۳۰ مرداد ۱۳۹۳   ۱۳:۲۵    
 
 
 
 
تبلیغات
 
poster_hamayesh.jpg
 
 
hamayesh_borujerd.jpg
 
shahid.jpg
 
بنیاد کودک
 
کمک به کودکان سرطانی
 
خبر ساز RSS
اخبار بروجرد
سرهنگ دلیری: 95 درصد افرادی که در حاشیه‌ ی بروجرد مرتکب جرم می‌شوند، ازشهرهای دیگر آمده‌اند
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد گفت: به تازگی پلیس موتوری 110 با هدف تسریع در زمان حضور در صحنه‌های پلیسی فعالیت می‌کند.sarhang_daliri11.jpg

به گزارش  فارس، علیرضا دلیری در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: طرح‌های مختلفی با هدف جلوگیری از شرارت، وقوع جرم و ایجاد محیطی ناامن برای فعالیت مجرمان در حال اجرا‌ست.
وی با اشاره به اینکه حضور فعال پلیس، احساس امنیت را در پیکره جامعه و شهروندان به همراه دارد، اظهار کرد: در این فرماندهی، پیش‌بینی بر دو رکن پیشگیری و مقابله ترجیح داده شده و در تحقق این مهم می‌کوشیم.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از افزایش ویژه پلیس مخفی در این حوزه استحفاظی به خصوص در مناطق با جغرافیای جرم بالا خبر داد و اظهار کرد: در نقاط آلوده شهری و روستایی، حضور و فعالیت پلیس‌های مخفی، ما را در انجام بهتر عملیات‌های پلیسی یاری می‌رساند.
فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد با توضیح اینکه برخورد با اشرار و مخلان امنیت اجتماعی در دستور کار این فرماندهی قرار دارد، ادامه داد: بیش از 95 درصد افرادی که در نقاط حاشیه‌ای شهر و روستا مرتکب جرم می‌شوند، مجرمانی هستند که از دیگر شهرهای کشور به بروجرد آمده‌اند.

دلیری تاکید کرد: با شناسایی و رصد این نقاط و افراد مجرم، اجازه فعالیت مجرمانه و سکونت در شهرستان بروجرد را به آنها نمی‌دهیم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های مدون، نقاط آلوده با تراکم جرم بالا شناسایی شده و عملیات‌های خوبی نیز در این مناطق صورت گرفته است.

دلیری عنوان کرد: اجرای این عملیات‌ها منجر به دستگیری بسیاری از مجرمین شده و کشفیات قابل ملاحظه‌ای نیز در حوزه‌های مختلف حاصل شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود از جذب پلیس افتخاری در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: از پلیس افتخاری در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف پلیس استفاده می‌شود.
دلیری بیان داشت: علاقمندان در این زمینه در راستای اهداف پلیسی آموزش دیده و به کار گرفته می‌شوند، تا در نهایت حضور آنان موجب سرعت و کیفیت بخشی به وظایف این فرماندهی شود.

وی با اشاره به ایجاد تحول در حوزه کاری پلیس راهور، عنوان کرد: حضور افسران ارشد در انظار عمومی، علاوه بر جلب اعتماد بیشتر شهروندان، نشانگر این است که نیروهای انتظامی در هر جایگاه و مقامی، خدمتگزار مردم هستند.

دلیری از برخورد قاطع پلیس راهور با رانندگان متخلف و اعمال قانون آنها خبر داد و گفت: برخورد قانونی با افرادی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکرده و مرتکب خلاف شوند، در دستور کار پلیس قرار گرفته است.
این مقام مسئول همچنین از برخورد قاطع پلیس با موتورسیکلت سوارانی که مرتکب خلاف شده و هنجارشکنی می‌کنند، خبر داد.

دلیری با اشاره به اینکه هم‌اکنون طرح ساماندهی تاکسی‌های درون شهری در حال اجرا است، اظهار کرد: به زودی تدابیر و تصمیم گیری‌های لازم در خصوص خودروهای مسافرکشی که از شهرستان‌های دیگر به بروجرد می‌آیند، اتخاذ می‌شود.


آخرين بروز رساني ( ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ )
کلاهبرداری از خانواده شهدا و ایثارگران از داخل زندان

روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد گفت: فردی که از داخل زندان از خانواده شهدا و ایثارگران کلاهبرداری می کرد به دام پلیس افتاد.

سرهنگ ˈعلیرضا دلیریˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: فردی که با معرفی خود به عنوان کارمند بنیاد شهید از خانواده های شهدا و ایثارگران کلاهبردای می کرد توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
به گفته وی در پی هشت فقره گزارش از خانواده شهدا و ایثارگران مبنی بر اینکه شخصی با عنوان کارمند بنیاد شهید از آنان مبالغی را کلاهبرداری کرده است موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.


وی اضافه کرد: با تحقیقات به عمل آمده و شماره حسابهای داده شده توسط فرد کلاهبردار وی شناسایی و معلوم شد که فرد کلاهبردار به جرم سرقت در زندان به سر می برده و از طریق کیوسک تلفن داخل زندان با افراد تماس می گرفته است.


وی اظهار کرد: فرد کلاهبردار در تماس تلفنی با خانواده ایثارگراین عنوان می کرد که به خانواده شما از طرف بنیاد شهید مبلغ 30 میلیون تومان وام بلاعوض و مقداری لوازم خانگی اختصاص داده شده که برای دریافت آن باید مبلغ 400 هزار تومان به شماره حساب داده شده واریز شود.
سرهنگ دلیری افزود: با اقرار فرد کلاهبردار به جرم خود بر قرار مجرمیت وی در زندان افزوده شد.


به گزارش ایرنا در آخرین تماس این فرد کلاهبردار با یکی از خانواده های خبرنگار ایرنا در بروجرد و پیگیری موضوع توسط خبرنگار ایرنا و همکاری دفتر امام جمعه بروجرد و پلیس فتا فرد کلاهبردار شناسایی و دستگیر شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ )
گلایه شدید همسر شهید محمود صارمی از علاءالدین بروجردی
روزهای بروجرد- او که هنوز به شدت تحت‌تاثیر خاطرات آن دوران است، افزود: «همه دولت‌ها به اتباع خود گفته بودند به کشورشان برگردند اما به محمود دستور دادند به افغانستان جنگ‌زده برگردد، آقای بروجردی به او گفت باید به افغانستان برگردد و بعد‌ها خودش با هواپیمایی که محمود با آن به مزارشریف رفته بود، به ایران بازگشت.

۱۶ سال از شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا در مزارشریف می‌گذرد. هرچند ۱۷مرداد، یعنی سالروز شهادت این خبرنگار، مزین به نام خبرنگار شد و هرساله در این روز یاد و خاطره این شهید اهل رسانه گرامی داشته می‌شود، بااین‌حال همسر وی گلایه‌های فراوانی دارد.

خدیجه روزبهانی همسر شهید محمود صارمی در گفتگو با روزنامه شرق از گلایه‌هایش می‌گوید. او به‌ویژه از سخنان علاءالدین بروجردی در برنامه زنده شناسنامه که نزدیک به یک‌ماه پیش پخش شد، گلایه‌مند و دلگیر است و به ما می‌گوید: «۱۶ سال از آن اتفاق و شهادت محمود و دیپلمات‌های ایرانی می‌گذرد اما دریغ از پاسخ‌دهی مسوولان وزارت خارجه! نه‌تنها در این دولت که در دولت‌های قبل هم هیچ‌کس حاضر نشد به ما پاسخی دهد.

من سوال دارم که چه اتفاقی در کنسولگری ایران در افغانستان افتاد؟» او ادامه می‌دهد: «صبر من لبریز شده است، در ۱۶ سال گذشته من هیچ‌چیز نگفتم اما دیگر باید حرف بزنم. آقای بروجردی که آن زمان نمایندگی ویژه دولت در افغانستان را برعهده داشتند، اکنون می‌آید و در تلویزیون به‌گونه‌ای حرف می‌زند که گویی هیچ مسوولیتی نداشتند! ایشان در آن برنامه گفتند: گوشت، دست گربه داده شد! باید بگویم آقای بروجردی کسی بود که به همسر من گفت باید به افغانستان برگردد و اکنون به‌گونه‌ای سخن می‌گوید که گویی هیچ مسوولیتی نداشته است.»

روزبهانی با بیان اینکه در آن زمان علاءالدین بروجردی مسوول مستقیم فعالیت‌های ایران در افغانستان بود، می‌افزاید: «محمود به تازگی از افغانستان برگشته بود و آپاندیسش را جراحی کرده و در حال گذراندن دوران نقاهت بود که یک شب آقای بروجردی با منزل ما تماس می‌گیرد و به همسرم می‌گوید که باید به افغانستان برگردد. همسر من درحالی‌که بیمار بود و کسالت داشت، ۱۴مرداد تهران را به قصد مشهد ترک کرد و از مشهد عازم افغانستان شد. شخص آقای بروجردی او را راهی افغانستان در حال جنگ کرد و به‌خوبی از خطرات آگاهی داشت.»

همسر شهید صارمی ادامه داد: «آقای بروجردی همسر من را چندبار به صورت تلفنی تحت فشار قرار داد، خاطرم می‌آید همسرم با هواپیمای جنگی عازم مزارشریف جنگ‌زده شد، همان هواپیمایی که آقای بروجردی با آن به ایران بازگشت!» روزبهانی می‌گوید: «زمانی که کشوری به لحاظ امنیتی دچار مشکل می‌شود، سایر کشورها اتباع خود را فرامی‌خوانند اما دولت ایران در آن زمان این کار را نکرد. البته نماینده سفیر ایران در افغانستان در ساعات آخر به همسرم و سایر دیپلمات‌های شهید می‌گوید که به ایران برگردند اما دیگر دیر شده بود.»

او که هنوز به شدت تحت‌تاثیر خاطرات آن دوران است، افزود: «همه دولت‌ها به اتباع خود گفته بودند به کشورشان برگردند اما به محمود دستور دادند به افغانستان جنگ‌زده برگردد، آقای بروجردی به او گفت باید به افغانستان برگردد و بعد‌ها خودش با هواپیمایی که محمود با آن به مزارشریف رفته بود، به ایران بازگشت.»

روزبهانی تاکید کرد: «وظیفه هر دولتی است که از اتباع خود در کشورهای بیگانه دفاع کند، وظیفه دولت است که تا آخرین لحظه از افراد خود حمایت کند، دولت باید پیگیری کند آن زمان چه کسانی مسوول بودند و چه اتفاقی افتاد؟ الان بعد از این همه سال آقای بروجردی به جای توضیح اتفاق، می‌آید و در تلویزیون می‌گوید «گوشت را دست گربه دادیم؟!» آیا این طرز صحبت درباره شهید صارمی مناسب بود؟ همه انسان‌ها ارزشمند هستند و حفظ جان و امنیت همه انسان‌ها دارای ارزش است. وظیفه همسر من گزارشگری بود اما باید جان و امنتیتش حفظ می‌شد.»

او ادامه داد: « من بعد از ۱۶ سال می‌خواهم بپرسم آن روز چه اتفاقی افتاد؟ چرا هیچ‌کس تاکنون پاسخی به ما نداده است؟ من گلایه دارم. می‌خواهم بپرسم آیا سیاست کشور و مسوولان در قبال همه شهدا یکسان است؟ آیا با برابری و عدالت با خانواده شهدا برخورد می‌شود؟ رسانه ملی متاسفانه به یک عده از شهدا بسنده کرده و یادی از بقیه شهدا نمی‌کند. شاهد این هستیم که صداوسیما از سیاست چندگانه در برابر شهدا استفاده می‌کند و بسیاری از آنان را به عمد یا غیرعمد نادیده می‌گیرد. آیا برخورد روسای جمهور با شهدا یکسان بوده؟

البته باید بگویم وقتی خود خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران کمترین تلاشی برای زنده‌نگه‌داشتن یاد شهید صارمی نمی‌کند دیگر از سایرین انتظاری نباید داشت. برای مثال در این ۱۶ سال حتی یک‌بار هم آقای بروجردی حالی از ما نپرسید و به دیدن ما نیامد، من چندین بار تماس گرفتم و حتی پیامک دادم و خودم را معرفی کردم تا شاید موفق شوم با ایشان حرف بزنم اما هیچ‌گاه تماسی از سوی او حاصل نشد اما وقتی زمان حرف می‌شود، به رسانه ملی می‌روند و از خود سلب مسوولیت می‌کنند و به‌گونه‌ای حرف می‌زنند که گویی تمام تلاش خود را برای نجات جان همسر من کرده است.»

چندی پیش علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی در برنامه شناسنامه گفته بود که او تلاش زیادی برای نجات جان شهید صارمی و سایر دیپلمات‌های شهید در افغانستان کرده بود. او در این برنامه عنوان کرد که در آن زمان مسوولیتی نداشته و تنها نماینده ویژه دولت در افغانستان بوده و حتی آن زمان به وزارت خارجه اعلام می‌کند که وضعیت خطرناک است و باید هرچه زودتر اتباع ایرانی را به کشور فراخواند.

او در این مصاحبه زنده، گفته بود: «معاونین وقت وزارت خارجه توافق نکردند که دیپلمات‌ها و خبرنگاران را از افغانستان بیرون ببریم و قرار شد مسوولیت را به نیروهای امنیتی پاکستان محول کنیم و به اصطلاح گوشت را به دست گربه دادیم.»

گفتنی است روز ۱۷ مرداد سال 77، در پی سقوط مزارشریف، نیروهای طالبان به کنسولگری ایران در این شهر حمله کردند. در این حمله ۱۱ ایرانی شامل ۱۰دیپلمات و محمود صارمی (خبرنگار ایرنا) به دست طالبان شهید شدند.
آخرين بروز رساني ( ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ )
24پروژه عمرانی هفته دولت در بروجرد افتتاح می شود
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد گفت: در هفته دولت 24پروژه عمرانی و خدماتی در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.

ˈرضا آریایی درگفت وگو با ایرنا افزود:برای ساخت و تکمیل این طرحها در مجموع 200میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی مهمترین این طرحها را شامل بهره برداری از چهارخطه محور کمربندی بروجرد، تکمیل طرح هادی در سه روستا، اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار، بهره برداری از یک واحد مرغداری ، افتتاح یک واحد صنعتی و بهره برداری از جایگاه سی ان جی عنوان کرد.

به گفته وی همچنین 20 برنامه مختلف فرهنگی درسطح شهرستان در هفته دولت برگزار می شود که ازجمله گلباران عطر افشانی قبور مطهر شهدا ،دیداربا امام جمعه و برپایی آیین های مختلف است.
آخرين بروز رساني ( ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ )
کتاب فرهنگ اعلام شهدا در بروجرد رونمایی شد
روزهای بروجرد- از کتاب فرهنگ اعلام شهدا در بروجرد رونمایی شد.

به گزارش ایسنا،در حاشیه مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار در بروجرد با حضور مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران لرستان، امام جمعه بروجرد و جمعی از مسئولین شهرستان بروجرد کتاب فرهنگ اعلام رونمایی شد.

این کتاب زندگینامه کل شهدای استان لرستان و 1500 شهید شهر بروجرد است که درباره هر شهید 40 تا 70 کلمه نوشته شده که تاریخ شهادت، شغل و سایر اطلاعات ضروری شهدا در آن بیان شده است.

در این کتاب بیان شده که چند نفر شهید بسیجی، پاسدار، ارتشی و... در راه انقلاب اسلامی ایران به شهادت رسیدند.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ )
دیدار رئیس جمهور با خانواده شهید صارمی+تصاویر
روزهای بروجرد- رییس جمهوری به مناسبت روز خبرنگار و در ادامه سلسله دیدارهای خود با خانواده شهدا، در دیدار با خانواده شهید محمود صارمی گفت: دولت مصمم به ایجاد ارتباط دوسویه و تنگاتنگ با رسانه ها است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنج شنبه در گفت و گوی صمیمی با خانواده شهید صارمی، ضمن گرامیداشت یاد این شهید، حادثه شهادت وی را بسیار تلخ و ناگوار دانست و گفت: در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شمار زیادی از خبرنگاران به شهادت رسیدند اما شهادت شهید صارمی و همه آنهایی که با این شهید به شهادت رسیدند، بسیار مظلومانه بود.
resized_676275_844.jpg

ییس جمهوری با یادآوری ساعات و لحظه شهادت شهید صارمی گفت: شهادت شهید صارمی و همراهانش برای خود ما دارای لحظات سختی بود زیرا در ابتدا یک ارتباط و تماسی بین ما و آنها برقرار بود که در همان لحظات صدای تیراندازی به گوش رسید و بعداً معلوم شد که همان موقع به دست تروریست ها، مظلومانه به شهادت رسیده اند.

resized_676276_653.jpg
روحانی، شهید صارمی و همراهانش را شهدای راه خدمت و وظیفه توصیف کرد و گفت: آنها در حین وظیفه خبرنگاری و سیاسی شان در خانه ای که خانه جمهوری اسلامی بود، به شهادت رسیدند.

رییس جمهوری افزود: نوع شهادت شهید صارمی و همراهان او، زنگ خطری برای همه بود، از این منظر که تروریسمی که منطقه را تهدید می کند، یک وحشی گری محض است و امروز هر چه زمان می گذرد وحشی گری این گروه که متأسفانه داعیه اسلام و جهاد دارند، بیشتر آشکار می شود.
resized_676280_860.jpg

روحانی افزود: این نوع اقدامات تروریستی، بخشی از توطئه کسانی است که قصد دارند چهره واقعی اسلام و جهاد را مخدوش و بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند؛ امروز همان توطئه ای که در افغانستان وجود داشت، به منطقه از جمله به لبنان، سوریه و عراق سرایت کرده است.

رییس جمهوری گفت: هدف تروریست ها تخریب چهره اسلام و جلوگیری از پیشرفت و توسعه جهان اسلام با ایجاد تفرقه و اختلاف است و این هدف چیزی است که حتماً دشمنان اسلام آن را طراحی کرده اند و بی تردید یکی از مؤثرترین طراحان آن موساد؛ سازمان جاسوسی صهیونیست ها است که در پشت پرده، تروریست ها را هدایت و کمک می کند.
 
resized_676281_355.jpg 
روحانی خاطرنشان کرد: امروز برای همگان روشن شده که شهدای ما از جمله شهید صارمی در چه راهی به شهادت رسیدند و کسانی که آنها را به شهادت رساندند چه شرایطی داشته و به کجا وابسته اند.

رییس جمهوری در بخش دیگری از اظهارات خود با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت این روز گفت: شغل خبرنگاری، شغل بسیار شریفی است و خبرنگارانی که به وظایف حرفه ای خود عمل می کنند، می توانند در جامعه تأثیرگذار باشند.
 
 resized_676282_194.jpg
روحانی اظهار داشت: خبرنگاران و رسانه ها از یک سو می توانند اطلاعات صحیح را به جامعه عرضه کرده و باعث آگاهی و تعالی جامعه شوند و همچنین می توانند واسطه بسیار خوبی بین جامعه، نظام و دولت باشند.

رییس جمهوری، خبرنگاران و رسانه ها را عامل بسیار مؤثری برای پیشگیری از فساد در جامعه دانست و با تأکید بر اینکه باید پدیده شوم فساد را تقبیح کنیم، گفت: فساد موضوعی است که مبارزه دائمی را می طلبد و برای مقابله با این معضل، خبرنگاران و رسانه ها می توانند تأثیر زیادی داشته و در مهار و پیشگیری از آن، مؤثر باشند.
 
 resized_676283_652.jpg
روحانی گفت: مشکلات اداری و آسیب های اجتماعی بسیار زیادی نیز وجود دارد که رسانه ها از جمله خبرنگاران می توانند با آن مبارزه کرده و آن را مهار کنند.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: امروز کانون خانواده و جامعه با توطئه های سازماندهی شده ای مواجه است و در پشت بعضی از مفاسد اجتماعی، سازماندهی ها و هدایتگری هایی وجود دارد که رسانه و خبرنگار می تواند در مقابله با آن بسیار مؤثر باشد.
resized_676284_882.jpg
روحانی افزود: رسانه ها برای ایجاد نشاط در جامعه و پیشگیری از مفاسد و معضلات و آسیب های اجتماعی، نقش بسیار مفید و مؤثری دارند.

رییس جمهوری با تأکید بر ارتباط نزدیک دولت با رسانه ها، اظهار داشت: دولت علاقمند است ارتباط دو سویه و نزدیکی با رسانه ها و خبرنگاران داشته باشد؛ به همین دلیل از نقد آنها استقبال و در عین حال به آنها توصیه می کند که از شرافت و حرفه خود حراست و مراقبت کنند.

روحانی با اشاره به اقدامات حمایتی دولت از فعالیت های رسانه ها، گفت: دولت قصد دارد لایحه ای را به مجلس تقدیم کند که مجموعه خبرنگاران با انجمن صنفی مرتبط با خود همراه باشند و اگر مشکلی هم وجود داشت از آن طریق نسبت به حل و فصل آن اقدام کنند.
 
 resized_676285_474.jpg
رییس جمهوری افزود: دولت همچنین در زمینه ارایه خدمات و آموزش های لازم برای حرفه ای کردن خبرنگاران، کاملاً آمادگی دارد.

روحانی گفت: دولت مصمم است ارتباط بسیار نزدیک و تنگاتنگی با خبرنگاران و رسانه هایی که رسالت بزرگی را برعهده دارند، داشته باشد.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درخواست همسر شهید صارمی در خصوص توجه ویژه دولت به خبرگزاری ایرنا، اظهار داشت: معتقدم ایرنا به عنوان قدیمی ترین و مهم ترین رسانه کشور باید جایگاه اصلی خود را بازپس بگیرد، زیرا دیگرانی این جایگاه را در شرایطی از ایرنا سلب کردند.

روحانی با اشاره به اینکه ایرنا در 11 ماه گذشته حرکتی رو به جلو داشته است، خاطرنشان کرد: ایرنا هنوز با جایگاه واقعی خود فاصله دارد و باید به آن جایگاه بازگردد.

رییس جمهوری با اشاره به ضرورت تقویت بازوی اطلاع رسانی دولت، تصریح کرد: اطلاع رسانی دولت به شرایط جدیدی نیاز دارد و باید به گونه ای باشد که بتواند، نظرات و دیدگاه های دولت را به جامعه عرضه کرده و در مقابل، نظرات جامعه را دریافت و به دولت ارایه دهد.

روحانی افزود: دولت مسئولیت ها و خدماتی را در کشور انجام می دهد و این وظیفه رسانه هاست که آن را به افکار عمومی با شیوه های مناسب منعکس کنند.
آخرين بروز رساني ( ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ )
نمایشگاه ˈتاریخچه مطبوعاتˈ در بروجرد دایر شد
روزهای بروجرد- نمایشگاه ˈتاریخچه مطبوعات بروجردˈ روز پنجشنبه در حاشیه آیین گرامیداشت روز خبرنگار در مجتمع فرهنگی هنری دکتر زرینکوب بروجرد دایر شد.

به گزارش ایرنا در این نمایشگاه بیش از 105 سال فعالیت مطبوعاتی شهرستان بروجرد در قالب 40 تابلو به نمایش گذاشته شده است.

نمایش نسخه هایی از اولین روزنامه های منتشر شده در شهرستان بروجرد بخشی از این نمایشگاه است که با هدف آشنایی بیشتر مردم و اصحاب رسانه با تاریخچه و جایگاه بروجرد در زمینه مطبوعات به نمایش درآمده است.

81.jpg
همچنین نمایشگاه عکسی از ˈشهید محمود صارمیˈ خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در این مجتمع دایر شده که بخشی از زندگی این خبرنگار شهید را معرفی نموده است.

شورای فرهنگ عمومی کشور 17 مردادماه 1377، سالروز شهادت ˈمحمود صارمی ˈ را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرده که امروز پنجشنبه آیینی به همین مناسبت در زادگاه شهید صارمی در بروجرد درحال برگزاری است.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ )
همایش بزرگداشت شهید صارمی و روز خبرنگار در بروجرد / انتقاد از عدم حضور مسئولان استان
روزهای بروجرد- همایش بزرگداشت شهید صارمی و روز خبرنگار روز پنجشنبه در سالن دکتر زرینکوب بروجرد برگزار شد.

سخنرانی مسئولان، بیان مشکلات خبرنگاران، پخش کلیپ از زندگی شهید صارمی و اهدای لوح تقدیر به 43خبرنگار شهرستان بخشهای گوناگون این همایش بود.
 
از نکات قابل تامل این مراسم عدم حضور مسئولان استانی در این مراسم بود که انتقاد امام جمعه بروجرد را نیز در پی داشت. برگزاری این مراسم نسبت به سال گذشته دارای نظم بیشتری بود اگرچه مطابق معمول این سال ها افراد تکراری به نمایندگی از جامعه خبری بروجرد به بیان نظرات خود پرداختند. شایسته بود که از سایر خبرنگاران بویژه بانوان خبرنگار برای بیان نظرات دعوت می شد.
 
___93.jpg
 
امام جمعه بروجرد: نقد کشاندن برنامه ها و مدیریتها را رسالتهای خبرنگاران است

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه رسانه ها زبان گویا و چشم بینای مردم هستند ، گفت: حق گویی و صداقت از ویژ گیهای ضروری اهل رسانه و خبر است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمینˈحسن ترابیˈ روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار در بروجرد افزود: مهمترین سرمایه خبرنگار اعتماد مردم است.

به گفته وی خبرنگاران باید در انجام رسالت خود تلاش کنند روز به روز به سرمایه خود که همان اعتماد مردم است بیفزایند و بدانند که هر گونه بی صداقتی باعث سلب اعتماد می شود.

وی اضافه کرد: صداقت و صراحت و شجاعت در بیان و رعایت امانت از اصول خدشه ناپذیر این صنف است و مهمترین وظیفه خبرنگاران اطلاع رسانی دقیق و سریع و صریح است.

وی افزود: این خبرنگاران هستند که با تنظیم اخبار می توانند توجه یا بی اعتنایی مسوولان را نوسان بخشند و می توانند موضوعات را در کانون توجه قرار دهند و حتی مشکلات را طوری مطرح کنند تا مسوولان به فکر راهکار حل مساله بیوفتند.

حجت الاسلام ترابی تقویت روحیه امید در مردم را وظیفه دیگر خبرنگاران دانست و افزود: خبرنگاران با بیان عملکرد دولت و مسوولان نظام می توانند این وظیفه را انجام داده تا مردم را به آینده ای روشن دلگرم نمایند.

وی، دفاع واقع بینانه از عملکرد مسوولان را دیگر وظیفه خبرنگاران دانست و افزود: در عرصه ای که عده ای مغرض سعی دارند نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند، اصحاب رسانه ها هستند که باید به میدان دفاع از نظام بیایند و در برابر هجمه تبلیغاتی رسانه های وابسته به جهان استکبار و تنویر افکار عمومی و در ارتباط با معجزه آسایی نظام جمهوری و دولتهای ایفای نقش کنند.

امام جمعه بروجرد به نقد کشاندن برنامه ها و مدیریتها را از دیگر رسالتهای خبرنگاران دانست و افزود: نقد سازنده می تواند موثر باشد و خبرنگاران باید روشها و رفتارهای برخی از اقشار جامعه را با هدف اصلاح و سازندگی به نقد بکشند.


حجت الاسلام ترابی افزود: بروجرد در عرصه خبرنگاری و روزنامه نگاری سابقه درخشانی دارد ولی امروز تعداد نشریات ما در عرصه رسانه های مکتوب بسیار کم ا ست و بسیاری افراد مشتاق فعالیت در این حوزه هستند که وقتی مشکلات همکاران خود را می بینند از ورود به این عرصه امتناع می ورزند.

امام جمعه بروجرد در پایان از عدم حضور مسوولان استانی در آیین روز خبرنگار انتقاد کرد و گفت: باید از تنگ نظری و تعصبات کور پرهیز شود .
 
 
آریایی: خبرنگاران همیاران و همراهان مسئولان نظام هستند

در ادامه سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد در سخنان کوتاهی خبرنگاران را همراهان و همیاران مدیران و مسئولان نظام در انتشار اخبار و واقعیات جامعه برشمرد.

رضا آریایی، گفت: فعالان عرصه قلم و خبررسانی به بیان مطالبات مردم از مسئولان و انعکاس پاسخ منطقی آنها می‎پردازند.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران در طول سال با سعه صدر و آستانه تحمل بالا، به انعکاس و انتشار اخبار و فعالیت‌های مسئولان پرداخته و در راستای رفع مشکلات جامعه می‎کوشند.

وی یادآور شد: به جا است، در روزی که به این نام لقب گرفته و مختص خبرنگاران است، مسئولان نیز با شنیدن نقطه نظرات و مشکلات خبرنگاران، در حد توان و بضاعت در راستای رفع معضلات جامعه سختکوش و بی‌ادعای خبرنگاری تلاش کنند.
 
 
آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ )
نشست تریبون آزاد با موضوع آموزش و پرورش و با حضور بهرام بیرانوند برگزار شد

روزهای بروجرد- جلسه تریبون آزاد با حضور بهرام بیرانوند نمایند مردم بروجرد و اشترینان در مسجد ولیعصر(ع) بروجرد برگزار شد.

در این نشست جمعی از فرهنگیان و شهروندان بروجردی به بیان نظرات خود و همچنین مشکلات آموزش و پرورش پرداختند.

مهم ترین مطالب مطرح شده در این نشست بدین شرح بود: 

 • سرانه کم مدارس بروجرد؛ به طوری که 3 سال است به مدارس سرانه ایی تعلق نگرفته است و این خود باعث بوجود آمدن مشکلات فراوانی برای مدیران و دانش آموزان شده است.
 • شیوه نادرست ساماندهی معلمان؛ به طوری که باعث می شود مدارس برخوردار معلمان با تجربه و کارآزموده را جذب نمایند و مدارس حاشیه شهر از وجود آنان محروم شوند که باعث تشدید افت تحصیلی در بین دانش آموزان حاشیه شهر می‌شود.
 • توجه به مشکلات معیشتی معلمان
 • لزوم داشتن حق اعتراض و نقد و حتی تجمع قانونی
 • دعوت از مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان برای گفتگوی رودرو با فرهنگیان بروجرد
 • اکثر مدیران بروجرد دچار روزمرگی شده اند، فرهنگی نباید مجیز گوی کسی باشد
 • رسبدگی به وضعیت استخدامی مربیان پیش دبستانی
 • لزوم استفاده از جوانان بروجردی در فرصت های شغلی آموزش و پرورش بروجرد
 • جلوگیری از انتصاب مدیران سفارشی؛ چرا که این گونه مدیران جسارت لازم در پیگیری مشکلات را ندارند و دنبال بودجه نخواهند رفت ضمن آنکه زمینه ساز فساد نیز خواهند بود.
 • انتقاد از تعطیلی پنج شنبه ها در مدارس که باعث افت تحصیلی و مشکلات عدیده برای خانوانده ها شده، این در حالی است که مجلس برای تعطیل کردن یک روز به توافق نمی رسد اما وزیر پیشین در اقدامی عجیب 52 دو روز به تعطیلات مدارس افزود و کسی نیز معترض این کار خطا نشد.
 • لزوم نظارت نمایندگان بر کار مدیران شهری
 • انتقاد به دخالت افراد غیر مسئول در عزل و نصب های مدیران شهری و لزوم ایستادگی در برابر خواست غیر قانونی این افراد

 

بهرام بیرانوند  نیز در سخنانی با اشاره به اینکه به عنوان نماینده به مساله عزل و نصب وارد نخواهد شد بیان داشت: این موضوع را از ابتدا گفته ایم و اکنون نیز به آن پایبند هستیم ورود به عزل و نصب ها یعنی برگزاری جلسات شبانه... وظیفه نمایندگان نظارت بر کار دولت و زیرمجموعه های آن است و نه تعیین مدیران.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اعتصاب را هیچ وقت توصیه نمی کنیم و آن را در نظام مقدس جمهوری اسلامی غیر شرعی می دانیم.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم نظارت نمایندگان بر کار مدیران بیان داشت: ما در بخش آب شرب و کشاورزی تنش داریم چاه های ما راندمان خوبی ندارند 30 درصد آب شرب ما از این چاه ها تامین می شود که ما نگران کیفیت آن نیز هستیم. وی بر اجرایی شد سد گلرود تاکید کرد و بیان داشت: برای رفع مشکل آب باید سد گلرود ساخته شود و در این زمینه با معاون وزیر نیز صحبت شده است که امیدواریم این طرح حیاتی بروجرد عملیاتی شود.

بهرام بیرانوند در خاتمه بر پیگیری مشکلات مطرح شده توسط فرهنگیان بروجرد در این نشست تاکید کرد.

آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ )
آرزوی «محمود» یک هفته قبل از عروجش
روزهای بروجرد- همسر شهید «محمود صارمی» می گوید یک هفته قبل از شهادت محمود، سرودی از تلویزیون پخش شد که درباره فراق از شهادت و پایان جهاد بود؛ یک لحظه اشک در چشم های محمود حلقه زد و با افسوس گفت: «قطعاً جنگ خوب نیست اما حیف که با تمام شدن جنگ، درهای شهادت هم بسته شد».

ˈ خدیجه روزبهانیˈ در گفت و گو با ایرنا گفت: شهید صارمی همان لحظه خالصانه شهادت را از خدا خواست و در کمتر از یک هفته در نهایت مظلومیت به دست طالبان در مزار شریف افغانستان به آرزویش رسید.

روزبهانی می گوید: یک ساعت قبل از ورود طالبان به کنسولگری ایران در مزار شریف با محمود تلفنی صحبت کردم و هیچ ناراحتی یا اضطرابی در صدای او وجود نداشت؛ او همیشه تأکید زیادی به احترام به پدر و مادر داشت و در آخرین بار نیز گفت «ما فقط یک فرزند داریم با تمام وجود او را تربیت کن.

وی می افزاید: 19 روز پس از شهادت محمود خبر شهادت را مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی به ما داد و من تا 3 سال بعد از شهادت محمود نتوانستم با موضوع فراق او و شهادتش کنار بیایم.

همسر شهید صارمی بیان داشت: محمود به یقین رسیده بود که خبرنگار موظف است پیام مظلومیت گروهی را به گوش جهان برساند و بنابراین با مسئولیتی که بر عهده داشت، تا پای جان ایستاد و خداوند مزد جهاد او را شهادت قرار داد.

وی گفت: محمود در 26 دی ماه سال 1375 به عنوان مسئول دفتر خبرگزاری ایرنا در افغانستان، راهی مزار شریف شد و تا دو سال در آنجا ماند او مردم مظلوم افغانستان را همچون خانواده خود دوست داشت.

وی افزود: محمود به قدری با آن مردم مأنوس شده بود که درد آنها را درد خود می دانست و در سرمای زمستان، لباس های گرم خود را به آنها می بخشید.

همسر این شهید بیان می دارد: خانواده شهید و بنده موافق اعزام وی به افغانستان نبودیم؛ اما او می گفت «در برابر شغلی که به من محول شده است، مسئولم و علاوه بر این برای کسب تجربه باید در این مأموریت حضور پیدا کنم

17 مرداد 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف افغانستان، به همراه 8 نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسیدند.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ )
بروجرد در حسرت بیمارستان نو
زهره گودرزی- شهرستان بروجرد با جمعیتی حدود 400 هزار نفر، دارای 2 بیمارستان دولتی با قدمت 50 و 100 سال است که دارای بافت قدیمی و بسیار فرسوده بوده و جوابگوی نیاز مردم و بیماران این شهر نیست.

با توجه به قدمت 2 بیمارستان امام خمینی(ره) و چمران شهرستان بروجرد که از حد استاندارد رد شده و شهر بروجرد نیاز به بیمارستانی جدید دارد.

فضای فعلی بیمارستان‌ها جای قرار دادن تخت‌های بیشتر را در اتاق‌ها ندارد و با وجود این‌که بیمارستان امام خمینی(ره) تا به حال چندبار بازسازی شده‌، ولی نمی‌تواند مطابق استانداردهای روز باشد.

بیمارستان امام خمینی(ره) با قدمتی 100 ساله، نداشتن امکانات مناسب و کمبود تخت پاسخگوی مردم شهرستان بروجرد نیست به خصوص در ایام تعطیل با مشکل روبرو است.

فرسودگی، از عمده‌ترین مشکلات بیمارستان‌های بروجرد بوده و از استاندارد‌های لازم برخوردار نیست این بیمارستان‌ها به دلیل فرسودگی، ارزش مقاوم‌سازی ندارد و باید تغییر کاربری داده شود.

کمبودهای موجود در بهداشت و درمان بروجرد به ناچار مردم را روانه شهرهای همجوار می‎کند که این امر برای مردم شهرستان بروجرد دردسرساز و هزینه‌بر است.

به گزارش ایسنا، کلنگ بیمارستان آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) در سال 86 به زمین زده شد و قرار است این بیمارستان در 5 طبقه با 1000 متر زیربنا ساخته شود.

ساخت بیمارستان آیت‎الله بروجردی در سفر اول هیئت دولت به استان لرستان مصوب شد که پس از گذشت قریب7 سال هنوز به مرحله بهره‎برداری نرسیده است.

یکی از نمایندگان بروجرد چندی قبل در این رابطه گفت: گلایه‌هایی در رابطه با وضعیت درمانی شهر می‌شنویم که حق می‌دهیم زیرا بیمارستان‌های ما دارد جزو آثار تاریخی شهر می‌شود.

علاالدین بروجردی افزوده بود: امیدواریم با مجموعه پیگیری‌های انجام شده، بیمارستان 220 تختخوابی آیت‌الله العظمی بروجردی(ره)‌ که نیمی از راه را طی کرده و به سمت مراحل تکمیلی می‌رود با سرعت بیشتری ساخته شود که اگر اعتبارات آن به‎موقع برسد پایان سال 91 قابل بهره‌برداری خواهد بود.

این امر با توجه به اینکه سال 93 نزدیک است به نیمه خود برسد خبری از افتتاح و بهره‎برداری از این پروژه عظیم نیست.

همچنین خرداد ماه سال ۹۱ وزیر راه و شهرسازی دولت دهم که به بروجرد سفر کرده بود در سخنانی گفت: برای تکمیل پروژه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی بروجرد از محل طرح مهر ماندگار چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اختصاص پیدا کرده است.
علی نیکزاد با بیان اینکه این بیمارستان تا پایان سال ۹۱ تکمیل می‎شود اما در حالیکه ماه پنجم سال 93 را پشت سر می‎گذاریم این بیمارستان به مرز بهره‎برداری نرسیده است.

در حال حاضر نیز نماینده مردم بروجرد در مجلس در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: بیمارستان آیت‎الله بروجردی، شهریور ۹۴ به بهره‎برداری خواهد رسید و اصرار ما بر تکمیل بیمارستان آیت‎الله بروجردی در شهرستان بروجرد است.

بهرام بیرانوند با بیان اینکه این بیمارستان از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، اظهار کرد: از مجموع ۱۰ میلیارد تومان اعتباری که از محل ماده ۱۸۰ قانون برنامه بودجه به استان اختصاص دادند، شش میلیارد تومان آن را برای بیمارستان آیت‎الله بروجردی اختصاص دادیم.

وی اظهار کرد: در این باره نیز دولت وعده داده و ما تحقق این وعده را رصد می‌‎کنیم و پیش‎بینی می‌‎شود تا شهریور سال آینده این پروژه تکمیل و به بهره‎برداری برسد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد: در حال حاضر سفت‎کاری این بیمارستان انجام و وارد مرحله نازک‎کاری خواهد شد.

متاسفانه وضعيت بيمارستان‎هاي شهر بروجرد مناسب نيست و از لحاظ قدمت در شرايطي هستند که جزء بناهاي تاريخي محسوب مي‌شوند اين در حاليست که با رشد جمعيت و نياز روزافزون به بهداشت و درمان انتظار مي‌رود متوليان امر براي تامين سلامت مردم و تسهيل دسترسي به مراکز درماني مجهز و به روز تلاش کرده تا ضمن اطمينان بخشي به مردم در زمينه تامين نيازهاي خود در اين بخش، کمبود فضاي درماني موجود در شهرستان نيز برطرف شود.

اما آنچه در این میان نیز خودنمایی می‎کند بحث تجهیز این بیمارستان است که با افتتاح آن آیا بحث تجهیزات آن نیز سریع مرتفع می‏شود یا اینکه چندسالی باید این مردم منتظر تکمیل و مجهز شدن آن باشند.

آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ )
افتتاح هایپر مارکت بروجرد به هفته دولت نمی رسد
روزهای بروجرد- مطابق آخرین وعده سرمایه گذاران پروژه های هشت بهشت و باغ فدک بروجرد قرار بود هایپر مارکت مربوط به باغ فدک تا هفته دولت به بهره برداری برسد که مدیر عامل شرکت سرمایه گذار از عدم تحقق این وعده خبر داد.


بهروز محمدی مدیر عامل شرکت سرمایه گذار پروژه های بروجرد در رابطه با آخرین وضعیت پروژه های تجاری هشت بهشت در گفتگو با مهر اظهار داشت: در حال حاضر با کمک شهرداری بروجرد توانسته ایم بیشتر مشکلات مربوط به پروژه های تجاری هشت بهشت و باغ فدک بروجرد را حل کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد، افزود: در پروژه هشت بهشت با شهرداری بروجرد جلساتی برگزار شده است که تا کنون تعامل خوبی با یکدیگر داشته ایم.

این مسئول تصریح کرد: روند اجرایی این پروژه ها گرچه به کندی صورت می گیرد اما در مجموع رضایت بخش است.

محمدی بیان داشت: سعی می شود عملیات اجرایی هشت بهشت که یک مجتمع تجاری است را سرعت بیشتری بدهیم تا بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد اتمام آن باشیم.وی با بیان اینکه شرکت سرمایه گذار برنامه ای دوساله با شهرداری بروجرد آغازکرده است، افزود: از ابتدای سال 93 شرکت سرمایه گذار طی انعقاد برنامه ای دوساله با شهرداری بروجرد سعی دارد موانع و مشکلات سد راه پروژه ها را برطرف کند و آنها را به نتیجه برساند.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذار پروژه های بروجرد اظهار داشت: مشکل عمده در مجتمع تجاری هشت بهشت عدم راه دسترسی مناسب به این پروژه به عنوان معضلی قدیمی بوده که با همت شهرداری و توافق شرکت سرمایه گذار حل شده است.

وی با بیان اینکه با تعیین مسیر راه دسترسی جدید به مجتمع از قطع بیش از 40 درخت در بلوار بهشت بروجرد جلوگیری شده است، ادامه داد: تا یکماه آینده عملیات اجرایی راه ورودی به مجتمع هشت بهشت بروجرد آغاز خواهد شد و شرکت سرمایه گذار نیز متعهد شده است که بازسازی بخشهایی از پیاده رو و خیابان را از بلوار بهشت تا مجتمع تجاری انجام دهد.

محمدی با بیان این مطلب افزود: البته در بخش باغ فدک و هایپر مارکت نیز با شهرداری بروجرد توافقاتی انجام شده است که به کندی پیش می رود.

وی تصریح کرد: در این بخش قول داده بودیم که در هفته دولت افتتاح هایپر مارکت را شاهد باشیم که تکمیل آن تا موعد مذکور محقق نخواهد شد.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذار پروژه های بروجرد ادامه داد: در حال حاضر عملیات تهیه نقشه و محاسبات پل دسترسی به هایپرمارکت در حال انجام است.

وی یادآور شد: با کمک شهرداری بروجرد تلاش می کنیم مشکلات بر سر راه ادامه پروژه ها را برطرف کنیم تا هرچه سریعتر این پروژه ها در بروجرد به سرانجام برسند.

بنابر این گزارش شرکت سرمایه گذار پروژه های باغ فدک و مجتمع هشت بهشت در سال 85 با عقد قراردادی با شهرداری به منظور احداث پروژه های متعدد وارد بروجرد شده که طی این سالها با مشکلاتی مواجه بوده به طوریکه این پروژه ها تا کنون در همان نطفه خاموش شده و به ثمر نرسیده اند.

بر اساس قراردادهای منعقد شده میان شرکت سرمایه گذاری این پروژه ها و شهرداری بروجرد قرار شد این سرمایه گذار پروژه های تجاری هشت بهشت، هایپر مارکت، رستوران چندمنظوره و.... را در بروجرد عملیاتی کند، پروژه هایی که چشم بروجردی ها هنوز به جمال تکمیل آنها روشن نشده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ )
اعتبارات مرمت بناهای تاریخی بروجرد 35 درصد کاهش یافت
روزهای بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: اعتبارات میراث فرهنگی در بخش مرمت در موافقتنامه ها نسبت به سال گذشته 35 درصد کاهش یافته است.

حجت اله یارمحمدی در رابطه با وضعیت تخصیص اعتبارات عمرانی به اداره میراث فرهنگی بروجرد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در حال حاضر مهمترین اعتبارات اداره میراث فرهنگی در دو بخش پژوهش و مرمت تخصیص پیدا می کند.

وی ادامه داد: امسال اعتبار تخصیص یافته به بخش مرمتی بسیار کم بوده و جوابگوی مرمت آثار تاریخی بروجرد نیست.

یارمحمدی افزود: همین اعتبارات اندک نیز در موافقتنامه ها نسبت به سال گذشته 35 تا 40 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اعتبارات مصوب داشتیم اما تخصیص بودجه نداشتیم، تصریح کرد: در این زمینه مطلب مهم، تخصیص بودجه است به طوریکه در سال 91 و 92 تخصیص بودجه استانی میراث فرهنگی رقم ناچیزی بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد اظهار داشت: اگر اعتبارات کافی به میراث فرهنگی تخصیص پیدا کند به طور قطع اقدامات خوبی در رفع مشکلات و مرمتهای اضطراری بناهای تاریخی بروجرد انجام خواهد گرفت.

وی یادآور شد: در حال حاضر اعتبار مرمت آثار تاریخی بروجرد از محل بودجه اعتبارات ملی سازمان میراث فرهنگی تامین می شود که مربوط به اعتبارات سال گذشته است.

یارمحمدی با بیان اینکه در سال جاری هنوز اعتباری به میراث فرهنگی بروجرد ابلاغ نشده است، افزود: تا کنون اقدامات خوبی در راستای مرمت آثار تاریخی بروجرد انجام شده و توانسته ایم پیشرفت رضایت بخشی در این زمینه داشته باشیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ )
تریبون آزاد با موضوع گذشته، حال و آینده آموزش و پرورش در بروجرد برگزار می‌شود
تریبونی با عنوان گذشته، حال و آینده آموزش و پرورش در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، چهارشنبه شب تریبونی با عنوان گذشته، حال و آینده آموزش و پرورش در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

این نشست صمیمی با حضور بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از متخصصان و پیشکسوتان امر برگزار می‌شود.

علاقمندان می‌توانند با حضور در این تریبون آزاد به ارائه نظرات، پیشنهادت و انتقادهای خود در این زمینه بپردازند.

تریبون آزاد با موضوع گذشته، حال و آینده آموزش و پرورش، پس از برگزاری نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، پیش از این دو تریبون آزاد دیگر در خصوص مسائل شهری با حضور نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی برگزار شده که مورد استقبال خوب شهروندان بروجردی به خصوص قشر جوان قرار گرفته است.

آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ )
عملیات والفجر۲ در بروجرد بازسازی می‌شود
روزهای بروجرد- عملیات والفجر ۲ هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در شهرستان بروجرد بازسازی می‌شود.1.jpg

به گزارش ایکنا، عملیات والفجر دو با همکاری گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه و ناحیه مقاومت بسیج بروجرد ‌هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در شهرستان بروجرد بازسازی ‌می‌شود.‌

بازسازی مناطق عملیاتی با آشنایی هرچه بهتر نسل امروز جوانان با دوران هشت ساله دفاع مقدس و معرفی رشادت‌های رزمندگان به نسل جوان انجام می‌گیرد.

سال گذشته نیز رزمایش محمد رسول‌الله (ص) در استان لرستان و ‌بروجرد، بازسازی شد که امسال نیز بازسازی رزمایش والفجر دو با همکاری گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه و ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، پس از عملیات والفجر مقدماتى، بار دیگر شرایط جنگ به‌نحوى مطرح شد که به نظر مى‌رسید با افزایش توانایى‌هاى نظامى دشمن، بدون تغییرات اساسى در شیوه نبرد، ادامه جنگ مشکل خواهد بود. از این‌رو، تا رسیدن به آن نقطه لازم بود روند عملیات‌ها ادامه یافته تا از رکود جبهه به مدت زیاد جلوگیرى شود.

بدین ترتیب، پس از بحث و بررسى مناطق مختلف مقرر شد، عملیات هاى والفجر ،۲ ۳ و ۴ انجام شود. مهم ترین مسأله اى که در این عملیات ها مورد نظر بود، به کارگیرى نیروى اندک، دادن تلفات کم و جلوگیرى از وارد شدن ضربه اساسى به توان یگان ها و تضمین موفقیت عملیات بود.

اهداف عملیات

عملیات والفجر ۲ در منطقه پیرانشهر، در حد فاصل بین ارتفاعات قمطره و تمرچین، با اهداف زیر تدارک دیده شد: ۱- انهدام نیروى دشمن و گرفتن اسیر.۲- تجزیه نیروى دشمن.۳- تصرف ارتفاعات سرکوب منطقه.۴- تصرف پادگان حاج عمران و تسط بر شهر چومان مصطفى

موقعیت طبیعى و اهمیت منطقه

پادگان حاج عمران در موقعیتى سوق‌الجیشى واقع شده است؛ بدین ترتیب که از شمال به ارتفاعات چنارستان و کلاشین، از جنوب به ارتفاعات بسیار مرتفع سکران و کدو و از شرق به ارتفاعات تمرچین و شهر مرزى پیرانشهر، و از غرب به تنگه دربند و شهر چومان مصطفى عراق، محدود مى شود.آنچه بر اهمیت منطقه و ضرورت تصرف آن مى افزود، اساساً تبعات بعدى آن بود که قسمتى از آن چنین است:

۱- تسلط بر تردد ضدانقلاب و کنترل آن.
۲- ایجاد تسهیلات و پشتیبانى از اکراد مسلمان و مبارز عراقى.
۳- فراهم سازى امکان گسترش عملیات نامنظم در خاک عراق
۴- حفظ پیرانشهر از هرگونه تهاجم و تجاوز نیروهاى عراقى.

5- زمینه‌سازى نزدیکى بیشتر به شهر و تأسیسات نفتى کرکوک

موقعیت دشمن در منطقه

دشمن در سراسر منطقه، سه رده خط پدافندى داشت که هر رده آن پوشیده از موانع و استحکامات بود و همچنین استعداد دشمن در حدود ۲ تیپ پیاده و یک گردان زرهى، به عنوان نیروى درگیر و یک تیپ پیاده و آتشبار مختلف و مجموعاً ۳۰ یگان در منطقه بود.

مأموریت و طرح مانور

مبناى طرح مانور، عملیات تک دورانى (دور زدن دشمن) بود تا بدین وسیله هرگونه فرصت عکس العمل از دشمن گرفته شود، بدین ترتیب که ۴ گردان سمت راست و ۳ گردان سمت چپ وارد عمل مى شدند و پس از دور زدن ارتفاعات، در تنگه دربند الحاق مى نمودند و نهایتاً پاکسازى به طور کامل انجام مى پذیرفت. سازمان رزم و نحوه ادغام نیروهاى سپاه و ارتش بدین شکل بود که مجموعاً ۱۶ گردان از سپاه و ۶ گردان پیاده و یک گردان مکانیزه از نیروى زمینى ارتش در عملیات شرکت داشتند.همچنین پشتیبانى عملیات از سوى هوانیروز، با توجه به موقعیت منطقه و صعب‌العبور بودن ارتفاعات پیش‌بینى شد.

شرح عملیات

عملیات والفجر ۲ با رمز «یا الله» آغاز شد. قسمتى از نیروهاى خودى ۲۴ ساعت قبل از آغاز تک، به‌منظور دور زدن دشمن، از خط عزیمت خود حرکت نمودند و پس از ۲ ساعت راهپیمایى موفق شدند خود را به مناطق تعیین شده رسانده، براى شروع عملیات اعلام آمادگى کنند.

به‌رغم این که نیروها پس از ۲ ساعت تأخیر در تمامى محورها، با دشمن درگیر شدند، لیکن پیشروى قابل توجهى صورت گرفت. اما از آن جا که دشمن بر ارتفاعات سرکوب منطقه تسلط داشت، آتش شدید توپخانه اش عملاً مانع از تکمیل و دستیابى به تمامى اهداف عملیات شد، به طورى که همچنان ارتفاعات «کینگ»،۲۵۱۹ «بردسر» و «دربند» را در اختیار داشت.

در ادامه عملیات در صبح روز پنجم خرداد سال 62  روستاى رایات به دست نیروهاى خودى تصرف شد و ضمن محاصره چند روستاى دیگر، گمرک جاده پیرانشهرـ حاج‌عمران آزاد گردید.

همچنین پس از آن‌که نیروهاى خودى بر قسمتى از ارتفاعات ۲۵۱۹ تسلط یافتند، دشمن طى دو نوبت به ارتفاعات یاد شده پاتک نمود که در نوبت اول مجبور به عقب‌نشینى شد و در نوبت دوم توانست بر قسمتى از آن تسلط یابد. اما پس از آن‌که هوانیروز امکان یافت که نیروهاى خودى را تدارک کند، مابقى نیروهاى دشمن پاکسازى شدند و بدین ترتیب ارتفاعات ۲۵۱۹ به‌طور کامل به تصرف نیروى خودى درآمد.
 
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ )
انتقاد آریایی از روند طولانی بازسازی ساختمانهای اداری آسیب دیده در زلزله بروجرد
روزهای بروجرد- سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد با انتقاد از روند طولانی بازسازی ساختمانهای اداری آسیب دیده در زلزله بروجرد، گفت: برخی از این پروژه ها به رغم گذشت نزدیک به هشت سال هنوز تکمیل نشده اند.
به گزارش مهر، رضا آریایی در دیدار با کارکنان مرکز فنی و حرفه ای بروجرد در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: امروزه دارای جامعه ای با درصد بالای بیکاری هستیم و در اغلب مشاغل مشاهده می شود که افراد مشغول به کار فاقد مهارتهای لازم هستند.

وی افزود: در گذشته مهارتها و کارآفرینی از خانواده ها به نسلهای بعد منتقل می شد و صنایع دستی چون ورشو سازی و... همواره در سطح جامعه رواج داشت.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد با بیان اینکه امروزه با توسعه جمعیت انسانی و نیاز به کار با مشکلات جدی مواجه شده ایم، ادامه داد:  امروز با پیدایش دانشگاهها و مراکز علمی و آموزشی خیل عظیم باسوادان بیکار فارغ التحصیل را داریم که از میزان مهارت پایینی برخوردارند.

ضرورت تلاش برای اشتغالزایی زنان خود سرپرست

آریایی با اشاره به اینکه در جامعه امروزی کار با دانش و تخصص لازم همراه نیست، افزود: افراد شاغل در برخی از مشاغل خود زحمت زیادی متقبل می شوند اما چون کار آنها با مهارت همراه نیست بهره وری اندکی دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با اشتغالزایی برای زنان خود سرپرست ادامه داد: زنان سرپرست خانوار افرادی هستند که به حمایت بیشتری احتیاج دارند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد افزود: باید برای زنان سرپرست خانوار شغلهای کوچک و خانگی ایجاد کنیم تا این قشر فعال بتوانند از مهارت خود درآمدی کسب کنند.

آریایی با بیان اینکه ایجاد بازارهای فروش برای محصولات زنان سرپرست خانوار الزامی است، اظهار داشت: باید مشاغل کوچک خانگی و پایدار برای افراد نیازمند تعریف کنیم تا بتوانند از این طریق مایحتاج زندگی خود را تامین کنند.

وی تصریح کرد: ساماندهی افراد جویای کار، ارتقای فرهنگ کار و ارتباط با آموزش و پرورش می تواند در زمینه ارتقای مهارت افراد موثر باشد.

پروژه هایی که بعد از 8 سال هنوز تکمیل نشده اند

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد در ادامه سخنانش با اشاره به برخی ساختمانهای نیمه کاره پس از زلزله 85 این شهرستان، افزود: با زلزله سال 85 بروجرد برخی از ساختمانهای اداری تخریب و قرار شد با کمک وزارتخانه های مربوطه و استانداری ساخته شود که این اقدام تا کنون محقق نشده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برخی از پروژه ها مانند کتابخانه شهید باهنر، ساختمان شماره 3 فنی و حرفه ای بروجرد،  ساختمان شهرداری و... به صورت نیمه کاره رها شده اند.

آریایی بیان داشت: پس از زلزله سال 85 بسیاری از ساختمانها کلنگ زنی شدند اما پروژه ای به بهره برداری نرسید و ساختمانی مانند شهرداری از 9 سال پیش تا کنون ساخته نشده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد گفت: برای تکمیل اینگونه پروژه ها نیاز است از محل اعتبارات استانی منابع مالی آنها تعیین شود تا بتوانیم تعدادی از این پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم.

65 رشته فنی و حرفه ای در بروجرد آموزش داده شد

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بروجرد نیز در این دیدار از آموزش 65 رشته فنی و حرفه ای در نیمه اول سال 93 در این شهرستان خبر داد.

عزیز کریمی اظهار داشت: هفته مهارت و ترویج آموزش فنی و حرفه ای بروجرد فرصتی است که بتوانیم عملکرد مراکز را معرفی کنیم.

وی با اشاره به اهداف مراکز آموزشی فنی و حرفه ای بروجرد افزود: این مراکز با هدف آموزش نیروی کار ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات، ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در جامعه، آموزش افراد بیکار و گروهای هدف برای اشتغال زایی و دستیابی همگان به تازه های علوم، تخصص، مهارت و فناوری با توجه به نیاز ملی و بین المللی در حال فعالیت هستند.

کریمی تصریح کرد: در حال حاضر سه مرکز آموزشی دولتی و یک مرکز خصوصی فعال در برگزاری دوره های یکماهه و کوتاه مدت در بروجرد وجود دارد و دوره های فنی و حرفه ای در صنایع، زندان، پادگان ها و صنوف برگزار و بعد از قبولی در آزمون به شرکت کنندگان در این کلاشها گواهینامه اعطا می شود.

818 بروجردی آموزشهای فنی و حرفه ای را فراگرفتند

وی با بیان اینکه در چهار ماه نخست امسال به تعداد 818 نفر آموزش لازم ارائه داده شده است، افزود: این تعداد آموزش دیدگان مربوط به مرکز ثابت امام علی(ع) و نیز مراکز سیاری هستند که زیر نظر مرکز امام علی(ع) فعالیت می‌کنند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بروجرد اظهار داشت: همچنین در چهار ماهه نخست امسال نیز در بخش خواهران و برادران در مجموع 225 هزار و 299 نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 65 رشته جدید برای نیمه اول سال جاری برای 60 دوره آموزشی تعریف شده است.

کریمی یاد آور شد: از اعتبارات دولتی مبلغ 52  میلیون تومان اعتبار برای فنی و حرفه ای بروجرد اختصاص یافته است که این بودجه جوابگوی نیازهای مراکز فنی وحرفه ای بروجرد نیست.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای خواهران بروجرد نیز در این دیدار گفت: این مرکز با امکانات محدودی به فعالیت مشغول است و توانسته ایم رشته های آموزشی خود را از سه رشته به 17 رشته افزایش بدهیم.

زهرا خسروی گفت: طی چهار ماهه نخست سال تعداد 180 نفر تحصیلکرده بیکار را آموزش داده ایم.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ )
کشف ۳۰هزار نخ سیگار/کلاهبرداری اینترنتی در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده نیروی انتظامی بروجرد گفت: ماموران کلانتری ۱۳ شهرستان بروجرد در حین انجام بازرسی یک دستگاه پراید را توقیف کرده و ۳۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق را کشف و ضبط کردند.

به گزارش تسنیم، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران در بروجرد اظهار کرد: هرهفته در بروجرد طرح ترافیک اعمال می شود که براین اساس در اجرای طرح ترافیکی صورت گرفته 400 مورد تخلف رانندگی به علت نداشتن کمربند ایمنی در بروجرد ثبت شده و با این متخلفان برخورد قانونی صورت گرفته است.
وی افزود: 72 مورد تخلف استفاده از تلفن همراه، 42 مورد نداشتن کلاه ایمنی و 529 مورد تخلفات دیگری است که توسط نیروی انتطامی بروجرد اعمال قانون شدند.

دلیری تصریح کرد: ماموران کلانتری 13 شهرستان بروجرد در حین گشت‏ زنی در سطح شهر بروجرد یک دستگاه پراید را توقیف و در بازرسی از آن 30 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق را کشف و ضبط کردند.
وی خاطرنشان کرد: یک سارق اینترنتی که در این شهرستان اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد کرده است، نیز در روزهای اخیر شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده نیروی انتطامی بروجرد از توقیف 30 خودرو موتورسیکلت در طرح ترافیک در بروجرد خبرداد و بیان کرد: نیروی انتظامی با جدیت تمام این طرح را در بروجرد اجرا کرده و با کوشش آن را دنبال می‌کند تا فضای امنیتی را در شهر به وجود بیاورد.

دلیری عنوان کرد: یکی از شهروندان بروجردی از برداشت غیرمجاز از حساب خود به پلیس فتا شکایت کرده که مبلغ 10 میلیون تومان از حسابش برداشت شده است.

فرمانده نیروی انتظامی بروجرد گفت: پلیس فتا با پیگیری های صورت گرفته و با هماهنگی دستگاه قضا در اقدامی غافل گیرانه این متهم را شناسایی و دستگیر کردند که این متهم در بازجویی خود اعتراف به برداشت غیر مجاز از حساب اینترنتی مال باخته کرده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ )
بیانیه شورای اصلاح طلبان شهرستان بروجرد
شورای اصلاح طلبان شهرستان بروجرد در بیانیه ای هرگونه نقش و دخالت در عزل و نصب های چند وقت اخیر این شهرستان بویژه آموزش و پرورش بروجرد را تکذیب نموده و هرگونه دخالت افراد و نهادهای غیر مرتبط را محکوم کرده است. در بخشی از بیانیه آمده است:
 
شورای اصلاح طلبان شهرستان بروجرد بنا بر احساس وظیفه و تکلیف نسبت به سرنوشت کشور عزیزمان در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 وارد عرصه انتخابات شد و با دقت، آگاهی و رصد صحنه سیاسی کشور و نیز به پیروی از زعمای خود حمایت همه جانبه ی خود را از دکتر حسن روحانی اعلام کرد. این شورا پس از انتخابات و در آینده نیز بر اساس گفتمان و روشهای اصلاح طلبانه و با رویکرد حمایت از دولت تدبیر و امید، فعالیت و سیاست ورزی خواهد کرد.


آخرين بروز رساني ( ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ )
مدیرعامل نساجی بروجرد: عدم پرداخت یارانه بر مشکلات تولید افزود
روزهای بروجرد- مدیرعامل نساجی بروجرد با بیان اینکه در فاز اول هدفمندسازی یارانه ها فقط در یک مرحله یارانه مصرف انرژی به برخی تولیدکنندگان ارائه شد، گفت: برخلاف تمام مصوبات هنوز یارانه ای به بخش تولید در فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها پرداخت نشده است.

محمد محسن مظاهری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه عدم حمایت های دولت از صنعت نساجی باعث شده تا هر روز مشکلات این بخش افزایش پیدا کند، اظهار داشت: برخلاف تمام مصوبات هنوز یارانه ای به بخش تولید در فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها پرداخت نشده است البته باید این نکته را متذکر شوم که در فاز نخست هدفمندسازی یارانه ها نیز منابعی به دست تولیدکنندگان نرسید.

وی با بیان اینکه در فاز اول هدفمندسازی یارانه ها فقط در یک مرحله یارانه مصرف انژری به برخی تولیدکنندگان ارائه شد، افزود: این روزهای صنعت نساجی با کمبود نقدینگی، رکود فروش محصولات و بهره های سنگین بانکی روبه رو است که در این رابطه دولت باید تدبیر مناسبی را اتخاذ کند.

رئیس هیأت مدیره شرکت نساجی بروجرد اضافه کرد: گشایش ال سی هم برای تولیدکنندگان همچنان با ابهاماتی همراه است. به نحوی که بیشتر فروشندگان مواد اولیه به حواله نقدی 135 درصدی تمایل پیدا کرده اند.
مظاهری با بیان این که افزایش حجم واردات کالاهای آماده در حوزه نساجی فعالیت را برای واحدهای تولیدی مشکل کرده است، گفت: در کنار تمام این موضوعات قیمت گذاری محصولات پتروشیمی براساس ارز آزاد در بورس کالا  هم مشکلات را افزایش داده و در نهایت تأثیرات منفی را بر قیمت تمام شده محصولات نساجی گذاشته است.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ )
جذب 3000 دانشجو در دانشگاه آزاد بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه آزاد بروجرد گفت: امسال 3000 دانشجو جذب خواهیم کرد.

احمد سیف در گفت‎وگو با ایسنا، اظهار کرد: 17 هزار و 100 دانشجو در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان کرد: 53 درصد این دانشجویان آقا و 47 درصد آنها خانم هستند و این دانشجویان در 157 رشته دانشگاهی ادامه تحصیل می‎دهند.

رئیس دانشگاه آزاد بروجرد اضافه کرد: این دانشگاه یک رشته دکترای عمومی، 57 رشته کارشناسی ارشد و 100 رشته کارشناسی فعال دارد.

سیف خاطرنشان کرد: پیش‎بینی می‎شود امسال 3000 دانشجو در سایر مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه جذب شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ )
ارجمندی: مراسم روز خبرنگار در بروجرد باید باکیفیت‌تر از گذشته باشد
روزهای بروجرد- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد گفت: مراسم روز خبرنگار در بروجرد باید باکیفیت‌تر از گذشته باشد.

به گزارش فارس، نادر ارجمندی در جلسه برنامه‌ریزی بزرگداشت مقام شهید صارمی و تجلیل از خبرنگاران، اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه تاریخچه 105 ساله مطبوعات بروجرد، نمایشگاه عکس شهید صارمی، تهیه لوح تقدیر و هدیه معنوی برای خبرنگاران از برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این روز است.

وی، اجرای مسابقه پیامکی در سطح شهر و ساخت تیزر برای نمایش در تلویزیون شهری را از دیگر برنامه‌های انجام شده، به این منظور برشمرد و افزود: با صرف هزینه‌ای، سالن اجرای برنامه برای این روز آماده و برخی مشکلات موجود برطرف شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بزرگداشت سالروز شهادت شهید صارمی و مقام آن شهید بزرگوار و تجلیل از فعالان عرصه خبرنگار، دو اولویت مهم برنامه‌های این روز است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد ادامه داد: تجلیل از جامعه خبری و حفظ شان و منزلت واقعی آنها باید همواره مورد توجه مسئولان و مردم قرار گیرد.

ارجمندی تصریح کرد: خبرنگاران با رعایت اصل بی‌طرفی و صداقت و صراحت گفتار، نسبت به انتشار اخبار و آگاهی بخشی به جامعه فعالیت می‌کنند که این ستودنی است.

وی، شهید صارمی را مایه افتخار و مباهات شهرستان بروجرد عنوان و تصریح کرد: این خبرنگار شهید با رشادت و وظیفه شناسی مثال‌زدنی، نام خود را تا همیشه در اذهان همگان جاودانه کرد.

این مسئول اظهار کرد: همه دستگاه‌های مربوطه باید برای برگزاری این مراسم تلاش خود را دوچندان کنند.

در پایان این جلسه تصمیم‌های در راستای برگزاری هر چه بهتر مراسم این روز گرفته شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ )
مدیرعامل فرودگاههای کشور: کار تملک زمین فرودگاه بروجرد در حال انجام است
روزهای بروجرد- رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور با اعلام اینکه رکورد پروازهای عبوری در طول تاریخ کشور، روز گذشته شکسته شد. وی گفت: 631 پرواز عبوری خارجی دراین مدت از فضای هوایی کشور استفاده کردند. این تعداد پرواز عبوری به طور قطع به دلیل ایمنی مطلوب فضا و مسیرهای هوایی کشور که توسط سازمان هواپیمایی جهانی نیز تایید شده، انجام شده است.

به گزارش ایرنا، ˈمحمدعلی ایلخانیˈ در جریان بازدید از روند طرح های توسعه ای فرودگاه خرم آباد در جمع خبرنگاران در خصوص احداث فرودگاه ولی عصر(عج) بروجرد نیز تصریح کرد: این فرودگاه دارای ردیف اعتباری و مصوبه مجلس شورای اسلامی است که کار تملک زمین آن در حال انجام است و سال گذشته نیز 90 هکتار زمین برای احداث آن تملک شده است.
 
وی اظهار داشت: اکنون علاوه بر فضای ایمن پروازی در کشور، ایران از لحاظ امکانات پروازی یکی از ایمن ترین کشورهای منطقه محسوب می شود و خدمات ایمنی مطلوبی در شبکه داخلی و فرا پروازی ایران وجود دارد.

وی با بیان اینکه کمبودی در تجهیزات ایمنی فرودگاهها نداریم، گفت: سال گذشته 43 میلیون مسافر از طریق فرودگاههای کشور جابجا شده اند که از این تعداد 9 میلیون نفر مسافر مربوط به پروازهای خارجی است.

به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور، هدفگذاری شرکت فرودگاهها برای جابجایی مسافران هوایی کشور برای سال جاری، افزایش 10 درصدی تعداد مسافران است.

ایلخانی همچنین با اشاره به فعالیت 54 فرودگاه وابسته به شرکت فرودگاهها در سطح کشور، گفت: با احتساب فرودگاههای وزارت نفت و مناطق آزاد، 75 فرودگاه فعال در سطح کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: امسال سه هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای شرکت فرودگاههای کشور درنظر گرفته شده که با احتساب اعتبارات ملی و استانی، اقدامات مطلوبی در راستای گسترش فعالیت ها و خدمات فرودگاههای کشور انجام می شود.

وی با بیان اینکه ایجاد فرودگاه جدید در برنامه شرکت فرودگاههای کشور قرار ندارد، گفت: هدف اصلی شرکت فرودگاههای کشور، افزایش و ارتقای میزان بهره وری مراکز فرودگاهی فعال است.

ایلخانی در ادامه جذب سرمایه گذار را از دیگر برنامه های شرکت فرودگاههای کشور عنوان کرد و ادامه داد: پس از مذاکرات ژنو، با چند شرکت هواپیمایی خارجی مذاکراتی بر مبنای فاینانس و مطالبات ایران نزد این کشورها انجام شده و چنانچه فرودگاههای کوچک به صورت هیات امنایی اداره شود، شرکت فرودگاه های کشور آمادگی لازم برای واگذاری این فرودگاهها را دارد.

مدیر عامل شرکت فرودگاهای کشور در خصوص فرودگاه خرم آباد نیز گفت: این فرودگاه از نظر دستگاه های کمک ناوبری در حد یک فرودگاه رده یک و از نظر مجموعه امکانات سطوح پروازی و پایانه مسافربری در حد فرودگاههای رده دوم کشور است.

ایلخانی اضافه کرد: با اجرای عملیات تطویل باند فرودگاه خرم آباد و پذیرش هواپیماهای پهن پیکر، اعزام مسافران سرزمین وحی از طریق این فرودگاه نیز انجام خواهد شد.

وی گفت: اجرای طرح توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه خرم آباد برای انجام پروازهای حج ضروری است و باید فضای چهار هزار و 200 متری کنونی، به 10 هزار متر افزایش یافته و یا ترمینال جدید با ظرفیت دست کم 250 مسافر احداث شود.

 
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ )
25 درصد تخفیف برای پرداخت عوارض ساختمانی در شهر بروجرد
روزهای بروجرد- شهردار بروجرد از تخفیف 25 درصدی در پرداخت عوارض ساختمانی به مناسبت عیدسعید فطر در این شهر خبر داد.

ˈ منوچهر یوسفیˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: به پیشنهاد شهرداری بروجرد و موافقت شورای اسلامی این شهر به منظور تسهیل در باز پرداخت عوارض و ترغیب شهروندان بدهکار، این طرح اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه صاحبان املاک و اماکن تجاری بدهکار در صورت تسویه بدهی خود از 25 درصد تخفیف بهره مند می شوند ، افزود: پرداخت به موقع عوارض شهرداری از سوی شهروندان، موجب بالابردن درآمد شهرداری و به تبع آن ارائه خدمات بهتر و تسریع در روند ساخت پروژه های عمرانی شهر می شود.

یوسفی افزود: این طرح تا 26 مردادماه جاری ادامه دارد.
آخرين بروز رساني ( ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ )
دستگیری یک قاتل و عوامل تیراندازی در بروجرد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از دستگیری یک فرد قاتل و عوامل تیراندازی در یکی از شهرکهای این شهرستان خبر داد.
سرهنگ ˈعلیرضا دلیریˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: در پی وقوع یک فقره قتل در بروجرد و کشته شدن زنی 20 ساله، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس اگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پس از شناسایی جسدی که در حوالی بلوار صاحب الزمان(عج) بروجرد رها شده بود، قاتل در کمتر از 48 ساعت شناسایی و دستگیر شد.

به گفته وی، قاتل این زن جوان ، برادر وی بوده که به خاطر مسایل خانوادگی خواهرش را به قتل رسانده و جسدش را در زمینهای کشاورزی رها کرده است.

سرهنگ دلیری همچنین از دستگیری عاملان تیراندازی در شهرک ایثار بروجرد خبر داد و گفت: برابر اعلام پلیس 110 مبنی بر وقوع یک فقره تیراندازی توسط دو نفر با موتورسیکلت، ماموران کلانتری 14 این فرماندهی، شناسایی و دستگیری عوامل تیراندازی را در دستور کار قرار دادند.

وی اضافه کرد: با همکاری واحدهای گشتی کلانتریهای 11 و 14 یگان امداد و آگاهی این فرماندهی ، دو متهم در حال فرار پس از تعقیب و گریز دستگیر شدند و از آنها یک قبضه سلاح و 23تیر کشف و پرونده انها برای رسیدگی بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی انهدام باند سرقت و کشف 46 فقره سرقت مغازه و توقیف 18 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در طرح کنترل ترافیک شهرستان را از دیگر فعالیتهای فرماندهی انتظامی در هفته گذشته عنوان کرد.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ )
شرکت آبفا بروجرد یش از یک میلیارد ریال از مشترکین طلب دارد
روزهای بروجرد-رئیس شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد گفت: این شرکت بیش از یک میلیارد ریال از مشترکین طلب دارد.
حبیب‎الله حدادی در گفت‎وگو با ایسنا، افزود: شرکت آبفا بروجرد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از مشترکین خود در شهرستان بروجرد طلب دارد.
وی اظهار کرد: این میزان بدهی متعلق به ادارات، مراکز نظامی و انتظامی، خانگی و... است که هر چه سریع‌تر باید نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.
رئیس شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد تصریح کرد: با پرداخت این میزان بدهی بخشی از مشکلات این سازمان مرتفع می‌‎شود.
آخرين بروز رساني ( ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ )
مصرف آب شرب در شهر بروجرد 10 درصد افزایش یافته است

روزهای بروجرد- مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد گفت: مصرف آب شرب در شهر بروجرد 10 درصد افزایش یافته است.
مصرف آب شرب در بروجرد 10درصد افزایش یافت
ˈحبیب اله حدادیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: با افزایش شدت گرما مصرف آب در این شهرستان به روزانه 78 هزار مترمکعب افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: سال گذشته مصرف آب در این فصل روزانه 68هزار مترمکعب بوده که اکنون به 78هزار مترمکعب افزایش یافته است.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب شرب افزود: اگر مردم تنها 10درصد صرفه جویی کتنند با مشکل قطع و کمبود آب مواجه نخواهیم شد.

حدادی تاکید کرد: هم اکنون آب شرب مورد نیاز مردم بروجرد از 13 حلقه چاه و سرچشمه گلرود تامین می شود.

وی با اشاره به فرسوده بودن 40 درصد شبکه آب شرب این شهرستان افزود: باتوجه به خشکسالی های چند سال اخیر مردم این شهرستان صرفه جویی در مصرف آب را جدی بگیرند.

وی اضافه کرد : در حال حاضر تعداد مشترکین آب شهری بروجرد 93 هزار خانوار هستند. 

آخرين بروز رساني ( ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ )
کشف بیش از 3 کیلوگرم حشیش در بروجرد
روزهای بروجرد-فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از کشف سه و نیم کیلوگرم حشیش و دستگیری پنج فروشنده مواد مخدر در بروجرد خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، علیرضا دلیری صبح امروز در جمع خبرنگاران در بروجرد گفت: در پی کسب خبری مبنی بر جابه‌جایی و توزیع مقادیری مواد مخدر توسط قاچاقچیان با یک دستگاه خودرو سواری پراید در شهرستان بروجرد موضوع در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با انجام کارهای اطلاعاتی و تشدید اقدامات کنترلی ماموران موفق به شناسایی و توقیف خودرو شدند.

این مسئول ادامه داد: در بازرسی از این خودرو سه کیلو و 500 گرم ماده مخدر از نوع حشیش کشف و پنج نفر متهم و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود از کشف 2 تن و 400 کیلوگرم آرد قاچاق در شهرستان بروجرد خبر داد.

دلیری تصریح کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و جرائم اقتصادی ماموران کلانتری 14 این شهرستان پس از برخورد با وانت سایپا مشکوک در بازرسی از خودروی مذکور 2 تن و 400 کیلوگرم آرد قاچاق را کشف و در این رابطه یک نفر را دستگیر کردند.

آخرين بروز رساني ( ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ )
پایگاه‌های امداد جاده‌ای بروجرد در دور دوم سفرهای تابستانی فعال شدند
روزهای بروجرد-پایگاه‌های امداد جاده‌ای بروجرد در دور دوم سفرهای تابستانی فعال شدند
محمد کرمی امروز در گفت‌وگو با فارس در بروجرد گفت: بروجرد سه پایگاه‌های امداد جاده‌ای را مدیریت می‌کند که دو پایگاه امداد جاده‌ای به صورت ثابت در منطقه زالیان و اشترینان برای خدمات‌رسانی به مسافران در سفرهای تابستانی از اول تیر ماه خدمات‌رسانی به مسافران را آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه با تشدید مسافرت‌ها پایگاه موقت سلمان در محور بروجرد - چغلوندی و پادگان مهندسی نیز ساماندهی و فعال شده است، ادامه داد: کمک‌های جاده‌ای، رسیدگی به تصادفات، اسکان‌های اضطراری، کمک‌های اولیه، توزیع اقلام غذایی به در راه ماندگان از جمله خدماتی است که در این پایگاه‌ها به مسافران ارائه می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد با تأکید بر اینکه این پایگاه‌ها به نیروهای امدادگر، نجات‌گر، آمبولانس، وسایل امدادی مانند ست نجات، وسایل گرمایشی، پتو و اقلام غذایی مجهز هستند، خاطرنشان کرد: از آنجا که حجم ترددها به دلیل سفرهای تابستانی در محورهای جاده‌ای بیشتر می‌شود، طرح امداد و نجات تابستانی از اول تیر ماه تا پایان شهریورماه به اجرا درمی‌آید.

آخرين بروز رساني ( ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ )
30سارق و معتاد پر خطر در بروجرد دستگیر شدند
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد از دستگیری 30 سارق و معتاد پر خطر و فروشنده مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دومˈ علیرضا دلیریˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: این افراد در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و با همکاری ماموران انتظامی و پلیسهای تخصصی و کلانتری و پاسگاههای شهرستان پس از انجام اقدامات اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح یکدستگاه خودرو فاقد مدارک و پلاک مخدوش توقیف و مقادیری مواد مخدر کشف شد.

وی در ادامه از توقیف 26 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در بروجرد خبر داد و افزود: این وسایل که 11 دستگاه آن خودرو و بقیه موتورسیکلت هستند، در راستای اجرای طرح مبارزه با سرقت توقیف شده اند.

به گفته وی در طرح یاد شده نیز 13 متخلف دستگیر و مقادیری اجناس سرقتی و مواد مخدر نیز کشف و ضبط شده است.

سرهنگ دلیری همچنین از انهدام باند سارقان پس از عملیات تعقیب و گریز خبر داد و گفت: در این راستا چهار متهم دستگیر و متهمان برای تکمیل پرونده و تحقیقات بیشتر و کشف جرایم در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ مرداد ۱۳۹۳ )
تکمیل سد آبسرده بروجرد نیازمند ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار است
روزهای بروجرد- نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: تکمیل و راه اندازی سد آبسرده بروجرد نیازمند اعتباری حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال بوده که تا کنون ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بهرام بیرانوند در گفت‌وگو با تسنیم، اظهارکرد: ما در منطقه دچار مشکل آب شرب هستیم به طوری که با تانکر به 50 ‌روستای بروجرد آب‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بروجرد در پایان  یکی از سرچشمه های سد "دز" که با طول 5 میلیارد مترمکعب است قرار دارد افزود: برای ایجاد فضای بین سد تا بروجرد نیاز به فضای 60 تا 80 میلیون مترمکعب است تا بتوانیم دامنه دشت "اشترینان و گلرود" را برای تامین آب شرب مهیا  کنیم و این خواسته جدی نمایندگان مردم از دولت است که با توجه به ماده 108 قانون اساسی تا شهریور سال آینده محقق شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به قانون  180 بودجه کشور که ‌مجلس از طرف دولت اعتباراتی را در اختیارنمایند گان هر شهرستان قرار می دهد که این اعتبار رقمی 10 میلیارد تومان برای هر نماینده در بروجرد است و نمایندگان  وظیفه دارند آن را در طرح های  شهر مربوطه خود هزینه کنند.

بیرانوند خاطر‌نشان کرد: با توجه به بودجه ارائه شده دولت، از این 10 میلیارد تومان بنده به عنوان نماینده مردم بروجرد دریافت نمودیم 6 میلیارد تومان  آن را کمک به بیمارستان آیت الله بروجردی و 2 میلیارد و 500 میلیون تومان را کمک به آب رسانی آب شرب بروجرد و روستاها و یک میلیارد و 500 میلیون باقی مانده را در حوزه کشاورزی به کشاورزان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به سد آبسرده بروجرد گفت: این سد یکی از بزرگترین سد های بروجرد است که به دلیل نبود اعتبارات لازم  نیمه تمام باقی مانده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امسال اعتباری بیش از 1.5 میلیارد تومان برای سد آب سرده بروجرد نیاز است که این اعتبار برای تکمیل آن کافی نیست  زیرا این پروژه 100 میلیارد تومان اعتباربرای تکمیل نیازمند است.

بیرانوند با اشاره به پیشرفت فیزیکی سد آبسرده بروجرد افزود: پیشرفت فیزیکی این سد 28 درصد است که تا کنون رقمی بیش از 12 میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده است که با پیگیری که انجام شده است درآینده نزدیک شاهد رشد بیشتر این پروژه هستیم زیرا به دلیل نبود اعتبارات نیمه تمام رها شده بود.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ مرداد ۱۳۹۳ )
پروژه‌های نیمه‌تمام دانشگاه آزاد بروجرد شهریور امسال به بهره‌برداری می‌رسد
روزهای بروجرد- نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در استان های لرستان، همدان و مرکزی گفت: پروژه های نیمه تمام دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد که شامل ساختمان های کلینیک دندانپزشکی، کلینیک بیماری های خاص و پژوهشکده اساتید هستند به بهره برداری می رسند.

به گزارش تسنیم، علی محمد رنجبر امروز در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی در بروجرد اظهار کرد: ساختمان های کلینیک دندانپزشکی، کلینیک بیماری های خاص، پژوهشکده اساتید، دانشکده دندانپزشکی، خوابگاه شماره 2 و محوطه سازی در شهریورماه امسال به بهره برداری می رسد.
نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در استان های لرستان، همدان و مرکزی در بازدید از پروژه های جدید دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد تصریح کرد: امروز دانشگاه آزاد بروجرد پیشتاز همه دانشگاه های استان های همدان، مرکزی و لرستان است.
رنجبر عنوان کرد: این واحد دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد را دانشگاهی زیبا و با عظمت است که دانشجویان زیادی را در زمینه علم آموزی در جامعه پرورش داده است.

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در استان های لرستان، همدان و مرکزی سپس به درآمد زایی خارج از شهریه‌های دانشجویی اشاره کرد و افزود: با تولید ثروت از طرح های تحقیقاتی و دانش‌ بنیان می‌توان به درآمد زایی خارج از شهریه‌ دانشجویی دست یافت و رؤسای واحد‌ها باید سهم 12 درصدی درآمد غیرشهریه‌ای را جدی بگیرند و راهکارهای بهره ‌وری و درآمد زایی غیر از شهریه را در دستور کار خود قرار دهند.

رنجبر بیان کرد: از مسئولان دانشگاه خواستاریم با توجه به توسعه رشته های کاربردی متناسب با بازار کار و با توجه به تجمیع واحد علوم و تحقیقات با واحد دانشگاهی از رشته های مشترک در این واحدها را به دو گرایش مختلف تغییر دهند.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ )
افزایش آمار مبتلایان به دیابت و ام اس در بروجرد

روزهای بروجرد- رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد گفت: متأسفانه آمار بیماران خاص در بروجرد رو به افزایش استbimari_khas.jpg که دیابت بیشترین آمار مبتلایان را تشکیل داده، همچنین بعد ازبیماران دیابتی، شمار بیماران مبتلا به ام اس نیز رو به افزایش است که بیشترین آمار بیماری را افراد جوان و به ویژه زنان تشکیل می دهند. فاطمه یاراحمدی در گفت وگو با تسنیم اظهار کرد: کلینیک تخصصی بیماری‌های خاص بروجرد در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع در این شهرستان در حال ساخت است.وی تصریح کرد: هم اکنون 4500 بیمار مبتلا به دیابت، 830 بیمار مبتلا به سرطان، 254 بیمار مبتلا به ام اس، 97 بیمار دیالیزی، 57 بیمار پیوند کلیه، 34 بیمار تالاسمی و 28 بیمار هموفیلی عضو انجمن بیماران خاص شهرستان بروجرد هستند.

آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ )
شفاف سازی بهرام بیرانوند از موارد مصرفی اعتبارات ماده 180/ لزوم اقدام متقابل علاءالدین بروجردی
روزهای بروجرد- بهرام بیرانوند در اقدامی شایسته و جهت شفاف سازی در مورد اعتبارات ماده 180 ، به تشریح سهم 10 میلیاردی که با نظارت وی هزینه خواهد شد پرداخت.biranvand55.jpg
در این میان شایسته و بلکه بایسته است دیگر نماینده بروجرد نیز در اقدامی مشابه و برای شفاف سازی، مصارف 10 میلیاردی بودجه تحت نظر خود را به اطلاع مردم شریف بروجرد و اشترینان برساند.
 
بهرام بیرانوند در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: اعتبارات اختصاص یافته از محل اعتبارات ماده 180 به شهرستان بروجرد 20 میلیارد تومان است که هر کدام از نمایندگان بروجرد برای 10 میلیارد تومان از آن بر اساس اجرای طرح های نیمه تمام برنامه ریزی می کنند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس بیان کرد: از 10 میلیارد تومان سهم اینجانب برای برنامه ریزی مصرف و هزینه حدود 6 میلیارد تومان از آن برای تکمیل و ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی شهرستان بروجرد اختصاص پیدا کرده است.
وی اظهار کرد: علاوه بر ساخت و تکمیل بیمارستان آیت الله بروجردی 2.5 میلیارد تومان از این اعتبارات برای آب رسانی به روستاهایی که با بحران آب مواجه هستند اختصاص یافته و همچنین 1.5 میلیارد تومان نیز در حوزه بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
 بهرام بیرانوند افزود: اعتبارات ماده 180 در کشور بر مبنای شاخص توسعه یافتگی در بین استان های محروم کشور توزیع می شود.
وی بیان داشت: این شاخص های توسعه یافتگی دارای جنبه های مختلفی از جمله اشتغال و توسعه در هر استان است که بر اساس این شاخص ها سهم لرستان از این اعتبارات حدود 154 میلیارد تومان بوده است.

بیرانوند عنوان کرد: تعداد 10 روستا در شهرستان بروجرد وجود دارد که به دلیل کمبود اعتبارات عمرانی در سطح شهرستان پروژه آب رسانی به آن ها متوقف شده است و این طرح ها نیمه کاره رها شده اند که این اعتبار برای آب رسانی به آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس اظهار کرد: در بروجرد در دهستان های مختلف مجتمع های مختلفی را طراحی کرده ایم که نیازمند اعتبار هستند و در خود منطقه آب وجود ندارد که باید آب مورد نیاز آن ها انتقال پیدا کند.

وی تصریح کرد: در ضیافت افطاری که با رئیس جمهور و نمایندگان مجلس داشتیم جمع نمایندگان و همچنین خود رئیس جمهور بر فقر لرستان تأکید کرده اند که امیدواریم تلاش آن ها برای لرستان نتیجه بخش باشد.
 
آخرين بروز رساني ( ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ )
آخرین برگ پرونده جاده مرگ جا ماند/ آسفالت محور بروجرد - اشترینان - ملایر نیازمند بهسازی
روزهای بروجرد- پرونده جاده بروجرد - اشترینان به رغم بسته شدن و تعویض این محور همچنان به نظر می رسدjade_oshterinan.jpg صفحاتی از آن که مربوط به بهسازی آسفالت این محور است باقی مانده و انتظار می رود متولیان امر نسبت به تکمیل این پروژه اقدام کنند. به گزارش مهر، با اجرای محور بروجرد - اشترینان در سال گذشته و رفع مشکل جاده مرگ، اما متاسفانه حدود چند صدمتری از این پروژه نزدیک شهر اشترینان در قسمت ورودی زیر سازی جاده از سوی اداره راه و شهرسازی بروجرد نیمه کاره رها شده و به همین دلیل شهرداری نتوانسته روکش آسفالت آن را انجام دهد. این موضوع موجب شده که در این مدت مشکلات و تصادفات هرچند جزئی را در قسمت ورودی شهر اشترینان داشته باشیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ )
جمشید ابوالفتحی سرپرست آموزش و پرورش بروجرد شد+تصاویر
روزهای بروجرد- طي حكمي از سوي دکتر کریمی فر مدير كل آموزش و پرورش استان لرستان جمشیدابوالفتحی به سمت سرپرست مديريت آموزش و پرورش شهرستان بروجرد منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش بروجرد مراسم تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش بروجرد روز دو شنبه 6 مردادماه93 با حضور یوسفوند معاون پرورشی و فرهنگی، ساکی مشاورمدیرکل و رئیس اداره تعاون، قربانی رئیس اداره روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان ، در جمع کلیه همکاران اداری و فرهنگیان بروجرد در نماز خانه اداره برگزار شد.

abolfathi.jpg 

در این مراسم یوسفوند ، معاون پروشی و فرهنگی اداره کل ، ضمن تقدير و تشكر از فرج اله شاهوردی زاده درزمان تصدي مديريت آموزش و پرورش شهرستان بروجرد گفت: ما اين مراسم را مراسم توديع و مراسم وداع نمي دانيم و اساسا در آموزش و پرورش وداع وجود ندارد وبا توجه به قابليت هاي آقاي شاهوردی زاده  بي شك ایشان در مسئولیت های دیگر منشاء خدمات مهمی خواهند بود.
 
m1.jpg 

در ادامه  این مراسم ، فرج اله شاهوردی زاده مدیریت قبلی آموزش و پرورش ، طی سخنانی فعالیت های دوران تصدی خود را تشریح کرد و  از همه همکاران اداره تشکر و قدردانی نمود.
 
سپس جمشید ابوالفتحی سرپرست جديد اداره آموزش و پروزش بروجرد ضمن تبريك فرا رسيدن عيد سعيد فطر، از همه همکاران فرهنگی خواست که ایشان را در انجام خدمت و ترويج فرهنگ ، تعليم و تربيت در اين شهرستان یاری نمایند.
 
ابوالفتحی پیشتر در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد سمت ریاست آموزش و پرورش بروجرد را نیز بر عهده داشته است.
گفتنی است فرج الله شاهوردی  از تاريخ 13/10/90 تاكنون مسئولیت آموزش و پرورش بروجرد را بر عهده داشت. وی در زمان ابوالفتحی مسئول حراست این اداره بوده است.
 
 2.jpg
3.jpg 
_4.jpg 
 
 
 
آخرين بروز رساني ( ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ )
فرمانده انتظامی بروجرد: ۱۵۰۰ فروشنده مواد مخدر در بروجرد دستگیر شدند

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: در طی ۴ ماه اول سال ۹۳ مامورن انتظامی شهرستان بروجرد مقدار ۱۱۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و تعداد ۱۵۹۶ نفر را دستگیر کرده اند.

به گزارش تسنیم، علی رضا دلیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مأموران انتظامی شهرستان بروجرد با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح های متعدد انتظامی و در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در طی 4 ماهه نخست سال 93 موفق به شناسایی و توقیف 59 دستگاه خودرو و 52 دستگاه موتور سیکلت مسروقه شده اند.


وی افزود: با تلاش گسترده و همه جانبه مأموران انتظامی بروجرد و اجرای طرح های پیشگیری از سرقت، 3 فقره سرقت، 35 فقره کیف قاپی، 117 فقره سرقت منزل، 32 فقره سرقت مغازه، 4 فقره قتل، و 237 فقره سایر سرقت ها کشف شد.
فرمانده انتظامی بروجرد تصریح کرد: در طی 4 ماه اول سال 93 مامورن انتظامی شهرستان بروجرد مقدار 111 کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و تعداد 1596 نفر را دستگیر کرده اند.


سرهنگ دلیری خاطر نشان کرد: در پی چندین فقره سرقت مغازه در بروجرد ماموران آگاهی این فرماندهی تحقیقات گسترده خود را در خصوص شناسایی و دستگیری عوامل سرقت آغاز کردند.
وی افزود: ماموران انتظامی بروجرد با کارهای اطلاعاتی و هماهنگی مقام قضایی شهرستان تعداد 2 نفر از اعضای این باند سرقت را شناسایی و در عملیات هایی جداگانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی بروجرد تصریح کرد: سارقان تاکنون به 46 فقره سرقت مغازه اعتراف و مقادیری اموال مسروقه از آنان کشف شده است.

سرهنگ دلیری بیان کرد: مالباختگان جهت تحویل اموال مسروقه خود شناسایی شده اند و متهمان با قرار صادره از سوی مقام قضایی روانه زندان شدند.

آخرين بروز رساني ( ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ )
اسامی دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون جهش تحصیلی مدارس ابتدایی بروجرد

روزهای بروجرد- اسامی دانش آموزان پذیرفته شده در آزمون جهش تحصیلی مدارس ابتدایی بروجرد اعلام شد.

اسامی این دانش آموزان همراه با آموزشگاه محل تحصیل شان بدین شرح است: 

 jaheshi.jpg

 

آخرين بروز رساني ( ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ )
پذیرش دانشجو در ۱۰ رشته دکترای تخصصی ‌دانشگاه آزاد بروجرد
روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه آزاد ‌بروجرد گفت: دانشگاه ‌بروجرد پس از ادغام با پردیس دانشگاهی علوم و تحقیقات، اقدام به پذیرش دانشجو در ۱۰ رشته دکترای تخصصی در این دانشگاه می کند.

به گزارش تسنیم، احمد سیف امروز در جلسه با اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد پس از تجمیع پردیس علوم و تحقیقات با واحد بروجرد انجام شد، اظهار کرد: پردیس دلنشگاهی علوم و تحقیقات با دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد تجمیع شده است و در این دانشگاه 10 رشته تخصصی در مقطع دکترا به مجموع رشته های تحصیلی این دانشگاه اضافه شده است.

وی افزود: دکتر میرزاده با تجمیع پردیس های علوم و تحقیقات جان تازه ای در کالبد دانشگاه آزاد اسلامی دمید و این نشان از هوش بالا و آینده نگری ایشان دارد، زیرا در این راستا هم قانون اجرا شد و هم، هم افزایی انجام شد.
سیف روند توسعه دانشگاه آزاد اسلامی را به سوی تحصیلات تکمیلی عنوان کرد و افزود: در آینده پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است.
رئیس دانشگاه آزاد بروجرد با اشاره به پذیرش دانشجو  در 10 رشته دکتری از مهر ماه امسال خبر داد  و تصریح کرد: امتیاز واحد بروجرد را 2164 دانست و  در میان واحد ها دارای یکی از بالاترین امتیازها هستیم اما به دلیل کمبود هیئت علمی به درجه "جامع ب" ارتقاء یافتیم.
وی گفت: ارتقاء درجه واحد سبب سنگین تر شدن وظایف و مسئولیت ها می شود.

محمدجعفر مهدیان سرپرست پیشین علوم و تحقیقات واحد نیز طی سخنانی این موفقیت ها را به دکتر سیف، اساتید، کارکنان و دانشجویان واحد تبریک گفت و افزود: پردیس علوم و تحقیقات با بیش از 4500 دانشجو و 10 رشته دکتری پرمتقاضی به واحد بروجرد منتقل می شود و این امتیاز قابل توجهی است.
مهدیان از افزایش 12 رشته کارشناسی ارشد به مجموع رشته های علوم و تحقیقات خبر داد و بیان کرد: با 26 رشته قبلی تعداد رشته های ارشد علوم و تحقیقات اکنون به 38 رشته افزایش یافته است  که این تعداد به رشته‌های کارشناسی ارشد واحد افزوده می شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ )
امام جمعه بروجرد: اعتبارات عمرانی در لرستان عادلانه توزیع نشده است
روزهای بروجرد- امام جمعه بروجرد گفت: افکار عمومی استان معتقد‌ند که در توزیع اعتبارات عمرانی بی عدالتی وجود دارد و مدیران شهرستانی نیز باید اعتبارات استانی و ملی خود را پیگیری کرده و از حق و حقوق شهرستان خود دفاع کنند.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام حسن ترابی در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد که با حضور فرماندار و جمعی از مدیران اجرایی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای تحصیل تقوی، آمرزش گناهان، تهذیب نفس واصلاح قلب وخودسازی است.
وی افزود: فقط کسانی در این ماه بهر می گیرند که بیدار وهوشیار متوجه اهمیت ارزش وفضیلت این ماه شده باشند.
امام جمعه بروجرد با اشاره به حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: برپایی روز قدس سبب ذلت وخواری رژیم صهیونیستی شد و شرایط کنونی نواره غزه و جنایات صیونیستی روزجهانی قدس امسال را بسیار برجسته تر از سال های گذشته کرده بود.
‌وی با اشاره به این که یکی از برکات بی شمار انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)احیا نماز جمعه درایران بوده است، گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیارمهم وبزرگی را در طول این 33 سال که از عمر پربرکتش می گذرد داشته است که یکی از این دستاوردهای اسلامی همین نمازجمعه است.
امام جمعه شهرستان بروجرد عنوان کرد: در حال حاضر نمازجمعه در سراسر ایران اسلامی در 770 شهر احیاءشده ‌‌و یک اجتماع عظیم هفتگی است.
حجت‌الاسلام ترابی با اشاره به اینکه اسلام به سه اجتماه بزرگ تاکید داشته است اظهار کرد: نماز جماعت، نماز جمعه وکنگره حج اهتمام خاصی در اسلام به آنها شده است.
وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه پایگاه وحدت، تریبون وحدت مردم وامام جمعه است ومنادی اتحاد است و برتقویت افکار عمومی مردم تاثیر به سزایی داشته و بهترین جایگاه برای بیان مسائل سیاسی است.
امام جمعه شهرستان بروجرد خطاب به مدیران اجرایی بروجرد گفت: خدمت رسانی مدیران به مردم در ماه رمضان باید مطلوب تر و سهل تراز ماه های دیگر باشد و باید مسئولان در حیطه خدمت رسانی کم وکاستی از خود به جای نگذارند و جوابگوی مردم به صورت روزانه باشند.
وی  به عدم توزیع مناسب اعتبارات عمرانی در استان اشاره کرد و افزود: افکار عمومی استان معتقدهستند که در توزیع اعتبارات بی عدالتی وجود دارد و مدیران شهرستانی نیز باید اعتبارات استانی و ملی خود را پیگیری کرده و از حق و حقوق شهرستان خود دفاع کنند.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ )
دم خروس یا قسم حضرت عباس...
naser_moradi.jpgناصر مرادی: ماجرا از این قرار است که مردی خروسی داشت که به پشت بام فرار کرد و به خانه یکی از همسایه ها رفت. صاحب خروس هم در خانه ی همسایه ها را میزد و دنبال خروسش میگشت. مردی که خروس در خانه اش بود ناگهان صدای در را شنید و چون حدس زد صاحب خروس باشد، آن را بلافاصله زیر عبایش پنهان کرد و در را باز کرد. تا مرد را دید که نشانی خروس را میگرفت سریع گفت: "به حضرت عباس قسم خروست به خانه ی من نیامده است." ولی دم خروس که از گوشه عبای مرد بیرون زده بود بهترین شاهد بر دروغ بودن حرف آن مرد داشت. صاحب خروس هم نگاهی به مرد انداخت و گفت: "دم خروس را باور کنم یا قسم حضرت عباس"
به هر حال این مقدمه ای بود برای دوستانی که داستان را نمی دانستند. واقعاً باید دم خروس را باور کرد یا قسم حضرت عباس را.
گاهی با خودم فکر میکنم که اگر خروس  من بود من کدام را باور میکردم؟ دم یا قسم؟ و احتمالاً من هم مانند بیشتر مردم جهان دم را قبول میکردم و اگر خروس من نبود قسم را! وقتی خروس من نباشد چه فرقی میکند که در خانه ی کیست؟ نه اینکه بخواهم با این حرف بی تفاوتی را ترویج کنم. منظورم دخالت نکردن در کار دیگران است. اصلاً چرا باید خروسی که به من ربطی ندارد باعث شود کسی به خاطرش برای من قسم دروغ بخورد؟
خروس کسی دیگر است، خانه هم برای دیگری؟ کاش ما انسان ها یاد میگرفتیم در خانه ای که به ما مربوط نمیشود سرک نمی کشیدیم و کاش یاد میگرفتیم خروسی برای پنهان کردن در زیر عباهایمان نداشته باشیم. هر دو زشت تر از دیگریست و هر دو رایج تر دیگری.
و چقدر دم های خروس های احساس، حرف و ... از زیر عباهای رفتار، عمل و ... مان بیرون زده است.
و ما وقیحانه و با پررویی تمام انکار میکنیم و قسم حضرت عباس هم برایش میخوریم!

عادت کرده ایم از کسی میرنجیم ولی میگوییم نرنجیدیم. خروس رنجش را زیر عبای حرف می پوشانیم. غافل از اینکه چهره ی غضبناک، نگاه های پریشان و اخلاق تندخو و بی تفاوتمان مانند دم خروس همه چیز را بیان میکند..

 • خلاصه روزی شنیدیم پل انتهای رودکی با 3 الی فوقش 4 میلیارد تمام میشه و قرارداد یازده میلیاردی با 25 درصد مازاد 14 میلیارد توجیه قانونی و عقلایی ندارد بعضی از آقایون دلسوز شهرمان که در دوره گذشته نماینده بوده اند با فعلی ها و  تعداد ی از شهرداری برای صحت و سقم موضوع به دزفول هم رفتن و آنجا هم اینگفته تایید شده که4میلیاد پرپوستشه ولی در عمل اقدامی مشاهده نشد مردم و کارشناسان و شهردار دزفول و...همه و همه به یکطرف و حرف برنده خروس به یک طرف
 
 • دوم شنیدیم که باید کسی را انتخاب کنیم که سالم سازی کند و حقوق را به روز نماید و بدهی تأمین اجتماعی از17میلیارد به صفر برسونه و حقوق کارکنان 30ام هر ماه پرداخت بشود ولی دیدیم که الکی تهمت زدیم نه کسی ناسالم بود و نه بدهی 17 به 21میلیارد اهمیت داره و نه عقب افتادگی حقوق همه و همه برای گرفتن امتیاز بود وقتی گرفتم همه را منکر شدم

 • سوم شنیده شد روزی خواستن ملکی را درخیابان صفا که متعلق به کانون بازنشستگانه است برای تهاتر و بصورت معوض بابت طلب پیمانکار زیرگذر میدان قیام به وی با قیمت گذاری متری ده میلیون تومان طی نامه ایی از شورا درخواست مجوزگردید که شوراهم گفت یک مزایده بگذارید و ایشان برنده بشه ، ولی اومدیم راهنمایی کردیم باباجان این قیمت زیاده کمتر در نظر بگیر و هوای ...... داشته باش دیده شد کار برعکس شد و گفتندمزایده گذاشتیم کسی شرکت نکرد؟؟ یعنی پروسه قبلی کلاً صفر ، بدیمش متری 5.5میلیون تومان خلاصه بعضی از دوستانم که احساس مسئولیت میکردند سریع گفتند ....خلاف کرده و چرا بدون اجازه اینکارو کردی و خلاصه شخصی بنام ....درمسجدبیرجندی فرمود من یک میلیارد و دویست میلیون میخوامش و مانند پل حرفهادرشهر پخش شد و.... خلاصه مقداری حرص و جوش الکی و بعدش دیدیم که بابا نامه اولیه الکی بوده خواسته شوخی کرده باشه و نهایتا با تعیین س کارشناس 700میلیون بیشتر نمی ارزد و سر و ته قضیه جمع و جور شدو...دم خروسی پیدانبوده قسم را باور کنیدباباجان؟؟

 • چهارم شنیده شد روزی جهت درست کردن یک قضیه صدیا نودمیلیون تومان درخواست شده و این حرف در حضور چند نفر گوناگون با سوگند محکمتراز قسم به حضرت عباس یعنی کلمه الله مجید اسرار بر وقوع این  موضوع بود خورده شد ولی یهویی قضیه برعکس شد وهمه چیز انکارشدو انگار نه انگار خروسی وجود داشته که دمش از زیر عبا پیدا باشه؟؟؟... خروس قاتلی هستند كه صاحب خود را كشته

از این خروسها که دیدن دمشان با قسم حضرت عباسی قیچی میشه زیاده جای نگرانی نیست روزگار مانند رودیست جاری در حال گذراست و به عقب هم برگشتی ندارد هدف اندوختن برای گذاشتن است حالا به هر قیمتی شده مشکلی نیست؟؟؟؟
خدایا آنچنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشی و ماهم رستگار  (( آمین یا رب العالمین))

آخرين بروز رساني ( ۰۵ مرداد ۱۳۹۳ )
 
 
 
صفحه اول | تماس با ما
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
«روزهای بروجرد» در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است 
Powered by VCD Co.