۲۱ آذر ۱۳۹۶   ۱۵:۱۸    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
کشتی شهرداری بروجرد به گِل نشست/ انتقاد از عدم مبارزه با فساد و ارتقاء شغلی یک‌شبه برخی نیروها
کشتی شهرداری بروجرد به گِل نشست/ انتقاد از عدم مبارزه با فساد و ارتقاء شغلی یک‌شبه برخی نیروها

 

روزهای بروجرد- بدهی‌های شهرداری، انتقاد از عدم مبارزه با فساد و رانت‌خواری و استخدام بیش‌ از حد نیرو و بر پایه روابط و تأکید بر مدیریت و پایش نیروی انسانی ازجمله مواردی بود که منتخبین شورای پنجم بروجرد به تشریح آن پرداختند.

به گزارش تسنیم، منتخبین شورای پنجم بروجرد برای نخستین بار میهمان فرماندار این شهرستان شدند تا در ملاقاتی رو در رو علاوه بر دریافت توصیه‌های فرماندار، خود نیز در جایگاه یک عضو شورا نکاتی را خاطرنشان کنند.

اشرف چگنی عضو شورای سابق و منتخب شورای پنجم نخستین عضوی بود که در این جلسه به بیان نکاتی از قبیل لزوم اصلاح مبلمان شهری و توجه به زمینه‌های گردشگری در شهر پرداخت و گفت: قطع دست منافع پیمانکاران و استفاده از نیروهای شهرداری برای اجرای پروژه‌های مختلف، ساماندهی نیروهای شهرداری و تعین تکلیف نیروهای مأمور به خدمت، شفاف‌سازی وضعیت مالی سازمان‌ها و اختصاص بخشی از درآمدهای طرح‌های ملی از سوی استانداری لرستان به شهرداری بروجرد ازجمله مواردی است که در شورای پنجم باید پیگیری شود.

فتح الفتوح شورای جدید بروجرد

محمدابراهیم بیاتی دیگر منتخب شورای پنجم نیز در این جلسه با اشاره به نارضایتی شهروندان بروجردی از وضع آشفته‌بازار موجود عنوان کرد: رفع این موارد و موانع در صورت همگرایی در شورا و نادیده گرفتن منافع حزبی امکان‌پذیر است چراکه به کار گرفتن تمام افکار در راستای نجات شهرداری بروجرد از وضع موجود در کنار خرد جمعی در شورا به وجود می‌آید.

وی فتح الفتوح شورای جدید را هم‌فکری و هم‌دلی اعضای آن خواند و افزود: امروز مبارزه با دشمن خدمت به مردم است چراکه این امر سبب افزایش اعتماد مردم نسبت به‌نظام می‌شود.

بیاتی همچنین بر لزوم اعتمادسازی در میان مردم با عملکرد درست تأکید کرد.

ارتقاء شغلی یک‌شبه برخی نیروهای شهرداری

موسی نیکوکار دیگر عضو شورای سابق و منتخب فعلی در سخنانی به وابستگی نیروهای شهرداری به افرادی خاص که سبب ارتقاء شغلی یک‌شبه آن‌ها شده اشاره کرد و گفت: متأسفیم که شهردار سابق بروجرد نتوانست در زمینهٔ چیدمان درست نیروی انسانی اقدام مؤثری داشته باشد که این عدم دقت در چینش نیروها سبب ارتقاء درجه شغلی و دادن حقوق‌های بی‌ضابطه به این نیروها شد.

وی از عدم موفقیت شورا و شهرداری در رفع مشکلاتی همچون ترافیک و وضعیت کشتارگاه انتقاد کرد و افزود: چرا یک نیروی فوق‌لیسانس باید در کشتارگاه نظافتچی باشد اما یک نیروی دیپلمه در شهرداری با استفاده از رابطه بازی معاون شهردار شود؟

این عضو شورای شهر بروجرد بیان کرد: روزگاری بروجرد 52 باغ در سطح شهر داشت امروز این تعداد به کمتر از سه باب در اثر سوء مدیریت رسیده است. در شورای سوم بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی 9 میلیارد تومان بود که این بدهی امروز به 32 میلیارد تومان رسیده و هرچه پول به‌حساب تأمین اجتماعی واریز می‌شود صرف جرائم دیرکرد این بدهی می‌شود درحالی‌که باید به‌حساب اصل بدهی واریز شود.

شهرداری ورشکسته بروجرد!

وی از اختلافاتی گفت که شورای چهارم را ناکارآمد کرد و افزود: دریافت وام  12 میلیارد تومانی با سود 18 درصد و درمجموع 16 میلیاردی برای پرداخت حقوق کارکنان شهرداری به معنی ورشکسته شدن شهرداری بروجرد است. این نهاد روزانه باید 320 میلیون تومان درآمد داشته باشد تا روزی 170 میلیون تومان حقوق پرداخت کند و درآمدهایش سربه‌سر شود اما درامدهای شهرداری بسیار کمتر از این میزان است و این امر سبب تأخیر در پرداخت حقوق کارکنان شده و کارگران شهرداری به‌جای جمع‌کردن زباله‌ها به دنبال جمع‌کردن پلاستیک و ایجاد درآمدی جدید برای خود هستند.

نیکوکار تیر خلاص را به پیکره بی‌کفایتی شورای قبل زد و به تشریح جزئیات بدهی 88 میلیارد تومانی شهرداری بروجرد پرداخت و گفت: شهرداری در حال حاضر 4 میلیارد تومان چک در دست مردم دارد که باید پاس شود، 30 میلیارد تومان حقوق معوقه دارد، 5 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است و خرده بدهی‌های دیگر یک میلیارد تومان است که این بدهی‌ها باید تعین تکلیف شوند.

وی از خام فروشی املاک شهرداری که بلای جان دارایی‌های این نهاد شده پرده برداشت و بیان کرد: معاوضه باغ خانواده با زمین‌های شهرداری و فروش املاک این نهاد به‌جای بدهی‌ها همچون فروش 600 پلاک در منطقه 32 هکتاری و مناطق دیگر سبب شده امروز چیزی از املاک شهرداری باقی نماند.

گل به خودی عضو شورا

این عضو شورای شهر بروجرد زمین‌خواری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در منطقه گلدشت بروجرد و دیگر مشکلات در مدیریت شهرداری را به کشتی به گِل نشسته‌ای تشبیه کرد که باید فکری برای آن اندیشیده شود

اما سخنان بی‌پرده نیکوکار سبب واکنش برخی اعضای جدید شد تا سخنان وی را به گُل به خودی تشبیه کنند و عملکرد شورای چهارم را در به وجود آوردن این مشکلات زیر سؤال ببرند.

مدیریت و پایش نیروی انسانی بر اساس شایسته‌سالاری

علی روزبهانی دیگر منتخب شورای پنجم نیز خواستار الکترونیکی کردن شهرداری و شورای شهر طی دو فاز شد و از تجربه موفق اجرای این طرح در دیگر شهرهای کشور یادکرد و گفت: ایجاد دفاتر خدمات شهری در فاز دوم این طرح دیده‌شده است.

ضعف عدم ارائه اطلاعات حساب شهردار، مدیریت و پایش نیروی انسانی بر‌اساس شایسته‌سالاری، استفاده از موقعیت‌های جغرافیایی بروجرد و توسعه گردشگری دیگر مواردی بود که این منتخب شورای پنجم بروجرد به تشریح آن‌ها پرداخت.

فریبرز محسنی دیگر منتخب شورای شهر بروجرد پیام مشارکت 40 درصدی مردم در این دوره از انتخابات را عدم آشنایی با انتخابات الکترونیک و عدم اقبال شهروندان به جاروجنجال‌های تبلیغاتی نامزدها دانست و عنوان کرد: در قانون تبلیغات شوراها با توجه به گستردگی کاندیداها باید در سطح ملی بازنگری شود و عملکرد شورای شهر نیز در تراز بروجرد باشد تا بتواند در شورای عالی استان‌ها قرار گیرد و مشکلات را در سطح ملی پیگیری کند.

درایت جناح‌های سیاسی بروجرد مانع ابطال انتخابات شورا شد

وی تصریح کرد: درایت تمامی جناح‌های سیاسی بروجرد مانع ابطال انتخابات شورا شد تا حیثیت بروجرد حفظ شود بنابراین باید جایگاه شورا ارتقا یابد چراکه شورا تنها شورای شهرداری نیست بلکه شورای شهر است و باید بر عملکرد بسیاری از ادارات نیز نظارت داشته باشد. محسنی در ادامه خواستار اعمال بخشش جرائم تأخیر بیمه‌ها شد.

محمد پرهام دیگر منتخب شورای پنجم بروجرد بابیان اینکه باید اساس کار شورا بر پایه صداقت باشد، گفت: تصمیمات شورا باید درون شورا گرفته شود نه در دخمه‌های حزبی و سیاسی.

اصلاح ساختار بیمارگونه بروکراسی‌ها

این عضو شورای شهر بروجرد شناخت مسائل شهری را وظیفه اعضای شورای شهر دانست و افزود: انتظار می‌رود تا پیش از ارائه و تائید رزومه در شورای شهر هیچ مدیری در شهر منصوب نشود تا مدیرانی بالیاقت در عرصه مدیریتی شهر وارد شوند.

شفافیت نسبت به‌نظام بروکراسی‌ها و اصلاح این ساختار بیمارگونه و فاسد برای جلوگیری از رانت‌خواری و فساد و شفاف‌سازی قراردادهای شهرداری راهکاری بود که این عضو شورای شهر بروجرد ارائه داد.

..............
گزارش از الهام شاهدپور

 

آخرين بروز رساني ( ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ )

نظرات  

 
+11 # بصیر سه شنبه, 16 خرداد 1396 ساعت 13:21
متاسفانه یکی از آقایانی که در شورا وارد شده خودش عامل استخدام و...... بوده و هست... خدا به خیر کندع
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # یاسمن سه شنبه, 16 خرداد 1396 ساعت 21:55
نقل قول از بصیر:
متاسفانه یکی از آقایانی که در شورا وارد شده خودش عامل استخدام و...... بوده و هست... خدا به خیر کندع

بله دقیقا
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+9 # مه ن چهارشنبه, 17 خرداد 1396 ساعت 09:55
بس كار شهردار سابق بكجا ميرسدبا اين مهه حساب وكتاب شهرداري خوب والا كه هر شهردار وشوار شهر بعداز چهار سال پاسخ نباشند و كناربروند خدا بخيركند
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # سوال شنبه, 20 خرداد 1396 ساعت 12:26
شهردار باید پاسخگوی عملکرد خودش باشه
همینطوری رفت .....!!
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # م شنبه, 20 خرداد 1396 ساعت 12:28
نقل قول از بصیر:
متاسفانه یکی از آقایانی که در شورا وارد شده خودش عامل استخدام و...... بوده و هست... خدا به خیر کندع

دقیقا
باید عاملان اون پارتی بازیهارو باهاشون برخورد جدی بشه شاید از رووو برن!!!
راست راست میرن و عین خیالشون نیست!
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # سلام سه شنبه, 23 خرداد 1396 ساعت 18:15
دستگاههای نظارتی از ریخت و پاش شهردار قبل خبر دارند برای احترام به افکار عمومی و برقراری عدالت باید محاکمه و محاسبه شوند آهای آقایان مردم منتظر اقدامات شما و معرفی متخلفان به مراجع قضایی هستند
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # خیبر سه شنبه, 23 خرداد 1396 ساعت 18:17
ان شاالله قسمت های مبارزه اقتصادی اداره اطلاعات و سربازان همیشه بیدار امام زمان با چپاول گران برخورد می کنند
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # یوزارسیف چهارشنبه, 24 خرداد 1396 ساعت 09:12
واقع دیدن داره این شورا
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.