۰۲ اسفند ۱۳۹۶   ۱۴:۳۴    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
اخبار لرستان
درخشش فوق العاده تئاتر بروجرد در جشنواره بین المللی تئاتر فجر

روزهای بروجرد- سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در حالی به پایان رسید که نمایش  "لیلی و مجنون" از بروجرد با دریافت جوایز گوناگون بخش تئاتر خیابانی این جشنواره شگفتی ساز شد.

در بخش مسابقه بین الملل مهدی ضیا چمنی برای نگارش نمایشنامه حذفیات جایزه بخش نمایشنامه نویسی را از آن خود کرد.

در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب) نیز نمایشنامه پیانیستولوژی با کسب جایزه ویژه هیات داوران ، جایزه موسیقی ، جایزه طراحی صحنه ، و دو تقدیر در بخش های بازیگری زن و کارگردانی بیشترین جوایز جشنواره را از آن خود کرد.

در حالی که سعید بادینی بازیگر نمایش آیفون از زاهدان نیز در بخش بازگری مرد مسابقه تئاتر ایران (ب)مورد تقدیر قرار گرفت ،علی ملاحی محمد به عنوان بازیگر برگزیده این بخش جشنواره معرفی شد. اعداد در بیابان نام اثری از هرمزگان بود که ملاحی محمد در آن ایفای نقش کرد.

اما تولیدی لیلی و مجنون از بروجرد شگفتی بخش خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی) بود . این نمایش جایزه ایده و کارگردانی را برای پژمان شاهوردی ، جایزه بازیگری را برای گروه بازیگران ،جایزه فضاسازی را برای رضا ثلاثی و در نهایت جایزه اجرای برگزیده را بدست آورد.

در همین بخش جایزه خلاقیت نیز به آرام ساعد پناه و آزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش آینه زندگی از مریوان اهدا شد.

داوران بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس نیز نمایش دی و بهمن شصت هزار و پنج نوشته و کارگردانی سیاوش عالیپور از اهواز را در بین آثار برگزیده خود معرفی کردند.

نمایش روایت یک مرگ در خانواده نوشته و کارگردانی وحید درویشی از رشت نیز یکی از دو نمایشی بود که از سوی داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی به عنوان برگزیده معرفی شد.

آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ )
جزییات دیگری از حادثه متروی شهرری؛ «امر به معروف نبود»/ ضارب حالت عادی نداشته است
روزهای بروجرد- رییس روابط عمومی فرمانداری شهر ری جزئیات دیگری از حادثه‌ی روز شنبه متروی شهرری را تشریح کرد و گفت: مضروب حادثه اذعان  کرده پشت سر فرد ضارب ایستاده بوده و به هیچ وجه چهره‌ی او را ندیده که قصد امر به معروف و یا نهی از منکر داشته باشد!

امین بابایی، مشاور فرمانداری شهرری در گفت‌وگو با انصاف نیوز، با بیان این که ری به عنوان یکی از شهرستان‌های حاشیه‌ی پایتخت همیشه دستخوش حواشی  و برخی حوادث بوده است، گفت: روز گذشته بیست و چهارم تیرماه، مشاجره‌ی مرد جوانی با یکی از روحانیون شهرری به نام «خلیل ذوالفقاری» منجر به ضرب و جرح فرد روحانی شد. این حادثه زمانی رخ داد که ایشان در ایستگاه ایستاده و در حال سفر شهری با مترو بود که فرد ناشناسی که در حالت عادی نبوده است، از پشت به او حمله و با تیغ موکت بری ضرباتی را به گردن وکف دست و صورت فرد روحانی وارد کرد که به خونریری شدید منجر شد.

وی افزود: از همان ابتدای حادثه، برخی حاضران در ایستگاه مترو برای دفاع از شخص روحانی وارد عمل شده، به‌طوری که دستان دو نفر از آن‌ها مجروح و به بیمارستان هفتم تیر متنقل و به‌صورت سرپایی درمان شدند، اما روحانی مضروب با انتقال به اتاق عمل از ناحیه‌ی گردن و صورت جراحی شد.

بابایی، با بیان این که «ضارب که شیء تیز برنده دستش بود پس از مواجهه با ایست پلیس و دستوری مبنی بر این که سلاح خود را زمین بگذارد، ممانعت کرد که به شلیک تیر هوایی منجر شد»، اظهار کرد: بعد از شلیک تیرهوایی اول، تیر دوم به پای  ضارب شلیک شد و به دلیل خونریزی شدید به مرگ وی انجامید.

رییس روابط عمومی فرمانداری شهر ری با اشاره به این که «از ابتدا تا انتقال مضروب به بیمارستان و فوت ضارب با موضوعی بنام امر به معروف و نهی از منکر مواجه نبودیم»، نسبت به انتشار برخی گزارش‌ها در این باره ابراز تعجب کرد و گفت: این قبیل برخوردها، آب در آسیاب دشمن ریختن است و رفتارهای این چنینی است که هر موضوع پرتنشی را با موازین دینی و مذهبی مرتبط و درگیر و در رسانه‌ها بهره برداری می‌کنند.

وی با استناد به عیادت فرمانداری از مضروب حادثه و پیگیری ماجرا به روایت وی، گفت: شخص روحانی امروز اذعان  کرد من پشت سر فرد ضارب ایستاده بودم و به هیچ وجه چهره‌ی او را ندیدم که بخواهم قصد امر به معروف و یا نهی از منکر داشته باشم.

انتقاد به گزارش ۲۰:۳۰
بابایی با اشاره به گزارش تصویری منتشره شده در برنامه ۲۰:۳۰ شبکه‌ی دوم صدا و سیما درباره‌ی حادثه‌ی متروی شهرری، تأکید کرد: در حالی با بهره برداری از این موضوع قصد ارائه خودشان را دارند که این گونه رفتاهای ایذایی و شومن گونه دیگر منسوخ شده است و این موضوع در اذهان عمومی ما به دلیل ترویج شبکه‌های مجازی به اندازه کافی وجود دارد که متاسفانه از سوی رسانه‌های رسمی نیز دامن زده می‌شود.

وی افزود: در گزارش پخش شده، هیچ استناد قانونی و عینی مبنی بر موضوع امر به معروف یا نهی از منکر به عنوان علت بروز حادثه وجود ندارد و در واقع با مسوول مرتبطی همچون پلیس یا مرجع قضایی گفت‌وگویی صورت نگرفته که گفته شود امر به معروف و نهی از منکر در کشور قربانی داده است.

مشاور فرمانداری ری تصریح کرد: این درحالیست که به نظر می‌رسد حادثه یک موضوع معمولی بوده و یک فردی که شاید موادی مصرف کرده و در حالت عادی یا در شرایط روانی مناسبی نبوده، اقدام به حمله و ضرب و جرح کرده است.

وی یادآور شد: این قبیل رفتارها، بحران را به وجود آورده تا جایی که واکنش برخی مسوولان منطقه‌ای را به همراه داشته است و حتی شخص فرماندار ری نیز نسبت به برخی دروغ پراکنی‌ها در این گزارش انتقاد و گلایه دارد و قرار است نامه‌ای در این باره تنظیم و معاونت سیاسی سیما ارسال شود که علت این رفتارها را رصد کنند.

رییس روابط عمومی فرمانداری شهر ری درباره‌ی این احتمال که فرد مضروب پیش از این قاضی بوده و ضارب قصد انتقام‌گیری داشته است؟ به انصاف نیوز گفت: پرونده زوایای پنهان دارد که در دست تحقیق و بررسی است اما براساس شواهد فعلی و اظهارات فرد مضروب و خانواده و نزدیکانش، قاضی بودن وی ارتباطی با حادثه ندارد و چندین سال است به عنوان یکی از محبوب‌ترین ائمه جماعات شهر ری مطرح بوده است.

وی افزود: اگر قضبه  انتقام‌گیری بود، پس چرا بعد از سالها که از دایره‌ی قضاوت کناره گیری کرده است و امام جماعت بوده، این موضوع رخ دهد و بنابراین به احتمال خیلی زیاد و براساس تحقیقات انجام شده، یک موضوع واکنشی و رفتار پرخاشگرانه و یا ناهنجاری اجتماعی است و صرفاً یک حادثه‌ی بدون برنامه ریزی شده بوده است.

بابابی ادامه داد: در شرایطی که شبکه‌های مجازی با فرافکنی و بهره گیری از تفکرات عوام گونه سعی در تزلزل افکار عمومی می‌کنند، رسانه‌های رسمی همچون صدا و سیما و خبرگزاری و سایت‌های معتبر باید بیشتر به صداقت و شفاف سازی بیندیشند.

وی همچنین احتمال خصومت شخصی به دلیل همسایگی ضارب و مضروب را نیز رد کرد و گفت: در پیگیری‌های اولیه مطرح شد که ضارب ساکن منطقه‌ای بوده که مضروب، امام‌جماعت یکی از مساجد آن جا بوده است، اما تحقیقات خیلی فوری نسبت به این موضوع و احتمال خصومت شخصی صورت گرفت و به‌طور کامل فرضیه رد شد.

مشاور فرمانداری اظهار کرد: این حادثه ممکن است به دلیل بحران روانی یا مصرف روانگردان ها یا مشروبات الکلی رخ داده باشد که می‌تواند در هر فردی، این حالت را ایجاد کند.
آخرين بروز رساني ( ۲۶ تير ۱۳۹۶ )
آگهی استخدام در یک شرکت معتبر تولیدی در بروجرد

روزهای بروجرد- یک شرکت معتبر تولیـدی در بروجــرد برای تکمیـل کادر پرسنلی خود به افرادی با تخصص های زیر نیاز دارد:

 

  • فارغ التحصیل زبان انگلیسی (مقطع کارشناسی) – خانم  / 1 نفر

 

  • فارغ التحصیل حسابداری (مقطع کارشناسی) –آقا / 1 نفر

 

  • فارغ التحصیل کامپیوتر (مقطع کارشناسی) –آقا / 1 نفر

 

  • فارغ التحصیل مهندسی صنایع (مقطع کارشناسی) –آقا / 1 نفر

 

"از واجدین شرایط مصاحبه حضوری به عمل خواهد آمد"


واجدین شرایط می توانند  رزومه های خود را به آدرس ایمیل اين آدرس ايميل در برابر Spam محافظت می شود، برای دسترسی به آن می بايست قابليت JavaScript را فعال نماييد ارسال نمایند.

آخرين بروز رساني ( ۲۲ آبان ۱۳۹۵ )
با حضور معاون اول رئیس‌جمهور «حوضیان» در الیگودرز افتتاح شد/ جشن تولد سدی در آستانه ۱۲ سالگی
روزهای بروجرد- سد حوضیان الیگودرز پیش از ظهر سه شنبه در آستانه ۱۲ سالگی با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش مهر، سد حوضیان الیگودرز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو افتتاح شد.

عملیات اجرایی این سد از سال ۸۳ با هدف تامین آب کشاورزی و صنعت و توسعه گردشگری منطقه آغاز شده است.

پروژه‌ای در آستانه ۱۲ سالگی

نام پروژه: سد حوضیان

سال شروع پروژه: ۱۳۸۳

عمر پروژه: ۱۲ سال

میزان پیشرفت فیزیکی: بهره‌برداری شد

محل احداث: الیگودرز

کاربری و اهمیت پروژه: کشاورزی - تأمین ۳۱.۲ میلیون مترمکعب آب برای آبیاری سه هزار هکتار از اراضی پایین‌دست

علی امید سیفی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عملیات اجرایی سد حوضیان از سال ۸۳ آغاز شده است اظهار داشت: این سد از نوع سنگریزه ای با هسته رسی، حجم مخزن ۳۱.۲ میلیون متر مکعب، طول تاج ۵۳۳ متر، عرض تاج ۱۰ متر، ارتفاع از پی ۷۳ متر بوده که که امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو افتتاح شد.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح تامین آب کشاورزی در سطح سه هزار هکتار از اراضی مشرف به سد، تامین آب صنعت به میزان دو میلیون متر مکعب، توسعه صنعت آبزی پروری است بیان داشت: در این راستا به سرمایه گذار برای اجرای طرح پرورش ماهی در دریاچه سد اجازه فعالیت داده ایم و توسعه صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال مولد و بهبود وضعیت اقتصادی مردم منطقه از دیگر اهداف احداث این سد بوده است.

بنابراین گزارش ۲۱ خردادماه سال ۹۴ بود که معاون اجرایی رئیس‌جمهور به لرستان سفر کرد تا با حضورش کار آبگیری سد حوضیان آغاز شود، همان روز محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران از بهره‌برداری این سد تا پایان سال خبر داد.

وی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت با یادآوری اینکه برنامه اساسی دولت تلاش در راستای رفع مشکلات مربوط به آب در کشور و سرمایه‌گذاری در این بخش است در مورد تاریخ بهره‌برداری از حوضیان ابراز امیدواری کرد که آب پشت این سد به حدی برسد که بتوان سال ۹۴ کار بهره‌برداری کامل سد و شبکه‌ها را انجام داد.

بعدازاین اظهارات بود که ماه‌به‌ماه و فصل‌به‌فصل تاریخ وعده‌های مسئولان برای بهره‌برداری از این سد به تعویق افتاد تا تنها وعده دهنده‌های بهره‌برداری پروژه تغییر کند و بین مسئولان ارشد استان ازجمله استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای جابجا شود.

عدم تحقق این وعده ها از سوی مسئولان لرستانی موجب شد تا خبرگزاری مهر اقدام به انتشار گزارشی مبنی بر «حوض وعده های حوضیان منتظر معاون رئیس جمهور» کرد، تا این امر موجب واکنش مسئولان ملی و استانی شده و امروز شاهد افتتاح آن با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور باشیم.

استان لرستان با قرارگیری در سومین منطقه پرباران و دارا بودن ۱۲ درصد آب‌های جاری کشور از مناطق مهم کشورمان در حوزه آب است. پتانسیلی که ده‌ها سال است بدون استفاده رهاشده و مردم این استان منتظرند تا پروژه‌های سدسازی در این استان به بار بنشیند.
آخرين بروز رساني ( ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ )
استاندار لرستان: ۱۷۰۰ میلیارد تومان ظرفیت راکد در استان لرستان وجود دارد
روزهای بروجرد- استاندار استان لرستان گفت: ۶۱۸ کارخانه تعطیل‌ شده غیردولتی به ارزش ۱۷۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان وجود دارد.

به گزارش تسنیم، هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه ستاد ساماندهی و احیاء ظرفیت‌های راکد استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: 618 کارخانه تعطیل‌ شده غیردولتی در استان لرستان وجود دارد که سرمایه‌گذار این واحدها اشخاص و بانک‌ها هستند.

وی افزود: ارزش 618 واحد راکد شده استان هزار و 700 میلیارد تومان است که با توجه به رویکرد اصلی مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی بر مبنی بر اینکه یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی درون‌زا بودن منطقه و احیاء این ظرفیت‌ها است، احیا ظرفیت‌های راکد استان به‌ صورت ویژه در دستور کار قرارگرفته است.

استاندار استان لرستان با بیان اینکه در جلسه امروز هفت پروژه و هفت طرح تعطیل‌ شده مدنظر بود که تعیین تکلیف شود، عنوان کرد: کارخانه چرم و پوست یکی از این پروژه‌های راکد است که علی‌رغم اینکه در جلسه گذشته نیز مطرح و سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرده، تلاش می‌شود تسهیلاتش را از طریق صندوق توسعه ملی در حدود 70 درصد بگیریم به شرط این که سرمایه‌گذار 30 درصد خود را کار کند.

وی در راستای کارخانه ژنراتورسازی، بیان کرد: سرمایه‌گذار کارخانه ژنراتورسازی مهلت 45 روزه گرفته تا بتواند این کارخانه را احیاء کند، کارخانه خمیرمایه دورود نیز بیش از هشت سال تعطیل است که یک هلدینگ اعلام آمادگی کرده تا بتواند این ظرفیت را تبدیل به کارخانه سرم‌سازی کند که این اقدام در دستور کار قرار گرفته است.

بازوند تصریح کرد: احیاء مجتمع دام‌پروری واقع در جاده خرم‌آباد به فیروزآباد که سال‌ها تعطیل‌ شده در دستور کار است و اگر بتوانیم تا پایان سال با توجه به اعلام آمادگی دو هلدینگ واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه دو سیلوی گندم در شهرستان‌های دلفان و سلسله نیز تعطیل است، خاطرنشان کرد: بنا شده در هفته آینده کارهای کارشناسی این سیلوها انجام شود؛ مشکلاتی در رابطه با تحریم وجود داشته که تحریم‌ها برداشته شد و راحت‌تر می‌توان این ظرفیت‌ها را احیا کرد.

استاندار لرستان گفت: میانگین تعطیلی این ظرفیت‌ها هر کدام هشت سال است که پیگیر احیاء این ظرفیت‌های راکد استان هستیم.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ )
معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان معرفی شد
روزهای بروجرد- مهرداد غضنفری امرایی به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان منصوب شد.

به گزارش تسنیم، مهرداد غضنفری امرایی به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان منصوب شد.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری از معاونت‌های جدید وزارت کشور برای استانداری‌ها است که سه دفتر توسعه فناوری اطلاعات، دفتر هماهنگی امور اقتصادی، دفتر جذب و حمایت سرمایه‌گذاری زیرمجموعه‌های آن هستند.

مهرداد غضنفری امرایی پیش‌ از این به مدت دو سال به عنوان رئیس سازمان جهاد و کشاورزی لرستان فعالیت می‌کرد.

پیش‌ از این نیز علی کورانی‌فر در پست معاونت توسعه منابع انسانی استانداری لرستان مشغول فعالیت بود که سوم تیرماه امسال برای نامزد شدن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا داد.
آخرين بروز رساني ( ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ )
بارندگی‎های سال جاری کسری ذخایر آبخوان‎های لرستان را تأمین نمی‎کند
روزهای بروجرد- یک کارشناس ارشد آب زیرزمینی گفت: بارندگی‎های سالجاری کسری سال‎های گذشته ذخایر آبخوان‎های لرستان را تأمین نمی‎کند.

رضا میرزایی در گفت‎وگو با ایسنا، افزود: میانگین بارش‎های لرستان از ابتدای مهرماه تاکنون معادل 401 میلی‎متر بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل که برابر 194 میلی‎متر بوده 107 درصد و نسبت به میانگین آمار درازمدت که معادل 177 میلی‎متر بوده 126 درصد افزایش را نشان می‎دهد.

وی اظهار کرد: افزایش بی‎سابقه مقدار بارش‎ها در لرستان در سال آبی جاری، ناشی از یک شرایط اقلیمی خاص است که به علت عملکرد و تاثیر پدیده ال‎نینوست که نیمه‎های جنوبی و جنوب غربی کشور و به تبع آن لرستان را نیز تحت تاثیر قرار داده و طی ماه‎های اخیر باعث بارش‎های عمده‎ای درسطح استان شده است.

این دانشجوی دکترای زمین شناسی تصریح کرد: ال‎نینو یک رخداد کلان آب و هوایی است که هر 2 تا 7 سال یک‎بار اتفاق می‎افتد و اثرات آن 6 تا 18 ماه تداوم دارد.

میرزایی با بیان اینکه اثرات پدیده ال‎نینو در سال آبی جاری، نسبت به 65 سال اخیر بی‎سابقه است، اضافه کرد: احتمال دارد که بارندگی‎ها در فصل تابستان نیز تداوم داشته باشد و علاوه بر وقوع سیل‎های مخرب، بلکه برداشت محصولات کشاورزی را نیز دچار مشکل کند.

وی بیان کرد: باید تمهیدات لازم هم از طرف دستگاه‎های اجرایی ذیربط و هم از طرف کشاورزان در این خصوص اندیشه شود.

این کارشناس افزود: اگرچه تاکنون میزان بارش‎ها در استان ما بی‎سابقه بوده و پیش‎بینی می‎شود با تداوم بارندگی‎ها در فصول زمستان و بهار، مقدار بارش سالیانه بیش از حد نرمال باشد، ولی این بارندگی‎های سالجاری به هیچ وجه نمی‎‏تواند کسری سال‎های گذشته آبخوان‎های ما را جبران کند.

میرزایی با بیان اینکه بارش‎های سال آبی جاری، فقط مقدار بسیار کمی از کسری آبخوان‎ها را می‎تواند جبران کند، اظهار کرد: بخش زیادی از ذخایر آبخوان‎های ما طی حداقل یک دهه گذشته به علت وقوع خشکسالی‎های متوالی، تغذیه نامناسب و برداشت‎های بی‎رویه تخلیه شده که با یک ‎سال بارندگی‎های مناسب جبران نخواهد شد.

وی بیان کرد: براساس آمارهای موجود، سالانه حدود 2 میلیارد متر مکعب آب جهت مصارف بخش‎های مختلف کشاورزی، شرب، صنعت و خدمات از منابع آبی استان برداشت می‎شود. از طرفی طی یک دوره بیش از 10 ساله خشکسالی، بخش زیادی از ذخایر آبخوان‎ها تخلیه شده، لذا میزان بارش‎ها باید حداقل در یک دوره بیش از 10 ساله به‎طور متوالی در حدی باشد که هم بتواند 2 میلیارد متر مکعب برداشت‎های سالانه و هم کمبودهای 10 سال‎گذشته را جبران کند که با توجه به وضعیت اقلیمی استان و نبود اثرات ال نینو در سال‎های آتی، ما در سال‌های آینده همچنان با بحران آب مواجه خواهیم بود.

میرزایی گفت: تنها راه حل مشکل بحران آب استان در آینده مدیریت صحیح منابع آب است که شامل روش‎های مختلف سازه‎ای و مدیریتی است و این کار فقط با مشارکت جدی و همراهی مردم با دستگاه‎های متولی آب و خاک امکان‎پذیر است‌.

آخرين بروز رساني ( ۲۱ دي ۱۳۹۴ )
5 کشته در سانحه رانندگی در لرستان
روزهای بروجرد- رییس پلیس راه لرستان گفت: در یک سانحه رانندگی در محور ارتباطی پلدختر به کوهدشت در این استان پنج تن کشته شدند.
 
سرهنگ مرتضی چغلوند در گفت و گوی با ایرنا افزود: این حادثه بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پراید با یکدستگاه تانکر نفتکش عراقی روی داد.

به گفته وی در این حادثه پنج سرنشین پراید شامل سه نفر خانم و دو نفر آقا بلافاصله جان باختند.

وی تصریح کرد: علت این حادثه مه آلودگی و لغزندگی جاده گزارش شده است.

این حادثه رانندگی در کیلومتر 36 زانوگه به پلدختر در گردنه طولکش در محور ارتباطی پلدختر به کوهدشت رخ داده است.

آخرين بروز رساني ( ۰۳ دي ۱۳۹۴ )
اعضای هیات اجرایی انتخابات شهرستان خرم آباد مشخص شدند
روزهای بروجرد- اعضای اصلی هیاتهای اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ودهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان خرم آباد معرفی شدند.

به گزارش ایرنا اکبر فرید، حجت الاسلام منوچهر محمدی، حجت الاسلام فرزاد منصوری، مرتضی شیروانی ، رضا صفی خانی، حجت الاسلام هبت هاشمی، رفایی و فتحی بیرانوند به عنوان اعضای اصلی هیات اجرایی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ودهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان خرم آباد انتخاب و مشغول بکار شدند.

شهرستان خرم آباد باجمعیتی 487 هزارو 167نفرشامل شهرهای خرم آباد، بیرانشهر، زاغه وسپیددشت ودارای دوکرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ودهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه سالجاری درکشوربرگزارمی شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۷ آذر ۱۳۹۴ )
یکی از عوامل قتل کاندید احتمالی در خرم آباد دستگیر شد
روزهای بروجرد- فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیر شدن یکی از عوامل قتل مرحوم هوشیار ملکی طولابی کاندید احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

سردار محمد قنبری شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وی که همسر قاتل است در بازجویی های اولیه انگیزه قتل را اختلافات شخصی بین قاتل و مقتول عنوان کرده و این موضوع هیچ ارتباطی به مساله کاندیدا شدن احتمالی مقتول برای انتخابات مجلس ندارد.

وی افزود: تلاش برای دستگیری عامل اصلی قتل همچنان ادامه دارد.

با وقوع این قتل شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر حضور مقتول در جلسه سخنرانی برای انتخابات و کشته شدن وی به همین دلیل مطرح شد که با شفاف سازی مسوولین پس از دستگیری یکی از مجرمان و اعترافات او، انگیزه ی اصلی این موضوع که شخصی بوده، مشخص گردید.

فرد مقتول شب گذشته میهمان فرد قاتل بوده است که به دلیل اختلافات شخصی توسط قتل به قتل رسیده است .
آخرين بروز رساني ( ۲۷ آذر ۱۳۹۴ )
اخراج مدیر بانک صادران استان لرستان توسط استاندار!
روزهای بروجرد- چند روز پس از آنکه استاندار لرستان به یک مدیر کم کار در خصوص عدم پیگیری اعتبارات تذکر جدی داد و گفت که امکان دارد مدیر کم کار از قطار توسعه استان پیاده شود امروز در عمل یک مدیر کم کار از قطار پیاده شد.

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان بود که مدیران کمیته امداد و بهزیستی لرستان مشکلاتی از عدم تخصیص مناسب تسهیلات ابلاغی بانک ها به مددجویان و نحوه پرداخت این تسهیلات را بیان کردند.

و اما بحث بین استاندار لرستان و مدیر شعب بانک صادرات استان از آنجا شروع شد که مدیرکل بهزیستی لرستان در آمار خود از عدم اختصاص حتی یک ریال از اعتبارات ابلاغی به بانک های مسکن، صادرات و تجارت برای پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی اشاره کرد.

طرح این موضوع باعث شد استاندار لرستان از مدیر شعب بانک صادرات استان بخواهد در خصوص عدم پرداخت تسهیلات این بانک به مددجویان استان پاسخگو باشد.

اما وقتی مدیر بانک صادرات استان گفت که منابعی برای اختصاص به قرض الحسنه در اختیار ندارد و اگر از مرکز به ما اجازه پرداخت تسهیلات بدون توجه به تعدیل منابع و مصارف قرض الحسنه داده شود حتما این کار را انجام می دهیم باعث شد که استاندار لرستان بگوید شما مدیر هستی و موظفی به تعهدات خود عمل کرده و حق مردم استان را تامین کنی.

مدیر شعب بانک صادرات لرستان گفت ما تابع دستورات مدیریت ارشد بانک خود هستیم که این حرف باعث شد استاندار لرستان عصبانی شده و بگوید شما همچنین تابع مدیریت ارشد استان خود نیز هستی در غیر اینصورت از فردا می توانید کنار بروید.

بازوند با بیان اینکه شما چه مدیری هستی که نمی دانی سهم عدالت متعلق به دولت است ادامه داد: شما برای این مدیر شده اید که دنبال گرفتن حق مردم باشید در غیر اینصورت تکلیف مردم چیست؟

وی اضافه کرد: اگر نمی توانی به تعهداتی که بانک مرکزی برای شما تعیین کرده است عمل کنی رک بگویید که من قادر به انجام تعهد خود نیستم.

استاندار لرستان از مدیر شعب بانک صادرات لرستان خواست از فردا صبح دیگر سر کار نیاید که وی در پاسخ گفت: من تابع دستورات شما نیستم که استاندار لرستان این مدیر را از جلسه اخراج کرد. 
آخرين بروز رساني ( ۱۹ آذر ۱۳۹۴ )
آب‌گرفتگی بیش از 3 هزار واحد مسکونی در کوهدشت / 50 روستا فاقد آب آشامیدنی
روزهای بروجرد- سخنگوی دولت از آب‌گرفتگی بیش از 3 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی کوهدشت خبر داد و گفت: 50 روستای شهرستان کوهدشت فاقد آب آشامیدنی بوده و برق 20 روستای دیگر نیز قطع است که مسئولان در حال رفع این مشکل هستند.

به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد بحران استان لرستان که در شهرستان کوهدشت برگزار شد، اظهار داشت: امروز به دو استان ایلام و لرستان سفر کرده و از نزدیک مناطق سیل‌زده این استان‌ها مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در سیل اخیر یک‌هزار واحد مسکونی در شهر و 2 هزار واحد مسکونی در روستاها دچار سیل‌گرفتگی شدند.

نوبخت در ادامه یادآور شد: در حال حاضر ستاد مدیریت بحران استان لرستان در شهرستان کوهدشت در حال برگزاری است که در این ستادها، مناطق سیل‌زده مورد بررسی قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور یادآور شد: بر اثر وقوع سیل روز گذشته متأسفانه سه نفر از هم‌وطنانمان در شهرستان کوهدشت جان باختند و سیل به زیرساخت‌های این شهرستان خسارت‌هایی وارد کرده است.

وی افزود: کمک‌های اضطراری با همکاری استاندار لرستان در این شهرستان آغاز شده و اسکان موقت سیل‌زدگان این شهرستان فراهم و ماشین‌آلات ادارات این استان در حال فعالیت و تعمیر و مرمت راه‌هایی که دچار خسارت شده‌اند، هستند.

نوبخت با اشاره به اینکه شاهد کاهش نزولات جوی در این استان هستیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم کمک‌های اضطراری را فردا به پایان برسانیم و کار تکمیل و مرمت زیرساخت‌های استان لرستان را آغاز کنیم.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر 50 روستای شهرستان کوهدشت فاقد آب آشامیدنی هستند و برق 20 روستای دیگر نیز قطع است، این در حالی است که آمار قطعی برق و آب روستاها امروز بیشتر بوده که مسئولان در حال رفع این مشکل هستند.

وی افزود: دقایقی پیش از بازار شهرستان کوهدشت بازدیدی صورت گرفته که مغازه‌های آنجا دچار آب‌گرفتگی شده‌ و بخشی از اموال و دارایی‌های آنها از بین رفته که نیروهای امدادی به وسیله دستگاه‌های پمپاژ و کف‌کش‌ها در حال بیرون کشیدن آب‌های مغازه‌ها در سطح شهرستان کوهدشت هستند.

نوبخت خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه روز یک‌شنبه جلسه هیئت وزیران در کشور برگزار می‌شود، به این دو استان سفر کرده و از نزدیک خسارات و مشکلات سیل‌زدگان را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا در آن جلسه تصمیماتی اتخاذ شود.

لازم به ذکر است، هم‌اکنون جلسه ستاد بحران در شهرستان کوهدشت با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، هوشنگ بازوند استاندار لرستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان در حال برگزاری است.
آخرين بروز رساني ( ۰۸ آبان ۱۳۹۴ )
خسارت 200 میلیارد تومانی سیل به واحدهای مسکونی و تجاری لرستان
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: تا روز یک‌شنبه برق و آب تمام روستاهای سیل‌زده استان لرستان به ویژه شهرستان کوهدشت وصل می‎شود، این در حالی است که تاکنون در مجموع خسارت‌های وارده به واحدهای مسکونی و تجاری بالغ بر 200 میلیارد تومان است.

به گزارش فارس، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد بحران استان لرستان که در حال حاضر با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در حال برگزاری است، اظهار کرد: تاکنون بیش از دو هزار واحد مسکونی در کوهدشت لرستان بر اثر سیلاب خسارت دیده‌ است.

وی عنوان کرد: طی دو روز اخیر اقدامات خوبی در شهرستان کوهدشت استان لرستان که خسارت‌های زیادی دیده‌، انجام شده است.

این مسئول یادآور شد: با توجه به اینکه حدود 600 کیلومتر از راه‌های استان لرستان خسارت دیده است، در حال حاضر راه ارتباطی 65 روستای کوهدشت قطع است که مدیرکل راه و شهرسازی استان وظیفه دارد، این مشکل را بررسی و برطرف کند.

بازوند ادامه داد: در این حادثه برق 58 روستا قطع شده بود که با اقدامات انجام شده در حال حاضر برق 38 روستا قطع است.

استاندار لرستان یادآور شد: تا روز یک‌شنبه برق و آب تمام روستاهای استان لرستان به ویژه شهرستان کوهدشت وصل می‎شود، این در حالی است که تاکنون در مجموع خسارت‌های وارده به واحدهای مسکونی و تجاری بالغ بر 200 میلیارد تومان است.

بازوند ادامه داد: کوهدشت یکی از شهرستان‌هایی است که به شدت دچار معضل بیکاری بوده و در این شهر کمترین صنعت و پیشرفت اقتصادی به چشم می‌خورد.

این مسئول خطاب به نوبخت بیان کرد: سد معشوره این شهرستان می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصاد و بیکاری این شهرستان را رفع کند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: علیرغم قرارداد سد معشوره در سال 94 بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته نشده و باید گفت این سد یکی از جدی‌ترین مطالبات مردم کوهدشت است.

وی افزود: اگر با این سد حداقل 15 هزار هکتار از زمین‌های کوهدشت آبی شود، می‌تواند نقش زیادی در گره‌گشایی این مشکلات داشته باشد.

بازوند یادآور شد: همه تلاش خود را برای رفع مشکلات آب، برق، جاده و ... در شهرستان کوهدشت و مناطق سیل‌زده لرستان به کار می‌گیریم.

این مسئول در ادامه از پیگیری‌های رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور و سایر مدیران ارشد کشوری برای رسیدگی به سیل‌زدگان لرستان تقدیر و تشکر کرد.

آخرين بروز رساني ( ۰۸ آبان ۱۳۹۴ )
مرگ سه عضو یک خانواده کوهدشتی بر اثر سیلاب

روزهای بروجرد- مدیر کل ستاد بحران لرستان از مرگ سه عضو یک خانواده کوهدشتی بر اثر سیلاب خبرداد.

رضا آریایی در گفت و گو با ایرنا افزود: این خانواده در منزل مسکونی خود واقع در یک زیرزمین بوده اند که بر اثر طغیان ناگهانی سیلاب کشته شدند.


وی با بیان اینکه این واحد مسکونی در کنار دیواره ساحلی شهر قرر دارد اظهار داشت: رضا آریایی افزود: ساعت 10 صبح امروز با طغیان ناگهانی آب و شدت بارشها، آب وارد این منزل مسکونی شده است.


به گفته آریایی جسد زن و شوهر فوت شده به همراه دختر بچه هفت ساله شان پس از حدودسه ساعت تلاش نیروهای امدادی و آتش نشانی از زیرزمین بیرون کشیده شده است.


آریایی میزان بارندگی حدود 48 ساعت گذشته کوهدشت را 73میلیمتر عنوان کرد و افزود: بارشها در نورآباد 84، الشتر 73، و رومشگان 70 میلیمتر گزارش شده است.


وی اضافه کرد: بارندگی بروجرد، پلدختر، خرم آباد، دورود، ازنا و الیگودرز نیز به ترتیب 40، 39، 30، 12، هشت و دو میلیمتر بوده است.


گفتنی است امروز نیز به دلیل شرایط نامساعد جوی پرواز تهران فرودگاه خرم آباد موفق به فرود دنشده و مجبور به بازگشت به تهران شد.

آخرين بروز رساني ( ۰۷ آبان ۱۳۹۴ )
مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری لرستان منصوب شد
روزهای بروجرد- طی حکمی از سوی معاون سیاسی استانداری لرستان مدیر کل جدید دفتر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری لرستان منصوب شد .

به گزارش ایرنا محمد روز پیکرد از جانب سید سعید شاهرخی به عنوان مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری لرستان منصوب شد.

گفتنی است پیش از این محمد روز پیکرد سرپرست اداره کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری لرستان بود.

بنابراین گزارش همچنین طی حکمی از جانب معاون سیاسی استانداری لرستان سیروس بیرانوند به عنوان بخشدار مرکزی منصوب شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ آبان ۱۳۹۴ )
ظریف در مجلس: برجام را طوری اجرا می‌کنیم که به‌نفع مردم، مقاومت و طرفداران ایران باشد
روزهای بروجرد- وزیر امور خارجه ضمن تشکر از نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس‌جمهور درباره اجرای برجام گفت: برجام را طوری اجرا می‌کنیم که به‌نفع دوستداران و طرفداران ایران باشد.

به گزارش تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در سخنانی ضمن تسلیت به‌مناسبت ایام شهادت حضرت عباس و امام حسین(ع) و امام سجاد(ع) گفت: با توجه به اینکه اولین فرصتی است که بنده بعد از تصمیم‌گیری مجلس و نامه مقام معظم رهبری به محضر شما نمایندگان حضور می‌یابم، از این فرصت استفاده می‌کنم و از مقام معظم رهبری برای نامه راهگشا و دستورالعمل‌هایی که حتماً نصب العین ما در دولت و دستگاه‌های اجرایی بوده، سپاسگزاری می‌کنم.

وی با بیان "رهبر انقلاب مانند همیشه رهنمودهای‌شان چراغ راه ما بوده و خواهد بود" افزود: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس و نیز سایر دوستان، برادران و خواهران برای کمکی که به فهم بهتر تمامی مفاد برجام کرده‌اند نیز سپاسگزاری می‌کنم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: از این پس همه ما در یک جبهه و گروه تلاش مستمر و مداومی خواهیم داشت که در اجرای رهنمودها و نظرات مقام معظم رهبری به بهترین نحو برجام را به‌شکلی اجرا کنیم که بیشترین منافع نصیب این مردم، مقاومت اسلامی و دوستداران و طرفداران جمهوری اسلامی ایران شود.

آخرين بروز رساني ( ۰۴ آبان ۱۳۹۴ )
کشف 20 هزار سلاح سرد دست‌ساز و 6 هزار تلفن همراه در زندان‌ها
روزهای بروجرد- رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از کشف 20 هزار سلاح دست‌ساز و شش هزار تلفن همراه و وسایل جانبی آن در زندان‌ها و مبادی وروی زندان‌ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، اصغر جهانگیر در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به نقش تکنولوژی های جدید بر لزوم آموزش های نوین در یگان حفاظت تاکید کرد و از کشف 20هزار سلاح سرد دست ساز و بیش از شش هزار تلفن همراه و تجهیزات جانبی آن را در سال  خبر خبر 93 خبر داد.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: عمده این وسائل در مبادی ورودی زندان‌ها کشف شده که نشان دهنده عزم راسخ یگان حفاظت برای توسعه امنیت در زندان ها است.

وی افزود: هر چند عاری بودن زندان ها از اقلام ممنوعه به نسبت سال های پیش قابل مقایسه نیست اما همین مقدار اندک نیز غیر قابل قبول است.

جهانگیر تامین امنیت پایدار، پاکسازی زندان‌ها از وجود هرگونه اشیاء ممنوعه و ایجاد محیطی سالم برای توسعه فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی را مهمترین هدف سازمان زندان ها عنوان کرد و گفت: در سال گذشته بیش از دو هزار بازرسی نوبه ای و غیر مترقبه از زندان ها برای این منظور انجام دادیم.

این مقام ارشد قضایی گفت: یگان حفاظت زندان‌ها با تدبیر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در سال 1382 در سازمان زندان‌ها تشکیل شد که هدف عمده آن ایجاد یک پلیس تخصصی در زندان‌ها بود.

وی با اشاره به ماموریت های این یگان گفت : امروز یگان حفاظت به عنوان عظیم‌ترین یگان حفاظت در کشور مهمترین عامل تامین کننده نظم و امنیت در زندان‌ها است که به رغم مشکلات فراوان در حوزه نیروی انسانی و کمبود اعتبارات، به حمداله تاکنون ماموریت‌های سازمانی را با اتکا به ارزش‌های دینی و آرمان‌های انقلاب اسلامی به نحو احسن انجام داده است.دکتر جهانگیر رشد مقابله با تخلفات در زندان توسط یگان حفاظت را نشان دهنده عزم راسخ این یگان برای مقابله با تخلف و ناامنی در زندان ها عنوان کرد و گفت : به هیچ وجه نباید اجازه دهیم زندان برای زندانیانی که همچنان انگیزه اقدامات خلاف قانون در سر دارند به یک محیط امن تبدیل شود.

مشاور رئیس دستگاه قضا در ادامه افزود : همچنان که در دیگر شئون امور زندان ها قائل به اکتفاء به وضعیت موجود نیستیم در یگان حفاظت نیز انتظار داریم که انگیزه ارتقاء کیفیت ماموریت ها و عدم اکتفا به وضع موجود سرلوحه باشد و دائما برای آمادگی بیشتر تلاش شود.

جهانگیر بر استفاده از آموزش های نوین در یگان حفاظت تاکید نمود و گفت : اگر به موازات رشد تکنولوژی های مختلف، آموزش های نوین را سرلوحه برنامه های خود قرار ندهیم قطعا در خصوص تامین نظم و امنیت پایدار با مشکل مواجه خواهیم شد و باید با نگاه نو، برنامه های آموزشی مورد نیاز را تدوین کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی یکی از دل نگرانی‌های جامعه را ورود اشیاء ممنوعه به زندان‌ها دانست و گفت: به‌رغم همه تلاش‌ها متاسفانه شاهد آن هستیم که به علت کمبود نیروی انسانی و کمبود برخی تجهیزات گاهاً این اقلام وارد زندان می‌شوند که انتظار ما از یگان حفاظت دقت بیشتر در این زمینه است.

وی گفت : زندان یک محیط آسیب زا است و این آسیب‌ها هم متوجه زندانی و خانواده اوست و هم متوجه کارکنان زندان و ما باید تلاش کنیم تا با ارائه آموزش های لازم بویژه به یگان حفاظت و سربازان جوان این آسیب ها را به حداقل برسانیم.

جهانگیر با اشاره به اینکه زندان یک محیط تضاد آفرین است بر تقابل ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها در بین زندانی و زندان‌بان تاکید کرد و گفت : وقتی زندان‌بان بر اساس رفتارها و نظارت‌های قانونی خود را با جدیت انجام می‌دهد این موضوع از سوی زندانی یک ضد ارزش محسوب می‌شود و باید مدیران ما در زندان ها برای تقویت رفتارهای قانونی و حمایت از افراد قانون مدار تلاش کنند تا این موضوع به عنوان یک ارزش تقویت شود.

وی حفظ انگیزه در بین نیروهای زندان بویژه نیروهای یگان حفاظت را در گرو حمایت از اقدامات قانونی و ارزشی دانست و گفت : حفظ ارزش ها وظیفه همه ماست و وقتی نظام به ما اعتماد می کند این یک ارزش مضاعف است که همه ما باید پاسدار خوبی برای این ارزش ها باشیم.

مشاور رئیس دستگاه قضا با اشاره به جایگاه حقوق بشر و اهمیت آن گفت: امروز دشمنان انقلاب به بهانه حقوق بشر به دنبال دستاویز جدیدی برای تحمیل فشار به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند .

وی با توجه به نقش زندان ها گفت : فارغ از تمامی ادعاهای دشمنان، آموزه های دینی ما رعایت حقوق انسان ها و تکریم حقوق شهروندی همه افراد را مورد تاکید قرار داده است اما علیرغم همه اینها باید مراقب باشیم تا در این زمنیه کوچکترین بهانه به دست دشمنان ندهیم.

در ادامه این نشست سردار شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به جایگاه زندان در نظام امنیتی کشور گفت : باید آسیب های جامعه را رصد کنیم تا با شناسایی نقاط آسیب خیز بتوانیم امنیت پایدار را در جامعه توسعه دهیم.

وی با اشاره به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و قرار گرفتن در دهه اول محرم که به همین عنوان نامگذاری شده است گفت : همه ما در کنام مسئولیت های فردی موظف به انجام مسئولیت های اجتماعی نیز هستیم که نمود آن فریضه امر به معروف و نهی از منکر می باشد که با اهتمام جدی جامعه به آن قطعا شاهد کاهش بروز جرم و در نتیجه کاهش جمعیت زندان ها خواهیم بود.

وی آموزش‌های بروز و مداوم یگان، پیش بینی و طراحی برنامه‌های لازم برای مقابله به بحران‌های احتمالی و توسعه اقدامات نظارتی را مهمترین اولویت‌های یگان حفاظت زندان‌ها دانست.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مهر ۱۳۹۴ )
تیراندازی در خرم‌آباد یک کشته و یک زخمی بر جای گذاشت
روزهای بروجرد- رئیس پلیس آگاهی لرستان گفت: تیراندازی شب گذشته در خرم‌آباد یک کشته و یک زخمی بر جای گذاشت.

قدرت الله دالوند در گفت‌وگو با تسنیم ، اظهار داشت: شب گذشته در پی اختلاف دو خانواده در شهرستان خرم‌آباد براثر تیراندازی یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد.

وی افزود: در پی اختلافی که دو همسایه در شهرستان خرم‌آباد داشتند یکی از همسایگان که جوان 30 ساله‌ای بود پس از درگیری لفظی با اسلحه ساچمه زنی به‌طرف همسایه خود شلیک می‌کند که در این اتفاق دست مرد همسایه زخمی و بر زمین می‌افتد.

رئیس پلیس آگاهی لرستان عنوان کرد: ضارب پس از شلیک تیر به سمت مرد همسایه به گمان اینکه این فرد به قتل رسیده است به منزل خود رفته و پس از قفل‌کردن درب‌ها با همان اسلحه به سر خود شلیک و خودکشی می‌کند.

وی بیان کرد: شب گذشته با هماهنگی دادستان و عوامل آتش‌نشانی درب منزل این شخص شکسته و جنازه برای معاینات پزشکی به پزشکی قانونی منتقل و شخص مجروح نیز برای درمان به بیمارستان منتقل شد.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مهر ۱۳۹۴ )
مراسم ﺗﻮﺩﯾﻊ ﻭ ﻣﻌﺎﺭﻓﻪ ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻞ ﺑﻬﺰﯾﺴﺘﯽ ﻟﺮﺳﺘﺎﻥ برگزار شد
روزهای بروجرد- ﻃﯽ ﻣﺮﺍﺳﻤﯽ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﻗﺎﺋﻢ ﻣﻘﺎﻡ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺑﻬﺰﯾﺴﺘﯽ ﮐﺸﻮﺭ مدیر کل جدید بهزیستی استان لرستان معرفی شد.

ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ فارس، با حضور قائم مقام سازمان بهزیستی کشور و معاون استاندار لرستان مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی استان لرستان برگزار شد و اسدالله حیدری به عنوان مدیر کل جدید بهزیستی لرستان جانشین همایون عمودی‌زاده مدیر کل اسبق بهزیستی لرستان شد.

ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻞ ﭘﯿﺸﯿﻦ ﺑﻬﺰﯾﺴﺘﯽ ﻟﺮﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺍﺳﻢ بیان کرد: طی سال‌های گذشته 11 ﻫﺰﺍﺭ ﻣﺪﺩﺟﻮ ﻗﻄﻊ ﻧﺨﺎﻋﯽ تحت ﭘﻮﺷﺶ ﺑﻬﺰﯾﺴﺘﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ‌ﺍﻧﺪ که یک‌هزار و 50 ﻧﻔﺮ ﻣﻌﻠﻮﻝ ﻭ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺿﺎﯾﻊ ﻧﺨﺎﻋﯽ نیز ﺩﺭ استان لرستان وجود دارد.

همایون عمودی‌زاده گفت: ﺗﺎ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺳﺎﻝ 1390 ﺗﻨﻬﺎ 197 ﻧﻔﺮ در استان لرستان از معلولان نخاعی ﺍﺯ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺣﻖ ﭘﺮﺳﺘﺎﺭﯼ ﺑﺮخوردار بودند، ولی امروز در استان لرستان 501 نفر از خدمات پرستاری استفاده می‌کنند.

ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻞ ﺟﺪﯾﺪ ﺑﻬﺰﯾﺴﺘﯽ استان ﻟﺮﺳﺘﺎﻥ ﻧﯿﺰ در ادامه به تشریح اهداف پیش‌روی این سازمان پرداخت و عنوان کرد: یقینا ﺭﺳﺎﻧﻪ‌ﻫﺎ می‌توانند نقش بسیار مهمی در جلب مشارکت‌های مردمی و خیرین داشته باشند و به عنوان راه‌گشای بهزیستی عمل کنند که امیدواریم با همکاری لازم بتوانیم گام‌های خوبی در این زمینه برداریم، ضمن اینکه از گوشزد کردن مشکلات بهزیستی از سوی رسانه‌ها در جهت رفع مشکلات استقبال می‌کنیم.

ﺍﺳﺪﺍﻟﻠﻪ ﺣﯿﺪﺭﯼ اظهارداشت: امیدواریم با کمک و همکاری مسئولان، مردم و رسانه‌ها برنامه‌های لازم را به خوبی اجرا کرده و مشکلات مددجویان بهزیستی را برطرف کنیم.

لازم به ذکر است، این مراسم در حالی ساعت از 9 شروع شد که پیش از این آغاز مراسم از سوی روابط عمومی بهزیستی لرستان اعلام شده بود، مراسم ساعت 11 شروع می‌شود و به همین دلیل بسیاری از خبرنگاران و اصحاب رسانه موفق به حضور در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بهزیستی نشدند.

آخرين بروز رساني ( ۲۱ مهر ۱۳۹۴ )
اعلام نتایج نهایی انتخابات هيئت مديره سازمان نظام مهندسي لرستان
روزهای بروجرد- نتايج نهايي انتخابات هفتمين دوره هيئت مديره سازمان نظام مهندسي لرستان اعلام شد. به گزارش روزهای بروجرد نفرات منتخب رشته های گوناگون مهندسی به شرح زیر است: 
 
رشته عمران:
 1-حسين رضائي 799 رأي
2-حمزه حياتپور 698 رأي
3-اميرمحمد اميري 658 رأي
4-منوچهر ماهرو بختياري 584 رأي
5- بهمن فرخي 505 رأي
6-آرش رشنو (علي البدل) 500 رأي
7-يونس بهاروند ايرانيا (علي البدل) 441 رأي

رشته نقشه برداري:
1- ناصر طهماسبي 515 رأي
2- رامين حسنوند (علي البدل) 489 رأي

رشته برق :
1- مجيد جي افرام 889 رأي
2- ابراهيم شريفي پور(علي البدل) 342 رأي

رشته مكانيك :
1- مظفر شكري راد 729 رأي
2- سيروس رحمتي (علي البدل) 496 رأي

رشته معماري :
1- امين بهاروند 714 رأي
2- افشين صحراكار گله داري 654 رأي
3- عليرضا آريان مهر (علي البدل) 543 رأي

رشته شهرسازي:
1- سعيده احمدي زبرجد 1414 رأي
2- ضرغام ارشادي (علي البدل) 475 رأي
آخرين بروز رساني ( ۱۷ مهر ۱۳۹۴ )
مدیرکل تعاون روستایی لرستان منصوب شد
روزهای بروجرد- مدیرکل جدید تعاون روستایی لرستان با حضور عضو هیئت‌مدیره سازمان تعاون روستایی کشور منصوب شد.

به گزارش تسنیم، محمد عاصف به‌عنوان سرپرست جدید تعاون روستایی لرستان ظهر امروز در مراسمی با حضور محمد وحید قلفی عضو هیئت‌مدیره سازمان تعاون روستایی کشور، مهرداد غضنفری مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان و جمعی از کارکنان  این سازمان منصوب شد.

حجت‌الاسلام سید مظفر موسوی، مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی لرستان در این مراسم بابیان اینکه ما در قبال شهدا و امام شهدا مسئولیم، اظهار داشت: در جامعه اسلامی، مقام مسئول باید دارای دو خصلت امانت‌داری و مردم‌داری باشد چراکه برخورداری از این دو خصلت سبب بهره‌مندی شخص از خیر دنیا و آخرت می‌شود.

وی افزود: در سطح کشور مدیران زیادی هستند که اگر در دوران انقلاب و پس‌ از آن حضور نداشتند، زحمات امام خمینی(ره) به هدر می‌رفت و انقلاب این‌گونه به بار نمی‌نشست.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه مدیران امین و مردم‌دار سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی هستند، عنوان کرد: اگر امروز دنیا ما را به‌عنوان یک قدرت بین‌المللی قبول دارد به خاطر تلاش‌های مدیران زحمت‌کش و خدوم است.

وی بیان کرد: اگر امروز خطری نظام اسلامی را تهدید کند بدون شک مدیران بسیجی در خط مقدم دفاع از ملت و ولایت قرار می‌گیرند.

براساس این گزارش، در این مراسم با اهدای لوحی از سوی حسین صفایی مدیرعامل و رئیس سازمان تعاون روستایی کشور از زحمات حبیب سلیمانی نماینده سابق این سازمان در لرستان تجلیل شد.
آخرين بروز رساني ( ۱۳ مهر ۱۳۹۴ )
برداشت گندم در لرستان ۱۰۰ هزار تن کاهش یافت
روزهای بروجرد- مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان گفت: برداشت گندم در استان لرستان حدود ۱۰۰ هزار تن کاهش یافت.

به گزارش تسنیم، مهرداد غضنفری در گردهمایی کشت محصولات پاییزه که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی خرم‌آباد بر گزار شد، با اشاره به تولید چشم گیر محصولات استان، اظهار داشت: در استان لرستان علی‌رغم مشکلاتی که در سال گذشته وجود داشت بیش از دو میلیون و 400 هزار تن محصول به ویژه در بحث گندم به عنوان یک محصول استراتژیک برداشت شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در جنوب استان با یک توقف بارندگی تقریبا 100 روزه مواجه بودیم، افزود: در شهرستان کوهدشت خرید محصولات گندم از 65 هزار تن به 15 هزار تن کاهش یافت.
مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: در سال گذشته در برخی از مناطق استان مانند شهرستان دلفان حدود 38 هزار هکتار از کشت ما به دلیل سرمازدگی از بین رفت و خسارت مهمی وارد شد.

وی بیان کرد: در مجموع در کل استان نزدیک به 100 هزار هکتار تن کاهش محصول گندم داشتیم بنابراین اگر این اتفاقات نمی‌افتاد استان لرستان در تولید گندم رکود می‌زد زیرا با این اوصاف روز گذشته خرید گندم معمولی سال گذشته از 317 هزار تن عبور کرد.

غضنفری تصریح کرد: سال گذشته خرید گندم بذری در استان به بالای 340 هزار تن رسید که با این اوصاف نسبت به سال قبل 20هزار تن افزایش داشتیم.
وی اظهار داشت: یک بخشی از بسته تولید در دست ما و بخش دیگر آن مسائل قهری و طبیعی است که باز به مقدرات رضایت داریم اما آنچه به ما مربوط می‌شود باید تدارک دیده شود تا با تلاش بیشترین بهره را از قابلیت‌های استان ببریم.

مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه تامین امنیت غذایی ماموریت جهاد کشاورزی است، گفت: علاوه بر امنیت تامین غذایی حجم کمیت و کیفیت محصول نیز از وظایف این سازمان است.
وی با بیان اینکه حذف کردن یک محصول از سبد غذایی مردم امکان پذیر نیست، اظهار داشت: تنظیم تولید، تنظیم بازار و تامین نیازمندی‌های مردم یکی از وظایف جهاد کشاورزی است.

غضنفری افزود: بر اساس منابع پایه و تطبیق با سیاست‌ها یک الگوی کشت را استان تعریف می‌کنیم بنابراین امسال هم برنامه اصلاح الگوی کشت را داشتیم چرا که در برخی از منابع مانند آب با مشکل برخورد کردیم.

وی با بیان اینکه در بحث کشت هندوانه و به ویژه مصرف آب کشت هندوانه خیلی اغراق شده است، عنوان کرد: سال گذشته محصول هندوانه یک مقداری خارج از برنامه تنظیمی کشت شده بود و 90 درصد این محصول تحت پوشش آبیاری موضعی بود که این به معنای استفاده از حداقل منابع آب است.
مدیرکل جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: بر اساس منابع آبی که اعلام می‌شود کشت را تعیین می‌کنیم بنابراین برنامه کاملا مشخص است تا بتوانیم از وضعیت بهترین بهره را ببریم.

وی تصریح کرد: امسال در بحث تولید گندم تکلیفی مشخص شده که 57 هزار و 500 هکتار کشت گندم آبی و 196 هزار و 500 هکتار کشت گندم دیم داشته باشیم.

غضنفری با بیان اینکه تاریخ کشت گندم در استان مشخص شده است، گفت: در مناطق سرد سیر کشاورزان حداکثر تا 25 مهرماه، مناطق معتدل از ابتدای مهر تا 15 آبان و در مناطق نیمه گرم از 15 مهر ماه تا آخر آبان ماه کشت انجام شود که برای اجرای آن به تمامی شهرستان‌ها، سطح مراکز و بلوک‌ها برنامه‌هایی ابلاغ شده است.
آخرين بروز رساني ( ۰۱ مهر ۱۳۹۴ )
فرماندار و معاون جدید فرمانداری شهرستان پلدختر معرفی شدند
روزهای بروجرد- در مراسمی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان ، امامان جمعه پلدختر و دوره چگنی و جمعی از مسئولان محلی و شورای اسلامی، ' نورالدین درمنان' و 'حسین علی مومیوند' به ترتیب به عنوان فرماندار و معاون جدید فرمانداری این شهرستان معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، امام جمعه پلدختر در مراسم معارفه اظهارداشت:خداوند انسان را بر تمام موجودات عالم برتری داده است بنابر این باید به فضیلت و کرامت مومن احترام گذاشت زیرا حرمت مومن از حرمت و آبروی کعبه بالاتر است .

حجت الاسلام محمد سوری افزود: مدیر و مسوولی که بخواهد در کار خود موفق شود و بر اساس آموزه های دینی حرکت کند باید مولفه هایی از جمله عدالت ، تعهد ، تخصص ، اخلاق مداری و صداقت داشته باشد .
امام جمعه پلدختر بیان کرد: بهترین مدیر و مسوول در نظام توحیدی کسی است که ستم را از بین برده و عدالت را سرلوحه کار خویش قرار دهد که در این صورت هر کسی به حق خود قانع خواهد بود .
وی با بیان این که نباید از اصل ولایتمداری غافل بود عنوان کرد:مشروعیت نظام ما به ولایت فقیه است که کشور ما در حد اعلا آن را رعایت می کند .

حجت الاسلام سوری ویژگی دیگر یک مدیر موفق را تعهد و تخصص دانست و گفت:تعهد و تخصص هر دو باهم برای مدیران لازم است که تخصص بدون تعهد و تدین راه به جایی نخواهد برد و کافی نیست بلکه این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند .
وی مسوولیت را امتحان بزرگی دانست و تصریح کرد: مسوولیت در نظام توحیدی یک امانت الهی و زود گذر است و دوام نداردکه باید خدمت رسانی را در اولویت کار خود قرار داد و از فرصت ها نهایت اسثفاده را کرد و خدمت به مردم خدمت به امام عصر (عج) است زیرا آنچه ماندگار می ماند خدمت صادقانه به مردم بوده که ذخیره آخرت است .

وی صداقت را از دیگر ویژگی های یک مسوول برشمرد و خاطر نشان کرد: مسوولی که وعده می دهد اگر می تواند آن را عملی کند وعده بدهد و مسوولان باید از افرادی انتخاب شوند که خود توانمند و موفق باشند نه این که به گونه ای باشند که یکی آنها را به حرکت در آورد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان گفت: استکبار بعد از پیروزی و نا امیدی از نرسیدن به اهدافش با تمام وجود در جهت نابودی و تضعیف نظام تلاش می کند و از منافقین و ضد انقلاب حمایت کرد و از صدام استفاده و همه دشمنان از وی حمایت کردند تا بتوانند ریشه های نهال نوپای انقلاب را بخشکانند .

سید سعید شاهرخی اظهار داشت: با رهبری امام خمینی (ره) و اتحاد و حضور مردم باعث پیروزی و این سرمایه عظیم شد که دفاع مقدس در تاریخ ایران ، دفاعی جانانه بود که نظیر آن وجود ندارد و تمام مردم از آرمان های امام و انقلاب دفاع کردند و زیباترین جلوه های حماسه را ایجاد کردند.

وی افزود:رزمندگان و ایثارگران سرمایه های ما هستند که نظام را بیمه کردند و امروز گزینه پوسیده که روی میز ابرقدرت ها، برای ایران، مانده است و خوب فهمیده اند که ملت ایران چطور با رهبری وارسته ای ، مقاوم و پایدار ایستاده است .
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بیان کرد: شهرستان پلدختر یکی از شهرستان های نامی در دفاع مقدس بوده که به وجود تک تک ایثارگران و شهروندان این منطقه افتخار می کنیم .
وی عنوان کرد: از روزی که دولت و امید روی کار آمده با وجود استانداری که استان را می شناسد برای رفع مشکلات جهت گیری های خوبی با ایجاد فرصت شغلی ، سعی حل مشکل بیکاری به تاسی از سیاست های کلان دولت داشته اند .
شاهرخی گفت: سیاست دولت توجه بیشتر به وضعیت معیشتی مردم است که استاندار دستور داده اند تمام ظرفیت های موجود استان فعال شوند و بخش خصوصی در ایجاد شغل به ویژه برای جوانان ورود پیدا کند و سرمایه گذاری نماید .
وی تصریح کرد: استاندار در این راستا با جدیت به عنوان مدیر ارشد استان تلاش فراوانی کرده است ، وظیفه برتر ایجاد رفاه و توجه به معیشت مردم است .
وی بر کار و تلاش هر چه بیشتر همگانی تاکید کرد و خاطر نشان کرد: تمام توان و توجه خود را صرف توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان نماید زیرامردمی که در تمام صحنه ها مانند انتخابات و راهپیمایی هاجانانه در صحنه بوده اند سزاوار خدمت هستند و باید از حاشیه پرهیز و به متن پرداخت و فکر کرد.
شاهرخی اظهار داشت: امسال در 17 اسفند دو انتخابات مهم در پیش رو داریم یکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و دیگری انتخابات مجلس خبرگان رهبری است که آمادگی لازم در کشور و استان و شهرستان پلدختر وجود دارد تا مردم حماسه دیگری را رقم بزنند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: به انتخابات باید به عنوان یک فرصت برای تجدید بیعت با مقام معظم رهبری و آرمان های نظام نگریست، نخستین اصل و دید هر حرکتی باید بر مبنای تحکیم وحدت و انسجام ملی به عنوان یک مشت واحد برای دفاع ارزش ها باشد .
وی اظهار داشت: مردم با حضور خود در پای صندوق های رای مسیر اداره کشور را در چارچوب قانون تعیین می کنند ، کما این که حماسه سال 92 و سپردن اداره امور کشور به روحانی بر مبنای تدبیر و انتخاب مردم بود .
وی افزود: مردم اداره امور را به این سبک پذیرفتند و حاصل آرای مردم پشتوانه عظیمی برای دولت با شعار تدبیر و عنایت های مقام معظم رهبری است که وحدتی به وجود آورد تا در مقابل استکبار که 10 سال است به بهانه هسته ای ظالمانه ترین تحریم ها را به ایران وا داشته است آنها را وادار به حقانیت ملت ایران می کند که این منشایی برای وحدت ملت شده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بیان کرد: با وجود این که منتقدینی هم هست ، که باید باشد اما با تدبیر دیپلمات ها همه دارند آنها را حمایت می کنند که این حاصل حضور مردم در عرصه انتخابات است .
وی عنوان کرد: سیاست های دولت در انتخابات به ویژه انتخابات پیش رو ، این است که همه رفتار و کردار ما از این پس ، با حساسیت بیشتر و زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های باشد که این یک تکلیف است .
وی گفت: باید تمام تلاش خود را بکارگیریم که انتخاباتی سالم و مورد اطمینان مردم برگزار کنیم که آنچه در صندوق ریخته می شود همان بیرون خواهد آمد .
وی با بیان این که شعار دولت در انتخابات شفافیت است ،تصریح کرد:مسوولان در انتخابات کاملا بی طرفانه عمل کنند و از کاندیدای خاصی حمایت نکنند و از جایگاه و امکانات دولتی که خطای بسیار بزرگ و غیر قابل قبول و قابل تحملی نیست بدین منظور استفاده نکنند زیرا مردم به مسوولان اعتماد دارند .
وی خاطر نشان کرد: جایگاه انتخابات بر اساس آیین نامه ها حد و حدود مشخصی دارند و ما مصمم به برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم هستیم .
شاهرخی اظهار داشت: همه فعالان سیاسی و اجتماعی در انتخابات شرکت کنند که اگر به این مسایل توجه شود و این گونه عمل شود هر چه از صندوق خارج شود در هر دو انتخابات شایسته نمایندگی مردم است و هیچ مدیری نباید از این چارچوب خارج شود.
بر پایه این گزارش ، معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان ، 'نورالدین درمنان' را به عنوان فرماندار جدید شهرستان پلدختر معرفی و از خدمات قدرت اله ترابی نژاد فرماندار پیشین این شهرستان قدردانی کرد.
همچنین در این مراسم ، حسین علی مومیوند به عنوان معاون جدید فرماندار شهرستان پلدختر معرفی شد .
نورالدین درمنان فرماندار جدید پلدختر دارای مدرک کارشناسی ارشد زمین شناسی اقتصادی و 23 سال سابقه خدمت و بخشدار معمولان ، زاغه و بیرانشهر ، مسئول و کارشناس واحد معاون دفتر فنی استانداری لرستان را در کارنامه خدمتی خود دارد.
وی پیش از این فرماندار شهرستان دوره چگنی از توابع شهرستان خرم آباد بوده است .
آخرين بروز رساني ( ۰۱ مهر ۱۳۹۴ )
رییس جدید سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان معرفی شد
روزهای بروجرد- رضا صفی خانی روز یکشنبه طی مراسمی با حضور علی یزدانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و برخی مسوولان استانی به عنوان رییس سازمان این وزارتخانه در لرستان معرفی شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم با قرائت حکم نعمت زاده وزیر صنعت معدن تجارت صفی خانی رییس سازمان شده و از زحمات 16 ماهه قدرت الله ولدی تقدیر شد.

مدیر کلی تعاون استان لرستان از سال های 81 تا 85 جز کارنامه کاری صفی خانی است.

پیش از این قدرت الله ولدی از اردیبهشت ماه سال 93 تاکنون ریاست این سازمان را بر عهده داشت.

یکهزار و 306 واحد صنعتی در لرستان وجود دارد و از 110 معدن فعال استان نیز سالانه بیش از شش میلیون تن از 17 نوع ماده معدنی در لرستان استخراج می شود.
آخرين بروز رساني ( ۲۲ شهريور ۱۳۹۴ )
رتبه لرستان در سرانه در آمدی رتبه 28 کشور را دارد
روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت : این استان از نظر سرانه درآمدی رتبه 28 کشوری را دارد و این نگران کننده است .

هوشنگ بازوند روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این در حالی است که لرستان از لحاظ سرانه مصرفی رتبه چهارم و پنجم کشور را دارد .

وی ، با ابراز نگرانی از فاصله درآمدی با سرانه مصرفی در لرستان تصریح کرد: در این فاصله ها آسیب های خطرناکی نهفته است و بیکاری ، اعتیاد ، بزهکاری از جمله این آسیب هاست که بایستی در این زمینه برای پر کردن این فاصله و افزایش سرانه درآمد مردم بایستی به اجرای طرح های زیر بنایی و اساسی روی آوریم .

وی ، با ابراز نگرانی از برخی از واقعیت ها در جامعه لرستان اظهار داشت : واقعا نگران کننده است که یک شهروند لرستانی برای تامین هزینه تحصیل فرزند خود یا مسافرت و یا وسایل زندگی خود به دنبال وام باشد اینها واقعیت های نگران کننده ای هستند که بایستی به آن پرداخته شود.

بازوند ، تنها راه توسعه لرستان را سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و ادامه داد : برای توسعه پایدار در لرستان چاره ای جزء سرمایه گذاری بخش خصوصی نداریم و خوشبختانه در دو سال گذشته روند سرمایه گذاری در لرستان خوشحال کننده است.
این مسوول ، احیاء مجتمع کشت و صنعت لرستان ، سرمایه گذاری سازمان اقتصادی کوثر در مجتمع کیو ، احیاء مجتمع اقتصادی درود از جمله مهمترین طرح های به اجرا در آمده در دو سال اخیر در لرستان عنوان کرد .
آخرين بروز رساني ( ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ )
بزرگ‌ترین شبکه آبیاری نوین غرب کشور در شهرستان سلسله به بهره‌برداری رسید
روزهای بروجرد- بزرگ‌ترین شبکه آبیاری نوین غرب کشور با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور، استاندار لرستان و مسئولان شهرستانی در شهرستان سلسله به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تسنیم، بزرگ‌ترین شبکه آبیاری نوین غرب کشور با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور، استاندار لرستان و مسئولان شهرستانی در شهرستان سلسله به بهره‌برداری رسید.

در فاز نخست این پروژه که امروز راه‌اندازی شد بیش از 1000 هکتار از اراضی دیم منطقه تحت پوشش آن قرار می‌گیرند و با تکمیل شدن کامل آن بیش از 3 هزار و 200 هکتار از اراضی دیم منطقه آبیاری می‌شوند.

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور صبح دیروز در سفری دو روزه به استان لرستان سفر کرد که در برنامه نخست در جلسه شورای اداری استان حضور پیدا کرد و سپس با حضور در گلزار شهدای خرم آباد به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
حضور در جلسه شورای گفت‌و‌گو دولت و بخش خصوصی، جلسه شورای برنامه ریزی و کلنگ زنی هتل پارسیان خرم آباد از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهور در روز نخست سفر خود به لرستان بود.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ شهريور ۱۳۹۴ )
معاون اجرایی رئیس جمهور: عملیات اجرایی سد معشوره بدون کار کارشناسی و تنظیم قرارداد شروع شده است
روزهای بروجرد- معاون اجرایی رییس جمهور گفت: عملیات اجرایی سد معشوره از ابتدا بدو ن کار کارشناسی و تنظیم قرارداد با پیمانکار شروع شده استه است.

محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح ایستگاه فیض آباد شهرستان سلسله گفت: در اجرای این طرح پیش از از تنظیم قرار داد ،مبلغ 500مییلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی سد به پیمانکار داده شده است که باعث مشکل وتاخیر در انجام وعملیاتی شدن پروژه در وزارت نیروشده است.

وی با اشاره به پیگیری ها استاندار لرستان گفت: عملیات ساخت این سد با تغییر مشخصات فنی و اصلاح نقشه ها وبا حجم آبگیری محدودتر و مخزن کوچکتر که لطمه ای هم به محیط زیست وارد نکند اجرایی می شود.

وی گفت: سد معشوره کوهدشت با تغییر مشخصات فنی برای تامین حداقل آب مورد نیاز بخش کشاورزی شهرستان کوهدشت و همچنین به عنوان یک سد تنظیمی برای شهرستان پلدختر و پایین دست و همچنین برای جلوگیری وکنترل آسیب ها وسیلابهای در مناطق پایین دست عملیاتی می شود .

شریعتمداری گفت: پرداخت هزینه وکار غیر کارشناسی در ابتدای آغاز عملیات اجرایی این سدا باعث شد در تنظیم قرارداد با وزارت نیرو با تاخیر مواجه شویم.
وی گفت: با پیگیری های مکرر استاندار لرستان و جلسات کارشناسی که در تهران برگزار شد و منافع این سد برای مردم منطقه و مناطق بالادستی وپایین دستی که در این جلسات مورد بررسی قرار گرفت عملیات اجرایی شدن آن پس از ده سال آغاز شد.
سد معشوره یک سد بتونی دوقوسی در دست احداث است که در استان لرستان،شهرستان کوهدشت قرار دارد.ساخت این سد مناقشه های زیادی را بین استان خوزستان و استان لرستان به وجود آورد.

هدف از احداث این سد،کنترل سیلاب ها و مدیریت سیلاب های رودخانه کشکان،اشتغال زایی،توسعه گردشگری و تامین آب مورد نیاز 36 هزار هکتار از اراضی پایین دست است.

این سد در دولت محمود احمدی نژاد کلنگ زنی شده که در دولت یازدهم به علت نداشتن مجوز ماده 215 و نیز نداشتن توجیه اقتصادی متوقف شد که این توقف از سوی مردم استان لرستان با واکنش های زیادی روبرو شد اما پی گیری رسانه های استان و حضور اعتراض آمیز مردم و در نهایت جلب توجه مقامات ارشد کشوری به پرونده ای حساس تبدیل شد که نیازمند تصمیم گیری عاجل بود و در پی همین امر،.وزیر نیرو در دولت یازدهم با سفر به کوهدشت و بازدید میدانی از پروژه مشکلات آن را از نزدیک بررسی نمود.
مناقشات بر سر احداث این سد حیاتی در نهایت با تاکیدا مستقیم حسن روحانی رئیس جموری دولت یازدهم به پایان رسید و با دستور مستقیم او احداث پروژه تایید و مقدمات احداث آن مهیا شد.
آخرين بروز رساني ( ۰۶ شهريور ۱۳۹۴ )
جزئیات جابه جایی استانداری لرستان/ساختمان قدیمی دانشکده می شود
روزهای بروجرد- استاندار لرستان از جابه جایی ساختمان استانداری این استان خبر داد.

به گزارش مهر، هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران با اشاره به جابه جایی ساختمان استانداری لرستان اظهار داشت: با این اقدام ساختمان قدیم استانداری لرستان تبدیل به دانشکده می شود.

وی با بیان اینکه محل فعلی استانداری لرستان در شأن این استان نیست عنوان کرد: همه استانداریهای کشور دارای ساختمانهای بزرگ با تجهیزات و امکانات مطلوبی هستند و این در حالیست که استانداری لرستان مکان و ساختمان مناسبی ندارد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در این راستا یکی از برنامه های در دستور کار ما جابه جایی استانداری لرستان به محل بزرگ تر و مطلوب تر است تصریح کرد: به زودی عملیات اجرایی ساختمان جدید استانداری لرستان آغاز می شود.

بازوند با بیان اینکه با این جابه جایی، محل فعلی استانداری لرستان تبدیل به دانشکده دندانپزشکی می شود گفت: ما محل فعلی استانداری لرستان را به دانشگاه علوم پزشکی لرستان واگذار کرده ایم.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۴۸ درصد قیمت ساختمان فعلی استانداری لرستان برای تبدیل شدن به دانشکده دندانپزشکی از سوی علوم پزشکی پرداخت شده است گفت: امیدواریم مابقی این اعتبار از سوی دانشگاه علوم پزشکی به استانداری لرستان پرداخت شود.

استاندار لرستان یادآور شد: با این اقدام هم مکان مناسبی برای احداث ساختمان استانداری لرستان خواهیم داشت و هم زمینه برای ارائه خدمات بهتر به مردم در قالب ایجاد این دانشکده دندانپزشکی فراهم می شود.
آخرين بروز رساني ( ۰۵ شهريور ۱۳۹۴ )
۱۰۰۰ زن معتاد در لرستان وجود دارد
روزهای بروجرد- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان از وجود هزار زن معتاد در این استان خبر داد.

به گزارش مهر، غلامرضا آقامیرزایی در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده لرستان اظهار داشت: تا پایان شهریور ماه باید کاری کنیم که حداقل ۱۵ نفر از زنانی که توسط نیروی انتظامی جمع آوری شده اند به زندگی عادی برگردند.

وی با بیان اینکه باید خدمات ترخیص از مرکز زنان شامل تامین سرپناه، اشتغال و درمان به عهده این کارگروه محول شود، عنوان کرد: طی دیداری که با فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان داشتیم ایشان قول دادند که در تامین سرپناه و اشتغال این زنان از محل اعتبارات سپاه کمک کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به اینکه بهزیستی زنان متکدی خیابانی را پس از چند روز رها می کند، ادامه داد: تیم بهزیستی باید شبانه روز مانند تیم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فعال و آماده پذیرش باشند.

آقامیرزایی تصریح کرد: پشت مرکز ماده ۱۶ زنان یک فضای حدود چهار هزار متری در حال تخریب و تسطیح است که تقاضا داریم به جای فضای سبز شدن تبدیل به یک فضای سبز کاربردی برای مرکز نگهداری زنان شده و برای هم درمان و هم برای آموزش اشتغال فضای مناسبی است.

وی با بیان اینکه از زنان معتاد استان آمار دقیقی وجود ندارد، افزود: باتوجه به مراجعه مراکز مجاز تخمین می زنیم حدود هزار نفر زن معتاد در استان وجود دارد که حداکثر ۱۰۰ نفر از آنها متجاحر خیابانی هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به اینکه ۱۰۷ مرکز نگهداری زنان در لرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۱۵ مرکز دیگر در حال اضافه شدن است که به زودی کل مراکز ما به ۱۲۲ مرکز می رسند.

آقامیرزایی با اشاره به اینکه اگر بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی ورود پیدا کنند هم درمان و به زندگی بازگرداندن هزار نفر کار سختی نیست، یادآور شد: با توجه به اینکه مرکز بهزیستی واقع در سبزه میدان مناسب نیست اگر مرکز ماده ۱۶ ما توسعه داده شود یکی از ساختمان های آن را بهزیستی خواهیم داد.

وی عنوان کرد: بازگردان به زندگی ۳۰ زن از زنان خیابانی استان تا پایان سالجاری کار سختی نیست و امید است که بتوانیم هر ۱۰۰ نفر زنان خیابانی لرستان را به زندگی بازگردانیم.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ )
مدیر کل جدید میراث فرهنگی لرستان معرفی شد
روزهای بروجرد- مدیر کل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان معرفی شد.

به گزارش مهر، مدیر کل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان ظهر امروز چهارشنبه با حضور معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون امور استانهای میراث فرهنگی کشور، معاون عمرانی استانداری لرستان و جمعی از مدیران و کارکنان میراث فرهنگی لرستان معرفی شد.

در این مراسم غلامرضا سلیمانی به عنوان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان طی حکمی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور معرفی شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم از زحمات محمدرضا امانی مدیر کل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان که حدود پنج ماه در این سمت مشغول به کار بود تقدیر به عمل آمد.

غلامرضا سلیمانی مدیر کل جدید میراث فرهنگی لرستان دارای مدرک تحصیلی لیسانس عمران، کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و همچنین دانشجو دکتری برنامه ریزی شده بوده که پیش از این در سمت فرمانداری شهرستان سلسله لرستان مشغول به کار بود و در کارنامه کاری خود نیز مدیر کلی دفتر فنی استانداری مرکزی، شهردار دو شهر استان مرکزی و ... را دارد.
آخرين بروز رساني ( ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ )
مدیر کل جدید منابع طبیعی لرستان معرفی شد
روزهای بروجرد- طی مراسمی مدیر کل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان معرفی شد.

به گزارش مهر، طی مراسمی مدیر کل جدید منابع طبیعی لرستان با حضور مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی لرستان و جمعی از کارکنان منابع طبیعی استان لرستان معرفی شد.

در این مراسم طی حکمی از سوی خداکرم جلالی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور شیرزاد نجفی به عنوان مدیر کل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان معرفی شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم از زحمات مهرداد بهاروندی مدیر کل سابق منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان تقدیر به عمل آمد.
آخرين بروز رساني ( ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ )
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.