداخت‌ شده و حقوق آبان‌ماه آن‌ها نیز در روزهای آینده و قبل از پایان سال واریز می‌شود.

منوچهر یوسفی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: شهرداری بروجرد تاکنون توانسته است با بهره‌برداری از پروژه‌های عظیمی همچون پل پیامبر اعظم (ص) نقشی ماندگار در عمران شهری از خود بر جای گذارد.

وی با اشاره به اینکه پاکیزگی سطح شهر همواره یکی از اهم وظایف شهرداری‌ها است، افزود: شهرداری بروجرد اقدامات خوبی را در این راستا انجام داده و برنامه‌ریزی‌هایی به‌منظور ساماندهی بارکش‌های نخاله‌های ساختمانی اندیشیده شده است.
شهردار بروجرد بیان کرد: برای این منظور کارت مخصوصی برای رانندگان این خودروها مهیا شده و از سویی خودروها نیز از طریق برچسب و کد شناسایی‌شده و شناسنامه‌ای برای ماشین‌های حمل نخاله آماده‌شده است.

یوسفی عنوان کرد: رانندگان این خودروها موظف شده‌اند نخاله‌های ساختمانی را در محلی که برای آن‌ها در شمال کمربندی تعریف‌شده است، تخلیه کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته شاهد تخلیه و انباشت نخاله‌های ساختمانی در بسیاری از مناطق اطراف شهر بودیم، خاطرنشان کرد: شهروندان از وجود این پسماندهای اجتناب‌ناپذیر ناشی از تعمیرات انجام‌شده در ساختمان‌ها در اطراف شهر رنج می‌بردند.
شهردار بروجرد گفت: در مکان تخلیه نخاله‌های ساختمانی دستگاه‌های بولدوزر اقدام به تسطیح نخاله‌ها می‌کنند و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بروجرد در برخی مناطق تسطیح شده اقدام به احداث درخت در آن مناطق کرده است.
یوسفی اظهار داشت: برخی شهرها از این اقدام شهرداری بروجرد که سودی چند سویه به همراه دارد، الگوگیری کرده و آن را در مدیریت شهری خود به کار بسته‌اند.

وی افزود: در میدان آیت‌الله بروجردی نیز پارکینگی برای خودروهای فروش مصالح ساختمانی اختصاص داده‌شده است تا دیگر شاهد حضور آن‌ها در گوشه و کنار شهر نباشیم.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه به‌منظور اجرایی کردن این ساماندهی‌ها ابتدا فرهنگ‌سازی و سپس عملیات اجرایی آن آغازشده است، بیان کرد: این مهم اقدامی تاثیرگذار در حوزه مدیریت شهری قلمداد می‌شود.

یوسفی نقش اقدامات انجام‌شده در این‌باره را در پاکیزگی محیط‌های اطراف شهر غیرقابل‌انکار برشمرد و عنوان کرد: پیش‌ از این شاهد رهاسازی نخاله‌های ساختمانی در مناطقی نظیر محور کمربندی، جاده دانشگاه، خروجی‌های شهر از مسیر خرم‌آباد، اراک و ملایر و مناطقی دیگر بودیم که چهره میادین ورودی و ویترین‌های شهری را نازیبا کرده بود.

وی به حقوق معوقه کارکنان شهرداری اشاره کرد و افزود: مشکلات مالی ایجادشده شرایط را به‌گونه‌ای رقم‌زده است که حقوق این نیروهای زحمتکش با تأخیر به آن‌ها پرداخت‌شده است چراکه بر این باوریم باید خواسته‌های شهروندان و نیازهای شهر در اولویت کاری قرار گیرد.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه معوقات در پرداخت حقوق نیروهای شهرداری خللی در انجام وظایف آن‌ها به وجود نیاورده است، بیان کرد: عیدی همه نیروهای شهرداری بروجرد پرداخت‌شده است و حقوق آبان ماه آن‌ها نیز در روزهای آینده واریز می‌شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ )
رونمایی از فیلم مستند "جامع سرطان در ایران" به کارگردانی فیلمساز جوان بروجردی
روزهای بروجرد- فیلم مستند "جامع سرطان در ایران" که به همت گروه سینمایی پژواک و کارگردانی 'امیر بهلولی' هنرمند بروجردی با همکاری مرکز جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران تولید شده ، 21 اسفند 93 در شهرستان بروجرد رونمایی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، مستند  جامع سرطان در ایران در 70 دقیقه،  به همت گروه سینمایی پژواک و کارگردانی 'امیر بهلولی' هنرمند بروجردی با همکاری مرکز جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران تولید و در اختیار تمام مراکز درمانی سرطان کشور قرار می گیرد.
 گروه سینمایی پژواک - روزهای بروجرد
فیلم مستند "جامع سرطان در ایران" ساخته هنرمند بروجردی "امیر بهلولی "است . این  کارگردان جوان بروجردی تولید هشت فیلم بلند سینمایی و مستند را در کارنامه خود دارد.
 
بر اساس این گزارش در در این مجموعه مستند "جامع سرطان در ایران" جمعی از مجرب ترین پزشکان ایران راهنمای بیماران خواهند بود.
 
دکتر "صفا نجفی"  (فوق تخصص سرطان شناسی و خون شناسی و عضو هیات علمی)، دکتر" رباب انبیایی" ( متخصص رادیوتراپی و انکولوژی و استادیار دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر "عصمت السادات هاشمی" (فوق تخصص جراحی عمومی و مدیر کلینیک)، دکتر " آسیه الفت بخش" (متخصص جراحی عمومی و عضو هیات علمی)، دکتر " منصوره اخگری" (متخصص جراحی عمومی)، دکتر "منصوره خانی" (متخصص جراحی عمومی)، دکتر "تکتم بهشتیان" (متخصص رادیولوژی)، دکتر " ماندانا ابراهیمی" (لنفوتراپیست و عضو هیات علمی)، دکتر "فرشد غلامی" (متخصص هوشبری و اتاق عمل)، دکتر" پریسا حسین پور" (پاتولوژیست) و دکتر "سجادیان" (مشاور و روانشناس) در این مستند راهنمای بیماران می باشند.
 
لازم به ذکر است  این مستند جامع برای اولین بار در کشور ساخته شده و در 21 اسفند 93 در سالن نشست های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد رونمایی خواهد شد.

 
آخرين بروز رساني ( ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ )
14فیلم کوتاه از بروجرد به جشنواره منطقه ای ژیار راه یافت
روزهای بروجرد- مسوول انجمن سینمای جوان بروجرد از راه یابی 14 فیلم کوتاه از تولیدات این انجمن به نهمین جشنواره منطقه ای ژیار در استان کردستان خبر داد.

رضا میرزایی در گفت وگو با ایرنا افزود: فیلم های داستانی جامه دران و چهره ی آشنا ساخته حسین شریعتمداری، مستند زنج و قرقره ساخته شمیلا روزبهانی، مستند داستانی آوای ماشته ساخته مونا بنفشی، مستند لاله جین ساخته لیلا وصله زن و مستند رد پای سوزن ساخته علی بهنیا از جمله این فیلم ها است.

وی اضافه کرد: نماهنگ روزگار ماتم ساخته محمد شاهرخ نیا، مستند بوستان نقش ساخته فهیمیه کاظمی ، مستند دیاردستان ساخته منصوره باجلان، مستند قرچی گری ساخته لیلا گنج دست ، داستانی زو ساخته پریسا زیار، مستندهای داس و انگشتری مقدس و داستانی جاده استجابت ساخته رضا یوسفی از دیگر تولیدات راه یافته بروجرد به جشنواره ژیار است.

وی اظهار داشت: بخش فیلم این جشنواره با موضوع فرهنگ بومی، فولکور، آداب و رسوم و هنر و آیین ها و مناسک با حضور استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، آذربایجان غربی برگزار خواهد شد.

بگفته وی این جشنواره از 29 الی 31 فروردین ماه سال آینده در شهرستان بانه برگزار می شود.

آخرين بروز رساني ( ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ )
مخابرات بروجرد 9میلیارد ریال از مشترکان طلب دارد
روزهای بروجرد- مدیر شرکت مخابرات بروجرد گفت: این شرکت هم اکنون 9 میلیارد ریال از مشترکان خود طلب دارد.

غلامرضا فلاحی درگفت وگو با ایرنا افزود: از این میزان طلب یک میلیارد ریال مربوط به ادارات و هشت میلیارد ریال مابقی مربوط به دیگر مشترکان است.

وی اظهار داشت: پرداخت به موقع قبوض تلفن ثابت و همراه می تواند شرکت مخابرات را در ارایه خدمات بهتر به مشترکان یاری کند.

وی افزود : مشترکان می توانند با استفاده از خدمات پرداخت الکترونیکی نسبت به پرداخت بدهی قبوض خود اقدام نمایند.

فلاحی افزود: هم اکنون در این شهرستان 35 درصد پرداخت ها ازطریق شیوه الکترونیکی و مابقی به صورت حضوری در شعب صورت می گیرد.

رییس اداره مخابرات بروجرد افزود: دربروجرد چهارمرکز پرظرفیت داریم که مناطق شهری را باظرفیت هم اکنون 91 هزار تلفن ثابت شهری پوشش می دهد.

که با توجه به جمعیت شهرستان بروجرد 36درصد ضریب نفوذ تلفن ثابت درمنطقه شهری است.

وی گفت: دربخش روستاها، 33مرکز روستایی داریم که نزدیک به 78 روستا با ظرفیت نزدیک به 16هزار تلفن ثابت راتحت پوشش دارند و نشان می دهد 18درصد ضریب نفوذ تلفن ثابت درمناطق روستایی و نزدیک به 106هزارتلفن در کل شهرستان داریم.

وی اظهار داشت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در سطح شهرستان بروجرد 32 درصد و در سطح شهر بروجرد 36 درصد است.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ )
بیشتر خانواده‎های بروجردی با مشکل بیکاری درگیر هستند
روزهای بروجرد- شاید اغراق نباشد اگر بیکاری را به عنوان یک درد معرفی کنیم، در حال حاضر بیشتر خانواده‎ها با مشکل یا همان درد بیکاری درگیر هستند.

جوانی که پس از 4 یا 6 سال تحصیل و کوشش شبانه‎روزی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس امید به این دارد که با آن مدرک بتواند کاری برای خود پیدا کند اما به هر دری که می‎زند ناامید برمی‎گردد. در شهرستان بروجرد می‎توان به جرات گفت که در یک خانواده پنج نفره سه فرزند تحصیل‎کرده در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس وجود دارد، اما خبری از کار نیست.تمام هم و غم خانواده پیداکردن شغل مناسب برای فرزندانشان است که روزی حلال به‎دست بیارند و بتوانند تشکیل خانواده دهند، چون خودشان بهتر می‎دانند یک پسر بدون یک شغل مناسب نمی‎تواند ازدواج کند.

اکبر. گ یک شهروند بروجردی در این رابطه گفت: خودم کارگر یکی از کارخانجات بروجرد هستم حقوقم کفاف خرج زندگی روزمره‎ام را می‎دهد اما شب که با تمام خستگی به خانه می‎روم تا در کنار خانواده استراحت کنم، چهره ناامید و پریشان فرزندان بخاطر عدم شغل آزرده‎ام می‎کند. وی افزود: پسر 28 ساله با مدرک فوق لیسانس معدن بیکار است و به هر کجا که می‎رود نمی‎تواند شغل مناسب با مدرک تحصیلی خود پیدا کند.

وی اظهارکرد: البته برای او کار خارج از شهرستان بروجرد وجود دارد اما برای آغاز و شروع کار باید پولی داشته باشد که بتواند منزل و مقداری وسایل تهیه کند. داود .ح یکی دیگر از شهروندان تصریح‌کرد: پدیده شوم بیکاری یکی از مهمترین دغدغه‎های خانواده‎ها نه تنها در شهرستان بلکه در سطح کشور است. وی اضافه کرد: بیشتر قشر بیکار شهرستان بروجرد را جوانان تحصیل‎کرده تشکیل می‎دهند که باید چاره‎ای برای رفع معضل بیکاری و نجات جوانان شهرستان اندیشیده شود.

مسلم پورقاسمیان معاون استاندار لرستان نیز در این باره گفت: تعداد اشتغالی از ما پذیرفته می‎شود که در سامانه رصد توسط دستگاه‎های اجرایی شهرستان ثبت شود. وی اظهارکرد: بسیاری از جوانان جویای کار بروجرد با ثبت‎نام در مراکز کاریابی فعال این شهرستان در جستجوی‌‎های شغلی هستند اما متاسفانه برخی صاحبان مشاغل ترجیح می‎دهند جذب نیرو را از طریق سازوکارهای غیرقانونی انجام دهند.

وی با بیان اینکه واحدهای که اشتغال ایجاد می‎کنند درصدی از استخدامی‎های خود را از کاریابی‎های شهرستان اختصاص دهند، گفت: در صورتی‎ که این واحدها از طریق کاریابی‎ها اقدام به استخدام کنند امتیازات خوبی برای آن کارخانه از طرف اداره کار، رفاه و امور اجتماعی برخوردار خواهند شد. فرماندار ویژه بروجرد اضافه کرد: تمام مدیران دستگاه‎های اجرایی موظف هستند در راستای برآوردن تعهدات خود در زمینه اشتغال تمام توان خود را به‎کار بسته و تعهدات خود را تا زمان باقی‎مانده از سال به اتمام رسانند. پورقاسمیان تصریح کرد: بسیاری از جوانان تحصیل‎کرده در شهرستان به دلیل به کارگیری نیروهای غیربومی در نهادهای دولتی و غیردولتی بیکارهستند و مجبورند برای جستجوی کار به دیگر شهرها مهاجرت کنند.

محسن یعقوبی بخشدار اشترینان نیز به ایسنا گفت: باید به سمت تولید رفت چون تولید شغل هم ایجاد می‎کند و دبیرخانه اشتغال در شهرستان ایجاد شود که سرمایه‎گذاران بتوانند به آنجا مراجعه کنند، در صورتی‎ که فردی در یکی از کارخانجات با مشکلی روبرو شد بتواند به این دبیرخانه مراجعه و مشکل خود را مرتفع کند. وی اظهارکرد: براساس شاخص و پتانسیل، سهم اشترینان در دستگاه‎های اجرایی مشخص و اعلام شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ )
بروجردی: انتشار اسکناس های جدید 5هزار تومانی نماد خیانت به خون شهدای هسته ای است
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از رئیس بانک مرکزی خواست که مانع انتشاراسکناس هایی که نماد خیانت به خون شهدای هسته ای است شود.

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، علاء الدین بروجردی در نشست دانشجویی که با موضوع مذاکرات هسته ای، مسائل مرتبط با بودجه سال 94 و همچنین مسائل و مشکلات استان لرستان که با حضور ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم آباد در مجلس و با دعوت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان برگزار شد، گفت: حذف نماد هسته ای بر روی اسکناس های جدید را خیانت به خون شهدای و بویژه خون شهدای هسته ای می دانیم؛ از این رو از رئیس بانک مرکزی می خواهیم که مانع انتشاراسکناس هایی که نماد خیانت به خون شهدای هسته ای است شود.
 
وی با تاکید بر اینکه قطعا ملت ما از افتخارات خود دست نمی کشد و هر کسی بخواهد به خون شهدا خیانت کند از این ملت تودهنی خواهد خورد افزود: داننشمندان هسته ای ما در سخت ترین شرایط به انرژی هسته ای دست یافتند و اما به دلیل عقده ای که دشمنان نسبت به دستیابی کشورمان به فن آوری هسته ای داشتند ناجوانمردانه ترور شدند؛ از این رو حذف نماد هسته ای کشورمان بر روی اسکناس های جدید را خیانت آشکار می دانیم.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقدامی که بانک مرکزی در حذف نماد انرژی هسته ای کشورمان که از پشتوانه خون شهدا برخوردار است انجام داده است از دید ما به هیج وجه و با هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست و از رئیس بانک مرکزی می خواهیم از انتشار این اسکناس ها جلوگیری کند.
 
بروجردی با اشاره به اینکه ما در هر صورت در مذاکرات چه متوقف شوند و به بن بست برسند و چه به سرانجام برسند پیروز هستیم افزود: امروز این باور در همه کشورها به وجود امده که امریکاییها در مذاکرات زیاده خواهی می کنند.
 
وی اضافه کرد: از نظر آمریکاییها توافقی خوب است که حقوق ملت ما تضیع شود والبته ما هم بدنبابل توافقی هستیم که حقوق ما در ان رعایت شود در هر حال مذاکرات یک میدان رزم سیاسی است و ما مکلفیم که از حقوق ملت مان دفاع کنیم.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر ما در این مذاکرات به توافق خوب برسیم توانسته ایم از حق هسته ای خود دفاع کنیم و اگر هم به بن بست برسیم صورتحساب این بن بست به دلیل زیاده خواهی های آمریکا به نام آمریکاییها نوشته می شود.
 
بروجردی با بیان اینکه بر اساس مصوبه اخیر مجلس اگر امریکاییها تحریم جدید علیه کشورمان وضع کنند مجلس، دولت را مکلف می کند که توافق نامه ژنو کلا کن لم یکن تلقی شود بیان کرد: ما بر صفر تا صد دانش هسته ای مسلط شدیم و این حاصل نرمش قهرمانانه ای است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند.
 
وی با بیان اینکه ما برای اینکه دستاوردهای هسته ای کشورمان را حفظ کنیم نیازمند نرمش در برابر دشمنان هستیم افزود: این جمله اوباما که ما اگر می توانستیم پیچ و مهره تاسیسات هسته ای ایران را باز کنیم این کار را می کردیم  ولی نمی توانیم بیانگر این است که ما در نرمش قهرمانه ها در برابر دشمنان موفق عمل کرده ایم.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه ما توانسته ایم در مقابل تمام فشارها و تهدیدات قدرت های بزرگ به دانش هسته ای دست یابیم این موفقیت بیانگر این است که ما یک کشور قهرمان هستیم.
 
بروجردی با تاکید بر اینکه ما به علت بی اعتمادی به امریکا، انگیس و فرانسه خواستار یک مرحله ای بودن توافق هسته ای هستیم بیان کرد: محور تصمیم گیری های ما بر محور بی اعتمادی ما به این کشورها است؛ از این رو می خواهیم که تحریم های چهارگانه یک جا برداشته شوند.
 
وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده مجری هستند و نه مجتهد؛ بنابراین حق عدول از مصوبات شورای امنیت کشور که مورد تایید رهبری هستند را ندارند.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه خط قرمز ما بمب هسته ای است و این در حالی است که امروز آمریکاییها بمب هسته ای نسل جدید را امتحان می کنند؛ از این رو این انها هستند که باید پای میز محاکمه بیایند گفت: اگر کشورمان به غنی سازی 20 درصد و حتی 40 درصد هم نیاز پیدا کند ما قطعا این کار را انجام خواهیم داد.
 
بروجردی در ادامه با اشاره با عزم و اراده قوه قضاییه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: یکی از وظایف ارگان های نظارتی رصد و پیشگیری از بروز مفاسد اقتصادی است و با این حال در پرونده شاندیز ارگان های نظارتی باید وظایف خود را به درستی انجام می دادند تا جند ده هزار نفر از مردم گرفتار نمی شدند.
 
وی با اشاره به دستگیری چهار مستشار آمریکایی و اسرائیلی در مقر گروه تروریستی داعش در تکریت تصریح کرد: اگر تا کنون شک و شبهه ای در خصوص ایجاد داعش توسط آمریکا و اسرائیل وجود داشت امروز با دستگیری این چهار نفر این شک برطرف شده و به یقین تبدیل شده است.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکاییها و اسرائیلی ها در جنایت هایی که گروه تروریستی داعش با سوزاندن انسان ها و سربریدن خبرنگاران انجام می دهند متهم اصلی هستند.
 
بروجردی یادآور شد: هزاران تروریست از 80 کشور به عراق و سوریه فرستاده شد؛ اما به پشتوانه جمهوری اسلامی ایران شکست خوردند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نمایندگان ما یک رسالت تاریخی در مقابل مردم دارند بیان کرد: جوانان ما منتظر ایجاد فرصت های شغلی هستند؛ اما مساله ای که وجود دارد این است که اشتغال با بودجه های دولتی به وجود نمی آید و این مساله جذب سرمایه داخلی و خارجی را می طلبد.
 
نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به اینکه چرا باید استانی مانند یزد که منابع استان ما راندارند نرخ بیکاری  تک رقمی داشته باشد گفت: هنر و فن مدیریت این است که سرمایه گذار بخش خصوصی را وارد عمل کند؛ اما متاسفانه ما در این زمینه ضعیف عمل کرده ایم البته اخیرا با پیگیری های صورت گرفته برای راه اندازی مجدد کشت و صنعت خرم آباد دهها هزار میلیارد سرمایه بخش خصوصی خارجی جذب شده است.
 
لازم به ذکر است در پایان بروجردی از استاندار لرستان تشکر و قدردانی کرد.

آخرين بروز رساني ( ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ )
عیادت عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور از حضرت آیت اله غلامرضا مولانا بروجردی
روزهای بروجرد- دکتر " احمد احمدی" عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از حضرت آیت اله"غلامرضا مولانا بروجردی" با حضور در منزل ایشان در شهر بروجرد از این استاد فرهیخته دیدار و عیادت نمود .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، دکتر " احمد احمدی"  با اشاره به سجایای ارزنده ایشان گفت : حکایت من و مولانای بروجردی حکایت مولانا و شمس است زیرا مولانای بروجردی  با سجایای اخلاقیش،  شمس من است .
 عیادت دکتر احمدی از آیت الله مولانا
دکتر " احمد احمدی"با بیان گوشه هایی از خاطرات 5 سال اقامت خود در بروجرد و آشنایی نزدیک با آیت اله مولانای بروجردی گفت : سعه صدر و صبوری مولانا زبانزد بود و هست  . سرتا پای ایشان معلم بود . معلمی که تنها به زبان نیست ، معلم کسی است که با رفتار و اخلاق خود ، باعمر و حیات و مرگ خود به مردم بیاموزد . هیچگاه در مقابل نا ملایمات و رفتار های دیگران واکنشی از خود نشان نمی داد .  
 
وی افزود : آیت اله"غلامرضا مولانا بروجردی"  مولانا آثار زیادی را تألیف و تحقیق کردند که تمام آنها حاصل عمر ایشان است که تعداد زیادی از آن به چاپ رسیده و بسیاری از تحقیقات ایشان دست نوشته باقی مانده و هم دولت و هم مردم باید همت کنند و این آثار ارزشمند را به چاپ برسانند .

آخرين بروز رساني ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ )
مشاور رییس سازمان جنگل ها در بروجرد: عملکرد بد مسئولان استان در سال های گذشته موجب نابودی 350 هزار هکتار از جنگل های لرستان شد
روزهای بروجرد- مشاور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ایران با توجه به خشکسالی های اخیر توان توسعه جنگل ها را ندارد.

به گزارش ایرنا فریبرز غیبی در همایش روز درختکاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد افزود: جنگل های ایران با 3/14 میلیون هکتار هفت درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده اند.

وی سرانه جنگل در ایران را دو دهم درصد عنوان کرد و گفت: متاسفانه روند تخریب جنگل ها به سرعت پیش می رود.

مشاور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: بیشترین سطح جنگل کشور در منطقه زاگرس است ولی سهم اعتبارات این قسمت بسیار اندک می باشد.

وی با اشاره به وجود 12 استان کشور در حوزه رویشگاه جنگلی زاگرس اظهار کرد: 180 گونه درختی و هزاران گونه گیاهان دارویی در این منطقه یافت می شود.

غیبی به تخریب جنگل های زاگرس اشاره کرد و افزود: دام، زراعت غیر کارشناسی و پروژه های عمرانی نادرست باعث خشک شدن و تخریب زاگرس شده اند.

وی با اشاره به تخریب جنگل های بلوط استان لرستان گفت: عملکرد بد مسوولان ارشد استان لرستان در سنوات گذشته باعث شده 350 هزار هکتار از جنگل های بلوط لرستان خشکیده و از بین بروند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ )
مولانای دیار فرزانگان تکریم شد/ تجلیل از یک عمر مجاهدت علمی
روزهای بروجرد- آیین تکریم مقام علمی و اخلاقی آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی به پاس یک عمر مجاهدتمولانای دیار فرزانگان تکریم شد/ تجلیل از یک عمر مجاهدت علمی این خطیب و مبلغ برجسته با حضور مسئولان در دیار فرزانگان برگزار شد. 

به گزارش مهر، آیین تکریم مقام علمی و اخلاقی آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی با حضور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد، نمایندگان بروجرد در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای فرهنگ عمومی و جمع زیادی از مردم بروجرد در مسجد ولی عصر(عج) بروجرد برگزار شد.

حجت الاسلام احمدی عضو شورای انقلاب فرهنگی شامگاه جمعه در آیین تکریم حضرت مولانا بروجردی اظهار اداشت: به برکت وجود عالمان دین اسلام نشر پیدا کرده و تا کنون برجای مانده است.

وی افزود: در زمان طاغوت عالمان زخم زبانهای زیادی را تحمل کردند و اگر صبر این علما و روحانیت نبود مشخص نبود که چه اتفاقاتی در ایران می افتاد.

تواضع و فروتنی را از مولانای بروجردی یاد بگیریم

عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: بروجرد مهد عالمانی چون حضرت آیت اله بروجردی، بحرالعلوم، شیخ علی محمد نجفی بروجردی و... بوده است و جایگاه مهمی دارد و این شخصیتهای عالیقدر هستند که جایگاه فرهنگی و علمی شهر را بلند کرده اند.

حجت الاسلام احمدی با بیان خاطراتی از دوران تحصیل خود با حضرت مولانا بروجردی تصریح کرد: حضرت مولانا بروجردی انواع جبر را بلد بوده و ۱۵ هزار جلد کتاب شخصی خود را به مدرسه نوربخش قدیم هدیه کرده است.

وی افزود: باید تواضع و فروتنی را از این شخصیت بزرگوار یاد بگیریم و همواره صبر و علم آموزی ایشان را پیشه راه زندگی خود قرار دهیم.

حجت الاسلام احمدی در ادامه با اشاره به اهمیت حوزه های علمیه در پروراندن انسانهایی شریف و عالمانی بزرگ، اظهار داشت: حوزه های علمیه محور دین اسلام هستند و امروز هر چه داریم از این حوزه ها است.

آثار آیت الله مولانا حاصل یک عمر تلاش علمی است

عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: حوزه ها مکانی برای متعلمین و معلمان بوده و هست تا بتوانند به پرورش افرادی نخبه و عالم دست پیدا کنند و مسیر رسیدن به کمال و زندگی درست را به دیگران نشان دهند.

حجت الاسلام احمدی در پایان یادآور شد: آثار آیت الله مولانا حاصل یک عمر تلاش ایشان است که امروز در اختیار مردم قرار گرفته است و نباید به آن بی توجهی شود.

حجت الاسلام حسن ترابی امام جمعه بروجرد نیز در این آیین با اشاره به اهمیت وجودی علما و روحانیون اظهار داشت: در فرهنگ ایرانی روحانیت یعنی علمای صاحب علم و تقوا که برای جامعه الگوی اندیشه وعمل هستند.

وی افزود: رسالت علمای حوزه های علمیه پاسداری و مرزبانی از دین اسلام، دفاع از مکتب اهل بیت، پاسخگویی به شبهات دین و...است.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به جایگاه علما که در آیات و روایات آمده است، ادامه داد: ائمه معصومین(ع) و علما و دانشمندان آبادیهای مبارک و خجسته ای هستند که برای رسیدن به ائمه باید از گستره فعالیت علما کمک بگیریم.

علما وسیله انتقال معارف ائمه اطهار به جامعه

حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: علما وسیله انتقال معارف ائمه اطهار به دیگران هستند و برای رسیدن به کمال باید از مسیر علما گذشت تا سیر تکاملی انسان پیموده شود.

وی افزود: زبان، قلم، اندیشه و عمل علما قریه ها، آبادیها و روستاهای مبارکی هستند که پروردگار برای نجات ملتها و دولتها آن را به عنوان وسیله قرار داده است که البته این در صورتی است که دانشمندان به رسالت خطیری که بر عهده دارد عمل کند.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه یک دانشمند و عالم باید در برابر مردم احساس مسئولیت کند، اظهار داشت: دانشمندان متعهد بزرگترین نقشها را در بیداری جوامع بشری دارند.

وی با تاکید بر اینکه علما به جز سازندگی خویشتن باید به فکر رشد و کمال جامعه هم باشند، ادامه داد: عالمی که به رسالت خویش توجه نداشته باشد همانند قریه ای است که دچار خشکسالی شده بنابراین عالم با عمل به منزله همان قریه ای است که باید همیشه سرسبز و با طراوت باشد.

چاپ بیش از ۵۰ کتاب از مولانای بروجردی

وی با اشاره به برگزاری آیین تکریم مولانا بروجردی اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی شهرستان این افتخار را دارد که در راستای تکریم از مفاخر منطقه بروجرد برنامه ریزی داشته باشد.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه حضرت مولانا بروجردی شخصی توانمند و متواضع است، افزود: از این خطیب برجسته بیش از ۵۰ کتاب به چاپ رسیده است.

وی تصریح کرد: این شخصیت والا مقام حافظ اشعار و روایات و احادیث فراوانی بوده و دارای حافظه ای قوی است به طوریکه توانسته ۲۵ سال دین اسلام را در دیگر کشورها تبلیغ کند.

رونمایی از تمبر یادبود آیت الله مولانا

بنابراین گزارش، در پایان مراسم تکریم از آیت الله غلامرضا مولانا بروجردی از تمبریادبود این خطیب و مبلغ برجسته بروجردی رونمایی شد.

غلامرضا مولانا بروجردی در سال ۱۳۰۶ هجری شمسی در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود. وی در شش سالگی خواندن و نوشتن را نزد پدر بزرگوار خود حاج علی اکبر مولانا فرا گرفته است.

وی دروس مقدماتی را در زادگاهش نزد علمای مطرح آن روز آموخت سپس در دروس سطح شرکت کرد و از خرمن دانش حضرات "شیخ بهاءالدین حجتی"، "حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سید محسن شریعتمداری بروجردی" و "میرزا  لطف الله فقیهی" خوشه چید.

"آیت الله مولانا" همچنین از محضر آقایان  "حجت الاسلام حاج سید اسماعیل گلپایگانی" که در زمان "آیت اله بروجردی" مجتهد مسلم و حاکم شرع بود و "حجت الاسلام فیضی" و "مرحوم حجت الاسلام حاج شیخ علی محمد خرم آبادی" و" مرحوم حجت الاسلام حاج شیخ محمد غروی" استفاده کردند.

نزدیک به ۱۸ سال از محضر مرحوم "آیت اله العظمی حاج شیخ علی محمد نجفی بروجردی" استفاده کردند و چند سالی هم در فصل تابستان از محضر " آیت اله حاج سید علی بهبهانی رامهرمزی" که ایام تابستان برای استراحت به بروجرد می آمدند، بهره مند شدند.

وی سپس در قم به ادامه تحصیل پرداخت و در آنجا از محضر حضرات آیات "سید محمدرضا گلپایگانی"، "سید شهاب الدین مرعشی نجفی"  استفاده کرد.

این فقیه فرزانه که تحصیلات دینی را در حد اجتهاد ادامه داده اند، ضمن تحصیل علوم دینی از تدریس و تألیف غافل نبود و در این رهگذر شاگردان بسیاری تربیت کرد.

وی دارای اجازه روایی از مرحوم "شیخ آقا بزرگ تهرانی" و اجازات متعدده از مراجع عالیقدر شیعه همچون آیات عظام "میلانی"، "شاهرودی"، "گلپایگانی" و "مرعشی" هستند.

استاد مولانا در سال ۱۳۸۴ عنوان برترین مبلغ استان لرستان را از حوزه علمیه قم دریافت کردند.

غلامرضا مولانا برای تبلیغ دین به کشورهای مصر، کویت، لبنان و چین نیز سفر کرده است و در سفر به هند به تحقیق و جمع آوری کتاب "عبقات الانوار" پرداخت و توانست ده جلد از این کتاب را در ایران به چاپ برساند.

وی در زمینه های بروجرد شناسی نیز تالیفات بسیار ارزنده ای دارد که منبع تحقیق برای پژوهشگران شده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ )
معاون بین الملل انتشارات سمت: آیت اله مولانا بروجردی از نادر عالمان گذشته است که جوانان زیادی را به خود جذب کرده است
روزهای بروجرد- دکتر "مسعود فکری "معاون بین الملل انتشارات سمت گفت: حضرت آیت اله مولانای بروجردی از نادر عالمان گذشته است که به نسل جدید متصل و جوانان زیادی را به خود جذب کرده است.فکری

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد، دکتر "مسعود فکری " تصریح کرد: با گذری از کوچه های قدیمی بروجرد از خانه هایی گذر می کنیم که متعلق به علمایی مثل خانه آیت اله العظمی بروجردی ( ره) ، خانه آیت اله شیخ علی محمد نجفی بروجردی  ( ره) ، خانه صاحب مواهب و ... است که صاحبان و اهل این خانه ها با مردم در غم و شادی و کامیابی و ناکامی زندگی می کردند و مردم زندگی آنان را از نزدیک دیده اند . پیش از اینکه در سخنرانی های آنان بشنوند ، در رفتارهای طبیعی ،اخلاقی و مطابق با معیارهای اخلاقی و اسلامی در زندگی آنان مشاهده کردند .
 
دکتر "مسعود فکری "افزود : از نسل گذشته عالمان  و روحانیون این شهر شاید اندک افرادی به نسل جدید ملحق شده باشند و پیوسته توانسته باشند با نسل جدید ارتباط برقرار کنند . اما در رابطه با حضرت آیت اله حاج آقا مولانا مسجدی که اکنون در بروجرد ( مسجد حضرت ولیعصر (عج)) که ایشان توفیق اقامه نماز جماعت و سخنرانی در آن را دارد از نادر مساجدی است که به نسل جدید متصل و جوانان زیادی را به خود جذب کرده است . اینکه فردی بتواند با نسل حاضر و جوان جامعه خود ارتباط برقرار کند ، این نشان دهنده یک شخصیت انعطاف پذیر ، تأثیر گذار در فرهنگ و درک کننده اقتضائات زمانه خودش است .
 
 این محقق و پژوهشگر ادبیات عرب و استاد دانشگاه تهران  اظهار داشت : من چون خودم به ادبیات و شعر به ویژه عرب علاقمند و دستی کوتاه دارم ، ملاحظه می کنم کسی که به دقت ذائقه درک ادبیات عرب را داشته باشد ، آن را بخواند ، بفهمد و حافظه بسیار خوب ، به مناسبت داشته و اشعار و ادبیات را درک و خود تضمین هایی بر آن داشته باشد به روح ، تازگی و طراوت می بخشد و برای یک عالم دینی این بسیار شایسته است که در سخنرانی های حاج آقا مولانا با آن حافظه قوی ایشان این اثر قابل لمس و درک است .
 
  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بیان داشت : حاشیه ای که ایشان در کتاب « عقبات الانوار » از میر حامد حسین هندی کهنوی نوشته اند بسیار برجسته است . این اثر از آثار ماندگار کلامی دو قرن پیش است و یکی از منابع دفاع از حریم تشییع به حساب می آید با گستردگی که در نظر گرفته ، حکایت از تتبع ، جستجوگری و نگاه محققانه و عالمانه ایشان است .
 
دکتر "مسعود فکری " گفت : معروف است که ایشان ارتباطی تنگاتنگ با کتاب دارند و نقل می شود ، زمانی که برای ایراد سخنرانی و یا منبر از خانه می رفتند، عبا بر سر می کشند و زیر عبا کتاب بدست می گرفتند تا در این مسیر وقت استفاده کرده باشند .
دکتر "مسعود فکری "معاون بین الملل انتشارات( سمت ) در پایان افزود : ناگفته های فراوانی در رابطه با ایشان وجود دارد و همیشه باید نگران باشیم که داشته ها و میراث نسل پیشین ما ، قبل از اینکه به نسل بعدی سپرده شود به فراموشی سپرده نشود .
 

آخرين بروز رساني ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ )
حاشیه نگاری از مراسم بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی

روزهای بروجرد- آیین بزرگداشت معلم اخلاق حضرت آیت الله مولانا بروجردی در مسجد ولیعصر(عج) بروجرد برگزار شد. حاشیه نگاری خبرنگار روزهای بروجرد از این مراسم را در ادامه می خوانید: 

 • مراسم با استقبال گسترده مردم بروجرد همراه بود به طوری که با وجود سرما عده ای زیادی از مردم مجبور به ایستادن در محوطه بیرونی مسجد شدند.
 • کسالت آیت الله مولانا بروجردی موجب شد که تغییراتی در برنامه بوجود بیاید و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی زودتر آغاز شود اصرار و احترام آیت الله مولانا برای شنیدن سخنرانی دکتر احمدی علیرغم کسالت از نکات جالب توجه بود.
 • دکتر احمدی که در قسمت هایی از سخنان خود به لهجه بروجردی نیز سخن می گفت اظهار داشت: از سال 1331 تا 1336 و در آغاز تحصیل خود در مدرسه نوربخش بروجرد حضور داشته و قبل از نماز صبح در درس آیت الله مولانا مقدمات را خوانده است.
 • حجت الاسلام ترابی امام جمعه بروجرد گفت: در زمان نوجوانی خود، آیت الله مولانا را با همان وضعیت خاص که عبا را بر روی سر خود می اندازند بارها در هنگام راه رفتن در کوچه و خیابان در حال خواندن کتاب دیده است.
 • بهرام بیرانوند نماینده محترم بروجرد که زحمات فراوانی را برای برگزاری این بزرگداشت متحمل شده بود در وسط جمعیت حضور داشت.
 • مسجد ولیعصر به طرز مناسبی برای برگزاری این آیین آماده شده بود که جا دارد از نمازگزاران و  پایگاه بسیج المهدی و طلاب حوزه علمیه ولیعصر(عج) قدردانی شود.
 • قسمتی از فیلم مستند شرح مولانا که خواندن قطعه شعری توسط آیت الله مولانا بروجردی بود همگان را تحت تاثیر قرار داد.
 • دکتر احمدی در قسمتی از سخنان خود با اشاره به آشنایی آیت الله مولانا بروجردی با علوم غریبه از جمله جفر بیان داشت با توجه به مراجعات مردم و درخواست استفاده از این علوم، ایشان نذر کردند که اگر از این علوم استفاده کنند پیاده به حج بروند که همین نذر موجب شد مردم دیگر برای این مسئله به ایشان رجوع نکنند.
 • در هنگام سخنرانی ها و وقتی که از فضایل آیت الله مولانا سخن به میان می آمد ایشان سرشان را با تواضع به عصایشان تکیه می دادند.
 • حضور خبرنگاران و عکاسان رسانه ها و همچنین تصویربرداران صدا و سیمای مرکز لرستان در مراسم چشمگیر بود که امید است پوشش مناسب خبری در صدا وسیما صورت پذیرد.
 • مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد زحمات بسیاری را برای برپایی شایسته این بزرگداشت کشیدند که جا دارد سپاسگزاری ویژه‌ای از آقای ارجمندی و دیگر همکاران ایشان صورت پذیرد.

 

آخرين بروز رساني ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ )
گزارش تصویری بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی سری 3
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آخرين بروز رساني ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ )
گزارش تصویری بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی سری 2

 

بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد 

گزارش تصویری بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی سری 1 

بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد

 بزرگداشت آیت الله مولانا - روزهای بروجرد

 

آخرين بروز رساني ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ )
دکتر "محمدرضا روزبه" داور نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر شد
روزهای بروجرد- دکتر "محمدرضا روزبه" شاعر صاحب نظر بروجردی داور نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر شددکتر محمد رضا روزبه - روزهای بروجرد.
   
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر با دبیر علمی «اسماعیل امینی» و دبیر اجرایی «مهدی قزلی» 21 بهمن ماه در مشهد مقدس آغاز بکار می کند و تا 15 اسفند ماه در شهرهای مختلف ایران و برخی کشورها ادامه خواهد یافت. اجرای این جشنواره به عهده ی بنیاد شعر و ادبیات داستانی می باشد.

همزمان با ایام دهه فجر اولین محفل شعر خوانی خود را با دبیری مجید نظافت و حضور شاعرانی از سراسر کشور در تالار فردوسی مشهد مقدس آغاز شد  و با محافل شعرخوانی در شهرهای مشهد، آبادان، همدان، تبریز و همچنین در کشورهای افغانستان، عراق و جمهوری آذربایجان داشته است. با برگزاری آخرین محفل شعرخوانی در شهر قم، قطار نهمین دوره شعر فجر به ایستگاه آخر رسیده است .

برگزیدگان نهایی بخش‌های مختلف رقابتی در جشنواره بین‌المللی شعر فجر در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره، روز شانزدهم اسفندماه 93 ، در تالار وحدت معرفی خواهند شد.

داوران بخش شعر در نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر را دکتر "محمدرضا روزبه " ، دکتر "محمدرضا تقی دخت" و "مصطفی محدثی خراسانی " تشکیل می دهند.


دکتر ”محمدرضا روزبه" در هفتم آبان ماه ۱۳۴۲ در بروجرد به دنیا آمد. دوران کودکی و تحصیلات خود را در همان جا گذراند و دیپلم ادبیات گرفت. سپس در سال ۱۳۶۲ وارد دانشسرای تربیت معلم شد و پس از طی دوره دو ساله، به معلمی در مناطق دوردست و محروم استان لرستان پرداخت.

روزبه در سال ۱۳۶۶ وارد دوره کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران شد و تحصیلات خود را تا مقطع دکترای زبان و ادبیات فارسی در همان دانشگاه ادامه داد.

سرودن شعر را در سال ۱۳۶۰ آغاز کرد. شعرهای وی تا کنون به صورت پراکنده در نشریات کشور، جنگ‌های ادبی و برخی از مجموعه شعرها انتشار یافته است.

دکتر "محمد رضا روزبه"  از شعرای قرن معاصر وشاعری خوش  ذوق است . ایشان در مورد خویش اینطور می نویسد: " چند سالی است که دلم را با شعر تقسیم کرده ام ٬ گاه عادلانه و گاه ....! دلپاره هایم را بیشتر در نی لبک غزل می دمم و همین هم کافی است !"
 
از دکتر روزبه کتابهای زیر به چاپ رسیده است :

    ادبیات معاصر ایران (نثر) (آشنایی با آفاق داستان نویسی، نمایشنامه نویسی، نقدنویسی، طنزنویسی...)، محمدرضا روزبه، تهران: روزگار، ۱۳۸۱
    ادبیات معاصر ایران (شعر): درسنامه دانشگاهی، محمدرضا روزبه، تهران: روزگار، ۱۳۸۱
    زیست در من جمعی، محمدرضا روزبه و حمیدرضا شکارسری، تهران: اردی بهشت جانان، ۱۳۹۰
    «حرفهایی برای نگفتن، گزیده شعرها (۱۳۶۸ - ۱۳۷۷)»، محمدرضا روزبه، تهران: قو، ۱۳۷۹
    «شرح، تحلیل و تفسیر شعر نو فارسی: بررسی اشعار نیما یوشیج، گلچین گیلانی، فریدون توللی، نادر نادرپور، اسمعیل شاهرودی (آینده) و ...»، جلد اول، محمدرضا روزبه، تهران: حروفیه، ۱۳۸۳
    «شرح، تحلیل و تفسیر شعر نو فارسی»، جلد دوم، محمدرضا روزبه، تهران: حروفیه، ۱۳۸۷
    سیر تحول غزل فارسی از مشروطیت تا انقلاب، محمدرضا روزبه، تهران: روزنه، ۱۳۷۹
    «مقایسه ترجمه‌های فارسی قرآن»، محمدرضا روزبه
    جلد دوم «شرح، تحلیل و تفسیر شعر فارسی»
آخرين بروز رساني ( ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ )
گزارش تصویری بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی سری 1

 

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

 بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد 

 بزرگداشت آیت الله مولانا بروجردی - روزهای بروجرد

 

 

آخرين بروز رساني ( ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ )
حجت الاسلام نجفی‌بروجردی: آیت‌الله مولانا چهره‌ای است که آن‌طور که باید معرفی نشد
روزهای بروجرد- مدیر حوزه علمیه ولی‌عصر(عج) با اشاره به تواضع آیت‌الله مولانا بروجردی، گفت: تواضع ایشان باعث شد آن‌گونه که باید و شاید،حجت الاسلام نجفی‌بروجردی: آیت‌الله مولانا چهره‌ای است که آن‌طور که باید معرفی نشد جایگاه وی در بروجرد و جاهای دیگر شناخته نشد و ضرورتاٌ آن‌گونه که باید، معرفی و دیده نشدند.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام سعید نجفی‌بروجردی، نوه مرحوم آیت‌الله العظمی شیخ علی محمد نجفی بروجردی(ره) در جمع خبرنگاران در بیان ابعاد شخصیتی آیت‍الله مولانا بروجردی با بیان این‌که آن‌چه در آیت‌الله مولانا مشهود است جامعیت ایشان است، گفت: مولانا 18 سال شاگرد جد ما آیت‌الله العظمی شیخ علی محمد نجفی‌بروجردی(ره) بودند و در واقع یکی از دو شاگرد مبرز ایشان محسوب می‌شدند.

وی افزود: آیت‌الله مولانا همچنین یک منبری برجسته هستند و شهادت می‌دهند که ایشان از جوانی منبر تکراری نداشتند و بسیار مسلط و در این حوزه توانمند بودند. به‌گونه‌ای که آیات عظام مثل آیت‌الله گلپایگانی و آیت‌الله مرعشی‌نجفی منبر هفتگی و مناسبتی که داشتند حاج آقا مولانا منابر آنان را برگزار می‌کردند .

نجفی‌بروجردی اضافه کرد: آن‌چه در آیت‌الله مولانا مشهود است جامعیت ایشان است. معمولاٌ آقایان، طلبه‌ها، فضلاء و علماء در یک رشته خاصی متبحر می‌شوند ایشان هم در زمینه فقه، در زمینه اعتقادات، شعر و .. ماهر بودند.
وی ادامه داد: مولانا حتی به علم جفر مسلط هستند ولی به‌دلایلی عهد بسته و جریمه سنگینی برای خودشان در نظر گرفته بودند که اگر این علم را برای کسی به‌کار برند از بروجرد تا مشهد پیاده مشرف شوند.

نوه مرحوم آیت‌الله العظمی شیخ علی محمد نجفی بروجردی(ره) گفت: ایشان مدتی را هم امام جمعه شهر «رومیشیه» کویت بودند و وقتی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پیروز شد در راس هیاتی به محضر امام آمدند و اشعاری را هم که خود سروده بودند در وصف امام(ره) قرائت کردند که آن زمان در روزنامه جمهوری اسلامی چاپ شد.

وی افزود: سخنرانی‌های آتشین و قرائت سروده در محضر امام خمینی(ره) و دیدار با ایشان موجب گردید تا دولت کویت آیت‌الله مولانا را به‌عنوان یک عنصر سیاسی از کویت اخراج نماید ضمن این‌که ایشان شخصاٌ سیاسی نیستند و نبودند.

نجفی‌بروجردی با بیان این‌که  آیت‌الله مولانا هرچه علم‌شان بالا می‌رفت از تواضع‌شان کم نمی‌شد، گفت: این یک جنبه مثبت دارد و یک جنبه منفی، جنبه منفی آن شاید همین باشد که آن‌گونه که باید و شاید، جایگاه ایشان در بروجرد و جاهای دیگر شناخته نشده و ضرورتاٌ آن‌گونه که باید، معرفی و دیده نشدند.

مدیر حوزه علمیه ولی‌عصر(عج) در پایان یاداور شد:  آیت‌الله مولانا واقعاٌ در تمام ابعاد خستگی‌ناپذیرند. زیرا ممکن است فردی منبری باشد ولی محقق نباشد و یا بر عکس. اما ایشان هم منبری توانمند، محققی پر تلاش، فقیه و اصولی و خطیبی توانا هستند و من یک سالی شاگرد ایشان در «شرح تجرید» بودم.
آخرين بروز رساني ( ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ )
بهرام بيرانوند: اتفاقات بدی در مذاکرات هسته‌ای در حال روی دادن است
روزهاي بروجرد- نماینده بروجرد در مجلس گفت: اتفاقات بدی در مذاکرات هسته‌ای در حال روی دادن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، بهرام بیرانوند در همایش ایده های نوین کشاورزی پایدار در دانشگاه آزاد بروجرد گفت: تا به حال چند بار در جریان مذاکرات مختلف از جمله مذاکرات الجزایر که با دست پر رفتیم و با امتیازدادن های عجیب و غریب برگشتیم، در مذاکراتی که نتیجه آن توقف فعالیت های هسته ای کشورمان بود از طرف غربی ها کلاه سرمان رفته است و در حال حاضر نیز اتفاقات بدی در مذاکرات هسته ای در حال روی دادن است.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب اگر تمام دیکته های غرب را هم بپذیریم آنها تحریم ها را لغو نمی کنند، افزود: امروز دشمن می خواهد ما را از حقی محروم کند که با استفاده صلح آمیز از آن می توان در حوزه های مختلف پزشکی، کشاورزی و صنعت تحول ایجاد کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه فشارها و تهدیدهای دشمنان رسالت ما را برای تامین استقلال و امنیت غذایی کشور در چارچوب اقتصاد مقاومتی سنگین تر می کند و در سند چشم انداز هم بر این مسئله تاکید شده است، گفت: متاسفانه واردات بی رویه محصولات کشاورزی فاجعه است از این رو بحث این است که باید چه کنیم که دست ما بالای دست واردا کنندگان که از رسانه برخوردار هستند قرار بگیرد.

بیرانوند با بیان اینکه ما برای ایجاد اشتغال زیر فشار هستیم و از طرفی نیز حفظ محیط زیست با حل مشکل استغال از طریق صنعت در تضاد است، افزود: اشتغال صنعتی موجب نابودی محیط زیست می شود.

وی تصریح کرد: امروز نماینده شهر صنعتی اراک در مجلس پیگیر مساله ای به نام اشتغال نیست؛ بلکه معضلی که آنها دارند این است که اراک نمی تواند نفس بکشد.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ )
هوشنگ بازوند: 14 تشكل اصلاح طلب و 16 تشكل اصولگرا در استان لرستان فعال هستند
روزهاي بروجرد- استاندار لرستان گفت: ۳۰ حزب و تشکل سیاسی شناسنامه دار در لرستان وجود دارد.

به گزارش مهر، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد به بیان گزارشی از وضعیت استان اشاره کرد و اظهار داشت: لرستان با وسعت ۲۸ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۱.۷ میلیون نفر دارای ۶۱ درصد جمعیت شهری و ۳۹ درصد جمعیت روستایی است.

وی افزود: به لحاظ تقسیمات کشوری لرستان دارای ۱۱ شهرستان، ۳۱ بخش، ۲۵ شهر، ۸۷ دهستان با هفت حوزه انتخابیه دارای ۹ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و دو کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان است.

استاندار لرستان به وجود ۳۰ حزب و تشکل سیاسی شناسنامه دار در استان اشاره کرد و بیان داشت: ۱۴ تشکل با گرایش اصلاح طلبی و ۱۶ تشکل با گرایش اصولگرایی در صحنه سیاسی استان فعالیت دارند.

بازوند از وجود ۲۵ تشکل صنفی دارای پروانه قانونی در استان خبر داد و افزود: میزان مشارکت مردم این استان در اغلب انتخابات های کشور نسبت به میانگین کشوری بالاتر بوده و مردم استان در انتخابات ۲۴ خرداد سال گذشته با مشارکت ۷۰ درصدی در انتخابات بیش از ۵۰ درصد آراء را به دکتر روحانی دادند.

نرخ بیکاری لرستان ۴.۱ درصد از میانگین کشوری بیشتر است

وی با بیان اینکه فضای استان به لحاظ مباحث اقتصادی و تولیدی رنج می برد عنوان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در لرستان ۳۴ درصد بوده که حدود ۲.۵ درصد از میانگین کشوری پایین تر است و این امر بدین معنا است که یا مردم لرستان شرایط سرمایه گذاری را نداشته و یا اعتماد کاملی به بخش خصوصی برای مشارکت در بحث مباحث اقتصادی را ندارند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه نرخ بیکاری لرستان ۴.۱ درصد از میانگین کشوری بیشتر است ادامه داد: لرستان طی سالیان اخیر همواره رتبه اول یا دوم بیکاری کشور را به خود اختصاص داده که این امر یکی از نگرانی های جدی مدیران استانی است.

بازوند میانگین نرخ رشد جمعیت در کشور را ۱.۷ درصد برشمرد و افزود: متاسفانه نرخ رشد جمعیت نیز در لرستان بسیار پایین بوده و حدود ۰.۰۴ درصد است و اگر مطابق برنامه حرکت می کردیم بایستی نرخ جمعیت ۲.۲ درصد بود.

 وی با بیان اینکه لرستان ارزش افزوده مناسبی نسبت به کشور ندارد اظهار داشت: ارزش افزوده کل تولیدات استان لرستان نسبت به کشور ۱.۰۸ درصد است و این ارزش افزوده در بخش کشاورزی ۲.۴ درصد و در بخش خدمات نیز بیش از یک درصد است.

واحدهای تولیدی استان بیشتر از ۱۵ یا ۲۰ درصد بازدهی ندارند

استاندار لرستان سهم اشتغال در صنعت لرستان را ۳۰ درصد، در بخش کشاورزی ۳۰ درصد و در بخش خدمات ۴۰ درصد دانست و گفت: امیدوار هستیم در سال ۹۴ و با وجود برنامه هایی که رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان پیگیری می کند شاهد تغییر سهم اشتغال در بخش کشاورزی باشیم.

بازوند یادآور شد: در هشت سال گذشته از ۷۲۱ میلیارد دلار نفت فروخته شده یک دلار هم در لرستان سرمایه گذاری صورت نگرفته است.

استاندار لرستان ادامه داد: از آنجا که اقتصاد کشور بازار محور بوده بنابراین جهت این فلش ها به سمت مرکز خواهد رفت لذا از دولت می خواهیم به استان لرستان کمک کند تا بتواند در استان بازار منطقه ای ایجاد کند.

بازوند تصریح کرد: استان لرستان در حوزه گردشگری ظرفیت های مناسبی دارد لذا بایستی تلاش شود این استان به یک مقصد گردشگری تبدیل شود نه بعنوان یک معبر گردشگری باقی بماند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی استان بیش از ۱۵ یا ۲۰ درصد بازدهی ندارند یادآور شد: این میزان بازدهی با تسهیلات ۲۵ درصد کاملا مغایرت دارد یعنی تسهیلات بانک ها مشکلات صنایع لرستان را حل نمی کنند.

استاندار لرستان در اینباره افزود: لازم است یک سیاست مالی انبساطی برای استان لرستان تعریف و بحث تخفیفهای مالیاتی و مشوق های دیگر برای این استان بیشتر در نظر گرفته شود.

۷۰ میلیون دلار کالا از لرستان صادر شد

بازوند با تاکید بر اینکه در قانون بایستی انعطاف پذیری وجود داشته باشد بیان داشت: صادرات و واردات در استان های زاگرس میانی نیازمند وضع قوانین خاص است.

وی میزان کل صادرات استان را در سال گذشته حدود ۵۴ میلیون دلار برشمرد و افزود: این میزان در سال جاری به ۷۰ میلیون دلار رسید که برنامه ریزی شده است میزان صادرات در سال ۹۴ به ۲۸۰ میلیون دلار برسد.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه های دولتی بایستی پرچم تسهیل گری شرایط برای سرمایه گذاران را در دست بگیرند عنوان کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی استان های محروم لازم است که طرح های با سرمایه گذاری بالا وارد این استان ها شود.

بازوند افزود: برای برون رفت استانهای محروم از جمله لرستان از وضعیت نامناسب فعلی لازم است سالیانه حدود چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گیرد که دولت و شهرداری ها قادر هستند تنها حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کنند.

وی سال ۹۳ را به لحاظ جذب اعتبارات عمرانی و سفر مسئولان کشوری به لرستان را سالی خوب برای این استان دانست و گفت: امسال برای اولین بار اعتبارات ملی استانی شده لرستان بطور ۱۰۰ درصد اختصاص می یابد.

آخرين بروز رساني ( ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ )
انتقاد بروجردي از خسارت کشاورزان غیربومی به زمين هاي بروجرد
روزهاي بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی از خسارات کشاورزان غیربومی به اراضی کشاورزی و منابع آب این شهرستان انتقاد کرد.

به گزارش مهر، علاء الدین بروجردی در اولین همایش ملی ایده های نوین در کشاورزی پایدار در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در سخنانی با بیان اینکه زندگی همه انسانها به کشاورزی وابسته است اظهار داشت: امنیت غذایی یکی از مهم ترین چالشهای این مقطع از تاریخ بشر محسوب می شود.

وی با اشاره به روند تغییرات اقلیمی در کره زمین عنوان کرد: متاسفانه سیل تحولات در این زمینه به گونه ای بوده است که به لحاظ طبیعی جهان دچار مشکلاتی شده است.

۱۵ استان کشور درگیر پدیده گرد و غبار هستند

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از سوی دیگر ستیز انسان با طبیعت نیز تاسف بار بوده است یادآور شد: مجموع این عوامل باعث شده که امروز در حوزه محیط زیست و طبیعت با مشکلاتی مواجه هستیم.

بروجردی به معضل ریزگردها در کشور اشاره و از این پدیده به عنوان مشکل جدی امروز کشور یاد کرد و افزود: در حال حاضر نزدیک به ۱۵ استان کشور درگیر پدیده گرد و غبار هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی اشاره کرد و بیان داشت: در حوزه کشاورزی متاسفانه بیش از حد از کودها و سموم شیمیایی استفاده می شود که این روند سوغات غرب است.

کشاورزی ارگانیک در کشور نهادینه شود


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیاکان ما از کودها و سموم شیمیایی در کشاورزی استفاده نمی کردند افزود: حجم عظیم کودهای شیمیایی که به خورد زمین های کشاورزی داده می شود موجب از بین رفتن کیفیت خاک، نابودی زمین و گیاهان شده است.

بروجردی با بیان اینکه امروز غربی ها از این روشهای سنتی کشاورزی فاصله گرفته اند افزود: امروز کشورهای مختلف دنیا به دنبال تغییر سبک کشاورزی سنتی به ارگانیک هستند.

وی تصریح کرد: یکی از رسالتهای متولیان امر در حوزه کشاورزی نهادینه کردن کشاورزی ارگانیک در کشور و استان است.

بروجردی استفاده از سموم و کودهای شیمیایی را بسترساز شیوع سرطانهای مختلف دانست و گفت: تولید محصولات کشاورزی با استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی خطرات زیادی به دنبال دارد.

لزوم استفاده از روشهای نوین آبیاری

وی در ادامه سخنان خود بر لزوم حراست از طبیعت و حرکت به سمت کشاورزی پایدار تاکید کرد و بیان داشت: در حال حاضر در منطقه گردشگری ونایی متاسفانه فاضلاب روستاها و مراکز گردشگری وارد رودخانه می شود که این امر کفران نعمت است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی به خسارات کشاورزان غیربومی به اراضی کشاورزی و منابع آب این شهرستان اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی از خارج استان با حضور در لرستان و بروجرد زمین های کشاورزی را اجاره می کنند و با استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی قابلیت استفاده های بعدی از زمین را می گیرند.

بروجردی با یادآوری اینکه کشور در حال حاضر با مشکلات جدی در زمینه منابع آب مواجه است، بر لزوم مدیریت بحران آب در کشور تاکید کرد و گفت: حرکت به سمت کشاورزی پایدار و مدرن با استفاده از روشهای نوین آبیاری اعم از قطره ای و سیستم های آبیاری تحت فشار باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی ایده های نوین در کشاورزی پایدار یادآور شد: انتظار می رود این همایش ها یک خروجی مناسب و عملیاتی داشته باشند و تنها به ارائه مقالات بسنده نشود.


آخرين بروز رساني ( ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ )
دكتر احمدي: حاج آقا مولانا اگر در تهران و قم بودند همچون شهيد مطهري براي فضاي دانشگاهي و علمي بود
روزهاي بروجرد- دکتر "احمد احمدی"عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:‌دكتر احمد احمديحاج آقا مولانای بروجردی از جهات علمی اگر در تهران و قم بودند همچون شهید مطهری برای فضای دانشگاهی و علمی بود.
 
به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بروجرد، دکتر "احمد احمدی" بيان داشت :  حاج آقا مولانا از لحاظ ادبیات عرب در سطح بالایی است و شاید کم نظیر باشد . از لحاظ فقه ، اصول ، فلسفه و تا حدّی کلام ، تفسیر و حدیث و ... دروس متداول حوزه ها در سطح بالایی هستند و به خاطر مطالعاتی که داشت در دروس نفر اول بودند و مرحوم آیت اله العظمی بروجردی (ره) عنایت خاص به ایشان داشتند .

وی افزود : ایشان در زمان حیات آیت اله شیخ علمی محمد نجفی بروجردی (ره) که در بروجرد تدریس می کردند ، نفر اول بحث ایشان بوده و بسیارخوش بیان بود و مطلب را شسته و رفته تحویل می داد . چون خودش می فهمید و تبیین می کرد از همه علوم متداول بهره مند و در بعضی هم صاحب نظر بود .


 دکتر "احمد  احمدی" در قسمتی دیگر از سخنان خود اظهار داشت : حاج آقا مولانا حتی در علوم غریبه مثل علم (جفر) و امثالهم با کتاب های گوناگون سر و کار داشت و مطالعه می کرد .

عضو  شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت : من همیشه افسوس می خوردم که چرا مولانا در قم و یا در تهران نبودند زیرا از جهات علمی اگر در تهران و قم بودند همچون شهید مطهری در فضای دانشگاه و محیط های علمی آنجا می توانستند بیش از بروجرد تأثیرگذار باشند . البته در بروجرد هم تک بود چه به لحاظ علمی و چه به لحاظ منابر علمی به گونه ای که در آن زمان من مثل ایشان سراغ نداشتم .

 استاد برجسته فلسفه گفت : در 5 سال تحصیل در بروجرد من در خدمت ایشان بودم از لحاظ اخلاق و تواضع منحصر به فرد بودند . ایشان در کلاس درس روی زیلوی شاید نمور حجره می نشستند و درس می دادند با وجود اینکه زندگی ایشان بهتر از آن حجره بود ولی عاری نداشتند و به خاطر تواضع و علاقه در کنار بقیه می نشستند .


 دکتر "احمد  احمدی"در پایان افزود : شاید برخی سخت شان بود اگر می آمدند جای خاصی می خواستنند ولی حاج آقا مولانا به زبانی دیگر درویش و ساده زیست بود و در تدریس مشتاقانه درس می دادند . گاهی با دیدن ایشان به یاد علامه طباطبایی می افتادم که خشم را در خود کشته بود . حاج آقا مولانا هم در مقابل بر خوردهای دیگران اهل برخورد نبود و اهل حلم و بردباری بود که بسیار قابل توجه است .
 
آخرين بروز رساني ( ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.