۰۶ تير ۱۳۹۵   ۱۵:۰۸    
 
 
 
 
تبلیغات
 
hamaesh_amozesho_parvaresh.gif
 
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
عباس گودرزی: بازنشستگان فرصت های شغلی را از جوانان گرفته‌اند
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در تذکر خود به دولت خواستار برکناری چند شغله ها و توزیع عادلانه فرصت های شغلی در کشور شد.

به گزارش خبرانلاین ،عباس گودرزی با بیان این مطلب که دولت یک بار برای همیشه تعارض بیکاری موجود و چند شغله بودند عده ای خاص را حل کند،گفت: از یک طرف همه فریاد می زنند بیکاری معضل اول کشور است و از طرف دیگر به مولفه های موثر در رفع بیکاری توجه نمی شود.

وی ادامه داد: مگر در همین مجلس نهم تصویب نشد بازنشستگانی که در دستگاهها ،شرکت ها و نهادهای دولتی شاغل هستند و فرصت های شغلی را از جوانان تحصلیکرده گرفته اند برکنار شوند.

گودرزی افزود: امروز به خاطر ملاحظات و رودربایستی ها برخورد جدی نمی شود. چرا به مردم گزارش داده نمی شود ،جوانان تحصیلکرده فرصت شغلی ندارند اما عده ای از ده جا حقوق می گیرند این موضوع باید بدون ملاحظه حل شود.

نماینده مردم بروجرد با بیان این مطلب که این خواص نه باری را از دوش این دولت و نه هیچ دولتی برنخواهند داشت ،گفت:مگر نه اینکه امیرالمومنین ''ع''می فرمایید خشم عموم مردم خشنودی خواص و نزدیکان را از بین می برد و خشم خواص خشنودگی همگان را بی اثر می کند.خواص جامعه بار سنگینی بر گردن حکومت تحمیل می کنند چرا که در روزگار سختی یاریشان کمتر ،در اجرای عدالت از همه ناراضی تر ،درخواستهایشان از همه پافشارتر،در عطا و بخشش از همه نا سپاس تر ،به هنگام منع خواسته ها دیر عذر پذیر تر و در برابر مشکلات کم استقامت ترند.

وی ادامه داد:ایشان می فرمایید ای مالک سه عموم مردم اند که ستون های استوار دین ،اجتماعات پرشور مسلمین و نیروهای ذخیره دفاعی اند پس به آنان توجه داشته باش و اشتیاق تو به آنان باشد.

نماینده مردم بروجرد گفت:شهدای حرم و 8 سال دفاع مقدس از همین مردم و توده های مردمی بوده اند از دولت تقاضا داریم در توزیع عادلانه فرصت های شغلی و برکناری چند شغله ها بدون مماشات اقدام کند و گزارش این موضوع را به اطلاع عموم برساند.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ )
کواکبیان، فلاحت‌پیشه، بروجردی و ذوالنور نامزدهای ریاست کمیسون امنیت
روزهای بروجرد- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم با اعلام اسامی نامزدهای ریاست این کمیسیون، از برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه در روز یکشنبه هفته آینده خبر داد.

هادی شوشتری در گفت‌وگو با ایلنا، با اعلام خبر عدم برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، اظهار کرد: باتوجه به اعتراض‌هایی که نسبت به ورود برخی از نمایندگان به کمیسیون وجود دارد و از آن‌سو، تعدادی از نمایندگانی از حضور در کمیسیون بازمانده‌اند، به این وضعیت معترض هستند، انتخابات روز گذشته برگزار نشد.

او گفت: با این حساب، انتخابات هیات‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی احتمالاً در جلسه روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

نماینده مردم قوچان در مجلس دهم با اشاره به گزینه‌های احتمالی ریاست کمیسیون، اعلام کرد: تا این لحظه، مصطفی کواکبیان، مجتبی ذوالنور، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه و علاءالدین بروجردی اعلام نامزدی کرده‌اند.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ )
هر واحد مسکن مهر معلولان بروجرد به قیمت 420 میلیون ریال تحویل داده شد
روزهای بروجرد- معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه بروجرد گفت: مددجویان معلول زیرپوشش بهزیستی بروجرد واحدهای مسکن مهر خود را با قیمت 420 میلیون ریال تحویل گرفته اند.

به گزارش ایرنا احمد گودرزیان در نشست رسیدگی به مشکلات مسکن مهر معلولان بروجرد در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: سهم آورده هر مددجوی معلول بهزیستی 170 میلیون ریال و تسهیلات بانکی ارائه شده 250 میلیون ریال بوده است.

وی اظهار کرد: برخی شایعه کرده اند که قیمت تمام شده هر واحد مسکن مهر معلولان 700 میلیون ریال است که صحت ندارد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه بروجرد افزود: اداره بهزیستی بروجرد مبلغ 30 میلیون ریال نیز وام بلاعوض به مددجویان متقاضی مسکن مهر پرداخت کرده است.

وی اظهار کرد: 130 واحد مسکن مهر توسط تعاونی توانا ویژه معلولان بهزیستی بروجرد احداث و به متقاضیان واگذار شده است.

گودرزیان از معلولان خواست برای تکمیل پرونده تسهیلات بانکی خود ظرف 10 روز آینده به بانک عامل مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای اخذ تسهیلات انجام دهند.

وی تاکید کرد: تعاونی مسکن مهر معلولان بروجرد سه ماه فرصت دارد تا نواقص و کمبودهای فیزیکی مجتمع های مسکونی معلولان از جمله برق، فضای سبز و دیگر کمبودها را برطرف و نسبت به واگذاری سند واحدها اقدام کند.
 
معلولان حاضر در این نشست پلاکاردی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود ' مسکن 70 میلیون تومانی هدیه مسکن مهر بدون امکانات به معلولان'.

گودرزیان با انتقاد از حمل این دست نوشته گفت: دولت، تسهیلات لازم را برای تامین مسکن مهر معلولان به آنها ارائه داده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ )
تغییر یکی از معاونان اداره آموزش و پرورش بروجرد

روزهای بروجرد- معاونت ابتدایی اداره آموزش و پرورش بروجرد معرفی شد.


بر این اساس احمد گودرزی جانشین مینا گودرزی معاون ابتدایی پیشین این اداره شد.

مقطع ابتدایی آموزش و پرورش بروجرد با کمبود شدید نیرو مواجه است به طوری که برای تکمیل کادر خود به بیش از 200 معلم  نیاز دارد. این تعداد بیشترین کمبود معلم در استان لرستان است.


آخرين بروز رساني ( ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: 80 درصد کارخانه‌های بروجرد در حال اخراج نیروهای خود هستند
روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد پورقاسمیان با اشاره به انتخاب استان لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار کرد: با استفاده از زیرساخت ها و ابزار فرهنگی خود باید زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را تا پایان سال فراهم کنیم. فرماندار ویژه بروجرد افزود: متاسفانه 80 درصد کارخانه های بروجرد با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و در حال اخراج نیروهای خود هستند. وی اضافه کرد: زندگی نیروهای اخراجی این واحدها با مشکل مواجه شده است لذا باید از تمام توان در عرصه های دیگر برای نجات شهرستان استفاده کنیم.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ )
یشترین میزان مرگ و میر استان لرستان در بروجرد است/ نرخ رشد جمعیت لرستان ۱.۵۷ درصد است
روزهای بروجرد- مدیرکل ثبت احوال لرستان از کاهش ۵.۹ درصدی ازدواج در این استان خبر داد.

به گزارش مهر، مصطفی امانی پور شامگاه یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان با بیان اینکه مبحث جمعیت یکی از اساسی ترین و مهم ترین مباحث نظام است اظهار داشت: دولت ها سیاست های جمعیتی مختلفی را برای کاهش و یا افزایش جمعیت از قبیل سیاست مستقیم شامل تشویق به ولادت و امر ازدواج و سیاست های غیر مستقیم مانند مهاجرت افراد را در نظر گرفته اند.

نرخ رشد جمعیت لرستان ۱.۵۷ درصد است

وی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ تک فرزندی را در کشور حذف کنیم، گفت: رهبری انقلاب در سال ۹۳ فرمود ما باید در سیاست های تهدید نسل تجدید نظر کنیم، سیاست تهدید نسل در یک برهه زمانی درست بود که یک اهدافی برایش معین کردند از سال ۷۱ به بعد باید این سیاست را تغییر می دادیم که این تغییر را انجام ندادیم و باید این خطا را جبران کنیم.

مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: سیاست های کلی جمعیت در ۳۰ اردیبهشت ۹۵ ابلاغ شد که ما نیز گزارشی از روند واقعه ازدواج، طلاق و ولادت استان را ارائه دادیم.

امانی پور به ترکیب سنی جمعیت استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: جمعیت سنی کمتر از ۱۵ سال استان ۲۳.۵ درصد، جمعیت  ۱۵ تا۲۹  سال ۳۳.۸ درصد، جمعیت ۳۰ تا۶۴ سال ۳۷.۲ درصد و جمعیت ۶۵ ساله به بالا ۵.۵ درصد است.

وی برآورد جمعیت ثبتی لرستان تا پایان سال ۹۴ را یک میلیون ۸۸۳ هزار و ۳۷۸ نفر دانست و گفت: نرخ رشد جمعیت کشور تا پایان سال ۹۴ برابر ۱.۴۴ درصد بوده و این رقم در لرستان برابر ۱.۵۷ درصد بوده است.

مدیر کل ثبت احوال استان افزود: از نظر جمعتی ایران نسبت به کشورهای جهان رتبه ۱۷ ام را داشته بطوریکه چین دارای بیشترین نرخ رشد جمعیت جهان است.

امانی پور اضافه کرد: ایران در خاورمیانه رتبه نهم به لحاظ جمعیتی را در اختیار داشته و در منطقه رتبه سوم را دارد.

رتبه ششم لرستان در ثبت واقعه ازدواج

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ در استان به ازای هر هزار نفر ۲۰.۷ نوزاد متولد شده است، افزود: بیشترین نرخ تولد نوزاد مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۳۵.۶ درصد بوده و لرستان در خصوص ثبت ولادت رتبه ۱۳ کشور را به خود اختصاص داده است.

امانی پور با اشاره به اینکه در سال ۹۴ به ازای هر هزار نفر جمعیت ۴.۵ نفر فوت کرده است، ادامه داد: استان لرستان در خصوص مرگ و میر در کشور رتبه۱۱  ام کشور قرار دارد.

وی افزود: بیشترین وفات استان مربوط به شهرستان بروجرد است که به ازای هر هزار نفر ۵.۱ درصد فوت در این شهرستان ثبت شده است.

مدیر کل ثبت احوال استان  به مقایسه ولادت های استان در سال ۹۴ و مقایسه آن با سال ۹۳ پرداخت و گفت: در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ تقریبا دو درصد کاهش ولادت داشته ایم.

امانی پور با اشاره به اینکه در سال ۹۴ به ازای هر هزار نفر در استان ۱۰.۲ ازدواج صورت گرفته است، افزود: اردبیل بیشترین میزان ازدواج در سال گذشته را داشته و لرستان رتبه شش کشور در ثبت واقعه ازدواج را دارد.

وی میانگین سن ازدواج زنان و مردان در کشور را به ترتیب ۲۴ و ۲۹ سال دانست و گفت: در لرستان میانگین سن ازدواج زنان ۲۳ و میانگین سن ازدواج مردان ۲۸ سال است.

کاهش ازدواج و افزایش طلاق در لرستان

مدیرکل ثبت احوال لرستان با اشاره به اینکه در لرستان به ازای هر هزار نفر ۱.۹ طلاق به ثبت می رسد و رتبه ۱۳ کشور را دارد، عنوان کرد: این میزان در کشور ۲.۱ بوده و سیستان و بلوچستان کمترین واقعه طلاق و گرگان بیشترین واقع طلاق را به خود اختصاص داده اند.

امانی پور با اشاره به اینکه اکثر طلاق های در پنج سال اول زندگی رخ می دهند، عنوان کرد: در کشور به ازای هر ۴.۲ ازدواج یک طلاق و در لرستان به ازای هر ۵.۴ ازدواج یک طلاق صورت می گیرد.

وی تعداد ازدواج های ثبت شده در لرستان را طی سال ۹۴ حدود ۱۹ هزار و ۶۴ ازدواج برشمرد و بیان داشت: در سال ۹۳ تعداد ۲۰ هزار و ۲۵۰ ازدواج در استان ثبت شد یعنی ۵.۹ درصد ازدواج در لرستان طی سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ کاهش یافته است.

امانی پور تعداد طلاق های ثبت شده در لرستان طی سال ۹۴ را سه هزار و ۵۵۱ مورد دانست و ادامه داد: این رقم در سال ۹۳ حدود سه هزار و ۴۵۹ مورد بوده و رشد ۲.۷ درصدی طلاق در استان را شاهد هستیم.

آخرين بروز رساني ( ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ )
یک میلیارد و دویست و نود میلیون تومان برای اجرای هفت طرح ورزشی در بروجرد اختصاص یافته است
روزهای بروجرد- رئیس اداره ورزش و جوانان بروجرد گفت: 12 میلیارد و 900 میلیون ریال اعتبار برای اجرای هفت طرح ورزشی در شهرستان بروجرد اختصاص یافته است.

محمود ترابی در گفت و گو با ایرنا افزود: سالن ورزشی بوکس درویش نورایی و ورزشگاه شهید علی بیات هر 2 با 90 درصد پیشرفت فیزیکی و خوابگاه و سلف سرویس اداره ورزش و جوانان با 60 درصد پیشرفت فیزیکی از طرح های ورزشی در دست اجرای شهرستان بروجرد می باشند.

وی اظهار کرد: زمین چمن مصنوعی با 40 درصد پیشرفت فیزیکی، استخر شنای دانش آموزان با 15 درصد و سالن ورزشی رزمی با 35 درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر طرح های در دست اجرای بروجرد می باشند.
رئیس اداره ورزش و جوانان بروجرد افزود: سالن ورزش باستانی بروجرد نیز آماده بهره برداری است که در اولین فرصت به بهره برداری می رسد.

وی گفت: اعتبار پنج طرح در حال ساخت بروجرد از منابع استانی و 2 طرح شامل سالن های باستانی و رزمی از منابع ملی تامین می شود.

ترابی افزود: با بهره برداری از این طرح های ورزشی، سرانه فضای ورزشی بروجرد به 70 سانتیمتر مربع خواهد رسید.

وی به موفقیت ورزشکاران بروجردی در مسابقانی، استانی، ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت: ورزشکاران بروجرد با تلاش و پشتکار فراوان توانسته اند نام این شهرستان را در میادین ورزشی مختلف پر آوازه نمایند.

رئیس اداره ورزش و جوانان بروجرد در خصوص برنامه های این اداره در سال جاری اظهار کرد: امسال برای میزبانی مسابقات استانی در بیشتر رشته های ورزشی و میزبانی مسابقات کشوری در رشته های کشتی، تکواندو و فوتسال در حال برنامه ریزی هستیم.

وی با اشاره به آغاز کلاس های ورزشی طرح اوقات فراغت در بروجرد تاکید کرد: امسال از تمامی ظرفیت موجود در شهرستان برای نام نویسی علاقه مندان به ورزش در بیش از 30 رشته استفاده می شود.

ترابی تکواندو، والیبال، تیراندازی، بدمینتون، دومیدانی، کونگ فو و نجات غریق را از کلاس های ورزشی طرح اوقات فراغت بروجرد اعلام کرد و افزود: کشتی، ورزش باستانی، شطرنج، جودو، ووشو، وزنه برداری، تنیس روی میز، همگانی، موتورسواری، شنا، کاراته، فوتسال، ژیمناستیک، دوچرخه سواری و رزم آوران از دیگر کلاس های طرح تابستانی می باشند.

وی گفت: 11 هزار و 500 ورزشکار زن و مرد در شهرستان بروجرد ساماندهی و بیمه شده اند که زیرنظر 35 هیات ورزشی بانوان و 43 هیات ورزشی آقایان آموزش می بینند.
آخرين بروز رساني ( ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ )
جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان غیر عمد در بروجرد برگزار می‌شود
روزهای بروجرد- رئیس زندان‌های بروجرد در گفت: جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان غیر عمد با حضور مسئولان و خیران در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

احمد معتقد در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در حال حاضر از مجموع 1100 زندانی محبوس در زندان‌های بروجرد قریب به 60 زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های این شهرستان دوران محکومیت خود را به سر می‌برند که عمده جرائم مالی آن‌ها مربوط به عدم توانایی مالی در پرداخت دیه تصادفات، مهریه و نفقه، بدهی‌ها مالی و ضمانت‌نامه‌های بانکی است.

وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان بروجرد عنوان کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده با مسئولان شهرستان این جشن روز 29 خردادماه مصادف با دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان با حضور مسئولان شهرستان، صاحبان صنایع، کارخانه‌ها، معادن و افراد خیر و نیکوکار شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

رئیس زندان‌های بروجرد با اشاره به آسیب‌های اجتماعی پیش روی خانواده‌های زندانیان جرائم غیر عمد بیان کرد: خانواده‌های این افراد که به دلیل بدهی‌های مالی در زندان به سر می‌برند عمدتاً در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی به دلیل عدم حضور سرپرست خانواده خود هستند و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع و صحیح به آن‌ها ممکن است به‌تدریج خانواده و یا فرزندان این افراد نیز به چرخه بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی جامعه برگردند بنابراین ضرورت دارد با توجه بیشتر مانع گسترش آسیب‌های اجتماعی پیش روی خانواده‌های این افراد شویم.
آخرين بروز رساني ( ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ )
رقابت کواکبیان و بروجردی بر سر ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس

روزهای بروجرد- نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از کاندیداتوری کواکبیان و بروجردی برای ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم خبر داد.


حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گزینه‌های احتمالی ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: با توجه به بحثهایی که تاکنون مطرح شده، آقای بروجردی یکی از مهم‌ترین گزینه‌های ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس است.

به گزارش تسنیم وی افزود: با توجه به ابراز تمایل آقای کواکبیان برای ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس احتمال نامزدی وی برای ریاست این کمیسیون وجود دارد.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین درباره احتمال کاندیداتوری کاظم جلالی برای ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس، تصریح کرد: با توجه به اینکه آقای جلالی ریاست مرکز پژوهشها را برعهده دارد، کاندید ریاست کمیسیون امنیت ملی نمی‌شود.

حجت‌الاسلام ذوالنور که برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم نیز ثبت نام کرده است، یکی از دلایل استقبال نمایندگان مجلس از این کمیسیون را رسانه‌ای‌تر و چالش‌برانگیزتر بودن کمیسیون امنیت ملی نسبت به سایر کمیسیونها دانست و اظهار کرد: فکر می‌کنم شاید یکی از دلایلی که نمایندگان مجلس استقبال بیشتری به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس داشته‌اند، این است که می‌خواهند منشأ اثر بیشتری در مجلس داشته و تأثیرگذارتر باشند.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ )
رشته‎‏های صنایع دستی مخصوص بروجرد احیا می‎‏شوند
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: احیاء رشته‎های صنایع دستی مخصوص این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

حجت‌الله یارمحمدی در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: یکی از برنامه‎های در دستور کار اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان احیاء رشته‏‎های صنایع دستی مخصوص این شهرستان نظیر ورشوسازی و قلم‏زنی است.

وی تصریح کرد: رشته‏‎های صنایع دستی که احتمال از بین رفتن و میرایی آنها وجود دارد، در شهرستان بروجرد احیاء می‏‎شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد عنوان کرد: یکی از برنامه‏‎های این اداره همانند سال‎‏های گذشته برگزاری کلاس‏‎های آموزشی صنایع دستی پر مخاطب در ایام فراغت از تحصیل دانش‎‏آموزان و دانشجویان است.

یارمحمدی از برگزاری دو کلاس گره چینی و قلم‎‏زنی در آینده‏‌ای نزدیک در شهرستان بروجرد خبر داد و افزود: چندین مکان به منظور برگزاری کلاس‎‏های صنایع دستی در این شهرستان در فصل تابستان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: زمان برگزاری کلاس‎‏های آموزشی صنایع دستی در شهرستان بروجرد پس از برنامه‏‌ریزی‏‌های لازم اطلاع‎‏رسانی می‏‎شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد تاکید کرد: برگزاری کلاس‏‎های آموزشی رشته‏‎های صنایع دستی پر مخاطب در برنامه‎‏های این اداره گنجانده می‎‏شود.

یارمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود به برپایی بازارچه صنایع دستی در شهرستان بروجرد د ر یک سال اخیر اشاره و تصریح کرد: بازارچه صنایع دستی بروجرد نخستین بازارچه صنایع دستی در کشور است که بدون صرف اعتبارات دولتی و تنها با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و  هنرمندان صنایع دستی بر پا شده است.

وی ادامه داد: در برپایی بازارچه صنایع دستی شهرستان بروجرد ادارات و نهادهایی نظیر میراث فرهنگی، آموزش و پرورش و شهرداری نقش حمایتی داشته‎‏اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد تاکید کرد: در 30 غرفه این بازارچه محصولات رشته‏‎های صنایع دستی نظیر ورشو‌سازی، قلم‏‎زنی و گیوه‎‏دوزی عرضه می‎‏شود.

یارمحمدی عنوان کرد: با توجه به قدمت و تنوع رشته‏های صنایع دستی در شهرستان بروجرد این بازارچه صنایع دستی حال حاضر این شهرستان باید بستری برای برپایی بازارچه بزرگ‎تری باشد.

وی اظهار کرد: برپایی بازارچه صنایع دستی در شهرستان بروجرد بازخورد مطلوبی در استان لرستان و  کشور داشته است.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ )
400 هکتار از اراضی کشاورزی بروجرد به کشت برنج اختصاص یافت
روزهای بروجرد- مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: در سال زراعی جاری 400 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بروجرد به کشت محصول برنج اختصاص یافته است.

رضا امینی در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرستان بروجرد به لحاظ آب و هوایی شرایط مستعدی برای کشت محصول برنج دارد ولی با توجه به مصرف زیاد آب امسال 400 هکتار برای این کشت تعیین شده است.

وی متوسط برداشت برنج را 4.6 تن در هر هکتار عنوان کرد و گفت: برنج های تولیدی از نوع عطری، طارم، هاشمی، علی کاظمی، دم سیاه و سالاری می باشند.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد افزود: این میزان برنج در شالیزارهای 2 دهستان شیروان و همت آباد کشت می شود.

وی اظهار کرد: 60 درصد برنج تولید شده در شهرستان بروجرد مصرف و 40 درصد مابقی به سایر شهرستان های همجوار و تهران منتقل می شود.

شهرستان بروجرد دارای 68 هزارهکتار اراضی کشاورزی و باغی است.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ )
اهداء اعضای بدن بانوی۵۴ ساله بروجردی به بیماران نیازمند
روزهای بروجرد- مسئول انجمن بیماران خاص بروجرد از اهدای اعضای بدن بانوی ۵۴ در این شهرستان به بیماران نیازمند خبر داد.

فاطمه یاراحمدی در گفتگو با مهر اظهار داشت: مرحوم اکرم مصدقی روز چهارشنبه بر اثر سانحه سقوط از ارتفاع به کما رفت و بعدازظهر پنج شنبه طبق نظر تیم پزشکی بیمارستان شهید چمران بروجرد و با رضایت خانواده وی برای انجام عمل پیوند به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد.

وی افزود: شش، کلیه ها، قرنیه، قلب، پانکراس این بانوی بروجردی برای پیوند به بیماران نیازمند از بدن جدا و پیکر وی برای دفن در قطعه نام آوران «دارلسلام» بروجرد امروز تحویل داده می شود.

به گفته مسئول انجمن بیماران خاص بروجرد از زمان تشکیل انجمن بیماران خاص تا به حال این ۲۶ مورد اهدای عضو در بروجرد به شمار می رود.

بنا بر این گزارش، انجمن بیماران خاص بروجرد با بیش هزار و ۵۰۰ داوطلب اهدای عضو رتبه نخست غرب کشور را به خود اختصاص داده است.
آخرين بروز رساني ( ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ )
یک باند سرقت منزل در بروجرد متلاشی شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی بروجرد گفت: یک باند سه نفره سرقت منزل در بروجرد شناسایی و اعضای آن دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا سرهنگ علیرضا دلیری در نشست خبری در ستاد فرماندهی انتظامی بروجرد افزود: سارقان در بازجویی های اولیه به 50 فقره سرقت منزل در بروجرد اعتراف کردند.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری 6 مالخر گفت: با شناسایی و دستگیری سارقان و مالخرها کار شناسایی مالباختگان توسط پلیس آگاهی آغاز شده است.

فرمانده انتظامی بروجرد در خصوص نحوه سرقت سارقان اظهار کرد: این سارقان برگه های تبلیغاتی را در شکاف درب ورودی منازل می گذاشتند و بعد از اطمینان از خالی بودن این منازل اقدام به سرقت می کردند.

وی با بیان اینکه همه سارقان و مالخرها دارای سابقه سرقت و مواد مخدر هستند، افزود: یک واحد تعمیرات طلا به دلیل ارتباط با سارقان، خرید طلای سرقتی و آب کردن آنها توقیف و فرد مورد نظر دستگیر شد.

سرهنگ دلیری از دستگیری 6 باند سرقت از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: وقوع سرقت از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال 9 درصد کاهش یافته است.

* یک کلاهبردار که خود را رئیس خانه کارگر بروجرد معرفی می کرد، دستگیر شد

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: کلاهبرداری که خود را رئیس خانه کارگر بروجرد و مسئول دارالقرآن معرفی می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: کلاهبردار دستگیر شده 19 شاکی دارد و تاکنون به 12 میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کرده است.

به گفته وی این کلاهبردار با ترفندها و شگردهای خاص خود اقدام به کلاهبرداری از افراد مختلف می کرده است.

سرهنگ دلیری افزود: تحقیقات پلیس آگاهی برای به دست آوردن سرنخ های بیشتر از کلاهبرداری های این فرد ادامه دارد.

وی اظهار کرد: شهروندان در صورت مواجهه با افراد مشکوکی که وعده های دور از واقعیت می دهند مراتب را به پلیس گزارش دهند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ )
آیت‌الله علوی بروجردی: به منشور کوروش افتخار می کنیم/ نیاز داریم فقه حقوق انسان را تدوین و تدریس کنیم
روزهای بروجرد- آیت‌الله بروجردی گفت: متأسفانه اسلامی که امروز به دنیا معرفی می‌شود، همان مکتب معاویه است. عربستان و وهابیت، مکتب معاویه و بنی‌امیه را معرفی می‌کنند. در این مکتب، حقوق انسان ارجی ندارد؛ لذا دنیا امروز به ما به چشم کسانی نگاه می‌کند که اصلاً اعتنایی به حقوق بشر ندارند.

به گزارش حوزه نیوز، آیت الله علوی بروجردی در دیدار الشیخ خالد مطر التمیمی، مسئول گروه حقوق دانشگاه بحرالعلوم در نجف اشرف به اهمیت حقوق بشر و اهتمام اسلام به آن اشاره کرد و گفت: تلاشی که شما انجام می دهید، ان‌شاء‌الله از عنایت خداوند برخوردار است و خود ائمه معصومین (علیهم السلام) به آن توجه دارند؛ چنانکه امام رضا (علیه السلام) فرمودند: «رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا» [قال الرّاوی:] فَقُلْتُ لَهُ: «فَکَیْفَ یُحْیِی أمْرَکُمْ؟» قالَ: «یَتَعَلَّمُ عُلُومَنا و یُعَلِّمُها النّاسَ، فَإِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعُونا».

مشکل ما امروز همان‌گونه که ایشان می‌فرمایند در عرضه‌کردن معالم تشیع و مطالب اهل بیت (علیهم السلام) است. ما نکات بسیار دقیق و فوق‌العاده و حساسی در مسئله حقوق انسان و حقوق بشر در بین کلمات اهل بیت (علیهم السلام) داریم؛ به‌ ویژه از خود امیرالمؤمنین (علیه السلام).

کلام امیرالمؤمنین (علیه السلام) در عهدنامه مالک اشتر بی‌نظیر است: ایشان فرمودند: مردم دو دسته‌اند: «اما اخ لک فی الدین و اما شریک لک فی الخلق»؛ یعنی اگر کسی برادر دینی تو نباشد و به خدا یا هیچ مذهبی معتقد نباشد باز هم شهروند است و حقوقی دارد. این نکته را امیرالمؤمنین (علیه السلام) 1400 سال پیش گفته است؛ یعنی هنگامی که در اروپا اصلاً بحثی درباره حقوق بشر مطرح نبوده است. ما این حقایق را در کلام ائمه (علیهم السلام) داریم.ما امروز به منشور کوروش  هم افتخار می‌کنیم و البته این منشور افتخارآمیز هم هست و در عصر خودش خوب است.

در سیره  امیرالمؤمنین (علیه السلام) نیز این مسائل به ‌خوبی مشهود است؛ از جمله در ماجرای زبیر بن عوام؛ زبیر کسی است که دشمن علی بن ابی طالب (علیه السلام) است و به جنگ ایشان آمده و همسر پیغمبر را هم به جنگ آورده است. وقتی شخصی زبیر را کشت و سر او را خدمت امیرالمؤمنین (علیه السلام) آورد، ایشان شمشیر را در دست گرفت و گریست و فرمود: «این شمشیر چقدر هم و غم از پیغمبر زدوده بود» و سپس فرمود: «القاتل والمقتول کلاهما فی النار». این نشان می‌دهد که امیرالمؤمنین (علیه السلام) در مواجهه با کسی که دشمن اوست و به جنگ با او آمده، انصاف دارد و فضایل او را از یاد نمی‌برد؛ بلکه می‌گوید: این دشمن من است؛ اما به اسلام خدمت کرده است. یعنی معتقد است زبیر به اسلام خدمت‌هایی کرده و به گردن ما حق دارد. اینها ارزش‌گذاری‌هایی است که ما در مکتب اهل بیت (علیهم السلام) می‌بینیم و در اصحاب معاویه و یزید مشاهده نمی شود.

*اسلام وهابی در دنیای امروز

متأسفانه اسلامی که امروز به دنیا معرفی می‌شود، همان مکتب معاویه است. عربستان و وهابیت، مکتب معاویه و بنی‌امیه را معرفی می‌کنند. در این مکتب، حقوق انسان ارجی ندارد؛ لذا دنیا امروز به ما به چشم کسانی نگاه می‌کند که اصلاً اعتنایی به حقوق بشر ندارند؛ و حق هم دارد؛ چراکه عربستان سعودی تمام مراکز اسلامی را با پول خودش می‌چرخاند و تمام کشورهای اسلامی از عربستان تبعیت می‌کنند؛ لذا نتیجه می‌گیرد که همان مکتب جاری است. ما امروز مسئولیت بزرگی داریم؛ یکی برای ابتلایی که دنیا، به‌ویژه عراق و سوریه، به داعش دارد و معضلی که گروه‌های ارهابی ساخته دست مکتب وهابیت پدید آورده‌اند. گروه‌هایی که همه ولید وهابیت‌اند. متأسفانه دنیا هم می‌داند و مطلع است، اما اقدامی نمی‌کند.

*اهتمام امام علی (علیه السلام) به حقوق بشر

سیره امیرالمؤمنین (علیه السلام) در مواجهه با خوارج نیز درس‌آموز است. گاهی، حتی در مملکت ما، نطق و خطابه می‌کنند که علی بن ابی طالب (علیه السلام) خوارج را کشت؛ اما این‌گونه نیست. علی بن ابی طالب (علیه السلام) در مقابل آنها نماز جمعه می‌خواند. آنها وسط نماز شعار می‌دادند و وسط خطبه‌اش «قتل هذا الرجل ما افقه» می‌گفتند و امیرالمؤمنین نمی‌گذاشت کسی متعرضشان شود و هرچه نصیحت کرد فایده نداشت. چنین چیزی در دنیا نمونه ندارد. امیرالمؤمنین (علیه السلام) خطاب به آنها فرمودند: اگر شما با ما نمی‌سازید جنگ کنید. به آنها فرصت دادند که در دل مملکت اسلامی یارگیری کنند و عده و عُدّه و اسلحه تهیه کنند و اردوگاه تشکیل دهند و آماده جنگ شوند و بعد برای جنگ بیایند. در کجای دنیا چنین چیزی هست که حتی برای مخالف هم این‌قدر حق قائل شوند که اگر با منطق هم نمی‌تواند از آنچه دارد دفاع کند با شمشیر دفاع کند. پس از آن به جنگ رفتند. طبق نقل‌ها، بیش از 15 یا 20 روز جنگ را به تأخیر انداختند. بعد از نماز صبح و ظهر روشنگری می‌کردند. جمع زیادی برگشتند و عده کمی، نزدیک به پانصد و اندی، باقی ماندند که بعد هم عده‌ای از آنها فرار کردند. حضرت فرمودند آنها را رها کنید. بعد هم فرمودند: «لاتقتلوا الخوارج من بعدی» و تأکید کردند که با زن و بچه اینها کاری نداشته باشید و متعرض آنها نشوید. اینها نمونه‌های بسیار فوق‌العاده‌ای است. ما باید روی اینها دست بگذاریم؛ مخصوصاً سیره امیرالمؤمنین؛ چون امیرالمؤمنین (علیه السلام) در زمان رسول خدا (صلی الله علیه وآله) در جنگ بوده و بعد هم در دوران حکومت خودش با عایشه چنان رفتار کرد که او را به سلامت به مدینه رساندند، با اینکه دشمن صریح او بود. اینها نمونه‌هایی است که ما در حقوق انسانی داریم و متأسفانه به آن ملتزم نبوده‌ایم. اینها مایه غنای ما در دنیا است و این ثروت و غنا را دنیا و غرب ندارد. ما می‌توانیم این غنا را وسیله تبلیغ شیعه قرار دهیم.

به هر حال، این جهود برای ما جهود مبارکی است. ما هم در خدمت عزیزان و دوستان هستیم و هر کاری از دستمان بربیاید دریغ نمی‌کنیم. این رسالت بزرگی است؛ مخصوصاً در این زمان که دنیای اسلام این‌چنین با هجمه مواجه شده و علناً افراد ارهابی ، شیعه علی بن ابی طالب (علیه السلام) را هدف قرار می‌دهند.
آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ )
زلزله برای نهمین بار شهرستان بروجرد را لرزاند/آماده‌باش به دستگاه‌های امدادی
روزهای بروجرد- مدیرکل حوادث غیرمترقبه استان لرستان گفت: زلزله برای نهمین بار شهرستان بروجرد را لرزاند.

رضا آریایی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: از ساعت 2 و 50 دقیقه بامداد امروز تاکنون 9 در بروجرد و اشترینان زمین‌لرزه‌هایی با بزرگی 1.4، 2، 1.7، 2.2، 1.7، 2.7، 3.4، 3.5 و 2.8 ریشتر رخ‌داده که بزرگ‌ترین آن‌ها با بزرگی 3.5 ریشتر در ساعت 10.34 دقیقه در اشترینان اتفاق افتاد.

مدیرکل حوادث غیرمترقبه استان لرستان عمق زلزله‌ها را بین 3 تا 15 کیلومتر از سطح زمین اعلام کرد و افزود: در پی وقوع این زلزله‌ها به دستگاه‌های اجرایی امدادی آماده‌باش لازم داده‌شده است.

آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ )
شکایت دادستان تهران از "روزهای بروجرد" به دلیل اکاذیب نماینده مشهد!

روزهای بروجرد- در پی سخنرانی جواد کریمی قدوسی؛ نماینده مشهد در 25 بهمن سال 93 در بروجرد، پرونده‌ای با شکایت دادستان تهران در دادسرای فرهنگ و رسانه استان تهران علیه مدیر مسئول روزهای بروجرد تشکیل شد که پس از برگزاری چندین جلسه در دادسرای مربوطه سرانجام وقت دادگاه به تاریخ 19 خرداد ماه 95 برای رسیدگی به اتهام نشر اکاذیب علیه مدیر مسئول روزهای بروجرد مقرر شد.


مدیر مسئول روزهای بروجرد با حضور در شعبه 1057 دادگاه کیفری استان تهران به صلاحیت دادگاه اعتراض کرد و خواستار رسیدگی به این اتهام طبق قانون مطبوعات و با حضور هیئت منصفه شد که قاضی شعبه با وارد دانستن اعتراض، پرونده را به دادسرای فرهنگ و رسانه برگشت داد.

نکته جالب در این پرونده احضار مدیر مسئول "روزهای بروجرد" به دلیل سخنان کریمی قدوسی نماینده مشهد است و مدیر مسئول روزهای بروجرد باید پاسخگوی اظهارات یکی از نمایندگان مجلس باشد که به نظر دادستان تهران دروغ هایی بیش نبوده است.

درباره‌ی این شکایت البته گفتنی های بسیاری وجود دارد، فقط ذکر این نکته خالی از لطف نیست که نفوذ برخی "متنفذین" در این شکایت بی تاثیر نبوده است که البته در زمان مناسب برای همراهان عزیز  "روزهای بروجرد" شرح داده خواهد شد.

"روزهای بروجرد" با توجه به مستنداتی که در اختیار دارد با توکل بر خداوند به طور قطع از این مرحله نیز به سلامت عبور خواهد کرد. آخرين بروز رساني ( ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ )
25 هزار نفر بدون هیچ زیرساخت رفاهی و بهداشتی در مسکن مهر بروجرد ساکن هستند
روزهای بروجرد- رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: پرداخت حقوق معوقه کارگران شهرداری دغدغه اصلی شهرداری و شورای شهر بروجرد است.

به گزارش ایرنا عباس شمس الدینی افزود: مشکل پرداخت حقوق معوقه کارگران شهرداری با ایجاد درآمد پایدار به زودی برطرف می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد افزود: حقوق معوقه 2 تا سه ماه کارگران شهرداری بروجرد از هفته آینده پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: تمام حساب های شهرداری بروجرد به دلیل محقق نشدن تسهیلات مورد نیاز شهرداری از طریق بانک ملی از این بانک خارج شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد افزود: بانک صادرات قرار است 60 میلیارد ریال به عنوان تسهیلات به شهرداری پرداخت کند لذا به زودی حقوق کارگران پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه هر هفته شهردار و معاونان در شورا پاسخگوی مسائل و مشکلات شهرداری هستند، گفت: بسیاری از مشکلات با انضباط مالی اجرا شده در شورای شهر برطرف شده اند.

کارگران شهرداری بروجرد حدود پنج ماه حقوق دریافت نکرده اند
 
شمس الدینی تعاونی های مسکن را تهدیدی برای شهرداری بروجرد دانست و اظهار کرد: 25 هزار نفر بدون هیچ زیرساخت رفاهی و بهداشتی در مسکن مهر ساکن هستند.

وی افزود: متاسفانه مجتمع های مسکن مهر در سایه بی توجهی نظام مهندسی به صورت استاندارد ساخته نشده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد در خصوص اجرای طرح ترافیک در خیابان سید مصطفی گفت: شورا مخالف اجرای طرح ترافیک خیابان سید مصطفی است.

وی اجرای طرح ترافیک خیابان سید مصطفی را غیرکارشناسی خواند و افزود: اجرای این طرح مشکلاتی برای شهروندان در این منطقه بوجود آورده است.

شمس الدینی گفت: شهرداری فقط مصوبه شورای ترافیک را در خیابان سید مصطفی اجرا کرده است.

وی با انتقاد از برخی اعضای این شورا اظهار کرد: برخی اعضای شورای شهر به دلیل حاشیه سازی ها مقصر تمام مشکلات شهرداری هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد افزود: در محافل و مجالس و برخی گروه ها و شبکه های اجتماعی هرگز تقدیر و تشکری از عملکرد شورا و شهرداری نشده است که این موضوع نشان دهنده ضعف شورا در بیان عملکرد است.

وی گفت: شهرداری بروجرد طبق جدول سازمانی باید 900 نیرو داشته باشد ولی هم اکنون بیش از یکهزارو 700 نفر در شهرداری مشغول به کار هستند که این موضوع خود به یک معضل تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: رکود اقتصادی مختص شهرداری بروجرد نیست بلکه این مشکل در بسیاری از شهرداری های بزرگ کشور دیده می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ )
بروجرد رتبه اول اهدای عضو در غرب کشور/۱۵۰۰نفرکارت اهدای اعضادارند
روزهای بروجرد- مسئول انجمن بیماری‎های خاص شهرستان بروجرد گفت: اهداء اعضای بدن ۲۵ بیمار مرگ مغزی تاکنون موجب شده، این شهرستان رتبه اول اهداء عضو غرب کشور را به خود اختصاص دهد.

فاطمه یاراحمدی در گفتگو با مهر اظهار داشت: به واسطه تقویت فرهنگ اهداء عضو در شهرستان بروجرد علاوه بر اهداء اعضای ۲۵ بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند، بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از بروجرد اقدام به دریافت کارت اهداء اعضا کرده‌اند.

وی ادامه داد: این میزان آمار اهداء عضو در مقایسه با میانگین دیگر شهرستان‌های کشور بی‌نظیر و تحسین‌برانگیز است.

یاراحمدی گفت: اهداء اعضای بدن ۲۵ بیمار مرگ مغزی در بروجرد تاکنون موجب شده، این شهرستان رتبه اول اهداء عضو غرب کشور را به خود اختصاص دهد.

مسئول انجمن بیماری‌های خاص شهرستان بروجرد، تاکید کرد: خوشبختانه در تمامی برنامه های فرهنگی و اجتماعی که در سطح شهرستان برگزار می شود از انجمن برای برگزاری جشنواره های غذا به نفع بیماران خاص و همچنین عضو گیری افراد داوطلب دعوت می شود.

یاراحمدی با اشاره به آمار فزاینده اهداء عضو در بین بیماران مرگ مغزی این شهرستان اقدامات کادر درمانی و پزشکان را در دریافت موافقت خانواده‌های این بیماران موثر دانست.

وی با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در این باره بین اقشار مختلف جامعه گفت: در صورت تحقق این مهم امکان استفاده بیماران نیازمند بیشتری از اعضاء و نسوج بدن بیماران مرگ مغزی فراهم شده و از این طریق جان انسان‌های بیشتری نجات می‌یابد.

مسئول انجمن بیماری‌های خاص شهرستان بروجرد گفت: با توجه به فعالیت های فرهنگی که در زمینه اهدای عضو در بروجرد صورت گرفته اکنون نگرش به سمت برخورداری از کارت اهداء عضو و اهداء عضو بیماران مرگ مغزی بیشتر شده است.

یاراحمدی همچنین از ارائه خدمات به بیماران خاص در دو مرکز مستجاب و شهرک اندیشه در این شهرستان خبر داد و افزود: بروجرد دارای بیش از پنج هزار بیمار خاص است که از این تعداد ۴۶۵ نفر مبتلا به ام اس، ۳۵ بیمار هموفیلی، ۳۸ نفر تالاسمی، ۱۲۰ نفر دیالیزی، ۷۰ پیوندی، ۹۰۰ سرطانی و چهار هزار و ۵۰۰ بیمار دیابتی هستند.

وی اظهار داشت: مرکز بیماران خاص شهرک اندیشه که خود کلینیک مجهزی از همه نظر در کشور محسوب می شود از نظر ارائه خدمات مطلوب به بیماران بی نظیر است.

مسئول انجمن بیماری‌های خاص شهرستان بروجرد گفت: در ماه مبارک رمضان امسال نیز طبق سالهای گذشته سبد کالای غذا داده می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ )
رونمایی از چندین کتاب تازه منتشر شده در مرکز اسناد و شناسایی مفاخر بروجرد

 روزهای بروجرد- در روزهای گذشته چند اثر از نویسندگان بروجردی در مرکز اسناد و مفاخر اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان و با حضور جمعی از دوستداران فرهنگ و کتاب رونمایی شد.

آثار رونمایی شده بدین شرح است: 

 

  • کتاب « پیچک سبز » دومین کتاب مجموعه سروده های استاد " عبدالحسین میری "

 

  •  کتاب مجموعه شعر "بی خوابی" مجموعه شعر مریم تقوی فرد

 

  • کتاب«بحران آب در ایران و جهان و اهمیت آب در قران کریم» ،نویسنده: " محمد مسعود بهمنی – مرتضی بهمنی "

 

  • کتاب« حقایقی از مرگ و زندگی » در قرآن کریم و سخنان بزرگان، نویسنده " جواد بهمنی - محمد مسعود بهمنی"
آخرين بروز رساني ( ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ )
920 میلیارد ریال اعتبار برای شهرداری بروجرد تعیین شد
روزهای بروجرد- رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: شورای اسلامی شهر بروجرد 920 میلیارد ریال برای اعتبار امسال شهرداری تعیین و تصویب کرد.

عباس شمس الدینی در گفت و گو با ایرنا افزود: 60 درصد این اعتبار مربوط به طرح های عمران شهری و 40 درصد مابقی مربوط به حساب های جاری است.

وی گفت: بیشتر اعتبار عمرانی سال 1395 شهرداری بروجرد برای توسعه مراکز فرهنگی و ورزشی، روشنایی معابر، زیباسازی شهری، آسفالت، سطل مکانیزه، کف پوش خیابان ها و آسفالت کوچه ها هزینه می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد نامگذاری امسال مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را یادآور شد و افزود: ایجاد درآمد پایدار با توجه به مشکلات مالی شهرداری بروجرد در دستور کار است.

وی اظهار کرد: اجرای بازار بزرگ نواب و احداث مجتمع های هشت بهشت و شهدا می توانند نقش مهمی در ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری بروجرد و توسعه این شهرستان داشته باشند.

شمس الدینی خرید معدن شن و ماسه را از دیگر اقدامات شهرداری و شورای شهر در راستای ایجاد درآمد پایدار دانست و افزود: شهرداری قبل از خرید این معدن هر سال نزدیک به 15 میلیارد ریال ماسه خریداری می‎ کرد ولی اکنون به خودکفایی رسیده است.

وی گفت: این معدن علاوه بر تامین نیاز شهرداری بروجرد باعث ایجاد درآمد پایدار برای این نهاد می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد در خصوص فعالیت کارخانه آسفالت شهرداری بروجرد اظهار کرد: رایزنی ‏‎با بیمه پاسارگاد به منظور تهیه ماهانه 500 تن قیر مورد نیاز این کارخانه درحال انجام است.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: ۴۵۰ نفر با تعطیلی کارخانه سامان کاشی بروجرد بیکار شدند
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد تعداد بیکاران کارخانه سامان کاشی بروجرد را ۴۵۰ نفر برشمرد و گفت: این کارخانه در صورت دریافت تسهیلات مجدداً راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تسنیم، مسلم پور قاسمیان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در رابطه با وضعیت کارخانه سامان کاشی این شهرستان اظهار داشت: سرمایه‌گذاری زیادی در این کارخانه انجام‌شده اما با این حجم سرمایه‌گذاری 450 نفر بیکار شدند.

وی افزود: اگر تسهیلاتی برای کارخانه سامان کاشی در نظر گرفته  شود امکان راه‌اندازی آن وجود دارد ازاین‌رو مشکل فقط بانک‌ها بودند که اکنون با مصوبه مجلس ممکن است رفع شود.

فرماندار بروجرد یکی دیگر از پروژه‌های مشکل‌دار این شهرستان را شرکت سحردشت غرب برشمرد و عنوان کرد: این شرکت به یک میلیارد و 500 میلیون تومان سرمایه در گردش نیاز دارد که توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد.

وی در نظر گرفتن اعتباراتی برای پروژه‌های خیر ساز را کار ارزشمندی دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه خیرین شهرستان بروجرد مطرح می‌کنند که اگر تسهیلات دریافت کنند پروژه‌ها را زودتر به اتمام می‌رسانند که لازم است به این حوزه نیز توجه ویژه‌ای شود.

پور قاسمیان تصریح کرد: چند پروژه خیر ساز ازجمله اورژانس و چند خانه بهداشت در شهرستان بروجرد در حال احداث است که اگر به آن‌ها مقداری کمک شود زودتر به بهره‌برداری می‌رسند.

وی گفت: به‌کارگیری 25 تا45 درصد بخش کشاورزی بروجرد در بحث تولید دام و دام‌پروری است اما مرغداری‌های این شهرستان به دلیل نداشتن سرمایه در گردش معطل‌مانده‌اند.

فرماندار بروجرد خاطرنشان کرد: در برخی از نقاط استان با یک سرمایه در گردش می‌توان حجم انبوهی از کار، اشتغال و تولید زیادی ایجاد کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ )
عباس گودرزی در صحن مجلس: چرا نساجی بروجرد را به ثمن بخس واگذار کردند
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد بر ضرورت حمایت از زنان خانه‌دار تاکید و تصریح کرد: خانه‌داری دارای شأن و منزلت است و باید مورد حمایت جدی قرار گیرد، چرا که این افراد نیروی انسانی برای کشور تربیت می‌کنند.
 
وی با اشاره به 3 بند تصریح شده در قانون برنامه ششم درباره بحث فرهنگ گفت: استناد فرمایش دیروز رهبری که برای همه ما راهگشاست ایشان بر حمایت از تولیدات فرهنگی مفید و مبارزه با محصولات فرهنگی مضر تأکید کردند.

وی با ذکر این نکته که در 3 بند مذکور صرفاً به ساختار اشاره شده و در محتوا دست نبرده‌اند، اظهار داشت: با این 3 بند نمی‌توان بحث مقاوم‌سازی فرهنگ را پیش برد، لذا مقتضی است دولت محترم با توجه به فرمایش دیروز مقام معظم رهبری، لایحه را برگرداند و بازنگری مجدد انجام دهد.

گودرزی ریشه اصلی آسیب‌های اجتماعی عدم توجه به بنیان‌های خانواده برشمرد و گفت: خانواده یک واحد بنیانی است و اگر به میزان کافی به آن توجه نشود، ما به همان اندازه آسیب‌های اجتماعی خواهیم داشت.

وی با طرح این سؤال که در کجای قانون پیش‌بینی شده است که برای زن خانه‌دار شأنی در نظر گرفته شود، بیان داشت: کدام منزلتی بالاتر از خانه‌داری؟ زنی که در کارخانه کار می‌کند بیمه می‌شود، اما زن خانه‌دار نیرو برای جامعه تربیت می‌کند، اما سرافکنده باید بگوید که من بیکارم، درحالی‌که شأن و منزلتی بالاتر از خانه‌داری برای زنان ما نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در حکومتی دینی و نظام اسلامی فرد در خانواده تعریف می‌شود، گفت: کجای آموزش‌وپرورش ما به فرزندان ما آموزش می‌دهد که قرار است در آینده پدر یا مادر بشوند؟ کجا پدر بودن و مادر بودن و فرزند بودن و همسر بودن در نظام آموزشی ما دیده شده است؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان وزیر کشور مبنی بر ضرورت تفویض اختیارات به استان‌ها اظهار داشت: به‌رغم این سخنان پرونده فرمانداری‌های ویژه بر زمین مانده است. به‌عنوان‌مثال فرمانداری بروجرد سال‌هاست که به فرمانداری ویژه تبدیل شده است و تنها تفاوت آن این است که مدیران دستگاه‌های شهرستان حکم کارگزینی‌شان معاون مدیرکل و حقوق‌شان اضافه شده است.

گودرزی با تأکید بر اینکه تابلوی فرمانده ویژه معضلات اجتماعی را حل نمی‌کند، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل بیکاری آن را نیازمند نظارت مستمر خواند و خطاب به وزیر کشور گفت: دراین‌باره ضروری است هدایت تسهیلات در راستای اصلی و رساندن تولیدکننده اصلی و نه مافیاهایی بیایند و وام‌های ده‌ها میلیارد تومانی به نام شهرستان‌ها بگیرند و در شهرهای بزرگ سرمایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به عدم پرداخت حقوق در شهرداری حوزه انتخابیه خود و نیز به تعطیلی کشانده شدن کارخانجات، افزود: چرا نساجی بروجرد به ثمن بخس به بخش خصوصی واگذار شد؛ نظارت مسئولان کجا بود؟

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در لایحه برنامه ششم به معنای حقیقی کلمه، به سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی پرداخته نشده است که امیدواریم در آن تجدیدنظر شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ )
دمای هوای بروجرد افزایش می یابد
روزهای بروجرد- رئیس اداره هواشناسی بروجرد از افزایش دمای هوای این شهرستان در روزهای آینده خبر داد.

بهروز یاراحمدی در گفت و گو با ایرنا حداقل و حداکثر دمای هوای امروز بروجرد را به ترتیب 15 و 32 درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: دمای کنونی هوای بروجرد 20 درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش نشان می دهد.

وی اظهار کرد: گرد و غبار موجود در هوا مانع رسیدن نور آفتاب به زمین و باعث خنکی هوا شده است ولی با رفع این پدیده شاهد افزایش دما خواهیم بود.

رئیس اداره هواشناسی بروجرد برای امروز آسمانی غبار آلود همراه با وزش باد پیش بینی کرد و گفت: هم اکنون دید افقی در بروجرد 6 کیلومتر است.

وی افزود: پدیده گرد و غبار تا فردا(سه شنبه) در شهرستان بروجرد حاکم است.

یاراحمدی میزان بارندگی سال زراعی جاری را 672 میلیمتر دانست و گفت: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 420 میلیمتر بوده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ )
تجمع کارگران شهرداری در برابر شورای شهر بروجرد
روزهای بروجرد- کارگران پیمانکاران شهرداری بروجرد روز یکشنبه با حضور مقابل شورای اسلامی شهر بروجرد خواستار پرداخت مطالبات خود شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: پیمانکاران، نیروهایی را برای اجرای طرح های مختلف استخدام می کنند که شهرداری بروجرد در قبال آنها هیچ تعهد و مسئولیتی ندارد.

عباس شمس الدینی افزود: این نیروها به همراه خانواده های خود با حضور در مقابل شورای شهر تقاضای دریافت حقوق عقب افتاده خود را از پیمانکاران دارند که این موضوع در محدوده وظایف شورا و شهرداری نیست.

وی تاکید کرد: شهرداری بروجرد بخشی از مطالبات پیمانکاران را پرداخت کرده است لذا پیمانکاران باید حقوق نیروهای خود را پرداخت نمایند.

شمس الدینی با بیان اینکه کارگران شهرداری بروجرد پنج ماه حقوق معوقه دارند، گفت: این کارکنان هفته گذشته حقوق دی ماه خود را دریافت کرده اند.

وی اظهار کرد: امیداست به زودی مشکلات مالی شهرداری بروجرد برطرف شوند.

شهرداری بروجرد در سال های اخیر با مشکلات مالی جدی مواجه بوده است و هر ماه بر بدهی آن به کارگران، کارمندان، پیمانکاران و تامین اجتماعی اضافه می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ )
‌طرح ترافیک در بروجرد اجرایی می‌شود؟!
روزهای بروجرد- ‌اجرای طرح ترافیک یکی از ضروریات مهم برای شهر بروجرد و کاهش معضل ترافیک بوده، اما رفع ترافیک شهری کاری تخصصی و زمان‎بر است که باید با در نظر گرفتن تمامی زیرساخت‎ها، ظرفیت‎ها، مطالعات و تحقیقات انجام شود.

اجرای طرح‌های ترافیکی در هر شهری بسته به نیازها ضرورتی انکارناپذیر است که باید متولیان امر در راستای رفاه هرچه بیشتر مردم و رانندگان اجرای طرح‌های ترافیکی کارشناسی شده را در دستور کار قرار دهند و از طرف دیگر کارشناسان و مدیران شهری باید این نکته را همواره مد نظر داشته باشند که تغییر رفتار و جایگزین کردن رفتارهای جدید ترافیکی نیازمند صرف زمان و فراهم کردن زیرساخت ها است.

‌به گزارش ایسنا، بروجرد جزو شهرهایی است که با همین معضل ترافیک روبرو است، به‎خصوص ساعات پر رفت و آمد، این امر شاید به‎علت کم عرض بودن خیابان‎ها، نبود پارکینگ عمومی، پارک‎های دوبل و... است.

مشکل مهم در اجرای آزمایشی طرح ترافیکی بروجرد تبدیل سایر خیابان‎ها به پارکینگ خودروها، افزایش خودسرانه نرخ و کارکردن تاکسی‎ها به‎صورت دربستی بود.

در خیابان سیدمصطفی وجود مدارس و بیمارستان و بانک‎های متعدد و راه خروجی مردم برای رفتن به شهرک‎های اطراف و روستاهای مختلف حومه شهر باعث شده این خیابان به یکی از بی‎نظم‎ترین خیابان‎های بروجرد تبدیل شود.

برای کنترل ترافیک و کاهش بار ترافیکی در بروجرد ۲ سال است که طرح ترافیک ارائه شده است، ولی متأسفانه این طرح تاکنون اجرایی نشده است.

ترافیک زیاد در شهرستان بروجرد به یک مشکل اساسی تبدیل شده است، به‌طوری‌که طرح ترافیک در این شهرستان هم اکنون پس از گذشت 2 سال اجرا نشده است.

از جمله عوامل به وجود آورنده ترافیک در بروجرد عدم ایستگاه‌های مناسب برای اتوبوس‌های بین شهری، عدم نیروهای نظارتی تاکسیرانی بر کار مسافرکشی تاکسی‌ها، عدم نیروی پلیس در برخی از خیابان‌ها و جایگاه‌های شلوغ شهر و مبلمان نامناسب شهری به شمار می‌روند.

یکی از شهروندان بروجردی به خبرنگار ایسنا گفت: خیابان سیدمصطفی یکی از خیابان‌های شلوغ و پرترافیک شهرستان است که باید فکری به‌حال آن شود.

گودرزی افزود: دورزدن‌های زیادی در این خیابان صورت می‌گیرد که علت بیشتر ترافیک‌ در این خیابان است که مسئولین باید جداکننده برای این خیابان در نظر بگیرند تا از این دورزدن‌ها جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: کنار پمپ بنزین در خیابان سید مصطفی ایستگاه تاکسی و وسایل نقیله‌ برخی روستاهای اطراف است که این موضوع خود نیز باعث ترافیک می‌شود.

یکی دیگر از شهروندان افزود: با توجه به افزایش روز‌افزون خودرو در سطح معابر می‌طلبد ما در این شهر طرح ترافیک را اجرا کنیم باتوجه به اینکه اکثر معابر بروجرد بافت قدیم و دارای عرض کم هستند ما هر‌روز در خیابان‌های شهدا، آیت‌الله کاشانی، صفا و بحرالعلوم شاهد ترافیک هستیم.

بیرانوند تصریح کرد: با وجود اینکه چند سالی است صحبت از رفع مشکل ترافیک است، اما تاکنون اقدامی اساسی صورت نگرفته و هر روز گره ترافیک کور و کورتر می‌شود.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه بروجرد در این باره می‌گوید: قرار بود طرح ترافیک شهر بروجرد از 15 اردیبهشت ماه اجرا شود که بی‌مهری برخی از مسئولان منجر به ایجاد وقفه در اجرای آن شده است.

محمد کیانی افزود: شرایط لازم برای اجرای این طرح فراهم شده بود و مجموع اعضای شورای ترافیک، اعضای شورای شهر و 2 تن از معاونان شهرداری مصوبات را امضا کردند اما هنگام انجام کار مخالفت‌هایی از سوی برخی از مسئولان صورت گرفت که منجر به توقف اجرای طرح شده است.

وی با اشاره به اینکه گره اصلی ترافیک بروجرد مربوط به هسته مرکزی شهر است، اظهار کرد: بلوک‌های واقع در میدان قیام در این طرح جمع‌آوری و این میدان دوباره احداث می‌شود و برای کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر خیابان‌های منتهی به این میدان باز خواهند شد.

کیانی با بیان اینکه ایستگاه سرویس‌های روستایی خیابان سید مصطفی از این مکان به مکانی دیگر منتقل می‌شود، اضافه کرد: این طرح در خیابان بحرالعلوم نیز اجرا می‌شود که با نصب تابلوی توقف مطلقا ممنوع مانع پارک خودروها در این خیابان می‌شویم.

سال 90 طرحی با عنوان طرح ترافیک به مدت 10 روز اجرا شد که این طرح نه‎‌تنها مشکلی را حل نکرد، بلکه نارضایتی مردم را نیز در پی داشت و مشکل ترافیک شهرستان را دوچندان کرد.

به گزارش ایسنا، امروزه با توجه به افزایش جمعیت و خودرو و مکانیزه شدن زندگی، ترافیک در کشور به یک معضل تبدیل شده و چنانچه برنامه‌ریزی نداشته باشیم مردم با مشکل مواجه خواهند شد. با اجرایی شدن این طرح از اتلاف وقت مردم، به خطر افتادن سلامت مردم جلوگیری می‌شود و انتظار می‏‌رود این طرح هرچه زودتر در شهرستان بروجرد اجرایی شود.

.............
گزارش از: زهره گودرزی
آخرين بروز رساني ( ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ )
شهادت اولین مدافع حرم خرم‌آبادی در سوریه

روزهای بروجرد- مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از شهادت یکی از سرداران شجاع لرستانی روز گذشته(شنبه) در سوریه خبر داد.


آیت دولت پور  در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: سردار شهید حاج رضا رستمی مقدم(مدهنی) از فرماندهان دلاور لرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس روز گذشته در نبرد با گروهای تکفیری داعش به جمع یاران شهیدش پیوست.


سردار شهید رضا رستمی مقدم اولین شهید مدافع حرم در شهرستان خرم آباد به شمار می‌آید.

آخرين بروز رساني ( ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ )
بستری شدن بیماران در راهروهای بیمارستان‌ها زیبنده شهرستان بروجرد نیست
 کمبود فضای فیزیکی و نیروی متخصص مهمترین مشکل بخش درمان بروجرد است
آخرين بروز رساني ( ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ )
مطالبه 31 میلیاردی تامین اجتماعی از شهرداری بروجرد
روزهای بروجرد- مطالبه 31 میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از شهرداری بروجرد رقم قابل توجهی است که پرداخت آن در شرایط رکود مالی این نهاد بار گران و دشواری است.

به گزارش فارس، در سال‎های اخیر و با قوت گرفتن ضعف و رود مالی در شهرداری این شهرستان پای مشکلات هم به مرور به این نهاد خدماتی و عمرانی باز شد.

شاید بدهی 31 میلیارد تومانی شهرداری بروجرد به سازمان تامین اجتماعی بزرگترین یا یکی از اصلی‎ترین دیون این نهاد باشد که ناتوانی در پرداخت روز به روز به مبلغ آن می‎افزاید.

در دو سال گذشته موضوع بدهی شهرداری به سازمان تامین اجتماعی بارها مورد بحث مسؤولان و به دنبال آن رسانه‎ها قرار گرفت، اما ظاهر امر حکایت از سیر صعودی این عدد در بازه زمانی یاد شده دارد.

به عبارت دیگر ناتوانی شهرداری در پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی میزان این بدهی را مشمول جریمه دیرکرد کرده است و به این ترتیب میزان دیون شهرداری به عدد بزرگتری تبدیل شده است که وصول آن از توان این نهاد خدماتی و عمرانی خارج است.

اینک تصمیماتی در خصوص پرداخت دیون شهرداری به سازمان تامین اجتماعی اتخاذ و قرار شده است که بازارچه شهید چمران و قطعه زمینی در خیابان مدرس به عنوان بخشی از این دیون واگذار شود.

امید است، در سایه تحقق اهداف ترسیم و تعریف شده در این راستا همه یا بخش قابل توجهی از بدهی شهرداری بروجرد به سازمان تامین اجتماعی پرداخت و وصول شود، تا این کابوس هولناک نیز بالاخره به پایان برسد.

در کنار آن جلوگیری از تجمیع بدهی‎های شهرداری به سازمان تامین اجتماعی سیاستی جدی است که باید در دستور کار شورا و شهرداری قرار گیرد، تا بار دیگر قصه بدهی‎های میلیاردی به این سازمان بیمه‎گر بازپخش و تکراری هولناک نداشته باشد.


*مطالبه 31 میلیاردی سازمان تامین اجتماعی از شهرداری بروجرد

رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد از مطالبه 31 میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی از شهرداری این شهرستان خبر داد.

قدرت اله سعادتی اظهار کرد: 14 میلیارد تومان از مجموع عدد یاد شده جریمه عدم پرداخت به موقع سهم بیمه از سوی شهرداری بروجرد به سازمان تامین اجتماعی است.

وی عنوان کرد: سال گذشته در جلسه‏‏‎ای با حضور مدیر کل سازمان تامین اجتماعی لرستان و با هدف راهکارهای پرداخت دیون سازمان تامین اجتماعی از سوی نهاد شهرداری بروجرد برگزار شد.

رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد اضافه کرد: پرداخت روزانه مبلغی به حساب سازمان تامین اجتماعی بروجرد به عنوان سهم بیمه جاری از سوی شهرداری یکی از موارد تعیین شده در جلسه یاد شده بود که تا حدودی محقق شد.

سعادتی ادامه داد: با توجه به مشکلات موجود شهرداری بروجرد این نهاد در برخی ماه‏‌های سال توان پرداخت بیمه جاری را به صورت روزانه نداشت و این مهم در برخی ماه‏‏‎ها محقق نشد.

*پیگیری‎ها برای صدور سند بازارچه چمران به نام سازمان تامین اجتماعی

وی خاطرنشان کرد: واگذاری و انتقال سند بازارچه چمران یکی از پیشنهادات شهرداری بروجرد به سازمان تامین اجتماعی به منظور پرداخت بخشی از مطالبات این سازمان بود.

رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد اضافه کرد: به دلیل وجود برخی موانع موجود بین شهرداری و اداره مسکن و شهرسازی انتقال سند این بازارچه به نام سازمان تامین اجتماعی تا کنون انجام نشده است.

سعادتی یادآور شد: در ماه‎های اخیر و پس از پیگیری‎های مجدانه شهرداری و شورای اسلامی شهر بروجرد مشکلات موجود بین شهرداری و اداره مسکن و شهرسازی در روند انتقال سند مرتفع و سند این بازارچه به نام شهرداری بروجرد صادر شده است.

وی تاکید کرد: پس از رفع مشکلات موجود پیگیری‎ها به منظور صدور سند تفکیک شده و تک برگی برای بازارچه چمران و انتقال آن به نام سازمان تامین اجتماعی به منظور جبران بخشی از مطالبات این سازمان در حال انجام است.

رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد به بازه زمانی چند ماهه صدور سند تفکیکی بازارچه چمران و انتقال آن به نام سازمان تامین اجتماعی بروجرد اشاره و بیان کرد: تلاش‌‏ها به منظور انجام این مهم در کوتاه‎ترین زمان ممکن و حصول نتیجه مطلوب ادامه دارد.

سعادتی عنوان کرد: قیمت‎گذاری بازارچه چمران توسط کارشناسان امر انجام می‎شود و نظر مدیران شهرداری و سازمان تامین اجتماعی در آن دخیل نیست، بنابراین اکنون نمی‏‎


*انتقال سند یک قطعه زمین به نام سازمان تامین اجتماعی

وی خاطرنشان کرد: همچنین شهرداری بروجرد به منظور جبران بخشی دیگر از دیون خود به سازمان تامین اجتماعی این شهرستان در صدد انتقال سند قطعه زمینی به نام این سازمان است.

رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد ادامه داد: انتقال سند زمین مورد نظر به جبران بخشی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی بروجرد مراحل پایانی خود را طی می‏‎کند و سند این زمین پیش از سند بازارچه به نام این سازمان انتقال می‏‎یابد.

سعادتی با اشاره به اینکه انتقال سند این قطعه زمین به نام سازمان تامین اجتماعی بروجرد به تصویب شورای اسلامی شهر این شهرستان رسیده است، اضافه کرد: صدور تاییدیه انتقال سند این زمین به نام این سازمان از سوی کمیته انطباق فرمانداری ضروری است.

وی از عدم پرداخت سهم بیمه جاری از سوی شهرداری بروجرد به سازمان تامین اجتماعی در ماه‎‏های اخیر خبر داد.

این مسؤول عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی به منظور رفع مشکلات، تمدید و تعویض دفترچه بیمه کارگران شهرداری بروجرد در صورت پرداخت بخشی از مطالبه بیمه جاری آمادگی همکاری و مساعدت را دارد.


*میراثی که انباشته و مشکل‎ساز شده است

سعادتی در بخش دیگری از سخنان خود مشکلات مالی را عاملی بر افزایش بدهی شهرداری به برخی سازمان‏‎ها و نهادها خواند و یادآور شد: نه تنها شهرداری بروجرد بلکه شهرداری‏‎های کشور با رکود مواجه هستند.

وی مدیران کنونی سازمان تامین اجتماعی و شهرداری بروجرد را میراث‎دار بدهی مدیران اسبق این دو نهاد و سازمان خواند و ادامه داد: بدهی شهرداری به سازمان تامین اجتماعی به دلایل مختلف روی هم انباشته و مشکل‎ساز شده است.

وی عنوان کرد: شهرداری بروجرد درحال حاضر شرایط نامناسبی را تجربه می‎کند و مشکلات مالی موجود ملزم به خدمات‎رسانی به شهروندان است.


*ضرورت رفع مشکل تمدید دفاتر درمانی نیروهای شهرداری

رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد تاکید کرد: پیگیری و تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد در یک سال اخیر به منظور رفع مشکلات میان این نهاد و سازمان تامین اجتماعی این شهرستان بر کسی پوشیده نیست.

سعادتی با اشاره به نهایت مساعدت و تعامل تامین اجتماعی بروجرد با شهرداری این شهرستان تصریح کرد: این مساعدت شامل حال کارگران، بازنشستگان و مسئولان شهرداری بوده است، تا خللی در خدمات رسانی این نهاد به مردم ایجاد نشود.

وی اظهار امیدواری کرد با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری بروجرد مشکل تمدید دفاتر بیمه درمانی کارگران و بازنشستگان این نهاد مرتفع شود.

 *نیمی از بدهی شهرداری به تامین اجتماعی از گذشته به جای مانده است

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: بدهی به سازمان تامین اجتماعی مشکلی است که گریبانگیر همه شهرداری کشور شده است.

عباس شمس‎الدینی اظهار کرد: حدود نیمی از بدهی 31 میلیارد تومانی شهرداری بروجرد مربوط به عمر کاری شهرداران پیشین و دوره‎های قبلی عمر کاری شورای شهر است.

وی خاطر نشان کرد: ماهیانه 450 میلیون تومان بابت دیرکرد پرداخت بدهی شهرداری بروجرد به سازمان تامین اجتماعی به میزان بدهی این نهاد افزوده می‎شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد عنوان کرد: یکی از تدابیر شورا و شهرداری به منظور پرداخت مطالبات این نهاد به سازمان تامین اجتماعی واگذاری بازارچه شهید چمران با متراژ 700 متر مربع است.

شمس‎الدینی بیان کرد: یکی از موانع موجود در سرعت‎بخشی به روند انتقال این بازارچه این بود که سند بازارچه به نام شهرداری ثبت نشده بود.

وی یادآور شد: بر این اساس وقت و انرژی زیادی به منظور انتقال سند بازارچه به نام شهرداری بروجرد صرف شد، البته اینک و با تحقق این مهم واگذاری سند به نام سازمان تامین اجتماعی در بازه زمانی معقولی محقق می‎شود.

*واگذاری یک قطعه زمین در ازای بازنشستگی 200 کارگر شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد تاکید کرد: در حال حاضر مراحل صدور سند برای هر یک از 28 بابا مغازه بازارچه شهید چمران در حال انجام است و پس از این مرحله قیمت‎گذاری روی بازارچه توسط کارشناسان امر انجام می‎شود.

شمس‎الدینی خاطرنشان کرد: احتمال می‎رود، واگذاری بازارچه شهید چمران مجموع بدهی شهرداری بروجرد به سازمان تامین اجتماعی را تسویه کند.

وی ادامه داد: همچنین 200 نیروی شهرداری بروجرد در آستانه بازنشستگی قرار دارند و شهرداری در ازای پرداخت حق سنوات و سهم 4 درصد سختی کار آنها باید 5 میلیارد تومان بابت بازنشستگی آنها به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز کند.


*پرداخت ارزش افزوده در قبال تمدید دفاتر درمانی

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد تصریح کرد: با توجه به وجود مشکلات مالی در شهرداری و ناتوانی این نهاد در تامین عدد قابل توجه یاد شده واگذاری یک قطعه زمین متعلق به شهرداری به نام سازمان تامین اجتماعی در ازای وجه مورد نظر بابت بازنشستگی نیروهای شهرداری در دستور کار شورا و شهرداری است.

شمس‎الدینی بیان کرد: با توجه به مالکیت شهرداری مشکلی برای انتقال سند این قطعه زمین به نام سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد و این روند با شتاب قابل قبولی در حال طی شدن است.

وی افزود: همچنین شهرداری مبالغی که در قالب ارزش افزوده از اداره امور مالیاتی کسب می کند را به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز می کند تا مشکلی در خصوص تمدید دفاتر درمانی نیروهای این نهاد و خانواده‌های آنها ایجاد نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد تصریح کرد: در سایه تحقق اهداف و سیاست های تعریف شده مشکلات موجود بین شهرداری این شهرستان با سازمان تامین اجتماعی مرتفع می‎شود.

---------------------------
گزارش از: مژگان شمس
آخرين بروز رساني ( ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ )
به دلیل نبود پزشک آنکولوژیست در بروجرد بیماران در شهرهای دیگر شیمی درمانی می شوند
روزهای بروجرد- رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: بخش سرطان مرکز بیماری های خاص بروجرد به دلیل نبود پزشک آنکولوژیست تعطیل است.

محسن صیرفی در گفت و گو با ایرنا افزود: پیگیری هایی برای جذب پزشک آنکولوژیست در مرکز بیماری های خاص بروجرد از طریق وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی لرستان صورت گرفته و قول های مساعدی برای جذب این پزشک در سال آینده داده شده است.

وی اظهار کرد: پذیرش نشدن بیماران در بخش سرطان مرکز بیماری های خاص بروجرد موجب شده تا بیماران در مراکز دیگری خارج از شهرستان اقدام به شیمی درمانی کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با بیان اینکه مرکز بیماری های خاص بروجرد از تجهیزات و امکانات مطلوبی برخوردار است، گفت: امید است به زودی یکی از فارغ التحصیلان آنکولوژی در این مرکز جذب شود.

وی افزود: مرکز بیماری های خاص بروجرد با مشکل نبود داروساز نیز مواجه است و در حال حاضر داروهای این مرکز از طریق داروخانه دولتی امام خمینی(ره) تامین می شوند.

صیرفی اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در بخش بهداشت و درمان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کلینیک بیماران خاص بروجرد توسط دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان احداث شده و دارای 10 تخت دیالیز است.

وی افزود: نیمی از بیماران دیالیزی شهرستان بروجرد در مرکز بیماران خاص و نیمی دیگر در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان تحت درمان هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با ساخت کلینیک دندانپزشکی و ساخت مرکز بیماران خاص خدمات گسترده ای به مردم ارایه داده است.

وی افزود: برخی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان در قالب هیات علمی با مرکز بیماری های خاص بروجرد همکاری دارند.

مرکز بیماری های خاص دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد چهاردهم دی ماه 1394 با حضور رئیس بنیاد امور بیماران خاص کشور به بهره برداری رسید.

پنج هزار بیمار خاص در شهرستان بروجرد وجود دارد که 900 تن از این افراد مبتلا به سرطان هستند.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ )
حادثه رانندگی در بروجرد یک کشته و 2 مجروح برجا گذاشت
روزهای بروجرد- عصر پنجشنبه تصادف دو دستگاه خودروی سمند در بروجرد به کشته شدن یک تن و مجروح شدن 2 تن انجامید.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد، این حادثه رانندگی در بلوار امام بروجرد رخ داد و طبق اعلام کارشناس پلیس راهور سرعت زیاد یکی از خودروهای سمند و انحراف به چپ آن دلیل تصادف بوده است.
در اثر این حادثه راننده یکی از خودروها در دم فوت کرد و 2 سرنشین خودروی دیگر مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

سرعت غیر مجاز، بی توجهی به جلو و حرکات نمایشی این روزها از دلایل اصلی تصادفات منجر به مرگ می باشند.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ )
انتقاد استاندار از سرمایه گذار منطقه ویژه اقتصادی بروجرد/ سرمایه گذار خارجی جایگزین می شود؟
روزهای بروجرد- استاندار لرستان طرح احداث منطقه ویژه اقتصادی بروجرد نشست بررسي توسعه و سرمايه گذاري منطقه ويژه اقتصادي بروجرد را از طرح های بزرگ این استان دانست و گفت: تکلیف اجرای این طرح بزودی مشخص می شود. هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در نشست بررسی روند اجرای منطقه ویژه اقتصادی بروجرد از طرح کشت و صنعت لرستان، منطقه ویژه اقتصادی بروجرد و سد معشوره کوهدشت به عنوان طرح های بزرگ استان لرستان یاد کرد و اظهار کرد: طرح کشت و صنعت لرستان با پیگیری ها و حمایت های فراوان به ثمر نشست و اکنون باید اجرای طرح های منطقه ویژه اقتصادی بروجرد و سد معشوره کوهدشت تسریع یابند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ )
معاون شیخ زکزاکی در بروجرد: گرایش 20 میلیون نیجری به مذهب تشیع حاصل مجاهدات شیخ زکزاکی است
روزهای بروجرد- معاون رهبر مسلمانان نیجریه گفت: گرایش بیش از 20 میلیون نفر از مردم نیجریه به مذهب تشیع حاصل مجاهدات شیخ زکزاکی مجاهد نستوه کشور نیجریه است.

به گزارش فارس، شیخ اسماعیل شعیب عصر امروز در جلسه روایت تصویری مقاومت شیعه در بیداری اسلامی کشور نیجریه که در تالار دکتر زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: رهبر مسلمانان نیجریه در طول سال‎های فعالیت و تبلیغ خود زمینه گرایش بیش از 20 میلیون نفر به مذهب تشیع را فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در همه قاره آفریقا و بیش از 60 کشور این قاره نمی‏‌توان روحانی همچون شیخ زکزاکی یافت.

معاون رهبر مسلمانان نیجریه به دیدار خصوصی شیخ زکزاکی با امام خمینی(ره) در سال‎های اولیه شکل‎گیری انقلاب اسلامی ایران اشاره و عنوان کرد: در این جلسه معمار کبیر انقلاب کتاب قرآنی را به شیخ زکزاکی هدیه کرد و از او خواست به تبلیغ قرآن کریم بپردازد.

شعیب ادامه داد: بر این اساس رهبر مسلمانان نیجریه فعالیت خود را بیش از 30 سال پیش در دعوت به دین مبین اسلام در این کشور آغاز کرد.

وی به وجود حکومت اسلامی در کشور نیجریه در 200 سال پیش اشاره و خاطرنشان کرد: پس از سلطه استعمار انگلستان بر این کشور با کشتار و زندانی کردن مسلمانان مانع تداوم دین اسلام در بین مردم آن شد.

معاون رهبر مسلمانان نیجریه اضافه کرد: با شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران شیخ زکزاکی با انتشار عکس و تشریح و تبلیغ سخنان امام خمینی(ره) در بین مردم نیجریه آنها را با راه امام راحل آشنا کرد.

شعیب افزود: شیخ زکزاکی تاکنون در دولت های مختلف کشور نیجریه 10 بار به زندان افتاده است و در فاصله‎های زمانی مختلف تجربه زندانی شدن را تکرار کرده است.

وی بیان کرد: شیخ ابراهیمی زکزاکی سرانجام در روز عید غدیر سال 1998 گرایش خود به مذهب تشیع را به طور رسمی اعلام کرد و به تداوم معرفی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مردم پرداخت.

معاون رهبر مسلمانان نیجریه تاکید کرد: دولت کشور نیجریه در طی سال‎های ترویج دین مبین اسلام و مذهب تشیع توسط شیخ زکزاکی در این کشور گویی در خواب به سر می‎برد.

شعیب اظهار کرد: پس از آگاهی دولت از اقدامات شیخ زکزاکی در گسترش اسلام و تشیع در کشور نیجریه به منظور جلوگیری از تداوم فعالیت‏‎های وی چند بار اقدام به ترور رهبر مسلمانان نیجریه کردند.

وی خاطرنشان کرد: ارتش نیجریه پس از شهادت برخی از مسلمانان این کشور در دو سال پیش که سه نفر از آنها را پسران شیخ زکزاکی تشکیل می‏‎دادند، در محاصره‎ای به بهانه‎های واهی اقدام به شهادت بیش از هزار مسلمان این کشور کردند.

معاون رهبر مسلمانان نیجریه گفت: در این اقدام که سه تن دیگر از پسران شیخ زکزاکی در حمله به منزل این رهبر مجاهد صورت گرفت، بیش از 700 نفر مفقود شدند و 200 نفر دیگر در زندان به سر می‎‏برند.

شعیب افزود: در این حمله وحشیانه شیخ زکزاکی نیز پس از گلوله باران منزلش به طرز معجزه‎آسایی زنده ماند و هم‌اکنون در زندان به سر می‎برد.

وی تاکید کرد: عمق فاجعه رخ داده در کشور نیجریه در حمله ارتش این کشور به مسلمانان بسیار بیشتر از آن است که همگان تصور می‎کنند.

معاون رهبر مسلمانان نیجریه تصریح کرد: ارتش نیجریه با سوزاندن اجساد شهدای این حمله وحشیانه دست به اختفای این اقدام در کشتار مسلمانان شدند.

شعیب ادامه داد: اکنون نیز در حالی دولت کشور نیجریه کمیته حقیقت‌یابی را برای کشتار صورت گرفته تشکیل داده است که خود بانی این کار بوده.

وی در بخش دیگری از سخنان خود شیخ زکزاکی را داعی الی‌الله خواند و عنوان کرد: اخلاص، دست‎گیری از مظلومان اعم از شیعه، سنی و حتی مسیحی از ویژگی‎های رهبر انقلاب نیجریه است.

معاون رهبر مسلمانان نیجریه با مطلوب خواندن شرایط جسمی رهبر انقلاب این کشور خاطرنشان کرد: برخلاف تلاش‎های صورت گرفته دولت حاضر به آزادی شیخ زکزاکی نیست.

شعیب بیان کرد: نقش اسرائیل و عربستان در حمایت از دولت و ارتش نیجریه در کشتار مسلمانان این کشور بر کسی پوشیده نیست.

وی اظهار کرد: این در حالی است که حرکت اسلامی کشور نیجریه همچنان رو به جلو است و هیچ چیزی مانع توقف آن نمی‎شود.

معاون رهبر مسلمانان نیجریه تاکید کرد: پس از کشتار مسلمانان و اسارت شیخ زکزاکی حتی یک روز هم برنامه حرکت اسلامی در کشور نیجریه متوقف نشده است.

شعیب تصریح کرد: ارتش نیجریه حذف شیخ زکزاکی را عامل توقف انقلاب به راه افتاده در این کشور می‎دانست، حال آنکه این حرکت اسلامی متوقف نشده و در حال رواج و گسترش است.

وی اظهار کرد: ماهیت اسلامی بودن حرکت شیخ زکزاکی در کشور نیجریه عاملی برای تداوم و بقای آن شده و تلاش‎ها برای توقف آن نتیجه‎ای را به دنبال نداشته است.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ )
شرکت یک هزار و ۱۵۰ بروجردی در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)
روزهای بروجرد- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد از اعزام یک‌هزار و ۱۵۰ نفر از بروجردی‌ها به مرقد مطهر امام خمینی(ره) جهت شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل خبرداد.

محمد پاپی‌نژاد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد در گفت‌وگو با ایکنا، از اعزام یک‌هزار و ۱۵۰ نفر از بروجردی‌ها به مرقد مطهر امام خمینی(ره) جهت شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل خبرداد.

وی افزود: اعزام این زائران به‌وسیله ۲۵ دستگاه اتوبوس برون‌شهری و ۱۰ خودروی سواری، در قالب ۹۱۰ نفر برادر و ۲۴۰ نفر خواهر با همکاری سایر ادارات و ارگان‌های دولتی شهرستان صورت خواهد پذیرفت.

پاپی‌نژاد با اشاره به کاهش سهمیه اعزام زائران مرقد امام خمینی(ره) از شهرستان بروجرد در سال‌جاری، عنوان کرد: این کاهش سهمیه نسبت به سال گذشته به‌دلیل ظرفیت بالای اعزام مشتاقان از سراسر کشور و پاسخگویی حجم عظیم زائران توسط مسئولان هماهنگ‌کننده مرقد امام صورت گرفته است.

وی همچنین از اعزام ۲۰ موتورسوار بسیجی ورزشکار به مرقد امام خمینی(ره) در روز پنج‌شنبه، سیزدهم خردادماه از بروجرد خبر داد و گفت: نهضت انقلاب اسلامی سال ۴۲ و شاید قبل از آن رقم خورد و در ۱۵ خردادماه ملت ایران با رهبری امام خمینی(ره) نهضتی را آغاز کردند که پس از سال‌ها با ضربه زدن بر دهان استعمار و استکبار و دشمنان ایران به دنیا درس مهمی را پس دادند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با آرمان‌های والای انقلاب را از وظایف مهم ملت ایران برشمرد و افزود: در سال ۶۸ ملت ایران عشق و علاقه خود به رهبر کبیر انقلاب با حضور در تشییع میلیونی ایشان نشان دادن و امروز با حضور میلیونی خود با خلف صالحش در کنار حرم مطهرش با ایشان و شهدا بار دیگر پیمان پاسداری و برادری و برابری خواهند بست. 
آخرين بروز رساني ( ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ )
فرماندار بروجرد: بیمارستان آیت‌الله بروجردی تا شهریورماه افتتاح می شود
روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد از افتتاح بیمارستان آیت الله بروجردی این شهرستان تا شهریور ماه امسال خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ مسلم پورقاسمیان در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان بروجرد در فرمانداری از تکمیل و راه اندازی بیمارستان آیت الله بروجردی در شهریورماه امسال خبر داد و افزود: اگر تا به حال در ساخت و تکمیل این مرکز درمانی وفقه ای صورت گرفته به دلیل کمبود بودجه لازم از سوی دستگاههای اجرایی و وزارت خانه مربوطه بوده است.
 
فرماندار بروجرد وضعیت دو بیمارستان قدیمی شهر را نامناسب دانست و اظهار داشت: امیدواریم در آینده ای نزدیک با بودجه بندی مناسب از سوی وزات بهداشت، بتوانیم این دو محل درمانی را از نو باسازی کنیم.
پورقاسمیان صدور آنی شناسنامه در بیمارستان را یکی دیگر از خدمات دولت الکترونیک برشمرد و افزود: ثبت احوال، از ثبت نام هایی که زیبنده افراد نیست خودداری و با استفاده از نام ها و القاب مبارک ائمه نسل آینده کشور را با نام این عزیزان متبرک کند. 

آخرين بروز رساني ( ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ )
بروجردی: کاندیدای ریاست کمیسیون امنیت ملی می شوم
روزهای بروجرد- منتخب مردم بروجرد در مجلس دهم گفت: گزارش كميسيون امينت ملي درباره برجام تقريبا دو ماه دیگرآماده قرائت در جلسه علني پارلمان خواهد بود.

علاء الدین بروجردی، منتخب مردم بروجرد در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به انتخابات هیئت رئیسه مجلس دهم در صحن علني امروز خانه ملت، اظهار داشت: همان گونه که شاهد بوديد امروز رقابت منطقي و زيبايي در صحن مجلس دهم شکل گرفت و اين مسئله به اين دليل است كه افراد به صورت آزادانه براي حضور در عرصه کاندید می شوند.
 
وی با بیان اینکه از افتخارات جمهوری اسلامی اين است که سلایق مختلف سیاسی در یک محیط آزاد حضور پيدا كرده و به رقابت با یکدیگر مي پردازند، ادامه داد: مسئله مهم اينكه خروجي رقابت ها قطعا رفاقت است نه چیز دیگر؛ طبیعت انتخابات این گونه است كه البته انتخابات خوب و آزادی برگزار شد.
 
بروجردی مهم ترين مسئله ملي كشور در شرایط کنونی را مسئله اقتصاد برشمرد و افزود: امروزه مشکلات معیشتی و معضل بیکاری یکی از دغدغه های جدی مردم به شمار می رود بنابراين باید همه بر مبنای اقتصاد مقاومتی دست به دست دهند، این بار سنگین را بر دوش بکشند و مسئولیت خود را در مقابل ملت ایفا کنند.
 
وی درباره تشکیل کمیسیون های مجلس نیز خاطرنشان کرد: روسای شعب برمبناي فرمی که نمایندگان محترم پر کرده و اولویت های خود را در آن مشخص کرده اند براساس تجربه، مدرک و سوابق اجرایی آنها تصمیم گیری می کنند رای می دهند و افراد عضو کمیسیون می شوند که فکر می کنم اين اتفاق روز یکشنبه یا دوشنبه هفته جاري انجام شود.
 
بروجردی در بخش ديگر سخنانش با بيان اينكه براي رياست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم كانديد خواهد شد، در پاسخ به این سوال که گویا افراد دیگری هم برای ریاست این کمیسیون کاندید شده اند تصریح کرد: حتما افراد دیگری هم هستند مگر کاندیداتوری امروز آقای کواکبیان برای ریاست مجلس در جلسه علنی را ملاحظه نکردید!
 
منتخب مردم بروجرد در مجلس دهم همچنین در پاسخ به این سوال که شنیده ها حاکی از آن است که کاظم جلالی نیز برای ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کاندید می شود یادآور شد: خیر وي براي رياست كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي كانديد نخواهد شد.
 
بروجردی در ادامه در پاسخ به این سوال که مجلس دهم را مجلسی تعاملی می بینید یا تقابلی، اظهار داشت: در مرحله ای که افراد می خواهند مسئولیت ها را برعهده بگیرند طبیعتا رقابت وجود دارد كه البته طبیعت دموکراسی و کار پارلمانی نیز همین است اما پس از گذر از این مرحله قطعا مبنا رفاقت خواهد بود پيش از اين نيز این صحبت را هم لاریجانی و هم عارف بيان کرده بودند.
 
وی تاکید کرد: موضوع رفاقت پس از رقابت ها بیان گر آن است که ما پس از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی در یک بلوغ سیاسی قرار داریم که می توانیم پس از مرحله رقابت رفاقت کرده و به ایفای مسئولیت خود بپردازیم.
 
بروجردی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نحوه کار مجلس دهم با دولت را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا مجلس دهم مجلسی هم سو با سیاست های دولت خواهد بود؟ خاطرنشان کرد: هم سو بودن به این معنا نیست که هر چه دولت انجام بدهد ما تایید کنیم این قطعا یک تصور نادرست است.
 
وی افزود: سیاست کلی ما کمک به دولت است برای اینکه بتواند مشکلات اجرایی کشور را حل کند اما اگر ایراد و یا انتقادی نسبت به عملکرد دولت داشته باشیم قطعا بر مبنای قانون آن را مطرح می کنیم هر چند این انتقادات باید مورد استقبال دولت دهم باشد چرا که به ادامه مسیر و مسئولیت هایی که دارد نیز کمک می کند.
 
منتخب مردم بروجرد در پاسخ به این سوال که گزارش وزارت امور خارجه در خصوص برجام که در واپسین روزهای دوره مجلس نهم به کمیسیون امنیت ملی ارائه شد چه زمانی در صحن علنی قرائت خواهد شد، خاطرنشان کرد: طبق قانون وزارت امور خارجه موظف است هر سه ماه یکبار گزارش خود را به كميسيون سياست خارجي و امنيت ملي مجلس ارائه كند و کمیسیون سیامنيت ملي نيز بايد هر شش ماه یکبار گزارش خود را در صحن علني قرائت كند كه تقريبا دو ماه دیگر این گزارش آماده قرائت در جلسه علني پارلمان خواهد بود.

آخرين بروز رساني ( ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ )
برای سومین سال متوالی؛ دانش آموزان بروجرد رتبه اول مسابقات فرهنگی هنری استان را کسب کردند
روزهای بروجرد- معاون پرورشی آموزش و پرورش بروجرد گفت: دانش آموزان بروجردی با حضور در 70 رشته مختلف، رتبه اول مسابقات فرهنگی هنری استان را در بین شهرستانهای استان کسب کردند.

"شهاب روزبهانی" در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: مسابقات فرهنگی هنری با حضور هفت هزار نفر از دانش آموزان بروجرد از دیماه آغاز و تا اردیبهشت ماه ادامه داشت.

وی اضافه کرد: این مسابقات در 70 رشته مختلف برگزار شد که دانش آموزان 24 منطقه استان لرستان با هم به رقابت پرداختند.

به گفته وی دانش آموزان بروجردی در این مسابقات 131 رتبه اول، 146 رتبه دوم و 35 رتبه سوم را کسب کردند که در نهایت موفق به کسب رتبه برتر استان برای سومین سال متوالی شدند.

 روزبهانی اظهار داشت: به دلیل نبود اعتبارات لازم ، امسال هیچ کدام از دانش آموزان بعد از مرحله شهرستانی به استان اعزام نشدند و آثار آنها برای داوری به استان ارسال شد.

وی بیان کرد: حضور دانش آموزان در این دوره از مسابقات نسبت به سال گذشته افزایش نداشت چرا که دانش اموزان برتر سال قبل هنوز جوایز استانی خود را دریافت نکرده اند.

 معاون پرورشی آموزش و پرورش بروجرد گفت: به همین مناسبت فردا چهارشنبه مراسم تجلیل از دانش آموزان برتر و نخبه بروجردی با حضور حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در بروجرد برگزار می شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ )
برگزاری نشست «مقاومت شیعه در بیداری اسلامی کشور نیجریه» در بروجرد

روزهای بروجرد- نشست «روایت تصویری مقاومت شیعه در بیداری اسلامی کشور نیجریه» چهارشنبه، ۱۲ خرداد در بروجرد برگزار می‌شود.


به گزارش ایکنا، نشست «روایت تصویری مقاومت شیعه در بیداری اسلامی کشور نیجریه» با حضور شیخ اسماعیل شعیب، معاون مجاهد نستوه آیت‌اله  شیخ ابراهیم زکزاکی روز چهارشنبه، ١٢ خردادماه جاری ساعت ١١ صبح در بروجرد برگزار می‌شود .


این برنامه فرهنگی با مشارکت دفتر قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و بروجرد، دفتر امام جمعه و فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.


محل برگزاری این برنامه تالار اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری عبدالحسین زرینکوب  واقع در خیابان تختی، بلوار ستاد مهرداد اوستا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد خواهد بود و شرکت در این نشست برای عموم آزاد است .  

آخرين بروز رساني ( ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ )
سخنی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان
بگذارید حداقل دیگران فکری برای بهداشت و درمان مردم بروجرد کنند
آخرين بروز رساني ( ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ )
سیاست ناصحیح ارائه تخفیف‏‌های قابل توجه عوارض در شهرداری بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: سیاست ارائه تخفیف‏‌های قابل توجه عوارض در شهرداری این شهرستان با هدف تزریق یکباره اعتبارات ناصحیح است.

اشرف چگنی در گفت‎وگو با فارس، اظهار کرد: کاهش مبالغ و درصد بخشودگی عوارض باید در دستور کار شهرداری این شهرستان قرار گیرد.  

وی عنوان کرد: هدف از موافقت شورای اسلامی شهر بروجرد با موافقت در ارائه تخفیف زمینه‏‌سازی برای افزایش رغبت شهروندان برای پرداخت به موقع عوارض است.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد خاطرنشان کرد: بسیاری از شهروندان این شهرستان پرداخت عوارض خود به شهرداری را به زمان‏‎های اعلام تخفیف عوارض موکول می‏‎کنند.

چگنی ادامه داد: شهروندان در حقیقت نباید به دنبال تخفیف عوارض باشند، چرا که پرداخت به موقع عوارض شهرداری فراهم کردن امکانات رفاهی و خدماتی از سوی این نهاد در سطح شهر را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: از سویی افزایش امکانات رفاهی در شهرستان بروجرد در کنار پویایی بیشتر شهر زمینه را برای جذب سرمایه‏‌گذاران بیشتر فراهم می‏‎کند.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد تاکید کرد: افزایش درآمد شهرداری و رفع بخشی از معضل بیکاری در این شهرستان در پی فراهم کردن امکانات رفاهی و خدماتی که خود زمینه‎ساز رونق در کسب و کار فعالان عرصه ساخت و ساز است، ایجاد می‏‎شود.

چگنی تاکید کرد: به عبارت دیگر شهروندان با تقویت توان مالی شهرداری زمینه را برای رشد و تعالی شهر در حوزه‌‏های مختلف فراهم می‏‎کنند.

وی عنوان کرد: عدم پرداخت به موقع عوارض از سوی شهروندان کاهش درآمدهای شهرداری و به دنبال آن تعویق چند ماهه حقوق کارگران و ناتوانی در ارائه خدمات بهینه و مطلوب ازسوی این نهاد خدماتی و عمرانی را در پی دارد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد خاطرنشان کرد: شهرداری نهادی غیرانتفاعی است، به عبارت دیگر این نهاد باید هزینه‎های خود را از محل درآمدها تامین کند.

چگنی یادآور شد: داشتن شهرداری پویا در شهرستان بروجرد در گرو همکاری شهروندان در عمل به تکلیف آنها و پرداخت به موقع عوارض است.

وی تاکید کرد: در مقابل عدم پرداخت به موقع عوارض‏‎ها توان انجام خدمات در حوزه‏‎های خدماتی و عمرانی را از نهاد شهرداری سلب می‏‎کند و زیان آن متوجه همه شهروندان می‎‏شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در شهرداری این شهرستان تصریح کرد: رفع این مشکلات همکاری همه شهروندان را می‏‎طلبد.

چگنی بیان کرد: شهروندان با پرداخت به موقع عوارض و پرهیز از واگذار کردن آن به زمان ارائه تخفیف‎ها سهم بسیار سازنده و تاثیرگذاری در رفع مشکلات مالی شهرداری و توانمندسازی این نهاد برای ارائه خدمات بهتر فراهم می‎کنند.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ )
نماینده آیت الله سیستانی از حوزه های علمیه بروجرد بازدید کرد
روزهای بروجرد- حجت الاسلام سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران عصر یکشنبه از حوزه های علمیه امام صادق(ع) و ولی عصر(عج) بروجرد بازدید کرد.

به گزارش ایرنا امام جمعه بروجرد در جریان این بازدید با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه های علمیه بروجرد گفت: 700 روحانی و طلبه در سه حوزه علمیه بروجرد مشغول به تدریس و تحصیل هستند که 425 تن از این افراد مرد و بقیه زن می باشند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن ترابی افزود: 41 تن از روحانیون برجسته شهرستان بروجرد به عنوان استاد در حوزه های علمیه مشغول به تدریس می باشند.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در حوزه های علمیه بروجرد گفت: یکهزار مترمربع زمین در خیابان بحرالعلوم بروجرد برای احداث مهمانسرای حوزه و چهار هزار مترمربع در شهرک اندیشه مقابل مصلی نماز جمعه جهت احداث حوزه علمیه سطح دوم در نظر گرفته شده است.

امام جمعه بروجرد حوزه های علمیه این شهرستان را از حوزه های علمیه فعال و پویای کشور دانست و افزود: این حوزه ها در مقاطع مختلف نقش برجسته ای در پاسداری از انقلاب داشته اند.

وی اظهار کرد: روحانیون بروجردی در دوران دفاع مقدس در قالب کاروان های 60 نفره عازم جبهه های حق علیه باطل می شدند و نخستین و آخرین شهید روحانی دروان دفاع مقدس از شهرستان بروجرد هستند.

وی افزود: حجت الاسلام شریف قنوتی در جریان آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس و حجت الاسلام توکلی در جریان عملیات مرصاد در غرب کشور به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی با بیان اینکه مردم مومن و ولایتمدار بروجرد همواره دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده اند، گفت: سند ایثار و فداکاری مردم شهرستان بروجرد تقدیم یکهزارو 500 شهید، 2 هزار و 500 جانباز و 250 آزاده سرافراز در دروان دفاع مقدس است.

وی افزود: مردم ایران اعتقاد دارند که روحانیت، علما و مراجع پاسداران حقیقی اسلام ناب محمدی هستند و همواره گوش به فرمان آنان هستند.
وی اظهار کرد: آیت الله سیستانی از مراجع بزرگ شیعه در عراق همواره با مواضع خود عراق را از بحران های مختلف نجات داده است.

امام جمعه بروجرد اعلام فتوای جهاد کفایی علیه داعش را موجب آگاهی مردم نسبت به نفوذ کلام مرجعیت آگاه دانست و افزود: آیت الله سیستانی عامل اصلی وحدت و انسجام بین شیعه و سنی در عراق است و همواره از توطئه های دشمنان نسبت به دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی جلوگیری کرده است.

حجت الاسلام سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران به همراه نماینده ولی فقیه در استان لرستان در سفر به بروجرد به دیدار طلاب و روحانیون این شهرستان رفت و از حوزه های عملیه امام صادق(ع) و حضرت ولی عصر(عج) بازدید کرد.

وی عصر جمعه با استقبال نماینده ولی فقیه در لرستان، استاندار و جمعی از مسئولان وارد خرم آباد مرکز این استان شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی داماد و نماینده آیت الله سید علی سیستانی در ایران است و مدیریت موسسه آل البیت(ع) در قم را نیز برعهده دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.