۲۸ بهمن ۱۳۹۶   ۲۲:۵۷    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
کشف 20 هزار سلاح سرد دست‌ساز و 6 هزار تلفن همراه در زندان‌ها
روزهای بروجرد- رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از کشف 20 هزار سلاح دست‌ساز و شش هزار تلفن همراه و وسایل جانبی آن در زندان‌ها و مبادی وروی زندان‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، اصغر جهانگیر در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به نقش تکنولوژی های جدید بر لزوم آموزش های نوین در یگان حفاظت تاکید کرد و از کشف 20هزار سلاح سرد دست ساز و بیش از شش هزار تلفن همراه و تجهیزات جانبی آن را در سال  خبر خبر 93 خبر داد.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: عمده این وسائل در مبادی ورودی زندان‌ها کشف شده که نشان دهنده عزم راسخ یگان حفاظت برای توسعه امنیت در زندان ها است.

وی افزود: هر چند عاری بودن زندان ها از اقلام ممنوعه به نسبت سال های پیش قابل مقایسه نیست اما همین مقدار اندک نیز غیر قابل قبول است.

جهانگیر تامین امنیت پایدار، پاکسازی زندان‌ها از وجود هرگونه اشیاء ممنوعه و ایجاد محیطی سالم برای توسعه فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی را مهمترین هدف سازمان زندان ها عنوان کرد و گفت: در سال گذشته بیش از دو هزار بازرسی نوبه ای و غیر مترقبه از زندان ها برای این منظور انجام دادیم.

این مقام ارشد قضایی گفت: یگان حفاظت زندان‌ها با تدبیر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در سال 1382 در سازمان زندان‌ها تشکیل شد که هدف عمده آن ایجاد یک پلیس تخصصی در زندان‌ها بود.

وی با اشاره به ماموریت های این یگان گفت : امروز یگان حفاظت به عنوان عظیم‌ترین یگان حفاظت در کشور مهمترین عامل تامین کننده نظم و امنیت در زندان‌ها است که به رغم مشکلات فراوان در حوزه نیروی انسانی و کمبود اعتبارات، به حمداله تاکنون ماموریت‌های سازمانی را با اتکا به ارزش‌های دینی و آرمان‌های انقلاب اسلامی به نحو احسن انجام داده است.دکتر جهانگیر رشد مقابله با تخلفات در زندان توسط یگان حفاظت را نشان دهنده عزم راسخ این یگان برای مقابله با تخلف و ناامنی در زندان ها عنوان کرد و گفت : به هیچ وجه نباید اجازه دهیم زندان برای زندانیانی که همچنان انگیزه اقدامات خلاف قانون در سر دارند به یک محیط امن تبدیل شود.

مشاور رئیس دستگاه قضا در ادامه افزود : همچنان که در دیگر شئون امور زندان ها قائل به اکتفاء به وضعیت موجود نیستیم در یگان حفاظت نیز انتظار داریم که انگیزه ارتقاء کیفیت ماموریت ها و عدم اکتفا به وضع موجود سرلوحه باشد و دائما برای آمادگی بیشتر تلاش شود.

جهانگیر بر استفاده از آموزش های نوین در یگان حفاظت تاکید نمود و گفت : اگر به موازات رشد تکنولوژی های مختلف، آموزش های نوین را سرلوحه برنامه های خود قرار ندهیم قطعا در خصوص تامین نظم و امنیت پایدار با مشکل مواجه خواهیم شد و باید با نگاه نو، برنامه های آموزشی مورد نیاز را تدوین کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی یکی از دل نگرانی‌های جامعه را ورود اشیاء ممنوعه به زندان‌ها دانست و گفت: به‌رغم همه تلاش‌ها متاسفانه شاهد آن هستیم که به علت کمبود نیروی انسانی و کمبود برخی تجهیزات گاهاً این اقلام وارد زندان می‌شوند که انتظار ما از یگان حفاظت دقت بیشتر در این زمینه است.

وی گفت : زندان یک محیط آسیب زا است و این آسیب‌ها هم متوجه زندانی و خانواده اوست و هم متوجه کارکنان زندان و ما باید تلاش کنیم تا با ارائه آموزش های لازم بویژه به یگان حفاظت و سربازان جوان این آسیب ها را به حداقل برسانیم.

جهانگیر با اشاره به اینکه زندان یک محیط تضاد آفرین است بر تقابل ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها در بین زندانی و زندان‌بان تاکید کرد و گفت : وقتی زندان‌بان بر اساس رفتارها و نظارت‌های قانونی خود را با جدیت انجام می‌دهد این موضوع از سوی زندانی یک ضد ارزش محسوب می‌شود و باید مدیران ما در زندان ها برای تقویت رفتارهای قانونی و حمایت از افراد قانون مدار تلاش کنند تا این موضوع به عنوان یک ارزش تقویت شود.

وی حفظ انگیزه در بین نیروهای زندان بویژه نیروهای یگان حفاظت را در گرو حمایت از اقدامات قانونی و ارزشی دانست و گفت : حفظ ارزش ها وظیفه همه ماست و وقتی نظام به ما اعتماد می کند این یک ارزش مضاعف است که همه ما باید پاسدار خوبی برای این ارزش ها باشیم.

مشاور رئیس دستگاه قضا با اشاره به جایگاه حقوق بشر و اهمیت آن گفت: امروز دشمنان انقلاب به بهانه حقوق بشر به دنبال دستاویز جدیدی برای تحمیل فشار به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند .

وی با توجه به نقش زندان ها گفت : فارغ از تمامی ادعاهای دشمنان، آموزه های دینی ما رعایت حقوق انسان ها و تکریم حقوق شهروندی همه افراد را مورد تاکید قرار داده است اما علیرغم همه اینها باید مراقب باشیم تا در این زمنیه کوچکترین بهانه به دست دشمنان ندهیم.

در ادامه این نشست سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به جایگاه زندان در نظام امنیتی کشور گفت : باید آسیب های جامعه را رصد کنیم تا با شناسایی نقاط آسیب خیز بتوانیم امنیت پایدار را در جامعه توسعه دهیم.

وی با اشاره به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و قرار گرفتن در دهه اول محرم که به همین عنوان نامگذاری شده است گفت : همه ما در کنام مسئولیت های فردی موظف به انجام مسئولیت های اجتماعی نیز هستیم که نمود آن فریضه امر به معروف و نهی از منکر می باشد که با اهتمام جدی جامعه به آن قطعا شاهد کاهش بروز جرم و در نتیجه کاهش جمعیت زندان ها خواهیم بود.

وی آموزش‌های بروز و مداوم یگان، پیش بینی و طراحی برنامه‌های لازم برای مقابله به بحران‌های احتمالی و توسعه اقدامات نظارتی را مهمترین اولویت‌های یگان حفاظت زندان‌ها دانست.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مهر ۱۳۹۴ )

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.