۰۲ اسفند ۱۳۹۶   ۰۴:۱۱    
 
 
 
 
تبلیغات
 
تبلیغات در روزهای بروجرد
 
خبر ساز RSS
چرا ساخت پل روگذر میدان امام(ره) تصمیم اشتباهی است؟
 چرا ساخت پل روگذر میدان امام(ره) تصمیم اشتباهی است؟
 
روزهای بروجرد- خوشبختانه ساخت پل روگذر میدان امام با رای اکثریت شورای شهر بروجرد متوقف شد اما این پایان کار نیست چرا که تحرکاتی برای ابطال نظر شورا و از سرگیری ساخت آن در جریان است.

اگرچه نقدهای بسیاری بر عملکرد شورای شهر وارد است اما به چند دلیل باید از تصمیم شورای شهر در این مورد حمایت کرد:

  1. عدم رعایت اولویت بندی در پروژه‌های عمرانی: بدون شک از نشانه‌های یک مدیریت کارآمد شناسایی  اولویت‌ها و نیازهای آن مجموعه است اتفاقی که متاسفانه در چند سال گذشته در بروجرد به فراموشی سپرده شده است.

براستی وقتی هسته ‌مرکزی شهر اینچنین دچار ترافیک بی منطق و اعصاب خورد کن شده است بطوری که طرح های اورژانسی نظیر "کارت پارک" نیز از مشکلات آن نمی‌کاهد چگونه اولویت به ترافیک احتمالی چند سال آینده میدان امام می‌رسد؟!

وضعیت اسفبار و شرم آور میدان قیام چه زمانی در اولویت شهرداری قرار می‌گیرد؟! چندین دهه باید میدان مرکزی شهر همانند شهر "هرت" باشد که علاوه بر شلوغی و ترافیک غیر قابل تحمل منظره زشت و بدترکیب آن شهروندان بروجردی را شرمنده مهمانان خود کند؟!

  1. نقض عهد از سوی قرارگاه خاتم: قرارگاه خاتم الانبیاء با همکاری استانداری و البته با پول شهرداری بروجرد قرار بود چند طرح در بروجرد اجرا کند که مهم‌ترین آن طرح توسعه و آزاد سازی حریم امامزاده جعفر بروجرد به عنوان هدف گردشگری زیارتی در سطح منطقه بود.

 همچنین پل میدان نواب و اسلام آباد نیز از جمله طرح هایی بود که در ابتدا قرارگاه خاتم قول انجام آن را داد بطوری که شمسی الدینی رئیس وقت شورای شهر بروجرد در گفتگو با "روزهای بروجرد" بارها بر این تعهد تاکید کرده بود.

 اما حالا این قرارگاه به صراحت از انجام طرح های دیگر سربازده و آسانترین و بی دغدغه ترین طرح یعنی پل روگذر میدان امام را شروع به ساخت کرده است.

  1. هزینه بالای ساخت پل روگذر: هزینه 55 میلیارد تومانی این پل که البته پیش بینی افزایش آن به 70 میلیارد تومان توسط قرارگاه خاتم نیز مطرح شده است با توجه به وضعیت شهر بروجرد با کدام منطق اقتصادی همخوانی دارد؟

برای درک بزرگی این عدد کافی است به بودجه لازم برای برخی پروژه‌های زیربنایی بروجرد که باعث تحولات اساسی در اقتصاد،کشاورزی و صنعت شهرستان می شود نگاهی انداخت:

بودجه پل روگذر میدان امام می تواند سد شهید محمد بروجردی را که علاوه بر مصارف صنعتی، 40 روستای بی آب شمال بروجرد را که با تانکر به آنها آبرسانی می‌شود تکمیل کند(هزینه ساخت سد 60 میلیارد تومان است)

سد آبسرده(بهترین سد استان لرستان) با هزینه کرد 70 میلیارد تومان می تواند از 30درصد پیشرفت به بالای 80 درصد پیشرفت برسد و در آستانه بهره برداری قرار بگیرد.

جالب اینجاست قرارگاه خاتم در دیگر شهرها عهده دار ساخت سد شده است(سد معشوره) ولی در بروجرد دست به ساخت پل های اولویت چندم است!
 
برای افتتاح فرودگاه بروجرد به 150 میلیارد تومان بودجه نیاز است یعنی با هزینه احتمالی 70 میلیارد تومانی پل روگذر میدان امام می توان فرودگاه بروجرد را به 50 درصد پیشرفت عملی رساند!

البته ممکن است برخی این ایراد را وارد کنند که این انجام این پروژه‌ها از وظایف شهرداری نیست اما باید یادآور شد انتقادات به نحو ورود قرارگاه خاتم به پروژه‌های عمرانی شهر است.

متاسفانه استانداری لرستان از درک اولویت‌های عمرانی بروجرد ناتوان بوده و سهم بروجرد را تنها پل‌های روگذر غیر ضروری قرار داده و شهرداری بروجرد را عملا از چاله به چاه انداخته است و متاسفانه برخی نیز به دلایل نامعلوم؟ از این تصمیمات اشتباه دفاع می‌کنند.

در این بین برخی مقامات مسئول در مغالطه‌ای آشکار مخالفت با اجرای طرح‌های غیر ضروری قرارگاه خاتم را موجب دلسرد شدن سایر سرمایه‌گذاران می‌دانند!؟

نکته‌ای عجیب که ظاهرا تنها برای خالی نبودن عریضه گفته شده وگرنه مشخص است در این پروژه‌ها اصولا سرمایه‌ای بجز املاک بی زبان شهرداری بروجرد وجود ندارد و در حقیقت سرمایه گذاران شهروندان بروجردی‌اند و قرارگاه خاتم تنها یک پیمانکار است و نه بیشتر!

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد تصمیم شورای شهر بروجرد درمتوقف کردن ساخت پل روگذر امام تصمیمی بجا و مسئولانه است که آگاهان و دلسوزان به مسایل شهر را خرسند نموده است.
آخرين بروز رساني ( ۱۶ دي ۱۳۹۵ )

نظرات  

 
-3 +7 # بهنام پنجشنبه, 09 دي 1395 ساعت 01:38
سلام این تصمیم مخالفت باید زمانی گرفته می شد که هنوز هیچ کار حفاری و آزمایش در میدان امام صورت نگرفته بود در ضمن بنده بارها در عناوین موضوعات دیگر وبه شکل های گوناگون اعلام کردم که هروقت گربه برای رضای خدا موش گرفت استان لرستان هم برای بروجرد کار زیربنایی انجام می دهد اگر خیلی راست می گویند وبرای بروجرد احترام قائلند منطقه چالانچولان را که مال بروجرد است برگردانند اگر راست می گویند سیمای بروجرد را اجازه پخش برنامه دهند اگر راست می گویند فرودگاه -راه آهن- سد -ودها پروژه ای که مستحق بروجرد است را اجازه اجرا دهند آقا به چه زبانی عرض کنم بروجرد تا زمانی که زیر چتر لرستان است همین آش وهمین کاسه است حالا شما دنبال پرتقال فروش می گردید واقعا برای خودم متاسفم که شهرم به دست افرادغیر بومی افتاده اگر مسئولان وفا داشتند به جوانان بروجرد وفا میکردند که یا بیکارند یا آواره این شهر وآن شهرند بابا مردم بروجرد از خواب غفلت بیدار شوید اینها می خواهند با علم کردن یک میدان بگویند دیدید به قرارگاه خاتم گفتیم برایتان پل ساخت و...
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # صفری جمعه, 10 دي 1395 ساعت 00:03
مخالفین را دور زدند و الان گرفتار شدند
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 +9 # شیرین پنجشنبه, 09 دي 1395 ساعت 10:50
یکی بمن بگه چرا بروجرد نبایدپیشرفت کنه؟
2سال دیگه ازنا از ما جلوتر میزنه!
اونوقت ما همچنان داغدار پرسنل اضافه ی شهرداری هستیم!
تورخدا بیاین نیروهای اضافه رو اخراج کنید1
هزار نفر از مجموعه شهرداری اخراج کنید تا حقوقاشون رو هم جمع نشه .جمع نشه و گند نزنه به پیشرفت شهر!
اخراج کنید و خلاص!
با نزدیک به 2 هزار کارمند و پرسنل نمی تونن زباله ها رو درست و درمون جمع کنن از کوچه وخیابون های شهر!!
یه مشت ادم که با پارتی جا خوش کردن توی شهرداری بروجرد چندین و چندساله فضای این شهرو مصموم کردن!

اخه از هرخانواده چندنفرو بردید سرکار بیوجدان های خدانشناس و پارتی باز!!!
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 +3 # صفری جمعه, 10 دي 1395 ساعت 00:06
از منوچهر یوسفی سوال کنید چند نفر از نیروهای شهرداری وابسته به ایشونه/ ف. ی/ م.ن/ ن.ن/ و ....؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! !!!!! و نورچشمی هایی کهبا کمتر از 8 سال سابقه در شهرداری میلیاردر شده اند
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 +2 # عماد شنبه, 11 دي 1395 ساعت 10:38
واقعاخجالت نمیکشید . نیروهای زحمتکش و مظلوم شهرداری کم مورد بی مهری مسولین قرار گرفته اند. حالا هر تازه به دوران رسیده ای با مدرک تصمیم کبری فیلسوف و نظریه پرداز در مورد این قشر زحمتکش و خانواده های مظلومشان و همچنین مدیریت شهری شده است. لطف کنید در انتخابهایتان بیشتر دقت کنید .
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 +7 # شهروند پنجشنبه, 09 دي 1395 ساعت 12:55
متاسفانه شهرداری بروجرد در زمان شورای فعلی و منوچهر یوسفی به بدترین دوران خودش رسیده است حداقل املاک شهرداری را بخاط پل از دست ندهید تا شهردار اینده که فقط باید بدهکاری تسویه کند چیزی در دست داشته باشد
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 +8 # کارگر گرسنه شهرداری بروجرد پنجشنبه, 09 دي 1395 ساعت 15:00
پس چه کسی می خواهد به فکر زن وبچه گرسنه کارگران بی پناه شهرداری باشد که تا چند وقت دیگر خود وخانواده هایشان باید بروند مانند باغستان تهران در قبر ستان روزگار بگذرانند آقایان تمام غمشان پروژه شده پس خانواده های کارگران شهرداری انسان نیستند
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 +4 # رضا جمعه, 10 دي 1395 ساعت 01:32
خدا کنه تا زمان انتخابات این املاک از دست نرود شاید بروجردیها با حضور حداکثری در انتخابات افراد لایقی رو به شورا بفرستند
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 +1 # کارمندبروجردی در قرگاه يكشنبه, 12 دي 1395 ساعت 08:33
سلام به همشهریان عزیز
قرارگاه هیچ تصمیمی برای شهرها نمی گیرد و تابع تصمیمات مسئولین شهرها هستند اول قرارشد پل چهارراه باغمیری و چند پل دیگر داخل شهر را احداث کند ولی شورای شهر مخالف بودندو لذا قرارگاه طرح توسعه شهرها را که تهیه شده است در صورت درخواست مسئولین شهراجرا می کند.وطرح اولویت بندی و به قولی پروتفلیو(سبدپرو ژهها)کارفرما ها تعیین می کنند.لذا اگر راه سازی یا فرودگاه و یا پل سازی که فقط مربوط به شهرداری و شورا می باشد را به قرارگاه می دهند و قرارگاه صرفا مجری هست. و این تبلیغات منفی در مورد قرارگاه دور از انصاف است. بنده در ازجلسات آن اطلاع دارم و اینطور نیست که شما می پندارید.متشکرم
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # احمد يكشنبه, 12 دي 1395 ساعت 16:46
فرياد از اين شوراي شهر ...هرچه بيچارگي است از اين شوراي شهر است كسي مي گفت آقايان شوراي شهر قبلا پل را مصوب كرده اند ...هزار بار فرياد از اين شوراي شهر .....خدايا اين مردم را از شوراي شهر نجات بده
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 +2 # محمد يكشنبه, 12 دي 1395 ساعت 16:49
10 ماه مي گذرد 2 ماه ديگر سال تمام است شوراي شهر چرا تصميم انقلابي نمي گيريد شايد اين آقا توان بيشتر از اين را ندارد شما در درگاه خدا مسوليد هرچند در اين دنيا و در بروجرد كسي به كسي نيست
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # کارگر دوشنبه, 13 دي 1395 ساعت 22:03
محمد اقا وقتی اکثریتشون امتیاز گرفته اند و برادران و اقوامشون از راننده شهردار به مدیر عامل رسیده اند هیچوقت این کار را نمیکنند و انتظار معقول داشته باش
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # غلامي يكشنبه, 12 دي 1395 ساعت 16:51
اگر دستگاههاي نظارتي مانند سازمان بازرسي كل كشور خوب عمل مي كرد اوضاع بهتر بود ولي .....
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 +1 # کارمند عزل شده عضو شورا دوشنبه, 13 دي 1395 ساعت 08:07
شما چه کارگرگسنه ای هستید که اینترنتت به را است.
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # رضا يكشنبه, 26 دي 1395 ساعت 01:24
اولا شهرداری پولی نداره که بابت ساخت پل بدهد بعدشم ۳۰درصد هزینه رو فرمانداری استان میده بقیشم قراره تپه کوهای بیابون رو بدن به قرارگاه به جای باقیمانده حساب و بعدش همون تپه ها تبدیل به مراکز کار و گردش مالی برای بروجرد بشه پس در کل وجود قرارگاه برای بروجرد نعمت هست در صورتی که اگه جمع کنن برن دیگه هیچ پیمانکاری راست بروجرد برای کارای عمرانی نمیاد
جواب | جواب با نقل قول | نقل قول
 

افزودن نظر

نام *:
نظر:
کد امنیتی:
بازخوانی عکس
کد امنیتی
 
 
 
صفحه اول | درباره‌ی ما | منوی یالا
تمامی حقوق برای نشریه روزهای بروجرد محفوظ می باشد.      استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.
پایگاه خبری «روزهای بروجرد» دارای مجوز انتشار از  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است 
Powered by VCD Co.