۲۳ آذر ۱۳۹۶   ۲۰:۲۲    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
۱۰۰۰ زن معتاد در لرستان وجود دارد
روزهای بروجرد- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان از وجود هزار زن معتاد در این استان خبر داد.

به گزارش مهر، غلامرضا آقامیرزایی در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده لرستان اظهار داشت: تا پایان شهریور ماه باید کاری کنیم که حداقل ۱۵ نفر از زنانی که توسط نیروی انتظامی جمع آوری شده اند به زندگی عادی برگردند.

وی با بیان اینکه باید خدمات ترخیص از مرکز زنان شامل تامین سرپناه، اشتغال و درمان به عهده این کارگروه محول شود، عنوان کرد: طی دیداری که با فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان داشتیم ایشان قول دادند که در تامین سرپناه و اشتغال این زنان از محل اعتبارات سپاه کمک کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به اینکه بهزیستی زنان متکدی خیابانی را پس از چند روز رها می کند، ادامه داد: تیم بهزیستی باید شبانه روز مانند تیم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فعال و آماده پذیرش باشند.

آقامیرزایی تصریح کرد: پشت مرکز ماده ۱۶ زنان یک فضای حدود چهار هزار متری در حال تخریب و تسطیح است که تقاضا داریم به جای فضای سبز شدن تبدیل به یک فضای سبز کاربردی برای مرکز نگهداری زنان شده و برای هم درمان و هم برای آموزش اشتغال فضای مناسبی است.

وی با بیان اینکه از زنان معتاد استان آمار دقیقی وجود ندارد، افزود: باتوجه به مراجعه مراکز مجاز تخمین می زنیم حدود هزار نفر زن معتاد در استان وجود دارد که حداکثر ۱۰۰ نفر از آنها متجاحر خیابانی هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به اینکه ۱۰۷ مرکز نگهداری زنان در لرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۱۵ مرکز دیگر در حال اضافه شدن است که به زودی کل مراکز ما به ۱۲۲ مرکز می رسند.

آقامیرزایی با اشاره به اینکه اگر بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی ورود پیدا کنند هم درمان و به زندگی بازگرداندن هزار نفر کار سختی نیست، یادآور شد: با توجه به اینکه مرکز بهزیستی واقع در سبزه میدان مناسب نیست اگر مرکز ماده ۱۶ ما توسعه داده شود یکی از ساختمان های آن را بهزیستی خواهیم داد.

وی عنوان کرد: بازگردان به زندگی ۳۰ زن از زنان خیابانی استان تا پایان سالجاری کار سختی نیست و امید است که بتوانیم هر ۱۰۰ نفر زنان خیابانی لرستان را به زندگی بازگردانیم.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.